Čtvrtek 29. únor 2024 03:06
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
reklama
Instaforex krypto ebook

UNCTAD

C:\fakepath\trader-17012024-61-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.01.2024 1) Evropská centrální banka (ECB) sníží úrokové sazby patrně v létě, řekla dnes v rozhovoru s agenturou Bloomberg na Světovém ekonomickém fóru v Davosu šéfka ECB Christine Lagardeová. V zemích eurozóny míra inflace v prosinci zrychlila na 2,9 procenta z listopadové hodnoty 2,4 procenta, potvrdil dnes Eurostat svůj původní odhad.
C:\fakepath\Global.jpg

UNCTAD: Globální toky přímých zahraničních investic letos mírně porostou

17.01.2024 Globální toky přímých zahraničních investic (FDI) by mohly letos mírně vzrůst. Uvedla to dnes Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Loni přímé zahraniční investice podle předběžných odhadů nepatrně stouply, a to o tři procenta na 1,37 bilionu USD (31,2 bilionu Kč), díky vyšším investicím v některých evropských zemích.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

UNCTAD: Růst světové ekonomiky letos kvůli ruské invazi zpomalí na 2,5 procenta

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude brzdou světové ekonomiky, ohroženy budou zejména rozvojové země. Tempo růstu světového hospodářství letos patrně zpomalí na 2,5 procenta z loňských 5,6 procenta, napsala v dnešní zprávě Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

UNCTAD: Pandemie letos opět způsobí velké ekonomické škody v turistickém sektoru

30.06.2021 Kolaps mezinárodní turistiky v důsledku pandemie covidu-19 by mohl světové ekonomice v letošním roce způsobit ztrátu 1,7 až 2,4 bilionu dolarů (zhruba 36,4 až 51,4 bilionu Kč). Ve své zprávě, kterou vydala společně se Světovou turistickou organizací (UNWTO), to dnes předpověděla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Ztráta by tak mohla dosáhnout podobné úrovně jako v loňském roce, kdy podle odhadů UNCTAD činila 2,4 bilionu dolarů.
C:\fakepath\i-21062021-lv.gif

UNCTAD: Globální příliv přímých zahraničních investic loni klesl o třetinu

21.06.2021 Globální hodnota přílivu přímých zahraničních investic se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 propadla o 35 procent na bilion dolarů (21,4 bilionu Kč). Uvedla to dnes Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Dodala, že v letošním roce očekává nárůst o deset až 15 procent. V České republice loni podle UNCTAD příliv přímých zahraničních investic klesl o zhruba 38 procent na 6,293 miliardy dolarů (135 miliard Kč) z 10,108 miliardy dolarů v roce 2019.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

UNCTAD: Globální ekonomika letos vzroste o 4,7 procenta

18.03.2021 Globální ekonomika by se letos měla zotavit, očkování a expanzivní měnová politika totiž pomáhají napravit škody způsobené pandemií, která zničila více než čtvrt miliardy pracovních míst. Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se letos mohl zvýšit o 4,7 procenta po loňském propadu, který byl nejhlubší od druhé světové války. Ve své zprávě to uvedla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína se stala největším příjemcem přímých zahraničních investic

25.01.2021 Globální přímé zahraniční investice se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 propadly o 42 procent na 859 miliard dolarů (18,4 bilionu Kč). Největším příjemcem těchto investic se stala Čína, která tak na prvním místě vystřídala Spojené státy. Vyplývá to ze zprávy Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\money.jpg

OSN: Přímé zahraniční investice v pololetí klesly o 49 procent

27.10.2020 Přímé zahraniční investice na celém světě v první polovině letošního roku klesly o 49 procent na 399 miliardy USD (9,2 bilionu Kč). Nadnárodní firmy odsouvaly své investice, aby si v nejisté době způsobené pandemií nemoci covid-19 udržely hotovost. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Za celý letošní rok by se investice mohly propadnout až o 40 procent.
C:\\fakepath\\kor-22062020-lv.gif

Koronavirová opatření nejvíc postihují malé a střední firmy

22.06.2020 Koronavirová opatření po celém světě nejvíce dopadají na malé a střední podniky, shrnuje dnes zveřejněný průzkum Mezinárodního obchodního centra (ITC). Zhruba pětina z dotazovaných firem se obává, že by do tří měsíců mohla nadobro skončit.
C:\fakepath\global economy.jpg

UNCTAD: Mezinárodní obchod by letos mohl klesnout o 20 procent

11.06.2020 Mezinárodní obchod by se v letošním roce mohl propadnout zhruba o 20 procent, a to kvůli negativním dopadům koronavirové krize na významná odvětví, včetně automobilového průmyslu a energetiky. Předpověděla to dnes Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). V samotném druhém čtvrtletí by podle jejích odhadů mohl mezinárodní obchod klesnout o 27 procent.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Přímé zahraniční investice v Číně vzrostly nejvíce za dva roky

21.01.2020 Objem přímých zahraničních investic v Číně se loni zvýšil o 5,8 procenta na 941,5 miliardy jüanů (3,1 bilionu Kč). Jejich růst byl tak nejvyšší za dva roky. Investice čínských firem v zahraničí naopak o 8,2 procenta klesly a dosáhly 110,6 miliardy USD (2,5 bilionu Kč). Na vině je přetrvávající omezování pohybu kapitálu, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo čínské ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální přímé zahraniční investice vloni opět klesly

21.01.2020 Globální přímé zahraniční investice se v loňském roce snížily o jedno procento na 1,39 bilionu dolarů (zhruba 35 bilionů Kč). Pokles tak zaznamenaly již čtvrtý rok za sebou a dostaly se na nejnižší úroveň za téměř deset let. Vyplývá to podle listu The Wall Street Journal ze včerejší zprávy Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\osn-16012020-lv.jpg

OSN: Globální ekonomika loni rostla nejpomaleji za dekádu

16.01.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 procenta, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 procenta. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou dnes zveřejnila OSN.
C:\fakepath\top-06112019-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investoři sledovali zejména vývoj americko-čínského obchodního sporu. Podle zpráv médií se čínská strana v rámci dílčí obchodní dohody snaží přimět amerického prezidenta Donalda Trumpa ke zrušení dalších tarifů, které byly na čínský dovoz uvaleny v září.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

UNCTAD: Obchodní válka mezi USA a Čínou škodí oběma zemím

06.11.2019 Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou má negativní hospodářský vliv na obě země. Zavedená cla vedla k výraznému poklesu dovozu čínského zboží do USA, zatímco ztráty na americké straně souvisejí převážně s vyššími spotřebitelskými cenami. Uvedla to včera Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\global economy.jpg

UNCTAD: Globální přímé zahraniční investice vloni opět klesly

13.06.2019 Objem přímých zahraničních investic loni ve světě klesl o 13 procent na 1,3 bilionu dolarů (zhruba 29,5 bilionu Kč). Pokles tak vykázal už třetí rok za sebou. Uvedla to včera Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Za poklesem podle UNCTAD stály vládní zásahy, nejistota kolem připravovaného odchodu Británie z Evropské unie a daňová i obchodní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa.
C:\fakepath\189884-top_foto1-01tro.jpg

Světová ekonomika vzroste letos i příští rok o tři procenta

21.01.2019 Růst světové ekonomiky v letošním roce mírně zpomalí a dosáhne tří procent, toto tempo si udrží i příští rok. Vyplývá to ze zprávy s názvem Situace a výhled světové ekonomiky, kterou dnes zveřejnila OSN. Podle ní je však potřeba přijmout bezodkladné a konkrétní politické kroky, má-li OSN dosáhnout cíle vymýtit chudobu do roku 2030. Loni světová ekonomika předběžně vzrostla o 3,1 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

Přímé zahraniční investice loni klesly

21.01.2019 Globální přímé zahraniční investice se v loňském roce propadly o 19 procent na 1,2 bilionu dolarů (zhruba 27 bilionů Kč). Byly tak nejnižší od roku 2009, a to zejména v důsledku daňové reformy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální přímé zahraniční investice v pololetí prudce klesly

15.10.2018 Globální přímé zahraniční investice se v letošním prvním pololetí propadly o 41 procent na 470 miliard dolarů (zhruba 10,5 bilionu Kč). Dostaly se tak na nejnižší úroveň od roku 2005. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Hlavní příčinou tohoto poklesu je podle UNCTAD daňová reforma ve Spojených státech, v jejímž důsledku americké podniky stahovaly do USA nahromaděné zisky svých zahraničních divizí.
C:\fakepath\meny 05092013.png

Pokles zahraničních investic ve světě loni předčil očekávání

07.06.2018 Přímé zahraniční investice (FDI) v celém světě se v loňském roce snížily o 23 procent na 1,43 bilionu dolarů (31,2 bilionu Kč). Přitom další vývoj ohrožují rizika, jako jsou obchodní války a zadlužení. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Původně odhadovala pokles o 16 procent.
C:\fakepath\usa 14122014.png

UNCTAD: Daňová reforma by mohla do USA přitáhnout dva biliony USD

06.02.2018 Americké podniky by v důsledku daňové reformy prezidenta Donalda Trumpa mohly převést do Spojených států téměř dva biliony dolarů (zhruba 40 bilionů Kč), které nyní drží v zahraničí. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\forex 14122014-3.png

Zahraniční investice loni klesly, hlavně v USA a Británii

23.01.2018 Přímé zahraniční investice (FDI) v celém světě se loni překvapivě snížily, a to o 16 procent na 1,52 bilionu dolarů (31,5 bilionu Kč). Pokles byl citelný zejména v Británii a ve Spojených státech. Vyplývá to ze právy, kterou včera zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
meny 14122014-3.png

OSN: Zahraniční investice letos porostou

08.06.2017 Přímé zahraniční investice v letošním a příštím roce porostou, i když jejich příliv bude nižší, než v době vrcholu před deseti lety. Uvedla to ve své včerejší zprávě Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD), ve které současně revidovala údaje za loňský rok. V roce 2016 investice nově klesly jen o dvě procenta místo původně odhadovaných 13 procent a činily 1,75 bilionu USD (40,9 bilionu Kč).
global-investments.jpg

Přímé zahraniční investice loni klesly o 13 %

01.02.2017 Objem přímých zahraničních investic ve světě loni podle předběžných odhadů klesl o 13 procent na 1,52 bilionu dolarů (38,2 bilionu Kč). Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Nejvíce investic loni získaly Spojené státy. Na letošej UNCTAD předpovídá růst o deset procent, avšak připouští, že výhled je nejistý.
cina a euro.png

Čína předhonila USA jako cíl investic

30.01.2015 Čína se loni stala první destinací přímých zahraničních investic a předstihla tak Spojené státy, které byly...
graf global.jpg

Přímé zahraniční investice mají letos vzrůst

25.06.2014 Přímé zahraniční investice po celém světě se mají letos zvýšit o 12,5 procenta na 1,62 bilionu dolarů. Přispěje k tomu ekonomické oživení, které přiměje investiční fondy a velké společnosti utrácet peníze. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
meny 06092013.png

Světová ekonomika se ještě nevrátila k udržitelnému růstu

15.10.2013 Světová ekonomika se doposud nevrátila k udržitelnému růstu a její vyhlídky nadále zůstávají velmi nejisté. Podle agentury AP to ve své nové zprávě uvedla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
euro eurozona.jpg

MMF zařadil eurozónu mezi ekonomiky s velkými nerovnováhami

15.09.2013 Mezinárodní měnový fond (MMF) zařadil eurozónu do svého seznamu ekonomik s relativně velkými hospodářskými...
global economy.jpg

Růst světové ekonomiky prý letos zpomalí

13.09.2013 Růst světové ekonomiky v letošním roce mírně zpomalí a v průměru dosáhne 2,1 procenta. Ve své výroční zprávě...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Fitch | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Distribuce | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fúze | G7 | High | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Komodity | Kurz | MMF | Marže | Mezinárodní obchod | Měny | Nabídka | Obchodování s měnami | P/E | Platforma | Poplatek | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Tištění peněz | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | Obchodování | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Ekonomika Spojených států | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Ekonomie | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Credit Suisse | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Facebook | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Komunita | Delta | Index | Odpor | Akcie dnes | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika aktuality | Ekonomika novinky | Ekonomika USA | Evropské měny | Fondy | FXstreet.cz | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurz zlata | Lira | Maďarsko | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Odkup akcií | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volatility | Volkswagen | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | DXY | Bill Gates | Čistý dluh | Dluhopisový index | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Jeff Bezos | Měď | P/S | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Burze | Investment | Aramco | DPA | RBS | Microsoft | MSCI | Institut Ifo | Investing.com | Agentura AP | Expanzivní měnová politika | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Globální akciové trhy | Index německých akcií DAX | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Forbes | Index důvěry | Firmy | Mezinárodní instituce | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Realitní trh | Americký akciový index | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Odchod z Evropské unie | Dnešní obchodování | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | Citi | S&P | Výzkumná společnost | Zahraniční investice | Ztráty | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Tempo růstu | Akcionáři | Šéf společnosti | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Dnešní zprávy | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Inflace v Česku | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | HDP Británie | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Audi | Politico | Fúze a akvizice | Euler Hermes | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Snižování rozvahy Fedu | Coinbase | Palladium | Jerome Powell | Hodnota fúzí a akvizic | Hypoindex | Binance | Cena kryptoměny ethereum | Oxfam | Conseq Investment Management | Cena bitcoinu | Obchodní války | Hodnota majetku | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Nové peníze | Přímé zahraniční investice | NIESR | Nejznámější kryptoměna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Daňové reformy | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Americké podniky | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Investice firem | Americké společnosti | Gazprom | Capital Partners | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Akciový růst | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Obavy z recese | Konglomerát | Bohatí | Americká cla | Akciové alokace | Saudi Aramco | Televize CNBC | Měsíčník finančních trhů | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Strategické partnerství | Objem | Klíčová rizika | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Tesla Elon Musk | Výrobce léků | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Index DOW | Erste Group | PSA | Růst světové ekonomiky | Příliv investic | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | AFP | Konkurenti | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Alza.cz | Průmysl | Na burze | Centrální banka USA | Impuls | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Ekonomické zpomalení | Yahoo | Moskva | EASA | Společnost Huawei | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Míra | Vivendi | Jaderná elektrárna | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Geely | Americké centrální banky | Vánoce | Automobil | Regulátoři | Meziroční míra inflace v eurozóně | Biotechnologické společnosti | AT&T | Disney | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Stratég | ACEA | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Peking | Aktuální klíčová rizika | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Zbrojovky | CFA | Eskalace napětí | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Dow Jonesův akciový index | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Ukazatele | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Zajímavé zisky | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Globální přímé zahraniční investice | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Zahraniční investice v Číně | Investice čínských firem | Belt and Road | Plán Číny | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | FIAT | Zpomalení růstu | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Adidas | Americká společnost | Universal Music Group | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Deutsche Telekom | Společnost Berkshire Hathaway | Střední podniky | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Jižní Korea | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Stimuly | Evropské země | Letectví | Tržby společnosti | Šíření viru | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Aktuální situace | Nejslabší růst | Bilion dolarů | Ekonomiky zasažené krizí | Koronavirová krize | Škoda | Manufacturing | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Nákup aktiv | Pojišťovací společnosti | Růst | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Biliony | Platební neschopnosti | Výroba automobilů | Allianz | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Živobytí | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Realitní firmy | Letecká společnost | Práce | FAO | IATA | Ekonomické škody | AOL | DPH | Pojišťovna | Ministři | Nejvyšší soud | Růst cen v EU | Rozvíjející se země | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Trade | Air France | Posílení | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Americký HDP | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Náklady na financování | Čistá ztráta | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Členské státy | Členské země | Xiaomi | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Moderna | Jukos | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Unie | ČR | Hertz | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Internetová firma | CVC Capital | Square | Nestlé | Sanofi | Covid | Technologické firmy | Banka JP Morgan | ITC | Koronavirová opatření | Index německých akcií | Státní pomoc | ONS | Úřad ONS | Sony | Fond obnovy | KLM | DoorDash | Americká společnost Apple | Chrysler | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Nikl | Čínská společnost | Turistický ruch | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Goodyear | Výrobce pneumatik | Snížení DPH | Coca-Cola | Fiat Chrysler (FCA) | Čínské technologické firmy | Universal Music | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Česká republika | McAfee | Antimonopolní úřad | Měnový fond | iPhone | Výrobce letecké techniky | Jack Dorsey | Koncern | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Apollo | Apollo Global Management | MRNA | Společnost DoorDash | Munich Re | Vonovia | Munich | Očkování | Mutace koronaviru | MGM | Plný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Boeing 737 Max | Výhled na rok | Počasí | Hodnota trhu s kryptoměnami | Brands | Akcie americké internetové společnosti | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Toshiba | Očkování proti covidu | Globální letecká osobní doprava | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Evropský výrobce letecké techniky | Očkovací program | Air | Britská společnost | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Hodnota trhu kryptoměn | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Debut na trhu Nasdaq | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Japonský konglomerát | Hospodářské stimuly | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | About You | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Salvador | Plány | Prodej | Příliv přímých zahraničních investic | Uzávěry způsobené pandemií | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Regulační úřad | Didi | Varianty koronaviru | Škody v turistickém sektoru | Velké ekonomické škody | Kolaps mezinárodní turistiky | Výhled na letošní rok | Ralf Peters | Pandemie letos | Dopady pandemie covidu-19 | Společnost Didi | Americký výrobce | Nabídky akcií | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | TSMC | Didi Global | Plány obnovy | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | GlobalFoundries | Odvětví | Divize | Rotterdam | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Dvojité recese | Dřevo | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rekordní minimum | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Cena kryptoměny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Dovoz oceli | SpaceX | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Energetika | Vyšší hodnoty | Společnost AT&T | WarnerMedia | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Veolia | Giphy | Americká automobilka Tesla | Pozornost | Volvo Cars | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Společnost | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Omikron | Parag Agrawal | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | Rozšíření | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Prognózy inflace | Kryptoměnové transakce | Rozvahy Fedu | Inflace v zemích Evropské Unie | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Východní Evropa | Dopady války na Ukrajině | Allianz Trade | Přijetí | Prime | Zvýšení daně | Asie | Partnerství | ProCent | Binance Pay | Trustee Plus | Trustee | FDI | Globální toky přímých zahraničních investic | Toky přímých zahraničních investic
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Graf | Cena | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Umístění Stop-Lossu
Umísťování Stop-Lossů
Úmrtí Michala Mejstříka
Úmrtí na koronavirus
Úmrtí na koronavirus ve Velké Británii
Úmrtí s nemocí covid-19
UNA
Únava obchodníka
Unce zlata
Uncle Trader

Následující klíčová slova

Under Armour
Under Armour (UAA.US)
Under Cryptos
Underperform
Underperform (market underperform)
Underweight
Under-weight
UNDP
UNECA
Unemployment Claims
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Oanda
xPartners
IQ Option
reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít