Pondělí 12. května 2025 18:31
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple e-book Reverzní cenové formace

Pokračující medvědí trend

img

Technická analýza intradenního pohybu ceny měnového páru USD/CAD – středa 16. dubna 2025

16.04.2025 V grafu 4H se měnový pár USD/CAD obchoduje pod úrovní klouzavého průměru EMA (100), což naznačuje pokračující medvědí trend. Tuto tendenci potvrzuje také medvědí formace 123 a pozice indikátoru Stochastic Oscillator, který se nedávno nacházel v oblasti překoupenosti nad úrovní 80, ale následně tuto hranici prorazil směrem dolů. To signalizuje, že na trhu dominují prodejci. V případě, že se udrží současný tlak na oslabení a volatilita bude trend podporovat, může pár USD/CAD oslabit nejprve k úrovni 1,3828. Pokud momentum vydrží, další cílovou úrovní bude 1,3692. Je však třeba zmínit i opačný signál – divergence mezi pohybem ceny a indikátorem Stochastic Oscillator. Ta varuje před možností obratu a potenciálem pro růst. Nicméně jakékoli posílení zůstane pouze korekcí, dokud nedojde k průrazu a uzavření nad úrovní 1,4087. Pokud k tomu nedojde, tlak na oslabení páru USD/CAD bude pravděpodobně přetrvávat.
C:\fakepath\trade-14042025.jpg

Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)

14.04.2025 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
img

Volvo se vrací ke kořenům

01.04.2025 Švédská automobilka Volvo Cars překvapila trhy oznámením o návratu Håkana Samuelssona na pozici generálního ředitele, a to v době, kdy čelí významným výzvám spojeným s přechodem na elektromobilitu a hrozbám nových cel ze strany Donalda Trumpa. Samuelsson, který vedl Volvo mezi lety 2012 a 2022, byl považován za klíčovou postavu v oživení značky a při uvedení firmy na burzu v roce 2021.
img

Ethereum pod tlakem: Změní ETH svůj osud, nebo bude dál zaostávat?

31.03.2025 Ethereum (ETH), dlouhodobě druhá největší kryptoměna světa, vstoupilo do roku 2025 s výrazně oslabenou pozicí. Ačkoli altcoin kdysi představoval hlavního vyzyvatele Bitcoinu (BTC), v posledních měsících se propadl nejen v ceně, ale i v důvěře investorů a vývojářské komunitě.
img

Investoři doufají v odstranění limitu aktiv Wells Fargo v roce 2025

19.03.2025 Investoři a analytici jsou optimističtější ohledně možnosti, že americká banka Wells Fargo se v roce 2025 zbaví regulačního limitu aktiv, který jí byl uložen Federálním rezervním systémem (Fed) v roce 2018. Tento limit brání bance v růstu, dokud nevyřeší své dřívější problémy s firemním řízením.
img

Apple prohrál antimonopolní odvolání v Německu, hrozí přísnější regulace

18.03.2025 Společnost Apple prohrála odvolání proti rozhodnutí německého antimonopolního úřadu, které ji označuje za firmu s významným mezitržním vlivem na hospodářskou soutěž. Tento verdikt znamená, že Apple může čelit přísnějším regulačním opatřením v Německu.
img

Ropa posiluje díky očekávanému poklesu přebytku na trhu v USA

12.03.2025 Cena ropy zaznamenala růst poté, co Spojené státy snížily svou prognózu globálního přebytku, což pomohlo vyvážit obavy z oslabení ekonomického růstu.
img

Kakao klesá o 6 %, obavy z poptávky převážily nad omezenou nabídkou

21.02.2025 Ceny kakaa v New Yorku klesají a směřují k týdenní ztrátě, protože obavy z oslabení poptávky převážily nad problémem s nedostatkem dodávek.
img

Americké futures na zemní plyn pokračují v poklesu kvůli mírnější předpovědi počasí pro únor

28.01.2025 Dne 28. ledna 2025 pokračovaly futures na zemní plyn v USA v poklesu, ovlivněny předpověďmi mírnějších teplot pro únor. Únorový kontrakt klesl o 4,7 % na 3,524 USD za milion britských termálních jednotek (mmBtu), zatímco březnový kontrakt se snížil o 3,4 % na 3,142 USD/mmBtu. Analytici z EBW Analytics uvedli, že kombinace teplejších předpovědí počasí, medvědích technických ukazatelů a očekávání nižších spotových cen přispívá k riziku dalšího poklesu. Identifikovali klíčové úrovně podpory pro březnový kontrakt na 3,14 a 3,08 USD, které by mohly zpomalit další pokles.
img

EUR/USD: Jak ovlivní Trumpova inaugurace dolar?

14.01.2025 V poledne však došlo k obratu ve prospěch eura a byl zahájen růst směrem k Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,0255. Konsolidace nad touto úrovní by mohla naznačovat další růst směrem k další korekční hladině 100,0 % na úrovni 1,0336. Naopak odraz od úrovně 1,0255 by naznačoval obnovení poklesu směrem k 1,0154.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 9. ledna 2025

09.01.2025 Ve středu se pár EUR/USD konsolidoval pod zónou supportu 1,0336–1,0346 a pokračoval v poklesu k Fibonacciho korekční úrovni 127,2% (1,0255). Odraz od této úrovně by mohl podpořit euro a přinést určitý růst k zóně rezistence 1,0336–1,0346. Medvědí trend na euru zůstává neporušený.
img

EUR/USD: 7. ledna – zpráva o inflaci v Německu mění pravidla hry

07.01.2025 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v pohybu nahoru, což obchodníci nepředpokládali. Pár se konsolidoval nad zónou rezistence 1,0336–1,0346 a dosáhl zóny rezistence 1,0405–1,0420. Obrat od ní by podpořil americký dolar a nový downtrend směrem k úrovni 127,2 % (1,0255), protože medvědí trend zůstává neporušený.
img

Souhrn výkonu zlatých futures po Trumpově vítězství

14.11.2024 Pokles futures na zlato uprostřed silného dolaru a výnosů Ceny zlata klesají, protože výnosy amerických dluhopisů a dolar posilují po nedávném vítězství Donalda Trumpa ve volbách. Futures na zlato se aktuálně obchodují kolem 2 559,20 USD za unci a tento týden klesly o 5,4 %. Investoři se přesouvají k rizikovějším aktivům, jako jsou akcie a kryptoměny, které vnímají jako slibnější vzhledem k očekávaným probyznysovým politikám Trumpa, včetně daňových úlev a deregulace.
img

Přehled páru GBP/USD na 14. listopadu: Inflace v USA nepřekvapila, euro a libra mohou zaznamenat menší korekci

14.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu vyhnul dalšímu poklesu, ale pauza může být krátkodobá. Dříve jsme varovali, že růst inflace v USA už mohl být započítán do ceny, protože je běžnou praxí, že tvůrci trhu předem zohledňují známé zprávy. Růst inflace byl patrný už minulý týden a vzbudil otázku, jak se skutečné údaje budou lišit od prognózy. Jak se ukázalo, žádná odchylka se neobjevila, takže obchodníci neměli ani jeden sodliní důvod k nákupu nebo prodeji.
img

Průzkum: Stále více lidí projevuje zájem o kryptoměny 

15.06.2022 Bank Of America po krachu LUNA ze začátku června provedla průzkum, aby určila sentiment trhu vůči digitálním aktivům. Výsledek překvapivě ukázal, že lidé stále plánují kryptoměny nakupovat a dokonce je používat k online transakcím.
C:\fakepath\report-01052022-1.png

Měsíční report finančních trhů (duben 2022)

02.05.2022 V měsíci dubnu tvořil zisky především americký dolar, který se stal hlavním tahounem a iniciátorem trendových pohybů na všech měnových párech. Nejslabší měnou minulého měsíce byl novozélandský dolar, který vůči tomu americkému oslabil o 6,91 %. Ihned v jeho závěsu byl dolar australský, který vykázal pokles 5,95 %. V uvozovkách vítězem, tedy měnou, která nejlépe zvládla dolaru konkurovat, byl kanadský dolar, ovšem i ten vykázal pokles 2,83 %.
Související klíčová slova: Zpráva o inflaci | Analýza intradenního pohybu | Situace na ropě | Investment Management | Retracement | Ceny plynu v Evropě | EUR | Spekulace na budoucí ceny | Alphabet | Decentralizace | Obchodník | Trend | Bank of Japan | Long pozice | BTC | Další růst | Aktiva | Příležitost k prodeji | Jim Rowan | Komunita | Úsilí | Dolar australský | Relevance | Ethereum | APP | Hútiové | Graf komodity Stříbro | DeFi | Geopolitické napětí | Čínské elektromobily | Kakaové boby | Volatilita cen kakaa | Burza | Americký akciový index | Pokles dolaru | Směrnice | Analýzy | Zakladatel etherea | Americký prezident | Růst cen | Energy Information Administration (EIA) | Vysoké riziko | Proražení | Vývoj měnového páru | EIA | Inflace | Hodinový graf | NZD/USD | Tržní reakce | Obchodní seance | Výrazný růst | Solana (SOL) | Současný stav | Hershey | Nejdůležitější ekonomické události | Analytika | Korekční pohyb | Výhled | Ceny čokolády | Nákupní pohyb | Technická analýza intradenního pohybu | Pokračování poklesu | Podnikání | Větrné energie | Trendový kanál | App Store | Výkon | Dolary | Compliance | Powell a Fed | DNB Markets | Výnosy | Medvědí formace | Akciový index | CL | Futures na kakao | Williams %R | Ceny měnového páru | Pohyb ceny | Donald Trump | Výsledkové období amerických společností | Volatilita | Držitelé kryptoměn | Centrální banky | Nejhorší čtvrtletní výkon | Brent | Velcí obchodníci | Očekávání | Vybírání zisků | Investiční centrum | Odstupující CEO | Meta (Facebook) | WFC.US | Denní pokles | Zásoby ropy | Čtvrtletní výkon | Obchodní signály | Investment management | Nákupy | Růst | Nerozvážnost | Zemní plyn v USA | Příležitosti | MiFID II | Uvolnění měnové politiky | Automobilka Volvo | Sentiment na trhu | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Použití finanční páky | Spolkový soudní dvůr | Druhá největší kryptoměna | Graf | SMA 100 | Graf akciového indexu | Zpráva | Býčí výhled | Obrat trendu | Canaccord Genuity | Volatility | Long | Kontrakty | Indikátor RSI | Liquidity | Novozélandský dolar | AUD | JOLTS | Opatření | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Supportní úroveň | OIL.WTI | Konsolidace | Trh | Digitální aktiva | Zkušenost | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Očekáváná událost | Ceny plynu | Rozdílové smlouvy | Index | Měsíční futures report | Futures | Regulační opatření | Eura | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Posílení | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Institucionální poptávky | S&P | Společnosti | Rok 2025 | Vice | VOLCARB | Omezení dodávek | Momentum | Ekonomický kalendář | Měsíční report finančních trhů | Problémy | Největší hráči | Zpráva o vývoji inflace v USA | Oslabování švýcarského franku | Energy Information Administration | Poměr rizika a zisku | Zařízení | Technické analýzy | Kakao | Americká banka | Situace v USA | Přesun výroby | Tržní sentiment | Ceny zemního plynu | Pozornost | Klesající trend | Elektromobily | WFC | CEO Jim Rowan | Bitcoin | Kanadský dolar | Vitalik Buterin | Poptávka | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | Otevření krátké pozice | Marketingová komunikace | Volvo Cars | Obchodovat | Regrese | MIFID | Indikátor | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Stříbro | Pozornost trhu | Obchodníci | Finanční instituce | Indikátor CCI | Počasí | UTC | Bollingerova pásma | Ropa | Lineární regrese | JPMorgan Chase | West Texas Intermediate (WTI) | SMA 200 | Short pozice | Úrovně rezistence | VOLCARB.SE | Poptávka po zlatě | Podnikání na kapitálovém trhu | USA | Spojené státy | | Banka Wells Fargo | Report finančních trhů | Indexy PMI | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Výkon hlavních měnových párů | Vývoj | Graf VOLCARB.SE | Kryptoprůmysl | Analytici Bank of America | Býčí divergence | Futures na zemní plyn | Situace na akciovém trhu | Dnešní ekonomický kalendář | Facebook | Americké akcie | Komodity ropa | Riziko ztráty | EUR/USD | Pin Bar | Čtyřhodinový graf | West Texas Intermediate | Měnové politiky | Oblast překoupenosti | Aktuální situace | Investiční doporučení | Vítězství Donalda Trumpa | Automobilka Volvo Cars | Růstový potenciál | Dna | Trh se zlatem | Hlavní měnové páry | Vítězství | Investiční strategie | Obchodní příležitosti | Zájem o kryptoměny | Belgie | Klesající trendový kanál | Denní graf měnového páru | ADP | Firmy na burzu | Silný trend | Geopolitické dění | Cenové pohyby | Volvo | Automobilka | Denní graf komodity | Sazby | Soudní dvůr | Komise v přenesené pravomoci | Stochastic oscillator | Investovat | Komoditní | Technická situace | Generální ředitel | Největší kryptoměna | Průzkum | Firmy | Nespokojenost | Murray | Zajištění | Vyšší ceny | Investování | Fed | Hry | Trhy | Překoupení | Rizika | Eurozóna | ISM | Velcí hráči | Přeprodanost trhu | Institucionální obchodníci | Ethereum (ETH) | Low | Inflace v USA | Komodity | Poradenství | Výsledkové období | CAD | Sentiment trhu | Společnost | Olam | Ztráta | Wells Fargo | Obchodní modely | XRP | Měsíční report | Reporty | AUD/USD | Riziko | JPY | Citi | Ekosystém | RSI | Bank of America | Meta | GBP | Plyn | Inovace | Úrovně supportu | Ceny | ETH | Pokles | COT report | Mondelez | Ukrajina | Předpovědi | WTI | Měnový report | SMA | Demand | Divergence | Libra | Mondelez International | Instituce | Anomálie | Ceny zlata | IHNED | Pár USD/CAD | CEO | Defi | 256/2004 | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Průměrná volatilita | Disclaimer | Pobřeží slonoviny | GBP/USD | AAPL.US | Pracovní místa | Futures na zlato | Překoupené oblasti | Dovoz | Obchodování | Situace na akciových trzích | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Management | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Předpověď | Údaje | Ekonomické události | Obchody | xStation5 | Multitimeframe | Zvýšení těžby | Zemní plyn | Marže | Výrazné cenové pohyby | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Růst dolaru | SMA 20 | Google | Tržby | NATGAS | Býčí trh | Signály | Načasování | Nákupní aktivita | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Fibonacciho úrovně | Úrovně podpory | USD/CAD | Výprodej | Měnové páry | AAPL | JPMorgan | Růst inflace v USA | Pozitivní výhled | Retail | Ztráty | Výhled trhů | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Index spotřebitelských cen | DNB | Index cen | OPEC+ | Price Action | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Společnost Apple | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Kurz | Konkurenti | Úspěchy | Intermediate | Index cen výrobců | Výsledky | Silnější dolar | Pro investory | Potenciál | Relativní výkon hlavních měnových párů | Ceny kakaa | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Komunikace | Pravidla hry | Americké futures | Aktuální vývoj | Zisky | Regulace | Zotavení | Důvěra | Výhled pro akcie | Oslabení dolaru | Měny | Key level | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Výnosy amerických dluhopisů | Cena akcie | Signál | Roční růst | Úbytek | Komodity ropa WTI | Britské měny | Tržby v Německu | Poptávka centrálních bank | Technická analýza | Plány | Graf komodity | TIM | Energie | Investiční | Nálada | Prodej | Silný růst | Míra | Komoditní trhy | Korekce | LNG | První rezistence | Výkonnost | Downtrend | Index S&P 500 | Přehled | Technické ukazatele | Short | CHF | Centrum | Analýzy více časových rámců | Zakladatel | Relativní výkon | S&P 500 | JDE | Podpora | Růst tržeb | Cena | Komodity zlato | Obchodní spory | Volatilita cen | Apple | Komodita | Dluh USA | Snížení sazeb | Prudký růst cen | Etherea | Solana | Medvědi | Ekonomická rizika | EMA | Zpráva CoT | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Denní graf | Impulzy | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Banky | Měsíční měnový report | Analýza | Úrovní podpory | Sazby Fedu | XTB | Kontrakt | API | Pozice | Americké zásoby ropy | TTF | Vývoj měnového páru USD/JPY | Texas | Uvolňování měnové politiky | OPEC | Trh zlata | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Graf komodity Zlato | Rostoucí výnosy | Měnový pár GBP/USD | Report ADP | Rezistence | Zpráva COT | W1 | Nařízení | Ropy | Čokolády | Struktura | Měnový pár EUR/USD | Hospodářské výsledky | USD | D1 | Trendové pohyby | Tvůrci trhu | Krypto komunita | Posilování amerického dolaru | Cena ropy | Federální rezervní systém | mmBtu | Rotace | CZ | Vlnová struktura | Významné zprávy | Finanční ztráty | Růst eura | Markets | USD/CHF | Nejistota | Kryptoměna | Více časových rámců | Investment | Martin Klass | Indexy | Americký dolar | ECB | HICP | Altcoin | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Body | Krypto | ROCE | Spekulace | Graf akciového indexu S&P 500 | Krypto aktiva | EU | PMI ve službách | Spekulanti | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Stochastic | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Ovlivňování | Banka | Vybrání likvidity | Významné události | Sol | Další pokles | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Pokračování války
Pokračování ve vzdělávání
Pokračování v klesajícím trendu
Pokračování v poklesu
Pokračování v tradingu
Pokračování výsledkové sezóny
Pokračování vzestupného trendu
Pokračující expanze
Pokračující geopolitické napětí
Pokračující krize

Následující klíčová slova

Pokračující pattern
Pokračující patterny
Pokračující pokles
Pokračující protekcionismus
Pokračující růst
Pokračující růst ceny
Pokračující růst sazeb
Pokračující růst těžby v USA
Pokračující uptrend
Pokračující výprodej
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít