Průměrná míra inflace

ČSÚ zveřejní inflaci za leden, dle odhadu meziročně stoupla o 2,8 procenta
12.02.2025 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní definitivní údaje o inflaci za letošní leden. Podle předběžného odhadu statistiků z minulého týdne spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 2,8 procenta. Inflace tak zpomalila z prosincových tří procent. Podle předsedy ČSÚ Marka Rojíčka se konečné číslo zřejmě nebude lišit od odhadu o více než 0,1 procentního bodu.

Eurostat: Inflace v EU se v prosinci zvýšila na 2,7 procenta
17.01.2025 Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v prosinci zrychlil na 2,7 procenta z listopadového tempa 2,5 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice se inflace podle jeho dat zvýšila na 3,3 procenta z 3,1 procenta v listopadu. Byla tak devátá nejvyšší v EU. Eurostat pracuje s harmonizovanými údaji, které se používají pro účely srovnání s ostatními zeměmi EU a které se liší od výpočtu Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Makroekonomický výhled pro tento týden: Index CPI napříč regiony, index PPI v ČR a USA,..
13.01.2025 Tento týden nabídne menší počet makroekonomických dat. Již dnes dopoledne byl zveřejněn vývoj indexu CPI v ČR, který bude dále zveřejněn napříč všemi sledovanými regiony, tedy v Německu, eurozóně a v USA. Dále tento týden nabídne index importních cen v ČR a v USA, v těchto regionech se dozvíme i vývoj indexu PPI. Ve středu se dozvíme meziroční vývoj HDP v Německu.

ČR: Index CPI v prosinci meziročně vzrostl o 3,0 % při očekávání růstu o 3,3 %
13.01.2025 CPI (m-m) (prosinec): aktuální hodnota: -0,3 %.

Inflace v závěru roku zrychlila
13.01.2025 „Zatímco listopadová inflace zůstala stejná jako v říjnu, a držela se tak na hodnotě 2,8 %, v prosinci meziroční inflace mírně zrychlila. Vyplývá to z dnes publikovaných dat ČSÚ. V posledním měsíci loňského roku index spotřebitelských cen značící míru inflace dosáhl 3,0 %, tedy o 0,2 procentního bodu více než v listopadu. Ačkoliv listopadová čísla nárůstu inflace v závěru loňského roku ještě nenasvědčovala, nakonec se očekávání analytiků potvrdila,“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.

Průměrná míra inflace v roce 2024 dosáhla úrovně 2,4 procenta
13.01.2025 „Rok 2024 přinesl zkrocení inflace. To v kombinaci se zvýšením reálných mezd podpořilo spotřebu domácností, která se stala hlavním motorem růstu naší ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Analytici: Meziroční inflace v prosinci byla pod očekáváním trhu
13.01.2025 Meziroční inflace v prosinci byla přes nárůst pod očekáváním finančního trhu i centrální banky, která by tak dříve mohla snížit sazby, shodli se analytici, jež oslovila ČTK. V prvním čtvrtletí 2025 by se podle nich meziroční růst spotřebitelských cen měl začít zmírňovat. Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci meziročně stouply o 0,2 bodu na tři procenta. Za celý loňský rok průměrná míra inflace činila 2,4 procenta, nejméně za šest let.

Inflace v Česku v prosinci zrychlila na 3 procenta
13.01.2025 Spotřebitelské ceny v Česku v prosinci meziročně stouply o tři procenta, inflace tak zrychlila z listopadových 2,8 procenta. Ceny pro spotřebitele se tak zvýšily nejvýrazněji od prosince 2023. Vliv na to měly ceny potravin a bydlení. Meziměsíčně ceny klesly o 0,3 procenta. Za celý loňský rok průměrná míra inflace činila 2,4 procenta, což bylo nejméně za šest let. V roce 2023 byla průměrná inflace 10,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Švýcarsko snížilo úroky nejvýrazněji za téměř deset let
12.12.2024 Švýcarská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,5 procenta. Přikročila tím k nejvýraznější redukci úroků za téměř deset let. Většina ekonomů v anketě agentury Reuters předpovídala, že banka úroky sníží o čtvrt procentního bodu.

Růst cen v Německu v listopadu opět zrychlil
28.11.2024 Růst spotřebitelských cen v Německu v listopadu opět zrychlil, míra inflace se dostala na 2,2 procenta. V předběžné zprávě to dnes uvedl Spolkový statistický úřad. V říjnu byla míra inflace na dvou procentech.

Ve východní Evropě by měl letos růst HDP o 3,0 až 4,5 procenta
20.11.2024 Východní Evropa by měla letos dosáhnout tempa růstu ekonomiky mezi 3,0 až 4,5 procenta, které bude podpořeno silnou domácí spotřebou, oživením zahraničních investic a postupným oživením na exportních trzích. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy Dun & Bradstreet, která je světovým lídrem v poskytování klíčových obchodních dat a analytických řešení firmám.

Tichý a nenápadný zloděj jménem inflace
27.08.2024 Řada lidí si po oznámení zkrocení obrovské inflace, která v Česku panovala v posledních třech letech, letos konečně oddechla. Míra inflace se přiblížila inflačnímu cíli vytýčenému Českou národní bankou a již několik měsíců setrvává okolo dvou procent. To však svádí k dojmu, že naše úspory již nebudou významně ztrácet na kupní síle. Dle jednoduchých počtů je však jasné, že v dlouhodobém horizontu pocítíme nepříznivé důsledky i takto nízké inflace.

NKÚ kvůli rostoucím výdajům státu a zadlužení radí systémové reformy
26.08.2024 Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve stanovisku k návrhu státního závěrečného účtu za rok 2023 doporučil rozpočtovou obezřetnost a systémové reformy. Česká ekonomika loni reálně klesla, inflace byla druhá nejvyšší v Evropské unii a stát se dál rychle zadlužoval a rostly jeho výdaje, uvedl. Státní rozpočet loni zatížila energetická krize a inflace, vláda ale přijala ozdravný balíček, jehož dopady se v letošním rozpočtu již projevují, uvedlo v reakci ministerstvo financí.

Australský dolar je na dobré cestě k posílení
03.07.2024 Měsíční ukazatel inflace, který překonal očekávání, má na prognózy pro australský dolar nadále výrazný býčí vliv. Výpočty ukazují, že očištěná průměrná míra inflace ve druhém čtvrtletí bude činit 1 % mezičtvrtletně, což je výrazně více než květnová prognóza Reserve Bank of Australia ve výši 0,8 %.

Česká ekonomika je na cestě k zotavení. Mírný optimismus firem nesdílí jen stavební sektor
18.04.2024 Důvěra firem v ekonomiku se v březnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšila, a to nejvíce v oblasti obchodu. Naopak ve stavebnictví důvěra klesá. Může za to opožděný vliv vysoké úrokové sazby nastavené Českou národní bankou, který poptávku po stavebních pracích sráží dolů.

Srovnání makroukazatelů deseti zemí, které vstoupily do unie 1. května 2004
14.04.2024 Česká republika vstupovala před 20 lety, 1. května 2004, společně s devíti dalšími zeměmi do Evropské unie v některých ukazatelích v dobré hospodářské kondici v porovnání s ostatními zeměmi "maxirozšíření". Míra nezaměstnanosti se například od momentu vstupu do EU snížila z šesti procent na úroveň pod tři procenta a od roku 2016 byla dokonce nejnižší v celé EU. Až loni se na úroveň Česka přiblížila Malta a Polsko. V hodnotě HDP na obyvatele byla po vstupu do unie mezi deseti nováčky čtvrtá nejlepší a podle údajů Eurostatu si toto postavení drží stále. Nejlépe je na tom od roku 2004 Kypr, nejhůře nyní Lotyšsko.

České hospodářství letos vzroste o 1,3 procenta
26.03.2024 České hospodářství se letos vrátí k růstu. Hrubý domácí produkt meziročně vzroste o 1,3 procenta, průměrná mzda v nominálním vyjádření stoupne o 6,1 procenta a v reálném o 3,4 procenta. Vyplývá to z nové makroekonomické prognózy Hospodářské komory ČR (HK), kterou dnes představil ČTK a České televize její prezident Zdeněk Zajíček.

Zajistí vám důstojné stáři I. pilíř, anebo III. pilíř? Vítěznou strategií je komplexní řešení
19.03.2024 Se zhoršující se demografickou situací je zabezpečení na stáří nejen v Česku, ale ve všech vyspělých státech velkým tématem. O vlastní zajištění bychom se měli aktivně zajímat, chybou by ovšem bylo, kdybychom se naivně snažili soukromým spořením nahradit důchody od státu. Důležitou roli totiž hrají obě složky budoucího důchodu. Třetí pilíř je, a ještě dlouho zůstane, finančním zdrojem doplňkovým. Navíc i hlavní příjem z I. pilíře lze ovlivnit ve vlastní prospěch.

Srovnání makroukazatelů deseti zemí EU
03.03.2024 Česká republika vstupovala před 20 lety, 1. května 2004, společně s devíti dalšími zeměmi do Evropské unie v některých ukazatelích v dobré hospodářské kondici v porovnání s ostatními zeměmi "maxirozšíření". Míra nezaměstnanosti se například od momentu vstupu do EU snížila z šesti procent na úroveň pod tři procenta a od roku 2016 až do loňska byla dokonce nejnižší v celé EU. Na konci loňského roku ČR předstihla Malta a Polsko. V hodnotě HDP na obyvatele byla po vstupu do unie mezi deseti nováčky čtvrtá nejlepší a podle údajů Eurostatu si toto postavení drží stále. Nejlépe je na tom od roku 2004 Kypr, nejhůře nyní Lotyšsko.

Spotřebitelé jsou znepokojeni situací na trhu práce
28.02.2024 Euro a britská libra vůči americkému dolaru rychle vzrostly poté, co se objevila zpráva, že spotřebitelská důvěra v USA v únoru letošního roku poprvé za poslední čtyři měsíce klesla. Stalo se tak na pozadí zhoršujících se názorů Američanů na výhled ekonomiky, trhu práce a finančních podmínek. Kupující si však nedokázali udržet iniciativu a nedosáhli nových týdenních maxim. Na technický obrázek se však zaměříme později.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.01.2024 1) Ve Spojených státech se ode dneška může obchodovat s prvními investičními fondy na spotový bitcoin, které americká Komise pro cenné papíry (SEC) po několika odkladech a otevřené neochotě nakonec ve středu schválila. Část analytiků považuje tento vývoj za novou éru dostupnosti regulovaných investičních produktů ke kontroverzním kryptoměnám, který může přispět k další kultivaci odvětví.

Spotřebitelské ceny v prosinci vzrostly meziročně o 6,9 %
11.01.2024 Bez započtení vlivu „Úsporného tarifu“ do indexu spotřebitelských cen v roce 2022 by ale meziroční cenový růst dosáhl hodnoty 4,2 %. Toto je číslo, které bychom měli brát jako hlavní, a to porovnávat se zahraničím.

Inflace, ČR, prosinec 2023
11.01.2024 Meziroční inflace klesla v prosinci výrazněji, než se čekalo, z listopadových 7,3 % na 6,9 %, a vyrovnala tak loňské minimum, jež bylo dosaženo již v září.

Inflace je již téměř poražena. Rok 2024 přinese další zlepšení
11.01.2024 „Úsporný tarif snížil srovnávací základnu pro výpočet inflace v závěru roku 2022, čímž uměle navýšil inflaci v závěru roku 2023. Přesto je zřejmý trend, který spočívá v postupném snižování inflace. Rok 2024 přinese další zlepšení. V jeho rámci se inflace přiblíží ke svému cíli, což umožní další snižování úrokových sazeb a růst reálných mezd zaměstnanců,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Inflace v prosinci zpomalila na 6,9 procenta, za celý rok činila 10,7 procenta
11.01.2024 Spotřebitelské ceny v prosinci meziročně stouply o 6,9 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 7,3 procenta. Meziměsíčně se ceny snížily o 0,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za celý loňský rok činila průměrná míra inflace 10,7 procenta. Bylo to o 4,4 procentního bodu méně než v roce 2022, kdy ovšem byla druhá nejvyšší inflace od vzniku samostatné ČR.

Inflace v Německu v prosinci zrychlila, za celý rok činila šest procent
04.01.2024 Míra inflace v Německu v prosinci podle metodiky Evropské unie zrychlila na 3,8 procenta z listopadového tempa 2,3 procenta. Za celý loňský rok pak meziroční tempo růstu spotřebitelských cen činilo šest procent. V předběžné zprávě to dnes oznámil Spolkový statistický úřad. Meziroční růst cen za prosinec je zhruba v souladu s odhady analytiků. Německá vláda očekávala, že inflace za loňský rok dosáhne 6,1 procenta, na letošní rok počítá se zpomalením na 2,6 procenta.

Nastává éra dluhopisů?
18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.

Median: Češi se nejčastěji chrání před inflací investicemi do zlata
19.03.2023 Češi kvůli ochraně před inflací nejčastěji volí uložení peněz do investičního zlata, termínovaných vkladů nebo realitních fondů. Zatímco investice do zlata preferuje 24 procent lidí, termínovaný vklad 21 procent a fondy investující do nemovitostí 19 procent. Zhruba 60 procent lidí vnímá znehodnocení úspor stejně velkým problémem jako zdražování. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury Median mezi 2000 respondenty.

Median: Češi proti inflaci volí nejčastěji zlato
17.03.2023 Češi kvůli ochraně před inflací nejčastěji volí uložení peněz do investičního zlata, uvedlo to 24 procent lidí. Na druhém místě je termínovaný vklad, který by si vybralo 21 procent a realitní fond 19 procent respondentů. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate.

Meziroční inflace v Česku v lednu zrychlila na 17,5 procenta
10.02.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Vliv měly vzhledem ke konci úsporného tarifu pro domácnosti zejména ceny za energie, zdražilo také teplo, vodné a stočné i potraviny. Proti prosinci byly ceny pro spotřebitele v lednu vyšší o šest procent. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Rozbřesk: Česko vykázalo nižší prosincovou inflaci, zásadní však bude leden
12.01.2023 Tuzemská inflace v prosinci meziměsíčně stagnovala a meziroční dynamika proto zvolnila z listopadových 16,2 % na 15,8 %. Oproti našemu očekávání šlo o lehce nižší dynamiku, vzhledem k celkové výši inflace a vysoké volatilitě řady položek nepovažujeme celkovou prosincovou odchylku od konsensu i našeho odhadu za zásadní. Průměrná míra inflace za celý rok 2022 činila 15,1 % – od vzniku samostatné České republiky byla inflace vyšší jen v roce 1993, a to 20,8 %.

Forex: Česko - nižší prosincová inflace, zásadní bude leden
12.01.2023 Tuzemská inflace v prosinci meziměsíčně stagnovala a meziroční dynamika proto zvolnila z listopadových 16,2 % na 15,8 %. Oproti našemu očekávání šlo o lehce nižší dynamiku, vzhledem k celkové výši inflace a vysoké volatilitě řady položek nepovažujeme celkovou prosincovou odchylku od konsensu i našeho odhadu za zásadní. Průměrná míra inflace za celý rok 2022 činila 15,1 % – od vzniku samostatné České republiky byla inflace vyšší jen v roce 1993, a to 20,8 %.

Forex: Údaje o loňské inflaci dnes mírně oslabily korunu vůči euru
11.01.2023 Česká měna dnes mírně ztrácela vůči euru a stagnovala k dolaru. Ve vztahu k jednotné evropské měně od úterního podvečera oslabila o pětník na 24 EUR/CZK. I tak ale zůstává poblíž svých dvanáctiletých maxim. K dolaru si koruna o haléř polepšila na 22,32 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.

Inflace v ČR v prosinci zpomalila na 15,8 procenta, hlavně díky pohonným hmotám
11.01.2023 Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci meziročně vzrostly o 15,8 procenta, tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 16,2 procenta. Meziměsíčně ceny stagnovaly, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků bylo za zpomalením inflace zejména zlevnění pohonných hmot. Česká národní banka (ČNB) ale upozornila, že bez započítání takzvaného úsporného tarifu na energie by byla inflace o 3,5 procentního bodu vyšší. Za celý loňský rok byla podle ČSÚ průměrná míra inflace 15,1 procenta, byla to nejvyšší hodnota od roku 1993.

Loňský rok byl ve znamení druhé nejvyšší inflace od vzniku České republiky
11.01.2023 „Růst cen v loňském roce výrazně snížil životní úroveň v naší zemi. Lidé přišli o výraznou část kupní síly svých úspor a za své příjmy si mohli dovolit nakupovat podstatně méně zboží a služeb než v předešlých letech. Letošní rok přinese zlepšení, nicméně lidem se dál budou znehodnocovat úspory a snižovat reálné příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Inflace v ČR v prosinci zpomalila na 15,8 procenta, za celý rok činila 15,1 pct
11.01.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v prosinci meziročně stouply o 15,8 procenta, tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 16,2 procenta. V meziměsíčním srovnání ceny stagnovaly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za celý loňský rok byla průměrná míra inflace 15,1 procenta. Šlo o druhou nejvyšší hodnotu od vzniku samostatné ČR. Vyšší byla jen v roce 1993, kdy činila 20,8 procenta.

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.

NZD/USD: Před zasedáním RBNZ
04.10.2022 Dnešním zvýšením úrokové sazby o 0,25 % zklamala rezervní banka Nového Zélandu kupující dolaru. RBA jako hlavní důvod tohoto rozhodnutí uvedla oslabení vyhlídek růstu globální ekonomiky.

MMF snížil odhady růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok
20.07.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zhoršil výhled německé ekonomiky na letošní i příští rok, hospodářský růst podle něj brzdí negativní dopady války na Ukrajině. MMF nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 1,2 procenta, zatímco v květnové prognóze počítal s dvouprocentním růstem. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.07.2022 1) Americká kryptoúvěrová společnost Celsius Network požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Stala se tak další obětí prudkých výkyvů na trzích s kryptoměnami, informovala agentura Reuters. Kryptoúvěrové firmy nabízejí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem.

EK snížila výhled růstu české ekonomiky na příští rok, letošní zvýšila
14.07.2022 Česká ekonomika v příštím roce vzroste o dvě procenta, což je proti jarnímu odhadu o sedm desetin procentního bodu nižší tempo. Naproti tomu letos by měl být růst hospodářství ve srovnání s původním předpokladem o čtyři desetiny bodu vyšší a dosáhnout 2,3 procenta. Ve své letní makroekonomické předpovědi to dnes uvedla Evropská komise (EK). Průměrná míra inflace by letos měla dosáhnout 13,9 procenta a být po trojici pobaltských zemí nejvyšší v EU. Na příští rok odhaduje unijní exekutiva v České republice pokles inflace na 5,8 procenta.

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.

Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022
13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.

Inflace užírá vaše úspory, co s tím?
11.03.2022 Oslabování kupní síly peněz, též známé jako inflace, představuje téma, které nenechává v klidu mnohdy ani ty nejotrlejší obchodníky a investory. Tím spíše příhlédneme-li k faktu, že průměrná míra inflace pro únor 2022 dosáhla 5,2 %. V tomto článku si načrtneme několik možností, s jakými lze inflaci předcházet, či ji dokonce zcela eliminovat. Ale nejprve se pojďme podívat na její hlavní aktuální příčiny.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.01.2022 1) Průměrná míra inflace v Súdánu loni vystoupila na 359,09 %, a výrazně se tak zvýšila ze 163,26 %, kde byla o rok dříve. Oznámil to včera ústřední statistický úřad této africké země. Inflace v Súdánu patří k nejvyšším na světě.

Míra inflace v Súdánu loni přesáhla 359 procent, je třetí nejvyšší ve světě
17.01.2022 Průměrná míra inflace v Súdánu loni vystoupila na 359,09 procenta, a výrazně se tak zvýšila ze 163,26 procenta, kde byla o rok dříve. Oznámil to včera ústřední statistický úřad této africké země. Inflace v Súdánu patří k nejvyšším na světě.

S&P zlepšila výhled polské ekonomiky, růst podpoří peníze z EU
28.06.2021 Mezinárodní ratingová agentura S&P dnes zlepšila odhad růstu polské ekonomiky pro letošní i příští rok. Upozornila, že hospodářský vývoj v prvním čtvrtletí překonal očekávání, a poukázala rovněž na peníze, které by Polsko mělo získat z fondu obnovy Evropské unie.
Související klíčová slova:
Český průmysl | Americká Komise pro cenné papíry | Dopady inflace | Americká inflace | Index Bloomberg Barclays | Ekonomické problémy | Daňové výhody | Gate | Problémy | Vládní dluhopisy | PPI v USA | EUR | Sekce měnové | Zkušenosti | Cenová hladina | Koronavirové krize | Tempo růstu | Spolkový statistický úřad | Prohloubení schodku | Stabilizační mechanismus | Řecko | Mince | Analytik Cyrrusu | Akciový index | Trend | Mezinárodní měnový fond | Pumpování peněz | Trading.com | Statistiky | Konsolidace | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Agentura S&P | CZK | Dolarová výnosová křivka | Aktiva | Energetika | Nájemní bydlení | Evropská komise | Investing | Inflace v Německu v prosinci | Zasedání ECB | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Pravděpodobnost | Cenové stability | Mezinárodní ratingová agentura | Petr Kymlička | Investment Management | Britská libra | Reality | Poplatky | Vatikán | Český statistický úřad | Petr Fiala | Makroekonomické zprávy | Deflace | Financování úvěrů | Nejvyšší inflace | Celsius | ČBA | Propad cen | Cena zlata | Inflace v prosinci | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | David Marek | Více peněz | Dun & Bradstreet | Zvýšení základní úrokové sazby | Třetí pilíř | Investiční analytik | Výhled ekonomiky | Investiční zkušenosti | Vývoj na trzích | Donohoe | Mezinárodní finanční instituce | Znehodnocení | Růst cen | Tempo hospodářského růstu | Přijetí | Nizozemsko | Snížení úrokových sazeb | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důchody | Vysoké riziko | Evropská měnová unie | Oznámení | Inflace | Dolarový index | Zasedání FOMC | Rok 2025 | Výše mezd | Vývoj měnového páru | Ratingová agentura S&P | Vladimír Pikora | Nižší ceny | Finsko | NZD/USD | Investice do infrastruktury | Ministerstvo práce | Investment management | Zvýšení úrokové sazby | Česká měna | Nezaměstnanost | Valorizace | Michal Stupavský | Výrazný růst | Graf | Zasedání Evropské centrální banky | ČSOB | Příjmy ruského rozpočtu | Výhled | Robert Novoměstský | ČSÚ | Termínované vklady | Podnikání | Bibby Financial | Centrální banky | Zpráva | Zvyšování sazeb | Rating ESG | Růst německé ekonomiky | Summit EU | Bělorusko | Úřad Eurostat | Celková inflace | Irsko | EFSF | Vít Hradil | Daň z nabytí | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Největší meziroční nárůst | Globální ekonomiky | Zavedení eura v Chorvatsku | Roční průměrná míra inflace | Reserve Bank of Australia | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Přesun výroby | Reakce trhu | Ekonomiky | Snižování úroků | Fio | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Společnost Golden Gate | Evropský fond finanční stability | Velká rizika | Cenové hladiny | Významné riziko | Bydlení | Prezident Hospodářské komory | Peníze | Výrobní index | Brent | Politika | Stimul | Obchodní instrument | Očekávání | Vstupu do EU | Ratingová agentura | Zvýšení sazeb | Ipsos | Průmysl | Realita | Evropský stabilizační mechanismus | Války na Ukrajině | Míra nezaměstnanosti v EU | Invaze na Ukrajinu | Měnový fond | Fondy na spotový bitcoin | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Cena elektřiny | Vysoké ceny energií | Kosovo | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Nákupy | Růst | Dlouhodobý investiční produkt | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Program kvantitativního uvolňování | Summit Evropské unie | Světové finanční krize | Výhled polské ekonomiky | Ochota investovat | Prognóza | Výnosová křivka | Petr Král | Trh práce | Účastnické fondy | Veřejný dluh | Pochybnosti | Asociace exportérů | Inflace v Súdánu | Země EU | Ceny dluhopisů | Obchodníci | Volatility | Ondřej Makeš | Vyzkoušet si trading | Long | Nejvyšší soud | Tržní úrokové sazby | Zpomalení ekonomiky | Vytvoření vlastní kryptoměny | Koruna | AUD | Evropský statistický úřad Eurostat | Energetická skupina ČEZ | Opatření | Meziroční růst | Portu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Dopady války na Ukrajině | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Deficit rozpočtu | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | MSCI | Posílení kurzu | EMU | Uložení peněz | Spořící účty | PwC | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Index | Krátkodobé investice | Elektřina | MMF | Americká centrální banka | Diverzifikace při investování | Eura | Komise | Nejistoty | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Posílení | Súdán | Agentura Reuters | Společnosti | Investice do zlata | Údaje o inflaci | Průzkum společnosti | S&P | Unie | Omezení dodávek | Vice | Termínovaný vklad | Výnosové křivky | Plánování | Maloobchodní tržby | MONECO | Vstup do eurozóny | Akciové indexy | Marka | Komoditní index | Vysoká inflace | Stavební spoření | Domácnosti | Mário Centeno | Energetická skupina | Pumpování peněz do ekonomik | Veřejný dluh ČR | Investiční horizont | ERM-2 | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Noví investoři | Deficit | Negativní dopad | Výdaje | Fiskální pakt | Investiční cíle | Ceny domů | Vysoké úroky | Cukr | Odvětví | Case-Shiller | Invaze | Eskalace | Obchodování s českou korunou | Martin Novák | Růst cen v Německu | Daně z příjmů | Pozornost | ETF portfolia | Investice do akcií | Bankovky | HDP na obyvatele | Švýcarská centrální banka | Meziroční míra inflace | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Další růst | Ifo | Snižování inflace | Conference Board | Rumunsko | Náklady | Oblasti rezistence | Kompenzace | Růst domácí měny | Statistický úřad | Bitcoin | Makroekonomická data | Poptávka | Světové centrální banky | Mario Centeno | Zlevnění hypoték | Snižování úrokových sazeb | Odpor | Data o inflaci | Množství peněz | Očekávání trhu | Patria Online | Státní protiinflační dluhopisy | Veřejné zadlužení | Tuzemská inflace | Důstojné stáří | Obchodovat | Ekonomický institut Ifo | Válka na Ukrajině | Spoření do zlata | Finance | Vysoké inflace | Rozpočtové deficity | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Evropský statistický úřad | ERA | Index DXY | Analytici | Ekonomika nového Zélandu | Finanční instituce | Pavel Sobíšek | Agentura PAP | CoreLogic | Pokles cen | Šéfové českých firem | Výhled německé ekonomiky | Africké země | ETF | BH Securities | Globální akciový index | Nejvyšší kontrolní úřad | Firma | Podvědomí | Barclays | Bulharsko | Intervenovat na devizovém trhu | Znehodnocení úspor | Ruská agrese | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Zavedení jednotné měny | Statistici | Lucembursko | Zpomalení inflace | Ekonomové | USA | 3М | Růst HDP | Pandemie | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Životní potřeby | Česká národní banka (ČNB) | Pohonné hmoty | Vývoj | Oslabení koruny vůči euru | Úroková sazba | Růst ceny elektřiny | Nekonvenční měnové politiky | Výnosy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Rizikové averze | Americké akcie | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Úrokové sazby | ManpowerGroup | Spotřebitelská důvěra v USA | Posílení kurzu amerického dolaru | EUR/USD | Investiční zlato | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | Míra inflace v ČR | Recese v USA | Měnové politiky | Inflační epizoda | CSI 300 | Jiří Šafařík | Průběžné výsledky | Deloitte | Prohlášení | Trading | Fio banka, a.s. | Odhad růstu polské ekonomiky | Belgie | Pakt stability | Roční průměrná míra inflace v procentech | Británie | Inflace ČNB | Vládní výdaje | Světová finanční krize | Miliardy korun | Dluhopis | Srovnání makroukazatelů | Platební bilance | Comfort Finance Group | Růst cen nemovitostí | Sazby | Andorra | Zemědělství | Generali Investments CEE | Patria | Investiční produkt | Vysoká rizika | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Míra inflace v Súdánu | Hlavní ekonom | Hotovost | Investiční fondy | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Index výrobních cen | Reálné mzdy | Zajištění | Peněžní prostředky | Dlouhodobé investice | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Jak čelit inflaci? | Index spotřebitelské důvěry | Generali Investments | Česká vláda | Trhy | Trade | Shrnutí vývoje | Walmart | Pakt stability a růstu | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Záchranný program | Zpomalování inflace | Úspory | Dánsko | Obavy z recese v USA | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Obnovení růstu | Mnoho ziskových obchodů | Růst ekonomiky | Stagflace | PAP | Ředitelka | Paschal Donohoe | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Bankovní asociace | Protiinflační dluhopisy | Stabilita | Španělsko | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Odhady analytiků | Situace na finančních trzích | Společnost | Zadlužování | Výhled vývoje ekonomiky | Dluhové krize | Conseq | Používání eura | Purple Trading | Inflace v české ekonomice | MSCI All Country World | AUD/USD | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Nájemné | Otto Daněk | Finanční trh | GBP | Plyn | Životní úroveň | Německá ekonomika | Bonita | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Války | Impuls | Ukrajina | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Evropské centrální banky | Libra | Cena severomořské ropy | Investments | Stratég | Instituce | Důchod | Výnos | Michal Bárta | ESG | Růst cen energií | ČEZ | Německé ekonomiky | ERM | CFD | Spotřeba domácností | Přístup k měnové politice | Zhoršení výhledu | ERÚ | Dluhopisový index | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Energetická krize | GBP/USD | Inflační cíl | Malta | Makroekonomický výhled | Bez rizika | ČNB | Daně z příjmů fyzických osob | Rating | Prezidentské kampaně | Zůstatek | České hospodářství | Vklady | Obchodování | Zajištění na stáří | Vzdělání | Nové prognózy | Posílení dolaru | Úroky | Cenový růst | Prezident | Eurostat | Úsporný tarif | NKÚ | Růst inflace | Finanční pomoc | Jednotné měny | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Zprávy | Nákup nemovitosti | Ceny ropy | Byty | Kupující | Francie | Údaje | Spoření | Eurodolar | Finanční krize | Sberbank | DPA | Ukazatel inflace | Spolková vláda | Běžný účet | Inflace v Polsku | Obchodování se CFD | Medián | Index CPI | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Zemní plyn | Marže | Chorvatsko | GMT | Situace | USD/CZK | Google | Miliardy eur | Tržby | Časový horizont | Velký problém | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Inflace v ČR | Guvernér | Výrobní aktivity | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Východní Evropa | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Demo účet | Dolar | Euro | Klid | Zpomalení růstu | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Členské země | Poradenské firmy | Zápis ze zasedání FOMC | Slovensko | Domácí měny | ČTK | Peníze z EU | Vyšší úroveň | Ztráty | Česká národní banka | Úvěr | Meziroční inflace | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Mzda | Výhody | Zůstatek na účtu | Podniky | Index spotřebitelských cen | Světová ekonomika | Češi | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Globální indexy | Vlastní kryptoměny | Prognózy | Daně | Ministři | Tichomoří | DXY | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Americká ekonomika | Investice do kryptoměn | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | BHS | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Kevin Tran Nguyen | Energetické zdroje | Pokles inflace | Bod | ESM | Zisky | Investiční stratég | Conference Board index | Penzijní systém | Zaměstnanci | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Comfort Finance | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Výhled do budoucna | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Měny | Hospodářský růst | Spread | Ekonomický institut | Export | Rusko | Poradce | Snížení daně | Nové žádosti o podporu | Unicredit | NFIB | TABAK | Radomír Jáč | BHS Štěpán Křeček | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Ceny stavebních prací | Services | Praha | Optimistický výhled | HDP na obyvatele (eur) | Plány | Cenové tlaky | Brusel | Hypotéky | Nikkei | Konvergence | TIM | Energie | NAHB | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | Třída aktiv | Evropská unie | Rozvoj | Vyhlídky | Aktuální inflace | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | University of Michigan | Výrazný pokles | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Moore Czech Republic | Instrument | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Pokles úrokových sazeb | Short | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | OECD | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Koruny vůči euru | Příliv kapitálu | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Ministři financí | Ceny zboží | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Skupina ČEZ | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Celsius Network | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Odvody | Spekulace (krátkodobé investice) | Tempo inflace | Medvědi | Výhled růstu české ekonomiky | Rezervy | Podnik | Předsednictví EU | Agentura DPA | Kypr | Zlato | Relativní stabilita | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | SEC | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Nákup zlata | Odhady růstu | Banky | Ceny v Česku | Petr Veselý | Kotace | Rychlost | Šance | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Freedom Financial Services | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zastavení poklesu | Čínské akcie | Jádrový CPI | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Finance Group | Inflace v EU | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Společnost ČEZ | Cenné papíry | ČNB Petr Král | Sestupný trend | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Průměrná mzda | Inflační tlaky | Soud | Služby | Lednová inflace | Broker | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Přecenění | Polsko | Šéfové | Ceny potravin | NFT | Rezistence | Meziroční růst cen | Modelový příklad | Zavedení eura | Bond | Zdražování | Ropy | RBA | Čokolády | Předseda | Americké ekonomiky | Cenové stropy | USD | Měnová unie | Hospodářský vývoj | Produkty a služby | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | Nezaměstnanost (roční v procentech) | Výkonnost dolaru | Hlavní úroková sazba | Obavy z recese | Kupní síla | CZ | Australský dolar | Pokles HDP | Maastrichtská kritéria | Propad | Rakousko | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles sentimentu | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Růst spotřebitelských cen v Německu | Inflace ve Švýcarsku | Dluhopisoví investoři | Rok 2024 | Aleš Michl | Broker Consulting | Los Angeles | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Investment | Internetové společnosti | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | DIP | Americký dolar | Kupní síly peněz | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | ECB | Nižší ceny ropy | Voda | Bankovky a mince | Růst ceny | Měnová politika | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Rozpočtové politiky | Zvýšení inflace | Payrolls | ROCE | Spekulace | Dovozní ceny | EU | Redukce | Miliardy | Zrušení superhrubé mzdy | Prodeje | Základní sazba | Investovat peníze | Investor | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Spotřebitelské ceny v ČR | Banka | Země eurozóny | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot