Úterý 23. července 2024 17:20
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster

Převis

img

Zemní plyn: Tržní výzvy a optimistické předpovědi 

22.07.2024 V období extrémních letních teplot se obchodníci se zemním plynem potýkají s dramatickým propadem trhu, který odhaluje hluboký převis nabídky v USA. Tradiční očekávání oživení poptávky po zemním plynu během horkého léta se nyní zdá být v rozporu s realitou trhu nasyceného přebytkem.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin prudce oslabuje, ocitl se na dvouměsíčním minimu

04.07.2024 Cena bitcoinu prudce klesá, dnes odpoledne spadla pod 57.000 USD (1,33 milionu Kč) a ocitla se na dvouměsíčním minimu. Na začátku týdne se přitom bitcoin prodával zhruba za 63.000 USD, za týden tedy jeho cena klesla přibližně o deset procent.
C:\fakepath\trader-12062024-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.06.2024 1) Těžařská společnost Rare Earths Norway objevila největší prokázané ložisko vysoce ceněných kovů vzácných zemin v Evropě. To může znamenat přelomový okamžik pro Norsko i pro celý region, uvedl včera server zpravodajské televize CNBC. Kovy vzácných zemin jsou nezbytné pro mnoho technologicky vyspělých výrobních procesů, používají se třeba ve výrobě elektromobilů nebo vojenského vybavení. Jejich největším světovým producentem je Čína.
img

🔼 NATGAS získává téměř 3 %

06.05.2024 Duben byl prvním měsícem růstu cen zemního plynu v USA (NATGAS) od října loňského roku. Dřívější období od listopadu do března bylo nejdelším obdobím poklesů za minimálně 4 roky. Plyn zůstal na nízké úrovni kvůli trvale vysoké produkci a nízké poptávce během topné sezóny v USA. Situace se však nyní začíná měnit.
img

Je už korekce za námi?

24.04.2024 Komodity jsou připraveny na oživení. "Rok kovu" posiluje zlato a stříbro, měď čeká na snížení sazeb. Obiloviny se mohou zotavit, zemní plyn se stabilizuje. Zlato cílí na 2 300 až 2 500 USD/oz, průlom mědi by mohl znamenat růst.
C:\fakepath\Rubrik.png

Zájem o akcie firmy Rubrik převyšuje nabídku

24.04.2024 Americká technologická společnost Rubrik podporovaná Microsoftem jde na burzu. Zájem o akcie firmy, která se specializuje na cloudové služby a zabezpečení dat, je přitom v primární veřejné nabídce (IPO) obrovský. Podle zdrojů agentury Bloomberg dvacetkrát převyšuje počet nabízených akcií.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

MF prodalo státní dluhopisy za 9,6 mld. Kč

04.04.2024 Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo ve dvou aukcích státní dluhopisy za 9,6 miliardy korun. Poptávka investorů byla víc než dvojnásobná, byli ochotni nakoupit obligace v objemu 20,9 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky, která aukce zajišťovala. Dnešní prodej státních dluhopisů byl první ve druhém čtvrtletí, celkem v tomto kvartálu ministerstvo plánuje vydat dluhopisy za 75 miliard korun.
img

Archer Daniels posiluje o 5 %, protože obavy z účetnictví navzdory slabým výsledkům opadly 📈

12.03.2024 Akcie chicagského zemědělského a výživářského gigantu Archer Daniels Midland (ADM.US) dnes posilují o téměř 5 %, protože společnost oznámila, že dokončila interní vyšetřování účetnictví v odvětví výživy, kde v lednu zjistila účetní problémy. Po tomto odhalení akcie společnosti zlevnily o více než 22 % a zaznamenaly nejslabší seanci od krachu v roce 1929. Pozitivní komentáře týkající se účetních problémů spolu s lepším než předpokládaným výhledem do budoucna zvýšily optimismus na Wall Street a investoři nakupovali akcie silně přeprodané společnosti, což vedlo k téměř 5% růstu.
img

🥈Dožene stříbro zlato❓

21.02.2024 Drahé kovy byly v posledních měsících opět ve zprávách, což souvisí s novými maximy zlata nad 2 100 USD za unci. Při pohledu na poslední tři roky je patrné, že na trhu drahých kovů nedošlo k žádnému specifickému trendu, i když cena samotného zlata zůstala poměrně vysoká. Euforie spojená s palladiem definitivně pominula a i přes velké naděje spojené s platinou zůstává cena tohoto kovu jasně pod 1000 dolary za unci. Investoři se však diví, proč se stříbro obchoduje jen na půli cesty ke svým historickým maximům, přičemž zlato se trvale zapsalo nad 2000 dolarů za unci. Je pravděpodobné, že stříbro dožene zlato a také dosáhne historických vrcholů?
img

Nová auta za poslední rok zdražila minimálně dvojnásobně proti inflaci

16.02.2024 Ceníkové ceny nových aut u obchodníků vzrostly za poslední rok o pět až 15 procent podle modelu. Zdražování tak bylo nad úrovní inflace, která v lednu dosáhla 2,3 procenta a v loňském roce podle Českého statistického úřadu činila 10,7 procenta. Vyplývá to z informací firem.
img

AP Moller-Maersk přináší chmurné prognózy pro rok 2024 ⚓

08.02.2024 Akcie společnosti AP Moller-Maersk (MAERSKA.DK) v dnešní seanci ztrácejí téměř 12 % po zveřejnění horších než očekávaných čtvrtletních výsledků a zrušení programu zpětného odkupu akcií. Jak uvádějí analytici Citi, pozastavení programu je negativní zejména vzhledem k prudkému nárůstu přepravních sazeb v důsledku nepokojů v Rudém moři.
img

Nezaměstnanost, ČR, leden 2024

08.02.2024 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v lednu vzrostla z 3,7 % na 4,0 % a mírně tak překonala očekávání trhu.
C:\fakepath\cina-01042024.jpg

Dvě lekce z pádu Evergrande

01.02.2024 I když šlo o kolos čínské developerské scény, tak před rokem 2020 tato firma nebyla v obecném povědomí světových investorů. V roce 2021 však přišel její krach, který ukázal v plné nahotě problémy čínského nemovitostního trhu. Najednou se začalo mluvit o možnosti systémového krachu, který by mohl ohrozit celý svět. Na začátku roku 2024 se příběh Evergrande částečně uzavřel, když Hongkongský soud nařídil nucenou likvidaci. Ta bude trvat ještě několik měsíců nebo let. Jaké plynou ponaučení z celého dění okolo Evergrande pro českého investora?
img

Válkám navzdory. Sedm důvodů, proč by mohl i letos vydržet investiční optimismus

12.01.2024 Rok 2023 byl pro akciové trhy velmi pozitivní. Hlavní indexy výrazně posílily, některé z nich dosáhly dokonce historických maxim. Bude rok 2024 podobný, nebo nás čekají zlé časy? Mnoho ekonomů varovalo již v průběhu loňského roku, že po předchozím výrazném zvyšování úrokových sazeb bude následovat recese. Tady je ale 7 důvodů, proč jsem osobně ohledně právě započatého roku (ne bezbřehým) optimistou.
img

Ochlazování amerického trhu práce pokračuje

04.01.2024 Ačkoliv akciový Wall Street nevstoupil do nového roku zrovna nejlépe, tak příběh super hladkého přistání americké ekonomiky stále žije. Alespoň touto řečí včera promluvila první důležitá konjunkturální data zveřejněná v tomto roce. Vedle poněkud rozporuplně se vyvíjející nálady v americkém průmyslu (index ISM sice vrostl, ale je stále hluboko pod 50 body) stojí především za zmínku včera publikovaná data z amerického trhu práce. Z nich totiž vyplynulo, že se Fedu přísnou měnovou politikou daří (prakticky kontinuálně) likvidovat převis nově otevřených pracovních pozic nad aktuální zásobou nezaměstnaných. V listopadu minulého roku činil poměr neobsazených pozic na počtu nezaměstnaných již 1,4, přičemž Fed může cílit na hodnotu 1-1,2 (v postcovidové době tento podíl vyskočil na hodnotu 2).
img

Kakao v čele žebříčku komodit pro rok 2023

27.12.2023 Na komoditním trhu v roce 2023 dominovaly tzv. měkké komodity. Kakao, káva a do jisté doby také cukr si vedly opravdu dobře. Bylo to důsledkem povětrnostních podmínek i problémů s produkcí, nikoli nutně kvůli nadměrné poptávce. Slušně si vedlo také zlato, ale jeho výnosy výrazně zaostávaly za výnosy měkkých komodit. Přesto se zlato letos vyšplhalo na nová rekordní maxima a je na nejlepší cestě zakončit rok 2023 nad hranicí 2 000 USD za unci. Naopak ropa se chystá zakončit rok víceméně beze změny.
img

Je na trhu dostatek kávy?

29.11.2023 Komoditní trh je spojen především s ropou, plynem nebo také zlatem. Pokud jde o tuto skupinu, často se také mluví o obilninách, ale daleko méně často se mluví o kávě, i když to je velká chyba, protože trh s kávou je jedním z nejaktivnějších komoditních trhů na světě, hned po olej. Trh je někdy považován za luxusní zboží a spotřebitelé za základní zboží. Dá se v současnosti mluvit o deficitu na trhu s kávou a obávat se, že černý nápoj může brzy dojít?
img

Trh práce zůstává silný, podíl nezaměstnaných poklesl

08.11.2023 Nezaměstnanost v Česku zůstává i nadále na nízkých úrovních, kdy podíl nezaměstnaných podle MPSV v říjnu poklesl na 3,5 %, zatímco náš odhad v souladu s mediánovým odhadem analytiků počítal se stagnací na 3,6 %. V říjnu na trhu práce obvykle pozitivně působí sezónní vlivy, očekávali jsme ale jejich „vykrácení“ s reálným zhoršováním podmínek v ekonomice. Předstihové ukazatele totiž varují především před zhoršováním situace zejména ve zpracovatelském sektoru, slabý je i zaměstnavatelský sentiment, který je nejnižší od jara 2021. Dnešní pokles podílu nezaměstnaných tak lze interpretovat i tak, že během října nedocházelo na tuzemském trhu práce k výraznému ochlazování a zaměstnavatelé i nadále doufají v rychlejší ekonomické oživení, díky kterému nebudou muset snižovat počet zaměstnanců.
img

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

03.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

02.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

🟡 Zlato je opět na vzestupné vlně

25.10.2023 Ještě před necelým měsícem dávala otázka, zda zlato dosáhne 2 000 dolarů za unci, jednoznačný smysl. V té době zlato testovalo oblast 1 800 USD a bylo nejníže od března letošního roku. Nečekaná geopolitická událost v podobě konfliktu na Blízkém východě vrátila zlato pod bedlivý dohled investorů a v jednu chvíli se přiblížilo ke zmiňované psychologické úrovni. Teoreticky bychom si měli klást otázku nikoli zda, ale kdy zlato dosáhne 2 000 USD za unci, i když v nejbližší době může být odpověď na tuto otázku komplikovaná. Bude zlato schopno dosáhnout úrovně výrazně nad 2 100 USD až Fed rozvolní svou politiku a dojde tak k poklesům výnosů?
img

Nezaměstnanost, ČR, červenec 2023

08.08.2023 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v červenci mírně vzrostla, z 3,4 % na 3,5 %, nárůst nezaměstnanosti ovšem byl pod očekáváním finančního trhu.
img

Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?

27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
img

Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce

24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
img

Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže

21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
img

Micron po výsledcích ztrácí 5 % a maže včerejší zisky 📉

29.06.2023 Jeden z předních výrobců čipů v USA, společnost Micron (MU.US), včera vykázala hospodářské výsledky, které mírně překonaly očekávání, pokud jde o tržby, ztráta na akcii však byla nižší, než se předpokládalo. Společnost poukázala na vyšší poptávku kolem čipů umělé inteligence a předpověděla vyrovnání nabídky a poptávky na globálním trhu paměťových čipů. Převis nabídky nad poptávkou po pandemickém nárůstu poptávky nadále doléhá na mnoho společností v tomto odvětví, které byly nuceny prodávat paměťové čipy za nižší ceny. Společnost Micron uvedla, že očekává snížení nadměrné nabídky. Společnost však poukázala na značný negativní dopad čínských sankcí, které jsou zřejmě reakcí na obchodní blokády USA namířené proti Pekingu. Jak je vidět, obavy z čínského trhu nevyvážil ani optimismus kolem umělé inteligence.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně se nadále snižovala, jádrová složka však zrychlila

26.06.2023 Nejvíce očekávaným ukazatelem tohoto týdne je první odhad inflace v eurozóně za červen, který však bude zveřejněn až v jeho úplném závěru. Podle našeho odhadu celková inflace zaznamená další pokles z 6,1 % y/y na 5,6 %, její jádrová složka však pravděpodobně zrychlí. Ve vztahu k inflaci a s tím související odezvě měnových politik budou finanční trhy ostře sledovat i výroční symposium ECB v portugalské Sintře, které se koná od pondělí do středy. Lze tak očekávat větší počet vyjádření od centrálních bankéřů z obou stran Atlantiku. Data z německého trhu práce za červen by měla ukázat na jeho nepatrné oslabení. Předstihové indikátory podnikatelského sentimentu z eurozóny pravděpodobně opět klesnou a potvrdí zhoršený výhled vývoje evropské ekonomiky. Důvěra spotřebitelů by se ale měla mírně zvýšit, a to jak v Evropě, tak i USA.
img

Průmyslové kovy pod tlakem prodejců. ZINEK ztrácí 1,5 % 📉

19.06.2023 Průmyslovým kovům se dnes nedaří, ale mezi hliníkem, mědí a niklem zaznamenávají největší pokles kontrakty na zinek (ZINC), které se obchodují o téměř 1,4 % níže. Trh počítá s pokračující slabší poptávkou a značnou nabídkou. Podle údajů šanghajského trhu s kovy vzrostla v prvních čtyřech měsících roku 2023 produkce zinku v Číně o 7,2 %. Navíc silnější americký dolar vyvíjí tlak na průmyslové kovy.
img

Nezaměstnanost, ČR, květen 2023

08.06.2023 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v květnu mírně klesla, z 3,6 % na 3,5 %, v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

⛽ Ropa po rozhodnutí OPEC+ roste o 2 %

05.06.2023 Dalo by se říci, že OPEC+ svým rozhodnutím z minulého víkendu překvapil. Není to však překvapení, které by mohlo vést k zásadním změnám. Překvapením je v podstatě jen to, že se vůbec něco změnilo. V tomto textu stručně probereme nejdůležitější otázky související s rozhodnutím OPEC+ a dobrovolným snížením ze strany Saúdské Arábie.
img

Mzdy letos v prvním čtvrtletí rostly o takřka devět procent, inflaci ale ani tak nepřekonaly

05.06.2023 Průměrná hrubá měsíční mzda vzrostla v letošním prvním čtvrtletí dle našeho předpokladu meziročně o 8,6 procenta, na 41 265 korun. Vzhledem k inflaci, která v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla 16,4 procenta v meziročním vyjádření, však mzdy reálně klesly, a to o stále poměrně výrazných 6,7 procenta.
img

Mzdy letos v prvním čtvrtletí rostly o takřka 10 procent, inflaci ale ani tak nepřekonaly

02.06.2023 Průměrná hrubá měsíční mzda vzrostla v letošním prvním čtvrtletí dle našeho předpokladu meziročně o 9,7 procenta, na 41 608 korun. Vzhledem k inflaci, která v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla 16,4 procenta v meziročním vyjádření, však mzdy reálně klesly, a to o stále poměrně výrazných 6,7 procenta.
img

Přetrvává nedostatek platiny

24.05.2023 Světová rada pro investice do platiny oznámila růst poptávky po platině. Nabídka je ale stále omezená, takže trhu hrozí deficit téměř jednoho milionu uncí.
img

Forex: Snižování inflace pokračuje i ve výrobním sektoru

18.05.2023 Rychlé zmírňování meziročního růstu tuzemských cen podle nás v dubnu pokračovalo nejen ve spotřebitelském, ale i ve výrobním sektoru. Nad rámec zvyšující se statistické základny podle našeho odhadu na ceny průmyslových výrobců působil další meziměsíční pokles cen energií a pokračující dezinflace neenergetické části cen vlivem slabé poptávky či nižších cen komodit. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA by měl setrvat mírně nad 200 tis.
img

Forex: Dubnová inflace v eurozóně byla potvrzena na 7 % y/y

17.05.2023 Konečný odhad dubnové inflace v eurozóně pouze potvrdil její nepatrný nárůst na 7,0 % y/y po březnových 6,9 %. Za tím stál především odeznívající vliv meziročně nižších cen pohonných hmot. V případě jádrové inflace naopak došlo k mírnému zpomalení z březnového rekordu 5,7 % na 5,6 % y/y, na čemž se podílel pomalejší růst cen zboží. Zmírnění cenové dynamiky se týkalo hlavně produktů jejichž výroba byla v uplynulých měsících zasažena problémy v dodavatelských řetězcích, jako jsou například automobily. Růst cen služeb se naproti tomu zvýšil (v meziročním vyjádření v dubnu dosáhl nového rekordu ve výši 5,2 % y/y) a byl příčinou toho, proč jádrová inflace v meziměsíčním sezonně očištěném vyjádření podle dat ECB zrychlila z 0,36 % na 0,58 %, v anualizovaném vyjádření tedy k 7 %.
img

Forex: Hospodářský růst eurozóny za první kvartál bude potvrzen

16.05.2023 Minimální, ale přesto pozitivní růst ekonomiky eurozóny ve výši 0,1 % mezičtvrtletně dnes bude potvrzen. Výrazně vyšší dynamiku podle tržního konsensu zaznamenalo Polsko, naopak v Maďarsku HDP během prvních tří měsíců letošního roku celkem významně spadl. Německý ZEW index za květem ukáže na nutnost korigovat výraznější optimismus ohledně budoucího vývoje. Odpolední americká data maloobchodních tržeb za duben napraví březnové zklamání.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nepatrný růst ekonomiky eurozóny v Q1 následován výraznějším oživením

15.05.2023 Dnes zveřejněná březnová průmyslová produkce v eurozóně by měla potvrdit hluboký pokles o 4,1 % m/m v souladu s již zveřejněnými národními statistikami. V týdnu se dočkáme zpřesněného odhadu HDP v eurozóně, který podle nás nic nezmění na nepatrném růstu o 0,1 % q/q v Q123. Ve stejný den bude zveřejněn výkon regionálních ekonomik v prvním letošním čtvrtletí dle předběžných odhadů HDP. Makroekonomický kalendář na druhé straně Atlantiku nabídne americké maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu. V obou zmíněných případech čekáme v dubnu meziměsíční nárůst.
img

Akcie týdne - First Citizens BancShares (11.05.2023)

11.05.2023 Zatímco většina amerických bankovních akcií si stále líže rány po nedávných otřesech v bankovním sektoru, zejména regionálních bank, jedna americká banka právě dosáhla čerstvého historického maxima - First Citizens BancShares (FCNCA.US). Tato banka se těší optimistické náladě od druhé poloviny března, kdy získala úvěry a vklady zkrachovalé Silicon Valley Bank. Akcie First Citizens tento týden opět vyskočily výše poté, co banka zveřejnila zprávu o výsledcích za 1. čtvrtletí, která obsahovala podrobnosti o akvizici SVB.
img

Jsou rekordní ceny zlata jen dočasné?

10.05.2023 Zlato bylo vždy odpovědí investorů na nejisté časy. Při pohledu na chování cen v posledních měsících se zdá, že právě v takových časech žijeme. Musíme se vypořádat s extrémně vysokou inflací, vysokými úrokovými sazbami, válkou, možnou recesí nebo politickými hrami mezi největšími světovými mocnostmi. Ačkoli nejistota nás provází již delší dobu, zlato se snaží poskytovat pocit bezpečí již dlouhou dobu. Může však nyní, kdy máme tolik neznámých, být zlato stále odpovědí na riziko a nejistotu?
img

Nezaměstnanost klesá. Zaměstnavatelé ale hledají lidi bez vzdělání

10.05.2023 Úřad práce ČR dnes zveřejnil podíl nezaměstnaných osob v ČR. Nezaměstnanost poklesla z březnových 3,7 % na dubnových 3,6 %. Před rokem ale nezaměstnanost činila jen 3,3 %. Meziměsíčně se tedy situace zlepšila, zatímco z meziročního hlediska je horší.
img

Nezaměstnanost, ČR, duben 2023

10.05.2023 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v dubnu mírně klesla, z 3,7 % na 3,6 %, v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Nezaměstnanost, ČR, březen 2023

12.04.2023 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v březnu mírně klesla, z 3,9 % na 3,7 %, což byl lepší výsledek, než trhem očekávaná míra nezaměstnanosti na úrovni 3,8 %.
img

3 nejlevnější akcie z indexu Dow Jones

16.03.2023 Jestli nejste krátkodobými prodejci, nebo investory velkých prostředků do energetických akcií, minulý rok pro vás nebyl nejspíš nijak výjimečný. Všechny 3 hlavní americké akciové indexy klesly do medvědího trhu, čímž se dostaly do nejhorších jednoletých výnosů za posledních 14 let.
img

Forex: Americký trh práce zůstává robustní

09.03.2023 Týdenní statistiky počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti v USA potvrdí před zítřejšími daty z nezemědělského sektoru napjatost na tamním trhu práce a podpoří úterní slova šéfa Fedu J. Powella naznačující nutnost ještě utaženějších měnových podmínek. Z domova se dočkáme lednové statistiky bilance zahraničního obchodu. Náš nejoptimističtější odhad na trhu počítá s výrazným přebytkem.
img

Nezaměstnanost, ČR, únor 2023

08.03.2023 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice zůstala v únoru meziměsíčně beze změny, na úrovni 3,9 %, v souladu s očekáváním trhu.
img

Rozhodnutí RBNZ o úrokových sazbách: Další zpřísnění?

20.02.2023 Příští týden budou finančním zprávám dominovat rozhodnutí o úrokových sazbách novozélandské centrální banky (RBNZ) a čínské centrální banky (PBoC). Zápis ze zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), který bude zveřejněn ve středu, budou investoři a obchodníci pečlivě zkoumat a hledat v něm vodítka k plánům měnové politiky centrální banky.
img

Rozhodnutí RBNZ o úrokových sazbách: Další zpřísnění?

20.02.2023 Příští týden budou finančním zprávám dominovat rozhodnutí o úrokových sazbách novozélandské centrální banky (RBNZ) a č...
img

Forex: Německá inflace by měla vzrůst nad 10 %

09.02.2023 Na německou inflaci v lednu významně působil růst cen energií. V meziročním harmonizovaném vyjádření tak očekáváme její zvýšení z prosincových 9,6 % na 10,4 %. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti by se v USA měl již čtvrtý týden v řadě udržet pod 200 tisíci, což by indikovalo přetrvávající silné napětí na tamním trhu práce. To zůstává důvodem pro Fed, proč dále zvyšovat úrokové sazby.
img

Forex: Nezaměstnanost v ČR zůstává i přes recesi ekonomiky nízká

08.02.2023 Nezaměstnanost v ČR zůstala i v lednu velmi nízká. Podíl nezaměstnaných osob v souladu s tržním konsensem i naší prognózou vzrostl z 3,7 % na 3,9 %. Šlo však čistě o vliv sezonnosti, když po sezonním očištění tento podíl podle našeho odhadu stagnoval na 3,6 %. Mělká recese ekonomiky, kterou tuzemská ekonomika ve druhém loňském pololetí prošla, tak prozatím vedla pouze ke zmírnění převisu poptávky po práci nad její nabídkou. V lednu na jednoho nezaměstnaného registrovaného na úřadech práce připadalo zhruba jedno pracovní místo. Řada firem však přes úřady práce nové zaměstnance nehledá, určitý převis poptávky nad nabídkou tak bude pravděpodobně stále existovat.
img

Makroekonomické postřehy Saxo Bank přinášejí nové obavy o budoucí růst

25.01.2023 Navzdory tomu, že se trhy i nadále nejvíce obávají inflace, slabší maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA náhle vyvolaly i obavy z ekonomického zpomalení. Díky příznivé situaci na pracovním trhu je tu však stále šance, že nás nečeká hluboká recese, ale hladké přistání. Trhy tak budou čím dál citlivější na údaje o zaměstnanosti. Větší pozornost se bude věnovat i hospodářským výsledkům – velké technologické firmy je začínají publikovat už tento týden.
C:\fakepath\tesla-10012023.jpg

Bude nový rok kritický pro akcie výrobců elektromobilů?

10.01.2023 Analytik Adam Jonas z prestižní společnosti Morgan Stanley varoval, že trh s elektroauty může v příštích týdnech zaznamenat silný šok. Celý segment může podlehnout změně paradigmatu. Do současnosti platilo, že stejně jako pro auta se spalovacími motory, platí převis poptávky nad nabídkou. Covid ale přerušil zaběhnuté dodavatelské řetězce. Zákazník si musel zvyknout čekat na nové auto nebo elektromobil. Nyní však nastává možnost, že se trh ocitne v situaci, kdy bude naopak převis nabídky nad poptávkou.
img

Forex: Americký ISM index se posune hlouběji pod padesátku

04.01.2023 Americký index ISM ukáže na další mírné zhoršení podmínek ve zpracovatelském průmyslu. To je do značné míry dáno zlepšením v dodavatelských řetězcích, a tedy zkrácením doby dodávek, obavy ale vzbuzuje pokles nových objednávek. Zápis z posledního zasedání Fedu zřejmě potvrdí odhodlanost americké centrální banky dále zvyšovat úrokové sazby.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Komora: České HDP letos vzroste o 2,4 procenta, příští rok bude stagnovat

07.12.2022 Česká ekonomika letos přes vysoké náklady na energie vzroste o 2,4 procenta. Příští rok bude stagnovat a zastaví se průmysl, který obvykle bývá jejím tahounem. I když bude růst cen během příštího roku zpomalovat, vysoká inflace bude charakterizovat celý rok 2023. Vyplývá to z predikce, kterou dnes zveřejnila Hospodářská komora ČR (HK). Jejím předpokladem je stabilita dodávek energií a funkční systém jejich cenových stropů.
img

Forex: Růst německé ekonomiky podpořila soukromá spotřeba

25.11.2022 Dnešní kalendář nabídne pouze data z Německa. Finální odhad tamního HDP by měl potvrdit překvapivý výsledek rostoucí ekonomiky ve Q3 o 0,3 % q/q. Pozitivní vliv pravděpodobně měl pokračující růst spotřeby domácností nadále odrážející obnovenou poptávku po službách. Mimo poměrně prázdného kalendáře bude na nízkou obchodní aktivitu na finanční trzích dnes působit i doznívající efekt včerejšího Dne díkuvzdání v USA. Jeho čtvrteční konání je každoročně hojně využívanou příležitostí pro prodloužený víkend.
img

Forex: Důvěra v českou i německou ekonomiku mírně vzrostla

24.11.2022 Souhrnný indikátor důvěry v českou ekonomiku zaznamenal v listopadu nepatrné zlepšení, když vzrostl z říjnových 89,8 b. na 90,1 b. Zatímco důvěra spotřebitelů byla meziměsíčně vyšší, nálada podnikatelů se dále zhoršovala.
img

Důvěra v ekonomiku zůstává i přes nepatrné zlepšení nízká

24.11.2022 Souhrnný indikátor důvěry v českou ekonomiku zaznamenal v listopadu nepatrné zlepšení, když vzrostl z říjnových 89,8 b. na 90,1 b. Zatímco důvěra spotřebitelů byla meziměsíčně vyšší, nálada podnikatelů se dále zhoršovala.
img

Ranní okénko - Americká inflace rozhodnutí Fedu již příliš neovlivní

13.09.2022 Dnešek patří především americké inflaci. Ta s největší pravděpodobností bude vypadat stejně jako v Česku více optimisticky – očekává se pokles meziroční míry z 8,5 % na 8 %. Meziměsíčně by díky pohonným hmotám měla inflace dokonce mírně klesat. Pro Fed se toho ale příliš nezmění. Zbylá data totiž neukazují obrázek zpomalující a ochlazující se ekonomiky.
img

Analýza zlata na 19. srpna 2022 – převis nabídky a potenciál dalšího poklesu

19.08.2022 Technická analýza:Jak jsem očekával, zlato se obchoduje směrem dolů. Cena dosáhla prvního cíle poklesu na úrovni 1,753...
img

🛢Dosáhne ropa 100 USD za barel?

18.08.2022 Ropa tento týden klesla na nejnižší úrovně od poloviny února. Cena se nyní pohybuje asi 30 % pod březnovými maximy, kdy se trh obával, že Rusko může zastavit transfery ropy. Zdá se, že od té doby se trh s ropou stabilizoval, i když v tuto chvíli neřešíme jen problémy s poptávkou, která může negativně reagovat na případné zpomalení ekonomiky. Ropa se pod 100 USD pohybuje již dva týdny. Porostou ceny na podzim, nebo aktuální vývoj převládne?
img

HB Index: Tempo růstu cen bytů a domů poprvé zpomaluje. Pozemky naopak překonaly nový rekord

09.08.2022 Tempo růstu cen nemovitostí ve druhém kvartále mírně zpomalilo především na trhu bytových jednotek a rodinných domů. I přesto se ale u bytů jedná o nadprůměrný růst přesahující kvartálně 4 %. Byty meziročně podražily o 21 %, rodinné domy o 19,9 %. Opačný trend vykazuje kategorie pozemků, jejichž růst mezičtvrtletně zrychlil na 5,7 %, meziročně tak dosáhl na nový rekord 23,9 %.
img

Strach z globální recese? Data teď nedávají důvod k panice

20.05.2022 Americká centrální banka poprvé po dvaceti letech zvýšila základní úrokovou sazbu o 50 procentních bodů. Pokud v posledních dvou dekádách sazby zvyšovala, bylo to maximálně o polovinu. Trhy to očekávaly, nicméně akciové indexy výrazně propadly a výnosy 10letých státních amerických dluhopisů vzrostly na hodnoty přes 3 procenta. Investoři se obávají recese, kterou by mohlo agresivní utahování měnové politiky vyvolat. Data ale důvody k panice nedávají.
img

Akcie Tesla: Tržby meziročně vzrostly až o 81 %. Vyrobí se 1,5 mil. aut

22.04.2022 Akcie Tesla jsou opět středem pozornosti. Tesla totiž zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí roku 2022 a překonala očekávání mnohých analytiků. Společnosti Elona Muska se podařilo dosáhnout tržeb 18,76 miliardy USD a snížit náklady na výrobu automobilů. Produkce aut meziročně vzrostla o 69 %, přestože se některé továrny Tesla potýkaly s problémy.
img

Akcie Tesla: Co přinese split akcií a jak si vedl sektor elektromobilů v 2021?

01.04.2022 Akcie Tesla (TSLA) jsou v současnosti opět pod drobnohledem investorů, protože firma plánuje další split akcií. Ve stručnosti si proto povíme, zda má split širší význam. Následně si ukážeme, jak se dařilo celému sektoru elektromobilů za rok 2021. Dopředu mohu říct, že Tesla kralovala.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Hospodářská komora: Česká ekonomika letos poroste o 1,2 procenta

31.03.2022 Česká ekonomika letos stoupne ve srovnání s rokem 2021 o 1,2 procenta. Silná inflace dopadne na firmy i domácnosti, průmysl jako celek ale nebude paralyzován. Vyplývá to z nejnovější národohospodářské prognózy Hospodářské komory ČR (HK). Předpokladem predikce je brzké ukončení války na Ukrajině. Ještě v prosinci komora očekávala růst HDP letos o 4,3 procenta.
img

Česko loni „vymíralo“ nejrychleji od roku 1918. Ukrajinští imigranti trend výrazně zvrátí, mohou zmírnit také inflaci v zemi

21.03.2022 V Česku loni zemřelo takřka 140 tisíc lidí, přesněji 139 900. Je to ještě o 10 600 osob více než v roce 2020, kdy covidová pandemie – klíčový zdroj tak vysokého počtu zemřelých – propukla. Počet zemřelých tak převýšil počet živě narozených o 28 100. Takto relativně vysoké číslo znamená, že Česko loni „vymíralo“ nejrychleji od roku 1918.
C:\fakepath\trader-09032022-37-zm.jpeg

Komodity: Ropa zlevňuje, polevily obavy z dopadů zákazu dovozu ruské ropy do USA

09.03.2022 Ceny ropy dnes výrazně klesají, zákaz dovozu suroviny z Ruska do Spojených států by totiž podle některých investorů nemusel prohloubit globální převis poptávky nad nabídkou. K poklesu cen přispělo i prohlášení šéfa Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatiha Birola, podle kterého by členské země této organizace mohly přikročit k dalšímu uvolnění ropy ze svých zásob.
img

Geopolitický faktor; přehled vývoje USD, EUR a GBP

21.02.2022 Dominantními tématy na trzích zůstávají blížící se termín zasedání Fedu, které zahájí cyklus utahování měnové politiky, a také geopolitické napětí kolem Ukrajiny, které se stupňuje s ne zcela jasným cílem, který má však zcela jasné důsledky.
img

HB Index: Zdražování nemovitostí neustává. Ceny pozemků raketově rostou a trhají rekordy

15.02.2022 Růst cen nemovitostí v posledním čtvrtletí roku 2021 znovu překonával dosavadní rekordy. Ceny pozemků vzrostly za pouhé tři měsíce o téměř 6 %, meziročně pak růst přesáhl 23 %. Jde o největší nárůst za celou historii HB indexu. Stabilní růst cen i nadále vykazují bytové jednotky, stejně jako minulé čtvrtletí zdražily o 5 %. Naopak tempo růstu cen v posledním čtvrtletí mírně zpomalilo u rodinných domů, i tak ale domy meziročně zdražily o 17,9 %.
img

Hypotéky v ČR zdražují nejrychleji v historii. Nemovitosti však kvůli tomu nezlevní

19.01.2022 Průměrná sazba hypoték v ČR stoupla v prosinci na 2,99 procenta, a to z listopadové úrovně 2,7 procenta. Nárůst o 0,29 procentního bodu představuje nejvýraznější meziměsíční vzestup v celé historii sledování od roku 2003, vyplývá z dat Fincentrum Hypoindex.
img

Ropa letos citelně zdražuje, pohonné hmoty v ČR podraží též. V Evropě poptávku po ropě zvyšuje i záměrné omezování dodávek plynu, z něhož Rusko nově viní Mezinárodní agentura pro energetiku

13.01.2022 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu nepatrně klesly. Benzín zlevnil o jediný haléř na 35,98 koruny za litr, nafta pak o tři haléře na 34,93 koruny za litr. Tím však končí zlevňování uplynulých několika týdnů, které nastalo po takřka celoročním loňském cenovém růstu a jeho kulminaci ve druhé polovině listopadu 2021. V příštích týdnech je třeba počítat s růstem cen pohonných hmot. Důvodem je citelný vzestup cen ropy na světových trzích, jehož efekt nedokáže potlačit ani znatelně posilující koruna. Cena ropy Brent dnes stoupla nad úroveň 85 dolarů za barel, a to poprvé od 10. listopadu 2021.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 3. ledna 2022

03.01.2022 Salvadorský prezident Nayib Bukele dnes zveřejnil pět býčích předpovědí výkonu bitcoinu pro rok 2022. Salvador se stal loni první zemí, která za prezidenta Bukeleho přijala bitcoin jako zákonné platidlo coby opatření proti rostoucí inflaci v zemi. Od okamžiku jeho legalizace získal prezident z rezerv země 1 370 BTC a nerealizované zisky reinvestoval do nových infrastrukturních projektů, včetně nemocnice a školy.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa zlevňuje, omikron se podle IEA negativně odrazí na oživení poptávky

14.12.2021 Ropa zlevňuje, Brent se propadl až na 73 dolarů za barel. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) dnes uvedla, že varianta koronaviru omikron bude mít negativní vliv na oživení poptávky po ropě.
img

Ranní okénko - Trh práce v USA se pozvolna normalizuje

09.12.2021 Ekonomický kalendář je den před zveřejněním inflace v Česku i USA poklidný. Nabídne pouze údaje o zahraničním obchodu v Německu a počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. V Maďarsku centrální banka patrně znovu navýší týdenní repo sazbu. Koruna se již od minulého čtvrtka drží poblíž EUR/CZK 25,42, přičemž do konce roku očekáváme její další posílení blíže k 25,00.
img

Situace na trhu práce je nadále napjatá

08.12.2021 I v listopadu pokračoval trend snižování tuzemské míry nezaměstnanosti, když podíl osob bez práce dosáhl hodnoty 3,3 %, tedy o desetinu procentního bodu méně než v říjnu, přičemž z toho jde zhruba třetina na vrub sezónním vlivům. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o něco málo přes šest tisíc, když dosáhl 245 549. Avšak stejně jako v říjnu došlo meziměsíčně ke snížení také u počtu volných pracovních míst.
img

Ranní okénko - Česká míra nezaměstnanosti patrně pokračuje v poklesu

08.12.2021 Globálně toho dnešní ekonomický kalendář moc nenabízí, za to ze středoevropského regionu dorazí klíčové informace. V Polsku bude jednat centrální banka o nastavení úrokových sazeb. Její guvernér se nedávno nechal slyšet, že inflaci nevnímá jako přechodnou a banka proti ní musí dále zakročit. Polská inflace v listopadu překvapila skokem až na 7,7 %, a proto očekáváme, že dnes bude hlavní úroková sazba navýšena o 50bb na 1,75 %.
img

Analýza makroindikátorů: Mzdy rostly ve třetím čtvrtletí o 5,7 %

06.12.2021 Růst průměrné mzdy v ČR ve třetím čtvrtletí zpomalil v meziročním vyjádření z 11,4 % na 5,7 %. Hlavním důvodem je vyšší srovnávací základna loňského třetího čtvrtletí, kdy již ekonomika zaznamenala částečné oživení, a také odeznění vlivu druhého kola mimořádných odměn vyplacených v průběhu druhého čtvrtletí ve zdravotnictví a sociální péči. Ze svižného růstu nominálních mezd ve třetím čtvrtletí však významně ukrajovala inflace a reálné mzdy tak vzrostly v průměru pouze o meziročních 1,5 %.
img

OPEC+ zachovává růst produkce

03.12.2021 OPEC a jeho spojenci se drží zavedené politiky měsíčního zvyšování těžby ropy, a to navzdory obavám ze snížení poptávky po nové variantě omikron a závazku Bílého domu uvolnit strategické zásoby ropy, a navzdory všem překážkám, které by mohly v příštích měsících způsobit vážné problémy v tomto odvětví.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

30.11.2021 Správy o ďalšom, nebezpečnejšom variante Covid pochádzajúceho z Južnej Afriky negatívne zasiahli počas minulého týždňa trhy na celom svete. Rizikové aktíva, ako sú akcie alebo priemyselné komodity klesli, zatiaľ čo investície do bezpečných prístavov prudko vzrástli. Investori sa opäť obrátili k takzvaným „víťazom pandémie“ a odklonili sa od ropných spoločností a firiem pôsobiacich v cestovnom ruchu či doprave. Pokles cien aktív počas predchádzajúcich pandemických vĺn bol skôr krátkodobý. V priebehu posledných vĺn sa takmer úplne zotavili počas prvých 30 obchodných dní, no tentoraz bude veľa závisieť od toho, či pandemická situácia zmení výhľad menovej politiky alebo nie.
img

Výhled Fidelity International: Nemovitosti v roce 2022?

30.11.2021 Nemovitosti vstupují do nového věku. Inflace se opět vynořila, co je "nový normál" u využívání kanceláří je stále otázkou a přechod na nízkouhlíkové technologie mění vztah mezi pronajímatelem a nájemcem.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ceny ropy kvůli nové mutaci koronaviru klesly nejvíce od loňského dubna

28.11.2021 Ceny ropy se v pátek kvůli obavám z nové mutace koronaviru propadly zhruba o deset dolarů za barel, zaznamenaly tak nejprudší pokles od loňského dubna. Severomořská ropa Brent zlevnila o 11,6 procenta a uzavřela na 72,72 dolaru, cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) klesla o 13,1 procenta na 68,15 dolaru za barel.
img

😷 Obavy z koronavírusu sa vracajú na trhy 😷

26.11.2021 Správy o ďalšom, nebezpečnejšom variante Covid dnes trhy prekvapili. Rizikové aktíva, ako sú akcie alebo priemyselné komodity klesli, zatiaľ čo stávky na bezpečné prístavy prudko vzrástli. Investori sa opäť obrátili k takzvaným „víťazom pandémie“ a odklonili sa od ropných a cestovných spoločností. Pokles cien aktív počas predchádzajúcich pandemických vĺn bol skôr krátkodobý, no tentoraz bude veľa závisieť od toho, či to ovplyvní výhľad menovej politiky alebo nie.
img

Nadbytek platiny v roce 2021

25.11.2021 Podle Světové rady pro investice do platiny (WPIC) byl letošní rok a čtvrtletí pro trh s fyzickou platinou turbulentní, ale stále existuje nejistota ohledně nabídky a poptávky pro rok 2022.
C:\fakepath\trader-18112021-33-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy sestoupily na šestitýdenní minima, později však část ztrát smazaly

18.11.2021 Ceny ropy dnes sestoupily až na šestitýdenní minima, později však velkou část ztrát smazaly. Severomořská ropa Brent krátce po 17:30 SEČ vykazovala pokles o pouhou desetinu procenta na 80,19 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 0,3 procenta na 78,09 dolaru za barel.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zlevňuje kvůli varování před převisem nabídky a kvůli nárůstu pandemie

17.11.2021 Ropa zlevňuje kvůli varování Mezinárodní agentury pro energii (IEA) a Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) před převisem nabídky. Dolů ji tlačí i růst počtu infikovaných covidem-19 v Evropě. Propad mírní pokles zásob benzinu ve Spojených státech.
C:\fakepath\trader-16112021-54-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, přetrvávají však obavy ohledně vývoje poptávky

16.11.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, jejich výraznějšímu růstu nicméně brání vyhlídky na stoupající těžbu a obavy z dopadů šíření koronaviru na poptávku. Severomořská ropa Brent si krátce po 18:00 SEČ připisovala zhruba 0,7 procenta na 82,65 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o zhruba 0,2 procenta na 81,07 dolaru za barel.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Severoamerické firmy kvůli silné poptávce a nedostatku lidí urychlují robotizaci

12.11.2021 Poptávka po průmyslových robotech ze strany severoamerických podniků se v prvních třech čtvrtletích letošního roku vyšplhala na rekordní maximum. Průmyslové firmy zvyšováním automatizace reagují na silnou poptávku po svých produktech a na problémy se získáváním potřebných pracovníků, napsala agentura Reuters.
img

Nedostatek čipů ohrožuje automobilový průmysl. Jak si aktuálně vedou akcie Ford?

27.10.2021 Nedostatek čipů na trhu silně zasáhl automobilový průmysl. Problémům se nevyhnula ani firma Ford. A právě na tuto společnost se dnes podíváme podrobněji. Automobilka se rozhodla ve velkém přeorientovat na elektromobilitu a za tímto účelem se soustředí na investice do výroby potřebných komponentů. V rámci technické a fundamentální analýzy si představíme aktuální výsledky firmy a rozebereme si i cenový graf akcie Ford. Dle všeho se akcie F nachází poblíž významné cenové úrovně a bude zajímavé sledovat, zda bude pokračovat růst, nebo dojde ke korekci.
img

Budou akcie Qualcomm díky nedostatku čipů na trhu i nadále růst?

14.10.2021 V dnešní analýze se podíváme na situaci ohledně nedostatku čipů. V této souvislosti se detailněji zaměříme na akcie Qualcomm (QCOM), protože tato společnost z technologického odvětví se výrobou čipů zabývá. Qualcomm nedávno odkoupil společnost Veoneer, čímž si upevnil pozici v automobilovém průmyslu. Ten je výpadkem čipů silně zasažen.
img

V Česku se letos hodně umíralo, počet obyvatel tak narůstá nejpomaleji za osm let, jen díky z důvodu obnovené imigrace ze zahraničí

13.09.2021 V Česku letos od ledna do června přibylo jen zhruba 1200 obyvatel. Důvodem je zejména vysoký počet zemřelých.
C:\fakepath\Ropa-4.PNG

Komodity: Ropa kvůli vyhlídce na převis poptávky nad nabídkou dál zdražuje

22.07.2021 Ropa dnes navazuje na své předchozí zisky. Vzhůru jí pomáhá vyhlídka na převis poptávky nad nabídkou ve druhém pololetí díky zotavování globální ekonomiky z koronavirové krize.
img

Oživení ekonomiky se po rozvolnění podepsalo na poklesu nezaměstnanosti

09.07.2021 Situace na trhu práce se během června dále zlepšila. Podíl nezaměstnaných klesl z květnových 3,9 % na 3,7 %. Jedná se o nejnižší hodnotu za posledního tři čtvrtě roku. Během června klesl počet nezaměstnaných o 12,5 tisíce. Oproti loňskému červnu je nezaměstnaných pouze o necelé čtyři tisíce více.
img

Nvidia akcie a jejich famózní růst. Je správný čas investovat?

08.07.2021 V dnešní analýze se po několika týdnech vrátíme do světa výpočetní techniky, neboť se zaměříme na Nvidia akcie. Cena akcie NVDA zažívá silný růst zejména v důsledku dlouhodobého nedostatku čipů na trhu.
img

Zájem o investiční byty je enormní a banky nestíhají vyřizovat hypotéky. Vyplatí se investice do nemovitosti?

30.06.2021 Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden z mála bezpečných a racionálních způsobů, jak zhodnotit úspory. Kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách se ale prodávají okamžitě a prodlužující se vyřizování hypoték může zkomplikovat situaci investorům, kteří potřebují jednat rychle. Na trhu však existují i speciální investiční hypotéky poskytované v řádu dnů. Investovat do čehokoliv jen kvůli obavám z ujíždějícího vlaku ale není podle odborníků rozumné. Nemovitosti nejsou automaticky zlatým dolem.
img

Akcie a ropa rostou, když se pozornost stočila k oživení

01.06.2021 Pozornost investorů se během úterka stáčí k ekonomickému oživení, a to především v Evropě. Drobným příspěvkem byla revize PMI v eurozóně směrem nahoru, přispívají plány na další rušení koronavirových omezení. Vliv na sentiment má také odhad OPECu, že se trh s ropou bude díky poptávce utahovat a převis zásob mizet. Během dneška členy rozšířeného kartelu ještě čeká jednání o tom, jestli chce v druhém pololetí pokračovat v navyšování dodávek.
img

HB Index: Ceny realit v ČR vzrostly nejvíce za posledních 10 let

18.05.2021 Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostly nejvíce za posledních deset let. Nejvíce u pozemků, o 5,2 procentního bodu. Pozemky zdražily nejvíce také v meziročním srovnání, o 15,8 procentního bodu. Od roku 2010 jsou jejich ceny téměř dvojnásobné. Vyplývá to z HB Indexu Hypoteční banky, jehož výsledky zveřejnila na webových stránkách. Základní hodnotu indexu 100 bodů představují skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2010.
img

Česko si na dluh kupuje nízkou nezaměstnanost, ve stavebnictví přitom zoufale chybí lidi, takže budou chybět i byty

07.05.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR v dubnu klesla z březnové úrovně 4,2 na 4,1 procenta. Počet uchazečů o zaměstnání opět klesl pod 300 tisíc a je nižší než prakticky za celé takřka devatenáctileté období od poloviny roku 1998 do poloviny roku 2017. Třetí měsíc v řadě se v dubnu zvyšoval převis volných pracovních míst, kterých bylo 343,4 tisíce, právě nad počtem uchazečů, jejichž počet činil 297,9 tisíce. Tento převis dosáhl 45,5 tisíce, a byl tak nejvyšší od loňského srpna. To svědčí o tom, že situace na trhu práce se v porovnání s loňskem stabilizuje, aniž přitom loni došlo k výraznějšímu propadu zaměstnanosti. Z dlouhodobého hlediska – čistě dle statistických údajů – je situace na trhu práce stále nadprůměrně příznivá, což lze vzhledem k pandemické situaci považovat za „malý zázrak“.
img

Český průmysl letos v březnu vzrostl nejvýrazněji za posledních více než dvacet let. Nezlomil jej ani nedostatek čipů

07.05.2021 Průmyslová výroba v ČR letos v březnu meziročně stoupla o 14,9 procenta v očištěném vyjádření, a dokonce o 18,2 procenta ve vyjádření neočištěném. V neočištěném vyjádření se jedná o nejvyšší nárůst od ledna 2001, v očištěném za ještě delší dobu. Jedná se o lepší výsledek, než jaký analytici předpokládali. Částečně je samozřejmě dán poníženou srovnávací základnou loňského března, kdy tuzemskou průmyslovou výrobu zasáhly první závažné projevy pandemie covid-19 a opatření zavádění za účelem jejího potlačení. Dařilo se například výrobě automobilů.
img

Stav českého průmyslu se zlepšuje jedním z nejrychlejších temp v historii. Příznivý výsledek je však zčásti statistickým zkreslením, neboť svět svírá mohutný výpadek subdodávek typu čipů

03.05.2021 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu meziměsíčně zlepšovaly jedním z nejvýraznějších temp v historii sledování od začátku milénia. Příslušný index, který sestavuje společnost Markit, vykázal hodnotu 58,9 bodu. Jakákoli hodnota nad úrovní padesáti bodů přitom dokládá meziměsíční zlepšování podmínek.
Související klíčová slova: Kolaps cen ropy | Střední Evropa | Čekací doba | Retonkil | Dynamický růst | Pan American Silver | Realitní trh | Tržní ceny bytů | Jak fungují akcie | Zásoby zemního plynu | Goldcorp | Euro k americkému dolaru | Největší producenti ropy | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Vývoj technologií | Vývoj | Průměrná míra nezaměstnanosti | Obchodní platformy | Češi | Data z trhu práce | Forexové signály | Rizikový faktor | Trh nemovitostí | Start-up Rubrik | Globální růst | Ceny bytů | Brent Crude Oil | Investice do marihuany | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | EUR | Infografika | Bundesbank | Hurikán | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Kalifornie | Institut API | Cable | Oživení cen | Surová ropa | Automobilový sektor | Výkyvy | Itálie | Meta Trader 4 | Obchodování v New Yorku | ČEZ | Stoxx | Cena severomořské ropy | Okénko finančního trhu | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Finanční aktiva | Očekávání | Období poklesu | Korelace | Cena hypoték | Volatilní | Medvědí trend | Evropské centrální banky | Bilance zahraničního obchodu | Aktuální kurzy měn | Nikl | JAR | CMC Markets | Firemní data | Ceny nových aut | Pozitivní nálada | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Frankfurt | Ruské invaze na Ukrajinu | Průměrná sazba hypoték | Trh práce | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Masivní propouštění | Oživení ekonomiky | P/B | Crypto | Stimul | Investice | Počáteční marže | Britská centrální banka | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Zpráva z akciového trhu | TPCA | Nové technologie | Support | Diverzifikace | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Míra nezaměstnanosti v ČR | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Posílení | Pokles cen energií | Světová rada pro investice do platiny | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Shazování peněz z vrtulníku | OTC market | Ifo | Webinář | Nákupní centra | Invaze na Ukrajinu | Akcie Lululemon | Prognózy | Britská libra | Intervence | NYSE | Kurz ropy | Facebook akcie | Experti | Počáteční zisky | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Bull run | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Výhled Fidelity International | Hedžové fondy | Bitcoiny | Průměrný výnos | Stop-Loss | Evropské měny | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Investing | EUR/USD | Společnost Rare Earths Norway | Administrativa prezidenta | Nezaměstnanost v Česku | LULU | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Stabilnější měny | Předseda představenstva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Analýza makroindikátorů | Český průmysl | Neckline | Cena bitcoinu | Současná cena | Indexové fondy | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Obavy z ekonomického dopadu | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Průměrné mzdy | GBP/EUR | Fortuna | Rozhodnutí o úrokových sazbách | WACC | Cenné papíry | Výnos | Medvědí výhled | Micron (MU.US) | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Výhled poptávky | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | First Citizens | Likvidita na trhu | Vzdělávání | Šéf Fedu | Reálné ekonomiky | LYNX Trading | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Index DOW | Varianta koronaviru | Zákaz vývozu | Monetární unie | Londýn | Exchange | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Státní dluh | MAE | Graf zlata | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Oživení čínské ekonomiky | Bytové jednotky | AUDUSD | Praxe | Škoda | Jednání OPEC+ | Americká technologická společnost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Akcie Palo Alto Networks | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Počet živě narozených | Výsledný zisk | Investiční příležitost | Výprodej na Wall Street | Forex strategy | Odhad HDP | Rekordní růst | Letní období | Ekonomický sentiment | Automatické systémy | Školení Finmex | Investovat | Společnost Crédit Agricole | Forex simulator | Projekce | Jaguar Land Rover | Peníze | Infekce Covid | Výhled do budoucna | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Úspěšný trader | Výrobní sektor | Průmyslové zakázky | Bydlení | Americká lehká ropa WTI | Certifikáty | Nitesh Shah | Velký kapitál | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Kurz USDCAD | Cena Brentu | Akcie Retonkil | M&M Reality | Pokles ceny ropy | Bezpečné přístavy | Saxo Bank | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Měny v regionu | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Current Ratio | Medvědí signál | Aktuální cena stříbra | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Vzácné kovy | Micron | Velké riziko | Zájem obchodníků | Change | Tipy na zajímavé akcie | RBN Energy | Bezprecedentní propad | Bankovní rada ČNB | Omega | Cenový skok | Developeři | Bankovní domy | Brexit | ZEW index | Data ČSÚ | Dolar dnes | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | WallStreetBets | Hugo | USD/EUR | Americké ekonomiky | Resistence | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Kapitál | Český trh práce | Americký prezident Joe Biden | Béžová kniha | Nord Stream 2 | Odliv kapitálu | Implikace | Broker | Evropské PMI | Akcionáři | Meta Trader | Cash flow | Proražení | Prodeje aut | Regulace ceny | Cenové úrovně | Silné akcie | Dodávky na trh | USD | Rijád | Export | Jak na obchodování | Německé HDP | Upravený zisk | Technická analýza | Britové | Investiční analytik | NFP | Míra nezaměstnanosti v české ekonomice | Trh s nemovitostmi | Spekulativní investoři | Forex software | Americká ropa WTI | Výkon | Qualcomm | Nové mutace | Cena americké ropy | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Na burze | Akcie Novavax | Bilion | Šok | Ropná zařízení | Hodnocení současné situace | ČSOB | Zvyšování těžby | Trh s ropou | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Home office | Vývoj ceny akcií | Maďarsko | Nemovitostní fondy | NIKKEI Index | Měnový fond | Exekuce | Úroková sazba | Cenné kovy | Split | Ekonomiky | Tovární objednávky | CFD kontrakty | BMI Research | Aktuální cena benzínu v USA | Spekulovat | Fitch Ratings | Cenové tlaky | Akcie Exxon | Rostoucí ceny energií | CashFlow | Tiff Macklem | Snižování úroků | Podpůrné programy | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Průměrné mzdy v ČR | Zvýšení sazeb | Šíření mutace | RIC | Vládní výdaje | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | AP Moller-Maersk | Kroky centrálních bank | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Akcie společnosti Intel | Dovoz | Sazby hypoték | Výzkumy | Základní úroková sazba | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Tyche Capital Advisors | Akcie Mastercard | Model 3 | Zprávy z Řecka | FX Update | Nikkei | Extrémní nárůst | Obchodování s dluhopisy | Mizuho Securities | Nominální hodnota | Pro tradery | Model Y | Energie | 1 milion | Fincentrum | Komoditní | Tržní reakce | Černé pondělí | Rekordní maxima | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Nigérie | Rekordní zisk | Ropné zásoby | Elon Musk | Euforie | Makrodata | Akciové indexy | Objem vládních stimulů | Obrat trendu | Investoři | Malta | Investing.com | Rizikovost | Obchodní deník | Portfolio | Sója | Myšlení | Výnosy z amerických dluhopisů | Podnikové dluhopisy | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Konopné akcie | Firemní zisky | Evropská měna | AMD | Inflace v listopadu | Jeff Bezos | Prezident ECB | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Index PPI | Mezinárodní agentura pro energii | Investovaný kapitál | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Obchod na burze | Current ratio | Globální akciové trhy | Průmyslové objednávky | Posilování amerického dolaru | Finanční instituce | Nová prognóza | Bank of England | Airbnb | World Gold Council | Fannie Mae | CAC 40 | Britský premiér | Vývoj sazeb | Investiční horizont | Prezident | Zápis z posledního zasedání | BP | Cíl ČNB | Nastavení úrokových sazeb | Úvěrové krize | Růst německé ekonomiky | Nižší poptávka | Nárůst poptávky | Skupina OPEC+ | Cena mědi | Ropné společnosti | TLTRO3 | SaxoBank | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Boj s inflací | Analýzy | Vývoj akcií | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Pandemie COVID | Reálné mzdy | Hlavní úroková sazba | ExxonMobil | Berlín | IEA | Demokraté | Ekonomická situace | Německý DAX | Důvěra domácností | Brusel | Patria | Ekonom BHS | Ceny Bitcoinu | Tržní podíl | Akciové trhy ve Spojených státech | Soukromé banky | First Majestic Silver | Cena Virgin Galactic | Program Antivirus | Úrok | Válka | Evropské ekonomiky | Obchodní příležitost | Náklady financování | Jednotná evropská měna | Trh s kávou | Agentura Reuters | Rivan Automotive | Euronav | Psychika | Prodej | Obchodujte ropu | Cestovní ruch | P/E | Zpráva | Bohatý | Apple | Prémie | EUR/PLN | Rizikové měny | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Covid | Ekonomické dopady | USA inflace | Trump dnes | Emoce | Warren Buffett | S&P | Cena barelu ropy | Česká měna | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Obchodování | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Graf ropy WTI | Aktuální obchodní příležitosti | Brexit bez dohody | Automobilka | Meta | S&P Global | Nabídka | Oznámení | GBP | Rekordní hodnoty | J&J | České koruny | Obchodování s deriváty | Management | Důvěra investorů | Akcie kybernetické bezpečnosti | Cena ropy na světových trzích | ZEW | Formace technické analýzy | Admiral Markets | Budoucnost | XAU/USD | Zahraniční investoři | Centrální banky | Fenomén | Prodej dluhopisů | Armageddon | Japonská vláda | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Všechny akcie | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Doporučení | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Dolary | Akcie v Asii | Dubnová čísla | Výroční zpráva | Akcie SSR Mining | Sazby ČNB | Virgin Galactic | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | PwC | AxiCorp | Praha | Ceny ropy | Obrat velkých německých podniků | Recyklace | Berkshire Hathaway | Míra | Akcie v Evropě | Poptávka v Číně | Inteligentní investor | Byty | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Silný růst | Investiční centrum | Zdroje Bloombergu | SK Hynix | Dnešní data | xStation | Platební bilance | České banky | Vyhlídky | Ukazatel Běžné likvidity | Odhad inflace | Firmy | Graf vývoje | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kevin Tran Nguyen | Luxusní segment | Cena ropy brent | Práce z domova | Bitcoin | Investiční plány | Index cen domů | Automobilky | Listopadová inflace | Managed forex | Statista | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Slabý dolar | Tennessee | Hospodaření státu | Fundamentální zprávy | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Hedgeové fondy | Květnový kontrakt | Technická recese | Futures | Sázka | Virus | Nio | Inflační tlaky | S/R hladiny | Minulá výkonnost | Stellantis | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | TIM | Opatření proti koronaviru | Pojišťovny | Carry trade | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Zajímavé akcie a ETF | Silný dolar | Australský dolar | Instrument | Zpřesněný odhad | David Eim | Retracement | Koruna | Komoditní měny | Finanční služby | Cukr | Technické ukazatele | Terminál | Výrazný pokles | Tržní ceny | DJIA | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Podpora | Shell | Kupující | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Hodnota černého zlata | Poklesy HDP | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Asociace | Obavy z recese | Trigger | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Pokles ceny | Velikost pozice | Skladování ropy | Burzovně obchodované fondy | Dopady koronavirové krize | Odchod z EU | Výsledky společnosti | Zdražení ropy | Americká banka | Suezmax | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | Letní měsíce | Poptávka po pohonných hmotách | Aktivity v Rusku | mmBtu | US dollar | HighSky | Průzkumy | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Podíl nezaměstnaných | Kanada | Převodník měn | Propad do chudoby | Analytici Citi | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | Snížit emise | Case-Shiller | Britské libry | FUS500 | Obchodování s akciemi | Studie | Srovnávací základna | Tempo růstu spotřebitelských cen | Cena akcií firmy | Obchody | Průraz | Cena plynu | Druhy ropy | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Odliv dividend | Plyn | CFRA | Cenová hladina | Cenový cíl | Ropa Brent | Akciový index | Americké automobilky | Výnosové křivky | HDP USA | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Školení | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | LEN | Akcie Qualcomm | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | HUF/EUR | Akcie Lufthansa | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Generali Investments | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | Fotovoltaika | Eurodolar | Medián | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Stanovení ceny | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Optimistická očekávání | Aktuální cena ropy | Logistika | Zveřejněná data | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Oživení inflace | Trump | Stavebnictví | Index volatility | FactSet | Dolarové likvidity | SaxoTraderGO | Vir | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Rezidenční nemovitosti | ForexLive | Index Dow Jones Industrial Average | Silnější dolar | Technické analýzy | Italská vláda | Beta | Příležitosti na trzích | Obchodování v Asii | Změny sazeb | Mexiko | Finanční krize | High | Ropná krize | Sójové boby | Obchodní strategie | FXstreet.cz | GBPUSD | Stříbro | USDCAD | Pokles cen ropy | Pozornost trhu | CHF | Instituce | Tým InstaForex | DAX (DE30) | Česká koruna | Turecko | Kakao | Bank of Japan | OECD | Chamtivost | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Dovoz ukrajinského obilí | Dnešní fundamenty | Daně z neočekávaných zisků | LNG | Brokers | JNJ | Býčí signál | Nejistota | Vladimír Dlouhý | Obchodování binarní opce | Americké akcie | Obchodování ETF | BBC | Czech Fund | Sladká ropa | Měnový trh | Český veřejný dluh | Reálný účet | Dopad pandemie | Řecká krize | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Prodeje dluhopisů | Denní rozpětí | Divize | Pozitivní vliv | Drahý kov | PANW | Správy majetku | Makroekonomické ukazatele | Index Nikkei | Ztrátové pozice | Akcie Amazonu | Spot | Evropská ekonomika | ex | Rally na akciích | Rosněfť | Americká data | Inflace v Polsku | Výsledky HDP | Vývoj ceny akcií Nio | Audi | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Slabé výsledky | Střední cena | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Megatankery | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | Vládní podpory | Zvýšení těžby | Akcie firem | EUR Index | Technologické firmy | Německý HDP | Růst cen zlata | Těžařská společnost | Carry obchody | Fed | Obchodovat forex | Zahraniční obchod | Investování s LYNX | Signál na akcie | Korekce | Klesající trend | Sledování obchodovaného objemu | Příliv kapitálu | Rubl | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Země EU | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Jednání OPEC | Trojité dno | Downtrend | Česká bankovní asociace | Manažeři | Krize eurozóny | Sázení | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Rizikovost investice | Globální recese | Spready | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | Provozovatel tankerů Euronav | Oživení poptávky po ropě | Volby v Británii | Yahoo | Ekonomický a strategický výzkum | Forex spread | JDE | Technické indikátory | Posílení dolaru | Propouštění zaměstnanců | Situace | Stock | Řetězec | Přenos | Bitcoin City | Růst spotřebitelských cen | IRS | Zemní plyn | ProCent | Webináře zdarma | Technický pohled | Generovat zisk | Nová verze koronaviru | Obchodní systém | Trumpova administrativa | Rating | MWh | Nayib Bukele | Dlouhodobí investoři | Dezinflace | Agentura S&P | Obratové formace | Blog | Znalost | SNB | Prezident Joe Biden | Dílčí index | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Budoucí vývoj | Dopad na cenu | Polská inflace | Ropný průmysl | Craig Erlam | Hodnota investic | Natixis | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Patria Forex | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Michal Valentík | Měny&Sazby | Finmex Academy | Long pozice | Nízká likvidita | LYNX webinář | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | MetaTrader 4 | Jaguar | Unce zlata | Rizikovější aktiva | Obchodování na zámořských trzích | Nejziskovější | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Trendové linie | Výpadky | CFTC | Devizové trhy | Japonsko | Cena Facebook | Hladiny podpory | Invest | Nájemné | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Tesla Inc. | Otevřené obchody | Očekávané výnosy | Hypotéky v ČR | Andrew Bailey | Silný propad | Hazard | Výkyvy kurzu koruny | Životní prostředí | Investovat do ropy | Exxon | Analytici | Řízení rizika | ING | NYMEX | VaR | Vývoj dolaru | Grafy | QE | Polský zlotý | Apreciace | Surové ropy | Tržní sentiment | LYNX | Útok na Ukrajinu | Ranní zpráva z akciového trhu | Bund | Akumulace | Donald Trump | NAFTA | Německý Ifo index | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Šíření koronavirové nákazy | Směnný kurz | Kovy | Fluktuace | Rumunsko | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | Krach | Centrum | Portugalsko | Snížení sazeb | Společnosti | Výhled poptávky po ropě | Trh s platinou | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Royal Dutch Shell | Rozpočet | Další růst | Finanční systém | USD/CZK | Oceňování majetku | Zpomalení globální ekonomiky | Propad akcií | Společná evropská měna | Aukce | CME Group | Dluhové krize | API | Cena ropy dnes | Futures kontrakty | EBITDA marže | Údaje o inflaci | Výroba automobilů | Euro vůči americkému dolaru | Ministr zahraničí | Počet nezaměstnaných | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | ETC | Antivirus | Londýnská burza | QCOM | CZK | Chevron | Levná ropa | Dobré zprávy | Depozitní sazba | Česká republika | Výstupy | Vlna pandemie | Rolování | First Citizens BancShares | Palo Alto | Rekordní maximum | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Uložení ropy v tankerech | Utahování měnové politiky | Riziko | Růst ceny | Deficit veřejných financí | Analytika | Splatnost | Anglo American | Automobilový trh | Forex market | Learn forex | Makro | Performance | Commodity index | Fond kvalifikovaných investorů | Boeing | Proinflační riziko | Příkaz | Bankovní vklady | Kurz australského dolaru | Nižší růst | Zasedání bankovní rady | Supercyklus | Rychlý růst | Americký dolar dnes | De Stoop | Shanghai Composite | Fiskální stimul | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Aktuální cena dolaru | Forex services | CFD | Rekordní inflace | Nová data | CL | Evropská unie | Cena akcie | Velké technologické firmy | Silnější support | Růst firemních zisků | Covidová krize | US100 | Financovat | Expirace | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Řecko | Kurz EUR/CZK | Krypto | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Kartel OPEC | FDIC | TSLA | Oslabování akcií | FOREX | Lael Brainardová | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Invaze | Úroky | Nová mutace koronaviru | Severomořská ropa | Plodiny | Český hrubý domácí produkt | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Mario Draghi | Finanční rizika | Odpor | Technický výhled na trh | Předstihové ukazatele | WisdomTree | Arabica | Silný trh | Snižování úrokových sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Economic | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Leasing | Zájem o hypotéky | Životní úroveň | S&P500 | Dluhy | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Finální odhad | ČNB | Příkaz Stop | Akcie Microsoft | Jiří Rusnok | Pokles | Contango | Ceny komodit | Těžaři | Kurz eura k americkému dolaru | Vyšší ceny | Zahraniční investice | E-mini | Výběr zisků | Margin | Nvidia | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Polská ekonomika | USDCZK | Štěpení akcií | Finance Group | Vyšší riziko | IMF | Ceny realit v ČR | Caprock Risk Management | Druhá největší kryptoměna | Závazek | Komodita | Jan Vejmělek | Švédsko | Růst HDP | EUR/HUF | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | Strach z poklesu poptávky | FTSE | CARA | Obchodujte akcie | Index ISM | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | NVDA | Kurz koruny | Americký trh | Obchodník | Kurz eura vůči dolaru | Webináře | Jednání ECB | Akcie týdne | Snížení těžby ropy | Nižší zisk | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Dluhopisy | BoE Andrew Bailey | Ekonomické vyhlídky | Interpretace | Růst mezd | Fundamentální ukazatele | Investiční byty | ISIN | Trh s elektromobily | ROE | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Rizikovost čínských investic | Salvador | Čínská vláda | EBIT | Daně | Mitsubishi | Lídři | Dnešní cena ropy | Tradingové webináře zdarma | Stabilita | Pozitivní komentáře | Hrubý národní důchod | Mutace koronaviru | Pivot | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Close | Růst cen nemovitostí | České HDP | Vývoj inflace | Oanda curency | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Intel (INTC) | Pozitivní sentiment | Skupina OPEC | Marketingová komunikace | Kurzy | Fond | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Využívání robotů | Růst zisků | Zisky | MAG Silver | Velký růst | Partners | Konsensus | Trader | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Ekonomické údaje | Aktuální prognóza | Obchodovat ropu | EUR/RUB | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | Globální ekonomika | Akcie firmy Rubrik | Rozpočtový schodek | Swap | Miliardy eur | Oklahoma | ISM | Přehled kurzů | Akcie společnosti AP Moller-Maersk | Ranní okénko | Nižší ceny ropy | Situace na trhu práce | NATGAS | Toyota | Tuzemská inflace | Ratingové agentury | Ruský útok | Cena severomořské ropy Brent | Pšenice | Cena zlata | Bukele | Trading systém | Obchodníci | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Ekonomiky eurozóny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Zinek | Euro STOXX | Trinity Bank | Breakout | HG měď | Pojištění vkladů | Tržní nálada | Trh práce v USA | Měnový výbor | Bull | Růst cen | Drahé kovy | Vyšší sazby | Indikátor | RSI | Vysoké inflace | Měnová politika | Akcie Apple | Zpráva Morgan Stanley | Býčí trh | Saxo | Americké akciové trhy | Dnes na trzích | IFO index | Financování | ČSÚ | Akciový stratég | Růst cen stříbra | Fitch | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Historická minima | Výrobce čipů | Stres | Americká lehká ropa | | Prodávající | ERA | Slušný zisk | Cena palladia | Finance | EURGBP | Dividenda | Možnost diverzifikace | USDJPY | Globální poptávka | Investiční poradenství | Poptávka | Firemní data USA | Aktuální technická analýza | Banka Morgan Stanley | Mediální štvanice | Psychologie | Polovodičové společnosti | BPI | Guvernér | Globální trhy | Burzovně obchodované produkty | Kurz ropy Brent | Ceny suroviny | Očekávání trhu | MU.US | Cenový graf | Bulharsko | Louisiana | Recesia | Německý index DAX | Průměrná mzda | Mali | Obchodovat | Dnešní čísla | Pokles trhů | Pivotní body | Zvýšení inflace | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Akcie TSLA | Nové rekordy | Tržní sazby | Posílení eura | Průměrná hrubá měsíční mzda | Společenské změny | Odhodlání | Palo Alto Networks | Důsledky epidemie | Dluhová krize | WTI | Wells Fargo & Co. | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Počasí | Reporty | Zisk společnosti | Medvědi | Kapitálové trhy | RBNZ | GfK | Paládium | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Freight Services International | Klouzavý průměr | RBI | Americká měna | Nord Stream | EMU | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Pokles zásob | Ziskovost | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Barclays | Diverzifikace portfolia | Video | Sázet | Jiří Mazur | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Walgreens Boots Alliance | B.1.1.529 | Spotřeby plynu | Marže | Poptávka po skladování ropy | Využití kapacit | Účet platební bilance | ROCE | Celkový výsledek | Participace | DAX | Zlato a stříbro | HDP | RBRK | Akcie těžařů stříbra | VLCC | Netflix | Váš trading | Alphabet | Vedení společnosti | Členské státy | Potenciální riziko pro investory | Zkušenosti | Obchodování komodity | Lehman Brothers | Firma | Signály | Omikron | Trading Station | CBOT | Devizový trh | Načasování | Poptávka po zlatě | Vyšší inflace | Snížení úrokových sazeb v USA | Erste | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Ether | Byznys | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Odliv zahraničního kapitálu | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Debata | Kalendář ekonomických událostí | Demo účet | Deutsche Bank | Čínské burzy | RUB | MPSV | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Market | Referendum | Forexu | Tomáš Holub | Řetězec lékáren | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | 256/2004 | Měsíční mzda | Pokles výnosů | Naše prognóza | Restrikce | Optimismus | Facebook | Futures trading software | Forex account | Růst dolaru | Obchodování ropy | Obchody a nákupní centra | Ceny pšenice | BH Securities | Profit-Target | Aktuální graf zlata | Poptávka po čipech | Binární opce | USA | Kukuřice | Martin Gürtler | Důležité fundamenty | Komoditní index DJ-USB | Investujte | Nakupovat | Měď | Nezaměstnanost v ČR | Proinflační | Sweet Crude Oil | Finanční cíle | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Josh Gilbert | Euro | AUD | Rada ČNB | Průměrný zaměstnanec | Uzavření továren | Zero Covid | Commodity | Trh se zlatem | Breakout Trader | Obchodování forex | AUD kurz | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | NEST | Úřad práce | Citigroup | Denní graf akcie | Dividendový výnos | Index VIX | LME | Hospodářství | Japonský Nikkei | Africké země | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Etoro | EV | WEI | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | ROIC | LOUDA AUTO | LPL Financial | Labouristická strana | Ceny pohonných hmot v ČR | Oddělení forexu | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Bollingerova pásma | Zisková marže | EU | Redukce | Slabé euro | Objem klesá | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Transakční náklady | Růst průměrné mzdy | Prohlášení | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Obchodní hodiny forex | Vývoz | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Samsung | Recese | Možné riziko | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Inflace v Německu | Emisní povolenky | Globální indexy | Německý ZEW index | Bank of Canada | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | NZDUSD | SEC | Aktuální situace | USD/CAD | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Denní graf | Investiční nemovitosti | Spekulace | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Štěpán Křeček | Americké burzy | Globální pandemie | Know-how | Ochrana před inflací | Frank | Měnové politiky centrální banky | ETN | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Nízká cena ropy | Prodeje existujících domů | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Objem investic | Pips | Investoři a obchodníci | Vláda Spojených států | Helicopter money | Dlužníci | Vystoupení z EU | Silné euro | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Lufthansa | Makléřské firmy | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Nákupní tlak | Břidlicové ropy | Brent (OIL) | Likvidita trhu | Čínský průmysl | Úrokové sazby | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | Cena surové ropy | Svíčkové formace | OSN | Soud | Saudi Aramco | Komunita | Projev šéfa Fedu | Forex accounts | Politické riziko | Kanadský dolar | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Bondy | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Evropské méně | Světové ekonomiky | Benzín | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Kupci | Provozní zisk EBITDA | CEE | Dow Jones Industrial | Automobil | Růst eurozóny | USOil | Chamtivost a strach | Střední podniky | Míra inflace | Nejnovější zpráva | Fundamentální data | Poptávka po oceli | Platforma | Akcie těžařských společností | Zdražování ropy | Akcie energetických společností | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | PBOC | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | Trhy v USA | Sebevědomí | Ekonomický výhled | Finanční situace | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Americká cla | Akciové futures | Ropné akcie | Jak obchodovat | Sazba hypoték | WP | Nemovitostní trh | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Velkoobchodní tržby | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Mizuho | M2 | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Lululemon Athletica | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Managed forex accounts | Angola | Průmysl | Lehká ropa WTI | Comfort Finance Group | Úsilí | Napjatá situace | Grexit | Tempo růstu | Odkup akcií | Úvěrový rating | Čisté úrokové výnosy | Pohonné hmoty | Banky | Trend is your friend | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Červnový kontrakt | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Silná inflace | Ceny drahých kovů | Počty nových žádostí o podporu | Snížení volatility | Šéfka Fedu | APP | Zemětřesení v Turecku | Palladiové akcie | Ekonomika Spojených států | Spojení | Ekonomické výhledy | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Euro Stoxx 600 | Pandemie | Střední třída | Zasedání České národní banky | Globální ekonomický výhled | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Klid | Ayers Alliance | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Jednoduchý klouzavý průměr | Tuzemský průmysl | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Daniel Münich | Indikátory | Dna | Varianta koronaviru omikron | Růst cen akcií | Pokles cen | LPR | Jak obchodovat forex | Investments | Veřejný dluh | Cena stříbra | SP500 | Technologická společnost | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cyklus utahování měnové politiky | ČBA | Přerušení výroby | Španělé | Program kvantitativního uvolňování | Season Algo | Bankovní unie | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Global Risk Management | Long signál na akcie | Konsolidace | Zdravotnictví | Investice do stříbra | Počet akcií | Akcie Tesly | Long signál | Ole Hansen | Výnosnost | Spekulanti | NZD/USD | Čínské akcie | Producenti ropy | Provozní výnos | Ministryně financí | KGHM | Graf ropy | Brazílie | Sentix | Poptávka investorů | Energy Aspects | | Členské země | Zákonné platidlo | Mohammed Barkindo | Pandemická situace | Investice do komodit | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Makléřské zkoušky | Konkurence | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Bankovní asociace | Stop-Lossy | Reakce komodit | Dnešní seance | Tier 1 | Novavax | M&M Reality pro Prahu | Strach z inflace | Tým Admiral Markets | Plány společnosti | Pravidla hry | Poplatky | Indikátory důvěry | Oslabování eura | Cushing | Forint | Nálada podnikatelů | Obchodní domy | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Investment Banking | US akcie | Akcie Exxon Mobil | Softwarové firmy | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Úrokový výnos | Úřad pro energetické informace | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Napětí kolem Ukrajiny | Jerome Powell | Nálada | Materiály | Indie | Zveřejnění hospodářských výsledků | Ruský útok na Ukrajinu | Investovat v roce 2020 | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Vnímání | Oregon | Intel | SVB | Index volatility VIX | HighSky Brokers | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Hospodářská recese | Ekonomika | Pohyb ceny | Oxford Economics | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická data | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | CBS | WTO | Intradenní obchodník | Nákup zlata | Sankce | Commerzbank | Britská firma | Zhodnocení | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Členové OPEC | Timeframe | Akcií těžařů | Jan Kovalovský | Jednání ČNB | Zhodnocování dolaru | Auta | Zlaté ETF | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Komise v přenesené pravomoci | Strach z koronaviru | Americký trh práce | Obchodní účet | Obchodní analýza | MT4 Multiterminal | Deriváty | Durace | Akciový trh | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Bilance Fedu | Nemovitosti v ČR | Odpovědnost | Obchodní dohody | Akcie Micron | Investiční nástroj | Kurz EUR | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Sentix index | Zaměstnanci | Bankovní krize | Archer Daniels | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Futures brokers | Američtí těžaři | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Expanze | Klesající úrokové sazby | Trading | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Comfort Finance | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | Čínské centrální banky | HDP Číny | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Managed forex account | Financial Times | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Protiinflační kroky | Spread | CZK/USD | Iniciativa | Obavy investorů | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Odliv vkladů | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | New York | Tradingové webináře | Realitní bubliny | Swing | Analytik finančních trhů | Odhady růstu | Obligace | Ceny ropy Brent | Cena kontraktu | Životní styl | Epidemie koronaviru | ČNB dnes | Školení Finmex academy | Jak investovat | Protipandemická opatření | Luxusní zboží | Zpřesněná data | Situace na trzích | ZINC | IBEX | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Exotické měny | EURCHF | G20 | Pokles poptávky | Nová auta | Šance | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Bilance rozpočtu | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny stříbra | NERV | Výplata | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Sazby | Ibotta | Americké výnosy | Mezibankovní | Akcie Tesla | Graf indexu | FOMC | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Jeff Burnstein | Devizové rezervy | Japonský ministr financí | Jak investovat do komodit | Cíle | Obchodování na burze demo | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Dotcom | Volkswagen | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Klouzavé průměry | Likvidita | Cenová bublina | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Americká administrativa | Investice do zlata | Výprodeje | Provozovatel tankerů | Obchodování s CFD | Capital Economics | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Březnová data | Slabší dolar | Jiří Feix | Měny | Obchodní jednání | Dopady pandemie | Royal Dutch Shell (RDSA) | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Lululemon | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Irsko | Nová historická maxima | Rozjednané prodeje domů | Intradenní rally | Dobrá investice | Zpravodajství | Výpadky v dodávkách čipů | DE30 | USDX | Nejlepší ropné akcie | BTC/USD | Investiční společnosti | Investor | Železná ruda | Spojené arabské emiráty | Dodávky plynu | Finanční sektor | Fundamenty | Daňové příjmy | Oslabení eura | Powerhouse | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Trader Workstation | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Stav českého průmyslu | Walgreens | Ekonomické zotavení | Ceny realit | SEB | Dubnová inflace | Hecla Mining | Hypoindex | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Oscilátor | Hugo De Stoop | Růstové vyhlídky | USD/JPY | Data z Německa | Trade | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | SPCE | Globální finanční trhy | Klíčová rezistence | Investování do zlata | Patria.cz | Prodeje | Šíření koronaviru | Technický výhled | Druhá vlna | Centrální bankéři | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Zlotý | EIA | Mt. Gox | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Měnové trhy | Rusko | Ceny výrobců | Iracionální | Akcionář | Krátkodobá rezistence | Miliardy USD | Provozní marže | Americký ISM | Poradce | Osobní výdaje | Další růst sazeb | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Írán | Zdražování | CMC | Česká národní banka | Globální trh s ropou | Pozemky | Předstihové indikátory | EPS | ADP | Cena hypoték v ČR | Lite Forex | Repo sazba | Kupní síla | Úbytek | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Meziroční inflace | Singapur | Americké akciové indexy | Míra úspor | Pracovní síly | Základní sazba | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | Obiloviny | Forex trader | Význam trendů | Zisk EBITDA | Společnost | Odhady HDP | HZL | Obchodní systémy | Důchody | Likvidní | Sázky | Uhlí | Obchodujte | American Petroleum Institute | Radomír Jáč | Ukončení války | Tržní cena | Výrobce elektromobilů Tesla | Futures broker | Fondy kvalifikovaných investorů | Úrokové sazby ČNB | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Radim Maštalíř | Guvernér ČNB | Peter Markovič | Volatilita trhů | Podnikání na kapitálovém trhu | Česká inflace | EBITDA firmy | Hlavní manažer | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Cena americké ropy WTI | Snižování nezaměstnanosti | Panika | Ropný trh | Highsky.cz | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | ACT | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Obilí | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Services | Ken Veksler | VIX | Mzdy v Česku | Premiér Boris Johnson | Růst | Dvojité dno | Index Dow Jones Industrial | Poptávka po ropě | Polská centrální banka | Silné momentum | AP Moller-Maersk (MAERSKA.DK) | Výhled pro zlato | Inflační výhled | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Nejlepší palladiové akcie | Odhad letošního růstu | Světoví těžaři | Volvo | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Propad poptávky | Příliv investorů | CNY | Ekonomický rozvoj | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | BOSSA | Linie podpory | Astrazeneca | Index | Wall Street Journal | Praktické tipy | Lockdown | Fundament | Čínský trh | Kryptoměnová burza | Bohatství | Banka | Nemovitostní fond | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Pandemie covidu-19 | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | BHS Real Estate Fund | Tuzemská měna | ISM index | XPeng | Země eurozóny | Cena potravinářské pšenice | Moller-Maersk | Manažer Finmex Academy | Goldman Sachs Group | Investování | Vývoj akcií Tesla | Cena dolaru | MAERSKA | Akcie AMD | Index Fedu | Zpracovatelský sektor | Zisk na akcii | Hodnoty P/B | Index spotřebitelských cen | Futures forex | Silvercorp Metals | Gepard Finance | Daně z nemovitosti | Akcie | Aktuální situace v Česku | Problém s nedostatkem čipů | ICT | Index podnikatelské nálady ISM | Evropský průmysl | Stephen Innes | Fresnillo | Cena Virgin Galactic akcie | Hrubý provozní zisk EBITDA | Klidný trh | RDSA | Skupina těžařů | Fundamentální výhled | Okénko trhu | HDP v EU | Bankrot | Obchodování na burze | Čínská poptávka | Akcie na trzích | Cenové války | Investování do ropných akcií | Průmyslníci | Program nákupů dluhopisů | PAAS | Akcie Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Manažer Finmex | Británie | Petromatrix | Nižší úrokové sazby | Silný kurz dolaru | Virgin Galactic akcie | Míra inflace v USA | Nový Zéland | Ferrari | Nejvyšší nezaměstnanost | Qualcomm (QCOM) | Hedgové fondy | Platinové akcie | GM | Nucená správa | Hospodářský růst eurozóny | Nepokoje na Blízkém východě | Krize v Řecku | Poptávka po platině | Nvidia akcie | Prodej státních dluhopisů | Bossa FX | Agentura IEA | Tržní ekonomiky | FCNCA | Dnešní obchodování | Průlom | USD/oz | MiFID II | John Hardy | Index technologického trhu Nasdaq | Odvětví | Akcie Qualcomm (QCOM) | Nárůst ceny | Pracovní místa | Wheaton Precious Metals | Petr Plecháč | Vývoj dolarového indexu | Obchodovat s akciemi | Halliburton | Přebytek běžného účtu | CAD | EURUSD | Výnos dluhopisů | Akcie Tesla (TSLA) | Poměr cen | Silnější americký dolar | David Vagenknecht | Futures trader | Poptávka po stříbře | Vít Hradil | Unie | Analytička | Nasdaq Composite | Vklady | Zlaté slitky | Vývoj cen komodit | Vlastnictví | Ministr financí | Norsko | Rozdávání peněz | Cena zemního plynu | Aramco | Fortuna Silver Mines | Počet zemřelých | Finmex | Bilion eur | Americký index | cTrader | Týdenní pivot | Graf EUR/USD | Hodnota vašich investic | Americké centrální banky | Downgrade | Pokles reálných mezd | Trian Partners | Donald Trump dnes | Zasedání amerického Fedu | Obnovení rovnováhy na trhu | Rare Earths Norway | Kontrakt na WTI | Výdaje státního rozpočtu | Čínské sankce | Lukáš Lipovský | Makléř | Janet Yellenová | Bloomberg | Pokračování trendu | PVM Oil Associates | Prognózy na cenu ropy | Ceny stříbra | UBS | Čistá úroková marže | Pokles HDP | Aktuální cena ropy brent | Cena komodit | Nízká inflace | Výroba v Británii | Rodinné domy | Fundamentální analýza akcie | Londýnská burza kovů LME | Broker Trust | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Základní úrokové sazby ČNB | Akcie Lululemon Athletica | Robert Novoměstský | Hamburk | Český nemovitostní trh | Trh se stříbrem | Investice do platiny | Obchodní války | Bob Yawger | Vývoj na devizovém trhu | Irák | Jak můžete investovat do ropy? | Procter & Gamble | Vliv členů OPEC | City | Západoafrické země | Snižování sazeb | Makléřské společnosti | Cena za barel ropy | Fundamentální informace | Růst ceny ropy | Španělsko | MF Global | Hospodářské výsledky společnosti | Japonský index Nikkei | Biden | Výpis z účtu | Globální pandemie Covid-19 | Úvěrové portfolio | Konec roku | Americká společnost | Těžba ropy | Vojtěch Benda | Ceny ropy v dolarech | Nemovitosti | Hospodaření | Hospodářské oživení | Boris Johnson | Technická rezistence | Prezident Trump | Denní obchodníci | Přehled | Carsten Fritsch | Ropné velmoci | Investiční atraktivita | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční ztráty | Dlouhodobý investor | Klidné obchodování | Index CPI | Zlepšení | Apreciace dolaru | Průmyslové kovy | Maersk | Co je to ropa? | Prognóza ČNB | Maďarský forint | Opatření proti šíření koronaviru | Osobní příjem | Plný úvazek | Mzdy v ČR | Novozélandský dolar | Analýza zlata | HDP v eurozóně | Standard & Poor's (S&P) | Nejprodávanější | Fáze obchodní dohody | Riziko pro investory | Nová mutace | xStation5 | Statistické údaje | Hotovost | Německo | Aleš Michl | MT4 | COT | Varianty covidu | Elektromobily | Čínské akcie dnes | Smart money | Maloobchodní prodeje | Horší časy | Kontrakt | Investiční soutěže | Zemědělství | Vice | Koncern | Vývoj akcií Evergrande | USO | Korunové sazby | Zadlužení | Nadbytek ropy | Oživení podnikatelské aktivity | Obchodní systémy forex | Forex psychologie | American Petroleum Institute (API) | Bid | Status bezpečného přístavu | Konkurent | Důsledky koronaviru | Munich | Hlavní ekonom | Domácnosti | Růst mědi | XTB | Fincentrum Hypoindex | INSEE | Tesla | Pád dolaru | Objemy ropy | Státní dluhopisy | Emerging markets | Market sentiment | Zvýšení dluhového limitu | Turbo certifikáty | Provozní zisk | Investiční poptávka | Kurz EURUSD | Celková nabídka | Papírové zlato | Ruská centrální banka | Anglo American Platinum | Inflační očekávání | Archer Daniels Midland | Vysoká inflace | Land Rover | Veřejný sektor | Xella | Termínové kontrakty | EK | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Generali Investments CEE | Nízké úroky | Graf akcie | Manažeři fondů | Emise | FCNCA.US | Ceny akcií NIO | Obchodní výhled | Česká vláda | Platina | Obchodníci s měnami | Dlouhodobý graf ceny ropy | Uvolnění rezerv | Intervenční nákupy | Amazon | Dluhopisový trh | Výhled pro Evropu | MAERSKA.DK | Freedom Financial Services | Hodnota akcií | Sektor komerčních nemovitostí | Psychologické úrovně | GBPNZD | Měkké komodity | Velcí hráči | JBC Energy | CoreLogic | Uvolňování opatření proti koronaviru | Růst čínské ekonomiky | Oslabování koruny | Sazby beze změny | Poradce premiéra | Výraznější pokles | Členské země kartelu OPEC | Růst výnosů dluhopisů | Americké trhy | Finanční plán | Opačný trend | Adam Jonas | CoinDesk | Zemědělské suroviny | Měnověpolitické zasedání | Ceny kávy | Statistika | Archer Daniels Midland (ADM.US) | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Zájem o investiční byty | Akcie prodat | Úřad pro energetické informace (EIA) | Zahraniční forex | Rostoucí úrokové sazby | MIFID | Aktuální ceny ropy | Celková míra nezaměstnanosti | Květnový kontrakt na WTI | Podnikatelé | Akcie Palo Alto | Ekonomický cyklus | Uptrend | Hedging | Trading analýza | Ocenění | Hike | Bavlna | Spotřebitelské ceny | CEO | Oslabení dolaru | Rezistence | Strategie komodit | Sentiment trhu | Pozice | Obchodní model | Zajímavé peníze | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | NASDAQ 100 | Dividendy | Převis poptávky | Burza | Mzda | Upisovací cena akcií | Další pokles | Recese ekonomiky | Výrobce elektromobilů | Největší pokles | Prodeje rodinných domů | Aktuální kurz | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Geopolitika | All Time High | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Low | Ruská ekonomika | IPO | Martin Maršovský | Průmyslové podniky | České PMI | Vývoj mezd | Inflační cíl | Index DAX | Hospodářské výsledky | Ruský ministr energetiky | Měnový pár | Americká centrální banka FED | Celková inflace | ADM.US | Hrubý provozní zisk | USD za tunu | Akcie výrobců elektromobilů | Oanda currency | Ceny bydlení | REIT | Opatření | Automotive | New York - Nymex | Freyer Battery | Úroková míra | Kvantitativní utahování | Vývoj na kapitálových trzích | Dělení (split) | InstaForex | Aktuální cena ropy (graf) | Velké investice | Vývoj ceny ropy Brent | Risk Management | Žlutý kov | Aktuální cena zlata | Vyšší výnosy | ARM Holdings | Dow Jones | Měna | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obchod s akciemi | Atraktivní investice | Rubrik | Ropný trend | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | HB Index | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Dubnová inflace v eurozóně | Cenový vývoj | Futures trading system | Michael McCarthy | Cena American oil future | Výroba aut | Hang Seng | Currency | Baker Hughes | Destatis | Napětí na trzích | Trh s bydlením | Spekulativní investice | Fundamentální pohled | Kovy vzácných zemin | Restrukturalizace | Akcie Twitter | Investment | Krize | Analýza ceny | Maďarská centrální banka | Novozélandská centrální banka | Výrobní náklady | Práce | Fidelity International | Ropný kartel | Spojené státy | Parlamentní volby | Akcie First Citizens | Průmyslová výroba v Británii | NIESR | Kancelářské nemovitosti | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | VisualCapitalist | Prohlášení politiků | Vývoj na trhu | Globální investoři | Bitcoin jako zákonné platidlo | MyFxBook | Ocelárny | Kryptoměny | Podnik | Crédit Agricole | Analytik XTB | Volatilní období | MF | INTC | American oil future | Oficiální úroková sazba | Období krize | Zasedání Rady guvernérů | KO | Jefferies | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Stříbrné mince | Ekonomové | Světová cena | Technický pohled a výhled | Realitní sektor | Zkušenost s obchodováním | Price Futures Group | Volby | Statistický úřad | Li Auto | Rozvolnění restrikcí | Kov | Obchodování Futures | Nárůst ceny akcií | Ceny futures kontraktů | Trading software | Obchodník s cennými papíry | Štěpení | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | Kolaps cen | Prezident Bukele | Eurozóna | Akcie v roce 2020 | Americká vláda | WhatsApp | Overnight | Zrychlení růstu | Londýn - ICE | Fed Rate Monitor Tool | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | Belgie | Nestabilní situace | Podniky | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Cloudové služby | AUD/USD | Úrokové výnosy | Bilance | Politici | Nákupy zlata | Černá labuť | Cena kukuřice | Analytický tým | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Ztráty dolaru | Mzdy | Světové trhy | Výhled Fidelity | Robusta | Platidlo | Nabídka ropy | Měny zemí G-10 | Genscape | Graf ceny ropy | Měnové podmínky | OPEC Mohammed Barkindo | Cennější než zlato | Trend je tvůj přítel | NZD | WPIC | Produkce ropy | Wall Street | Poradenství | Komoditní spready | Markit | ČR | BIS | Ukazatele | Emirates NBD | Průměrná cena | Společnost Rubrik | OTC | CNBC | Nesoulad | Německá inflace | Silicon Valley | SPX | Salvadorský prezident | Cena Facebook akcie | Ministerstvo financí dnes | Tržby v maloobchodě | Objednávky | Obchodní příležitosti | Trading příležitosti | Vývoj ceny | Nio akcie | Annalena Baerbocková | Société Générale | Analytik | Návratnost | Průmyslová výroba v USA | Investiční soutěž | Ropný kartel OPEC | Napětí mezi USA a Čínou | Kurz koruny vůči euru | Kobalt | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Silná koruna | Komodity | Strategy Research | Analýza | Dodavatelské řetězce | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Přesun do bezpečných útočišť
Přesun k elektrickým autům
Přesun obchodů
Přesun od dolaru
Přesun výroby
Přesun výroby z Evropy
Přesun výroby z Evropy do Ameriky
Přetrvávající vysoká inflace
Převedení peněz od jiného brokera
Převeztí Avastu firmou NortonLifeLock

Následující klíčová slova

Převis poptávky
Převod akcií
Převod komodit
Převod měn
Převod měny
Převodník měn
Převody měn
Převody peněz
Převody virtuálních aktiv
Převrácená výnosová křivka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít