Úterý 19. březen 2024 11:10
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Instaforex ebook
reklama
Dukascopy new

Živnostníci

img

Životní pojištění versus vládní konsolidační balíček. Přehledný průvodce změnami v roce 2024

23.01.2024 Několikamiliardové úspory i ozdravení státního rozpočtu – to jsou hlavní cíle nového konsolidačního balíčku, který na začátku nového roku vstupuje v platnost. Nová pravidla daňového zvýhodnění či odvodů značně ovlivní život řady Čechů, kteří budou muset prioritizovat své potřeby. Jak by měli lidé v roce 2024 přistupovat k pojištění? Co všechno se mění pro zaměstnance, dohodáře či živnostníky? A jak obstojí životní pojištění na žebříčku jejich potřeb? Na tyto otázky odpovídá následující článek.
img

Budou mít živnostníci a OSVČ vůbec nějaký důchod?

02.09.2023 Nějaký důchod budou mít živnostnici či osoby samostatně výdělečně činné vždy. Jako všichni ostatní. Záleží ale hodně na tom, jak moc živnostníci během svého ekonomicky aktivního života systém obcházeli. Pokud daný živnostník inklinuje k laissez-faire systému, fajn. Pak zřejmě třeba i podstatnou část svých příjmů zastírá a nepřiznává. S tím odkazem, že přece nebude cpát státu do chřtánu více, než bezpodmínečně musí. Fajn. Pak je ale férové zůstávat mimo stát co možná nejvíce i ve stáří a v penzi. Je tedy férové, aby takový živnostník měl vlastně docela titěrný důchod. Nebude se mu či jí to asi líbit, ale vždyť je to přesně to, co celý život chtěli a jak jednali – tedy tak, aby jim stát vstupoval do cesty co možná nejméně.
img

Konsolidační balíček je ze dvou třetin správný, z jedné třetiny jej lze zlepšovat. Ale například proti balíku opatření jménem Green Deal EU představuje titěrnost

31.05.2023 České veřejné finance jsou sice v mizerném stavu, ale v žádném rozvratu. Ani k bankrotu rozhodně nemíříme. Určitě je ale potřeba ten mizerný stav napravovat. Nemělo by se tak však dít zvyšováním daní nebo odvodů. Možná s výjimkou daní z neřestí, jako je alkohol, tabák a hazard.
img

Kdo zaplatí vládní konsolidační balíček?

13.05.2023 Vládní daňový balíček ještě ve spojení s představenými parametrickými změnami důchodového systému – protože o jeho reformu se věru nejedná – zaplatí hlavně „obyčejný člověk“. Nic moc jiného ale vlastně čekat nešlo. Vždyť vláda sama má ke svým výdajům k dispozici peníze z daní a odvodů občanů a firem. A dluh. Dluh, to jsou ale jen budoucí daně a odvody.
img

Termín pro odevzdání přehledů se blíží. Na co nezapomenout?

24.04.2023 Termín pro odevzdání přehledů pro zdravotní pojišťovnu a místně příslušnou Okresní správu sociálního zabezpečení je obecně jeden měsíc po termínu pro odevzdání daňového přiznání. OSVČ, které podaly daňové přiznání v papírové formě tedy musí letos přehledy podat do 3. května. Většina OSVČ má však letos skrz elektronické podání termín až 2. června. OSVČ využívající služeb daňového poradce pak mají nejzazší termín pro přehledy 3. srpna. Po odevzdání přehledů začíná běžet 8 denní lhůta pro zaplacení nedoplatků a OSVČ nesmí rovněž zapomenout na úpravu záloh platných pro rok 2023.
img

V Česku masivně „vymírají“ živnostníci. Je za tím i přechod do šedé ekonomiky

23.03.2023 Do poloviny března zrušilo v Česku živnost zhruba 146 tisíc podnikatelů. To je více než za poslední dva roky dohromady, vyplývá z údajů společnosti Dun & Bradstreet.
img

Pozítří je poslední den na přihlášení k paušální dani, nově na příjmy do dvou milionů ročně. Vyplatí se třeba advokátům, zato řemeslníkům spíše ne

08.01.2023 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají pozítří, v úterý 10. ledna poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“.
img

V úterý je poslední den na přihlášení k paušální dani, nově na příjmy do dvou milionů ročně. Vyplatí se třeba advokátům, zato řemeslníkům spíše ne

06.01.2023 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají v úterý 10. ledna poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Bankovní statistika- srpen 2022

30.09.2022  Celková bilanční suma bankovního sektoru se v srpnu zvýšila o 0,9 % meziměsíčně na 9 539 mld. Kč. Pokles v mezibankovních aktivitách se oproti červenci zpomalil na -1,9% meziměsíčně a celý byl vyvážen nárůstem objemu klientských úvěrů (+1,4 % meziměsíčně). K celkovému růstu pak dopomohlo 3,1% navýšení objemu dluhových cenných papírů v držení bank. V meziročním srovnání je celková suma aktiv vyšší o 4,7 %.
img

Navýšení limitu paušální daně přiláká dalších zhruba 50 tisíc živnostníků

13.05.2022 Navýšení limitu pro vsup do režimu paušální daně je správné. Rozdělení do pásem je nešťastné, protože systém zase o něco zesložiťuje. Doufejme, že vláda ještě od rozdělení do pásem upustí. Celkově ale i při jeho zahrnutí převažují pozitiva nad negativy vládního opatření.
img

Lidé mají v pondělí poslední den pro vstup do režimu paušální daně, mohou ušetřit i přes 100 tisíc korun. Loni zájem o ni zaostal za očekáváním, což se i kvůli rapidní inflaci zřejmě zopakuje také letos

09.01.2022 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají v pondělí poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“. Jedna paušální daň – a jedna pravidelná měsíční platba – totiž nahradí jak samotnou daň, tak i pojistné na sociální a zdravotní pojištění. Odpadá navíc nutnost podávat daňové přiznání.
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
img

Lidé mají poslední dva týdny na vstup do režimu paušální daně. Letos zájem o ni zaostal za očekáváním, což se i kvůli rapidní inflaci zřejmě zopakuje také v příštím roce

27.12.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají poslední dva týdny na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“. Jedna paušální daň – a jedna pravidelná měsíční platba – totiž nahradí jak samotnou daň, tak i pojistné na sociální a zdravotní pojištění. Odpadá navíc nutnost podávat daňové přiznání.
img

Sekačky, zahradní traktory, vozy lamborghini. To vše lidé vykupují jako diví, dluh budou splácet jejich děti a vnuci, nůžky bohatství se rozevírají

13.06.2021 Zahradní technika či superluxusní vozy. A mnoho dalších věcí. Po tom všem se mohou lidé s odezníváním pandemie doslova „utlouct“. Lidé v ČR i v zahraničí totiž mají peníze. Během pandemie odkládali svoji spotřebu, přičemž centrální banky a vlády podpořily ekonomiku nevídanou injekcí miliard nových peněz.
img

Ach ty daně

15.05.2021 Ach ten ministr zdravotnictví. Nový ministr vypadá rozumně, ale zase tam je nějaký problém.
img

Návrh předsedy Senátu Vystrčila nebezpečně podsouvá, že Češi nejsou solidární. Přitom už nyní nadmíru solidárně pomáhají pandemií poškozeným spoluobčanům, zaměstnancům i živnostníkům

01.03.2021 Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes vyzval ke sdílené solidaritě mez lidmi. V televizním vystoupení navrhl, aby část platu lidí, kteří pracují z domova, většinou úředníků, šla jiným.
img

Další uzavírka obchodů těžce dopadne na živnostníky a firmy. Z jejich zisků přitom stát žije a podporuje zaměstnanost

26.02.2021 Tuzemští živnostníci trpí, a ještě více budou trpět při chystaném rozšíření uzavírky ekonomiky. O tom není pochyb. Jejich strádání ovšem není až tak dramatické, jak se médii či opozičními lavicemi ve Sněmovně mnohdy nese. V loňském roce jich totiž citelně přibylo.
img

Živnostníci v Česku nevymírají, naopak přibývají -- rekordním tempem! Počet živnostníků, resp. OSVČ podnikajících na hlavní činnost loni narostl nejvíce za posledních minimálně deset let

21.02.2021 V loňském roce citelně narostl počet živnostníků, resp. osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), vyplývá z dat České správy sociálního zabezpečení. Navzdory pandemické situaci tedy nedošlo k úbytku podnikajících osob, ale naopak k nárůstu jejich počtu. Ten je dokonce v případě těch podnikajících v rámci své hlavní činnosti nejvýraznější za posledních minimálně deset let (viz graf níže).
img

Kdo ve skutečnosti zachraňuje české živnostníky? Vláda to není...

21.02.2021 Od loňského března, tedy už po takřka dvanáct covidových měsíců, slyšíme, jak bude zle, že můžeme čekat nával živnostníků, resp. OSVČ na pracovních úřadech – a ono ne. Podle ČSSZ loni OSVČ přibylo, podle MPO přibylo i živností. Víme sice, že se živnosti víc přerušují, než bývalo zvykem, ale stejně – čím to je, že loni živnostníci nevymřeli? Jak to, že OSVČ přibývá?
img

Zájem o přihlášení do systému paušální daně zaostává za očekáváním, zatím se přihlásila jen čtvrtina předpokládaného počtu OSVČ. Zítra je poslední den, pak už přihlášení nebude možné, mnohé OSVČ o tom ale netuší

10.01.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), resp. živnostníci, jejichž příjmy v roce 2020 nepřesáhly jeden milion korun, se pro rok 2021 mohou na příslušném finančním úřadu přihlásit do systému paušální daně. Období pro toto přihlášení běží od 7. 12. 2020 a končí 11. 1. 2021, tedy už v zítra. Je to opravdu šibeniční termín, přes který "nejede vlak".
img

Zájemci mají poslední týden na přihlášení do systému paušální daně, mnozí o tom nevědí, ač mohou ušetřit desetitisíce. Další šance pak bude zase až za rok

03.01.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), resp. živnostníci, jejichž příjmy v roce 2020 nepřesáhly jeden milion korun, se pro rok 2021 mohou zde přihlásit do systému paušální daně. Období pro toto přihlášení běží od 7. 12. 2020 a končí 11. 1. 2021, tedy už od tohoto pondělí za týden. Je to opravdu šibeniční termín.
img

Jaký bude rok 2021 ekonomicky? Těžký a plný změn

27.12.2020 Pro statisíce českých domácností bude rok 2021 nejtěžším za posledních bezmála deset let. Budou čelit citelnému poklesu příjmů či vzrůstající hrozbě propuštění z práce, a to zejména ty, jejichž členové jsou zaměstnáním či podnikáním tak či onak navázáni na turistický ruch, gastronomii, sektor kultury či ubytování a obecně sektor služeb.
img

Tisíce živnostníků si finančně polepší, získávají nárok na další covidové peníze od státu

29.11.2020 Řada živnostníků, resp. osob samostatně výdělečné činných (OSVČ) řeší v této době těžkou otázku. A sice tu, zda mají propustit své zaměstnance, nebo být osobně, popř. i s celou rodinou až několik měsíců zcela bez příjmu. Týká se to například lidí, kteří jako osoby samostatně výdělečně činné provozují třeba vesnickou restauraci nebo hospodu. Zaměstnávají tak pochopitelně třeba i číšníky, servírky nebo kuchaře.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD radí dál zvedat důchodový věk a platit část penze z daní

19.11.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) doporučuje Česku pokračovat ve zvyšování důchodového věku podle prodlužování života. Stát by měl také zvážit placení části důchodu z daní. Posílit by se mělo spoření na stáří. Víc by měli začít do systému na penze přispívat živnostníci. Zkrátit by se měla povinná doba pojištění pro získání důchodu a zvednout penze lidí s nadprůměrným výdělkem. Uvádí to analýza k důchodové reformě, o kterou ČR loni OECD požádala. Dokument včera zveřejnilo ministerstvo práce.
img

Živnostníci i firmy si budou moci letošní „home office“ odečíst z daní – ale jak? Předmětem dohadů může být i to, kterou část toaletního papíru doma používají v „pracovní době“…

25.10.2020 Příští rok čeká finanční úřady po celé České republice těžká zkouška. Něco, s čím se doposud nikdy nesetkaly. Budou muset posoudit, do jaké míry si daný živnostník či firma mohou ulevit od daně z toho titulu, že po podstatnou část letoška mnozí uplatňují – musí uplatňovat – práci z domova, tedy takzvaný „home office“.
img

Zhruba 120 tisíc Čechů může příští rok ušetřit na daních a nepodat daňové přiznání. Poslanci dnes schválili paušální daň, díky níž mnozí ušetří desetitisíce

21.10.2020 Živnostníci, resp. OSVČ s ročním příjmem do jednoho milionu budou moci od ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Její zavedení dnes schválili poslanci, posoudí jej však ještě Senát.
img

Fond obnovy EU je ve skutečnosti spíše „fondem na záchranu Itálie“. Paušální daň umožní některým živnostníkům ušetřit na dani i více než 80 tisíc ročně

10.07.2020 Poslanci se dnes mimořádně scházejí k příspěvkům lidem, kteří pracují na dohody. Měly by jim nahradit výpadek příjmů při epidemii koronaviru. Sněmovna se bude zabývat také vládním návrhem na zavedení paušální daně pro živnostníky. Od 10:30 má pokračovat debata o evropském plánu na oživení ekonomiky po koronavirové krizi, tedy o takzvaném fondu obnovy EU.
img

Živnostníci s příjmem do 800.000 budou moci platit paušální daň

29.06.2020  Živnostníci s ročním příjmem do 800.000 korun budou moci od 1. ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na dnešním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Fungovat bude na dobrovolné bázi. Na svém twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
img

Někteří živnostníci už příští rok na daních ušetří i přes 80 tisíc korun. Vláda schválila takzvanou paušální daň, byť v kompromisní podobě

29.06.2020 Živnostníci s ročním příjmem do 800 tisíc korun budou moci od ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na dnešním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun.
img

Někteří živnostníci už příští rok na daních možná ušetří i přes 80 tisíc korun. Vláda v pondělí projedná „menší daňovou revoluci“, takzvanou paušální daň

26.06.2020 Živnostníky od příštího roku dost možná čeká menší revoluce. V pondělí má vláda projednat návrh ministerstva financí na zavedení takzvané paušální daně. Její hlavní výhoda spočívá právě v tom, že je „paušální“. Jeden odvod, suma 5740 korun měsíčně, tedy v sobě zahrnuje jak sociální pojistné (3126 Kč), tak zdravotní pojistné (2514 Kč) i samotnou daň z příjmu (100 Kč).
img

Účast akcionářů na záchraně Smartwings zvyšuje pravděpodobnost, že stát aerolince pomoc poskytne

05.06.2020 Letecká skupina Smartwings požádá stát o půjčku ve výši 900 milionů korun. Další zhruba miliardu korun by do firmy měli vložit její akcionáři. Valná hromada firmy se včera dohodla, že v případě dohody se státem budou záchranu firmy financovat všichni akcionáři. Zároveň byl schválen finanční model společnosti.
kiyosaki seminar.jpg

Robert Kiyosaki v Praze: Nové finanční zákonitosti

11.07.2011 Legendární investor a autor knižních bestsellerů řady Bohatý táta se v červnu poprvé představil na veřejném semináři v České republice. Portál FXstreet.cz, hlavní partner celé akce, vám přináší shrnutí toho, co se Robert snažil předat českým zájemcům o globální investování. Exkluzivně pro FXStreet také Robert se svojí ženou Kim odpověděli na několik otázek při osobním rozhovoru.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Psychologie | Intervence | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Equity | Inflace | OECD | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Austrálie | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Robert Kiyosaki | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Burza | Burza cenných papírů | CME | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Distribuce | Dluhopis | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Finančník | Futures | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | LIBOR | Long | Záloha | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Opce | Poplatek | Pozice | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Short | Trader | Trading | Trend | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Cena ropy | Komerční banka | Komoditní trhy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Výsledky | Strach | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Bohatství | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Výrobní ceny | Lukáš Kovanda | Burzy | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Raiffeisenbank | Index | Podpora | Hazardní hry | Akcie O2 | Aktuální ceny akcií | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Česká ekonomika | Daňové přiznání | Dolar | Ekonomická krize | Elektřina | Eura | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investování peněz | J&T | JP Morgan | Kim Kiyosaki | Kiyosaki | Komoditní | Manuál | Meziroční inflace | Minimální mzda | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabování koruny | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Trh | Volkswagen | Vývoj inflace | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | EIA | Benzín | Andrej Babiš | Daniel Beneš | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Protistrana | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Vzdělání | Burze | Commodities | Investment | Česká bankovní asociace | Home Credit | Mitsubishi | Zvyšování sazeb | Brazílie | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Ministr financí | Creditas | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Modrá pyramida | City | Investiční firma | Forbes | Lídři | Firmy | Kapitálové rezervy | České firmy | Na volné noze | Objem investic | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Dnes na trzích | Propad | S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení koruny | Unipetrol | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Výhled | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Mzdy | Krize | Inflace v Česku | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Indikátor důvěry | Příjmy | Dun & Bradstreet | ČTK | Belgie | Hlavní ekonom | Očekávání | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Belviport Trading | Skupina PPF | Vydělávat peníze | Investování na finančních trzích | Investiční skupiny | Výkonnost fondů | Podniky | Czech Fund | Expobank | Expobank CZ | Finanční skupina | Propad cen ropy | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Český miliardář | Majetek | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodovat na finančních trzích | Zvýšení sazeb | MUFG Bank | Ropovod | Inflační očekávání | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Americké společnosti | Gazprom | Capital Partners | Pokles cen | Bohatí | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | PPF | Pohonné hmoty v Česku | Bankovní statistika | Loterie | Trinity Bank | Digitalizace | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Deficit | TV Nova | Majoritní akcionář | Investiční skupina | Trinity | LNG | Objem | Trh práce | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Růst cen | Royal Mail | Důchodový systém | Avast | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Ukrajina | Vyšetřování | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vicepremiér | Finanční rezervy | Dlužníci | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Propouštění | Výrazný pokles | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | TA3 | Zdražování | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Penále | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Amcor | PKN Orlen | Časopis Forbes | Události roku | Sev.en Energy | Seznam.cz | Státní veterinární správa | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Temelín | Úroky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Důchod | Předseda | Kupní síla | Automobil | Ředitelka | Europoslanci | Bydlení | Ztráta | Úbytek | NERV | Miliardy korun | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Hospodaření | Návratnost | O2 | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Sodexo | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Zemědělství | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | Ministerstvo práce | Podnik | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Kapitalismus | Prezident | Koronavirus | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Trhy | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Většinový podíl | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Penzijní systém | Spravedlivé důchody | Důchody | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Pandemie | Natland | Konzultant | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Výdaje | Výpočet daně | Slevy na dani | Platit daně | Daň z příjmu | Tescan | Americká společnost | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Firemní sektor | Poptávky po ropě | Portál FXstreet.cz | Životní minimum | Ekonomické aktivity | Vývoj | Mzda | Překoupenost | Pomoc ekonomice | Restrikce | Poradci | Solidarita | Brusel | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Odhad inflace | Spotřebitelé | Automobilka | Čerpací stanice | Zásobníky | Souhrnný čistý zisk | Koronavirová krize | MPO | MF | Daňové povinnosti | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Škoda | Lamborghini | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Spoření | Prostor pro pokles | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | VW | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Deficit veřejných financí | Práce | Údaje | DPH | Spotřebitelské úvěry | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Propouštění zaměstnanců | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | NÚKIB | Celková inflace | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Majitel | Úspory | EP | Statistiky | Zhodnocování peněz | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Debata | Posílení | Legendární investor | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Cenový pokles | Energetická společnost | Maloobchod | Zaměstnanci | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Petrochemická společnost | Zadlužení | Bezpečnost | Nedoplatky | Dluhy | ONE | T-Mobile | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Sektor služeb | Státní podpora | Zájem o hypotéky | Důvěra spotřebitelů | Podnikatelské aktivity | Argentina | Vládní pomoc | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | The Information | Antivirus | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Účast akcionářů | Banka Creditas | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | ZIL | Představenstvo | Ukončení činnosti | Paušální daň | Skupina Smartwings | Jasný signál | Dopad pandemie | MAM | Plátcovství DPH | E.ON | Šance | Mazars | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Průměrný příjem | Spotřební daně | Životní úroveň | Index Ventures | Záchranné programy | Natland Group | OMV | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Turistický ruch | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Czechoslovak Group | Pandemická situace | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Snížení DPH | Vesa Equity | Zrušení superhrubé mzdy | DIA | Odborníci | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Cena elektřiny | Politici | Ropovody | Snížit emise | Česká republika | Odvolací soud | Ceny v Česku | Kompenzační programy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Moneta | Tempo inflace | Sazka Entertainment | Ministr zdravotnictví | Daňový balíček | Zelené investice | Životní prostředí | Dluhopis Republiky | TABAK | Očkování | PX Pražské burzy | Vesa Equity Investment | Voda | Počasí | Pomoc firmám | Paušální daně | Důvěra v ekonomiku ČR | Bilanční suma | Návrh PPF | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Colt | CETIN | Negativní vývoj | Počet živnostníků | Živnostníci v Česku | Air | Posílení české měny | Rohlik Group | Intervenovat na devizovém trhu | ČSA | Liberty Steel | CPI Property Group | CPI Property | EDF | Umění | Island | Emise skleníkových plynů | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Panasonic | Francouzská společnost | Arca Investments | Arca | Turów | Petrus Advisers | Vesa | Renáta Kellnerová | Oslabení | Růst úroků | Prodejní ceny | Výhled růstu české ekonomiky | Petrus | Superluxusní vozy | Superluxusní | Nůžky bohatství | Cíle | Příležitosti | Penta | Gigafactory | Wise | Prodej | Zvyšování daní | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | WISE | Den daňové svobody | Energetická společnost ČEZ | Finanční vzdělání | MAN | Jednání kartelu OPEC | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | NortonLifeLock | Americký trh | Pokles poptávky | Rekord | Společný podnik | Objem vkladů | Chování | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | RWE Gas | Ocelárny | Funkční období | Společnosti | Opatření | Prazdroj | Telco | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Konfederace | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | Česká pošta | Kompenzace | Čepro | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Sněmovní volby | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Nákup plynu | Vysoké ceny | České Radiokomunikace | Zdravotnictví | Ruská společnost | Orlen Unipetrol | Fialova vláda | Drahé energie | Společnost | Obchodní ředitel | Družba | TIM | Ruský trh | Innogy | | Investiční produkt | Vietnam | Varianty covidu | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Obavy z omikronu | Pyramida | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Jiří Šimáně | Miliardy USD | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Hypomonitor | Realitní skupina CPI Property Group | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Společnost Allwyn | Spotřební zboží | Rostoucí ceny plynu | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Belviport | Německá energetická společnost | Green Deal | Sberbank CZ | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | MWh | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Snížení spotřební daně | Řetězce | Aktivity v Rusku | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Aktivisté | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Společnost E.ON | Ruský Gazprom | Klaus Zellmer | Státní distributor paliv | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Zákonodárci | Ceny pohonných hmot v Česku | Šmejc | Ropovod TAL | Borealis | Jan Frait | Mimořádné zasedání | Škoda Group | Práva ke značce | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | EdF | Cenový strop | Společnost EDF | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Akcez | Prime | Česká antivirová firma | Pomoc Ukrajině | Premiér Fiala | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Trh s cizími měnami | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Fenomén | Úrokové náklady | Marka | Ruské ropy | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | Řešení energetické krize | Camelot | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Gen Digital | GEN | Rozvojové země | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Britské loterie | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Line | Daně z mimořádných zisků | Střední třída | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Roční příjem | Omezení cen plynu | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Spojení | Rychlost | Gabriela Ivanco | Daňová poradkyně | Termín pro odevzdání přehledů | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Vládní daňový balíček | Vice | Úvěrování | Levice | Green Deal EU | Odvody | David Poes | YOUPLUS | Životní pojištění | Dlouhodobý investiční produkt
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Živelné katastrofy
Živé obchodování
Živé obchody
Živé semináře
Živé semináře o tradingu
Živé vysílání
Živé výsledky
Živit se obchodováním
Živnostenská banka
Živnostenské banky

Následující klíčová slova

Živnostníci v Česku
Živnostník
Živobytí
Živočišné komodity
Živočišné pudy
Život na burze
Životní cíle
Životní minimum
Životní náklady
Životní názory
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CapXmaster
TopForex
FBS
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít