Sobota 15. června 2024 11:56
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new

Elektřina

img

Luxent: 3 věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

12.06.2024 Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % pohybuje mezi 7 a 11 %. Vystoupat však může až přes 20 %. Komplexní proces koupě zahraniční nemovitosti ale vyžaduje pečlivé zvážení řady faktorů ovlivňujících jak celkovou výši investice, tak ziskovost. Roli nehraje jen lokalita nebo stav objektu, ale také právní aspekty, jako jsou například podmínky převodu vlastnictví, daňové povinnosti, případná omezení pro zahraniční investory anebo výše následných měsíčních nákladů. Celý průběh koupě tak může být pro jednotlivce komplikovaný, služby profesionálních makléřů bývají proto v případě realitní investice v cizině nedocenitelné. Rady ohledně tří klíčových oblastí přibližují odbornice realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
C:\fakepath\cnb6.jpg

Inflace zpomalila, dvouprocentní cíl ČNB je do budoucna na dohled

11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zpomalení inflace bylo razantnější, než očekával finanční trh, podle analytiků za ním stálo zejména zlevnění potravin. Analytici ale upozorňují, že tempo růstu cen služeb zůstává zvýšené. Květnová inflace byla 0,1 procentního bodu nad prognózou České národní banky (ČNB), očekává, že se tempo růstu spotřebitelských cen bude po zbytek roku držet na dohled jejího dvouprocentního cíle.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Spotřebitelské ceny v ČR zpomalily růst na 2,6 procenta

11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Důvodem bylo hlavně zlevnění potravin. Rostly naopak náklady na bydlení. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje. Výrazně zlevňují potraviny jako vejce či maso, povážlivě ale zdražují služby, nájemné či elektřina

11.06.2024 Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu.
C:\fakepath\trader-10062024-55-zm.png

Těžaři mají podle organizace WGC problémy s udržením růstu těžby zlata

10.06.2024 Těžební průmysl má problémy s udržením růstu produkce zlata, protože ložiska tohoto žlutého kovu je stále těžší najít. Uvedl to zpravodajský server CNBS s odvoláním na údaje Světové rady pro zlato (WGC). Loni se těžba zlatých dolů zvýšila jen o 0,5 procenta, zatímco v roce 2022 vzrostla o 1,35 procenta.
C:\fakepath\libra-29052024-forex.jpg

Libra má silný fundament

29.05.2024 V západních ekonomikách se od začátku roku zhoršil výhled pro pokles inflace a optimistické předpovědi rychle padajících úrokových sazeb se musely revidovat směrem vzhůru.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Cena elektřiny překročila 100 eur za megawatthodinu

22.05.2024 Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, dnes překročila 100 eur (zhruba 2500 Kč) za megawatthodinu (MWh). Podle analytiků stojí za zdražováním elektřiny více faktorů, včetně narůstající spotřeby, růstu cen emisních povolenek a zemního plynu a poklesu produkce větrných elektráren v Německu.
C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
img

Bitcoin se vrací zpět na úroveň 60 000 USD

14.05.2024 Bitcoinu se nepodařilo navázat na dynamiku z předchozího týdne, přičemž jeho cena nebyla schopna dosáhnout „vyššího maxima“ nad hranicí 66 800 USD. Místo toho jsme byli svědky ústupu k hranici 60 000 USD, která byla od března opakovaně otestována.
img

Inflace atakuje horní hranici tolerančního pásma

13.05.2024 „Inflace zrychluje své tempo, stále se však udržuje ve svém tolerančním pásmu. Zatímco ceny zboží se meziročně zvýšily jen o 1,4 procenta, ceny služeb zdražily o 5,3 procenta a zatím se je nedaří dostat plně pod kontrolu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává

26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
img

České domácnosti loni platily za elektřinu nejvíce v EU, přestože Česko vyvezlo takřka nejvíce elektřiny v celé EU

25.04.2024 Česko je ryze z ekonomického hlediska určitou anomálií. Vykazuje sice poměrně výrazný nadbytek vyprodukované elektřiny, avšak přesto jeho domácnosti čelí jejím vysokým cenám. Dokonce nejvyšším v celé EU ve vyjádření dle standardu kupní síly, které umožňuje mezinárodní porovnatelnost. A to přitom tedy Česko loni v čistém vyjádření vyváželo čtvrtý největší objem elektřiny v EU.
img

Bitcoin se zlomově „rozpůlil“. Co to znamená pro jeho další cenový vývoj?

21.04.2024 V noci na sobotu se odehrálo napjatě vyhlížené „půlení“ bitcoinu. V celé historii této nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny teprve čtvrté. Předchozí „půlení“ (neboli „halvingy“) nastala v letech 2012, 2016 a 2020. Jedná se tedy o mimořádnou událost. Dochází při ní ke snížení odměny, kterou získávají těžaři bitcoinu za potvrzování transakcí, tedy za udržování celého systému v chodu. A to ke snížení na polovinu. Proto „půlení“.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v březnu zůstala na dvou procentech

10.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Oproti loňskému březnu si lidé museli připlatit zejména za bydlení, stravování a ubytování. Ceny klesly pouze u potravin a nealkoholických nápojů. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s únorem vzrostly ceny o 0,1 procenta, a to hlavně kvůli zdražení dálničních známek a paliv.
img

Inflace se drží na cíli

10.04.2024 „Inflace v březnu zůstala na svém cíli ve výši 2,0 procenta, což potvrzuje, že inflační epizoda v naší zemi skončila. Potraviny v České republice dokonce zlevňují nejrychleji ze všech zemí Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Co právě řekl šéf největší americké banky svým akcionářům?

10.04.2024 „Jamie Dimon si zachovává skeptický přístup k ekonomice USA a nevylučuje znovu rostoucí úrokové sazby ani dlouhodobě zvýšenou inflaci nad 2 %,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-08042024-51-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2024 1) Cena bitcoinu se zvyšuje, překonala 72.000 dolarů (téměř 1,7 milionu Kč). Blíží se přitom půlení bitcoinu, takzvaný halving, které nastane v druhé polovině dubna. Počet denně vygenerovaných virtuálních mincí se sníží na polovinu a klesne i odměna pro těžaře bitcoinu. V minulosti se cena bitcoinu po halvingu zvyšovala.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích jsou letos rozkolísané

01.04.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v prvním čtvrtletí velmi rozkolísané a jejich pokles z počátku roku vystřídalo v březnu zdražování. Nejvíce zlevnil plyn, elektřina, železná ruda, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražil cukr, ropa a hlavně kakao. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do 28. března vykazoval nárůst 0,5 procenta.
img

ČEZ od dubna zlevní energie s fixací o stovky Kč, snížení cen chystají i další

28.03.2024 Energetická společnost ČEZ od dubna zlevní ceny elektřiny a plynu s fixací. Oproti dosavadnímu ceníku podle ní spotřebitelé ušetří stovky korun měsíčně. ČEZ o tom dnes informoval ČTK. Energie letos postupně zlevňují i další dodavatelé, reagují na pokles velkoobchodních cen energií.
img

Philip Morris ČR: Očekávání výsledků hospodaření, dividenda 1 210 CZK

22.03.2024 Očekávané výsledky hospodaření: U výsledků Philip Morris ČR za druhé pololetí, respektive za celý minulý rok budeme čekat zejména na návrh dividendy za 2023. V našich projekcích čekáme 1 210 CZK na jednu akcii. V našich odhadech předpokládáme další pokles podílu klasických cigaret. To by mělo souviset s očekávaným poklesem jednak celkového tržního podílu, jednak s přechodem kuřáků na nové technologie. Podíl klasických cigaret by se měl snižovat, a naopak zahřívaných náplní bude růst.
img

Únorový růst průmyslových cen byl tažen dražšími energiemi

18.03.2024 Tuzemské ceny průmyslových výrobců v únoru vzrostly meziměsíčně 0,5 %, když významný vliv mělo zdražení surové ropy. Její ceny oproti lednu povyskočily o 4,9 %. Mimo efektu vyšších cen na světových trzích působilo rovněž oslabení koruny. Ke zdražení navíc došlo i v případě uhlí, a to o 2,6 % m/m. Ceny energií naopak mírně klesly. Elektřina v únoru zlevnila o 0,9 % avšak po silném lednovém zdražení o 7,5 %, které bylo tažené nárůstem regulované složky. Meziročně byly ceny průmyslových výrobců jako celek v průměru nižší o 0,9 %. Jejich pokles byl však oproti tržnímu konsensu (-1,3 % y/y) mírnější.
C:\fakepath\trader-11032024-57-zm.jpg

Inflace v únoru zvolnila na dvě pct., podle analytiků stále není překonána

11.03.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta. Inflace je tak nejnižší od prosince 2018, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Tempo růstu cen dosáhlo cíle České národní banky (ČNB) a skončilo o 0,8 procentního bodu pod její prognózou. Analytici však upozorňují na přetrvávající inflační tlaky ve službách, proto podle nich nelze mluvit o úplném překonání inflace. Zpomalení inflace také neznamená návrat cen na dřívější úroveň, ale nižší tempo jejich růstu.
img

Inflace rychle brzdí. Mnozí se začínají bát deflace

11.03.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o únorové inflaci. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle doprava a v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v únoru o 2,0 %, což bylo o 0,3procentního bodu méně než v lednu.
img

Inflace dosáhla svého cíle

11.03.2024 „V únoru došlo k meziročnímu růstu cen o 2,0 procenta. Inflace tak přesně dosáhla cílované hodnoty stanovené Českou národní bankou. Období vysoké inflace se stalo minulostí. Nyní se můžeme zaměřit na snižování úrokových sazeb, které podpoří ekonomický růst,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Meziroční růst cen v únoru zmírnil na dvě procenta

11.03.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta. Meziroční inflace zmírňuje až na jednu výjimku od loňského února, kdy dosahovala 16,7 procenta. Nyní se dostala na dvouprocentní cíl České národní banky (ČNB), naposledy na dvou procentech byla na konci roku 2018. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s lednem spotřebitelské ceny stouply o 0,3 procenta.
C:\fakepath\akcie-cez-08032024.png

Je ČEZ levný?

08.03.2024 Nejdůležitější akcie pražské burzy, ČEZ, si v posledních týdnech prošla turbulentním obdobím plným kurzotvorných událostí, po kterých oslabila o cca 15 %. Tuto ztrátu si ČEZ nese jak od začátku roku (YTD), tak i meziročně. Přišel čas na nákup?
img

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

08.03.2024 Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin

03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
img

Premiérova slova, že elektřina domácnostem zdraží letos maximálně o jednotky procent se nenaplnila. Protože ale i tak má Česko citelně nižší inflaci než okolní země, guvernér Michl na síti X už tlačí slábnoucí korunu výš

15.02.2024 Meziroční inflace v Česku vykázala hodnotu 2,3 procenta. Tak nízkou hodnotu nikdo z tuzemských analytiků nečekal. A nečekala ji ani Česká národní banka. Jak analytici, tak centrální banka vyhlíželi inflaci zhruba tříprocentní.
img

Dobrá zpráva – plyn a elektřina prudce zlevňují

15.02.2024 Energetická krize v Evropě dále odeznívá s tím, jak pokračuje pokles cen plynu a elektřiny. Evropský plynový benchmark TTF od začátku roku odepsal více než 20 % na 25 EUR/MWh, viditelně však klesají i ceny delších forwardových kontraktů. Aktuálně se plyn na příští zimu 2024/2025 obchoduje již pod úrovní 30 EUR/MWh. K podobnému zlevnění dochází také u elektřiny – cena pro rok 2025 poklesla na 75 EUR/MWh, pro další rok pak na 70, resp. 65 EUR/MWh.
img

Cena emisních povolenek EU nebývale padá. A i kvůli tomu také akcie ČEZ; podle analytiků svých loňských maxim v příštích dvanácti měsících ani náhodou nedosáhnou

14.02.2024 Loni v únoru cena emisní povolenky EU vystřelila na historicky rekordní úroveň, na více než 100 eur za kus. Jenže od té doby jsou povolenky ve volném pádu. Dnes se povolenka prodává o takřka 45 procent levněji, za cenu kolem 55,50 eura. Přitom experti vyhlížejí další citelný propad. Povolenka by měla stát pouze 35 eur, míní například Per Lekander, generální ředitel londýnského fondu Clean Energy Transition.
img

Bitcoin se vyšplhal na 50 000 dolarů a na Ethereu začíná fungovat Dencun

13.02.2024 Poté, co v předchozím týdnu došlo k určité konsolidaci, cena bitcoinu minulý týden vzrostla a posílila o 13 %. Příznivou dynamiku si přenesla i do tohoto týdne. V současné době se bitcoin na platformě eToro obchoduje za 49 580 USD.
img

Ceny energií na trhu klesají, část dodavatelů v ČR upravuje nabídky

12.02.2024 Ceny elektřiny a plynu na energetickém trhu v posledních měsících dál klesají, nyní na to zareagovali i někteří velcí dodavatelé v Česku. Společnost ČEZ od poloviny února zlevní své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za megawatthodinu (MWh), ceníky postupně snižuje také innogy. Další dodavatelé se zlevňováním vyčkávají, mimo jiné proto, že produkty nakoupili s předstihem za vyšší ceny. Vyplývá to z informací velkých dodavatelů pro ČTK.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Míra inflace v Maďarsku dál rychle klesá, v lednu činila 3,8 procenta

09.02.2024 Míra inflace v Maďarsku v lednu opět výrazně klesla a z prosincové hodnoty 5,5 procenta zvolnila na 3,8 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl maďarský statistický úřad. Výsledek je výrazně lepší, než čekali analytici, je za ním hlavně pokles cen elektřiny a dalších energií.
img

Může Bidenova administrativa znovu zvýšit ceny energií?

06.02.2024 V posledních týdnech cena energetických komodit na burzách převážně klesala, ocenění elektřiny a zejména plynu bylo na nejnižších úrovních za poslední roky. Nic na tom nezměnilo ani vyhrocení konfliktů na Blízkém východě či pokračování války na Ukrajině. Elektřina tak poklesnula hlouběji k 80 EUR za MWh, zemní plyn v klíčovém uzlu TTF v Nizozemsku pak sestoupil až k 24 EUR za MWh, což jsou nejnižší úrovně od poloviny roku 2021. Tento vývoj by se mohl v příštím období minimálně zastavit nebo přímo otočit. Bidenova administrativa totiž zastavila schvalování nových licencí na vývoz amerického zkapalněného zemního plynu. Jaký by to mohlo mít dopad na cenu plynu? Mohlo by se jednat o významný problém pro Evropu?
C:\fakepath\ekonomika-24012024-1.jpg

Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)

24.01.2024 V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.
img

Důchody u Ústavního soudu: Experti už nejpozději od podzimu museli vědět, že inflace v lednu 2023 bude enormní, ba extrémní – nemohla být tedy takovým šokem, jak vláda nyní hlásá, aby zdůvodnila nutnost snížit loňskou mimořádnou valorizaci

15.01.2024 Důchodci se loni v červnu nakonec dočkali citelně slabšího navýšení penzí, než na jaké by měli nárok, pokud by Fialova vláda v únoru 2023 nepředstavila nový – a ad hoc – způsob valorizačního výpočtu. Kabinet tím jen loni ušetřil takřka dvacet miliard korun. Dvacet miliard korun, které měly jít důchodcům, avšak takto zůstaly „eráru“. Zásah vlády napadlo opoziční hnutí ANO u Ústavního soudu, který jej v těchto dnech projednává.
img

Inflace klesá více, než se čekalo. Padají cen vajec nebo mléka, takže i proto bude letošní inflace ani ne třetinová v porovnání s loňskou

11.01.2024 Prosincová míra inflace v Česku zaostala prakticky za všemi expertními odhady. V meziročním pohledu dosáhla úrovně 6,9 procenta. Bez započtení vlivu energetického úsporného tarifu, jenž předloni v prosinci hladinu spotřebitelských cen uměle snižoval, by inflace v prosinci 2023 činila dokonce jen 4,2 procenta. To proto, že dochází ke srovnání s uměle poníženou základnou prosince 2022. Tento efekt však již z nadcházejícího, lednového meziročního srovnání vymizí.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Inflace v prosinci zpomalila na 6,9 procenta, za celý rok činila 10,7 procenta

11.01.2024 Spotřebitelské ceny v prosinci meziročně stouply o 6,9 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 7,3 procenta. Meziměsíčně se ceny snížily o 0,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za celý loňský rok činila průměrná míra inflace 10,7 procenta. Bylo to o 4,4 procentního bodu méně než v roce 2022, kdy ovšem byla druhá nejvyšší inflace od vzniku samostatné ČR.
C:\fakepath\forex-09012024.jpg

Poptávková recese dorazila do eurozóny

09.01.2024 Dnešní data z německého průmyslu za listopad negativně překvapily, když místo růstu o 0,4 % došlo k poklesu o 0,7 %. Kumulativní pokles od března už činí 6,5 % a tato lokomotiva evropského hospodářství táhne s sebou dolů celou ekonomiku eurozóny.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent

01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
img

Co udělá rok 2024 s kursem koruny, úroky hypoték, cenami nemovitostí, pohonných hmot i elektřiny?

26.12.2023 Již za týden budeme odpočítávat první hodiny a dny roku 2024. Co od nej čekat? Jak změní kurs koruny, úroky hypoték, cen realit, pohonných hmot či elektřiny pro nabíjení vozů?
img

„Internet ani počítače nejsou jako elektřina či motor“. Rozhovor s právě zesnulým ekonomickým nobelistou Robertem Solowem

22.12.2023 Před nějakými dvaceti lety jste vyslovil domněnku, že ač počítačů stále přibývá, na růstu produktivity se to nijak neprojevuje. Vešla ve známost jako „Solowův paradox“.
img

Je důvod v lednu očekávat zdražení potravin?

13.12.2023 Ministr zemědělství Marek Výborný minulý týden rozpoutal mediální bouři, když po setkání se zástupci obchodních řetězců a Svazu obchodu a cestovního ruchu řekl, že potraviny od ledna zdraží. A to přesto, že na ně klesne sazba DPH z 15 na 12 procent. Prezident svazu Tomáš Prouza k tomu dodal, že dodavatelé potravin obchodníkům už oznamují, že budou zvedat ceny o pět až deset procent. Podívali jsme se proto na ceny potravin s pomocí databáze Eurostatu detailněji a zjistili jsme dva základní závěry.
img

Inflace sice brzdí, ale zůstává vysoko

11.12.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil inflaci za listopad. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,1 % a meziročně o 7,3 %, což bylo o 1,2procentního bodu méně než v říjnu. To je dobrý výsledek.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflační tlaky v Česku podle analytiků jednoznačně slábnou

11.12.2023 Inflační tlaky v české ekonomice jednoznačně slábnou, přestože listopadový růst spotřebitelských cen byl mírně nad očekáváním trhu. Shodují se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Podle dnešního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) byla v listopadu meziroční inflace 7,3 procenta, proti říjnu se snížila o 1,2 procentního bodu. Výrazné zpomalení meziroční inflace očekávají analytici v lednu. Aktuální vývoj podle většiny z nich umožňuje České národní bance (ČNB), aby už v prosinci zahájila snižování úrokových sazeb. Hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek však zároveň upozornil na to, že od konce roku 2019 se spotřebitelské ceny zvýšily o více než třetinu.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně zvolnila, činila 7,9 procenta

10.12.2023 Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně klesla, dosáhla 7,9 procenta ve srovnání s hodnotou 9,9 procenta v říjnu. Ve své zprávě to v pátek uvedl maďarský statistický úřad. Výrazně zlevnily energie, byť z vysoké srovnávací základny, naopak potraviny zdražily. Meziměsíčně ceny zůstaly beze změn, pohonné hmoty zlevnily.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Inflace v Německu v listopadu klesla na 2,3 procenta, je nejníže od června 2021

08.12.2023 Míra inflace v Německu v listopadu podle metodiky Evropské unie výrazně klesla, dostala se meziročně na 2,3 procenta z říjnových tří procent. V konečné zprávě to dnes uvedl Spolkový statistický úřad, podle kterého je to nejnižší hodnota od června 2021. Harmonizovaná inflace v Německu, které je největší ekonomikou používající euro, se tak nachází nedaleko dvouprocentního cíle Evropské centrální banky (ECB). Podle domácí metodiky výpočtu se míra inflace v Německu v listopadu snížila na 3,2 procenta z říjnových 3,8 procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
img

Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti stoupne méně, než jak zněl původní návrh. Energetický regulační úřad ustoupil politickému tlaku, elektřina domácnostem ale i tak zdraží v souhrnu průměrně o 12 procent

30.11.2023 Energetický regulační úřad zvýší regulovanou složku cen elektřiny pro domácnosti nakonec o něco méně, než původně navrhoval. A to o 65,7 procenta, namísto navrhovaných 71 procent. Uvedl to předseda úřadu Stanislav Trávníček na dnešní tiskové konferenci.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, říjen 2023

16.11.2023 Meziroční růst výrobních cen v průmyslu v říjnu poměrně výrazně zpomalil a ceny vzrostly v meziročním vyjádření jen nepatrně.
img

Co za dražší elektřinu vlastně získáme? Dost možná vlastně nic, ani lepší klima ne

12.11.2023 Česko je na tom ekonomicky hůře, než se čekalo. Letos od července do září jeho hospodářství klesalo jak v porovnání se stejným obdobím loňska, tak ve srovnání s obdobím letošního dubna až června. Klíčovým důvodem propadu ekonomiky je pokračující obava domácností z dalšího ekonomického vývoje; jak na co se týče obecné inflace, tak cen energií. Domácnosti proto už řadu čtvrtletí v řadě škrtí své výdaje, které se stále nedostaly na předpandemickou úroveň. A vzhledem k tomu, že jejich spotřeba je významnou složkou celkového výkonu ekonomiky, ten zůstává notně povadlý. Nejnovější návrh Energetického regulačního úřadu by přitom české ekonomice zasadil další ránu.
img

Elektřina výrazně zvýšila inflaci. I tak může ale centrální banka snížit úrokové sazby, a tedy zlevnit hypotéky

10.11.2023 Všichni ekonomové čekali na dnešní den, aby se dozvěděli, jak dopadne inflace. Před inflací byl totiž špek. Vloni v říjnu byl zavedený úsporný tarif na elektřinu, který „falešně“ snížil ceny elektřiny. Tím se snížila srovnávací základna. Nicméně letos žádný tarif není, a tak musíme současné ceny bez „slevy“ srovnávat s loňskými cenami, kde sleva není. A to je ta neznámá, o které jsme věděli, že ovlivní inflaci, ale nevěděli jsme o kolik. Nakonec ceny meziročně rostly o 8,5 %, což je o 1,6 bodu více než v září.
img

Tahle země není pro Green Deal… Podle ČNB ale firmy a podniky svými nářky nad drahou elektřinou jen vydírají stát, aby jim dále do drahých energií ulevoval

06.11.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent, které energetický úřad navrhuje, je nebývalé. Ale jde – při pohledu do nadcházející doby – stále jen o začátek. Dosud meziročně zpravidla docházelo ke změnám regulované složky v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
img

Češi teprve začínají ochutnávat Green Deal EU a už „prskají“. Výrazné zdražení regulované ceny elektřiny je prvním z hmatatelných důsledků zelené agendy EU

01.11.2023 V téhle zemi Green Deal zjevně nemá šanci. Ještě ani pořádně nezačal a celý národ – lidi i firmy – už brečí, že zdraží elektřina. A hněvem lidu vystrašení politici svolávají mimořádné tiskovky. Tak znova: cílem Green Dealu je masivní umělé zdražení „špinavých“ energií, kterých je většina. Takové, jež podnítí přechod na zelené energie, které ale potřebují vyšší míru flexibility elektrizační soustavy, a zejména fosilní, případně jadernou zálohu, pročež jsou celkově výrazně dražší. To teď právě mají Češi začít pociťovat na vlastní peněžence.
img

Proč nebývale zdraží regulovaná cena elektřiny? Češi začínají pořádně platit za Green Deal EU a od zdražení dané válkou už jim vláda nepomůže

31.10.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent je nebývalé. Meziročně totiž zpravidla dochází ke změnám v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek. Jistou výjimkou byl loňský rok, kdy Energetický regulační úřad redukoval regulovanou složku o bezmála sedmnáct procent. Jakkoli toto snížení bylo nebývale rozsáhlým meziročním pohybem, v porovnání s nyní zamýšleným zdražením, o oněch 71 procent, byl jeho rozsah pouze zhruba čtvrtinový.
img

Dopady umělé inteligence na ekonomiku

21.10.2023 „Adaptace AI bude spíše vleklý proces, než revoluční změna ze dne na den. V dalších letech bude její dopad na ekonomiku jen minimální a většího boomu se dočkáme možná až v příští dekádě. Vyspělé ekonomiky budou existenčně závislé na této technologii kvůli nepříznivé demografii,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Inflace měřená HICP v eurozóně nadále zpomaluje

18.10.2023 Inflace v eurozóně v září prudce klesla na 4,3 % z 5,2 % v předchozím měsíci. Tempo růstu cen v eurozóně tak výrazně zpomaluje a blíží se cíli centrálních bank. Meziměsíčně však stále roste tempem 0,3 % a zpomalení je tak částečně způsobeno odchylkou z minulých měsíců, kdy ceny rostly meziměsíčně vyšším tempem. V Evropské unii se však inflace oproti předchozímu měsíci nepohnula a zůstává na úrovni 4,5 %.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, září 2023

16.10.2023 Meziroční růst výrobních cen v průmyslu se v září vrátil ke zpomalení, jež bylo o něco výraznější, než očekával finanční trh.
img

Forex: Ceny amerických průmyslových výrobců v září rostly

11.10.2023 Ceny průmyslových výrobců v USA v září podle našeho odhadu vzrostly v meziměsíčním srovnání o půl procentního bodu. Celkově však inflační tlaky v Americe slábnou. Dnes zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu by mohl odhalit, jakou šanci má případné ještě jedno zvýšení úrokových sazeb. My takovýto krok ale nečekáme. V regionu je kalendář událostí prázdný.
img

Forex: Inflace je nižší, koruna oslabuje

10.10.2023 Zářijová inflace poklesla více, než jsme my, finanční trhy i ČNB očekávali. V meziročním srovnání to bylo na 6,9 % ze srpnových 8,5 %, přičemž náš odhad činil 7,2 % (stejně tak i ČNB), tržní konsensus pak byl 7,5 %. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny snížily v průměru o 0,7 %. Oproti srpnu byly nižší ceny potravin a regulované ceny. V obou případech došlo ke zlevnění o více než 1 %.
img

Ve výraznějším poklesu inflace se projevily levnější potraviny a energie

10.10.2023 Česká inflace v meziročním vyjádření v září klesla na 6,9 % ze srpnových 8,5 %. To byl oproti očekávání výraznější pokles, když náš odhad činil 7,2 % a tržní konsensus 7,5 %. Centrální banka stejně jako my čekala 7,2 % y/y.
img

Pokles tuzemské inflace byl v září ve srovnání s odhady vyšší

10.10.2023 Česká inflace v meziročním vyjádření v září klesla na 6,9 % ze srpnových 8,5 %. To byl oproti očekávání výraznější pokles, když náš odhad činil 7,2 % a tržní konsensus 7,5 %. Centrální banka stejně jako my čekala 7,2 % y/y.
img

PMČR: Meziročně nižší výsledky za první pololetí zaostaly za našimi odhady

02.10.2023 Philip Morris ČR (PMČR) reportoval za první polovinu tohoto roku meziroční pokles tržeb o 1 % na 9,7 mld. CZK. Klesl celkový prodaný objem výrobků. Vzhledem k inflaci nákladů je provozní zisk meziročně slabší o 13,8 % na 1,8 mld. CZK. Čistý zisk je 1,7 mld. CZK (-9,7 % y/y). Oznámená čísla jsou pod našimi odhady.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
img

Slovensko opět na inflačním chvostu eurozóny

19.09.2023 Evropská centrální banka dnes zveřejnila konečné údaje o inflaci podle harmonizovaného indexu spotřebitelských cen (HICP) v Evropské unii. Inflace měřená HICP v eurozóně dosáhla v srpnu 5,2 %, což je mírný pokles oproti červencové hodnotě 5,3 %. Největší obavy tak stále vyvolávají ceny potravin, které meziročně vzrostly o 10,3 %. Na druhé straně začínají opět výrazně růst ceny v dopravě v důsledku vysokých cen pohonných hmot. Jediným deflačním segmentem je bydlení, elektřina a plyn, který meziročně klesl o 0,7 %.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, srpen 2023

18.09.2023 Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v srpnu mírné zrychlení svého meziročního růstu: šlo o první zrychlení od loňského září, přičemž lze předpokládat, že roli zde sehrál vývoj cen rafinovaných ropných produktů a koksu.
C:\\fakepath\\ropa-04092023.jpg

Je rally na ropě udržitelná?

04.09.2023 Cena ropy přes prázdniny přidala přes 20 %. Barel typu Brent se přiblížil 90 USD a barel ruského Uralu překročil „sankční“ hranici 60 USD. Co od této nejdůležitější průmyslové komodity čekat dále?
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
C:\fakepath\trader-04092023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.09.2023 1) Ruský prezident Vladimir Putin dnes přivítal v luxusním sanatoriu v letovisku Soči tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Očekává se, spolu budou jednat o obnově dohody o vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo o situaci na Ukrajině. Tu Rusko před rokem a půl vojensky napadlo.
C:\fakepath\trader-31082023-25-zm.jpg

Bloomberg: Island díky své levné elektřině láká těžaře bitcoinů

31.08.2023 Island se díky své levné elektřině z obnovitelných zdrojů stal útočištěm pro těžaře bitcoinů. Náklady na energii se jinde prudce zvyšují a ve Spojených státech a dalších zemích sílí i tlak regulátorů na kryptoměnové odvětví. Uvedla to agentura Bloomberg. Kromě dostatku levné energie je výhodou Islandu také jeho chladné klima, čehož využívají datová centra.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Výrobní ceny v Německu v červenci klesly o šest procent, nejvíce od roku 2009

21.08.2023 Výrobní ceny průmyslových produktů v Německu se v červenci meziročně snížily o šest procent. Vykázaly tak první pokles od listopadu 2020 a nejvýraznější pokles od října 2009, kdy je stlačila dolů globální finanční a hospodářská krize. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, červenec 2023

16.08.2023 Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v červenci další zpomalení svého meziročního růstu a ceny v zemědělství dále prohloubily svůj dvouciferný meziroční pokles.
img

Inflace klesla pod 9 %, dynamika jádrové složky mírně zrychlila

10.08.2023 Česká inflace v červenci klesla z 9,7 % y/y na 8,8 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou a tržním konsensem. ČNB čekala inflaci ve výši 8,9 % y/y. V meziročním vyjádření nadále působila vyšší srovnávací základna loňského roku. Hlavním zdrojem meziročního růstu spotřebitelských cen zůstávají vyšší náklady na bydlení včetně energií (příspěvek +3,7 pb) a potraviny (+1,7 pb). S výjimkou pohonných hmot však k meziročnímu růstu spotřebitelských cen přispěly téměř všechny složky.
img

Celková inflace opět zpomalila, ta jádrová však oproti našemu očekávání méně

10.08.2023 Česká inflace v červenci klesla z 9,7 % y/y na 8,8 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou a tržním konsensem. ČNB čekala inflaci ve výši 8,9 % y/y. V meziročním vyjádření nadále působila vyšší srovnávací základna loňského roku. Hlavním zdrojem meziročního růstu spotřebitelských cen zůstávají vyšší náklady na bydlení včetně energií (příspěvek +3,7 pb) a potraviny (+1,7 pb). S výjimkou pohonných hmot však k meziročnímu růstu spotřebitelských cen přispěly téměř všechny složky.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v červenci zpomalila na 8,8 pct z červnových 9,7 procenta

10.08.2023 Tempo meziroční inflace opět zpomalilo, spotřebitelské ceny v červenci stouply o 8,8 procenta, v červnu byly meziročně vyšší o 9,7 procenta. Kladný vliv na zpomalení inflace měly zejména potraviny, informoval dnes na webu Český statistický úřad (ČSÚ). V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny stouply o 0,5 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct

02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Meziroční inflace v červnu činila 9,7 procenta, byla nejnižší od prosince 2021

13.07.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červnu zpomalil na 9,7 procenta z květnových 11,1 procenta. Nižší byla inflace naposledy v prosinci 2021. Pod deset procent se dostala poprvé od loňského ledna. Před tím se ale pod deseti procenty držela nepřetržitě od července roku 1998, a to většinou výrazně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s letošním květnem spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

Forex: Průmyslníci napříč ekonomikami zůstávají pesimističtí

01.06.2023 Regionální, evropský i americký PMI ze zpracovatelského průmyslu za květen potvrdí útlum aktivity v tomto sektoru. Hlavním viníkem jsou slabé objednávky. Inflace v eurozóně z meziročního pohledu míří ostře dolů, nikoliv ale v případě jádrové inflace. Nezaměstnanost v eurozóně zůstává nízká. Robustní trh práce přetrvává i v USA, kde tempo tvorby nových pracovních míst sice slábne, jednotkové mzdové náklady však stále rostou svižným tempem.
img

ČEZ vypsal miliardový tendr na nové generátory pro elektrárnu Temelín

25.05.2023 Energetická společnost ČEZ vypsala miliardový tendr na dodávku dvou generátorů pro jadernou elektrárnu Temelín. Firmy se do výběrového řízení na klíčové zařízení, které vyrábí elektřinu pro pětinu České republiky, mohou hlásit do 9. června. Generátory chce ČEZ měnit v letech 2028 až 2030. Novináře o tom informoval mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták. Modernizací ČEZ sleduje zajištění minimálně šedesátiletého provozu jihočeské jaderné elektrárny. Nové generátory budou připraveny i na případné zvýšení výkonu elektrárny.
img

Vítr je v Británii poprvé hlavním zdrojem elektrické energie

12.05.2023 Větrné turbíny v Británii vyrábějí poprvé více elektřiny než plyn. V prvních třech měsících roku pocházela třetina elektrické energie ve Spojeném království z větrných farem. Ukázal to podle BBC výzkum londýnské univerzity Imperial College. Společnost National Grid, která v Británii provozuje distribuční síť, rovněž potvrdila, že v dubnu se v Británii vyrobilo rekordní množství energie ze slunce. Británie si přitom vytkla za cíl, dosáhnout nulových emisí při výrobě elektřiny do roku 2035.
img

Český zahraniční obchod je na tom nejlépe za poslední dva roky. „Restart“ výroby aut a prudké zlevnění plynu či ropy jej vrací „do plusu“

09.05.2023 Český zahraniční obchod v březnu překonal očekávání. Vykázal přebytek 15,9 miliardy, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů přebytek pouze 14 miliard.
img

Jaké akcie jsou pro investory nejodolnější vůči recesi?

19.04.2023 Recese může být pro investory náročným obdobím, protože ekonomická nejistota a volatilita trhu mohou ztěžovat identifikaci bezpečných a výnosných investičních příležitostí. Některé akcie však prokazatelně odolávají hospodářským poklesům a mohou poskytnout určitou míru stability investičního portfolia.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Inflace v Česku v březnu zmírnila na 15 procent, je nejnižší od loňského dubna

13.04.2023 Spotřebitelské ceny v Česku stouply v březnu meziročně o 15 procent, tempo růstu zvolnilo z únorových 16,7 procenta. Inflace je tak nejnižší od loňského dubna. Vliv mělo zlevnění pohonných hmot, zmírnil růst cen zemního plynu. Téměř o čtvrtinu nadále zdražovaly potraviny. Čísla dnes na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Vývoj inflace odpovídá očekávání analytiků. Meziměsíčně spotřebitelské ceny v březnu vzrostly o desetinu procenta.
img

Inflace v eurozóně znovu hlavním tématem

31.03.2023 Dnes budou zveřejněna březnová inflační čísla za celou eurozónu. Již čtvrteční data z Německa a Španělska naznačila, co můžeme očekávat – relativně svižný pokles celkové inflace díky levnějším energiím, ale stále silné a dokonce i mírně akcelerující jádrové inflační tlaky. A to je zvláště nepříjemná zpráva pro ECB, neboť jádrová inflace představuje jeden z hlavních vstupů do její nové reakční funkce. Celková inflace dosáhla v únoru 8,5 % meziročně, v březnu však s největší pravděpodobností došlo k prudkému poklesu (tržní koncensus: 7,1 %).
C:\\fakepath\\Sri Lanka.jpg

Zadlužená Srí Lanka dostane první splátku ze záchranného úvěru od MMF

21.03.2023 Srí Lanka obdrží v příštích dvou dnech 300 milionů USD (6,6 miliardy Kč) jako první tranši ze záchranného úvěru od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Země se na začátku loňského roku dostala kvůli špatnému hospodaření a dopadům pandemie nemoci covid-19 do nejhorší finanční krize za sedmdesát let. Měnový fond o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
img

Případová studie Invesca: Nastartování přechodu na zelenou energii

09.03.2023 Výroba elektřiny byla vždy historicky velmi náročná na emise CO2. Byla založena na spalování fosilních paliv, které v malé míře doplňovala vodní a jaderná energie. To se však v posledních letech začíná měnit. V důsledku rychlého technologického pokroku a mnohem nižších nákladů rychle roste výroba solární a větrné energie.
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace v Maďarsku v únoru poprvé po více než roce klesla, činí 25,4 procenta

08.03.2023 Míra inflace v Maďarsku se v únoru poprvé po více než roce snížila. Z lednové hodnoty 25,7 procenta klesla na 25,4 procenta, v růstu ale pokračovaly například ceny potravin. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl maďarský statistický úřad. Maďarsko má nadále nejvyšší inflaci ze zemí Evropské unie.
img

USD/JPY. Kazuo Ueda: kandidát na post šéfa Bank of Japan vyjádřil rozporuplné signály

24.02.2023 Zveřejnění údajů o zvýšení japonské inflace a projev Kazua Uedy, nového prezidenta japonské centrální banky, způsobily, že pár dolar-jen se během páteční asijské obchodní seance propadl pod základnu 134. čísla.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

DIHK: Válka na Ukrajině bude stát Německo zhruba čtyři procenta HDP

19.02.2023 Válka na Ukrajině bude stát německou ekonomiku do konce letošního roku kolem 160 miliard eur (3,8 bilionu Kč), což odpovídá zhruba čtyřem procentům hrubého domácího produktu (HDP). Uvedl to šéf Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) Peter Adrian v rozhovoru s listem Rheinische Post. Válka tak podle něj sníží německý HDP o 2000 eur (téměř 50.000 Kč) na osobu, napsala agentura Reuters.
img

Důchodci se spravedlivě hněvají, že letos přijdou průměrně o více než 7000 korun na penzích. Ekonomicky i sociálně však má záměr opodstatnění

18.02.2023 Důchodci se letos v červnu nakonec dočkají citelně slabšího navýšení penzí, než na jaké by měli nárok, pokud by vláda v tomto týdnu nepředstavila nový – a ad hoc – způsob valorizačního výpočtu. Kabinet tím jen letos ušetří takřka dvacet miliard korun. Dvacet miliard korun, které měly jít důchodcům, avšak takto zůstanou eráru. Není to šťastné a právem to vyvolává určité pnutí ve společnosti.
img

Lednová meziměsíční inflace je nejvyšší v historii ČR, elektřina zdražila z měsíce na měsíc o 140 procent. ČNB však úroky zvedat nebude, sází na silnou korunu

10.02.2023 Tolik očekávaná lednová inflace má hodnotu 17,5 procenta v meziročním vyjádření. Je to mírně nad očekáváním trhu, ale žádná pohroma. Česká národní banka počítá v aktuální prognóze s lednovou inflací 17,6 procenta, nejvyšší odhad z trhu zněl podle agentury Bloomberg na 18,8 procenta.
img

Forex: Alternativní scénář ČNB hlásí stabilitu sazeb na tři kvartály

06.02.2023 Česká národní banka představila na konci týdne analytikům detailněji svou prognózu i její alternativní scénář. Vše víceméně potvrzuje náš základní scénář, ve kterém předpokládáme delší období stabilních sazeb na úrovni 7,0 % a jejich první pokles až ve čtvrtém kvartále tohoto roku. Prognóza ČNB sice předpokládá podobně jako ta uplynulá nejprve další růst sazeb k 8 % a následně jejich pokles od druhého kvartálu tohoto roku.
img

Forex: Německé ceny průmyslových výrobců budou nadále odrážet levnější energie

20.01.2023 V prosinci pravděpodobně pokračoval meziměsíční pokles německých průmyslových cen. Hlavní podíl na tomto vývoji by měly nadále mít levnější energetické komodity. V Polsku zveřejní prosincová data z trhu práce. Růst mezd i zaměstnanosti by měl zůstat vysoký.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v ČR v prosinci zpomalila na 15,8 procenta, za celý rok činila 15,1 pct

11.01.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v prosinci meziročně stouply o 15,8 procenta, tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 16,2 procenta. V meziměsíčním srovnání ceny stagnovaly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za celý loňský rok byla průměrná míra inflace 15,1 procenta. Šlo o druhou nejvyšší hodnotu od vzniku samostatné ČR. Vyšší byla jen v roce 1993, kdy činila 20,8 procenta.
img

2022: Rekordní inflace a návrat vysokých úrokových sazeb

11.01.2023 Loňský rok patřil z pohledu investora mezi nejvolatilnější a nejhorší v historii. Unikátnost však nespočívala v absolutní výši propadů na trzích, ale v synchronizaci výprodejů napříč prakticky všemi třídami aktiv.
img

Česko zažívá boom solárních elektráren. Zelené zdroje ale tuzemskou, ani evropskou energetiku nespasí, proto ostatně Němci tak horečně budují terminály na plyn

10.01.2023 Česko zažívá pořádný solární boom. Loni bylo v zemi zprovozněno 33 760 fotovoltaických elektráren s celkovým výkonem 288,8 megawatt, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Solární asociace. To představuje meziroční nárůst o 366 procent. Postupně se zvyšuje také průměrná velikost elektráren.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Micro kontrakty | Střední hodnota | Útok na Izrael | Ojetiny | Energetická arbitráž | Odhad vývoje ekonomiky | Praxe v reálném čase | Exclusive Properties | Maďarská inflace | Akcie Meta Platforms | Akcie.cz on line burza | Powercell Sweden | BCPP | Realitní trh | Vývoj inflace ve službách | Protiinflační tlaky | Cena platiny | Jak fungují akcie | Přehled různých odvětví | Zpravodajský server | ČSA | Zásoby zemního plynu | Penthouse | Výnosy dluhopisů | Klid před bouří | Filip Louženský | Ontario Teachers | Obsluha státního dluhu | Hodnota společnosti | BHS expres | Zvyšování cen | Komentář Fidelity International | Vývoj inflace v USA | Finanční možnosti | Landsvirkjun | Dlouhé pozice | Subdodávky | Akciový prémiový dluhopis XII | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Snižování stavů | Lithium | Vývoj | Obchodování s emisemi ETS | Státní dluhopis | CET 21 | Obchodní platformy | Jakub Seidler | Češi | Allwyn | Meziroční vývoj inflace ve službách | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Australská centrální banka | Allianz | Evropský komisař pro hospodářství | Zelený balíček | Jana Steckerová | Belviport Trading | TV Nova | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | Analýza akcie | DPH | EUR | Akcie ČEZ investiční doporučení | Forwardový kurz | FDA | Štěstí | Spotřebitelské výdaje | Přijmout euro | Sazka Entertainment | Investiční firma | Nezaměstnanost v eurozóně | Globální dluhopisový index | Akciový mix ČSOB | Levné peníze | Nedostatek čipů | Kalifornie | Přemýšlení | Mzda | Brokeři | Oživení cen | Zelené ekonomiky | Hlavní úrokové sazby | Eurový úvěr | Surová ropa | Automobilový sektor | Behaviorální | Žebříček nejbohatších | Dnešní obchodování | Itálie | Euro proti dolaru | Eurodluhová unie | Snížit úrokové sazby | Okénko finančního trhu | Dříví | Stoxx | Stavební produkce | Klíčový ukazatel | Africký mor prasat | PEPP | Aktuální kurzy měn | Vývoj ceny zlata | Akcie Plug Power (PLUG) | Volatilita cen | Ochránit úspory | Ošetřovné | Krize na Blízkém východě | Akcie firmy | Texas | Daňové povinnosti | Akcie čínských společností | Zdražující bydlení | Společnost Avast | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | ČEZ online | Korelace | Miliardář Daniel Křetínský | Robert Kaplan | Varianta omikron | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Cena severomořské ropy | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | Signet Bank | EY ITEM | Volatilní | Swiss Life | Právní náležitosti | Obchodování na Energetické burze | Tomáš Kolomazník | Faktory ovlivňující inflaci | Dow Jones Consumer Goods Index | Pozitivní nálada | AUD/NZD | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Vliv pandemií | Veřejné finance | Trading v praxi | Schodek státního rozpočtu | Dalibor Šafařík | Základní cenové indexy | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Cena zlata a stříbra | Evropská komise | Jednatel společnosti | Souhrnný indikátor | Pro investory | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | Masivní propouštění | Oživení ekonomiky | Philip Morris ČR | Aramco | P/B | Swiss | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Zpráva z akciového trhu | Rozvolnění | Stravenkové firmy | Ekonom BH Securities | Spotřebitelský sektor | USD/ZAR | MACD | Potenciál | Ropný benchmark WTI | Support | Návrat inflace | Nové technologie | Allianz Trade | Sev.en Energy | Fidelity Investment | Investice do realit | Akvizice | Lednová inflace | Oslabování měny | Dopad na akcie | Společnost Seznam.cz | Káva Arabica | Pokles cen energií | Výkonný ředitel | Technologie blockchain | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Náklady na financování | Miliony dolarů | Chování | Neočekávaná událost | Ifo | Finanční nástroj | Argos Capital | Investiční svět | Ministr vnitra | Invaze na Ukrajinu | Zafixovaný produkt | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Jiří Kučera | E.ON | Úsporný balíček | Ark Investment | Klesly akcie | Experti | LSEG | Rekord | Stav hospodářství | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Zpevňování koruny | Mimořádné daně | Nezávislost | Bitcoiny | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Spirálovitý růst cen | NDXT | Jesika Schopper | Madrid | Evropský index | Hnojiva | Creditas | Akcie Amazon (AMZN) | Luxusní penthouse | Bidenova administrativa | Největší světová ekonomika | Vývoj mezd | LNG terminály | Uvolňování měnové politiky | Inflace a deflace | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Parlamentní volby ve Velké Británii | Vanguard | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Důvěra v ekonomiku | Javier Milei | Von der Leyenová | Předseda představenstva | PKN Orlen | Reality | Světové hospodářské krize | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Analýza makroindikátorů | Strach | Český průmysl | PMI z Německa | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Cena bitcoinu | Hodnota realit | Pronájmy | Offline Štěpána Křečka | Současná cena | Ceny producentů | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Tuzemské hospodářství | Ostatní cenové indexy | Brent | Finanční holding | Aktuální vývoj | Benchmark | Inflace v České republice | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Rezistence | Společnost E.ON | První část obchodní dohody | Vlna pandemie | Nejvyšší soud | Americký akciový trh | Průměrné mzdy | Nikola | Nel Hydrogen / Nel ASA | Meziroční vývoj růstu průmyslu | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | P/S | Velcí investoři | Státní energetické společnosti | Techy | CAC 40 | Green Deal EU | Minoritní akcionáři | Ocelářství | Výkon průmyslu | Tisk peněz | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | CRYFIN | NKÚ | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Měnová politika centrální banky | LYNX Trading | Růst sazeb | Dopravci | Vývoj ceny sóji | Příklady z historie | Cena emisních povolenek | OX Capital Markets Ltd | Akcie České spořitelny | Akcie Erste | Firma ČEZ | ESG | Index DOW | Import | Výpadky proudu | ČD-Telematika | Exchange | Vyvážené portfolio | Milton Friedman | Cenově mzdová spirála | O2 Czech Republic | Akcie roku 2020 | KLDR | Zastavení dodávek plynu | Zpomalující ekonomika | Commodities | Nejlepší technologické akcie | Kontrakty | Belviport Trading Limited | Výsledky ČEZ | Akcie Alibaba Group | Kurs měny | Ceny komodit na trzích | Eloktroauta | FedEx | Propad cen | Akciové investování | Akcie ČSOB | Růst cen zemního plynu | Očekávání ČNB | AUDUSD | Praxe | Mezinárodní investiční banka | AI | Platební neschopnosti | The Washington Post | Aktuální kurz libry | APA | JPY | Většinový podíl | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Tescan Orsay Holding | CapitalPanda | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Jiřina Lužová | Výrobní sektor | FTX | IT skupina | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Německá společnost | Ceny sóji | ÚOHS | Changpeng Zhao | EIP | Projekce | Znehodnocení | Globtrex.com | Peníze | Dobrý výnos | TLAC | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Německé maloobchodní tržby | Robert Habeck | Rheinische Post | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Čínská poptávka | Čokoláda | Francie | Vládní úsporný balíček | Investiční aktiva | Eurové příjmy | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | Index NASDAQ 100 | Nestlé | Americká lehká ropa WTI | Evropské akcie | Český miliardář | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Certifikáty | Jednání euroskupiny | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Snižování stavů zaměstnanců | Kapitálové rezervy | Pokles cen elektřiny | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Energetické úspory | Barel ropy | Palladium | Nejznámější kryptoměna | Americký Fed | Globální hospodářský růst | Solidní výnosy | Ropa WTI | Měnové zajištění | Měnová krize | Americké ekonomiky | Power Exchange Central Europe (PXE) | Kurz eura k dolaru | Simon Peters | Bankovní rada ČNB | Kapitál | Protistrana | 2bminer | Kontrakty na ropu | Prodeje aut | Developeři | Brexit | ZEW index | USD | Reálné ekonomiky | Kč/USD | Magnát | Větrné turbíny v Británii | Nejbohatší Čech | Balíček na podporu ekonomiky | Dolar dnes | Valná hromada | Technická analýza | Pozornost investorů | Burzy | Přímé intervence | Uhlíkové neutrality | USD/EUR | Mladší generace | AEX | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Deficit zahraničního obchodu | Plány | Americký prezident Joe Biden | Akcie MONETA | Snížení dluhu | Čistá energie | Energetické akcie | Cestování | Odliv kapitálu | Na burze | Bond | Broker | Bankovní skupiny | Trh s nemovitostmi | Český akciový trh | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | App Store | Expertka | Cena americké ropy | Nákup plynu | Globální krize | Total | Vývoj ceny zemního plynu | Posílení koruny | Katar | Feces Standard Money | Česká pošta | Home office | Export | Změna klimatu | Sodexo | Dluhopisový index | Američtí centrální bankéři | EURUSD | Růst výrobních cen | Větrné turbíny | Petrus Advisers | Očištěný čistý zisk | Cenový skok | Zastavení poklesu | Klimatické změny | Prodej automobilů | Ruská společnost | Garance | Sociální sítě | Spekulovat | Společnost innogy | Obchody s měnami | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Vládní opatření | Energetická společnost | Sazby na dluhopisech | Pivovar | O2 | Česká zbrojovka | Šok | Ruský vývoz plynu | Snižování úroků | CashFlow | Korunový trh | ING Jakub Seidler | Hodnocení současné situace | The Economist | Širší index S&P 500 | Ekonom společnosti | Ruský prezident | Kabinet | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Ceny emisních povolenek | Akcie Avastu | Price-to-Earnings | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Trh s ropou | Bloomberg komoditní index | Komoditní sektor | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Tempo zdražování | Regulace | NFP | Akciové trhy v Evropě | Radovan Vítek | Pegas | Kofola | Ranní zpráva pro tradery | Úroková sazba | Index agentury Bloomberg | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Avast | Patria Online | Hertz | China Three Gorges Group | Igor Kim | Inflační spirála | Obrovský potenciál | Unie | Dovoz | Nasdaq Composite | Rekordní růst | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | NextEra | Výzkumy | Druhy CPI | InterContinental | Nikkei | Uhelné elektrárny | Rohlik Group | Nejbohatší | Aktuální kurzy | Separatisté | Politická situace | Elektrárenská společnost | Rostoucí ceny energií | P.A. | Zasedání FOMC | Vývoj ceny akcie ČEZ | Kapitálový trh | Penzijní fondy | Akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Daniel Častvaj | Zvýšení sazeb | České hospodářství | GBP/USD | Ruské banky | Vládní výdaje | Čínská banka | Nová německá vláda | Investovat | Vyšší náklady | Nové zprávy | Myšlenkové schéma | Data z amerického trhu práce | Dovednosti | Válka na Ukrajině | Průmyslová výroba v Německu | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Akciové indexy | Odraz mrtvé kočky | Elon Musk | Akcie Airbus | Mitsubishi UFJ | Viry | Data o HDP | Aircraft Industries | Pokles ceny akcií | Investing.com | Investice do uranu | Americký prezident | Myšlení | Společnost Shell | Pro tradery | Gigant Gazprom | Cenové pohyby | 1 milion | Rozhodnutí EU o povolenkách | Výrobní ceny | Fincentrum | Nejnižší cena | Těžaři bitcoinu | Tržní reakce | Maloobchodní prodejce | Vývoj meziroční inflace | Expanzivní fiskální politika | Coca-Cola | Obchodní platforma | Portfolio | Price-to-Earnings Ratio | Dobrý byznys | Západní sankce | EUR/CZK | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | Zájem investorů | MindMed | YTD | McKinsey | Intercontinental Exchange | Banka JPMorgan | Zlepšení sentimentu | Platby v kryptoměnách | Euro Stoxx 50 | Poptávka centrálních bank | Rekordní zisk | Richard Bechník | Finančník | CO2 | Zpřísňování měnové politiky | Turecký statistický úřad | BTG | Mezibankovní trh | Firemní úvěry | Makrodata | Energetické akcie v Evropě | Finanční instituce | Firemní úvěry v eurech | Práva ke značce | Investoři | Průmyslové objednávky | Cenový růst | Obchodní deník | Rekordní minima | Prezident | Britský premiér | Sója | Akcie Čína | Nordstream | Akciová burza | Poměr P/B | Slovenská centrální banka | Nejistoty | Nastavení úrokových sazeb | Pokles cen nemovitostí | Fidelity | Negativní sentiment | Evropská měna | Diverzifikace v čase | Jeff Bezos | Prezident ECB | Minimální mzda | Inflační čísla | Bed Bath & Beyond | Úsporný tarif | Britské akcie | Druhy PPI | Index PPI | Budějovický Budvar | Spotřeba kávy | Jádrový index | Nárůst ceny | Odeznívání inflace | Ropné společnosti | Patrie | Snížení nákladů | Bez rizika | Zisk | Boom | Home Credit & Finance Bank | Cena mědi | Ceny kryptoměn | Jak se stát lepším investorem | CDC | Vyšší hodnoty | Inflace v lednu | Červencová inflace | Vývoj ceny cukru | Inflační překvapení | Velké firmy | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | Ekonom ING | Nízké úrokové sazby | Směnné kurzy | Ruské ropy | Bank of England | Investiční | Moderna | Arca Investments | Airbnb | Bezprecedentní propad | Růst ceny Bitcoinu | Záchranné programy | Rostoucí ceny ropy | Uložení peněz | Ministr práce | ETS | Daniel Křetínský | Meziroční vývoj růstu průmyslu v eurozóně | Vývoj ceny pšenice | VIG | Berlín | Tiskové agentury | Sloučení | Zápis z posledního zasedání | Ropa Brent | Odvětví kryptoměn | Průzkum | Odložení brexitu | BABA | Hlavní úroková sazba | Ochota riskovat | BP | Cíl ČNB | Ekonom BHS | Tržní podíl | Bohatí | IEA | Aktuální kurz australského dolaru | Fiskální rok | Nižší poptávka | Funkční období | KDU-ČSL | Anglie | Zdravotní péče | CRHC | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | RWE | Sestupný trend | Nasdaq Health Care Index (IXHC) | Kč/EUR | Cestovní ruch | Klíčové společnosti | Analýzy | Výhody a rizika | Obchodní plán | Sazby na hypotékách | MPO | Politická nestabilita | TTF | Posilování amerického dolaru | Poradenská společnost | Ministři energetiky EU | P/E | Zpráva | PXE | ExxonMobil | Prémie | Ekonomické dopady | Inflační situace | Invesco | Hlavní ekonom ING | Meme akcie | Demokraté | IXHC | Prodej | Hlavní události | Brusel | Instrument | Patria | EP | Práce z domova | Události roku | Uber | Rozpočtová politika | Česká měna | Tencent | Colt CZ | iPhone | Nová prognóza | WGC | Chřipka | Maso | Průmyslové revoluce | Zavádění odvodů | Firma Belviport Trading | Top energetické akcie | Janet Yellenová | EPH | TradingFloor.com | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prezident Javier Milei | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Skupina OPEC+ | Futures na samotnou elektřinu | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | JOLTS | Porovnání vývoje | Co se děje na finančních trzích | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | GBP | Plynovody | Nobelovy ceny za ekonomii | Sloe | Agrofert | Automobilka | Vedoucí představitelé | Nabídka | Nové příležitosti | Tržní kapitalizace | Management | ADR | Dolary | Gen Digital | Konflikty | Jan Kubíček | Huawei | S&P Global | Akcionáři | Společnost Genesis | Státní pomoc | Emoce | Dluhopisové výnosy | Posilování eura | Zvýšení úrokové sazby | Centrální banky | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | S&P | Rekordní hodnoty | Vývoj akcií | Skupina PPF | Vzdělání | Den daňové svobody | Admiral Markets | Vývoj měnového páru EUR/CZK | GAAP | Handelsblatt | Rizika a příležitosti | Zemní plyn | Hospodářské dopady | Evropská data | Pandemie COVID | Pivovary Staropramen | Marek Odehnal | Německé ceny | Obchodování | Výrazné ztráty | Dobré výsledky | Inflace v listopadu | Žebříček nejbohatších Čechů | Zprávy | Vesa | Prognózy ČNB | Růst cen ropy | Majitel | Měnová sekce | Akciové odvětví | Spotřebitelské ceny v USA | Index Stoxx 600 | Reakce centrální banky | Airbus | Meta | Simon Property Group | Financial Times (FT) | UBS | Nadšení | Nákupy dluhopisů | BCM | West Texas Intermediate | Akciové burzy | NATO | Průmyslové komodity | Averze k riziku | Thyssenkrupp | Reálné mzdy | TSMC | Evropské trhy | Ceny stříbra | ZEW | Akcie v Evropě | HCFB | Conformis | Ropovod | Dovoz uhlí z Ruska | Úsporný energetický tarif | Hospodaření vlády | Ceny ropy | Cena elektřiny na burze | Wolt | Britský statistický úřad | Island | Fundamentální analýza akcie | České firmy | Úvěrování | Silný růst | Fungování trhů | Armageddon | Regulační úřad | Podíl Evropy | Udržitelnost | Vyšetřování | Eurostat | Lyft | Uran | Pořízení vlastního bydlení | Vyhlídky | Ceny Bitcoinu | Deflace | Daňový poplatník | Silné cenové tlaky | Moskevská burza | Člen představenstva | Ropná válka | Největší americké banky | Zemědělské komodity | Dubnová čísla | Růst inflace | Výroční zpráva | Petr Fiala | Covid | Cena povolenek | Snížení DPH | Kolaps finančních trhů | Mitsubishi UFJ Financial Group | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | CZ | Společnost XTB | Bydlení | Cena ropy brent | Investiční banka | Snižování cen | Vojenský konflikt | Alstom | Marek Brávník | Multicharts | Virgin Galactic | Odhad cen | Statnett SF | Listopadová inflace | Praha | Eunice | Angela Merkelová | Recyklace | Pokles tržeb | Evropský parlament | Hospodářské cykly | Hazardní hry | Hospodaření státu | Současný trend | Kurz EUR/USD | Míra | Petr Král | EURCZK | Komoditní měny | Výrobce letadel | Komodita | Depozitní sazby | Evropská dluhová krize | Správkyně Sberbank | Free float | Suroviny | Růst cen domů a bytů | Black Friday | Zdroje energie | Ministr Jurečka | Dnešní data | Hedgeové fondy | Petrochemická společnost | České banky | Licence Sberbank CZ | Předpověď | Vyhlídky ekonomiky | Odhad inflace | YPF | Firmy | RWE Gas | Kevin Tran Nguyen | Centrální instituce | Zadlužování | Odhady trhu | České koruny | François Villeroy de Galhau | Investment management | Národní loterie | Nio | Kryptoměnové burzy | Statista | Objem exportu | Nástroj | Základní CPI | Výsledky | Vyšší poptávka | Přehled | Riziko recese | HUF | Ekonomické oživení | Koruna | Aktuální ceny akcií | Investice do vodíku | Zápis ze zasedání Fedu | Výrazný pokles | Jan Macek | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Finanční služby | Vladimír Štěpán | Cukr | Veřejné služby | Vývoj ceny plynu | Tržní ceny | ČNB Petr Král | Supreme Edition | Bitcoin | Kupující | Společný podnik | Shell | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | CAT | Stellantis | Onemocnění | Cena ropy WTI | Bank of America | Pokles HDP | Úroda | TIM | Pandemie koronaviru | Fundamentální analýza | Propad | Marka | Kryptoměny bitcoin | Šéf Tesly | Index cen průmyslových výrobců | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Převodník měn | Finanční domy | Dopady koronaviru | Sazby ČNB | Oldřich Dědek | Konec roku | Asociace | Nové emise | Swapová výnosová křivka | Asie | Spotřebitelské ceny v únoru | Údaje | Recese v Evropě | Barrick Gold | Exxon Mobil | Výkonnost | Raiffeisen | Inflace v zemích Evropské Unie | Nomura | Finance Bank | Elektrická auta | Plyn z Ruska | OPEC+ | Vlastnictví | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Obchodní války | Ropa typu Brent | Alibaba | Americká banka | Průzkumy | Očekávání analytiků | Tuzemská firma | BHS | Technologické společnosti | Objem | Automobilky | Greenpeace | Spotové ceny elektřiny | Aktivisté | Ruská vojska | Ředitel ČEZ | Obavy z recese | Těžařská firma | Forwardové sazby | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Sázka | Microsoft (MSFT) | Elektrické vozy | Cenový šok | Adaptace AI | Klima | Energetické podniky | Aktuální kurz euro | Škoda Transportation | Deprese | Britské libry | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Komoditní burzy | Obchodování s akciemi | Investice do kryptoměn | Srovnávací základna | Poptávková inflace | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Pojišťovny | Tempo růstu spotřebitelských cen | Propuštění | Pochybení | Ceny bavlny | Americké měny | EEX | Graf | Stablecoiny | Aktivity v Rusku | Akciový prémiový dluhopis | Swingový výhled | NGAS | Regulátor | Hodnota firmy | Investiční firmy | Shortovat | Odliv dividend | Index S&P 500 | Růst cen surovin | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Volodymyr Zelenskyj | Kathy Lien | Nákup libry | Ceny cukru | Demokraté a Republikáni | Investiční platforma | Jana Maláčová | Průmyslová výroba | Důchod | Guvernéři centrálních bank | Pfizer | Ekonomika Německa | Snížit emise | Case-Shiller | Nejlepší akcie | Hrubý domácí produkt | Footprint | Posílení amerického dolaru | Ceny na čerpacích stanicích | Upgrade | Sulut Airways | Plyn | Distribuce | Studie | Jak obchodovat proticyklické akcie | Blízký východ | Americký podnik | Spotové ceny | Slabší koruna | Eurodolar | Škoda Group | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Průraz | Cena plynu | Zelené investice | Short | Česká bankovní asociace (ČBA) | Deficit | EDF | Stavebnictví | Bit.plus | Ruský plyn | Kontroly na úvěry | Polsko | Pár EUR/USD | Kolaps | Rio Tinto | Chování obchodníků | IMG Bohemia | Ratingová agentura | Bitcoin dnes | Zbrojovka | Reakce trhu | Zpráva o inflaci | Výnosové křivky | Patenty | Celková investice | Vepřové maso | AdBlue | Cenová hladina | Hlavní akciové trhy | Hospodářské oživení | Bankéř | Zveřejněná data | Institut Ifo | Americká centrální banka | Skokový nárůst cen energií | Analytici Patria Finance | Hypotéky | Finanční ztráty | Lukáš Kovanda | Americká společnost | Obchodování s povolenkami | Aktuální hodnoty měny | EY | Nájmy | Křetínský | tradingeconomics.com | LEN | Přijetí | Ministryně práce a sociálních věcí | Dopady války na Ukrajině | High | Evropa | Title Transfer Facility (TTF) | Česká spořitelna | Jackson Hole | Euroskupina | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Zvýšení úrokových sazeb | Hořčík | Dopady koronavirové krize | Vesa Equity | Bohatí lidé | Rostoucí trend | USD/PLN | OPEC | Finanční krize | Akcie a recese | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Stabilní výhled | Jednání FOMC | Reálný HDP | Pokles ceny | Marathon Digital | Index výrobních cen | Andrej Babiš | Automatické obchodní systémy | Johnson & Johnson | Třetí vlna | Národní rozpočtová rada | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | KB | Dopady na ekonomiku | Beta | Disciplína | Ceny ropy WTI | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Maloobchod | Ekonomická situace | Tuzemská inflace | Emise CO2 | Indikace | Fundamentální analýza akciových trhů | Ggool | Sójové boby | Aktuální cena ropy | Oslabení amerického dolaru | Turecká centrální banka | Earnings | Tlaky na růst mezd | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Trump | Tým InstaForex | Přebytek ruského rozpočtu | Kakao | Makroekonomický vývoj | INDO Defence | Otevření obchodu | Index Ventures | Pomoc lidem | Česká koruna | OECD | Dow Jonesův index | Jiří Gavor | Kurzarbeit | Investiční společnost | Technické analýzy | Makroekonomické ukazatele | G10 | Data z americké ekonomiky | Urals | Ekonomická aktivita v eurozóně | Foreign Exchange | Napětí na Ukrajině | Vstupy | Obchodní strategie | Genesis | Inflace ve Spojených státech | Severní křídlo | Měnový trh | Mimořádná daň | Běžný účet | European Energy Exchange (EEX) | Akcie společnosti ČEZ | Tuzemské banky | Akcie Komerční banky | Rakousko | Ekonomické ukazatele | Stříbro | Dluhová unie | Těžby Bitcoinu | Jakub Matis | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Reportované výsledky | Ondřej Vlček | Drahý kov | Koruny vůči euru | Instituce | Turecko | Mezinárodní skupina | ex | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Zastropování cen elektřiny | Inflace v Polsku | Cohn Robbins Holdings Corp. | Rozpočtový deficit | oEnergetice | FAANG | Zvýšení sazeb ČNB | Harmonizovaná inflace | Boris Johnson | Růst cen v Česku | Obchodování se CFD | Růst výnosů | LNG | Internet věcí | Cena nemovitostí | Burza cenných papírů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Francouzská vláda | Vladimír Dlouhý | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | FKI | Ukazatel zdraví | BBC | Přehled o dění na světových burzách | Cohn Robbins | Německý HDP | Peloton | Czech Fund | Premiér Petr Fiala | Akcie firem | Penále | Telekomunikační společnosti | Dopad pandemie | MetaTrader | Investor Ondřej Janata | Ex-dividend | Frustrace | Obchodní rozhovory | Divize | Levnější ropa | Iberdrola | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Bez poplatku | Index cen výrobců | European Energy Exchange | Akcie Amazonu | Ekonomické cykly | Klesající trend | Evropská ekonomika | Rubl | Drahota | FRED | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Natland | Země EU | Audi | Arbitráže | Celosvětová poptávka | Analytik Fio banky | Automobilový průmysl | Akcionáři ČEZ | Komise pro cenné papíry a burzy | Akcie ČEZ názory diskuze | Česká republika | Martin Krištoff | Obchodníci s ropou | Korporátní zprávy | Trh | Medián | Dividendové akcie | Finanční společnosti | Komise | Vývoj na komoditních trzích | University of Michigan | Války na Ukrajině | Bohemia Energy | Erste Bank | Royal Mail | Další rozvoj | Viktor Orbán | Vysoké ztráty | Výkyvy | Ostravská huť | Luxent - Exclusive Properties | Výrazný růst | Ptačí chřipka | S&P 500 | Prosincová inflace | Fed | Zahraniční obchod | PLATINUM | Korekce | JDE | Euro (EUR) | Zvýšení mezd | Wells Fargo | Miroslav Singer | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | Poslanci Evropského parlamentu | Google | Ministři financí | ProCent | Míra inflace v Maďarsku | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Hnutí ANO | Money management | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Vývoj ekonomiky | Ceny zboží | PPF Telco | Zestátnění | WISE | Pražské burzy | Změny sazeb | RTL Hrvatska | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Výběry | Zadlužená Srí Lanka | Vietnam | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Znalost | Konkurenceschopnost | Globální recese | Velké banky | Yahoo | Kancelářské nemovitosti | Vzdělávací webináře | MT4 | Keynes | Unijní země | Nejistota | ANO | Stock | Dnes ČTK | Odhad růstu ekonomiky | Akcie roku | IRS | HDP v eurozóně | Kupní cena | CME | Pokles cen ropy | Poměr P/E | Obchodní systém | Rating | Úrokové sazby v Maďarsku | Dezinflace | Globální diverzifikace | Akcie technologických společností | Ebury | Eric Rosenberg | Tescan Orsay | SNB | Mineři | Hliníkárenská společnost | Životní náklady | Zpráva pro tradery | Borgis | Mexické peso | Microsoft | Badger | Trh dnes | Maxim Manturov | Německý Ifo index | Snížení dividendy | Příležitosti | Dopad na cenu | Cena hliníku | Hodnota investic | Plyn z Norska | Odhad růstu HDP | Členové Fedu | Dopad krize | Forwardy | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Srí Lanka | Změny cen | Sell | Jak obchodovat necyklické akcie | MicroStrategy | Japonsko | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Finanční rezervy | Siemens Energy | Dollar Tree | Compound | Obchodování akcií | Silky | Pomoc Ukrajině | Červnová inflace | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Propouštění zaměstnanců | Markets | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Exxon | Online burza | Kellnerová | Realitní magnát | Řízení rizika | Polský zlotý | Tomáš Kudla | Německá vláda | Představenstvo | Ministryně práce | Německo | Nejvýraznější pokles | Ranní zpráva z akciového trhu | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | Pokles úrokových sazeb | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Spotřební zboží | Standard & Poor’s 500 | Paušální daň | Úroveň parity | Ekonomie | Výpadky | Objem obchodů | Twitter | Těžební společnost | FIAT | Podpůrná opatření | Telco | Krach | Francouzská společnost | Amazon (AMZN) | Co je forex | Gazprom | Centrální banka | Spotová cena | Vice | Další růst | Borealis | Hypotéky v ČR | Jozef Síkela | Jiří Tyleček | Index PMI | Životní prostředí | Inflace v Británii | Walmart | Maersk | Těžařská společnost | CL | Produkční ceny v ČR | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Vývoj ceny elektřiny s dodáním na německém trhu | QE | Bookmakeři | Investice do akcií | LYNX | LIBOR | Unijní ministři | Opce | Internetové akcie | Tučné dividendy | Arbitráž | Donald Trump | Vyšší ceny | Grafy | Čistý zisk | Jádrová inflace | Visa | Zdražování potravin | Podnikatelé | Pohyb kapitálu | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Rumunsko | Nájemné | Dluhové krize | Energetická společnost ČEZ | Energetický sektor | Sdružení automobilového průmyslu | Centrum | Zadlužení | Společnosti | BioNTech | NÚKIB | Bollinger Bands | Kurz české měny | MetaTrader 5 Supreme Edition | ING | Celebrity | Aktivum | Směnný kurz | Podhodnocené akcie | Kov | Státní dluhopisy | Ruská invaze na Ukrajinu | Bankovní tituly | Domácnosti | Inflace v ČR | KPMG Global Automotive Executive Survey | Reakce koruny | Ceny surových diamantů | Rozvoj společnosti | Globální index | Březnová inflace | Erste Group | API | Americký dolar | Analytici | Snížení odměny | Konsenzus ekonomů | Ceny komodit | Cohn Robbins Holdings | Nízká volatilita | Equity | Dobré zprávy | Inflační náraz | Provozní zisk | Mluvčí | Škoda | Nákladová inflace | CZK | Oceláři | Reuters | Platební prostředek | John Reade | Index nákupních manažerů | Akcie-2000.cz | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Hlubší deficit | Zahraniční investice | VaR | Maximalizace zisku | Utahování měnových podmínek | Baidu | Situace na Ukrajině | Kurz koruny | Situace | Výhled české ekonomiky | Chevron | Vysoká inflace | Penny stocks | Členské země EU | Ceny zemního plynu | Steen Jakobsen | Míra inflace v dubnu | Argentina | Guvernér Michl | Vláda ČR | Depozitní sazba | Rada MMF | Embargo na dovoz uhlí | Starwisata Air | Akciový index Dow Jones | Ceny hliníku | Splácení dluhu | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Silný indikátor | Předseda | Sentiment spotřebitelů | Ceny stříbra SILVER | Finanční systém | Vliv demografických změn | Ceny obilovin | Tištění peněz | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of England | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Polská inflace | Zastavení dodávek | Společnost Lumius | Růstový impuls | Vývoj ceny stříbra SILVER | Vysoké úroky | Singapurský dolar | Prime | Příjmy a výdaje | Patrik Štefek | J&T | Rostoucí ceny plynu | Míra inflace v Evropské unii | Zájem o investice | Traders | Tlumit inflační tlaky | Automobilový trh | GEN | Fond kvalifikovaných investorů | Miroslav Novák | Strop pro elektřinu | Ontario Teachers' Pension Plan | DPA | Evropská unie | Mezinárodní investoři | VectoIQ | Cvičení | Daniel Beneš | Stagnace | Ekonomiky | Sazba ČNB | Floating | Nákup akcií | Rychlý růst | Růst mezd | Close | Obchodovaných komodit | Nižší ceny ropy | Rozpočet | Snížení sazeb | Cena kukuřice na chicagské burze | Český statistický úřad (ČSÚ) | Negativní dopad | Evropské banky | Apple | Libra | Energetický a průmyslový holding | Koronavirová krize | Unian | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Rekordní inflace | Inflace v květnu | Nová data | Pravidelné náklady | Úspory | ROE (Return on Equity) | Dopad na ekonomiku | Cena akcie | Životní úroveň | Chicago Mercantile Exchange | Ceny kukuřice | Intervenovat na devizovém trhu | Dluhy | Brokerské společnosti | Švédsko | ČEZ Daniel Beneš | ČNB Vojtěch Benda | Jaderná energie | Vládní koalice | Zvýšení základní sazby | FTSE | Financovat | Řetězec | Fond | Orbán | Příprava | Bit Digital | Čínské měny | Investiční rozhodnutí | JP Morgan | Ztráta | Řecko | Benchmarky | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Green Deal | Cena elektřiny se na pražské burze | Pandemie nemoci | Čeští spotřebitelé | Říjnová inflace | Nynější krize | Jednání ECB | COST | Alibaba Group | Licence Sberbank | ECB | Květnová inflace | Provozovatel loterií | Vývoj ceny emisních povolenek | Kostarika | Úroky | Plodiny | Růst cen nemovitostí | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | NAFTA | Tržby | Slušné zisky | Výrazné cenové pohyby | Platební bilance | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Portu | Cena | Zastropování plynu | Investiční banky | Salvador | Analytici Goldman Sachs | Půlení bitcoinu | Vliv na obchodování | ERÚ | Roční výnos | Podrobný pohled | Silný trh | Ceny v Japonsku | Partners | Moneta | Air | Americká centrální banka (Fed) | Realitní kancelář | Akcie dnes | Káva | Chatbot | Globální rizika | Přenos | Velké peníze | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pražská burza cenných papírů | Izrael | Ceny akcií | Defenzivní akcie | Skupiny PPF | TABAK | E-shopy | Euro STOXX | Investiční platforma Portu | Vývoj ceny akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Analytik Raiffeisenbank | Vývoj hodnoty | Největší pády | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | Česká ekonomika | MUFG | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Vyšší úroky | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Kurzy | Koronakrize | Oslabení kurzu | Technologie | Energetická krize | Ekonomický institut Ifo | MetaTrader 5 | ČNB | Budvar | Vesa Equity Investment | Devizoví obchodníci | Vývoj cen ropy | Dluhopisy | Německá kancléřka | VW | Vývoj růstu průmyslu v eurozóně | Nobelovy ceny | Akcie Microsoft | Ranní okénko | Ceny povolenek | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Ranní zpráva | Sankce Západu | Pokles | Contango | Finance | Obchodování na zámořských trzích | Oslabení kurzu koruny | Cenné papíry Komerční banky | AMEX | E-mini | Výběr zisků | Útlum aktivity | Ekonomiky eurozóny | Margin | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Informace z kryptoměnového trhu | Ceny palladia | Konsensus | Americký trh | Vládní politika | Situace na trhu práce | Štěpení akcií | Finance Group | Maloobchodní tržby | Rekordní zisky | Šmejc | Erste | Cena kakaa | Americké společnosti | Pavel Tykač | Jan Vejmělek | Hedge | Akcie Nel Hydrogen | Poplatek | Silný rozvoj obnovitelných zdrojů | Nepříznivé počasí | Zemědělci | Rabobank | NBP | ČTK mluvčí | Startup | Přehled kurzů | Hospodářská krize | Makro | Petrus | Silnější euro | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Silnější kurz | Python | Americká ekonomika | Impérium | Luboš Růžička | Koruna dnes | NVDA | Odpor | Vyhozené peníze | Evropská centrální banka | Obchodník | Hnědé uhlí | Čepro | Akcie týdne | Finanční prostředky | Alibaba Group Holding | Aircraft | COVID-19 | Moskva | Mitsubishi | Opatření vlády | Odvody | Obchodovaná společnost | Akcie ČEZ kurz | ISIN | Tempo poklesu | ROE | Cena benzínu | Asijské země | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Rizika | Epidemie afrického moru | Růst ceny | ISM | Index PX | Alokace | Daně | Skupina OPEC | Lídři | Golden Gate | Inflace v červenci | Investment Management | Kryptoměna | CPI index | Vývoj inflace | Inflace v Turecku | Soubor klimatických opatření | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Nová Tesla | Emisní povolenky EU | Výzkum a vývoj | Obchodovat ropu | Momentum | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Kurz australského dolaru | Statistici | Evropský systém | Konsorcium | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | UNIST | Ges Group | Analytik Trinity Bank | ERA | Nastavení měnové politiky | Zisky | Turów | HICP | Zavádění odvodů na zaměstnance | Nálada spotřebitelů | Současné ceny | Konsenzus | Historické rekordy | Americký index S&P 500 | Windfall daně | Kalendář událostí | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | Obchodujeme | Gold.plus | Cena palladia | Prodávající | ACEA | Situace na trhu | Růst světové ekonomiky | TradingEconomics | Anomálie | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | FXstreet | Voda | Conseq | Inflační očekávání | Analytika | Starbucks | Drahé kovy | Doporučení | Množství peněz | Řeka Rýn | Toyota | Vyšší sazby | Ratingové agentury | Cena zlata | Vysoké inflace | Růst cen domů | Měnová politika | Propady na akciových trzích | Nejvyšší zhodnocení | HSBC | Měnový pár AUD/NZD | Zvýšení ceny | Růst čínské ekonomiky | Daniel Struž | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Obchodníci | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Přecenění | Flash Crash | Saxo | Breakout | Capital | Společnost Allwyn Entertainment | F-35 | Index inflace | Měkké přistání | Růst cen | Index pražské burzy PX | Guvernér | Powercell Sweden (PCELL) | Kryštof Míšek | Ballard Power | Závislost na Rusku v oblasti energií | Cenový pohyb | House Price Index | RSI | Akcie.cz | Makro prostředí | Psychologie | Repo sazby | Cenový propad | Pokles akcií | Poptávka | EUR/MWh | IFO index | Financování | ČSÚ | Zvýšení základního úroku | Ursula von der Leyenová | Cenový graf | Čína | Bulharsko | Omezení dodávek | IMPOSSIBLE | Výroba elektřiny | Reálné příjmy obyvatelstva | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Americká lehká ropa | Babišova vláda | Růst HDP | HDP Asie | Analytik investiční společnosti | Americké banky | Arabica | Obchodovat | Republikáni | USDJPY | Vakcína proti koronaviru | Cizí měny | Czechoslovak Group | Těžby kryptoměn | KSU | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Invaze | Investiční poradenství | Systém obchodování | Výkon světové ekonomiky | Expobank | Zvýšení inflace | Růst spotřebitelských cen v Německu | Dostatek energie | Přijetí kryptoměny | Investor | Proticyklické akcie | Rušení cel | Americké akciové trhy | GfK | Line | Vývoz plynu | EGAP | UMA | Technologický Nasdaq | Strojírenské firmy | Tilray | EP Commodities | Dividenda | Nárůst výnosů | Akcie technologických firem | Nová makrodata | Laureát Nobelovy ceny | Výsledky hospodaření | FT | Reporty | Meziroční inflace v ČR | Index pražské burzy | Dluhová krize | Jedno euro | TA3 | Růst produktivity | Bankovní rada České národní banky | Stavební výroba | Fear and Greed | Freedom Finance | Průměrná mzda | Mali | DNO | Jak funguje inflace a deflace? | Obilniny | Medvědi | Spotřebitel | Colt CZ Group | Hospodářský růst | RBI | Veolia | Prezident Fedu | Nové rekordy | Tržní sazby | Philadelphia Fed index | Největší americká banka | Uchovatel hodnoty | Cena severomořské ropy Brent | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Spotřebitelské ceny v Česku | Elektroauta | Elektřina v ČR | Inflace v Maďarsku | WTI | Bohumil Trampota | Afghánistán | Bod | Tweet | Meziměsíční vývoj inflace | Miliardy korun | Globtrex | Shares | Zisk společnosti | Levné energie | Silnější koruna | Výhled německé ekonomiky | Jaderné elektrárny | Kapitálové trhy | Spready | Získané peníze | Únorová inflace | HDP | Obchodování CFD | Americká měna | Diverzifikace portfolia | Nord Stream | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Problémy | Saúdská Arábie | Ziskovost | PMČR | ROCE | Bankéři | Sázet | Měny regionu | Grand | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Podnik | Ceny niklu | Participace | Firma | Akcie online | Inflace | Ocel | Marže | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Domácí měna | SpaceX | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Reálné příjmy | Státy EU | Jack Dorsey | Koruna zpevnila | Fiskální politika | Odolnost vůči recesi | Hlavní akciový index | Akcie Alphabet | Načasování | Uvolněná měnová politika | Index bank | Kurz USD | Pokles cen akcií | Zprostředkovatelé | Alphabet | USA a Čína | Daňové zatížení | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Omyl | Zkušenosti | Ropa | Karel Havlíček | MultiCharts | Ether | Technologické akcie roku 2020 | Ekosystém | Zasedání měnového výboru | Signály | Omikron | Spotřební daně | Ceny zeleniny | Zhoršený sentiment | Lira | Ceny paliv | Ceny nafty | Předsednictví EU | Ruský vývoz plynu do Evropy | Alphabet (GOOGL) | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Ekonomické recese | Statistiky | Liz Trussová | Slevy oproti nabídkové ceně | Vnitřní Mongolsko | Raiffeisenbank a.s. | Referendum | Restrikce | Fiocchi | Stoxx 600 | Kurz rublu ke koruně | Světová ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby v ČR | Korporátní dluhopisy | Telefónica | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | JPM | Valné hromady | Rozhodování | Výhodné investice | Proof of Stake | Optimismus | Facebook | Dobrá zpráva pro euro | Michal Stupavský | Snížení spotřební daně | RUB | Objem dovozu | Ukončení konfliktu | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Market | Forexu | Americký PMI | Home Credit | Vývoj ceny niklu | Používání kryptoměn | Premiér Rishi Sunak | Unicredit | Akcionáři na valné hromadě | Analýzy makroindikátorů | Světová válka | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Rozkolísaný | Vývoj ceny kávy | CNBS | Dolar | Uhlí | Washington Post | Naše prognóza | Hliník | Gigafactory | Ceny pšenice | Liberty Steel | Jak se stanovuje cena elektřiny | BH Securities | Krize v eurozóně | Vývoj spotové ceny elektřiny | Hodnoty měny | Euro | Generativní AI | Negativní vývoj | Byznys | Yield | Makroekonomické faktory | Český vývoz | Akcenta Miroslav Novák | Úspěšný týden | Francouzský CAC 40 | Vývoj ceny elektřiny | Agentura DPA | Bitmain | Čínský vicepremiér Liou Che | Akcie ve zdravotnictví | Kukuřice | Akcie Nikola | Debata | Energy Price Index | NortonLifeLock | Evropská unie dnes | Nálada na globálních trzích | Investujte | Risk | Paolo Gentiloni | Měď | Ekonomický institut | Cena niklu | Proinflační | Být trpělivý | Rozvíjející se trhy | Mnoho ziskových obchodů | AUD | Bod zlomu | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Vývoj předvolebních průzkumů | Binance | LME | Obchod | ODEHNAL & PARTNEŘI | Dividendový výnos | Čínská měna | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Federální rezervní banky | Růst ekonomiky | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Predikce | Ceny nájmů | Íránská ropa | Plynárenský gigant | Strategické řízení rizik | Eurový příjem | Propad cen akcií | Banka JP Morgan | Obchodování s emisemi | Zahraniční kapitál | Citigroup | Ekonomové | Plán Evropské komise | Amcor | Čínský vývoz | Stagflace | Rada ČNB | Etoro | Hospodářství | MIB | Hlavní úrokové sazby Bank of England | Nákup nemovitostí | Maynard Keynes | Investovat do kryptoměn | Nasdaq Health Care Index | Ohlédnutí | EU | EBITDA | Société Générale | Mezinárodní banky | FSM | Ruská agrese | Ropa roste | CETIN | Dovozní ceny | Sev.en | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Miliardy | ROI | Ranní komentář | Výhodný nákup | Jádrový CPI | Ranní glosa | Kapitalizácia | Intermediate | Představitelé Číny | Globální akciový index | Nižší ceny | Spojené státy | Zisková marže | Ekonomická krize | Cenové stability | Kurzovní lístek KB | Očekávané výsledky hospodaření | Zasedání ECB | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Gamble | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Objem investic | Portfolia | Transakční náklady | Tesla | Conseq Investment Management | Precedens | Vliv směnných kurzů | Dopady umělé inteligence | Expert | Koronavirové krize | Výkon dolaru | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Členské státy EU | Česká inflace | Gate | Samsung | Barel WTI | Recese | Kazuo Ueda | Emisní povolenky | Mzdový růst | Záloha | Renault | Švýcarský frank | Růst akcií | Bank of Canada | Capital Partners | Chuť riskovat | Komerční banka | Měnová politika ČNB | CZK/EUR | Stimul | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Společnost EDF | Základní úroková sazba | Stavební povolení | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Inflace v Německu | Sekce měnové | Brookings Institution | Investiční nemovitosti | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomické vzdělání | Nákupní doporučení | Silný support | Štěpán Křeček | Kurzová rizika | Fosilní paliva | Vývoj ceny platiny | Firemní dluhopisy | Nálada na akciových trzích | Know-how | Dceřiná firma | Jan Raška | Frank | Ministři | Prudký propad | Ceny benzínu | Kapitálové výdaje | Nízká cena ropy | Negativní nálada | Zavření uhelných Počerad a Chvaletic | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Členské státy | Dlužníci | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Britské národní loterie | Silné euro | Dieselgate | Polská průmyslová produkce | Uznání nezávislosti | Patria Finance | KPMG | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Budoucnost dopravy | Meziroční míra inflace | Americké kryptoměnové burzy | Japonský jen | Index důvěry | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Tržby z průmyslové činnosti | Embargo EU | Základní sazby | Prasečí mor | Produktivita práce | Akcie Unipetrolu | Likvidita trhu | Analytik Komerční banky | Jak obchodovat | NEST | Ceny akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Meziroční vývoj inflace v ČR | Ceny velkoobchodní elektřiny | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Krypto aktiva | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Technology Sector Index | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Zisk ČEZ | Technologický sektor | OSN | Soud | Panika | Společnost ČEZ | Co je to forex | Booking | Emise dluhopisů | Blockchain | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Předpovědi | Společnost Microsoft | Air Liquide | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Mince | Analytické společnosti | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Empire State Index | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Benzín | BASF | Ministr financí | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Palivové dříví | Cenová válka | Akcie a ETF | Inflace v Evropské unii | Pokles sazeb | Provozní zisk EBITDA | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Hodnota sloučené společnosti | Automobil | Výrobci elektřiny | Akciové futures | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Reorganizační plán | Akcie na burze | Oslabení | Bilance | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Úrokové sazby na hypotékách | Míra inflace | Zasedání bankovní rady | Windfall tax | Platforma | Přebytek obchodu | Politické události | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Etnetera | Akcie energetických společností | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | USD/RUB | Úsilí | Těžba kryptoměn | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Nařízení | Reposazba | Míra nejistoty | SWIFT | Sazba hypoték | Oblasti umělé inteligence | Nemovitostní trh | Schodek | Farmaceutické společnosti | Invaze Ruska | BTC | Bankovní sektor | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Ministerstvo financí | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Lightning Network | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Průmysl | Investovat do zlata | Ropní těžaři | Identifikační číslo | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Míra inflace v Turecku | Investování do akcií | Východní Asie | Firma Avast | CFMS | Rhodium | Pyramida | Tempo růstu | Podnikatel | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovnictví | Natland Group | Aerolinky | USD index | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Tomáš Holub | EdF | Ministerstvo dopravy | Pohonné hmoty | Biliony | Cena cukru | Zdražování energií | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Analýza společnosti | Akciové trhy | Kurzy měn | T-Mobile US | Adast | Loterie | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Vývoje kurzu | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | Ceny drahých kovů | Varování | Obchodní bilance | Stabilní zisky | Odeznění energetické krize | Hospodářské soutěže | Družba | ENAS Energy Services | Černé zlato | Kurz amerického dolaru | Zpráva pro euro | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Výprodej | Ekonomické výhledy | Financování státního dluhu | Cykly | Národní bezpečnost | Long | Rally | Bankovní rada | Telekomunikace | Vysoké výnosy | ADB | Komoditní index | Trading.com | Výrazný propad | Cenové indexy | CPI Property | Zasedání České národní banky | SARS | Citelné zdražování | Americké vlády | EY Item Club | Modrá pyramida | USDC | Ruský Gazprom | Pokles inflace | Pražský městský soud | Aktiva | Klid | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Časopis Forbes | Širší index | BeeVi | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Futures s dodáním elektřiny | Hördur Arnarson | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Negativní vývoj ekonomiky | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Společnost Seznam.cz média | Nárůst cen energií | Business | Úrokové sazby ČNB | Poradenské firmy | Nastavení sazeb | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Výnosnost | Indikátory | Vývoj ceny americké ropy | Oslabení koruny vůči euru | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Růst spotřebitelských cen v Británii | Plug Power | Překvapení trhu | Obchodní příkazy | Obchodování s komoditami | Ropovod TAL | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Bezpečnost | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Keystone XL | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Peněžní trh | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Bankovní účet | Eloktroauta v ČR | ČBA | Fiskální politiky | Inovace | Paschal Donohoe | Orsted | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Ekonomika Slovenska | Opatřením na podporu ekonomiky | Technologický pokrok | Brazílie | Bouře Eunice | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Sentix | Snížení cen | | Indexy PMI | Smartwings | Pochybnosti | Omnipol | Danske Bank | Orlen Unipetrol | Signet Bank AS | Investiční skupina PPF | Nemovitosti v Česku | Evropští ministři | Členské země | RTL | Riziková aktiva | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Prodeje automobilů | Zisky firem | Fond obnovy | Majetek | Evropská dluhová unie | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Automatizace | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Životní minimum | Dnešní statistiky | Short pozice | Bývalý ministr financí | Šéf společnosti | Silná konkurence | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Největší pokles | Politika | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Konkurence | EP Commodities (EPC) | Nálada na trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Burza Binance | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Novinky.cz | ECOFIN | BHP | Nejrozšířenější kryptoměny | Tým Admiral Markets | Martin Gürtler | Průmyslové ceny | Poplatky | Nike | Forint | Si Ťin-pching | GDP | Karel Komárek | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Dnes zveřejněná data | Pomoc firmám | Hliníkárna Slovalco | Pokles průmyslové výroby | Investování | Členové bankovní rady | Obchodování na devizovém trhu | Klaus Zellmer | Zdraví ekonomiky | Energiewende | Return on Equity | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Napětí na trzích | Quant | Geopolitická rizika | Materiály | Indie | FAO | Burza dnes | Nákupy | Obchodování se zlatem | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Česká antivirová firma | Technologické akcie | Měnové politiky | Ceny v českém průmyslu | Výrazná inflace | Centrální bankéř | Přijetí kryptoměny bitcoin | Sazby | Koncern Volkswagen | Put | Martin Stránský | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Komisař pro hospodářství | Živobytí | Inflace v české ekonomice | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé automobilky | Výnosová křivka | Intradenní obchodník | Historická maxima | Silný fundament | Politika centrálních bank | ČEZ Investor | Camelot LS Group | Vyzkoušet si trading | Těžaři kryptoměn | Dobrá zpráva | Karanténa | Dělení ČEZ | Ceny elektřiny s dodáním na německém trhu | Slovalco | Proticyklické kapitálové rezervy | Vývoj meziroční inflace v ČR | Státní veterinární správa | Sankce | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Zhodnocení | Střední podniky | Míra inflace v Polsku | Poradenské společnosti | Jiří Šimáně | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | Amazon.com Inc. | Index energií | Prodejní cena | Analytik skupiny | Auta | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Jak investovat | Timur Barotov | Výnosy | Americký trh práce | Obchodní účet | Colt CZ Group SE | Nakupovat | Deriváty | Ethereum | Čínský vicepremiér | Investiční prostředí | Kultura | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Růst cen plynu | Hry | Náklady spojené s transakcí | Zlevnění potravin | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Německá koalice | Propouštění | Úrokové sazby Bank of England | Akcie NWR | Sentix index | Zaměstnanci | PayPal | Jaromír Gec | Britské firmy | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | ČNB dnes | Lumius | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Provoz britské národní loterie | Banka Creditas | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | eBook | ČEZ Investor Relations | Jiří Šmejc | Insider | Nabídka a poptávka | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Síkela | Zrušení superhrubé mzdy | General Motors | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Comfort Finance | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Nakamoto | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | USA inflace | Financial Times | Spirálovitý růst | Tesla Motors | Připojení k evropské elektrické síti | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Studie poradenské společnosti | Ministři energetiky | Nikkei 225 | Nákup bitcoinu | Spread | Vývoj ceny akcie | Velkoobchodní cena plynu | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Příjmy obyvatelstva | Návrh rozpočtu | New York | Pension Plan | Katastrofy | MSFT | GS | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Krize | Bernstein | Pád akcií | Price-to-earnings ratio | Ovlivňování | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Staropramen | Růst cen výrobců | Minoritní akcionáři ČEZu | BlackRock | Deflační faktory | USD/MXN | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Ruská měna | Zlotý | IBEX | Britské loterie | Massachusetts | AOS | BUX | Ceny plynu a elektřiny | Slabá čísla | Pokles poptávky | Akcie Microsoft (MSFT) | Panasonic | Objednávky | CEO | Oslabení dolaru | Těžby bitcoinů | Kurz libry | Navyšování cen | NFT | Majoritní akcionář | Těžař | Rally na ropě | Algoritmy | Prezidentské volby | Dollar | FX trh | Vratislav Zámiš | Chuť nakupovat nemovitosti | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akciový trh | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Income Fund | Výplata | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Prazdroj | Jamal | Poradci | Americké výnosy | Akcie Tesla | Mezibankovní | ODS | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Devizové rezervy | České vlády | DIHK | Cíle | Ekonomický řád | Burza | Zvýšení dostupné likvidity | LTRO | Investiční skupiny | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Společnost Rohlik | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Asociace exportérů | Výprodeje | Průměrná míra inflace | Hypomonitor | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Volatility trhu | Dnešní údaje | Cena transakce | Marian Jurečka | Technologický index | Elektřina na pražské burze | Měny | Výrobní inflace | Premiér Fiala | Člen představenstva ČEZ | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Růst cen potravin | Výnosy 10letých dluhopisů | ALO diamonds | Innogy | Vývoj ceny akcií EDF | Těžba BTC | Vědecký pokrok | Energetický regulační úřad | Výzkumné společnosti | Výroba v Německu | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Glencore | Irsko | Dílčí indexy | Energie | Analytici společnosti | Milei | Epidemie koronaviru | Zpravodajství | Jamie Dimon | Dow Jones Utility Average | Justice | Michal Brožka | Ekonomika EU | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Větší korekce | Model S Plaid | Tradeři | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Program QE | USDX | BHS Štěpán Křeček | Firma Exxon Mobil | One Ticket | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Merkelová | Shitcoin | Pracovní síly | Oslabení eura | David Marek | Ropa dnes | Co je forex trading | Paul Volcker | Německé banky | Trader Workstation | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | EUR/CHF | Konfederace | Hodnota bitcoinu | Patria Direct | CV90 | Geopolitické dění | Thomson Reuters | Fúze | Nákupy centrálních bank | Evropské továrny | Měnový výbor | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Inside | Investiční skupina | Dodávky LNG | Jednání ČNB | Nákup nemovitosti | Cena americké ropy WTI | Finanční trh | Růst poptávky | FOMC | Maďarská vláda | JPMorgan | Nová vláda | Akcie Erste Bank | Půlení | Česká národní banka | Data z Německa | Trade | Risk On | Regionální měny | Eni | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Satoši Nakamoto | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | UNH | Nikola Motor | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Rates | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Mojmír Hampl | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Graf akciového indexu | Akcionář | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Další růst sazeb | Zkušenost | Kurzové výkyvy | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Signál | Írán | Zdražování | Protiepidemická opatření | Analytici JPMorgan | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Bonita | Britská vláda | Nejvolatilnější | EPS | ADP | Square | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Ceny americké ropy WTI | Termínový kontrakt | Pracovní den | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Penta | Zisky společnosti | EET | Řízení rizik | Člen bankovní rady | SICAV | Obiloviny | Výnosy firmy | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Akcie Coca-Cola | Výdaje | Produkce energií | Guvernér české národní banky | Analytik BCM | Evropská komise (EK) | Porušení pravidel | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Obchodní systémy | Vývoj ceny bavlny | Důchody | Likvidní | Kontaktní centra | I-Trader | Sázky | Forbes | Akcez | Obchodujte | Dynamika mezd | Colt | Ceny americké ropy | Základní zdravotnické potřeby | Zmírnění rizik | Radomír Jáč | Klíčové faktory | Čas na nákup | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Buy | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Důsledky epidemie | Cena akcií | Cena kontraktu | Volatilita trhů | Kupci | Upozornění na rizika | Rozšíření | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | NEXO | CPI Property Group | Umělé inteligence | Eura | Schodek rozpočtu | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Pavel Řežábek | ACT | Africký mor | Organizace | Sulut Airways Indonesia | Alipay | Obilí | Analýza akciových trhů | Deník The Wall Street Journal | Prodat dluhopisy | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Zmírnění inflace | Inflační data | Úrokové náklady | BITMAIN | Růst | Šíření nákazy | Objem obchodování | Občanské války | Kansas City Southern | Akcie společnosti Telefonica | Ceny surovin | RegioJet | Technologický rozvoj | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Energetické komodity | Ekonomika Srí Lanky | Inflační výhled | Příjmy | Comfort Finance Group | Rusko a Ukrajina | Hospodářské výsledky | Propad ceny | Volvo | Zajištění | Domácí měny | Administrativa | Tlak na růst inflace | Šéf podniku | Propad cen ropy | Snížení inflace | Nejdůležitější akcie | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Overweight | Index | Wall Street Journal | Cenový pokles | Komoditní | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | MiFID II | Fundament | Centrální bankéři | Nejbližší rezistence | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Komodity | Potravinářský průmysl | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | ÚRS | Útlum ekonomiky | Vývoj ceny americké ropy WTI | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | ČTK | Tuzemská měna | Arca | Kurz euro | Návratnost investice | Ceny akcie | Inflace v zemích EU | Akcie Plug Power | Míra nezaměstnanosti v EU | Finanční plánování | Wood Mackenzie | Správa | Drahá elektřina | Vodíkový pohon | EPC | Halving | Dna | Obchodovat s akciemi | Ministr obchodu | Riziko deflace | Zveřejněné údaje | Šance | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Údaje MMF | USD/CNY | Akceptovat ztráty | Ceny mědi | BLDP | MOL | Hospodaření ČEZ | Výsledek britských voleb | Uvolnění podmínek | Zásoby zlata | Americká centrální banka FED | Tomáš Prouza | Odvětví | Nejlepší strategie | Tchaj-wan | Cathie Wood | Investičně-poradenské firmy | EPH Daniel Častvaj | Rakouská centrální banka | Tržní cena | High-yield | Umělá inteligence dnes | Index spotřebitelských cen | Kryptoměnové odvětví | Reakce dolaru | Poradenství | Akciové riziko (Risk On Shares) | Navyšování mezd | Obchodní řetězce | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | CBAM | Akcie.cz online burza | Diverzifikace | Program nákupů dluhopisů | GreenBlocks | CEE | Čínské firmy | Návrh dividendy | Luxent | Beta koeficient | Akcionáři ČEZu | Mise MMF | Bilance zahraničního obchodu | Koronavirus | Imperial College | Šíření koronaviru | Medvědí trend | Výkonná rada MMF | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Akcie ČEZ online | Procter & Gamble | Deloitte | Druhá vlna | Eric Adams | Akcie Meta | Finanční ředitel ČEZ | Evropské vlády | Cílová cena | Průmyslníci | Akcie CETV | Prudký pokles cen | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Dividenda ČEZ | Chytrý Honza | Vývoj těžby ropy | Strategy Research | Ekonomický cyklus | Škrtání dotací | MUFG Bank | Ztráta ruského trhu | Miliardář Křetínský | Prohlášení | Netflix | Největší banky | Akciový prémiový dluhopis IV | Bankovní asociace | Volby ve Velké Británii | Kolaps HDP | MF | Ycharts | Komentátor | Analýza | Nvidia akcie | Ukazatel zdraví ekonomiky | Růst cen průmyslových výrobců | iPhone 12 | Kryptoměna Bitcoin | EPI | Nákup aktiv | Zdražování cen | IMF | Investiční příležitost | Ceny ve výrobě | Nordstream 2 | GM | Obchodování s finančními deriváty | Marathon Digital Holdings | Daimler | ROI (Return On Investment) | Extrémní volatilita | Rozsáhlé propouštění | GEM | Kompenzace | Návratnost | Poptávka po ropě | Riot Blockchain | Akcie Česká spořitelna | Nvidia | Akcie Air Liquide | Cena emisních povolenek EU | Spotřebitelské ceny v ČR | SPAC | Aktuální kurzovní lístek | Význam inovací | Ondřej Janata | David Vagenknecht | Jak profitovat | Utahování měnových politik | Ceny dřeva | Obchodování na forexu | Elektrická energie | Banka | Posílení | Holubice | Dubaj | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Sehnání nájemců | Pracovní místa | Zelené dluhopisy | Nigérie | Vývoj růstu průmyslu | Železná ruda | Velkoobchodní ceny plynu | PPF | Cyklická vs. necyklická odvětví | Tržní hodnota | Akcie ČEZ aktuálně | oEnergetice.cz | Drahý plyn | Maržové obchodování | Tvůrce bitcoinu | Geopolitické události | Index cen nemovitostí | Posilování koruny | Ceny akcie ČEZ | Akcie ČEZ graf | Škoda JS | Více peněz | Kurzovní lístek | ČSOB | Platby na eura | Béžová kniha | Cena elektřiny pro německý trh | Dnešní statistika | Vysoké úrokové sazby | Maďarsko | Údaje americké vlády | Makléři | Výrobce pneumatik | Akcie Nvidia Corp | Pavel Ryba | Sýrie | Vít Hradil | Rozdělení ČEZ | Vývoj ceny akcií | Vývoj měnového páru | Index cen zemědělských výrobců | České předsednictví | Hyundai | Země eurozóny | 5G | Obchodování CFD akcií | Freedom Finance Europe | City | Power Exchange Central Europe | Analytička | Cenové války | Akcie Air Liquide (AI) | Automobilka Tesla | KKCG | Dumping | Argo Blockchain | Deutsche Bank | Transakční poplatky | Norsko | Americký index | Texaská ropa WTI | Progres | Valná hromada ČEZ | Španělsko | Ceny energií v Evropě | Vyšší úrokové sazby | Velkoobchodní cena zemního plynu | Zrychlení růstu | Pevné terminály | Akumulace | Produkční ceny | Globální problém | Extrémní nárůst | Sociální nepokoje | Krize na energetickém trhu | Barclays Capital | Těžební kapacity | Americké centrální banky | Analytici Fidelity International | Ray Dalio | Válka | PCELL | Typ ropy | ZIL | Sazby Fedu | Bloomberg | Taproot | Týden na pražské burze | Plovoucí LNG terminály | Zákaznický servis | EP Corporate Group | Úvěry v eurech | Premiérka | HDP Německa | ONE | Zlepšení | Aktuální kurz rublu | Manažer fondu | Snížení na polovinu | Energetický tarif | Předpovědi ceny | Ekonomický růst | CAD | Vývoj ceny kakaa | Zisk na jednu akcii | Inflační situace v ČR | Vakcína | Sledování vývoje | Nejlevnější hypotéky | Ceny elektřiny v Německu | Vývoj meziročního růstu spotřebitelských cen | Průmyslové kovy | Lobbistické skupiny | Financial | Generali Investments CEE | Inflace ve službách | Politika centrální banky | Embargo EU na ruskou ropu | Silky Zdeňka Porybného | DJIA | Platit daně | Maďarský forint | Emise skleníkových plynů | Wall Street | CFD World | Swiss Life Select | Irák | Trigger | XTB Jiří Tyleček | Snížení úroků | PRAŽSKÁ ENERGETIKA | Nemovitosti v zahraničí | EUR/NOK | Vysoké ceny energií | Elektřina pro německý trh | Snižování sazeb | ČR | Zpomalování ekonomiky | Důvěra v českou ekonomiku | WP | Byznys plán | Makléř Fio banky | Nvidia Corp | Obnovitelné zdroje energie | Nemovitosti | Intervence ČNB | Revize amerického HDP | Schůzce FOMC | Vyšší ceny ropy | Statistiky z Číny | Úvěrové pojišťovny | Akcie online Čína | EK | Black swan | Cílové ceny | Nejziskovější | Hospodaření | Futures | Rýže | Inflace v eurozóně | Agentura APA | Obnovitelné energie | Snížení daní | Riziko | Švýcarský frank (CHF) | Nejbližší support | FXstreet.cz | Růst dovozu | XTB | Didier Pfleger | Vysoká cena | Obchody | Obnovitelné zdroje | CEPS | Růst cen stavebních materiálů | Státní podpora | Zahájení ruského útoku | CHF | PLUG | Omezení QE | Evropské indexy nákupních manažerů | Index Nikkei | Propad akcií | Ekonomický model | Makléř | Dění na Ukrajině | Vývoz plynu do Evropy | Plyn v rublech | Americká data | Josef Síkela | OKD | Nízká inflace | Zdražení ropy | Inflace v únoru | Parlamentní volby | Akciový index | Těžba ropy | James Bullard | Louis Vuitton | Skupina ČEZ | Sektor služeb | Zemědělství | Navýšení dluhového stropu | Oblečení | Dluhová služba | Bílý cukr | Index CPI | Mzdy v ČR | Platina | Dividendy ČEZ | Emerging markets | Index Nasdaq Composite | Gold.plus Martin Stránský | Odborný přístup | Aleš Michl | Fiocchi Munizioni | Německá energetická společnost | Tržní hodnota akcie | Dopad na centrální banku | Technologické bubliny | Podpora | Index výrobních cen (PPI) | Navýšení sazeb | MWh | Ruská invaze | Maržový účet | Budoucí vývoj | Hlavní ekonom | Portugalsko | Tendr | Cena železné rudy | Veřejně obchodovaná společnost | Portfólia | Volatility | Value at Risk | Růst cen ve výrobě | Elektromobilita | ENA | Mzdová spirála | Americké akciové burzy | Nejnovější údaje | 2bminer.com | Úrokový diferenciál | Solidní výsledky | Komentář Fidelity | Ministr průmyslu a obchodu | Vývoj úrokových sazeb | Destatis | Zpřísňováním měnové politiky | Desinflační trend | Očekávání trhu | Statistika | Globální akcie | Statistické údaje | Plzeňský Prazdroj | E-commerce | Krypto průmysl | Finančníci | Úvěrový program | Surové ropy | Sílící dolar | Velkoobchodní ceny elektřiny | Zdroj příjmů | MJ | Akcie společností spotřebního zboží | Price-to-Book Ratio | Americké akciové indexy | Aktuální kurz rublu ke koruně | Meta Platforms | Graf akcie | Akcioví investoři | Vládní pomoc | Narůstající ceny | Partnerství | Právo | Investice do společností budoucnosti | Citelná inflace | Varšava | Aukce | Daně z neočekávaných zisků | Burze | Emise | Cena bavlny | Inflace v říjnu | Akcie Alphabet (GOOGL) | Přehled o dění | Investor Relations | Setkání centrálních bankéřů | Dlouhodobí investoři | China Three Gorges | ONS | Motivace | Soft-landing | Kommersant | Polský průmysl | Japonská centrální banka | OX Capital Markets | Plynovod Jamal | Obchodování s emisními povolenkami | Rodinné rozpočty | Michal Uma | Šéf banky | Ruská ropa | Obchodování na burze | Alibaba Group (BABA) | Demografické změny | BAT | Splatnost | Marketingová komunikace | 4. průmyslová revoluce | Koš | Revoluce v technologii | JD.com | Elektromobily | Snižování úrokových sazeb | Ukončení činnosti | Snižování rozvahy Fedu | INSEE | Capital Markets | České dráhy | Den zveřejnění | Akcie Škoda auto | V4 | Saudi Aramco | Plyn v EU | CAPEX | Temelín | Nákup futures | Royal Dutch Shell | Mzdově-inflační spirála | Závislost | Česká vláda | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Globální sentiment | Softwarové inženýrství | Cena kávy arabica | Průmyslové společnosti | Eurozóna | Trading | Míra inflace v Německu | Makroekonomický kalendář | Akciový mix FF | Motorová nafta | Amazon | Zastropování cen plynu | Společnost Nike | Marathon | Pšenice | Vývoj ceny kukuřice | Aktuální kurzovní lístek KB | Ziskovost dominantních jaderných elektráren | Tým FXstreet.cz | Kazachstán | Home Depot | Společnost S&P Global | Vysoká poptávka | Investiční doporučení | WTI CFD | Air Bank | Proinflační riziko | Jan Frait | Snížení ceny zemního plynu | Velcí hráči | Spotřební daň z nafty | Indonésie | Necyklické akcie | Přísná regulace | Problém s dodávkami plynu | Balík akcií | Chorvatsko | KBC | Umělá inteligence (AI) | Underweight | Americká ministryně financí | Akcie Nikola Motor | Analytik | Sazby beze změny | Rostoucí úrokové sazby | Trader | Hang Seng | VPN | Hodnota akcií | AAA | OMV | Ninja Trader | Vypnutí plynu | Pozornost trhu | Termínové kontrakty | Energetická bezpečnost | Berkeley | Expirace | Cenový index energií | Spotřebitelské ceny | Cena akcií ČEZ | Výkyvy počasí | Zvyšování úroků | Evropské země | MIFID | Wise | Ceny v průmyslu | Dnešní posílení | Ceny platiny | Statistický úřad | Podnikání | Poptávková recese | Příjmy domácností | Regulatorní prostředí | Celkový výsledek | Jak funguje inflace | Inflační tlaky v české ekonomice | Nezkušení investoři | Růst české ekonomiky | DAX | Index MSCI All Country World | DIA | GFG Alliance | Vývoj ceny mědi | Odklon od fosilních paliv | Dluhopisový trh | Obchodníci s kryptoměnami | České Radiokomunikace | Vývoj ceny | Výsledky ČEZu | Intervenovat | Krypto | Nejvyšší soud USA | Počasí | Solární panely | Akciové fondy | Co bude | Odhady ČNB | Seznam.cz média | Kupón | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Význam inovací a výzkumu | Tyson Foods | Německé státní dluhopisy | Meziroční vývoj inflace | Závislost na Rusku | Evropský systém obchodování | Obchodujte akcie | TRON | Akcie O2 | Evropská spotřebitelská důvěra | Nové peníze | Oslabování koruny | Pražský parket | Cena akcie ČEZ | Maďarská centrální banka | Analytik XTB | Nový Zéland | Etiopie | Ceny v dopravě | Bavlna | Spuštění bitcoinů | Ceny energie | Ceny kávy | Ruská ekonomika | Barclays | Demo účet | Premiér Viktor Orbán | Etherea | Čeští investoři | Ballard Power (BLDP) | Antimonopolní úřad | Pozice | Investing | Oslabení české koruny | Dlouhodobý investor | SPD | CoinDesk | Hlášení inflace a deflace | Rostoucí úroky | Zdravotnické potřeby | Poptávka po plynu | Zelené energie | Výhody | Evropské investiční banky | Očekávaný růst | Dodavatelské řetězce | Internetoví giganti | Zdražuje zlato | SEC | Opatření proti šíření epidemie | Regulační rizika | Zkapalněný zemní plyn | Evropské indexy | Sektor pro investování | Průmyslové podniky | Výrobní náklady | Jestřáb | Burzovní ceny ropy | Cena stříbra | Systémy umělé inteligence | Štěpení | Redukce | Míra inflace v únoru | Kryptoměnový trh | Daňové změny | Deflační prostředí | Nulové úroky | Lidstvo | Country Garden | CZK/USD | Profesor ekonomie | Platinové akcie | Stárnutí populace | Světové centrální banky | Akcie skupiny | Vládní deficit | Ceny ropy a plynu | Akcie pražské burzy | Dluhové závazky | Dow Jones | Starosta New Yorku | Šéfka Fedu | CARA | Ropný průmysl | Pokles bitcoinu | Největší evropská automobilka | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | CNY | Ruský list | Expobank CZ | Devizy | Obchodní marže | Return On Investment | Roční návratnost | Jihoafrický rand | Růst průmyslových cen | Silné inflační tlaky | Biden | Cloud Computing | Budoucnost | Ocenění | Banky | Dodavatelský řetězec | Americké trhy | Výhledy | Nedostatek plynu | Růst průměrné mzdy | Akcie ČEZu na burze | NASDAQ 100 | Wood & Company | Peking | Rostoucí mzdy | Profesionální sportovci | Evropská investiční banka | Restrukturalizace | Bitcoinové sítě | Krize v Evropě | Dluhopisové investice | Brookings | Průzkum KPMG | Klaas Knot | Bělorusko | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Sankce vůči Rusku | JPMorgan Chase | Žlutý kov | Mzdová dynamika | Certifikace | Generativní umělé inteligence | Vývoj na burze | Setrvání Británie v EU | AUD/USD | Investovat peníze | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Aktuální situace | Aktuální kurz | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Mauricius | Realitní skupina CPI Property Group | Komisí pro cenné papíry a burzy | Lockdowny | Ulsan National Institute of Science and Technology | Prodeje | Devizové rezervy ČNB | Politici | Bloomberg Barclays | Pozastavení obchodování | Kurz EUR | Kotace | Obchodní podmínky | Mluvčí EPH | Dánsko | Měnový pár | Korporace | Sol | PX Pražské burzy | Evropská automobilka Volkswagen | Správkyně Sberbank CZ | Premiérka Liz Trussová | Výkyvy cen | Předsedkyně Evropské komise | Finanční situace | Tempo inflace | Golden Gate CZ Marek Brávník | Emitenti | Meziroční inflace | G7 | Celková inflace | Philip Lane | Obnovení růstu | Joe Biden | Restrukturalizace dluhu | Politika ČNB | Rozhodný den | Kurs koruny | Guvernér ČNB | Ekologie | Silný frank | Allwyn Entertainment | Ceny v České republice | Robert Solow | Sazba Fedu | Nikola Corporation | Sláva | Moudro | Prostor pro další růst | Webináře | Palantir | Světové trhy | Základní sazba | Investiční platformy | Jednatel | Výsledky za první pololetí | Autoprůmysl | InstaForex | Novinky | Kontrakt | Komoditní index agentury Bloomberg | Kpler | Paradox | Tok ruského plynu | Golden Gate Pavel Ryba | Cena komodit | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Oblast kryptoměn | Cena barelu ropy | USA | Fáze expanze | Platba | Koruna oslabuje | Dolarové úrokové sazby | Ropovody | Produkce zlata | Zlato | Platy státních zaměstnanců | Nejvyšší kontrolní úřad | Jak vydělat | Prezident společnosti | Italové | GOOGL | Vlastnosti bitcoinu | Tomáš Vranka | Cena dřeva | Obchodování platiny | Daň z příjmu | Zastropování cen | Plynové elektrárny | Zpomalování inflace | Výhled růstu české ekonomiky | Tržní služby | Philip Morris | Jozo Perić | Příležitost vstoupit na trh | Nasdaq | Dekarbonizace | Drahá ropa | Rebalancování indexů | Jak obchodovat cyklické akcie | Peníze do bank | Šíření koronavirové nákazy | Volkswagen | Epidemie SARS | Geopolitická situace | Průměrná cena | Holding Agrofert | Odhady analytiků | MIC | Cena kávy | Akciové fondy aktuální kurzy | Kukuřice na chicagské burze | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Listopadové maloobchodní tržby | Kontrakty na futures | Bloky | Michal Lukáč | Spekulanti | Nejdůležitější akcie pražské burzy | Cenový vývoj | Inflační faktory | Camelot | Hlavní ekonom BH Securities | Ukrajinská centrální banka | Dluhopis | Domácí poptávka | Ztráty v tradingu | Peloton Interactive | Vyšší inflace | Green:Code | John Maynard Keynes | Pražská burza | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | BIC | JD | Útlum ekonomické aktivity | Německá inflace | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Důvěra v ekonomiku ČR | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | AMZN | Řešení problémů | Černá labuť | Liou Che | Průlom | Aleš Sosnovský | Daniel Fannar Jonsson | Investment | Omezení cen plynu | Nakupovat nemovitosti | Zásobníky | VIAC | Výplata dividendy | Ocelárny | Zelený plán | BCM Begin Capital Markets CY | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výraznější pokles | Vyhoření | IOT | Firemní výsledky | WISE Air | Fidelity International | Rakouský kancléř | Realitní sektor | Obchodní dohody | Energetická firma | OTC | Daně z mimořádných zisků | USD/JPY | Ministr práce a sociálních věcí | Silná koruna | Šéfka EK | Počet nezaměstnaných | Návrh PPF | Inflační epizoda | Epidemie afrického moru prasat | Ekonomické sankce | Vývoj na trhu | GROWING WAY | Generální ředitel ČEZ | China Daily | Ruský finančník | Ceny v Česku | Fio | Kryptoměny | Forex trading | Změny úrokových sazeb | Low | Dovoz uhlí | Portfolio manageři | Nálada na finančních trzích | Ministr zemědělství | Zbyněk Stanjura | Průměrná sazba hypoték | Výsledky CPI | Prodejní ceny | Analytici Patria | Cenu plynu | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Turecké měny | Olaf Scholz | Inflace na Slovensku | Václav Holler | Časový pásma | Platidlo | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj české koruny | Další pokles | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Pomerančový džus | Úspěch | Akciové obchodování | CNBC | Vývoj inflace v ČR | Uvolnit měnovou politiku | Trend automatizace | Chudoba | Digitální revoluce | Akcie CFMS | MSCI All Country World | Vliv sezónnosti na odvětví | Volby | Evropský průmysl | Eco | Ukazatele | Zvyšování sazeb Fedem | Ropný benchmark | Umělá inteligence | Miliardář | Cena kukuřice | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Vladimir Putin | CPI v eurozóně | Stabilita | Texaská ropa | Liberty Ostrava | Vojtěch Benda | Rýn | Británie | Dotovaná sazba | NASDAQ-100 Technology Sector Index (NDXT) | Cena zemního plynu | Seznam.cz | Tescan | Nová auta | Význam firemní kultury | Vývoj jádrové inflace | Urbanizace | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Záměna | Recyklovat | Automatické obchodování | Diamanty | Ropné cenové války | Hlášení inflace | Měnové podmínky | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Technology Sector Index (NDXT) | Rozvoj obnovitelných zdrojů | Podniky | Tether | Strukturální změny | Inflační šok | Vliv klimatických změn | Euro vůči americkému dolaru | Analytický tým | Inflace v USA | Sazby Bank of England | Chování spotřebitelů | NERV | Zahraniční forex | Očkování | Tržby v maloobchodě | Vysoká rizika | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Elektronické peněženky
Elektronické peníze
Elektronický klíč
Elektronický sport
Elektronický systém
Elektronický trh
Elektroničtí poradci
Elektrotechnický koncern
Elektrovozy
Elektrovozy Tesla

Následující klíčová slova

Elektřina na pražské burze
Elektřina pro německý trh
Elektřina v ČR
ELEMENTARYCOINFX
ELEON
Eleon Capital
ELEON-Capital
Eleon Capital Management
Eleon Capital Management LTD
El-Erian
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít