Neděle 03. červenec 2022 16:01
reklama
Vantage
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Elektřina

img

ČEZ zdražuje lidem energie jen měsíc od posledního zdražení. Nejde letos o poslední zdražení – na podzim domácnosti čeká naprostý cenový šok, inflace může atakovat úroveň 20 %

02.07.2022 V polovině prázdnin bude ČEZ opět zdražovat. Největší tuzemský dodavatel elektřiny domácnostem, kterým končí fixace, zvedne cenu od 1. srpna, a to na všech tarifech – nejčastěji zhruba o 10 procent. Přitom zdražil také od včerejška, tedy pro období od 1. července.
img

Česko by mělo předsednictví EU využít zejména k nakročení zpět k energetické racionalitě, tedy ke zlevnění energií bez zadlužování

01.07.2022 Česko by mělo své předsednictví EU, které dneškem začíná, využít k zahájení návratu k racionalitě v energetické oblasti. Premiér Fiala tedy hovoří spíše o energetické suverenitě, ale ta dosažitelná není. Důležité je začít se vracet právě k energetické racionalitě.
C:\fakepath\trader-28062022-33-zm.jpg

Jednáme se státem o zvýšení dostupné likvidity, řekl finanční ředitel ČEZ

28.06.2022 Energetická společnost ČEZ jedná již od loňského roku se státem o zvýšení dostupné likvidity tak, aby firma byla schopná ustát obtížně předvídatelný nárůst záloh na energetických burzách v souvislosti s dalším potenciálním růstem cen komodit, například v souvislosti s případným zastavením toku plynu z Ruska do Evropy. Na dnešním zasedání valné hromady ČEZ to řekl finanční ředitel Martin Novák. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.
img

„Polední meníčko“ bude brzy průměrně za 200 korun, za posledních deset let zdražila o 80 korun – v Praze méně než ve zbytku země. Pro řadu lidí se oběd v restauraci kvůli inflaci stává nedostupným a vaří si doma

28.06.2022 Lidé v Česku už se dnes v restauraci jen těžko nenaobědvají za cenu pod 150 korun. Oběd nyní stojí průměrně 163 korun, plyne z šetření společnosti Sodexo Benefity. V Praze to je dokonce 190 korun, na Karlovarsku jen 147 korun. Průměrná cena „meníčka“ od roku 2020 narostla o 28 korun.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval. Využijme předsednictví EU a vezměme si příklad z Francie

21.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu a zítra projedná vláda, je jen dalším dluhem. Neřeší podstatu drahých energií. Ceny energií přitom v EU zůstanou vysoké po několik let. Nelze po celou tu dobu maskovat drahou elektřinu a plyn na dluh budoucích generací, když už nyní vláda počítá až do roku 2025 se schodky státního rozpočtu kolem 300 miliard korun.
img

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ

20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
img

Inflace nekončí…

15.06.2022 Příběh vysoké inflace v Česku nekončí. Poslední údaje za květen ukazují spíše opak. Meziroční zdražení průměrného spotřebního koše dosáhlo hodnoty šestnáct procent a překonalo tak i očekávání ČNB, která vyhlížela inflaci patnáctiprocentní. „Před novou bankovní radou bude stát nelehký úkol. Pokud sazby přestanou zvyšovat, je možné, že inflace nadále poroste. Pokud by ve zvyšování pokračovali, je možné, že dostanou českou ekonomiku do recese. Přejme jim šťastnou ruku v rozhodování o naší budoucnosti,“ říká ve svém komentáři Jan Macek, produktový manažer společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Rozbřesk: Úsporný energetický tarif jako reakce na inflaci. Dává to smysl?

13.06.2022 Inflace v Česku láme nové rekordy a vláda i proto představila první obrysy speciálního úsporného energetického tarifu. Ministr Síkela hovoří o tom, že vláda na něj vynaloží až 50 miliard korun a detailnější informace bychom měli dostat během nejbližších týdnů (nasazen bude na nadcházející topnou sezónu). Podle dostupných informací se jedná o politický kompromis, který nakonec bohužel necílí na nejvíce ohrožené nízko-příjmové skupiny, ale má motivovat celou českou populaci k energetickým úsporám - 15 až 20procentní sleva bude platit pro spotřebu do určité výše a nad ní bude účtován domácnostem klasický tarif (limit pravděpodobně bude stanoven na základě historické spotřeby odběrného místa).
img

Úsporný energetický tarif jako reakce na inflaci

13.06.2022 Inflace v Česku láme nové rekordy a vláda i proto představila první obrysy speciálního úsporného energetického tarifu. Ministr Síkela hovoří o tom, že vláda na něj vynaloží až 50 miliard korun a detailnější informace bychom měli dostat během nejbližších týdnů (nasazen bude na nadcházející topnou sezónu).
img

Akcie firem jako ČEZ nebo MOL podle expertů ochrání úspory před inflací. Akcie ČEZ by měly podle některých z nich stoupnout o 40 % během následujících 12 měsíců

06.06.2022 Akcie firem z energetického odvětví patří historicky k těm aktivům, která porážejí i rapidní inflaci. Kromě právě energetických titulů budeme těžko hledat akciové tituly jakéhokoli jiného odvětví, které by v uplynulé zhruba stovce let tak spolehlivě zdolávaly právě i poměrně výraznou inflaci. Spolehlivější už je pak investice jen přímo do surovin či energií, třeba prostřednictvím termínových kontraktů na ropu či plyn. Zůstaneme-li však u akcií jako takových, těžko najdeme spolehlivější pojistku proti inflaci, než jsou právě ty energetické.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
C:\fakepath\trader-02062022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.06.2022 1) Největší a nejznámější světová kryptoměna bitcoin dnes podle serveru CoinDesk ztrácí 5,5 procenta a je tak zpět pod cenou 30.000 dolarů (696.460 Kč). Pod tuto hranici se bitcoin dostal už v noci poté, když ve středu oslabily i americké akciové burzy, které poslaly dolů obavy z růstu úrokových sazeb ve Spojených státech.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku vystoupila na 13,9 procenta, maximum od roku 1997

31.05.2022 Míra inflace v Polsku v květnu podle předběžných údajů vystoupila na 13,9 procenta z dubnové hodnoty 12,4 procenta. Oznámil to dnes místní statistický úřad. Inflace je tak nyní v Polsku na nejvyšší úrovni od října 1997 a vliv na ni má zejména růst cen komodit kvůli válce na Ukrajině.
img

Co když dojde plyn…

30.05.2022 Všechny naše výhledy na rok 2022/23 leží na jednom jednoduchém, avšak zásadním předpokladu - do Evropy v nejbližších kvartálech dál poteče plyn z Ruska a další zima nebude narušená nedostatkem energií. Pokud by tento předpoklad neplatil, znamenalo by to, že naše odhady inflace půjdou dál vzhůru a především odhady ekonomického výkonu výrazně dolů.
img

Rozbřesk: Co když dojde plyn… Česko patří k nejzranitelnějším

30.05.2022 Všechny naše výhledy na rok 2022/23 leží na jednom jednoduchém, avšak zásadním předpokladu - do Evropy v nejbližších kvartálech dál poteče plyn z Ruska a další zima nebude narušená nedostatkem energií. Pokud by tento předpoklad neplatil, znamenalo by to, že naše odhady inflace půjdou dál vzhůru a především odhady ekonomického výkonu výrazně dolů.
img

Čechům se nákupy prodraží, ceny porostou rychleji než evropský průměr

27.05.2022 Nejen pivo, ale i jiné potraviny by v Česku mohly do konce roku výrazně zdražit. K vysokým vstupním nákladům za energie či hnojiva a nízkým zásobám se přidaly i důsledky ruské invaze na Ukrajinu. Ty vyhnaly ceny takových komodit, u nichž Rusko a Ukrajina mají silnou pozici na mezinárodních trzích. Například jde o oleje a tuky (o 53 %), mouky (28 %) nebo těstoviny (19 %). Podle analytiků pojišťovny Allianz Trade se přitom dá očekávat, že se toto zdražení do koncových cen teprve promítne.
img

Vláda zvažuje restrukturalizaci ČEZ, možností je rozdělení firmy

19.05.2022  Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který dnes zveřejnil server Hospodářských novin (HN). Jednou z možností je rozdělení firmy, připustil. Na informaci serveru Seznam Zprávy, že vláda oprášila plán na rozdělení ČEZ, aby získala kontrolu nad cenami energií, ve středu reagovaly akcie firmy na pražské burze osmiprocentním růstem.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku vystoupila na 12,4 procenta, maximum od roku 1997

13.05.2022 Míra inflace v Polsku v dubnu vystoupila na 12,4 procenta a je na maximu od konce roku 1997. V březnu činila 11 procent. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil polský statistický úřad. Výsledek mírně překonal odhady analytiků i rychlý odhad statistiků. Na inflaci má i nadále vliv růst cen energií a také některých surovin, částečně v důsledku války na Ukrajině, s kterou Polsko sousedí.
img

Za inflaci mohou „autisté“. Návody, které píší centrálním bankéřům, jsou odtržené od politické a sociální reality

11.05.2022 Česko má nejvyšší inflaci za skoro třicet let, poprvé od prosince 1993 přesahuje čtrnáct procent. A bude hůř. Blbě jsou na tom i jinde. Třeba v Estonsku je inflace takřka devatenáctiprocentní. Takže neobstojí tvrzení, že s eurem by byla inflace v ČR nutně nižší.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v dubnu stoupla na 14,2 procenta a poroste dál až k 15 procentům

10.05.2022 Meziroční inflace v dubnu stoupla na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta a dostala se na nejvyšší úroveň od prosince 1993. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle ekonomů inflace v dalších měsících dále poroste a pravděpodobně překoná i patnáctiprocentní hranici a na dvojciferných úrovních zůstane po zbytek roku. Takto dramatický růst cen přitom bude podle nich vyžadovat ještě další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB). Analytici v této souvislosti také upozornili, že při takto vysoké inflaci je potřeba více než kdy jindy důvěryhodná a konzistentní politika ČNB.
img

Inflace opět překvapila výraznějším růstem

10.05.2022 Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu rostly meziměsíčně v průměru o 1,8 %, tedy obdobně rychlým tempem jako v březnu (1,7 %). Stejných hodnot dosahovala meziměsíční dynamika v obou zmíněných měsících i po sezonním očištění. Ve srovnání s tržním konsensem ve výši 0,9 % se jedná o výrazné překvapení. Stejné platí i pro naši prognózu, která byla v souladu s konsensem trhu.
img

Další inflační šok, co přinese červnové zasedání?

10.05.2022 Inflace v dubnu vyskočila opět velice prudce vzhůru a po několikáté v řadě překonala očekávání naše i trhů - meziměsíční růst o 1,8 % posunul meziroční inflaci na 14,2 %. Poslední prognóza ČNB přitom předpokládala inflaci na 13,7 % a hned s prvním důležitějším číslem se zdá, že rizika už tak jestřábí prognózy jsou vychýlena jednoznačně pro-inflačním směrem.
img

Česko zasáhla práva inflační smršť, inflace je nejvyšší od roku 1993. Pádivá inflace poškodí i střední třídu, třeba jízdné na vlak zdraží o 20 %, důchodcům ale o 140 %

10.05.2022 Dubnová míra inflace v ČR opět všem vyrazila dech. Jak v meziměsíčním pohledu, tak meziročně překonala veškerá očekávání. Meziročně činí 14,2 procenta, takže je nejvýraznější od prosince roku 1993. Závratná je na dubnové poměry také meziměsíční dynamika inflace.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace 14,2 procenta v Česku je nejvyšší za téměř 30 let

10.05.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,8 procenta byl dán zejména dražším bydlením a potravinami.
img

Inflace v Česku vystoupala nejvýše od 1993‼️

10.05.2022 Inflace v dubnu opět zrychlila. Ceny se meziročně zvedly o 14,2 % při očekávání růstu o 13,3 %. Na měsíční bázi se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,8 procenta při očekávání vzestupu o 0,9 %. Růst cen nejvíce ovlivnily ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Elektřina zdražila o 30,1 % a plyn o 44,2 %. Z potravin meziročně nejvíce zdražila mouka (o 52,3 %). Meziroční růst cen zrychlil už desátý měsíc v řadě. Aktuální růst cen v Česku je nejvyšší od roku 1993! Na vysoký růst inflace reagovala v minulém týdnu Česká národní banka. Zvýšila základní úrokovou sazbu už na 5,75 %. Reakce české koruny na inflační data byla velmi malá. Pár EURCZK se pohybuje v blízkosti úrovně 24,90.
img

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL

09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
img

Ceny na vstupech dramaticky rostou, producenty drtí zejména drahé energie

20.04.2022 Ceny producentů ve všech sledovaných segmentech dále svižně rostou a potlačí výše i ceny pro koncové spotřebitele. Vysokým dvouciferným meziročním tempem rostly v březnu ceny průmyslových i zemědělských producentů, přes 10% růstové tempo se přehouply i ceny ve stavebnictví.
img

Techy rostou, protože klesají výnosy. A proč klesají výnosy?

13.04.2022 Hlavní akciové trhy nemají jasný směr. V Evropě převažuje pokles, v Americe růst. Ten sice celkově není moc velký, ale jsou zde velké rozdíly mezi sektory. Na jedné straně banky míří dolů po výsledcích JP Morgan, naproti tomu technologie nebo cyklická spotřeba (kde jsou ovšem hlavní tituly také fakticky technologické) slušně rostou. Proto také trh Nasdaq obchoduje 1,5 procenta v plusu.
img

Rozbřesk: Válečná inflace - energie, potraviny a pohonné hmoty

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Inflace indikátorem číslo jedna

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by mohla dnes dosáhnout svého vrcholu, v Česku bude dál sílit

12.04.2022 Dnes se čeká zejména na odpolední informaci ohledně růstu spotřebitelských cen v USA. Meziroční tempo by mělo být nejvyšší za posledních let. Z Evropy dorazí hned ráno ZEW index, který ukáže sentiment subjektů finančního trhu. Pro nás nejzajímavější je samotný ZEW index za Německo. Ten jak v hodnocení aktuální situace tak v budoucích očekáváních s největší pravděpodobností ukáže další propad. Včera zveřejňovaná česká inflace vystoupala v březnu na 12,7 %.
img

Pohonné hmoty vytáhly inflaci ke 13 %

11.04.2022 Růst spotřebitelských cen byl v březnu mírně nad odhady trhu. Hlavním tahounem byly tentokrát čerpací stanice, u kterých by ovšem za duben mohlo dojít ke zlevnění. I růst jádrové inflace ale zůstává rychlý. Meziroční inflace je téměř 3 pb nad prognózou ČNB a od ní tak čekáme v květnu zvýšení úrokových sazeb o 50 bb na 5,5 %.
img

Čerpací stanice zvýšily inflaci

11.04.2022 Spotřebitelské ceny v březnu meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Meziroční míra inflace se tak posunula výš na 12,7 %. Opět to bylo více, než ukazovaly v průměru odhady, ale míra překvapení byla relativně malá, když medián odhadů činil 12,4 %. Náš odhad ukazoval 12,2 %.
img

Co čekat od inflace v příštích měsících?

11.04.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v březnu meziročně 12,7 % z únorových 11,1 %. To je nepatrně více než medián očekávání trhu, jež počítal s 12,4 %. Ovšem nejistota ohledně vývoje inflace zůstává i nadále výrazná, což mimo jiné odráží i rozptyl očekávání od 12,0 % až po 13,2 %. Nejen že je statistika inflace ovlivněna výkyvy mezi poptávkou a nabídkou a omezeními v dodavatelských řetězcích, ale od března nově i válkou na Ukrajině, která představuje nákladový inflační šok.
img

Embargo na dovoz uhlí z Ruska českou ekonomiku nepoškodí. Pouze necelých 7 % dováženého černého uhlí je z Ruska, hnědé uhlí Česko prakticky nedováží

05.04.2022 Rusko představuje čtvrtého největšího dovozce černého uhlí do České republiky. Po Polsku, USA a Kanadě. Loni Česko z Ruské federace dovezlo přes 300 tisíc tun černého uhlí. Celkový dovoz přitom činil zhruba 4,5 milionu tun. Rusko se tak na dovozu černého uhlí do ČR podílí z necelých sedmi procent. Takový podíl lze poměrně snadno nahradit dodávkami z jiné země či zemí, než je Rusko.
img

Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?

01.04.2022 Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.
img

Forex: Inflace v eurozóně i americký trh práce na vzestupu

01.04.2022 Aprílový den pro tvůrce měnové politiky zřejmě příliš zábavný nebude. Březnová inflace v eurozóně by měla dosáhnout nového rekordu, a to hlavně vlivem dalšího růstu cen energií. V zámoří budou zveřejněna data z amerického trhu práce, která patrně potvrdí jeho výrazné napětí. To bude podporovat jestřábí naladění Fedu a sázky na „nadstandardní“ zvýšení sazeb.
img

Zasedání ČNB a zvyšování úrokových sazeb

31.03.2022 Bankovní rada ČNB dnes dle očekávání zvýšila úrokové sazby o 0,50 bazických bodů, tedy na 5 %. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válečným konfliktem na Ukrajině. Inflace v ČR je přitom nejvíce tažená zdražením energií (elektřina a plyn), pohonných hmot a nájmů. Všechny tyto aspekty se podepíší do finální hodnoty inflace za měsíc březen. Zvýšení sazeb ČNB bude mít za následek další zvyšování úrokových sazeb u úvěrů a hypoték.
img

„Žádné rubly, žádný plyn“. Kreml odmítá posílat Evropě plyn za eura, ta zas odmítá jej platit v rublech – co bude dále?

29.03.2022 Moskevská burza minulý týden otevřela akciové obchodování jedenáctiprocentním vzestupem, nejvýraznějším za posledních devět let. Přes den pak sice svůj počáteční zisk umazala, ale i tak skončila v plusu o takřka pět procent. Jde jen o další ilustraci toho, jak krátkozraké je čekat, že Rusko ekonomicky vykrvácí během pár dní. Přece jenom má páky, jak alespoň po nějaký čas dopad těžkých západních sankcí tlumit. A nejen to. Sem tam se odhodlá vyjít i do protiútoku. Ale nakonec se hospodářsky stejně položí.
img

Putin bude chtít za plyn či ropu rubly. To řadovým Čechům zdraží plyn, elektřinu nebo pohonné hmoty, protože budou muset zaplatit zvýšená rizika, včetně kursového

23.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes rozhodl, že Rusko bude za svůj plyn a ropu žádat od takzvaných nepřátelských států platbu v rublech. Země, které uplatňují sankce vůči Rusku, včetně zemí EU a Česka, tak budou muset za ropu i plyn platit místo v dolarech či eurech právě v ruské měně.
img

Zelenskyj: Ukrajina dokončila proces připojení k evropské elektrické síti

16.03.2022 Ukrajina dokončila proces připojení k hlavní evropské elektrické síti. Ukrajinská elektřina tak nyní bude proudit do Evropské unie a zpět oběma směry, napsal dnes na twitteru ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
img

Kryptoměnové doly v Texasu představují riziko nových nákladů

16.03.2022 Navzdory všeobecnému přesvědčení představuje zvýšené zatížení elektrické sítě, které vyžadují kryptoměnové doly, náklady na modernizaci celé sítě. Později se tyto náklady rozloží mezi všechny domácnosti v zemi. To znamená další náklady pro obyvatele, kteří se již letos potýkali s nebývalým nárůstem cen energií.
img

Producenty drtí drahé energie

15.03.2022 Ceny producentů ve všech sledovaných segmentech dále svižně rostou a potlačí výše i ceny pro koncové spotřebitele. Vysokým dvouciferným meziročním tempem rostly v únoru ceny průmyslových i zemědělských producentů.
img

Swingový výhled 10. týden 2022

14.03.2022 Válka na Ukrajině již trvá více než dva týdny a konec konfliktu je v nedohlednu. Zdá se ale, že trhy se na novou situaci začaly adaptovat a pokles indexů se zastavil. Mezitím v Česku inflace stoupla na 11.1 % a ECB ponechala sazby dle očekávání beze změny. Na ropě je extrémní volatilita. Po dosažení hodnoty z roku 2008 však nastala větší korekce.
img

Rozbřesk: Co čekat dál od inflace a na co čeká ČNB?

14.03.2022 Českou inflaci ženou dál vzhůru hlavně oddíly doprava a energie - zdražující pohonné hmoty, energie a imputované nájemné. Když k nim připočteme ještě potraviny, podílí se tyto tři oddíly na meziroční inflaci více než ze dvou třetin. A ne jinak tomu bude i v nejbližších měsících. Novinové titulky sice plní na prvním místě zdražující nafta a benzín, o dalším růstu inflace ovšem v nejbližších měsících rozhodnou zejména ceny energií a to, jak moc se promítnou vyšší ceny z globálních trhů do cen pro spotřebitele.
img

Co čekat dál od inflace

14.03.2022 Českou inflaci ženou dál vzhůru hlavně oddíly doprava a energie - zdražující pohonné hmoty, energie a imputované nájemné. Když k nim připočteme ještě potraviny, podílí se tyto tři oddíly na meziroční inflaci více než ze dvou třetin. A ne jinak tomu bude i v nejbližších měsících. Novinové titulky sice plní na prvním místě zdražující nafta a benzín, o dalším růstu inflace ovšem v nejbližších měsících rozhodnou zejména ceny energií a to, jak moc se promítnou vyšší ceny z globálních trhů do cen pro spotřebitele.
img

Benzín v ČR poprvé od invaze přestal zdražovat. I tak Česko čeká stagflace, však řešit ji nyní kurzarbeitem je nesmysl

13.03.2022 Česko se v důsledku ukrajinské války a sankcí musí letos připravit na závažnou stagflační krizi celé ekonomiky. Rozhodující bude míra odříznutí ruských dodávek ropy a plynu. V tuto chvíli je zhruba 66 procent ruské ropy neprodejných, protože možní kupující se obávají embarga ruské ropy. Embargu podléhá například íránská ropa, ale ruská zatím ne.
img

Rozbřesk: Dvouciferná inflace a další růst cen před námi

11.03.2022 Meziroční míra inflace v Česku se poprvé od června 1998 přehoupla do dvouciferných hodnot. Zatímco v lednu stouply spotřebitelské ceny o 9,9 %, v únoru již meziroční inflace zrychlila na 11,1 %, čímž o téměř jeden procentní bod (opětovně) překonala očekávání trhu.
img

Dvouciferná inflace a další růst cen před námi

11.03.2022 Meziroční míra inflace v Česku se poprvé od června 1998 přehoupla do dvouciferných hodnot. Zatímco v lednu stouply spotřebitelské ceny o 9,9 %, v únoru již meziroční inflace zrychlila na 11,1 %, čímž o téměř jeden procentní bod (opětovně) překonala očekávání trhu. Mimořádně silné cenové tlaky jsou patrné napříč spotřebitelským košem. Náklady na bydlení mají i nadále největší (více než třetinový) podíl na růstu inflace v meziročním srovnání.
img

Ranní okénko - ECB bude pokračovat ve snižování tempa nákupu aktiv

11.03.2022 Dnes se dozvíme, jak si na začátku roku vedl český průmysl. Oproti prosinci se mělo dostavit zlepšení a v meziročním srovnání odhadujeme vyšší objem produkce o 4,2 %. K dobru měl ale letošní leden jeden pracovní den navíc, po očištění tak bude výsledek nižší. Z USA odpoledne dorazí index od University of Michigan, který by měl poukázat mírný pokles spotřebitelské důvěry a další navýšení inflačních očekávání.
img

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 1998, není v ní ale ještě započítána válka na Ukrajině. Ta inflaci letos může vyhnat až k 15 procentům

10.03.2022 Míra inflace za měsíc únor vykázala úroveň 11,1 procenta v meziročním vyjádření. Překonala tak drtivou většinu očekávání.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v únoru zrychlila na 11,1 pct, je nejvyšší od června 1998

10.03.2022 Inflace v Česku v únoru zrychlila meziroční růst na 11,1 procenta z lednových 9,9 procenta. Je tak nejvyšší od června 1998, kdy dosáhla 12 procent. Překonala odhady analytiků, kteří očekávali růst mezi 10,3 až 10,6 procenta. Inflace zrychluje osm měsíců v řadě. Proti loňskému únoru nejvíce zdražily bydlení, doprava a potraviny. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,3 procenta.
img

Rozbřesk: Ruská agrese vyhnala ropu nad 100 USD/barel

24.02.2022 Inflační tlaky v české ekonomice zatím nepolevují a v důsledku ruské invaze na Ukrajinu nejspíš ještě dále zesílí. První na řadě budou nejspíš energetické suroviny, kterými Rusko jako importér dominuje zejména ve střední a východní Evropě.
img

Výrobní ceny razantně vzrostly

24.02.2022 Inflační tlaky v české ekonomice zatím nepolevují a v důsledku ruské invaze na Ukrajinu nejspíš ještě dále zesílí. První na řadě budou nejspíš energetické suroviny, kterými Rusko jako importér dominuje zejména ve střední a východní Evropě. Česká lednová inflace sice překvapila svoji výši, avšak už v té době bylo jasné, že dokud nebude znám i vývoj cen ve výrobě na začátku letošního roku, nebude místní inflační obrázek kompletní.
img

Propad akcií zatím není drtivý. Zůstane však jen u Donbasu?

22.02.2022 Včerejší večer přinesl výrazný posun v ukrajinské krizi. Po uznání nezávislosti dvou vzbouřeneckých provincií na Donbasu Ruskem klasicky následuje vyslání bratrské pomoci. Následovat by měly západní sankce, které samozřejmě také zvedají napětí na trzích. Dopoledne klesají akcie, ovšem na evropských trzích nejde o žádný extra propad. Hlavní indexy ztrácejí čtvrt až jedno procento.
img

Větrná bouře Eunice zlevňuje v Evropě elektřinu na letošní minima. Třeba Němci totiž vyrobí tolik elektřiny z větrníků jako nikdy

18.02.2022 Ceny elektřiny v Evropě se v důsledku větrných bouří propadají na letošní minima. Čistě vzhledem k vývoji cen elektřiny jde o vítanou úlevu, neboť zvláště na sklonku loňska elektřina v Evropě dramaticky zdražovala na historické rekordy, vinou evropské plynové krize.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v Česku je nejvyšší od 90. let, pravděpodobně ještě stoupne

14.02.2022 Meziroční inflace v lednu stoupla na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta a je tak nejvyšší od července 1998. Vývoj ovlivnily zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Lednová inflace byla přitom vyšší, než očekává Česká národní banka. Ta v této souvislosti odhadla, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná deset procent. S podobným vývojem počítají i ekonomové.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace v dalších měsících překoná 10 pct, víc poleví v polovině roku

14.02.2022 Lednový růst spotřebitelských cen potvrzuje, že česká ekonomika bude v letošním roce čelit nejvyšší inflaci od roku 1998, míní analytici. Podle nich meziroční inflace v dalších měsících pravděpodobně překoná deset procent a až od poloviny roku začne výrazněji polevovat. Letošní celoroční průměr odhadují na zhruba devět procent. Obava z růstu inflačních očekávání zřejmě ještě povede ke zvýšení úrokových sazeb České národní banky, dodali. ČNB čekala lednovou inflaci 9,4 procenta, tedy o půl procentního bodu nižší. Vyplývá to z dnešních vyjádření analytiků pro ČTK.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Spotřebitelské ceny v lednu meziročně stouply o 9,9 pct, nejvíc od roku 1998

14.02.2022 Inflace v Česku v lednu meziročně zrychlila na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta. Meziroční růst spotřebitelských cen byl nejvyšší od července 1998, kdy činil 10,4 procenta. Vývoj ovlivnily zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Analytici v průměru očekávali obdobnou inflaci.
img

Evropské trhy bez impulzů: Úvodní zisky vyprchávají, v Praze se však daří ČEZu

07.02.2022 Evropa zahajuje týden poněkud váhavě. Indexy povětšinou odevzdávají úvodní zisky a postupně se po vzoru amerických futures otáčí směrem dolů. Chybí výraznější korporátní zprávy a trhy tak i díky tomu postrádají impulz. Z makro prostředí lze uvést průmyslovou výrobu v Německu, kde čísla zůstávají za odhady a místo růstu se naopak dostavil pokles. Výsledková sezóna nicméně pokračuje a může brzy přinést zvýšenou volatilitu, jaká byla vidět kupříkladu při pátku díky výsledkům Amazon.
img

Otázky a odpovede: Investovanie do ESG a obnoviteľných zdrojov

01.02.2022 V poslednej dobe najmä banky propagujú investície do spoločensky zodpovedných firiem a firiem, ktoré sú zamerané na obnoviteľné zdroje. Na otázky k tejto téme odpovedal náš kolega Tomáš Vranka pre aktuality.sk
img

Kazachstán přerušil dodávky elektřiny společnostem zabývajícím se těžbou kryptoměn

26.01.2022 Kazachstán odpojil od elektřiny společnosti zabývající se těžbou kryptoměn den předtím, než některé části země zasáhly výpadky proudu. Odstávka vstoupila v platnost 24. ledna a skončí 31. ledna.
img

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých

23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
img

Oblečení v Česku zdražuje nejrychleji od 90. let, předzásobení není chybou. Cena bavlny je na více než desetiletém maximu

16.01.2022 Ceny oděvů a obuvi v ČR loni poskočily nejvýrazněji od 90. let. Podle ČSÚ vzrostly o 6,5 procenta. Znatelně tak překonaly svůj nárůst z roku 2020, o 3,7 procenta, který byl přitom pro celé toto milénium, tedy pro období od roku 2000, rekordní.
img

Inflace v ČR stoupá k rekordu od roku 1998, nebýt redukce DPH na energie už by tam byla. Letos citelně podraží i potraviny, Češi si po delší době „utáhnou opasky“

12.01.2022 Inflace v prosinci 2021 vykázala hodnotu 6,6 procenta v meziročním vyjádření. Jedná se o její nejvyšší úroveň od září 2008, kdy dosáhla stejné hodnoty. Vyšší byla naposledy v červenci 2008. Loni za celý rok tak inflace vykazuje nejvyšší průměrnou úroveň právě od roku 2008.
img

Žádný cukr, jenom bič, toť „mission impossible“ Fialovy vlády. Aneb programové prohlášení bude zatraceně těžké naplnit, ovšem bylo by to chvályhodné

10.01.2022 Fialova vláda věru nezačíná v lehkém čase. Covid obnažuje, jak moc obtížné zejména mezinárodní podmínky jsou. Není přílišnou nadsázkou, přiblížit výchozí rámec, směrodatný pro novou českou vládu, takto. Evropská unie je vojensky závislá na USA, energeticky na Rusku a výrobně a materiálově na Číně a potažmo Asii. V ozeleňování ale chce EU všem těmto celkům „jít vzorem“.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 7. ledna 2021

07.01.2022 Bitcoin se 5. ledna propadl na úroveň 42 700 USD a 6. ledna ještě o něco více. To je zcela očekávané, neboť v poslední době se pravidelně objevovaly zprávy, že klesající trend může pokračovat, a to i přes mnohé příliš optimistické předpovědi ceny 100 000 USD v nadcházejících měsících. Podle našeho názoru je korekční vlna b zformována, takže začíná formování klesající vlny c, která by měla jít za minimum vlny a. O tom se v analýzách již mnohokrát mluvilo. Je však třeba přiznat, že pokles bitcoinu z 5. a 6. ledna nesouvisí pouze s vlnovou formací. Důvody mohou být dva: protesty v Kazachstánu a zápis z jednání Fedu. Analyzujme každý z těchto důvodů zvlášť.
img

Omezení QE a odlehčení rozvahy Fedu

05.01.2022 V poslední době se ve Spojených státech velmi aktivně diskutuje na téma omezení programu kvantitativních stimulů. Jedná se o velmi důležitou událost a proces, neboť jde o změnu měnové politiky. V posledních dvou letech Fed nakupoval hypoteční a státní dluhopisy, zaplavoval ekonomiku penězi (likviditou) a stimuloval ji v době krize.
img

Forex: Evropská spotřebitelská důvěra výrazně klesá

21.12.2021 Důvěru spotřebitelů nahlodávají obavy týkající se rychlého šíření nové varianty omikron a rychle rostoucích cen. Ukazatel německé spotřebitelské důvěry od společnosti GfK zaznamenal oproti očekávání výraznější pokles. Snížil se z -1,8 na -6,8 bodů, zatímco analytici očekávali v průměru -2,7. Podobně dopadl i celoevropský index od Evropské komise.
img

Elektromobilita není pro budoucnost dopravy jediné řešení. Variant má být více, včetně vodíku

21.12.2021 Elektromobilita je řadou aktérů z automobilového průmyslu či politiky zmiňována jako jediná možná budoucí alternativa k současným spalovacím motorům. A to i za cenu přehlížení limitů či problémů spojených s tímto řešením. Mnohem vhodnější by ovšem bylo chápat elektromobilitu jako jedno z možných řešení a připustit i další alternativy. Jednou z nejperspektivnějších je jednoznačně vodík, popisuje ve svém komentáři jednatel společnosti Adast Daniel Struž.
img

Další změna směru v zámoří a zisky pro korunu

17.12.2021 Závěr týdne je na hlavních trzích neuspořádaný, sledujeme další změny směrů a akciové indexy se ve vývoji neshodnou. Evropa zůstává většinou stále citelně v záporu a CAC 40 nebo AEX klesají o více než procento. DAX je dole o 0,5 pct. FTSE 100 ovšem mírně roste a nahoru obrací Amerika. S&P 500 zmenšil své ztráty na minimum, Nasdaq se dostává 0,6 procenta do plusu.
img

Evropa navazuje na Ameriku. Fed nastolil růstovou náladu

16.12.2021 Nový obchodní den se v Evropě rozjíždí v dobré náladě, která se přenesla z Ameriky. Klíčové akciové indexy si připisují 1 až 1,5 procenta a klíčovou roli hraje včerejší poselství z Fedu. Šéf americké centrální banky nedávno připustil, že inflace není pouze přechodná a tlaky mohou přetrvávat. Jak ale ukázaly informace ze včerejšího zasedání, ještě to neznamená, že by proti inflaci měla přijít nějaká agresivní akce.
img

Inflace v Česku dále roste. Nebýt snížení DPH na elektřinu a plyn činila by už nyní 7 %, v lednu může být až desetiprocentní

10.12.2021 Míra inflace v ČR dosáhla v listopadu úrovně rovných šesti procent v meziročním vyjádření. Zhruba se tak trefila do očekávání trhu. Z hlediska běžného spotřebitele je pozitivní alespoň to, že tentokrát tak nepříjemně nepřekvapila svojí výší jako v uplynulých měsících. I tak se jedná o nejvyšší inflaci od roku 2008. Naposledy byla inflace vyšší v září 2008, kdy dosáhla 6,6 procenta.
img

Emisní povolenky EU "rostou jako bitcoin", pokořily další rekord, 90 eur za kus. V lednu může v Česku udeřit až 10procentní inflace, hrozí blackouty

08.12.2021 Emisní povolenky EU dnes odpoledne pokořily další rekord, 90 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
img

Mzda v bitcoinech: postavte se do fronty

08.12.2021 Sazba bitcoinu se po největším propadu během víkendu zotavila z 56 000USD na 42 000 USD. Mnozí, včetně největších hráčů, tohoto okamžiku využili a nakoupili první světovou kryptoměnu, jejíž cena klesla.
img

Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

08.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz dnes střídá Angelu Merkelovou a přijde s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Emisní povolenky EU pokořily další rekord, 85 eur za kus. Vzhůru jejich cenu žene „ruská zima“ v Evropě i tlak USA na Německo, aby případně zastavilo projekt plynovodu Nord Stream 2

07.12.2021 Emisní povolenky EU dnes pokořily další rekord, 85 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
img

Forex: Autoprůmysl zůstává oslaben, je zde ale šance na zlepšení

07.12.2021 Průmyslová produkce v ČR v říjnu meziměsíčně mírně rostla, což je v kontextu omezení výroby v automobilkách dobrá zpráva. Nejbližší měsíc navíc slibuje šanci na významnější zlepšení. Úroveň produkce ale zůstává oslabena, což se odráží i v deficitu zahraničního obchodu, který byl v říjnu o trochu hlubší, než se čekalo. Stavebnictví pokračovalo v pomalém meziměsíčním růstu.
img

Auta a drahá ropa prohlubují deficit zahraničního obchodu

07.12.2021 Deficit obchodní bilance se v říjnu prohloubil ze zářijových 13,3 mld. CZK na 18,2 mld. CZK. Na výsledcích se negativně podepsal hlubší deficit s ropou a zemním plynem (o 19,8 mld. CZK), který byl způsoben jak růstem cen na světových trzích, tak i vyššími objemy dovozů. Dále klesl i přebytek obchodu s motorovými vozidly, a to o 13,8 mld. CZK.
img

Nová německá vláda zdraží elektřinu a plyn i Čechům

05.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz střídá Angelu Merkelovou a přichází s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Zdražování v otázkách a odpovědích. Benzín, energie, hypotéky, koruna...

29.11.2021 1) Lidi i firmy momentálně drtí hlavně rostoucí ceny energií. Existuje nějaké „světlo na konci tunelu“? Odhad, kdyby by ceny plynu a možná i elektřiny mohly klesat?
C:\fakepath\elektřina.jpg

Analytici: Cena emisních povolenek poroste, domácnostem se zdraží elektřina

23.11.2021 Cena evropských emisních povolenek dále poroste, a to ze současných 70 eur (zhruba 1780 Kč) za tunu až na 100 eur (zhruba 2545 Kč) za tunu, shodují se analytici, které včera oslovila ČTK. Zdražení povolenek bude podle analytiků zvyšovat také ceny elektřiny. Cena emisní povolenky vzrostla za poslední rok zhruba o 60 procent, včera poprvé překročila 70 eur za tunu.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-nejdulezitejsi_duvody.jpg

Nejdůležitější důvody pro diverzifikaci vlastního investičního portfolia

18.11.2021 Pokud nejste ve světě investic úplným začátečníkem, pak jste se již nejspíše setkali s pojmem diverzifikace portfolia a s některými obecnými důvody, proč je vhodné ji při investování používat. Přestože mnozí pseudoodborníci hovoří o diverzifikaci, jako o ochraně před riziky, tak je třeba říci, že právě tato definice nepatří zcela mezi ty správné a dokonce ani pravdivé. Než si zde však vysvětlíme, jak to s tou diverzifikací doopravdy je, pojďme si nejprve něco málo zopakovat o investicích a jejich zákonitostech.
img

Plyn v EU opět prudce zdražuje, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Důvodem je nyní zejména pozastavení schvalování plynovodu Nord Stream 2

17.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes poskočila na své měsíční maximum, když se přiblížila úrovni 100 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu se z hlediska EU určující ukazatel, termínový kontrakt nizozemské burzy na dodání zemního plynu, dnes vyhoupl až na hodnotu 99,8 eura za megawatthodinu. Od začátku listopadu tedy zemní plyn v EU zdražil o zhruba 42 procent.
img

Plyn v EU opět zdražuje, dnes je jeho cena nejvyšší do října. Kvůli nedostatečným ruským a nově i norským dodávkám tak hrozí další krachy společností typu Bohemia Energy

16.11.2021 Burzovní cena zemního plynu v EU dnes vyskočila až na 84 eur za megawatthodinu. Jedná se o nejvyšší cenu dosaženou cenu za celé období od 27. října, vyplývá z dat Bloombergu.
img

Lukašenkovy hrozby zdražují Evropě plyn, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Češi si kvůli tomu připlatí (nejen) za městské služby, třeba v Budějovicích zdraží MHD až o 50 procent

15.11.2021 Hned při začátku dnešního obchodování se velkoobchodní ceny zemního plynu v EU vrátily poprvé od minulého pondělí nad úroveň 80 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu vykázaly úroveň až 81 eur za megawatthodinu. A to přesto, že Rusko právě již od minulého týdne dodává Evropě více plynu v rámci krátkodobých smluv.
img

Rozbřesk: Česká inflace za říjen vyskočila na 5,8 procent

10.11.2021 Máme k dispozici poslední v zásadě kompletní sadu zářijových čísel od průmyslu po výkony v pohostinství a hoteliérství, která ukazují na "polojasno až zataženo" na konci třetího kvartálu. Hlavním problémem je bezesporu situace v automobilovém průmyslu - ten se potýká s kritickým nedostatkem subdodávek (zejména polovodičů) a výroba i proto meziročně klesá skoro o 7 %. A říjen a listopad budou vzhledem k novým odstávkám ve výrobě ještě horší.
img

Ranní glosa: Česká inflace vyskočí výrazně nad 5 %

10.11.2021 Máme k dispozici poslední v zásadě kompletní sadu zářijových čísel od průmyslu po výkony v pohostinství a hoteliérství, která ukazují na "polojasno až zataženo" na konci třetího kvartálu. Hlavním problémem je bezesporu situace v automobilovém průmyslu - ten se potýká s kritickým nedostatkem subdodávek (zejména polovodičů) a výroba i proto meziročně klesá skoro o 7 %. A říjen a listopad budou vzhledem k novým odstávkám ve výrobě ještě horší. Dobrou zprávou je, že nedostupné subdodávky a drahé energie se zatím zdaleka tolik nepodepisují na zbytku průmyslu.
C:\fakepath\horcik.jpg

Automobilkám zatím hořčík nechybí, Volkswagen se ale obává nedostatku

08.11.2021 Očekávaný nedostatek hořčíku zatím na automobilky v Evropě nedoléhá. To se ale podle expertů může změnit, pokud Čína produkci tohoto kovu brzy výrazněji nezvýší, uvedla dnes agentura Reuters. Automobilky se už od loňska potýkají s nedostatkem čipů, obavy z nedostatku hořčíku dala najevo například největší evropská automobilka Volkswagen, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto.
img

Těžba BTC v texaskému městečku

08.11.2021 Těžařští giganti digitálních mincí se vydali do Texasu kvůli levné elektřině. Zřídili si farmu na těžbu kryptoměn v bývalé továrně na tavení hliníku v texaském městě Rockdale, kde žije 5 000 obyvatel.
img

Analytici: Výsledky ČEZ za 3. čtvrtletí již neovlivní prodeje aktiv

08.11.2021 Hospodářské výsledky energetické společnosti ČEZ již neovlivní prodej rumunských a bulharských aktiv. Zisk EBITDA i čistý zisk ale porostou, odhadují ČTK oslovení analytici. Zásadní vliv do hospodaření za 3. čtvrtletí by měl mít podle nich segment výroby, konkrétně pak příznivý vývoj prodejních cen silové elektřiny. Letošní trend velkoobchodních cen elektřiny se tak příznivě promítá do ceny, za kterou ČEZ prodává z většiny svých elektráren. ČEZ výsledky za třetí čtvrtletí oznámí v úterý ráno.
img

Kolik bude dalších “Bohemia Energy”? Klíč drží Kreml

05.11.2021 Zhruba 2,5 milionu odběratelů elektřiny od společnosti ČEZ, jejího největšího dodavatele v ČR, si od Nového roku pořádně připlatí. Elektřina v nejběžnější sazbě D02 totiž zdraží z 1700 na 3120 korun bez DPH za jednu megawatthodinu, tedy o takřka 84 procent. Sazba D02 je určena pro domácnosti, které elektřinu využívají ke svícení nebo pro provoz běžných spotřebičů, jako je lednička, pračka nebo myčka.
img

ČEZ zdraží elektřinu o takřka 84 procent, na faktuře si domácností připlatí zhruba třetinu

03.11.2021 Zhruba 2,5 milionu odběratelů elektřiny od společnosti ČEZ, jejího největšího dodavatele v ČR, si od Nového roku pořádně připlatí. Elektřina v nejběžnější sazbě D02 totiž zdraží z 1700 na 3120 korun bez DPH za jednu megawatthodinu, tedy o takřka 84 procent.
img

Data naznačují vyšší cenové tlaky, Yellenová o přehřívání nemluví. S&P 500 dnes zaostává

01.11.2021 Americký index S&P 500 nebo nizozemský AEX se odpoledne nacházejí jen na nule, ale jinak mezi hlavními indexy dál jasně převažuje zelená. Nasdaq roste o 0,3 procenta, DAX nebo FTSE 100 jsou +0,8 pct, CAC 40 se nachází procento v plusu. Výnosy dluhopisů v USA jsou na vzestupu, a to nyní na delším k kratším konci křivky. Evropa zůstává u menších změn.
img

Rostoucí ceny elektřiny a ropy zřejmě zdraží městskou veřejnou dopravu

26.10.2021 Městské dopravní podniky po celé zemi se potýkají s rostoucími cenami energií, zejména pak elektřiny a ropy, ale pochopitelně také plynu. Třeba pro pražský dopravní podnik znamenají zdražující elektřina a vyšší ceny ropy náklady navíc za zhruba 700 milionů korun. Zdražují totiž paliva, ale také třeba napájení tramvají.
img

Akcie dnes nenacházejí společný směr, výnosy mírně klesají

20.10.2021 Firemní výsledky sice dál poutají pozornost investorů, ale dnes nebyly přesvědčivě dobré. Převládá smíšený dojem z čísel a výhledů. Americkým akciím to zpočátku nebránilo v dalším růstu, ale ten už částečně splaskává a klíčové indexy jsou jen mírně v plusu. Evropa zůstává u smíšeného vývoje.
img

Indexu pražské burze se ani napošesté nepodařilo vymanit z červených čísel

19.10.2021 Pražská burza dnes pošesté v řadě oslabila. Index PX klesl o 0,12 procenta na 1352,98 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie energetické společnosti ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes mírně oslabila vůči euru, zatímco k dolaru lehce zpevnila.
img

Pokles výnosů dnes dodává evropským akciím klid, eurodolar stoupá

19.10.2021 Úvod úterního obchodování na evropských akciových trzích je nevýrazný. Hlavní indexy vesměs jen balancují těsně v červeném, z řady ovšem trochu vystupuje AEX, rostoucí o 0,2 %.
img

Dobré výsledky nejen amerických bank táhnou akcie vzhůru, dnešní data nejsou brzdou

14.10.2021 Růstová nálada na akciových trzích se během dne upevňuje a hlavní indexy se posouvají nahoru. DAX či CAC 40 už přidávají 1,3 procenta, FTSE 100 je +0,9 pct, AEX roste o 1,6 pct. V zámoří sledujeme na hlavních indexech růst okolo 1,3 procenta a podílejí se na něm všechny sektory. Nejlépe jsou ale na tom suroviny, technologie a zdravotnictví.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/ZAR | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | AOS | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Bonita | Breakout | Broker | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | CPI index | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Foreign Exchange | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Grafy | Hedge | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Low | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Opce | P/E | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spotová cena | Spread | Stagflace | Státní dluhopis | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Value at Risk | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Akcie NWR | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Makrodata | Conseq | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Akcenta | Satoši Nakamoto | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | MultiCharts | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Likvidita trhu | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie CETV | Akcie Česká spořitelna | Akcie České spořitelny | Akcie ČEZ aktuálně | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Akcie ČEZ graf | Akcie ČEZ investiční doporučení | Akcie ČEZ kurz | Akcie ČEZ názory diskuze | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Akcie ČEZ online | Akcie ČEZu | Akcie ČEZu na burze | Akcie Čína | Akcie ČSOB | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie O2 | Akcie online | Akcie online Čína | Akcie Shell | Akcie Škoda auto | Akcie Tesla | Akcie Unipetrolu | Akcie.cz | Akcie.cz on line burza | Akcie-2000.cz | Akciové burzy | Akciové fondy aktuální kurzy | Akciový mix ČSOB | Akciový mix FF | Akciový prémiový dluhopis | Akciový prémiový dluhopis IV | Akciový prémiový dluhopis XII | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Aktuální cena ropy | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz libry | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurz rublu ke koruně | Aktuální kurzovní lístek | Aktuální kurzovní lístek KB | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je to forex | CZK | Časový pásma | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | ČEZ online | Čínská banka | Dividenda ČEZ | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční plánování | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index inflace | Index PMI | Index S&P 500 | Inside | InstaForex | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní trh | Kurzovní lístek | Kurs koruny | Kurs měny | Kurz australského dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz euro | Kurz libry | Kurz rublu | Kurz rublu ke koruně | Kurz USD | Kurzovní lístek KB | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ninja Trader | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Online burza | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | SWIFT | Tesla Motors | Těžba bitcoinů | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | USD index | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj na burze | Webináře | WTI | Patria Direct | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | Akciové riziko (Risk On Shares) | Andrej Babiš | BIC | Buy | CEE | CEPS | Cílová cena | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Free float | Indie | IRS | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | P/S | Protistrana | Redukce | ROCE | Sell | Underweight | Vláda ČR | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | WGC | Akciová společnost | Cenová hladina | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | Miliardář | eBook | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | E-mini | Know-how | Genesis | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Akcie.cz online burza | Burza dnes | Burze | Penny stocks | Commodities | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Investment | Traders | IMPOSSIBLE | Rhodium | Unicredit | Danske Bank | Rabobank | Bernstein | KPMG | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Sentix | TradingFloor.com | David Marek | Berenberg | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Barrick Gold | Barclays Capital | Destatis | Sója | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Kolaps finančních trhů | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Uložení peněz | Black swan | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | EY Item Club | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Trading v praxi | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Chytrý Honza | Diamanty | Velcí investoři | Cizí měny | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Forbes | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Forwardy | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Růst akcií | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Index bank | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Nízká volatilita | Obchodování s finančními deriváty | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Britská ekonomika | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Automatické obchodování | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Pražský parket | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | Odliv kapitálu | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Odhad cen | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Audi | Globtrex | Devizy | Flash Crash | Aleš Sosnovský | ex | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Investiční aktiva | Nejvyšší zhodnocení | ALO diamonds | Keystone XL | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Swiss Life Select | Zahraniční forex | Daňové změny | Chicago Mercantile Exchange | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Ondřej Janata | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Snižování rozvahy Fedu | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Analytici Patria | Analytici Patria Finance | Vývoj ceny platiny | Cena platiny | Technologie blockchain | Multicharts | Backwardation | LYNX Trading | Rebalancování indexů | ETH | Invesco | Mineři | Power Exchange Central Europe (PXE) | Fincentrum | Binance | NEST | BTG | Těžba kryptoměn | Tether | Pokles bitcoinu | Krypto aktiva | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | EY ITEM | Obchody s měnami | Tržní očekávání | TRON | Conseq Investment Management | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Energetické akcie | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Čínské měny | Technologické akcie | FAANG | Amazon (AMZN) | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Domácí měna | Americké akciové burzy | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Manažer fondu | Bitmain | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Použití finanční páky | Brookings Institution | FKI | Brookings | Trh s ropou | Akcie společnosti ČEZ | Trh s kryptoměnami | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Intercontinental Exchange | TLAC | Co je forex trading | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Politika Fedu | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Fidelity Investment | Intercontinental Exchange (ICE) | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Odložení brexitu | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Německé banky | Výsledky ČEZu | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Michal Uma | Rekordní růst | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Cena zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Beyond Meat | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Obchodování platiny | Reakce koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Hodnota firmy | Michal Brožka | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Ceny obilovin | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Silnější euro | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Americké společnosti | Snížení sazeb | Byznys plán | Blockchainové akcie | Profesionální sportovci | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Ztráty v tradingu | Gazprom | Defenzivní akcie | Pokles úroků | Maržové obchodování | Maržový účet | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Britský premiér | Digitální aktiva | Akcie týdne | Bohatí | Oživení ekonomiky | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Čeští investoři | Růst mezd | Tisk peněz | KB | NGAS | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Python | Energetické firmy | Kurzarbeit | Vyzkoušet si trading | ESG | GOOGL | Platinové akcie | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Odhady ČNB | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Nová makrodata | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Alipay | Huawei | Digitalizace | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Startup | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | TV Nova | Majoritní akcionář | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | PXE | LNG | Objem | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Rušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Analýzy makroindikátorů | Obchodní dohody | Myšlenka | Inflace v říjnu | FRED | Nobelovy ceny za ekonomii | Říjnová inflace | Supreme Edition | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Statistiky z Číny | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Slušné zisky | Recese v Evropě | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Martin Krištoff | Radomír Jáč | Pfizer | USA a Čína | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | WTI CFD | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | GM | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Louis Vuitton | Nejbohatší | Miliardy | Proof of Stake | Vyhlídky | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Zafixovaný produkt | 5G | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Data o HDP | Financovat | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čínský vývoz | Být trpělivý | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Tržby z průmyslové činnosti | CFD World | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Celebrity | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Překvapení trhu | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Výsledek britských voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Dieselgate | Sev.en Energy | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | InterContinental | PMI z Německa | Inflační výhled | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Měnové politiky | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Nabídka a poptávka | Automobil | Philadelphia Fed index | Fed index | Europoslanci | Evropská spotřebitelská důvěra | Nike | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Cena bavlny | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Cena pšenice | KLDR | Zasedání měnového výboru | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Návratnost | Internetoví giganti | Netflix | Inovace | Washington | Daimler | O2 | O2 Czech Republic | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ekonomické sankce | Sodexo | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | Hodnota společnosti | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Hodnota investic | Ifo | Experti | Solidní výnosy | Zemědělství | Nejbližší rezistence | Německá společnost | Mzdová dynamika | Míra inflace v ČR | Inflační překvapení | Geopolitická situace | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Zdražující bydlení | Proinflační | Proinflační působení | Listopadové maloobchodní tržby | Luboš Růžička | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | První část obchodní dohody | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Růst spotřebitelských cen v Británii | Zpevňování koruny | ČNB Vojtěch Benda | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Nová auta | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Tržní služby | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Kapitalizácia | Google | Samsung | Anglie | Trhy | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Impérium | Většinový podíl | Změny cen | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Důchody | Nejvýraznější pokles | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Výnosy firmy | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Epidemie SARS | Jednatel | Jednatel společnosti | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie Alphabet | Geopolitické dění | Obchody | Výdaje | Platit daně | Průmyslníci | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace v ČR | Meziroční vývoj inflace | Vývoj inflace v ČR | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Důsledky epidemie | Prodeje aut | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Palivové dříví | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Medvědi | Prodávající | Opatření proti šíření epidemie | Organizace zemí vyvážejících ropu | Spuštění bitcoinů | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Expanzivní fiskální politika | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Centrální instituce | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | Akcie Microsoft (MSFT) | Výkyvy | Současná cena | Ropná válka | Cenová válka | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | WP | Cenové války | Restrikce | Těžební kapacity | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Medvědí trend | Další vývoj | Íránská ropa | Restriktivní opatření | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Hlavní ekonom ING | Snížení dividendy | Odhad inflace | Měnové podmínky | Barel WTI | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | Rozkolísaný | Dnešní posílení | Prudký pokles cen | Ropné cenové války | Zásobníky | Texas | Další pokles | Valné hromady | Algoritmy | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | Zelený plán | Katar | MF | Ošetřovné | Komentátor | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Babišova vláda | Nákup aktiv | Extrémní volatilita | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | The Economist | Automobilový trh | Allianz | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Micro kontrakty | Kontrakty na futures | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Reálné mzdy | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | VW | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Slovenská centrální banka | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Akcie Alibaba Group | Alibaba Group (BABA) | Microsoft (MSFT) | Průmyslové revoluce | Revoluce v technologii | Umělá inteligence | Investice do společností budoucnosti | 4. průmyslová revoluce | Cloud Computing | Internet věcí | Akcie Nvidia Corp | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Závislost | Práce | Vyhoření | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Autoprůmysl | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Eni | Pavel Tykač | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | CDC | Ekonomické oživení | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Dostatek energie | Německé automobilky | Oživení cen | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Trh dluhopisů | IMF | Více peněz | Inflace v březnu | Očištěný čistý zisk | Rozpočet EU | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | EP | Statistiky | Portfolio manageři | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Propad ceny | Trade | Kontrakty na ropu | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Debata | Evropská data | Posílení | Joe Biden | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Cenový propad | Cestování | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Liberty Ostrava | Ostravská huť | BCM | Tomáš Kolomazník | Analytik BCM | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ropa roste | Maloobchod | Finanční polštář | FDA | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tweet | Dopravci | Soud | Německé průmyslové objednávky | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Wolt | Justice | Státy eurozóny | Prodat dluhopisy | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Jan Raška | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Dopad krize | Průzkum KPMG | Společnost Avast | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Členské země | Analýza makroindikátorů | Technologický pokrok | ONE | RBI | Účet platební bilance | Nejbohatší Čech | Auta | Ojetiny | Dopad na cenu | Volatility trhu | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Velké peníze | Digitální revoluce | Spekulovat | Marek Brávník | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Pomoc lidem | Renault | Umělé inteligence | China Daily | Investovat peníze | Investment management | Vládní pomoc | OKD | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Ekonomický řád | Hertz | Bohumil Trampota | Průraz | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Riot Blockchain | Square | Berlín | Neočekávaná událost | Rally na ropě | Nikola | VectoIQ | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Nikola Corporation | Korporátní zprávy | Agentura APA | APA | Nestlé | Inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | ZIL | Zahraniční kapitál | Snížení nákladů | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Firma ČEZ | Práce z domova | Výkyvy cen | Nejlepší strategie | ONS | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Akcie Coca-Cola | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Michal Lukáč | Prostor pro další růst | Červnová inflace | Fond obnovy | Inflační šok | Chorvatsko | E.ON | KPMG Global Automotive Executive Survey | Ceny emisních povolenek | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Spotřeba kávy | NEXO | Ocenění | Šance | Stellantis | Eurodluhová unie | Evropská dluhová unie | Dluhová unie | Elektřina v ČR | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Spotřební daně | Merkelová | Akcie těžařů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Porušení pravidel | Bohatí lidé | Vývoj ceny zlata v USD | OMV | Vepřové maso | Důvěra | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Výzkumy | Indonésie | Analytici Fidelity International | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Hlavní akciové trhy | Zpomalování inflace | Meziměsíční vývoj inflace | Podhodnocené akcie | Růst cen v Česku | Worldometers | Produkční ceny | Produkční ceny v ČR | Pandemická situace | Hnojiva | Upozornění na rizika | Hypotéky v ČR | Virgin Galactic | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | Kryptoměnový trh | Snížení DPH | Akcie Airbus | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výrobní sektor | Mzdy v ČR | SPAC | Seznam Zprávy | Elektrická auta | Badger | Ceny mědi | Odborníci | Zasedání amerického Fedu | Vakcína proti koronaviru | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Narůstající ceny | Snížení emisí | Elektřina na pražské burze | Vodíkový pohon | Ropa dnes | Cena elektřiny se na pražské burze | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Šéf podniku | Očekávání ČNB | Politici | Diverzifikovat | Plynovody | Nová Tesla | App Store | Biden | Odklon od fosilních paliv | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | GROWING WAY | Ranní okénko | Česká republika | CFMS | Akcie CFMS | Pokles průmyslové výroby | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | iPhone 12 | iPhone | Jack Dorsey | Embargo | Množství peněz | Dílčí indexy | Platby v kryptoměnách | Protiepidemická opatření | HDP Asie | JPM | Pokles indexu | Moneta | UMA | Compound | Zveřejnění výsledků | Tempo inflace | Nové zprávy | Balík akcií | Prasečí mor | Akciové investování | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Spotřební daň z nafty | Představitelé americké centrální banky | Praktické tipy | Proražení | Životní prostředí | Spotřebitelské ceny v ČR | Siemens | Vakcinace | Swingový výhled | TABAK | Program QE | Očkování | LEN | Zadlužování | NBP | Orbán | Ceny aktiv | Vývoj meziroční inflace v ČR | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Voda | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Ceny americké ropy | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Německá inflace | Ycharts | Zvýšení ceny | Zdravotní péče | Rio Tinto | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Tilray | MJ | Německé ceny | Situace na trhu | Akcie MONETA | Tržní reakce | Klíčové faktory | Nynější krize | Německá koalice | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Automobilka Tesla | Nákup bitcoinu | UNH | Maersk | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | Inflace na Slovensku | James Bullard | V4 | Rostoucí výnosy | Třetí vlna | Air | Nárůst výnosů | Silný růst | Fidelity | Cena nemovitostí | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | VPN | Zvýšení základního úroku | GFG Alliance | Kansas City Southern | KSU | Platební prostředek | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Citelná inflace | Údaje MMF | EDF | Data o inflaci | Používání kryptoměn | Fincentrum & Swiss Life Select | Power Exchange Central Europe | Ark Investment | Ark | Cathie Wood | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Landsvirkjun | Hördur Arnarson | Island | GreenBlocks | Daniel Fannar Jonsson | Statnett SF | Předpovědi ceny | MindMed | Techy | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Trading.com | Větší korekce | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Ceny ve výrobě | Ceny producentů | Vývoj ceny emisních povolenek | Vývoj ceny elektřiny | Ceny v českém průmyslu | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | Turów | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | Meme akcie | Růst cen nemovitostí | Výnosy 10letých dluhopisů | Václav Holler | CRYFIN | Finanční holding | Cena dřeva | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Spotřeba domácností | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Model S Plaid | Dodávky plynu | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Evropské továrny | Eco | Mali | Nové prognózy | Graf akcie | České dráhy | Index podnikatelské nálady | Jak profitovat | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Nákup futures | Futures na samotnou elektřinu | Cena akcie ČEZ | Solární panely | Trh dnes | Výplata dividendy | Akcionáři ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Varianty koronaviru | Počet nezaměstnaných | Technologie | Hlubší deficit | Hliník | Růst cen stavebních materiálů | Američtí centrální bankéři | Nvidia akcie | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Shitcoin | BeeVi | Ggool | UNIST | Ulsan National Institute of Science and Technology | Feces Standard Money | FSM | TSMC | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | USA inflace | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Český vývoz | Americký trh | AI | COST | Odvětví | Conformis | Boom | Rekord | Reposazba | University of Michigan | Daňový poplatník | Dřevo | Vyhlídky ekonomiky | HICP | Chování | Makro prostředí | Projekce | Subdodávky | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | BUX | Investice do uranu | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Odborný přístup | Asijské země | Akciové obchodování | Rostoucí úroky | Afghánistán | Varšava | Medián | Berkeley | Výrobní inflace | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Společnosti | Robert Kaplan | Opatření | Dna | Cena emisních povolenek EU | Evergrande | Katastrofy | Výkyvy počasí | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Energetika | Ceny velkoobchodní elektřiny | Velkoobchodní ceny elektřiny | Přijetí kryptoměny | Přijetí kryptoměny bitcoin | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Investor Ondřej Janata | Eric Rosenberg | Vývoj hlavní úrokové sazby v ČR | Vývoj meziročního růstu spotřebitelských cen | Etherea | Pracovní den | Kompenzace | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | TTF | Cenový šok | Energetická krize | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Patrik Štefek | Těžby Bitcoinu | Reakce dolaru | Nová vláda | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Drahá ropa | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Veolia | Zdravotnictví | AdBlue | Obilí | Pozornost | Robert Habeck | Ruský prezident | Dceřiná firma | Plyn v EU | Fialova vláda | Starosta New Yorku | Eric Adams | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Těžba BTC | Hořčík | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Tomáš Vranka | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Burzovní cena | Diverzifikace v čase | Strategické řízení rizik | Lockdowny | TIM | ENAS Energy Services | Vladimír Štěpán | Jiří Gavor | ENA | Turecké měny | Nová německá vláda | Omikron | Varianta omikron | Euro (EUR) | | Kazachstán | Nepříznivé počasí | Zlotý | Rostoucí inflace | Zemědělci | Participace | Výkon průmyslu | Informace z kryptoměnového trhu | Spotřebitelské inflace | Meziroční inflace v ČR | Inflační situace | Inflační situace v ČR | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Adast | Daniel Struž | Elektromobilita | Budoucnost dopravy | Základní sazba | Tlumit inflační tlaky | Jan Macek | Hodnoty měny | Uniper | Těžař | Omezení QE | Rozvahy Fedu | Tučné dividendy | Ocel | Ruský plyn | Gate | Těžby bitcoinů | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Napětí na Ukrajině | Základní úrok | Ebury | Tomáš Kudla | Argo Blockchain | Období zvýšené inflace | Invaze na Ukrajinu | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Bouře Eunice | Eunice | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Unian | Ruská agrese | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Motivace | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Situace na Ukrajině | Statista | Filip Louženský | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ukončení války | Růst cen surovin | Štěpení | Hnědé uhlí | Sankce Západu | Zvyšování cen | Připojení k evropské elektrické síti | Ukončení konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Politika ČNB | Vysoké ceny energií | Dovoz uhlí z Ruska | Vypnutí plynu | Allianz Trade | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Utahování měnových politik | Míra inflace v Polsku | MOL | Dovoz uhlí | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Embargo na dovoz uhlí | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Petr Fiala | Ekonomické vzdělání | Inflační data | Vlastnictví | Plyn v rublech | Výrazné cenové pohyby | Dělení ČEZ | Rozdělení ČEZ | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Zvýšení dostupné likvidity | Ředitel ČEZ | Finanční ředitel ČEZ
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Elektronické databáze
Elektronické měny
Elektronické obchodování
Elektronické obchody
Elektronické peněženky
Elektronické peníze
Elektronický klíč
Elektronický sport
Elektrovozy
Elektrovozy Tesla

Následující klíčová slova

Elektřina na pražské burze
Elektřina v ČR
Eli Lilly
Eli Lilly (LLY.US)
Eliminace emocí
Eliminace impulsivního chování
Elina Ribakovová
Eliška Skřivanová
ELITE COIN TRADE
Elite Crypto FX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít