Úterý 19. březen 2024 05:01
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB trading konference 2024

Oxford Economics

img

Přehled dění na finančních trzích

18.03.2024 Slavný americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller je v investorské komunitě znám mimo jiné jako autor velice populárního a hojně používaného valuačního ukazatele hlavního amerického akciového indexu S&P 500, kterým je tzv. cyklicky očištěný poměr P/E neboli CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ratio). CAPE není obyčejné P/E, ale v jeho jmenovateli je průměr inflačně očištěných zisků za uplynulých 10 let, takže tento valuační indikátor počítá s průměrnou ziskovostí amerických korporací napříč ekonomickým cyklem. Jeho aktuální hodnota přitom činí 34,0x, což je bez nadsázky extrémně vysoká úroveň.
img

Bitcoin a Ether rostou; Deutsche Bank bude poskytovat služby úschovy kryptoměn

15.09.2023 Bitcoin v pátek ráno v Asii vzrostl a obchoduje se nad 26 500 USD. Ether se rovněž posunul výše a překonal hranici 1 600 USD. Všech ostatních 10 nejprodávanějších nestablecoinových tokenů posílilo.
C:\fakepath\trader-16082023-47-zm.jpg

Analytici: Čína letos nemusí splnit vytyčený cíl růstu ekonomiky o pět procent

16.08.2023 Číně se letos nemusí podařit splnit vytyčený cíl růstu ekonomiky o pět procent, pokud hospodářství nepodpoří stimulačními opatřeními. Uvádějí to analytici oslovení webem CNBC. Známky slabosti čínské ekonomiky se v poslední době množí. Peking přestal zveřejňovat údaje o nezaměstnanosti mladých, která se dostala na vrchol. Kromě jiných sektorů se také nedaří trhu s nemovitostmi.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka překvapivě změnila politiku řízení výnosové křivky

28.07.2023 Japonská centrální banka dnes překvapivě změnila politiku řízení výnosové křivky, kterou se snaží ovlivňovat dlouhodobé úrokové sazby. Naopak cílovou krátkodobou sazbu podle očekávání ponechala beze změn na minus 0,1 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Ceny japonských akcií i státních dluhopisů v reakci na krok měnové autority oslabily.
C:\fakepath\irsko.jpg

Irsko chce přesunout vysoké příjmy z firemních daní do nového státního fondu

10.05.2023 Irsko uvažuje, že by část vysokých daňových příjmů, které dostává od mnoha nadnárodních společností sídlících v zemi, vložilo do nového státního investičního fondu. Tento krok by posílil veřejné finance do budoucna, kdy by příjmy mohly být méně spolehlivé než teď, uvedl server televize CNBC. Daňové příjmy od nadnárodních firem byly v posledních letech rekordní a země odhaduje, že její rozpočtový přebytek by mohl do čtyř let vzrůst na 6,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP).
img

EUR/USD: dolar jde nepochybně kupředu a euro kontroluje jeho pohyb

14.10.2022 Americká měna prokázala silný průlom po zveřejnění působivých údajů o inflaci v USA. Později ale dolar trochu "zpomalil", a vyhodnocoval výsledky. Toho využilo euro a o něco vzrostlo. V budoucnu se však šance eura rozplynuly, protože USD se opět zotavil.
img

4-6 % stříbra v portfoliu zlepší diverzifikaci

04.10.2022 Lepší nálada na trhu ukazuje, že trh se stříbrem dosáhl šestitýdenního maxima, přičemž ceny vykazují solidní průlom nad kritickou psychologickou úrovní 20 USD za unci.
img

GBP/USD. Libra je na cestě k velké krizi. Dojde k paritě?

26.09.2022 Na konci minulého týdne medvědí pozice na britské libře prudce zesílily. Zdá se, že se obchodníci do poslední chvíle snažili bránit tak silnému klesajícímu pohybu, ale nevyšlo to. Události se vyvíjejí tak, že libra v budoucnu může nejen aktualizovat vzdálená historická minima, ale také riskuje vytvoření nového antirekordu.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka úroky nezměnila, prosazuje uvolněnou měnovou politiku

22.09.2022 Japonská centrální banka dnes podle očekávání ponechala základní úrokové sazby beze změny. V plánu má pokračovat v mimořádně uvolněné měnové politice, aby tak podporovala růst domácí ekonomiky. Oznámila to v tiskové zprávě. Její postup kontrastuje s globální vlnou zpřísňování měnové politiky, kterým se centrální banky snaží dostat pod kontrolu rostoucí inflaci.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny na burze v Německu poprvé přesáhla 500 eur za megawatthodinu

16.08.2022 Cena klíčového termínového kontraktu na elektřinu dnes na energetické burze European Energy Exchange (EEX) v Lipsku poprvé překročila 500 eur (zhruba 12.300 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední rok se tak zvýšila zhruba o 500 procent, vzhůru ji tlačí hlavně omezování dodávek ruského plynu, informovala agentura Bloomberg.
img

Německo žádá Kanadu, aby Rusku vrátila turbínu do Nord Streamu 1. Kanada by však musela obejít protiruské sankce, bez toho však hrozí propad i české ekonomice

07.07.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck žádá kanadskou vládu, aby vrátila Rusku turbínu do plynovodu Nord Stream 1. Kanada ji zadržuje v souladu se sankcemi. Pokud by ji Rusku vydala, sankce poruší. Berlín ji k tomu přesto vyzývá, protože se obává propadu své ekonomiky v důsledku nedostatku ruského plynu, jenž hrozí nastat kvůli právě chybějící turbíně.
C:\\fakepath\\trader-07122021-50-zm.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA v říjnu klesl, export vystoupal na rekord

07.12.2021 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v říjnu snížil o 17,6 procenta na 67,1 miliardy dolarů (1,5 bilionu Kč). Je to nejnižší hodnota za šest měsíců a největší procentuální pokles od dubna 2015. Velké oživení exportu, který vystoupal na rekord, pomohlo vyrovnat mnohem menší nárůst dovozu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. V září schodek dosáhl rekordní výše.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Růst čínské ekonomiky zpomalil na 4,9 ze 7,9 pct., byl slabší, než se čekalo

18.10.2021 Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí meziročně zpomalil na 4,9 ze 7,9 procenta. Na vině byla horší situace ve stavebnictví a omezení spotřeby energie v továrnách, které brzdí oživování ekonomiky po pandemii nemoci covid-19. Růst byl slabší, než se čekalo. S odkazem na předběžné vládní údaje o tom informují tiskové agentury.
C:\fakepath\Vietnam.jpg

Vietnamská ekonomika kvůli pandemii klesla o rekordních 6,17 procenta

29.09.2021 Vietnamská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla ve srovnání se stejným obdobím loni o rekordních 6,17 procenta. Příčinou jsou pandemická omezení, uvedl dnes vietnamský statistický úřad GSO. Ten data zveřejňuje vždy před koncem daného čtvrtletí a později vydá zpřesněnou zprávu. Ve druhém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil, růst činil 6,57 procenta.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Růst spotřebitelských cen v USA v srpnu zpomalil

14.09.2021 Meziměsíční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v srpnu zpomalil na 0,3 procenta z červencových 0,5 procenta. Bez zahrnutí kolísavých cen potravin a energií činil růst 0,1 procenta, což je nejméně za šest měsíců. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Údaje signalizují, že inflace už možná dosáhla svého vrcholu, ačkoli by se v důsledku potíží v dodavatelských řetězcích mohla ještě po určitou dobu držet na vysoké úrovni.
C:\fakepath\FX-2.jpeg

Forex: Dolar oslabuje, investoři upřednostňují rizikovější aktiva

06.05.2021 Dolar oslabuje, klesl na nejnižší hodnotu za tři dny. Investoři upřednostňují rizikovější aktiva. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, v 18:55 SELČ klesal o 0,4 procenta na 90,98 bodu.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika loni klesla o procento

26.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Jižní Koreje se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 snížil o jedno procento. Zaznamenal tak první pokles za 22 let. Loňský hospodářský propad v Jižní Koreji však pravděpodobně bude nejmírnější v rámci členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to podle agentur Kjódó a Reuters z dnešních údajů jihokorejské centrální banky.
img

Zlato, jedno z nejvýkonnějších aktiv roku 2020, co mu přinese rok 2021

15.01.2021 Cena zlata v roce 2020 byla určena především vysokou mírou rizika, nízkými úrokovými sazbami a pozitivní cenovou dynamikou. Na rok 2021 se předpovídá další stabilní růst investic do této komodity a očekává se, že se bude zvyšovat také spotřeba zlata díky hospodářskému oživení.
C:\fakepath\usa.jpg

Americký průmysl v září klesl, maloobchod ale pátým měsíc stoupal

16.10.2020 Průmyslová výroba ve Spojených státech v září klesla o 0,6 procenta, což byl nejslabší údaj od jara a znamení, že oživování ekonomiky po koronavirovém propadu zpomaluje. Maloobchodní tržby se ale v uplynulém měsíci zvýšily o 1,9 procenta a rostly pátý měsíc po sobě. Vyplývá to z dnešních údajů americké centrální banky (Fed) a ministerstva obchodu.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Velké čínské technologické firmy posilují přítomnost v Singapuru

16.09.2020 Některé velké čínské technologické společnosti kvůli napětí mezi Spojenými státy a Čínou rozšiřují své aktivity v Singapuru. Týká se to například internetového obchodu Alibaba i dalšího internetového giganta Tencent. Společnost Byte Dance, která vlastní platformu TikTok, tam investuje miliardy dolarů, píše server BBC. Singapur se považuje za neutrální území a má dobré vztahy jak se Spojenými státy, tak s Čínou. Vztahy těchto velmocí se zhoršují, poslední dobou to pociťují hlavně technologické firmy.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Maloobchodní tržby v Číně poprvé od vypuknutí pandemie vzrostly

15.09.2020 Maloobchodní tržby v Číně v srpnu meziročně vzrostly o 0,5 procenta - zvýšily se přitom poprvé od vypuknutí pandemie. Minulý měsíc také nad očekávání zrychlila průmyslová výroba. Dnes zveřejněné údaje čínského statistického úřadu tak podle analytiků dokládají, že proces oživení ekonomiky v zemi nabírá po koronavirové krizi na síle.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Vývoz z Číny vzrostl nejvíce téměř za 1,5 roku, dovoz ale klesl

07.09.2020 Vývoz z Číny v srpnu meziročně vzrostl o 9,5 procenta - třetí měsíc po sobě, nad očekávání a nejvíce téměř za 1,5 roku. Druhá největší ekonomika světa se tak dál zotavuje z koronanavirové krize. Dovoz ale překvapivě znovu klesl, oznámil dnes čínský celní úřad. Obchodní přebytek se snížil na 58,93 miliardy dolarů (1,3 bilionu Kč) z červencových 62,33 miliardy USD, byl ale výrazně vyšší, než čekali analytici.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Nezaměstnanost v Austrálii vystoupila na 19leté maximum

18.06.2020 Míra nezaměstnanosti v Austrálii vystoupila v květnu na 7,1 procenta a je nejvýše od října 2001. Kvůli koronavirovým uzávěrkám přišlo minulý měsíc o práci 227.000 lidí. Dnes to oznámil australský statistický úřad. V meziměsíčním srovnání je nárůst podle agentury DPA druhý největší od roku 1978, kdy se údaj začal zveřejňovat.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský export v dubnu překvapivě vzrostl

07.05.2020 Čínský export se v dubnu navzdory koronavirové krizi meziročně zvýšil o 3,5 procenta. Zaznamenal tak první nárůst v letošním roce. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali propad o 15,7 procenta po březnovém poklesu o 6,6 procenta.
C:\fakepath\usa.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA je nejhorší za téměř šest let

28.04.2020 Důvěra amerických spotřebitelů klesla tento měsíc nejníže za téměř šest let. Vyplývá to z dnešních údajů výzkumné skupiny Conference Board. Obavy vzbuzuje trh práce - o zaměstnání už přišly miliony Američanů.
C:\fakepath\top-23042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.04.2020 1) Evropská centrální banka (ECB) začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.
C:\fakepath\meny.jpg

Čína se snaží oživit ekonomiku, ale spotřebitelé šetří

19.04.2020 Čína, tedy země, odkud se v prosinci začal šířit nový typ koronaviru, jenž způsobil pandemii, se opatrně snaží znovu nastartovat ekonomiku. Není to ale snadné v situaci, kdy se miliony lidí bojí utrácet nebo ani nechtějí chodit ven. Uzavírání továren a obchodů po celém zemi začalo v lednu. Milionům rodin bylo řečeno, aby zůstaly doma a vládnoucí komunistická strana teď tvrdí, že nemoc je pod kontrolou. Dopady na životy lidí i na celou ekonomiku ale přetrvávají.
C:\fakepath\top-25022020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.02.2020 1) Většina asijských akciových trhů dnes kvůli šíření čínského koronaviru uzavřela v negativním pásmu. Hlavní index tokijské burzy Nikkei vykázal nejhorší jednodenní výsledek za 14 měsíců, když odepsal 3,34 % na 22 605,41 bodu, a dostal se tak nejníže od konce října. V Japonsku se dnes obchodovalo první den po prodlouženém víkendu.
img

MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Zpomalení světového obchodu má nejtvrdší dopad na EU

29.11.2019 Zpomalení světového obchodu má nejtvrdší dopad na Evropskou unii, která se kromě negativních důsledků obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou potýká rovněž s nejistotou kolem odchodu Británie z EU a s útlumem německého průmyslového sektoru. Podle ekonomického listu Financial Times (FT) to vyplývá z údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Růst čínského HDP se ve třetím kvartálu snížil na šest procent

18.10.2019 Čínský hospodářský růst se ve třetím čtvrtletí během celní války s USA zpomalil na šest procent, což je nejnižší úroveň za posledních 26 let. Oznámil to dnes čínský národní statistický úřad, podle něhož čínská ekonomika čelí relativně silnému tlaku. Ve druhém kvartálu činil růst hrubého domácího produktu (HDP) 6,2, v prvním 6,4 procenta.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Podnikoví ekonomové v USA čekají zpomalování hospodářského růstu

07.10.2019 Hospodářský růst ve Spojených státech podle podnikových ekonomů v letošním i příštím roce výrazně zpomalí, mimo jiné kvůli obchodní válce, kterou prezident Donald Trump vede s Čínou. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila americká Národní asociace podnikových ekonomů (NABE) a z něhož cituje agentura AP.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

BBC: Obchodní spor Čína-USA ohrožuje nezúčastněné asijské státy

29.08.2019 Americko-čínská obchodní válka ohrožuje nezúčastněné asijské státy, píše zpravodajský server BBC. Přestože na ně obchodní cla uvalována nejsou, ocitají se menší z nich, jako je Hongkong nebo Singapur, na prahu recese. Větší asijské ekonomiky - Indie, Japonsko a Jižní Korea - pak převážně zpomalují.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Čínská měna i akcie kvůli eskalaci obchodního sporu s USA klesají

26.08.2019 Čínské akcie dnes výrazně oslabují a čínský jüan sestoupil vůči dolaru na nejnižší hodnotu za 11 let. Za poklesem stojí eskalace obchodního konfliktu mezi Pekingem a Washingtonem, která by podle analytiků mohla těmto dvěma největším ekonomikám způsobit další škody a zbrzdit globální hospodářský růst.
img

Grafy dňa: Pravdepodobnosť, že k BrExitu dôjde koncom marca, ďalej kolabuje

15.01.2019 Pravdepodobnosť, že do konca marca Británia vystúpi z EÚ, klesla k 20%. Ešte v novembri pritom bola zhruba dvojtretinová. To zahŕňa tvrdý brexit ako aj vystúpenie s dohodou. Keďže klesá aj pravdepodobnosť tvrdého BrExitu, tak to pomáha libre (@SoberLook):
img

Obrázky dňa: Nožnice medzi americkými a svetovými akciami sú prudko roztvorené.

26.09.2018 Vývoj na globálnych akciových trhoch je aktuálne brutálne fragmentovaný – percento krajín, ktorých akciám sa darí lepšie ako globálnemu akciovému indexu (MSCI ACWI) je na jednej z najnižších úrovní za posledných 30 rokov, odkedy existujú dáta. Globálne akcie teda ťahajú USA, zvyšok zaostáva. Uvidíme, dokedy môže táto divergencia vydržať. (@chartoftheday):
img

Mayová opäť pohrozila tvrdým BrExitom. Pozrite si aktuálne prognózy jeho dopadu.

25.09.2018 Keďže Britská premiérka Mayová v piatok opäť vyrukovala s hrozbou tvrdého BrExitu, keď jej EÚ neustúpi (a poslala libru prudko nadol), tak sa pozrime na to, čo by takýto scenár znamenal podľa posledných prognóz.
img

Obchodné vojny v grafoch: Čína môže výraznejšie spomaliť. Niektoré regióny to už pociťujú.

21.09.2018 V pondelok ohlásil Trump desaťpercentné clá na dovoz ďalších čínskych tovarov v objeme 200 mld. dolárov ročne, s tým, že koncom roka budú zvýšené na 25%. Okrem toho pohrozil aj zavedením ciel na zvyšné čínske importy (tie sa aktuálne odhadujú na 267 mld. USD ročne), pokiaľ Čína príde s protiopatreniami. A s tými Čína napokon prišla, ohlásila 10%-né clo na dovozy v objeme 60 mld. USD. V súvislosti s týmto vývojom sa objavili mnohé zaujímavé grafy o dopadoch, vyberám tie najzaujímavejšie:
img

Obrázky dňa: Volatilia na amerických dlhopisoch je najnižšia od 70-tych rokov

19.07.2018 Kým zlato, ropa a čiastočne aj dolár majú zatiaľ relatívne volatilné leto, tak výnosy z desaťročných amerických dlhopisov majú zatiaľ v júli najnižšiu mesačnú volatilitu od roku 1973. A to sa pritom dosť výrazne menia očakávania budúceho vývoja úrokových sadzieb v USA, smerom k vyšším sadzbám, čo by malo znamenať vyššie výnosy. Smerom nadol by ich zase mohli poslať obchodné vojny. Vyzerá to teda byť skôr ticho pred búrkou ako nejaká dlhodobejší fenomén (@queenofchartz):
img

Obrázky dňa: Stimuly v USA vyprchajú v roku 2020

09.07.2018 Uťahovanie politiky FEDu, ktoré by malo mať za normálnych okolností negatívny dopad na ekonomický rast, zatiaľ viac než kompenzujú fiškálne stimuly. A to by malo pokračovať aj v roku 2019. V roku 2020 by už mal byť dopad monetárnej a fiškálnej politiky na rast podľa Oxford Economics mierne negatívny. Zrejme aj preto je aktuálne v móde predpovedať pre rok 2020 recesiu. Negatívny dopad niekde na úrovni 0,2 percentuálneho bodu by však rozhodne nemal byť dostatočný na to, aby stiahol rast HDP do mínusu (@adam_tooze):
img

Obrázky dňa: Suverénne najvyšší dopad trumpových ciel na automobily by pocítilo Slovensko

28.06.2018 Dnes to bude vo veľkej miere o autách. V Oxford Economics sa pozreli na expozíciu automobilových exportov jednotlivých krajín EÚ voči USA. S odstupom to vyhralo Slovensko, expozícia je na úrovni 1,6%. Druhé je Nemecko s polovičnou a tretie Švédsko so štvrtinovou expozíciou v porovnaní so Slovenskom. Celkovo predstavuje vývoz automobilov do USA 0,3% HDP krajín EÚ (@GabrielSterne):
img

Obrázky dňa: Situácia ohľadom Talianska sa upokojuje. Výnosy z ročných dlhopisov sa vrátili do mínusu

19.06.2018 Riziko ohľadom Talianska sa upokojuje. Teda, minimálne z krátkodobého pohľadu. Výnosy 12-mesačných dlhopisov sa včera vrátili do mínusu. Trhy teda aktuálne nečakajú problémy. V dlhodobejšom horizonte sú však opatrnejšie, výnosy z desaťročných dlhopisov ostávajú aj napriek určitej korekcii stále vysoko (@charliebilello):
img

Trump prý plánuje speciální tarify na Čínu

22.03.2018 Americký president Donald Trump plánuje podle blízkého zdroje zavést speciální tarify v hodnotě 50 miliard dolarů. Především se jedná o reakci USA na porušování patentů a kopírování produktů amerických značek. Konkrétně by se měly tarify týkat více jak stovky různým čínských produktů. Hodnota tarifů je založena na přibližné ztrátě, kterou utrpěla americká ekonomika kvůli porušení a kopírování patentů.
img

Obrázky dňa: Nemeckým odborom sa podarilo vyjednať najrýchlejší rast miezd za 25 rokov. V ECB majú radosť

08.02.2018 V ECB musia mať ohromnú radosť. Najväčším nemeckým odborom IG Metall, ktoré pôsobia v hutníckom a čiastočne aj v strojárskom sektore, sa podarilo vyjednať od apríla medziročný rast miezd o 4,3%. V grafe síce aktuálny rast miezd ešte nie je, len požiadavky odborov, je však z neho očividné, že sa jedná o najrýchlejší rast miezd od roku 1992. Keby odborom išlo len o mzdy, možno by ešte vyjednali aj viac, pretože sa im okrem toho podarilo skrátiť pracovný týždeň na 28 hodín. Silná ekonomika a nedostatok pracovníkov teda tlačí nahor mzdy, tak ako si to želá ECB. Ďalším krokom by mala byť podľa ECB vyššia inflácia, ktorá je hlboko pod jej cieľom. Tá by mala byť dielom silnejšej spotreby v dôsledku rýchlejšieho rastu miezd. Uvidíme, či sa to podarí (@Fmirw):
img

Americký dolar může sesadit z forexového trůnu odložení daňové reformy v USA

08.11.2017 Americký dolar drží pevně opratě měnového trhu. Měna Spojených států se totiž stále pohybuje v blízkosti čtyřměsíčních maxim ke koši hlavních světových měn a zatím nehodlá oslabit. A to i přes, měřeno středoevropským časem, ranní výkyvy kvůli čínským datům o vývozu a dovozu. Vývoj dolaru na forexovém trhu je ovlivněn očekáváním investorů ohledně nových informací o osudu daňové reformy v USA.
cina 21072013.png

Růst vývozu z Číny v srpnu zpomalil

08.09.2017 Růst vývozu z Číny v srpnu zpomalil, především kvůli slabší globální poptávce. Dovoz ale nečekaně silně vzrostl, navzdory očekávání, že druhá největší ekonomika světa oslabuje. Přebytek bilance zahraničního obchodu Číny pak meziročně klesl o 19 procent na 42 miliard USD (910 miliard Kč), což je nejnižší hodnota od května. Oznámil to dnes čínský celní úřad.
img

Trhy jsou na prahu obratu dolů, shodují se BoA, Citi, SocGen i Morgan Stanley

23.08.2017 Globální finanční trhy jsou v poslední fázi své rally před obratem v cyklu. Shodují se na tom stratégové bank na Wall Street Morgan Stanley, Citigroup, Societe Generale nebo Bank of America. A varují před rozpadem dlouhodobých vztahů ve vývoji akcií, dluhopisů a komodit. A dlouhodobého přehlížení faktů a fundamentu ze strany investorů.
img

Obrázky dňa: Ekonomická dôvera v eurozóne je najvyššia za posledných 10 rokov

30.06.2017 Pozitívne správy z ekonomiky eurozóny neutíchajú – indikátor ekonomického sentimentu (80% podniková dôvera; 20% spotrebiteľská dôvera) sa vyšplhal na najvyššie úrovne za posledných 10 rokov. Zrýchľovanie rastu ekonomiky eurozóny by teda malo pokračovať (@ecoeurope):
img

Obrázky dňa: Čínska výrobná sféra je po roku opäť v kontrakcii

01.06.2017 Čínska výrobná sféra sa vracia do kontrakcie. Index výrobnej dôvery klesol pod úroveň 50 bodov. Ultra-predstihové ukazovatele pre vývoj čínskej ekonomiku ako úverové podmienky či ceny komodít teda mali pravdu, že čínsku ekonomiku čaká spomalenie. Na vyfabrikovanom HDP sa to však nemusí prejaviť, keďže tento ukazovateľ nereagoval ani predošlý rast výrobnej dôvery v roku 2016 (@WilliamsonChris):
img

Obrázky dňa: FED vidí po amerických voľbách vyššiu neistotu

05.01.2017 Vo FEDe sa obávajú dopadu Trumpových opatrení na ekonomiku. V protokole z posledného zasadnutia odznelo slovo neistota 12-krát. To je druhý najvyšší počet v tomto roku, vyšší bol len po britskom referende o vystúpení z EÚ. Pokiaľ toto číslo ostane vysoké aj po ďalších zasadnutiach, tak tri zvýšenia sadzieb v budúcom roku, ktoré očakáva FED, môžu byť ohrozené (@boes_):
img

Obrázky dňa: Trump je zrazu najväčším pozitívnym rizikom pre ekonomiku

06.12.2016 Z najväčšieho rizika pre trhy/ekonomiku sa stala najväčšia nádej. Podľa prieskumu Oxford Economics vkladajú respondenti z ekonomického prostredia najväčšie nádeje do Trumpovho stimulu, na ďalších priečkach sú globálne fiškálne stimuly a globálny rast produktivity. Paradoxné je, že Oxford Economics robili aj prieskum najväčších rizík, a aj pri nich vyhral Trump, konkrétne jeho protekcionistické chúťky (@ldaalder):
img

Obrázky dňa: Ropu ťahal v posledných týždňoch nahor short-squeeze

05.05.2016 Rast cien ropy v posledných týždňoch bol ťahaný výhradne znižovaním short pozícií, long pozície ostali stabilné. To na...
img

Obrázky dňa: Long pozície na JPY sú najvyššie od roku 2012

07.04.2016 Long pozície na jene sú najvyššie od roku 2012. A vtedy bol USDJPY pod úrovňou 80 (@sobata416): Priestor pre pokles U...
cinsky juan.jpg

Čína opět snížila požadavek na rezervy bank

29.02.2016 Čínská centrální banka dnes oznámila, že s platností od úterý sníží o půl procentního bodu úroveň vkladů...
cina ekonomika.jpg

Čína ve třetím čtvrtletí zpomalila růst

19.10.2015 Čína ve třetím čtvrtletí zpomalila hospodářský růst. Hrubý domácí produkt druhé největší ekonomiky světa se...
img

Obrázky dňa (8.9.2015)

08.09.2015 Kto najviac utrpí čínskym spomalením? V Oxford Economics sa to snažili odhadnúť prostredníctvom troch indikátorov - exportov do Číny...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Bitcoin | Čínský jüan | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Polsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Síla měn | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | CBOE | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Distribuce | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | Grafy | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investiční fond | Japonský jen | Komodity | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Pozice | Produktivita práce | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Nomura | Objem obchodů | Evropa | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Ekonomika Spojených států | Bank of America | Americký prezident | BOSSA | Indexy | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Fond | EU | Ministři financí | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Recesia | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | Gold | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index cen | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | Aktivum | Index | Likvidní | Podpora | Průlom | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Cena | Cena elektřiny na burze | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Čínský obchod | Devizové trhy | Dlouhodobé investice | Dolar | Ekonomický výhled | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Frank | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index volatility | Investice do nemovitostí | Investiční | Zlaťáky | Investing | Irsko | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Lira | Markets | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | Trh | Volatility | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | ING | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Volby | Know-how | Burze | Hedžové fondy | Capital Economics | Markit | DPA | Macquarie Capital | Microsoft | MSCI | CSI300 | Guvernér centrální banky | Investing.com | Macquarie | TLTRO | Agentura AP | BBC | Washington Post | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Ministr financí | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Přehled | Jádrový index | Volby v USA | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Referendum | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | České firmy | Economic | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Daňové příjmy | Pád libry | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Propad | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Rekordní minima | Britská vláda | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Globální obchod | Krize | Dolar vůči jenu | Opatření na podporu ekonomiky | Světové trhy | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Indická rupie | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Japonský Nikkei | Indická rupie (INR) | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | CME FedWatch | IHS Markit | World Gold Council | LBMA Gold | LBMA | Protiruské sankce | Index volatility CBOE | Coinmarketcap | European Energy Exchange (EEX) | Růst bitcoinu | Štěpán Hájek | Tržní kapitalizace kryptoměn | TRON | Obchodní války | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Ekonomické krize | Ether | Czech Fund | Výnosy USD | Kompozitní index | Tvrdý brexit | Roční výnos | Daňové úlevy | Zpomalení hospodářského růstu | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | DBS | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Obavy investorů | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Globální HDP | Riziko recese | Token | Americké společnosti | Vietnamská ekonomika | FedWatch Tool | Výnosové křivky | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Obavy z recese | Poměr zlato/stříbro | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Růst mezd | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Snížení daní | Podnikoví ekonomové | Cíl hospodářského růstu | Růst čínského HDP | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Trinity Bank | Hospodářské krize | TikTok | Huawei | Trump dnes | KOSPI | Deficit | TRX | Trinity | Objem | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Čínský export | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Zpomalení české ekonomiky | Růst průmyslové výroby | Lukáš Jankovský | Firma | Global Markets | Americký průmysl | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Pfizer | Růst cen | Server BBC | CBI | Přebytek obchodu | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Zpomalení světového obchodu | FT | Růst české ekonomiky | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Rozvoj | Stavebnictví | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Britové | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Plyn | Nálada | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Nord Stream | Míra | Úroky | Přerušení výroby | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Peking | Americký index | Singapur | Ziskovost | Hospodaření | Příjmy z firemních daní | Růst poptávky | Pracovní trh | Prodej automobilů | Američané | Francouzský ministr financí | Návratnost | Miliardy eur | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | INR | Ministerstvo práce | Rozpočtový přebytek | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájmy | Velké firmy | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Jihokorejská vláda | Nákaza koronavirem | Trhy | Virus | Jüan | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Důchody | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Japonský jen (JPY) | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Aktivity v Číně | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Medvědi | COVID-19 | Britské měny | Ministerstvo financí ČR | Ekonomické dopady koronaviru | Prudký propad | FedWatch | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Vládní opatření | Společnost IHS Markit | Scott Morrison | Rozhodnutí centrální banky | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Karanténní opatření | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Tiskové agentury | Koronavirová krize | LinkedIn | Domácnosti | Futures na americké akcie | Úřad práce | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Spotřebitelská důvěra v USA | Ekonomiky | Schodek | Organizace | Futures na akcie | Práce | ADB | Údaje | Oživení v Číně | Hluboké recese | Ekonomické oživení | Cena benzínu | Čínský celní úřad | Celní úřad | Výpadky | Premiér Justin Trudeau | Úspory | Statistiky | Galaxy Securities | Larry Hu | Obavy společnosti | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Úspěšný systém | Oživit ekonomiku | Malé podniky | Poradenské společnosti | Japonský export | Dílčí index | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Dluhopisy horší kvality | Posílení | Důvěra amerických spotřebitelů | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Maloobchod | Zaměstnanci | Čínský export v dubnu | Export v dubnu | Vyhlídky pro čínský export | Dubnový vývoz | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Obchodní přebytek | Deflační tlaky | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Auta | Velké ekonomiky | Sektor služeb | Růst Bitcoinů | Spoluzakladatel | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | Pozitivní sentiment | Berlín | Poptávka po zlatě | Hospodářský propad | Nezaměstnanost v Austrálii | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | BIS Oxford Economics | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Johnson & Johnson | Větší riziko | Šance | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Životní úroveň | Pár EUR/USD | Důvěra | WeCHat | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Radikální změny | Odhady PMI | Turecká lira (TRY) | Jihoafrický rand (ZAR) | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Odborníci | Ekonomika rozvojových zemí | Ekonomika rozvojových zemí Asie | Čínské technologické firmy | Zasedání FED | Cena elektřiny | Změna politiky | Bezpečného útočiště | Intel | Spotřebitelská poptávka | Situace ve stavebnictví | Siemens | Vakcinace | Očkování | Mutace viru | Očkování proti covidu-19 | Výhled na rok | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Analýza Oxford Economics | Kov | Růst produktivity | Rozhodnutí vlády | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Pandemie covidu-19 | Pandemická omezení | CryptoQuant | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Ekonomický plán | Nabídka zlata | Zpráva amerického ministerstva práce | EEX | Oslabení | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Prodej | Sazby daně | Přebytek rozpočtu | Otevřené pozice | Rekord | Základní sazby | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | Společnosti | Opatření | NFT | Ceny plynu | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Meta | Meta Platforms | Společnost | TIM | Omikron | Varianta omikron | | Fwdbonds | Christopher Rupkey | Mahir Rasheed | Hráči na trhu | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | DAO | Rady expertů | Reality | Instituce | Základní úrok | Útok na Ukrajinu | Sankce | MWh | Japonský Nikkei 225 | Nord Stream 1 | Růst cen energií | Vlastnictví | Dow Jones Industrial Average | Nadnárodní firmy | Přijetí | European Energy Exchange | Centrum | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Současná situace | Cena elektřiny na burze v Německu | Kryptotrhy | Japonská měnová autorita | Korporace | Index cen výrobců | Vývoj sazeb | Invest | Kazuo Ueda | Zastavení činnosti | Etheru | Partnerství | Vysoké příjmy | Vice | Reálné příjmy | Uvolněná měnová politika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

OVO Energy
Ovoenergy
OVO Energy Ltd
Ovoenergy.ltd
Owen Graduate School of Management
Ownest
Owpremium
OX Capital Markets
OX Capital Markets Ltd
Oxfam

Následující klíčová slova

Oxiag
OXIS & ASSOCIATES
OXIS & ASSOCIATES LLC
OXY
Oxygen Trade Solutions
OXY.US
Oyo Hotels
Oyu Tolgoi
Öyvind Eriksen
Ozbrojené složky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB trading konference 2024
Potvrďte prosím... Zavřít