Neděle 14. července 2024 03:47
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Maloobchodní prodej

img

Ekonomický kalendář: Rychlý odhad CPI z Německa a Béžová kniha Fedu v centru pozornosti trhu

29.05.2024 Dnešní makrokalendář je stejně jako včerejší poměrně chudý. V 8:00 se dozvíme údaje o maloobchodních tržbách ze Španělska a v 9:00 bleskovou inflaci CPI z Polska za květen, kde se již očekává údaj o 0,4 procentního bodu vyšší než předchozí. Další čtení již budou mít větší váhu, řeč je o inflaci CPI/HICP z Německa, která bude známa ve 13:00, a zde se na trhu očekávají vyšší data.
img

Ranní okénko - Úterý ve znamení smíšeného sentimentu německých analytiků

16.04.2024 Dnes v 11 hodin očekáváme zveřejnění výsledků měsíčního průzkumu vnímání německé ekonomiky, který vydá instituce ZEW za měsíc duben. Tento měsíc se očekává zlepšení sentimentu jak ohledně výhledu, tak současného stavu německého hospodářství, přičemž zveřejňovaná čísla představují poměr mezi 350 finančními analytiky. V případě současného stavu však nálada i přes zlepšení nejspíš zůstane převážně negativní (očekává se -76,0 v dubnu vs -80,5 v březnu), a to s ohledem na pokles německé ekonomiky v posledním kvartále minulého roku a stále ochablý průmysl. Šestiměsíční výhled by ovšem mohl naznačit možný růst HDP vzhledem k příznivé situaci na trhu práce a taktéž z pravděpodobného snížení úrokových sazeb na červnovém zasedání ECB. Vyhlídky pro růst eurozóny ale zůstávají slabé, riziko představuje i současná geopolitická situace.
img

Tilray roste o 13 % kvůli legalizaci konopí v Německu a komentářům z USA 📈

22.03.2024 Akcie společností spojených s trhem s lékařskou marihuanou dnes zaznamenávají euforické zisky. Akcie společností Tilray (TLRY.US), Canopy Growth (CGC.US), Aurora Cannabis (ACB.US) a Cronos (CRON.US). Začátkem tohoto týdne se viceprezidentka Kamala Harris optimisticky vyjádřila o dosavadním úsilí americké administrativy o snížení federálních regulací. Pozitivní zprávy přišly také z Německa, které hodlá uvolnit regulace a zajistit legalizaci konopí.
img

Příběh na trhu: Beyond Meat stoupá v předobchodní fázi o 50 %, protože investoři vidí další katalyzátory budoucí ziskovosti 📈

28.02.2024 Akcie společnosti Beyond Meat (BYND.US), výrobce rostlinných náhražek masa s vysokým obsahem bílkovin, dnes před zahájením obchodování na Wall Street posilují o více než 50 %. Společnost se snaží zotavit z období vysokých nákladů a utlumené poptávky po drahých rostlinných výrobcích. I když potíže, které zažívá, rozhodně nejsou u konce, investoři doufají v postupné zlepšování ziskovosti. Akcie společnosti zažily v posledních letech masivní výprodej, během něhož kapitalizace společnosti klesla z více než 14 miliard dolarů v roce 2020 na současných méně než 500 milionů dolarů. Proč tolik euforie po čtvrtletních výsledcích a "překlopí" se spotřebitelé v zájmu vlastního zdraví opět na rostlinné maso?
img

Beyond Meat roste v premarketu o 50 %, protože investoři vidí další katalyzátory budoucí ziskovosti 📈

28.02.2024 Akcie společnosti Beyond Meat (BYND.US), výrobce rostlinných náhražek masa s vysokým obsahem bílkovin, dnes před zahájením obchodování na Wall Street posilují o více než 50 %. Společnost se snaží zotavit z období vysokých nákladů a utlumené poptávky po drahých rostlinných výrobcích. I když potíže, které zažívá, rozhodně nejsou u konce, investoři doufají v postupné zlepšování ziskovosti. Akcie společnosti zažily v posledních letech masivní výprodej, během něhož kapitalizace společnosti klesla z více než 14 miliard dolarů v roce 2020 na současných méně než 500 milionů dolarů. Proč tolik euforie po čtvrtletních výsledcích a "překlopí" se spotřebitelé v zájmu vlastního zdraví opět na rostlinné maso?
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 16. února (americká seance)

16.02.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,2595 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce stoupala od nuly. Mnozí tím byli překvapeni, protože trh na vcelku silné údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království reagoval vlažně. Dále, celkově zprávy ukázaly složitou situaci v regionu: rekordně nízkou nezaměstnanost, ale klesající inflaci. Samotná ekonomika opět balancuje na pokraji recese. A maloobchodní prodej při rostoucích příjmech domácností dál roste, což nepochybně povede k růstu inflace. To znamená, že Bank of England čeká v současnosti mnoho změn, takže snížení úrokových sazeb může zvažovat až za dlouho.
img

Ekonomický kalendář: lehký první den důležitého týdne pro trhy 🔔

12.02.2024 V dnešním makroekonomickém kalendáři nejsou naplánovány žádné klíčové publikace, které by mohly ovlivnit globální trhy. Futures nenaznačují větší volatilitu při zahájení hotovostní seance v Evropě. Většina instrumentů nezaznamenává změny větší než 0,10 %.
img

Německé pivovary od sjednocení země neprodaly tak málo piva jako loni

01.02.2024 Německé pivovary od sjednocení země v roce 1990 neprodaly tak málo piva jako loni. Odbyt jim po krátkém oživení v roce 2022 klesl o 4,5 procenta na 8,4 miliardy litrů. Nedostal se tak ani na úroveň koronavirového roku 2021. Dnes to uvedl německý statistický úřad. Pivo je méně populární jak u německých tak u zahraničních zákazníků. Vedle trendů zdravé výživy a stárnoucí společnosti vyvolávají v odvětví od útoku ruských vojsk na Ukrajinu obavy rostoucí náklady a opatrní spotřebitelé, píše agentura DPA.
img

Prodej na Černý pátek překonal rekord. Budou mít dopad na finanční trhy?

07.12.2023 V posledních letech se z Černého pátku, největšího nákupního fenoménu, stal celý týden plný slev, který je pro obchodníky velkým lákadlem, jak přilákat zákazníky. Jen v USA se ho letos zúčastnilo odhadem 182 milionů lidí a podle společnosti Adobe Analytics tam vynesl rekordních 9,8 miliardy dolarů v online tržbách. To je o 7,5 % více než před rokem. Celosvětově se tržby za celý Cyber Week zvýšily o 6 procent.
img

eToro spouští nové portfolio XtremeWeather. Nabízí v něm odolné společnosti vůči klimatickým změnám

24.11.2023 Obchodní a investiční platforma eToro spustila nové portfolio XtremeWeather, které drobným investorům nabízí expozici vůči společnostem s nejlepšími předpoklady k prosperitě vzhledem ke stále častějším a závažnějším extrémním klimatickým jevům.
img

Ekonomický kalendář: Relativně klidný den, kde dominují údaje o maloobchodních tržbách 📌

20.10.2023 Futures kontrakty naznačují mírně nižší otevření hotovostní seance v Evropě. Včerejší seance na Wall Street skončila poklesem o 0,85 %, neboť investory znepokojuje eskalace konfliktu na Blízkém východě. Dnešní první polovina nepřinesla uklidnění situace na této frontě a hlavní indexy v asijsko-pacifickém regionu pokračovaly v poklesu.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 15. 8. 2023

15.08.2023 Dolar během americké obchodní seance prudce vzrostl, i když k tomu neměl žádný významný důvod. Takže nakonec dolar stejným tempem ustoupí. To vše vypadá jako obyčejná spekulace, nebo dokonce nějaká chyba na straně velkého institucionálního investora, což je docela možné, vzhledem k tomu, že včerejší ekonomický kalendář byl prázdný. Obchodníci nebyli aktivní, což vedlo k tzv. tenkému trhu. Za takových podmínek může trhem pohnout pouze jeden pokyn od významného hráče. Ale když vezmeme v úvahu, že se trh téměř okamžitě vrátil do své původní pozice, je velmi pravděpodobné, že šlo pouze o lidskou chybu. To se děje ve všech oblastech a neměli bychom si myslet, že finanční sektor je jakousi pozoruhodnou výjimkou.
img

Ekonomický kalendář: Další čtvrtletní výsledky 🔎

21.07.2023 Dnešní makroekonomický kalendář je poměrně chudý jak na ekonomické publikace, tak na čtvrtletní výsledky největších společností. Mezi nejdůležitější čtvrtletní publikace však můžeme zařadit společnosti jako např.
img

Technická analýza BTC/USD NA 6. 7. 2023

06.07.2023 Reserve Bank of India (RBI) v současné době jedná se svými protějšky v nejméně 18 dalších zemích o možnosti provádění přeshraničních plateb pomocí své digitální měny vydané centrální bankou (CBDC), takzvané "digitální rupie".
img

Budvaru loni klesl zisk před zdaněním o 39,5 pct na 255,8 milionu Kč

29.06.2023 Pivovaru Budějovický Budvar loni klesl zisk před zdaněním o 39,5 procenta na 255,8 milionu Kč. Tržby z prodeje výrobků a služeb klesly o necelá tři procenta na 3,03 miliardy. Vyplývá to z informací na webu firmy a srovnání s předloňskými výsledky. Zisk po zdanění klesl o 40 procent na 200,8 milionu, vyplývá z výroční zprávy pivovaru. Národní podnik se musel loni vyrovnat se zastavením dodávek do Ruska i dopady inflace.
C:\fakepath\amazon-20062023.jpg

Je cena akcií Amazonu ospravedlnitelná?

20.06.2023 I přesto, že úrokové sazby v USA jsou na restriktivní úrovni, americkým akciovým trhům se daří, což potvrzují jejich solidní růst hlavních amerických indexů. Avšak jedná se o indexovou iluzi. Indexy jsou taženy nahoru především velkými společnostmi, tzv. megakapitalizacemi, mezi které patří členové GAFAM, jako je například Amazon, a také společnosti Nvidia, AMD a Tesla. Dnes se podíváme na Amazon, kterému se také v roce 2023 daří velmi dobře. Akcie Amazonu posílily od začátku roku o solidních 50 %. To pro tak zavedenou a známou společnost není málo, ale odpovídají tomuto růstu fundamenty?
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby a index cen výrobců v USA v centru pozornosti

15.03.2023 Trhy s futures naznačují, že hlavní evropské indexy otevřou beze změny nebo mírně níže. Futures na DAX se v současné době obchodují přibližně 10 bodů pod včerejším závěrem. Ekonomický kalendář pro nadcházející den zahrnuje několik důležitých zpráv z USA.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 15. 3. 2023

15.03.2023 Americká média již našla viníka bankovní krize a je jím samozřejmě Federální rezervní systém. Říkají, že se vše stalo kvůli tomu, že Fed agresivně zvedl úrokové sazby. Údajně hlavním důvodem, proč zkrachovaly dvě banky, byla centrální banka. Nyní požadují, aby Fed okamžitě začal snižovat úrokové sazby, začal tisknout peníze a oheň uhasil novými penězi. Kritici Fedu mají navíc další důvod k oslavě. Včera jsme se dozvěděli, že inflace v USA zpomalila z 6,4 % na 6,0 %. Zpomaluje se již osmý měsíc v řadě a za takových okolností bude pro šéfa Fedu Jerome Powella velmi obtížné vysvětlit nutnost nejen dále zvyšovat úrokové sazby, ale také dělat cokoli jiného než snížit refinanční sazbu.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie zvýší dovozní cla na auta, daň by mohla zasáhnout rovněž automobilku Škoda

01.02.2023 Indie od dubna zvýší cla na dovážená auta a motocykly, opatření se týká rovněž elektromobilů. Dovozní clo stoupne i v případě aut, která se v zemi kompletují. Změna by se tak mohla týkat i automobilky Škoda Auto, která má v Indii dva závody. S odvoláním na dnešní oznámení vlády o tom informovala agentura Reuters.
img

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023 „Současná rally může vyvolávat strach z promrhané příležitosti, ale fundamenty nehrají do karet dalšímu růstu, spíše naopak, “ říká analytik BHS Timur Barotov
C:\fakepath\trader-24012023-40-zm.jpg

Vývoz zlata ze Švýcarska do řady zemí loni stoupl na několikaletá maxima

24.01.2023 Švýcarský vývoz zlata do řady zemí, včetně Číny, Turecka, Singapuru a Thajska, loni stoupl na několikaleté maximum, protože nízké ceny zvýšily poptávku spotřebitelů v Asii a na Blízkém východě. Vyplývá to z údajů švýcarského celního úřadu, na které upozornila agentura Reuters. Švýcarsko je největším světovým centrem rafinace zlata a tranzitním místem. Dováží zlato z dolů a skladů po celém světě, toto zlato zpracovává a znovu vyváží.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 19. 1. 2023

19.01.2023 Inflace ve Spojeném království v prosinci klesla z 10,7 % na 10,5 % a libra postupně rostla. Inflace již druhý měsíc polevovala a naznačuje možnost mírnějšího zvýšení úrokové sazby Bank of England. A právě tato očekávání v souvislosti s nedávnými kroky Federálního rezervního systému byla důvodem, proč dolar oslabuje. Navíc na předchozím jednání dva členové bankovní rady argumentovali pro snížení sazeb. Vše tedy nasvědčuje tomu, že nejen že americká centrální banka brzy dokončí cyklus zvyšování úrokových sazeb, ale že by ho mohla následovat i BoE. A to znamená, že není důvod, aby libra výrazně stoupala. Investoři si tuto skutečnost pravděpodobně ještě neuvědomili.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 16. listopadu 2022

16.11.2022 Minulý týden vyvolala jakákoli makrodata, zejména pozitivní statistiky pro eurozónu, nervozitu na trhu. Se zahájením nového obchodního týdne se však trh zastavil i přes všechny makroekonomické zprávy z eurozóny a Spojeného království, které byly lepší, než se očekávalo.
img

Asijské trhy zakončily úterý smíšeně

15.11.2022 Hlavní asijské indexy se v úterý pohybovaly různými směry, některé zaznamenaly zisk až 3,6 %. Patří k nim Shanghai Composite a Shenzhen Composite, které si připsaly 1,27 %, resp. 1,43 %, a dále index Hang Seng, který získal 3,58 %. Nikkei 225 vzrostl jen o 0,13 %, zatímco S&P/ASX 200 o stejnou hodnotu klesl. KOSPI ztratil 0,08 %.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 21. října 2022

21.10.2022 Liz Trussová se zapíše do historie jako nejkratší úřadující premiérka Spojeného království. Po 44 dnech ve funkci musela skončit. Libra na zprávu o její rezignaci reagovala růstem. Nadšení však rychle vystřídalo opatrnost a britská měna se stáhla zpět na otevřenou úroveň dne. Zajímavé je, že Boris Johnson je mezi poslanci, o kterých se říká, že zvažují nabídky. Pro připomenutí, bývalý premiér musel skončit po politickém skandálu. Proto může rezignace Liz Trussové prohloubit politickou krizi ve Spojeném království. Přesto je tu jiskřička naděje, že se věci změní k lepšímu. V tomto světle bude trh pravděpodobně stagnovat, dokud nebude zvolen nástupce a lídr Konzervativní strany. Zpomalení propadu maloobchodních tržeb Spojeného království na -4,3 % z -5,4 % proto nebude pro trh ve skutečnosti důležité.
img

AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 14.10.2022

14.10.2022 Extrémně pomalý pokles tempa růstu cen výrobců ve Spojených státech téměř přesvědčil investory, že inflace ve Spojených státech může zůstat beze změny. A to znamená, že Federální rezervní systém má důvod pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb stejným tempem, tj. 75 bazických bodů během každého následujícího zasedání, a to minimálně do konce letošního roku. K úlevě všech ale inflace zpomalila z 8,3 % na 8,2 %. Samozřejmě je to pomalejší, než plánovala americká centrální banka, ale alespoň jde pohyb správným směrem. A nyní existuje naděje, že během prosincového zasedání Federálního výboru pro volný trh dojde ke zvýšení refinanční sazby pouze o 50 bazických bodů. To byl důvod oslabení dolaru.
img

CarMax se po špatných čtvrtletních výsledcích propadá o 25 %.

29.09.2022 Akcie CarMax (KMX.US) se propadly o téměř 25 % poté, co prodejce automobilů zveřejnil neuspokojivé čtvrtletní údaje, protože „výzvy s cenovou dostupností“ měly negativní dopad na tržby.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 19. 9. 2022

19.09.2022 Přestože se trh soustředí na zasedání FOMC, stále nemůže ignorovat makrodata. Spojené království zaznamenalo v srpnu pokles maloobchodních tržeb o 5,4 %, což je horší než očekávání trhu, což byl pokles o 4,2 %. Země se rychle propadá do recese. Libra prodlužuje medvědí pohyb.
img

AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 6. 9. 2022

06.09.2022 Přestože bylo včera zveřejněno mnoho makroekonomických dat, neměly vliv na průběh obchodování. Hlavní zprávou bylo rozhodnutí Gazpromu přerušit dodávky plynu do Evropy. Jak vyplývá z oficiálního vyjádření, příčinou je porucha, přičemž není upřesněno, jak dlouho bude trvat její oprava. Evropě proto hrozí odstávky podniků a masivní výpadky elektřiny. Není tedy divu, že jednotná měna se okamžitě propadla o více než sto bodů.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 17. 08. 2022

17.08.2022 Očekávalo se, že tempo růstu průmyslové výroby ve Spojených státech se zpomalí ze 4,2 % na 4,0 %, což mělo být důvodem mírného oživení. V zásadě se vše odehrálo rychle a libra trochu posílila své pozice. Teprve nyní se údaje ukázaly o něco horší než prognózy. Předchozí výsledky byly revidovány směrem dolů na 4,0 % a samotná tempa růstu zpomalila na 3,9 %.
img

Akcie CarMax se po smíšených výsledcích za Q1 propadají

12.04.2022 Akcie CarMax Inc (KMX.US) se v úterý obchoduje o 8 % níže poté, co prodejce aut oznámil neuspokojivé výsledky za čtvrté čtvrtletí, protože prodej ojetých vozů klesl kvůli inflaci a slábnoucí důvěře spotřebitelů.
img

Evropské akciové trhy během pátečního obchodování rostou

25.03.2022 Evropské akciové indexy během páteční seance mírně rostou. V čele růstu stály akcie těžebních společností, zatímco akcie bank a automobilek klesaly.
img

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ pro GBP/USD na 14. 1. 2022

14.01.2022 Vzhledem k tomu, jaké byly prognózy podle amerických statistik, je celkem logické očekávat další růst libry. Což se v podstatě stalo při zahájení evropské obchodní seance, zatímco během té americké libra dokonce mírně klesla. I když rozsah samotného poklesu byl čistě symbolický. Což s přihlédnutím ke skutečným datům vypadá velmi, velmi zvláštně a spíše to jen potvrzuje, že se trh stále nemůže zbavit nadměrné spekulativní složky. Americké statistiky nakonec dopadly znatelně lépe než prognózy. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti vyšly o něco hůře, než se předpokládalo, jejich počet se totiž zvýšil o 23 tisíc.
img

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ pro GBP/USD - 17. 12. 2021

17.12.2021 Zatímco Federální rezervní systém a Evropská centrální banka hovoří o svých očekáváních ohledně úrokových sazeb, úrovně inflace a načasování zrušení programů kvantitativního uvolňování, Bank of England přešla od slov k činům. Poté, co inflace ve Spojeném království vyskočila na 5,1 %, se britská centrální banka rozhodla nečekat na příští rok, kdy bylo plánováno první zvýšení po dlouhé době, a refinanční sazbu zvýšila. V důsledku včerejšího jednání vzrostla z 0,10 % na 0,25 %. Což bylo pro trhy naprostým překvapením. V důsledku toho začala libra aktivně růst. Z velké části kvůli naprostému překvapení.
img

Bitcoin: digitální zlato bude stát 100 000 USD, ale později – nikoli v roce 2022, ale v roce 2023

08.12.2021 Bitcoinový býk a hlavní tržní stratég InTheMoneyStocks Gareth Soloway předpověděl, že bitcoin stále dosáhne milníku 100 000 USD, ale řekl, že by této úrovně mohl dosáhnout v roce 2023.
img

Orlen Unipetrol v 3. čtvrtletí zvýšil tržby na 35,8 mld. Kč, stoupl i hrubý zisk

28.10.2021 Petrochemický holding Orlen Unipetrol v letošním třetím čtvrtletí meziročně navýšil tržby o 36 procent na 35,8 miliardy korun. Zlepšilo se i hospodaření podniku, firma zaznamenala hrubý provozní výsledek 2,4 miliardy korun proti provozní ztrátě 0,6 miliardy korun ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů prezentovaných na twitteru společnosti, které ČTK porovnala s výsledky firmy před rokem. Čísla za tři čtvrtletí roku dohromady firma neuvedla.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
C:\fakepath\f-13082021-lv.gif

Hodnota fúzí a akvizic už letos překonala jejich hodnotu za celý loňský rok

12.08.2021 Hodnota fúzí a akvizic pokračuje v růstu na nové rekordy. Celková hodnota očekávaných a dokončených transakcí už od počátku letošního roku činí 3,6 bilionu USD (78 bilionů Kč), a překonala tak částku 3,59 bilionu USD za celý loňský rok. Zájem o fúze a akvizice vyvolávají nízké úrokové sazby a rostoucí ceny akcií. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv. Od počátku letošního roku bylo oznámeno 35.128 dohod, což je o 24 procent více než loni.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
C:\fakepath\forex-07042021-1.png

Lucky Seven makroekonomických ukazatelů na Forexu

07.04.2021 V minulém článku jsem slíbil se makroekonomii věnovat více dopodrobna, i když věřím, že každý obchodník ekonomické ukazatele zná a ví, že mají výrazný vliv na pohyb ceny u Forexu a CFD obchodování. Makroekonomických ukazatelů je mnoho, já jsem do článku vybral jen ty, na které jsem se za dob svého obchodování zaměřil já osobně. Většina obchodníků na celém světě nechává bystrý zrak na ekonomickém kalendáři, to je kalendář, kde jsou zobrazeny nadcházející události, aby se ujistili, že mají přehled o případných náznaků na zvýšenou volatilitu.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Americký dolar zůstal v konsolidačním režimu

01.03.2021 Minulý týden zůstal americký dolar v posledním 2 měsíčním obchodním kanálu, přičemž týden začal korekcí, ale později v pátek zotavil všechny týdenní ztráty. Vzhledem k tomu, že se finanční trhy obávají rostoucích výnosů dluhopisů, investoři se stahují z akciových trhů a vedou k návratu kapitálu k americkému dolaru, který je považován za bezpečnou investici.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Nejdůležitější rezervní měna začíná oslabovat

15.02.2021 Minulý týden se index amerického dolaru zažil korekci po několikaměsíčních maximech. Díky dobrému sentimentu na trhu a akciovým trhům, které zaznamenávaly nová historická maxima, se investoři rozhodli pro riskantnější měny a k tendenci prodávat americký dolar.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
C:\fakepath\eurusd.jpg

Forex: Dolar posiluje, investoři ho preferují jako bezpečnou měnu

15.01.2021 Americký dolar dnes posiluje. Dolarový index vystoupal na čtyřtýdenní maximum ke koši měn. Zpráva o poklesu maloobchodního prodeje ve Spojených státech ukázala, že pandemie covidu-19 stále negativně dopadá na ekonomiku a vyvolala zájem o dolar jako bezpečnou měnu.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky

18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Ruský producent ropy Lukoil se ve třetím čtvrtletí vrátil k zisku

24.11.2020 Ruská ropná společnost Lukoil se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, k němuž jí pomohly zejména vyšší ceny ropy. Čistý zisk dosáhl 50,4 miliardy rublů (14,7 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 18,7 miliardy rublů ve druhém čtvrtletí, uvedl dnes podnik. Těžba přitom byla nižší, což byl důsledek dohody s největšími těžaři ropy.
img

Japonská ekonomika stoupla rekordně o 21,4 %. Joe Biden plánuje vládní pomoc USA

20.11.2020 Při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie ohledně přijetí rozpočtů na období 2021 – 2027 se maďarští a polští zástupci rozhodli zablokovat schválení toho rozpočtu. Oběma zemím vadí, že vyplácení peněz z evropských fondů bude podmíněné dodržováním principů právního demokratického státu.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky, OPEC a brexit v centru pozornosti

16.11.2020 I když se volatilita trhu z amerických prezidentských voleb ustálila, tento týden by se mohla začít znovu zvyšovat aktivitu na trzích řadou různých oznámení a zpráv o ekonomických událostech.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
img

Ranní komentář: Biden má vítězství na dosah, republikáni drží senát. Akcie se vezou na růstové vlně

05.11.2020 Přestože Donald Trump pohrozil, že volby neuzná, podal žaloby na zastavení sčítání hlasů v Pensylvánii a bude požadovat přepočítání hlasů v Michiganu, jeho šance na znovuzvolení se postupně vytrácí. Wisconsin i Michigan totiž získal Biden, kterému stačí už jen vítězství v Nevadě k tomu, aby získal potřebných 270 volitelů. Nevada přitom v posledních třech volbách podpořila demokratického kandidáta a korespondenční hlasy výrazně favorizují demokraty. Biden nyní po sečtení 75 % hlasů v Nevadě s mírným náskokem vede.
img

Americký dolar posílil uprostřed rostoucího rizika na trzích

02.11.2020 Minulý týden se finanční trhy vyznačovaly vyšší než obvyklou volatilitou, která byla většinou negativní a znepokojovala investory z budoucích vyhlídek. To přimělo účastníky trhu k návratu na americký dolar, což vedlo k růstu globální rezervní měny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

Americký dolar zaznamenal dvouměsíční minima

26.10.2020 Hlavní měnový pár EUR/USD posílil na úroveň 1.185 a zakončil týden nad 50denním klouzavým průměrem. Skutečné výsledky nebyly zahrnuty do seznamu ekonomických ukazatelů - většinou obsahovaly sentiment a údaje z průzkumu trhu.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Zavírá se většina obchodů a služeb, kontakty se omezí na minimum

21.10.2020 V Česku se kvůli šíření koronaviru a obavám z kolapsu zdravotnického systému od čtvrtka znovu výrazně omezí každodenní život. Zavřou se obchody kromě prodejen základního sortimentu a vybraného zboží, nebude fungovat většina služeb, na minimum se omezí kontakty a setkávání lidí. Nepravděpodobný je také slibovaný návrat všech žáků prvního stupně do základních škol od 2. listopadu. Opatření proti covidu-19 z posledních týdnů se zatím na počtu nakažených neprojevila, proto dnes kabinet přistoupil k podobně tvrdým restrikcím jako při jarní vlně. Postiženým firmám slíbil kompenzace.
img

Týdenní tržní výhled: Ekonomický stimul a globální ekonomická data v centru pozornosti

12.10.2020 První říjnový týden obchodníci vstřebávali obrovské množství ekonomických a politických zpráv, což způsobilo velké výkyvy na trhu. Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa zastavit stimulační jednání překvapilo mnoho lidí na Wall Street, a i některé v jeho vlastním táboře. Zatímco indexy zpočátku klesaly, zotavily se dobře poté, co Trump oznámil, že i přesto schválil revidovaný stimulační balíček.
img

Americký dolar na dvouměsíčních maximech

05.10.2020 Hlavní měnový pár EUR/USD mírně posílil na 1.175. Ekonomické data z Evropy byly pozitivní, index PMI ve zpracovatelském průmyslu činil 53.7 bodu a v Německu vzrostl na 56.4 bodu. Evropská předběžná inflace činí -0.3%, což je méně, než se očekávalo.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.09.2020 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jones index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Ranní komentář: Dolar i akcie navyšují své zisky, ropa pod výrazným tlakem

03.09.2020 Akciové indexy včera dál navyšovaly své pozice. Tentokrát ale Nasdaq za S&P 500 a Dow Jonesem částečně zaostával, přičemž solidní zisky si na zvýšených objemech připisovaly také indexy v Evropě. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a nic na tom nezměnily ani včera zveřejněné slabší výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, které, stejně jako v minulém měsíci, výrazně podstřelily většinový konsenzus.
img

Ranní komentář: Indexy si své pozice drží, zlato poprvé v historii nad 2 tis. USD

05.08.2020 Akciové indexy si v Evropě i v USA znovu připisovaly mírné zisky. Sentimentu pomáhaly zprávy z USA, kde údajně republikáni i demokraté udělali několik ústupků v jednání o dalším stimulačním balíčku, i když jsou obě strany ve svých návrzích stále velmi vzdáleny. Zástupci republikánů i demokratů se ale shodli na tom, že by rádi dosáhli dohodu do konce tohoto týdne.
img

Amazon směřuje k nákupům budoucnosti

20.07.2020 Po propuknutí pandemie se lidé soustředili zejména na nákupy prostřednictvím online prostoru. K vyššímu komfortu nákupů se snaží přispívat i samotní prodejci, kteří neustále přinášejí novinky. Během uplynulého týdne to byla společnost Amazon, která představila nákupní košík budoucnosti s názvem Amazon Dash Cart.
img

Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí

02.07.2020 Evropa se začíná „oklepávat“ z omezení pohybu a podle analýzy Fidelity International ukazují čerstvá data známky oživení u maloobchodu, jednoho z nejvíce zasažených odvětví. U luxusního zboží je kvůli absenci čínských turistů, kteří hodně utrácí a představují až 40 procent poptávky v tomto sektoru, nejbližší výhled nejistý.
img

Cyklistika zažívá nebývalý boom i na burzách

25.06.2020 V letošním druhém čtvrtletí rostou tržby cyklistických výrobců až o stovky procent a tomu odpovídá i aktuální růst cen akcií těchto společností, ukázalo to analýza brokera TopForex. Firmy ze segmentu cyklistiky tak neplánovaně těží z opatření omezujících společenský i pracovní život ve všech hlavních ekonomikách světa, včetně snahy obyvatel vyhnout se veřejným dopravním prostředkům.
img

Trh očekává slabé data maloobchodního prodeje - získá zlato další býčí dynamiku?

15.04.2020 Obraz ve zlatě se za poslední týden nezměnil a přestože situaci stále považujeme za napjatou, pondělní tlak nad 1700 USD byl jasně býčím signálem. Dnes se účastníci trhu zaměří na výsledek maloobchodního prodeje ve 14:30. Slabý výsledek může vést k dalšímu nákupnímu tlaku na zlatě.
img

Obchodníci USD/JPY sledují údaje o maloobchodním prodeji z USA. Spustí nové data prodejní rally?

14.02.2020 Když se blížíme k týdennímu závěru, budou obchodníci Forexu po celém světě určitě sledovat dnešní maloobchodní prodej Ameriky ve 14:30.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Dolar posiluje k euru vlivem příznivých hospodářských statistik

17.01.2020 Dolar dnes dále posiluje vůči euru vlivem příznivých statistik amerického hospodářství. Kolem 18:00 jednotná evropská měna klesala o 0,4 procenta a pohybovala se těsně pod 1,1100 EUR/USD. Ve stejnou dobu dolarový index, který sleduje výkon dolaru vůči koši šesti předních světových měn, rostl o 0,28 procenta na 97,59 bodu. Dolar vůči japonskému jenu stagnoval a kurz činil 110,16 USD/JPY.
C:\fakepath\eurusd-17012020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.1.2020

17.01.2020 Americké akcie včera posílily. Přispěla k tomu zpráva o růstu maloobchodního prodeje minulý měsíc v USA a dobré hospodářské výsledky americké banky Morgan Stanley. Index S&P poprvé přesáhl 3300 bodů.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar posiluje, pomohly mu příznivé hospodářské statistiky

16.01.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje ke koši měn. Dřívější ztráty dolarový index smazal vlivem pozitivních hospodářských statistik z USA. Kolem 18:10 SEČ připisoval 0,1 procenta na 97,33 bodu.
img

Konsolidace na zlatě s cílem dosáhnou 1 650/700 USD

15.01.2020 Zlato zpočátku roku profitovalo z rizikového režimu (válka USA - Írán), avšak krátkodobý tlak nad 1600 USD se stabilizoval poté, co nedošlo k dalšímu konfliktu. Americký prezident D. Trump uklidnil situaci minulou středu na jeho tiskové konferenci.
img

Vysoká očekávání maloobchodního prodeje z USA - otestuje USDJPY úroveň 108.00?

13.12.2019 V roce 2014 se hodnota USDJPY zvýšila o 13,7%, v roce 2015 se zvýšila o 0,5%, v roce 2016 klesla o 2,8%, v roce 2017 klesla o 3,6%, v roce 2018 klesla o 2,7%, což znamená, že po pěti letech se celková hodnota USDJPY zvýšila o 4,1%.
img

Hongkong by měl zvýšit výdaje na podporu hospodářského růstu

09.12.2019 Mezinárodní měnový fond naléhal na hongkongskou vládu, aby zvýšila výdaje na podporu hospodářství v zemi. Větší fiskální podpora by pomohla posílit růst při zachování dlouhodobé udržitelnosti.
img

Zasedání RBA a BoC bez překvapení. Obchodní dohoda mezi USA a Čínou možná až po prezidentských volbách

06.12.2019 Guvernér čínské centrální banky PBOC Yi Gang v pondělí uvedl, že ekonomický pokles v Číně bude trvat dlouhou dobu. Německou Sociálnědemokratickou stranu (SPD) nově povedou kritici současné velké koalice Saskia Eskenová a Norbert Walter-Borjans. Oba politici požadují po kancléřce Angely Merkelové změny v koaliční smlouvě, jinak hrozí koncem vlády. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v Číně pozitivně překvapil, když v listopadu zaznamenal růst na 51,8 bodu z 51,7 bodu v říjnu. Analytici naopak očekávali jeho pokles na 51,4 bodu. Jednalo se tak o čtvrtý růst tohoto indexu v řadě.
C:\fakepath\attach0.jpg

Fundamentální analýza pro historické události 09.12. - 13.12.2019

06.12.2019 Příští týden bude hlavní pozornost věnována oznamování sazeb Federálního rezervního systému USA a Evropských centrálních bank. Očekává se však, že obě banky si ponechají své sazby beze změny. Navzdory žádným změnám v úrokových sazbách budou finančně trhy určitě reagovat. Například EUR/USD může poskočit nebo klesnout až o 20 pip.
Související klíčová slova: Banco Santander | Fastenal Company | Akcie Sony | Americký ADP report z pracovního trhu | BCPP | Realitní trh | Hlava a ramena | Zásoby zemního plynu | Neel Kashkari | Cap | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Take Profit | Dlouhé pozice | Dukascopy | Války | Lithium | Americký ADP | Vývoj | Obchodní platformy | Údaje z USA | Maloobchodní prodej v eurozóně | Australská centrální banka | Allianz | Akcie ropy v roce 2021 | Ceny bytů | Vládní pomoc | CGC | Ruský producent ropy | EUR | Spotřebitelské výdaje | Costco Wholesale Corporation | Bundesbank | Pokračování růstu | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Kalifornie | Budoucnost | Yandex | Salesforce | Wal-Mart Stores | XOM | Bulgari | Výkyvy | Coca-Cola Company | Itálie | McDonald's | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Obchody | CBDC | Texas | Akcie firmy | Pip | Očekávání | Korelace | Předpověď | Jüan | Historické události | Volatilní | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Trh s akciemi | Poslanci | T-Mobile | Galapagos | Dicyklopentadien | Dani Brinker | České hospodářství | Webináře | Londýnské burzy | Trh práce | Evropská komise | Oživení ekonomiky | Burzovní prázdniny | Tempus | Swiss | Investice | Uranové akcie | Britská centrální banka | DXY | Stagnace | Potenciál | MACD | Support | Diverzifikace | XEL | Míra nezaměstnanosti v ČR | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Devon Energy | Komentář k trhům | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Webinář | Zisk před zdaněním | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Cox | E.ON | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Online sázení | Stimul | Maloobchodní tržby v Číně | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Olívia Lacenová | Zoominfo Technologies | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Vanad | Bruno Le Maire | General Electric | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Akcie společnosti Beyond Meat | Šéf Fedu Jerome Powell | PKN Orlen | Goldman Sachs | PACCAR | Cena bitcoinu | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | S&P Global Market Intelligence | Index spotřebitelské nálady | Aktuální vývoj | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Většinový podíl | Fortuna | Společnost Lukoil | Výnos | Medvědí výhled | Nikola | Měnový pár USD/JPY | Brent | Asijské akcie | Akcie těžařů | Zalando | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Oživení ekonomiky USA | Technický indikátor | Reddit | Hodnoty měny | Intel Corporation | ESG | Index DOW | Import | fxHelper | Acacia Communications | Viceguvernér ČNB | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Investiční strategie | Zastavení dodávek plynu | Commodities | Akcionáři | Investiční platforma eToro | Pesimismus | Kontrakty | Strach | AMAT | CPI v eurozóně | Škoda | Euronext | CSCO | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | Dollar General Corporation | Roční zhodnocení | Béžová kniha | AI | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | SoftBank Group | PAYX | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Uber Technologies | Wonderinterest Trading | Obchodní tipy | Globtrex.com | Peníze | Švýcarský vývoz zlata | FinTech akcie 2021 | Ukazatel | Hrubý provozní zisk | Výrobní sektor | Posílení | Vagit Alekperov | Průmyslové zakázky | Aurora Cannabis | Prognóza | FTSE 100 | Investovat | Pokles ceny ropy | EURUSD | Unie | Německý ministr zdravotnictví | Saxo Bank | Amgen | Zavedení záporných úrokových sazeb | Ropa WTI | Micron | Dow Chemical Company | Zájem obchodníků | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Průmyslová výroba v Evropské unii | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | CISCO | Ekonomiky | HDP v USA | Analytika | Zasedání FOMC | Brexit | ZEW index | NFP | Evropské burzy | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Obchodní dohoda | Největší světové ekonomiky | WallStreetBets | Resistence | Americké ekonomiky | Polymetal International | Americký prezident Joe Biden | Analýza transakcí | Nejlepší vanadiové akcie | Remitence | Izraelská ekonomika | AMS | Bayer | Dot plot | Čtvrtletní výsledky společnosti | Cenově vážený index | Prodeje aut | Oslabení | Hlediska technické analýzy | USD | JD | Export | Ceny Bitcoinu | Shopify | Britové | Technická analýza | DTE | Macquarie | Zynga | Moody's | Gilead | Qualcomm | Comcast | Sodexo | Výroční zprávy | Americká média | Plány | Blue chip | Hodnota akcií | Hongkong | Obchodní platformy Metatrader | Inflace v České republice | Evropská inflace | Total | TLRY | Ekonomická aktivita | Regulace | Béžová kniha Fedu | Maďarsko | ADP report z pracovního trhu | Garance | Měnový fond | Úroková sazba | ISM pro sektor služeb | PMI pro sektor | Ahold Delhaize | Kabinet | Klimatické změny | Xiaomi | Konopí | Verizon Communications Inc. | Screening akcií | Spekulovat | ATVI | MT5 Supreme Edition | Růst japonské ekonomiky | RWE | Čtvrtletní výsledky | Shenzhen Composite | Fintech společnosti | Růst ekonomiky USA | GBP/USD | Zvýšení sazeb | NTAP | Janet Yellenová | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Skupování aktiv | Odchod z Evropské unie | Dovoz | Dovozní cla | Dluhové krize | Výzkumy | Caterpillar | MT5 | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | NASA | Hyundai | Nikkei | Pro tradery | Nominální hodnota | 1 milion | Výrobní ceny | Komoditní | Marek Mora | Růst cen ropy | Maloobchodní prodejce | Černé pondělí | Býčí sentiment | American Express (AXP.US) | Eurex | Ministerstvo obchodu | EUR/CZK | Wonderinterest Trading Ltd | Válka na Ukrajině | Průmyslová výroba v Německu | Euforie | Volby USA | Makrodata | Akciové indexy | Procter & Gamble | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Covid | Investice do solární energie | Globální ekonomiky | Nejistoty | Důvěra investorů | Americký prezident | Koninklijke Ahold Delhaize | Polymetal | Evropská měna | Firemní zisky | Coca-Cola | AMD | Média | Analytici | ADR | Špatné výsledky | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Index PPI | Tranše | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Zlepšení sentimentu | Bias | Credit Agricole SA | Zpřísňování měnové politiky | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Jak investovat do zlata | Finanční instituce | Příznivé hospodářské statistiky | Aurora Cannabis (ACB.US) | Bank of England | Airbnb | Lepší výsledky | CAC 40 | Spotřebitelská nálada v Německu | Aleš Hála | Technická analýza BTC/USD | Britský premiér | NAHB | VIG | Prezident | Xetra | Zápis z posledního zasedání | Americké prezidentské volby | BABA | Cíl ČNB | Hold | AXP.US | Počáteční investice | KDU-ČSL | Makrokalendář | Sestupný trend | Čínské hospodářství | Raytheon | Budějovický Budvar | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Investice do vody | Cestovní kanceláře | Avis | Starbucks Corporation | Kolísání cen | Analýzy | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Světové burzy | Telecom | S&P/ASX 200 | Jednotné měny | Investiční | Průzkum | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Britské banky | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Program nákupu aktiv | HeidelbergCement | Německý DAX | Anglie | Tržní podíl | Uber | UnitedHealth Group | Solární energie | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Kávové akcie | Válka | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Obchodní plán | Prodej | Zpráva | Cestovní ruch | Tržní kapitalizace | Tencent | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Čínští turisté | Expanzivní politika | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Institut pro fiskální studie (IFS) | Obchodování | Zvýšení daní | Technický signál | Analytik TopForex | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Technický výhled trhu | Tržby z prodeje | Tisková konference ECB | Futures | Adobe Analytics | Chevron Corporation | Vývoz do Turecka | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Pokles ceny | Thyssenkrupp | Management | Posilování eura | INSEE | ZEW | XM | Obchodní týden | Bitcoin | Admiral Markets | Automobilky | Dobré výsledky | Zasedání OPEC | Centrální banky | PG | Prezidentka ECB | Výkonnost indexu | Japonská vláda | Posílení libry | Ekonomické události | Equity | Eurostat | Majitel | Guru | Vesmírné akcie | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | FB | Exact Sciences | Růst inflace | Turecká lira | Index STOXX Europe | Obchodování na Wall Street | Cílování inflace | Dow Jones index | Occidental Petroleum | Ceny ropy | Recyklace | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Distribuce | Pokles tržeb | Obchod Amazon | Evropské akcie | 3M | Evropská dluhová krize | Airbus | Dividendové strategie | DPA | Volný čas | Intradenní obchodování | Vyhlídky | HDP Španělska | Firmy | NATO | iFX | Konzervativní strany | Sharpe ratio | Čínské zboží | Index cen domů | Míra | Co je Sharpe Ratio? | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Výsledky | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | Krypto komunita | EURCZK | Fundamentální zprávy | Sumitomo Mitsui | Supreme Edition | Nio | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Prodej v USA | Bank of America | Evropský statistický úřad Eurostat | Obchodní nápady | TIM | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Vakcína | Tržby | Financial Markets | Australský dolar | Finanční domy | Financial | Retracement | Koruna | Pokles investic | Eli Lilly | Finanční služby | Zdeněk Nekula | EUR/NOK | DJIA | Shell | OPEC+ | Francie | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Americký výrobce | BHS | Objem | DMA | Propad | Asociace | Applied Materials | Čínské trhy | Trigger | Výkonnost | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Makro | Údaje | Politika centrální banky | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Americká banka | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Alibaba | Reddit WallStreetBets | Electronic Arts | Bernstein Bank | Regulátor | CarMax (KMX.US) | Hlavní indexy | Převodník měn | Německá centrální banka | Dlouhodobý výhled | Světové krize | IBEX 35 | Digitální zlato | Konference FOMC | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | WMT | Capital Markets | Pfizer | Case-Shiller | Očekávaný růst | Toyota Motor | Situace v eurozóně | Obchodování s akciemi | Covestro | Studie | Offshore | Vesmírné akcie 2021 | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Deficit | GME | S&P 500 Index | Comcast Corporation | Americký dolar | Graf | Polsko | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Nový Zéland | Plyn | MT4 Supreme Edition | Investiční firmy | Cenová hladina | Příjem díky dividendám | Bankéř | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Kering | Canopy Growth | Výsledky americké banky Morgan Stanley | Hrubý domácí produkt | Akcie 2021 | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | Evropa | Kurzové sázky | Marathon | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Korporátní daně | USD/PLN | OPEC | Short | Ropná společnost | Výroba v eurozóně | Stabilní výhled | Tiffany | Pár EUR/USD | Schlumberger | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Omezení pohybu | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Open interest | Maloobchod | Hodnota fúzí a akvizic | Aktuální cena ropy | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Earnings | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Trump | Stavebnictví | MRK | Italská vláda | Předpokládaný růst | Brands | PYPL | Technické analýzy | Odpor | High | Finanční krize | Ekonomická situace | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Index spotřebitelské důvěry | Makro data | GBPUSD | Rakousko | Turecká centrální banka | Stříbro | Česká republika | Švédsko | Akcie | TTWO | Americký dolarový index | CHF | Tým InstaForex | Údaje o inflaci | L'Oréal | Instituce | Česká koruna | Přeprodané oblasti | Dopady inflace | Bank of Japan | OECD | Podnikatelská důvěra | GameStop (GME) | Index Nikkei | G10 | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | Aktuální problémy | JNJ | Brokers | Německý Ifo index | Samsung Electronics | Americké akcie | Měnový trh | BBC | GfK Rolf Bürkl | Czech Fund | Britská měna | Standard Oil | Dopad pandemie | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Procter & Gamble Company | Wonderinterest | Ekonomické ukazatele | Spot | Iberdrola | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | Čínský statistický úřad | Ziskové marže | Evropská ekonomika | ex | Analýza BTC/USD | Rally na akciích | Dnešní aukce | Rosněfť | Rozpočtový deficit | Royal Dutch Shell | Apple | Výsledky HDP | Vývoz zlata | Indikátor RSI | Střední cena | Avis Budget | Nejprudší pokles | Kellogg | Martin Krištoff | Obchodníci s ropou | Trh | Zájem o dolar | Komise | Stimulační plán | Grafy | SolarEdge Technologies | DTE Energy | Války na Ukrajině | Volby v USA | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | Těžba ropy | Výrazný růst | Aukce | Maďarský forint | ArcelorMittal | Fed | Rolf Bürkl | Zahraniční obchod | Investování s LYNX | Korekce | Klesající trend | CAT | Rubl | Pozornost | Společnost XTB | Leonid Fedun | Podhodnocené akcie | NetApp | Illumina | Money management | Španělská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Švýcarská ekonomika | Arista Networks | Japonská centrální banka | McDonald's Corporation | Krátkodobé obchodování | Zveřejnění výsledků | National Australia Bank | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sázení | Tržní výhled | SAP AG | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | S&P 500 | Investice do akcií | Globální recese | Automobilový průmysl | Kanada | Ekonomický a strategický výzkum | Volná pracovní místa | JDE | Technické indikátory | Ztráty zaměstnání | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Air France | VZ | Ceny zboží | Program skupování aktiv | Rating | Dezinflace | Alligator | Portfolio manager | Agentura S&P | Merck & Company | Americký ADP report | Amundi | 2U | Znalost | Prezident Joe Biden | SNB | Dolar k japonskému jenu | Microsoft | Akcie roku | USD/CHF | Wells Fargo | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | UnitedHealth Group Incorporated | Americké trhy | Polská inflace | Arlington Asset Investment | Nejistota | SBUX | Mateusz Morawiecki | Dividends | Růst tržeb | Členové Fedu | CME | Spotřebitelská inflace | Commission | HDP v eurozóně | CRSP | Index nákupních manažerů | CL | Makroekonomické údaje | Long pozice | Peugeot | Důvěra | Beiersdorf | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Zoetis Inc | Světová banka | Index Nasdaq | Nákup aktiv | Generovat zisk | Vyhlídky světové ekonomiky | ABN AMRO Bank | Futures na DAX | Pokles úrokových sazeb | BNP | John Hardy | Výpadky | Objem obchodů | Range | FIAT | Japonsko | Makroekonomické zprávy | TD Ameritrade | Centrální banka | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Životní prostředí | Intraday | MRO | Exxon | Vlny koronaviru | Rozbor | Řízení rizika | J P Morgan Chase & Co | Polský zlotý | Německá vláda | QE | Situace | LYNX | Mario Draghi | Donald Trump | Kurz EUR | Největší kryptoměna | Odhadovaná cena | Čistý zisk | Makroekonomické ukazatele | Nejnovější údaje | Jádrová inflace | Twitter | ZI.US | Portugalsko | Internet of Things (IoT) | Společnosti | Další růst | Zprávy o vakcíně | Akcie společnosti Tilray | Největší evropská ekonomika | CRISPR | PEPSICO | Intuit Inc. | API | Světové centrální banky | Eurozóna | Fúze a akvizice | Futures kontrakty | Hlavní ekonom britské centrální banky | CZK | Reuters | Dovozní clo | Unilever | Budvar | Baidu | QCOM | Chevron | Kompozitní index | Zpracovatelský průmysl | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Telecom Italia | Předseda | TXN | Inflace v listopadu | Ministr obchodu | Záchranný program | Prezidentská debata | Deutsche Boerse | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Shanghai Composite | Deliveroo | Dluhopisy | FOREX | Boeing | Vstup na burzu | TLTRO | Volby USA 2020 | Americký dolar dnes | Pivovar | Růst HDP | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | JPMorgan Chase | Obchodníci | Evropská unie | Open | 3M Company | Index technologického trhu Nasdaq | Zvýšení cel | DOT | Financovat | Pád bitcoinu | Řecko | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Louis Vuitton | Jednání o brexitu | CME Group | Cenový graf | Americké ministerstvo obchodu | Fáze obchodní dohody | CFD obchodování | Alibaba Group | Nový rekord | Zveřejnění výsledků hospodaření | Nová mutace koronaviru | Dopady pandemie | Refinitiv | Globtrex | Komerční banka | Zoominfo Technologies (ZI.US) | Cena | Silné oživení | Vladimir Putin | Honeywell | Makroekonomické data | Evropský maloobchod | ASML Holding NV | Sumitomo | BYND | Guvernér Fedu | ING | Akcie CarMax | Air | Economic | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Izrael | Rozpočet | CVX | Producent ropy | Dividenda | S&P500 | EBay | Dolar | Ruský trh | Vakcína proti koronaviru | Čínská ekonomika | Amazon | Ceny | Prudký pokles | Opce | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Šíření viru | Investujeme | Jiří Rusnok | Global Times | Pokles | Ceny komodit | MGM | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Microsoft Corp | Peter Altmaier | Margin | Fiskální politika | International Flavors & Fragrances | Nvidia | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Etoro | Taper | Mattoni | Druhá největší kryptoměna | Finančnictví | Mosaic | Rezervní měna | Royal Caribbean | Euro vůči dolaru | Jihokorejské akcie | FTSE | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americká ekonomika | Návratnosti investice | NVDA | FXLarge | Svět investování | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Obchodník | Akcie týdne | COVID-19 | Nikola Motor | Negativní dopad | MGM Resorts International | Google | Blue chips | BoE Andrew Bailey | Růst mezd | Regulátoři | CF Industries | Tempo poklesu | Spotřebitelské ceny | Evropská centrální banka | Zasedání Bank of England | BHS Timur Barotov | Index cen | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Salvador | Index PX | Čínská vláda | 5G | EBIT | Kryptoměnový gigant | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Mutace koronaviru | Cena za akcii | Pivot | Rizika | Kryptoměna | ECB | Pracovní trh | CRH | Pokles indexu | Vývoj inflace | Coinbase | Zásoby ropy v USA | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Momentum | Pozitivní sentiment | Marketingová komunikace | Fond | Čína | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Low | HICP | Konsensus | FCA | Činnosti Amazonu | Ekonomické údaje | Nejlepší 5G akcie | Propad cen komodit | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | Empire State Index | Globální ekonomika | Cyberark Software Ltd | COST | GRMN | Allianz SE | Swap | Miliardy eur | Prodej zlata | ISM | KLM | Ranní okénko | Indikátor | Cisco Systems | NBP | Starbucks | American Express Company | Walgreens Boots Alliance | Toyota | Ratingové agentury | Korekční fáze | Electricite de France | HSBC | Pullback | Akcie Nikola Motor | Zvýšení ceny | IPO Instacart | Turecký prezident | Epidemiologická situace | Růst cen | Drahé kovy | Dluhový strop | RSI | Měnová politika | Operace na volném trhu | Vývoz zlata ze Švýcarska | Delaware | Investiční plán | Dash | IFO index | Financování | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Inflace v ČR | Růst čínské ekonomiky | Zasedání RBA | Globální trhy | Historická minima | Finance | Očekávání trhu | Měnový index | Nálada spotřebitelů | Guvernér | Španělský PMI | Occidental | JPM | CSX Corporation | Spirit Airlines | Turecké liry | Arista Networks (ANET.US) | Pokles ekonomiky | Anheuser-Busch inBev | WBA | EURGBP | Republikáni | USDJPY | Maloobchodní tržby v eurozóně | Globální poptávka | Zemědělství | Investiční poradenství | Poptávka | Express | DISH | ASX 200 | Obchodní zásoby | Tilray | Dukascopy Europe | Cisco Systems, Inc. | Krypto | Tyson Foods | Investor | Malé podniky | Snížení ekonomické aktivity | Obchodovat | Jitan Solanki | Naše prognóza | Infineon Technologies | Pivotní body | Beyond Meat (BYND.US) | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Výroba elektřiny | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Shell Plc | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Nové rekordy | Posílení eura | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Akcie Gamestop | Dluhová krize | FinTech | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Reporty | Shares | Šéfka ECB | Medvědi | NetEase | Redukce | RBNZ | GfK | Nejlepší uranové akcie | TradingView | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Solidní růst tržeb | Klouzavý průměr | Pfizer a BioNTech | RBI | Predikce vývoje | Honeywell International | EMU | Christine Lagardová | KMX | Ziskovost | Philip Lowe | Payrolls | Bankéři | Týdenní tržní výhled | Podnikání | Akcie Nikola | Cena ropy | Inflace | Problémy | Marže | Akcie bank | ROCE | Německá ekonomika | Index S&P/ASX 200 | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Jednotná měna | Kurz USD | Důvěra v Německu | Alphabet | Vedení společnosti | Volkswagen | Zkušenosti | Trading Central | Firma | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Signály | Omikron | Debata | Hospodářské statistiky | Micron Technology | PEP | Ruská ropná společnost | Lira | Načasování | Byznys | Jens Klatt | MCD | Erste | USA | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Ether | Liz Trussová | Pivovary | ATFX | China Telecom | Světová ekonomika | Monetární politika | Komise v přenesené pravomoci | SAP | Diverzifikovat | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Propad HDP | Týdenní pivot | Deutsche Bank | Kurz | Forexu | Market | Akcie Alphabet | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Andrej Babiš (ANO) | Pokles výnosů | Telefónica | Restrikce | Merck | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Federal Funds Rate | Akcie v roce 2021 | Světová obchodní organizace | Costco | Investujte | Měď | Pravidelný příjem | Euro | AUD | Indexy PMI | KBC | Federální rezervní banky | Dominion Energy Inc | Agentura DPA | Úsilí | Verizon | SEC | Predikce | Německý vývoz | PMI ve službách | DG | Sanofi | Úřad práce | Bank of New York Mellon | Citigroup | Softbank | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | MIB | Japonský Nikkei | ANET | Head and Shoulders | Indikátor důvěry | Měnový stratég | Technické korekce | EBITDA | Zastavení dodávek | Obchodní dohody | Obchod | Zpomalení růstu | Růst ekonomiky | KMX.US | Activision Blizzard | KBC Group | IPO Deliveroo | Ranní komentář | Rozhodnutí Bank of England | Nárůst nezaměstnanosti | EU | Skupina Orlen Unipetrol | Zasedání ECB | Gamble | Základní úroková sazba | COTTON | Portfolia | Fresenius Medical | Inflace v Německu | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dodávky do Indie | Vývoz | Automotive | Úroveň rezistence | Samsung | Recese | Index strachu | ZNGA | ASML | Švýcarský frank | Renault | Investiční doporučení | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | GameStop akcie | Erdogan | Virtuální měny | Analýza BTC | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | USD/CAD | Digitalizace | Eskalace konfliktu | Začít investovat | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Miliardy | DCPD | Denní graf | Spekulace | Guvernér BoE | Globální finanční krize | Americké burzy | Know-how | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Mondelez | Kurz eura | David Cameron | Objem investic | Pips | Goodyear | Hlavní činnosti Amazonu | Lufthansa | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Graf indexu S&P 500 | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Gilead Sciences | Dluhopis | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Polská centrální banka (NBP) | Japonský premiér | Prezident Donald Trump | Advance | Zoetis | ACB | Technologický sektor | Komunita | Fresenius SE | Výkon amerického dolaru | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Kanadský dolar | China Mobile | Předpovědi | AXA | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Konfederace | Shrnutí obchodování | Západní investoři | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | OXY | Růst eurozóny | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Platforma | Evropský statistický úřad | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Finanční situace | Ekonomický výhled | Objem objednávek | Nařízení | Société Générale | Americká cla | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Jak obchodovat | Ceny benzínu | Schodek | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Ticker | M2 | Klaus Regling | Výrobní PMI | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Výrobce elektromobilů Tesla | Investovat do zlata | Cena akcií Amazonu | Bolest | Americké žádostí o podporu | Airbus Group | Tempo růstu | Bankovnictví | USD index | Francouzská ekonomika | BASF | Continental | Dopad covid-19 | Air Liquide | Biliony | EasyJet | Ministr zemědělství | ETF | Marathon Oil | Akciové trhy | CarMax | Zajímavé akcie | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | SunPower | UnitedHealth | Centrální bankéři | Ceny drahých kovů | Inflace v Evropské unii | Prezidentské volby USA | LLY | Snížení volatility | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Ministr zdravotnictví | Long | Rally | Bankovní rada | Klíčový support | Pandemie | CMCSA | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Air France-KLM | FOMC | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | AUDNZD | Discovery | IPO Airbnb | Business | 1D | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Indikátory | Albemarle | Americký ISM | Růst cen akcií | Zdanění | Pokles cen | Royal Dutch | Plug Power | GM | Automatic Data Processing | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | YouGov | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Výsledky voleb | Western Union | Konsolidace | Zdravotnictví | GT.US | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Spekulanti | NZD/USD | Čínské akcie | Byznysový model Amazonu | Ministryně financí | Investice do kávy | Brazílie | Sentix | | Německý statistický úřad | Velké investiční fondy | Orlen Unipetrol | Černý pátek | Westpac | IRBT | Pandemická situace | Stratég | Špatné zprávy | Známky oživení | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Short pozice | Zhoršení pandemie | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Duke Energy Corp | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Tisknout peníze | Goldman Sachs Group | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Tier 1 | MAM | FinTech akcie | Měnové trhy | Jak investovat | Deutsche Telekom | Poplatky | Indikátory důvěry | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Německý průmysl | Makroekonomická data | Společnost Amazon | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Zlatá horečka | General Electric (GE) | CAR | SaxoTrader | Nálada | Investování | Jak na pravidelný příjem | Indie | Index amerického dolaru | Petr Dvořák | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Národní pivovar | Vnímání | Intel | Koncern Volkswagen | Výhled trhů | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Růst vývozu | Investiční společnosti | Pohyb ceny | Výnosová křivka | SLB.US | Historická maxima | Ekonomická data | Výrobní index PMI | Roadshow | Pandemický program | Nastavení sazeb | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Hledání podhodnocených akcií | Šance | 5G akcie | Ceny zlata | Výhled | Vývoj trhu | Členové OPEC | ESM | Auta | Americké ministerstvo | PCAR | Timur Barotov | Obchodní účet | Analytik GfK | Technická analýza BTC | Summit EU | Deriváty | Nejlepší blue chip akcie | Akciový trh | Japonská ekonomika | Odpovědnost | iRobot | Zprávy z kryptoprůmyslu | Reálný obchodní účet | Index Hang Seng | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Schodek rozpočtu | TAP | Údaje o maloobchodních tržbách | Česká národní banka | Británie | Těžaři ropy | Expanze | eBook | Index DJIA | LVMH | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Makroekonomické analýzy | Hospodářský cyklus | Odolné společnosti | General Motors | Fondy | Ekonomické prognózy | Technický výhled | Walt Disney | Komoditní trhy | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | AAPL | Cenové hladiny | HDP Číny | Německé ekonomiky | Počet Američanů žádajících o podporu | Philips | Nikkei 225 | Spread | Export do Thajska | Obavy investorů | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Under Armour | New York | BinckBank | MSFT | Swing | Čistá ztráta | GS | AIG | Krize | Bernstein | Fresenius | Fundamenty | Zpomalení růstu ekonomiky | Ekonomické zprávy | Applied Materials | Situace na trzích | IBEX | Kraft Heinz | EURCHF | G20 | Oslabení dolaru | Objednávky | CEO | Akcie roku 2019 | Prezident Erdogan | Prezidentské volby | Kurz NZD | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Paychex | Trhy | Dolarový index | ZTS | Globální trh | Sazby | Graf indexu | Index ekonomické aktivity | ODS | Generální ředitel | Devizové rezervy | DIHK | Cíle | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | AXP | Mateřská společnost Googlu | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Likvidita | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Akcie roku 2021 | Rozhovor | Transakce | Jak funguje screening akcií | DTE Energy Company | Dnešní údaje | Měny | XtremeWeather | Goodyear Tire & Rubber | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Americký ISM pro sektor služeb | Dna | Poptávka po ropě | Bezpečnost | Výroba v Německu | Zaměstnanost | RDSA | Slovensko | Profitovat | Intradenní obchodník | Irsko | Lukoil | Energie | Rozjednané prodeje domů | Zpravodajství | ANET.US | Tradeři | Special Purpose Acquisition Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | Nejlepší ropné akcie | BTC/USD | Inaugurace | Dividendy | Kontejnerový terminál | Obchodní příležitosti | Měna | Osobní výdaje | Dodávky plynu | Rozhodnutí FOMC | Trading | Finanční sektor | Kotace | Zásoby benzinu | Aktivity společnosti | Německé banky | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Burzovní index | Salesforce.com | Karanténní opatření | Thomson Reuters | MetaTrader Supreme Edition | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Poradenství | Walgreens | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Finanční trh | MetaTrader4 | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Snižování nákladů | JPMorgan | SPWR | Překoupené oblasti | Eni | Výpadky v dodavatelských řetězcích | EFSF | Britské hospodářství | Prodeje | Nákupní signál | ABN Amro | Nadnárodní firmy | EIA | IPO | UNH | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Světové akciové trhy | FAST | Obchodní den | Signál | Írán | Jerome Powell | Biliony USD | Americké vlády | Britská vláda | EPS | Obchodování Futures | ADP | Vanadiové akcie | Německé pivovary | Square | Hodnota zlata | Biliony dolarů | Short squeeze | Joe Biden | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Šperky | Pracovní síly | Amazon Dash Cart | Člen bankovní rady | Institut GfK | Výdaje | Očekávané Earnings | Společnost | Akcie ropy | Rezervní měny | Firma McDonald's | Stimuly | Sázky | Ministr hospodářství | Mezinárodní obchod | Maloobchodní tržby v USA | Obchodujte | Zboží z Číny | Platforma eToro | Swiss National Bank | BlackRock | Francouzský index | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | ASX | Objem nákupů | Rozšíření | BBVA | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | Analýza indikátorů | United Technologies | Rishi Sunak | Burze | Britské měny | ASM International | Tisková konference | Eura | Citrix | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Investujte na Forexu | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | DIW | CBI | Moelis | Expedia | Services | Americké firmy | VIX | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Koronavirová opatření | Dopad na finanční trhy | Goodyear Tire & Rubber (GT.US) | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Inflační výhled | Komodity | Příjmy | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | WU | Zajištění | Dominion Energy | Měnový výbor | BOSSA | BIDU | America first | Fúze | Americké statistiky | Index | Wall Street Journal | Dow Jones | STMicroelectronics | Infineon | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Kupci | Token | Fundament | Ruská vláda | Měnové stimulace | Bohatství | Kanadská centrální banka | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Prohlášení | Šíření koronaviru | Zpracovatelský sektor | Hodnota fúzí | Mzda | CAD | Tesla | Akcie NIO | Citrix Systems | GameStop | Index průmyslové výroby | Růst bitcoinu | Italský PMI | SPAC | Stabilita | TLRY.US | YNDX | Index spotřebitelských cen | Ztráty společnosti | VIV | AMGN | Spready | BYND.US | Zisk na akcii | Rezistence | Ministr financí | Kanadská obchodní bilance | Investiční roadshow | Wilbur Ross | Němečtí zákonodárci | Extrémní počasí | Odhady analytiků | Kamala Harrisová | MiFID II | Hlavní ekonom | Daimler | British Petroleum | Dnešní obchodování | Vivendi | Odvětví | Pracovní místa | Pražská burza | Britský statistický úřad | Včerejší seance | Dobrý byznys | Vývoj dolarového indexu | Byznysový model | Henkel | Duke Energy | Prodej vozů | SS&C | Rekordní růst | Trpělivost | Růst Bitcoinů | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Analýza | John Williams | Blue chip akcie | Německé maloobchodní tržby | Linde | Tempo růstu průmyslové výroby | CFD World | Druhy akcií | Travelers | Snižování cel | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Honeywell International Inc. | WKL | Bloomberg | Podpora | Macerich | Výhled vývoje ekonomiky | CRISPR Therapeutics | Den výplaty | Vyšší ceny ropy | Rostoucí úrokové sazby | Bydlení | Santander | CDW | Správci fondů | Rada ČNB | Maloobchodní sektor | Rozhodnutí o úrokové sazbě | TWTR | Institut ZEW | Technické nástroje | Schlumberger (SLB.US) | CAD USD | Nvidia Corp | Vinci | Propad akcií | CSX | Výkonnost indexů | Německý maloobchod | Biden | USD/CZK | Hospodaření | ATH | Americká společnost | První obchod | Andrej Babiš | Dobrá čísla | Nemovitosti | Boris Johnson | Eskalace | JD.com | Inflace v únoru | Snížení sazeb | Agilent | Prezident Trump | Míra nezaměstnanosti v Německu | PLUG | Akciový index | Přehled | Cronos | Domácí poptávka | Do čeho investovat | Problémy s dodavatelskými řetězci | Index CPI | Soudní dvůr | Celková průmyslová výroba | Premiér Naréndra Módí | Prognóza ČNB | Maloobchodní tržby | Opatření proti šíření koronaviru | Obchodní výhled | Vonovia | Sektor služeb | Novozélandský dolar | Medvědí trend | XTB | Standard & Poor's (S&P) | Index nákupních manažerů (PMI) | xStation5 | Hotovost | Německo | Obchodní model | Aleš Michl | Haruhiko Kuroda | MT4 | Estee Lauder | Profesionální obchodník | Předpokládaný zisk | Farmaceutické akcie | ČNB euro | Australský premiér | Odolné společnosti vůči klimatickým změnám | Sazby beze změny | Vice | Walmart | Albemarle Corp | Výzkumný ústav | Tržní situace | Tilray (TLRY.US) | Španělsko | Národní podnik | Visa | Velké objemy | Aktivum | Domácnosti | Dohoda USMCA | Uptrend | Analytik | Disney | Globalt | TopForex | Ever Given | Další pokles | Státní dluhopisy | Výsledky americké banky | VaR | Provozní zisk | Investec | Fiskální pomoc | Ruská centrální banka | Akcie CarMax (KMX.US) | Britský pracovní trh | Index DAX | Bidenův stimulační balík | Vysoká inflace | Black Friday | Pozice | Inflace spotřebitelských cen | Saxo Capital Markets | Avis Budget Group | Forex kalendář | Ceny v eurozóně | INTU | Riziko | Tele2 | Poziční obchodníci | Obchodujeme | Juan Pérez | Aktuální prognóza | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Sankce vůči Rusku | Oslabování koruny | EURSEK | Pravidla EU | Investing | Royal Caribbean Cruises | Koncern | Pozornost trhu | Obchodování indexů | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Investiční rozhodnutí | Virus | Barrick Gold | MIFID | Podnikatelé | Roadshow Bernstein Bank | Jak profitovat | Meziroční inflace | Ocenění Amazonu | CyberArk Software | Banky | Britská obchodní komora | Intervenovat | ALV | Obchodovat s akciemi | Merck KGaA | Turecká ekonomika | Největší pokles | Banka | Doporučení | Komplexní analýzy | Lockdowny | Hikvision | Loď Ever Given | Astrazeneca | Hyundai Motor | Co je akcie | Měnový pár | Dukascopy Bank | Solidní růst | Video | Ocenění | Stimulační politika | EMA | Opatření | Motocykly | Emerging markets | Dnešní zprávy | Krizový balík | Home Depot | Jednatel | InstaForex | CRON | SEDG | Index eura | Retail | Úrokové sazby | Zhoršující se epidemiologická situace | Sentiment trhu | Obchodní válka | Mezinárodní firmy | QUALCOMM Incorporated | Deutsche Post | MGM Resorts | IFS | AZN | Přehled o dění | Vývoj ceny | Chování spotřebitelů | Analog Devices | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Destatis | Tisková konference FOMC | Země G7 | Geopolitická situace | Hang Seng | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Stimulační balík | IPO Coinbase | Inflace CPI | Podnikatelská aktivita | Vyšší inflace | Charles Dow | Práce | Akcie GE | Obnovení růstu | ForexTime | Texas Instruments Incorporated | Nezaměstnanost ve Spojených státech | AMZN | Dohoda o globální dani | Restrukturalizace | ACB.US | Investment | MetLife | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Crédit Agricole CIB | Novozélandská centrální banka | Výstav | GOOGL | IOT | Začínající obchodníci | Fidelity International | Spojené státy | Rekordní pokles | Ernst & Young | Janet Yellen | Společnost Beyond Meat | Kryptoměny | Podnik | Crédit Agricole | Evropské akciové trhy | INTC | NKE | Americká seance | Prodej aut | KO | Situace na trhu | Úspěch | Ekonomové | G7 | Volby | Tom Martin | Statistický úřad | Ukazatele | Nike, Inc. | Kia | Větší pokles | Zlepšení | Výrobce elektromobilů | ASR Nederland | Technický nástroj | Investice v Číně | Index relativní síly | Ondřej Hartman | USCBC | USD/JPY | Microsoft Corporation | Koronavirus | FXstreet | Belgie | ČR | Podniky | Rezignace | AUD/USD | MMM | Ekonomické aktivity | Bilance | Politici | Ekonomika Evropské unie | Enel | Povinné minimální rezervy bank | Admiral Markets Forex Kalendář | International Business Machines Corporation | Očkování | ING Groep NV | Zlato | EQT | Vzestupný trend | Mzdy | Black Monday | Jen-tchien | Naréndra Módí | Ford Motor | Obchodní komora | Čistý dluh | NZD | Americký ministr obchodu | Produkce ropy | Markets Analyst | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Markit | Campbell Soup | Nová mutace | American Express | CNBC | Emise | Tržby v eurozóně | Infrastrukturní plán | Obchodování na forexu | Návratnost | Inflace v USA | Historie kávy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

MallonFX
mallonfx.com
MALL Pay
Mallpay
Mallpay a Indigo
Mall.TV
Maloobchod
Maloobchodníci
Maloobchodní gigant
Maloobchodní inflace

Následující klíčová slova

Maloobchodní prodejce
Maloobchodní prodejce smíšeného zboží
Maloobchodní prodeje
Maloobchodní prodeje v Kanadě
Maloobchodní prodej v eurozóně
Maloobchodní sektor
Maloobchodní tržby
Maloobchodní tržby ČR
Maloobchodní tržby v Británii
Maloobchodní tržby v Číně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít