Pátek 12. srpen 2022 10:58
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Největší evropská ekonomika

C:\fakepath\Německo2.jpg

Německo debatuje o tom, zda břímě při výpadku plynu ponesou domácnosti, či firmy

19.07.2022 V Německu se debatuje o tom, kdo bude mít v případné energetické krize prioritu, zda firmy, anebo spotřebitelé. Napsal to dnes ekonomický list Financial Times (FT). Největší evropská ekonomika se připravuje na to, že Rusko ukončí dodávky plynu. Podle unijních pravidel mají v případě nedostatku suroviny přednost domácnosti a kritická infrastruktura, například nemocnice či domovy seniorů.
img

Gazprom brnká Evropě na nervy “vyšší mocí”

19.07.2022 Píše se rok 2018 a americký prezident Donald Trump na půdě OSN hřímá, že se Německo může stát totálně závislé na ruských energetických zdrojích pokud okamžitě nezmění kurz. V sále poslouchá německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas, který na Trumpova reaguje pobaveným úsměvem. Píše se rok 2022 a ruský dodavatel plynu Gazprom rozesílá svým hlavním zákazníkům dopisy v nichž jim píše, že z důvodu “zásahu vyšší moci” nebude schopen dodávat plyn. Pokud k tomu dojde a příští týden, měsíc a čtvrtletí nezačne plyn z důvodu “vyšší moci” po pravidelné odstávce plynovodu Nord Stream I.
img

Rozbřesk: Gazprom brnká Evropě na nervy “vyšší mocí”

19.07.2022 Píše se rok 2018 a americký prezident Donald Trump na půdě OSN hřímá, že se Německo může stát totálně závislé na ruských energetických zdrojích, pokud okamžitě nezmění kurz. V sále poslouchá německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas, který na Trumpova reaguje pobaveným úsměvem.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,2 procenta

25.05.2022 Německé hospodářství v prvním letošním čtvrtletí vykázalo proti předchozím třem měsícům růst o 0,2 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Poznamenal přitom, že po poklesu v posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) i přes následky pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu dokázal vrátit k růstu. Na celý letošní rok německá vláda počítá s růstem HDP o 2,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika se v prvním čtvrtletí vrátila k růstu, vzrostla o 0,2 procenta

29.04.2022 Německá ekonomika se v prvním čtvrtletí vrátila k růstu. Proti předchozím třem měsícům se zvýšila o 0,2 procenta, informoval dnes v předběžné zprávě německý statistický úřad. V posledním loňském čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta klesl. Ekonomiku táhla vzhůru vyšší míra tvorby kapitálu, opačným směrem na ni působila bilance zahraničního obchodu. Hospodářství pociťuje čím dál více dopady války na Ukrajině, upozornili statistici.
img

MMF výrazně srazí odhad růstu

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikrón vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2% v roce 2022.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazí odhad globálního růstu. Česko bude patřit k nejzasaženějším

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikron vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2 % v roce 2022. Ruská invaze na Ukrajinu však bude pro globální ekonomiku o poznání výraznějším šokem.
img

Spotřebitelské ceny v USA vzrostly o 8,5 %. Elon Musk chce koupit Twitter

14.04.2022 Spotřebitelské ceny v USA vzrostly v březnu o 8,5 % oproti předchozímu roku, což je nejrychlejší nárůst od roku 1981. Hodnota je tak 0,1 procentního bodu nad očekáváním trhu. Bez zahrnutí potravin a energií se tzv. jádrový CPI index zvýšil v meziročním srovnání o 6,5 %. To odpovídá predikcím ekonomů. Trhy na zprávu reagovaly pozitivně. Akcie vzrostly a výnosy státních dluhopisů vyklesaly. Největší růst zaznamenaly ceny jídla a energií.
img

Země eurozóny pod hrozbou ekonomického zpomalení kvůli vysoké inflaci

30.03.2022 Evropská měna si razí cestu k dalším týdenním maximům a drží se na úrovni 1,1160, což potvrzuje pozitivní náladu kupců rizikových aktiv po včerejším jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. A přestože mnozí investoři brali prohlášení s rezervou, uvolnění geopolitického napětí přispěje k dalšímu posílení páru EUR/USD.
img

Německo patrně neprodlouží životnost zbývajících jaderných elektráren

08.03.2022 Německo patrně neprodlouží životnost zbývajících jaderných elektráren. Ministerstva hospodářství a životního prostředí dnes ve společném prohlášení uvedla, že náklady a rizika takového kroku převažují nad omezenými přínosy. Největší evropská ekonomika koncem minulého měsíce zvažovala, že by si jaderné elektrárny ponechala jako součást svého energetického mixu. Cílila tím na snížení energetické závislosti na Rusku, které Německu dodává většinu zemního plynu.
img

Válka bude mít dopad na ceny energií, tvrdí Rusnok. Inflace v EU se vyšplhala na 5,1 %

25.02.2022 Index podnikatelské nálady v Německu z dílny institutu Ifo zaznamenal v únoru citelné zlepšení, když vystoupil z 96 bodů na 98,8 bodu. Za optimismem stojí očekávaný konec koronavirové krize ze strany tamních podnikatelů. Mezi nejoptimističtější sektory se zařadil průmysl a také sektor služeb. Podle institutu Ifo stál boj s pandemií německou ekonomiku přibližně 330 miliard eur.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci šestý měsíc za sebou zhoršila

17.12.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci šestý měsíc za sebou zhoršila. Největší evropská ekonomika se potýká s problémy v dodavatelských řetězcích a s dopady protipandemických opatření. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
img

Rozbřesk: Proč německý průmysl zaostává za italským?

15.11.2021 Evropský průmysl vysílá trochu rozporuplné signály. Celkový pohled není nijak optimistický a je jasné, že z motoru oživení se ke konci roku 2021 stává jeho brzda. Na druhou stranu ne všude jsou výpadky v subdodávkách, špatná logistika a drahé energie stejně velkou brzdou.
img

Ranní glosa: Proč německý průmysl zaostává za italským?

15.11.2021 Evropský průmysl vysílá trochu rozporuplné signály. Celkový pohled není nijak optimistický a je jasné, že z motoru oživení se ke konci roku 2021 stává jeho brzda. Na druhou stranu ne všude jsou výpadky v subdodávkách, špatná logistika a drahé energie stejně velkou brzdou. Z odvětví je nejvíce zasažena výroba automobilů, kterou daleko více než jiné sektory zasáhl výpadek polovodičů. Výrazné problémy s produkcí hlásí v eurozóně více než 90 % firem z odvětví automotive.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Institut Ifo letos v Německu očekává nejvyšší inflaci za 30 let

15.09.2021 Růst spotřebitelských cen v Německu letos bude nejvyšší za téměř 30 let, odhaduje mnichovský výzkumný institut Ifo. Míra inflace by měla vystoupit na tři procenta z 0,5 v loňském roce. Na příští rok institut očekává inflaci v rozmezí dvou až 2,5 procenta. I tak ale ceny porostou výrazně rychleji než v polovině minulého desetiletí, uvedl institut ve svém dnešním sdělení.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská centrální banka zvýšila letošní výhled růstu ekonomiky

14.09.2021 Francouzská centrální banka zvýšila letošní výhled růstu ekonomiky na 6,3 procenta z ještě v červnu uváděných 5,8 procenta. Zotavování hospodářství z dopadů pandemie v posledních měsících překonalo její očekávání. Banka to podle agentury Reuters uvedla ve svém čtvrtletním přehledu. Francouzské firmy mohly ve druhém čtvrtletí těžit z postupujícího očkování a z uvolňování protikoronavirových opatření.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průmyslová aktivita ve střední Evropě rostla i přes problémy s dodávkami

02.08.2021 Průmyslová aktivita ve střední a východní Evropě v červenci rostla i přes nedostatek surovin. Růst v České republice, v Polsku, ale také v celé eurozóně, nicméně oproti rekordnímu červnu kvůli nedostatečným dodávkám zpomalil, zjistila společnost IHS Markit. Největší evropská ekonomika - ta německá - naopak v červenci růst i přes podobné problémy zrychlila.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Přebytek zahraničního obchodu Německa v květnu pokračoval v růstu

08.07.2021 Přebytek bilance zahraničního obchodu Německa v dubnu vzrostl na 12,6 miliardy eur (275,3 miliardy Kč) z loňské hodnoty 7,1 miliardy eur. Zvýšil se vývoz i dovoz. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Loni v květnu ekonomika bojovala s první vlnou pandemie nemoci covid-19. Údaje podle analytiků naznačují, že největší evropská ekonomika se dál zotavuje z dopadů pandemie.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.6.2021)

28.06.2021 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu neaktivoval žádný obchod podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou vstupní S/R zónu a nevyplnila se tak žádná vstupní objednávka, jelikož trh se držel v úzkém pásmu cca 100 pips.
C:\fakepath\Německo2.jpg

GfK: Nálada mezi německými spotřebiteli se citelně zlepšuje

25.06.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje více, než se čekalo. Jakmile největší evropská ekonomika zrušila omezení pohybu a prudce klesl počet nově nakažených nemocí covid-19, jsou kupující optimističtější a ochotni nakupovat. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Přebytek zahraničního obchodu Německa v dubnu prudce rostl

09.06.2021 Přebytek bilance zahraničního obchodu Německa v dubnu prudce vzrostl na 15,5 miliardy eur (394,2 miliardy Kč) z loňských 3,4 miliardy eur. Výrazně se přitom zvýšil vývoz i dovoz. Vývoz z Německa stoupl i meziměsíčně, podpořen vyšším obchodem se Spojenými státy, což naznačuje, že největší evropská ekonomika pokračuje v oživení. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad Destatis. Loni v dubnu ekonomika bojovala s první vlnou pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\top-20052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.05.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Čínská centrální banka na svém měnověpolitickém jednání podle očekávání potvrdila základní úrokovou sazbu na úrovni 3,85 %.
C:\fakepath\Německo.jpg

Vývoz z Německa do USA a Číny se v dubnu výrazně zvýšil

20.05.2021 Vývoz z Německa do Spojených států se v dubnu meziročně zvýšil o více než 60 procent na 10,1 miliardy eur (přes 257 miliard Kč), vývoz do Číny byl pak vyšší o 16,3 procenta a dosáhl 8,4 miliardy eur (více než 214 miliard Kč). Oznámil to dnes německý statistický úřad. Jeho data naznačují, že největší evropská ekonomika těží zejména z oživení poptávky mimo Evropskou unii. Za výrazným růstem je i nižší srovnávací základna vlivem pandemie.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Reuters: Německé instituty sníží výhled HDP Německa na 3,7 ze 4,7 procenta

14.04.2021 Německé hospodářské instituty sníží výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na letošní rok na 3,7 z dříve uváděných 4,7 procenta. Na vině je delší uzávěra části ekonomiky, než se původně očekávalo. Zároveň kvůli následně očekávanému růstu spotřeby instituty zvýší odhad růstu na příští rok na 3,9 z dosud předpokládaných 2,7 procenta. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Instituty mají společný odhad vývoje HDP zveřejnit ve čtvrtek.
C:\fakepath\Dolar-4.jpeg

Forex: Dolar po zprávách o výrobní inflaci v USA a Číně posiluje ke koši měn

09.04.2021 Americký dolar dnes posiluje ke koši měn, protože vyšší růst výrobních cen v USA a Číně, než se čekalo, vytáhl vzhůru výnosy státních dluhopisů. I přes dnešní růst však za celý týden dolarový index klesá o 0,8 procenta, což je jeho nejvyšší týdenní propad v letošním roce.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Institut Ifo zhoršil výhled letošního růstu německé ekonomiky

24.03.2021 Německá ekonomika letos vykáže růst o 3,7 procenta, uvedl dnes ve svém výhledu institut Ifo. Zhoršil tak výhled z prosince, kdy čekal růst o 4,2 procenta. Na vině je přetrvávající koronavirová krize, které výrazné ekonomické oživení oddaluje. Odhad hospodářského růstu na příští rok pak Ifo zvýšil na 3,2 z dříve uváděných 2,5 procenta.
C:\\fakepath\\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu po sedmiměsíčním růstu stagnovala

08.02.2021 Průmyslová výroba v Německu v prosinci po sedmiměsíčním růstu stagnovala. Protikoronavirová opatření doma i ve světě totiž zbrzdila exportně orientovaný výrobní sektor, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Ten zároveň upravil směrem nahoru údaj za listopad, růst po revizi tak činil 1,5 procenta. Výsledek za prosinec ale zaostal za odhady.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá vláda zhoršila výhled růstu ekonomiky na tři procenta

27.01.2021 Německá vláda výrazně zhoršila výhled vývoje ekonomiky. Zatímco ještě na podzim čekala na letošek růst o 4,4 procenta, nyní čeká vzestup jen o tři procenta. Počítá s tím vládní zpráva o stavu německého hospodářství na letošní rok, kterou dnes představil ministr hospodářství Peter Altmaier. Ze zprávy tak vyplývá, že největší evropská ekonomika se letos z krize vyvolané pandemií nemoci covid-19 nezotaví a že na dosažení předkrizového stavu bude potřebovat výrazně více času.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu v listopadu překvapivě vzrostly

07.01.2021 Poptávka po zboží vyrobeném v Německu v listopadu překonala očekávání. Objem zakázek německého průmyslu se ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 2,3 procenta, zatímco analytici počítali s poklesem. Zpráva, kterou dnes zveřejnil spolkový statistický úřad, je další ukázkou toho, že největší evropská ekonomika je v době koronavirové pandemie nečekaně odolná.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslové výrobě v Německu pomohl růst prodeje automobilů

07.12.2020 Průmyslová výroba v Německu v říjnu meziměsíčně vzrostla o 3,2 procenta, což je mnohem více, než se čekalo a nejvíce od června. Podpořil ji nárůst prodeje automobilů, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Zpracovatelský průmysl tak exportně orientované ekonomice pomohl k solidnímu začátku závěrečného čtvrtletí.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Export z Německa v září pokračoval v růstu

09.11.2020 Vývoz z Německa se v září proti srpnu zvýšil o 2,3 procenta, v meziročním srovnání ale skončil poklesem o 3,8 procenta. Dnes to oznámil Spolkový statistický úřad. Výsledek překonal odhady analytiků, a dávají tak naději, že největší evropská ekonomika se v závěru roku vyhne dalšímu poklesu. Dovoz klesl o 0,1 procenta, meziročně pak o 4,3 procenta.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.10.2020)

19.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci obchodního nastavení, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod, který však skončil na předem omezeném Stop-Lossu. Následně podle pravidel této obchodní strategie došlo k opětovnému vstupu do sell pozice a tentokrát trh přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\top-14102020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Investoři sledovali projev čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Šen-čenu a vyhodnocovali úterní prezentaci nových telefonů iPhone americké firmy Apple, mezi jejímiž dodavateli je řada asijských podniků.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Oživení německé ekonomiky podle institutů zpomaluje

14.10.2020 Největší evropská ekonomika se bude z pandemie nemoci covid-19 zotavovat mnohem pomaleji, než se původně čekalo. V letošním roce by mohla klesnout o 5,4 procenta, uvedly ve své dnešní předpovědi přední německé ekonomické instituty. V dubnu čekaly na letošní rok snížení hrubého domácího produktu (HDP) o 4,2 procenta.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Vývoz z Německa v srpnu opět vzrostl, překonal odhady

08.10.2020 Vývoz z Německa vzrostl čtvrtý měsíc po sobě, tempo růstu překonalo odhady. V srpnu se proti červenci zvýšil o 2,4 procenta na 101,3 miliardy eur (2,7 bilionu Kč), oznámil dnes německý statistický úřad. Největší evropská ekonomika se z dopadů koronaviru ale vzpamatovává jen pomalu, v meziročním srovnání je vývoz o 10,2 procenta nižší.
C:\fakepath\top-29092020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.09.2020 1) Hospodářství východní Asie a Pacifiku i Číny poroste kvůli pandemii nemoci covid-19 nejpomaleji za posledních 50 let a 38 milionů lidí se v regionu nově ocitne v chudobě, uvedla Světová banka. Ekonomika regionu tento rok vzroste pouze o 0,9 %, což je nejméně od roku 1967.
C:\fakepath\Německo.jpg

Počet zaměstnaných na kurzarbeit v Německu výrazně klesl

29.09.2020 Počet lidí zaměstnaných na kurzarbeit, tedy v režimu, kdy jim mzdu dorovnává stát, v Německu v září činil 3,7 milionu. To je výrazný pokles proti srpnu, kdy jich bylo 4,7 milionu. Uvedl to dnes ekonomický institut Ifo. Podíl takto pracujících lidí na celkovém počtu zaměstnaných se tak snížil na 11 ze 14 procent v předchozím měsíci. Je to znamení, že největší evropská ekonomika se dál částečně zotavuje z dopadů koronavirové krize, poznamenala agentura Reuters.
C:\fakepath\libra.jpg

Koronavirus umocňuje strach z Brexitu bez dohody. Co bude s librou?

24.09.2020 Euro v minulém týdnu postrádalo sílu. Americký dolar pumpuje a obnovuje svoji mocnou pozici. Nicméně i oslabené euro si dokázalo smlsnout na libře. Proč? Obchodníci mají strach z Brexitu bez dohody.
C:\fakepath\top-22092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.09.2020 1) Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal (WSJ). Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech. Společnost Cisco věc nekomentovala.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo zlepšil odhad letošního poklesu německé ekonomiky

22.09.2020 Ekonomický institut Ifo dnes zlepšil výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) Německa na letošní rok. Nově očekává, že se největší evropská ekonomika kvůli dopadům koronavirové krize sníží jen o 5,2 procenta, zatímco dříve odhadoval propad o 6,7 procenta. O úpravě odhadu Ifo už koncem července informoval list Der Spiegel.
C:\fakepath\Německo.jpg

Vývoz z Německa stoupl, je ale hluboko pod předkrizovou úrovní

08.09.2020 Vývoz z Německa se v červenci zvýšil proti červnu o 4,7 procenta, zůstává ale hluboko pod předkrizovou úrovní. Uvedl to dnes německý statistický úřad. Výsledek naznačuje, že největší evropská ekonomika se bude z dopadů koronaviru vzpamatovávat jen pomalu. Dovoz vzrostl pouze mírně, a to o 1,1 procenta. Obchodní přebytek po očištění od sezonních vlivů tak vystoupil na 18 miliard eur (477,1 miliardy Kč).
C:\fakepath\Německo.jpg

Počet lidí bez práce v Německu v srpnu opět klesl

01.09.2020 Počet lidí bez práce v Německu v srpnu podle předběžných a sezonně přepočtených údajů klesl zhruba o 9000 na 2,915 milionu. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Lidí bez práce přitom ubylo už druhý měsíc po sobě. Míra nezaměstnanosti zůstala na 6,4 procenta. Největší evropská ekonomika se tak vzpamatovává z dopadů, které způsobila pandemie.
img

Rozbřesk: Optimističtí podnikatelé, pesimističtí spotřebitelé, ropu zdražují hurikány

25.08.2020 Dnes finanční trhy čeká nová série dat Ifa, která ukáže, jakým tempem pokračuje zlepšování situace největší evropské ekonomiky. Konkrétně, zda se potvrdí, co už naznačily indexy nákupních manažerů v pátek, a sice, že naděje na oživení ve tvaru písmena V nevypadají až tak žhavě jako před měsícem v důsledku zhoršení ve službách. Odhady trhů jsou optimistické, ať už jde o celkový index nebo subindex očekávání. Důležité výsledky, které ukážou i situaci v hlavních odvětvích, přijdou na řadu už v deset hodin a budou mít ambici ovlivnit i vývoj kurzu eurodolaru. Nepochybně budou i významným signálem z pohledu českého hospodářství, které je na německých trendech silně závislé.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Lidí bez práce v Německu v červenci překvapivě ubylo

30.07.2020 Počet lidí bez práce v Německu v červenci podle předběžných a sezonně přepočtených údajů klesl zhruba o 18.000 na 2,92 milionu. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Je to překvapivý výsledek, analytici totiž předpokládali, že kvůli dopadům šíření nového koronaviru nezaměstnaných opět přibude. Míra nezaměstnanosti pak zůstala v červenci na 6,4 procenta.
C:\fakepath\Německo.jpg

Průmyslová výroba v Německu v květnu stoupla o 7,8 procenta

07.07.2020 Průmyslová výroba v Německu se v květnu podle sezonně upravených údajů zvýšila ve srovnání s předchozím měsícem o 7,8 procenta po poklesu o 17,5 procenta v dubnu. Údaje jsou známkou toho, že největší evropská ekonomika začíná po zahájení uvolňování omezení, která měla zabránit šíření nemoci covid-19, oživovat. Růst však byl nižší, než čekali analytici. Meziročně se pak výroba propadla o 19,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

Rozbřesk: Slabá koruna zahýbala i se zahraničním dluhem ČR

23.06.2020 Hlavní událostí dnešního dne budou nepochybně červnové indexy nákupních manažerů za Německo, Francii a rovněž i celou eurozónu, které ukážou, zda jsou tamní ekonomiky již z nejhoršího venku, respektive jak se daří tamnímu průmyslu a službám po uvolnění restrikcí návrat k normálu. Netřeba asi příliš rozvádět, jak moc je úspěch českého průmyslu závislý na vývoji v největší evropské ekonomice, takže dnešní čísla nám mohou dost napovědět i o aktuální situaci v domácí ekonomice. Nezbývá než dodat, že série PMI odstartuje už v 9:15 daty z Francie.
C:\fakepath\Německo2.jpg

V Německu se v květnu vybralo na daních o 20 procent méně

19.06.2020 V Německu se v květnu vybralo na daních meziročně o téměř 19,9 procenta méně. Kvůli koronavirové krizi klesly zisky firem a projevily se i daňové škrty, které vláda zavedla na podporu ekonomiky. Za prvních pět měsíců pak klesly příjmy vládní pokladny meziročně o 6,3 procenta, uvedlo dnes podle agentury Reuters ministerstvo financí.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda

15.11.2018 Růst německé ekonomiky v letošním roce bude slabší, než očekává vláda. Po poklesu ve třetím čtvrtletí není již odhad, který počítá s růstem o 1,8 procenta, dosažitelný, domnívají se přední německé hospodářské instituty.
nemecko.jpg

Nálada německých spotřebitelů mírně klesla

31.10.2013 Nálada mezi německými spotřebiteli mírně klesla. Zůstala ale nedaleko nejvyšší úrovně za šest let. Uvedl to dnes výzkumný institut GfK. Mírný pokles způsobily obavy spotřebitelů z budoucích výdělků, a jsou proto méně ochotní utrácet. Údaje i tak podle agentury Reuters naznačují, že německá vláda se může dál spoléhat na soukromou spotřebu jako podporu domácí ekonomiky v době, kdy vývoz zůstává slabý.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Bank of Canada | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Americký dolar | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bundesbank | Béžová kniha | CME | CPI index | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Jestřáb | Kurz | Long | MMF | MT4 | Margin | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Nástroj | Pozice | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Short | Ticker | Timeframe | Trader | Trigger | Ukazatel | VaR | Výnos | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Investoři | Fond | EU | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | ČSOB | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | EPS | Index | Průlom | Akcie Deutsche Bank | Akcie Shell | Akcie Siemens | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členské země Evropské unie | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Finanční prostředky | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investing | ISM | Jak investovat | Jiří Rusnok | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Míra inflace | Pips | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Strategie řízení | Trh | Twitter | Velká Británie | Vývoj kurzu | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | ING | Ekonomika Německo | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zaměstnanost | Western Union | Komise | Majors | Volby | Burze | Investment | Markit | Deutsche Bundesbank | DPA | VP Bank | Microsoft | CME Group | Caterpillar | DIW | Institut Ifo | Investing.com | Destatis | FX strategie | Agentura DPA | Reporty | Obchodní nastavení | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Energie | Earnings | Podnikatelé | Přehled | Agentura Reuters | Americké firmy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Daňové příjmy | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Nervozita | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení dolaru | Tempo růstu | Výrobní index PMI | Baidu | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Ekonomický institut | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Odhady trhu | Průzkum | Krize | Zisky firem | Světové trhy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Očekávání analytiků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | Zahraniční forex | René Remšík | Jerome Powell | NEST | Cena bitcoinu | Obchodní války | Jamie Dimon | Německá centrální banka | OPEC+ | Podniky | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Forint | Výplaty dividend | Short signál | Korunový trh | IfW | Ruská centrální banka | Signál na akcie | Slabá koruna | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Zadluženost | Odhady analytiků | The Wall Street Journal | Vývoz do Británie | Zvýšení sazeb | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Short obchod | Německé firmy | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Akcioví býci | Společnost Gazprom | Gazprom | Uranové akcie | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Kristalina Georgievová | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Novozélandská centrální banka | Kurzarbeit | Předstihové indikátory | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Huawei | Digitalizace | Analytik GfK | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Statistické údaje | Růst spotřebitelských cen | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Applied Materials | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Institut německého hospodářství | IW | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Co bude | Generální ředitel | GM | Statistici | Největší pokles | Dnešní růst | Lagardeová | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Walt Disney | FT | Naše ekonomika | Globální trh | Financovat | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | Na burze | Propouštění | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Export z Německa | Stavebnictví | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | HDP Německa | Americká automobilka | Centrální banky USA | Nord Stream | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Konec roku | Francouzská centrální banka | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Nálada německých spotřebitelů | Disney | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Uber | Nejlepší akcie | Yandex | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Počet výdělečně činných osob | Růst hrubého domácího produktu | Růst poptávky | Pracovní trh | Exact Sciences | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Miliardy eur | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | RBA | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Zpřesněná data | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Přebytek bilance | iRobot | IRBT | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Komunikace | Francouzská vláda | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | American Express | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Dopady koronaviru | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | COVID-19 | Německý HDP | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Masakr na trzích | Zpřesněný odhad | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | WP | Povzbuzení ekonomiky | Prudký pokles | Olaf Scholz | Karanténní opatření | Evropské země | Brusel | Kabinet | Energetické společnosti | Pokles české ekonomiky | Dnešní čísla | Inflace v EU | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Spiegel | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Zásobníky | Texas | Prodeje domů | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MF | Motocykly | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Úřad práce | Dávky v nezaměstnanosti | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Karanténa | Ekonomiky | Ministři obchodu | Války | Organizace | Závislost | Práce | Údaje | DPH | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Ministři | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Výpadky | WMT | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Největší ekonomika eurozóny | Reddit | Sociální síť | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Odhad vývoje HDP | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Ministerstvo hospodářství | Osobní výdaje | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Shell | Zaměstnanci | PEPSICO | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Oživení hospodářství | Obchodní přebytek | Rekordní zisk | Zveřejněné údaje | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Link | Expedia | Royal Caribbean | Plynovod Nord Stream | Protikoronavirová opatření | Sektor služeb | Spolková vláda | Advance Auto Parts | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Předsedkyně Evropské komise | PMI v eurozóně | Propad příjmů | Ekonomický institut Ifo | JDE | Unie | ČR | Costco | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Slabá poptávka | Vývoj hrubého domácího produktu | Kurzarbeit v Německu | PEPP | Londýnské burzy | Počet nových žádostí o podporu | Tropická bouře | Vývoz z Německa | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Covid | Druhá vlna | Akcie aerolinek | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Výhled vývoje ekonomiky | E.ON | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Znovuotevření ekonomiky | Následky pandemie | Nálada v eurozóně | Pár EUR/USD | Nikl | Odhad růstu HDP | Důvěra | Oživení poptávky | Setkání zemí OPEC | Kryptoměnový trh | Globální pandemie | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | Růst eura | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Objem exportu | Vývoz do Spojených států | Stefan Kooths | Americký podnik | Společnost Cisco | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Politici | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Hospodářství východní Asie | Východní Asie | Allianz Global Wealth | Allianz Global Wealth Report 2020 | Allianz Global Wealth Report | Marathon | Pokles spotřebitelských cen | Česká republika | Epidemická situace | Vývoz z Německa v srpnu | Centrální banky USA (Fed) | Lockdown | Měnový fond | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | CSCO | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Přebytek zahraničního obchodu | Hospodářský vývoj | Heiko Maas | Siemens | BIDU | Očkování | NBP | MGM | Centrální bankéř | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Počasí | Inženýrské stavitelství | Brands | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | WU | PEP | Deliveroo | Express | Obchodování na asijských akciových trzích | ADP report zaměstnanosti | Automobilka Tesla | Proočkování populace | Akcie 2021 | Tyson Foods | Nedostatečné dodávky | AIG | SPWR | Oživení americké ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Výhled růstu ekonomiky | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | IPO Deliveroo | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Harley-Davidson | AMD | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Verizon | Kellogg | Goldman Sachs Group | Pandemie COVID | API | MNB | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Přebytek zahraničního obchodu Německa | FAST | Největší americká banka | Plány | Dodávky plynu | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Index podnikatelské nálady | Vstupní objednávka | Cenové stability | Hliník | Egypt | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | Nálada mezi německými spotřebiteli | Průmyslová aktivita ve střední Evropě | Růst aktivity | Jakub Rybacki | PIE | Logistika | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Siemens Healthineers | Ceny plynu | VDMA | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Automotive | Energetické krize | Vysoké ceny | Americká automobilka Tesla | Obilí | Poptávka po čipech | Robert Habeck | Metaverse | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Společnost | Průmyslový sektor | TIM | Omikron | | Šíření varianty omikron | Ocel | Ruský plyn | Hry | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Tree Energy | Zkapalněný zemní plyn | Tree Energy Solutions (TES) | Tree Energy Solutions | Společnost Tree Energy | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Řetězce | Růst HDP Německa | APP | Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Reddit IPO | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Dodávky ruského zemního plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Největší digitální měny
Největší dodavatelé ETF
Největší důl
Největší ekonomika
Největší ekonomika eurozóny
Největší ekonomika světa
Největší ekonomika ve střední Evropě
Největší ekonomika v Evropě
Největší evropská aerolinka
Největší evropská automobilka

Následující klíčová slova

Největší evropské cestovní kanceláře
Největší evropské logistické firmy
Největší finanční trh
Největší finanční trh na světě
Největší firmy
Největší firmy na světě
Největší forexové obchody
Největší geopolitické riziko
Největší hedge fond na světě
Největší hedgeový fond
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
TRADE.com
ActivTrades
Oanda
reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít