Středa 23. říjen 2019 12:36
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
Globtrex
reklama
UFX

Klíčová slova - Začátek výsledkové sezóny

img

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 2,9 procenta

18.10.2019 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, index PX stoupl o 2,9 procenta na 1042,9 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se nejlépe vedlo akciím antivirové společnosti Avast, naopak nejvíce oslabily akcie operátora O2. Předcházející týden české akcie stouply o téměř procento.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 17.10.2019

17.10.2019 Americké akcie středeční seanci uzavřely s mírnými ztrátami. Průmyslový Dow Jones přišel o 0,1 %, S&P 500 klesl o 0,2 % a technologický Nasdaq odevzdal 0,3 %. Zřejmě největším včerejším zklamáním byly maloobchodní tržby, které nečekaně propadly, zatímco tržní konsensus naznačoval jejich růst. Začátek výsledkové sezóny je zatím vcelku solidní. Včera k němu přispěly hospodářské výsledky Bank of America nebo Netflixu.
img

Akcie rostou

16.10.2019 Americký akciový trh si v průběhu včerejšího obchodování polepšil. Index S&P 500 vzrostl o jedno procento, kterému pomohl i začátek výsledkové sezóny, v rámci níž firmy jako například JPMorgan nebo UnitedHealth reportovaly lepší než očekávané výsledky. Farmaceutické společnosti tak v rámci indexu S&P 500 rostly nejvíce, když si celý sektor připsal 1,8 %. Technologický Nasdaq vzrostl o 1,2 %, průmyslový Dow Jones pak s 0,9 % mírně zaostával. Pozitivním impulsem bylo i jednání mezi zástupci Spojeného království a Evropské unie, které přiblížilo dohodu o brexitu.
img

Akciové trhy se opět vezou na vlně optimismu

17.10.2018 Americké akciové indexy včera zaznamenaly výrazné růsty. Technologický Nasdaq přidal vysokých 2,9 %, průmyslový Dow Jones a S&P 500 si polepšily o 2,2 %. V rámci nejširšího indexu se dařilo všem sektorům v čele s informačními technologiemi (+3 %), přes dvě procenta se přehouply i akcie farmaceutických společností, telekomunikací nebo prodejců zbytného zboží. Důvodem optimismu je i začátek výsledkové sezóny za třetí kvartál, který prozatím přinesl lepší údaje o hospodaření. Levné ceny akcií po nedávných výprodejích na trzích tak vedou investory k opětovnému otevírání dlouhých pozic.
img

Závěr týdne je pro akcie zelený, start výsledkové sezóny náladu nepokazil. Měnami akcie neotřásly

12.10.2018 Předvíkendový obrat akcií se přesouvá do Ameriky a neztrácí na síle. Po sérii výprodejů zavelela k obratu netradičně Asie, podpořená navíc dobrými čísly o čínském zahraničním obchodu. Nečekaně dynamický vývoz naznačil, že dosud uvalená americká cla nemají vážný dopad. Růst se následně přesunul do Evropy, kde nálada odpoledne částečně uvadá, ale otevření Wall Street bylo výrazně pozitivní.
C:\fakepath\wall street.jpg

Analytici: Za propadem akcií jsou obavy z obchodních válek

12.10.2018 Za současným propadem světových akciových trhů, poklesem ceny ropy a nárůstem ceny zlata je hlavně souhra obav z dopadů obchodní války mezi USA a Čínou, růstu úrokových sazeb ve Spojených státech, dále ze situace v Itálii či nervozity z brexitu. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK.
img

Burzovní grafy: Americkým akciím stále dominují býci

22.10.2017 Začátek výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí a posílení nadějí na zavedení nižších daní pomáhají americkým akciovým indexům na nová maxima. Do Vánoc by optimismus nemuselo nic výrazného ohrozit, ale podobných "nemuselo" je burzovní almanach plný.
img

Opatrný Fed a nižší výnosy drží dolar pod tlakem

11.10.2017 Během dnešního obchodování pomáhalo vylepšit náladu na finančních trzích dění kolem Katalánska, které se prozatím nevydalo cestou jednostranného vyhlášení nezávislosti a dalo přednost jednání.
img

Začátek výsledkové sezóny a Janet Yellenová poslaly americké akcie na rekordy

16.07.2017 Americké akcie mají za sebou solidní týden, v jehož závěru index S&P 500 nejprve ve čtvrtek koketoval s nejbližší silnou rezistencí, aby ji v pátek nechal za sebou a uzavřel na novém historickém maximu.
img

Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 0,7 procenta

13.04.2017 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu oslabily, když index PX od minulého pátku ztratil 0,8 procenta na 977 bodů. K propadu přispělo obchodování bez nároku na dividendu u dvou firem. Největší pokles zaznamenaly akcie bankovní skupiny Erste. Nejlépe se vedlo cenným papírům Unipetrolu, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie mírně posílily.
img

Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 0,8 procenta

13.01.2017 Akcie na pražské burze ve druhém letošním týdnu oslabily, od minulého pátku index PX klesl o 0,8 procenta na 930,4 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie výrobce nápojů Kofola, nejhůře se vedlo cenným papírům mediální firmy CME, vyplývá z výsledků burzy. V minulém týdnu české akcie posílily téměř o dvě procenta, za celý rok 2016 ztratily skoro čtyři procenta.
img

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 1,5 pct na 899 bodů

14.10.2016 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, od minulého pátku index PX stoupl o 1,5 procenta na 899,2 bodu. Největší růst zaznamenaly akcie Moneta Money Bank, nejhůře se naopak vedlo opět cenným papírům výrobce nápojů Stock Spirits, vyplývá z výsledků burzy. Předchozí týden akcie stouply o téměř tři procenta.
img

Euro zpět pod 1,11 EURUSD. Dolar dál válcuje všechny světové měny

11.10.2016 Po velmi slušném startu do tohoto týdne se dnes situace na evropských akciových trzích zklidňuje. Evropské indexy na průměrných objemech sice ve většině případů rostou, zisky jsou ale relativně malé a nijak nevybočují. Akciové trhy tedy pokračují v konsolidaci svých pozic na zvýšených úrovních v bočním trendu, ve kterém se drží již několik měsíců. Výjimkou je v Evropě pouze britský FTSE100. Ten dnes krátce překonal historické maximum, které vytvořil začátkem tohoto měsíce.
eurusd-08042015-5.png

Investoři čekají na zápis z Fedu

08.04.2015 Americký dolar dnes oslabuje. Investoři čekají na dnešní zápis z posledního zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed) a na začátek výsledkové sezony amerických společností, která by mohla ukázat negativní dopad silného dolaru na hospodářské výsledky. Vůči jenu ke ztrátám americké měny přispělo i rozhodnutí japonské centrální banky nechat svoji měnovou politiku beze změny, přestože inflace zpomaluje.
img

Překvapí akcie US bank výsledky za Q3?

14.10.2014 V pátek trhy protnuly klíčovou úroveň supportu na indexu S&P 500 a zavřely poprvé od listopadu 2012 pod úrovní 200-denního průměru. Minulý týden byl ve znamení korekce, přestože výsledková sezona začala pozitivními výsledky Alcoa (AA) a ve čtvrtek také pozitivně překvapila Pepsi (PEP). Tento týden se výsledková sezona rozjíždí naplno a uvidíme, zda medvědi budou zahnáni silnými výsledky firem. Dnes před otevřením trhu odstartují tento maraton akcie US bank Citigroup (C), JP Morgan (JPM) a Wells Fargo (WFC).
usdx 08072014-5.png

Americký dolar dnes na trhu oslabuje

08.07.2014 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje. Důvodem je nervozita investorů před začátkem hlavní sezony zveřejňování hospodářských výsledků amerických firem.
img

Akcie: Index PX na sedmiměsíčním vrcholu

21.10.2013 Pražská burza zaznamenala nejsilnější růst v průběhu jedenácti týdnů. Index PX si v uplynulém týdnu připsal 25,98 bodů, nebo 2,7% a zakončil na 989,08 bodů, nejvyšší úrovni od 15. března. Deset titulů uzavíralo v černých číslech, s největším ziskem opět CME (5,4%, 112,90 Kč) a VIG (4,2%, 1 018,00 Kč), s největší ztrátou Orco (-3,8%, 58,50 Kč). Objem zobchodovaných akcií vyskočil o 1,74 mld. Kč na 5,29 mld. Kč. PX v tomto roce zmírnil ztrátu na 4,8%.
img

FX Update: EUR opět stahuje ztráty, protože čínský HDP za 2. čtvrtletí předčil prognózy

13.07.2011 Po prudkém oživení EUR na konci newyorské seance došlo v Asii po zveřejnění zprávy o tom, že Čína hodlá ze svých rezerv investovat až 1 bln. USD v zahraničí (upozorňujeme však, že v průběhu 5 až 10 let!), k dalšímu povzbuzení ochoty riskovat. Přesto to stačilo k vytlačení rizikových měn na vyšší úrovně. Jasným vítězem zde byl AUD.
img

Dávejte pozor na americké podnikové objednávky a rozjednané prodeje domů.

04.10.2010 Očekáváme, že evropské trhy dnes ráno budou otvírat víceméně beze změny, na základě toho, že páteční obchodování v USA uzavíralo výše, zatímco futures se přes noc obchodovaly níže. Čísla, která dnes budou hýbat trhem, přijdou z USA - rozjednané prodeje domů a podnikové objednávky. Očekáváme v souladu s konsenzem mírný meziměsíční pokles v podnikových objednávkách a u rozjednaných prodejů domů . Příliš pohybu na trhu následkem tohoto neočekáváme (mělo by to být již započítáno). Pozornost by měla být věnována reakci trhu na zprávu, že analytici provádějící výpočty zdola nahoru nyní konečně začínají revidovat své prognózy výnosů na rok 2011 směrem dolů. Již jsme říkali, že tento proces by teď měl pokračovat již nějakou dobu a nyní se konečně rozjíždí. V krátkodobém hledisku to ale nebude mít velký dopad, protože výsledková sezóna již brzy začne. Pokud ale první dva týdny výsledkové sezóny dopadnou velmi slabě, urychlí to negativní dopad na akciové trhy a měli byste očekávat jasný výprodej. Výsledková sezóna začíná 7. října s výsledky společnosti Alcoa.
img

Daily: Trhy vyčkávají, co přinesou nadcházející dny, pondělí bez větší volatility

13.07.2010 V poměrně uvolněném duchu se neslo pondělní obchodování na finančních trzích. Ty za sebou sice mají relativně úspěšný minulý týden, až příliš mnoho nezodpovězených otázek a obav se ale permanentně vznáší ve vzduchu, což obchodníky nutí držet se pevnýma nohama na zemi.
Související klíčová slova: FXstreet | Brexit | Čína | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Pražská burza | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Investiční web | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Ben Bernanke | Bloomberg | Burza | Burzovní index | CEO | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Distribuce | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | FOMC | FX | Fed | Futures | Grafy | Index PX | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MT4 | Marže | Měna | Měny | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Pozice | Rezistence | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Support | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Komerční banka | Bank of America | Indexy | Investoři | Fundamenty | Program nákupů dluhopisů | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Zisk | Kurz dolaru | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Partners | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | USDX | Makrodata | Index strachu | Burzy | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Citigroup | Akcie O2 | Aktuální kurzy měn | Analytika | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | CAC40 | Cena | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | České akcie | DJIA | Dolar | Ekonomický růst | FXstreet.cz | Graf | HSBC | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | ISM | J&T Banka | J&T | JP Morgan | Kurz dolarů | Kurzy | E15 | Libra | Nemovitosti | Nikkei 225 | Pro investory | Reuters | Ropy | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Světové měny | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj inflace | Zpráva | Zprávy | Zisky | Rozkolísanost trhu | ZEW | Put | Andrej Babiš | Čistá marže | Čistý dluh | OIBDA | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Tržní sentiment | Burzovní grafy | Volby | Burze | Bank of New York Mellon | Wells Fargo | Microsoft | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Čínská centrální banka | Výnosy německých dluhopisů | Růst cen akcií | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Earnings | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Golden Gate CZ | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | IBEX | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Poptávka po bezpečných aktivech | Index IBEX | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | AAA | Summit EU | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Citi | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Prodejní signál | Představitelé Fedu | Výhled | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | General Electric | Krize | Akcie Moneta Money Bank | Zisky firem | Výnosy | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Poměr put a call opcí | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Kurzotvorná informace | Andrej Rády | Americký akciový trh | Akcie Avastu | Obchodní války | Spotřebitelská inflace | Výsledky bank | Kvartální výsledky | Technologický Nasdaq | Infineon | Infineon Technologies
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Youbit
YouGov
Youtube forex
Youtube MetaTrader
YTD
YTM (výnos do splatnosti)
Yves Kapital Trading
Y2 Media Group Ltd
Zabezpečení účtu
Začátek na forexu

Následující klíčová slova

Začínající obchodníci
Začínající obchodník
Začínající trader
Začínáme investovat
Začínáme na burze
Začínáme obchodovat na kapitálových trzích
Začít investovat
Začít obchodovat
Začít vydělávat
Začněte s tradingem
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
3cAnalysis
Potvrďte prosím... Zavřít