Čtvrtek 29. únor 2024 03:03
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

Výnosové křivky

img

Čtyři důvody, proč ECB zůstává v klidu a snižování sazeb odkládá

26.02.2024 Pokles spreadu mezi italskými a německými státními dluhopisy (BTP/Bund), spreadu evropských firemních dluhopisů i swapového spreadu pod dlouhodobý průměr znamená, že ECB nic netlačí, aby začala snižovat sazby či přestala s omezováním své rozvahy. Dluhopisové trhy už přehodnotily svá očekávání letošního poklesu sazeb, a pokud bude ECB snižování dál odkládat, čelí evropské výnosové křivky riziku, že dlouhodobé výnosy porostou po zbytek čtvrtletí rychleji než dlouhodobé.
img

Vyšší CPI znamená vysokou volatilitu sazeb i do budoucna

16.02.2024 Z ekonomických údajů vyplývá, že nás čeká pokračování makroekonomických trendů z roku 2023. Tomu však neodpovídá prosincová otočka Federálního rezervního systému. Kvůli neústupné inflaci bude patrně nutné zavádět volnější monetární politiku pomaleji, což ohrozí dlouhodobé instrumenty s pevným výnosem. Navíc chce americké ministerstvo financí ve druhém čtvrtletí zvýšit objem vydávaných kuponových dluhopisů na úroveň dosaženou zatím jen v dobách pandemie COVIDu-19. Vytvořilo by tak umělé dno, pod něž se výnosy z amerických dluhopisů patrně nepropadnou. Kvůli diverzifikaci má i nadále smysl investovat do desetiletých amerických vládních dluhopisů, ale u dluhopisů s ultradlouhou durací bychom byli raději opatrní.
img

Kde centrální banka zakotví?

13.02.2024 Pokud to ČNB dovolí koruna, čeká nás v nejbližších měsících relativně svižné uvolňování měnové politiky – úrokové sazby budou klesat minimálně po 50bps krocích. Méně jasné ovšem je, co se bude dít ve druhé polovině roku. A ještě méně, na jakých nových úrovních nakonec úrokové sazby v následujícím roce zakotví. To je přitom klíčový parametr nejen pro trajektorii krátkodobých sazeb, ale také pro dlouhý konec výnosové křivky – tržní desetileté sazby. Na čem rovnovážná úroková sazba závisí?
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

08.02.2024 V 15:45 začala tisková konference guvernéra ČNB Aleše Michla poté, co ČNB rozhodla o snížení sazeb o 50 bazických bodů. Měnový pár EUR/CZK po zveřejnění rozhodnutí vzrostl o přibližně 0,6 % na úroveň 25,10, přičemž část zisků již odepsal.
img

Co čekat v novém týdnu? Rozkolísané trhy a razantní ČNB

05.02.2024 Minulý týden byl na hlavních trzích nabitý makro událostmi, které přinesly zvýšenou volatilitu na sazbách, akcích i měnách. Zasedání Fedu a především překvapivě silná data z trhu práce posunuly krátký konec americké výnosové křivky vzhůru. Zatímco akciím se i tak dařilo díky vynikajícím výsledkům technologických společností v čele s Metou, silný dolar nehraje do karet rizikovým měnám včetně koruny, která pokořila hranici 24,90 EUR/CZK. Kalendář na hlavních trzích je tento týden relativně prázdný, a tak nás budou zajímat především tuzemská data, která dokreslí růstový příběh čtvrtého kvartálu 2023.
img

Ranní shrnutí (26.01.2024)

26.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zažívají mírnou korekci. Japonský Nikkei 225 klesá o 1,35 %, australský S&P ASX 200 ztrácí 0,20 % a Kospi posiluje o 0,50 %. Akciové trhy v Číně se vracejí do záporu a zaznamenávají pokles o 1,70-2,10 %.
img

Ospalý rozjezd ekonomiky

24.01.2024 Po loňském poklesu o 0,4 % očekáváme růst o 0,8 %. Pozvolné oživení bude souviset s vyšší spotřebou domácností podpořenou obnoveným růstem reálných mezd a rozpouštěním vysokých úspor.
img

Všichni mluví o dluhopisech

23.01.2024 Kvůli slábnoucímu růstu, zpomalující inflaci a geopolitickému napětí lze v roce 2024 na trzích očekávat zvýšenou volatilitu. Centrální banky budou nejspíš s agresivním snižováním sazeb váhat, což vyvolá na dluhopisových trzích nejistotu. Investoři by se měli soustředit na kvalitní vládní dluhopisy, ale lze uvažovat i nad selektivními investicemi do dluhopisů firemních.
img

Grad dne - USDJPY (23.01.2024)

23.01.2024 Japonská centrální banka (BoJ) zachovala nastavení své mimořádně uvolněné měnové politiky, což se všeobecně očekávalo. Toto rozhodnutí poskytuje více času na posouzení, zda se růst mezd dostatečně rozšíří, aby bylo možné udržitelně udržet 2% inflační cíl. Guvernér BoJ Kazuo Ueda komentoval, že vyšší mzdové vyhlídky postupně ovlivňují prodejní ceny, což vede k pomalému růstu cen služeb. Naznačil, že pokud budou důkazy naznačovat prohlubování pozitivního mzdově-inflačního cyklu, bude prověřena možnost pokračování masivního stimulačního programu. Ueda vyjádřil přesvědčení, že se podaří zabránit výrazným nesrovnalostem při změnách politiky. Poznamenal také, že pravděpodobnost dosažení 2% inflačního cíle se postupně zvyšuje, ale je náročné tento pokrok kvantifikovat.
img

Fidelity International: Výhled 2024

16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
img

Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024

16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
img

Měny s vysokým výnosem začnou ztrácet na přitažlivosti

11.01.2024 S příchodem roku 2024 se pozornost obrací od dluhopisových výnosů a inflačního narativu k relativitě a odolnosti růstu. Nejspíš ještě nějakou dobu potrvá, než se z propadu USD stane obecně přijímaný fakt. Nejdřív si musí i u další centrální banky světa ověřit pravdivost narativu vyšší a dlouhodobější inflace. V prostředí medvědího dolaru, kde vše závisí na výnosech z dluhopisů, mají JPY i další asijské měny značný prostor k opětovnému růstu, ale klíčovými riziky zůstávají geopolitika a volby.
img

Invesco: Globální alokace aktiv pro rok 2024

03.01.2024 Vzhledem k našemu názoru, že rok 2024 přinese mnohem nižší úrokové sazby, očekáváme lepší výnosy u aktiv s pevným výnosem a také to, že rizikovější aktiva budou těžit z nižších sazeb a dalších vyhlídek na růst. Celkově předpokládáme nejlepší výnosy od roku 2019 i u dalších aktiv. V důsledku toho snižujeme v rámci naší modelové alokace aktiv hotovost na nulu, zatímco zvyšujeme váhu u investičního stupně, vysokého výnosu (rizikových aktiv), bankovních úvěrů a REITS (vše nadváha) a akcií (stále podváha). Preferujeme aktiva evropských a rozvíjejících se trhů (EM).
img

Ranní shrnutí (22.12.2023)

22.12.2023 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování růstem, a to i navzdory revizi údajů o HDP USA za 3. čtvrtletí směrem dolů.
img

Forex: MNB redukuje sazby o očekávaných 75bps

20.12.2023 Maďarská centrální banka sice včera snížila hlavní úrokovou sazby v souladu s očekáváním o 75 bazických bodů, avšak vyvolala dojem, že by napříště mohla postupovat ještě agresivněji. Tento signál totiž vyslal na včerejší tiskové konferenci viceguvernér MNB Barnabáš Virag, který uvedl, že se základní sazba centrální banky posune do jednociferných hodnot v blízké budoucnosti.
img

JPY ztrácí poté, co BoJ zachovala úrokové sazby na úrovni -0,10 % 📌

19.12.2023 Bank of Japan (BoJ) pokračovala v rétorice uvolněné měnové politiky a ponechala úrokové sazby na stabilní úrovni -0,10 %. Toto rozhodnutí je v souladu s očekáváním trhu. BoJ nadále udržuje svou kontrolu výnosové křivky (YCC), když ponechala referenční sazbu na úrovni 1,0 % pro desetileté japonské státní dluhopisy a udržuje cílový výnos desetiletých dluhopisů na úrovni kolem 0 %. Toto rozhodnutí potvrzuje ultra uvolněnou politiku banky, a to navzdory spekulacím o jejím možném zvratu v nadcházejícím roce.
img

Fidelity International: Výhled na rok 2024 v Asii – Na vlně růstového momenta

07.12.2023 Zpomalení čínské ekonomiky i silný americký dolar podkopával v uplynulém roce značné růstové tempo mnoha asijských ekonomik. V roce 2024 by však měl růst znovu převládnout.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2024: Konečná

05.12.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, vydává každoroční Šokující předpovědi pro rok 2024. Ty se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale přitom ne zcela doceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Ranní komentář: Klesající výnosy opět pomohly akciím, Bayer včera -17 %, ještě k Open AI

21.11.2023 Akciové trhy včera opět rostly. Nejvíce se dařilo technologiím, kterým pomáhá pokračující pád výnosů na delším konci výnosové křivky. Ten dostává pod tlak naopak americký dolar, který včera znovu slábl na většině měnových párech. Nálada na trzích zůstává pozitivní a zdá se, že prozatím jsme bez větších rizik. Dnes pozor hlavně na výsledky společnosti Nvidia, která svá čísla zveřejní ale až po uzavření amerických burz.
img

Houstone, máme problém!

20.11.2023 Houstone, máme problém! I tak by se dala nyní charakterizovat fiskální situace americké vlády. Jak totiž ukazuje následující graf, jehož autorem je Tavi Costa z americké investiční společnosti Crescat Capital, v následujících 12 měsících musí americké ministerstvo financí refinancovat více než 8 bilionu dolarů amerických vládních dluhopisů. Když k tomu navíc připočítáme plánový rozpočtový deficit v příštím roce na úrovni přibližně dvou bilionů dolarů, dostaneme se na hrubou výpůjční potřebu amerického ministerstva financí v následujícím roce na úrovni doslova astronomických 10 bilionů dolarů! A k tomu ještě musíme navíc samozřejmě připočítat kvantitativní utahování (quantitative tightening – QT) centrální banky Fed.
img

Graf dne - USDJPY (20.11.2023)

20.11.2023 Japonský jen je dnes rozhodně nejsilnější měnou G10 a zaznamenal 0,80% nárůst vůči USD. Poklesy páru přicházejí poté, co USDJPY opět otestoval letošní i historická maxima kolem 151,800. Býci však tuto úroveň nedokázali prorazit a současné poklesy jsou završením oslabujícího dolaru a posilujícího jenu.
img

Ranní komentář: S&P500 jen 4 % od all-time high, Netflix-Max bundle a problémy německého stavebnictví

13.11.2023 Akciové trhy za sebou mají další úspěšný týden. S&P 500 rostl v devíti z posledních deseti seancí a za poslední dva týdny už přidal přes 7 %. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a k jejímu zlepšení přispěl i pád výnosů na delším konci výnosové křivky. V Novém týdnu nás čeká opět několik korporátních čísel (Target. Walmart) a z makra bude investory zajímat hlavně americká inflace.
img

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

03.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

02.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Americký pre-market 31. 10.: Americký akciový trh pokračuje v postupném oživování

31.10.2023 Futures na americké akciové indexy otevřely v červených číslech, ale poté rychle kompenzovaly ztráty a pokračovaly ve vzestupném trendu pozorovaném v pondělí. Tento nárůst podpořily diskuse naznačující, že Federální rezervní systém by mohl na svém nadcházejícím zasedání oznámit konec cyklu zvyšování sazeb. Futures na index S&P 500 vzrostly o 0,2 %, zatímco technologický NASDAQ vzrostl o 0,4 %. Dluhopisy prudce vzrostly a výnosy klesly poté, co ministerstvo financí USA snížilo svůj odhad federálních půjček pro aktuální čtvrtletí s odkazem na vyšší než očekávané výnosy.
img

Bitcoin se po jestřábím rozhodnutí BOJ drží stabilně nad 34 tisíci dolary

31.10.2023 Bitcoin (BTC) se nadále obchoduje nad 34 000 USD poté, co Japonská centrální banka (BOJ) zmírnila svůj zásah do programu kontroly výnosové křivky (YCC), čímž reagovala na zpřísnění likvidity ze strany Federálního rezervního systému.
img

Graf dne: EURJPY (31.10.2023)

31.10.2023 Během dnešní obchodní seance na trzích APAC byla pozornost investorů upřena především na rozhodnutí BoJ o měnové politice. Samotné zasedání bylo očekáváno, neboť včera v ranních hodinách v americké agentuře Nikkei zaznělo oznámení, že Bank of Japan hodlá provést změny v horním pásmu možných odchylek výnosů desetiletých státních dluhopisů.
img

Ranní shrnutí (31.10.2023)

31.10.2023 Podle všeobecného očekávání BOJ zachovala svůj cíl pro krátkodobé úrokové sazby ve výši -0,1 % a pro výnosy desetiletých státních dluhopisů kolem 0 %, který stanovila v rámci kontroly výnosové křivky (YCC).
img

Ray Dalio, Jamie Dimon, Larry Fink a další věštili rok 2024 na konferenci FII7

25.10.2023 „Jedni z nejvíce informovaných lidí na světě v arabském Riyadhu zasedli k jednomu stolu, aby probrali ekonomickou a politickou situaci. Mimo to také poskytli své představy ohledně toho, jak se bude vyvíjet rok 2024 a jejich očekávání jsou spíše negativní,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Forex: Hledá se růstový impuls

25.10.2023 Ta podle nás v roce 2023 klesne o 0,3 %. Důvodem je pokračující velmi slabá spotřeba domácností a problémy v průmyslu. Příští rok očekáváme obnovení růstu HDP, avšak o stále skromných 1,6 %.
img

Forex: Eurodolar se posunul výše

20.10.2023 Šéf Fedu Powell se včera ve svém vystoupení postavil do řady vedle svých kolegů, kteří v předchozích dnech argumentovali, že posun výnosů na dlouhém konci dolarové výnosové křivky za Fed “odpracoval” další utažení měnové politiky. V reakci na Powellovy komentáře dolarové úrokové sazby poklesly a s tím se eurodolar posunul výše. I během posledního pracovního dne bude pozornost upřena na delší dolarové úrokové sazby (desetiletý výnos vládního dluhopisu stále flirtuje s možností překročit 5 %) a také na další vystoupení amerických centrálních bankéřů. Trh rovněž dosud vyčkává na výsledek amerického federálního rozpočtu za září, jehož zveřejnění se stále protahuje.
img

3 důvody, proč se USA dosud vyhýbají recesi

18.10.2023 „Za normálních podmínek by růst klíčových úrokových sazeb tímto tempem v kombinaci s kvantitativním utahováním již zřejmě vyvolal ekonomickou recesi,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Forex: Eurodolar

16.10.2023 Geopolitické napětí, jež se šíří z pásma Gazy, dolaru prospívá a to nehledě na relativně holubičí rétoriku Fedu (naposledy to byl jestřáb Harker). Izraelská protiofenzíva může způsobovat politické problémy v západní Evropě a navíc vyšší ceny ropy ekonomicky zhorší směnné relace zahraničního obchodu eurozóny. Začátek týdne vypadá z pohledu dat slabší a tak hlavní pozornost bude poutat vývoj dlouhého konce americké výnosové křivky, který je opět velmi volatilní. Pozor však na výsledky amerického federálního rozpočtu, které budou zveřejněny zřejmě v průběhu dnešního večera. Rozpočet je ve výrazném deficitu (okolo 7 % HDP) a výrazně zvyšuje nabídku na trhu dluhopisů, což tlačí výnosy extrémně vysoko.
img

Cesta k býčímu trhu s dluhopisy je připravená, ale ještě nás čeká pár výzev

12.10.2023 V posledním letošním čtvrtletí dojde na obou stranách Atlantiku k prohloubení stagflace. Recese, která začala v Německu a Nizozemsku, se rozšíří do dalších evropských zemí a i ve Spojených státech výrazně zpomalí růst. Přesto zůstane inflace po zbytek tohoto roku i počátkem toho příštího vyšší, takže budou muset být centrální banky připravené kdykoli znovu zvýšit sazby.
img

Forex: Eurodolar

09.10.2023 Americký trh práce překvapil v pátek nečekaně silným přírůstkem nových pracovních sil, který podle oficiálních statistik činil v září 336 tisíc. Takové číslo sice udrželo dolarové úrokové sazby vysoko (přičemž sázky na zvýšení sazeb ze stran Fedu na začátku listopadu dokonce vrostly), ale celková úleva na trzích přispěla k tomu, že euro zakončilo týden silnější. Útok Hamasu na Izrael a celkové zvýšení napětí na Blízkém východě nejenže pomáhá cenám ropy, ale ale také globálně dolaru. Vzhledem k pauze na trhu s americkými vládními dluhopisy (svátek) však bude (euro)dolar postrádat navigaci ze strany dolarové výnosové křivky. Ve hře dnes bude pouze několik vystoupení centrálních bankéřů Fedu, resp. ECB.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace na ústupu

09.10.2023 Globální i domácí datový kalendář tento týden ovládnou zářijové cenové statistiky. U nás inflace s přispěním levnějších energií a utlumené domácí poptávky podle našeho odhadu klesla na 7,2 % y/y. Jádrové cenové tlaky viditelně ustupují také ve výrobním a spotřebitelském sektoru v USA. Fed tak pravděpodobně i vzhledem k nárůstu výnosů s delší splatností již sazby nebude muset zvyšovat. Průmysl v eurozóně by měl v srpnu potvrdit svou momentální slabost, fundamenty však z našeho pohledu nahrávají jeho oživení v závěrečném čtvrtletí letošního roku. Kromě dat lze v tomto týdnu očekávat citlivost finančních trhů i na zprávy o vývoji situace na Blízkém východě.
img

Forex: Americký dolar drží silné pozice

06.10.2023 Přibývá otazníků nad oživením domácí ekonomiky ve druhé polovině roku. Tuzemský PMI ze zpracovatelského průmyslu v září poklesl na 41,7 b., na čemž se odrazilo mimo jiné pokračující snižování nových zakázek. V útlumu zůstává také domácí spotřebitelská poptávka. Maloobchodní tržby bez aut v srpnu poklesly meziměsíčně v reálném vyjádření o 0,8 %. Meziročně se tržby snížily o 2,8 % a výrazně tak zaostaly za tržním konsensem, který očekával pokles o 1,9 %. Po mírné recesi ve druhé polovině loňského roku a stagnaci v letošním prvním pololetí tak tuzemská ekonomika stále neoživuje a je možné, že v celoročním vyjádření letos nakonec mírně poklesne.
img

Výhled společnosti Invesco na 4. čtvrtletí 2023

06.10.2023 Očekáváme, že globální ekonomika bude nadále zpomalovat, ale nedávné chování aktiv odpovídá tomu, co bychom očekávali při zrychlení. Proto zůstáváme opatrní a očekáváme u cyklických aktiv období konsolidace.
img

Testování stability zlata

05.10.2023 Soudě podle výnosové křivky amerických státních dluhopisů se americká ekonomika pravděpodobně blíží klíčovému okamžiku. Dlouhé pozice zrychlují růst.
img

Čeká nás změna paradigmatu?

05.10.2023 V tomto okamžiku máme buď příležitost zafixovat po čtyřech dekádách sazby na maximu současného cyklu, nebo se nacházíme v bodě zvratu, kdy kvůli růstu vládních zásahů dojde v schumpeterovském okamžiku tvořivé destrukce k posunu celého paradigmatu v oblasti hospodářské politiky.
img

EURUSD ztrácí 0,5 %, nejníže od poloviny března 💵 Komentáře ECB a Fedu

25.09.2023 Kurz EURUSD f/x zažívá v posledních týdnech pokles a aktuálně se obchoduje až na 1,0594, ztrácí více než 0,4 % Mezitím centrální bankéři, včetně Christine Lagardeové, šéfky ECB, hovořili o ekonomikách USA a eurozóny. . Goolsbeeho poněkud jestřábí komentáře podpořily americký dolar.
img

Ranní komentář: REITy padají pod váhou vysokých sazeb, stávky v USA

25.09.2023 Akciové trhy za sebou mají nervózní týden, ke kterému výrazně přispělo zasedání Fedu a jeho výhled pro úrokové sazby do dalších let. Ty mají zůstat na zvýšených úrovních delší dobu, což poslalo nahoru výnosy na delším konci výnosové křivky a přispělo ke korekci napříč všemi segmenty. Negativně na vysoké sazby přitom reagují hlavně akcie developerů a REITů.
img

Zvýší BoJ úrokové sazby na zítřejším zasedání?

21.09.2023 Zářijový maraton centrálních bank je téměř u konce - tento týden již obchodníci slyšeli zprávy z Federálního rezervního systému, Bank of England, Norges Bank, Riksbank, CBRT a SNB. Zbývá však ještě jedna významná centrální banka, která tento týden oznámí své politické rozhodnutí - Bank of Japan. BoJ oznámí své rozhodnutí o sazbách během nadcházející asijské seance. Načasování oznámení je předběžné, ale obvykle přichází kolem 4:00.
img

USD/JPY bude čelit explozivní volatilitě, protože hrozí intervence BOJ

21.09.2023 Včera dostal dolar od Fedu jestřábí momentum a pár USD/JPY tak vzrostl na nové 10měsíční maximum 148,47, což výrazně zvyšuje riziko měnové intervence z Tokia. Obchodníci se nyní obávají, že japonské úřady by mohly bránit jen už zítra, zvláště pokud bude dále oslabovat vůči dolaru po holubičím rozhodnutí Bank of Japan. Pojďme se podívat, zda jsou tyto obavy oprávněné.
img

Kdy konečně nastane ta recese?

15.09.2023 Slovo recese je odvozeno z latinského slova recessio, což znamená ústup. Definice dále uvádí, že v ekonomii je tímto pojmem označován pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dobu minimálně dvou po sobě následujících kvartálů. Tento makroekonomicky jev prý může zahrnovat souběžný pokles zaměstnanosti, investic a firemních zisků. Ohledně vazby recese a pohybů cenové hladiny se mnoho nedozvíme, když poučka z Wikipedie říká, že recese může být provázena jak klesajícími, tak rychle stoupajícími cenami – jak deflací, tak inflací. Je Česko v recesi, podaří se zkrotit inflaci a kam se vydají ukazatelé nezaměstnanosti a HDP?
img

Forex: Odolnost americké ekonomiky nahrává dolaru

15.09.2023 Po včerejším zasedání ECB nás na finančních trzích čeká klidnější závěr pracovního týdne. Čínská průmyslová výroba i maloobchodní tržby v srpnu pozitivně překvapily. Odpoledne bude zveřejněna srpnová průmyslová produkce také ve Spojených státech, kde očekáváme její meziměsíční stagnaci. I to by ovšem byl signál o lepší kondici ekonomiky USA ve srovnání s eurozónou, což v posledních dvou měsících přispívá k posilování amerického dolaru proti euru.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
img

Ranní shrnutí (31.08.2023)

31.08.2023 Včerejší seance na Wall Street skončila mírným růstem hlavních indexů. S&P 500 si připsal 0,38 %, Nasdaq 0,56 % a Russell 2000 vzrostl o 0,40 %.
img

Ranní komentář: Slabší makro přispělo k pádu výnosů a pomohlo akciím. Krypto a bitcoinové ETF

30.08.2023 Akciové trhy včera opět rostly. Tentokrát k růstu pomohly možná trochu paradoxně slabší čísla z amerického trhu práce, díky kterým začaly klesat dluhopisové výnosy. Dvouletý americký dluhopis je na výnosech zpět pod 5 % a společně s ním klesá také celý delší konec výnosové křivky.
img

Ranní shrnutí (30.08.2023)

30.08.2023 Špatné zprávy jsou stále dobré zprávy, což znamená, že trhy stále očekávají scénář měkkého přistání. Po včerejší horší zprávě o počtu pracovních míst trhy zakončily seanci se solidními zisky.
img

Forex: MNB sníží jednotýdenní depozitní sazbu o 100bps

29.08.2023 Národní banka Maďarska (MNB) je první centrální bankou v regionu, která v tomto hospodářském cyklu začala snižovat úrokové sazby. Vše přitom nasvědčuje tomu, že MNB bude v uvolňování měnové politiky pokračovat i dnes, když velmi pravděpodobně bude opět snížena jednotýdenní depozitní úroková sazba - tentokrát z 15 % na 14 %.
img

Ranní shrnutí (25.08.2023)

25.08.2023 Navzdory vyššímu otevření skončily americké indexy včerejší obchodování o více než 1 % níže. S&P 500 klesl o 1,35 %, Dow Jones se posunul o 1,08 % níže a Nasdaq se propadl o téměř 1,9 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací klesl o téměř 1,4 %.
img

Spojené státy čeká stagflace

17.08.2023 Tým SaxoStrats očekává, že v USA nastane stagflace. Mění tím svůj dřívější výhled, který zněl, že na tamním trhu recese nepřijde. Zároveň je dle něj pravděpodobnost 1:3, že Fed (ale i ECB) sníží úrokové sazby ještě před koncem letošního roku, a šance 2:3, že k tomu dojde v první polovině roku 2024. Změna výhledu na americký trh pramení nejen z růstu reálných sazeb, ale i výrazného nárůstu nákladů na spotřebu. Úrokové sazby jsou v téměř všech oblastech dvakrát vyšší, než je dlouhodobý průměr. Zároveň data mapující trh práce i útraty ukazují zpomalení, zatímco inflace kvůli mzdám a drahým energiím přetrvává. Nízký růst spolu se středně vysokou inflací tudíž znamená přicházející stagflaci.
img

Býk nebo medvěd? Je to jedno Čekají investiční svět další propady, nebo můžeme propadnout optimismu?

15.08.2023 Index největších amerických společností S&P 500 vzrostl od začátku letošního roku zhruba o 17 % a o více než 25 % už tak překonal loňské říjnové minimum. Trh se tím technicky dostal z medvědí do býčí fáze.
img

Invesco: 8 faktů, které by si investoři měli odnést z minulého týdne

09.08.2023 Minulý týden byl bohatý na zprávy týkající se amerických a světových trhů a ekonomiky. V USA se zpřísňují úvěrové standardy a zpomaluje se růst zaměstnanosti. Růst mezd se však nekoná, což může znepokojovat Federální rezervní systém. V eurozóně vykazoval sektor služeb určité známky oslabení a globální zpracovatelský průmysl se v důsledku zmírnění hospodářského růstu zhoršuje.
img

Graf dne - USDJPY (08.08.2023)

08.08.2023 Japonská centrální banka (BoJ) upřesnila, že její nedávná úprava výnosové křivky, oznámená 28. července, měla za cíl udržet současnou uvolněnou měnovou politiku, nikoli naznačit její normalizaci. BoJ umožnila, aby se výnosy desetiletých japonských vládních dluhopisů obchodovaly nad úrovní 0,5 % flexibilním způsobem, čímž se odchýlila od přístupu striktního omezení. Navzdory globálnímu očekávání normalizace politiky v důsledku rostoucích mezd a inflace zůstává BoJ opatrná a zpochybňuje, zda je růst inflace způsoben poptávkou a je dostatečně trvalý, aby překročil 2 %, což naznačuje, že změna směru politiky není na spadnutí.
img

Ranní shrnutí (03.08.2023)

03.08.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výrazně níže - S&P 500 klesl o 1,40 %, Nasdaq o 2,20 % a Russell 2000 uzavřel o více než 1,40 % níže.
img

Fidelity International: Centrální banky prázdniny nemají – jak si myslíme, že to bude pokračovat…

02.08.2023 Pro centrální banky byl červenec rušný měsíc. Přinesl očekávané zvýšení sazeb v Evropě a USA, ale i překvapivou změnu politiky v Japonsku. Vzhledem k tomu, že mnohé z centrálních bank se nyní blíží ke svým nejvyšším sazbám, u kterých hodlají skončit, domníváme se, že nejpravděpodobnějším výsledkem na všech vyspělých trzích je recese.
img

Proč výnosová křivka stále předpovídá recesi?

02.08.2023 „Výnosová křivka úspěšně předpověděla každou recesi USA od roku 1980 a nyní ukazuje na další,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Fixní výnos: Zvyšovat či nezvyšovat? Toť otázka

01.08.2023 Centrální banky si uvědomují, že více než rok trvající agresivní měnová politika nemusela k boji s inflací stačit. Finanční podmínky zůstávají uvolněné, vlády nadále provádějí expanzivní fiskální politiku a ekonomika nezpomaluje očekávaným tempem. Čeká nás další zpřísňování, které bude ve třetím čtvrtletí roku nadále vést k hlubší inverzi výnosových křivek. Další zvyšování úrokových sazeb by však nemuselo fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Proto musí tvůrci měnové politiky zvážit aktivní rozpouštění bilancí centrálních bank s cílem zvýšit výnosy v dlouhé části výnosové křivky. S blížícím se koncem cyklu zvyšování výnosů budou trhy podnikových a státních dluhopisů poskytovat lákavé příležitosti v přední části výnosové křivky.
C:\fakepath\eurusd-01082023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 1.8.2023

01.08.2023 Americké akcie během včerejšího obchodování posílily, nárůst vykázaly také za celý červenec. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 0,28 procenta a zakončil obchodování na 35.559,53 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,15 procenta na 4588,96 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,21 procenta na 14.346,02 bodu.
C:\fakepath\trader-31072023-41-zm.jpg

Forex: Euro po zveřejnění údajů o vývoji ekonomiky a inflace v eurozóně mírně zpevňuje

31.07.2023 Euro po zveřejnění údajů o vývoji ekonomiky a inflace v eurozóně dnes nepatrně posiluje. Krátce před 18:15 SELČ jednotná evropská měna vykazovala k dolaru nárůst asi o desetinu procenta na 1,1025 EUR/USD. Od začátku července si tak euro připisuje zhruba procento.
img

Forex: Český HDP vykázal kladnou nulu

31.07.2023 Koruna se vrátila pod hladinu EUR/CZK, ale je otázkou zdali se zde udrží před čtvrtečním zasedáním ČNB udrží. V regionu totiž opět začínal zlobit forint, který slábne a může koruně nepřímo přitížit. Regionálním měnám nemusí hrát příliš do karet rozhodnutí japonské centrální banky, která minulý pátek fakticky zahájila proces skoncování ultra-expanzivní měnové politiky “kontroly výnosové křivky”. Ten může vést k daleko větší volatilitě výnosových křivek v globálním měřítku a zvýšení averze k riziku. Koruna nicméně dnes po ránu lehce pozitivně reaguje na výsledek HDP za druhé čtvrtletí, když podle bleskového odhadu ČSÚ ve druhém čtvrtletí nepatrně rostl (o 0,1 % mezikvartálně).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.07.2023

31.07.2023 Během minulého týdne burzy posilovaly. S&P 500 přidal 0,7 %, a nachází se na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 posílil o 1,0 %. VIX opět propadnul na úroveň okolo 13 bodů. Růst lze jen obtížně vysvětlit fundamentálními faktory – investoři přehnaně reagují na mírné zpomalování inflačních čísel. Jako určitý povzbudivý faktor funguje i probíhající výsledková sezóna. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-31072023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (31.7.2023)

31.07.2023 Minulý týden jsme se dočkali jednoho obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení spodní vstupní S/R zóny, což aktivovalo sell (short) obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. K jinému obchodu nedošlo (těsně o méně než 1 pip). Pokud jste v minulém týdnu využili mého obchodu ke svému prospěchu, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\akcie-30072023.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA díky statistice a Intelu posílily, dolarový index klesl

30.07.2023 Americké akcie na závěr týdne posílily. Aktuální údaje o inflaci zmírnily obavy z nového zvýšení úrokových sazeb. Posilovaly také akcie čipových firem v reakci na příznivé výsledky hospodaření firmy Intel.
img

Graf dne - EURJPY (28.07.2023)

28.07.2023 EUR/JPY je jedním z měnových párů, které dnes zažívají zvýšenou volatilitu. Zasedání Bank of Japan je hlavním důvodem volatility JPY, zatímco řada zveřejněných údajů z Evropy a projevy členů ECB zajišťují volatilitu EUR.
C:\fakepath\trader-28072023-73-zm.jpg

Forex: Japonský jen po překvapivém rozhodnutí japonské centrální banky oslabuje

28.07.2023 Japonský jen oslabuje. Japonská centrální banka dnes překvapivě změnila politiku řízení výnosové křivky, kterou se snaží ovlivňovat dlouhodobé úrokové sazby. Dnešní seanci charakterizují prudké výkyvy jenu oběma směry.
C:\fakepath\trader-28072023-63-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.07.2023 1) Dva z představitelů Evropské centrální banky (ECB) signalizovali, že se blíží konec nynějšího zvyšování úrokových sazeb v eurozóně, které je nejvýraznější a nejdelší v historii této instituce. Proti dalšímu růstu úroků hovoří zhoršující se hospodářské vyhlídky eurozóny, ačkoliv inflace nadále zůstává vysoká. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka překvapivě změnila politiku řízení výnosové křivky

28.07.2023 Japonská centrální banka dnes překvapivě změnila politiku řízení výnosové křivky, kterou se snaží ovlivňovat dlouhodobé úrokové sazby. Naopak cílovou krátkodobou sazbu podle očekávání ponechala beze změn na minus 0,1 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Ceny japonských akcií i státních dluhopisů v reakci na krok měnové autority oslabily.
img

Ranní shrnutí (28.07.2023)

28.07.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování poklesem - S&P 500 klesl o 0,64 %, Dow Jones se posunul o 0,67 % níže a Nasdaq se snížil o 0,55 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací klesl přibližně o 1,3 %.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a USA

28.07.2023 Futures na evropské indexy naznačují mírně nižší nebo stabilní otevření dnešní hotovostní obchodní seance na starém kontinentu. Futures na Eurostoxx se před otevřením obchodují přibližně o 0,1-0,2 % níže. Děje se tak po včerejším nevýrazném obchodování na Wall Street a také po smíšené asijské seanci na začátku dneška. Japonský jen má za sebou volatilní seanci po záhadném rozhodnutí Bank of Japan. BoJ sice ponechala úrokové sazby a kontrolní pásmo výnosové křivky beze změny, banka však uvedla, že umožní větší flexibilitu, pokud jde o cílový výnos.
img

Invesco: Loučení se zvyšováním sazeb Fedu

26.07.2023 V souvislosti s americkým Federálním rezervním systémem (Fed) prožívám vlnu emocí. Za námi je dlouhý a vyčerpávající cyklus zvyšování sazeb. Zatím jsme měli jen jedno větší finanční zranění – regionální bankovní minikrizi – ale víme, že čím déle cyklus zvyšování sazeb trvá, tím větší je šance na další „nehody“ a „zranění“. A vzhledem k opožděným účinkům měnové politiky může ke zraněním dojít i po skončení zvyšování sazeb. Stručně řečeno, už nějakou dobu čekám, kdy Fed ukončí cyklus zvyšování sazeb, takže bych posledních několik měsíců označila za dlouhé loučení.
img

Ranní shrnutí (26.07.2023)

26.07.2023 Asijsko-pacifické indexy dnes zaznamenaly smíšenou seanci. Japonský futures na Nikkei vzrostl o 0,3 %, australský S&P/ASX 200 se obchoduje o 0,5 % výše a čínské futures jsou o 0,3 % níže.
img

Ekonomický kalendář: začíná nejdůležitější týden roku🔎

24.07.2023 Tento týden je vzhledem k intenzitě událostí prakticky nejdůležitějším týdnem roku. Nejprve v USA začíná sezóna čtvrtletních výsledků a tento týden zveřejní údaje za 2. čtvrtletí 2023 hlavní technologické společnosti, jako jsou Amazon, Alphabet, Meta a Microsoft. Zadruhé, tento týden bude bohatý na údaje o PMI z největších světových ekonomik. Dnes již investoři viděli údaje PMI z Japonska a Austrálie a před sebou mají údaje PMI z USA, EU, Německa a Spojeného království. Zatřetí, trhy tento týden čekají na rozhodnutí tří nejdůležitějších centrálních bank (Fed, ECB, BoJ) o jejich měnové politice.
img

Čekají českou korunu i nadále výkyvy?

24.07.2023 Hlavním tahounem koruny z počátku tohoto roku byl vysoký úrokový výnos, který zdaleka nenabízela eurozóna ani USA. ČNB také trhům dala jasně najevo, že nenechá korunu skokově oslabit, když jí kurzovými intervencemi dokázala podržet. „Nyní se pozornost soustředí na české makroprostředí. Skeptici, kteří české koruně do budoucna moc nedůvěřují, a tedy spíše volí variantu držet investice v cizích měnách, často poukazují na dva faktory.
img

Morning wrap (24.07.2023)

24.07.2023 Asijsko-pacifické indexy se během pondělní obchodní seance obchodovaly převážně na nižší úrovni. Japonský Nikkei klesl o 0,1 %, australský S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,5 % níže a čínské futures se obchodovaly o 0,8 % níže.
img

BREAKING: BoJ nevidí potřebu změn v řízení výnosové křivky! USDJPY blízko 141📈

21.07.2023 USD/JPY se obchoduje výrazně výše po oznámení, že BoJ v současné době nevidí potřebu upravovat program kontroly výnosové křivky (YCC). Tato informace prohlubuje holubičí náladu kolem jenu.
img

Graf dne: USDJPY (20.07.2023)

20.07.2023 Příští pátek (28. července) očekáváme rozhodnutí BoJ o úrokových sazbách. Zdá se však, že tato událost trh nepřekvapí, protože na začátku tohoto týdne guvernér BoJ Kazuo Ueda oznámil, že banka bude zachovávat svou ultrapřísnou měnovou politiku.
img

Forex: Koruna pod tlakem domácích sazeb

20.07.2023 Koruna v posledních měsících vyklízí pozice a oproti dubnovým maximům již odepsala více než 60 haléřů. Prodejní tlaky přetrvávají také v tomto týdnu, když koruna prolomila hranici 23,90 EUR/CZK. Na první pohled je překvapivé, že české měně nepomáhá ani dobrá nálada na globálních trzích – solidní zisky amerických akciových indexů a pokles úrokových sazeb v reakci na slabší inflační čísla.
img

Forex: Počty nově zahájených amerických staveb poklesnou

19.07.2023 Po výrazném květnovém růstu počtu nově zahájených staveb v USA čeká tento ukazatel za květen korekce. V eurozóně bude zveřejněn pouze finální odhad inflace za červen. Ten by měl být potvrzen na úrovni 5,5 %, jádrová inflace pak na 5,4 %. Své tempo dále zpomalí i české ceny průmyslových výrobců. Ty směrem dolů tlačí sezónní faktory i omezená domácí poptávka.
img

Forex: Koruna oslabila v reakci na výroky Evy Zamrazilové

18.07.2023 Před parlamentním výborem dnes vystoupila viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová. České měnové podmínky jsou dle jejího názoru dostatečně utažené, otázka je, kdy začít s uvolňováním měnových podmínek. Koruna bude podle jejich slov v letošním roce oslabovat. V ročním horizontu může být kurz slabší o jednu korunu. Domácí měna na výroky reagovala posunem z úrovní okolo 23,75 EUR/CZK k 23,85 EUR/CZK. Ztratila tak 0,3 %. Směrem dolů se posunuly i úrokové sazby po celé délce výnosové křivky (o více než 10 bb). Forwardové sazby ve svých cenách již zahrnují v horizontu šesti měsíců snížení sazeb o 120 bb.
img

Co sledovat příští týden? (14.07.2023)

14.07.2023 Tento týden zahájily největší banky v USA výsledkovou sezónu na Wall Street. Očekávání byla již tak vysoká, přesto je megabanky jako JPMorgan a Wells Fargo dokázaly překonat. Pokud budou výsledky i v dalších sektorech pozitivní, mohlo by to v příštích týdnech podpořit růst trhů. Proto se vyplatí pozorně sledovat reakce trhu na další finanční zprávy. Kromě indexu S&P 500 (US500) se vyplatí sledovat také USDJPY a trhy s kryptoměnami.
img

Ranní shrnutí (14.07.2023)

14.07.2023 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly převážně smíšeně - japonský Nikkei klesl o 1,0 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,3 % výše, Kospi vzrostl o 1,4 %, indexy z Číny se obchodovaly o 0,7 % níže.
img

Ranní shrnutí (07.07.2023)

07.07.2023 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování na nižší úrovni, ale mimo seanční minima. S&P 500 a Nasdaq klesly o 0,8 %, Dow Jones o 1,1 % a Russell 2000 se propadl o téměř 1,8 %.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonské firmy podle odborů nabídly nejvyšší růst mezd za 30 let

05.07.2023 Japonské firmy nabídly při letošních jednáních se zaměstnanci nejvyšší zvýšení mezd za posledních 30 let. Vyplývá to z průzkumu organizace Rengo, což je největší odborová skupina v zemi. Podle ekonomů růst mezd pomůže oživit chřadnoucí spotřebitelskou poptávku. Japonsko se léta potýkalo s velmi nízkou inflací, v některých letech i s deflací, tedy poklesem cen.
C:\fakepath\trader-04072023-49-zm.png

Forex: Japonská měna kvůli obavám z intervence zpevňuje, k dolaru je blízko 144 USD/JPY

04.07.2023 Japonský jen dnes na forexovém trhu posiluje, obchodníci sledují signály možné intervence ze strany japonských úřadů. Obchodování je ale klidnější, protože ve Spojených státech jsou trhy kvůli státnímu svátku zavřené. Krátce před 18:30 SELČ dolar vůči japonskému jenu ztrácel 0,2 procenta na 144,41 USD/JPY, euro pak odepisovalo 0,3 procenta na 157,40 EUR/JPY.
img

Invesco: Čtvrtletní výhled pro alokaci aktiv

04.07.2023 Domníváme se, že globální ekonomika nadále zpomaluje a nachází se ve fázi, kterou označujeme jako kontrakci. To vede v rámci naší modelové alokace aktiv k defenzivnímu postavení. Fungujeme ale ve dvanáctiměsíčním horizontu a v tomto časovém rámci očekáváme, že se některé hlavní centrální banky odkloní od vyšších úrokových sazeb (tj. ukončí své „zpřísňování“).
img

USD/JPY: Je pár připraven pokračovat v růstu?

29.06.2023 Pár USD/JPY ve středu lákal kupce poblíž úrovně 143. Aktuálně se zdá, že ceny jsou připraveny pokračovat v růstové trajektorii z poslední doby.
img

Čtvrtletní výhled Fidelity International pro Asii: Předbíhání, ale opožděné

28.06.2023 Asie je i nadále světlým bodem v pochmurné globální ekonomice. Hospodářské oživení je však pomalejší, než se očekávalo, a tak investování vyžaduje selektivnější přístup.
img

Tři scénáře záchrany JPY před dalším poklesem

28.06.2023 Japonský jen oslabil od začátku roku vůči americkému dolaru o více než 8 %. Pozice jenu byla v posledním měsíci zvlášť otřesena – přispěla k tomu rostoucí očekávání trhu ohledně prohlubujícího se rozdílu v úrokových sazbách mezi Japonskem a Spojenými státy. Přijme Tokio opatření k záchraně jenu, nebo slabá měna nutně nemusí být negativním faktorem pro japonskou ekonomiku?
img

USD/JPY: Býci ještě nejsou připraveni se vzdát

27.06.2023 Yen trochu vzrostl, když Masato Kanda, japonský náměstek ministra financí pro mezinárodní záležitosti, prohlásil, že může dojít k adekvátní reakci na nadměrný pohyb měny. Ministr financí Shunichi Suzuki také zmínil, že budou i nadále monitorovat devizový trh, což podporuje zvěsti, že úřady mohou zasáhnout, pokud jen výrazně oslabí.
img

4 důvody proč jsou akciové trhy před další korekcí

26.06.2023 „Akciové trhy euforicky rostou na pozadí zpomalující ekonomiky a zhoršující se likvidity,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Komentář Invesco: Rozhodnutí světových centrálních bank jsou odrazem rozdílů v ekonomikách

22.06.2023 Minulý týden byl pro měnovou politiku významný, neboť čtyři hlavní centrální banky vydaly politická rozhodnutí. Ta odrážejí skutečnost, že jejich ekonomiky se nacházejí na velmi odlišných místech.
img

Zlato zůstává nejlepším bezpečným přístavem

21.06.2023 Podle tržního stratéga ze společnosti Crescat Capital Taviho Costy se volatilita na trzích zvýšila, protože Federální rezervní systém si zachovává jestřábí postoj a dál tlačí ekonomiku do recese. Díky své ceně je zlato oproti akciím a dluhopisům ideálním nástrojem k diverzifikaci portfolia.
img

Ranní komentář: Akcie i výnosy pokračují v růstu. Trh dopad vyšších sazeb zatím neřeší

19.06.2023 Akciové trhy v minulém týdnu pokračovaly v solidním růstu, a to navzdory dalšímu růstu výnosů. Ty se na kratším konci výnosové křivky začínají blížit březnovým úrovním, které do bankovního trhu přinesly velké turbulence. Nálada na trzích je ale v těchto dnech velmi klidná a stabilizovaná, o čemž svědčí i stále nízká úroveň implikované volatility.
img

JPY pod tlakem, protože Bank of Japan zachovává svůj holubičí postoj

16.06.2023 V pátek ráno klesl japonský jen vůči americkému dolaru na 7měsíční minimum a vůči euru dosáhl nejnižší úrovně za 15 let, protože obchodníci očekávali holubičí rozhodnutí Bank of Japan (BOJ). Předpovědi trhu byly přesné. Bank of Japan opět zůstala věrná své ultra volné měnové politice. Znamená to pro jen rozsudek smrti?
img

Ranní shrnutí (16.06.2023)

16.06.2023 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování se ziskem: S&P 500 a Nasdaq vzrostly o 1,2 %, Dow Jones o 1,3 % a Russell 2000 o 0,8 %.
img

USD/JPY: Kam tento pár směřuje?

31.05.2023 Pár USD/JPY padá už druhý den po sobě. Na pozadí klesajících výnosů amerických státních dluhopisů se dolaroví býci po nedávné rally rozhodli vybrat část svých zisků.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/NOK | EUR/SEK | AUD/JPY | SGD | USD/MXN | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Aussie | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bias | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | CFTC | CME | COT report | Cable | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Dealer | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Drawdown | Durace | ECB | ECOFIN | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Evropský systém centrálních bank | Expanzivní politika | FOMC | FRA | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | Hedging | Hedge | High | High Yield | Hlavní měna | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitalový výnos | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MACD | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Záloha | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Oficiální úroková sazba | Opce | Open | Order | Oscilátor | Overnight | P/E | PRIBOR | Parita | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pevný kurz | Pip | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Smart money | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Měnová báze | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | DailyFX | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Colosseum | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | EURCZK | EURJPY | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Benzín RBOB | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie Tesla | Akcie Visa | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot USA | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Brokeři | Burzovní zpravodajství | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Členské země Evropské unie | ČNB kurz | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Etoro | Eura | EURCHF | EURIBOR | Euro Stoxx 50 | EURSEK | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | HDP v ČR | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHFJPY | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krach na burze | Krize v Řecku | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz kanadského dolaru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Money Flow Index | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Osobní finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | S čím obchodovat | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové měny | Světové události | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Úrokové swapy | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen komodit | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zůstatek na účtu | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Put | RBOB | Báze | BIC | Buy | CEE | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Federal Funds Rate | Hold | Hrubá marže | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Janet Yellen | Junk bonds | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Overweight | P.A. | P/S | Provozní marže | PX index | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Sell | Tim Cook | Tovární objednávky | Underweight | Využití kapacit | CTA | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | WGC | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Paul Krugman | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Genesis | Cukr | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodities | Currency | Dividendové akcie | Investment | Traders | Evropské obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Danske Bank | Daiwa Securities | Rabobank | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Jackson Hole | KPMG | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | State Street | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | J.P. Morgan Asset Management | Nomura Securities | BMO Capital Markets | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | Dai-ichi Life Research Institute | Washington Post | FX strategie | Sója | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pád burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Investovaný kapitál | Rizikový kapitál | Renminbi | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Linie podpory | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | Akcie finančního sektoru | BlackRock | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Skandinávské měny | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Posilování koruny | Miliardáři | Svatý grál | Fundamentální faktory | Americké firmy | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na finančních trzích | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Dollar Index | Broker Trust | Kolísání směnných kurzů | Pavel Kohout | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Forexoví obchodníci | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Kurz domácí měny | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Nejprudší jednodenní pokles | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | FactSet | Země OPEC | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výzkumná společnost | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Vývoj likvidity | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Investiční divize | Úvěrová krize | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Akcie v západní Evropě | Poptávka investorů | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Vyhlídky eurozóny | Hlavní evropské indexy | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Hospodářská stagnace | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Dohled nad finančním trhem | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Kurz japonského jenu | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Indická rupie | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G7 | Monopoly | Bankovní společnost | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ČNB | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | HDP v eurozóně | Mercedes | Globtrex | Devizy | Jihokorejské akcie | Bill Gross | Bridgewater | Venture Capital | Aleš Sosnovský | ex | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Dluhopisový král | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | Spekulativní investoři | Columbia Threadneedle Investments | Nejvyšší výnosy | Rystad Energy | J.P. Morgan | Ranní nadhoz | Americké energetické firmy | Swiss Life Select | Bridgewater Associates | Alokace aktiv | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Columbia Threadneedle | Zahraniční forex | Daňové změny | JPMorgan Asset Management | Sell in May and go away | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Finanční ředitelé | Inflace ve světě | Kurzotvorná informace | BHS | Globtrex.com | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Bancor | Breakout Trader | Kurzové intervence | Akcie na trzích | Paul Tudor Jones | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Zajištění portfolia | Kurzový vývoj | Bitcoin (BTC) | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Akcie Tesly | Investiční specialista | Americký akciový trh | Trhy s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Palladium | Podnikové dluhopisy | Václav Pech | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Coinmarketcap | Kurzový vývoj eura | Vývoj eura vůči dolaru | MiFID II | ETH | XRP | Ray Dalio | Invesco | Kapitálové výnosy | Index S&P/ASX 200 | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | Index Topix | Dominik Stroukal | Binance | NEST | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Tether | MSCI World Index | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Dlouhodobé investování | Obchodování na trzích | Altcoiny | Tržní očekávání | EUR/RUB | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Výnosy u dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Index Russell 2000 | Bruderman Asset Management | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Růstové akcie | Slabší koruna | Kryptoburza | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní bariéry | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Růst cen stříbra | Globální ekonomický kalendář | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | FAANG | Toky investic | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Japonský akciový index | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Graf indexu | FTSE 250 | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Czech Fund | Norges Bank | Zasedání OPEC | Korunový trh | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | VIX index | Akcie v Evropě | I-Trader | Použití finanční páky | Levné akcie | Globální investoři | BAML | Kompozitní index | Úrokový výnos | Trhy v USA | Akciový výhled | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Tvrdý brexit | Roční výnos | Marihuanové akcie | Intercontinental Exchange | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | LYNX WhatsApp | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Global Business Outlook | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Růst zisků | Pokles valuací | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Fungování trhů | Americké podniky | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Fondy ETF | Oživení akcií | Vývoj finančních trhů | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Globální index | Financial Times (FT) | Výnosy českých státních dluhopisů | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Akciová rally | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Vývoj kurzu koruny | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | WEF | Výsledky bank | Oživení trhu | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Švýcarská centrální banka (SNB) | Silný frank | Makléřská společnost | US High Yield | Australské akcie | Vysoké zisky | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropské dluhopisy | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Německé banky | Silný trh | Trumponomika | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Asijské burzy | Přední ekonomové | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Akciové zisky | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Finanční produkty | Profesor ekonomie | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Riziková měna | Český průmysl | Optimismus na akciových trzích | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Výnosy dvouletých dluhopisů | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | Vybrané měny | SPI Asset Management | Infineon | Infineon Technologies | Digitální měna bitcoin | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Index čínských firem | Akcie čínských firem | Silnější euro | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Ztráty dolaru | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Dopady obchodní války | Nabídka akcií | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Fibo retracement | Dolarové sazby | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Týdenní makrokalendář | Akcie a ETF | Vývoj na devizovém trhu | Rozhodnutí centrálních bank | Obchodní pásmo | STAR | Býčí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Blackstone | GBTC | Pokles úroků | Coffee | Výprodeje na akciovém trhu | Pokles dolaru | Asset alokace | Americká výnosová křivka | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Převrácená výnosová křivka | Výnos dluhopisů | Německé HDP | Čínská makrodata | Akciový růst | Akcie automobilky | Akciový výprodej | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Řešení krizí | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Konfirmační zkreslení | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obava z recese | Obavy z recese | Konglomerát | Vliv na obchodování | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Akciové alokace | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | ISM index | CFD produkty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Akcie automobilky Ford | Hongkongská burza | Cena žlutého kovu | KB | Dealing | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Saudi Aramco | Dění na trzích | Sazby ECB | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Zprávy z Fedu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | UCITS | Korunové sazby | Pictet | Snížení daní | Dolarové likvidity | iShares | Energetické firmy | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | ESG | Český HDP | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | CFRA Research | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Společnost Deutsche Börse | Nižší volatilita | Špatné trhy | Špatné strategie | Stav ekonomiky | Strategie short-selling | Potřebujete brokera | Očekávaný růst | Zerohedge | Kakao | Ceny kakaa | Snižování rizika | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Nová makrodata | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Nízké daně | Loterie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Černý čtvrtek | Hospodářské krize | Oslabování japonského jenu | Alipay | Ant Financial | TikTok | Co je krach na burze | Světové akciové indexy | S&P 500 Index | TOPIX | Střadatelé | Rozpočtová politika | US30 | Dow Jones (US30) | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Deficit | Peter Garnry | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | Nová prognóza ČNB | LNG | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Rijád | Dvojitý vrchol | Bílý dům | Obchod | Smíšené obchodování | Zpomalování ekonomiky | Nové kvantitativní uvolňování | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Hypotéza | Standardní odchylka | Proroctví | Inverzní výnosové křivky | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Hluboká recese | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Obrat trendu | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | USDC | BAT | Index MSCI Emerging Markets | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Měnový pár EUR/SEK | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Filadelfský Fed | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Dnešní růst | ICU | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Sebenaplňující se proroctví | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Buy-and-Hold | Reverze k průměru | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Implikované volatility | Miliardy | All Time High | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Měny rozvíjejících se trhů | Německá spotřebitelská důvěra | Trendová linie | Rozdělení zisku | Pohyby kurzu | Domácí měny | Záhada | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Walt Disney | AFP | Spotřebitelská důvěra ve Francii | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | EUR Index | Bankovní tituly | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | CHNComp | HKComp | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Zpřesněná data o HDP | Data o HDP | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Vládní bondy | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čína a USA | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Globální vývoj | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | COPPER | John Doyle | Růstový impuls | Soukromé podniky | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Růst spotřebitelských cen v USA | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | HDP Německa | PKN Orlen | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | AbbVie | Centrální banky USA | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Kalendář tento týden | Ústavní soud | KKCG | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | InterContinental | Jaderná elektrárna | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | STOXX50 | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Zlepšení sentimentu | Evoluce | Zpracování kovů | Automobil | Regulátoři | Fed index | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Optimismus investorů | FedEx | xStation5 | Bankovní vklady | MasterCard | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Boháči | Majors měnové páry | Emerging market měny | Nákupy centrálních bank | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Forward PE | Bydlení | COCOA | SUGAR | Důvěra domácností | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Snižování stavů | ACEA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Visa (V) | Severokorejský vůdce | Kim Čong-un | Japonský akciový index Nikkei | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Americká politika | Události v ČR | Vývoj měnové politiky | České výnosy | Michal Skořepa | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Slabý ekonomický růst | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Lombard Odier | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Zotavení v Německu | Skutečný brexit | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Ekonomika Velké Británie | Sjednocení Irska | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Americká WTI ropa | Kontrariánské pozice | Akciový býčí trh | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Trumpova opce | Nakoupit ve výprodeji | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Dokončený brexit | Nakupovat švédskou korunu | Klesající trend | Trend USD/SEK | Vývoj měnového páru USD/SEK | Krátkodobé obchodování | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Dlouhodobé pozice | Úrokový rozdíl | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Dlouhé pozice v koruně | Pozice v koruně | Pohyb kurzu EUR/CZK | Tlak na zvyšování sazeb | Předpokládaný vývoj | Přezásobený ropný trh | Reakce eura | Pracovní trh | Akciová maxima | Minima eurodolaru | Guyana | OPEC & Friends | Silný support | Akciové ceny | Příměří v obchodních válkách | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Společnost Sentix | Teherán | Američané | Návratnost | Commodity index | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | CFRA | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | Indikátor důvěry v ekonomiku | Výprodeje akcií | Finální odhad | Hlavní rizika | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Zpomalující ekonomika | RBA | Budoucnost | Centrální vláda | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | TWD | KRW | INR | ASML | Horší časy | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Inflační překvapení | Zpřesněná data | FTSE Russell | Nový rekord | Zpráva o trhu práce | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/MXN | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Míra zadlužení | Veřejné finance | Australské požáry | Analytička | Eleanor Creagh | Technické ukazatele | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Valuace akcií | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Zamyšlení | Vyplácení dividend | Cyklus růstu | Oživení globální ekonomiky | Hladiny podpory | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Pokles EUR/CZK | Kancléřka Merkelová | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Proaktivní přístup | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Michal Stupavský, CFA | Lepší zítřky | Google | WhatsApp | Instagram | Nálada v Evropě | Všeobecné volby | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Role ECB | Důležitost role ECB | Banka UBS | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Reakce investorů | Změny cen | Obchodování na koruně | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Číně | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Závislosti na Číně | Ukončení intervencí | České měny | Romain Boscher | Konkrétní cíle | Americký kongres | Treasuries | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Tisková konference šéfa Fedu | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | IOER | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | BABA | Americká administrativa | Zdanění bohatých | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Trhy v Číně | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | FCF | Alokace investičních portfolií | BP | Optimismus na trzích | Americký ISM | Prodeje aut | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | Čínské strany | SEC | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | MIT Sloan School of Management | State Street Associate | Rolování kontraktů | Velmi bohatý | Hrozba recese | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | Zveřejňování výsledků | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Lednová inflace | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Německý HDP | Indexy aktivity | DE.30 | Pokračování poklesu | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ministerstvo financí ČR | Investiční portfolia | Americký PMI | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Noviny | Střední podniky | Spekulativní pozice | Index Standard & Poor's | Ekonomické recese | Index aktivity | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | DoubleLine | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Aktuální Price Action | Index čínských akcií | Výsledek zahraničního obchodu | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Robert Novoměstský | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Únorová inflace | WP | Cenové války | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Restrikce | Objemy ropy | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Nifty 50 | Masivní nákupy | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Prudké výkyvy | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | MSCI China | Medvědí trend | Americká centrální banka dnes | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | NY Empire state index | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Kabinet | Euro roste | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Honba za hotovostí | Třída aktiv | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Situace kolem koronaviru | Poměr cen | Tudor | Fiskální balíček | Stimul | New York Times | NBER | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Propad poptávky | Obavy o likviditu | Spotřebitelé | Objem stimulů | Index NASDAQ 100 | Makroekonomické predikce | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie se opakuje | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Refinancování dluhů | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Dolar zpevňuje | Prudký pokles cen | Větší podniky | Nová stimulační opatření | Zásobníky | Texas | Waste Management | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Investiční svět | Bilion dolarů | Prodeje domů | Perpetuum mobile | Milton Friedman | Další pokles | Algoritmy | Koronavirová krize | MPSV | MF | Komentátor | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Negativní korelace | Výrobce letadel | Úrokové sazby na nízké úrovni | Neomezené množství | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Nákupy Fedu | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Udržení inflace | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Fond ESM | Úvěrové linky | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Graf dne | Dividendové výnosy | Peněžní zásoby | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Úbytek pracovních míst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Pictet Wealth Management | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Platební neschopnosti | České vlády | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Americký investor | Burza v Šanghaji | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Izrael | Krizový fond | Reálné mzdy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | FAZ | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | CECEEUR | Poradce | Organizace | Švédská vláda | LTV | QE ČNB | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Letecká společnost | Saúdové | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Výprodej ropy | Jednání ČNB | Koronakrize | Zelené energie | Vláda USA | Vláda Spojených států | FAO | Africké země | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | AOL | DPH | Eni | Pojišťovna | Novela zákona | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | Hluboké recese | Aukce pokladničních poukázek | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Nástroje Fedu | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Znárodnění | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Rutina | Řemeslo | Nadprodukce | Pákistán | Snížení produkce | Nejvyšší soud USA | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Čínské oživení | Celková inflace | Hackerský útok | Výpadky | FANG | Activision Blizzard | Novela zákona o dluhopisech | Trh dluhopisů | IMF | Vývoj HDP | Více peněz | Postoj investorů | Index US500 | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Fundamentalisti | FX Aktuality | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Pokles čínského HDP | Otevírání ekonomik | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | BMO | AMC | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Chuť riskovat | Rozvíjející se země | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Investiční manažer | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | SaxoStrats | USO | Stephen Innes | Trade | S&P500 | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Průměrný výnos | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Rizikový apetit | Ropné velmoci | Mimořádná situace | ETF USO | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | CBRT | Uvolňování karanténních opatření | Reddit | Sociální síť | Debata | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Citlivost trhu | Náklady na obsluhu dluhu | Indikátory ekonomického sentimentu | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Pokles světové ekonomiky | Úřad INSEE | Cestování | 3M | Americký HDP | Ekonomické vztahy | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Zájem zahraničních investorů | SMA 100 | Náklady na financování | Dubnová inflace | Energetická společnost | Ropa roste | Maloobchod | Finanční polštář | ATH | Zaměstnanci | Denní pokles | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Růst výnosů | Federal Reserve | Soud | Herbert Diess | Poměr PE | Maloobchodní tržby v eurozóně | Oddlužení | Latinská Amerika | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Dlouhodobý trend | MSCI World | Tématické reporty | Rekordní zisk | Regulační orgány | Neomezené QE | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Zveřejněné údaje | Investice v zahraničí | Akcie a dluhopisy | Leasing | Evropský datový kalendář | Dluhy | Virová nákaza | Spotřebitelské ceny v USA | Evropská průmyslová produkce | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny a ovoce | Ceny zeleniny | Průmyslové kovy | Členské země | Hlavní kryptoměny | RBI | Bankéři z Fedu | Rekordní propad | Účet platební bilance | Auta | Hlavní trendy | Silný fundament | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Medvědí scénář | CL | Spekulovat | Moderna | Fiskální stimul | Manažeři | České ceny | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Cíl růstu HDP | Japonská banka Nomura | Banka Nomura | Renault | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Klesající trendová linie | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Investment management | Krátkodobý dluh | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Společnost Lufthansa | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Soběstačnost | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Překoupené zóny | Ekonomický řád | Fiskální aktivita | Vládní intervence | Dlouhodobý výhled | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Japonské maloobchodní tržby | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Chování trhu | Výrobní PMI | Státní kasa | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | CBO | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Square | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Americké statistiky | Statistiky z trhu práce | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Americké CPI | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Výplach akcií | Vysoké valuace | Největší světová ekonomika | Nižší DPH | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Růst mědi | Objem vládních stimulů | Novartis | CZGB | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Splasknutí bubliny | Propad cen | Britské maloobchodní prodeje | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Tiff Macklem | Infekce Covid | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Poptávka po ETF | Výhled hospodaření | Druhá vlna | Sam Stovall | Počty nových případů | Dezinflační tendence | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vrcholoví manažeři | Stimulační program | ONS | Úřad ONS | Fintech společnosti | Dostupnost bydlení | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Thermo Fisher Scientific | Rozkolísání trhů | Jasný signál | Situace na trhu práce | Výdaje japonských domácností | Dopad pandemie | MAM | Ant | Benjamin Netanjahu | Sony | Fond obnovy | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Leva | Johnson & Johnson | Větší riziko | Francouzský statistický úřad INSEE | Slabý americký dolar | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Rostoucí šance | Šance | SAE | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Američtí politici | Verizon Communications | Krátkodobé výnosy | Kolísání cen | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Akcie v eurozóně | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | MSCI Asia Pacific | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Progres | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | HDP za Q2 | Americké vládní dluhopisy | Plynárenské společnosti | Kryptoměny aktuálně | DeFi | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Překvapivý růst | Důvěra | Velké technologické firmy | Obnovení růstu | Turistický ruch | Ekonomický vliv | Výsledky ISM | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Indonésie | Slabý dolar | WeCHat | Růst zaměstnanosti | Politické události | Aktivita obchodníků | Časový horizont | Klesající tendence | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Sázka na růst | Lepší výsledky | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomické zotavování | Monex | Oživení poptávky | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Worldometers | Indikátory sentimentu | Dluhopisy a zlato | Setkání zemí OPEC | Podhodnocený | Hospodaření banky | Pandemická situace | Hnojiva | Pokles tržeb | Vládní koalice | Přeobchodování | Kryptoměnový trh | Býčí formace | SMA 200 | Růst důvěry | Světová rezervní měna | DPH v Německu | Globální pandemie | Časovat trh | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Deglobalizace | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | Big Tech | Klimatické změny | Manchester United | QE ECB | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Kroger | Rentabilita | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Japonské ministerstvo financí | Zasedání FED | Obchod dne | Novozélandská ekonomika | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Cena elektřiny | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Fiskální stimul v USA | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank | Investiční prostředí | Pacifik | Východní Asie | Micron | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | Vývoj státního rozpočtu | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Začít spekulovat | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Snižování nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Poptávka po akciích | Epidemická situace | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | NextEra | Centrální banky světa | Energetický sektor | Frakování | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | NED25 | AEX | Banka ANZ | Negativní úrokové sazby | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone | Americký ekonom | Klíčový okamžik | Významné riziko | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Růst zlata | Dluhopisy EU | CZKCASH | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Solární energie | JPM | GS | Čínská aktiva | Reálný HDP | Futures na ropu | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bed Bath & Beyond | BBBY | Pandemický program | Pandemie v Česku | XOM | CVX | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Dluhový trh | Podvážení | Očekávané výnosy | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Itochu | Sumitomo | Tempo inflace | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Oživení čínské ekonomiky | Rozpočtový rok | China Mobile | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Evropská léková agentura | Blockchainové technologie | Růst amerického HDP | Odhad amerického HDP | Poptávka po státních dluhopisech | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Zasedání WEF | Ceny PHM | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | NextEra Energy | Tesco | GameStop | Akcie americké společnosti | Diem Association | Mikuláš Splítek | Futures na DAX | Siemens | Bayer | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Program QE | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | NBP | ECI | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Situace v Británii | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | US2000 | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | Centrální bankéř | Zlepšení ekonomického výhledu | Emise dluhopisů | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Pokles zásob | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Atraktivita zlata | Růst ceny | Dobrý výsledek | Vakcína a covid | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Vyřazení akcií | DOT | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Společnost Tesla | Silné oživení | Počet pracovních míst | Fiskální situace | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | Zpomalující inflace | VMware | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Makroekonomická analýza | Predikce finančních trhů | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | SNY | CARA | MJ | ACT | Měsíční data | Futures na indexy | WU | Indexy na Wall Street | Jack Ma | Německé ceny | MSCI ACWI | Larry Fink | Ředitel BlackRock | Situace na trhu | Domácí fondy | Toshiba | Akcie Toshiba | United Parcel Service | Macrotrends | Macrotrends.net | Akcie Gamestop | Deliveroo | Očkování proti covidu | Přerozdělení bohatství | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Tržní reakce | Bilanční suma | Tržní ceny | J&J | Velké fondy | Problémy s likviditou | Thermo Fisher | Investoři z Redditu | Výkon domácí ekonomiky | Nasdaq (US100) | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Daň z nadměrných zisků | Automobilka Tesla | Zisky akcií | Poslanci Evropského parlamentu | Supercyklus | HAS | Russell 2000 (US2000) | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | FTX | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Odliv peněz | Výnos desetiletého dluhopisu | Akcie Visa (V) | Obavy investorů z koronaviru | Rostoucí výnosy | Manažeři hedgeových fondů | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Dnešní rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Manufacturing PMI | ZINC | MXN | ZAR | Air | Čisté krátké pozice | Sentiment investorů | Negativní sentiment investorů | Korekce na dluhopisových trzích | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Cenové turbulence | Jádrová spotřebitelská inflace | Bank of America Global Research | Tržní rizika | Systémové riziko | Tvrdý lockdown | Výprodeje dluhopisů | Investoři a obchodníci | Akcie Boeing | Zakladatel Alibaby | Nárůst výnosů | Dollar Tree | Siemens Energy | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Oživení americké ekonomiky | Akcie společnosti Microsoft | Pohyb trhu | Výrazný pohyb | Silný růst | Banco Santander | Pohyb výnosů dluhopisů | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Japonský HDP | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Silná inflace | Dlouhodobý investor | Heatmap | Zákon zakazující kryptoměny | Digitální majetek | Dnešní videokomentář | Výprodej dluhopisů | COMP | Holubičí tón | Holubičí Fed | Hodnotové akcie | SLR | Ministerstvo financí USA | Týdenní shrnutí | Nárůst sazeb | Forwardové sazby | Vývoj na akciích | Očekávání vyšší inflace | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Discovery | Výhled Saxo Bank | Silný výhled | Data z reálné ekonomiky | Jobs Plan | Míra úspor domácností | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | Nejvyšší růst | Hodnota trhu kryptoměn | CoinGecko | Blockfolio | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Data o inflaci | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Krok za krokem | Vstupní náklady | AA | Shooting Star | Vývoj na měnových trzích | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Očekávané zhodnocení | TLTRO4 | Prognostici | Nezaměstnanost mladých | Strach z inflace | Centene | Raytheon Technologies | Odhad letošního růstu ekonomiky | Techy | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Verizon | Santander | Dluhový strop | Futures na americké indexy | Optimismus na trhu | Hospodaření firem | Konsensus trhu | Situace v eurozóně | Nižší zisky | Akcie Intelu | JAP225 | MSCI Inc | Saxo Group | Dogecoiny | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Ceny ve výrobě | Ceny producentů | USDA | EEX | Pandemie COVID | Růstové sektory | Tuzemská měna | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Ochota riskovat | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Oslabení | Deník N | Objem fúzí a akvizic | Růst úroků | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Poptávka USA | Ceny benzínu v USA | První zvýšení sazeb | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Impulzy | KOL | Omezování nákupů aktiv | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Krafton | Zajišťování | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Taper | Snížení kvantitativního uvolňování | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Dow Jones 30 | Nůžky ve valuaci | Akcie průmyslových společností | McDonald's | Schůzce FOMC | Navýšení kapitálu | Nové prognózy | Graf akcie | Denní graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Éra levných peněz | Dolar dnes | DPH u elektřiny | Didi | UBI | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Trh dnes | Společnosti Netflix | Aristoteles | Ústup pandemie | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Obchodování v Evropě | Nové zákony | Údaje Eurostatu | Rekordní schodek | Očekávaná data | Makroekonomické indikátory | Nákupní příležitost | Hliník | Inflační index | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Rozvolnění restrikcí | Spotové ceny | Iberdrola | UST | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | JAR | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Cyklické sektory | Americký trh | AI | Recese americké ekonomiky | Roger | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Kryptoaktiva | Přístup k měnové politice | Divize | Načasování | Správné načasování | Varianta delta | Boom | Otevřené pozice | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Azure | Rekord | Příjmy z reklamy | ABB | Společný podnik | Bilion | Kryptoměnový svět | Silné hospodářské oživení | Guidance | Dopad na sentiment | University of Michigan | Významná rizika | Štěstí | Provozní náklady | Dřevo | HICP | Vnější prostředí | Chování | Pocity | Ovlivňování | Interpretace | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Růst průmyslových cen | Projekce | Internetové obchody | Úvěry na bydlení | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Subdodávky | Psychologické úrovně | Richard Clarida | Místopředseda Fedu | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | Index Russell | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Asijské země | Dnešní kalendář | Americké ceny | Polský HDP | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Regulatorní prostředí | Infrastrukturní balíček | Cloud Village | Regulatorní riziko | Byty | Tokeny | Meituan | Medián | Očekávaná inflace | SPOT | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | Graf S&P 500 | Funkční období | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Janus Henderson | Proočkovanost | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Depozitní úroková sazba | Zlomový okamžik | Neúspěch | Opatření | Jestřábi z Fedu | Dna | Polská inflace | Evergrande | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Uhlí | NFT | Automatic Data Processing | Puma | Energetika | Měnový pár AUD/NZD | TIPS | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Guvernér NBP | Reakce centrální banky | Solana | Zvyšování sazeb ČNB | Evropský index | Týdenní výhled | Analytici Goldman Sachs | High-yield | Macao | Nákupy luxusního zboží | Vyšší hodnoty | Společnost AT&T | WarnerMedia | Corporate Governance | Utahování měnových podmínek | Konec programu QE | Vývoj na světovém devizovém trhu | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Omezení cestování | Kompenzace | Plány Fedu | UBS Group | UBS Group AG | Ceny NATGAS | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Cenový šok | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | DAI | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Automotive | Počet nových žádostí o dávky | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Dosažení dohody | Charter Communications | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Roberto García | Zdražování potravin | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Nákup plynu | Modern Land | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | ITA | ASEAN | Vývoje kurzu | Změny na trhu | Ukončení kvantitativního uvolňování | Bristol-Myers | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Poměr výnosu | Rozpočtové schodky | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Nálada v ekonomice | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | SPX 500 | ServiceNow | Provozní výnos | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ruský prezident | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Barnabás Virág | Meta Platforms | Zvýšení sazeb v eurozóně | Kaisa | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Drahé energie | AMD akcie | Meta (Facebook) | Asijské měny | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Burzovní cena | Raketový růst | Další růst sazeb | Target | TJX Companies | TJX | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Indický index | Lockdowny | Rakouský lockdown | TIM | Index technologického trhu | Změny klimatu | Bezpečná aktiva | Svátek v USA | Omikron | Omicron | Reálná úroková míra | Sazby centrálních bank | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Očekávání úrokových sazeb | Smíšené pocity | Nálada na trzích | Švýcarský frank (CHF) | Výhled Fidelity | Broadcom | | CMA | Bear market | Grayscale Bitcoin Trust | Powellovy komentáře | Vietnam | Zlotý | BofA | Největší švýcarská banka | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Cykly | Rotace | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Delisting | Developeři | Jestřábí Fed | Participace | Výkon průmyslu | Prognózy inflace | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Ceny energií v Evropě | Larry Summers | Jaromír Gec | Společnost China Mobile | PGNiG | Krátkodobý výhled | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Hráči na trhu | Sumitomo Mitsui | Situace na forexovém trhu | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Komentáře Fedu | Facebook Ireland | Zvyšování sazeb Fedu | Předpokládaný růst | Srí Lanka | Meme stocks | Ruský plyn | Big tech | Data z ekonomiky USA | Míra inflace v Maďarsku | Průměrná míra inflace | Rozhodnutí japonské centrální banky | Diamant | BofA Global Research | Hry | Politické problémy | Heureka | Allwyn | Reality | Válka na Ukrajině | Východní blok | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Instituce | Inflační očekávání trhu | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Zvýšená nervozita | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pozitivní výsledky | Murray | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Finanční rok | Monex USA | Trh státních dluhopisů | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Chipotle Mexican Grill | ALUMINIUM | Glapinski | Guvernér Glapinski | Mattel | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | St. Louis | Deeskalace | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Situace kolem Ukrajiny | Inflace v Kanadě | General Dynamics | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Odpojení Ruska | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem | Dnešní napadení Ukrajiny | Napadení Ukrajiny Ruskem | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Švýcarská národní banka | Motivace | Erste Group Bank | Úřad pro ekonomickou analýzu | MWh | EUR/MWh | Uzavření vzdušného prostoru | Situace na Ukrajině | Japonský Nikkei 225 | Polská centrální banka (NBP) | Harmonizovaná inflace | EMISS | Velkoobchodní cena plynu | Dell Technologies | Raytheon Technologies Corp | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Zpřísnění sankcí | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Konflikt v Evropě | XTB Štěpán Hájek | Záporné reálné úrokové sazby | Pokles inflace | Uzavření příměří | Zákaz dovozu ruské ropy | Tlak na Rusko | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Štěpení | Bolševické revoluce | Západní sankce | Měny navázané na komodity | APP | Úrokové platby | Normalizace úrokových sazeb | Zúžení úrokového diferenciálu | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Hospodářské škody | CBAM | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Fiserv | Silná konkurence | Dopady války na Ukrajině | Politika ČNB | Verbální intervence | Závod na elektromobily | Meta Platforms Inc | Čínští investoři | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Dodávky LNG | Značné riziko | Geopolitické události | Kroky ČNB | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dolarová výnosová křivka | Postavení dolaru | NFP americký dolar | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Měsíční report | Ropa Brent (OIL) | Růst cen energií | Emise státních dluhopisů | GoTo | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | FXDAILY | Vyhlášení bankrotu | Inflační data | Správa | Patrik Novotný | Zákonodárci | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Čínský lockdown | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Miliardář Elon Musk | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Hlavní investiční analytik | Occidental | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Dow Jones Industrial Average | Největší výnosy | Indexy S&P | Varování před riziky | Christopher Waller | Realitní sektor | Dluhové závazky | Nárůst zisků | Jan Frait | Rezervní fond | Vedení ECB | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání | Ceny plynu a elektřiny | ZEN | Ruská federace | Bear market rally | Market rally | Přijetí | Nové sankce | Nové sankce vůči Rusku | Snížení inflace | Velmi volatilní | Obchodní instrument | Kroky Fedu | Životní náklady | Měnové instituce | Přicházející recese | Vývoj amerického akciového indexu | Kupní síly peněz | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Úroveň parity | Signály recese | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | European Energy Exchange | Zastavení poklesu | Skokové posílení | Zvedání úrokových sazeb | Centrum | Karel Havlíček | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Hike | Prime | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Speciální daň | Micron Technology Inc | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zpráva o inflaci | Akcie společnosti Disney | Upozornění | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Podíl nevýkonných úvěrů | Vývoj ceny benzínu v USA | Vývoj ceny benzínu | Vývoj celkové a jádrové inflace v USA | Vývoj celkové a jádrové inflace | Aktuální zpomalení inflace | Stlačení inflace | Výraznější recese | Nadšení akciových trhů | Neel Kashkari | Růst výnosové křivky | Pohyby na trhu | Načasování vstupů | Oživení poptávky po službách | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Thomas Barkin | Peníze uložené | Objem nákupů | Německé ekonomiky | iPhone 14 | Slovo recese | Společnost Sony | Powell dnes | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Bolest | Výsledek HDP | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Akcioví investoři | Vývoj úrokových sazeb v USA | Premiérka Liz Trussová | Zasedání Rady guvernérů | Údaj NFP | Načasování obchodů | Japonská měnová autorita | Úrokové náklady | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Masato Kanda | Náměstek ministra financí | Analytik Bloomberg | Zastropování cen elektřiny | Daňové škrty | Recese v eurozóně | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Keir Starmer | Zvýšení zadlužení | Plaza Accord | Rizika intervencí | Mimořádný zisk | Jane Foleyová | Řešení energetické krize | Boj proti inflaci | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Měnová intervence | Nadměrná volatilita | Výnosy z 10letých dluhopisů | Kurz japonské měny | Patrick Harker | Telekomunikační společnost | Tradingový portál FXstreet.cz | Vlna inflace | Globální energetická krize | Implikace | Pokles cen nemovitostí | Ruské embargo | Camelot | Samy Chaar | Americká ropa | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zákonodárce | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Širší index | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Andrew McCaffery | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Obnovení dodávek | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | Chemický průmysl | CZ | Inverze americké výnosové křivky | Obrat v měnové politice Fedu | Obrat v měnové politice | Dynamika růstu | Mitsui | Zastropování cen plynu | Zavedení cenového stropu | ERÚ | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Poměr rizika a výnosu | Vstupní S/R zóny | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | Geografická diverzifikace | Idiosynkratické prvky | Inflace vs. úrokové sazby | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Technická analýza USD | Analýza USD | Národní bezpečnost | Index cen výrobců | Inflační krize | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Zajímavé investiční příležitosti | Válečná ekonomika | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | iShares Listed Private Equity | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Varování | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | Zpětné odkupy | LSEG | Pohled na akciové trhy | Zisky společnosti | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | FED sazby | Společnost BlackRock | Růstový potenciál | Ziskovosti společnosti | Zdanění mimořádných zisků | Snížení zadlužení | CEE region | Avatar | Nikolaj Tokarev | Společnost Transněfť | FTX sídlo | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Vysoké sazby | Camelot LS Group | Camelot LS | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Gazprom Export | Otevření Číny | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Cenový růst | Výprodeje | Setkání zemí OPEC+ | Ustupující inflace | Prezident Biden | Americké regulační orgány | Šíření covidu | Zvyšování úrokových sazeb v USA | ChatGPT | OpenAI | Teplé počasí | AUS200 | Hodges Capital Management | Gary Bradshaw | Znovuotevření Číny | Býčí sentiment | Prodeje bytů | Silná koruna | Eurové úvěry | Mzdová vyjednávání | Celková ekonomika | Vývoj sazeb | Federal Reserve Bank | Pershing Square | Bill Ackman | OCI | Fiat money | Doktorát z ekonomie | Netradiční investice | Bitcoin praní špinavých peněz | Papírové dolary | Trh NFT | Období nejtvrdších lockdownů | Spekulativní věci | Hodnoty NFT | ICO tokeny | Úvěrová delikvence | Obrovská ztráta | Deposit facility | Ekonomické překvapení | Nadopování trhů | Intervenční činnost | Intervenční činnost České národní banky | Činnost České národní banky | Spekulativní aktivum | Standardní investiční příležitosti | SatoshiLabs | Ve vatě | Dark Web | Sex, drogy a bitcoiny | Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny | Ekonomické bubliny | Platební instituce | Platební instituce Roger | Ludwig von Mises | Konkrétní měny | Akciové tituly | Rozhodování ECB | Nejvyšší inflace | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Výhled trhů | Fanoušek Bitcoinu | Velké recese | Invest | Pokles cen energií | Analytik společnosti XTB | Agresivní pokles | Pokračující pokles | Vládní dluh | Kazuo Ueda | Viceguvernérka | Optimalizace | Instant Trading EU Ltd. | Výhled pro rok | Perzistentní inflace | SVB | Největší banky v USA | Fáze trhu | Signature Bank | Vklady | Ředitel HSBC | Zvýšení likvidity | Bank Term Funding Program | Pád amerických bank | Bankovní panika | Vývoj rozdílu mezi výnosy | Aktuální výnosová křivka v USA | Aktuální výnosová křivka | Vývoj jádrové PCE inflace v USA | Vývoj jádrové PCE inflace | PCE inflace v USA | PCE inflace | Inflačně-očištěný vývoj indexu S&P 500 | Jádrová PCE inflace | Logaritmické měřítko | First Republic | Western Alliance Bancorp | Western Alliance | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | Ovlivňování inflace | Invesco Ltd. | Americký regulátor | Válka | Optimistický sentiment | Americké úřady | Makroprostředí | Europe 600 | KBW | Úrokové politiky | Vyšší ceny | Komisí pro cenné papíry a burzy | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Soukromé úvěry | Růstové společnosti | Překážky | Klesající inflace | Ředitel banky | JOLTS | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Krize v USA | Regulace AI | Závazek | Srovnávací základna | Capital Management | Velké technologické společnosti | Náklady na půjčky | Spokojenost | Nerozhodnost | Graf páru | Charles Moussier | EMEA Insurance Client Solutions | EMEA | Rychlost | Přesnost | Zakladatel | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Akcie PacWest Bancorp | Zvýšení dluhového stropu | Zvýšení dluhového stropu americké vlády | Vztah k riziku | Vice | Kapitálový fond | Úvěrování | Transparentní | Rating USA | Státní svátek | Světová rada pro zlato | Lidstvo | Barbie | Výhledy | Silná data z trhu práce | Silná data | Směřování | Hard-landing | Soft-landing | Oblasti forexu | Zdravotní pojišťovna | Delta Air | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Reálné příjmy | Proinflační riziko | Očekávání ziskovosti | Nižší ceny | Uvolněná měnová politika | Měnová politika japonské centrální banky | Threads | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | DNO | Americký státní dluh | Varovné znamení | Finanční podmínky | Generativní AI | Stříbro a platina | Skupina firem | YCC | Program kontroly výnosové křivky | Ekonomické podmínky | Politické faktory | HCOB | Levels | Akcie americké společnosti Mattel | Výkyvy jenu | Řízení výnosové křivky | Ovlivňování výnosů dluhopisů | Akcie automobilky Ford Motor | Gergely Gulyás | Fixní výnos | Holubičí postoj | Analýza USD/JPY | Futures na evropské indexy | Quantitative tightening | Tokio | Výrobce luxusního zboží | Epidemie | Útok Hamásu na Izrael | Útok Hamásu | Hamás | Akcie LVMH | Konflikt mezi Izraelem | Tudor Jones | Dezinflační proces | Magnificent Seven | Zakladatel Bridgewater Associates | Zakladatel Bridgewater | Generální ředitel JPMorgan Chase | Ředitel JPMorgan Chase | Generální ředitel BlackRock | Návrat inflace | Přecenění | Investiční atraktivita | Uvolněné měnové | REITs | Paul Jackson | Prezident Nicolás Maduro | Nifty | Výhled na rok 2024 | Index MSCI World | Pandemie covidu | Charu Chanana | Výhled pro rok 2024 | Důvěryhodnost | Jakub Matis | Rok 2024 | Volby na Tchaj-wanu | Proinflační rizika | Makroekonomické faktory | Výsledek zasedání | Dobrá zpráva | Měkké přistání | Měny s vysokým výnosem | Utility | Náklady financování | Výhled 2024 | Cyklická recese | Multi-asset | Pevný výnos | Private credit | Michael Curtis | Ilga Haubelt | Pohled na situaci | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Portfólia | Dopad na ekonomiku | Mezinárodní faktory | Svět měnové politiky | Složitý svět | Co je měnová politika? | Faktory ovlivňující monetární politiku | Hodnota měny | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Cíle měnové politiky | Stabilita finančního systému | Externí rovnováha | Prodej cenných papírů | Depozitní kurz | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Můj pohled na trh | Pohled na trh | Marginální požadavky | Komunikační politika | Cílení výnosové křivky | Měnové zásahy | Makroobezřetnostní politika | Nákupy aktiv na trhu | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Marginové požadavky | Minimalizace inflace | Dluhopisy Saxo Bank | Dluhopisy Saxo
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Graf | Cena | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Výnos dluhopisů německé vlády
Výnos dluhopisu ruské vlády
Výnos do splatnosti
Výnos "giltu"
Výnos klíčového amerického vládního dluhopisu
Výnosné investice
Výnosnost
Výnosný byznys
Výnosová křivka
Výnosová křivka v USA

Následující klíčová slova

Výnosové prémium
Výnosový fond
Výnosový index
Výnos portfolia do splatnosti
Výnos prodaných dluhopisů
Výnos státních dluhopisů
Výnos tuzemských investičních fondů
Výnos účtu
Výnos u desetiletých dluhopisů
Výnos v aukci
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Oanda
xPartners
IQ Option
reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít