Úterý 04. říjen 2022 13:25
reklama
Coinfy
reklama
Vantage
reklama
Instaforex krypto
reklama
Vantage

Klíčová slova - Kompenzace

img

Kompenzace vysokých cen energií a valorizace důchodů prohlubují deficit rozpočtu

03.10.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního září hospodařil s deficitem ve výši 270,9 mld. Kč. Oproti loňskému rekordnímu roku je schodek nižší o 55,4 mld. Kč, což je dáno zejména vyššími daňovými příjmy. Schodek státního rozpočtu bude do konce roku dále narůstat, avšak mohl by skončit pod 350 mld. Kč.
img

Fiala má shodu ministrů EU za krok na cestě k evropskému řešení cen energií

30.09.2022 Premiér Petr Fiala (ODS) považuje dnešní výsledek jednání ministrů pro energetiku zemí Evropské unie za důležitý krok na cestě k evropskému řešení vysokých cen energií. Uvedl to na twitteru. Země EU se ve snaze zmírnit dopady krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření.
C:\fakepath\elektrina.png

Síkela: Opatření EU na boj s drahými energiemi by se mohla rozšířit

26.09.2022 Do návrhu souboru opatření Evropské komise proti vysokým cenám energií by mohlo ještě přibýt prodloužení dočasného krizového rámce pro velké firmy a jednat se ještě bude i o změně způsobu stanovení cen elektřiny. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekl ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN). O návrhu opatření mají v pátek jednat evropští ministři zodpovědní za energetiku. Podle Síkely by se do něj do té doby mohla ještě některá opatření zapracovat.
img

Vláda k reakci na proběhlé volby zřejmě změní svůj přístup k boji s energetickou drahotou

25.09.2022 Proběhlé komunální a senátní volby zřejmě povedou ke změně vládního přístupu k ekonomickým opatřením, zejména těm souvisejícím s energetickou drahotou. Potvrdí se tím obrat, který započal už vlastně krátce před volbami, kdy se Fialův kabinet rozhodl pro krok, jejž předtím řadu měsíců rezolutně odmítal: rozpočtově nákladné zastropování cen elektřiny.
img

Fialova vláda se zřejmě bude muset vzdát daně z mimořádných zisků energetických společností. Těm nadměrné zisky poníží už zamýšlené opatření Evropské komise

11.09.2022 Česká vláda podle všeho zastropuje domácnostem platby za elektřinu a také zavede daň z mimořádných zisků na některá odvětví. Z výnosu této daně by se měla financovat další opatření ulevující od energetické drahoty domácnostem i firmám. Dnes to v televizi uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura. Ministr financí také chystá ambiciózní program na podporu velkého průmyslu.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německý kancléř Scholz chce co nejrychleji zatáhnout za brzdu cen elektřiny

04.09.2022 Německý kancléř Olaf Scholz chce co nejrychleji zatáhnout za brzdu pro ceny elektrické energie, se kterou počítá nově ohlášený třetí balík úlev pro domácnosti a podniky. Dnes to řekl v rozhovoru s německou veřejnoprávní televizí ZDF, ve kterém za první krok označil odebrání takzvaných nadměrných a neočekávaných zisků výrobců energie. Z těchto zisků chce německá vláda snížit cenu elektřiny.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Současná ekonomická krize je podle Hospodářské komory horší než pandemie

31.08.2022 Současná ekonomická krize je podle šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého horší než pandemie. Drahé energie mají fatální dopad na firmy a nelze podle něho vyloučit sociální nepokoje. Vláda situaci podniků dosud podceňovala, uvedl. Řešení Dlouhý vidí v zastropování cen, především plynu. Dával by přednost celoevropskému před národním řešením. Řekl to dnes na tiskové konferenci.
img

Rozbřesk: Jak ven z energetické apokalypsy? Centrálním bankéřům začíná Jackson Hole

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
img

Jak ven z energetické apokalypsy?

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Stanjura: O možné dani z neočekávaného zisku by se mělo rozhodnout do 10. září

04.08.2022 O možném zavedení daně z neočekávaného zisku by se mělo rozhodnout do 10. září, řekl včera večer ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v České televizi (ČT). Příjmy z daně, která by se mohla týkat bank nebo energetických firem, by mohl jít třeba na kompenzace vysokých cen energií, dodal.
img

Schodek státního rozpočtu se v červenci prohloubil

01.08.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního července hospodařil s deficitem ve výši 192,7 mld. Kč. Oproti loňskému rekordnímu roku je schodek nižší o 86,7 mld. Kč, což odráží zejména vyšší daňové příjmy. V menší míře se na meziročním snížení deficitu podepsaly i nižší výdaje, které letos již nezahrnují pandemické kompenzace. Schodek státního rozpočtu by podle nás letos mohl skončit kolem 320 mld. Kč.
img

Moneta: Podstatný růst čistého zisku kvůli rozpouštění opravných položek

28.07.2022 Moneta Money Bank dnes ráno oznámila výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku, které podstatně vzrostly v meziročním srovnání. Pozitivní vliv mají vysoké úrokové sazby a na úrovni čistého zisku rozpouštění opravných položek. Výsledky jsou ve shodě s konsensem, malý rozdíl je u čistého zisku, který je o 6 % lepší, než se čekalo. Moneta zopakovala své celoroční cíle.
img

Americký trh práce čelí potížím. Miliony volných pracovních míst zůstávají neobsazeny.

11.07.2022 Celkem 372 000 nových pracovních míst měsíčně a míra nezaměstnanosti blížící se 50letému minimu jsou dostatečným důkazem toho, že americký trh práce čelí potížím.
img

Ranní okénko - Trh přehodnocuje očekávané sazby Fedu, inflace v USA i ČR na novém maximu

11.07.2022 Investoři se v prostředí rizik ze stoupající inflace a hrozící recese snaží správně trefit budoucí trajektorii úrokových sazeb. Při tom jsou citliví na přicházející ekonomická data, což činí dluhopisový a peněžní trh volatilní. Například v USA došlo minulý čtvrtek po zveřejnění horších než očekávaných týdenních dat z amerického trhu práce podle futures kontraktů ke snížení očekávání ohledně sazeb Fedu na začátek roku 2023 na 3,4 % z 3,9 %.
img

Schodek státního rozpočtu se v červnu zmírnil

01.07.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního června hospodařil s deficitem ve výši 183,0 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek nižší o 82,1 mld. Kč, což odráží zejména vyšší daňové příjmy. V menší míře se na meziročním snížení deficitu podepsaly i nižší výdaje, které letos již nezahrnují pandemické kompenzace. Stále předpokládáme, že deficit státního rozpočtu by letos mohl skončit v rozmezí 300-330 mld. Kč, oproti původně schváleným 280 mld. Kč.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakouská vláda představila soubor opatření k omezení dopadů inflace

14.06.2022 Rakouská vláda dnes představila soubor opatření, která mají domácnostem a podnikům pomoci řešit dopady vysoké inflace. Zahrnují mimo jiné jednorázový příspěvek 500 eur (přes 12.000 Kč) pro každou dospělou osobu a 250 eur pro každé dítě. Kabinet uvedl, že tato opatření v letošním roce přijdou zhruba na šest miliard eur (148,5 miliardy Kč).
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě

10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
img

Schválený rozpočet se letos patrně splnit nepodaří

01.06.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního května hospodařil s deficitem ve výši 189,3 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek nižší o 65,7 mld. Kč, což odráží zejména vyšší daňové příjmy. V menší míře se na meziročním snížení deficitu podepsaly i nižší výdaje, které letos již nezahrnují pandemické kompenzace. Stále předpokládáme, že deficit státního rozpočtu letos překročí 300 mld. Kč, oproti schváleným 280 mld. Kč.
img

Krvavý měsíc: Záchranný plán Terra LUNA prosazoval průmysl 

18.05.2022 Necelý týden po zhroucení stablecoinu TerraUSD (UST) vázaného na americký dolar zveřejnil spoluzakladatel projektu plán, který, jak doufá, udělá čáru za mnohamiliardovým krachem tokenu a jeho rodné měny LUNA. Společnost Kwon Do-hyung – známější pod jménem Do Kwon – uvedla, že záchranný plán, který bude mít podobu hard fork, by mohl vdechnout ekosystému nový život a kompenzovat ty, kteří utrpěli uprostřed jeho téměř úplného kolapsu. „Fork“ však byla z Kwonova posledního oživovacího návrhu odstraněna poté, co komunita Terra tuto myšlenku v drtivém předběžném hlasování odmítla.
img

Schodek státního rozpočtu letos zamíří nad 300 mld. Kč

02.05.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního dubna hospodařil s deficitem ve výši 100,1 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek menší o 91,9 mld. Kč, což odráží zejména nižší výdaje v souvislosti se specifiky rozpočtového provizoria. Na meziročním snížení deficitu se však podepsala i zotavující se ekonomika a zvýšená inflace. Obojí přispělo k vyššímu daňovému inkasu.
img

Dopady války na ekonomiku budou klíčové i pro další vývoj státního rozpočtu

01.04.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního března hospodařil s deficitem ve výši 59,1 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek nižší o 66,1 mld. Kč, což odráží především nižší výdaje v souvislosti se specifiky rozpočtového provizoria. Na meziročním snížení deficitu se však podepsala i zotavující se ekonomika a zvýšená inflace. Obojí přispělo k vyššímu daňovému inkasu. Další vývoj je vlivem konfliktu na Ukrajině vychýlen pesimističtějším směrem.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a související sankce dál ovlivňují finanční a akciové trhy. Pražská burza, stejně jako evropské akciové trhy, dnes dál ztrácejí, dopoledne index PX odepisoval přes šest procent. Dál slábne i koruna, dopoledne se obchodovala vůči euru kolem 25,85 Kč/EUR a podle ekonomů ČNB zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny. Nadále také strmě rostou ceny pohonných hmot, tuzemští dopravci žádají stát, aby do cen paliv okamžitě zasáhl. Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce paliv, aby ke zvyšování cen přistupovali uvážlivě a nenavyšovali marže neobjektivně. Odbory žádají kvůli dopadům války na Ukrajině o svolání mimořádného zasedání tripartity.
img

Schodek státního rozpočtu byl v únoru oproti loňsku zhruba poloviční

01.03.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního února hospodařil s deficitem ve výši 45,3 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek nižší o 40,8 mld. Kč, což odráží především nižší výdaje. Na meziročním snížení deficitu se však podepsala i zotavující se ekonomika, která přispěla k vyššímu daňovému inkasu.
img

Nový rozpočet: vláda upřednostňuje rychlé škrty, i když si tím může popudit nemalou část veřejnosti a usnadnit tak Babišovi cestu na Hrad

18.02.2022 Poslanecká sněmovna dnes projedná a vzhledem k rozložení sil nejspíše také v prvním čtení schválí základní rámec vládního návrhu rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun. Fialův kabinet tak v porovnání s návrhem ještě Babišovy vlády našel úspory za 76,6 miliardy korun. Zároveň uplatní dodatečné příjmy, celkově odpovídající 62,2 miliardy, které hodlá ze zhruba třetiny, tedy v částce kolem 21 miliard, využít na letošní mimořádné navýšení důchodů, zvýšení příspěvku v souvislosti s růstem cen energií nebo kompenzace pro podnikatele.
img

Akcie Google (Alphabet) a rekordní zisk za 2021. Co přinese split akcií?

18.02.2022 Akcie Google (Alphabet) velmi úspěšně ukončily poslední kvartál roku 2021 a zároveň je celý minulý rok naprostým historickým rekordem, co se týče obratu a zisku. V rámci fundamentální analýzy si podrobně ukážeme, jak Google s přehledem pokořil laťku z předešlých let. Prvně si však uvedeme několik důležitých informací, mezi které jistě patří plánovaný split akcie Google.
img

Může se Hertz vyhnout bankrotu?

15.02.2022 Pandemie koronaviru vytvořila globální ekonomickou krizi. Mnoho společností bylo přinuceno vyhlásit bankrot, nebo fungují "na hraně". Někteří investoři vidí v nákupu těchto společností příležitost a nakupují jejich akcie i přesto, že byl vyhlášen bankrot. Hertz je perfektním příkladem. Přestože požádal o ochranu před věřiteli, tak se jeho akcie včera obchodovaly až s 500 % ziskem od počátku června, a to máme za sebou pouze 10 dní nového měsíce!
img

Existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA?

11.02.2022 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech vzrostl v lednu více, než se čekalo. Roční míra inflace dosáhla nového rekordu nevídaného za posledních 40 let, což vytváří tlak na Federální rezervní systém, aby zaujal agresivnější postoj k měnové politice a úrokovým sazbám. O úrokových sazbách a o tom, zda existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA, probereme hned poté, co analyzujeme výsledky zprávy amerického ministerstva práce.
img

Nový rozpočet: vláda upřednostňuje rychlé škrty, i když si tím může popudit nemalou část veřejnosti a usnadnit tak Babišovi cestu na Hrad

09.02.2022 Vláda dnes projedná návrh rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun. Fialův kabinet tak v porovnání s návrhem ještě Babišovy vlády našel úspory za 76,6 miliardy korun. Zároveň uplatní dodatečné příjmy, celkově odpovídající 62,2 miliardy, které hodlá ze zhruba třetiny, tedy v částce kolem 21 miliard, využít na letošní mimořádné navýšení důchodů, zvýšení příspěvku v souvislosti s růstem cen energií nebo kompenzace pro podnikatele.
C:\fakepath\trader-08022022-22-zm.jpg.png

Komodity: Cena hliníku dnes stoupla nejvýše od roku 2008

08.02.2022 Cena hliníku dnes na londýnské burze kovů LME vzrostla až na 3236 USD (přes 68.800 Kč) za tunu, což je nejvyšší úroveň od roku 2008. Přispěly k tomu obavy investorů z omezené nabídky a klesajících zásob, uvedla agentura Reuters.
img

Invesco Investment Outlook 2022: Normálnější růst i inflace, vyšší volatilita v roce plném změn

13.01.2022 Po dvou letech mimořádných kroků fiskální a měnové politiky, které vyvolala pandemie, očekávají investiční stratégové společnosti Invesco, že rok 2022 bude rokem změn. Politiky a ekonomiky se budou přibližovat normálnějšímu stavu. Uprostřed pokračujících narušení dodavatelského řetězce a nárůstu poptávky se výhled na rok 2022 soustředí také na otázku inflace a na to, jak na ni mohou trhy a tvůrci politik reagovat.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\turecko-23122021-1.jpg

Co se děje s tureckou lirou?

23.12.2021 Volatilita na turecké liře (TRY) nezná mezí. Prezident Erdogan a jeho družina předvádí extrémní měnový hazard. Po propadu hodnoty o více než 55 % nyní lira prudce posílila a alespoň před Vánoci se její kurz relativně stabilizoval. Jak dlouho to ale vydrží?
img

Rostoucí ceny elektřiny a ropy zřejmě zdraží městskou veřejnou dopravu

26.10.2021 Městské dopravní podniky po celé zemi se potýkají s rostoucími cenami energií, zejména pak elektřiny a ropy, ale pochopitelně také plynu. Třeba pro pražský dopravní podnik znamenají zdražující elektřina a vyšší ceny ropy náklady navíc za zhruba 700 milionů korun. Zdražují totiž paliva, ale také třeba napájení tramvají.
C:\fakepath\trader-08102021-28292.jpg

Stagflace, ČNB, Škodovka a volby

08.10.2021 Největší český exportér Škoda Auto včera přišel s prohlášením, že až do konce letošního roku částečně nebo plně uzavře provoz všech tří tuzemských závodů. Jaká bude reakce České národní banky a kurzu koruny?
img

Česká pošta má z pandemie ztráty 779 mil. Kč, Hamáček pro ni chce kompenzace

22.09.2021 Česká pošta měla kvůli koronavirové krizi ztráty za 779 milionů korun. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) kvůli tomu chce jednat s ministerstvem financí o covidových kompenzacích pro podnik. Dosavadní pokusy však podle něj byly neúspěšné. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci. Ministr také označil situaci ve firmě za stabilní, jednání mezi vedením a odbory podle něj fungují. Hrozbu stávky, kterou na konec měsíce ohlásily menší odborové organizace, označil za bezdůvodnou.
img

Nejlepší start amerických akcií za 30 let

01.02.2019 Dozvuk středečního zasedání Fedu, lepší než očekávané výsledky společností a přívětivé komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa k pokrokům ve vyjednávání s Čínou stály za včerejším růstem indexu S&P 500. Ten si polepšil o 0,9 % za podpory akcií Facebooku nebo General Electric, které trhy za prezentované výsledky ocenily růstem o více jak 10 %. Nejsledovanější index si za první měsíc letošního roku odnesl zisk ve výši 7,9 %, což leden 2019 staví na první příčku nejlepší měsíční výkonnosti od října 2015. Podíváme-li se do historie, tak letošní začátek roku byl nejúspěšnější za posledních 30 let.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Divergence | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Private equity | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Distribuce | Dividenda | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finančník | Futures | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Margin | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Peněžní trh | Pevný kurz | Podílník | Portfolio | Pozice | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Split | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swiss | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Regulátor | Cena zlata | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Výsledky | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | Intervenovat | ČSOB | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | LYNX | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie Google | Akcie Mastercard | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Cena | Cena zlata dnes | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DJIA | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Kurz EUR | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Země EU | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | ZEW | ING | Benzín | Andrej Babiš | CEPS | Current Ratio | Čistá úroková marže | EBITDA | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Provozní marže | ROCE | ROE | Využití kapacit | Tržby | Výsledek hospodaření | Úvěr | INSEE | Miliardář | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Investment | Jackson Hole | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | Home Credit | Macquarie | Thomson Reuters | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Ministr financí | Globální trhy | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Investiční stratégové | BlackRock | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Americké státní dluhopisy | Daňové příjmy | Miliardy dolarů | Setkání centrálních bankéřů | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Likérka Stock | Severomořská ropa Brent | S&P | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Blockchain | Ethereum | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Mzdy | Americký trh práce | Predikce | Ministr obchodu | General Electric | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Česká vláda | TRY | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Očekávání | Spotový kurz | Skupina PPF | Euler Hermes | Vývoj ceny hliníku | Obchodování na zámořských trzích | Breakout Trader | Coinbase | Cena hliníku | Ceny hliníku | Palladium | Invesco | Fincentrum | Hard fork | Inteligentní investor | Binance | NEST | Vitalik Buterin | Investiční skupiny | Drobní investoři | Zonky | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Akcie společnosti | Portu | CSI 300 | Forint | Úrokové sazby v Turecku | Výplaty dividend | Korunový trh | Úrokový výnos | Finanční skupina | Cena plynu | Zvýšení mezd | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Měny považované za bezpečné | Český miliardář | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úvěrové portfolio | Sazby Fedu | Majetek | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ceny pohonných hmot | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Akcie a ETF | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Deficit rozpočtu | PPF | Stablecoiny | Očekávání trhu | Overbalance | Energetické firmy | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Startup | Rozpočet | Hazard | Deficit | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | Objem | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Vyšší volatilita | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Reálné ekonomiky | Hlavní události | Aktuální obchodní příležitosti | TradingEconomics | Růst cen | Tomáš Vlk | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | ROTE | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Trh s dluhopisy | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | FT | Růst české ekonomiky | Zveřejněná data | Struktura HDP | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Celosvětový růst | Propouštění | ABC | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Zasedání FOMC | Prognózy | Cena za akcii | Soukromý sektor | Plyn | Prohlášení | Yahoo | PKN Orlen | Časopis Forbes | Nord Stream | Události roku | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | xStation5 | MasterCard | Celkový deficit | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | SPD | Stratég | Miliardy korun | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Vyšší ceny ropy | Návratnost | Hospodářské recese | Schodek zahraničního obchodu | O2 | Miliardy eur | Velké trhy | Ministr zahraničí | Ifo | Experti | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Bloky | Fork | Veřejné finance | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Velké firmy | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Ptačí chřipka | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | HN | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Většinový podíl | Pokles | Situace | Důchody | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Tenza | Pravděpodobnost hospodářské recese | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Americká inflace | COVID-19 | Index CSI 300 | Noviny | Střední podniky | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Vládní opatření | Výkyvy | WP | Rozhodnutí centrální banky | Nouzový stav | Akcie včera | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Brusel | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Dopady krize | Onemocnění | Intervenovat ve prospěch koruny | Ekologické organizace | Texas | Další pokles | Valné hromady | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Iracionální | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Růst | Koronavirové krize | Signál | Ministr vnitra | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Údaje | DPH | Pojišťovna | Sociální nepokoje | Karel Komárek | Marek Dospiva | Veřejný sektor | Ministři | Ekonomické oživení | Chřipka | Cena benzínu | Výpadky | Více peněz | Valná hromada ČEZ | WisdomTree | Nitesh Shah | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Statistiky | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Očekávané výsledky | 737 MAX | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Sazka Group | Maloobchod | Rakouská vláda | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dopravci | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Vývoz | Maximalizace zisku | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Merck | RBI | PPF Telecom Group | Auta | Konsorcium | Spekulovat | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Klíčové oblasti | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | Předstihové ukazatele | OKD | JDE | Unie | ČR | Hertz | Akcie Intel | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Uzavírání pozic | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Německé vládní strany | Rozhodnutí soudu | Inflace v květnu | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Agentura APA | APA | Roční míra inflace | Podpůrné programy | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Changpeng Zhao | Restrukturalizace | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | E.ON | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | DPFO | Spotřební daně | Zotavení ekonomik | Insolvence | Sundar Pichai | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | Výhled veřejných financí | Cenové hladiny | Erdogan | VHM | Analytik XTB | Vládní koalice | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Nižší výdaje | Split akcie | Klimatické změny | Odborníci | Rentabilita | Zdanění | Prognóza Ministerstva financí | Sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Slabší kurz | Ekonomické dopady pandemie | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Ministr životního prostředí | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Vývoj státního rozpočtu | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ranní okénko | Česká republika | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Protiepidemická opatření | Intel | Moneta | Bed Bath & Beyond | Omezování ekonomiky | Bankovní úvěry | Zisky bank | NFIB | Stock Spirits | Siemens | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Nákup měnových párů | Revize amerického HDP | Mutace viru | Peloton | Kryptoburzy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Likérka Stock Spirits | Výhled na rok | Růst ceny | Senátní volby | SOLEK | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | MJ | MFČR | Stop-Loss příkazy | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Tencent Holding | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Fosilní paliva | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Nová strategie | Air | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Analýza EUR/USD | ČSA | Záchranný plán | Investice společnosti | Dlouhodobý investor | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Prezident Erdogan | Ladislav Bartoníček | EDF | Data o inflaci | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Plán obnovy | Turów | Renáta Kellnerová | Oslabení | Navýšení důchodů | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Weibo | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Evropské továrny | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Trh dnes | Technologie | Zemědělské suroviny | Hliník | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | UST | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | USA inflace | NortonLifeLock | Americký trh | Odvětví | Amber Group | Jednání ECB | Divize | Načasování | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Výsledky za Q2 | Štěstí | Letiště Praha | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Dřevo | Celoroční projekce | Projekce | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Drahota | Čínský deník | Vratislav Zámiš | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Proočkovanost | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Finanční možnosti | Prazdroj | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | NFT | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Cena hliníku dnes | Závazky společnosti | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Jaroslav Haščák | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Stagflační tendence | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Snížení schodku | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Temasek | Nedostatek polovodičů | Zdravotnictví | AdBlue | Pozornost | Získávání peněz | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Návrh rozpočtu | Odkupy akcií | Fialova vláda | Celkové provozní výnosy | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Maloobchodní prodejce | Lockdowny | TIM | Pozemky | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | Reportované výsledky | Nové mutace viru | Nové mutace | | Honeywell | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Tržní vývoj | Dotcom | Rozšíření | Rostoucí inflace | Participace | Terra Luna | Evernym | Akcionáři společnosti | Fundamentální analýzy | Letadlo | Úpis nových akcií | Jaromír Gec | Sekyra Group | Volatilita na turecké liře | Ahval News | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Hodnoty měny | Miliardy USD | Lehký kov | DAO | Invesco Investment | Thought Leadership | Henning Stein | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Hry | Omezení dodávek | Instituce | Snížení daně | Švédská společnost | Electrolux | ALUMINIUM | Slovalco | WisdomTree Nitesh Shah | Peloton Interactive | HTZ | HTZ.US | Hertz (HTZ.US) | Akcie společnosti Hertz (HTZ.US) | Akcie společnosti Hertz | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | MWh | EUR/MWh | Evropští ministři | Velkoobchodní cena plynu | Invaze | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Řetězec | Zvyšování cen | Nord Stream 1 | Čínští investoři | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Měsíční report | Petr Fiala | Normalizace měnové politiky | Do Kwon | Algoritmický stablecoin | Omezení dopadů inflace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Úsporný tarif | Zastavení dodávek ruského plynu | Karel Havlíček | Zvyšování cen energií | Daň z mimořádných zisků | Zavedení daně z neočekávaného zisku | Premiér Petr Fiala | Zastropování cen | Zastropování cen energií | Zastropování cen elektřiny | Josef Síkela
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Komodity přes mobil
Komodity ropa
Komodity ropa WTI
Komodity s LYNX
Komodity s růstovým potenciálem
Komodity trading
Komodity Václav Pech
Komodity zlato
Komory Kongresu USA
Komparatívní analýza

Následující klíčová slova

Kompenzační programy
Kompletní průvodce psychologie obchodování
Kompletní průvodce úspěšného finančníka
Komplexní analýzy
Komplexní ekonomický dialog
Kompozitní index
Komunální dluhopisy
Komunikace
Komunistická strana
Komunita
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB ambasador Conora McGregor
Potvrďte prosím... Zavřít