Úterý 23. července 2024 16:12
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Likvidita trhu

C:\fakepath\imbalance-20052024-uvod.png

Strategie Smart Money: Imbalance - Fair Value Gap (7. díl)

20.05.2024 V minulém dílu jsme si probrali breaky struktury, konkrétně co je to BOS, iBOS a jak je využít v praxi. Dnešní díl bude oproti dosavadním dílům trochu jiný, jelikož zde nebudeme primárně využívat jakékoli highs a lows ve struktuře jako jsme to dělali v minulých kapitolách, ale podíváme se spíše na to, co je to imbalance v tradingu, jak ji správně chápat jako doplněk naší trading strategie v kontextu ICT a SMC konceptů a následně jak ji správně identifikovat na grafu v praxi.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 1.–3. dubna 2024: prodávejte pod 2 270 USD (GAP – překoupeno)

02.04.2024 Zlato se zatím dostalo na nové maximum 2 255, ačkoli by mohlo dál růst. Nízký objem obchodů v době Velikonoc a nízká likvidita trhu dodaly zlatu silnou volatilitu.
C:\fakepath\trader-14112023.png

Jak psychologie ovlivňuje likviditu?

14.11.2023 V tradingu není nic tak, jak se zdá na první pohled. Likvidita trhu, základní aspekt finančního světa, je ovlivněna mnohem víc než jen čistě ekonomickými faktory. V srdci tohoto fenoménu leží lidská psychologie – soubor emocí, očekávání a chování obchodníků, které formují tržní prostředí.
img

Zima už je tu: Likvidita vysychá

14.08.2023 Spotové objemy kryptoměn se za poslední rok a půl výrazně propadly. Trh kryptoměn se mezitím snaží najít svou roli v současném prostředí s vysokými úrokovými sazbami. Likviditě a efektivitě trhů také nepomáhá, že po konci Silvergate Bank a Signature Bank, už market makeři nemohou obchodovat tak efektivně jako dřív.
img

Korekce kryptoměn 📉 Bitcoin klesá pod 29 5000 USD

19.04.2023 Největší kryptoměna nedokázala udržet býčí momentum a nedokázala se udržet déle nad 30 000 USD, kde se opět spustila silnější nabídka. Poklesy přišly v době, kdy trhy začaly vidět šanci na další zvýšení sazeb Fedu, protože Waller a Bullard z Fedu zchladili nedávný optimismus ohledně květnového pivotu. Také komentáře Raphaela Bostice z Fedu posílily šanci na květnové zvýšení sazeb o 25 bb a následnou dlouhou pauzu beze změn sazeb. Kromě toho generální ředitel banky Morgan Stanley sdělil, že v letošním roce neočekává ani jedno snížení sazeb. Posilující americký dolar neprospívá býkům na Bitcoinu.
img

Bitcoin se snaží znovu získat 20 000 dolarů, jelikož obchodníci s Etherem, XRP a Cardanem se chystají na masivní býčí běh

13.01.2023 Po epické bitvě o kontrolu na začátku ledna se bitcoinovým býkům podařilo tento týden svrhnout medvědy a cena se 12. prosince poprvé od poloviny prosince vyšplhala nad 18 000 dolarů.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 28.–29. prosince 2022: prodávejte pod úrovní 1 812 USD (linie Murray 6/8 – překoupená)

28.12.2022 Pár XAU/USD se obchoduje kolem linie Murray 6/8, která se nachází na úrovni 1 812. V denním grafu vidíme po dosažení maxima z 29. června na úrovni 1 833,20 technickou korekci.
img

Čekání na akciový odraz

09.02.2022 Investoři by měli mít s akciovým trhem trpělivost. Podle Richarda Bechníka, hlavního analytika Fincentrum & Swiss Life Select, není ještě zdaleka jednoznačně rozhodnuto, zda si sáhl na své dno. „Na potvrzení odrazového trendu si ještě budeme muset počkat. Do budoucna tak můžeme očekávat zvýšenou volatilitu s postupně převažujícím růstovým trendem. Bude to ale vyžadovat trpělivost. Zvlášť důležité je dodržování staré známé pravdy, že by investor měl v době proměnlivého prostředí zvolit spíše pravidelnou investici. Pro tento rok bychom měli volit alespoň pět měsíců,“ doporučuje ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Vyhlídky zlata na Q1 2022

14.12.2021 Zlato, stříbro a platina byly v roce 2021 zklamáním. Na konci loňského roku se předpokládalo, že tyto drahé kovy budou vykazovat pokračující růst, ale tyto prognózy se nikdy nenaplnily. V důsledku toho zlato ztratilo 5,5 %, stříbro kleslo o 15 % a platina se do konce letošního roku propadla o 12 %. V tomto článku se podíváme na vyhlídky trhu drahých kovů pro první čtvrtletí roku 2022 a nastíníme nejpravděpodobnější směry trendů.
img

Korekce včerejšího propadu. Výnosy i akcie se zvedají

09.07.2021 Evropské akcie se na závěr týdne snaží setřást ztráty ze včerejšího obchodování. Klíčové indexy jsou slušně v plusu, když DAX přidává už přes procento a CAC 40 dokonce 1,9 pct. Co se týče amerických futures, ty jsou zatím jen lehce v zeleném. Dluhopisové výnosy v Evropě se v podstatě jen ustálily na nižších úrovních, zato americké výnosy se odrazily vzhůru a 10Y splatnost je už o 4 bazické body výš. Eurodolar se po včerejším nárůstu konsoliduje u 1,1840.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme

31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
img

Forex: Začíná virtuální setkání v Jackson Hole

27.08.2020 Dneškem začíná hlavní událost týdne, kterou je setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole. Hlavní pozornost budou mít tradičně zástupci Fedu a ECB. Každoroční setkání však tentokrát proběhne kompletně online. Ačkoli nálada na globálních trzích zůstává pozitivní a domácí úrokové sazby rostou, koruna poslední dva dny ztrácí. Podle nás za tím stojí nízká prázdninová likvidita trhu a se začátkem září by se měla koruna opět vrátit k silnějším hodnotám.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 01.7.2019

01.07.2019 Finanční trh bude dnes především započítávat pozitivní zprávy z jednání mezi prezidenty USA a Číny. Jednání o obchodu budou obnovena a nová cla (zboží přes 300 mld USD) prozatím zavedena nebudou. Americké společnosti by teoreticky mohly opět obchodovat s firmou Huawei. Trhy tak dostaly novou dávku naděje, že dohoda USA s Čínou bude. Rizika pro ekonomiku tak mírně klesla, snížily se lehce spekulace na pokles úrokových sazeb Fedu a dolar dnes mírně posílil proti euru. Nižší averze vůči riziku mírně podporuje i korunu proti euru.
img

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky

01.01.2019 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
img

Prudké pohyby akciových trhů jsou stále častější

18.10.2018 Začátkem října jsme na akciových trzích byli svědky několikadenních prudkých pohybů cen celých akciových indexů, které za jediný den ztratily třeba i více než čtyři procenta. Jsou takové pohyby běžné a normální? I když se nám pohyby cen mohou zdát příliš markantní, jde o běžnou součást života akciových trhů. Na druhé straně je ale nutno dodat, že prudké a náhlé pohyby jsou v poslední dekádě častější než jindy v historii. Důvodem může být nejen popularita pasivního investování nebo automatizovaného obchodování, ale také celkově nižší likvidita trhu. Pozitivem je, že tyto největší pohyby často přicházejí v době, kdy se indexy v minulosti nacházely velmi blízko lokálního dna, tedy těsně před dalším růstem akcií směrem vzhůru.
img

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky

27.02.2018 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
img

Riziká spojené s kryptomenami - časť 2.

28.12.2017 V poslednej dobe sa na titulkoch novín čoraz viac objavuje veľmi sexy a „hot“ téma digitálnych peňazí. S tým ako sa cena bitcoinu v absolútnej hodnote dostala na úroveň hodnoty lepšieho automobilu strednej triedy, začala pútať čoraz viac pozornosti. Je však veľmi pravdepodobné, že značná časť verejnosti opomína riziká, ktoré sú spojené s týmto investičným nástrojom.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 15.6.2017

15.06.2017 Fed podle očekávání zvýšil úrokové sazby o 25 bp. Předcházela tomu ovšem zvýšená nejistota, jelikož pár hodin předtím vyšla statistika spotřebitelské inflace, která oproti očekávání zpomalila na 1,9 %. Fed dále představil aktualizovanou prognózu. Ta počítá pro tento rok s růstem jádrového indexu cen o 1,7 % r/r z původních 1,9 % r/r. Míra nezaměstnanosti byla revidována na 4,3 % r/r z 4,5 % r/r. Časová osa pro růst sazeb zůstala nezměněna, podle prognózy nás čeká jedno zvýšení o 25 bp tento rok a další tři v roce příštím. Dalším důležitým bodem byl plán snižování bilance Fedu. V brzké době začne omezovat reinvestice výnosů z držených aktiv. Pro státní dluhopisy to znamená, že v první fázi sníží objem reinvestic o 6 mld. dolarů měsíčně a během dalšího roku tuto hranici bude zvyšovat každé čtvrtletí o 6 mld. dolarů do maximální možné výše 30 mld. dolarů. U hypotečních dluhopisů (MBS) bude první snížení ve výši 4 mld. a každé čtvrtletí se bude zvyšovat o další 4 mld. na maximální hodnotu 20 mld. měsíčně. Trh očekával větší redukci aktiv, což je mírně pozitivní zpráva pro dluhopisový trh.
img

Jak dosáhnout co nejlepšího plnění pro vaše obchody

24.03.2017 Určitě budete souhlasit, že kvalita plnění obchodů je pro každého tradera jedním z klíčových aspektů tradingu. A čím je trader aktivnější, tím se pro něj kvalita exekuce stává ještě důležitější.
img

Jak se zbavit střetu zájmů se svým brokerem?

24.02.2017 Více než 95 % intradenních traderů prodělává. Být jejich protistranou musí být extrémně vydělečný byznys. Traderská logika vám zajisté napoví, že protistrana vašich obchodů nechce prodělávat. Jak nastavit vztah mezi vámi a vašim brokerem, aby se odstranil tento střet zájmů?
img

Týždenný výhľad: Obmedzené obchodné hodiny a znížená likvidita trhu

23.12.2016 Posledný týždeň bol pomerne pokojný a dá sa povedať, že aj vďaka tomu, že kalendár bol chudobný na udalosti. Obchodníci sa už viac venovali zháňaniu darčekov pod vianočný stromček než samotnej obchodnej aktivite. Dalo by sa povedať, že aj samotný trh bol čiastočne letargický a opantaný predvianočnou náladou. Výborným príkladom je EURUSD, kde sme mali týždenné pásmo "len" 150 pipov a pár je veľmi blízko úrovniam zo začiatku týždňa. Ak Vám niečo počas týždňa uniklo nájdete to v našej rekapituácii.
MILANFISCHER02-2.jpg

Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank

30.05.2016 Portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank Milanem Fischerem, se kterým jsme si povídali o probíhajících devizových intervencích Českou národní bankou (ČNB) a o případné reakci české koruny na ukončení intervencí. Milan Fischer v tomto rozhovoru také poodkryl některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
img

Elektřina jako komodita a její specifické vlastnosti ve srovnání s největším trhem světa

21.04.2016 Teorie podobnosti říká, že pokud je několik různých systémů navzájem podobných, stačí umět popsat (není důležité, zdali teoreticky nebo experimentálně) jeden z nich, a k popisu ostatních stačí použít jednoduchých operací na základě vhodných definic. Na základě znalosti jednoho systému lze sestavit modely procesů, na základě kterých lze pak předpovídat chování reálného systému při různých změnách podmínek.
img

Pravá podstata fungování finančních trhů

28.02.2016 Na finančních trzích dochází každým dnem k zajímavým pohybům trhu, které pro tradery znamenají příležitosti ke vstupům do obchodů a k realizaci případných zisků. Otázkou pro mnohé obchodníky však zůstává, jak k takovým pohybům ve skutečnosti dochází a co vlastně zapříčiňuje pohyb na trhu. Správné pochopení fungování finančních trhů přitom podle nás patří mezi základní znalosti ziskových obchodníků.
snb.jpg

Jak SNB přepsala dějiny forexu

22.01.2015 Dnešní exkluzivní článek připravil profesionální obchodník na finančních trzích, Patrik Polák, který spravuje soukromý investiční fond se specializací na obchodování měnových párů, trhu forex. Patrik Polák disponuje dlouholetými zkušenostmi s finančním trhem a s automatickými obchodními systémy. Zároveň patří mezi členy největšího nezávislého serveru věnovaného obchodování na forexu v České republice a na Slovensku FXstreet.cz. Tento článek jsme zveřejnili 21.1.2015 jako vzdělávací článek pro členy VIP zóny - Forex Asistent, kde lze nalézt další veřejně nedostupné know-how a zkušenosti elitních obchodníků včetně denních expertních výhledů trhu, podle kterých tito tradeři obchodují.
img

11.10. FX Update: Akciové trhy ovládl úlevný vzestup, ovšem měnové trhy se zatím přesvědčit nenechaly

11.10.2011 Byla příčinou nízká likvidita trhů? Nadměrná angažovanost na trzích? Nebo „iracionální veselí“ vyvolané záměrem tandemu Mer-kozy připravit nový plán? Ať už to bylo cokoli, Asie začala obchodování rozhodným příklonem k riziku, rizikové měny stoupaly jak horkovzdušný balon a Wall Street (S&P) si připsal největší jednodenní zisky za 1 a 1/2 měsíce, když poprvé od července zavřel nad 55denním pohyblivým průměrem.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní plán | Měnová politika | Apple | Evropské akcie | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Akciové trhy | EUR/CZK | Akciová burza | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Hloubka trhu | Obchodování na burze | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Transakce | Valná hromada | Bias | Bid | Bloomberg | Bod | Bonita | Breakout | Broker | Burza | CFD | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dealer | Dealing Desk | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dow Jones Industrial | ECB | ECN | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Foreign Exchange | Futures | Fúze | Gap | Grafy | HFT | Hedge | IFO index | IPO | ISIN | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | MIFID | Margin | Margin call | Obchodní příkazy | Market Maker | Market Makeři | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Open interest | P/E | Čekající příkazy | Pip | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Primární trh | Profit Target | Příkaz | Rally | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Short | Short selling | Slippage | Smart money | Splatnost | Spread | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výpis z účtu | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Komerční banka | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Axiory | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Exchange Traded Funds | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Fixed income desk | FX desk | MM desk | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | TickINSIDER | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Investiční příležitost | Credit Suisse | Burzovní obchodník | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Aktuální kurzy | Regulace | Axiory Europe | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Výrobní náklady | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Burzy | FX trh | Trim Broker | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Likvidní | Podpora | Vnitřní hodnota | Burzovní obchodování | Burzovní obchody | Kasino | Zlatý důl | Ruleta | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Google | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie online | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Analytika | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | BH Securities | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Co je akcie | Cyrrus | CZK | České koruny | Day trading | DJIA | Dolar | Dolary | Druhy akcií | ECN broker | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Elektřina | ETF fondy | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex market | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf zlata | Hodnota zlata | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak koupit akcie | Jak nakupovat akcie | Jak obchodovat s akciemi | Jak začít obchodovat s akciemi | JP Morgan | Kde koupit akcie | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Koupit akcie | Kurz EUR | Kurzy | Libra | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodujeme | Oslabení koruny | Pád rublu | Pips | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Převodník měn | Recenze | Reuters | Risk Management | Ropy | Sázky | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Transakční náklady | Trh | Unce zlata | Volatility | Vydělat peníze | Výprodej | Webinář | Webináře | WTI | Zavedení eura | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | EUR/PLN | ING | Buffett | Back office | Buy | Centrální depozitář | CEPS | Depozitář | Ex-dividend | Ministerstvo financí | Obchodní den | Protistrana | Překoupení | REIT | ROCE | Sell | Tvůrce trhu (market maker) | CTA | Finanční společnosti | Poskytovatel likvidity | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Převis | Zaknihované akcie | Tržby | Úvěr | eBook | Komise | Mezinárodní banky | Majors | Překoupeno | Tickový graf | Rozhovor | Know-how | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Burze | Commodity trading | Day trader | Day traders | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Traders | Jackson Hole | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Caterpillar | Forex asistent | Oslabení eura | Reporty | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Pokles úrokových sazeb | Úspěch | Podnikání | BMW | Averze k riziku | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Earnings | Pro tradery | Target Profit | Limitní příkazy | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Averze vůči riziku | Bankovnictví | Swapy | Posilování koruny | Opční bariéra | Obchodní styl | Firmy | Aktuální vývoj | Forwardy | Obchodování měnových párů | Pokles ceny akcií | Styl obchodování | Obchodní partner | Setkání centrálních bankéřů | Alibaba | Fibo | Propad | Bankovní tradeři | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Posílení koruny | Nejistota | Philip Morris | Stagnace | Akcionáři | Zajištění | Ethereum | Tesla | Poskytovatelé likvidity | Obchodování s finančními deriváty | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Poplatky | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Klientské operace | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Bankovní domy | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Příjmy | Volatilita trhů | Alphabet | Měny&Sazby | Aktuální cena | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Očekávání | ex | Okénko trhu | Swiss Life Select | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Investopedia | Intradenní obchody | Ukončení měnových intervencí | Breakout Trader | Benjamin Graham | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Trh kryptoměn | MiFID II | Měnové obchody | LYNX Trading | Kraken | ETH | ETC | XRP | Fincentrum | Inteligentní investor | NEST | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Investice do lithia | Jak fungují akcie | Proč investovat do akcií | Co to je dividenda | Co to je burza | Co to je broker | Jak si vytvořit strategii na investice do akcií | Jaké akcie obchodovat | Kde se inspirovat pro investice do akcií | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | E-book o investování | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Aktivní trading | Možnost diverzifikace | Chci obchodovat akcie | Altcoiny | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | FinTech | LYNX webinář | Investování do ETF | Bitcoiny | Výsledky obchodování | Podniky | Asijské akciové trhy | Regionální měny | Technologické akcie | Kurz EUR/CZK | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplaty dividend | Royal Dutch Shell | Ether | Obchodování akcií | IPO kalendář | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Pohyby akciových trhů | Pipy | Výsledky firem | Trh s kryptoměnami | Obchodní signál | Long obchod | Marihuanové akcie | Největší kryptoměna | Anticyklické akcie | Fungování trhů | Centrální depozitář cenných papírů | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodní rozhodnutí | Cena komodity | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | IPO Instacart | Technologický Nasdaq | Zákaznická podpora | Akciové futures | CNY | Akcie firmy | Vzestup bitcoinu | Brexit bez dohody | Začít obchodovat | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | Volný čas | Akcie a ETF | Prodej na krátko | Intradenní trader | Dealing | Výše dividendy | Obchodník na finančních trzích | Finanční situace | Dolarové likvidity | Dobrý obchod | Nízká nezaměstnanost | Cena akcie | Patrik Polák | Automatické systémy | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Vysoká likvidita | Rozpočet | Začínající tradeři | Objem | František Táborský | Obchod | Trh práce | Firma | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Pfizer | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Generální ředitel | Amazon | Fixed income | USDT | Vyhlídky | Americká data | Naše ekonomika | SMA | Technologický sektor | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Úroky | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vánoce | Nižší likvidita | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nike | Počet investorů | Nejlepší akcie | Nálada na globálních trzích | Shortování akcií | Ziskovost | Hospodaření | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Netflix | Dlouhodobé posilování koruny | Výplaty dividendy | Výsledky hospodaření | Poradenství | Vyšší inflace | Skončení intervencí | Dobré zprávy | Cyklus růstu | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Koronavirus | Google | Trhy | Pohyby cen | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | SARS | Pandemie | Epidemie SARS | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Obchody | SEC | Rozhodování | Co je IPO? | Medvědi | Prodávající | Portál FXstreet.cz | Expanzivní fiskální politika | Bez rizika | FinTech akcie | Ekonomické recese | Fungování finančních trhů | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Vývoj | Guru | Výkyvy | Změny trendu | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Tržní podmínky | Profitovat | Nákupy akcií | Letectví | Největší pády | Nízká likvidita | Zisk společnosti | Spotřebitelé | Historie | Komerční banky | Domácnosti | Fundament | Iracionální | Stop-Lossy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Růst | Signál | Býčí potenciál | Potenciál | Šíření nákazy | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Akcie Nvidia | Práce | Koronakrize | Strach ze ztráty | Přebytek běžného účtu | FANG | DAWN | Emitenti | Majitel | Tržní likvidity | Reddit | Posílení | Větší pokles | Data z trhu práce | 3M | Shell | Zaměstnanci | PEPSICO | FOMO | Auta | CL | Potenciální zisk | Fischer | Roční zhodnocení | JDE | ČR | Průraz | Chování trhu | Soubor pravidel | Střední Evropa | Poptávka po zlatě | Covid | Druhá vlna pandemie | ZIL | Cardano | Druhá vlna | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Silicon Valley | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Společnost XTB | Pár EUR/USD | Důvěra | Výzkumy | Ziskové pozice | Počet akcií | Kryptoměnový trh | Setkání v Jackson Hole | Coca-Cola | Zhodnocení akcií | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Budoucí vývoj | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Poptávka po akciích | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Chování ceny | Nařízení | Investice do solární energie | Solární energie | Pravidelný příjem | Akciové investování | Letecká doprava | Hlavní kryptoměna | NextEra Energy | GME | GameStop | NBP | Počasí | Růst ceny | Silné oživení | Evropské centrální banky | Držení pozice | CARA | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | FTX | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | FinTech akcie 2021 | Malá likvidita | Terra | FX Update | Pohyb ceny | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Saxo Group | Oslabení | Příležitosti | Tržní prostředí | ICT | Obchodování na trhu | Technologie | FIXED | Načasování | CAR | Chování | Společnosti | Dna | ANO | Silvergate Bank | Solana | Etherea | Pracovní den | Minulá výkonnost | Pozornost | Naše obchodní strategie | Společnost | Mads Eberhardt | TIM | Trh s platinou | Avalanche | | Zlato (XAU/USD) | Fibonacciho retracement | Trh se zlatem | Vyhlídky zlata | Murray | Silvergate Capital | Santiment | Technické korekce | Pepa Zeman | Marketingová komunikace | Centrum | Bolest | SMC | Kryptotrhy | Glassnode | Pozice tradera | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Alameda Research | Alameda | CZ | Technická korekce | Analytik kryptoměn | Pokles likvidity | GlassNode | Silvergate | Dlouhodobé posilování | Příležitosti k prodeji | Signature Bank | Ředitel banky | Zvedání sazeb | Chování obchodníků | Korekce kryptoměn | Kaiko | Vice | Signature | Tržní pohyby | Struktura | Živé obchodování | Velký pohyb | M1 | Fair Value Gap | FVG | Value Gap | EUR/USD a GBP/USD | Imbalance | Koncepty likvidity | Radek Zalubil | Bullish | Bearish | ICT a SMC | Lepší pochopení | iBOS | BOS | Breaky struktury | Praktické příklady | Strategie Smart Money | Co je to imbalance v tradingu | Imbalance v tradingu | Co je to imbalance? | Nerovnováha | Nevyváženost | Imbalance - Fair Value Gap | Neefektivita trhu | Likvidita obchodních příkazů | Pojem likvidita | Neefektivita | Sladění příkazů | FVG (Fair Value Gap) | Rozdíl ve spravedlivé hodnotě | Pojem imbalance | IOO | Imbalance Of Orders | IOO (Imbalance Of Orders) | Jak chápat imbalanci | Doplněk pro lepší analýzu trhu | Doplněk pro lepší analýzu | Agresivní pohyb ceny | Bullish struktura | Příklad vzniku imbalance | Příklad zaplněného prostoru | Mezera mezi dvěma stíny svíček | Žádná imbalance | Imbalance vytvořené z více svíček | Praktické příklady na grafu | Příklady na grafu | Imbalance vytvořené fundamentem | Imbalance vytvořené bez fundamentu | Longový pohyb | Svíčka fundamentu | Ohraničení imbalance | Bearish svíčky | Hranice imbalance | Imbalance nevytvořené fundamentem | Značení imbalancí | Značení imbalancí pomocí indikátoru | Imbalance vytvořené na bullish svíčce | Imbalance vytvořené na bearish svíčce | Imbalance pomocí indikátoru | Využití imbalancí | Potvrzení bias | Nastavení SL | Nastavení SL nebo TP | SL nebo TP | Magnet na cenu | Nerovnováha podle konceptů likvidity | Větší imbalance
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Likvidita asijské seance
Likvidita a volatilita
Likvidita dolaru
Likvidita do obchodních seancí
Likvidita kryptoměn
Likvidita meme akcií
Likvidita mezibankovního forexového trhu
Likvidita na finančním trhu
Likvidita na trhu
Likvidita obchodních příkazů

Následující klíčová slova

Likvidita v Asii
Likviditní situace
Likviditu na trhu Free Market
Likvidity Asijského high
Likvidity na trhu
Likvidity v bankovním sektoru
Likvidní
Likvidní měny
Likvidní trh
LILAUTO TRADE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít