Pátek 12. srpen 2022 23:02
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Restrukturalizace

C:\fakepath\trader-10082022-25-zm.jpeg

Zahraniční věřitelé souhlasí s návrhem Ukrajiny na dvouleté zmrazení splátek

10.08.2022 Zahraniční věřitelé souhlasí s návrhem ukrajinské vlády na dvouleté zmrazení splátek ukrajinských státních dluhopisů v hodnotě téměř 20 miliard dolarů (zhruba 470 miliard Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters ze zprávy pro regulátory. Tento krok Ukrajině čelící ruské invazi umožní vyhnout se platební neschopnosti, píše Reuters.
img

Americké akciové indexy v průběhu obchodování rostou

05.08.2022 Podle zprávy amerického ministerstva práce se počet Američanů, kteří poprvé požádali o podporu v nezaměstnanosti, minulý týden zvýšil o 6 tisíc a dosáhl 260 tisíc. I analytici očekávali v průměru nárůst z dříve oznámené úrovně z předchozího týdne na 260 tisíc.
C:\fakepath\cez.jpg

Analytici: Za poklesem ceny akcií ČEZ jsou vládní úvahy o dodatečném zdanění

02.08.2022 Za současným poklesem ceny akcií energetické společnosti ČEZ stojí vládní úvahy o tom, že zvýšené zisky firmy by mohly být dodatečně zdaněny. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Tento možný krok vlády většina expertů považuje za chybu. Od začátku roku na vrchol, který byl 9. června, přidaly akcie ČEZ na pražské burze 47 procent, od té doby ale odepsaly 18 procent, vyplývá z dat burzy.
C:\fakepath\mmf2.png

Zambie díky souhlasu věřitelů může dostat od MMF úvěr 1,4 miliardy dolarů

31.07.2022 Věřitelé Zambie se zavázali, že budou jednat o restrukturalizaci dluhu této africké země. Jejich rozhodnutí uvítala zambijská vláda i výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Rozhodnutí podle ní otevírá cestu k rozvojovému úvěru za 1,4 miliardy dolarů (33,7 miliardy Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters.
img

Bitcoin se do 5 let dostane na 500 000

20.07.2022 CEO Galaxy Digital a miliardář Mike Novogratz tvrdí, že navzdory pokračujícímu medvědímu krypto trhu dosáhne bitcoin v příštích 5 letech hodnoty 500 000 USD.
C:\fakepath\cez.jpg

Plán restrukturalizace ČEZ by měl být hotový do poloviny roku 2023

14.07.2022 Vláda by měla do poloviny příštího roku připravit plán restrukturalizace státní energetické společnosti ČEZ. Agentuře Reuters to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podrobnosti ale neuvedl. V červnu ve svém televizním projevu sdělil, že stát chce mít v blízké budoucnosti pod kontrolu celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny.
C:\fakepath\trader-07072022-23-zm.jpg

Nová bankovní rada ČNB poprvé zasedala a rozdělila si kompetence

07.07.2022 Bankovní rada České národní banky dnes poprvé zasedala v novém složení a schválila rozdělení kompetencí jednotlivých členů. Nový guvernér Aleš Michl povede sekci kancelář, sekci správní a samostatné odbory interního auditu a lidských zdrojů. ČNB o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
img

Akcie na pražské burze během týdne nepatrně oslabily o 0,2 procenta

24.06.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne nepatrně oslabily. Index PX klesl o 0,2 procenta na 1288,2 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší růst zaznamenaly opět akcie výrobce antivirových programů Avast. Nejvýraznější pokles naopak postihl cenné papíry Erste Group. V předchozím týdnu akcie na pražské burze klesly o 1,9 procenta.
C:\fakepath\trader-23062022-24-zm.jpeg

Restrukturalizace ČEZ by se mohla uskutečnit do dvou let, uvedl Fiala

23.06.2022 Je důležité, aby Česká republika měla rozhodující vliv na kritickou a energetickou infrastrukturu. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je restrukturalizace společnosti ČEZ, která by se mohla uskutečnit do dvou let. Český premiér Petr Fiala to dnes řekl novinářům v Bruselu před zahájením dvoudenního summitu Evropské unie.
C:\fakepath\coinbase.jpg

Kryptoměnová burza Coinbase propustí 18 procent zaměstnanců

14.06.2022 Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global zruší 1100 pracovních míst, což odpovídá zhruba 18 procentům celkové pracovní síly firmy. Burza se snaží snížit náklady v době poklesu finančních trhů, oznámil dnes na firemním blogu ředitel společnosti Brian Armstrong.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: V případě platební neschopnosti Ruska čeká investory mnoho sporů

07.06.2022 Pokud se Rusko vinou zahraničních sankcí ocitne v platební neschopnosti, čeká držitele dluhopisů změť finančních, politických a právních sporů. Zatím ale není jasné, jakým způsobem bude případná platební neschopnost vyhlášena, uvedla agentura Bloomberg. Moskva zatím byla schopna zahraniční dluh navzdory sankcím obsluhovat, ale to se pravděpodobně změní, protože Spojené státy zemi uzavřely další cestu k věřitelům. Dotklo se to plateb zhruba za 100 milionů USD (2,3 miliardy Kč) splatných 27. května.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Šéfka MMF kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

23.05.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit roztříštěnost globální ekonomiky, varovala na svém blogu šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Zrušení desítky let trvající integrace by podle ní znamenalo, že svět by se stal chudším a nebezpečnějším.
img

Týden na akciových trzích: Praha vládla všem, skrze ČEZ, ostatní daleko za jejím výkonem

20.05.2022 Z makrodat byly důležité ceny průmyslových výrobců v Německu a u nás. Dopadly výrazně nad odhady. To jsou samozřejmě silné proinflační tlaky, které se s největší pravděpodobností projeví i ve spotřebitelských cenách.
img

Under Armour klesá po konci CEO Friska

19.05.2022 Akcie Under Armour (UA.US) se ve čtvrtek propadly o více než 10,0 % poté, co Morgan Stanley snížil rating akcií společnosti zabývající se sportovním vybavením na „neutral“ z „overweight“ s tím, že důvěra v její obrat klesá poté, co generální ředitel Patrik Frisk oznámil, že odstoupí s platností od 1. června. Představenstvo společnosti rozhodlo, že je čas přejít z pozice restrukturalizace, na kterou Frisk dohlížel od svého nástupu do společnosti v roce 2017.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB pravomocně odebrala bankovní licenci Sberbank CZ

02.05.2022 Česká národní banka pravomocně odebrala bankovní licenci Sberbank CZ. Centrální banka o tom dnes informovala na webu. Kroky k odnětí licence banky, která je navázána na Rusko, zahájila ČNB 28. února. Důvodem bylo zhoršení situace Sberbank CZ kvůli odlivu vkladů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

S&P zhoršila úvěrové hodnocení Srí Lanky na selektivní platební neschopnost

25.04.2022 Společnost S&P Global Ratings zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Srí Lanky na známku selektivní platební neschopnost (selective default, SD). Učinila tak poté, co vláda minulý týden nezaplatila úroky z dolarových dluhopisů. Obchodování na akciové burze ve Srí Lance bylo dnes znovu přerušeno poté, co se hlavní index při znovuotevření po dvou týdnech propadl o 12,6 procenta. Informují o tom agentury Bloomberg a AFP.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Vedoucí MMF a Světové banky varují před dluhovou krizí v chudých zemích

21.04.2022 Vedoucí Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) včera varovali, že rostoucí úrokové sazby tlačí na nejchudší země světa, které se potýkají s pandemií covidu-19 a rostoucími cenami potravin. Prezident SB David Malpass na tiskové uvedl, že "zejména v nejchudších zemích dochází k obrovskému nárůstu dluhů". Vedle "dluhové krize" se debaty na jarním zasedání MMF a SB podle Malapasse zaměřují na ruskou invazi na Ukrajinu, pandemii a zpomalující světovou ekonomiku.
img

Věřitelé zadlužených ČSA dnes rozhodnou o přijetí reorganizačního plánu

28.03.2022 Věřitelé zadlužených Českých aerolinií (ČSA) dnes rozhodnou o přijetí reorganizačního plánu dopravce a tím i o dalším osudu firmy. Reorganizační plán, který vypracovala mateřská společnost Smartwings, počítá s tím, že investorem v ČSA se má stát nová firma Prague City Air, kterou vlastní majitelé Smartwings Jiří Šimáně a rodina Vikových. Podle reorganizačního plánu poskytne firma letecké společnosti vypořádací úvěr 125 milionů korun, ze kterého budou vyplaceni věřitelé. ČSA jsou od loňského března v úpadku, v červnu soud povolil jejich reorganizaci.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Long signál na akcie Deutsche Bank (DBK)

23.02.2022 Deutsche Bank je největší bankovní společnost v Německu a je jedním z předních světových poskytovatelů finančních služeb. Společnost přitom zaujímá vedoucí postavení v oblasti mezinárodního obchodování s cizími měnami, dluhopisy a akciemi.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie vloží 2,1 miliardy eur do energetické firmy EDF, která má potíže

18.02.2022 Francouzský stát vloží do energetické společnosti EDF 2,1 miliardy eur (51,2 miliardy Kč). V rozhovoru s rozhlasovou stanicí RTL to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podnik má finanční potíže mimo jiné kvůli nařízení státu, aby prodával elektřinu pod tržní cenou, a rovněž kvůli výpadkům jaderných reaktorů. EDF proto vyhlásila akční plán a prodejem akcií chce zvýšit kapitál o 2,5 miliardy eur.
img

Může se Hertz vyhnout bankrotu?

15.02.2022 Pandemie koronaviru vytvořila globální ekonomickou krizi. Mnoho společností bylo přinuceno vyhlásit bankrot, nebo fungují "na hraně". Někteří investoři vidí v nákupu těchto společností příležitost a nakupují jejich akcie i přesto, že byl vyhlášen bankrot. Hertz je perfektním příkladem. Přestože požádal o ochranu před věřiteli, tak se jeho akcie včera obchodovaly až s 500 % ziskem od počátku června, a to máme za sebou pouze 10 dní nového měsíce!
img

Technická analýza páru BTC/USD na 9. února 2022

09.02.2022 Podle oficiálních údajů vlastnila Tesla, společnost Elona Muska vyrábějící elektromobily, na konci roku 2021 přibližně 2 miliardy USD v bitcoinech. "Reálná hodnota" bitcoinů držených Teslou činila k 31. prosinci 2021 1,99 miliard USD, uvedla společnost ve své každoroční páteční zprávě pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzu.
C:\fakepath\top-03012022-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.01.2022 1) Jihokorejský výrobce baterií LG Energy Solution (LGES) plánuje zahájit obchodování se svými akciemi na burze v Soulu 27. ledna. Firma dnes v rámci plánované primární nabídky akcií, která má být největší v zemi, otevřela investorům své účetnictví. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na předběžný dokument se základními podmínkami nabídky.
C:\fakepath\Evergrande.jpg

Zadlužená čínská společnost Evergrande pozastavila obchodování akcií v Hongkongu

03.01.2022 Hluboce zadlužená čínská realitní společnost China Evergrande Group pozastavila obchodování svých akcií na burze v Hongkongu v situaci, kdy investoři čekají na plán restrukturalizace. Důvod pro tento krok podle stanice BBC neuvedla.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.12.2021

20.12.2021 Společnosti Evergrande a Kaisa de facto zdefaultovaly. Lze konstatovat, že čínské autority situaci poměrně dobře zvládly. Od konce srpna bylo v případě Evergrande jasné, že default přijde. Čínské vedení vyslalo jasný signál, že nejzadluženějšího developera sanovat nebude. Nejprve firma platila úroky na dolarových emisích. Tím dokázala odvrátit šok – zároveň však byli investoři připravováni na to, že restrukturalizace je nevyhnutelná.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.12.2021

13.12.2021 Evergrande nezaplatila dlužné kupónové platby ani po uplynutí 30-denní lhůty. Fitch shodila rating bondů na tzv. restricted default. V praxi to znamená, že společnost na některých závazcích formálně zdefaultovala, proces jednání s věřiteli ještě nezačal. Podobně jednala agentura i v případě dluhopisů druhého nejvíce zadluženého developera, společnosti Kaisa.
C:\fakepath\akcie-09122021.jpg

Čínský Evergrande – Krůček od krachu

09.12.2021 Čínské drama s hlavní postavou Evergrande má další dynamické pokračování. Poté, co v listopadu Evergrande stihl splatit své splatné pohledávky a finanční svět si oddychl, tento týden nastal dramatický zvrat. Evergrande nezaplatil dlužné úroky z dluhopisů a americká ratingová agentura Fitch Ratings mu snížila rating na hodnotu RD - Restricted default. Co tomu přecházelo?
img

Změny v Alibaba Group (BABA)

07.12.2021 Čínská společnost Alibaba Group (BABA) jmenovala nového finančního ředitele a v pondělí oznámila plán restrukturalizace svých rozsáhlých aktivit v oblasti e-obchodování. Akcie Alibaby ve výsledku prudce vzrostly.
img

Asijské trhy obchodují kvůli šíření omikronu smíšeně

06.12.2021 Asijsko-pacifické trhy dnes obchodovaly smíšeně uprostřed šíření nového kmene covidu-19 omikronu. Čínský Shanghai Composite vzrostl 0,37 %, Shenzhen Composite ztratil 0,08 % a index Hang Seng klesl o 1,2 %. Jihokorejský KOSPI mírně vzrostl o 0,03 %. Index S&P/ASX 200 klesl zanedbatelně o 0,02 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.10.2021

25.10.2021 Čínský developer překvapivě splatil úroky na dolarových dluhopisech. Stalo se tak v pátek, tedy den před koncem třicetidenní lhůty. Tato zpráva však není v kontextu celkového hospodaření firmy až tak zásadní. Evergrande si pouze koupila čas. Již tento pátek skončí lhůta pro možnost splacení další dlužné úrokové platby ($47 m). Určitá forma restrukturalizace je takřka nevyhnutelná. Pravděpodobný scénář je převzetí operací firmy lokálními vládami. Vyplacení kupónu znamená, že firma prozatím nebude čelit žalobám a vyhne se jednání s věřiteli. K mírně pozitivnímu sentimentu přispěly i informace o obnově některých pozastavených rezidenčních projektů v jižní Číně.
C:\fakepath\bossa-19102021-4.png

Bossa v České republice končí, ale celý tým pokračuje

19.10.2021 Jak už někteří z vám mohli zaznamenat, brokerská společnost BOSSA učinila rozhodnutí ukončit své působení na českém trhu a to po 9 úspěšných letech z důvodu restrukturalizace a záměru soustředit se výhradně na domácí polský trh. Během těchto let jsme pro vás připravili spousty vzdělávacích akcí, soutěží, potkávali jsme se s vámi na různých seminářích, a roadshows. Jménem celého týmu bych chtěla touto cestou všem naším klientům ale i příznivcům poděkovat za společně strávený čas, ochotu s námi obchodovat, vzdělávat se a posouvat své znalosti ze světa tradingu na další úroveň ať už v rámci zmíněného vzdělávání nebo skrze naše obchodní manažery.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Global Times: Podíl v China Evergrande se chystá převzít Hopson Development

04.10.2021 Podíl v krachujícím čínském developerovi China Evergrande se chystá převzít společnost Hopson Development. Za 51procentní podíl v její divizi správy majetku hodlá zaplatit více než 40 miliard hongkongských dolarů (asi 112 miliard Kč), píše státní list Global Times. Zpráva přichází poté, co dnes obě firmy požádaly, aby bylo pozastaveno obchodování s jejich akciemi na hongkongské burze kvůli oznámení velké obchodní transakce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.10.2021

04.10.2021 Během minulého týdne Evergrande opět promeškala platbu na dolarových dluhopisech. Developer v současnosti neposkytl žádný komentář. Firma prodala podíl v jedné z regionálních bank asi za $1,5 mld. V kontextu celkových závazků, které činí $300 mld. jde však o zanedbatelnou částku. Mírně pozitivní zprávou je zvýšený zájem o dluhopisy společnosti ze strany specializovaných distressed fondů. Tyto fondy se zaměřují na papíry firem, které se nachází blízko bankrotu. Záměrem takových investorů je koupit bondy za zlomek nominálu a očekávat, že během restrukturalizace se jim podaří získat zajímavější částku. Lze tak říci, že tito investoři vnímají šanci na alespoň částečně úspěšnou restrukturalizaci firmy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021

27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
img

Pomůže čínská vláda Evergrande a překvapí Fed? Americké trhy opatrnější než evropské

21.09.2021 Dnešek v Evropě znamená na akciích nápravu po negativním vstupu do tohoto týdne. Akciové indexy si drží, nebo ještě rozšiřují své zisky. DAX a CAC 40 jsou +1,5 pct, AEX či FTSE 100 přidávají lehce přes procento. Amerika, která se začala zvedat už včera před závěrem, ale takový optimismus nevykazuje. Zdejší hlavní indexy si připisují jen kolem čtvrt procenta.
img

Smartwings chtějí prodloužit lhůtu pro reorganizační plán ČSA do února

20.09.2021 Letecká společnost Smartwings požádala soud o prodloužení lhůty na reorganizační plán pro České aerolinie (ČSA) do února příštího roku. Firma nyní dokončuje jednání s Airbusem, který patří mezi největší věřitele zadlužených ČSA. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku, upozornil na to server zdopravy.cz. ČSA jsou v úpadku od března, insolvenční soud v červnu pověřil mateřskou firmu Smartwings, aby do čtyř měsíců zpracovala reorganizační plán. O případném prodloužení lhůty rozhodne Městský soud v Praze.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zatím bude velmi opatrná

20.09.2021 Americká centrální banka bude jen opatrně naznačovat blížící se začátek utažení měnové politiky. Předstihové indikátory v eurozóně ukážou na zpomalující expanzi výroby i služeb. Volby do Spolkového sněmu Německa mohou přinést větší volatilitu na evropský trh. V Číně se bedlivě sleduje vývoj potíží společnosti Evergrande. Maďarská centrální banka pravděpodobně tento týden opět zvýší úrokové sazby. Čeští centrální bankéři by opět mohli verbálně signalizovat ochotu urychlit tempo zvyšování úrokových sazeb.
img

Nvidia akcie a jejich famózní růst. Je správný čas investovat?

08.07.2021 V dnešní analýze se po několika týdnech vrátíme do světa výpočetní techniky, neboť se zaměříme na Nvidia akcie. Cena akcie NVDA zažívá silný růst zejména v důsledku dlouhodobého nedostatku čipů na trhu.
img

Akcie Coca-Cola a jejich nedávný pokles. Opravdu za to může Ronaldo?

23.06.2021 Po minulé analýze na akcie aerolinek Lufthansa výrazně odbočíme, neboť se tentokrát zaměříme na akcie Coca-Cola. Tyto cenné papíry se před pár dny dostaly do popředí novinových zpráv díky eskapádě ze strany jednoho z nejznámějších hráčů fotbalu Christiana Ronalda.
img

Akcie Airbus rostou. Překoná cena akcie AIR hodnoty z dob před pandemií?

10.06.2021 V dnešní analýze se vrátíme k sektoru producentů letecké techniky. Tentokrát se podíváme na akcie Airbus. Tato letecká společnost je největším konkurentem společnosti Boeing, kterou jsme nedávno analyzovali. Airbus již delší dobu těžil z problémů svého amerického konkurenta. Převzal dokonce od Boeingu i znační podíl na trhu. Během pandemia zaznamenala cena akcie Airbus prudký pád. Posledních pár měsíců ale cena opět roste.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
img

Akcie Deutsche Bank: Blýská se po rekordním propadu ceny akcie na lepší časy?

02.06.2021 Od poslední analýzy na akcie McDonald’s zase výrazně odbočíme, jelikož se tentokrát zaměříme na bankovní sektor. Konkrétně na akcie Deutsche Bank, protože se dlouhá léta jedná o velmi zajímavý (až kontroverzní) akciový titul.
img

Akcie Gamestopu padají před zveřejněním Q4 výsledků o 4 %

23.03.2021 Gamestop (GME.US), akcie oblíbená u klientů Robinhoodu, bude po uzavření trhů reportovat finanční výsledky. Očekává se zisk na akcii ve výši $1,35 a tržby ve výši $2,211 mld. Firemní investoři výsledky očekávají s napětím, nicméně malí obchodníci vyjadřují na WallStreet Bets fóru názor, že budou akcie dále nakupovat bez ohledu na finanční výsledky. Během dnešní seance klesají akcie o 4 %, a to kvůli zprávám o odchodu vysoce postaveného manažera. Finanční ředitel společnosti Jim Bell již před nějakou dobou ohlásil plány na odchod, což je důsledkem restrukturalizace ohlášené největším akcionářem, kterým je společnost Chewy.com spoluzaložená Ryanem Cohenem.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělsko podpoří malé a střední firmy částkou 11 miliard eur

12.03.2021 Španělská vláda dnes schválila soubor opatření za 11 miliard eur (přes 288 miliard Kč) na pomoc malým a středním podnikům. Balík, který má firmám pomoci vypořádat se s dopady koronavirové krize, zahrnuje mimo jiné sedm miliard eur přímé podpory. Informoval o tom dnes španělský kabinet.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie firem z konglomerátu HNA kvůli žádosti o bankrot klesají

01.02.2021 Akcie firem z čínského konglomerátu HNA Group dnes klesají. Skupina v posledních dnech oznámila, že věřitelé požádali o bankrot a že akcionáři tří jejích firem zpronevěřili téměř deset miliard USD (214,4 miliardy Kč). HNA kdysi byla jednou z nejvýznamnějších čínských firem, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Kuba-peso.jpg

Kubánská ekonomika podle ministra letos klesla o 11 procent

18.12.2020 Kubánská ekonomika v letošním roce kvůli pandemii, přísnějším americkým sankcím a domácí nevýkonnosti klesla o 11 procent. Uvedl to v projevu v kubánském parlamentu ministr hospodářství Alejandro Gil. V příštím roce však čeká oživení a hrubý domácí produkt by měl vzrůst o šest až sedm procent. Plné oživení z letošního prudkého poklesu má kubánské ekonomice trvat dva roky.
C:\fakepath\USA.jpg

Bankroty v USA jsou navzdory pandemii na 14letém minimu

04.12.2020 Bankroty ve Spojených státech jsou navzdory opětovnému nárůstu počtu nových onemocnění covidem-19 a zhoršujícímu se výhledu ekonomiky na více než 14letém minimu. Vyplývá to z údajů společnosti Epiq. V listopadu byl počet bankrotů nejnižší od ledna 2006, návrh na povolení oddlužení podalo 34.440 subjektů. Ubylo především nefiremních žádostí.
C:\\fakepath\\ecb dluhopis.jpg

ECB: Zisky bank zatím zůstanou slabé, je třeba restrukturalizace

16.11.2020 Ziskovost evropských bank se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpověděl to dnes podle agentury DPA viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Upozornil rovněž, že pandemie covidu-19 vytváří tlak na urychlení restrukturalizace evropského bankovního sektoru.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Z akcií aerolinek si nejlépe vedou zkrachovalé Jet Airways

03.11.2020 Všechny letecké společnosti se kvůli koronaviru ocitly ve finanční tísni a jejich akcie prudce klesají. Akcie jedné letecké společnosti, která ale od dubna 2019, kdy přestala být schopná splácet své dluhy, nelétá, si vedou mimořádně dobře. Akcie indické Jet Airways India v letošním roce posílily o téměř 150 procent, zatímco dílčí index leteckých společností agentury Bloomberg, který zahrnuje 27 největších aerolinek světa, klesl o 42 procent.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Manager Magazin: Adidas se chystá prodat značku Reebok

22.10.2020 Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas se chystá prodat svou dceřinou americkou značku Reebok. Na svém webu to bez uvedení zdrojů píše časopis Manager Magazin. Adidas firmu Reebok koupil v roce 2005, aby lépe konkuroval jedničce na trhu, americké firmě Nike.
C:\fakepath\m-01102020-lv.gif

Největší rafinerie v USA Marathon propustí 12 procent zaměstnanců

01.10.2020 Největší americká rafinerská společnost Marathon Petroleum propustí ve Spojených státech zhruba 2050 zaměstnanců, tedy 12 procent celkové pracovní síly. Své rozhodnutí firma v noci na dnešek odůvodnila pandemií nemoci covid-19, která prudce snížila globální poptávku po pohonných hmotách.
img

Graf dne: Libra klesá kvůli Brexitu už pátou seanci v řadě

08.09.2020 Tvrdá vyjednávací taktika Borise Johnsona o Brexitu si začíná vybírat svoji daň na britské měně. Pár GBPUSD ztrácí už pátou seanci v řadě, když se dnes přiblížil úrovni 1,3000. Jedná se o nejdelší řadu poklesů od května. Johnson pohrozil opuštěním rozhovorů o nové obchodní dohodě s EU, přestože "hard" Brexit by poškodil ostrovní ekonomický růst i zaměstnanost. Na libru však mělo negativní dopad také vyjádření hlavního ekonoma BoE Andyho Haldana, který se vyslovil proti pokračování programu na podporu zachování výše mezd. Dle jeho vyjádření by pokračující podpora znamenala oddálení tolik potřebné restrukturalizace britské ekonomiky. Britskou měnu může v následujících týdnech dále tížit absence dohody o Brexitu, pokud nebude uzavřena, a úroveň 1,30 by tlak medvědů nemusela ustát.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

S&P: Argentina se už nenachází v selektivní platební neschopnosti

08.09.2020 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings (S&P) zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Argentiny. Země už se podle ní nenachází v selektivní platební neschopnosti. Agentura tak reagovala na restrukturalizaci argentinského státního dluhu v objemu přes 100 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč), kterou považuje za úspěšnou. Agentura zvýšila ratingovou známku na CCC+ z SD (selektivní platební neschopnost). Rating se ale nachází hluboko ve spekulativním pásmu.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 1.9.2020

01.09.2020 Investorům pomohl i slabší dolar, díky kterému jsou americké akcie atraktivnější pro zahraniční investory.
img

Globální pandemie Covid-19 aneb návrat do roku 1993

24.08.2020 Bank of America vytvořila vynikající graf, který ukazuje, kolik kvartálů růstu HDP bylo ztraceno kvůli recesi způsobené globální pandemií Covid-19. V některých případech jsou poklesy reálného ekonomického výstupu stěží uvěřitelné. Například Itálie ztratila téměř 120 kvartálů růstu HDP a úroveň ekonomické aktivity se tak v letošním druhém kvartálu dostala na úroveň třetího kvartálu roku 1993!
img

Odstartovala lavina žádostí "ochrany před věřiteli". Jde o začátek kolapsu velkých firem?

13.07.2020 Nemuseli jsme čekat příliš dlouho, než odstartoval řetězec oznámení o tom, že velké společnosti, které fungují celá desetiletí, žádají o ochranu před věřiteli, případně přistupují k restrukturalizacím. Důsledky související s oslabením ekonomiky kvůli pandemii COVID-19 si tak postupně vybírají svou daň. A to navzdory snaze států pomoci co nejvíce firmám prostřednictvím stimulace ekonomiky a poskytnutí státní podpory.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Těžař plynu z břidlic Chesapeake požádal o bankrotovou ochranu

29.06.2020 Společnost Chesapeake Energy Corp., průkopník těžby ropy a plynu z břidlic, požádala o soudní ochranu před věřiteli. Firma se tak stala největším těžařem ropy a plynu, který za posledních několik let vyhlásil bankrot. Problémy firmě způsobil vysoký dluh a dopady pandemie nemoci covid-19 na energetický trh, napsala agentura Reuters.
img

Wirecard přiznává, že chybějící peníze zřejmě neexistují

22.06.2020 Německá finanční společnost Wirecard uvedla, že účty s chybějící částkou zhruba 1,9 miliardy eur (50,7 miliardy Kč), kvůli kterým auditoři EY minulý týden odmítli podepsat účetní závěrku, zřejmě vůbec neexistují. Částka představuje asi čtvrtinu celkové rozvahy firmy. Wirecard současně uvedl, že nezveřejnění výsledky za loňský rok a za první čtvrtletí roku letošního. Zrušil také výhled hospodaření. Budoucnost firmy je tak nejistá a bude záviset na vstřícnosti bank, upozornila agentura DPA.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

Česká pošta čeká na 3,3 miliardy korun od státu

07.10.2019 Česká pošta chystá další změny. Stát jí má příští rok vyplatit dluh ve výši 3,3 miliardy. Čeká se na schválení Evropské komise. Informaci zveřejnil premiér Andrej Babiš.
img

Řecká vláda zahájí výměnu dluhopisů 8. března. Bez ECB bude další pomoc až za 170 mld. EUR

20.02.2012 Řecko chce s výměnou dluhopisů pro soukromé investory začít 8. března a skončit 11. března. Schválila to podle agentury Reuters v sobotu řecká vláda. Investoři kvůli výměně starých dluhopisů za nové přijdou zhruba o 70 procent svých investic do řeckého dluhu. Zároveň se tak však splní důležitá podmínka pro získání dalšího záchranného úvěru od trojky mezinárodních institucí. Detaily dalšího balíku sice ještě budou podle všeho vznikat na dnešní schůzce ministrů financí eurozóny, ale v kuloárech už se mluví o přiřknutí dalších financí.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | BIS | G20 | HDP | Obchodní deník | Divergence | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Hyperinflace | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Swiss Life | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Konsolidace | DAX | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ECN | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | High | IFO index | Index PX | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Kiwi | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Tištění peněz | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Maturity | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Bank of America | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | RMB | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Dluhopisové trhy | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Euforie | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | Bohatství | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | GBPUSD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Akcie Lufthansa | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Brokerská společnost | Cena | Cena akcií | Ceny drahých kovů | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Engulfing | Eura | Euro finance | Evropská banka | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | InstaForex | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | J&T | EBay | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz akcií | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Pád rublu | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Španělská ekonomika | Tapering | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Webinář | Webináře | WTI | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | ING | Andrej Babiš | Buy | CEPS | Daniel Beneš | EBITDA | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | Petr Kellner | Protistrana | Redukce | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hlavní trh | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Miliardář | Bailout | Commission | Komise | Kontrakt | Volby | S/R hladiny | Cukr | Poradenská společnost | Burza dnes | Burze | Investment | Moody's Investors Service | Unicredit | BPI | DPA | Bernstein | Natixis | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Investing.com | Macquarie | Mitsubishi | Ole Hansen | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Reporty | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Magnát | Realitní magnát | Podnikatel | Podnikání | Rolls-Royce | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Henry Hub | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Americké trhy | Bankovnictví | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Velké banky | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | Americké burzy | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Index burzy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční injekce | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | BDO | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Analytik J&T Banky | Krize | Investiční stratég | Finanční ústav | Investovat do akcií | S&P Global Ratings | Výnosy | Rizikové investice | Očekávání analytiků | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Bankovní společnost | Německý Ifo index | Internetové firmy | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | Grant Thornton | TPG Capital | ex | Akcie firem | Ruské akcie | Skupina PPF | Bloomberg Commodity Index | Aleš Michl | Breakout Trader | Coinbase | Investiční firmy | Obchodování s cizími měnami | BTC/USD | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | Štěpán Hájek | Crypto | Investiční skupiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | Zonky | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | OPEC+ | Posilování dolaru | Obchodní bariéry | Podniky | Evropské akciové trhy | Long signál | FAANG | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Short signál | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | IG | Růst úrokových sazeb | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Michal Stupavský | Cenné papíry Erste | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Zájem o dluhopisy | Obchodovat s akciemi | Ceny zemního plynu | Německé banky | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Nárůst bitcoinu | Norský fond | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Americké HDP | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Německé firmy | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | NVDA | Finanční svět | Americké společnosti | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Akcie Netflixu | Gazprom | Capital Partners | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Likvidita na trhu | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Ekonomické problémy | WeWork | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Hongkongská burza | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Overbalance | Argentinská ekonomika | Vyjednávání o brexitu | Thomas Cook | Energetické firmy | ESG | Předstihové indikátory | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Nejlepší výsledky | Equinor | Hospodářské dopady | Cena akcie | Společnost BOSSA | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Celkové příjmy | Deficit | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Peter Garnry | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Kryptoměnová burza | Ropné firmy | Trinity | LNG | Evropské firmy | Hlavní index burzy | Obchod | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | CETA | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Luis De Guindos | Riziko pro investory | Primární nabídky | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Technické analýzy | Pfizer | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Bilance | Zasedání vlády | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Co bude | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Lagardeová | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | All Time High | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Domácí měny | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Macquarie Asset Management | AFP | FT | Růst české ekonomiky | Dluhopisoví investoři | Swingové maximum | Too Big to Fail | Vládní bondy | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Průmysl | Předvolební průzkumy | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | CBDC | Impuls | SoftBank Group | Výrazný pokles | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Kotační výbor | Přehled o dění | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | David Malpass | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | První den obchodování | Airbus | Dieselgate | Události roku | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | Libra klesá | Vánoce | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | SPD | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Události v ČR | Peking | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Obchodování na akciové burze | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Růst poptávky | CFA | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Odškodné | Netflix | Celsius Network | List Financial Times | Dobrá data | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Světová banka (SB) | Budoucnost | Centrální vláda | Ifo | Zemědělství | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Vzdělávat se | Podnik | Proinflační | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Počet bankrotů | Cenové tlaky | Ceny energií | Horší data | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Impérium | Většinový podíl | Asijské indexy | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Burzy v Hongkongu | Boeing | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | BABA | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | BP | Kiwi.com | Tenza | Adidas | Americká společnost | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Indikátor RSI | Marek Mora | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Noviny | Dopady epidemie koronaviru | Průměrná mzda | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | WP | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Mince | Profitovat | Shenzhen Composite | Akcie Tencent | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Kabinet | Energetické společnosti | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Anton Siluanov | Gazprombank | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Viceprezident | Pád ceny | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Onemocnění | Ekologické organizace | Texas | Zdanění bank | Valné hromady | Katar | MPO | MF | Náhrady mezd | Komentátor | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Enormní zájem | Anomálie | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Dopady pandemie na ekonomiku | Automobilový trh | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Alibaba Group (BABA) | Akcie Apple (AAPL) | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Závislost | Sláva | Práce | Magdaléna Korniová | Podíl na trhu | Africké země | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Cigna | Dopady koronavirové krize | Ministři | Chřipka | Cena benzínu | Španělská vláda | Akcie Walmart | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Majitel | AMC | EP | Statistiky | Uzavření trhů | Poradenské společnosti | Propad ceny | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Producenti ropy | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Debata | Posílení | Joe Biden | Regulační rámec | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Data z trhu práce | Cenový pokles | Čtvrtletní výsledky | 737 MAX | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Zaměstnanci | Dopravci | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Finanční riziko | Oddlužení | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Leasing | Růst EBITDA | Dluhy | Toyota Motor | Průmyslové kovy | ONE | RBI | Rekordní propad | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Xiaomi | CNN Prima News | Konsorcium | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Velké peníze | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Prezident SB | Manažeři | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Renault | PMI v eurozóně | Fischer | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Inflace v Turecku | Ekonomické zotavení | Technologické centrum | OKD | Kia | JDE | Unie | ČR | Hertz | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Francouzský ministr | Rozhodnutí soudu | Společnost BP | OCBC | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Markus Braun | Covid | Cardano | Vyspělé technologie | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Bank of Philippine Islands (BPI) | Bank of Philippine Islands | BDO Unibank | Filipínská centrální banka | Výhled hospodaření | Budoucnost firmy | Vstřícnosti bank | Snížení nákladů | Ukončení činnosti | Akcie společnosti Wirecard | Pátrání po penězích | Bankovní certifikát | Druhá vlna | Firma ČEZ | Nadia Calviňová | Ministryně hospodářství | Vlna koronaviru | Vrcholoví manažeři | Těžař plynu z břidlic | Těžař plynu | Chesapeake Energy Corp. | Chesapeake | Skupina Smartwings | Akcie aerolinek | Letecký průmysl | Den obchodování | Úroda | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Zasedání MMF | Zasedání MMF a SB | Dopad pandemie | MAM | E.ON | Ceny emisních povolenek | Silicon Valley | Šance | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Reálná hodnota | Zotavení ekonomik | Insolvence | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Důvěra | Caixin | List Global Times | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Pravděpodobné výsledky | Hyundai Motor | Zisk z obchodování | BHP Group | Počty nakažených | VHM | Vládní koalice | Virgin Galactic | Výrobce pneumatik | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Airbus Group | Akcie Airbus | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výrobní sektor | Christian Sewing | Deutsche Bank Christian Sewing | Představitelé ECB | LEND | Výrobce baterií | SPAC | Klimatické změny | Kuba | Alejandro Gil | Odborníci | Kubánská ekonomika | Peso | Rentabilita | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Prognóza Fedu | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Největší rafinerie | Největší rafinerie v USA | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Speedway | Seven & i Holdings | CZG - Česká zbrojovka Group | Druhá vlna koronaviru | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Akční plán | Česká republika | Epiq | Dnes na pražské burze | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | FiveThirtyEight | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Zambie | MicroStrategy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Protiepidemická opatření | Nařízení | Manager Magazin | Reebok | TPG | Intel | První obchodní den | Bidenovo vítězství | Moneta | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bed Bath & Beyond | BBBY | PFE | Zveřejnění výsledků | Očekávané výnosy | Odklad splátek | Dimensions Corporate Finance Services | EP Global Commerce (EPGC) | Nestabilní situace | Ruské společnosti | Tempo inflace | MCD | Bull run | Zisky bank | Ziskovost evropských bank | Letecká doprava | Blockchainové technologie | Akcie Qualcomm | Akcie Qualcomm (QCOM) | Qualcomm (QCOM) | QCOM | Babcock | Babcock International | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Bankroty v USA | Bankroty ve Spojených státech | Životní prostředí | GME | GameStop | GME.US | Siemens | Vakcinace | Očkování | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | CMI | EC Investments | Voda | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | SOLEK | DOT | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Holdingové společnosti | Rio Tinto | Cestovní kancelář | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | MJ | Situace na trhu | AMC Entertainment | GameStop (GME.US) | SPCE | Akcie Gamestop | Polská společnost | Akcie AMC | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | GameStop (GME) | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Short Interest | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Express | Koss | Akcie GameStopu | HNA | HNA Group | Hainan Airlines Holding | Hainan Airlines | HNA Innovation | CCOOP Group | CCOOP | HNA Technology | Bohai Leasing | HNA Infrastructure | Restrukturalizace HNA | Swissport | Ingram Micro | Fraser Howie | Společnost HNA | China Development Bank | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Tencent Holding | Rekordní rok | Finanční výsledky | Nákup bitcoinu | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Vytěsnění minoritních akcionářů | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | AIG | Porušení zákona | PMI indexy | Air | Systémové riziko | Akcie Boeing | Rohlik Group | PPF Telecom | Cla na hliník | Nárůst výnosů | Silný růst | Britská firma | ČSA | Fidelity | Dlouhodobý investor | Řecká vláda | Největší americká kryptoměnová burza | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Indikátory v eurozóně | Archegos | Ladislav Bartoníček | Reuters analytik | EDF | Společnost BlackBerry | Special Purpose Acquisition Company | AMD | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Polymetal | Společnost Coinbase | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Raytheon Technologies | Odhad letošního růstu ekonomiky | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Internetové společnosti | Cena emisních povolenek | Výsledky FAANG | Dluhový strop | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Praní peněz | Saxo Group | WEN | Wendy’s | Plán obnovy | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Kurzotvorné zprávy | Turów | Těžaři | Renáta Kellnerová | Akcie McDonald’s | Meme akcie | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Podstatné kurzotvorné zprávy | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Kolaps amerického fondu Archegos | Aktuální problémy Deutsche Bank | Problémy Deutsche Bank | Aktuální problémy | Akcie společnosti AMC | Zajištění proti inflaci | Cena akcie AMC | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Další kryptoměny | Glass Lewis | Akcionáři Monety | Technická analýza akcie Coca-Cola | Akcie Coca-Cola (KO) | Graf akcie | Graf akcie Coca-Cola | Denní graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Didi | Den daňové svobody | ISS | Vyšší úroveň | Životní pojišťovny | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Představenstvo ČEZ | Dynamické prostředí | Varianty koronaviru | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Počet nezaměstnaných | Technologie | Nabídky akcií | Hliník | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Nvidia akcie | Dělení (split) | UST | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Společnost Alibaba | Americký trh | KO | Globální ceny | Odvětví | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Načasování | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON Distribuce | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Vnímání | Účetní období | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Akcie Pfizer | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Medián | Rozbor | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Funkční období | ASX | SXXP | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Ronaldo | Carrier Global | Carrier | Prazdroj | Evergrande | China Evergrande | ANO | Uhlí | Volby v Německu | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Lend | Brian Armstrong | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Solana | Evropský index | Finanční ředitelka | Česká společnost | Marika Čupa | Lagardere | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Závazky společnosti | Airbus SE | České aerolinie | A321Neo | A220 | Věřitelé zadlužených ČSA | Inskol | Firma Inskol | Michael Šefčík | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Čínský finanční systém | Kolaps podniku | Německé volby | Čínský Evergrande | Jaroslav Haščák | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Společnost Evergrande | Hopson Development | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Češi | Bohemia Energy | Rekordní ceny | Pravidla hry | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | ProShares | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Dceřiná firma | Polygon | Kaisa | Evergrande Group | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Indexy pohyb | Kaisa Group | Kaisa Group Holdings | Společnost | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Družba | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Booking Holdings | Booking | Zprávy z krypto | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Těžařská společnost | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Akcie Pfizer (PFE) | Postavení na trhu | SOTIO | Meziroční míra inflace v Turecku | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Evernym | Restricted Default | Nezaplacený dluh | Akcionáři společnosti | Letadlo | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Focus | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | China Evergrande Group | Akciový trh v Číně | Potíže Evergrande | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Jihokorejský výrobce baterií | Výrobce baterií LG Energy Solution | Získané peníze | Zadlužená čínská společnost | Uniper | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Mike Novogratz | Srí Lanka | Hry | Valneva | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Under Armour | Ivo Lukačovič | RTL | HTZ | HTZ.US | Hertz (HTZ.US) | Akcie společnosti Hertz (HTZ.US) | Akcie společnosti Hertz | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Sankce | Evropské vlády | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Polymetal International | Napadení Ukrajiny Ruskem | Sberbank CZ | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Erste Group Bank | Kyjev | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Evraz | Ruská vojska | BAE Systems | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | XTB Štěpán Hájek | Shake Shack | Řetězec | Řetězce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Úroky z dolarových dluhopisů | Solventnost | Dopady války na Ukrajině | Představenstvo společnosti | Petr Fiala | Ruský majetek | Colt CZ | GMT | Akcie Under Armour | Akcie Under Armour (UA.US) | Výplaty akcionářům | Dow Jones Industrial Average | Nové daně | Jan Frait | Karina Kubelková | Restrukturalizace ČEZ | Přijetí | Plán restrukturalizace | Plán restrukturalizace ČEZ | Státní energetické společnosti | Úvahy o dodatečném zdanění | Amia Capital | Gemsstock
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Restartování ekonomiky
Restaurace Novodvorka
Restaurace v Německu
Restaurant Brands International Inc
Restituce
Restricted Default
Restrikce
Restriktivní opatření
Restriktivní opatření kvůli koronaviru
Restriktivní politika

Následující klíčová slova

Restrukturalizace ČEZ
Restrukturalizace HNA
Restrukturalizace portfolia
Retail
Retail Investor
Retail Investor Beat
Retailová asociace
Retailové obchodování
Retailoví investoři
Retailoví investoři z Redditu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít