Úterý 19. březen 2024 08:47
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

Nejvyšší deficit

C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
img

Nová slovenská vláda rychle se zadlužující zemi zřejmě zadluží ještě více, bude se možná i znárodňovat. Zatím ale má Slovensko kde brát, neboť pravděpodobnost jeho bankrotu je 1 % a v nejhorším – skrze euro – mu pomůže i německý daňový poplatník

01.10.2023 Novou slovenskou vládu bude pravděpodobně sestavovat někdejší premiéra Robert Fico. Koaličními partnery jeho Smeru by v takovém případě nejspíše byly před lety od Smeru odštěpený Hlas a Slovenská národná strana. Taková koalice by měla pohodlnou – byť ne ústavní – většinu 79 ze 150 poslanců Národní rady. Od takové koalice – vzhledem k volebním programům zmíněných stran – nelze čekat jakkoli výraznější důraz na konsolidaci slovenských veřejných financí.
img

Slovenské strany před volbami zatajily, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

30.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde. Jenže slovenský stát zaměstnává 430 tisíc lidí. A škrtání by se neblaze dotklo nejen mnohých z nich, ale samozřejmě i jejich rodin. Proto slovenští politici před volbami kolem škrtání našlapují jen velmi potichu, pokud tedy vůbec.
img

Slovenské strany před volbami tají, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

27.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde.
img

Spoléhat se dál na lavírující politiky? Zajištění na stáří je potřeba vzít do vlastních rukou. K důstojné penzi stačí překvapivě málo, ale musíte začít včas

15.05.2023 Mimořádné tempo zadlužování České republiky pokračuje. Ke konci letošního dubna činil schodek státního rozpočtu 200 miliard korun. Pokud nepočítáme období od vypuknutí koronavirové pandemie, jde o nejvyšší deficit v samostatné české historii. A to včetně krizového roku 2009 s výsledkem -192 miliard korun. Nicméně tehdy šlo o deficit za celý rok, nikoli za jeho třetinu, jako letos.
img

Inflace by měla klesnout na více než roční minimum, pro stále více expertů je však stále až příliš vysoká. ČNB z ní viní hlavně vládu, ta ovšem už příští rok stlačí schodek pod limit EU

08.05.2023 Meziroční inflace v dubnu dále zpomalila, a to na 13,3 procenta v meziročním vyjádření. Vyplývá to z odhadů českých i zahraničních analytiků, které oslovila agentura Bloomberg. Údaj zveřejní Český statistický úřad tento čtvrtek.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Deficit bilance běžného účtu Turecka byl loni nejvyšší minimálně za deset let

13.02.2023 Turecko loni vykázalo nejvyšší deficit bilance běžného účtu nejméně za deset let. K hlavním příčinám patří prudký růst dovozu zlata a nákladů na energie. Téměř polovinu schodku ale pomohl financovat nevysvětlený příliv kapitálu, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Běžný účet platební bilance byl loni dle předběžných dat ČNB v rekordním schodku

13.02.2023 Běžný účet platební bilance, který je souhrnem všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, skončil loni rekordním schodkem 380,1 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Předloni dosáhl schodek 51,1 miliardy korun, tehdy zaznamenal běžný účet platební bilance deficit poprvé od roku 2013. Dosavadní rekordní deficit byl z roku 2007 se 177,1 miliardy korun.
img

Schválený schodek 295 miliard pro letošní rok není realistický, říká šéf Národní rozpočtové rady. Spíše dle něj vykáže hodnotu kolem 350 či 360 miliard, tedy zhruba jako za rok 2022

04.01.2023 Deficit státního rozpočtu ve výši 295 miliard korun, který je schválený při letošní rok, není realistický. Ve včerejší debatě Institutu pro politiku a společnost to uvedl Mojmír Hampl, šéf Národní rozpočtové rady. „Schodek letos prostě nemůže skončit pod částkou 300 miliard korun,“ říká.
img

Schodek státního rozpočtu za loňský rok činí 360,4 miliardy korun, koruna v reakci zpevňuje na 24,10 za euro. Fialova vláda už příští rok bude splňovat maastrichtské kritérium deficitu

03.01.2023 Schodek státního rozpočtu v loňském roce činil celkově 360,4 miliardy korun. Jedná se o třetí nejvyšší deficit v historii samostatné České republiky. Hlubší byl schodek už jen v covidových letech 2020 a 2021. Přesto je však dnes zveřejněný celkový výsledek lepší než plán vlády, který počítal se schodkem za loňský rok ve výši až 375 miliard korun. Na lepší než plánované číslo zareagovala bezprostředním zpevněním česká koruna, když si vůči euru připsala během zhruba třiceti minut 0,2 procenta a posílila až na 24,10.
img

Ranní okénko - Deficit rozpočtu dosáhne 375 mld. Kč

19.10.2022 Dnes z významnějších dat dorazí jen čísla z amerického nemovitostního trhu. V eurozóně by se pak měl finálně potvrdit odhad zářijové inflace, která v meziročním vyjádření vystoupala na 10 %. Včera zveřejněný ZEW index ukázal rozporuplný stav Německa, kdy aktuální nálada dále klesla, výhled se ale stabilizoval. Podpořit náladu mohly klesající ceny plynu, i plán německé vlády na pomoc firem. Americký průmysl pak ukázal lepší výsledek a v kombinaci s prozatím nad očekávání dobrými zveřejňovanými výsledky firem pomohl protáhnout optimistickou rally, která aktuálně panuje na trzích.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika ve 2. čtvrtletí po revizi dat vzrostla víc, o 1,6 procenta

24.08.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 1,6 procenta po dvouprocentním poklesu v prvním kvartálu. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Mírně tak upravil svůj odhad z konce července, kdy uváděl růst o 1,5 procenta. Úřad zároveň informoval, že rozpočtový schodek Německa v prvním pololetí podle předběžných výpočtů dosáhl 80,9 miliardy eur (téměř 2,1 bilionu Kč), což je 4,7 procenta HDP. To představuje druhý nejvyšší deficit za první pololetí od znovusjednocení země v roce 1990.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Kvůli koronaviru zažívá české hospodářství rekordní pokles HDP

31.08.2020 Výběr informací o dopadech nového typu koronaviru na českou ekonomiku (před půl rokem, 1. března, se v ČR vyskytly první tři případy nákazy):
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes oslabila o tři haléře k euru a o sedm haléřů k dolaru

09.07.2020 Koruna dnes mírně oslabila k euru. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 26,68 Kč/EUR a byla o pět haléřů slabší než ve středu odpoledne. Vůči dolaru si česká měna pohoršila o devět haléřů na 23,60 Kč/USD.
img

Ranní nadhoz - sněmovna schválila rekordní schodek státního rozpočtu

09.07.2020 České maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v květnu meziročně poklesly o 0,7 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 12,2 %. Meziroční srovnání však bylo ovlivněno skutečností, že letošní květen měl oproti stejnému měsíci před rokem o dva pracovní dny méně. Po očištění o sezónní faktory byly tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně vyšší o 11,6 %. V mnoha segmentech květnová úroveň tržeb vymazala ztrátu z předchozích dvou měsíců, přehnaný optimismus směrem do budoucna ovšem není na místě.
img

Okénko trhu - Aleš Michl je pro další snížení úrokových sazeb

20.04.2020 Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl v rozhovoru pro MF dnes přiznal, že navrhne snížit základní sazbu ČNB ze současných 1,00% o 50 bazických bodů na 0,50%. Je ale proti záporným úrokovým sazbám, protože v takovém případě je dlužník zvýhodňován proti věřiteli. Podle jeho názoru by měla ČNB dále zlevnit peníze a zajistit, aby k nim podniky a podnikatelé měli snadný přístup. ČNB by tedy měla vytvořit dostatečnou nabídku peněz pro banky, aby bylo zajištěno plynulé úvěrování firem i lidí. Další podmínkou k tomu aby tuzemská ekonomika zůstala silná, jsou fungující finanční trhy a i k tomu může ČNB významně přispět.
img

Schodek rozpočtu 300 miliard by byl rekordní v historii ČR

19.04.2020 Schodek státního rozpočtu ve výši 300 miliard korun, který chce navrhnout podle svého dnešního prohlášení ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na pondělním jednání vlády, by byl historicky nejvyšším schodkem státního rozpočtu v dějinách ČR. Doposud nejvyšší deficit měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.
img

Schillerová chce letošní schodek rozpočtu navýšit na 300 mld. Kč

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne na pondělním jednání vlády kvůli dopadům šíření koronaviru další zvýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok na 300 miliard korun. Řekla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Na konci března Sněmovna kvůli epidemii schválila zvýšení letošního schodku na 200 miliard korun, z původně plánovaných 40 miliard korun před pandemií.
Související klíčová slova: FOREX | Finance | Peníze | Fitch | Inflace | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Německo | Česká měna | Turecko | Analytik | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Zhodnocení | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | HDP (Hrubý domácí produkt) | IFO index | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | MMF | MT4 | Měna | Měny | Platební bilance | Rally | Rating | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Ukazatel | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Investoři | Fond | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Hospodářský cyklus | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Český statistický úřad | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Colosseum | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | CZK | Česká ekonomika | Eura | Euro Stoxx 50 | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index S&P 500 | Investiční | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Nemovitosti | Obchodníci s cennými papíry | Patria Online | Prognóza | Ratingové hodnocení | Reuters | Sázky | Státní rozpočet | Stoxx | Světové události | Trh | Zpráva | Zprávy | ZEW | Mojmír Hampl | Andrej Babiš | Ministerstvo financí | Průměrování | ROCE | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Burze | Guvernér centrální banky | Next Finance | Thomson Reuters | Úspěch | Hospodářské výsledky | Energie | Podnikatelé | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Posilování koruny | Kolísání trhu | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Daňové příjmy | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Fitch Ratings | Propad | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ekonomická data | Daně z příjmů | Zajištění | Výhled | Mzdy | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Příjmy | ČTK | Německý Ifo index | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Aleš Michl | Nákupy zlata | Tržní očekávání | Složené úročení | Odliv dividend | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Přijetí eura | Podniky | Ekonomické krize | Výsledky firem | Růst úrokových sazeb | Evropská komise | Bloomberg Economics | Státní fond | Statistický úřad | Výkonný ředitel | Oživení ekonomiky | Deficit rozpočtu | Snížení daní | Předstihové indikátory | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Trinity Bank | Hospodářské krize | Střadatelé | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Trinity | Objem | Obchod | ČSÚ | Německé hospodářství | Americký průmysl | Růst cen | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Lagardeová | Úrok | Miliardy | Blahobyt | Federální rezervní banka | České hospodářství | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Ceny výrobců | Průmysl | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Propouštění | Rostoucí náklady | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Nejistoty | Půjčka | Nálada | Prohlášení | Úroky | Bilance běžného účtu | Hypotéky | Důchod | Fed index | Celkový deficit | Bydlení | Ipsos | Stratég | Miliardy korun | Hodnota HDP | Schodek státního rozpočtu | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Hospodářské recese | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Experti | Spolkový statistický úřad | Ministerstvo práce | Luboš Růžička | Rozpočtový přebytek | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Prezident | Trhy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Zdravotní pojištění | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Úsilí | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | COVID-19 | Cestovní ruch | Vývoj | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Technologičtí giganti | Solidarita | Další vývoj | Pokles HDP | Kabinet | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | Milton Friedman | MF | Kongres | Komerční banky | Domácnosti | Alena Schillerová | Ministryně financí | Světové hospodářské krize | Enormní zájem | Politická rozhodnutí | Růst | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Ekonomiky | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Globální hospodářské krize | Daniel Münich | Deficit veřejných financí | Práce | Údaje | Dlužník | DPH | Novela zákona | Opatření proti šíření koronaviru | Menší poptávka | Znárodnění | Výpadky | Více peněz | Úspory | Statistiky | Americké univerzity | ZEW index ekonomického sentimentu | Rekordní schodek státního rozpočtu | Znovusjednocení země | SAS | Náklady na financování | Dopravci | Dovoz | Vývoz | Uvolňování opatření proti koronaviru | Státy eurozóny | Zadlužení | Dluhy | Členské státy | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Antivirus | Rekordní pokles | Hospodářský propad | Covid | Vyšší daně | Ceny | Životní úroveň | Celkový výsledek | Důvěra | Rekordní deficit | Zajištění na stáří | Rekordní pokles HDP | Příliv kapitálu | Politici | Pracovní místa | Ranní okénko | Měnový fond | Množství peněz | Hospodářský vývoj | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Zdravotní péče | MJ | Rozhodnutí vlády | Aktuální nálada | AA | Rozpočtový schodek Německa | Goldman Sachs Group | Pandemie COVID | Pozitivní vliv | Rekordní schodek | Sazby daně | Přebytek rozpočtu | Růst dovozu | Daňový poplatník | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Objem peněz | Návyk | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Ceny plynu | Evropský index | Bydlení pro mladé | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Češi | Snížení schodku | Rozpočtové schodky | Joseph Stiglitz | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | TIM | | Daňové zatížení | Jaromír Gec | Přebytky zahraničního obchodu | Hodnoty měny | Miliardy USD | Základní úrok | Patrik Novotný | Zákonodárci | Přijetí | Účet v bance | Premiér Fiala | Plán vlády | Novinky | Vysoké inflace | Bankovní rady ČNB | Daňoví poplatníci | Sport | ČNB Aleš Michl | Závazek | Splácení hypotéky | Vydání dluhopisů | Vice | Politické faktory | Jakub Matis | Makroekonomické faktory | Rozpočtové deficity a přebytky | Deficity a přebytky | Dopad na ekonomiku | Prosperity | Demografické trendy | Keynesiánci | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Vyrovnaný rozpočet | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Dopad rozpočtových deficitů | Rozpočtové přebytky USA | Rozpočtové přebytky | Současná rozpočtová situace | Současná rozpočtová situace federální vlády | U.S. Treasury | The U.S. Treasury | James Buchanan
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Nejvýkonnější akcie
Nejvýnosnější obchod
Nejvýraznější pokles
Nejvýraznější propad
Nejvýraznější růst
Nejvýraznější ztráty
Nejvyšší budovy
Nejvyšší budovy Evropské Unie
Nejvyšší cena
Nejvyšší cena akcie

Následující klíčová slova

Nejvyšší finanční páku
Nejvyšší HDP
Nejvyšší HDP na světě
Nejvyšší inflace
Nejvyšší inflace v Evropské unii
Nejvyšší japonský finanční diplomat
Nejvyšší kontrolní úřad
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)
Nejvyšší korporátní daň
Nejvyšší korporátní daň v EU
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB trading konference 2024
Potvrďte prosím... Zavřít