Úterý 05. červenec 2022 17:10
reklama
Vantage
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Kupón

img

Hodnocení aktuální politiky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruská centrální banka dlouhodobě patří mezi nejlépe fungující instituce v Rusku, a dokonce bych ji dal za vzor mnoha dalším zemím. Současnou krizi zvládá na výbornou. Na kolaps rublu zareagovala přerušením obchodování s ruskou měnu, akciemi a dluhopisy. Doplnila to prudkým zvýšením základní úrokové sazby na 20 % a omezeními na pohyb kapitálu.
img

V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb

11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
img

China Evergrande Group zvýšila tempo splácení dluhu

27.12.2021 China Evergrande Group oznámila, že společnost pod tlakem vlády, aby zaplatila své dluhy, obnovila výstavbu většiny svých projektů. Podle prohlášení společnosti bylo obnoveno téměř 92 % realitních projektů Evergrande, oproti 50 % v září. Počet pracovníků zapojených do projektů, u nichž byla obnovena výstavba, se od září zvýšil na 89 000 o 31 %. Evergrande se potýká s více než 300 miliardami dolarů v závazcích, protože vládní kampaň na snížení dluhu developerů a omezení let spekulací na trhu s bydlením ovlivnila situaci. S obavami, že prohlubující se průmyslová krize by poškodila hospodářský růst a podkopala sociální stabilitu, začal Peking omezovat financování některých developerů i kupujících domů. Čínská centrální banka ve svém čtvrtletním prohlášení o měnové politice slíbila posílit podporu ekonomiky, a zároveň opakuje svůj cíl podporovat silný růst v sektoru nemovitostí a zároveň chránit práva kupujících nemovitostí a plně uspokojit poptávku. Podle Wang Menghui, ministra pro bydlení a rozvoj měst a venkova, bude vláda usilovat o stabilizaci půdy a cen bydlení a zajistit přiměřenou poptávku. Evergrande bude potřebovat maximální produktivitu, aby mohla během tohoto měsíce poskytnout 39 000 bytů ve 115 projektech. Společnost také uvedla, že více než 80 % obchodních partnerů Evergrande, jako jsou dekoratéři a stálí dodavatelé materiálů, obnovilo spolupráci se společností. Kromě závazků vůči bankám, dodavatelům a individuálním investorům v produktech správy kapitálu má Evergrande dluhopisy v hodnotě 7,4 mld. dolarů se splatností v roce 2022. Společnost očekává, že v úterý zaplatí kupon ve výši asi 255 milionů dolarů na dvoudolarové bankovky. Většina offshore dolarových bankovek se obchoduje pod 0,23 dolaru za dolar. Akcie Evergrande letos klesly o 90 %.
img

Ekonomický kalendář: Powell, Lagardová, Kuroda a Bailey vystoupí na fóru ECB

29.09.2021 Akciové trhy v Evropě by měly otevřít na vyšších úrovních po včerejším výprodeji. Dnes je na programu zajímavé makro. Pravidelné zásoby ropy v USA v 16:30 naznačí, jak vysoký potenciál k dalšímu růstu má ropa. V centrálním bankovnictví se dočkáme zajímavé panelové diskuze. Na fóru ECB vystoupí hlavní představitelé 4 centrálních bank - ECB - Lagardová, Fed - Powell, BoJ - Kuroda, BoE - Bailey. Pozornost se dnes opět soustředí také na Čínu. Developer Evergrande by měl splatit $45,2 mil. Zatím se neobjevily zprávy, zda se společnost chystá kupón splatit či nikoliv.
img

Ekonomický kalendář: Vystoupí centrální bankéři z Fedu + Ifo

24.09.2021 Divoký týden na trzích se blíží ke svému závěru. Ekonomický kalendář je dnes relativně prázdný. Ovšem dopoledne se dočkáme výsledků německého podnikatelského indexu Ifo. Odpoledne pak vystoupí několik centrálních bankéřů z Fedu včetně guvernéra Powella a viceguvernéra Claridy. USD by mohl reagovat zvláště po 16. hodině, kdy vystoupí guvernér Powell na akci centrální banky společně s dalšími členy FOMC.
C:\fakepath\obrazek-21072021-1.png

Perpetuálne bondy a štátny dlh

21.07.2021 Perpetuálne dlhopisy ma oslovili hneď keď som ich pred niekoľkými rokmi objavil a doteraz som poriadne nepochopil, prečo sú takpovediac exotickým inštrumentom a nie sú oveľa viac rozšírené. Myslí, že určite stojí za to zamyslieť sa nad tým, ako by sme mohli využiť tento zaujímavý typ cenných papierov, napríklad na financovanie štátneho dlhu.
img

Porovnání forem spoření: Jak můžete zhodnotit své peníze?

20.05.2020 Rádi byste ze svých výnosů získali více a našetřili si třeba na nové auto, vybavení bytu či na vysněnou dovolenou? Pak své peníze nenechávejte ležet ladem na běžném účtu a vyberte si vhodnou formu spoření. Připravili jsme přehled možností, díky kterým finance efektivně zhodnotíte.
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

09.01.2020 Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice za určité časové období“. Co to ale znamená?
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

08.01.2020  Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné...
img

7+1 rada pro začínajícího investora do korporátních dluhopisů

25.10.2019 Firemní, nebo také korporátní dluhopisy jsou v poslední době hojně skloňovaným pojmem. Na internetu naleznete řadu lákavých nabídek s velmi zajímavými úroky, z poslední doby ovšem pamatujeme i odstrašující případy, kdy emitent drobným investorům dluhopis nesplatil. Proto je užitečné zejména u těchto nabídek postupovat obezřetně. Korporátní dluhopisy vydané obchodní společností jsou spíše rizikové investice, a proto jsou vhodné pro investory, kteří již mají nějaké zkušenosti s investováním.
img

Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?

27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.
img

Jak fungují státní dluhopisy a jak je obchodovat?

26.09.2019 Pokud nechcete nechat své peníze nečinně ležet na běžném účtu, máte několik alternativ, jak je nechat pracovat. Nejznámější 2 způsoby jsou investice do akcií nebo dluhopisů. To, že akcie překonávají dluhopisy v dlouhodobějším měřítku, co se zisku týče, je zřejmé.
img

Ceny pohonných hmot a dálničních poplatků v Evropě

12.06.2019 Pokud se chytáte autem na dovolenou k moři, vyplatí se natankovat v České republice nebo v Rakousku. Podívejte se, kolik v Evropě stojí pohonné hmoty a dálniční poplatky.
img

Jak se vyhnout bolesti hlavy po pádu trhů

25.02.2019 Tento rok odstartoval pozitivním růstem trhů. Makroekonomická data přitom signalizují blížící se zpomalení ekonomiky. Jak by se měli investoři připravit na novou situaci?
img

Velký přehled zahraničních dluhopisů

25.10.2018 Společnost se může rozhodnout pro vstup a zahraniční trh, pokud se domnívá, že na něm získá atraktivní úrokové sazby nebo pokud potřebuje cizí měnu. Může tak učinit vydáváním zahraničních dluhopisů, které jsou denominované v měně zahraničního trhu. Jednoduše řečeno, zahraniční emitent vydá na domácím trhu zahraniční dluhopis v měně domácí země. Zahraniční dluhopisy se používají hlavně k tomu, aby poskytly emitentům přístup k jinému kapitálovému trhu.
img

Utility vs. security tokeny

22.06.2018 Držanie tokenov ako aj kryptomien celkovo je celkom stresujúce dobrodružstvo. Vysoká volatilita, rapídne zmeny na trhu, podvodné projekty – je veľa vecí o ktoré sa môžeme strachovať a jedna ďalšia vec bola pridaná – niektoré tokeny sú považované za securities (cenné papiere) a stali sa subjektom pre federálne regulácie.
img

Bitcoin: Praktický průvodce & odpovědi na 13 zásadních otázek

18.01.2018 Bitcoin a další virtuální měny se staly fenoménem moderního světa a pomalu způsobují revoluci v tom, jakým způsobem uvažujeme o penězích a o jejich hodnotě.
img

Bitcoin: 15 klíčových otázek a odpovědí

18.01.2018 Bitcoin a další virtuální měny se staly fenoménem moderního světa a pomalu způsobují revoluci v tom, jakým způsobem uvažujeme o penězích a o jejich hodnotě. Bitcoin, který původně vznikal jako akademický projekt, se během pár let dostal na první stránky snad všech investičních magazínů. Během jediného roku vzrostl o tisíce procent a zapsal se do historie jako nejvýnosnější aktivum všech dob. Měna, která nepatří žádnému státu, nepodléhá regulaci a kterou vytvořil někdo, koho se doosud nepodařilo vypátrat.
img

Apple znovu vstupuje na dluhopisový trh

29.10.2017 V současné době probíhá ocenění osmi a dvanáctiletých dluhopisů a objednávky dluhopisů údajně již překročily částku ve výši 5 miliard dolarů. Společnost Apple také uvedla, že čisté výnosy z dluhopisů chce do budoucna použít na obecné firemní účely a zejména i na zpětný odkup kmenových akcií a výplaty dividend. Apple už úspěšně vydal dluhopisy za 7 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že společnost Apple většinou své hotovosti disponuje spíše mimo Spojené státy americké, vydala právě za účelem plateb akcionářům své další dluhopisy. Dlouhodobé dluhy této společnosti ke konci minulého kvartálu dosahovaly již částky 85 miliard dolarů a nyní došlo i k jejich navýšení.
img

Investiční předsevzetí pro rok 2017

12.01.2017 V posilovnách se nedá pohnout, roste poptávka po zdravé výživě a u dietologů se tvoří fronty. I to je dopad každoročních předsevzetí, která si dáváme. Jaké by si měl ale dát předsevzetí investor, který chce i v tomto roce zhodnotit své prostředky? Rok 2016 byl podle ekonomů velmi zajímavým. Zcela poprvé se nějaká země rozhodla vystoupit z Evropské unie (Velká Británie) a zcela poprvé si Spojené státy zvolily do svého čela muže staršího 70 let (Donalda Trumpa). Není jediný důvod, aby rok 2017 byl na události chudší. Výnosy jsou na minimech, akcie na maximech (alespoň ty americké) a čeká nás nemálo volebních událostí po celé Evropě a oficiální nástup nového amerického prezidenta a jeho nepředvídatelného programu. Co tedy dělat s portfoliem, abychom v letošním roce zažili co nejméně negativních překvapení:
img

Forex: Z regionálních měn si polepšil polský zlotý

27.01.2016 Kurz koruny vůči euru si včera užíval extrémně klidného obchodování. Po celý den se pohyboval v úzkém pásmu mezi 27,02 – 27,025 CZK/EUR...
img

Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 15. srpna

18.08.2014 Pražská burza zaznamenala nejlepší výsledek v průběhu patnácti týdnů. Ve třicátém druhém týdnu akciový index PX p...
img

Z regionálních měn ve středu ztrácel pouze maďarský forint

24.04.2014 Během středečního obchodování koruna vůči euru přílišných změn nedoznala. Během rána měla koruna mírnou tendenci oslabovat z ranní úrovně...
img

Kult akcií mŕtvy?

06.11.2013 Na trhu panuje atmosféra vyčkávania, keďže kľúčové dáta na tento týždeň prídu až vo štvrtok a piatok (HDP a trh práce USA...
img

Koruna nemá důvod posilovat

13.06.2013 Role na středoevropských trzích se včera obrátila. Zatímco v úterý si koruna zisky připisovala, včera je umazávala...
img

PMI: Nullwachstum

23.04.2013 Od výšky úrokov zväčša závisí dopyt po mene (samozrejme po zohľadnení rizika) a úroky závisia od toho, ako sa darí...
img

QE ako nástroj znižovania dlhu

15.11.2012 Akciové trhy v US včera zaznamenali ďalší pokles. Index Dow Jones sa pohybuje na najnižšej úrovni od júna. Dôvodom včerajšieho poklesu boli pretrvávajúce obavy o fiškálny útes ako aj eskalácia konfliktu na blízkom východe. Celkovo ale akcie za posledné dni strácajú kvôli nezvoleniu Romneyho, neistým vyhliadkam globálnej ekonomiky a vidine vyšších daní z dividend. Včerajší akciový kokteil: Dow Jones -1,45%, SP500 -1,39%, Nasdaq Composite -1,29%.
img

iPhone 5 väčším stimulom než QE

16.10.2012 Lepšie výsledky banky Citigroup, silnejšie ako očakávané maloobchodné tržby z US a obrat na...
img

Taleb: Celý systém je prohnilý. Nemám jinou možnost, než držet akcie

14.03.2012 V obavách z hyperinflace nevěřím americkým dluhopisům, nezbývá mi proto, než pro...
img

Roubini soukromým věřitelům Řecka: Nemáte si na co stěžovat, dostali jste „sladší“ nabídku než ostatní

09.03.2012 Znehodnocení až 74 % hodnoty řeckých dluhopisů držených soukromými věřiteli není až tak hrozné v porovnání s náklady, které ponesou veřejní věřitelé jako je eurozóna a MMF kvůli nevyhnutelné další restrukturalizaci dluhu Řecka. Takto okomentoval Nouriel Roubini výměnu řeckých dluhopisů ve sloupku pro deník Financial Times. „Měli by si uvědomit, že to oni jsou „těmi šťastlivci“ v této ekonomické tragédii,“ apeloval na soukromé věřitele tento ekonom známý svými pesimistickými předpověďmi. Domnívá se totiž, že Řecká zadluženost bude neudržitelná i po úspěšné směně řeckých dluhopisů, která má dluh země snížit o více než 100 miliard eur.
img

Ranní zprávy

03.02.2012 Akcie včera uzavřely převážně výše, španělský IBEX vzrostl o 0,87%, ačkoli aukce...
img

WTO tlačí na Čínu

01.02.2012 Čínska ekonomika dnes opäť odložila signály väčši...
img

Grécko donúti veriteľov k dobrovoľnej dohode

18.01.2012 Lepšie čínske dáta HDP za 4Q ako aj silnejší ...
img

Cena za zdvojnásobenie ESM: 30% HDP eurozóny

16.01.2012 Francúzsko prichádza pred voľbami o ratingV piatok sa nad euroz&oa...
img

Česká aukce dluhopisů 2014 přinesla růst výnosu o 22 %. Německo, Británie i Portugalsko naopak hlásí zlevnění půjček

04.01.2012 Ministerstvo financí ČR se dnes kvůli získání 8 miliard korun v aukci dvouletých...
img

Řecký plán výměny dluhu v rukách „soukromníků“ dostává konkrétnější podobu. Výnos 2letého dluhopisu 140 %

05.12.2011 Každých sto eur privátních investorů v řeckých dluhopisech splatných roku 2014 bude vyměněno za 30 eur nově vydaného 20letého dluhu s kuponem 4,5 procenta a 10letým diskrečním obdobím v kombinaci s 20 eury v dluhopisech EFSF, přibližuje řecký tisk neoficiální plán tamní vlády na seškrtání dluhu země na polovinu. Zprávy deníků Kathimerini a Imerisia sice oficiální místa nekomentují, ale výnos dvouletého dluhopisu Řecka dnes posouvá svou rekordní výši o 6 procentních bodů (602 bps) na těžko uvěřitelných 139,86 procenta.
img

Gréci opäť insolventní

04.07.2011 Euro stále v kurzePiatkový vývoj na finančn&y...
img

Dlhový strop a kolaps dolára

15.05.2011 Podľa výpočtov Zero Hedge by mala americká vláda už tento pondelok presiahnuť svoj dlhový limit, čím sa dostane do technického bankrotu. Minister financií Geithner už dlhodobo volá po "katastrofálnych následkoch" nezvýšenia dlhového stropu. Uvidíme, čo to spraví na trhu, keď si trh zrazu "uvedomí", že US vláda nespláca svoje záväzky. Jeden z najväčších investorov v histórií, Stanley Druckenmiller, ktorý sa drží v úzadí, sa znenazdajky vyjadril na margo súčasných problémov v zmysle, že skutočný problém leží niekde úplne inde. Držíme cenný papier a sú možné dva varianty - jeho kupón sa nevyplatí niekoľko dní (vláda prekročí dlhový strop) alebo sa tento kupón vyplatí tým, že sa opäť zvýši dlh. Čo je pre mňa ako investora lepšie?
img

Večerné zhrnutie

07.04.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Španielska aukcia

07.04.2011 Dnes o 10:40 pred kľúčovým zasadnutím ECB očak&...
finance.jpg

Deník obchodníka: část 1. skromné začátky

23.09.2010 Ken Veksler a jeho pravidelné analýzy se staly u naších čtenářů velmi oblíbení. Ken proto pro náš server FXstreet.cz připravil sérii vzdělávacích článků na téma FX trading.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | Burzovní index | CBOE | CFD | CFTC | CME | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Durace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Euroval | FOMC | FX | Fed | Floating | Forward | Forwardová cena | Futures | GTD | Gap | Grafy | Growth Funds | Hammering | Hedging | Hedge | Hedgingový poměr | High | Hypotéční zástavní list | IFO index | IFRS | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investice bez zajištění | Investiční limity | Investiční společnost | Investiční zaměření | Investor | Investování | Japonský jen | Jistina (principal) | Jištění proti ztrátě (Hedging) | Kapitalový výnos | Komodity | Komparatívní analýza | Konvertibilní dluhopis | Korekce | Kotovaná měna | Koš | Kupón dluhopisu | Kurz | Kurz podílového listu | Kurzové riziko | Kótovací pravidla | Kótování akcií | Likvidita | Long | Long Term High Quality | Long Term Medium Quality | MAE | MFE | MMF | Makléř | Margin | Risk | Maximum Adverse Excursion (MAE) | Maximum Favorable Excursion (MFE) | Mezibankovní | Min/Max performance | Měna | Měna fondu | Měna nástroje | Měny | Míra obratu portfolia (PTR) | NAV (Net asset value) | NAV/PL | Nabídka | Nemovitostní fond | Nově prodané domy | Náklady na uzavření pozice | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | OTC | Obchodník | Obligace | Opce | Opening bell | P.A. (p.a.) | PTR | Platforma | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Příkaz | Rating | Riziko | Ropa | SNB | Sentiment | Long Term | Splatnost | Spread | Státní dluhopis | Swap | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Maturity | Yield | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Objem obchodů | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | První kroky na burze | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Ekonom | Bitcoinová burza | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Rollover | Makroekonomická data | Ken Veksler | Zisk | Dluhopisové trhy | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | New York Stock Exchange | Intervenovat | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Burzy | BCPP | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | EURJPY | Aktivum | Druhá měna | Index | Investiční strategie | Podpora | Uzavření pozice | Vlastní jmění | Volatilní | Akcie dnes | Americká burza | Analýzy | Banka | Bitcoin peněženka | Britské libry | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | CISCO | Co je bitcoin | Co je deflace | CZK | Černá labuť | České koruny | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Drachma | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURCHF | EURIBOR | Euro dnes | Exchange | Fondy | Forexu | FX Trading | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Hang Seng | Index Dow Jones | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investiční | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční záměr | Investing | Irsko | ISM | Jak koupit bitcoin | Jak těžit Bitcoin | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koupit bitcoin | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Libra | LYNX Broker | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s dluhopisy | Odkup akcií | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rates | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizika | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | SP500 | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Švýcarské banky | Termínované vklady | Těžba bitcoinů | Transakční náklady | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Vývoj akcií | Vývoj inflace | Vývoj rublu | Webinář | Zemní plyn | Zlotý kurz | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Bezkupónový dluhopis | CEE | Current Yield | Diskont | Doba splatnosti | EBITDA | Ex-dividend | HZL | Identifikační číslo | Měď | Ministerstvo financí | Nominální úrok | Overweight | P.A. | Prospekt | ROCE | Sell | Small caps | Tranše | Underweight | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Investiční instrument | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Volby | Blog | Cukr | Retail | Burze | Investment | Markit | Unicredit | Společnost Crédit Agricole | Jackson Hole | Wells Fargo | RBS | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ICAP | Generali Investments CEE | Sentix | Kathimerini | Investing.com | Rothschild | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kalendář ekonomických událostí | Čínská centrální banka | Bavlna | Trading Economics | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Zero Hedge | Pokles akcií | Ministr financí | Měnové riziko | Creditas | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Podnikatelé | Malý prostor | Přehled | Hodnota bitcoinu | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | US akcie | Prezident ECB | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Standard & Poor's | Strategy Research | Economist | Economic | Česká swapová křivka | Forwardy | IBEX | Cenné kovy | Kolísání směnných kurzů | Klidné obchodování | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | AAA | Rating AAA | Světové centrální banky | Propad | Wells Fargo Securities | Úvěrový rating | Kryptoměny | Cenový boom | Index Nikkei | TradingView | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Ekonomická data | Nejistota | Erste | Philip Morris | Zajištění | Investiční poradci | FTSE 100 | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Výnos v aukci | Dnešní aukce | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Nonfarm Payrolls | Predikce | Ekonomická situace | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Investovat do akcií | Výnosy | Rizikové investice | Americká vláda | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Vydávání dluhopisů | ČTK | Ziskové obchodování | Konsenzus | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Norsko | Očekávání | Business Insider | Globtrex | Zajištění proti kurzovému riziku | ex | Stanley Druckenmiller | Generali Investments | J.P. Morgan | BBVA | Globtrex.com | René Remšík | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Bitcoin Gold | Podnikové dluhopisy | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | Alternativní měny | Obchodování s bitcoinem | Coinmarketcap | Bitcoin futures | Investiční nástroj | Mineři | Binance | Investice do kryptoměn | MSCI World Index | Dobrý obchodník | Altcoiny | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investování s LYNX | Saxo | Obchodní války | Krypto | Růstové akcie | Obchodní válka | Přijetí eura | Objem obchodování | Pokles ceny | Geopolitika | Nové peníze | Úrokový výnos | Buldočí dluhopisy | Bulldog bonds | Matadoří dluhopisy | Javorové dluhopisy | Yankee dluhopisy | Pandí dluhopisy | Samurajské dluhopisy | Islámské dluhopisy | Sukuky | Klokaní dluhopisy | Cangaroo bonds | Svlečené dluhopisy | Stavební spoření | Ruská centrální banka | Roční výnos | Hodnota amerického dolaru | Úroková sazba v USA | Majetek | Obchodovat s akciemi | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Splácení dluhu | Zahraniční investoři | Ceny pohonných hmot | Zhodnocení finančních prostředků | Výnos dluhopisů | Akcia | Burzovní průvodce | Čeští investoři | Růst mezd | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | AKAT | Výběr státních dluhopisů | Co jsou státní dluhopisy | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | Obchodování dluhopisových ETF | iShares | Nejlepší dluhopisové ETF | Dluhopisové ETF | Klesající úrokové sazby | Jak se stát lepším investorem | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | AKAT ČR | Emitent dluhopisu | Jana Brodani | Objem | Obchod | ČSÚ | Cisco Systems | Růst cen | Studie | Index DOW | Fixed income | Úrok | Dluhopisoví investoři | CBDC | Ceny potravin | Rozvoj | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Prohlášení | Míra | Úroky | Vánoce | Bydlení | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | Stratég | Peking | Ziskovost | Výprodeje akcií | Ifo | Vliv na investice | Ukázka hyperinflace | Inflace a investování | Reálný výnos investic | Inflace a dluhopisy | Míra inflace v ČR | Vývoj inflace a její cílování | Druhy inflace | Spotřební koš | Co je to spotřební koš? | Jak vypočítat inflaci? | Co je inflace? | Geopolitická situace | Inflace v Rusku | Ceny energií | Prezident | Koronavirus | Trhy | Akciové trhy v Evropě | Pokles | Situace | Vysoká inflace | FIAT | Zlepšení | Obchodovanie | Vývoj | Zásoby ropy v USA | Bankovky | Profitovat | Spotřebitelé | Aktuální situace | Perpetuum mobile | Spoření | Růst | Potenciál | Platební neschopnost | Ekonomiky | Války | Organizace | Sláva | Dlužník | Poradenské firmy | Majitel | Úspory | Evropské indexy | Cestování | Zadlužení | Dluhy | Bankéři z Fedu | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování | Výplata | Správy kapitálu | Michal Lukáč | Ocenění | Ceny | Kolaps | Ruská vláda | JPM | LEN | Silný růst | Hodnotové akcie | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Oslabení | Mali | Pohyb kapitálu | HICP | Společnosti | Opatření | Evergrande | China Evergrande | Developer Evergrande | Akcie Evergrande | Snížení dluhu | Pozornost | Evergrande Group | Společnost | TIM | Omezení dodávek | Instituce | Prezident Putin
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Kunal Kundu
Kuny
Kupci
Kupci zlata
Kupní cena
Kupní opce
Kupní opce (call option)
Kupní síla
Kupní síla amerického dolaru
Kupní síla v Číně

Následující klíčová slova

Kupón dluhopisu
Kupónová knížka
Kupónová privatizace
Kupónový dluhopis
Kupónový výnos
Kupování akcií
Kupování nemovitostí
Kupování nemovitostí za účelem investice
Kupovat dluhopisy
Kupující fyzického zlata
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít