Sobota 13. srpen 2022 04:39
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Rozpočtová pravidla

C:\fakepath\euro zone.jpg

Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU

28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Podle Macrona postcovidová ekonomika vyžaduje nová rozpočtová pravidla

10.12.2021 Evropská unie musí přehodnotit svůj rozpočtový rámec a změnit svá pravidla ohledně deficitů, aby podpořila postpandemické investice a hospodářský růst, protože svět se chce dostat z krize vyvolané nemocí covid-19. Prohlásil to včera prezident Emmanuel Macron při prezentaci priorit nadcházejícího francouzského předsednictví v EU.
C:\fakepath\Německo.jpg

Zeit: Nositel Nobelovy ceny varuje před Lindnerem jako ministrem financí

28.10.2021 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii varuje předtím, aby se německým ministrem financí stal šéf liberálů Christian Lindner. Joseph Stiglitz a jeho kolega Adam Tooze v příspěvku v týdeníku Die Zeit argumentují tím, že předseda strany FDP přichází s "předpotopní rozpočtovou agendou" a přimlouvají se za to, aby ministra nominovala strana Zelených.
img

Rozbřesk: Německé volby hrají euru lehce do karet, hlavním tématem ale Fed a americká inflace

13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby.
img

Ranní glosa: Německé volby hrají euru lehce do karet

13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby. V německých volbách se hraje o dvě zásadní věci. Za prvé, která z dvou velkých stran (pravicová CDU/CSU nebo levicová SPD) bude s koncem Angely Merkelové sestavovat novou vládu (obsadí křeslo kancléře).
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakousko letos plánuje rozpočtový deficit 9,5 procenta HDP

14.10.2020 Rakousko plánuje kvůli pandemii na letošní rok deficit rozpočtu 9,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Pod limit tří procent, který stanovují rozpočtová pravidla Evropské unie, se má schodek vrátit v roce 2023. Vyplývá to z návrhu, který dnes představil ministr financí Gernot Blümel. Je to mnohem horší plán, než s jakým počítá na letošní rok česká vláda, a zhruba v souladu s tím, co na letošek chystá Slovensko.
C:\fakepath\britska libra.jpg

EK schválila britskou státní pomoc firmám za 50 miliard liber

06.04.2020 Evropská komise (EK) schválila rozsáhlý záchranný balík, kterým chce britská vláda podpořit firmy strádající kvůli koronavirové pandemii. Brusel dnes oznámil, že v rámci uvolněných pravidel pro státní pomoc Londýnu povolil poskytnout velkým korporacím stejně jako malým a středním podnikům finanční pomoc 50 miliard liber (asi 1,57 bilionu Kč).
img

Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy

24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
C:\fakepath\eu.jpg

EK navrhla uvolnit rozpočtová pravidla EU, pomůže to zemím bloku

20.03.2020 Evropská komise dnes členským zemím bloku navrhla uvolnit rozpočtová pravidla Evropské unie, což vládám umožní snáze se vyrovnat s dopady koronavirové krize na jejich hospodářství. Oznámila to večer předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž tak Brusel vůbec poprvé využívá nouzovou klauzuli fiskálního Paktu stability a růstu. Státy EU komise vyzvala, aby její nynější návrh podpořily co nejdříve.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK kvůli koronaviru uvolní pravidla o rozpočtech a státní pomoci

13.03.2020 Evropská komise (EK) co nejrychleji umožní členským státům Evropské unie poskytovat pomoc odvětvím zasaženým koronavirem. Brusel je také připraven uvolnit rozpočtová pravidla zemím, které kvůli šířící se nákaze čelí hospodářskému propadu. Oznámili to dnes místopředsedové komise Margrethe Vestagerová a Valdis Dombrovskis, kteří spolu s předsedkyní Ursulou von der Leyenovou představili plán na zmírnění ekonomických dopadů viru. EK podle své šéfky hodlá zřídit fond investic v celkovém objemu 37 miliard eur (963 miliard Kč).
C:\fakepath\koronavir.jpg

Část zemí se dopadům koronaviru brání dodatečnými rozpočty

10.03.2020 Některé země se rozhodly na šíření nového koronaviru zareagovat návrhem na dodatečný rozpočet. Podporou firem i lidí chtějí bránit negativním dopadům na ekonomiku a povzbudit značně otřesené finanční trhy. Jedny z nejvýraznějších opatření chystá Itálie a Japonsko, ráznou podporu ale slibuje také americký prezident Donald Trump, jehož slova dnes podpořila akciové trhy v mnoha zemích. Koronaviru, který se začal šířit z Číny, podlehlo v celém světě už přes 4000 lidí.
img

Vyhlášení nouzového stavu umožní zvýšit výdaje na boj proti koronaviru

05.03.2020 „Plánovaná opatření na zmírňování ekonomických důsledků šíření koronaviru mohou poškodit italské hospodářství. Podle návrhu se sníží daně italským firmám, kterým klesnou tržby o 25 procent. To však v praxi může motivovat firmy, aby si účelově snižovaly tržby a díky tomu dosáhly na daňové úlevy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ecb-19122019-lv.jpg

Gentiloni: Státy EU by měly lépe koordinovat fiskální politiku

19.12.2019 Země Evropské unie by měly lépe koordinovat svou fiskální politiku, řekl dnes eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni. Méně zadlužené země bloku by tak podle něj měly více utrácet, aby unijní ekonomiku povzbudily. Zároveň by pomohly zadluženějším zemím, které musejí v zájmu ozdravení veřejných financí šetřit. Gentiloni to prohlásil na konferenci, kterou ve Frankfurtu nad Mohanem pořádala Evropská centrální banka (ECB).
C:\fakepath\Italie2.png

Gentiloni slíbil, že dohlédne na italský rozpočet jako na ostatní

04.10.2019 Evropská komise bude proti zpomalování ekonomiky bojovat využíváním rozpočtových nástrojů či posilováním investic. Europoslancům to včera řekl navržený italský eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni, který rovněž přislíbil, že komise přijde s návrhem nového cla pro mimounijní firmy znečišťující ovzduší. Někdejší italský premiér na dotazy členů parlamentních výborů směřované ke kritizovanému italskému rozpočtu odpověděl, že bude ke své zemi přistupovat stejně jako ke všem ostatním.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Salvini: Itálie neuvažuje o odchodu z eurozóny

11.08.2019 O odchodu Itálie z eurozóny se neuvažovalo a neuvažuje. Novinářům to včera řekl šéf krajně pravicové strany Liga Matteo Salvini. Odmítl tak informaci listu La Repubblica, který včera napsal, že Salvini připravuje protievropskou kampaň a hrozí, že pokud se nepodaří dosáhnout kompromisu s Bruselem ohledně rozpočtu, odejde Itálie z eurozóny. Liga je vládní strana, list La Repubblica je blízký opozici.
img

Dobrá nálada se na trzích drží i po datech a Trumpovu komentáři. Itálie se vyhne pokutě

03.07.2019 Na hlavních finančních trzích se drží pozitivní sentiment založený na předpokladu velmi podpůrné měnové politiky. Tomu odpovídá růst akcií, který během dne v Evropě ještě nabral na síle, pokles dluhopisových výnosů i zisky zlata. Eurodolar se nadále pohybuje poblíž 1,1300 a páry libra-dolar nebo dolar-jen se odpoledne konsolidují.
C:\fakepath\italie.jpg

EK před spuštěním disciplinárního řízení projedná italské finance

02.07.2019 Evropská komise (EK) před případným spuštěním disciplinárního řízení vůči Itálii kvůli porušování fiskálních pravidel Evropské unie projedná ve středu v Bruselu stav italských veřejných financí. Podle unijního zdroje agentury Reuters komise chce, aby Řím blíže vysvětlil svůj rozpočtový plán na příští rok.
C:\fakepath\Italie2.png

Tisk: Salvini odejde z vlády, pokud neprosadí snížení daní

21.06.2019 Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini odejde z vlády, pokud se mu nepodaří prosadit snížení daní nejméně o deset miliard eur (256 miliard Kč). Šéf protiimigrační strany Liga to řekl v rozhovoru v dnešním vydání listu Corriere della Sera. Řím kvůli rostoucímu zadlužení vyjednává s Bruselem revizi italské rozpočtu, aby se země vyhnula disciplinárnímu řízení.
C:\\fakepath\\ItalyFlagItalian_large.jpg

Disciplinární řízení s Itálií je podle zemí EU oprávněné

11.06.2019 Zástupci vlád členských zemí Evropské unie se dnes shodli na tom, že je důvod zahájit disciplinární řízení s Itálií kvůli rostoucímu dluhu. Agentuře Reuters to řekli nejmenovaní činitelé EU. Postoj členských zemí podle jednoho z činitelů potvrzuje názor Evropské komise, že Itálie porušuje rozpočtová pravidla EU.
img

Rozbřesk: ČNB nemá kam pospíchat

28.05.2019 ČNB může být s dosavadním vývojem ekonomiky spokojena. Naplnilo se její očekávání, ať už jde o inflaci nebo ekonomický růst, který se podle předběžného odhadu od prognózy centrální banky odchýlil jen o jednu desetinu procentního bodu. Zafungovaly i vyšší úrokové sazby, které spolu s přísnější regulatorikou omezily poptávku po hypotékách a zmírnily tak dřívější přetlak na realitním trhu.Situace se mění i na druhém přepjatém trhu, a sice tom pracovním. Nezaměstnanost sice už nemá kam klesat, na druhé straně už však přestala přibývat nová pracovní místa.
C:\fakepath\eurusd-16052019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.5.2019

16.05.2019 Akcie ve Spojených státech uzavřely obchodování již druhým dnem se ziskem. Povzbudily je zprávy amerických médií, že americký prezident Donald Trump zřejmě odloží rozhodnutí o zavedení nových cel na auta dovážená do USA. Na forexovém trhu mírně zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro dnes nepatrně posiluje

15.05.2019 Euro během dneška oslabovalo v reakci na slova italského vicepremiéra Mattea Salviniho, který opět kritizoval rozpočtová pravidla Evropské unie. Později však jednotná evropská měna ztráty smazala a nepatrně posílila. Podpořila ji zpráva, že americký prezident Donald Trump zřejmě odloží rozhodnutí o nových clech na dovoz automobilů do USA.
img

Rozbřesk: Silnější německé HDP neznamená konec německých problémů

15.05.2019 Český růst na začátku roku 2019 viditelně zpomalil, jak ráno potvrdil domácí statistický úřad. Náš nowcast ukazoval na zpomalení ekonomiky na 0,2-0,3 % mezikvartálně, a to především kvůli slabému výkonu průmyslu. Na ten se zpožděním dolehla německá průmyslová recese z konce roku 2018. Reálná čísla byla však o něco lepší, český HDP rostl mezikvartálně o 0,5 %.
C:\fakepath\eurusd-15052019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.5.2019

15.05.2019 Americké akcie včera posílily v čele s technologickými podniky. Smazaly tak část pondělního propadu, za kterým stály obavy investorů z eskalace obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Tyto obavy včera polevily, protože obě strany daly najevo ochotu pokračovat v jednáních.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro kvůli obavám ohledně Itálie mírně oslabuje

14.05.2019 Euro dnes vůči americkému dolaru mírně oslabuje. Reaguje tak na prohlášení italského vicepremiéra Mattea Salviniho, že Itálie je v rámci snahy o snížení nezaměstnanosti připravena porušit rozpočtová pravidla Evropské unie. Kolem 18:00 SELČ jednotná evropská měna ztrácela 0,1 procenta na 1,1212 EUR/USD.
C:\fakepath\italie 13122013-2.png

Za italskou Ligu kandidují do Evropského parlamentu odpůrci eura

19.04.2019 Na kandidátce, kterou sestavila nejsilnější italská strana Liga ke květnovým volbám do Evropského parlamentu, figurují i výrazní odpůrci eura. Informovala o tom včera agentura Reuters, podle níž tak ožívají pochyby o loajalitě této vládní strany vůči společné evropské měně.
C:\fakepath\italie 13122013.png

Itálie a EK se dohodly na rozpočtu, jednat budou dnes

19.12.2018 Itálie se s Evropskou komisí (EK) dohodla na sporném rozpočtu na rok 2019. Uvedla to včera mluvčí italského ministerstva hospodářství. Řím ale zatím z Bruselu obdržel pouze verbální potvrzení, uvedla agentura Reuters s odvoláním na zdroj blízký předsedovi vlády. Před dnešním jednáním komisařů EK dohoda pravděpodobně nebude oficiálně schválena.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francie příští rok poruší rozpočtové pravidlo EU

17.12.2018 Rozpočtový schodek Francie se bude příští rok pohybovat kolem 3,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Uvedl to francouzský premiér Édouard Philippe v rozhovoru, který v neděli zveřejnil list Les Echos. Země by tak opět překročila požadovanou tříprocentní hranici stanovenou pravidly Evropské unie, která má zajistit, aby se členské státy přehnaně nezadlužovaly.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik11112018.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.11.2018)

12.11.2018 Měnový pár EUR/USD minulý týden nabídl jednu obchodní příležitost podle mého týdenního komentáře. Došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který však ihned nedošel přesně k další následující S/R zóně a chyběly mu 2 pipy. Pokud zadáváte podle mého doporučení Profit-Target 2-5 pip pod/nad danou cílovou S/R zónu, tak by měl být váš Profit-Target aktivován podle toho, co jste mi psali v emailech. Já jsem bohužel vyplněný nebyl a skončil jsem na Break/Evenu. Pak se trh prudce obrátil dolů v reakci na výsledky voleb v USA, aby pak následně znovu cílovou S/R zónu atakoval. To už ale beze mě. Ti z vás, kdo jste pozici lépe „ukočírovali“ a dokázali na tom vydělat, gratuluji k zisku.
C:\fakepath\italie.jpg

Řím by dle EK měl spolupracovat na revizi rozpočtu

05.11.2018 Ministři financí eurozóny souhlasí s názorem Evropské komise (EK), že návrh rozpočtu Itálie na příští rok porušuje rozpočtová pravidla. Chtějí proto, aby Řím a EK spolupracovaly na revizi rozpočtu, který by byl v souladu s Paktem stability a růstu. Vyplývá to z dnešního prohlášení zveřejněného na závěr zasedání ministrů financí zemí platících eurem.
C:\fakepath\italy.png

Řím navzdory kritice z Bruselu nehodlá měnit své rozpočtové plány

22.10.2018 Italské ministerstvo financí sdělilo Evropské komisi (EK), že se hodlá držet svých rozpočtových plánů, i když jsou považovány za kontroverzní. Ministr Giovanni Tria v dopise adresovaném komisi uvedl, že si je vědom, že návrh rozpočtu na příští rok není v souladu s Paktem stability a růstu. Dodal však, že vláda musí reagovat na dlouhé období slabého výkonu domácí ekonomiky. Tria také upozornil, že v letech 2020 a 2021 nehodlá deficit dál zvyšovat.
img

Itálie porušuje pravidla – jak odpoví EU? Tržní analýza 22.10.2018

22.10.2018 A to obzvlášť závažným způsobem. Uvedla to Evropská komise, která se k rozpočtu vyjádřila dopisem pro Giovanniho Triu – italského ministra hospodářství a financí. Itálii narůstají vládní výdaje, italská vláda navrhla schodek rozpočtu ve výši 2,4 % HDP na příští rok, což je značně výše než cíle předchozí vlády. Itálie se má vyjádřit do dnešního dne do 11:55 a Evropské unii nejspíše oznámí, že tento plán chce dodržet. Pokud tak učiní, jednání Itálie a EU mohou být dlouhá a může se to podepsat i na měnovém páru EURUSD.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik21102018.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.10.2018)

22.10.2018 Minulý týden byl opět skvělý při obchodování průrazů S/R zón a EUR/USD nabídl velmi ziskové obchody podle mého týdenního komentáře. Nejprve došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo long obchod (v grafu níže vyznačeno zeleně), který přesně došel do svého prvního cíle na Profit-Target 1 (PT1), bohužel na Profit-Target 2 neměl sílu. Já jsem nestihl ukončit na PT1 část zisku a tak jsem alespoň posunul Stop-Loss na hodnotu vstupu (Break/Even) a obchod tak skončil na nule. Později došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval první short obchod (v grafu níže vyznačeno červeně), který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT). Krátce na to byla prolomena další vstupní S/R zóna, což aktivovalo druhý short obchod, který také velmi přesně doputoval do zisku a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT).
C:\fakepath\eurusd-19102018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.10.2018

19.10.2018 Americké akcie včera klesly o více než procento zejména kvůli slabým hospodářským výsledkům průmyslových podniků, rostoucím obavám z konfliktu Spojených států a Saúdské Arábie a situace kolem italského rozpočtu.
C:\fakepath\italy.png

EK: Návrh italského rozpočtu závažným způsobem porušuje pravidla

19.10.2018 Návrh italského rozpočtu na příští rok obzvlášť závažným způsobem porušuje rozpočtová pravidla Evropské unie. Podle agentury Reuters to včera uvedla Evropská komise (EK) v dopise, jehož adresátem je italský ministr hospodářství a financí Giovanni Tria.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Šéfové MMF a SB vyzvali Čínu a USA, aby se řídily pravidly

11.10.2018 Šéfové Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) vyzvali Čínu a Spojené státy, aby se řídily obchodními pravidly. Prezident SB Jim Yong Kim a ředitelka MMF Christine Lagardeová to řekli na podzimním zasedání obou organizací, které se letos koná na indonéském ostrově Bali. USA a Čína letos začaly zavádět cla, což je podle MMF jeden z důvodů, proč bylo nutné zhoršit výhled růstu globální ekonomiky.
img

Italští populisté nemají v jednání s EU co ztratit

03.10.2018 Výnosy italských vládních dluhopisů jsou na nových maximech. Důvodem je tvrdý postoj Evropské unie vůči snaze Itálie zvýšit rozpočtový deficit. Něco se bude muset stát a to již brzy. U eura pravděpodobně uvidíme významné posuny, takže obchodníci, připoutejte se.
C:\fakepath\timthumb.jpg

Rozpočet Itálie bude zahrnovat i základní příjem

26.09.2018 Rozpočet Itálie na rok 2019 bude počítat i se základním nepodmíněným příjmem pro chudé a s dřívějším věkem odchodu do důchodu. Řekl to dnes italský ministr financí Giovanni Tria. Vláda bude ve čtvrtek schvalovat veřejné finance a růstové cíle na roky 2019 až 2021, z nichž bude vycházet i rozpočet na příští rok.
C:\fakepath\italie.jpg

Italská vláda podle vicepremiéra upřednostní občany před ratingem

03.09.2018 Italská vláda upřednostní Italy před ratingovými agenturami, řekl včera italský vicepremiér a šéf Hnutí pěti hvězd (M5S) Luigi di Maio. Reagoval tím na skutečnost, že mezinárodní ratingová agentura Fitch v pátek zhoršila výhled ratingu Itálie ze stabilního na negativní. Nová italská vláda vyvolává od června, kdy se zformovala, obavy, že nebude dodržovat unijní rozpočtová pravidla.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Rozpočtový deficit Francie byl loni nízký

16.01.2018 Deficit státního rozpočtu Francie byl vloni nejnižší od roku 2008, k poklesu přispěly vyšší příjmy z daní díky silnějšímu růstu ekonomiky. Celkový schodek činil 67,8 miliardy eur (1,7 bilionu Kč), což bylo o 1,3 miliardy eur méně než v roce 2016, oznámilo dnes ministerstvo pro rozpočet. Francie by tak mohla poprvé za posledních deset let splnit rozpočtová pravidla EU.
img

Někteří nejvlivnější lidé mohou přijít v příštích letech o práci

04.10.2017 Někteří nejvlivnější lidé planety mohou být v nejbližších 2 letech bez práce. Nejde o fenomén robotizace, ale o to, že jim končí funkční období. Jako první přijde na řadu šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová, jejíž volební období končí v únoru příštího roku. Donald Trump, který o jejím osudu rozhoduje, zatím nenabídl žádné vodítko, které by nám napovědělo, zda počítá s Janet Yellenovou ve funkci i další 4 roky, nebo plánuje do křesla dosadit někoho ze svých řad.
euro zona.jpg

EK: Šesti zemím hrozí, že příští rok nedodrží rozpočtová pravidla

16.11.2016 Evropská komise (EK) dnes varovala šest zemí eurozóny včetně Itálie a Belgie, že by příští rok nemusely...
spanelsko 14122014.png

EK nenavrhne zmrazit Portugalsku a Španělsku peníze z fondů

16.11.2016 Evropská komise nenavrhne, aby byla Španělsku a Portugalsku na příští rok zmrazena část peněz...
euro.jpg

Zakladatel eura má obavy o eurozónu

07.11.2016 Bývalý hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Otmar Issing, který je jedním ze zakladatelů eura...
italie.jpg

Itálie nehodlá měnit svůj rozpočet

21.10.2016 Italská vláda nehodlá měnit své rozpočtové plány pro příští rok ani v případě, že vůči nim vznese námitky...
portugalko-spanelsko.jpg

EU nebude nepokutovat Madrid a Lisabon

09.08.2016 Členské země Evropské unie dnes rozhodly, že nebudou pokutovat Španělsko a Portugalsko za nadměrné rozpočtové deficity a nedostatečné snahy o jejich snížení. Rada ministrů EU také oběma zemím stanovila nové termíny pro snížení schodků pod unijní limit tři procenta hrubého domácího produktu (HDP), uvedla agentura Reuters.
spanelsko byk.jpg

Budou Španělsko a Portugalsko bez pokuty?

27.07.2016 Evropská komise (EK) dnes doporučila členským zemím EU nepokutovat Španělsko a Portugalsko kvůli...
francie 14122014.png

MMF zhoršil odhad růstu Francie

12.07.2016 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli obavám z dopadů takzvaného brexitu zhoršil odhad hospodářského...
eu-flag.jpg

EU by mohla potrestat Španělsko a Portugalsko

06.07.2016 Evropská komise (EK) v úterý dospěla k závěru, že Španělsko a Portugalsko nepodnikly efektivní kroky ke splnění...
european-commission-building-flags.jpg

Členové EK chtějí pokuty pro Španělsko a Portugalsko

04.07.2016 Evropský komisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger požaduje, aby EK dala Španělsku a Portugalsku...
EU staty.jpg

Rozpočtová pravidla EU vyvolávají obavy

14.06.2016 Ministři financí Evropské unie jsou znepokojeni, že Evropská komise neuplatňuje společná rozpočtová...
francie 14122014.png

Francie od EU asi získá výjimku v rozpočtu

19.11.2015 Francouzské výdaje na posílení bezpečnosti po pátečních teroristických útocích v Paříži by neměly být považovány za běžné rozpočtové náklady podléhající pravidlům Paktu stability a růstu. Uvedl to včera předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Francouzský premiér Manuel Valls již v úterý upozornil, že Francie nebude kvůli zvýšeným bezpečnostních výdajům schopna dodržet rozpočtové požadavky Evropské unie.
euro eurozona.jpg

EK prověřovala rozpočty zemí eurozóny

17.11.2015 Rakousku, Itálii, Španělsku a Litvě hrozí, že v příštím roce nedodrží rozpočtová pravidla Evropské unie...
104241376.jpg

Eurozóna chce zabránit odchodu Řecka

05.05.2015 Eurozóna se ze všech sil snaží zabránit tomu, aby se Řecko muselo vzdát jednotné evropské měny...
ek 14122014.png

EK bude tolerovat rozpočtové hříšníky

14.01.2015 Členské země Evropské unie, které porušují rozpočtová pravidla, by mohly získat více času na úsporná...
euro foto ecb.jpg

Zadlužené země eurozóny musí reformovat

09.12.2014 Země eurozóny, které nedávno Evropská komise upozornila na hrozbu příliš vysokého deficitu, by měly...
merkelova.jpg

Reformy v Itálii a ve Francii prý nestačí

07.12.2014 Reformy veřejných financí v Itálii a ve Francii jsou nedostatečné, vlády těchto zemí musejí udělat víc, aby...
eurozona vlajky.jpg

EU: Sedm zemí nedodrží rozpočtová pravidla

28.11.2014 Sedmi zemím eurozóny hrozí, že v příštím roce nedodrží unijní rozpočtová pravidla. Oznámila to dnes...
EU staty.jpg

EU se prý zaměří na Belgii, Itálii a Francii

27.11.2014 Evropská komise (EK) v pátek upozorní Belgii, Francii a Itálii, že jejich rozpočty na příští rok by nemusely...
francie.jpg

Eurokomisař odsoudil deficity Francie

21.11.2014 Eurokomisař pro digitální ekonomiku, Němec Günther Oettinger, včera ostře odsoudil francouzské...
francie.jpg

Francie dál sníží rozpočtový deficit

28.10.2014 Francouzská vláda hodlá snížit rozpočtový deficit v příštím roce o dalších 3,6-3,7 miliardy eur, aby vyhověla...
EU staty.jpg

Ministři financí EU projednají podporu růstu

14.10.2014 Diskusi o tom, jak rozhýbat jen pomalu rostoucí evropskou ekonomiku, se budou dnes v Lucemburku...
francie 27062013.jpg

Francie čelí tlaku na snížení výdajů

14.10.2014 Francie čelí od partnerů v eurozóně obnovenému tlaku, aby v rozpočtu na příští rok snížila své výdajové...
evropska centralni banka.jpg

Politiku ECB by měly doprovázet kroky vlád

12.09.2014 Uvolněnou měnovou politiku Evropské centrální banky (ECB) by měly doprovázet rozpočtové a reformní...
EU staty.jpg

Pomůže jiný přístup ke schodkům růstu EU?

23.06.2014 Pružnější výklad rozpočtových pravidel Evropské unie by mohl pomoci realizovat potřebné reformy a tak výrazněji...
mmf 132.jpg

Zjednoduší EU pravidla fiskální politiky?

10.06.2014 Evropská unie by měla zjednodušit svá příliš komplikovaná rozpočtová pravidla, míní Reza Moghadam, šéf evropského...
francie.jpg

Francie musí nadále snižovat deficit

06.04.2014 Evropský komisař pro měnu a ekonomiku Olli Rehn včera odmítl dát Francii více času na snížení rozpočtového...
img

Zprávy z regionu, analýza EUR/CZK, EUR/PLN

30.05.2013 V regionu střední Evropy dnes dominovalo obchodování na maďarském forintu (HUF), na kterém nastala po měsíčním po...
img

Denní přehled nejdůležitějších událostí

03.04.2013 Patová povolební situace v Itálii momentálně řídí evropský tržní sentiment. Prezident Giorgio Napolitano dal včer...
bernanke fed2.jpg

Bernanke chce vyřešit nová rozpočtová pravidla

21.11.2012 Šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke vyzval tamní Kongres a úřad prezidenta...
euro zona.jpg

Německá média varují, že ECB může zruinovat euro

07.09.2012 Německá konzervativní média obvinila prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, že zadluženým...
img

Makro: Ministři financí eurozóny schválili finanční pomoc Španělsku

10.07.2012 Ministři financí eurozóny se dnes brzy ráno dohodli na podmínkách sanace problém...
DSC_4047.jpg

Hlavní body a výsledky ze summitu EU

29.06.2012 V Bruselu dnes skončil summit EU, který byl dopředu označován za jeden z klíčových okamžiků...
img

Vrcholový evropský summit přináší první výsledky jednání evropských lídrů

29.06.2012 Vrcholový evropský summit přináší první výsledky jednání evropských lídrů. Ti se včera...
eu summit.jpg

Eurozóna se shodla na jednotném dohledu

29.06.2012 Evropští lídři se po složitých jednáních v noci na dnešek dohodli na vytvoření jednotného dohledového orgánu pro banky eurozóny.
img

Evropská unie by mohla zasahovat do rozpočtů zemí eurozóny

26.06.2012 Evropská unie by mohla získat rozsáhlé pravomoci přepisovat rozpočty jednotlivých zemí společné měnové unie.
merkelova.jpg

Merkelová nechce nově otvírat fiskální pakt

08.05.2012 Německá kancléřka Angela Merkelová považuje pakt o rozpočtové disciplíně v Evropské unii za uzavřený...
img

Standard Chartered: Rizika rozpadu eurozóny vzrostla

02.01.2012 Rizika rozpadu eurozóny se zvýšila, protože evropští političtí vůdci zatím žádné smysluplnější řešení dluhové krize nenabídli, uvedl pro britský nedělník Sunday Telegraph šéf banky Standard Chartered Peter Sands. "Eurozóna vstupuje do roku 2012 s velmi nepříznivými vyhlídkami ... a zvýšenou možností, že ji některé země opustí," řekl Sands. "Nikdo by neměl podceňovat, jak velký dopad to bude mít, protože by bylo velmi těžké zvládnout riziko nákazy, i kdyby šlo jen o Řecko... Mělo by to dopad na celý svět," řekl. Naopak guvernér francouzské centrální banky v den desátého výročí zavedení hotovostního eura vyjádřil víru v zářnou budoucnost společné měny, pokud se podaří prosadit dohoda z prosincového summitu Evropské unie.
img

Merkelová rozptyluje naděje na „finanční bazuku“ a se Sarkozym plánuje na leden další summit

14.12.2011 Od spojení sil Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) a současného záchranné...
tydenik forex.jpg

Forex komentář týdne - FXstreet.cz

10.10.2011 Forex komentář týdne od FXstreet.cz - autor Ondřej Hartman.
ecb dluhopis.jpg

EU má přísnější pravidla pro rozpočtové hříšníky

05.10.2011 Snadnějšímu uvalování sankcí na státy Evropské unie porušující rozpočtová pravidla už nic nestojí v cestě.
tydenik forex.jpg

Týdenní FOREX komentář - fxstreet.cz

12.09.2011 Pravidelný týdenní forex komentář společnosti FXstreet.cz.
img

Makro: Schodek veřejných financí eurozóny se v roce 2010 zúžil

26.04.2011 Schodek veřejných financí eurozóny se v roce 2010 snížil z 6,3% na 6,0% HDP, uvedl předběžný odhad...
img

Makro: V roce 2009 vykázalo v EU nejhlubší schodek rozpočtu Irsko

22.10.2010 Nejvyšší schodek veřejných financí v poměru k HDP byl v roce 2009 v rámci EU zaznamenán v Ir...
img

EUR / USD : první býci vyskakují z vlaku, medvědi se začínají hrnout do dveří.

22.10.2010 Vím, že titulek tohoto článku patří spíše do akčních filmů, ale také vám to tak připadá ?
img

Daily: Japonská a australská centrální banka zaskočily trhy, JPY a AUD oslabují

05.10.2010 První obchodní den tohoto týdne přiměl akciové indexy v Evropě i v USA částečně korigovat zářijové zisk...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Dluhová krize | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Profit-Target | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Recese | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Break/Even | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Dolarový index | ECB | EFSF | ERM | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forex trader | G7 | IFO index | Indikátory | Investice | Investiční fond | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LES | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Záloha | Měna | Měnový pár | Měny | Neckline | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Pakt stability | Pip | Poplatek | Pozice | Příkaz | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Stop-Loss | Support | Timeframe | Trader | Trend | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | EMU | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Měnové války | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Finanční otázky | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitost | ČSOB | Ondřej Hartman | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Index | Podpora | Přenos | AdmiralMarkets | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | CAC40 | Cena | Cena stříbra | CZK | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Elektřina | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP Rakousko | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Markets | Měnový kurz | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nikkei 225 | Pips | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Řecká ekonomika | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Švýcarská centrální banka | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | Buy | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Vzdělání | Graf EUR/USD | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | Brown Brothers Harriman | DPA | ANZ | Sentix | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Standard Chartered | BBC | Sentix index | Reporty | Obchodní nastavení | S/R zóna | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Výnosy německých dluhopisů | Úspěch | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Mark Carney | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelská důvěra | Přehled | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | David Cameron | Bankovnictví | La Repubblica | Referendum | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Americké firmy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Die Welt | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Summit EU | Utahování měnové politiky | Propad | Handelsblatt | Úvěrový rating | Les Echos | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nejistota | Erste | VIG | Günther Oettinger | Dodržování rozpočtových závazků | Tempo růstu | Libra vůči dolaru | Výrobní index PMI | Národní regulátor | Dluhové krize | Odhodlání | Výhled | Globální krize | Bankéři | Britská vláda | Mzdy | Úspěšné obchodování | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Globální obchod | Záchranný fond | Bankovní unie | Krize | Měnové otázky | Migrační krize | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Libra k americkému dolaru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Polský zlotý (PLN) | Měny&Sazby | ČTK | Internetové firmy | Konsenzus | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | Krize eura | Zahraniční forex | BHS | ERM-2 | Jerome Powell | Analytik devizového trhu | Saxo | Obchodní války | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Inflace v eurozóně | Forint | Obchodní rozhovory | Růst výnosů dluhopisů | Die Zeit | Pipy | Christopher Dembik | Daňové úlevy | EK | M5S | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Měny považované za bezpečné | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Odpůrci eura | Link Campus | Antonio Rinaldi | Profesor ekonomie | Odchod z eurozóny | Statistický úřad | Obavy investorů | CNY | Štěpán Křeček | Deficit rozpočtu | Nová italská vláda | Italská vláda | Kurzarbeit | Vatikán | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | WIFO | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | ČSÚ | Ekonomiky eurozóny | Miliardy | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Financovat | Předpovědi | Propouštění | Problémy | Vládní výdaje | Prognózy | Státy EU | Konzervativci | Prohlášení | Míra | Předseda | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Fiskální odpovědnost | Italský premiér | Ministr hospodářství | SPD | Hospodaření | Bruno Le Maire | Inovace | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Vyšší inflace | Veřejné finance | Počet bankrotů | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Rozpočtový rámec | Výdaje | Zrychlení růstu | Americká inflace | COVID-19 | Krize v eurozóně | Americký Fed | Cestovní ruch | Hospodářská politika | Vyhlášení nouzového stavu | Boj proti koronaviru | Videokonference | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Pravidla o rozpočtech | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Evropské země | Brusel | Pandemie COVID-19 | Historie | Rozpočtová pravidla EU | Pravidla EU | Demokraté | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Růst | Ekonomiky | Slovensko | Slovenská vláda | Schodek | Údaje | Gernot Blümel | Madrid | Nizozemsko | Lucembursko | Dovoz | Členské země | JDE | Unie | Covid | Velké investice | Ceny | Praha | Důvěra | Zasedání amerického Fedu | App Store | Pracovní místa | Andorra | ERA | Pakt stability a růstu | Malta | Rozpočtový deficit Francie | Ranní glosa | Opatření | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Nobelovy ceny | Christian Lindner | Joseph Stiglitz | Adam Tooze | Robert Habeck | Postcovidová ekonomika | Kritéria konvergence | Konvergence | Kosovo
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Rozpočet na předsednictví EU
Rozpočet na rok 2020
Rozpočet Německa
Rozpočet Norska
Rozpočet řecké vlády
Rozpočet Saúdské Arábie
Rozpočet veřejných financí
Rozpočet 2020
Rozpočtovaný schodek
Rozpočtová politika

Následující klíčová slova

Rozpočtová pravidla EU
Rozpočtové deficity
Rozpočtové deficity vlád
Rozpočtové opatření
Rozpočtové politiky
Rozpočtové příjmy
Rozpočtové schodky
Rozpočtový balíček
Rozpočtový deficit
Rozpočtový deficit americké federální vlády
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít