Čtvrtek 18. srpen 2022 16:15
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Finančník

C:\fakepath\trader-26052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.05.2022 1) Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
C:\fakepath\soros.jpg

Soros: Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války

25.05.2022 Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to včera řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Provozní zisk Křetínského EPH loni stoupl na 56 miliard Kč, vzrostly i tržby

14.04.2022 Provozní zisk EBITDA Energetického a průmyslového holdingu (EPH) loni vzrostl meziročně o pět procent na 2,3 miliardy eur (zhruba 56,1 miliardy Kč). Konsolidované tržby se zvýšily na 18,9 miliardy eur z 8,5 miliardy o rok dřív. Holding podnikatele Daniela Křetínského to dnes sdělil ČTK v tiskové zprávě.
C:\fakepath\kellner.jpg

Kellner byl nejbohatší Čech, věnoval se i pomoci znevýhodněným školákům

27.03.2022 - Podnikatel a finančník Petr Kellner měl pověst nejbohatšího a jednoho z nejvlivnějších Čechů a taky muže, co si hlídal soukromí. V investiční skupině PPF, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech, ovládal téměř 99 procenta. Na veřejnosti se miliardář Kellner příliš neukazoval, s médii komunikoval zřídka. Tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce, kam vyrazil lyžovat, ve věku 56 let. Za nehodou podle vyšetřování zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.
img

Další chyba Fedu by mohla přijít dolar draho

15.03.2022 Během nadcházejících dnů (15.–16. března) se uskuteční historicky důležité zasedání Fedu, na kterém dojde ke zvýšení sazeb. Pokud o samotném zvýšení není pochyb, pak je to otázka, o kolik centrální banka sazby zvýší, která trhy trápí.
img

Majitelem Expobank CZ se stane konsorcium Signet Bank AS a amerických investorů

10.03.2022 Novým majitelem české Expobank CZ, jejímž hlavním akcionářem je od roku 2014 ruský finančník Igor Kim, se stane konsorcium složené z lotyšské Signet Bank AS a amerických investorů. V tiskové zprávě o tom dnes informovala banka. Provedení transakce podléhá souhlasu České národní banky, která byla o dohodě již informována. Jakmile ČNB transakci odsouhlasí a dojde k jejímu naplnění, Expobank CZ přestane mít ruské akcionáře, uvedla banka.
img

Americký finančník předpovídá multiměnový svět bez hranic

03.02.2022 Americký finančník, zakladatel a výkonný partner SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci, je přesvědčen, že BTC je finanční standart, který by se v budoucnu mohl stát rezervní měnou po celém světě. Volatilní povahu bitcoinu vysvětlil faktem, že se BTC nachází na samém počátku jeho přijetí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Křetínský s Tkáčem spolupracují více než dvě dekády

13.07.2021 Vizitky finančníků Daniela Křetínského a Patrika Tkáče (Tkáč vloží společné investice s Křetínským do nového holdingu J&T Capital Partners):
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Společnost EPIF z EPH podnikatele Křetínského zvažuje vstup na burzu

09.07.2021 Společnost EP Infrastructure (EPIF) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) zvažuje vstup na burzu. Firma zahájila strategický přezkum svých možností, které mohou zahrnovat mimo jiné právě veřejnou nabídku akcií (IPO). ČTK to dnes mluvčí EPH Daniel Častvaj. Holding už v roce 2016 oznámil, že nabídne akcie EPIF na burze v Praze a Londýně. Nakonec ale ze záměru sešlo a 31procentní podíl ve firmě koupil investiční fond australské banky Macquarie. Zbytek patří EPH.
img

Finanční vzdělání dětí je nejlepší investice

29.06.2021 O tom, zda zabezpečit finančně budoucnost potomků netřeba diskutovat. Složitější už je rozhodování, jaké prostředky a způsoby zvolit. Neměli bychom rovněž zapomínat na to, že důležité je nejen vytvořit pro děti finanční zdroje, ale také je naučit s nimi hospodařit. S tím souvisí jejich dostatečná finanční gramotnost, ale také rodičovský přístup k hodnotám, a to nejen těm hmatatelným.
C:\fakepath\trader-13062021-1.png

Co mě naučil trading a co může trading naučit i vás

13.06.2021 Viděl jsem už celou řadu článků, které se zabývají tím, jak jisté návyky z práce a osobního života mohou být více než užitečné při obchodování na tradičních i kryptoměnových trzích. Napadlo vás ale někdy, jestli obchodování přináší něco naopak do vašeho života? Mě taky ne. Teda do teď!
img

Provozní zisk Křetínského EPH loni stagnoval na 53,8 mld. Kč, tržby mírně klesly

10.05.2021 Provozní zisk EBITDA Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského loni meziročně stagnoval na 2,1 miliardy eur (53,8 miliardy korun). Konsolidované tržby klesly o 1,2 procenta na 8,5 miliardy eur (217,6 miliardy korun). Holding to dnes ČTK oznámil v tiskové zprávě.
img

Křetínského EPH postaví v Německu 50 větrných elektráren

13.04.2021 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 megawattů (MW). Dodavatelem technologie bude společnost GE Renewable Energy. ČTK to dnes řekl mluvčí EPH Daniel Častvaj. Cenu nesdělil. Větrné turbíny budou podle něj ročně dodávat přibližně 800.000 megawatthodin elektrické energie, což odpovídá roční spotřebě více než 230.000 domácností. Celkový instalovaný výkon všech větrných elektráren v Česku podle údajů Energetického regulačního úřadu na konci loňského roku činil asi 340 MW.
img

Skupině EPIF z holdingu EPH loni klesl provozní zisk i tržby

13.04.2021 Společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, klesl loni meziročně provozní zisk EBITDA o pět procent na 1,53 miliardy eur (39,7 miliardy korun). Konsolidované tržby se snížily o 8,1 procenta na 3,2 miliardy eur (83,1 miliardy korun). Vyplývá to z výsledků, které dnes firma zveřejnila na svém webu.
img

EPH uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny, vyhrál aukci na kompenzace

01.04.2021 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny - větší černouhelnou Mehrum ve spolkové zemi Dolní Sasko a menší hnědouhelnou Deuben v Sasku-Anhaltsku. ČTK to dnes oznámil mluvčí holdingu Daniel Častvaj. EPH podle něj uspěl v aukci na platby za odstavení uhelných zdrojů. Výši finanční kompenzace mluvčí nesdělil.
img

EPH uzavřel s mezinárodními bankami smlouvu o úvěrech ve výši miliardy eur

30.03.2021 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavřel se skupinou mezinárodních bank novou smlouvu o úvěrech ve výši miliardy eur (asi 26 miliard Kč). Krok má zjednodušit strukturu jeho financování. ČTK o tom dnes informoval mluvčí holdingu Daniel Častvaj. Na základě informací dostupných EPH patří tato transakce k největším bankovním financováním realizovaným v letošním roce na českém úvěrovém trhu.
img

Tkáč je znovu akcionářem EPH, majoritu stále drží Křetínský

18.12.2020 Slovenský finančník a jeden ze zakladatelů skupiny J&T Patrik Tkáč se vrátil do akcionářské struktury Energetického a průmyslového holdingu (EPH), kterou opustil v roce 2017. ČTK to dnes řekl mluvčí EPH Daniel Častvaj. Tkáč podle něj aktuálně vlastní 44 procent minus jednu akcii holdingu. Majoritní podíl nadále patří Danielovi Křetínskému a skupině manažerů, kteří v EPH drží 56 procent a jednu akcii. Samotnému Křetínskému, který vykonává manažerskou kontrolu nad holdingem, nepřímo patří 50 procent akcií firmy a jedna akcie.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Podle Sorose by EU neměla ve sporu s Maďarskem a Polskem ustoupit

19.11.2020 Evropská unie si s ohledem na své hodnoty nemůže dovolit ustoupit tlaku Maďarska a Polska, které blokují přijetí unijního rozpočtu kvůli nesouhlasu s tím, aby čerpání evropských peněz bylo podmíněno dodržováním principů právního státu. V komentáři pro server Project Syndicate to napsal americký finančník maďarského původu George Soros.
C:\fakepath\top-10082020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.08.2020 1) Trhy v Asii a Tichomoří zakončily dnešní seanci smíšeně. Investoři jsou stále opatrní kvůli zvýšenému napětí mezi USA a Čínou. To minulý týden opět eskaloval Donald Trump, který zakázal americkým společnostem obchodovat s firmami provozujícími aplikace WeChat a TikTok. Opatření má platit od poloviny září. V Japonsku a Singapuru se neobchodovalo. V Číně vyšla v noci na dnešek zpráva o inflaci - ta byla v červenci vyšší, než se čekalo.
C:\\fakepath\\soros.jpg

Miliardář George Soros patří k nejvýznamnějším filantropům

10.08.2020 Svůj majetek získal George Soros burzovními spekulacemi, kterými do úzkých dostal i zdánlivě neotřesitelnou britskou libru. Americký investor s maďarskými kořeny se ale vymyká vžité představě o bezskrupulózním finančním žralokovi. Jeho peníze totiž z nemalé části míří na charitu, slouží k podpoře lidských práv či k financování projektů v zemích třetího světa. Finančník a filantrop Soros 12. srpna oslaví 90. narozeniny.
img

Daniel Křetínský patří k nejvlivnějším postavám českého byznysu

07.07.2020 Podnikatel Daniel Křetínský, který 9. července oslaví pětačtyřicetiny, patří k nejvlivnějším postavám českého byznysu a také k nejbohatším lidem světa. Ovládá řadu průmyslových, obchodních i finančních firem v Česku i zahraničí. Časopis Forbes ho v české mutaci s odhadovaným majetkem 66 miliard korun řadí na páté místo mezi nejbohatšími Čechy roku 2019, ve světě mu Forbes mezi nejbohatšími lidmi přisuzuje 725. místo s majetkem odhadovaným na 3,4 miliardy dolarů (přes 81 miliard korun).
C:\fakepath\Italie2.png

Italský premiér po výslechu k pandemii: Jsem naprosto klidný

14.06.2020 Italský premiér Giuseppe Conte se neobává, že bude mít kvůli reakci své vlády na pandemii covidu-19 problémy s justicí. V rozhovoru, který včera zveřejnil deník La Stampa uvedl, že je "naprosto klidný". Ministerského předsedu v pátek vyslýchalo jako svědka státní zastupitelství. Včera Conte zahájil velkou konferenci o budoucnosti Itálie po pandemii a avizoval rozsáhlé reformy.
img

5 důvodů proč navštívit Finanční konferenci ShowFx World v Bratislavě

16.09.2019 Túto sobotu 21. septembra, pozývame každého, kto sa zaujíma o trading a investovania, do hotela NH Hotel Gate One Bratislava na bezplatnú vzdelávaciu akciu - Finančné Konferenciu ShowFx World v Bratislave.
img

Rečníci a témy finančnej konferencie ShowFx World v Bratislave

04.09.2019 V tomto liste by sme vám radi predstavili prednášajúcich a témy nadchádzajúcej vzdelávacej konferencie pre obchodníkov, ktorá sa uskutoční 21. septembra v HN Hotel Gate One.
img

Pozývame Vás na finančnú konferenciu ShowFx World v Bratislave 21. septembra

26.08.2019 Vitajte na jedinečnej vzdelávacej akcii pre začínajúcich aj skúsených traderov a všetkých, ktorých zaujímajú investície a obchod. Finančná konferencia SHOWFX WORLD v Bratislave ponúkne 7 bezplatných seminárov a workshopov a predstaví top traderov a trhových expertov z Veľkej Británie, Grécka, Slovenska a Českej republiky – v jeden deň a na jednom mieste!
img

Populistické plány fiskálních stimulů v Itálii znejišťují investory

07.06.2018 Nový italský premiér Giuseppe Conte ve svém prvním projevu potvrdil populistickou rétoriku nové vlády. Ta se chce zaměřit na tradiční populistická řešení, mezi která patří například zvýšení příjmů občanů, snížení daňového zatížení a ukončení masové migrace. Conte také vyzval k silnější a spravedlivější Evropě, což je dle jeho názoru jediný způsob, jak zamezit rozpadu tohoto hospodářského celku. Před podobným scénářem před týdnem varoval i významný finančník George Soros.
C:\fakepath\soros.jpg

Miliardář Soros představil tříbodový plán pro zachování EU

30.05.2018 Rostoucí spory mezi Spojenými státy a Evropou, nárůst populismu a migrační krize způsobily existenční krizi Evropské unie. V projevu na výročním zasedání Evropské rady pro zahraniční vztahy to včera v Paříži podle agentury Reuters řekl americký miliardář maďarského původu George Soros. Pro řešení situace finančník nabídl tříbodový program.
img

Světová finanční konference ShowFx v Praze se koná 12. května

17.04.2018 Všichni obchodníci a ti, koho zajímá dozvědět se více o obchodování a investicích, jsou zváni na bezplatnou vzdělávací akci – první Světovou finanční konferenci ShowFx v Praze.
img

Gary Cohn již nebude Trumpovým poradcem, trhy zareagovaly poklesem

07.03.2018 Klíčový Trumpův ekonomický poradce Gary Cohn, bývalý manažer Goldman Sachs, rezignoval na svoji funkci v Bílém domě. Trhy si jeho odstoupení vyložily jako špatnou zprávu a zareagovaly poklesem.
C:\fakepath\lotysko eurozona.jpg

Lotyšská policie zadržela guvernéra centrální banky

19.02.2018 Lotyšská protikorupční policie zadržela guvernéra tamní centrální banky Ilmárse Rimšévičse, jehož domov a kancelář v pátek vyšetřovatelé prohledali. Oznámil to včera úřad lotyšského premiéra. Oficiální informace o důvodech zatčení není k dispozici, podle rižské televize se v poslední době v zákulisí hovoří o možné korupci. Rimšévičs vzhledem k členství Lotyšska v eurozóně zastává rovněž významný post v Evropské centrální bance (ECB).
C:\fakepath\soros.jpg

Finančník Soros kritizuje kryptoměnu bitcoin

26.01.2018 Americký finančník maďarského původu George Soros na Světovém ekonomickém fóru v Davosu varoval před zánikem civilizace. Na čtvrteční večeři kritizoval Trumpa, velké internetové společnosti, kryptoměnu bitcoin i bavorskou Křesťanskosociální unii (CSU), informovaly agentury AFP a DPA.
img

Čo povedal Buffett a my to musíme zvážiť

11.01.2018 Včera bol na CNBC rozhovor s Warrenom Buffettom a keď tento pán rozpráva, my musíme počúvať. Dotkol sa tém ako bitcoin, daňová reforma, čo s voľným cashom a nástupníctva v Berkshire Hathaway.
img

Paríž sa začína snažiť o odchádzajúce finančné firmy z Londýna

07.07.2017 Francúzsky premiér Edouard Philippe urobil tento týždeň zaujímavú prezentáciu na streche budovy s výhľadom na Paríž a oznámil na nej plán, ktorý by mal benefitovať bankárov a traderov, ktorí sa rozhodli opustiť Londýn po Brexite.
TOP5-28062017-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.06.2017 1) Americký finančník George Soros, který stál před 25 lety za spekulativním útokem na britskou libru, doufá, že odchod Británie z Evropské unie se neuskuteční, protože by na něm tratily obě strany. Britové podle něj ale ještě mohou své rozhodnutí změnit.
soros.jpg

Miliardář Soros věří, že na brexit nedojde

28.06.2017 Americký miliardář a filantrop George Soros doufá, že odchod Británie z Evropské unie se neuskuteční, protože by na něm tratily obě strany. Britové podle něj ale ještě mohou své rozhodnutí změnit. Názory muže, který stál před 25 lety za spekulativním útokem na britskou libru, přineslo internetové vydání francouzského listu Le Figaro.
img

Forex: Nečekaně silná data z amerického trhu práce podpořila dolar

11.07.2016 Americký dolar si během minulého týdne vůči dolaru polepšil o více než procento. Zatímco na počátku týdne se kurz nacházel ještě u 1,1150 EUR/USD, v jeho závěru byla dokonce otestována hladina 1,1000 EUR/USD. Ve světle pokračujícího oslabování britské libry profitovala americká měna ze svého postavení bezpečného přístavu. Páteční seance přinesla zvýšenou kurzovou volatilitu, která souvisela se zveřejněním červnových statistik z amerického trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst totiž výrazným způsobem překonal tržní očekávání – dosáhl 287 tisíc oproti trhem předpokládaným 180 tisícům. Nicméně ani takto pozitivní impuls nevedl k prolomení hladiny 1,1000 EUR/USD, která se jeví jako silná úroveň podpory. A koneckonců další dílčí statistiky z amerického trhu práce až tak povzbudivé nebyly – míra nezaměstnanosti vzrostla více, než se čekalo, naopak dynamika průměrných hodinových výdělků za očekáváními zaostala.
eurusd-01072016-7.png

Forex: Na trh se vrací averze k riziku

01.07.2016 Americký dolar dnes oslabuje k euru i vůči japonskému jenu. Na trh stále doléhá nejistota ohledně dopadů takzvaného brexitu, tedy vystoupení Británie z Evropské unie, což zvyšuje averzi vůči riziku. Vliv na pokles kurzu dolaru má ale také očekávání, že americká centrální banka (Fed) ještě dlouho nepřistoupí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.
Soros-21012016-LV-9.jpg

Finančník Soros: Rusko má dostatek rezerv

22.01.2016 „Rusko je v nepříznivém ekonomickém prostředí, ale pro blízkou budoucnost má dostatek devizových rezerv“...
george-soros-07012016-2.jpg

Finančník Soros: Finanční trhy stojí na začátku nové krize

07.01.2016 Americký investor maďarského původu George Soros dnes varoval, že světové finanční trhy stojí kvůli ekonomickým problémům v Číně na začátku nové krize. Vyzval proto investory k velké obezřetnosti. "Řekl bych, že to odpovídá krizi," poznamenal Soros na ekonomickém fóru na Srí Lance.
soros.jpg

Soros: Krize jako v roce 2008 je na obzoru

07.01.2016 Pokud hovoří miliardář a známý finančník George Soros, svět pozorně poslouchá. Akorát to, co řekl před...
img

Jak diverzifikovat své investice obchodováním pomocí CFD postavených na indexech

27.07.2015 Jedním z nejdůležitějších aspektů, který je třeba vzít v úvahu při vytváření investičního portfolia, je diverzifikace. Zejména v době volatilních trhů mohou investoři snížit riziko rozdělením investic mezi řadu instrumentů a do různých geografických oblastí. Klíčem k úspěšné diverzifikaci je zvolit taková aktiva, která na stejné události a podněty reagují odlišným způsobem, a jejichž minulý vývoj ukázal, že umožňují dosahování zisků i v tržní situaci pro jiná aktiva nepříliš příznivá.
img

FX gauč

14.07.2015 Obchodování na forexu je především záležitostí hlavy. Všichni to po pár zkušenostech s trhem tušíme, ale přesto většina z nás nadále řeší pouze technické a fundamentální záležitosti. Život takto funguje běžně. Soustředíme se na to nejméně podstatné, a to skutečně podstatné buď nevidíme, nebo nechceme řešit. V tradingu jste skutečně podstatní vy, tedy to, co je mezi židlí a počítačem. Nemá takovou váhu, co je na grafu nebo na webové stránce nebo co je to za židli, na které sedíte. Váhu má vaše vnitřní nastavení.
GBP-USD-30032015.png

Historie GBP/USD v kostce

30.03.2015 Podobně jako jsme se zde nedávno věnovali dlouhodobému vývoji a nejdůležitějším momentům, které ovlivňovaly měnový pár EUR/USD, si dnes rozebereme také GBP/USD. Tento měnový pár má samozřejmě mnohem delší historii, sahající až do 19. století, z praktických důvodů se ale podíváme „pouze“ na jeho vývoj za posledních 35 let.
img

Nemějte strach z dokonalosti, stejně jí nikdy nedosáhnete

29.01.2014 Běžný investiční výzkum se jen těžko vyrovná se současnými makroekonomickými tématy. Většinou totiž bývá založen na předpovědích Fedu, Evropské...
buffett 16102013.jpg

Buffett: Hrozba nezvýšit dluhový strop je "politickou zbraní"

16.10.2013 Hrozba, že Spojené státy nezvýší svůj strop zadlužení, je politickou zbraní hromadného ničení a neměla by být použita. Americké televizní stanici CNBC to řekl americký miliardář a známý investor Warren Buffett. O zvýšení vládního dluhového stropu v posledních dnech intenzivně jednají američtí zákonodárci, ke shodě ale zatím nedospěli. Peníze na úhradu splatných závazků by Spojeným státům mohly dojít ve čtvrtek.
img

Daň z finančních transakcí je podlá, neférová a kontraproduktivní

27.05.2013 Podlá, neférová a naprosto kontraproduktivní. To jsou slova, která mi přicházejí na mysl, když přemýšlím o dalším geniálním plánu eurozóny. O dani z finančních transakcí (DFT).
img

Jak se stát obchodníkem by REDY

06.05.2013 Jak sem se dostal k obchodováni,co od toho čekám a co pro to dělám.
graf global.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2012

10.12.2012 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2012. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších.
img

Soros: Euro ničí Evropu, zachránit ji musí Německo

16.10.2012 Nejde už jen o přežití eura - dluhová krize eurozóny by mohla zničit celou Evropskou unii, přičemž zodpov...
george soros.jpg

Finančník Soros varuje před krachem summitu EU

26.06.2012 Německo musí změnit svůj odmítavý postoj vůči návrhům bez zbytečných odkladů prosadit těsnější...
img

Buttonwood: Banky jako závisláci a ECB v roli streetworkera

07.03.2012 Když přijde na drogy, je snazší si závislost vypěstovat, než se jí zbavit. Stejn...
img

Nová vláda Itálie se představuje: Monti bude nejen premiérem, ale i ministrem financí

16.11.2011 Finančník a bývalý eurokomisař Mario Monti obsadí v nové technokratické vládě It...
soros.jpg

George Soros: Řecko by mělo odejít z EU

16.08.2011 George Soros řekl, že by Řecko měly kvůli velkým dluhům vystoupit z EU.
img

Forex a já - 4

10.06.2011 Rok 2010 znamenal pro mé obchodování výrazný posun vpřed... Již koncem roku 2009 jsem se začal více zajímat o price action. V této oblasti mě nejvíce inspirovali dva tradeři: Nial Fuller a Lance Beggs. U obou jsem se přihlásil k odběru jejich newsletteru a pilně studoval zveřejněné názory.
img

Denná analýza EURUSD

17.06.2010 Averzia voči riziku na trhu predsa len úplne nevyhynula a tot&aacut...
hampl_1_m.jpg

ČNB - Česká národní banka - Mojmír Hampl rozhovor

25.01.2010 Přinášíme vám rozhovor s viceguvernérem České národní banky Mojmírem Hamplem na téma forex trading a regulace forex makléřů v ČR. Otázky panu Hamplovi pokládal v rozhovoru Ondřej Hartman a Stan.
hampl_1_m.jpg

ČNB: Česká národní banka - rozhovor Mojmír Hampl

25.01.2010 Přinášíme vám rozhovor s viceguvernérem České národní banky Mojmírem Hamplem na téma forex trading a regulace forexových makléřů v ČR. Otázky panu Hamplovi pokládal v rozhovoru redakční tým FXstreet.cz.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Psychologie | Money management | Press centrum | Obchodní systémy | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Dluhová krize | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Take-Profit | Spekulace | Podílové fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | SPX500 | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Broker | Burza | CCI | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Daytrading | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dolarový index | Dollar | ECB | EFSF | EMA | ERM | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Futures | G7 | Hedge | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kurz | LTRO | Likvidita | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nástroj | Obchodník | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Podkladové aktivum | Podílník | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reálný účet | Riziko | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Stop-Loss | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Zlato | Šedá ekonomika | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Bank of China | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Barack Obama | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Britská měna | Dluhopisové trhy | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Trpělivost | Plus 500 | Forex makléř | Arbitráže | Bohatství | Recesia | Euronext | Credit Suisse | Nial Fuller | Partners | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | Financnik.cz | Jak se stát intradenním finančníkem | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Akcenta | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Tomáš Vobořil | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Atlantik finanční trhy | Automatické obchodní systémy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | CFD support | CFD vs futures | Colosseum.cz | CzechWealth | Česká ekonomika | Devalvace měny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční investice | Finanční kapitál | Finanční kurzy | Finanční plán | Finanční služby | Finančník cz | Fio | Fio akcie | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota eura | Hospodářské noviny | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Inside | InstaForex | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční služby | Investing | J&T | Jak investovat | Krize eurozóny | Kurz britské libry | Kurzy | E15 | Libra | Ludvík Turek | Maďarsko | Management | Manuál | Market | Měnový kurz | Meziroční inflace | Nejlepší investice | Nemovitosti | Obchodování s CFD | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Psychologie obchodování | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Školení forex | Švýcarské banky | TopForex | Transakční náklady | Trh | Turek | Volatility | Volkswagen | Výběr brokera | Vydělávání peněz | Vývoj akcií | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Zavedení eura | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Czech Wealth | Předpověď | Tradeři | CNBC | ING | Mojmír Hampl | Buffett | Andrej Babiš | Bill Gates | CEE | CEPS | EBITDA | Indie | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Syndikát | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Tržby | Úvěr | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Casino | Komise | Volby | Rozhovor | Vzdělání | Centrum finančního vzdělávání | Kompletní průvodce úspěšného finančníka | Kompletní průvodce psychologie obchodování | Disciplinovaný trader | Burze | Czechwealth podvod | Investment | Server Finančník | Traders | Mark DOUGLAS | Lance Beggs | Jim Rogers | IMPOSSIBLE | Profi obchodní systémy | Kurz ziskového obchodování | Tomáš NESNÍDAL | Petr PODHAJSKÝ | John NOWAK | SMBC | Unicredit | DPA | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Sentix | Guvernér centrální banky | Investing.com | Macquarie | NATO | Agentura DPA | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Brazílie | Finanční systém | Backtestovat | Finanční gramotnost | Magnát | Podnikatel | Podnikání | Index FTSE Euro 1st 300 | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Echo24 | Jak investovat do komodit | Globální trhy | Investiční očekávání | Investiční teorie | Stock Exchange | John Carter | John Person | Evropské banky | Finančníci | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Americké trhy | Internetové investování | Investování na internetu | Bankovnictví | Hvězdy burzy | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | FX Outlook | Investiční fond Quantum | FX Global | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Verdi Capital | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Soros Fund Management | Známý investor | Wallstreetská čarodějnice | Partners Financial Services | Velké banky | Daňové příjmy | Deutsche Börse | Americký akciový index | Pokles libry | Miliardář George Soros | XE.com | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Oslabení japonského jenu | Index technologického trhu Nasdaq | Zhodnocování měn | Nervozita | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Richard Branson | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | WinSignals | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Čínské akciové trhy | Americké indexy | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Rentiér | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Trading AOS | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | Zajištění | Finanční poradci | Blockchain | TradeKing | Dluhové krize | Germany 30 | ZoomTrader | Začínáme obchodovat na kapitálových trzích | Regulovaní brokeři | StockPair | Kapitalizace | Výhled | NYSE Euronext | Bankéři | STOX.cz | Britská vláda | Exxon | Mzdy | ING Bank | Britská ekonomika | Dosahovat zisku | General Electric | Záchranný fond | Titan FX | Data z amerického trhu práce | Krize | Migrační krize | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa Mayová | Ministři financí EU | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Ekonomické údaje | Quantum | Měnové krize | Softbank | Příjmy | ExxonMobil | ČTK | Mikro loty | Monopoly | Obchodování forexu | Výnosné investice | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | VIP AOS Turbo | VIP AOS | Derivátové produkty | Forex Friends | Venture Capital | Obchody s akciemi | Vývoj na měnovém trhu | Skupina PPF | Vstup na burzu | ShowFx World | Aleš Michl | LBBW | Peter Lynch | Pavel Drahotský | Jerome Powell | Investiční nástroj | Fincentrum | Věštec z Omahy | NEST | Crypto | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Finanční konference | Konference ShowFx | ShowFx | MatrixTrade | Ed Matts | Sebastian Seliga | Josef Tetek | ShowFx v Praze | Ekonomické výsledky | Zonky | Asociace pro kapitálový trh ČR | Finančník George Soros | Německá centrální banka | Podniky | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Posílení rublu | Expobank | Expobank CZ | Finanční skupina | Stavební spoření | Ruská centrální banka | Cena plynu | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Prezident Evropské centrální banky | Pojištění vkladů | Český miliardář | Společnost Apple | Majetek | WEF | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Finanční produkty | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Inflační očekávání | Odhad růstu ekonomiky | Americké společnosti | Capital Partners | Výkonný ředitel | CIPD | Ministerstvo obchodu | Raiffeisen Bank International | Alistair Crooks | Traders Support Club | Alexandros Yfantis | Pohonné hmoty | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Kristalina Georgievová | PPF | Finanční situace | Asociace pro kapitálový trh | TikTok | Digitalizace | Automobilky | Obchodní model | Jana Brodani | Rozpočet | Deficit | Majoritní akcionář | Čerpání evropských peněz | Mediální společnosti | Investiční skupina | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | BAT | Parlamentní volby | Růst cen | Global Finance | Royal Mail | Index DOW | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | AFP | Růst české ekonomiky | Financovat | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | General Motors | Ceny potravin | Rozvoj | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Prognózy | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Plyn | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | PKN Orlen | Časopis Forbes | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Italský premiér | Ministr spravedlnosti | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Společnost Sentix | Netflix | O2 | Miliardy eur | Von der Leyenová | Budoucnost | Zemědělství | Podnik | Ukazatele | Růst německé ekonomiky | Čerpání peněz | Ptačí chřipka | HN | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | Ursula von der Leyenová | Americký miliardář | Filantrop | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie | Boeing | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zlepšení | Dovednosti | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Tenza | Rozhodování | Průměrná cena | COVID-19 | Bentley | Noviny | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Výkyvy | Videokonference | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Poradci | Nouzový stav | Tencent | Další vývoj | Kabinet | Tržby společnosti | Klíčový ukazatel | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Automobilka | Dopady pandemie | Čerpací stanice | Onemocnění | Ekologické organizace | Zásobníky | Valné hromady | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Spoření | Úvěrové linky | Politická rozhodnutí | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Ministr vnitra | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Ministryně financí Alena Schillerová | Americký investor | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Práce | DPH | Karel Komárek | Marek Dospiva | Chřipka | Cena benzínu | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Rozpočet EU | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | EP | ODS | Premiér Andrej Babiš | Debata | Posílení | Legendární investor | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | 737 MAX | Liberty Ostrava | Sazka Group | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Dovoz | Soudní dvůr Evropské unie | Zadlužení | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | RBI | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Konsorcium | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Lesy ČR | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Fischer | Spoluzakladatel | OKD | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPIF | EPPE | Colaoův plán | Vittorio Colao | Agentura APA | APA | La Stampa | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Covid | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | MAM | E.ON | Úspěchy | Šance | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Zotavení ekonomik | Insolvence | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Quantum Fund | Open Society Foundations | Steven Hanke | Měnové spekulace | Karl Popper | Hospodářské otřesy | Chartered Institute of Personnel Development | VHM | Vládní koalice | SkyBridge Capital | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Období zvýšené volatility | Vesa Equity | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Výrobce tepla | Pražská teplárenská | United Energy | Klimatické změny | Zdanění | Sazba hypoték | Snížení emisí | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Ministr životního prostředí | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Americké měny | Výrobce letecké techniky | Daniel Častvaj | Mluvčí EPH | EPH Daniel Častvaj | Foot Locker | Sainsbury’s | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Protiepidemická opatření | Moneta | EP Global Commerce (EPGC) | Stock Spirits | Siemens | Očkování | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EP Corporate Group | CMI | EC Investments | ECI | EP Real Estate | EPRE | EP Real Estate (EPRE) | EC Investments (ECI) | EP Equity Investment Sàrl | EP Equity Investment | Vesa Equity Investment Sàrl | Vesa Equity Investment | Casino Guichard-Perrachon | Sainsbury‘s | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | SOLEK | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | ProSiebenSat.1 | Evropské centrální banky | MJ | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Tržní ceny | Tencent Holding | Colt | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Air | Rohlik Group | PPF Telecom | ČSA | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Ladislav Bartoníček | EDF | Prezident Světové banky (SB) | EP Infrastructure | EP Infrastructure (EPIF) | GE Renewable Energy | LEAG | Firma LEAG | Křetínského EPH | Zátěžové testy | Sainsbury | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Plán obnovy | Turów | Vesa | Renáta Kellnerová | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Akcionáři Monety | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Finanční vzdělání dětí | Finanční vzdělání | Technologie | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Společnost EPIF | Akcie EPIF | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Jozef Tkáč | NortonLifeLock | Odvětví | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Chování | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Prazdroj | ANO | Uhlí | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Jaroslav Haščák | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Češi | Bohemia Energy | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Pozornost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Ruský prezident | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Společnost | Skybridge Capital | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Letadlo | Inflační situace | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Hráči na trhu | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Ruský plyn | Gate | Real Estate | Napadení Ukrajiny | Anthony Scaramucci | Invaze na Ukrajinu | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Napadení Ukrajiny Ruskem | Sberbank CZ | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Invaze | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Akvizice Expobank CZ | Jakub Švestka | Mluvčí Expobank CZ | Akcionáři Expobank CZ | Akcionáři Expobank | Catch me if you can | Anna Kellnerová | Paul Schockemöhle | The Kellner Family Foundation | Open Gate | Open Gate v Babicích | Vila ve Vraném nad Vltavou | Rezidence v Podkozí | Vila na pražské Hanspaulce | Angažmá PPF | PPF v Číně | PPF a J&T | Řád bílého lva | Správa PPF | Sklo Union | Skupiny PPF | Stahování akcií O2 | Stahování akcií | Provozní zisk Křetínského EPH | Zisk Křetínského EPH | Zisk Křetínského | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Dodávky ruského zemního plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Finanční fondy
Finanční gramotnost
Finanční gramotnost Čechů
Finanční holding
Finanční injekce
Finanční instituce
Finanční instrumenty
Finanční inteligence
Finanční investice
Finanční jaderná válka

Následující klíčová slova

Finanční kapacita
Finanční kapitál
Finančník cz
Finančník George Soros
Finanční konference
Finanční krize
Finanční krize 2008
Finanční krizový plán
Finanční kurzy
Finanční licence
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít