Pondělí 17. června 2024 23:07
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader

Vakcinace

C:\fakepath\trader-10052024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.05.2024 1) Akcie Novavax rostou v premarketu amerického obchodování o dramatických 146 procent k 11 USD/akcie na oznámení spolupráce mezi Sanofi a Novavax při komercializaci společné vakcinace proti covid-19 a chřipce.
img

Nálada na Wall Street jako na houpačce. Akcie se vzdávají zisků, dolar redukuje ztráty

29.11.2022 Index S&P 500 se v první polovině dnešní seance snažil zastavit dvoudenní pokles, pozitivní nálada ale v nestabilní seanci rychle vyprchala u něj i dalších dvou hlavních amerických akciových indexů. Vzhůru zamířily čínské akcie obchodované na amerických burzách, kterým mohla pomáhat vyjádření čínských činitelů ohledně uspíšení vakcinace proti Covid 19 mezi čínskými seniory. To je podle expertů klíčový krok směrem k opětovnému otevření druhé největší světové ekonomiky. Na stejných zprávách rostla dnes i ropa, které Čína je jejím největším světovým dovozcem. K rally na ropě nutno přidat rozhovor o možných škrtech v produkci ropné koalice OPEC+, která podle delegátů změní svoje prosincové jednání a virtuální schůzku.
img

Akcie Novavax: Vakcína Nuvaxovid míří do Evropy

31.12.2021 Akcie Novavax mají za sebou hned několik důležitých událostí, díky kterým se z řečeného titulu stává skutečná konkurence například pro akcie Pfizer a akcie Moderna. Nuvaxovid dostal v Evropě zelenou a k distribuci této vakcíny by mělo dojít již v lednu 2022. Tato významná událost by mohla mít vliv i na cenné papíry této společnosti, proto se podíváme na aktuální fundamentální a technickou analýzu akcie NVAX.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

MF zhoršilo odhad růstu HDP letos i příští rok, inflaci čeká přes šest procent

09.11.2021 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad vývoje ekonomiky v letošním i příštím roce. Letos očekává růst hrubého domácího produktu o 2,5 procenta a příští rok o 4,1 procenta. Prognózu dnes zveřejnilo ministerstvo. V posledních odhadech ze srpna úřad očekával letos růst ekonomiky o 3,2 procenta a příští rok o 4,2 procenta. MF zároveň uvedlo, že zrychlující se inflace se stává významným makroekonomickým problémem. Pro příští rok výrazně zvýšilo její odhad na 6,1 procenta, zatímco v srpnu počítalo s průměrnou inflací 3,5 procenta.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.10.2021

25.10.2021 Čínský developer překvapivě splatil úroky na dolarových dluhopisech. Stalo se tak v pátek, tedy den před koncem třicetidenní lhůty. Tato zpráva však není v kontextu celkového hospodaření firmy až tak zásadní. Evergrande si pouze koupila čas. Již tento pátek skončí lhůta pro možnost splacení další dlužné úrokové platby ($47 m). Určitá forma restrukturalizace je takřka nevyhnutelná. Pravděpodobný scénář je převzetí operací firmy lokálními vládami. Vyplacení kupónu znamená, že firma prozatím nebude čelit žalobám a vyhne se jednání s věřiteli. K mírně pozitivnímu sentimentu přispěly i informace o obnově některých pozastavených rezidenčních projektů v jižní Číně.
img

Navzdory znovunastartování ekonomického růstu nelze polevit v obezřetnosti na trzích

19.10.2021 Globální ekonomický růst zůstává silný. Napříč jednotlivými trhy je však kvůli dynamicky se vyvíjející pandemické situaci nevyrovnaný. Zřetelná korelace mezi proočkovanostíobyvatelstva a mírou oživení ekonomiky ukazuje, že náskok nejvyspělejších trhů před rozvojovými se bude zvětšovat, dokud očkovací kampaň jednotlivých států nedosáhne srovnatelných výsledků.
img

Forex: Trh práce v USA opět zrychluje

08.10.2021 Americký trh práce se vrací k rychlejšímu tempu návratu na předcovidové úrovně. Přechozí problémy s náborem nových zaměstnanců by měly již být minulostí. Na druhou stranu tuzemské maloobchodní tržby sráží nedostupnost nových aut. Nálada na finančních trzích se po předchozích dnech vyšší volatility zlepšila. Nicméně eurodolar zůstává níže, a i region čeká na silnější impuls.
C:\fakepath\akcie-28092021-1.png

Pejskovi kupte granule, sobě akcie Zoetis

28.09.2021 V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny Zoetis Inc., která dle mého názoru nabízí zajímavý swing obchod. Jestli jste o společnosti Zoetis ještě neslyšeli, možná vás informace o ní překvapí.
img

KOMENTÁŘ (PMI průzkum, eurozóna, září 2021 – předběžný výsledek)

23.09.2021 Růst ekonomické aktivity v eurozóně letos v září dle předběžných výsledků PMI průzkumu zpomalil druhý měsíc v řadě, přičemž zpomalení oproti srpnu bylo poměrně výrazné.
img

Rozbřesk: Oblasti HORECA pomohl start letní sezóny

08.09.2021 Zatímco v pondělí jsme měli možnost vidět podrobné červencové výsledky průmyslu a stavebnictví, včera přišly na řadu služby včetně maloobchodu. A celkově na nich není v podstatě nic moc překvapivého. Reálné útraty v obchodech se meziměsíčně zvýšily o půl procenta, meziročně jsou o téměř šest procent výše než loni v červenci. Pozitivně vyznívá i srovnání s rokem 2019, i když lze asi jen těžko hovořit o nějakém přehnaném nákupním boomu.
img

Cena akcie Pfizer raketově roste. Je správný čas na nákup?

11.08.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Pfizer. Aktuálně se schyluje k úplnému schválení jejich vakcíny. Pfizer již dříve získal povolení očkovat děti (od 12 let). Nyní navíc usiluje i o možnost vakcinace dětí ve věku 5 až 11 let. Cena akcie PFE navíc poslední dobou raketově roste.
img

Týdenní výhled trhu BOE, RBA a NFP je v centru pozornosti

02.08.2021 Týden začíná v úterý brzy ráno vyhlášením sazeb Reserve Bank of Australia (RBA). Je pravděpodobné, že bude hýbat trhem, vzhledem k tomu, že většina Austrálie je opět ve výluce, vakcinace byla velmi vysoká a skutečnost, že australský dolar byl v posledních několika týdnech slabou měnou.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Merkelová vyzvala ke zvýšení úsilí o proočkovanost obyvatelstva

22.07.2021 Německá kancléřka Angela Merkelová s ohledem na současné rostoucí počty nových případů koronaviru vyzvala občany, aby se nechali očkovat. Všichni chceme návrat k normalitě, řekla v Berlíně na své tiskové konferenci k domácí i zahraniční politice. Lidé by podle ní měli svým působením na ostatní přispět k vyšší proočkovanosti obyvatelstva. Ve svém bilančním projevu dále uvedla, že Německo stojí před velkými modernizačními výzvami. Hájila také plynovod Nord Stream 2 i odklon země od jaderné energetiky. Plány, co bude dělat po konci své dlouhé politické kariéry, podle svých slov Merkelová zatím nemá.
img

Česko letos vykáže rekordní schodek státních financí, ratingové agentury jsou zatím shovívavé. Trpělivost jim ale jednou dojde, je třeba přijít s plánem ozdravení

01.07.2021 Výsledek hospodaření státního rozpočtu za letošní první pololetí potvrzuje, že Česko letos vykáže historicky rekordní schodek státních financí, jenž dokonce převýší ten loňský. Deficit letos dosáhne 420 miliard korun. Ve druhém pololetí roku lze očekávat výraznější ekonomický růst, jejž umožní postupující vakcinace u nás i v zahraničí. Stát si také obecně ve druhém pololetí půjčuje méně než v pololetí prvním, přičemž letošek nebude výjimkou – i to v příštích měsících zmírní tempo nárůstu státního dluhu.
img

Světově význmaná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rozvrat veřejných financí neočekává

27.06.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila začátkem letošního roku.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně je díky ústupu pandemie nejvyšší za 15 let

23.06.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně je tento měsíc nejvyšší za posledních 15 let. K jejímu růstu přispívá silná poptávka, zejména ve službách, a obecně příznivější podmínky s tím, jak postupuje očkování proti covidu-19 a odeznívá pandemie. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla organizace IHS Markit.
img

Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. Cena ropy se včera dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

10.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu dály zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,29 koruny, před týdnem byl o třináct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,13 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
img

Diskuzi kolem omezování nákupů aktiv označí ECB ve čtvrtek za předčasnou

08.06.2021 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Diskuze se bude točit kolem pandemického programu nákupu aktiv (PEPP) a vyhodnocení jeho dosavadní účinnosti. Vzhledem ke stávající míře nejistoty předpokládáme, že se ECB jakýmkoli náznakům o počátku omezování nákupů aktiv bude chtít vyhnout. Pandemický program tak poběží do září ve stávající výši. S jeho ukončováním ECB nebude podle našeho názoru chtít začít dříve nežli Fed. Tedy na začátku příštího roku. I pak ale předpokládáme, že konec programu bude ještě vyhlazován navýšením nákupů aktiv v rámci programu APP a prodloužením TLTRO4, a to do poloviny příštího roku. S postupujícím oživením ve druhé polovině letošního roku však bude diskuze kolem konce pandemického programu sílit, což bude vytvářet prostor pro růst evropských výnosů a potažmo i těch českých. Na své by si v tom případě měla přijít i česká koruna.
img

Co přinese omezování nákupů aktiv aneb nakupujte fámy, prodávejte jistotu

07.06.2021 Jedním z klíčových témat letošního roku bude omezování nákupů aktiv americkou a evropskou centrální bankou (tapering). Z analýzy reakcí trhů na předchozí omezování nákupu aktiv vyplývá, že trhy nejvíce reagují na předběžná oznámení. V tuto dobu výnosy na delších splatnostech rostou, výnosová křivka se stává strmější, v segmentu 30-50 let naopak plošší. Krátký konec výnosové křivky je pak ukotven očekáváními, že úrokové sazby zůstanou v nejbližším období beze změny. Jakmile jsou však sděleny konkrétní kroky týkající se taperingu, růst výnosů se zastavuje, volatilita na trhu klesá, přičemž v době, kdy jsou nákupy skutečně omezovány, se již trh věnuje něčemu zcela jinému. ECB s náznaky ohledně omezování pandemického programu zřejmě nepřijde dříve, než bude znát výsledky své strategické revize nástrojů měnové politiky. Jako termín pro předběžná oznámení by tak přicházelo v úvahu září. Konkrétní kroky ECB podle našeho názoru neoznámí dříve než v říjnu či v prosinci, ale rozhodně ne dříve než Fed. Ten by s předběžným oznámením mohl přijít v srpnu, a to v době konání sympozia v Jackson Hole. Na trzích tak opět začne platit staré dobré pravidlo: nakupujte fámy, prodávejte jistotu.
img

Benzín dále zdražuje – a bude dále. Cena ropy se dnes dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

03.06.2021 Benzin Česku v uplynulém týdnu dále zdražoval, i když mírně. Nafta o haléř zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,16 koruny, před týdnem byl o čtyři haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 29,92 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku loňského února, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Forex: Sektor služeb jako tahoun sentimentu v eurozóně

03.06.2021 Středeční obchodování nevybočilo z poklidného trendu finančních trhů z předchozích dní. Dnešní kalendář nabídne finální výsledky květnového PMI z hlavních ekonomik eurozóny. Ty by měly potvrdit silný průmysl a otevírající se sektor služeb. Naopak mírný pokles očekáváme od ISM ve službách v USA. Tamní trh práce ukáže o něco pomalejší růst nových pracovních míst oproti dubnu. Koruna marně vyčkává na nový impulz k pohybu a již třetí týden se obchoduje v úzkém pásmu 25,40-25,50 za euro. Tam podle nás zůstane i po zbytek týdne.
img

Letošnímu výkonu české ekonomiky svědčí vakcinace, zrušení superhrubé mzdy, ale i statistický efekt loňské nízké základny

01.06.2021 Český statistický úřad dnes potvrdil svá dřívější, předběžná čísla k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Tuzemské hospodářství meziročně ztratilo 2,1 procenta svého výkonu, mezičtvrtletně pak 0,3 procenta.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce potěší centrální bankéře

31.05.2021 Klíčovou globální událostí tohoto týdne je páteční publikace květnových statistik z amerického trhu práce. Ty ukáží na další zlepšení, které může odstartovat diskusi nad tím, kdy začne Fed ustupovat od programu kvantitativního uvolňování. V Evropě bude pozornost zaměřena na inflační data. Ta za eurozónu by měla ukázat rovná dvě procenta. Z domova se zítra dočkáme struktury HDP za Q1 21, kde by měl být patrný dopad uzavření ekonomiky, květnový PMI pak potvrdí, že od té doby se sentiment výrazně zlepšil. Závěr týdne pak odhalí, jak se vyvíjely tuzemské mzdy během prvních třech měsíců roku. Oproti konsensu čekáme výrazně lepší výsledek.
img

Forex: Závěr týdne znamenal pro korunu klid, dolar si polepšil

28.05.2021 Závěr týdne se na globálním trhu opět nesl ve znamení optimismu, což ukazuje pohled na opětovně rostoucí akciové indexy na obou stranách atlantického oceánu. Na lokálním devizovém trhu se to ale příliš neprojevilo, kurz koruny se držel bez významnějšího zájmu obchodníků v úzkém pásmu mezi 25,43 až 25,46 CZK/EUR. Na trhu eura vůči dolaru se nakonec prosadila americká měna. Euro ještě dopoledne držela solidní data z eurozóny.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

24.05.2021 Důvěra v tuzemské ekonomice se v květnu opět výrazně zlepšila a vzrostla na nejvyšší úroveň od prosince 2019. Ke zlepšení důvěry došlo ve všech podnikatelských odvětvích a znatelně se zlepšila nálada také mezi spotřebiteli. Výrazně se zlepšila důvěra ve službách, kde na sentiment podnikatelů příznivě dopadá avizované anebo už i probíhající uvolňování uzavírek spojených s pandemií. Uvolňování protipandemických restrikcí vedlo spolu se zlepšujícími se zprávami z ekonomiky k prudkému růstu spotřebitelské důvěry, příslušný ukazatel byl v květnu nejsilnější od loňského února.
img

Důvěra v českou ekonomiku se v dubnu a květnu zlepšila nejvýrazněji v historii měření. V průmyslu mají nejlepší náladu dokonce od roku 2017, spotřebitelé se ale stále bojí výrazné inflace

24.05.2021 V květnu se všechny hlavní ukazatele důvěry v českou ekonomiku poprvé vrátily nad předpandemickou úroveň. Celková důvěra v ekonomiku vykazuje hodnotu 99,7 bodu. Nachází se tedy jen 0,3 procenta pod dlouhodobým průměrem let 2003 až 2020.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory v eurozóně ovlivní vlna euforie

24.05.2021 Tento týden se ponese ve znamení zveřejňování indikátorů důvěry. Spotřebitelskou důvěru ve Spojených státech čeká vzhledem k mimořádnému dubnovému růstu korekce. Poklesu se nevyhnou ani osobní příjmy Američanů, které již nebudou navyšovány jednorázovými dávkami. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby mají naopak našlápnuto k dalšímu růstu. Ekonomickou důvěru v eurozóně, německé IFO i francouzskou podnikatelskou důvěru ovlivní euforie spojená s rozvolňováním pandemických opatření. Lepší náladu by mohl ukázat i český konjunkturální průzkum. Maďarská centrální banka tento týden ponechá sazby beze změny, v červnu ale podle našeho odhadu měnovou politiku utáhne.
img

Akcie Boeing – Vystoupá cena akcie Boeing opět do výšin?

19.05.2021 Od minulého příspěvku na akcie Tesla se přesuneme k jinému sektoru, neboť nyní v rámci technické a fundamentální analýzy budeme rozebírat výrobce dopravních letadel Boeing.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB naznačil, že zvýšení úrokových sazeb se blíží

17.05.2021 Tento týden je v českém kalendáři pouze dubnová statistika cen průmyslových výrobců, kterou ČSÚ zveřejní již za několik málo minut. V nastávajících dnech nás potom čeká zpřesněný odhad HDP eurozóny, předběžné výsledky HDP budou ale reportovat i Slovensko a Maďarsko. Americký Fed zveřejní zápis z posledního jednání, který patrně nepřinese nové informace a pouze potvrdí, že diskuse o utahování měnové politiky jsou předčasné. Závěrem týdne dorazí indexy nákupních manažerů za květen.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Experty v USA zaskočila tamní inflace: vylétla třikrát výše, než čekali, na maximum od roku 1982. Bude mít dopady i na ČR, Babišově vládě zdraží financování dluhu

12.05.2021 Dubnová meziměsíční inflace Spojených států očištěná o kolísavé ceny potravin a energií vyskočila na 0,9 procenta, nejvýše od roku 1982. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů amerického Úřadu statistiky práce.
img

Forex: Inflace v České republice opět zrychluje

11.05.2021 Úvod týdne byl ve znamení dozvuků předchozích dní. Dnešek by však už měl nadělit finančním trhům nová témata. Německý ZEW ukáže další růst, a to jak v hodnocení současné situace, tak i v očekáváních budoucího vývoje. Pro tuzemský trh však bude zásadní dubnová statistika spotřebitelské inflace. Ta podle nás pokračuje v předchozím tempu, což by znamenalo výrazné meziroční zrychlení. Koruna posouvá své rekordy a vůči americkému dolaru je nejsilnější od poloviny roku 2018.
img

Česká republika byla v podstatě vymazána z turistických map. Cestovní ruch padl na kolena

10.05.2021 „Hotely se stravovacími službami jsou rizikové z hlediska šíření koronaviru. Proto někteří lidé zřejmě omezí klasické dovolené v resortech pořádané cestovními kancelářemi. Je však možné, že lidé projeví zvýšený zájem o dovolené na vlastní pěst například s využitím služeb Airbnb. Tento typ ubytování se obejde bez nadměrných kontaktů s dalšími turisty a z epidemiologického hlediska je srovnatelný s klasickým nájemním bydlením,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Německo zrychluje vakcinaci, další plus pro euro

10.05.2021 Tempo očkování bude v nejbližších měsících a kvartálech stále jedním z ústředních motorů ekonomického vývoje. Evropa na začátku roku 2021 zjevně v očkování zaostávala za Spojenými státy, což se projevilo i v horším průběhu druhé a třetí vlny pandemie. Z ekonomického pohledu to znamenalo v případě eurozóny pád do druhé pandemické recese - něco, čemu se USA i díky rychlejšímu očkování úspěšně vyhnuly.
img

Ranní okénko - Inflaci v dubnu opět zvýšily ceny pohonných hmot

10.05.2021 Hlavním tématem tohoto týdne je inflace. Dubnová statistika bude zveřejněna v USA, v tuzemsku i některých ostatních zemích střední a východní Evropy. Ve všech případech se počítá s dalším navýšením meziroční dynamiky, opět vlivem nízké srovnávací základny z minulého roku. Přičemž v USA by se mohl náskok v rozvolňování protipandemických opatření projevit i v mírně vyšších cenách v kategorii služeb.
img

Turecko pokračuje v boji proti covidu a usiluje o důvěru investorů

07.05.2021 Poslední týdny a měsíce z Turecka přichází negativní zprávy. Země zažila měnové turbolence po březnovém odvolání guvernéra centrální banky Agbala a nyní se vypořádává s třetí vlnou covid-19, která ohrožuje oživení ekonomiky a rozběh klíčové turistické sezóny.
img

ČNB je výrazně pesimističtější než trh. V pomalejší vakcinaci vidí pětkrát větší problém

06.05.2021 Česká národní banka ladí poměrně ponurou notu ohledně letošního vývoje tuzemské ekonomiky. Podle dnes zveřejněné prognózy předpokládá růst pouze 1,2 procenta. Přitom ještě její prognóza zveřejněná začátkem února počítala s růstem 2,2 procenta.
img

Forex: Rozvolňování se podepíše na prohloubení schodku zahraničního obchodu v USA

04.05.2021 Po včerejším svátku se dnes na londýnský trh vrátí obchodníci. Rozjezd obchodování ale bude pozvolný. Ekonomický kalendář je pro dnešek totiž relativně nezajímavý. Americká data potvrdí rozvolňování restriktivních opatření s pozitivním ekonomickým dopadem.
img

Ozvěny trhu: Jestřábi se vracejí

29.04.2021 Dnes nám začíná mediální karanténa před zasedáním bankovní rady ČNB k měnové politice, které se uskuteční za týden. Na tomto jednání bude představena nová prognóza vývoje české ekonomiky. My v Komerční bance jsme ji zveřejnili právě včera.
img

Forex: Americká ekonomika hlásí výrazný růst za první čtvrtletí

29.04.2021 Americká ekonomika podle našich odhadů vykáže za první čtvrtletí výrazný růst. Hlavními tahouny jsou spotřeba domácností a výdaje firem a vlády. Na druhou stranu zahraniční obchod a pokles zásob působí ve směru nižšího růstu. Míra nezaměstnanosti v Německu dále klesá. Americká centrální banka podle očekávání měnovou politiku nezměnila. FOMC však vyzdvihuje probíhající oživení ekonomiky. Diskuze o konci kvantitativního uvolňování podle nás začne ale až v druhé polovině roku. Euro vůči dolaru posiluje na nejsilnější úrovně od konce února. Z toho by dnes měl benefitovat středoevropský region včetně koruny, která zatím marně čeká na významnější impuls k pohybu.
img

Ranní okénko - Fed nemá kam spěchat

28.04.2021 Dnešní ekonomický kalendář nabízí jen dvě události. Německý Gfk index měřící spotřebitelskou důvěru, který byl zveřejněn zkraje dne, a měnověpolitické zasedání amerického Fedu, na které si však budeme muset počkat až do večerních hodin.
img

Forex: Fed bude ekonomiku i nadále podporovat

28.04.2021 Americká centrální banka dnes zřejmě svou rétoriku příliš nezmění. Vzhledem ke stále poměrně vysoké nejistotě spojené s pandemickou krizí a vývojem na trhu práce bude chtít ekonomiku i nadále podporovat. Diskuze kolem omezování nákupů aktiv začne, až vakcinace dosáhne 70-75 %. Tedy začátkem léta. K reálným krokům pak Fed podle naší prognózy přistoupí na začátku příštího roku.
img

Ranní okénko - ČR zveřejní výsledek HDP za Q1 jako první z regionu

26.04.2021 V posledním dubnovém týdnu nás budou zajímat především předběžné údaje o HDP. Jako první z regionu střední a východní Evropy zveřejnění výsledek Český statistický úřad. Data o HDP dorazí také pro Německo, eurozónu i USA. Dále nás čeká zasedání Fedu, míra inflace v eurozóně a výsledky německého Ifo indexu. Ten je s tuzemským konjunkturálním průzkumem první událostí v týdenním ekonomickém kalendáři.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zůstane nadále trpělivá

26.04.2021 Po zasedání ECB v minulém týdnu nás v tomto čekají zbylé dvě klíčové banky – japonská Bank of Japan a americký Fed. A i zde platí, že centrální bankéři zachovají opatrný postoj. Do rychlého oznámení počátku normalizace měnové politiky se američtí centrální bankéři nepoženou ani ve světle toho, že tamní ekonomika roste v současné době rychleji než ta evropská, což potvrdí předběžné odhady HDP za Q1 21. Za eurozónu bude dokonce vykázán mírný mezičtvrtletní pokles. Tuzemská statistika bude vzhledem k tomu, jak špatná panovala v prvních měsících roku u nás pandemická situace, ještě o něco horší.
C:\fakepath\global economy.jpg

Euler Hermes: Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta

25.04.2021 Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta. Čtvrtinu tohoto nárůstu povedou Spojené státy. Naopak podíl čínské ekonomiky bude o něco nižší. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
img

Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

23.04.2021 Dubnový průzkum PMI naznačuje, že ekonomická aktivita v eurozóně zrychlila svůj růst, když souhrnný indikátor PMI vzrostl na devítiměsíční maximum. Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI zrychlil na svou historicky nejvyšší úroveň.
img

Forex: Indikátory PMI v eurozóně čeká korekce

23.04.2021 Ve Spojených státech i eurozóně budou dnes zveřejněny indikátory PMI za duben. Zatímco v USA mají ještě drobný prostor pro růst, v eurozóně již v průmyslu narazily na svůj strop a čeká je korekce. Náladu ve službách zkalí zpřísnění pandemických opatření z konce března. Euro tak dnes mnoho naději na výraznější posílení nemá a tím pádem ani česká koruna. Před zahájením mediální karantény (příští čtvrtek) by mohl zčeřit vody některý z českých centrálních bankéřů. Jinak je regionální ekonomický kalendář prázdný.
img

Forex: Na silnější úrovně se koruna nemá zatím sílu propracovat

22.04.2021 K jednacímu stolu dnes zasedla Evropská centrální banka. Ta oznámila, že v nákupech aktiv v rámci pandemického programu bude pokračovat nejméně do konce března 2022. To je i v souladu s naším očekáváním, že s ukončováním programu nebude chtít ECB začít dříve nežli FED. I pak se ale bude zřejmě snažit tento proces vyhladit prostřednictvím dočasně vyšších nákupů aktiv v rámci programu APP a skrze prodloužení programu TLTRO4. Krátkodobý výhled ekonomiky eurozóny je dle šéfky ECB Lagardové zamlžený a zatížený značnými negativními riziky. Ve střednědobém horizontu vidí ale rizika již jako vyrovnanější, přičemž aktivitu v eurozóně dle jejích slov podporují fiskální opatření, globální poptávka i postupující vakcinace.
img

Forex: ECB dnes vyhodnotí účinnost pandemického programu

22.04.2021 Klíčovou událostí dnešního dne je zasedání ECB. Těžko předpokládat nějakou změnu v nastavení měnových podmínek. Centrální bankéři vyhodnotí stávající pandemický program a naplňování březnové ekonomické prognózy. Odpolední americká data potvrdí povzbudivý výkon tamní ekonomiky. Z regionu na včerejší silná data březnových mezd a rychle rostoucích cen průmyslových výrobců v Polsku dnes naváží robustní maloobchodní tržby za stejný měsíc i lepší spotřebitelská důvěra za duben.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Ekonomika USA se zotaví dříve než zbytek světa – za cenu rekordního schodku obchodní bilance

20.04.2021 „Podle naší aktuální ekonomické analýzy očekáváme, že po 3,5% poklesu v roce 2020 dojde letos k růstu HDP Spojených států o 5,7 %. To by umožnilo americké ekonomice vrátit se na předkrizovou úroveň již v polovině roku 2021, tedy dříve než ostatním rozvinutým ekonomikám,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko. K oživení amerického hospodářství dojde i díky bezprecedentní fiskální reakci vlády na ekonomickou krizi. Balíček na podporu ekonomiky, který byl přijatý v březnu 2021, činí 1,9 bilionu USD (částka rovnající se 27 % HDP USA), což je více než v jakékoli jiné vyspělé ekonomice. Coface odhaduje, že by však schodek obchodní bilance mohl v důsledku stimulačního plánu vzrůst o 56 miliard dolarů.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021

19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB vyhodnotí březnové zvýšení nákupů aktiv

19.04.2021 Finanční trhy reagují na lepší výsledky z ekonomiky i pozitivní výsledkovou sezónu posunem akciových trhů na nové historické rekordy. Hlavní událostí tohoto týdne bude jednoznačně zasedání Evropské centrální banky. Ta by měla primárně vyhodnotit efekt březnového zvýšení nákupů aktiv v rámci pandemického programu PEPP. Předstihové ukazatele z eurozóny za duben ukážou mírný pokles z rekordních úrovní. Potvrdí ale odolnost ekonomiky vůči opětovnému utažení pandemických opatření. Americký kalendář bude prázdný a pozornost budou mít zejména zveřejňované firemní výsledky. Koruna zůstává uvězněna mezi pozitivním globálním vývojem a zhoršujícími se domácími podmínkami. Nižší tržní úrokové sazby snižují její atraktivitu, ale na druhou stranu nabízí možnost zajištění proti blížícímu se zvyšování úrokových sazeb ČNB.
img

Druhá a třetí vlna pandemie bere práci citelně rychleji ženám než mužům, hloubí příkopy napříč společností

17.04.2021 Pandemie, zejména její druhá a probíhající třetí vlna, dopadá hůře ne ženy než na muže. Hloubí ovšem příkopy nerovnosti napříč celou českou společností.
C:\fakepath\Mexican-Peso-21.png

Mexické peso využívá prudké oživení v USA

16.04.2021 Posledních několik měsíců je pro mexické peso z fundamentálního pohledu výjimečně dobrých. Shodou několika šťastných náhod sbírá pozitivní body takřka na všech frontách a jeho rally nemusí být zdaleka u konce.
img

Benzín a nafta v příštím týdnu zlevní. Japonští politici poprvé připouštějí možnost zrušení i letošní olympiády

15.04.2021 Ceny pohonných hmot se drží na nejvyšších úrovních od loňského března. Benzin v uplynulém týdnu dál zdražil, nafta nepatrně zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,45 koruny, před týdnem byl o 11 haléřů levnější. Nafta zlevnila o dva haléře, za litr teď řidiči dají průměrně 29,55 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.4.2021)

14.04.2021 Nevoznější vývoj během včerejší seance odstartovala zpráva od americké FDA, která doporučila pozastavit očkování vakcínou J&J a následně byla zveřejněna inflace v USA. Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq se posunuly na nová historická maxima a dolar prohloubil své ztráty.
img

Forex: Průmyslová produkce v eurozóně v únoru poklesla

14.04.2021 Nejzajímavějším údajem dnešního dne bude průmyslová produkce za celou eurozónu. Výsledky z velkých ekonomik byly již publikovány a naznačují, že výstup průmyslového sektoru v únoru poklesl. Překvapivě dobré výsledky PMI indikátorů jsou však příslibem pro březnová data. V USA je kalendář v podstatě prázdný. Pozornost by mohl přitáhnout projev Jerome Powella před Ekonomickým klubem ve Washingtonu. Rétorika však zatím zůstane zřejmě beze změny. Vzhledem k vývoji domácích úrokových sazeb má koruna potenciál posílit. Při zemi jí ale zatím drží nerozhodné euro.
img

Růst cen pohonných hmot žene inflaci nad odhad České národní banky, koruna však i tak oslabuje. Zlevňují brambory, vepřové, plyn i elektřina

13.04.2021 Koruna v reakci na dnešní informaci Českého statistického úřadu o výši březnové inflace oslabila zpět nad úroveň 26,00 za euro. Inflace je totiž mírně slabší, než trh předpokládal. Analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s inflací čítající 2,4 procenta. Ta ale nakonec v březnu dosáhla meziročního růstu jen ve výši 2,3 procenta. Mírnější inflace v očích trhu může poněkud oddálit první zvýšení základní úrokové sazby České národní banky po pandemii, což snižuje atraktivitu české měny. Žádné výraznější oslabení koruny ale z tohoto důvodu čekat nelze.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.4.2021

12.04.2021 Velké banky tento týden tradičně zahájí americkou výsledkovou sezónu za první kvartál. Ve středu reportují JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Ve čtvrtek Bank of America a Citigroup. Vše napovídá tomu, že americké finanční instituce zažily velmi úspěšný první kvartál. Vyšší prognózy ekonomického růstu znamenají, že peněžní ústavy mohly během 1Q přistoupit k významnému rozvolňování rezerv, což se propíše do lepších profitů. Horečnatá aktivita na kapitálovém trhu se promítne do pozitivního výsledku segmentu investičního bankovnictví. Pro celý index S&P 500 se předpokládá meziroční nárůst zisků o téměř 25 %. To představuje poměrně výraznou revizi směrem nahoru – ještě na konci roku se pro 1Q21 očekávalo meziroční zvýšení profitů o 16 %. Je však nutno dodat, že očekávání jsou velmi vysoká. Vzhledem k našponovaným valuacím může být jakékoliv klopýtnutí následováno značně negativní povýsledkovou reakcí.
C:\fakepath\top-09042021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.04.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes převážně v červených číslech. Proti proudu šla z hlavních trhů burza v Tokiu. Údaje o čínské inflaci nepřinesly výraznější překvapení.
img

Český průmysl padá více, než se čekalo. Stahuje jej propad autoprůmyslu, jenž nastává kvůli výpadkům v dodávkách ze světa

08.04.2021 Českému průmyslu se letos nedaří. Statistici revidovali lednový údaj, kdy podle nynějších dat průmyslová výroba oslabila meziročně o pět procent, tedy nejvíce od loňského srpna. Propad pokračoval v únoru, jak ukazují dnes zveřejněná čísla. Průmysl se meziročně propadl o 2,6 procenta.
img

KOMENTÁŘ (nezaměstnanost, ČR, březen 2021)

07.04.2021 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v březnu klesla z úrovně 4,3 % na 4,2 %. Jde o příjemné překvapení: pro březen sice bývá meziměsíční pokles nezaměstnanosti obvyklý díky působení sezónních faktorů, v rámci pandemické situace ale nebylo zdaleka jisté, že se tyto příznivé sezónní faktory letos v březnu projeví v dostatečně silné míře. V meziročním srovnání byla míra nezaměstnanosti o 1,2 procentního bodu vyšší než loni v březnu, což znamená, že se meziroční růst míry nezaměstnanosti nepatrně zmírnil z úrovně 1,3 procentního bodu zaznamenané v únoru.
img

Mezinárodní měnový fond prognózuje nejrychlejší růst světové ekonomiky za minimálně 40 let, ohledně české ekonomiky je optimističtější než naše ministerstvo financí i než Česká národní banka

06.04.2021 Mezinárodní měnový fond ve své dnes zveřejněné prognóze předpokládá, česká ekonomika letos poroste o 4,2 procenta, v roce 2022 pak o 4,3 procenta. Přitom neočekává žádný výrazný nárůst míry nezaměstnanosti. Ta by v Česku měla letos dosáhnout průměrné úrovně 3,4 procenta, v příštím roce by pak měla klesnout na 3,2 procenta. Míra nezaměstnanosti v ČR by tak měla letos i příští rok zůstat nejníže nejen v EU, ale v celé Evropě. Měla by tedy zůstat níže než ve Švýcarsku, v Maďarsku, v Německu i než v Norsku, což jsou další evropské země s relativně velmi nízkou mírou nezaměstnanosti.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (6.4.2021)

06.04.2021 Přes velikonoční svátky se na trhy vrátil velmi pozitivní sentiment, který podpořila hlavně americká makrodata. Ta potvrdila, co jsme si už mysleli, a to že ekonomika má nakročeno do mnohem rychlejšího oživení. V reakci na klesající nervozitu oslaboval americký dolar a stabilní výnosy pomohly také drahým kovům.
img

Market alert: Ukáže NFP report silný růst zaměstnanosti?

01.04.2021 Zveřejnění dat z amerického trhu práce za březen se odehraje na Velký pátek. Přestože většina trhů bude zavřená, tak zveřejnění by se mělo projevit na forexu a některých dalších instrumentech.
img

Míra úspor domácností na rekordní úrovni

01.04.2021 Česká ekonomika podle třetího zpřesněného odhadu ČSÚ vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,6 % a její meziroční pokles činil 4,8 %. Ve srovnání s druhým odhadem je tak v meziročním srovnání o desetinku hlubší. Revize ve struktuře byly pouze drobné. Směrem nahoru byly revidovány vládní výdaje, dolu pak investice a zásoby. Za celý loňský rok domácí ekonomika poklesla o 5,6 %.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Forex: Evropská inflace v důsledku vyšších cen energií povyskočí

31.03.2021 Data z amerického i německého trhu práce by měla potěšit. Zatímco počet nezaměstnaných Němců o deset tisíc poklesne, Amerika se může těšit na více než půl milionu nových pracovních pozic. Směrem nahoru se vydá inflace v eurozóně. Do karet jí nahrává nízká srovnávací základna i rostoucí ceny pohonných hmot. Ve druhé polovině roku se vyšplhá dokonce až na dvě procenta. Domácí kalendář je prázdný. Koruna tak zřejmě zůstane i nadále držena v patové situaci na jedné straně rostoucími úrokovými sazbami, na druhé straně slábnoucím eurem vůči americkému dolaru.
img

Forex: Koruna mírně ztrácí

30.03.2021 Kurz koruny dnes oslabil o 0,1 % a dostal se tak na úroveň 26,13 CZK/EUR. Domácí měna je v současné době pod vlivem dvou protichůdných faktorů. Výnosy desetiletých amerických vládních dluhopisů pokračují ve svém růstu. Nacházejí se již nejvýše od ledna loňského roku, což vytváří tlak na výnosy evropských dluhopisů, potažmo těch českých. To by hovořilo pro posilování kurzu koruny. Na druhou stranu je zde ale oslabující kurz eura vůči dolaru, kterému se na silnější úrovně zatím nedaří probojovat, přičemž v krátkém horizontu může společná evropská měna naopak ještě oslabovat. Koruna se tak drží převážně v pásmu 26,00-26,20 CZK/EUR. Objemy obchodů zůstávají nízké a ani následující dny zřejmě nepřinesou impulz, aby se koruna z této patové situace vymanila.
img

📉Zlato testuje klíčový support❗

30.03.2021 Zlato dnes padá o více než 1,5 %. Tento drahý kov aktuálně testuje důležitý support na úrovni $1681/oz. Zlato klesá kvůli sílícímu dolaru a vzestupu výnosů z amerických dluhopisů. V případě desetileté splatnosti se výnos dostal až na 1,77 % (14M max). Trh čeká silné ekonomické oživení v USA, další fiskální balíček a pokračování rychlého tempa vakcinace. Faktorem je také uklidňování situace na akciových trzích po pádu Archegos Capital Management.
img

Výhled Fidelity International: Investoři musí brát v úvahu regionální rozdíly

30.03.2021 Regionální rozdíly budou s tím, jak bude postupovat vakcinace v různých lokalitách celého světa, pro investory v roce 2021 klíčové. Analytici Fidelity International v analýze popisují převládající regionální trendy očekáváné v následujících dvanácti měsících.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Ranní okénko - Američtí zpracovatelé dál šlapou na plyn

30.03.2021 Prvním dnešním makroekonomickým indikátorem bude v dopoledních hodinách průzkum ekonomické důvěry v eurozóně za měsíc březen. Souhrnný index by podle odhadu trhu měl přinést mírné zlepšení z únorových 93,4 na 96 bodů, přičemž kromě průmyslu, který téměř bez přestávky roste již od loňské jarní vlny pandemie, by se měly pomalu přidávat i služby. I pokud by se tržní očekávání naplnila, celkový index by i nadále zůstal poměrně hluboko pod předkrizovou úrovní poblíž 104 bodů i pod pětiletým průměrem, který činí 103,3. Zkušenosti z minulého týdne, kdy příjemně překvapily výsledky německého indexu nákupních manažerů i IFO indexu, ovšem dávají naději na překonání odhadů i tentokrát. Mezi evropskými podnikateli se totiž navzdory zádrhelům v procesu očkování populace evidentně šíří opatrný optimismus.
img

Forex: Tam a zase zpátky – koruna se drží naší prognózy

29.03.2021 Kurz koruny se za posledních sedm dní prakticky nezměnil, byť uprostřed týdne došlo k menšímu výletu směrem ke slabším hodnotám, jehož příčinu lze patrně hledat v nadále neutěšené (středo)evropské epidemické situaci. K jistým výkyvům kurzu docházelo i ve středu, tedy v den měnověpolitického zasedání České národní banky, byť ta podle očekávání k žádné úpravě měnových podmínek nesáhla. Z vyjádření bankéřů ovšem šlo vyčíst, že nepříznivý pandemický vývoj trochu stáčí jejich myšlenky na budoucí zvyšování základní sazby k pozdějším termínům, než které naznačovala jejich poslední prognóza. Jak je ovšem u centrálních bankéřů zvykem, příliš konkrétních indikací jsme se na tiskové konferenci nedočkali a tržní výhled na letošní sazby se tak snížil jen velice mírně. Z našeho pohledu se nejedná o žádné překvapení, jelikož jsme k této části prognózy ČNB byli od počátku skeptičtí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021

29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
C:\fakepath\top-26032021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.03.2021 1) Asijské akciové trhy dnes ocenily čtvrteční zprávy o rychlejším růstu amerického HDP i stabilizaci tamního pracovního trhu. Nejvýznamnější regionální zprávou dne bylo zjištění agentury Reuters, že firmy Xiaomi a Great Wall Motors plánují společnou výrobu elektromobilů.
img

Forex: Americké příjmy domácností podporuje schválený fiskální balíček

26.03.2021 Německý Ifo index bude pokračovat v růstu, ale nižším, než trhy předpokládají. Pandemická situace komplikuje plánované uvolňování a návrat ekonomiky k normálu. V USA budou mít pozornost příjmy domácností, které podporují schválené fiskální balíčky. Polský zlotý se pod tlakem pandemie a očekávaného rozhodnutí ústavního soudu dostal na nejslabší úrovně od roku 2009. Koruna se vrací k silnějším hodnotám, slabší euro vůči americkému dolaru ale zůstává rizikem pro celý region.
img

Forex: Polský zlotý nejslabší od roku 2009

25.03.2021 Dnešní obchodování na finančních trzích se neslo v poklidnějším duchu. Hlavní data tohoto týdne již byla zveřejněna a hlavní politické události dnešního dne spadají až do odpoledních hodin amerického obchodování. Nicméně do mírných ztrát akciovým trhům pomohl plánovaný projev guvernéra americké centrální banky, který řekl, že za zlepšujícími se očekáváními stojí zejména tamní fiskální balíček a průběh vakcinace. Investoři však pravděpodobně viděli větší sílu v samotné americké ekonomice. Evropské trhy uzavírají v mírných ztrátách a podobný obrázek je vidět i na druhé straně Atlantiku. Americký dolar opět znásobil své zisky vůči euru a dostal se na nejsilnější úrovně od začátku listopadu.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
img

Tématické reporty: ČNB ponechala sazby beze změny

24.03.2021 Centrální banka v souladu s očekáváními dnes úrokové sazby nezměnila. Základní repo sazba tak zůstává 0,25 %. Jako hlavní důvod uvádějí centrální bankéři přetrvávající vysokou míru nejistoty spojenou s vývojem pandemie. Bankovní rada zůstává oproti prognóze ČNB, která do konce roku počítá s trojím zvýšením sazeb, i nadále opatrnější a očekává jejich stabilitu po delší dobu. Guvernér Rusnok uvedl, že předčasné zpřísnění měnové politiky může napáchat mnohem více škod oproti tomu, že by úrokové sazby zůstaly nízké po delší dobu, než by se zpětným pohledem mohlo zdát optimální. Zpřísňování měnové politiky může podle bankovní rady nastat až ve chvíli, kdy budou k dispozici hmatatelné výsledky ekonomického oživení a pandemie bude významně ustupovat. Naše prognóza očekává první zvýšení úrokových sazeb v listopadu.
img

ČNB ponechala sazby beze změny

24.03.2021 Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání rozhodla o ponechání úrokových sazeb na současné nízké úrovni. Českou ekonomiku totiž stále dusí silné restrikce a jejich konec je zatím v nedohlednu. K uzavřeným obchodům a službám se na začátku letošního roku přidaly problémy v průmyslu. Mimo kritického nedostatku některých výrobních vstupů se objevují i potíže s nedostatkem zaměstnanců v důsledku uvalených karantén. Výsledkem je omezení produkce a pokračování slabého výkonu ekonomiky.
img

ČNB zvedání sazeb nechce uspěchat

24.03.2021 Výsledek dnešního měnověpolitického zasedání bankovní rady České národní banky se zdál být předem poměrně jasný. Situace si žádnou změnu politiky nežádala a tyto odhady se beze zbytku naplnily. Základní sazba tak zůstává na 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 1,00 %.
img

Rozbřesk: ČNB zřejmě na čas odloží své jestřábí záměry

24.03.2021 Hlavní tuzemskou událostí dnešního dne bude nepochybně zasedání bankovní rady ČNB. Sice se nedá předpokládat, že by ČNB dnes sáhla na úrokové sazby, nicméně něco málo by mohli centrální bankéři naznačit ohledně svých dalších záměrů. Stále totiž platí prognóza, podle které by už ve druhém čtvrtletí měla ČNB začít zvyšovat úrokové sazby a jen v letošním roce tak učinit celkem třikrát. S ohledem na pandemickou situaci i nerovnoměrný vývoj ekonomiky je pravděpodobné, že tento ambiciózní „plán“ nevyjde, a to zřejmě i navzdory prozatím vyšší než očekávané inflaci.
img

Forex: Česká národní banka zůstane ve vyčkávacím módu

24.03.2021 Světový kalendář dnes ovládnou indikátory PMI. Zveřejněny budou jak ve Spojených státech, tak i v eurozóně. Nálada v průmyslu zůstává i navzdory pandemické situaci až překvapivě dobrá a ani březnová data by v tomto ohledu neměla být zlomem. Rizikem zůstávají pokračující problémy v dodavatelských řetězcích a rostoucí ceny vstupů. Klíčovou domácí událostí bude zasedání České národní banky, tentokrát netradičně ve středu. Ta kvůli stále nejistému vývoji pandemické situace ponechá sazby beze změny. K jejich prvnímu zvýšení podle našeho názoru přistoupí až v listopadu letošního roku.
img

Forex: Koruně se na silnější úrovně nechce

23.03.2021 Česká koruna dnes oslabila o 0,5 % a posunula se tak na úroveň 26,20 CZK/EUR. Žádná zásadnější data zveřejněna nebyla. O oslabení se nicméně postaralo oslabování společné evropské měny, stále ne příliš dobrá pandemická situace a drobný pokles domácích tržních úrokových sazeb. Stále platí, že jakmile se pandemická situace zlepší, má koruna podle našeho názoru potenciál k poměrně rychlému posílení. Další trend by jí mohlo udat i zítřejší zasedání České národní banky. U té zřejmě převládne opatrnostní motiv a úrokové sazby tak zůstanou beze změny a to nejen na tomto zasedání, ale až do listopadu letošního roku. Forwardové sazby svá očekávání ohledně zvyšování úroků v kratším období v posledních dnech zkorigovaly. V horizontu šesti měsíců ve svých cenách zahrnují necelé jedno zvýšení úroků, v období devíti měsíců je však již plně zahrnuto očekávání dvojího.
img

Vývoj pandemie kalí vyhlídky na brzký nárůst sazeb

22.03.2021 Centrální banka podle nás zůstane i nadále ve vyčkávacím módu a úrokové sazby na březnovém zasedání měnit nebude. Rozhodujícím faktorem je stále nepříznivý vývoj pandemie, který se odráží v silných ekonomických restrikcích. Ty se přitom spolu s problematickými dodávkami výrobních vstupů začínají podepisovat na horší výkonnosti průmyslu, který dosud vyvažoval pokles v odvětví obchodu a služeb. Výkon ekonomiky v prvním pololetí tak zůstane slabý, a to i s ohledem na táhnoucí se očkování. S prvním zvýšením úrokových sazeb počítáme v listopadu. V té době by už ekonomika měla mít našlápnuto k solidnímu a snad i k déletrvajícímu oživení a růst sazeb tak podle naší prognózy bude pokračovat také v příštím roce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.3.2021

22.03.2021 Fed současný nárůst dluhopisových výnosů toleruje. Výnos desetileté splatnosti tak vystřelil nad úroveň 1,7 %. Výrazný nárůst byl tažen nahoru i zvýšením reálných výnosů. Ty se aktuálně dostaly na hladinu -0,6 %. Rostoucí reálné výnosy odráží jednak akceleraci ekonomického růstu. Vysílají však také signál, že trhy věří dřívějšímu utahování měnové politiky, než aktuálně připouští Fed. Tento týden se značnou pravděpodobností staneme svědky dalšího nárůstu dluhopisových výnosů, ke kterému přispěje i zamítavý postoj Fedu k prodloužení výjimky pro výpočet kapitálové přiměřenosti amerických bank. V případě výrazného růstu dluhopisových výnosů mají tendenci ztrácet zejména technologické tituly.
img

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz

21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (19.3.2021)

19.03.2021 Výnos z desetiletých splatností v USA včera překonal 1.75 %, což způsobilo další výprodej na technologických akciích a Nasdaq klesl o 3 %. V korekci se ocitly také další akciové indexy a jediný sektor, kterému se dařilo, byl sektor finanční. Vyšší výnosy pomohly k růstu americkému dolaru.
img

Ceny pohonných hmot letí nahoru. Pláčou hlavně řidiči benzínových vozů, naopak nafta je v ČR po snížení spotřební daně levnější než v Polsku, stejně drahá jako v Rumunsku

18.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu dramaticky zdražily. Benzín o 81 haléřů na cenu 30,79 koruny za litr, nafta o šedesátník na cenu 29,22 koruny za litr. Benzín je nyní nejdražší za více než jeden rok, nafta pak nejdražší za období skoro jednoho roku. Ceny pohonných hmot jsou v zásadě tam, kdy byly v době propuknutí pandemie loni v březnu.
img

Forex: EMA dnes potvrdí bezpečnost Astry

18.03.2021 Trh bude ještě dnes vstřebávat včerejší zasedání americké centrální banky. Evropská léková agentura dnes pravděpodobně potvrdí bezpečnost vakcíny Astra Zeneca, což by mohlo mírně povzbudit tržní optimismus. Promluví dva členové ECB. Podniková aktivita v oblasti Filadelfie vykáže zlepšování. Od průmyslové výroby v Polsku se čeká mírné zlepšení.
img

Forex: Koruna včerejší zisky smazala

17.03.2021 Finanční trh dnes žije především očekáváním ohledně výsledku zasedání americké centrální banky. Podstatnější změny v nastavení měnové politiky se nečekají a hlavní roli tak budou mít slova indikující další postup a nová prognóza. Lepšící se stav americké ekonomiky a pokračující vakcinace povedou i k mírně vyšším očekáváním členů Fedu ohledně zvyšování úrokových sazeb v roce 2023. Naopak právě dnes zveřejněná data z americké ekonomiky nepotěšila, když za únor vykázala výrazný propad vydaných stavebních povolení i nově započatých staveb domů. Na akciových trzích dnes převládal mírný pokles a kurz EUR/USD neměl jasný trend.
img

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování

17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.
img

Forex: Fed zvýší sazbu na přebytečné rezervy bank

17.03.2021 Americká centrální banka dnes pravděpodobně zvýší sazbu IOER na přebytečné rezervy bank. Bude se však jednat o zásah spíše technického charakteru, takže žádnou výraznější reakci na toto opatření neočekáváme. Měnová politika Fedu zůstane i nadále extrémně uvolněná. Počet nově zahájených staveb v USA zřejmě vzroste. Poptávka po nemovitostech je stále díky rekordně nízkým úrokovým sazbám a stěhování obyvatel do méně zalidněných oblastí velmi vysoká. Inflace v eurozóně bude potvrzena na úrovni předběžného odhadu. Česká koruna by mohla těžit z rostoucích sázek na domácí zvyšování úrokových sazeb a pozvolna se lepšící pandemické situace.
Související klíčová slova: Akcie společnosti AMC | Střední Evropa | Odvětví těžby ropy | HDP Česká republika | Odhad vývoje ekonomiky | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | FCF | Uvolněné měnové politiky | Argentinská centrální banka | Realitní trh | Cena platiny | Sílící euro | Výnosy dluhopisů | Výplach | Euro k americkému dolaru | Zvolení Joe Bidena | BlackBerry (BB) | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Opětovný pokles | Ozvěny trhu | Války | Daň pro korporace | Komentář Fidelity International | Vývoj | Obchodní platformy | Archegos Capital | Pandemická opatření | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Opce | Allianz | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | US2000 | Globální růst | Ceny bytů | Fiskální programy | Výprodeje dluhopisů | Nezaměstnanost v lednu | Jana Steckerová | Šíření viru | Česká ekonomika letos | Hospodaření firmy | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | Analýza akcie | DPH | EUR | Návrat růstu cen na cíl | FDA | Spotřebitelské výdaje | Slušný ekonomický růst | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Cena akcií TUI | Výkyvy | Hlavní úrokové sazby | Dnešní obchodování | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | CBDC | PEPP | Epidemická situace | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Albert Bourla | Texas | Údaj o HDP | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Jüan | Aktuální kurzy měn | Evropské centrální banky | Cena severomořské ropy | Poslanci | Nikl | CMC Markets | Volatilní | Aktivita na kapitálových trzích | Míra nezaměstnanosti v březnu | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pozitivní nálada | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | FAA | Příležitost k nákupu | Stimulační balíček | Trh práce | Fiskální impuls | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Skupina G7 | Short Interest | Oživení ekonomiky | Philip Morris ČR | Aramco | Investice | Britská centrální banka | Míra nezaměstnanosti v ČR | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Geopolitické riziko | Potenciál | TPCA | Support | Nízké sazby | Americká politika | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | Dopad na akcie | Administrativa amerického prezidenta | Škoda Auto | ADP report | Výhled Fidelity International | Vývoj spreadu | Ifo | Webinář | Obchodní pravidla | Brent | Bloomberg Markets | Prognózy | Britská libra | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Kryptoburzy | LBMA Gold | Market alert | Experti | Rekord | Společnost BlackBerry | Raiffeisenbank | Britské maloobchodní prodeje | Madrid | Stop-Loss | Oznámení firmy | Evropské měny | Nákupy aktiv | Dění na trzích | Největší světová ekonomika | Vývoj mezd | IHS | Upisovat nové akcie | Uvolňování měnové politiky | Kurz jednotné evropské měny | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Akcie Novavax (NVAX) | Nálada v průmyslu | Spotřebitelé | Wopke Hoekstra | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Strach | Důvěra v ekonomiku | Český průmysl | Cena bitcoinu | Price Action | Akcie společnosti | Tuzemské hospodářství | Desetileté výnosy | Benchmark | Rostoucí výnosy | AMC Entertainment (AMC) | Lagardeová | BitStock | Průměrné mzdy | Progres | Cenné papíry | Výnos | Velcí investoři | Russell 2000 | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Soukromá spotřeba | IHNED | BreakEven | Delta | Sentiment v ekonomice | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Vlna pandemie | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Valná hromada ČEZ | Oživení čínské ekonomiky | Zasedání centrálních bank | Commodities | Graf zlata | Kontrakty | INR | Jeden dolar | Výsledky ČEZ | Zápis z jednání ČNB | Tržby maloobchodníků | Propad cen | Údaje o hrubém domácím produktu | Online obchodování | Sinopharm | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Nejvýraznější růst | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Nervozita na finančních trzích | Fundamentální analýza akcie | Ekonomický sentiment | Výrobní sektor | Kontrakce | Peníze | Čas jsou peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Suezský průplav | Rekordní deficit | Aktuální kurzy | Kabinet | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | Nakupovat akcie | Americká lehká ropa WTI | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Obchodní politika | Evropské firmy | Kanadské maloobchodní prodeje | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Apetit investorů | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Výsledek hospodaření | Úbytek pracovních míst | Bankovní rada ČNB | Klinické testy | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Omega | Brexit | ZEW index | NFP report | Kurz eura k dolaru | Valná hromada | Den prezidentů | Kapitál | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | USD/BRL | Ceny elektřiny | Prodeje aut | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Cestování | Reálné ekonomiky | USD | Odliv kapitálu | Bond | Tempo hospodářského růstu | WallStreetBets | Technická analýza | Cash flow | Proražení | Posílení koruny | Investorský sentiment | Plány | Export | Na burze | Viceguvernér ČNB | Míra nezaměstnanosti v české ekonomice | Inflace v České republice | Jednání euroskupiny | Tvorba pracovních míst | Home office | Vládní opatření | Akcie Novavax | Maďarsko | Vyšší dividenda | Šok | Ropná zařízení | Varianta delta | Hodnocení současné situace | Očištěný čistý zisk | Obchodní platformy Metatrader | Evropská inflace | Italský premiér | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Spekulovat | Regulace | Kofola | Swapy | Nord Stream 2 | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | Xiaomi | Tovární objednávky | Budoucí vývoj | Středoevropské měny | Hypotéky v Česku | Bed Bath & Beyond | UniCredit Bank | MQL5 | Fitch Ratings | Úroková sazba | Balíček na podporu ekonomiky | P.A. | Sazby hypoték | Avast | Nerozhodné euro | Dovoz | Nasdaq Composite | Unie | Oživení trhu | Admirals | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Rekordní růst | Výzkumy | Vládní výdaje | Dvojitý vrchol | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Vývoj měnového páru | Dot plot | Data z amerického trhu práce | CISCO | Sentiment na akciových trzích | Pozitivní zprávy | Viry | Rekordní maxima | Bidenovy plány | Německé maloobchodní tržby | Nové zprávy | Průměrný kurz koruny | Průmyslová výroba v Německu | Fincentrum | Nejsilnější růst | Tržní reakce | Světový obchod | Vývoj meziroční inflace | Data o HDP | Investing.com | Vybírání zisků | Akciové indexy | Firemní zisky | Americký prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Společnost Pfizer | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Euforie | Makrodata | Christine Lagardeová | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Výnosy z amerických dluhopisů | Investovaný kapitál | Nejistoty | Oddlužení | Fidelity | Situace kolem koronaviru | Očkování proti covidu | Jaroslav Brychta | Slovenská ekonomika | Negativní sentiment | Zlepšení sentimentu | Evropská měna | Globální ekonomiky | AMD | Zpřísňování měnové politiky | Finanční instituce | Lepší výsledky | Průmyslové objednávky | Grayscale | Nárůst ceny | Britský premiér | Zisk | Peso | Prezident | Rekordní minima | CAC 40 | Korporátní daň | Inflace v lednu | Jak investovat do zlata | Hrubý provozní zisk | Bank of England | World Gold Council | Airbnb | Forward guidance | Těžba kartelu OPEC | Evropské akcie | Uložení peněz | Volatilita na trzích | Program nákupu aktiv | CDC | Stimuly v USA | Jak se stát lepším investorem | Banky v ČR | Obchodní bilance v USA | Propad ceny akcií | Úvěrová pojišťovna | Dvoutýdenní repo sazby | Snížení nákladů | Investiční | Nízké úrokové sazby | Makrokalendář | Senátní volby | Moderna | Akcie společnosti Tesla | Silný růst | Americké centrální banky | Kč/EUR | PMI pro sektor | Souhrn finančních trhů | Průzkum | Ekonomický vývoj | Globální akciové indexy | Ekonom BHS | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Akciové trhy ve Spojených státech | Komodita | Hodnotové akcie | Akcie bankovních domů | Fiskální rok | Hlavní úroková sazba | US500 | Zasedání Evropské centrální banky | Meme akcie | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Brusel | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Data z ekonomiky | Úrok | Ekonomické dopady | Evropské ekonomiky | Zpráva | P/E | Kávové akcie | Americké HDP | Cestovní ruch | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | Agentura Reuters | Půjčka | Trendový růst | Česká měna | Tencent | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Pokles tuzemské ekonomiky | Tržní rizika | Platební neschopnost | PFE | iPhone | Bohatý | Technologické tituly | Zasedání Fedu | Janet Yellenová | Vítězství Joe Bidena | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Růstové akcie | Index volatility | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Automobilka Škoda | S&P | Automobilka | Hospodářský vývoj | Nová prognóza | Graf ropy WTI | Posilování eura | Obchodování | Zvýšení daní | GBP | Alert | Aktuální obchodní příležitosti | Management | Centrální banky | Vývoj měnového agregátu | Obchodní týden | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Oznámení | Růst cen ropy | Dobré výsledky | Cena ropy na světových trzích | Výkonnost indexu | Prezidentka ECB | ZEW | Zprávy | Ropovod | Akcie v Asii | Pandemie COVID 19 | Guru | Zahraniční investoři | České firmy | Dolary | Nejznámější kryptoměny | BREAKING | Objem dluhopisů | Eurostat | Evropské trhy | Index STOXX Europe | Averze k riziku | Ruský rubl | Prognózy ČNB | Indická rupie (INR) | Deflace | Americký maloobchod | Hrubý domácí produkt | Investiční aktivita | Trading Central Technical Ideas Lookup | Ceny ropy | Zemědělské komodity | Růst inflace | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | Covid | Praha | Další růst | Evropský parlament | Cena ropy brent | Airbus | Index spotřebitelské důvěry | Bydlení | Kanadská data z pracovního trhu | Tržní úrokové sazby | 3M | Vyhlídky | BioNTech | NATO | Dnešní data | Pojišťovny | Udržitelnost | Natural Gas | Míra | Angela Merkelová | Odhad inflace | Firmy | Zadlužování | Put opce | Tapering | EURCZK | Depozitní sazby | Enormní zájem | Digitální měny | Pokles tržeb | Kolínská automobilka | Hospodaření státu | Výsledky | Kurz EUR/USD | HUF | Ekonomické oživení | Zdražování pohonných hmot | Obchodní nápady | Dnes ČNB | Makrodata USA | Odhady trhu | Standard & Poor’s 500 | Australský dolar | Inflační tlaky | S/R hladiny | Siemens | Eurodolar | Typ koronaviru | Zpřesněný odhad | Bank of America | Úroda | Koruna | TIM | Výrazný pokles | Fundamentální analýza | BlackBerry | Akcie Moneta Money Bank | Silný dolar | Akcie Zoetis (ZTS) | Cukr | Retracement | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Včerejší obchodování | Francie | Předpověď | Cenový index PCE | Vybavení na home office | Řecká vláda | Pokles HDP | Kurz dolaru | Epidemické situace | Onemocnění | DMA | S&P/ASX 200 | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Fiat Chrysler | Ipsos | OPEC+ | Ekonom IHS | Finanční domy | Sazby ČNB | ProCent | BHS | Objem | LBMA | HDP eurozóny | Údaje | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Instrument ZINC | Index podnikatelské nálady ISM | Oživení v Číně | Obchodní války | Pád ceny | Tisková konference ČNB | Průzkumy | Akcie Volkswagen | Technologické společnosti | Alibaba | Očekávání analytiků | Investoři z Redditu | Podnikatelská nálada | Výsledky průzkumu | Natural Gas Intelligence | Poptávka po pohonných hmotách | Propad exportu | Hospodaření státního rozpočtu | Převodník měn | Automobilky | Shortovat | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Reddit WallStreetBets | RMB | Forwardové sazby | Sázka | Ask | Průmyslová výroba | Důchod | Obchodování s akciemi | AMC | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pfizer | Ekonomika Německa | Kurz koruny k euru | Studie | Velmi bohatý | Vývoj indexu volatility | Průraz | Index S&P 500 | Cena plynu | Graf | Aktivita retailových investorů | Instrument | Deficit | Odliv dividend | Akcie České zbrojovky | Polsko | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | Ratingová agentura | Reakce trhu | Zbrojovka | Ropa Brent | Přehled | Cenová hladina | Zpráva o měnové politice | Oživení americké ekonomiky | Fibonacci retracement | Short | Hypotéky | Distribuce | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | Krizový fond | Záporné reálné úrokové sazby | Jackson Hole | Korporátní daně | HUF/EUR | Omezení pohybu | USD/PLN | OPEC | Dílčí index | Výroba v eurozóně | Reálný HDP | Rumuni | Johnson & Johnson | Třetí vlna | Zveřejněná data | Poptávka po nemovitostech | KB | Akcie Boeing (BA) | Vepřové maso | Ústavní soud | Americká centrální banka | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Růst zlata | Maloobchod | Hospodářské oživení | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Americká společnost | Trump | Španělská ekonomika | High | Rostoucí trend | Vir | Finanční krize | Prohloubení schodku | Internetové prodeje | Silnější dolar | Technické analýzy | Ekonomická aktivita v eurozóně | Mexiko | Vstupy | Indikace | Nejbližší support | Míra zisku | Obchodní strategie | Sójové boby | Novela zákona | Akciové výnosy | Euler Hermes | GBPUSD | Čeští exportéři | Akcie Komerční banky | Česká koruna | Rakousko | Problémy se subdodávkami | OECD | Christopher Dembik | SARS-CoV-2 | Úrokový swap | Stříbro | GameStop (GME) | G10 | Data z americké ekonomiky | Dnešní fundamenty | Mzdy v ČR | Turecko | Restriktivní opatření | Počet úmrtí | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Úrokové sazby Fedu | Ekonomická důvěra | LNG | Běžný účet | Tuzemské banky | Dobrá data | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Oslabení koruny | Drahý kov | Dopad pandemie | MetaTrader | Kongres | Nové žádosti o podporu v USA | Naše ekonomika | Nárůst HDP | Dění v USA | WEN | Zvýšení úrokových sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Růst výnosů | Obchodování se CFD | Snížení daní | Indikátor RSI | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | EUR Index | Francouzská vláda | Technologické firmy | Bezpečný přístav pro investice | Akcie firem | Obchodníci s ropou | Trh | Mutace viru | Komise | Pokračování rally | Frustrace | Rekordní minimum | Vládní podpory | Tempo očkování | Klesající trend | Pozornost | Výrazný růst | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Příliv kapitálu | Země EU | Fed | Zahraniční obchod | Dnešní zasedání Fedu | Závislosti na Číně | Korekce | Arbitráže | Vývoz ropy | Spotřebitelská důvěra v USA | Počet pracovních míst | Dividendové akcie | Money management | Vývoj ekonomiky | Finanční společnosti | Jednání OPEC | Dubnová meziměsíční inflace | Pražské burzy | Ekonomika Rakouska | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Ekonomický a strategický výzkum | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Kanada | Český maloobchod | Indikátory sentimentu | Aukce | Generali Investments | Yahoo | Růst spotřebitelských cen | Vakcína a covid | Ministři financí | Analytik České spořitelny | Generální stávka | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Prognóza ČNB | Znalost | Rating | Prezident Joe Biden | Futures na Wall Street | Velké banky | Wells Fargo | Otevření obchodu | Italské maloobchodní prodeje | Nejistota | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Dopad na cenu | GME | Pokles cen ropy | Vládní dluhopisy | Data z USA | HDP v eurozóně | Odhad růstu HDP | NFP data | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Důvěra v průmyslu | Světová banka | Kurz dolarů | Mexické peso | Hodnota indexu | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Generovat zisk | Důvěra | Pravděpodobnost | ECB dnes | Markets | Index Nasdaq | Asijské indexy | Americké úrokové sazby | Unce zlata | Obchodování zlata | Bankovní akcie | Obchodní praktiky | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Domácnosti | Japonsko | Slabý americký dolar | Výpadky | Rizikové investice | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Klíčová rizika | Vývoj měnového agregátu M1 v USA | AA | Vlny koronaviru | Řízení rizika | Jemenští povstalci | Centrální banka | Hazard | Německá vláda | Zemní plyn | Německo | Index PMI | Životní prostředí | Měny&Sazby | Německý Ifo index | QE | Twitter | Odhad vývoje HDP | Francouzská společnost | Zasedání americké centrální banky | Makroekonomické ukazatele | LYNX | Krach | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Nejvýraznější pokles | Společnosti | Nové akcie | Zpomalení ekonomiky | Obchodní spory | Historicky nejnižší výnosy | Energetický sektor | Severomořská ropa | Kartel OPEC | Podnikatelé | Kurz české měny | Úročené vklady | Inflace v ČR | Míra úspor domácností | Březnová inflace | BBBY | Výhled Saxo Bank | Týdenní Forex kalendář | Erste Group | Fúze a akvizice | Aktivum | Kurs koruny k euru | Česká republika | Vítězství Bidena | CZK | Reuters | Úspory | Cena ropy dnes | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Konjunkturální průzkum | Kov | Obchodní partner | Tuzemský maloobchod | Denní minima | Dobré zprávy | Situace | Důvěra v eurozóně | Index nákupních manažerů | Postavení USA | Škoda | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | Kurz koruny | Vrcholy | Steen Jakobsen | Výrobní aktivita | Štěpán Hájek | Souhrnný index | VaR | Libra šterlinků | Předseda | Daň z nabytí | Kurz eura vůči dolaru | Guvernér Fedu | Provozní zisk | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Dluhopisy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ripple | US100 | Vývoj objemu maloobchodních tržeb | Supercyklus | J&T | Tržby | Korunové sazby | Růst mezd | Evropská unie | Mezinárodní investoři | Boeing | Stagnace | Příkaz | Analytik J&T | Ekonomiky | Příjmy a výdaje | Akcie Netflixu | Online prostředí | Rozpočet | SLR | Negativní dopad | Fiskální stimul | Dobrá nálada | Google | Apple | Investiční plány | Libra | Koronavirová krize | GameStop | CFD | Slabší euro | Vánoce | Inflace v květnu | Ztráty zaměstnání | Nová data | Cena akcie | Růst ceny zlata | Životní úroveň | Zahájení výsledkové sezóny | Covidová krize | Zájem o investice | FTSE | Financovat | Fond | Příprava | Investiční rozhodnutí | Čínské měny | Ztráta | Řecko | Finanční instrumenty | Americké vlády | Aktuální cena | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Jednání ECB | Ján Čarný | ECB | Nový rekord | Ceny komodit | Úroky | Návrat růstu cen | Americký průmysl | NAFTA | Impeachment | Vývoj na měnových trzích | Cyklické akcie | Portu | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Měny rozvíjejících se zemí | Předstihové ukazatele | Roční výnos | Rezervy bank | DOT | Nastavení měnové politiky | Moneta | Sestup ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Mutace koronaviru | Velké peníze | Izrael | Ceny akcií | TABAK | Zájem o hypotéky | E-shopy | RBI | S&P500 | Ceny zemního plynu | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | Proroctví | Vývoj kurzu koruny | Ceny | Euro vůči dolaru | Kurzy | Prudký pokles | Moskva | Vysoká inflace | MetaTrader 5 | ČNB | Zoetis Inc | VW | Investičníweb.cz | Akcie Microsoft | Ranní okénko | Agentura Bloomberg | Ekonomické aktivity v eurozóně | USD/CZK | Pokles | Přehled kurzů | Německá kancléřka | Výběr zisků | Margin | Počet žádostí o podporu | Vývoj akciového indexu | Konsensus | Americký trh | Situace na trhu práce | Atraktivita americké měny | Vývoj obchodní bilance | Akcie Monety | Take-Profit | Maloobchodní tržby | Erste | Americké společnosti | Vývoj cen ropy | JPM | Jan Vejmělek | Měnová politika | Rezervní měna | Guvernér | Platební bilance | NBP | Index Exportu | Makro | Banka | Tržní očekávání | Tuzemská inflace | Americká ekonomika | Růst americké ekonomiky | Koruna dnes | Coinbase | Svět investování | Dluh USA | Drahé kovy | Evropská centrální banka | Obchodník | Instinkt | Fitch | Akcie týdne | Sputnik V | Finanční prostředky | MRNA | Close | COVID-19 | Trh práce v USA | Inflace zpomaluje | Regulátoři | ROE | Stimulační balík | Hospodářské škody | Indikátor | Index cen | Vládní koalice | Rizika | Vývoj těžby zemního plynu | Růst ceny | Finance | ISM | Index PX | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | Vyšší úrok | Kryptoměna | Posilování kurzu koruny | Epidemiologické situace | Žádosti o podporu v USA | Antivirus | Výsledkové sezóny v USA | Momentum | Conference Board | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Konsorcium | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Rozpočtový schodek | Globální trhy | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Americký index S&P 500 | Velký růst | Největší německá cestovní kancelář | Bývalý prezident | Globální ekonomika | Růst světové ekonomiky | Situace na trhu | TradingEconomics | Prostor pro pokles | Swap | Rozpočtové politiky | Miliardy eur | Výnos desetiletých dluhopisů | Jestřábí hlasy | Ekonomiky eurozóny | Inflační očekávání | Zinek | Otevírání ekonomik | HG měď | Americké statistiky z pracovního trhu | Toyota | Vyšší sazby | Ratingové agentury | Cena zlata | Akcie Apple | PMI ve výrobě | Měnověpolitické zasedání | Americké hospodářství | Rizikové averze | Alokace | Obchodníci | Trinity Bank | Breakout | Růst cen | Bull | Statistici | Saxo | Ceny zeleniny | Změny v ekonomice | Turecké liry | RSI | Technologický Nasdaq | Slušný zisk | MSCI World | Nálada spotřebitelů | Nová makrodata | Repo sazby | Reporty | Poptávka | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Růst čínské ekonomiky | Cenový graf | Čína | Akcie AMC | Americká lehká ropa | Otevírání ekonomiky | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Index pražské burzy | Zvýšení korporátní daně | Růst úroků | Americké banky | Obchodovat | Republikáni | Zprávy z USA | Úrokový diferenciál | Globální poptávka | Poslanecká sněmovna | Investiční poradenství | FRED | Bulharsko | Americké akciové trhy | GfK | Dividenda | Nárůst výnosů | Výsledky hospodaření | FT | DAX | Obchodování na akciových trzích | Pokles zásob | Jitan Solanki | Spotřebitel | Nejlepší kávové akcie | New York Times | Hospodářský růst | Klouzavý průměr | Tržní sazby | Nové rekordy | Payrolls | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Investiční výdaje | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Akcie Gamestop | Bohumil Trampota | WTI | Bod | Miliardy korun | Zpřísnění finančních podmínek | Zisk společnosti | Silnější koruna | Paládium | Spready | Obavy z koronaviru | Reserve Bank of Australia | Video | Únorová inflace | HDP | Pfizer a BioNTech | ROCE | Predikce vývoje | Americká měna | Diverzifikace portfolia | Nord Stream | EMU | Spotřebitelské ceny v ČR | Problémy | Saúdská Arábie | FX strategie | Ziskovost | PMČR | Bankéři | Oživení ekonomiky eurozóny | Sázet | Deutsche Bank | Cena ropy | Akcie u LYNX | Firma | Inflace | Drobní investoři | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Trading Central | Domácí měna | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Zlato a stříbro | Josef Košťál | Předběžné výsledky | Fiskální politika | Kurz USD | Pokles cen akcií | Alphabet | USA a Čína | Vedení společnosti | Zkušenosti | Ropa | Optimismus | Monetární politika | Signály | Omikron | Spotřební daně | Empire State Index | Lira | Poptávka po zlatě | IHS Markit | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Michael Hewson | Raiffeisenbank a.s. | Restrikce | Výprodej | Světová ekonomika | Dluhopisové trhy | FX | Propad HDP | Rozhodování | Nový typ koronaviru | Facebook | Indická rupie | Objem dovozu | RUB | Polská měna | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Forexu | Zavedení cel | Unicredit | Měny střední a východní Evropy | EMA | Světová válka | Ekonomka | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | UST | Dolar | Akcie v roce 2021 | Hodnoty měny | Mrazy v USA | Euro | Naše prognóza | Yield | Těžba bitcoinů v Číně | Obchodní aktivita | CZGB | Akcie na pražské burze | JP Morgan | Čínská měna | Wood & Company | Byznys | Kukuřice | Debata | Indikátor důvěry | Risk | Nálada na globálních trzích | Měď | Nezaměstnanost v ČR | Proinflační | Boj s koronavirem | Rozvíjející se trhy | Obnovení důvěry | Mnoho ziskových obchodů | AUD | Binance | Obchod | Dividendový výnos | Výnosy státních dluhopisů | Federální rezervní banky | Poskytování hypoték | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Akcie Zoetis | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Íránská ropa | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Citigroup | Zahraniční kapitál | Ekonomové | Rozkolísanost trhu | Hospodářství | Stagflace | Hlavní ekonomka | Rada ČNB | Zinek dnes | Ohlédnutí | EU | EBITDA | Počty nových případů | Ropa roste | ROIC | Vývoj na akciových trzích | Automobilka Škoda Auto | Miliardy | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Nárůst nezaměstnanosti | Ekonomka Raiffeisenbank | Archegos | Spojené státy | Šíření nákazy | Zasedání ECB | Portfolia | Tesla | Růst důvěry | Precedens | Expert | Výkon dolaru | Koronavirové krize | Vývoz | Prodeje akcií | Komerční banka | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Vývoj propadu HDP | Barel WTI | Recese | Index strachu | Mzdový růst | Švýcarský frank | WP | Německý ZEW index | Hypoindex | Erdogan | Virtuální měny | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Vývoj meziroční inflace v ČR | Index Dow Jones | Výhled na rok | Burzovní indexy | Silný americký dolar | Pandemie | Inflace v Německu | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Manažerka | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Dohoda mezi EU a Čínou | František Táborský | Štěpán Křeček | Negativní zprávy | Globální pandemie | Graf indexu S&P 500 | Evropská léková agentura | Frank | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Akcie na světových trzích dnes | Kurz eura | Členské státy | Důležitý support | Swapová křivka | Centrální banka USA | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Ekonomické analýzy | Zbrojovky | Silné euro | Polská průmyslová produkce | Změna sazeb | Šíření nového typu koronaviru | Ceny energií | Cena Brentu | Nejrychlejší vakcinace | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Analytik Komerční banky | Jak obchodovat | Prasečí mor | Virtuální mince | Vyšší volatilita | Atlantik | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Cena surové ropy | Zoetis | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | OSN | Soud | Panika | Společnost ČEZ | Emise dluhopisů | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Vlna výprodejů | Bondy | Mince | Tomáš Raputa | Akcie na odepsání | Evropské méně | Světové ekonomiky | Benzín | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Provozní zisk EBITDA | Společnost Zoetis | Dow Jones Industrial | Automobil | Růst eurozóny | Japonský jen (JPY) | Akcie na burze | Časový rámec | Míra inflace | Poptávky po ropě | Politické události | Vládní bondy | Zdražování ropy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | Náklady na úvěry | Ekonomický výhled | Snížení emisí | Zlaťáky | Nařízení | Míra nejistoty | Sazba hypoték | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Německý index IFO | Odkup akcií | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Průmysl | Vakcinace v Evropě | Investovat do zlata | Německá cestovní kancelář | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovnictví | Aerolinky | Zrušení daně z nabytí | Break-Even | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Biliony | ETF | Trend dolů | Akcie klesají | Akciové trhy | Struktura HDP | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Silná inflace | Moneta Money Bank | Obchodní bilance | Úsilí | Bankovní unie | Obchodní aktivity | Tomáš Holub | Peněžní zásoby | Ekonomické výhledy | ECB Christine Lagardeová | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Pojišťovna | Výrazný propad | Klíčový support | Parametry obchodu | Zasedání České národní banky | SARS | Společnost Saxo Bank | Investiční doporučení | Chris Williamson | Aktiva | Klid | Osobní příjmy | SXXP | Americké státy | Ekonomické krize | Začátek výsledkové sezóny | Akcie společnosti Česká zbrojovka | Růst zaměstnanosti | NVAX | Zasedání centrální banky | MXN | České měny | Očekávaný vývoj | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Vývoj trhu | Úrokové sazby ČNB | Business | GBPJPY | Nastavení sazeb | Podíl na trhu | Emise oxidu uhličitého | Purple Trading cTrader | Indikátory | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Zdanění | Pokles cen | Nejrychlejší vakcinace v Evropě | Americká centrální banka FED | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Helena Horská | Nejslabší růst | Program kvantitativního uvolňování | Otevření ekonomik | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | MSCI World Index | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Ole Hansen | Čínské akcie | Ministryně financí | Graf ropy | Bezpečnost | Investice do kávy | Diskontní sazba | Brazílie | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Riziko negativních úrokových sazeb | Trhy dnes | Nizozemský ministr financí | | Indexy PMI | Pochybnosti | Riziková aktiva | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Známky oživení | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Fio banka | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Zrychlení inflace | Sentiment | Síla měn | Zhoršení pandemie | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Koš | Konkurence | Vladimír Vávra | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Světová válka o vakcínu | Ceny průmyslových výrobců | Opce na akcie | Druhá vlna | Konsensus trhu | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Yahoo Finance | Kruté mrazy | Strach z inflace | ECOFIN | Jak investovat | Martin Gürtler | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Banky na Wall Street | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Průzkum PMI | Obchodování na devizovém trhu | Nálada | Aktivita ve službách | Indie | Letectví | J&T Banka | Technologické akcie | ProShares | Účetní období | Technologičtí giganti | Měnové politiky | Výrazná inflace | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Dnešní ekonomický kalendář | Výkonnost indexu S&P 500 | Inflace v české ekonomice | Ekonomika | Růst vývozu | Oxford Economics | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Politika centrálních bank | Otto Daněk | Situace v průmyslu | Dohoda o brexitu | Karanténa | Pandemický program | Citelné zdražování | Commerzbank | Zhodnocení | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní účet | Bilionové stimuly v USA | Ethereum | Akcie Moderna | Vysoké ceny | ZINC | Digitální daň | Vysoké ocenění | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Sentix index | Česká inflace | Zaměstnanci | PayPal | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | ČNB dnes | Finanční trhy | Merkelová | Rozhodnutí o brexitu | Nizozemský ministr | Cyrrus | Dobrý výsledek | Burze | Expanze | eBook | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Dlouhodobý trend | Fondy | Konsolidace | Walt Disney | Vývoj bilance mexického běžného účtu | Fúze | Bílý dům | OSVČ | Inflační ekonomika | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Růst průmyslové produkce | PMI za leden | Investor | USD za barel | Spread | Vývoj ceny akcie | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Swing | Čistá ztráta | Krize | Obligace | Rizikový apetit | Riziko | Průměrná úroková sazba | Portál FXstreet.cz | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | USD/MXN | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | G20 | Míra inflace v eurozóně | Rekordní schodek | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Bilionové stimuly | Prezident Erdogan | Rally na ropě | Válka o vakcínu | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | ZTS | Výplata | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Akcie Intel | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | Graf indexu | Silné hospodářské oživení | Generální ředitel | Ceny aktiv | Brazilský real | České vlády | Investiční tituly | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Asociace exportérů | Teherán | Rozhovor | Březnová data | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Růst cen potravin | Sezónnost | Vzestup inflace | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | Vedlejší účinky | MNB | Profitovat | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Zpravodajství | Michal Brožka | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Special Purpose Acquisition Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Renminbi | HoReCa | Finanční sektor | Německý sentiment | Ropa dnes | Hotelnictví | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Jednání ČNB | Politická stabilita | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | 100 SMA | Data z Německa | Regionální měny | Poptávka po ropě | Globální finanční trhy | Sberbank | Sentiment na trzích | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Poradce | Tržby společnosti | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Fundamenty | Zkušenost | GBP/EUR | Nejlevnější komodita | Index Nasdaq (US100) | Signál | Peter Garnry | Inflace Spojených států | Digitální měna | Zdražování | CMC | Protiepidemická opatření | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Vývoj cen akcií | EPS | Rotace | ADP | Uptrend | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Short squeeze | Úbytek | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Míra úspor | Chuť investovat | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Xilinx | Úvěrová aktivita | Důchody | Likvidní | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Milan Vaníček | Maloobchodní tržby v USA | Colt | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Čas na nákup | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Cena akcií | Kupci | Špatná data | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Buy | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Ztráty | Komentář Radomíra Jáče | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Letecký průmysl | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Premiér Boris Johnson | Růst | Put | Chrysler | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Inflační výhled | Příjmy | Zasedání bankovní rady | MF | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | Zasedání MMF | America first | Růst průmyslové výroby | Index | Cenový pokles | Komoditní | Praktické tipy | Lockdown | Hlavní americké indexy | Akcie Alibaba | Cenový index | Expanzivní měnová politika | Fundament | Čínský trh | Centrální bankéři | Bohatství | Komodity | Příjmy domácností | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Varovné signály | ČTK | Tuzemská měna | Průmysl eurozóny | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Obchodování na asijských akciových trzích | Online život | Šéfka ECB | Kanadský PMI | Cap | Americké příjmy | Německá míra nezaměstnanosti | All Time High | Sanofi | Zoetis (ZTS) | Očekávaný růst | Biliony USD | Wall Street | Česká národní banka | Světové trhy | Zveřejněné údaje | Intradenní obchodník | Korekce na trzích | Prognóza MMF | Vypuknutí pandemie | Koronavirus | Ekonomické uzavírky | Záchranný plán | Šíření koronaviru | Sílící koruna | Zlepšování sentimentu | Nulový úrok | Schodek státních financí | Američtí regulátoři | Evropské ceny výrobců | PMI v eurozóně | Poradenství | TLTRO4 | Diverzifikace | Prohlášení | Mzda | Přerozdělení bohatství | Program nákupů dluhopisů | Výkon domácí ekonomiky | Návratnost | Ministři financí eurozóny | Zisk na akcii | Německá nezaměstnanost | Shazování peněz z vrtulníku | Země eurozóny | Španělsko | Přerušení výroby | Produkce ropy | Železná ruda | Nástup druhé vlny koronaviru | Nová vakcína | Obchodovat s akciemi | Zasedání turecké centrální banky | Rezistence | Stimul | Dnešní videokomentář | Uvolnění zákazů | Čeští ekonomové | Marika Čupa | Kryptoměna Bitcoin | CureVac | Akcie AMD | Vakcinační strategie | Nvidia akcie | Graf EURUSD | Nálada v české ekonomice | Markit | Software pro online život | Silnější americký dolar | Úroky na hypotékách | Dolar slábne | Analýza | Statistiky z pracovního trhu | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Ekonomický růst | Vývoj dolarového indexu | Posílení | Provozní zisk společnosti | Modrá vlna | MQL5.com | Pracovní místa | Tvrdý lockdown | Posilování koruny | Rijád | Více peněz | Přebytek běžného účtu | John Hardy | Dnešní statistika | Cenové tlaky | Daňový balíček | Očkování proti covidu-19 | Vývoz LNG | EURUSD | Instrumenty | Cenový skok | Vývoj obchodní bilance v USA | Analytička | Makrodata EMU | O2 | Korunový trh | Zlepšení | Mitch McConnell | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Obchodní komora | Předčasné splacení hypotéky | NFP | Vít Hradil | ZIL | Lepší zítřky | Obsazenost hotelů | Trpělivost | Vyšší úrokové sazby | Evropská ekonomická důvěra | Stav americké ekonomiky | Investovat | Průměrná míra nezaměstnanosti | Ekonomika USA | Události tohoto týdne | Americká obchodní bilance | Cestovní kancelář TUI | Lék na COVID-19 | Turecká lira (TRY) | Česká energetická firma | Inflace a dluhopisy | Analytici Fidelity International | Americký index | Černý kůň | Sazby Fedu | Akciový index S&P 500 | Extrémní nárůst | Nastavení úrokových sazeb | Indikátory v eurozóně | Důvěra v českou ekonomiku | PPF | Osobní výdaje | Bankrot | EK | HDP Německa | Expanzivní politika | Obchod s ropou | BioNTech vakcína | Atraktivita zlata | Bloomberg | Nabídka | J&J | Pandemie COVID | Vyšší ceny ropy | Britský ministr financí | Cena akcie Pfizer | Růst ceny ropy | Průzkum ČSÚ | Výhled vývoje ekonomiky | Graf dne | American Airlines | Lyft | Lukáš Jankovský | Nejlevnější hypotéky | Investice státu | Maďarský forint | Důvěra investorů | Trigger | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Politika centrální banky | David Vagenknecht | Asociace | SPAC | Pandemie koronaviru | Polský PMI | Posílení kurzu | Graf akcie | Výkonnost indexů | Bitcoin | Průmyslníci | Cyklické tituly | Generali Investments CEE | Úvěrové pojišťovny | Americké měny | Černý kůň trhu | Nejnižší výnosy | Index spotřebitelských cen | Komentář Fidelity | Výnosy tuzemských dluhopisů | Výnosové křivky | Měsíční data | Makléř Wood & Company | cTrader | Hospodaření | Futures | Inflace v eurozóně | TUI | Obchody | Nemovitosti | Pokles ceny | Disciplína | Ekonomika ČR | Dobrá čísla | FXstreet.cz | Dluhopisoví investoři | Sektor služeb | Americká data | XTB | Zrychlení růstu | Analytik Commerzbank | CHF | Míra nezaměstnanosti v Německu | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Akciový index | HDP USA | Pokles české ekonomiky | Prezident Trump | PX index | Boris Johnson | Firma Boeing | Euro k dolaru | Aleš Michl | Podpora | S&P 500 | xStation5 | Prosincová inflace | Investiční nástroje | JDE | Hlavní ekonom | MT4 | Velké americké banky | Solidní růst | Volatility | Forex kalendář | Zvýšení těžby | Maloobchodní prodeje | Důvěra v tuzemské ekonomice | Destatis | Zpřísňováním měnové politiky | Polský zlotý | Očekávání trhu | Eleanor Creagh | Zastavení růstu | E-commerce | Vzdělávací webináře | Největší kryptoměna | MJ | Surové ropy | Ekonomické zpomalení | Bankovky | Coface | Spotřebitelské ceny | Vývoj měnového agregátu M1 | Zadlužení | Česká vláda | Prezident Biden | Nvidia | Bid | Wu-chan | Důležitá rezistence | Mario Draghi | Obchodovaný měnový pár | Dlouhodobí investoři | Makléř | Japonská centrální banka | ČR | Ceny sójových bobů | Fincentrum Hypoindex | Zablokování Suezského průplavu | Nafta v ČR | Průmyslové kovy | Amazon | Ropné velmoci | Platina | Statistika | Bezpečného útočiště | Uzavírání ekonomiky | Americká centrální banka dnes | Akcie na světových trzích | Ceny v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Analýza Oxford Economics | BAT | Global macro | Americké statistiky | Odvětví české ekonomiky | Světová poptávka | Eurozóna | Ropné firmy | IG | Makroekonomický kalendář | Zemědělství | Postupné otevírání ekonomiky | Splatnost | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Pšenice | Americké trhy | Cena benzínu | EURGBP | Air Bank | FXstreet | Příliv zahraničního kapitálu | Forward | Analytik | TLTRO | Podnikatelská aktivita | IOER | Sazby beze změny | Trader | Hang Seng | Doporučení | Pozornost trhu | Koss | Expirace | TUI Group | Inflace spotřebitelských cen | Tým FXstreet.cz | Ceny v průmyslu | MF ČR | Saudi Aramco | Statistický úřad | Globální ekonomické zotavení | Podnikání | Podnik | Růst české ekonomiky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Účinnost vakcíny | Oživení eurozóny | Emerging markets | Evropské země | Pokles průmyslové produkce | Dluhopisový trh | Globální sentiment | Německé dluhopisy | Počasí | Co bude | Německý index DAX | Dlouhodobý investor | Nárůst sazeb | Opatření | Rostoucí úrokové sazby | Jan Frait | Oživení ekonomik | Data z pracovního trhu | Celkový výsledek | Vývoj ceny | Evropská spotřebitelská důvěra | Akcie O2 | Oslabování koruny | Zastavení vakcíny | Maďarská centrální banka | Měny vyspělých zemí | WHO | Šíření nového koronaviru | Pohyb koruny | Emise | Růst výnosů dluhopisů | Ekonom IHS Markit | Fiskální balíček | Jihoafrický rand | Fiskální stimuly | Štědrý den | Investing | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Radim Krejčí | Pfizer/BioNTech | Předkrizové úrovně | Bitstock.com | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | SEC | Akcie Pfizer | Nákupy zlata | Evropské indexy | Historie kávy | Průmyslové podniky | Balík rozpočtových opatření | Šance | Výrobní náklady | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Odhady HDP | GSK | Makroekonomická analýza | Virus | Akcie GME | Fiskální stimul v USA | CZK/USD | Index PCE | Dow Jones | Zvyšování úroků | Úrokové sazby | Vývoj měnového páru USD/MXN | Evropská léková agentura (EMA) | Akcie bank | Fibonacci | Trading | CNY | Americký ISM | Nabídka ropy | Vyšetřování | Ruská ekonomika | Biden | Index DAX | Pozice | CEE | Banky | Záporný úrok | Bilance zahraničního obchodu | Bilance | NASDAQ 100 | Durace | 737 MAX | Poptávka po plynu | Restrukturalizace | Ocenění | Průmysl a zahraniční obchod | Fiskální balíček v USA | Čínské vlády | Investovat peníze | Aktuální situace | Rozhodnutí bankovní rady | Akciový stratég | Lockdowny | AUD/USD | Nesoulad | Politici | Kurz EUR | Čínské akciové trhy | Cena surové ropy Brent | Tedros Adhanom | SPX | Měnový pár | USD za mBTU | Finanční situace | Tempo inflace | Meziroční inflace | Investování | Pracovní trh | Větší pokles | G7 | Celková inflace | Joe Biden | Obnovení růstu | Rostoucí ceny komodit | Kurs koruny | Kotace | Prostor pro další růst | Webináře | Netflix | Tématické reporty | CAD | Investiční platformy | Anchorage | Úroková míra | Rozpočtové deficity | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Omezení cestování | USA | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Koruna oslabuje | Zlato | Novo Nordisk | Asijské akciové trhy | Býčí trend | Český výrobní sektor | Rychlé ekonomické oživení | Geopolitika | Wendy’s | Philip Morris | RISK-ON | Nasdaq | Společná evropská měna | mBTU | PMI ve službách | Údaje o výkonu HDP | Volkswagen | Jihoafrický rand (ZAR) | Průměrná cena | Odhady analytiků | Bloky | Akcie TUI | Spekulanti | Cenový vývoj | Ekonomické restrikce | Propad indexu | Dluhopis | Boeing 737 Max | Vyšší inflace | Výhled ekonomiky eurozóny | Rekordní pokles | Pražská burza | Práce | FOREX | PMI indikátor | Investice firem | BIC | Útlum ekonomické aktivity | Německá inflace | Důvěra v ekonomiku ČR | Černá labuť | Růstové sektory | Světová poptávka po ropě | Zveřejnění výsledků HDP | Průlom | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Milánská burza | Zásobníky | Globální ekonomický růst | Firemní výsledky | Premiér Conte | Fidelity International | Obchodní dohody | Energetická firma | USD/JPY | Astrazeneca | Nasdaq (US100) | Evropské akciové trhy | Cestovní kancelář | Vývoj na trhu | Manažeři fondů | Stav ekonomik | Index US2000 | Fio | Kryptoměny | Low | Manažeři | Nálada na finančních trzích | Podíl firem | Průměrná sazba hypoték | Americké firmy | Cena akcie AMC | Ekonomické aktivity | Wood & Company Vladimír Vávra | Napětí mezi USA a Čínou | Romain Boscher | Mzdy | mBank | Akcie | Úspěch | CNBC | Stimuly | Jerome Powell | Zlevňování hypoték | Volby | Ukazatele | Český HDP | Američtí zákonodárci | Disney | Ekonomické zotavování | Nonfarm Payrolls | Upisovací období | Stabilita | Květnový růst | Země G7 | Vojtěch Benda | Británie | Vývoj jádrové inflace | Pandemie v Česku | Dopady pandemie | Koncern | Kanadská data | Vývoj zásob zemního plynu | Zlepšení nálady | Měnové podmínky | Belgie | Podniky | Sentiment trhu | Euro vůči americkému dolaru | Analytický tým | Horší časy | Inflace v USA | Omezování nákupů aktiv | NERV | Tomáš Nidetzký | Ekonomika Evropské unie | Zvýšení nákupů aktiv | Zahraniční forex | Očkování | Tržby v maloobchodě | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

VAFO
Vagit Alekperov
Váhání
Váhavost
Váhavost a nerozhodnost
Vail Resorts
Vakanta
Vakcína
Vakcína a covid
Vakcína AstraZeneca

Následující klíčová slova

Vakcinace v Evropě
Vakcinační strategie
Vakcína firmy Pfizer
Vakcína na covid
Vakcína na covid-19
Vakcína na koronavirus
Vakcína Pfizer
Vakcína Pfizer/BionTech
Vakcína proti covidu
Vakcína proti covidu-19
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít