Sobota 19. září 2020 08:57
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
RoboMarkets webinare

Klíčová slova - Diskont

img

Porovnání forem spoření: Jak můžete zhodnotit své peníze?

20.05.2020 Rádi byste ze svých výnosů získali více a našetřili si třeba na nové auto, vybavení bytu či na vysněnou dovolenou? Pak své peníze nenechávejte ležet ladem na běžném účtu a vyberte si vhodnou formu spoření. Připravili jsme přehled možností, díky kterým finance efektivně zhodnotíte.
img

Rub a líc rizik a trhů. Spojit síly je jen začátek

19.03.2020 Dosáhli jsme části krizového cyklu, kde již navzdory stále se horšícím zprávám musíme začít řešit hodnoty, předvídat další politické kroky a snažit se odhadnout minimální hodnotu, na které se trh zastaví. Pohybujeme se tedy na velmi tenkém ledě. V podobných situacích je totiž naší přirozenou reakcí obrana nebo útěk, nikoliv výpočet rizik a jejich srovnávání s možnými výnosy, zatímco se dál přitápí pod kotlem.
img

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní

09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.
img

Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě

10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
img

Co se děje na trhu s mědí, zlatem, platinou a ropou?

16.08.2019 Co nám v tuto chvíli říkají grafy o směřování mědi, zlata, platiny a surové ropy? Měď vykazuje vidinu dobrého krátkodobého vývoje a spíše než na zlato se v krátkém období zaměřte na platinu. Ropa pak zůstává pod vlivem obchodní debaty USA a Číny i omezování produkce ze strany OPEC.
img

Riziko recese hýbe světem komodit

12.06.2019 V prvním červnovém týdnu zvýšily hedgeové fondy sázky na růst cen komodit ve 24 hlavních kontraktech futures o 57 % na 401 tisíc lotů. Existuje však řada významných rozdílů mezi třemi hlavními sektory, na něž působí dopady obchodní války, rizika recese, pohyby dolaru a zpoždění výsadby plodin.
img

Globální akciové valuace indikují mírně pozitivní výkonnost

05.02.2019 Jedním z nejdůležitějších indikátorů atraktivity akcií ve střednědobém horizontu, a možná vůbec tím nejdůležitějším, jsou valuace. Ty představují poměr tržních cen akcií na různých fundamentálních veličinách z finančních výkazů jako zisky či tržby. Čím jsou valuace nižší, tím jsou akcie levnější a tím vyšší výnos od nich investoři mohou ve střednědobém horizontu očekávat a naopak.
img

Letošní akciové poklesy má na svědomí nárůst rizikové averze

13.12.2018 Globálním akciovým trhům se v letošním roce příliš nedaří. Globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku přibližně v 6% mínusu. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu celé světové ekonomiky, obchodní válka mezi USA a Čínou, zpomalující růst čínské ekonomiky (přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou), zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem a korespondující zpřísňování měnových podmínek amerického dolaru, dále měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistota ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti.
img

Technická analýza: Medvědi si zasedli na ropný trh

07.11.2018 Setrvalý propad cen ropy pokračuje již pátý týden v řadě a medvědí sentiment zatím nebere konce. Lví podíl na tom má americká vláda a její oznámení o dočasné výjimce na import íránské ropy, kterou poskytla celkem pro 8 států (včetně Číny a Indie). Pondělní znovuobnovení sankcí na Teherán, které napomáhaly předchozímu růstu cen, tak investoři přehlédli bez mrknutí oka.
img

Rostoucí americké výnosy podpořily finanční tituly

20.09.2018 Americký akciový trh během včerejška mírně vzrostl, když index S&P 500 přidal 0,1 %. Dařilo se především finančním titulům, jejichž akcie vylétly o 1,8 %. Přes jedno procento si připsali ještě těžaři a zpracovatelé komodit. Opačná strana pelotonu patřila utilitám s hlubokou ztrátou 2,1 % a telekomunikacím (-1,4 %). Důvodem tohoto vývoje byly především rostoucí dluhopisové výnosy, když 10letý výnos se dostal na letošní maximum. To podpořilo právě finanční instituce a naopak potopilo na sazby citlivé utility.
img

Velké srovnání komoditních měn

06.09.2018 Ropa, zemní plyn i uhlí se vezou již pěknou řádku měsíců na růstové vlně. U jejich producentů ale žádné pozitivní signály nevidíme – kanadský i australský dolar nebo ruský rubl jsou pod tlakem a ztrácejí hodnotu. Čím si tuto vzácnou negativní korelaci vysvětlit a znamená to, že jsou komoditní měny nyní levné?
img

Je ropa za 70 USD udržitelná?

20.08.2018 Po prudkém nárůstu cen ropy během zimy a jara přechází býčí trh do bočního trendu. Cena ropy Brent zůstává již několik měsíců lehce nad 70 USD za barel, americká WTI si kvůli záplavě nové těžby z Texasu drží diskont a obchoduje se lehce pod touto hranicí. Otázkou tedy je, jestli tato cenová hladina vydrží na trhu delší dobu a případně jakým směrem by se měl trend během druhé poloviny letošního roku vydat.
img

Zadné vrátka pre paralelné euro

22.05.2018 Taliansko má plán B. Presnejšie povedané mini-B. Plán s názvom mini-BOT dokáže zabiť dve muchy jednou ranou. Dokáže zvýšiť dlh krajiny bez toho, aby krajina emitovala nové dlhopisy, a zároveň vytvorí potenciál pre nové peniaze v prípade potreby nahradiť euro. Má plán šancu na úspech?
img

Obrázky dňa: Trhy čakajú rast výnosov z amerických dlhopisov (čo je dobrá správa pre dolár)

29.09.2017 Swapové trhy začali započítavať nárast úrokového diferenciálu medzi eurom a dolárom v prospech USD. A to v ďaleko väčšej miere ako pri predošlých tohtoročných zvyšovaniach sadzieb. Je to ďalší signál, že po minulotýždňovom zasadnutí FEDu sa sentiment voči USD začína meniť (@enlundm):
img

Ako veľmi sa investori obávajú francúzskych volieb?

28.02.2017 Aktuálne sú top témou na trhoch francúzske prezidentské voľby (teda minimálne na európskych), ktoré by mohli do prezid...
img

Obrázky dňa: Mexické peso je podhodnotené o viac ako 10%

26.01.2017 Podľa modelu Bank of America je mexické peso výrazne podhodnotené. O viac ako 10 percent. Tento diskont je dôsledkom neistoty ohľadom vývoja obchodných vzťahov s USA. A naďalej rastie. Trump začatím stavby múru ukázal, že svoje hrozby ohľadom zrušenia obchodnej dohody s Mexikom môže naplniť (@SoberLook):
img

Udrží GBPUSD úroveň 1,21? Záležať bude od formy BrExitu (FA, TA)

11.01.2017 Hlavným driverom na libre v posledných mesiacoch vôbec nie sú ekonomické dáta, ale správy o tom, že aká bude forma BrExitu. Keby to tak nebolo, tak by to na GBPUSD vyzeralo úplne inak (a GBPUSD by neklesol po dnešnej silnej priemyselnej výrobe), v indexe ekonomických prekvapení stále je stále UK výrazne nad USA, a to aj napriek výraznému zlepšeniu dát z USA po zvolení Trumpa za prezidenta
img

Americké akcie sa obchodujú nad 17-násobkom očakávaných ziskov, európske vyzerajú byť atraktívnejšie

12.12.2016 Minulotýždňová „rally“ na amerických akciách dostala pomer ceny akcií k očakávaným ziskom v najbližších 12 mesiacoch (ďalej P/E) nad úroveň 17. Táto úroveň znamenala v poslednom cykle (ktorý trvá od finančnej krízy) strop v ocenení akcií. Historicky sa za zdravú úroveň považoval 15-násobok ziskov. Okolo 15-násobku sa pohybuje aj priemer za posledných 5 rokov, desaťročný priemer je 14,4:
img

Yahoo: nesmyslné ocenění po IPO Alibaby

24.09.2014 Po úpisu Alibaby je jasné, že trhy zjevně špatně oceňují Yahoo. Pokud budeme předpokládat, že trhy jsou racionální, pa...
img

Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 1.srpna

04.08.2014 Pražská burza v uplynulém týdnu ztratila veškeré zisky a stále se pohybuje v úzkém cenovém rozpětí v bočním ...
img

Draft španělské špatné banky: Nejdéle na 15 let, zisková, úvěry zkrátí až o 80 %

29.10.2012 Základní kontury španělské špatné banky, do které budou převedena špatná aktiva největších španělských ko...
img

Čína povoluje opratě: Poprvé od roku 2008 snižuje úrokové sazby, ulevuje bankám

07.06.2012 Čínská centrální banka učinila jasný krok k uvolnění měnové politiky a tím podpo...
img

Komodity: Obchodníci s cukrom očakávajú koniec prebytku na trhu

19.01.2012 Obchodníci s cukrom podľa prieskumu agentúry Bloomberg očakávajú, že cena komodi...
img
img

Večerné zhrnutie

07.07.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

EUR

07.07.2010 Strestestovanie európskeho bankového sektora zahrňuje "haircut" (diskont) 17% ...
img

Večerné zhrnutie

27.05.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Večerné zhrnutie

26.05.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Večerné zhrnutie

31.03.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Dnešný výhľad pre EURUSD

31.03.2010 Nočná devízová obrátka bola charakterizovaná slovným spojením ,,Risk Off" teda nechuťou nakupovať ...
Související klíčová slova: FXstreet | Technická analýza | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | OECD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Bezpečný přístav | Kanada | Austrálie | Německo | Pražská burza | Turecko | Španělsko | Evropské akcie | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Býčí trh | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Import | Nikkei | Akciové trhy | USD/RUB | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Burza | CBOE | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Distribuce | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trhy | Fixing | Futures | Gap | Grafy | Hedge | Hlava a ramena | IPO | Index PX | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investování | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | MMF | MT4 | Risk | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obligace | Opce | P/E | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Rally | Real-time | Reinvestice | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Spread | Support | Swiss | Swiss National Bank | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Zlato | Švýcarský frank | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Regulátor | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | PBOC | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Ropný trh | Futures kontrakt | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Investiční příležitost | Recesia | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | Over-The-Counter | Analytický tým | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Riziková averze | Burzy | BCPP | Zásoby ropy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Carry trades | Index | Podpora | Aktuální ceny ropy | Analýzy | AUDJPY | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | DJIA | Dolar | Emisní kurz | Eura | EURCHF | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index S&P 500 | Investiční | Investiční záměr | Irsko | ISM | JP Morgan | Komoditní | Libra | Management | Markets | Nákup komodit | Největší producenti ropy | Nemovitosti | Nikkei 225 | NZDJPY | Ocenění akcií | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Pšenice | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Sázky | Signály | SP500 | Spekulace na pokles | Spořící účet | Spořící účty | Surová ropa | Termínované vklady | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj zlata | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Železná ruda | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | EIA | Benzín | Buffett | Put | Emisní ážio | Indie | Kupónový dluhopis | Měď | Nominální hodnota | OIBDA | P/S | Pevná úroková sazba | ROCE | ROE | Tier 1 | Upisovací období | Spojené státy | Vybírání zisků | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Kontrakt | Volby | Cukr | COT | Burze | Investment | MSCI | State Street | Ole Hansen | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | Averze k riziku | Pokles akcií | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Energie | Globální akciové trhy | Henry Hub | Přehled | Moneta Money Bank | Bezpečné přístavy | Hedžovat | Cena cukru | Cena kontraktu | US akcie | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Firmy | Vývoj měnového páru | Ekonomické dopady | IBEX | Globální finanční krize | Globální ekonomiky | Alibaba | Propad | Index Nikkei | Země OPEC | S&P | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Saúdská Arábie | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Poplatky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Payrolls | Slabé euro | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Záchranný fond | Krize | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Manažeři fondů | Výnosy | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Měnové krize | Softbank | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Volatilita trhů | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Obchodování na zámořských trzích | Americký akciový trh | Backwardation | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Akcie společnosti | Nákup zlata | Výplaty dividend | Trh s ropou | Akciový výhled | Stavební spoření | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Oživení akcií | Michal Stupavský | Růst cen komodit | Majetek | Slabší dolar | Sójové boby | Riziko recese | Prodej ropy | Snížení sazeb | Zhodnocení finančních prostředků | Výnosové křivky | Silný dolar | Konfirmační zkreslení | Investiční kapitál | Hospodářské krize | Káva | Obchodní dohody | Firma | Úrok | Problémy | Nejistoty | Nálada | Yahoo | Yahoo Japan | Akcie Yahoo | Stratég | Americký index | Zpráva COT | Ukazatele | Trump | Prezident | Trhy | Situace | Stratég Saxo Bank | Pesimismus | Dopady koronaviru | COVID-19 | Ekonomické dopady koronaviru | Spekulativní pozice | Americký Fed | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Honba za hotovostí | Historie | Spoření | Organizace | Dlužník | Úspory | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Dirk Niepelt
Disážio
Disciplína
Disciplinovaní obchodníci
Disciplinovaný trader
Discount certifikáty
Discounted cash flow
Discount Rate
DISH
Dish Networks

Následující klíčová slova

Diskontní sazba
Diskreční obchodování
Diskuse o ropě
Diskusní fórum
Diskuzní fórum
Dislokace
Dislokovaný trh
Disney
Disney+
Distribuce
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading USA volby
Potvrďte prosím... Zavřít