Čtvrtek 01. prosinec 2022 23:44
reklama
Swissquote Bank
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Instaforex krypto
reklama
Trading Room webináře Purple

Klíčová slova - Podílové fondy

img

Bitcoin testuje klíčovou úroveň odporu 📌 EU a Izrael analyzují regulace

29.11.2022 Kryptoměny se snaží odmazat poklesy z posledních dnů. Podpora bitcoinu na úrovni 16 000 dolarů se udržela a dnes býci vynášejí cenu hlavní kryptoměny výše, do blízkosti 16 500 dolarů, kde se nachází krátkodobě klíčová zóna nabídky a poptávky.
C:\fakepath\etf-21112022.jpg

Seriál o ETF: Úvod do fondů a hlavní výhody ETF (díl. 1)

23.11.2022 Exchange Traded Funds neboli burzovně obchodované fondy, pro které se běžně používá zkratka ETF, jsou v poslední době hodně skloňované a představují zajímavou alternativu investování. Zejména drobní investoři si ETF oblíbili, protože ETF jim nabízejí mnoho výhod.
img

V říjnu vykázaly podílové fondy mírnou volatilitu

15.11.2022 Podle výsledků Broker Consulting Indexu podílových fondů se během října situace na kapitálových trzích po zářijových poklesech dočasně zklidnila. Navzdory tomu index registruje mírnou volatilitu u většiny podílových fondů. Pozitivní vývoj ale zaznamenaly akcie, které si za říjen připsaly v průměru 5,71 procenta.
img

Ženy v investování dohánějí muže

21.10.2022 S rostoucí inflací si stále více Čechů začíná uvědomovat, že běžný účet již není nejlepší místo pro jejich úspory, které zde ztrácejí na své hodnotě. Současná situace na trzích a v ekonomice tak nutí lidi více přemýšlet, jak se svými investičními prostředky naložit a pokusit se alespoň vykompenzovat současnou dvojcifernou inflaci. Platí to samozřejmě i pro ženy, o kterých se tradičně říká, že investují spíše nerady a když už, jsou výrazně opatrnější. Je to stále pravda nebo spíš jen přežitý stereotyp?
img

Devadesát procent Čechů se obává znehodnocení svých úspor kvůli inflaci, k jejich ochraně využívají vedle spořicích účtů častěji také investice

20.09.2022 Téměř většina Čechů se obává negativních dopadů inflace na své úspory. Čtvrtina populace kvůli tomu přehodnotila v předchozím půlroce způsob jejich ochrany. Češi dále využívají ke spoření nejčastěji spořicí a běžné účty, v jedné třetině případů ukládají naspořené finance do investičních/podílových fondů. Markantní většina všech také pociťuje vlnu zdražování, a to nejčastěji u spotřebního zboží, pohonných hmot či ceny za elektřinu. Padesát procent populace ve snaze zlepšit svou finanční situaci už omezilo své výdaje, větší třetina obyvatel se ještě chystá k dalšímu seškrtání domácích nákladů.
img

U ČSOB lze na spořicím účtu získat výnos až 5 % p.a.

19.09.2022 Spořicí účet skupiny ČSOB nově vynáší až pět procent ročně. Tento výnos platí při založení Spoření s bonusem online v mobilním bankovnictví ČSOB Smart nebo v internetovém bankovnictví. Úroková sazba bude v rámci kampaně garantovaná až do 2. dubna 2023 a platí při zůstatku do jednoho milionu korun.
img

ČSOB spravuje dva největší fondy v Česku. ČSOB Premiéra nově s 31 miliardami pod správou

16.09.2022 Objem majetku v podílovém fondu ČSOB Premiéra překročil hranici 30 miliard korun. Fond se tak stává druhým největším po ČSOB Bohatství, který si se svými 39 miliardami pod správou drží české prvenství dle objemu spravovaných aktiv.
img

BrikkApp: Více než 53 % žen aktivně neinvestuje, investice více zvažují a upřednostňují fondy

13.09.2022 Pokud jde o ženy a investování, je jednou z hlavních výzev odstranění rozdílů v investování mezi muži a ženami, o čemž se příliš nemluví, a přesto je třeba to změnit. Ženám nejsou čísla cizí, protože převážná většina z nich spravuje měsíční rozpočet domácnosti. A přesto, pokud jde o investování na finančních trzích, mají tendenci zaostávat za muži. Jasně to ukazuje průzkum digitální investiční platformy.
img

ČSOB Asset Management je jedničkou ve správě aktiv v Česku

06.09.2022 Největším správcem aktiv v Česku se k 30. červnu 2022 stal ČSOB Asset Management s hodnotou objemu spravovaného majetku 339,5 miliardy korun. Vychází to z aktuálních dat Asociace pro kapitálový trh (AKAT).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 06.06.2022

06.06.2022 Během minulého týdne burzy opět oslabily. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme návrat k normálnějším hodnotám. Klíčovými faktory během minulého týdne byly více jestřábí Fed a výsledek payrolls. Ty přebily pozitivní zprávu o navýšení produkce ropy ze strany OPEC – tato skutečnost by mohla pomoci k oslabení inflačních tlaků ve 2H. Rizika zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů. Kromě utahování měnové politiky se investoři obávají, jak na burzy dopadne synchronizované zpomalení globálního ekonomického růstu.
img

Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit

10.05.2022 Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na penzijní spoření. Na stavební spoření si peníze ukládá více než čtvrtina Čechů, podílové fondy či státní dluhopisy využívá pětina z nich.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

13.04.2022 Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, když si z roku 2021 odnesl 7% zhodnocení.
img

Hodnota majetku v realitních fondech ke konci roku 2021 meziročně vzrostla o 18,6 %

12.04.2022 Zájem Čechů o reality nezastavila ani koronakrize. Investovat do nemovitostí lze ale i jinak, než koupí bytu, domu nebo chalupy. Na popularitě získávají realitní fondy. Díky nim investoři vlastní podíly nejen v nemovitostech určených k bydlení, ale i v administrativních budovách, nákupních centrech nebo v průmyslových parcích. Aktuálnímu vývoji aktiv realitních fondů v České republice se kvartálně věnuje analytička WOOD & Company Eva Sadovská. Nejaktuálnější přehled vychází z údajů České národní banky ke 31. prosinci 2021.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: S počátkem roku posílily všechny podílové fondy s výjimkou dluhopisových, které ztratily -0,50 %. Nejvýše vyšplhaly komoditní fondy, a to až na 4,23 %

10.02.2022 První měsíc letošního roku byl příznivý ke všem kategoriím fondů dlouhodobě sledovaným Broker Consulting Indexem podílových fondů. Jedinou výjimku tvoří dluhopisové fondy, které meziměsíčně ztratily -0,50 %. Naopak nejvíce přál leden komoditním fondům, které si připsaly 4,23 %. Akciové fondy posílily na 3,93 % a v kladných číslech zakončily měsíc i fondy nemovitostní a fondy peněžního trhu, které si připsaly 0,60 %, resp. 0,83 %.
C:\fakepath\velci-investori-06022022-1.png

TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street

07.02.2022 Každý investor sní o tom, že jednoho dne bude vlastnit takové portfolio akcií, ve kterém bude téměř nemožné prodělat peníze. Pokud je toto i vaším snem, můžete se inspirovat těmito třemi giganty, kteří vlastní podíl téměř ve všech akciových společnostech, na které si vzpomenete.
img

Americký akciový trh zakončil týden velmi silnou rally

31.01.2022 Americké akcie se v pátek odrazily vzhůru, protože dobré výsledky společnosti Apple vyvážily obavy, že Fed bude jednat agresivně, aby omezil inflaci. Index S&P 500 zaznamenal největší růst od června 2020, zatímco technologický Nasdaq 100 vyskočil o více než 3 %.
img

Akciová rally se zastavila kvůli jestřábím prohlášením Fedu

27.01.2022 Akciová rally se ve středu zastavila poté, co Federální rezervní systém oznámil plán svého prvního letošního zvýšení úrokových sazeb. Uvedl také, že jakmile dojde ke zvýšení úrokových sazeb, sníží rozvahu. Podle předsedy Fedu Jeromea Powella se inflace v příštím roce pravděpodobně zmírní, ale je poměrně obtížné s jistotou říci, jaký by měl být vhodný postup.
img

Investory čeká náročný rok, kdy jsou investice nutností

24.01.2022 Vysoká inflace, kterou ČNB na úvod roku předpokládá k 10 procentům, letos přinutí řadu lidí investovat. Jinou možnost, jak ochránit své úspory před ztrátou hodnoty, nemají. Mnozí do investičních vod vplují poprvé, co dělat, aby nepocítili mořskou nemoc?
img

Technická analýza páru ETH/USD na 14. prosince 2021

14.12.2021 Ruská centrální banka pokračuje ve své přísné politice vůči krypto odvětví a oficiálně podílovým fondům zakázala investovat do kryptoměn, například do bitcoinu.
img

Jak na inflaci? Naučte se investovat bezpečně

30.11.2021 Navzdory krizi české domácnosti loni více spořily a na bankovních účtech tak je rekordní množství peněz. Hlavním důvodem přitom nebylo ani tak náhlé prozření a potřeba zajistit se pro nepředvídané události, jakou je například pandemie koronaviru, jako spíše omezené možnosti peníze utrácet - lidé museli nedobrovolně odkládat spotřebu. Úspory českých domácností nyní podle České národní banky dosahují téměř tří bilionů korun, přičemž téměř polovina peněz leží na běžných účtech. A na scéně se objevuje strašák, který tu dlouhé roky nebyl - inflace.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za uplynulých devět měsíců zhodnotil své investice o 5,43 %

11.10.2021 Třetí čtvrtletí se na finančních trzích neslo v duchu prudších změn. Zatímco v průběhu července a srpna podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, posílily fondové investice zhruba o 1,5 %, v září naopak celý dosažený zisk následně „odevzdaly“. Průměrný český investor se tak nyní pohybuje na podobných úrovních zhodnocení svého portfolia jako před třemi měsíci. „Vyššího zhodnocení dosahují progresivnější fondy, a to jak za třetí čtvrtletí, tak optikou celkové letošní výkonnosti. Za uplynulé tři kvartály akciové fondy přinesly investorovi podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 12,04 %. Naopak horší výkonností si prošly dluhopisové fondy. I v rámci této skupiny však lze najít slušné výsledky – například fondy zaměřené na rizikovější korporátní dluhopisy,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Červenec přinesl nepříznivé výsledky pouze pro akciové fondy. Ztratily 0,24 %

10.08.2021 V červenci si pověstného Černého Petra vytáhly akciové fondy, které si jako jediné z kategorií sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů odepsaly -0,24 procentních bodů. Dařilo se tradičně fondům komoditním, které meziměsíčně posílily o 0,98 %, a po delší době také fondům dluhopisovým i fondům peněžního trhu, které o měsíc dříve shodně vykázaly zápornou nulu. V červenci si již připsaly 0,48 %, respektive 0,43 %. Nemovitostní fondy posílily o 0,27 % a do značné míry odrážejí současnou situaci na nemovitostním trhu.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,51 %

12.07.2021 Podle Indexu českého investora CII750 fondy českému investorovi dodaly za půl roku velice slušný zisk 5,51 %. Výrazně se ale rozevřely nůžky mezi jednotlivými typy fondů, přičemž ty akciové se vezly na pozitivní vlně dosahování dalších nových rekordů na mnoha burzách. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku se investice českých investorů letos vyvíjí stabilněji. Před rokem se podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, navíc investor po šesti měsících stále nacházel ve ztrátě -3,3 %. „Vyššího zhodnocení dosahuje letos dynamický český investor držící v portfoliu akciové podílové fondy. Ty mu za uplynulé dva kvartály přinesly podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 11,34 %. Naopak horší výkonnosti čelí konzervativní investor, když jsou dluhopisové fondy po půl roce de facto na stejné výchozí úrovni,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Finanční vzdělání dětí je nejlepší investice

29.06.2021 O tom, zda zabezpečit finančně budoucnost potomků netřeba diskutovat. Složitější už je rozhodování, jaké prostředky a způsoby zvolit. Neměli bychom rovněž zapomínat na to, že důležité je nejen vytvořit pro děti finanční zdroje, ale také je naučit s nimi hospodařit. S tím souvisí jejich dostatečná finanční gramotnost, ale také rodičovský přístup k hodnotám, a to nejen těm hmatatelným.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-investice-HP-14062021.jpg

Obchodní strategie a ETF portfolia – investice, které stojí za to!

14.06.2021 Novodobé investice mají dnes celou řadu podob. Investovat tak lze například i pasivně, kdy si zájemce o investování pouze založí účet, vloží na něj peníze, vybere si kýžený investiční instrument a pak pouze jen sleduje, jak se jeho investici daří. Jedněmi z takových instrumentů jsou například i Obchodní strategie a ETF portfolia, které v Purple Trading nabízíme. Ty mají obrovský potenciál zejména v dnešní nejisté době.
C:\fakepath\top-22042021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.04.2021 1) Více než dvouprocentním ziskem japonský index Nikkei 225 dnes smazal zhruba polovinu ztráty, kterou nabral v první polovině tohoto týdne. Také většina ostatních indexů v asijsko-pacifickém regionu navázala pozitivně na středeční růst akcií ve Spojených státech.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %

22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Podílové fondy: investovat pravidelně nebo jednorázově?

29.03.2021 Je to otázka, kterou řeší nejeden investor. Má smysl investovat pár stovek měsíčně nebo radši našetřit částku, kterou už se vyplatí investovat? Jaké jsou výhody a nevýhody pravidelných a jednorázových investic?
C:\fakepath\FXstreet-clanek-ETF-clanek-01032021.jpg

ETF - investice, které mají budoucnost

01.03.2021 V posledních letech slyšíme z leva z prava jak nesmyslné je nechávat peníze na bankovním účtu, protože nám je den co den pomalu ale jistě požírá všudypřítomná inflace. A ano opravdu to není žádný výmysl, inflace tu s námi je a nejspíš ještě dlouho bude. Proto jsme ani my opět nelenili a pokusili se najít řešení pro všechny nadšence, kteří již nechtějí nečinně přihlížet tomu, jak se kupní síla jejich těžce vydělaných peněz pomalu vytrácí.
img

Akciové fondy jsou od začátku roku v kladných číslech

21.12.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost 1,17 %, v říjnu vykazovaly -2,05 %. Dluhopisové fondy si v listopadu připisují zhodnocení 0,95 %, v říjnu 3,07 % a peněžní fondy zaznamenaly nejvyšší meziměsíční propad za listopad a vykazují tak 0,43 %, pro připomenutí v říjnu si připisovaly 5,14 %. Smíšené fondy si připisují 1,88 %, v říjnu to bylo 0,57 %. Komoditní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -5,97 % a v říjnu poklesly o -6,23 %. Nemovitostní fondy si na konci listopadu odepsaly -8,46 %, v říjnu měly pokles -8,74 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Investorské chování: Jak investovat a nepřijít na buben

24.08.2020 Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a letošní rok je toho ukázkovým příkladem. Na akciových trzích došlo v březnu s nástupem koronavirové epidemie k více než 30% poklesu z předchozích maxim. Podobně tak kurz koruny a lokální dluhopisy prošly výraznou korekcí a dostaly se svými cenami na dlouholetá minima. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat nic. Což se s odstupem několika měsíců opět potvrdilo. Trhy téměř vymazaly předchozí ztráty, a kdo prodával v době ztrát, ten tratil. Získat mohl naopak ten, kdo prozíravě nakoupil. Například americké akcie se od počátku roku dostaly na kladnou nulu, smazaly tedy celý koronavirový pokles.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Květen ve znamení zvýšené volatility

08.06.2020 Podílové fondy v květnu stahovaly propady, které si připsaly na přelomu února a března, kdy jsme na finančních trzích zažili výrazný pokles v souvislosti s koronavirem. Akciové fondy se na konci března odrazily od svého pomyslného dna a následující dva měsíce posilovaly. V květnu se však dostavila zvýšená volatilita a akciové fondy od začátku roku tak dosahují záporné výkonnosti -8,90 %. Pro připomenutí v dubnu si připisovaly výkonnost -11,39 %. Posilovaly také fondy fondů, které mají od počátku roku výkonnost -6,49 % a komoditní fondy, byť ty stále zaznamenávají největší propady ze skupiny podílových fondů. Kladného zhodnocení od začátku roku dosahují pouze fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy. Výkonnost fondů v CZK byla ovlivněna březnovým oslabením koruny, tudíž si fondy připsaly mírnější propady. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za květen 2020.
img

5 tipů jak investovat (nejen) v době krize

25.05.2020 Vzhledem k mimořádným okolnostem se může zdát, že v oblasti investic se objevuje stále více otázek, a žádné záruky. Pořád ale platí, že investování je jedna z možností, jak si zajistit stabilní příjem. Do čeho v době zpomalení ekonomiky investovat, a jakých základních pravidel se držet?
img

Porovnání forem spoření: Jak můžete zhodnotit své peníze?

20.05.2020 Rádi byste ze svých výnosů získali více a našetřili si třeba na nové auto, vybavení bytu či na vysněnou dovolenou? Pak své peníze nenechávejte ležet ladem na běžném účtu a vyberte si vhodnou formu spoření. Připravili jsme přehled možností, díky kterým finance efektivně zhodnotíte.
img

2020 VS 2008: PODÍLOVÉ FONDY SI V PANDEMII ZACHOVÁVAJÍ DŮVĚRU INVESTORŮ

30.04.2020 Finanční trh zažil kvůli koronavirové pandemii nejhorší čtvrtletí od finanční krize v roce 2008. Přesto je aktuální situace pro investory do podílových fondů mnohem příznivější, než tomu bylo před deseti lety a investoři tyto rozdíly vnímají. Čisté zpětné odkupy v březnu dosáhly za celý trh necelých 8 mld., což je výrazně méně, než v exponovaných měsících let 2008 a 2009.
img

NEBOJTE SE INVESTOVAT V DOBĚ KRIZE. ZÁSADNÍ JE PRAVIDELNOST

30.04.2020 Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.
img

Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %

07.04.2020  Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
C:\fakepath\fed-19032020-lv.jpg

Centrální banky USA a Austrálie kvůli viru dál podpoří ekonomiky

19.03.2020 Centrální banky Spojených států (Fed) a Austrálie (RBA) zavádějí nová opatření na podporu svých ekonomik, které se potýkají s problémy kvůli šíření onemocnění způsobeného novým koronavirem. RBA snížila hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na minimum 0,25 procenta, zatímco Fed spustil třetí nouzový úvěrový program pro banky. Fed a RBA tak následují Evropskou centrální banku (ECB), která v noci na dnešek představila nový program nákupu dluhopisů.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Překvapení se nekoná, nejvýkonnější v roce 2019 byly akciové fondy

17.01.2020 V loňském roce se nejvíce dařilo akciovým fondům, závěr roku ukončily s průměrným výnosem 21,12 %, což vzhledem k průběžným výsledkům není příliš překvapující. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za prosinec 2019.
C:\fakepath\saxo-bank-1.jpg

Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie

11.10.2019 S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.
img

ČEŠI SE UČÍ INVESTOVAT, ZŮSTÁVAJÍ ALE SPÍŠE KONZERVATIVNÍ

26.09.2019 Objem prostředků ve fondech kolektivního investování postupně roste a ukazuje se tak, že Češi navzdory své pověstné opatrnosti přicházejí investování na chuť. Když se podíváme na vývoj v posledních 12 letech, tedy od předkrizového roku 2007, jediný opravdu výrazný meziroční pokles zaznamenal objem zainvestovaných prostředků naposledy právě se začátkem ekonomické krize v roce 2008. Od té doby je tendence s mírnými výkyvy rostoucí. Také vývoj v prvním pololetí 2019 potvrzuje postupné dlouhodobé navyšování podílu investic do podílových fondů na celkovém majetku domácností. „Obzvláště první kvartál 2019 přinesl enormní růst a výše prostředků poprvé překročila hranici půl bilionu korun. Navzdory avizovanému riziku nástupu ekonomické recese optimismus investorů zjevně stále přetrvává, což potvrzuje i rostoucí příliv investic do fondů,“ komentuje Jana Brodani, výkonná ředitelka AKAT.
img

Thyssenkrupp opustí hlavní index německých akcií DAX

05.09.2019 Německá ocelárna Thyssenkrupp opustí 23. září hlavní index německých akcií DAX. Nahradí ji výrobce leteckých motorů MTU Aero Engines AG. Oznámila to společnost Deutsche Börse, která provozuje akciovou burzu ve Frankfurtu nad Mohanem. Thyssenkrupp je tak už druhým zakládajícím členem, který index DAX letos opouští. Důvodem je slabý výkon a s tím spojený pokles ceny akcií firmy.
img

Podílové fondy v pololetí vydělávaly, hlavně ty akciové

08.07.2019 Podílové fondy v prvním pololetí 2019 vydělávaly. Nejlépe si vedly akciové fondy, které se zhodnotily v průměru o téměř 13 procent hodnoty. Dluhopisové fondy vydělaly 3,6 procenta, fondy peněžního trhu byly v korunovém vyjádření 0,5 procenta v plusu. ČTK o tom informovala poradenská společnost Broker Consulting.
img

Návod, jak si vybrat nejlepšího online brokera

05.05.2019 Poplatky, minimální částka vkladu a spread jsou jen některé z faktorů, které byste měli zvážit při výběru online brokera. Nikdy nebyl lepší čas na to, abyste se stali investorem: konkurence mezi online brokery je tvrdá, což znamená, že náklady se snižují a nabízené služby se zlepšují.
img

Reality – Menší byty jsou v kurzu

24.04.2019 Pokud investujete do realit, zaměřte se na menší byty. Levnější malé byty jsou nejvíce žádané a představují cestu k dostupnému bydlení. Investoři při výstavbě cílí na studenty a seniory.
img

Opomíjené fondy kvalifikovaných investorů

14.01.2019 Navzdory strmému růstu objemu aktiv v českých fondech kvalifikovaných investorů, je u nás investice skrze tyto investiční vehikly, v porovnání se situací na vyspělých kapitálových trzích, nadále poměrně okrajovou záležitostí. V době zvýšené volatility na trhu s klasickými finančními nástroji a nízkými sazbami na spořících účtech bank, mohou být investice skrze FKI i navzdory výrazně vyšší počáteční investici, zajímavou alternativou jak ke klasickým podílovým fondům, tak k veřejně obchodovaných ETF.
img

Podílové fondy loni spíše prodělávaly, hlavně ty akciové

08.01.2019  Podílové fondy v roce 2018 spíše prodělávaly. Nejhůře si vedly akciové fondy, které ztratily v průměru více než 11 procent hodnoty. Dluhopisové fondy prodělaly 0,4 procenta, fondy peněžního byly naopak v korunovém vyjádření přes čtyři procenta v plusu. ČTK o tom informovala poradenská společnost Broker Consulting.
img

Kam se nevyplatí investovat: Penzijní spoření prodělává a kryptoměny nenaplnily optimistická očekávání

22.11.2018 Nízké úrokové sazby, rostoucí inflace, nejistý vývoj na kapitálových trzích či neregulované investice, to všechno ohrožuje finanční rezervy každého z nás. Na co je dobré dát si pozor, aby úspory neztrácely hodnotu nebo člověk nepřišel o celou investici?
img

Jsem laik a chci investovat – jak?

16.10.2018 Jsme na tom zkrátka dobře. Ekonomická úroveň Čechů rok od roku roste, a tak o investování projevují zájem už i ti, kteří by se dříve jen stěží odhodlávali. Investičních příležitostí na trhu je opravdu bezpočet, ale jak se v nich zorientovat, a hlavně jak nenaletět, je pro mnohé potenciální investory oříšek. Zlatý důl vám sice objevit nepomůžeme, za to vám usnadníme orientaci v základních investičních příležitostech.
img

Regulace mění pravidla hry pro investory do nemovitostí

27.08.2018 Jestli se Češi na něčem shodnou napříč generacemi, je to názor, že nejvhodnější investice jsou ty do nemovitostí. Jedno, jestli jim je čerstvě třicet, oslavili padesátiny nebo se blíží jejich odchod do důchodu. V nedávném průzkumu společnosti Ipsos označilo nemovitost jako nejlepší možnou investici průměrně 65 procent dotázaných a výsledek byl velmi podobný i ve skupinách rozdělených podle věku. Koupi nemovitosti berou Češi jako sázku na jistotu, regulace ze strany České národní banky ale v této „hře“ rozdává nové karty.
img

Nastal správný čas k investování do zlata

16.08.2018 Cena zlata za poslední měsíc klesla z 1281 USD za 1 trojskou unci na 1223 USD. Hlavním důvodem je růst amerického dolaru. Federální rezervní banka zvýšila úrokovou sazbu, aby zabránila přehřátí americké ekonomiky, a proto investoři preferují americký dolar před zlatem. Cena zlata tak začala klesat. Z hlediska dlouhodobého investování do zlata může jít o zajímavou příležitost k nákupu a důvod k vyčkávání s prodejem. Pravidelného spoření do zlata se pak výkyvy kurzu netýkají vůbec. Sleduje totiž dlouhodobý růstový cíl.
img

Jak se stát profesionálním obchodníkem, na kterého regulace ESMA nedosáhne?

17.07.2018 Už v létě začne naplno platit nová regulace finančních trhů ESMA, která výrazně omezuje finanční páku, snižuje maximální přípustné ztráty a například také nařizuje ochranu proti negativnímu zůstatku na obchodním účtu (u XTB dávno splněno).
img

Jak se stát profesionálním obchodníkem, na kterého regulace ESMA nedosáhne?

14.06.2018 Už v létě začne naplno platit nová regulace finančních trhů ESMA, která výrazně omezuje finanční páku, snižuje maximální přípustné ztráty a například také nařizuje ochranu proti negativnímu zůstatku na obchodním účtu (u XTB dávno splněno). Více detailů se o nové regulaci dozvíte pod tímto odkazem.
img

Zlatá koruna 2018: FinTech poprvé ve Zlaté koruně! 16. ročník soutěže finančních produktů přinesl hned několik novinek

01.06.2018 Největší a nejznámější soutěž finančních produktů v České republice se letos rozrostla o novou kategorii. Kromě tradičních finančních produktů tak byly vůbec poprvé hodnoceny české fintech projekty. Digitalizace a inovací se však nebojí ani zavedené finanční společnosti. Projevilo se to na výsledcích hned v několika kategoriích. Záštitu nad celým projektem převzalo již tradičně ministerstvo financí pod vedením ministryně v demisi Aleny Schillerové a guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
img

Investice do akcií a jejich úskalí

21.04.2018 Soustředíte se jen na americký trh, nebo investujete i do evropských a asijských trhů? Ekonomové a analytici radí svá rizika rozložit.
img

Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají

02.04.2018 Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají. Nejhůře si vedou komoditní fondy a fondy fondů, které ztratily v průměru okolo tří procent hodnoty. Akciové fondy přišly o téměř procento, dluhopisové a peněžní jen o zlomky procent. ČTK údaje k 28. březnu sdělila poradenská společnost Broker Consulting.
img

Investiční trefy roku 2017: akcie, virtuální měny, nemovitosti

16.01.2018 Globální ekonomice se daří, nezaměstnanost se snižuje, poptávka spotřebitelů stoupá, tržby a zisky firem rostou. To vše jsou faktory, které mluví pro to, abychom označili letošní rok z pohledu celosvětového hospodářství za úspěšný. Kteří investoři si mohou pogratulovat, že vložili své prostředky do správných aktiv?
img

Cibulky, nebo jedničky a nuly. Lidská chamtivost si nevybírá

28.11.2017 Když mohly být před 400 lety znakem prestiže unikátně vypěstované tulipány do okrasné zahrádky, proč by v dnešní technologické době nemohl dokazovat, že jste IN, abstraktně vyhlížející řetězec z jedniček a nul?
img

V České republice stoupá zájem o investice do nemovitostí

05.11.2017 V České republice také současně roste i zájem o dluhopisy vydávané přímo developery. Roste i zájem o realitní fondy. Vzhledem k západní Evropě však stále zaostává. Nemovitostní fond ČS aktuálně expanduje na polský trh, kde za 3 miliardy korun koupil administrativní budovu Proximo ve Varšavě. I když od roku 2006 stoupla průměrná cena pražského bytu o více než 40 %, nabídka fondů, které umožňují pro drobné investory vklad svých peněz do nemovitostí a současně nemuset kupovat dané nemovitosti přímo, se doposud vůbec nezměnila. V západní Evropě jsou na tom mnohem lépe a zde velký výběr z většího množství podílových fondů zaměřených na reality.
img

(I)racionální dluhopisové emise: Na sklonku éry nízkých sazeb?

03.10.2017 ČNB po deseti letech přikročila ke zvýšení sazby v srpnu o 0,20 procentního bodu a k dalšímu zvýšení dojde pravděpodobně v listopadu. Fed v září lehce zaskočil trh se svým úmyslem zvyšovat sazby opravdu tak, jak už delší dobu plánuje. Bank of England se již nemůže dále dívat na rostoucí inflaci a pravděpodobně zvýší sazby také. ECB sice neví, jak sundat nohu z plynu, ale k omezení měnové expanze se, pod tlakem nebývale silného hospodářského růstu, schyluje nejpozději zkraje příštího roku.
img

Dolar, který převrací výnosy naruby

10.09.2017 Vliv na dolar měla zejména výnosnost cizoměnových aktiv i celkový dopad na podílové fondy a klientská portfolia. Před koncem devizových intervencí ČNB bylo doporučeno snížit podíl měnově nezajištěných pozic v portfoliích. Šlo zejména o pohyb české koruny vůči euru, který v současné době primárně ovlivňuje hodnotu naší měny vůči ostatním zahraničním měnám. Dominantnějším faktorem ovlivňujícím portfolia s cizoměnovými pozicemi byl ale nakonec eurodolar. Od začátku roku jsou ztráty největší na dolarové části portfolií. Americké akcie letos vydělaly asi 10 %, po přepočtu do koruny je ale výnos hned v několika procentním záporu. Rozdíl korunové a dolarové výkonnosti se nevztahuje pouze na akcie, ale i aktiva primárně kótovaná v americké měně. Zlato zdánlivě rostlo o více než 10 %, pro českého investora ale svou hodnotu v korunách ztratilo.
img

Dolar umí převrátit výnosy naruby (a nejen dolar)

05.09.2017 Když se podíváme na vývoj hodnoty amerického dolaru, zjistíme, že letos došlo k obratu (nebo minimálně významné korekci) předchozího několikaletého trendu. Nechci však rozebírat příčiny, ale spíše následky jeho oslabení – zejména vliv na výnosnost cizoměnových aktiv a celkový dopad na podílové fondy a klientská portfolia.
img

Fondy fondů

01.07.2017 Ceny amerických akcií jsou v poslední době již poměrně vysoko a větší váha se přenáší na investování do akcií v Evropě. Nadšení po zvolení Donalda Trumpa již opadlo a na předvolební sliby již moc investorů nečeká. K celé věci se takto vyjádřili i manažeři investiční společnosti ING Lucembursko Loic Pellerin a Richard Edwards.
img

Analýza od tradera: Index S&P 500, EUR/USD a ropa WTI

16.06.2017 Americké akciové indexy (s výjimkou technologického Nasdaqu) zatím udržují úrovně poblíž svých historických maxim. Dow Jones je dokázal v posledních dnech ještě i navýšit. Ani další zvýšení úrokových sazeb a oznámení redukce bilance Fedu přibližně na podzim nevneslo na finanční trhy obavy o další vývoj.
img

Jak vydělat na ropě? Možností je několik

29.03.2017 Ropa přináší investiční příležitosti jak v dlouhodobém, tak i krátkodobém časovém horizontu. Výběr investičního nástroje, pomocí kterého ropu zobchodujeme, však může být poněkud náročný. Od počátku roku 2016 se cena ropy pohybuje v mírně rostoucím trendu a je mnoho způsobů jak na pohybech ceny ropy participovat.
img

Jak investovat dobře? Poznejte nejdřív sami sebe

02.02.2017 V džungli investičních příležitostí a nástrah se nemusí vyznat ani experti dozorových orgánů, natož investoři. Jaké otázky si mají začátečníci, mírně, ale i středně pokročilí položit?
img

(Slovak) Luxusní investice: Přepych má budoucnost

03.01.2017 Luxus se může vyplatit. Když si správně odpovíte na otázku, jestli chcete investovat do luxusu vlastního, nebo raději vsadíte peníze na to, že si luxusní zboží budou chtít koupit jiní. A to pravděpodobně budou – luxusní zboží vybraných značek slouží jako demonstrace a odznak úspěchu a moci nejen na Západě, ale stále víc také v ekonomikách jako je Čína nebo Indie.
figure-direction-forex-market-800x800.jpg

Mezi podílovými fondy loni vydělávaly hlavně ty akciové

02.01.2017 Mezi podílovými fondy loni vydělaly nejvíce ty akciové, které si v průměru připsaly výnos téměř sedm procent. Solidně si vedly také dluhopisové fondy s výnosem necelých čtyř procent. Naopak konzervativní fondy peněžního trhu byly letos v průměru na nule. ČTK to zjistila z databáze serveru Penízenavíc.cz k 27. prosinci 2016.
img

Akciové trhy drží v poslední době nad vodou především zpětné odkupy akcií

15.03.2016 Jestli je na posledních několika letech na akciovém trhu něco velmi neobvyklého, je to podle mě skutečnost, že jeho růst není doprovázen téměř žádným přílivem investic ze strany amerických domácností. Zatímco v předkrizovém období byly značným zdrojem růstu akcií přílivy peněz do akciových podílových fondů, v pokrizovém období se podílové fondy na růstu akcií nepodílí téměř vůbec. Obzvlášť zajímavá je přitom situace od roku 2014, kdy celkové čisté cash flow amerických akciových fondů nejprve začalo stagnovat, aby se v roce 2015 dostalo výrazně do záporu. Extrémní byl v tomto ohledu především loňský prosinec, kdy z amerických akciových fondů odteklo během jednoho měsíce 36 mld. dolarů, což bylo nejvíce od začátku finanční krize.
img

Firemní dluhopisy nečeká moc dobrý rok

07.01.2016 Varujeme, že pokud bude Fed zvyšovat úrokové sazby příliš agresivně, může nastat situace připomínající úvěrovou krizi, která způsobí...
img

Růst úrokových sazeb je pro dluhopisové fondy větší problém než kdykoli předtím

23.12.2015 Již dříve jsme se na tomto místě věnovali americkým úrokovým sazbám, které téměř jistě porostou jen velmi pomalu a pra...
usdjpy-05102015-5.png

Forex: Dolar zpevnil vůči franku a jenu

05.10.2015 Americký dolar dnes díky obnovenému zájmu o rizikovější investice posílil vůči japonskému jenu a švýcarskému franku. To jsou měny, které investoři považují za bezpečné útočiště v období nejistoty, a za příznivějších podmínek na trhu je naopak prodávají. Vůči euru však americká měna mírně klesá.
usa 14122014-2.png

MMF: Růst USA ohrožují problémy ve světě

08.07.2015 Globální zpomalení ekonomického růstu a další politické a ekonomické problémy v oblastech jako je Řecko...
img

Předpovědi z počátku roku klidně ignorujte

29.01.2014 Nejsem zrovna fanouškem příchodu nového roku a nových začátků, ovšem jde o přirozený běh života a hlavně investičního cyklu. Když přijde 1. leden, všichni jsou odpočatí, během Vánoc přečetli spoustu knih, zatímco prognostici pracují na plné obrátky (včetně mě). Ale nejlepší radou na leden, kterou jsem dostal od svého bývalého šéfa z firmy Chase, bylo: “Steene, nikdy nedělej žádné obchody v prvních dvou týdnech roku a ignoruj taky všechny předpovědi??
C:\fakepath\AUDUSD-weekly-08052013.JPG

Short AUD obchodem století?

08.05.2013 Australský dolar (AUD) přestál globální nejistotu posledních dvou let bez větších ztrát a většinu této doby strávil nad paritou s americkým dolarem.
img

Praha chce být centrem hedge fondů a private-equity, získat miliardy díky povinné registraci v EU

26.04.2013 V červenci vstoupí v platnost zákon Evropské unie, který nařizuje desítkám tisíc zahraničních hedge fondů a private-eq...
img

Akcie: Pražská burza v uplynulém týdnu rostla o 1,7 pct

05.03.2012 Vývoj ovlivnily zveřejněné výsledky za čtvrté čtvrtletí. Index pražské akciové burzy PX v závěru týdne nepatrně oslabil o 0,04% na 1017,9 bodů, ale v průběhu celého týdne dokázal posílit o 1,7%. Osm titulů zakončilo v pozitivním teritoriu. Největší zisk zaznamenala akcie Erste Bank (4,2%, 483,50Kč), největší pokles KIT Digital (-11,8%, 189,25Kč) po zveřejnění výhledu pro rok 2012. Objem zobchodovaných akcií činil 835,6 milionů korun. PX vykazoval od počátku roku růst o 11,7%. Erste vzrostl čistý zisk o 3,8% a předčil očekávání, následně Agentura Fitch zachovala rating banky na A- se stabilním výhledem.
img

KBC potvrdila: IPO akcií ČSOB nebude

27.07.2011 Belgická společnost KBC Group potvrdila delší dobu trvající spekulace trhu, že neplánuje uvést menšinový podíl akcií tuzemské ČSOB na burzu. Uvedla, že obdržela povolení Evropské komise, které jí umožní úpravu v dohodnutém plánu. Namísto prodeje části tuzemské banky ČSOB, nad kterou si ponechá plnou kontrolu, dojde k prodeji bankovních a pojišťovacích aktiv Polsku.
img

Horký prachy (TV Prima): Pátý díl na farmě a v kasinu

07.07.2011 V pátém dílu Horkých prachů se dozvíme, jak funguje kolektivní investování a podílové fondy.
img

Horký prachy - zábavný a edukativní pořad o investování startuje tuto neděli na Primě!

08.06.2011 Horký prachy - zábavný a edukativní pořad o investování startuje tuto neděli na Primě!
e15_mf.jpg

Mladá fronta - deník E15: Rozhovor: Ondřej Hartman na téma FOREX

25.02.2011 Měnový trh Forex existuje od sedmdesátých let minulého století. Rozmach informačních technologií na přelomu milénia jej otevřel i drobným investorům. Stačí počítač s připojením na internet. ,,Myslím, že obchodník, který se tomu věnuje rok a drží se základních principů, by mohl dosahovat 50 až 80 procent ročního zhodnocení," říká profesionální obchodník Ondřej Hartman, který se na Forexu pohybuje řadu let. O jeho popularizaci se snaží prostřednictvím svého webu.
Picture-022.jpg

Deník obchodníka: Část 3. technická analýza

11.10.2010 Ti z vás, kteří již něco zaslechli o Pandořině skříňce, se mějte na pozoru, protože se ji právě chystám otevřít. Ti z vás, kterým tento pojem nic neříká, se připravte na to, že se po otevření této skříňky budete potýkat s takovou přemírou možností a voleb, s jakou jste se doposud nesetkali a nejspíš už ani nikdy nesetkáte. Téma, na které se chystám, je samozřejmě technická analýza. Držte si klobouky, jízda do světa forex obchodování začíná, a chvílemi bude poněkud drsná...
fundametalni analyza.JPG

Deník obchodníka: část 2. fundamentální analýza

27.09.2010 Minulý týden jsem vám řekl něco málo o tom, jak a proč jsem se dostal k obchodování. Ovšem začít s obchodováním je jedna věc a být úspěšný je něco zcela jiného... Takže se samozřejmě nabízí otázka: Co je k úspěchu zapotřebí?
img

Daily: Banky v USA výrazně omezily úvěrování domácností, trhy přesto dále stupají

09.07.2010 Včerejší seance pokračovala v optimistickém duchu. Evropské burzovní indexy zamířily do zele...
saxo.jpg

Tisková zpráva FXstreet.cz - Saxo Bank

25.08.2009 Kde si otevřete svůj obchodní účet? Dnes se ptáme ředitele SAXO Bank.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ascending bottoms | Ascending tops | Ask | Asset management | ADX | BIC (Bohemian Identification Code) | Transakce | Baissista | Balanced Funds | Balancovaný fond (smíšený) | Bank of England | Bank of Japan | Best bid | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Bonita | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Buy on close | Buy on opening | CBOE | CBOT | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Cenový trend (Price Trend) | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Close | Closed trades | Konsolidace | Country Funds | Custodian | Custody | Custody transakce | DAX | Daňový štít | Demo účet | Derivát | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dluhopis | Doba návratnosti | Doporučený minimální investiční horizont | Durace | ECB | EOD | ESM | EURIBID | Efektivní portfolio | Ekonomika | Elasticita | Emerging markets | Emise | Emitent | End of day trading | Equity Funds | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Fixed Income Funds | Fixní dluhopis | Floating | Floating rates | Fond fondů | Fondy High-yield | Fondy SRI (social responsible investments) | Fondy dividendové | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | High Yield | IPO | Index DAX | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intraday | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Obchodní příkazy | Market Maker | Market Makeři | Market making | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NFA | NYMEX | Nabídka | Nemovitostní fond | Nákupní cena | Buy Price | Národní fond | Nástroj | OTC | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | Open | Oscilátor | Osobní příjem | Fondy kvalifikovaných investorů | Overnight | P/E | PTR | Peněžní trh | Platforma | Podkladové aktivum | Podmíněné příkazy | Podílník | Podílový fond | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Pozice | Primární příkaz | Primární trh | Profil investora | Profit Target | Provize | Pákový efekt | Přijetí zisku | Příkaz | Příkaz OCO | Příkaz Stop | Qualified Institutional | Qualitative analysis | Quotation Size | RSI | Rally | Rate of change (ROC) | Rating | Referenční měna | Regionální fond | Registrované cenné papíry | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | Růstový fond | S&P 500 | SICAV | Samurai bond | Scoring | Sektorový fond | Sekundární příkaz | Sentiment | Short | Short selling | Slumpflace | Small and Mid Cap Funds | Smlouva o termínových obchodech | Splatnost | Spot | Spot Market | Spotová měnová transakce | Spread | Statut | Support | Swiss | T-Bill | TER (Total Expense Ratio) | Pokladniční poukázky | Tenký trh | Termínovaný vklad | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Triple Witching Hour (day) | Tržní cena | Tvrdá měna | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Vypořádací kurz (futures) | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výnosový fond | Výstupní srážka | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Wall Street | Wallflower | Warranty | Warren Buffett | YTD | Maturity | Yield | Zajištěný fond | Zajišťovatel | Bondy | Zisková marže | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Ekonom | Business | Drahé kovy | Makroekonomická data | Ken Veksler | Zisk | Investiční instrumenty | Obchodní instrumenty | Spekulant | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | BrokerJet | GCI | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Regulace | Portfolio manažer | Kopírování obchodů | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Výrobní ceny | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | LYNX | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Komoditní spready | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Forexový trader | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Bollingerovy pásy | Burzovně obchodované produkty | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | Burzovní obchodování | Zlatý důl | Poker | Kasina | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akciové burzy | Aktuální cena pšenice | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Běžný účet | Bollinger Bands | Broker Consulting | Brokeři | Burza online | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena drahých kovů | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Čínská měna | Čínská měna kurz | Cyrrus | CZK | Časový pásma | Česká koruna euro | Česká mincovna | Česká spořitelna | České koruny | České mince | České peníze | Český broker | Čína akcie | Čínská měna proti dolaru | Day trading | Devizové kurzy | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | ETF fond | ETF fondy | Eura | EURIBOR | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční investice | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex obchodování | Forex zprávy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | HSBC | Chci investovat | Index DJIA | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do podílových fondů | Investice do půdy | Investice do umění | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční mince | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční záměr | Investiční záměry | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do podílových fondů | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | J&T | Jak investovat | Jak vydělat | Jiří Rusnok | Kam investovat | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koruna euro | Krátkodobé investice | Kurz dolarů | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Management | Market | Market Makers | Markets | Měna Bitcoin | Měna kurz | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nejlepší investice | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Odkup akcií | Online broker | Online zprávy | Otevřené podílové fondy | Patria Finance | PayPal | Peníze.cz | Penzijní společnosti | Pivot | Podílové fondy kurzy | Pokračování divergence | Poplach na burze | Porovnání měn | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pravidelné investování | Pražská burza aktuální kurz | Pražská burza cenných papírů | Pražská burza kurzy akcií | Pražská burza online | Pražská burza PX | Pražská burza SPAD | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rate Of Change | Rates | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Seminář | Signály | Slovník pojmů | Smíšené fondy | SPX | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Statut fondu | Stochastický oscilátor | Stochastický | Světové měny | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Termínované vklady | Tesla Motors | TopForex | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | WTI | XTB.cz | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | Dolarové dluhopisy | ING | Buffett | Average Directional Index (ADX) | Balancovaný fond | BIC | Buy | CEE | Časová hodnota (time value) | Diskont | Doba splatnosti | Due diligence | Durace dluhopisu | EBITDA | Hold | Index relativní síly | Indie | Kupónový výnos | Měď | Ministerstvo financí | OIBDA | Omega | Operativní zisk | P.A. | Portfolio cenných papírů | Range | Redukce | REIT | ROCE | SPAD | Úrokové krytí | Úvěry klientům | Výnos do splatnosti | Spojené státy | Finanční společnosti | Čekací doba | Investiční instrument | Konzervativní investor | Repo operace | Cenová hladina | Čistá zisková marže | Osobní příjem a spotřeba | Tržby | Účetní hodnota na akcii | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Investiční analytik | Average directional movement index (ADX) | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Initial Margin | Technická analýza (TA) | Kontraktní měsíc | Open range | Otevírací mezera | Volby | Rozhovor | Úspěšný investor | E-mini | Futures trhy | Know-how | Mentoring | Futures trading | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | ČSOB podílové fondy | ČSOB podílové fondy bohatství | ČSOB podílové fondy fond bohatství | ČSOB investiční fondy | ČSOB investiční fondy zajištěné | ČSOB podílové fondy konzervativní | Fio e-broker | Investment | Online trader | Option trade | Slušný zisk | Stock market | Forex analýza | Unicredit | Charles Schwab | Crowdfunding | Bankovní sektor | MSCI | State Street | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | BMO Capital Markets | Investing.com | PwC | Agentura AP | EPFR Global | Technické indikátory | Sója | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Finanční regulace | Technický výhled | Uložení peněz | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikání | BMW | Investičníweb.cz | Top Stocks | Erste Bank | Ministr financí | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Stock Exchange | Velcí investoři | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Měkké komodity | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Earnings | Podnikatelé | Pořad o investování | Malý prostor | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Forex analýzy | Obchodník na forexu | Znalost | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | IPO akcií | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Kolísání trhu | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Economic | Inflační tlaky | Forwardy | Japonský index Nikkei | Xetra | IBEX | Britská centrální banka | Obchodování měn | Obchodování měnových párů | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Investiční bankéř | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Portfolio fondu | Objem investic | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Rizikovější aktiva | Růst akcií | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Německý index DAX | Indexové ETF | Kryptoměny | Index Nikkei | Specifika kontraktu | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Finanční poradce | Finanční poradci | Digitální měny | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Hlavní index německých akcií DAX | Americké akciové trhy | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Expirace futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Spekulativní obchodování | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Makroekonomika | Zisky firem | Světové trhy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Spravované fondy | Indexové fondy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | Institucionální investor | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | ČTK | Obchodování forexu | Aktuální cena | Konsenzus | Výnosné investice | Výhodné investice | Růst ekonomiky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Americký dolar vůči japonskému jenu | Objem obchodů na forexu | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Globtrex | Devizy | Morningstar | Fondy rizikového kapitálu | Úspěšné investování | ČSOB Asset Management | Purple Trading | Generali Investments | Penízenavíc.cz | Ruské akcie | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Globtrex.com | Mean reversion | Investování na finančních trzích | Zajištění portfolia | Návratnost investic | Akciové společnosti | Bitcoin Cash | Virtuální mince | Americký akciový trh | Edulios | Zajímavé výnosy | Atraktivní nemovitosti | Palladium | Spoření do zlata | Obchodování Bitcoin | ETH/USD | LIFFE | Měnové zajištění | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | Burzovní trhy | Kraken | Tradingový terminál | Terminál Bloomberg | Kryptohorečka | Bitcoinové futures | ETH | Daniel Kotula | Učitel financí | Realitní kuchařka | Pavla Temrová | Nemovitostní fondy v ČR | Nemovitostní fondy | Fincentrum | NEST | Masivní výprodeje | ČSOB Bohatství | ESMA | Crypto | Správce portfolia | Oddo | Lithium | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Zlatá koruna | Výkonnost fondů | Výnosy domácích podílových fondů | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Regulace ESMA | Wood & Company | Cena bitcoinu | Složené úročení | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Airbnb | Burzovní trh | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | Saxo | Active Invest | Horizont Invest | Erste Asset Management | Stock screener | FinTech | Zonky | Twisto | Spendee | Asociace pro kapitálový trh ČR | Česká fintech asociace | Finmag | Investování do ETF | Konzervativní investice | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Obchodní válka | Spoření na důchod | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Schwab | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Použití finanční páky | FKI | Výsledky firem | Stavební spoření | Americké volby | Ruská centrální banka | Investiční chování | Ramfin | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Průzkum společnosti | Politika Fedu | Fungování trhů | Obchodované fondy | Fondy ETF | Pojištění vkladů | Výnosy českých státních dluhopisů | Zadluženost | Refinitiv | Michal Stupavský | Zpřísňování měnové politiky | Akciová rally | Majetek | Analytici společnosti | Redside | Karel Krhovský | Zájem o dluhopisy | Dolarová aktiva | ETF portfolia | Finanční operace | Evropské dluhopisy | Tel Aviv Stock Exchange | TASE | Velké riziko | Kopírování strategií | Copytrading | Ceny zemního plynu | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Finanční produkty | Kvartální výsledky | Technologický Nasdaq | Investiční rady | Výběr nejlepšího brokera | Výška spreadu | Zákaznická podpora | Zahraniční investoři | Nabídka akcií | BCC | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Zhodnocení finančních prostředků | NASDAQ 100 | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Oddo Seydler | MDAX | Thyssenkrupp | CFD produkty | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | KB | Hospodářská recese | Finanční situace | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Vyzkoušet si trading | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Špatné trhy | Špatné strategie | Stav ekonomiky | Strategie short-selling | Potřebujete brokera | Sestavování portfolia | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Investice do fondu | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | Čistý zisk | Investment Management | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Káva | HDP v USA | Německá vláda | Indigo | Objem | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zájem o investice | RPSN | Trh práce | Analýza dat | Vyšší volatilita | Inflace v USA | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Co bude | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Black Friday | Vyšetřování | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Investování v Česku | Finanční rezervy | Ředitelka AKAT ČR | FT | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | České dluhopisy | Financovat | Předpovědi | Na burze | Propouštění | Výrazný pokles | Být trpělivý | Zvýšená volatilita | Zdražování | Běžný investor | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Prognózy | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Centrální banky USA | Míra | Úroky | Měnové politiky | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Americké centrální banky | Kupní síla | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Nejlepší akcie | Stratég | Miliardy korun | Koruna posílila | Investiční platformy | Ziskovost | Hospodaření | CFA | Návratnost | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Stoupající trend | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Experti | Výsledky hospodaření | Horší časy | Poradenství | Vliv na investice | Nový rekord | Zpřísnění měnové politiky | Veřejné finance | Analytička | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Broker Consulting Index podílových fondů | Předsudky | Komunikace | Výsledky průzkumu | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Asijské indexy | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Odhad letošního růstu | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Rozhodování | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | Medvědi | KBC Asset Management | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Bez rizika | Investiční portfolia | Správci aktiv | Guggenheim Partners | Šíření onemocnění | Čínské banky | Vývoj | Šok | Guru | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Pravidelná investice | WP | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Investovat do fondů | Poradci | Tržní podmínky | Další vývoj | EPFR | Historie | Nástroj Fedu | Nový nástroj Fedu | Úvěrový program Fedu | Úvěrový program | Nouzový úvěrový program Fedu | Nouzový úvěrový program | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Tiskové agentury | Prodeje domů | OSVČ | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Hotovost | Spoření | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Allianz | Šíření nákazy | Izrael | Ekonomiky | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | Dlužník | Prodělat peníze | ETF portfolio | Pojišťovna | Lukáš Vokel | Splátky dluhů | IMF | Úspory | BMO | Důvěra v eurozóně | Investiční tituly | Posílení | Největší propady | Amundi | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Cestování | Finanční polštář | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Federal Reserve | Dovoz | Spořit na důchod | Richard Siuda | Zdražení ropy | Regulační orgány | Akcie a dluhopisy | Průmyslové kovy | Hlavní kryptoměny | CL | Spekulovat | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování | Umělé inteligence | Investovat peníze | Investment management | Filip Navrátil | Europa Investment Property | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Fondy soukromého kapitálu | Kvalitní akcie | Americké CPI | Květnová inflace | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Český investor | Covid | Investiční aplikace | Správce aktiv | Příjmy a výdaje | Koronavirové epidemie | Objem aktiv | Nepředvídané události | MAM | Leva | Tolerance rizika | Zbohatnutí | Větší riziko | Pravidelné výplaty | Ocenění | Investice do robotiky | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Technologické společnosti | Společnost XTB | Akcie těžařů | Životní úroveň | Staking | Vepřové maso | Důvěra | WeCHat | Časový horizont | Zvýšené napětí | Cenové hladiny | Období zvýšené volatility | Investorské chování | Časovat trh | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Atlantis Medium | Odborníci | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Zdanění | Nákupní centra | Evropské korporátní dluhopisy | Akciové portfolio | Množství peněz | Nařízení | Průměrný český investor | Vlny koronaviru | Pasivně investovat | Proč investovat | Očkování | Cointelegraph | Stabilní příjem | Plný úvazek | Velký kapitál | Voda | Scott Minerd | Svět kryptoměn | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Tržní ceny | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | HAS | FTX | Trendové linie | ETF u Purple Trading | Sektorové akciové portfolio | Globální akciové portfolio | Konzervativní portfolio | Dynamické portfolio | Nabídka ETF | Fidelity | TER | Riziko likvidity | Aleš Hála | Archegos | Nejvyšší růst | Globální finanční systém | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Umění | Konkrétní akcie | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Optimistická očekávání | Očekávané zhodnocení | Strach z inflace | Plán firmy | Objednávky | Platby kartou | Trading.com | Atlantis Low | Conservative FOREX Trading | Palmary Strategy | Perpetuum Exclusive | World Crypto Strategy | Vyšší zhodnocení | Inflace v České republice | Cenové úrovně | Obavy z inflace | Oslabení | Martin Klass | Nadnárodní společnosti | Cíle | Příležitosti | ETF portfolia Purple Trading | Portfolia Purple Trading | Vyvážené portfolio | Investiční strategie (Copytrading) | Sdílené strategie | Novodobé investice | Očekávaný průměrný roční výnos | Průměrný roční výnos | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Expense ratio | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Finanční vzdělání dětí | Finanční vzdělání | Ekonomický šok | Hliník | Index českého investora CII750 | Index CII750 | UST | Odvětví | MiCA | Letní období | Načasování | Rekord | Instant Research | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | Medián | Zájem Čechů | Začátečník | Lidské činnosti | SXXP | Společnosti | Opatření | Evergrande | ANO | RBC | NFT | Ženy a investování | Marika Čupa | Zájem o kryptoměny | Úročení | Riziko ztrát | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Výkonnost YTD | HSBC GIF Indian Equity AC USD | Franklin India A (acc) USD | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Schroder ISF Global Energy A Acc | Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD | Templeton China A (acc) USD | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Schroder ISF China Opportunities A Acc USD | BGF World Gold A2 USD | Češi | Složení portfolia | Zdravotnictví | Pozornost | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vanguard | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Obchodní ředitel | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Dopady inflace | TIM | Zprávy z krypto | Investovat do kryptoměn | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Výnosy realitních fondů | Miliardy USD | DAO | Technická analýza akcií | Reality | Vanguard S&P 500 | Vanguard S&P 500 ETF | S&P 500 ETF | Instituce | Spotřební zboží | Přerušení dodávek ruského plynu | Pozitivní výsledky | Největší investoři | Největší investoři světa | Portfolio akcií | Akciový graf | Supportní zóna | ETF investiční portfolio | Vanguard total stock market ETF | Vanguard growth ETF | Vanguard Information Technology ETF | Vanguard High Dividend Yield | Vanguard high dividend yield ETF | Investování v digitálním světě | Banka State Street | Union Bank | Obor podnikání | Aladdin | Společnost State Street | Nebankovní služby | Akcie State Street | Trendový vývoj | Investiční impéria | Investiční analytika | Realitní služby | Navýšení dividend | Centralizace světové ekonomiky | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Konflikt na Ukrajině | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Invaze | Východní Evropa | APP | Nízké poplatky | Vstupní kapitál | Správa | Spolupráce s profesionály | Lokální investice | Stabilní výnosy | Vlastnictví | První hike | ZEN | Přijetí | Znehodnocení | Investorky | Marketingová komunikace | Aktiva pod správou | ČSOB Smart | Současná situace | David Moravec | Investiční cíle | Akcie banky | Jiří Vévoda | Řízení financí | Řízení financí a investičních služeb | BrikkApp | Jana Večerková | Crowfunding platformy | ČSOB Premiéra | Objem majetku | Objem majetku v podílovém fondu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | BlockFi | Bankrot FTX | CZ | Výhody ETF | Net Asset Value | Net Asset Value (NAV) | Assets Under Management | Assets Under Management (AUM) | Total Expense Ratio | Total Expense Ratio (TER) | Portfolia ETF | Úvod do fondů | Co jsou fondy | Veřejné fondy | Koš podkladových aktiv | Seriál o ETF | Strategie investování | Strategie investování do ETF | Druhy ETF | Akcie ETF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Podíl na trhu
Podíl na tržbách
Podíl nesplácených úvěrů
Podíl Nestlé
Podíl nevýkonných úvěrů
Podíl nezaměstnaných
Podíl nezemědělských investorů
Podílníci
Podílník
Podílové dluhopisové fondy

Následující klíčová slova

Podílové fondy kurzy
Podílové investiční fondy
Podílový fond
Podílový fond otevřený
Podílový fond uzavřený
Podílový list
Podíl Ruska
Podíl státního dluhu k HDP
Podíl špatných úvěrů
Podíl špatných úvěrů v eurozóně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít