Středa 01. únor 2023 07:21
reklama
Instaforex Zhodnocení roku 2022
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty

Klíčová slova - Pandemie nemoci COVID-19

C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Světová rada pro zlato: Centrální banky loni koupily nejvíce zlata od roku 1967

31.01.2023 Centrální banky po celém světě loni nakoupily 1136 tun zlata v hodnotě 70 miliard USD (1,5 bilionu Kč). Nákupy centrálních bank tak byly nejvyšší od roku 1967. Celková poptávka po zlatě pak loni stoupla na nejvyšší hodnotu od roku 2011. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Světová rada pro zlato (WGC).
C:\fakepath\trader-26012023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.01.2023 1) Premiér Petr Fiala (ODS) se dnes setkal s guvernérem České národní banky (ČNB) Alešem Michlem. Jednali o společné snaze snížit inflaci, uvedli oba na twitteru. Tempo růstu cen loni dosáhlo 15,1 procenta, inflace tak byla druhá nejvyšší od roku 1993. V letošním roce se očekává postupné snížení inflace, podle dnes zveřejněné prognózy ministerstva financí by měla celoročně činit 10,4 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

Růst globální ekonomiky letos zpomalí na 1,9 procenta, odhaduje OSN

26.01.2023 Růst globální ekonomiky v letošním roce zpomalí na 1,9 procenta z odhadovaných tří procent loni. Bude tak patřit mezi nejnižší za poslední desetiletí. Ve zprávě nazvané World Economic Situation and Prospects to včera uvedla Organizace spojených národů. Slabší růst způsobí pandemie nemoci covid-19, invaze ruských vojsk na Ukrajinu, vysoká inflace a klimatická krize.
C:\fakepath\money.jpg

Oxfam: Extrémní bohatství i chudoba se poprvé za 25 let zvýšily současně

16.01.2023 Ve světě sílí nerovnost, poprvé za 25 let se extrémní bohatství i extrémní chudoba zvýšily současně. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Výrazné loňské zvýšení cen potravin a energií způsobilo, že miliardáři zbohatli ještě citelněji.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB zhoršila odhad růstu světové ekonomiky, varovala před hrozbou recese

10.01.2023 Světová banka (SB) dnes zhoršila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 1,7 procenta ze tří procent předpokládaných v červnu. Poukázala na negativní hospodářské důsledky vysoké inflace, rostoucích úrokových sazeb a války na Ukrajině. Varovala, že v případě dalšího nepříznivého vývoje by světová ekonomika mohla sklouznout do recese.
C:\fakepath\trader-30122022-38-zm.png

Komodity: Ceny ropy v letošní poslední obchodní seanci rostou

30.12.2022 Ceny ropy poslední obchodní seanci v letošním roce rostou a zisky si připíšou i za celý rok, druhým rokem za sebou. Krátce před 19:00 SEČ cena severomořské ropy Brent rostla o 1,2 procenta na 84,46 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala jedno procento a prodávala se za 79,17 dolaru za barel.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělský premiér Sánchez oznámil protiinflační opatření za deset miliard eur

27.12.2022 Španělský premiér Pedro Sánchez dnes oznámil další balík protiinflačních opatření v hodnotě deseti miliard eur (přes 240 miliard korun). Konkrétně chce na půl roku snížit sazbu DPH u základních potravin až na nulu nebo zrušit státní příspěvek na pohonné hmoty. Celkově už vláda v Madridu dala od začátku roku na boj proti vysoké inflaci 45 miliard eur (přes bilion korun), napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\money.jpg

CNBC: Ekonomiky některých zemí díky konfliktu na Ukrajině posilují

27.11.2022 Mnohé ekonomiky se potýkají s negativními dopady ruské invaze na Ukrajinu, několik vybraných zemí ale těží z přílivu ruských migrantů a jejich majetku. Gruzie, malá bývalá sovětská republika na jižní hranici Ruska, stejně jako Arménie či Turecko patří k několika zemím, jejichž ekonomiky zažívají při současných nepokojích rozkvět, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý parlament schválil rozpočet na příští rok, dodrží dluhovou brzdu

25.11.2022 Německo bude v příštím roce hospodařit s částkou 476,3 miliardy eur (11,6 bilionu Kč), rozpočtový schodek pak počítá s částkou 45,6 miliardy eur (1,1 bilionu Kč). Dnes o tom rozhodli poslanci Spolkového sněmu. I přes tento deficit ale Německo dodrží rozpočtovou disciplínu zakotvenou v ústavě, což se doposud od vypuknutí pandemie nemoci covid-19 nepodařilo.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka opět ponechala základní úrok na 13 procentech

22.11.2022 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 13 procentech. Oznámila to v tiskové zprávě. Úroky tak nezměnila už druhý měsíc za sebou. Maďarsko má nyní nejvyšší základní úrokovou sazbu v Evropské unii.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu

16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\amazon.jpeg

NYT: Obchod Amazon hodlá zrušit 10.000 pracovních míst

15.11.2022 Americký internetový obchod Amazon hodlá zrušit kolem 10.000 pracovních míst, což by představovalo největší propouštění v historii tohoto podniku. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom včera informoval deník The New York Times (NYT). Amazon po celém světě zaměstnává přes 1,5 milionu lidí. Působí také v České republice, kde zaměstnává několik tisíc lidí.
C:\fakepath\trader-26102022-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.10.2022 1) Euro je na měsíčním maximu k dolaru a zároveň zpět na paritě s touto měnou. Jednotné evropské měně pomohly horší ekonomické statistiky ze Spojených států, které posílily spekulace, že americká centrální banka (Fed) zpomalí zvyšování úrokových sazeb. To by byl i důvod k dalšímu poklesu kurzu dolaru.
C:\fakepath\SB2.jpg

Prezident Světové banky: Pomoc s účty za energie pro všechny je příliš drahá

26.10.2022 Vládní pomoc s účty za energie pro všechny je příliš nákladná, varoval v rozhovoru s BBC prezident Světové banky (SB) David Malpass. Programy pomoci v době pandemie nemoci covid-19 nebyly dostatečně zacíleny na nejzranitelnější skupiny a stejnou politiku vlády přijímají i v případě pomoci lidem s rostoucími účty za energie. Splácení dluhu, který takto vzniká, ale potrvá desítky let.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF opět zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok

11.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Hrubý domácí produkt (HDP) se má zvýšit o 2,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než předpokládal v červencové aktualizaci výhledu. Pro letošní rok MMF ve svém podzimním výhledu potvrdil předchozí odhad, podle kterého čeká růst HDP o 3,2 procenta.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii klesla na 3,5 procenta, nejníže od roku 1974

11.10.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii se za tři měsíce do srpna snížila na 3,5 procenta, což je nejnižší hodnota od roku 1974. Pokles však byl způsoben rekordním nárůstem počtu lidí opouštějících trh práce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad ONS.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\dolary.jpg

Credit Suisse: Počet dolarových milionářů v příštích 5 letech vzroste o 40 pct.

20.09.2022 Počet dolarových milionářů v celém světě se v příštích pěti letech zvýší o 40 procent, přestože růst úrokových sazeb a válka na Ukrajině letos sníží hodnotu aktiv a soukromého majetku. Do roku 2026 bude ve světě více než 87,5 milionu lidí s majetkem nejméně jeden milion USD (24,7 milionu Kč). V roce 2021 jich bylo 62,5 milionu. Vyplývá to ze zprávy Global Wealth Report 2022 sestavené švýcarskou bankou Credit Suisse Group.
C:\fakepath\trader-19092022-45-zm.jpg

Produkci ruské ropy bude těžké nahradit, varuje banka BIS

19.09.2022 Nahradit dodávky ruské ropy bude pro západní země pravděpodobně velmi obtížný úkol. Omezení vývozu ruské ropy může vést k velkému a dlouhodobému růstu cen produktů souvisejících s ropou a může mít negativní dopad i na další oblasti, jako zemědělství a průmysl, protože zvýší ceny potravin a elektřiny. Uvedla to ve své dnešní prognóze Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
C:\fakepath\mmf2.png

MMF poskytne podle předběžné dohody Srí Lance půjčku 2,9 miliardy dolarů

01.09.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) je připraven poskytnout Srí Lance v příštích čtyřech letech 2,9 miliardy dolarů (70,7 miliardy Kč), aby pomohl zachránit zemi trpící nejhorší hospodářskou krizí v historii. Vyplývá to z předběžné dohody, o níž dnes informovaly tiskové agentury.
C:\fakepath\money.jpg

Studie: Centrálním bankám se nepodaří zpomalit inflaci bez přispění vlád

28.08.2022 Centrálním bankám se nepodaří zkrotit inflaci a mohly by dokonce podpořit růst cen, pokud se do boje nezapojí i vlády obezřetnější rozpočtovou politikou. Vyplývá to ze studie zveřejněné na sympoziu centrálních bankéřů v USA.
C:\\fakepath\\nemecko.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu zhoršila, výhled je špatný

25.08.2022 Podnikatelská nálada v Německu v srpnu zůstala na nejslabší úrovni za poslední dva roky a proti červenci se ještě zhoršila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten poznamenal, že výhled na nadcházející měsíce je pesimistický.
C:\fakepath\trader-22082022-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.08.2022 1) Plyn pro evropský trh po pátečním rekordním závěru na začátku týdne znovu posiluje. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku ráno vzrostla o téměř 13 procent na bezmála 276 eur (zhruba 6800 Kč) za megawatthodinu. Na trhu se nový nárůst cen plynu vysvětluje opětovným přerušením dodávek ruského plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v roce 2020 klesla o rekordních 11 procent

22.08.2022 Britská ekonomika v roce 2020, kdy se potýkala s hlavním náporem pandemie nemoci covid-19, zaznamenala největší pokles za posledních více než 300 let a také větší pokles než kterákoliv jiná velká ekonomika. Podle aktualizovaných oficiálních údajů statistického úřadu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 11 procent místo doposud uváděných 9,3 procenta.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Míra inflace v USA v červenci překvapivě klesla na 8,5 procenta

10.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v červenci zpomalilo na 8,5 procenta z červnových 9,1 procenta. Pomohly k tomu klesající ceny benzinu, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Pokles mírny inflace je výraznější, než očekávali analytici.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Šéfka MMF varovala, že výpadky v dodávkách plynu do Evropy mohou způsobit recesi

13.07.2022 Další výpadky v dodávkách zemního plynu do Evropy by mohly uvrhnout řadu zemí do hospodářské recese. V příspěvku na blogu Mezinárodního měnového fondu (MMF) to dnes uvedla šéfka této organizace Kristalina Georgievová. Zopakovala přitom, že fond tento měsíc přikročí k dalšímu zhoršení výhledu světové ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-12072022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.7.2022

12.07.2022 Americké akcie na počátku nového týdne oslabily. Kvůli nedostatku podnětů na trhu byli investoři na začátku nového týdne, který bude nabitý kvůli zásadním ekonomickým údajům a zahájení výsledkové sezony za druhé čtvrtletí, obezřetní. Nejvíce ztrácely technologické společnosti.
C:\fakepath\trader-05072022-16-zm.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně byl v červnu nejnižší za 16 měsíců

05.07.2022 Tempo růstu podnikatelské aktivity v eurozóně v červnu dál zpomalilo a výhledové ukazatele naznačují, že by hospodářství regionu mohlo v tomto čtvrtletí klesnout. Růst životních nákladů totiž způsobil, že spotřebitelé zůstávají obezřetnější. Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) za červen klesl na 52 bodů, nejníže za 16 měsíců. Ve své zpřesněné zprávě to dnes uvedla společnost S&P Global, která index sestavuje. V květnu byl index na 54,8 bodu.
C:\fakepath\trader-01072022-21-zm.jpg

Německo příští rok zatáhne za rozpočtovou brzdu, chce deficit 17,2 miliardy eur

01.07.2022 Německo po třech letech zatáhne za rozpočtovou brzdu, na příští rok vláda přijala návrh rozpočtového deficitu 17,2 miliardy eur (425,7 miliardy Kč). Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně oznámil německý ministr financí Christian Lindner. Na letošní rok plánuje Německo hospodařit se schodkem 138,9 miliardy eur (3,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\brexit.png

Studie: Británie se kvůli brexitu stává uzavřenější ekonomikou

22.06.2022 Británie se kvůli odchodu z Evropské unie stává uzavřenější ekonomikou, což bude mít škodlivé dlouhodobé dopady na produktivitu, ale i na mzdy. Průměrný britský zaměstnanec kvůli tomu do konce desetiletí zchudne o 470 liber (13.500 Kč) ročně. Vyplývá to ze studie institutu Resolution Foundation a docentky Londýnské ekonomické školy (LSE) Swati Dhingrové, která se v srpnu stane členkou měnového výboru britské centrální banky.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Svaz německého průmyslu očekává výrazné zpomalení hospodářského růstu

21.06.2022 Německá ekonomika kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu letos vzroste jen o 1,5 procenta. Dnes to oznámil šéf vlivného Svazu německého průmyslu (BDI) Siegfried Russwurm. Svaz ještě na začátku roku počítal s meziročním růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,5 procenta.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF příští měsíc zřejmě dál zhorší výhledu globálního růstu pro letošní rok

10.06.2022 Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to včera mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,7 procenta, čekal se slabší růst

08.06.2022 Ekonomika Evropské unie i zemí eurozóny v prvním čtvrtletí rostla rychleji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) celé unie vzrostl ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,7 procenta, uvedl v dnešní zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat. V předběžné zprávě zveřejněné před měsícem uváděl růst o 0,4 procenta.
C:\fakepath\trader-02062022-28-zm.jpeg

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 5,9 procenta

31.05.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,9 procenta. Oznámila to v tiskové zprávě. Banka tak pokračuje ve snaze omezit růst inflace. Zpřísňování měnové politiky nicméně zpomalila ve srovnání s předchozími dvěma zasedáními, na kterých základní sazbu zvýšila vždy o celý procentní bod.
C:\fakepath\trader-25052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2022 1) Rusko podle všeho definitivně bankrotuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,2 procenta

25.05.2022 Německé hospodářství v prvním letošním čtvrtletí vykázalo proti předchozím třem měsícům růst o 0,2 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Poznamenal přitom, že po poklesu v posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) i přes následky pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu dokázal vrátit k růstu. Na celý letošní rok německá vláda počítá s růstem HDP o 2,2 procenta.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj, protiváhy Číně

23.05.2022 Americký prezident Joe Biden dnes oficiálně oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj (IPEF), která má vytvořit půdu pro hlubší angažovat Spojených států v rychle rostoucím regionu, kde posiluje svůj vliv Čína. IPEF má zatím 13 členů a má řešit nové úkoly, od stanovení standardů pro digitální ekonomiku, zajištění bezpečných dodavatelských řetězců až po zajištění významných investic pro přechod na čistou energii, uvedla agentura Kjódó.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN snížila odhad globálního růstu pro letošní rok na 3,1 procenta

19.05.2022 Organizace spojených národů včera výrazně zhoršila svoji prognózu globálního hospodářského růstu pro letošní rok, protože válka na Ukrajině vyvolala růst světových cen potravin a komodit a prohloubila inflační tlaky, což narušuje křehké oživení z pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt má vzrůst o 3,1 procenta místo původně očekávaných čtyř procent. Vyplývá to ze zprávy oddělení OSN pro ekonomické a sociální záležitosti.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Západní sankce mají na Rusko podle USA mimořádný dopad

18.05.2022 Západní sankce mají na ruské hospodářství mimořádný dopad, země čelí recesi a vysoké inflaci. Dnes to prohlásila americká ministryně financí Janet Yellenová, která přicestovala do Bonnu na jednání ministrů financí skupiny velkých světových ekonomik G7. Západní státy v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu přijaly několik balíků ekonomických protiopatření a další postihy chystají.
img

Těžba ropy v Rusku v dubnu klesla o devět procent, nejvíce od rozpadu SSSR

17.05.2022 Těžba ropy v Rusku v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla téměř o devět procent, zejména kvůli dopadu sankcí, které západní země uvalily na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Pokles těžby je přitom nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se s odvolává na údaje skupiny OPEC+, zahrnující Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Těžba celé skupiny OPEC+ pak byla v dubnu o 2,6 milionu barelů nižší, než stanovuje její dohoda o těžbě.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

EBRD: Přerušení dodávek ruského plynu by mohlo zhatit zotavení regionu po covidu

10.05.2022 Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu vystoupila na 7,4 procenta, maximum od znovusjednocení

28.04.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v dubnu zvýšilo na 7,4 procenta, což je maximum od znovusjednocení Německa v roce 1990. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Důvodem růstu inflace jsou vysoké ceny energií a další hospodářské následky ruské invaze na Ukrajinu. V březnu míra inflace po prudkém zrychlení činila 7,3 procenta.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 5,4 procenta

26.04.2022 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrok o jeden procentní bod na 5,4 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Banka tak dál pokračuje ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Bloomberg: Rozpočtový deficit Německa letos vystoupí alespoň na 140 miliard eur

25.04.2022 Letošní hospodaření Německa skončí s rozpočtovým schodkem nejméně 140 miliard eur (3,4 bilionu Kč). Podle informací agentury Bloomberg s tím počítá německý ministr financí Christian Lindner, který ve středu předloží vládě kancléře Olafa Scholze rozpočtový dodatek zohledňující následky ruské invaze na Ukrajinu. Německo dosud pro letošní rok počítalo s deficitem 99,7 miliardy eur (2,43 bilionu Kč). Mimo rozpočet pak stojí zvláštní fond o objemu 100 miliard eur (2,44 bilionu Kč) na modernizaci armády.
C:\fakepath\stribro.jpg

Poptávka po stříbře loni stoupla nejvýše od roku 2015 a letos dál poroste

20.04.2022 Poptávka po stříbře v loňském roce vzrostla o 19 procent na 1,05 miliardy troyských uncí (31,1 gramu), což bylo nejvýše od roku 2015. Poprvé od roku 1997 rostly všechny hlavní oblasti poptávky a nákup stříbra pro průmyslové využití byl rekordní. V letošním roce se čeká další růst poptávky, a to o pět procent na 1,1 miliardy uncí díky, zejména rostoucímu používání solárních panelů. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil Institut stříbra.
C:\fakepath\trader-19042022-30-zm.jpeg

MMF kvůli válce na Ukrajině snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,6 procenta, zatímco dosud růst odhadoval na 4,4 procenta. Hospodářské vyhlídky se podle fondu zhoršily zejména kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli sankcím, kterými se západní země snaží přimět Rusko k ukončení agrese. Fond to dnes uvedl ve svém jarním výhledu. Ruská ekonomika letos podle prognózy MMF klesne o 8,5 procenta, zatímco v lednu jí fond předpovídal ještě růst, a to o 2,8 procenta.
C:\fakepath\trader-18042022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.04.2022 1) V pátek 15.4.2022 zůstaly kvůli velikonočním svátkům všechny hlavní trhy uzavřeny. V pondělí 18.4.2022 se bude obchodovat pouze na burzách v USA, Kanadě a Japonsku.
C:\fakepath\trader-18042022-4-zm.jpg

V USA začíná jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky

18.04.2022 Ve stínu dopadů pandemie nemoci covid-19 a invaze Ruska na Ukrajinu dnes začíná ve Washingtonu každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Očekává se, že hlavními tématy budou boj s inflací, růst světové ekonomiky, boj s pandemií a prevence nové potravinové krize v chudších zemích, uvedla agentura DPA.
img

WTO snížila prognózu růstu světového obchodu v letošním roce na tři procenta

12.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) snížila svoji prognózu růstu světového obchodu v letošním roce kvůli dopadům rusko-ukrajinské války. Podle nového odhadu se objem obchodu se zbožím v letošním roce zvýší o tři procenta místo doposud očekávaných 4,7 procenta. V příštím roce má tempo růstu obchodu zrychlit na 3,4 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes WTO zveřejnila.
C:\\fakepath\\SB2.jpg

Světová banka připravuje pomoc pro Ukrajinu v objemu 1,5 miliardy dolarů

12.04.2022 Světová banka (SB) připravuje nový balík finanční pomoci pro Ukrajinu v objemu 1,5 miliardy dolarů (téměř 34 miliard Kč). Oznámil to dnes podle agentury Reuters prezident banky David Malpass. Upozornil, že podpora ze strany Světové banky pomáhá Ukrajině zajišťovat klíčové služby, například vyplácet mzdy zaměstnancům nemocnic či důchody.
C:\fakepath\trader-11042022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.04.2022 1) Meziroční inflace stoupla v březnu na 12,7 % z únorových 11,1 %. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 %. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 %. Podle ekonomů inflace nadále poroste a může dosáhnout až 15 % kolem poloviny roku, zároveň podle nich zůstane ve zbytku roku dvouciferná. Březnová meziroční inflace byla zároveň o 2,9 % vyšší, než odhadovala Česká národní banka v únorové prognóze.
C:\fakepath\Ukrajina.png

SB: Válka sníží HDP Ukrajiny o více než 45 procent

11.04.2022 Ukrajinská ekonomika v letošním roce klesne o 45,1 procenta, protože ruská invaze uzavřela podniky, snížila vývoz a znemožnila hospodářskou činnost v rozsáhlých částech země. Vyplývá to ze zprávy, kterou v noci na dnešek zveřejnila Světová banka. Ta rovněž předpokládá, že invaze ve východní Evropě a části Asie způsobí větší ekonomické škody než pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace v Maďarsku stoupla na 8,5 procenta, je nejvyšší za téměř 15 let

10.04.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v březnu zrychlil na 8,5 procenta z únorových 8,3 procenta. Inflace se tak nachází na nejvyšší úrovni od června 2007. Oznámil to v pátek maďarský statistický úřad ve své tiskové zprávě. Výrazně zdražily například potraviny, jejichž ceny se meziročně zvýšily o 13 procent.
C:\fakepath\trader-07042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.04.2022 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) ke konci března meziročně stouply o 18 miliard eur na téměř 157,6 miliardy eur. Ve srovnání s únorem byly vyšší o 960 milionů eur. Meziročně stouply rezervy také v korunách a dolarech, v meziměsíčním srovnání klesly. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes na svém webu zveřejnila ČNB.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD měla loni rekordní zisk 2,5 miliardy eur

07.04.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) za loňský rok vykázala rekordní zisk 2,5 miliardy eur (61,3 miliardy Kč). Přispěly k tomu vynikající výsledky jejích kapitálových a technologických investic a snížení objemu nesplacených úvěrů, protože ekonomiky se zotavily z pandemie nemoci covid-19. EBRD však ve svém prohlášení současně varovala, že válka na Ukrajině bude mít v letošním roce značný negativní vliv na její finance.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Růst průmyslové výroby v Německu v únoru prudce zpomalil na 0,2 procenta

07.04.2022 Průmyslová výroba v Německu vzrostla v únoru ve srovnání s předchozím měsícem o 0,2 procenta. Tempo růstu tak prudce zpomalilo z lednových revidovaných 1,4 procenta. Výrobu nadále brzdí výpadky v dodávkách, které zhoršují plnění objednávek. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polská centrální banka zvýšila hlavní úrok na 4,5 procenta

06.04.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes s ohledem na inflaci zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 4,5 procenta. Je to více, než odhadovali analytici. Od října je to už sedmé zvýšení sazeb v Polsku, základní úroková sazba je nejvýše za posledních deset let.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Aktivita ve zpracovatelském průmyslu Ruska klesla na téměř dvouleté minimum

01.04.2022 Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu klesala v březnu nejrychleji od května 2020, tedy od počátku pandemie nemoci covid-19. Důvodem byl prudký růst dodacích lhůt a nedostatek materiálu, vyplývá z průzkumu mezi podnikateli, který zveřejnila společnost S&P Global.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla o 1,3 procenta, čekalo se méně

31.03.2022 Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí, kdy zemi sužovala vlna nákaz koronavirovou variantou omikron, vzrostla proti předchozím třem měsícům o 1,3 procenta, tedy více, než se čekalo. Ukázala to dnes konečná data britského statistického úřadu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada se v SRN prudce propadla, firmy čekají těžké časy

25.03.2022 Podnikatelská nálada v Německu se tento měsíc po předchozím růstu prudce propadla, index institutu Ifo spadl z 98,9 na 90,8 bodu. Zatímco od ledna podnikatelé a firmy hleděli na nadcházející měsíce s rostoucím optimismem a s očekáváním konce koronavirové krize, ruská invaze na Ukrajinu na konci února všechny jejich naděje zhatila.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německé vládní strany se shodly na dalších kompenzacích vysokých cen energií

24.03.2022 Německá vládní koalice sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) se na nočním jednání dohodla na souboru kompenzací vysokých cen energií. Podrobnosti úlev oznámí vedení stran na tiskové konferenci v 11:00. Místopředseda poslanecké frakce SPD Matthias Miersch v ranním magazínu stanice ZDF řekl, že opatření ulehčí obyvatelům nejen s rostoucími náklady na dopravu, ale také s energiemi.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok na 4,40 procenta

22.03.2022 Maďarská centrální banka dnes překvapivě zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 4,40 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci. Dnešní zvýšení úroků je výraznější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru předpovídali, že základní sazba stoupne o 0,75 procentního bodu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ministr: Německo se nemůže rychle odpojit od ruských energetických surovin

10.03.2022 Německo se nemůže naráz odpojit od ruských energetických surovin, na snížení závislosti potřebuje týdny a měsíce, jedině tak předejde těžkým hospodářským škodám se stovkami tisíc nezaměstnaných. V nočním pořadu televize ZDF to prohlásil německý ministr hospodářství Robert Habeck. Poznamenal, že ruská invaze na Ukrajinu je upozorněním, aby Německo co nejrychleji přešlo na obnovitelné zdroje energie a definitivně se zbavilo fosilních paliv.
img

IEA: Emise CO2 z energetiky loni vzrostly na nový rekord

09.03.2022 Globální emise oxidu uhličitého související s energetikou loni stouply o šest procent na rekordních 36,3 miliardy tun, protože ekonomiky se zotavily z pandemie nemoci covid-19 a stoupla spotřeba uhlí. Uvedla to ve své dnešní zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\trader-08032022-30-zm.jpg

Polská centrální banka zvýšila hlavní úrok na 3,5 procenta

08.03.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes s ohledem na inflaci zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 3,5 procenta. Je to více, než odhadovali analytici. Banka se též snaží podpořit zlotý, který v důsledku ruské invaze na Ukrajinu propadl na rekordní minimum vůči euru. Od října je to už šesté zvýšení sazeb v Polsku, základní úroková sazba je na devítiletém maximu. Většina ekonomů dotazovaných agenturou Bloomberg čekala zvýšení hlavního úroku o půl procentního bodu.
C:\fakepath\trader-08032022-26-zm.jpeg

Forex: Euro dnes posiluje díky očekávání, že eurozóna zvýší fiskální výdaje

08.03.2022 Euro dnes oživuje z 22měsíčního minima vůči americkému dolaru, na které se propadlo v předchozí seanci. Evropskou měnu podpořilo očekávání, že eurozóna zvýší fiskální výdaje, aby vykompenzovala ekonomické dopady rusko-ukrajinského konfliktu. Ten výrazně zvýšil ceny energií a dalších komodit.
C:\fakepath\trader-02032022-39-zm.jpeg

Komodity: OPEC+ podle očekávání zvýší v dubnu těžbu opět o 400.000 barelů denně

02.03.2022 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci v čele s Ruskem se na dnešním zasedání podle očekávání dohodli, že v dubnu zvýší těžbu ropy o dalších 400.000 barelů denně. Skupina zvaná OPEC+ tak bude pokračovat v postupném zvyšování produkce, na jehož podobě se dohodla loni v červenci. Odmítla přitom volání po větším množství ropy, přestože ceny suroviny se prudce zvýšily v souvislosti s invazí ruských vojsk na Ukrajinu. Vyplývá to z oznámení zveřejněném po zasedání skupiny.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu po lednovém zpomalení v únoru zrychlila na 5,1 procenta

01.03.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu po lednovém zpomalení na 4,9 procenta v únoru zrychlilo a míra inflace vystoupila na 5,1 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil německý statistický úřad Destatis. Ve srovnání s předchozím měsícem se ceny zvýšily o 0,9 procenta.
img

Studená válka 2.0? Co konflikt na Ukrajině znamená pro investory

28.02.2022 Jsem už kompletně šedivý a na trzích jsem zažil leccos. Ale válku s účastí jedné z mocností pár set kilometrů od hranic druhé velmoci, tak taková zkušenost mi dosud chyběla. I proto jsem si vědom toho, že třeba i blízká budoucnost může řadu věcí změnit a to, co si nyní myslím, se ukáže jako velice naivní názor. Co ale může znamenat nynější konflikt na Ukrajině pro investory?
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,3 procena, méně než odhad

25.02.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí klesl proti předchozímu kvartálu podle zpřesněných údajů o 0,3 procenta, což je o 0,4 procentního bodu lepší výsledek než v lednovém odhadu. Dnes to v konečné zprávě oznámil spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok pak hospodářství vzrostlo o 2,9 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 303 bilionů USD

24.02.2022 Globální dluh napříč všemi sektory v loňském roce stoupl o deset bilionů dolarů (217,1 bilionu Kč) na rekordních 303 bilionů USD. Přispěly k tomu hlavně půjčky v rozvíjejících se zemích v čele s Čínou. Poměr globálního dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) se ale snížil díky oživení rozvinutých ekonomik. Uvedl to ve své zprávě Institut pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě.
C:\fakepath\trader-22022022-23-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy v reakci na rusko-ukrajinského napětí stouply nejvýše od roku 2014

22.02.2022 Ceny ropy dnes rostou a během dnes se dostaly až do blízkosti 100 USD za barel, nejvýše od roku 2014, kvůli obavám z narušení dodávek. Tyto obavy vyvolalo vyostření napětí mezi Ruskem a Ukrajinou poté, co Moskva jednostranně jako samostatné republiky uznala dva separatistické regiony na východní Ukrajině a poslala tam své vojáky. Později však ceny část zisků smazaly.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila hlavní úrok o půl bodu na 3,4 procenta

22.02.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání svého měnového výboru zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 3,4 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Pokračuje tak ve zvyšování úroků, aby zbrzdila růst inflace, která v lednu vystoupila na nejvyšší hodnotu za posledních téměř 15 let. K nejistotě na trhu teď navíc přispívá i napětí mezi Ukrajinou a Ruskem.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Počet soukromých bankrotů v Německu loni stoupl poprvé za deset let

18.02.2022 Počet soukromých bankrotů loni v Německu poprvé za deset let stoupl. Zvýšil se o 93,6 procenta na 109.031. Vyplývá to z údajů úvěrové agentury Crif. Vysoké číslo očekávají odborníci i letos, zejména kvůli ekonomickým důsledkům pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\top-10022022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2022 1) Růst české ekonomiky letos proti loňsku na rozdíl od většiny ostatních zemí Evropské unie zrychlí. Vyplývá to z dnešní makroekonomické prognózy Evropské komise (EK), podle níž dosáhne letošní růst hrubého domácího produktu (HDP) 4,4 %. Loni podle komise české hospodářství vzrostlo o 3,3 %. Na příští rok Brusel očekává růst české ekonomiky o 3,9 %. To je stejně jako letos nad odhadovaným průměrem celé evropské sedmadvacítky.
img

Walt Disney zvýšil ve čtvrtletí zisk i tržby

10.02.2022 Americká mediální a filmová společnost Walt Disney zvýšila ve svém prvním finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně na 1,1 miliardy dolarů (23,4 miliardy Kč) ze 17 milionů USD. Díky odeznívání pandemie nemoci covid-19 se dařilo zábavním parkům, ale vzkvétaly i streamovací služby. Firma výsledky zveřejnila ve středu po uzavření akciových burz.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polská centrální banka zvýšila podle očekávání hlavní úrok na 2,75 procenta

08.02.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes kvůli vysoké inflaci zvedla základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 2,75 procenta. Krok je v souladu s očekáváním analytiků. Od října je to už páté zvýšení sazeb v Polsku. Hlavní úrok je nyní nejvýše od roku 2013, připomněla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

OPEC+ od března zvýší těžbu ropy o dalších 400.000 barelů denně

02.02.2022 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci v čele s Ruskem se na dnešním zasedání podle očekávání dohodli, že v březnu zvýší těžbu ropy o dalších 400.000 barelů denně. Skupina zvaná OPEC+ tak bude pokračovat v postupném zvyšování produkce, na jehož podobě se sjednotila loni v červenci.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,7 procenta, meziročně vzrostla

28.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí klesl proti předchozímu kvartálu o 0,7 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok se ale hospodářství vrátilo k růstu, který činí 2,8 procenta. Na letošní rok očekává německá vláda růst o 3,6 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ministr: Tempo hospodářského oživení bude v Německu pomalejší, poroste inflace

26.01.2022 Německé hospodářství se bude s následky pandemie nemoci covid-19 potýkat déle, než se předpokládalo. Německá vláda nově pro letošní rok počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,6 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,1 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že spotřebitelské ceny by se letos mohly zvýšit o 3,3 procenta a že na cílová dvě procenta se dostanou příští rok. Loni činila míra inflace v Německu 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok výrazněji, než se čekalo

25.01.2022 Maďarská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na osmileté maximum 2,9 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování své měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci. Analytici očekávali mírnější zvýšení základní sazby, a to na 2,7 procenta.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika loni díky oživení exportu rostla nejrychleji za 11 let

25.01.2022 Jihokorejská ekonomika loni díky zřetelnému oživení exportu a soukromé spotřeby rostla nejrychleji za 11 let. Hrubý domácí produkt (HDP) přidal meziročně čtyři procenta. Podle agentury DPA to dnes s odkazem na předběžná data uvedla jihokorejská centrální banka. Rok předtím čtvrtá největší asijská ekonomika v důsledku pandemie nemoci covid-19 poprvé po 22 letech oslabila.
C:\fakepath\trader-21012022-28-zm.png

Akcie Netflixu klesly o více než čtvrtinu, zklamal slabým výhledem růstu

21.01.2022 Akcie provozovatele internetové televize Netflixu se po zahájení obchodování propadly o více než čtvrtinu. Společnost zklamala trhy údajem o počtu nových uživatelů. V prohlášení po zveřejnění hospodářských výsledků varovala, že kvůli silnější konkurenci, která oslabuje její pozici lídra ve streamování videa, čeká pomalejší růst počtu předplatitelů i v novém roce. Tento výhled označuje agentura AFP za historicky nejnižší. Ve čtvrtém čtvrtletí se Netflixu meziročně zvýšil zisk o 12 procent na 607 milionů USD (13 miliard Kč).
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika se v listopadu dostala nad úroveň před pandemií

14.01.2022 Britská ekonomika v listopadu poprvé překonala úroveň z doby před začátkem pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt (HDP) se v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 0,9 procenta, což je více, než čekali analytici. Byl zároveň o 0,7 procenta vyšší než v únoru 2020. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS).
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polská centrální banka zvýšila podle očekávání hlavní úrok na 2,25 procenta

04.01.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes kvůli vysoké inflaci zvedla základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 2,25 procenta. Krok je v souladu s očekáváním analytiků. Od října je to už čtvrté zvýšení sazeb v Polsku.
C:\fakepath\apple.jpg

Apple se stal první firmou, jejíž tržní hodnota vystoupila na tři biliony dolarů

04.01.2022 Americká technologická společnost Apple se včera stala prvním podnikem na světě, jehož tržní hodnota dosáhla tří bilionů dolarů (zhruba 66 bilionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Cena akcií Applu se při včerejším obchodování vyšplhala na rekordních 182,88 dolaru za kus. Investoři věří, že spotřebitelé budou nadále ochotni utrácet za produkty Applu, mezi které patří například chytré telefony iPhone či služby Apple TV a Apple Music, píše Reuters.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka bude podle guvernéra pokračovat ve zvyšování úroků

28.12.2021 Maďarská centrální banka bude v příštím roce pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby tak dostala pod kontrolu inflaci. Uvedl to guvernér banky György Matolcsy v rozhovoru s maďarským deníkem Magyar Nemzet. Další zvyšování úroků se očekává také v Polsku a v České republice.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-26122021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.12.2021)

27.12.2021 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh se pohyboval v úzkém předvánočním rozpětí bez výrazných pohybů a volatilita byla dle očekávání na velmi snížené úrovni.
C:\fakepath\trader-23122021-15-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.12.2021 1) Na akciové burze v Hongkongu ve dnes klesly akcie e-commerce společnosti JD.com o 7 % a posílily akcie technologického giganta Tencent o 4 % poté, co druhý jmenovaný oznámil, že rozdá akcie JD.com svým akcionářům a sníží tím svůj podíl. Významnou regionální zprávou je také lockdown třináctimilionového čínského města Xi´an kvůli sílící epidemii covidu-19.
C:\fakepath\putin.png

Putin chválil výkony ruské ekonomiky za pandemie, apeloval na očkování

23.12.2021 Ruská ekonomika se ukázala v době pandemie nemoci covid-19 "připravenější na takové šoky" než ekonomiky jiných států a rychleji se obnovuje poté, co poklesla jen o tři procenta. Posluchače o tom dnes v Moskvě ujistil ruský prezident Vladimir Putin v jedné z odpovědí na své výroční tiskové konferenci.
C:\fakepath\top-17122021-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.12.2021 1) Růst cen v Evropské unii, způsobený zejména zdražováním energií, v listopadu opět zrychlil. Meziroční míra inflace vystoupila na 5,2 procenta, což je nejvýše za poslední dvě desetiletí. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V říjnu činila míra inflace v sedmadvacítce 4,4 procenta. Ceny rostly ve všech unijních zemích vyjma České republiky, kde zůstala inflace na hodnotě 4,8 procenta.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci šestý měsíc za sebou zhoršila

17.12.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci šestý měsíc za sebou zhoršila. Největší evropská ekonomika se potýká s problémy v dodavatelských řetězcích a s dopady protipandemických opatření. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá centrální banka očekává inflaci nad dvěma procenty až do roku 2024

17.12.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu dosáhne v příštím roce 3,6 procenta a nad cílovými dvěma procenty zůstane nejméně do roku 2024. Ve svém hospodářském výhledu to dnes uvedla německá centrální banka. Ta rovněž předpokládá, že kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 bude obnova německé ekonomiky oproti dřívějším odhadům pomalejší. Na příští rok banka očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) o 4,2 procenta, ještě v létě přitom odhadovala růst o 5,2 procenta.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na sedmileté maximum 2,4 procenta

14.12.2021 Maďarská centrální banka dnes v souladu s očekáváním zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu na 2,4 procenta, tedy na nejvyšší úroveň od května 2014. Pokračuje tak ve zpřísňování své měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německo vloží do svého klimatického fondu 60 miliard eur

13.12.2021 Německo převede do svého fondu klimatických investic 60 miliard eur (zhruba 1,5 bilionu Kč). Peníze jsou z již schváleného rozpočtového zadlužení na letošní rok, které Německo nakonec nevyužije. O převodu dnes rozhodla vláda nového německého kancléře Olafa Scholze a ve čtvrtek o tom bude jednat parlament. Ministr financí Christian Lindner označil rozpočtovou úpravu za jasný signál, že vláda je připravena plnit ekologické sliby bez nového zadlužování.
C:\fakepath\corona2.jpg

MMF: Nakažlivější varianta koronaviru by mohla výrazně zvýšit ekonomické ztráty

10.12.2021 Pandemie nemoci covid-19 by v důsledku nakažlivější varianty koronaviru mohla způsobit světové ekonomice mnohem výraznější ztráty, než se doposud odhadovalo. Uvedla to včera podle agentury Reuters hlavní ekonomka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Gita Gopinathová.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | DAX | Devizový trh | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | ECB | ECOFIN | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | IFO index | IPO | Index DAX | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Příkaz | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Short | Short pozice | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Střední cena | Vystavení riziku | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | CitFin | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | ČNB kurz | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurz ropy | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Odkup akcií | Osobní finance | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | Směnné kurzy | Státní dluhopisy | Stoxx | Surová ropa | Světové burzy | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Webinář | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Bill Gates | Buy | Centrální depozitář | Čistý dluh | Depozitář | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Sell | Upisovací období | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Boháč | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | E-mini | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Currency | Global forex | Investment | SMBC | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Western Union Business Solutions | Rabobank | DPA | Bernstein | The New York Times | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Institut ZEW | CNN | VP Bank | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | SMBC Nikko Securities | State Street | CME Group | ANZ | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Berenberg | Berenberg Bank | Prudential Financial | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | PwC | Standard Chartered | Agentura AP | PVM | BBC | Destatis | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Bezpečné měny | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | EY Item Club | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Diamanty | Stock Exchange | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Londýn - ICE | New York - Nymex | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Cena kontraktu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | La Repubblica | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Milionáři | Miliardáři | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní instituce | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Index britských akcií FTSE 100 | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Portfolio fondu | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Britské hospodářství | Ekonomika Británie | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Sinopec | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchody na pražské burze | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Credit Suisse Group | Japan Exchange Group | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Finanční ústav | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Index amerických akcií | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Libra k americkému dolaru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Softbank | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Bisnode | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Skupina G7 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Tempo růstu ekonomiky | Finanční podniky | Pantheon Macroeconomics | IHS Markit | Index KOSPI | Fondy rizikového kapitálu | ex | Akcie firem | Makléřské firmy | Rystad Energy | Fúze a akvizice | Obchodování ropy | Vstup na burzu | Tradeo | Cena palladia | Sladká ropa | Ceny pšenice | Anadarko Petroleum | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Roklen24 | Obchodování s kryptoměnami | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Palladium | Václav Pech | Jerome Powell | LYNX Trading | Creditreform | Hodnota fúzí a akvizic | Panevropský index STOXX 600 | Oxfam | Robinhood | EY ITEM | Digitální peněženky | Tržní očekávání | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Airbnb | Zvýšení těžby ropy | Obchodní války | LYNX webinář | Hodnota majetku | Německá centrální banka | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Členové Evropské unie | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Tok investic | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Objem obchodování | CSI 300 | Americká investiční banka | Forint | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Czech Fund | HKD | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Julius Baer | Trh s ropou | Výsledek amerických voleb | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Long obchod | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Daňové úlevy | Prognóza ECB | Aktivita na trhu | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Oživení akcií | Jednotná měna | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Globální index | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Akcie technologických podniků | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ztráta ČNB | Výsledková sezóna v USA | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Zahájení výsledkové sezóny | Vývoz do Británie | Vysoké zisky | Podnikové investice | Globální dluh | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Ekonomický poradce | Státní fond | Zájem investorů | Obchodujte ropu | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Short obchod | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | Sójové boby | Analytici Morgan Stanley | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Silnější euro | Akcie klesají | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Nabídka akcií | Snížení sazeb | Ferrari | Lari | Wealth Management | Prezidentka ECB | Volný čas | FinCEN | Štěpení akcií | Ropné akcie | Akcie Netflixu | Obchodní pásmo | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | Pokles cen | Akcie automobilky | Ekonomika Hongkongu | Primární rozpočet | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | SEBA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Indická ekonomika | Bohatí | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Napětí v Hongkongu | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Depozitní sazby | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Britské domácnosti | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | Snížení daní | Kurzarbeit | ESG | Jihokorejská centrální banka | Předstihové indikátory | CFRA Research | Akcie roku | Banky pro mezinárodní platby | První banky | Stav ekonomiky | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Jednání o brexitové dohodě | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Následky krize | Hospodářské krize | McKinsey | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Institut WIFO | WIFO | Ropná firma | Investiční skupina | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Ropné firmy | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zájem o investice | Státní investiční fond | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Průměrná hodnota | Hluboká recese | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Spojené státy a Čína | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | Pfizer | Výrobce léků | IIF | Obchodovat na burze | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Vývoz z Japonska | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Co bude | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Citadel | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Výměny akcií | Nálada podnikatelů | Rozdělení zisku | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banka | Walt Disney | Disney+ | AFP | Švýcarská ekonomika | Finanční rezervy | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Počet nezaměstnaných v Německu | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | NN Investment Partners | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | PLN | Mario Centeno | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Propouštění | McLaren | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | SoftBank Group | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Výzkumný institut | NAFTA | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | Americká ropná společnost | Ford Motor | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Porsche | Škoda Auto | Míra | Premiér Babiš | Ministerstvo životního prostředí | Jaderné elektrárny | Nižší ceny ropy | Úroky | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | Šperky | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Optimismus investorů | Nálada německých spotřebitelů | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Bydlení | EY | Zisk čínských průmyslových firem | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Snižování stavů | ACEA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek Zuckerberga | Index šanghajské burzy | Izraelská ekonomika | Minimální rezervy bank | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Investiční ředitel | Singapurská ekonomika | Singapurský premiér | Lee Hsien Loong | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Bart van Ark | Singapur | Růst akciových trhů | Hospodaření | Údaje ministerstva | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Chris Williamson | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | CFRA | Výrobce elektrických aut | Míra inflace v eurozóně | CRIF | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Centrální vláda | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Katastrofální dopady | Tvorba zisku | Solidní výnosy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Růst globální ekonomiky | Hospodaření ČNB | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Bankroty | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Zájem o dolar | Nájmy | Eskalace obchodního napětí | Britské společnosti | Ceny energií | Britské podniky | Thomas Pugh | Akcie HP | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Krach | Očekávaný vývoj | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Vlastní digitální měny | Paypal Holdings | Lepší zítřky | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Banka UBS | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Koruna oslabuje | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Impérium | Reakce investorů | Virus | Vir | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | České měny | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jednatel | Konzultant | Certifikace | Vysoká inflace | Akcie na burze v Hongkongu | Las Vegas Sands | Las Vegas | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Cena akcií Applu | Zpomalení růstu | Analytici Capital Economics | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Zdanění bohatých | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Akcie automobilky Tesla | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Cena akcií Tesly | BP | Zvýšení sazeb v Polsku | Americká společnost | Údaje o vývoji trhu práce | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Warner Music | Warner Music Group | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | Ed Sheeran | Bruno Mars | Madonna | Metallica | SEC | Access Industries | Pozice nahrávacích společností | NFP | Rozhodování | Snowflake | Palantir | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Oživení britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Průmysl eurozóny | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Hospodářství Evropské unie | Dnes na forexovém trhu | Inflace v lednu | Politika centrálních bank | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Největší švýcarské banky | Správci aktiv | Index CSI 300 | Prudký propad | Střední podniky | Quincy Krosby | Index aktivity | Ekonomika Saúdské Arábie | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Tim Duy | The Fed Watch | Jižní Korea | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Vývoj | Analytická společnost | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Vzestup inflace | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Gita Gopinathová | Ekonomika Evropské unie | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Technická recese | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Royal Dutch Shell (RDSA) | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Silný propad | Evropské země | Brusel | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Světové organizace | Kabinet | Měny z regionu | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Dnes klesly akcie | Snížení dividendy | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Ekonomický rozvoj | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Pomoc od vlády | Počet nakažených | Aktuální situace | Německý hospodářský institut | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Účetní ztráty | Loňský zisk | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Texas | Louisiana | Internetový obchod | Obchod Amazon | Euro na dolar | Bilion dolarů | Prodeje domů | Zisk bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Norská vláda | Ekonomiky zasažené krizí | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Salmán | Komentátor | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Kongres | Skupina Volkswagen | Škoda | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Rozpočet Německa | Hotovost | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Futures na americké akcie | Rizika Itálie | Nákup aktiv | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Američtí demokraté | Zdraví ekonomiky | Německý akciový index | Spoření | Záchranný fond eurozóny | Klaus Regling | Šéf ESM | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Výhled tvorby zisku | Tvorby zisku | Hospodářská činnost | Město New York | Andrew Cuomo | Počet nakažených ve Spojených státech | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Prodej státních dluhopisů | Limit pro nákup dluhopisů | Ratingová agentura S&P | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | České vlády | Fundamentální zprávy z USA | Nouzový úvěr | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Buy-stop | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Abbott Laboratories | Podniky ze zdravotního sektoru | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Nigérie | Angola | Společnost Walt Disney | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Luno | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Realitní firmy | Růst nezaměstnanosti | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Závislost | Náročná práce | Práce | Výraznější pokles | Rozvojová banka | Vláda USA | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Týdenní nárůst | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Globální trh s ropou | Cushing | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Ministři EU | Organizace ILO | Prezident Vladimir Putin | Devizové rezervy České národní banky | TPA | Jana Skálová | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Pesimistické odhady | Odhady nezaměstnanosti | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Obrovské snížení těžby ropy | Obrovské snížení těžby | Chřipka | Nárůst nezaměstnanosti | Velká ropná dohoda OPEC | Ropná dohoda OPEC | Ropná dohoda | Bezprecedentní opatření | Bezprecedentní časy | CIA | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Státní příspěvek | Rozpočtový schodek USA | Splátky dluhů | Výpadky | Plán na spuštění ekonomiky | Spuštění ekonomiky | Guvernér státu New York | Jon Sopel | Rhode Island | Connecticut | Delaware | Massachusetts | Pensylvánie | Oregon | Více peněz | Anglo American | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Globální výhled | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Internetové televize | Televize Netflix | Prodej aut v EU | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Rozvíjející se země | Američtí Demokraté a Republikáni | Demokraté a Republikáni | Odhady škod | Poradenské společnosti | Colorado | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Potravinové krize | Květnový kontrakt | Japonský export | Madrid | CMC | Cena americké ropy | USO | Global Wealth Management | Kevin Flanagan | Výsledek čtvrtečního summitu Evropské unie | Propad ceny ropy | Propad ceny | Trade | S&P500 | Dílčí index | Doba na nákup ropy | SSHR | Producenti ropy | Měny zemí | Hrubý domácí produkt Číny | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Situace na trhu s ropou | ODS | Uvolňování karanténních opatření | Philippe Gudin | Reddit | Sociální síť | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Dluhopisy horší kvality | Soukromá spotřeba | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | IPS | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | WEI | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Poklesy HDP | Evropské méně | Americké státy | Očekávané výsledky | Úřad INSEE | Propad poptávky po ropě | Cenový propad | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní výdaje | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Výjimečná situace | Shell | Energetická společnost | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Výzkumná skupina | Maloobchod | Michael O'Leary | Zaměstnanci | Vývoj akcií Tesla | Oživení akcií Tesly | Letečtí dopravci | Dopravci | Vývoz z USA | Obchodní deficit Spojených států | Vývoz ze Spojených států | Soud | Maloobchodní tržby v eurozóně | Insolvence 2008 | Latinská Amerika | PEPSICO | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Hospodářství EU | Konečné výsledky průzkumu | Dovoz | Vývoz | UNWTO | ETN | Obchodní přebytek | KfW | Banka KfW | Rekordní zisk | Zboží z čínských e-shopů | Australská ekonomika | Wu-chan | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Leasing | Dluhy | Ben Broadbent | Viceguvernér britské centrální banky | Měnový výbor Bank of England | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Ústup inflace | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | Nezaměstnanost ve Francii | Obchodní firmy | Ředitel ING | ING Tech | ING Tech Poland | Světové hospodářství | Investoři rizikového kapitálu | IT Orange | Výzkumné společnosti | Údaje od výzkumné společnosti | Preqin | PitchBook | Auta | JD.com | Dopad na cenu | Trh s diamanty | De Beers | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Manažerka | CL | Spekulovat | Moderna | Mluvčí MMF | Britský trh práce | Spolková vláda | Oživení globální poptávky | Prezident SB | Manažeři | GTAI | Čínská automobilka Geely | Čínská automobilka | Automobilka Geely | Contemporary Amperex Technology | Contemporary Amperex Technology Ltd | CATL | Contemporary Amperex Technology Ltd (CATL) | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Prodej starších domů | Prodej starších domů v USA | Pomoc lidem | Australská vláda | Akcie v Hongkongu | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Hikvision | Spoluzakladatel | Proti trendu | Vládní pomoc | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Kia | Automobilky na Slovensku | JDE | Společnost Warner Music | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Rizikovější měny | Unie | Propady HDP | Republikánský prezident | ČR | Prezidenti a premiéři | Tempo růstu HDP | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hertz | Spolkový sněm | Slabá poptávka | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Start-upy | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Majetek amerických miliardářů | Chuck Collins | Majetek Bezose | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | J.C. Penney | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Vývoz z Německa | Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | Süddeutsche Zeitung | ESRB | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Japonský parlament | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | Cronos | Globální poptávka | Tržní hodnota BP | Vlna insolvencí | Oklahoma | Plán investic | Hospodářský propad | Stimulační balík | Japonský vývoz | Evropský automobilový sektor | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Infekce Covid | Vyšší daně | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Podmínky půjčky | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Sam Stovall | Počty nových případů | Šéfové vlád | György Matolcsy | Státní pomoc | Mississippi | Práce z domova | Vlna koronaviru | Odkup vlastních akcií | Velké investice | Těžař plynu z břidlic | Těžař plynu | Chesapeake Energy Corp. | Chesapeake | Sankce proti Rusku | ONS | Úřad ONS | Objem aktiv | Letecký průmysl | Nálada v japonském průmyslu | eSports | Majetek šéfa Amazonu | Objem zakázek | Známky ekonomického oživení | Jasný signál | Situace na trhu práce | Zasedání MMF | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | Ekonomická předpověď | Setkání ministrů financí eurozóny | Ant | Červnová inflace | Japonská společnost | Fond obnovy | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Steve Jobs | BBC prezident | Akcie farmaceutické firmy | Úspěchy | DoorDash | Ocenění | Šance | Globální spotřebitelská důvěra | Globální index spotřebitelské důvěry | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Indexy akcií | Indexy akcií pevninské Číny | Noble Energy | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | Deficit rozpočtu Austrálie | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Akcie těžařů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Komisař pro hospodářství | Evropský komisař pro hospodářství | Následky pandemie | Nižší poptávka | Trh s elektrokoly | Cowboy | Výrobci elektrokol | Exor Seeds | Exor | Index Ventures | Citymapper | Martin Mignot | BlueYard | Ciarán O’Leary | Balderton Capital | VanMoof | Ampler Bikes | Zisky čínských průmyslových podniků | Insolvence | World Tourism Barometr | Zisk OMV | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Důvěra | Turistický ruch | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Ant Group | Známky oživení | Philip Lane | Indonésie | Poptávka po oceli | Spotřeba oceli | Eurofer | Růst průmyslové výroby v Německu | Tempo růstu průmyslové výroby | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Růst zaměstnanosti | Interní informace | Pokles ruské ekonomiky | NYT | Letecká přeprava osob v Evropě | Letecká přeprava osob | Letecká přeprava | Přeprava osob v Evropě | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Výhled na příští rok | Oživení poptávky | Hodnota Trumpova majetku | Hodnota majetku amerického prezidenta | Kritici Trumpa | Setkání zemí OPEC | Zmrazení dluhu | Zmrazení dluhu chudých zemí | Hnojiva | Rystad | Základy fondu | Vládní koalice | Hodnota Applu | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Opatření proti dopadům pandemie | Projev šéfa centrální banky | Marc Chandler | Zvýšení daní | Analýza ceny | Tržby japonských firem | Zisk a tržby | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní index | Růst eura | Polská agentura | Zájem investorů o Polsko | Představitelé ECB | SPAC | Akcie SPAC | Klimatické změny | Larry Ellison | Steve Ballmer | Larry Page | Sergey Brin | Alice Waltonová | Guild Esports | Firma Guild Esports | Elektronický sport | Odborníci | Ekonomické odhady | Zdanění | Výhled globální poptávky po ropě | Mezinárodní agentura pro energii | Objem exportu | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Jošihide Suga | Výkon ekonomiky | Firma Snowflake | Nabídka Snowflake | Primární nabídka akcií společnosti Snowflake | Frank Slootman | Altimeter Capital | ICONIQ Capital | ICONIQ | Redpoint Ventures | Sequoia | Sutter Hill | Firma Berkshire | Výjimečná investice | Snížení emisí | Stefan Kooths | Celkové investice | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Oživení z pandemie | Novozélandská ekonomika | PX START | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Ekonomické dopady pandemie | Společnost Playboy Enterprises | Playboy Enterprises | Playboy | Společnost Playboy | Akcie HSBC | Cena akcií britské banky | Zadlužení Německa | Akcie bankovních společností | Cena termínovaného kontraktu | Robusta | Arabica | Ropa dnes | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Šéf podniku | Německý rozpočet | Pandemie v Evropě | UR TRADE FIX | UR TRADE FIX Ltd | Politici | Podnikatelská důvěra v Německu | Oživení maďarské ekonomiky | Vyhlídky světové ekonomiky | Zakladatel firmy | Jacinda Ardernová | Asociace pro ropu a zemní plyn | NOG | Asociace pro ropu a zemní plyn (NOG) | The New York Times (NYT) | Micron | Zadlužení země | Snížit emise | Biden | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Renishaw | České strojírenství | Omezení výplaty dividend | Tokijská burza | Tokijská akciová burza | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Hugh Hefner | Mountain Crest Acquisition | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Druhá vlna koronaviru | ACS | Česká republika | Epiq | Libertex | Španělská centrální banka | Guvernér španělské centrální banky | Šéf centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Nejvýraznější růst | Data centrální banky | Nová data centrální banky | Data centrální banky USA | Centrální banky USA (Fed) | Největší centrální banky | Největší centrální banky světa | Centrální banky světa | Energetický sektor | Vyjádření premiéra | Lockdown | Měnový fond | Naspers | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Nancy Pelosiová | Oživení německé ekonomiky | Globální veřejný dluh | Filmová společnost | Hodnota fúzí | Norský státní investiční fond | Majetek fondu | Norský parlament | Éra fosilních paliv | První peníze | Nicolai Tangen | Statens pensjonsfond Utland | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Akciové portfolio fondu | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Nařízení | HDP Asie | Interfax | Prodej starších domů ve Spojených státech | Výrobce čipů | První obchodní den | Společnost Ant Group | Holger Schmieding | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Akcie čínských technologických gigantů | Coloseum | Skupina Coloseum | Letecká doprava | Snižování daní | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Vývoji vakcín | Vývoji vakcín proti covidu-19 | Představitelé americké centrální banky | GameStop | LATAM Airlines | Virgin Atlantic | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | Očkování | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | NBP | Orbán | Trumpova vláda | Částečný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Odvětví kryptoměn | Refinitiv Eikon | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Fiskální stimulační balíček | Citadel Securities | Makléřská firma | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Carnival | Provozovatelé výletních okružních plaveb | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Výhled na rok | Singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu | Městský stát | Premiér Lee Hsien Loong | Počasí | Růst ceny | Pandemie v Německu | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Počet bankrotů v USA | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Chris Kruse | Silné oživení | Bloomberg Markets | Racionální rozhodnutí | Akcie Twitteru | JD | Svaz BDI | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Ceny diamantů | Producent diamantů | Futures na indexy | WU | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | Streamovací služby | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Nárůst ceny | Norský státní fond | HNA | HNA Group | Hainan Airlines Holding | Hainan Airlines | HNA Innovation | CCOOP Group | CCOOP | HNA Technology | Bohai Leasing | HNA Infrastructure | Restrukturalizace HNA | Swissport | Ingram Micro | Fraser Howie | Společnost HNA | China Development Bank | Problémy s likviditou | Bidenovy návrhy | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Kuaishou Technology | Akcie Kuaishou | Wealthy Securities | Louis Tse | Tencent Holding | Kauza Reddit | Oživení evropské ekonomiky | Poptávka po stříbře | Globální poptávka po stříbře | Silver Institute | FTX | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Bilance obchodu | Globální zadlužení | Celosvětové zadlužení | V4 | Očkovací program | Air | Míra inflace v Německu | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | Pandemická omezení | Akcie AT&T | Výrazný růst | Výhled růstu ekonomiky | Ministerstvo financí USA | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Vývoj pandemie | Louise Dicksonová | Hodnota hotovosti | Hodnota hotovosti v oběhu | Fungování ČNB | Discovery | Hrubý národní důchod | Dakota Wealth | Míra úspor | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Práva na dividendu | Nízkoúročené půjčky | Země se středními příjmy | Blízká budoucnost | Prezident Světové banky (SB) | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Občané eurozóny | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Tempo ekonomického růstu | Hospodaření firem | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Hospodářské stimuly | Počet bankrotů v Evropě | Phil Flynn | Těžaři | Oslabení | Paytm | Poskytovatel digitálních plateb | Růst úroků | Prodejní ceny | Naše hospodářství | Ruský ministr | Omezování nákupů aktiv | Spotřeba domácností | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Plány | Cíle | Příležitosti | Sell obchod | Dodávky plynu | Obyvatelé eurozóny | Akcie technologických firem | Finančně technologická společnost | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Jean-Claude Brou | Západoafrické země | ECOWAS | Eco | Ghana | Libérie | Senegal | Mali | Prezident komise | Plán na zavedení jednotné měny | Zdanění firem | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Oligopol | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | CO2 | Gruzie | El País | Parrot Analytics | Nová vlna epidemie | Vlna epidemie | Výhled globálního růstu | Šíření vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Varianty koronaviru | Nakažlivé varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Počet nezaměstnaných | Hospodářské dopady pandemie | Dopady pandemie covidu-19 | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Libertex Group | Aktivita zpracovatelského sektoru eurozóny | Zrušení limitu pro výplatu dividend | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Plnění objednávek | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Přebytek rozpočtu | Malý přebytek rozpočtu | Koncentrace | Egypt | Jednání o těžbě | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Příliv ropy na trh | Šíření nových variant koronaviru | Zotavení globální ekonomiky | Míra inflace v USA | Americký trh | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | Mutace delta | Odvětví | Pokles poptávky | Přístup k měnové politice | Divize | Výsledky breakoutových strategií | Načasování | Varianta delta | Rekord | Google Play | Bilion | Nedostatek zboží | University of Michigan | Dvojité recese | Dřevo | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Zvýšení rezerv | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Rozšíření nouzových rezerv | Special Drawing Rights | Special Drawing Rights - SDR | SDR | Posílení rezerv | Peníze z rezerv | Postoj USA | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Investiční služba | David Kostin | NN IP | NN Investment Partners (NN IP) | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Koronavirové mutace delta | Americká ministryně financí | Saleha Mohsinová | Steve Daines | Republikánský senátor | Aktivistické skupiny | 350.org | Konference v Jackson Hole | Jmenování Powella do čela Fedu | Jmenování Powella | Funkční období | Vlna pandemie | Nedostatek čipů | Bloomberg News | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | Koronavirová mutace | Koronavirová mutace delta | Dopad mutace delta | Digitální platby | Hurikán Ida | Káva robusta | Polská inflace | Evergrande | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Rychlý růst | Uhlí | Hlavní německý akciový index | Hlavní německý akciový index DAX | Automobilový holding | Porsche SE | Puma | Výrobce sportovního zboží | Holding Porsche SE | Energetika | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | OANDA Edward Moya | Guvernér NBP | Extrémní počasí | Macau | Čínské realitní společnosti | Metal Focus | WarnerMedia | Warner Bros | Dopady epidemie | Evergrande dnes | Letecké leasingové společnosti | Leasingové společnosti | Pronajímatelé letadel | Airlines Economics | Air Lease | Steven Udvar-Hazy | Udvar-Hazy | Utahování měnových podmínek | BNP | Investice do těžby | Problémy s nedostatkem elektřiny | FDP | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Dohoda skupiny OPEC | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Globální inflace | Dosažení dohody | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Napjatá situace | Energetické krize | Prodeje ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Změny na trhu | Společnost Robinhood | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Zásobníky Gazpromu | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Barnabás Virág | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Avis | Avis Budget | SunPower | Česká národní banka (ČNB) | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Průmyslový sektor | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Coal India | TIM | Index technologického trhu | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | | Omezování nákupů dluhopisů | Varianta koronaviru | Vietnam | Zlotý | Rozšíření | Ekonomické ztráty | Nakažlivější varianta koronaviru | Globální emise | Bidenova administrativa | Základní sazba | Focus | Magyar Nemzet | MTI | Agentura MTI | Resolution Foundation | Tržní hodnota Applu | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Srí Lanka | Ruský plyn | Organizace spojených národů | Míra inflace v Maďarsku | Válka na Ukrajině | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Oživení exportu | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Glapinski | Firma Twitter | Mattel | Výrobce hraček a her | Výrobce hraček | Robert Pavlik | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Počet soukromých bankrotů | Počet soukromých bankrotů v Německu | Anexe Krymu | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Separatistické regiony | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Norbert Rücker | Prudký růst ceny ropy | Růst ceny ropy Brent | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Ruské banky | Ruská agrese | Kyjev | Studená válka 2.0 | Studená válka | Regionální konflikt | Mezinárodní vztahy | Jak naložit s investicemi | Společnost TotalEnergies | Situace na Ukrajině | Polská centrální banka (NBP) | Emise CO2 | Leonardo | Prezident OPEC | Bruno Jean-Richard Itoua | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Dluhopisy na financování výdajů | Financování výdajů | Pokles dolarového indexu | Největší ekonomika ve střední Evropě | Bank Pekao | Hnědé uhlí | Západní sankce | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Vysoké ceny energií | Poslanec | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Růst cen energií | Petr Fiala | Atlantia | Akcie italské společnosti | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | GoTo | Největší indonéské technologické společnosti | Indonéské technologické společnosti | Warner Bros Discovery | WBD | Ex-date | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Vlastnictví | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Philip Newman | Nárůst spotřeby stříbra | Nákup stříbrných mincí | Šéf Světové banky | Miliardář Elon Musk | Rostoucí ceny energií | IPEF | Svaz německého průmyslu | Peter Kažimír | Ranil Vikremesinghe | Poskytovatelé komunikačních služeb | Wynn Resorts | WYNN | Maxim Rešetnikov | Snížení inflace | Stagnace poptávky | OvalX | Centrum | Eurasia | Udržitelnost | Premiér Petr Fiala | Plyn pro evropský trh | Reálné příjmy domácností | Cronos-1 | Přispění vlád | Bolest | Soukromý majetek | Počet dolarových milionářů | Recese v eurozóně | Arménie | Internetová společnost Twitter | Akcie Orpea | Orpea | Korporace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Gruzínská vláda | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Příliv migrantů | Protiinflační opatření | Španělský premiér | Španělský premiér Sánchez | Španělský premiér Pedro Sánchez | Premiér Pedro Sánchez | Produktovody | Extrémní bohatství | Digital Currency Group | DCG | Digital Currency Group (DCG) | Kryptoměnová burza Luno | Burza Luno | Krátkodobý hospodářský výhled | Americká ekonomika podle MMF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Pandemie a akciové trhy
Pandemie a práce z domova
Pandemie COVID
Pandemie covidu-19
Pandemie COVID 19
Pandemie Covid19
Pandemie COVID-19
Pandemie koronaviru
Pandemie letos
Pandemie nemoci

Následující klíčová slova

Pandemie v Česku
Pandemie ve Spojených státech
Pandemie v Evropě
Pandemie v Německu
Pandí dluhopisy
Pandora
Pandora Papers
Pandu Riono
Panelová diskuze
Panelové diskuze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít