Pátek 19. duben 2024 11:22
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace

Pandemie nemoci COVID-19

C:\fakepath\euro zone.jpg

ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě

14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

V čele MMF bude nadále Kristalina Georgievová

14.04.2024 Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu (MMF) v pátek do funkce generální ředitelky zvolila na druhé pětileté období Kristalinu Georgievovou (70). Byla jediným kandidátem. Její první funkční období končí 30. září.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Jedinou kandidátkou do čela MMF je šéfka Georgievová

05.04.2024 Jedinou kandidátkou na post výkonné ředitelky Mezinárodního měnového fondu (MMF) je jeho současná šéfka Kristalina Georgievová (70). Oznámil to včera MMF. Současné pětileté období Georgievové končí 30. září.
C:\fakepath\Baltimore-most.png

Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší ekonomiku bude zanedbatelný

28.03.2024 Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší americké hospodářství bude pravděpodobně minimální, i když může mít silný vliv na ekonomiku lokální. Uvedl to americký týdeník Barron's. Podobně analytici banky JPMorgan se domnívají, že ekonomické dopady budou spíš mírné, a to včetně dopadu na ceny aut.
C:\fakepath\trader-14032024-94-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.03.2024 1) Záchrana švýcarské banky Credit Suisse, kterou před rokem převzala konkurenční UBS, přinesla švýcarské ekonomice nová rizika. Ve zprávě věnované této alpské zemi to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Spojení obou velkých bank sice zajistilo finanční stabilitu, transakce ale podle OECD vyvolává otázky ohledně dominantního postavení UBS na švýcarském trhu a potřeby silnější finanční regulace v budoucnu.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Nejchudší země se stále nevzpamatovaly z pandemie covidu-19

14.03.2024 Řada zemí se vzpamatovává z důsledků pandemie nemoci covid-19, těm nejchudším se to však dosud nepodařilo, a ve značném počtu států se podmínky pro život stále zhoršují. S odkazem na Rozvojový program OSN (UNDP) to dnes uvedla agentura AP. Index lidského rozvoje (HDI), který UNDP sestavuje od roku 1990, měl po prudkém poklesu v pandemických letech 2020 a 2021 dosáhnout v roce 2023 rekordních hodnot. Podle zprávy však rozvoj v polovině nejchudších zemí světa zůstává pod úrovní z roku 2019, tedy v době před pandemií.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Georgievová bude v čele MMF ve svém druhém funkčním období

12.03.2024 Ministři financí zemí Evropské unie dnes na schůzce v Bruselu schválili Kristalině Georgievové druhé funkční období v čele Mezinárodního měnového fondu (MMF). Informovala o tom agentura Reuters. Současné pětileté funkční období Georgievové končí 30. září. V čele MMF bývá tradičně Evropan, v čele sesterské Světové banky (SB) pak Američan.
C:\fakepath\euro.jpg

CNBC: Výsledky hospodaření evropských firem byly špatné

01.03.2024 Výsledky hospodaření téměř poloviny evropských firem za poslední tři měsíce loňského roku zaostaly za očekáváním, přestože tato očekávání byla už tak dost nízká. Uvedla to televize CNBC, která se odvolává na vyjádření oslovených analytiků. Podle nich se bude region v prostředí vysokých úrokových sazeb i nadále potýkat s problémy.
img

Samsung představí na veletrhu chytrý prsten, Lenovo notebook s průhlednou obrazovkou

26.02.2024 Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung představí na veletrhu bezdrátových technologií MWC v Barceloně svůj první chytrý prsten. Samsung mimo jiné uvádí, že prsten uživatelům díky pokroku v oblasti umělé inteligence (AI) nabízí větší míru personalizace. Sledovat bude mimo jiné srdeční tep či spánek. Čínský technologický gigant Lenovo, který je největším výrobcem počítačů na světě, představil prototyp notebooku s průhlednou obrazovkou.
C:\fakepath\Indonesie.jpg

Indonésie se snaží přidat k asijským hospodářským tygrům

18.02.2024 Indonésie se jako čtvrtá nejlidnatější země světa dlouhodobě pohybuje pod hranicí svých možností. Potřebuje zbohatnout dřív, než její populace zestárne. A čas se krátí, píše americký deník The Wall street Journal (WSJ).
C:\fakepath\trader-31012024-41-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2024 1) Ruská centrální banka přestane zveřejňovat podrobné informace, které se týkají její měnové politiky. Oznámení o změnách základní úrokové sazby tak budou napříště jen stručná, uvedla v úterý banka. Polský deník Rzeczpospolita hodnotí toto rozhodnutí jako další krok k tomu, aby se omezil přístup k údajům o ruské ekonomice.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Ekonomika Saúdské Arábie ve čtvrtém čtvrtletí kvůli ropě klesla o 3,7 procenta

31.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Saúdské Arábie ve čtvrtém čtvrtletí klesl meziročně o 3,7 procenta. Příčinou byl propad ropného sektoru. Tempo hospodářského poklesu však zpomalilo ze 4,4 procenta ve třetím čtvrtletí, kdy země zaznamenala první pokles ekonomiky od pandemie nemoci covid-19. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Saúdské Arábie.
C:\fakepath\trader-15012024-41-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.01.2024 1) Svět by mohl mít do deseti let prvního dolarového bilionáře. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Dodala, že rozdíly mezi velmi bohatými a většinou světové populace ještě více prohloubila pandemie nemoci covid-19. Zatímco majetek pěti nejbohatších lidí světa se od pandemie více než zdvojnásobil, pět miliard lidí za tu dobu zchudlo.
C:\fakepath\miliardari.png

Oxfam: Svět by se do deseti let mohl dočkat prvního dolarového bilionáře

15.01.2024 Svět by mohl mít do deseti let prvního dolarového bilionáře. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Dodala, že rozdíly mezi velmi bohatými a většinou světové populace ještě více prohloubila pandemie nemoci covid-19. Zatímco majetek pěti nejbohatších lidí světa se od pandemie více než zdvojnásobil, pět miliard lidí za tu dobu zchudlo.
C:\fakepath\Global3.png

Světová banka čeká letos zpomalení globálního růstu na 2,4 procenta

09.01.2024 Globální ekonomický růst v letošním roce třetím rokem za sebou zpomalí, což prodlouží chudobu a zvýší zadlužení mnoha rozvojových zemí. Uvedla to Světová banka (SB) ve své nejnovější zprávě Global Economic Prospects. Hrubý domácí produkt (HDP) se má v letošním roce zvýšit o 2,4 procenta po loňském růstu o 2,6 procenta.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Zaměstnanost v Německu loni byla nejvyšší od znovusjednocení země

02.01.2024 V Německu loni mělo zaměstnání v průměru 45,9 milionu lidí, což bylo nejvíce od znovusjednocení země v roce 1990. V předběžné bilanci to dnes oznámil Spolkový statistický úřad. V zemi, která má zhruba 84 milionů obyvatel, tak dosáhla zaměstnanost rekordu, meziročně byla vyšší o 333.000. Ve středu Spolkový úřad práce zveřejní zprávu o prosincovém vývoji na německém pracovním trhu s podrobnostmi o nezaměstnanosti.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
C:\fakepath\USA5.jpg

Rozpočtový deficit USA byl v listopadu rekordní kvůli nákladům na úvěry

13.12.2023 Deficit federálního rozpočtu USA v listopadu stoupl meziročně o 26 procent na 314 miliard USD (7,1 bilionu Kč), což je rekordní údaj pro tento měsíc a nejvyšší údaj od března. Důvodem jsou vyšší náklady na úvěry a další výdaje. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\Německo4.jpg

HDP Německa podle expertní rady poroste příští rok pomaleji, než čeká vláda

08.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,4 procenta, zatímco v příštím roce vykáže růst o 0,7 procenta. V dnes zveřejněné prognóze, která je pro nadcházející rok pesimističtější než odhad spolkové vlády, to uvedla expertní komise známá jako rada moudrých. Komise, která je poradním orgánem vlády, na letošní rok počítá s inflací 6,1 procenta, v roce příštím pak s jejím zmírněním na 2,6 procenta.
C:\fakepath\Shein.jpg

Čínský prodejce módy Shein připravuje podle zdrojů nabídku akcií v USA

07.11.2023 Čínský prodejce módního oblečení Shein připravuje primární nabídku akcií ve Spojených státech a doufá, že ho nabídka ocení až na 90 miliard USD (2,1 bilionu Kč). Tato částka výrazně převyšuje současné ocenění tohoto giganta zaměřeného na tzv. rychlou módu investory, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Načasování vstupu na trh je však zatím nejisté kvůli současné nestabilitě na trzích.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz výrazněji klesl

07.11.2023 Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz klesl rychleji, než se čekalo. Přebytek bilance zahraničního obchodu se tak v říjnu snížil na 56,53 miliardy USD (1,3 bilionu Kč) ze zářijových 77,71 miliardy USD a zaostal za očekáváním analytiků, kteří počítali s přebytkem až 82 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad. Smíšený vývoj ukazatelů naznačuje, že domácí poptávka se sice zlepšila, druhá největší ekonomika světa však nadále čelí rizikům. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ale zároveň zlepšil výhled růstu ekonomiky Číny na letošní a příští rok.
C:\fakepath\trader-06112023-42-zm.jpg

S&P: Dopad propadu turistiky kvůli válce na ekonomiku Izraele bude malý

06.11.2023 Pravděpodobné zastavení zahraničních turistických cest do Izraele kvůli válečnému konfliktu s Hamásem bude zřejmě mít na izraelskou ekonomiku jen minimální dopad. Může však způsobit značené problémy ekonomikám Egypta, Jordánska a Libanonu. Uvedla to ve své zprávě ratingová společnost S&P Global.
C:\fakepath\dolary.jpg

Studie: Globální miliardářská daň by mohla přinést až 250 miliard USD

23.10.2023 Vlády po celém světě by měly otevřít novou frontu v mezinárodním boji proti daňovým únikům a zavést globální minimální daň pro miliardáře. Ta by mohla vynést ročně až 250 miliard USD (5,7 bilionu Kč). Vyplývá to ze studie výzkumné organizace EU Tax Observatory, jejímž cílem je analýza a sledování daňové politiky v EU. Pokud by se tato částka opravdu vybrala, odpovídala by pouze dvěma procentům z téměř 13 bilionů USD majetku, který vlastní po celém světě 2700 miliardářů.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Pokles čínského vývozu a dovozu v září zpomalil

13.10.2023 Tempo poklesu čínského vývozu a dovozu v září zpomalilo. Přebytek zahraničního obchodu Číny pak stoupl na 77,71 miliardy USD (1,8 bilionu Kč) ze 68,36 miliardy USD v srpnu. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad, je dalším signálem pozvolné stabilizace druhé největší ekonomiky světa za pomoci řady vládních podpůrných opatření.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky na rok 2024, letošní nechal beze změny

10.10.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) mírně snížil odhad růstu globální ekonomiky na příští rok, výhled na letošek nechal beze změny. Předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos zvýší o tři procenta a příští rok o 2,9 procenta. Výhled na rok 2024 MMF snížil o 0,1 procentního bodu. Organizace to dnes uvedla ve své podzimní prognóze.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Inflace v Británii v červenci díky nižším cenám energií zpomalila na 6,8 pct.

16.08.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Británii v červenci zpomalilo na 6,8 procenta z červnových 7,9 procenta. Inflace se tak ocitla nejníže od loňského února. Podíl na tom měly hlavně nižší ceny plynu a elektřiny. Uvedl to dnes britský statistický úřad ONS. Inflace se tak vzdálila 41letému rekordu z října, který činil 11,1 procenta, je však stále vysoko nad dvouprocentním cílem britské centrální banky.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Britská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 5,25 pct.

03.08.2023 Britská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 5,25 procenta. Banka se zvyšováním úroků snaží bojovat s vysokou inflací a v prohlášení také varovala, že náklady na půjčky pravděpodobně zůstanou po nějakou dobu vysoké. Měnový výbor Bank of England (BoE) zvýšil hlavní úrok už počtrnácté za sebou a základní sazba v Británii je nejvýše od roku 2008, kdy vrcholila globální finanční krize.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii v červnu zpomalila na 7,9 procenta, čekal se slabší pokles

19.07.2023 Spotřebitelské ceny v Británii v červnu v meziročním srovnání vzrostly o 7,9 procenta. Tempo růstu cen tak zpomalilo z květnových 8,7 procenta a bylo nejnižší za více než rok. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Analytici podle agentury Reuters očekávali, že inflace zpomalí na 8,2 procenta.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\trader-13072023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.07.2023 1) Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 9,7 procenta, inflace tak zpomalila z květnových 11,1 procenta a je nejnižší od prosince 2021. Proti předchozímu měsíci ceny vzrostly o 0,3 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) ke snížení inflace pod deset procent přispěly i kroky vlády. Analytici se ale shodují, že hlavním důvodem pokračujícího zpomalování inflace je srovnávací základna z loňského roku. Podle analýzy investiční platformy Portu má Česko i přes pokles devátou nejvyšší inflaci ze 41 sledovaných evropských zemí.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínský dovoz a vývoz v červnu klesly více, než se čekalo

13.07.2023 Vývoz z Číny se v červnu propadl o 12,4 procenta, což byl jeho nejhorší pokles od začátku pandemie nemoci covid-19 před více než třemi lety. Dovoz se snížil o 6,8 procenta. Pokles dovozu i vývozu byl horší, než čekali analytici. Údaje, které dnes zveřejnil celní úřad, ukazují, že čínští výrobci se snaží najít kupce pro své zboží, zatímco zámořské ekonomiky bojují s inflací a rostoucími úrokovými sazbami.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN: Globální veřejný dluh loni stoupl na rekordních 92 bilionů USD

13.07.2023 Globální veřejný dluh se v loňském roce zvýšil na rekordních 92 bilionů dolarů (téměř dvě biliardy Kč), protože vlády si půjčovaly na boj s krizemi, včetně pandemie nemoci covid-19. Za poslední dvě desetiletí domácí a vnější celosvětový dluh stoupl více než pětinásobně. Překonal tak tempo hospodářského růstu, když hrubý domácí produkt se od roku 2002 zvýšil jen trojnásobně. Vyplývá to ze zprávy Organizace spojených národů (OSN).
C:\fakepath\eurusd-tydenik-10072023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (10.7.2023)

10.07.2023 Minulý týden se velmi povedl a nabídl dvě obchodní příležitosti, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Jako první hned začátkem týdne jsme se dočkali prolomení první vstupní S/R zóny, což aktivovalo short (sell) obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně na konci týdne přišel vstup do druhého obchodu prolomením horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo long (buy) obchod, který také velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mých obchodů využili také ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
C:\fakepath\stribro.jpg

Bloomberg: Zájem o solární panely omezuje nabídku stříbra

06.07.2023 Změny v technologii solárních panelů zvyšují poptávku po stříbře. Tato skutečnost by dále mohla prohloubit deficit nabídky tohoto kovu na trhu, protože se očekává jen malé dodatečné zvýšení těžby, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá vláda schválila návrh rozpočtu, Lindner ho označil za návrat k realitě

05.07.2023 Německá vláda dnes schválila návrh rozpočtu na příští rok, počítá v něm s výdaji 445,7 miliardy eur (10,6 bilionu Kč) a s novým zadlužením v objemu 16,6 miliardy eur (394 miliard Kč). Na dnešní tiskové konferenci to oznámil spolkový ministr financí Christian Lindner, podle kterého se hospodaření po letech rychlého zadlužování vrací k fiskální realitě. Poznamenal, že i přes složitou ekonomickou situaci se rozpočet obejde bez zvyšování daní a zároveň umožní rekordní investice.
C:\fakepath\trader-04072023-52-zm.jpg

Komodity: Ropa po oznámeném snížení dodávek ze Saúdské Arábie a Ruska zdražuje

04.07.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Obchodníci dál posuzují dopad avizovaného srpnového snížení dodávek, které oznámili největší vývozci, tedy Saúdská Arábie a Rusko, vedle toho se však objevují obavy ze slabšího výhledu globální ekonomiky a jeho dopadu na poptávku. Obchodování je ale klidnější, protože trhy ve Spojených státech jsou kvůli svátku zavřené.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Aktivita v průmyslu eurozóny klesla v červnu nejvíce od pandemie covidu-19

03.07.2023 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny se v červnu snížila rychleji, než se původně předpokládalo, a její pokles byl nejrychlejší od pandemie nemoci covid-19. Může za to zpřísňování měnové politiky Evropskou centrální bankou. Tovární aktivita se snížila ve všech čtyřech největších ekonomikách eurozóny. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila společnost S&P Global.
C:\fakepath\diamanty.jpg

CNBC: Ceny diamantů z loňského rekordu již klesly o 18 procent

25.06.2023 Jak se zpívá v jedné písni "diamanty jsou dívčiným nejlepším přítelem". V současnosti ale nejsou oblíbenými kameny investorů, protože v posledních několika měsících ztratily na hodnotě. V únoru 2022 se ceny diamantů vyšplhaly na rekord, od té doby však klesly již o 18 procent. Od začátku roku jsou pak nižší o 6,5 procenta, ukazuje globální index cen surových diamantů. A jejich cena bude podle analytiků zřejmě dále klesat, upozornil zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\Británie6.jpg

Britská centrální banka zvýšila základní úrok o půl bodu na pět procent

22.06.2023 Britská centrální banka dnes nečekaně zvýšila základní úrokovou sazbu až o půl procentního bodu na pět procent. Banka se zvyšováním úroků snaží bojovat s vysokou inflací a uvedla, že se objevily zprávy naznačující, že pokles inflace bude trvat déle. Měnový výbor Bank of England (BoE) zvýšil hlavní úrok už potřinácté za sebou a základní sazba v Británii je nejvýše od roku 2008, kdy vrcholila globální finanční krize.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Čistý dluh Británie poprvé od roku 1961 překonal 100 procent HDP

21.06.2023 Čistý dluh Británie v květnu poprvé od roku 1961 překročil 100 procent hrubého domácího produktu (HDP). Zadlužení bylo vyšší, než se očekávalo. Inflace v květnu zůstala na 8,7 procenta, zatímco analytici čekali její zpomalení. Jádrová inflace pak nečekaně stoupla nejvýše od roku 1992. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad (ONS).
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínská centrální banka překvapivě snížila klíčový úrok na 1,90 procenta

13.06.2023 Čínská centrální banka dnes překvapivě snížila klíčovou krátkodobou úrokovou sazbu o desetinu bodu na 1,90 procenta. V oznámení uvedla, že tak činí ve snaze udržet v bankovním systému dostatečnou likviditu. Statistika z poslední doby totiž podle analytiků ukazuje, že hospodářské oživení po pandemii je slabší, než úřady očekávaly.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ekonomika eurozóny v prvním čtvrtletí klesla o 0,1 procenta, je v recesi

08.06.2023 Ekonomika eurozóny se v prvním čtvrtletí propadla do recese. Hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím snížil o 0,1 procenta, stejným tempem jako v předchozím kvartálu. Ve zpřesněné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Minulý měsíc přitom statistici s odkazem na předběžná čísla uváděli, že ekonomika eurozóny o 0,1 procenta vzrostla.
img

FT: Polovina velkých firem chce snižovat plochy kanceláří

06.06.2023 Zhruba polovina velkých nadnárodních společností plánuje v příštích třech letech omezit své kancelářské prostory. Firmy se tak přizpůsobují rozšířenější práci z domova, kterou začaly zavádět v době pandemie nemoci covid-19. Informuje o tom list Financial Times (FT), který se odvolává na průzkum společnosti Knight Frank.
C:\fakepath\prumysl.jpg

CNBC: Firmy stále více vracejí výrobu ze zahraničí do míst blíže spotřebě

01.06.2023 Ve světě se stále více prosazuje trend návratu výroby ze zahraničí. Firmy se stále častěji snaží přenášet výrobu produktů, jako je oblečení a počítačové čipy, do oblastí, které jsou blíže místu konečného nákupu a spotřeby, a odvracejí se od výrobních velmocí, jako je Čína. Nový trend, který urychlila pandemie nemoci covid-19 a pak válka na Ukrajině, ale narušuje globální dodavatelské řetězce. Napsal to server americké televize CNBC.
C:\fakepath\euro zona.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně tento měsíc zpomalil

23.05.2023 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně tento měsíc zpomalil více, než se předpokládalo. Vliv na to mělo zpomalení růstu v odvětví služeb a prohloubení poklesu ve výrobním sektoru. Celkově však podnikatelská aktivita zůstává odolná. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-11052023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.05.2023 1) Britská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Banka se tak snaží bojovat s vysokou inflací, uvedla v dnešním sdělení. Její měnový výbor zvýšil hlavní úrok už podvanácté za sebou a základní sazba v Británii je nejvýše od roku 2008, kdy vrcholila globální finanční krize.
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Spotřebitelské ceny v Číně v dubnu rostly nejpomaleji za dva roky

11.05.2023 Spotřebitelské ceny v Číně vzrostly v dubnu v meziročním srovnání o 0,1 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2021. Tempo růstu zpomalilo z březnových 0,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Podle analytiků slabý růst spotřebitelských cen naznačuje, že domácí poptávka zůstává nevýrazná a k oživení druhé největší ekonomiky světa po skončení pandemie nemoci covid-19 bude možná zapotřebí více stimulů.
C:\\fakepath\\Sri Lanka.jpg

Zadlužená Srí Lanka dostane první splátku ze záchranného úvěru od MMF

21.03.2023 Srí Lanka obdrží v příštích dvou dnech 300 milionů USD (6,6 miliardy Kč) jako první tranši ze záchranného úvěru od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Země se na začátku loňského roku dostala kvůli špatnému hospodaření a dopadům pandemie nemoci covid-19 do nejhorší finanční krize za sedmdesát let. Měnový fond o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
C:\fakepath\trader-14022023-39-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se snižují, Brent klesl do blízkosti 85 dolarů za barel

14.02.2023 Ceny ropy se dnes snižují po zprávě, že americká vláda hodlá uvolnit další ropu ze svých strategických zásob. Severomořská ropa Brent kolem 17:15 SEČ ztrácela zhruba 1,5 procenta a nacházela se mírně nad 85 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o téměř 1,8 procenta, dostala se tak pod 79 dolarů za barel.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese

14.02.2023 Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese díky návratu zahraničních turistů, který kompenzoval slabší kapitálové výdaje. Hrubý domácí produkt se v celoročním přepočtu zvýšil o 0,6 procenta po poklesu v předchozích dvou čtvrtletích. Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Světová rada pro zlato: Centrální banky loni koupily nejvíce zlata od roku 1967

31.01.2023 Centrální banky po celém světě loni nakoupily 1136 tun zlata v hodnotě 70 miliard USD (1,5 bilionu Kč). Nákupy centrálních bank tak byly nejvyšší od roku 1967. Celková poptávka po zlatě pak loni stoupla na nejvyšší hodnotu od roku 2011. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Světová rada pro zlato (WGC).
C:\fakepath\trader-26012023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.01.2023 1) Premiér Petr Fiala (ODS) se dnes setkal s guvernérem České národní banky (ČNB) Alešem Michlem. Jednali o společné snaze snížit inflaci, uvedli oba na twitteru. Tempo růstu cen loni dosáhlo 15,1 procenta, inflace tak byla druhá nejvyšší od roku 1993. V letošním roce se očekává postupné snížení inflace, podle dnes zveřejněné prognózy ministerstva financí by měla celoročně činit 10,4 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

Růst globální ekonomiky letos zpomalí na 1,9 procenta, odhaduje OSN

26.01.2023 Růst globální ekonomiky v letošním roce zpomalí na 1,9 procenta z odhadovaných tří procent loni. Bude tak patřit mezi nejnižší za poslední desetiletí. Ve zprávě nazvané World Economic Situation and Prospects to včera uvedla Organizace spojených národů. Slabší růst způsobí pandemie nemoci covid-19, invaze ruských vojsk na Ukrajinu, vysoká inflace a klimatická krize.
C:\fakepath\money.jpg

Oxfam: Extrémní bohatství i chudoba se poprvé za 25 let zvýšily současně

16.01.2023 Ve světě sílí nerovnost, poprvé za 25 let se extrémní bohatství i extrémní chudoba zvýšily současně. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Výrazné loňské zvýšení cen potravin a energií způsobilo, že miliardáři zbohatli ještě citelněji.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB zhoršila odhad růstu světové ekonomiky, varovala před hrozbou recese

10.01.2023 Světová banka (SB) dnes zhoršila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 1,7 procenta ze tří procent předpokládaných v červnu. Poukázala na negativní hospodářské důsledky vysoké inflace, rostoucích úrokových sazeb a války na Ukrajině. Varovala, že v případě dalšího nepříznivého vývoje by světová ekonomika mohla sklouznout do recese.
C:\fakepath\trader-30122022-38-zm.png

Komodity: Ceny ropy v letošní poslední obchodní seanci rostou

30.12.2022 Ceny ropy poslední obchodní seanci v letošním roce rostou a zisky si připíšou i za celý rok, druhým rokem za sebou. Krátce před 19:00 SEČ cena severomořské ropy Brent rostla o 1,2 procenta na 84,46 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala jedno procento a prodávala se za 79,17 dolaru za barel.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělský premiér Sánchez oznámil protiinflační opatření za deset miliard eur

27.12.2022 Španělský premiér Pedro Sánchez dnes oznámil další balík protiinflačních opatření v hodnotě deseti miliard eur (přes 240 miliard korun). Konkrétně chce na půl roku snížit sazbu DPH u základních potravin až na nulu nebo zrušit státní příspěvek na pohonné hmoty. Celkově už vláda v Madridu dala od začátku roku na boj proti vysoké inflaci 45 miliard eur (přes bilion korun), napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\money.jpg

CNBC: Ekonomiky některých zemí díky konfliktu na Ukrajině posilují

27.11.2022 Mnohé ekonomiky se potýkají s negativními dopady ruské invaze na Ukrajinu, několik vybraných zemí ale těží z přílivu ruských migrantů a jejich majetku. Gruzie, malá bývalá sovětská republika na jižní hranici Ruska, stejně jako Arménie či Turecko patří k několika zemím, jejichž ekonomiky zažívají při současných nepokojích rozkvět, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý parlament schválil rozpočet na příští rok, dodrží dluhovou brzdu

25.11.2022 Německo bude v příštím roce hospodařit s částkou 476,3 miliardy eur (11,6 bilionu Kč), rozpočtový schodek pak počítá s částkou 45,6 miliardy eur (1,1 bilionu Kč). Dnes o tom rozhodli poslanci Spolkového sněmu. I přes tento deficit ale Německo dodrží rozpočtovou disciplínu zakotvenou v ústavě, což se doposud od vypuknutí pandemie nemoci covid-19 nepodařilo.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka opět ponechala základní úrok na 13 procentech

22.11.2022 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 13 procentech. Oznámila to v tiskové zprávě. Úroky tak nezměnila už druhý měsíc za sebou. Maďarsko má nyní nejvyšší základní úrokovou sazbu v Evropské unii.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu

16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\amazon.jpeg

NYT: Obchod Amazon hodlá zrušit 10.000 pracovních míst

15.11.2022 Americký internetový obchod Amazon hodlá zrušit kolem 10.000 pracovních míst, což by představovalo největší propouštění v historii tohoto podniku. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom včera informoval deník The New York Times (NYT). Amazon po celém světě zaměstnává přes 1,5 milionu lidí. Působí také v České republice, kde zaměstnává několik tisíc lidí.
C:\fakepath\trader-26102022-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.10.2022 1) Euro je na měsíčním maximu k dolaru a zároveň zpět na paritě s touto měnou. Jednotné evropské měně pomohly horší ekonomické statistiky ze Spojených států, které posílily spekulace, že americká centrální banka (Fed) zpomalí zvyšování úrokových sazeb. To by byl i důvod k dalšímu poklesu kurzu dolaru.
C:\fakepath\SB2.jpg

Prezident Světové banky: Pomoc s účty za energie pro všechny je příliš drahá

26.10.2022 Vládní pomoc s účty za energie pro všechny je příliš nákladná, varoval v rozhovoru s BBC prezident Světové banky (SB) David Malpass. Programy pomoci v době pandemie nemoci covid-19 nebyly dostatečně zacíleny na nejzranitelnější skupiny a stejnou politiku vlády přijímají i v případě pomoci lidem s rostoucími účty za energie. Splácení dluhu, který takto vzniká, ale potrvá desítky let.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF opět zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok

11.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Hrubý domácí produkt (HDP) se má zvýšit o 2,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než předpokládal v červencové aktualizaci výhledu. Pro letošní rok MMF ve svém podzimním výhledu potvrdil předchozí odhad, podle kterého čeká růst HDP o 3,2 procenta.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii klesla na 3,5 procenta, nejníže od roku 1974

11.10.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii se za tři měsíce do srpna snížila na 3,5 procenta, což je nejnižší hodnota od roku 1974. Pokles však byl způsoben rekordním nárůstem počtu lidí opouštějících trh práce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad ONS.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\dolary.jpg

Credit Suisse: Počet dolarových milionářů v příštích 5 letech vzroste o 40 pct.

20.09.2022 Počet dolarových milionářů v celém světě se v příštích pěti letech zvýší o 40 procent, přestože růst úrokových sazeb a válka na Ukrajině letos sníží hodnotu aktiv a soukromého majetku. Do roku 2026 bude ve světě více než 87,5 milionu lidí s majetkem nejméně jeden milion USD (24,7 milionu Kč). V roce 2021 jich bylo 62,5 milionu. Vyplývá to ze zprávy Global Wealth Report 2022 sestavené švýcarskou bankou Credit Suisse Group.
C:\fakepath\trader-19092022-45-zm.jpg

Produkci ruské ropy bude těžké nahradit, varuje banka BIS

19.09.2022 Nahradit dodávky ruské ropy bude pro západní země pravděpodobně velmi obtížný úkol. Omezení vývozu ruské ropy může vést k velkému a dlouhodobému růstu cen produktů souvisejících s ropou a může mít negativní dopad i na další oblasti, jako zemědělství a průmysl, protože zvýší ceny potravin a elektřiny. Uvedla to ve své dnešní prognóze Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
C:\fakepath\mmf2.png

MMF poskytne podle předběžné dohody Srí Lance půjčku 2,9 miliardy dolarů

01.09.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) je připraven poskytnout Srí Lance v příštích čtyřech letech 2,9 miliardy dolarů (70,7 miliardy Kč), aby pomohl zachránit zemi trpící nejhorší hospodářskou krizí v historii. Vyplývá to z předběžné dohody, o níž dnes informovaly tiskové agentury.
C:\fakepath\money.jpg

Studie: Centrálním bankám se nepodaří zpomalit inflaci bez přispění vlád

28.08.2022 Centrálním bankám se nepodaří zkrotit inflaci a mohly by dokonce podpořit růst cen, pokud se do boje nezapojí i vlády obezřetnější rozpočtovou politikou. Vyplývá to ze studie zveřejněné na sympoziu centrálních bankéřů v USA.
C:\\fakepath\\nemecko.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu zhoršila, výhled je špatný

25.08.2022 Podnikatelská nálada v Německu v srpnu zůstala na nejslabší úrovni za poslední dva roky a proti červenci se ještě zhoršila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten poznamenal, že výhled na nadcházející měsíce je pesimistický.
C:\fakepath\trader-22082022-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.08.2022 1) Plyn pro evropský trh po pátečním rekordním závěru na začátku týdne znovu posiluje. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku ráno vzrostla o téměř 13 procent na bezmála 276 eur (zhruba 6800 Kč) za megawatthodinu. Na trhu se nový nárůst cen plynu vysvětluje opětovným přerušením dodávek ruského plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v roce 2020 klesla o rekordních 11 procent

22.08.2022 Britská ekonomika v roce 2020, kdy se potýkala s hlavním náporem pandemie nemoci covid-19, zaznamenala největší pokles za posledních více než 300 let a také větší pokles než kterákoliv jiná velká ekonomika. Podle aktualizovaných oficiálních údajů statistického úřadu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 11 procent místo doposud uváděných 9,3 procenta.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Míra inflace v USA v červenci překvapivě klesla na 8,5 procenta

10.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v červenci zpomalilo na 8,5 procenta z červnových 9,1 procenta. Pomohly k tomu klesající ceny benzinu, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Pokles mírny inflace je výraznější, než očekávali analytici.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Šéfka MMF varovala, že výpadky v dodávkách plynu do Evropy mohou způsobit recesi

13.07.2022 Další výpadky v dodávkách zemního plynu do Evropy by mohly uvrhnout řadu zemí do hospodářské recese. V příspěvku na blogu Mezinárodního měnového fondu (MMF) to dnes uvedla šéfka této organizace Kristalina Georgievová. Zopakovala přitom, že fond tento měsíc přikročí k dalšímu zhoršení výhledu světové ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-12072022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.7.2022

12.07.2022 Americké akcie na počátku nového týdne oslabily. Kvůli nedostatku podnětů na trhu byli investoři na začátku nového týdne, který bude nabitý kvůli zásadním ekonomickým údajům a zahájení výsledkové sezony za druhé čtvrtletí, obezřetní. Nejvíce ztrácely technologické společnosti.
C:\fakepath\trader-05072022-16-zm.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně byl v červnu nejnižší za 16 měsíců

05.07.2022 Tempo růstu podnikatelské aktivity v eurozóně v červnu dál zpomalilo a výhledové ukazatele naznačují, že by hospodářství regionu mohlo v tomto čtvrtletí klesnout. Růst životních nákladů totiž způsobil, že spotřebitelé zůstávají obezřetnější. Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) za červen klesl na 52 bodů, nejníže za 16 měsíců. Ve své zpřesněné zprávě to dnes uvedla společnost S&P Global, která index sestavuje. V květnu byl index na 54,8 bodu.
C:\fakepath\trader-01072022-21-zm.jpg

Německo příští rok zatáhne za rozpočtovou brzdu, chce deficit 17,2 miliardy eur

01.07.2022 Německo po třech letech zatáhne za rozpočtovou brzdu, na příští rok vláda přijala návrh rozpočtového deficitu 17,2 miliardy eur (425,7 miliardy Kč). Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně oznámil německý ministr financí Christian Lindner. Na letošní rok plánuje Německo hospodařit se schodkem 138,9 miliardy eur (3,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\brexit.png

Studie: Británie se kvůli brexitu stává uzavřenější ekonomikou

22.06.2022 Británie se kvůli odchodu z Evropské unie stává uzavřenější ekonomikou, což bude mít škodlivé dlouhodobé dopady na produktivitu, ale i na mzdy. Průměrný britský zaměstnanec kvůli tomu do konce desetiletí zchudne o 470 liber (13.500 Kč) ročně. Vyplývá to ze studie institutu Resolution Foundation a docentky Londýnské ekonomické školy (LSE) Swati Dhingrové, která se v srpnu stane členkou měnového výboru britské centrální banky.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Svaz německého průmyslu očekává výrazné zpomalení hospodářského růstu

21.06.2022 Německá ekonomika kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu letos vzroste jen o 1,5 procenta. Dnes to oznámil šéf vlivného Svazu německého průmyslu (BDI) Siegfried Russwurm. Svaz ještě na začátku roku počítal s meziročním růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,5 procenta.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF příští měsíc zřejmě dál zhorší výhledu globálního růstu pro letošní rok

10.06.2022 Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to včera mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,7 procenta, čekal se slabší růst

08.06.2022 Ekonomika Evropské unie i zemí eurozóny v prvním čtvrtletí rostla rychleji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) celé unie vzrostl ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,7 procenta, uvedl v dnešní zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat. V předběžné zprávě zveřejněné před měsícem uváděl růst o 0,4 procenta.
C:\fakepath\trader-02062022-28-zm.jpeg

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 5,9 procenta

31.05.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,9 procenta. Oznámila to v tiskové zprávě. Banka tak pokračuje ve snaze omezit růst inflace. Zpřísňování měnové politiky nicméně zpomalila ve srovnání s předchozími dvěma zasedáními, na kterých základní sazbu zvýšila vždy o celý procentní bod.
C:\fakepath\trader-25052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2022 1) Rusko podle všeho definitivně bankrotuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,2 procenta

25.05.2022 Německé hospodářství v prvním letošním čtvrtletí vykázalo proti předchozím třem měsícům růst o 0,2 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Poznamenal přitom, že po poklesu v posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) i přes následky pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu dokázal vrátit k růstu. Na celý letošní rok německá vláda počítá s růstem HDP o 2,2 procenta.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj, protiváhy Číně

23.05.2022 Americký prezident Joe Biden dnes oficiálně oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj (IPEF), která má vytvořit půdu pro hlubší angažovat Spojených států v rychle rostoucím regionu, kde posiluje svůj vliv Čína. IPEF má zatím 13 členů a má řešit nové úkoly, od stanovení standardů pro digitální ekonomiku, zajištění bezpečných dodavatelských řetězců až po zajištění významných investic pro přechod na čistou energii, uvedla agentura Kjódó.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN snížila odhad globálního růstu pro letošní rok na 3,1 procenta

19.05.2022 Organizace spojených národů včera výrazně zhoršila svoji prognózu globálního hospodářského růstu pro letošní rok, protože válka na Ukrajině vyvolala růst světových cen potravin a komodit a prohloubila inflační tlaky, což narušuje křehké oživení z pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt má vzrůst o 3,1 procenta místo původně očekávaných čtyř procent. Vyplývá to ze zprávy oddělení OSN pro ekonomické a sociální záležitosti.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Západní sankce mají na Rusko podle USA mimořádný dopad

18.05.2022 Západní sankce mají na ruské hospodářství mimořádný dopad, země čelí recesi a vysoké inflaci. Dnes to prohlásila americká ministryně financí Janet Yellenová, která přicestovala do Bonnu na jednání ministrů financí skupiny velkých světových ekonomik G7. Západní státy v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu přijaly několik balíků ekonomických protiopatření a další postihy chystají.
img

Těžba ropy v Rusku v dubnu klesla o devět procent, nejvíce od rozpadu SSSR

17.05.2022 Těžba ropy v Rusku v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla téměř o devět procent, zejména kvůli dopadu sankcí, které západní země uvalily na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Pokles těžby je přitom nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se s odvolává na údaje skupiny OPEC+, zahrnující Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Těžba celé skupiny OPEC+ pak byla v dubnu o 2,6 milionu barelů nižší, než stanovuje její dohoda o těžbě.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

EBRD: Přerušení dodávek ruského plynu by mohlo zhatit zotavení regionu po covidu

10.05.2022 Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu vystoupila na 7,4 procenta, maximum od znovusjednocení

28.04.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v dubnu zvýšilo na 7,4 procenta, což je maximum od znovusjednocení Německa v roce 1990. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Důvodem růstu inflace jsou vysoké ceny energií a další hospodářské následky ruské invaze na Ukrajinu. V březnu míra inflace po prudkém zrychlení činila 7,3 procenta.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 5,4 procenta

26.04.2022 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrok o jeden procentní bod na 5,4 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Banka tak dál pokračuje ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Bloomberg: Rozpočtový deficit Německa letos vystoupí alespoň na 140 miliard eur

25.04.2022 Letošní hospodaření Německa skončí s rozpočtovým schodkem nejméně 140 miliard eur (3,4 bilionu Kč). Podle informací agentury Bloomberg s tím počítá německý ministr financí Christian Lindner, který ve středu předloží vládě kancléře Olafa Scholze rozpočtový dodatek zohledňující následky ruské invaze na Ukrajinu. Německo dosud pro letošní rok počítalo s deficitem 99,7 miliardy eur (2,43 bilionu Kč). Mimo rozpočet pak stojí zvláštní fond o objemu 100 miliard eur (2,44 bilionu Kč) na modernizaci armády.
C:\fakepath\stribro.jpg

Poptávka po stříbře loni stoupla nejvýše od roku 2015 a letos dál poroste

20.04.2022 Poptávka po stříbře v loňském roce vzrostla o 19 procent na 1,05 miliardy troyských uncí (31,1 gramu), což bylo nejvýše od roku 2015. Poprvé od roku 1997 rostly všechny hlavní oblasti poptávky a nákup stříbra pro průmyslové využití byl rekordní. V letošním roce se čeká další růst poptávky, a to o pět procent na 1,1 miliardy uncí díky, zejména rostoucímu používání solárních panelů. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil Institut stříbra.
C:\fakepath\trader-19042022-30-zm.jpeg

MMF kvůli válce na Ukrajině snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,6 procenta, zatímco dosud růst odhadoval na 4,4 procenta. Hospodářské vyhlídky se podle fondu zhoršily zejména kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli sankcím, kterými se západní země snaží přimět Rusko k ukončení agrese. Fond to dnes uvedl ve svém jarním výhledu. Ruská ekonomika letos podle prognózy MMF klesne o 8,5 procenta, zatímco v lednu jí fond předpovídal ještě růst, a to o 2,8 procenta.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Elliott | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | DAX | Devizový trh | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | EBIT | ECB | ECOFIN | EFSF | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Pakt stability | Parita | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Příkaz | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Short | Short pozice | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Střední cena | Vystavení riziku | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CitFin | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | ČNB kurz | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP v EU | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurz měny | Kurz ropy | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Odkup akcií | Osobní finance | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | Směnné kurzy | Státní dluhopisy | Stoxx | Surová ropa | Světové burzy | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Webinář | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Buy | Centrální depozitář | Čistý dluh | Depozitář | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Sell | Upisovací období | Vláda ČR | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Boháč | Investiční analytik | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | E-mini | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Currency | Global forex | Investment | SMBC | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Western Union Business Solutions | Rabobank | DPA | Bernstein | The New York Times | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Institut ZEW | CNN | VP Bank | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | SMBC Nikko Securities | State Street | CME Group | Česká bankovní asociace | ANZ | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Berenberg | Berenberg Bank | Prudential Financial | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Precious Metals Insights | PwC | Standard Chartered | Agentura AP | PVM | BBC | Destatis | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Finanční regulace | Bezpečné měny | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | EY Item Club | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Diamanty | Stock Exchange | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Londýn - ICE | New York - Nymex | Přehled | Vytrvalost | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Cena kontraktu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | La Repubblica | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Milionáři | Miliardáři | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Index britských akcií FTSE 100 | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Portfolio fondu | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Britské hospodářství | Ekonomika Británie | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | FactSet | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Sinopec | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Obchody na pražské burze | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Credit Suisse Group | Japan Exchange Group | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Index amerických akcií | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Hlavní ekonom britské centrální banky | Libra k americkému dolaru | Quantum | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Softbank | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Bisnode | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Skupina G7 | Monopoly | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Rada MMF | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | Finanční podniky | Pantheon Macroeconomics | IHS Markit | Index KOSPI | Fondy rizikového kapitálu | ex | Akcie firem | Makléřské firmy | Rystad Energy | Fúze a akvizice | Obchodování ropy | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Tradeo | Cena palladia | Sladká ropa | Ceny pšenice | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Anadarko Petroleum | Coinbase | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Roklen24 | Obchodování s kryptoměnami | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Palladium | Václav Pech | ERM-2 | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | LYNX Trading | Creditreform | Hodnota fúzí a akvizic | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Oxfam | Robinhood | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | EY ITEM | Digitální peněženky | Tržní očekávání | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Geopolitická rizika | Spotové obchodování | Zvýšení těžby ropy | Obchodní války | LYNX webinář | Finančník George Soros | Hodnota majetku | Německá centrální banka | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Členové Evropské unie | Rozvojové ekonomiky | Přijetí eura | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Tok investic | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Slabý jüan | Objem obchodování | Japonský akciový index | CSI 300 | Americká investiční banka | Forint | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Czech Fund | HKD | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Julius Baer | Trh s ropou | Finanční skupina | Výsledek amerických voleb | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Long obchod | Roční výnos | IG | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Prognóza ECB | Aktivita na trhu | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Oživení akcií | Jednotná měna | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Globální index | Financial Times (FT) | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Akcie technologických podniků | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ztráta ČNB | Výsledková sezóna v USA | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Zahájení výsledkové sezóny | Vývoz do Británie | Vysoké zisky | Podnikové investice | Globální dluh | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Státní fond | Zájem investorů | Obchodujte ropu | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Short obchod | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | Sójové boby | Infineon | Analytici Morgan Stanley | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Silnější euro | Akcie klesají | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Růst cen zlata | Lari | Wealth Management | Prezidentka ECB | Volný čas | Cena diamantů | FinCEN | Štěpení akcií | Ropné akcie | Akcie Netflixu | Obchodní pásmo | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | Pokles cen | Akcie automobilky | Ekonomika Hongkongu | Primární rozpočet | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | SEBA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Indická ekonomika | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Nejlidnatější země světa | WeWork | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Napětí v Hongkongu | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Depozitní sazby | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Majitel firmy | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Britské domácnosti | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | Tamás Varga | Snížení daní | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Jihokorejská centrální banka | Předstihové indikátory | CFRA Research | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | První banky | Stav ekonomiky | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Jednání o brexitové dohodě | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Následky krize | Hospodářské krize | Devalvaci měn | McKinsey | ByteDance | TikTok | Huawei | Vatikán | Digitalizace | Trump dnes | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Institut WIFO | WIFO | Ropná firma | Investiční skupina | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Investice do ropy | Ropné firmy | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Indigo | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zájem o investice | Státní investiční fond | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Hluboká recese | Vyšší volatilita | Provozní zisk před odpisy | Včerejší obchodování | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | IIF | Celosvětový dluh | Obchodovat na burze | Čínská firma | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | BDI | Institut německého hospodářství | IW | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Vývoz z Japonska | Přebytek obchodu | Index DOW | Údaje o obchodu | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Co bude | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Citadel | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Výměny akcií | Nálada podnikatelů | Rozdělení zisku | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banka | Walt Disney | Disney+ | Prodeje státních dluhopisů | AFP | Švýcarská ekonomika | Finanční rezervy | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Počet nezaměstnaných v Německu | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Michal Šnobr | NN Investment Partners | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | PLN | Mario Centeno | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Propouštění | McLaren | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Standard Oil | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | SoftBank Group | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Spotřebitelské ceny v Číně | Výzkumný institut | NAFTA | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Dovoz aut | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | Americká ropná společnost | První den obchodování | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | FTC | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Nissan Motor | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Czech Media Invest | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | Jaderné elektrárny | Nižší ceny ropy | Úroky | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | Šperky | Kupní síla | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Optimismus investorů | Nálada německých spotřebitelů | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | SUGAR | EY | Zisk čínských průmyslových firem | Důvěra domácností | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Snižování stavů | ACEA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek Zuckerberga | Index šanghajské burzy | Izraelská ekonomika | Minimální rezervy bank | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Investiční platformy | Investiční ředitel | Singapurská ekonomika | Singapurský premiér | Lee Hsien Loong | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Americký index | Wirecard | Slabý ekonomický růst | Růst hrubého domácího produktu | Bart van Ark | Singapur | Růst akciových trhů | Hospodaření | Paschal Donohoe | Údaje ministerstva | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Chris Williamson | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | CFRA | List Financial Times | Výrobce elektrických aut | Míra inflace v eurozóně | CRIF | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Hospodářské statistiky | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Centrální vláda | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Katastrofální dopady | Tvorba zisku | Solidní výnosy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Hospodaření ČNB | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Bankroty | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Zájem o dolar | Nájmy | Eskalace obchodního napětí | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Britské podniky | Thomas Pugh | Akcie HP | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Krach | Očekávaný vývoj | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Vlastní digitální měny | Paypal Holdings | Lepší zítřky | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Midstream | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Koruna oslabuje | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Impérium | Reakce investorů | Virus | Vir | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | České měny | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jednatel | Konzultant | Certifikace | Vysoká inflace | Akcie na burze v Hongkongu | Las Vegas Sands | Las Vegas | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Cena akcií Applu | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Analytici Capital Economics | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Zdanění bohatých | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Akcie automobilky Tesla | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Cena akcií Tesly | BP | Zvýšení sazeb v Polsku | Prodeje aut | Americká společnost | Údaje o vývoji trhu práce | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Warner Music | Warner Music Group | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | Ed Sheeran | Bruno Mars | Madonna | Metallica | SEC | Access Industries | Pozice nahrávacích společností | NFP | Rozhodování | Snowflake | Palantir | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Oživení britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Průmysl eurozóny | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Hospodářství Evropské unie | Dnes na forexovém trhu | Inflace v lednu | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Zhejiang Huayou Cobalt | Největší švýcarské banky | Správci aktiv | Index CSI 300 | Prudký propad | Střední podniky | Quincy Krosby | Index aktivity | Ekonomika Saúdské Arábie | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Tim Duy | The Fed Watch | Cestovní kanceláře | Jižní Korea | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Vzestup inflace | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Gita Gopinathová | Ekonomika Evropské unie | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Technická recese | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Royal Dutch Shell (RDSA) | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Oldřich Dědek | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Světové organizace | Kabinet | Měny z regionu | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Zrychlení inflace | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Dnes klesly akcie | Snížení dividendy | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Ekonomický rozvoj | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Michael Feroli | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Pomoc od vlády | Počet nakažených | Úvěrový program | Aktuální situace | Německý hospodářský institut | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Účetní ztráty | Loňský zisk | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Louisiana | Internetový obchod | Obchod Amazon | Euro na dolar | Bilion dolarů | Prodeje domů | Zisk bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Norská vláda | Ekonomiky zasažené krizí | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Unilever | Katar | Salmán | Komentátor | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Rozpočet Německa | Hotovost | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Futures na americké akcie | Rizika Itálie | Nákup aktiv | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Američtí demokraté | Zdraví ekonomiky | Německý akciový index | Spoření | Záchranný fond eurozóny | Klaus Regling | Šéf ESM | Úvěrové linky | Stabilizační mechanismus | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | České státní dluhopisy | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Výhled tvorby zisku | Tvorby zisku | Hospodářská činnost | Město New York | Andrew Cuomo | Počet nakažených ve Spojených státech | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Ratingová agentura S&P | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | České vlády | Fundamentální zprávy z USA | Nouzový úvěr | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Buy-stop | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Abbott Laboratories | Podniky ze zdravotního sektoru | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Nigérie | Angola | Alžírsko | Společnost Walt Disney | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Aktivita v průmyslu eurozóny | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Luno | Války | Schodek | Petr Zahradník | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Realitní firmy | Růst nezaměstnanosti | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Závislost | Náročná práce | Práce | Výraznější pokles | ADB | Rozvojová banka | Vláda USA | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Týdenní nárůst | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Globální trh s ropou | Cushing | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Ministři EU | Chudé země | Organizace ILO | Prezident Vladimir Putin | Devizové rezervy České národní banky | TPA | Jana Skálová | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Pesimistické odhady | Odhady nezaměstnanosti | Jihoevropské země | Ministři | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Obrovské snížení těžby ropy | Obrovské snížení těžby | Chřipka | Nárůst nezaměstnanosti | Velká ropná dohoda OPEC | Ropná dohoda OPEC | Ropná dohoda | Bezprecedentní opatření | Bezprecedentní časy | CIA | Španělé | Německé automobilky | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Státní příspěvek | Rozpočtový schodek USA | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Čínský celní úřad | Celní úřad | Výpadky | Activision Blizzard | Plán na spuštění ekonomiky | Spuštění ekonomiky | Guvernér státu New York | Jon Sopel | Rhode Island | Connecticut | Delaware | Massachusetts | Pensylvánie | Oregon | Více peněz | Anglo American | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Globální výhled | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Internetové televize | Televize Netflix | Prodej aut v EU | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Ministři financí Evropské unie | Rozvíjející se země | Američtí Demokraté a Republikáni | Demokraté a Republikáni | Odhady škod | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Potravinové krize | Květnový kontrakt | Japonský export | Madrid | CMC | Cena americké ropy | USO | Global Wealth Management | Kevin Flanagan | Výsledek čtvrtečního summitu Evropské unie | Propad ceny ropy | Propad ceny | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Doba na nákup ropy | SSHR | Producenti ropy | Měny zemí | Hrubý domácí produkt Číny | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Situace na trhu s ropou | ODS | Uvolňování karanténních opatření | Philippe Gudin | Reddit | Sociální síť | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Dluhopisy horší kvality | Soukromá spotřeba | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | IPS | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | WEI | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Americké státy | Očekávané výsledky | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Propad poptávky po ropě | Cenový propad | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | 737 MAX | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní výdaje | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Výjimečná situace | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Výzkumná skupina | Maloobchod | Michael O'Leary | Make UK | Zaměstnanci | Vývoj akcií Tesla | Oživení akcií Tesly | Letečtí dopravci | Dopravci | UBS Global | Vývoz z USA | Obchodní deficit Spojených států | Vývoz ze Spojených států | Soud | Maloobchodní tržby v eurozóně | Insolvence 2008 | Latinská Amerika | PEPSICO | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Hospodářství EU | Konečné výsledky průzkumu | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | UNWTO | ETN | Obchodní přebytek | KfW | Banka KfW | Rekordní zisk | Regulační orgány | Zboží z čínských e-shopů | Australská ekonomika | Wu-chan | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Leasing | Nedoplatky | Dluhy | Toyota Motor | Ben Broadbent | Viceguvernér britské centrální banky | Měnový výbor Bank of England | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Ceny zeleniny | Ústup inflace | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | Burza Binance | Nezaměstnanost ve Francii | Obchodní firmy | Ředitel ING | ING Tech | ING Tech Poland | Světové hospodářství | Investoři rizikového kapitálu | IT Orange | Výzkumné společnosti | Údaje od výzkumné společnosti | Preqin | PitchBook | Auta | JD.com | Dopad na cenu | Trh s diamanty | De Beers | Alrosa | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Manažerka | CL | Spekulovat | Moderna | Mluvčí MMF | Britský trh práce | Spolková vláda | Oživení globální poptávky | Prezident SB | Manažeři | GTAI | Čínská automobilka Geely | Čínská automobilka | Automobilka Geely | Contemporary Amperex Technology | Contemporary Amperex Technology Ltd | CATL | Contemporary Amperex Technology Ltd (CATL) | Eli Lilly | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Prodej starších domů | Prodej starších domů v USA | EasyJet | Pomoc lidem | Australská vláda | Akcie v Hongkongu | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Hikvision | Argentina | Spoluzakladatel | Proti trendu | Vládní pomoc | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Společnost Lufthansa | Kia | Automobilky na Slovensku | JDE | Společnost Warner Music | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Rizikovější měny | Unie | Propady HDP | Republikánský prezident | ČR | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Tempo růstu HDP | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hertz | Spolkový sněm | Nissan | Slabá poptávka | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Start-upy | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Majetek amerických miliardářů | Chuck Collins | Majetek Bezose | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | J.C. Penney | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | Süddeutsche Zeitung | ESRB | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Japonský parlament | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Globální poptávka | Tržní hodnota BP | Vlna insolvencí | Oklahoma | Plán investic | Hospodářský propad | Novartis | Novo Nordisk | Stimulační balík | Japonský vývoz | Český investor | Evropský automobilový sektor | Podpůrné programy | Propad cen | Dluh Británie | 100 procent HDP | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Analytické společnosti | Tiff Macklem | Infekce Covid | Changpeng Zhao | Vyšší daně | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Sam Stovall | Počty nových případů | Šéfové vlád | György Matolcsy | Státní pomoc | Mississippi | Práce z domova | Vlna koronaviru | Odkup vlastních akcií | Velké investice | Těžař plynu z břidlic | Těžař plynu | Chesapeake Energy Corp. | Chesapeake | Sankce proti Rusku | ONS | Úřad ONS | Objem aktiv | Letecký průmysl | Den obchodování | Nálada v japonském průmyslu | eSports | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Majetek šéfa Amazonu | Reshoring | Objem zakázek | Známky ekonomického oživení | Jasný signál | Situace na trhu práce | Zasedání MMF | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | Ekonomická předpověď | Setkání ministrů financí eurozóny | Ant | Červnová inflace | Sony | Japonská společnost | Fond obnovy | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Steve Jobs | Emirates | BBC prezident | Společnost Emirates | KLM | Akcie farmaceutické firmy | Úspěchy | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Tisková konference Bank of Canada | Inflace v Británii v červnu | Americká společnost Apple | Šance | SAE | Globální spotřebitelská důvěra | Globální index spotřebitelské důvěry | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Evropské investiční banky | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Indexy akcií | Indexy akcií pevninské Číny | Noble Energy | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Zakladatel Amazonu | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | Cybertruck | Deficit rozpočtu Austrálie | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Akcie těžařů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Komisař pro hospodářství | Evropský komisař pro hospodářství | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Trh s elektrokoly | Cowboy | Výrobci elektrokol | Exor Seeds | Exor | Index Ventures | Citymapper | Martin Mignot | BlueYard | Ciarán O’Leary | Balderton Capital | VanMoof | Ampler Bikes | Aerolinky Ryanair | Zisky čínských průmyslových podniků | Záchranné programy | Insolvence | World Tourism Barometr | Zisk OMV | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Důvěra | Turistický ruch | Index výroby | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Ant Group | Margrethe Vestagerová | Známky oživení | Philip Lane | Indonésie | Poptávka po oceli | Spotřeba oceli | Eurofer | Růst průmyslové výroby v Německu | Tempo růstu průmyslové výroby | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Růst zaměstnanosti | Interní informace | Pokles ruské ekonomiky | Quantum Fund | Open Society Foundations | Hyundai Motor | NYT | Zpomalování inflace | Letecká přeprava osob v Evropě | Letecká přeprava osob | Letecká přeprava | Přeprava osob v Evropě | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Výhled na příští rok | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Hodnota Trumpova majetku | Hodnota majetku amerického prezidenta | Kritici Trumpa | Setkání zemí OPEC | Zmrazení dluhu | Zmrazení dluhu chudých zemí | Hnojiva | Rystad | Základy fondu | Vládní koalice | Hodnota Applu | Největší naleziště zemního plynu | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Opatření proti dopadům pandemie | Projev šéfa centrální banky | Marc Chandler | Zvýšení daní | Unijní ministři | Analýza ceny | Tržby japonských firem | Zisk a tržby | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní index | Růst eura | Polská agentura | Zájem investorů o Polsko | Představitelé ECB | SPAC | Akcie SPAC | Klimatické změny | Larry Ellison | Steve Ballmer | Larry Page | Sergey Brin | Alice Waltonová | Guild Esports | Firma Guild Esports | Elektronický sport | Odborníci | Ekonomické odhady | Zdanění | Výhled globální poptávky po ropě | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Objem exportu | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Jošihide Suga | Výkon ekonomiky | Firma Snowflake | Nabídka Snowflake | Primární nabídka akcií společnosti Snowflake | Frank Slootman | Altimeter Capital | ICONIQ Capital | ICONIQ | Redpoint Ventures | Sequoia | Sutter Hill | Firma Berkshire | Výjimečná investice | Snížení emisí | Stefan Kooths | Celkové investice | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Oživení z pandemie | Novozélandská ekonomika | PX START | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | Ekonomické dopady pandemie | Společnost Playboy Enterprises | Playboy Enterprises | Playboy | Společnost Playboy | Akcie HSBC | Cena akcií britské banky | Zadlužení Německa | Akcie bankovních společností | Cena termínovaného kontraktu | Robusta | Arabica | Ropa dnes | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Německý rozpočet | Pandemie v Evropě | UR TRADE FIX | UR TRADE FIX Ltd | Politici | Podnikatelská důvěra v Německu | Oživení maďarské ekonomiky | Vyhlídky světové ekonomiky | Zakladatel firmy | Jacinda Ardernová | Asociace pro ropu a zemní plyn | NOG | Asociace pro ropu a zemní plyn (NOG) | PVM Tamas Varga | The New York Times (NYT) | Micron | Zadlužení země | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Renishaw | České strojírenství | Omezení výplaty dividend | Tokijská burza | Tokijská akciová burza | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Hugh Hefner | Mountain Crest Acquisition | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Druhá vlna koronaviru | ACS | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Epiq | Libertex | Španělská centrální banka | Guvernér španělské centrální banky | Šéf centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Nejvýraznější růst | Data centrální banky | Nová data centrální banky | Data centrální banky USA | Centrální banky USA (Fed) | Největší centrální banky | Největší centrální banky světa | Centrální banky světa | Energetický sektor | Vyjádření premiéra | Lockdown | Měnový fond | Naspers | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Nancy Pelosiová | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Oživení německé ekonomiky | Globální veřejný dluh | Filmová společnost | Hodnota fúzí | Jihokorejské společnosti | Norský státní investiční fond | Majetek fondu | Norský parlament | Éra fosilních paliv | První peníze | Nicolai Tangen | Statens pensjonsfond Utland | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Akciové portfolio fondu | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Andorra | Nařízení | HDP Asie | Interfax | Newmont | Prodej starších domů ve Spojených státech | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | První obchodní den | Společnost Ant Group | Holger Schmieding | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Společnost Pfizer | Oživení čínské ekonomiky | Celosvětová poptávka po zlatě | Akcie čínských technologických gigantů | Coloseum | Skupina Coloseum | Letecká doprava | Polská vláda | Snižování daní | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Vývoji vakcín | Vývoji vakcín proti covidu-19 | Jemen | Představitelé americké centrální banky | Ministerstvo energetiky | Životní prostředí | GameStop | LATAM Airlines | Virgin Atlantic | Sazby v Číně | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | Lego | Očkování | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | NBP | CMI | Orbán | Trumpova vláda | Částečný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Fiskální stimulační balíček | Citadel Securities | Makléřská firma | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Carnival | Provozovatelé výletních okružních plaveb | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Lenovo | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Výhled na rok | Pokles zásob | Singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu | Městský stát | Premiér Lee Hsien Loong | Počasí | Růst ceny | Pandemie v Německu | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Počet bankrotů v USA | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Chris Kruse | Silné oživení | Bloomberg Markets | Samsung Electronics | Zdravotní péče | Racionální rozhodnutí | TUI | TUI Group | Akcie Twitteru | JD | Svaz BDI | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Ceny diamantů | Producent diamantů | Futures na indexy | WU | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | Streamovací služby | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Nárůst ceny | Norský státní fond | HNA | HNA Group | Hainan Airlines Holding | Hainan Airlines | HNA Innovation | CCOOP Group | CCOOP | HNA Technology | Bohai Leasing | HNA Infrastructure | Restrukturalizace HNA | Swissport | Ingram Micro | Fraser Howie | Společnost HNA | China Development Bank | Problémy s likviditou | Bidenovy návrhy | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Kuaishou Technology | Akcie Kuaishou | Wealthy Securities | Louis Tse | Tencent Holding | Activision | Blizzard | Kauza Reddit | Oživení evropské ekonomiky | Automobilka Tesla | Poptávka po stříbře | Globální poptávka po stříbře | Silver Institute | FTX | Daniel Silver | Kov | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Bilance obchodu | Globální zadlužení | Celosvětové zadlužení | V4 | Evropský výrobce letecké techniky | Plán zavedení eura | Súdán | Očkovací program | Air | Celosvětová poptávka | Míra inflace v Německu | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | Pandemická omezení | Akcie AT&T | Výrazný růst | Výhled růstu ekonomiky | Ministerstvo financí USA | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Vývoj pandemie | Louise Dicksonová | Hodnota hotovosti | Hodnota hotovosti v oběhu | Fungování ČNB | Suezský průplav | Discovery | Hrubý národní důchod | Dakota Wealth | Míra úspor | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Práva na dividendu | Nízkoúročené půjčky | Země se středními příjmy | Blízká budoucnost | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | LEAG | Občané eurozóny | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Vstupní náklady | AA | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Island | Emise skleníkových plynů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Pakt stability a růstu | Tempo ekonomického růstu | Nabídka zlata | Hospodaření firem | Situace v eurozóně | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Hospodářské stimuly | Dovoz z USA | Počet bankrotů v Evropě | Malta | Phil Flynn | Těžaři | Oslabení | Zisk před zdaněním | Aktualizace výhledu | Paytm | Poskytovatel digitálních plateb | Růst úroků | Prodejní ceny | Naše hospodářství | Tržní hodnota akcií | Ruský ministr | Impulzy | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Omezování nákupů aktiv | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Sell obchod | Dodávky plynu | Obyvatelé eurozóny | Akcie technologických firem | Finančně technologická společnost | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Jean-Claude Brou | Západoafrické země | ECOWAS | Eco | Ghana | Libérie | Senegal | Mali | Prezident komise | Plán na zavedení jednotné měny | Zdanění firem | Zvyšování daní | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Oligopol | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | CO2 | Obchodování na trhu | Solární panely | Gruzie | Největší světové kryptoměnové burzy | Deficit nabídky | El País | Parrot Analytics | Akcionáři ČEZ | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Paradox | Nová vlna epidemie | Vlna epidemie | Výhled globálního růstu | Šíření vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Varianty koronaviru | Nakažlivé varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Počet nezaměstnaných | Hospodářské dopady pandemie | Dopady pandemie covidu-19 | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Libertex Group | Technologie | Americký výrobce | Aktivita zpracovatelského sektoru eurozóny | Zrušení limitu pro výplatu dividend | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Plnění objednávek | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Přebytek rozpočtu | Malý přebytek rozpočtu | Analytici JPMorgan | Kontejnerová loď | Koncentrace | Egypt | Výkonná rada MMF | TSMC | Jednání o těžbě | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Příliv ropy na trh | Šíření nových variant koronaviru | Zotavení globální ekonomiky | Míra inflace v USA | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | Mutace delta | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | Přístup k měnové politice | Divize | Výsledky breakoutových strategií | Načasování | Varianta delta | Ministři financí zemí Evropské unie | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Google Play | Nasdaq v New Yorku | Bilion | Nedostatek zboží | University of Michigan | Úřad pro ochranu osobních údajů | Dvojité recese | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Zvýšení rezerv | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Rozšíření nouzových rezerv | Special Drawing Rights | Special Drawing Rights - SDR | SDR | Posílení rezerv | Peníze z rezerv | Postoj USA | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští výrobci | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Pioneer Natural Resources | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Investiční služba | David Kostin | NN IP | NN Investment Partners (NN IP) | Medián | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Výrobní inflace | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Americká ministryně financí | Saleha Mohsinová | Steve Daines | Republikánský senátor | Aktivistické skupiny | 350.org | Konference v Jackson Hole | Jmenování Powella do čela Fedu | Jmenování Powella | Funkční období | Vlna pandemie | Virgin Orbit | Nedostatek čipů | Bloomberg News | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | Koronavirová mutace | Koronavirová mutace delta | Dopad mutace delta | Digitální platby | Hurikán Ida | Káva robusta | Polská inflace | Evergrande | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Hlavní německý akciový index | Hlavní německý akciový index DAX | Automobilový holding | Porsche SE | Puma | Výrobce sportovního zboží | Holding Porsche SE | Energetika | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | OANDA Edward Moya | Guvernér NBP | Celková nabídka | Extrémní počasí | Macau | Editis | Vydavatelství Editis | Čínské realitní společnosti | Metal Focus | WarnerMedia | Warner Bros | A321Neo | Dopady epidemie | Evergrande dnes | Letecké leasingové společnosti | Leasingové společnosti | Pronajímatelé letadel | Airlines Economics | Air Lease | Steven Udvar-Hazy | Udvar-Hazy | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | BNP | Investice do těžby | Problémy s nedostatkem elektřiny | FDP | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Dohoda skupiny OPEC | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Globální inflace | Organizovanost | Dosažení dohody | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Napjatá situace | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Energetické krize | Prodeje ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | ITA | Alitalie | Změny na trhu | Společnost Robinhood | Americký podnikatel | Bosch | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Vlastní sociální sítě | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Zásobníky Gazpromu | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Barnabás Virág | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Avis | Avis Budget | SunPower | IG Metall | Česká národní banka (ČNB) | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Průmyslový sektor | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Coal India | UNDP | TIM | Mise MMF | Index technologického trhu | Booking Holdings | Booking | Změny klimatu | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | | Omezování nákupů dluhopisů | Varianta koronaviru | Vietnam | Občanské války | Globální problémy | Zlotý | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | L'Oréal | Ekonomické ztráty | Nakažlivější varianta koronaviru | Globální emise | Bidenova administrativa | Joachim Nagel | Základní sazba | Focus | Magyar Nemzet | MTI | Agentura MTI | Resolution Foundation | Kritéria konvergence | Konvergence | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Tržní hodnota Applu | Miliardy USD | Kosovo | Kartel OPEC+ | Altria | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Srí Lanka | Ruský plyn | Instacart | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Míra inflace v Maďarsku | Diamant | Húsíové | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Digitální ekonomiky | Teams | Oživení exportu | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Švédská společnost | Finanční rok | Spirit Airlines | Konsolidovaný čistý zisk | Bain & Company | Bain | Glapinski | Firma Twitter | Mattel | Výrobce hraček a her | Výrobce hraček | Robert Pavlik | Čtyřdenní pracovní týden | Útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Počet soukromých bankrotů | Počet soukromých bankrotů v Německu | Anexe Krymu | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Odkup svých akcií | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Separatistické regiony | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Norbert Rücker | Prudký růst ceny ropy | Růst ceny ropy Brent | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Ruské banky | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Kyjev | Studená válka 2.0 | Studená válka | Regionální konflikt | Mezinárodní vztahy | Jak naložit s investicemi | MWh | Společnost TotalEnergies | Situace na Ukrajině | Evropská komisařka | Polská centrální banka (NBP) | Emise CO2 | Leonardo | Zkapalněný zemní plyn | Prezident OPEC | Bruno Jean-Richard Itoua | Naftogaz | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce | Výkyvy kurzu | Pokles inflace | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Dluhopisy na financování výdajů | Financování výdajů | Pokles dolarového indexu | Největší ekonomika ve střední Evropě | Bank Pekao | Hnědé uhlí | Západní sankce | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Představitelé MMF | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Huayou Cobalt | Americký výrobce elektromobilů | Vysoké ceny energií | Poslanec | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Růst cen energií | Petr Fiala | Atlantia | Akcie italské společnosti | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | GoTo | Největší indonéské technologické společnosti | Indonéské technologické společnosti | Warner Bros Discovery | WBD | Ex-date | Realitní trhy | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Zákonodárci | Vlastnictví | Veřejně obchodovaná společnost | Obchodovaná společnost | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Zelenskyj | Philip Newman | Nárůst spotřeby stříbra | Nákup stříbrných mincí | Šéf Světové banky | Kryptoměnová burza Binance | Miliardář Elon Musk | Středoafrická republika | Rostoucí ceny energií | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | Huw Pill | Splátky úroků | PIF | IPEF | Svaz německého průmyslu | Christopher Waller | Ceny plynu a elektřiny | Peter Kažimír | Ekonomika Srí Lanky | Ranil Vikremesinghe | Ostrovní země | ZEN | Přijetí | Pochybení | Poskytovatelé komunikačních služeb | Wynn Resorts | WYNN | Maxim Rešetnikov | Snížení inflace | Stagnace poptávky | OvalX | Zvýšení úroků | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Centrum | Zavedení eura v ČR | Eurasia | Výrobce čipů Nvidia | Zpráva o inflaci | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Akcie Disney | Načasování vstupů | Premiér Petr Fiala | Plyn pro evropský trh | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Cineworld Group | Restrukturalizace dluhu | Reálné příjmy domácností | Cronos-1 | Dovoz z Ruska | PlayStation 5 | PlayStation | Přispění vlád | Bolest | Společnost S&P Global | Obilí z Ukrajiny | Béžová kniha Fedu | Soukromý majetek | Objem majetku | Marka | Počet dolarových milionářů | Kepler Cheuvreux | Recese v eurozóně | Arménie | Internetová společnost Twitter | Český statistický úřad (ČSÚ) | SK Hynix | Telekomunikační společnost | Akcie Orpea | Orpea | Sudán | Jižní Sudán | Snižování počtu zaměstnanců | Korporace | Expertní komise | Rozvojové země | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Tržní ekonomiky | Výběry | Bali | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Průmyslové firmy | Výrobci spotřebního zboží | CZ | Zdravotní sestry | Gruzínská vláda | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Příliv migrantů | Vstupní S/R zóny | Donohoe | Čínský dovoz a vývoz | Dovoz a vývoz | Souhrnná hodnota | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Obchodní trendy | Spotřeba uhlí | Měnová unie | Snižovat daně | Protiinflační opatření | Španělský premiér | Španělský premiér Sánchez | Španělský premiér Pedro Sánchez | Premiér Pedro Sánchez | Právo | Ceny letenek | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Produktovody | Sdružení výrobců automobilů | Belgická vláda | Nejdůležitější události | FDIC | Šíření covidu | ChatGPT | OpenAI | Spotřeby plynu | Petr Pavel | Extrémní bohatství | Digital Currency Group | DCG | Digital Currency Group (DCG) | Kryptoměnová burza Luno | Burza Luno | Krátkodobý hospodářský výhled | Americká ekonomika podle MMF | Prezident Petr Pavel | NXP | Invest | Poptávka po zlatých slitcích | Botswana | Vyšší náklady | Vedení firmy | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Znovuotevření čínské ekonomiky | Euro 7 | NHTSA | PAP | Agentura PAP | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | Globální emise oxidu uhličitého | Ženy | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | Soupeření | First Republic | Miliardy švýcarských franků | First Republic Bank | Zadlužená Srí Lanka | Válka | Černá Hora | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | Spojení | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Asie | Překážky | Dceřiné společnosti | Investiční ředitelka | Vysoké úrokové sazby | Propad zisku | Surový cukr | Ministerstvo financí dnes | Závazek | Srovnávací základna | Celková investice | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Náklady na půjčky | Největší zásoby niklu | Největší zásoby | Zásoby niklu | Největší zásoby niklu na světě | Baterie | Partnerství | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | BYD | Pravidla regulace | Srbsko | Dekret | Zakladatel | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Americká zábavní společnost | Zábavní společnost | Litva | Ruské diamanty | Velké problémy | Přesun výroby | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Kongo | Státní svátek | Světová rada pro zlato | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Směřování | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | Plochy kanceláří | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | Shein | Fáze výroby | Bunge | Viterra | Reálné příjmy | Monitorování | Jonathan Lok | Ceny syntetických diamantů | Uměle vytvořený diamant | Vytvořený diamant | Edahn Golan Diamond Research & Data | Edahn Golan | Syntetické diamanty | Největší ekonomiky | Hynix | Nižší ceny | Threads | Síť Threads | Návrh rozpočtu na příští rok | Zájem o solární panely | Podnikatel Elon Musk | Chatbot | Linda Yaccarinová | Forever 21 | Řetězec Casino | Rzeczpospolita | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Cla na dovoz | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | Gartner | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Edward | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Americká pravidla | Zavedení digitálního eura | Pomoc pro Ukrajinu | Globální miliardářská daň | Miliardářská daň | Rostoucí nerovnost v majetku | Nerovnost v majetku | Mezinárodní tlak | Tlak na miliardáře | Spuštění automatického sdílení informací | Gabriel Zucman | PiS | Schopnost řešit problémy | Lesnictví | Baterie do elektromobilů | Dovoz do Číny v říjnu | Čínský prodejce módy | Čínský prodejce módy Shein | Firma Shein | Americká energetická společnost | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Embargo na ruské diamanty | Slevy | Niger | Burkina Faso | Odbyt osobních počítačů | Pandemie covidu | Dopravní subvence | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Rok 2024 | Ernie | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | Letadla | STAN | Zpomalení globálního růstu | Ekonomický růst v letošním roce | Růst v letošním roce | Indermit Gill | Organizace Oxfam | Firmy z Jižní Koreje | Přední technologické firmy | Analýza Oxfamu | Obrat hlavního indexu PX | Přežití pražské burzy | Firma Nike | Oblečení | Fabio Panetta | W1 | Umělé inteligence (AI) | Mluvčí | Akcionáři firmy | Evropské záležitosti | Prodeje | Lenovo notebook | Chytrý prsten | MWC | MWC v Barceloně | První chytrý prsten | Prsten | Oblasti umělé inteligence | Oblasti umělé inteligence (AI) | Gigant Lenovo | Technologický gigant | Čínský technologický gigant | Jihokorejský výrobce elektroniky | Hon Pak | Samsung Health | Hodnocení vitality | Sledování zdravotního stavu | Čínská firma Lenovo | Firma Lenovo | Informace pomocí umělé inteligence (AI) | Informace pomocí umělé inteligence | Nový notebook | Stylus | Společnost Lenovo | Výrobci osobních počítačů | Prodej počítačů | Výsledky hospodaření evropských firem | Hospodaření evropských firem | Konflikty | Deindustrializace | Nejchudší země | Záchrana švýcarské banky | Občané | SOK | Barron's | Fernando Leibovici | Baltimore | Přístav Baltimore | Xcoal Energy & Resources | Xcoal Energy | Xcoal | Ernie Thrasher | Zříceného mostu v Baltimoru
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Pandemie a práce z domova
Pandemie COVID
Pandemie covidu
Pandemie covidu-19
Pandemie COVID 19
Pandemie Covid19
Pandemie COVID-19
Pandemie koronaviru
Pandemie letos
Pandemie nemoci

Následující klíčová slova

Pandemie v Česku
Pandemie ve Spojených státech
Pandemie v Evropě
Pandemie v Německu
Pandí dluhopisy
Pandora
Pandora Papers
Pandu Riono
Panelová diskuze
Panelové diskuze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít