Klíčová slova - Kapitálové trhy

C:\fakepath\italie.jpg

Itálie prý svůj návrh rozpočtu nezmění

24.10.2018 Itálie svůj návrh rozpočtu na příští rok nezmění. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí RTL to dnes řekl vicepremiér Matteo Salvini. Evropská komise (EK) přitom v úterý rozpočtový plán italské vlády odmítla a dala Římu tři týdny na předložení návrhu nového.
C:\fakepath\italy.png

EK odmítla plán rozpočtu Itálie

23.10.2018 Evropská komise (EK) odmítla plán italské vlády na podobu rozpočtu na rok 2019 a dala Římu tři týdny, aby předložil návrh nový. Ve Štrasburku to dnes novinářům řekl místopředseda Evropské komise pro euro, sociální dialog, finanční stabilitu a kapitálové trhy Valdis Dombrovskis. Odmítavý pohled komise na plán rozpočtu se schodkem 2,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP) při vysokém zadlužení země nezměnilo podle něj ani pondělní vysvětlení italské vlády.
img

Makléř – česká verze Vlka z Wall Street ode dneška v knihkupectvích!

04.10.2018 Dnes vychází v nakladatelství Albatros Media kniha Makléř od Martina Kodýdka. Příběh obyčejného mladíka, který po vysoké škole nastoupí do největší pražské makléřské firmy zaujme především autenticitou. Jak by také ne, když autor pracoval v tomto sektoru patnáct let a burzovní prostředí dokonale zná.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar dnes mírně klesnul

18.09.2018 Americký dolar dnes mírně oslabilo zostření obchodního konfliktu mezi Čínou a Spojenými státy. Peking reagoval na pondělní oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o nově zavedených clech na čínské zboží ohlášením dalších čínských cel na americké zboží.
img

Cla za 200 miliard dolarů poškodí čínskou ekonomiku

18.09.2018 „Lze očekávat, že Čína se bude proti novým americkým clům bránit odvetnými opatřeními. V takovém případě nebude druhá fáze zavádění cel trvat příliš dlouho a rovnou se přejde do třetí fáze, ve které budou uvalena cla na téměř celý čínský vývoz do Spojených států,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Fidelity International: Celosvětová finanční krize přinesla i pozitiva, odpovědné investice zažily rozmach

13.09.2018 Před deseti lety ukončila celosvětová finanční krize investiční éru, ve které byly jediným kritériem při rozhodování o investicích kompetitivní výnosy. Zahájila nové období, v němž se do popředí dostaly odpovědné zásady, které zahrnují péči o životní prostředí, sociální oblast i témata z oblasti corporate governance (ESG). „Nástup těchto hodnot do investic by však bez krize trval mnohem déle,“ říká Hiroki Sampei, engagement ředitel japonské pobočky společnosti Fidelity International.
img

Makléř – česká verze Vlka z Wall Street míří na trh

12.09.2018 4. října vychází v nakladatelství Albatros Media kniha Makléř od Martina Kodýdka. Příběh obyčejného mladíka, který po vysoké škole nastoupí do největší pražské makléřské firmy zaujme především autenticitou. Jak by také ne, když autor pracoval v tomto sektoru patnáct let a burzovní prostředí dokonale zná.
img

Rozbřesk: Řecko mimo záchranný program

20.08.2018 Nový týden začíná pozitivní zprávou o tom, že Řecko opouští záchranný program a může znovu zamířit na mezinárodní kapitálové trhy. V jaké kondici? Po dlouhé řadě škrtů, reforem a jednom oddlužení ze strany soukromých věřitelů, kteří odepsali dluhy za cca 100 mld. eur, aktuálně řecký celkový veřejný dluh dosahuje zhruba 323 mld. eur a odpovídá tak – podle údajů za první kvartál letošního roku – 180 % HDP. Většinu z této částky dnes tato země dluží ostatním členským zemím eurozóny, zatímco jen necelou jednu třetinu z této částky představují dluhopisy.
img

ESMA upravuje pravidla obchodování s CFD

10.07.2018 Na základě rozhodnutí evropského orgánu pro kapitálové trhy ESMA, dochází s účinností od 1. srpna 2018 k následovným změnám:
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Dombrovskis je před summitem optimistický ohledně změn eurozóny

20.06.2018 Místopředseda Evropské komise pro euro, finanční služby a kapitálové trhy Valdis Dombrovskis je "opatrně optimistický" před diskusí šéfů států a vlád o reformě eurozóny koncem příštího týdne. K jeho hodnocení prý kladně přispěla také úterní dohoda na tomto tématu mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
img

Saxo Bank klientům nabídne čínské „áčkové“ akcie

20.06.2018 Saxo Bank, přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, oznámil, že do své globální multi-asset nabídky přidává čínské áčkové akcie. Klienti společnosti je mohou obchodovat na burzách v Šanghaji a Šen-čenu. Saxo Bank tyto akcie do své nabídky přidává v poměrně zajímavé době, kdy se dostávají na index MSCI rozvíjejících se trhů. Regulační orgány navíc nedávno zvýšily denní limit pro obchodování prostřednictvím programu Stock Connect na čtyřnásobek. Hong Kong Stock Connect umožňuje mezinárodním i čínským investorům obchodovat s cennými papíry na vzájemných trzích.
img

Ultimátní průvodce pro obchodování ETF

08.06.2018 Pojem ETF se v posledních letech stále více objevuje ve spojení s obchodováním na burze. Ale rozumí obchodníci, co se pod pojmem obchodování ETF skutečně skrývá?
img

Saxo Bank představuje novou obchodní platformu pro aktivní obchodníky a firemní klienty

15.05.2018 Přední fintech specialista Saxo Bank zaměřený na multi-asset obchodování a investice i nadále mění podobu budoucnosti obchodování. Saxo Bank dnes představuje novou obchodní platformu pro aktivní profesionální obchodníky a firemní klienty SaxoTraderPRO. Platforma nabízí jedinečnou kombinaci všestrannosti, uživatelské přívětivosti a jednoduchého intuitivního způsobu ovládání.
img

Alibaba plánuje vstup na akciovou burzu v Číně

16.03.2018 Čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding pracuje na plánu nabídky svých akcií na domácím, čínském trhu. S odvoláním na informované zdroje o tom dnes informoval list The Wall Street Journal (WSJ). S akciemi Alibaby se od roku 2014 obchoduje na burze v New Yorku.
img

Technická analýza: Rozhodnutí o clech visí nad ropným trhem jako bouřkový mrak

15.03.2018 I přes růst produkce na americkém kontinentu zůstává cena ropy relativně stabilní. Letargie, která na trhy dosedla, je živena výroky amerického prezidenta, u kterého není o překvapivá rozhodnutí nouze. Poslední z nich, totiž rozhodnutí o zavedení cel na dovoz oceli a hliníku, se usadilo nad trhy jako bouřkový mrak a všichni s napětím vyčkávají, kam blesk uhodí nejdřív. Prvotní nadšení ropných býků, podle kterých zavedení cla znamenalo jistou překážkou americkým těžařům, se brzy rozrostlo v obavu mezinárodního rozměru. Pokud se dalším významným exportérům, mezi které se řadí i EU, nepodaří vyjednat výjimky z cel, mohl by se nárůst dodatečných nákladů projevit v celosvětovém měřítku. V takovém případě by se kontrakce ekonomiky zprostředkovaně negativně projevila i na spotřebě ropy.
img

Růst úrokových sazeb je světový trend. Ovlivní to cenu akcií i kurzy měn

22.02.2018 „Úvahy amerických centrálních bankéřů mají silný vliv na vývoj akciových trhů. Po zjištění, že úrokové sazby by se mohly zvyšovat rychleji, došlo k propadu cen akcií. Předpoklad vyšších úrokových sazeb naopak posílil hodnotu dolaru,“ komentuje hlavní makléř BH Securities Martin Vlček.
C:\fakepath\TOP5-18012018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.01.2018 1) Americké, australské, britské nebo například hongkongské burzy se od začátku roku dostaly na historické rekordy. Další kapitálové trhy pak prolamují svá několikaletá maxima. Třeba japonské akcie jsou nejdražší od konce roku 1991 a například pražská burza se dostala na úrovně, které byly naposledy k vidění v srpnu 2011.
C:\fakepath\ceska koruna 28072013.png

Volba prezidenta prý nebude mít na trhy vliv

14.01.2018 Výsledky prvního kola prezidentské volby dopadly podle očekávání a nebudou mít bezprostřední vliv na kapitálové trhy, stejně jako výsledek druhého kola za 14 dní. Ten by mohl mít daleko větší dopad na vyjednávání o české vládě, pokud by Jiří Drahoš porazil stávající hlavu státu Miloše Zemana. Vyplývá to z vyjádření analytiků pro ČTK.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Globální finanční stabilita zesílila

11.10.2017 Globální finanční stabilita se díky hospodářskému oživení zlepšila, mimořádně uvolněná měnová politika a rostoucí zadlužení nicméně vytvářejí rizika pro budoucí vývoj. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Patria Finance

04.09.2017 Společnost Patria Finance, a.s. je licencovaným obchodníkem s cennými papíry v rozsahu stanoveném Českou národní bankou, která nad ní rovněž vykonává dozor. Patria Finance, a.s. je stoprocentní dceřinou společností Patria Online, a.s. a je součástí skupiny KBC. Společnost Patria Finance, a.s. byla zapsána do obchodního rejstříku dne 23. 5. 2001 pod identifikačním číslem 26455064. Základní kapitál společnosti činí 150 mil. Kč.
img

Saxo Bank v pololetí ohlásila 45% meziroční nárůst čistého zisku

04.09.2017 Skupina Saxo Bank ohlásila čistý zisk za prvních šest měsíců roku 2017 ve výši 229 milionů DKK, což je 45% nárůst oproti prvnímu pololetí roku 2016. Kolaterální vklady klientů nadále rostly až na rekordních 98,3 mld. DKK. I přes nízkou volatilitu dosáhl pololetní provozní příjem skupiny 1,56 mld. DKK oproti 1,46 mld. DKK v pololetí roku 2016. S blížícím se 25. výročím založení banky nabírá na síle digitální transformace.
EURUSD-31082017-LV-5.png

EUR/USD pohledem analytiků ING

31.08.2017 Analytici ze společnosti ING (oddělení FX Strategy Research) poznamenali, že americký dolar (dolarový index) dokázal částečně umazat úterní ztráty a uzavřel výše, ale i tak investory odrazuje. Ti totiž hledají příležitosti jinde s vyšším výnosem.
img

Obrázky dňa: Dôvera v schopnosť Trumpa nakopnúť ekonomiku klesá. A s ňou aj dolár

20.07.2017 Optimizmus ohľadom Trumpovej ekonomickej agendy vyprcháva. V rámci prieskumu spotrebiteľskej dôvery sa University of Michigan dotazuje aj na to, či ľudia počuli v médiách pozitívne správy o ekonomických politikách vlády. Kým bezprostredne po voľbách percento respondentov, ktorí zaznamenalo pozitívne správy explodovalo, zo zhruba nuly nad 25%, tak v posledných mesiacoch prišla korekcia. Aktuálne je to menej ako 15%. Ostatne, nie je to prekvapivé, Trump zatiaľ nič nespravil, dokonca sa mu nepodarilo ani zrušiť Obamacare a o masívnych investíciách do infraštruktúry a obchodnom protekcionizme je zatiaľ Biely Dom podozrivo ticho (@economics):
img

Řecko nutně potřebuje odepsání významné části svého dluhu

29.05.2017 Ministři financí zemí eurozóny se v pondělí nedokázali dohodnout na uvolnění další splátky finanční pomoci pro neudržitelně zadlužené Řecko. Řecká vláda přitom další peníze od mezinárodních věřitelů nutně potřebuje, aby mohla v červenci splatit dluhy ve výši 7,5 miliardy euro.
img

Omezené obchodování - státní svátek v USA

29.05.2017 Memorial Day - s ohledem na státní svátek v USA tzv. „Memorial Day" jsou kapitálové trhy v USA v pondělí 29. 5. uzavřeny. K dispozici pouze omezené obchodování na kovech a měnách. Obchodování možné na evropských trzích.
EURUSDMonthly.png

Bloomberg: Letošek by mohl být pro euro rokem desetiletí

26.05.2017 Jakkoli se zdálo, že letošek bude pro euro katastrofou, teď má našlápnuto ke svému nejlepšímu roku za desetiletí, píše agentura Bloomberg. V tomto týdnu se euro vůči americkému dolaru dotklo nejvyšší úrovně za šest měsíců a má na to se v prvním pololetí stát nejvýkonnější měnou ve skupině deseti nejvyspělejšími ekonomik G10.
ceska koruna 15112013.jpg

Koruna k euru dnes oslabila

02.05.2017 Koruna k euru po oznámení demise české vlády krátce oslabila od 26,88 nad 26,96 Kč/EUR. Kolem 15:00 se už ale opět vrátila pod 26,90 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů serveru Patria.cz. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že se rozhodl podat demisi kvůli nevyjasněným majetkovým poměrům a finančním transakcím vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO).
img

Dvanáct lidí ovládá většinu světové ekonomiky

28.02.2017 Fed je monetární supervelmocí. Tato centrální banka se nalézá ve středu amerického finančního systému a její vliv se projevuje v celé globální ekonomice. Její agregátní poptávku ovlivňuje mnohem více než jakákoliv jiná centrální banka na světě. Důvody tohoto stavu jsou tři. Za prvé, řada rozvíjejících se zemí a k tomu některé země vyspělé mají svůj měnový kurz provázaný s kurzem dolaru, a to explicitně či implicitně. K tomu přispívá pozice dolaru, který je globální rezervní měnou. Pokud má přitom nějaká země provázaný kurz své měny s dolarem a zároveň má otevřené kapitálové trhy, znamená to, že v podstatě delegovala rozhodnutí o své monetární politice na Fed.
img

Oživí inflace myšlenku Carry Trade obchodu?

17.02.2017 Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.
img

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
euro 08012013-3.png

EK navrhla úpravu finančního trhu

28.11.2016 Evropská komise (EK) dnes představila návrh nových pravidel, která mají účinně řešit krizi infrastruktury finančního trhu se systémovým významem, takzvaných ústředních protistran (Central Counterpart-CCP). Nově tak budou muset mít například vypracované plány pro případ krizových situací a dohledové orgány jim do nich budou moci v případě hrozících potíží navrhovat konkrétní opatření či změny obchodní strategie.
Fed-09112016-LV-6.png

Pravděpodobnost zvýšení sazeb v USA klesla

09.11.2016 Ještě před pár dny a dokonce i hodinami se zdálo, že prosincové zvýšení úrokových sazeb americkou...
img

Fidelity International: Trump vs. Clintonová = vliv na kapitálové trhy

31.10.2016 Odborníci Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, se domnívají, že pokud by při prezidentských volbách 8. listopadu skutečně zvítězil Donald Trump, v krátkodobém horizontu by to přineslo pro kapitálové trhy USA větší rizika, než zvolení Hilary Clintonové. A to zejména vzhledem k vyšší míře nejistoty, která je s ním spojována. Zatímco podle analýzy Fidelity International je celkový vliv politiky prezidenta na makroekonomickou situaci a na trhy omezený, dopad na jednotlivé sektory a společnosti může být významný.
TOP5-10102016-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.10.2016 Kapitálové trhy jsou dnes díky státním svátkům uzavřené ve Spojených státech, Kanadě a Japonsku...
Udalosti-10102016-LV-5.jpg

Očekávané události pro tento týden

10.10.2016 Finanční trhy a investoři se v tomto týdnu zaměří především na zveřejnění zápisu z posledního zasedání...
DAX-04102016-LV-15.jpg

Index DAX navazuje na páteční růst

04.10.2016 Po včerejším státním svátku v Německu jsou tamní kapitálové trhy znovu otevřené. Obchoduje se tak...
TOP5-03102016-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.10.2016 Podle ministra financí Velké Británie Philipa Hammonda bude britské hospodářství během výstupových...
TOP5-29082016-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.08.2016 Kapitálové trhy a burzy ve Velké Británii jsou s ohledem na dnešní volno v zemi uzavřeny...
ceska koruna 15112013.jpg

Při brexitu lze čekat tlak na posilování koruny

21.06.2016 V případě odchodu Británie z EU začne podle ekonomů oslabovat euro a česká koruna by měla mít tendenci...
img

Čínske stimuly naštartovali ekonomiku, viacero ukazovateľov je najlepších za posledné roky

04.05.2016 Z Číny chodili v uplynulom roku prevažne škaredé správy. Z môjho pohľadu sa vláda snažila o vypustenie stimulov, ktoré...
irsko 08012014.png

Irsko loni rostlo nejrychleji v EU

10.03.2016 Irská ekonomika vzrostla loni o 7,8 procenta. Irsko se tak druhým rokem za sebou stalo nejrychleji rostoucí...
irsko 08012014.png

Irská ekonomika zrychlila růstové tempo

10.12.2015 Irská ekonomika vzrostla ve třetím čtvrtletí v meziročním srovnání o sedm procent po tempu 6,8 procenta ve...
img

Denný výhľad na EURUSD 8.12.2015

08.12.2015 Prázdny makroekonomický kalendár a absencia prejavov centrálnych bankárov včera spôsobila, že obchodné pásmo na eure bolo...
img

Sumár dňa: 7.12.2015

07.12.2015 Začiatok nového obchodného týždňa bol čo sa týka zverejnení makroekonomických dát pomerne chudobný. Doobeda sme videli...
irsko 08012014.png

Irské banky prý mají mnoho špatných úvěrů

18.11.2015 Úroveň nevyřešených špatných úvěrů v irských bankách je nadále příliš vysoká a samotné oživování...
irsko 08012014.png

Irská ekonomika by letos měla opět růst

10.09.2015 Irská ekonomika by letos měla vzrůst o šest procent, tedy mnohem více, než se doposud čekalo. Řekl to...
img

Dobré a špatné zprávy o současném výprodeji akcií

02.09.2015 Pomalu se blížíme vyčerpání možností poklesu, i když z klasického hlediska by mělo dojít – a dojde – k opětovnému otestování úrovně 9,300...
rusko 17032014.png

Ruský rubl je těsně u letošního minima

24.08.2015 Ruský rubl dnes ztrácí další zhruba tři procenta a dostal se na dosah letošního lednového minima (měnový pár USD/RUB posiluje). Jeho kurz reaguje na další pokles cen ropy a propad akcií v Číně. Intervence centrální banky na jeho podporu je podle analytiků nepravděpodobná, uvedla agentura Reuters.
img

Revoluce v obchodování na kapitálových trzích: Proč čekat?

19.08.2015 Uber, Airbnb a Spotify. Ti všichni změnili způsob, jakým jejich odvětví fungují a donutili staré hráče z trhu odejít nebo se zlepšit. Dějiny jsou psány vítězi, a když se vody po revoluci uklidní, málo komu se stýská po starých pořádcích. Kdo může s upřímně říci, že dává přednost používání starých disket místo flashdisků, lodí místo letecké přepravy? A komu bude chybět placení za obchodování na kapitálových trzích, když si uvědomí, že jsou obětí zbytečně vysokých poplatků? Nikomu. Takže když online investoři řeknou „dost“ a požadují revoluci a obchodovat zadarmo, jak se zpětně budeme dívat na dnešní trh online investování? Nejspíše ho budeme považovat za drahý, nedostupný a zastaralý.
img

FX Aktuality: Čína devalvuje juan – dolar povyskočil

11.08.2015 Včera americký dolar výrazně oslabil poté, co místopředseda Fedu Stanley Fischer a prezident atlantské pobočky Fedu Dennis Lockhart nedokázali sdělit nic alespoň trochu nového nebo jestřábího.
recko foto.jpg

Aténská burza chce otevřít v pondělí

31.07.2015 Aténská akciová burza hodlá obnovit provoz příští týden v pondělí, tedy pět týdnů po svém uzavření. Stále...
recko foto.jpg

V Řecku se bude dál jednat o pomoci

29.07.2015 V Aténách by dnes měly pokračovat rozhovory o třetím záchranném programu pro zadlužené Řecko. Ráno by...
recko krize.jpg

Řecké "ne" může přiblížit zemi ke Grexitu

03.07.2015 V nedělním referendu se mají Řekové vyjádřit k návrhu mezinárodních věřitelů z 25. června, který už vlastně...
ecb budova.jpg

ECB nezměnila financování pro řecké banky

28.06.2015 Evropská centrální banka ponechala program nouzového financování (ELA) pro řecké banky na současné úrovni...
euro eurozona.jpg

Evropské bankéře znepokojuje Brexit

25.06.2015 Takzvaný Brexit, tedy možnost, že Británie v budoucnu opustí Evropskou unii, znepokojuje evropské bankéře...
img

Proč se řešení řeckého problému nedočkáme

25.06.2015 Řecko je otazníkem, který tu s námi bude ještě dlouho a dlouho. I když nyní dojde ke krátkodobé dohodě, budeme muset o...
irsko.jpg

Agentura S&P zvýšila úvěrový rating Irska

07.06.2015 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek zvýšila hodnocení dlouhodobých úvěrových...
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Číny v květnu stagnovala na nízké úrovni

27.05.2015 Nálada mezi čínskými spotřebiteli zůstala v květnu stabilní poté co určité zlepšení hodnocení budoucí finanční situace a výdajových plánů vykompenzovalo zhoršen...
irsko 08012014.png

Rozpočtový deficit Irska loni klesl na 4,1 %

20.04.2015 Deficit státního rozpočtu Irska klesl loni na 4,1 procenta hrubého domácího produktu z 5,8 procenta v roce...
ecn bundesbank.jpg

Weidmann: Řecko přišlo o hodně důvěry

12.03.2015 Řecko pozbylo velkou část důvěry a státy eurozóny se musí rozhodnout, zda budou ve vztahu k Aténám...
irsko 08012014.png

Irská ekonomika rostla nejrychleji v EU

12.03.2015 Irská ekonomika v loňském roce obnovila silný růst a její výkon se zvýšil o 4,8 procenta. Oznámil to dnes...
mmf 132.jpg

MMF se zaměří na to, jak Řecko plní reformy

04.03.2015 Mezinárodní měnový fond (MMF) se nyní bude zaměřovat na to, jak bude řecká vláda naplňovat dohodnutý plán...
irsko.jpg

Irsko předčasně splatilo 3,5 miliardy eur

08.02.2015 Irsko předčasně splatilo Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) dalších 3,5 miliardy eur ze záchranného...
recko a nemecko.jpg

Tsipras prý zvyšuje závislost Řecka na EU

28.01.2015 Nový řecký premiér Alexis Tsipras si svými výroky o zastavení úsporných programů a privatizací zavírá...
irsko 08012014.png

Irsko předčasně splatilo MMF 9 miliard eur

19.12.2014 Irsko předčasně splatilo Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) devět miliard eur ze záchranného...
shrnuti roku 2014-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2014

08.12.2014 Blíží se konec roku, a tak je stejně jako každý rok načase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen měnových trhů v roce 2014. Byl to rok velmi bohatý na důležité události. Jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, přináším zde zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších tak, jak po sobě následovaly.
irsko.jpg

Agentura S&P zvýšila ratingy Irska o stupeň

07.12.2014 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's zvýšila hodnocení úvěrových závazků Irska o jeden...
eu.jpg

Záchranné mechanismy blokují růst EU

11.11.2014 Záchranné mechanismy eurozóny na pomoc krizí zasaženým jihoevropským zemím, včetně opatření...
irsko 08012014.png

ECB tlačila na Irsko, ukázal utajovaný dopis

07.11.2014 Evropská centrální banka (ECB) před čtyřmi lety hrozila, že odejme podporu problémovým irským bankám...
61-23766-a_1-robot.jpg

Robot, který vám (ne)vydělá: Jaký automatický obchodník stojí za investici?

22.10.2014 Roboti začínají ovládat kapitálové trhy. Koupě automatického obchodníka neboli robota na internetu je však pro drobného investora velmi nebezpečná. Tyto automaty totiž často nefungují. Svět obchodovacích robotů přibližuje Tomáš Rozehnal ze serveru FXstreet.cz.
rusko 27112013.png

Rusko vydalo na obranu rublu 1,7 mld. USD

07.10.2014 Ruská centrální banka vydala v posledních dvou dnech nejméně 1,68 miliardy dolarů na podporu slábnoucí ruské měny. Tvrdí to agentura Bloomberg, podle které jde o největší intervenci od březnového vpádu Ruska na Ukrajinu.
usdrub 06102014.png

USD/RUB poprvé prolomil hranici 40

06.10.2014 Kurz ruského rublu (RUB) vůči americkému dolaru dnes poprvé v historii prolomil hranici 40 rublů za dolar. Uvedla to na svých internetových stránkách tisková agentura Interfax. Rubl je pod tlakem již několik měsíců kvůli sankcím uvaleným na Rusko v souvislosti s ukrajinskou krizí, poklesu cen ropy a vysoké poptávce po dolarech od ruských firem, které nemají přístup na zahraniční kapitálové trhy.
irsko 08012014.png

Irská ekonomika vzrostla o 7,7 procenta

19.09.2014 Irská ekonomika v jarním čtvrtletí nečekaně prudce zrychlila svůj meziroční růst na 7,7 procenta a vrátila se...
img

Komodity: OPEC předpokládá zotavení cen ropy koncem tohoto roku

17.09.2014 Generální tajemník OPEC Abdalla el-Badri v úterý uvedl, že předpokládá zotavení cen ropy do konce tohoto roku. Ce...
irsko.jpg

Irsko chce předčasně splatit část úvěru

09.09.2014 Irsko chce přesvědčit Evropskou komisi a Evropskou centrální banku (ECB), aby mu umožnily předčasně...
rusko 27112013.png

Ruská centrální banka dnes zvýšila úroky

25.07.2014 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila svou klíčovou úrokovou sazbu o půl procentního bodu na osm...
img

Forex: Dobrá data z Evropy podržela euro

25.07.2014 Společná evropská měna včera stabilizovala svůj kurz proti americkému dolaru kolem 1,3470 EUR/USD. Pomohlo jí k tomu zveřejnění...
portugalsko 08012014.png

Portugalsko se vrací na kapitálové trhy

23.04.2014 Portugalsko dnes uskutečnilo první veřejnou aukci státních dluhopisů od dubna 2011. Vláda na aukci prodala...
Lagardeova.jpg

MMF vyzval politiky k podpoře ekonomiky

10.04.2014 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes vyzval politiky k větší podpoře růstu světové ekonomiky, která by odvrátila...
britska libra 17022014.jpg

Skotsko bude moci vydat vlastní dluhopisy

19.02.2014 Skotsko bude mít možnost vydat vlastní dluhopisy. Od roku 2015 si bude moci na mezinárodních trzích samo...
global economy.jpg

Politika levných peněz prý tvoří bublinu

04.12.2013 Politika levných peněz, kterou praktikují centrální banky USA (Fed), Japonska a dalších zemí, vytváří cenové "bubliny" na trzích a stále více ohrožuje světovou ekonomiku a globální kapitálové trhy. Uvedl to včera podle agentury Reuters spoluzakladatel a šéf předního světového dluhopisového fondu Pimco Bill Gross.
devizove rezervy.jpg

Spolupráce centrálních bank při odchodu od stimulace?

24.08.2013 Centrální banky by měly spolupracovat, aby zabránily nechtěným vedlejším účinkům jejich odchodu od...
419535.jpg

Řecko bude potřebovat další finanční pomoc

11.08.2013 Řecko bude potřebovat nejpozději do začátku příštího roku další finanční pomoc. Píše se to podle dnešní...
recko euro krize.jpg

Řecko určilo podmínky pro návrat na trh s dluhopisy

09.08.2013 Řecko se musí vrátit k hospodářskému růstu a dosáhnout přebytku v primárním rozpočtu, než se vrátí na dluhopisové trhy. Prohlásil to dnes řecký ministr financí Jannis Sturnaras. Atény se z mezinárodních kapitálových trhů musely stáhnout na začátku roku 2010. V květnu téhož roku se pak jihoevropská země ocitla na pokraji státního bankrotu a musela požádat o pomoc Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond. Přebytku v primárním rozpočtu, který nezahrnuje platby úroků z dřívějších úvěrů, chce země dosáhnout ještě v tomto roce.
irsko.jpg

Irsko je na cestě k odchodu ze záchranného programu

20.06.2013 Irsko má dobré vyhlídky k tomu, aby v letošním roce opustilo záchranný program. Při ozdravování...
img

JAPONKSÉ AKCIE KLESAJÍ A JEN PRUDCE STOUPÁ

28.05.2013 Japonský akciový trh pokračuje ve svém pádu dalšími 3,25%, když v už pátek dramaticky klesl 7,32%. Zároveň i americký...
img

JAPONSKÉ AKCIE KLESAJÍ A JEN PRUDCE STOUPÁ

28.05.2013 Japonský akciový trh pokračuje ve svém pádu dalšími 3,25%, když v už pátek dramaticky klesl 7,32%. Zároveň i americký...
nemecko.jpg

Německo by mohlo pomoci Španělsku a Portugalsku

27.05.2013 Německá vláda chce poskytnout pomoc malým a středním podnikům v Portugalsku a Španělsku z programu...
img

AKCIE STOUPAJÍ A HLAVNÍ MĚNY ZTRÁCEJÍ SMĚR

09.05.2013 Globální kapitálové trhy pokračují v ziscích, zatímco hlavní měny ztratily svůj jasný směr. Povzbudivé globální údaje ...
img

Výhled Saxo Bank na druhý kvartál: pokračující nízký růst skoncuje s jízdou politiků načerno

12.04.2013 Je konec třetího měsíce roku 2013 a v souladu s očekáváním Saxo Bank, investičního specialisty na investice a on-line obchodování napříč bohatou třídou aktiv, se už začínají snižovat celosvětové prognózy růstu. Saxo Bank ve své 2. čtvrtletní zprávě Insights Report, která je k dispozici na platformě TradingFloor.com, píše, že svět vnímá rok 2013 stejně jako rok 2011 a 2012, jen s tím rozdílem, že Německo čekají v září volby.
portugalsko.jpg

Portugalské banky potřebují dalších osm miliard eur

10.04.2013 Portugalské banky potřebují dalších zhruba osm miliard eur na posílení kapitálu. Uvedla to mezinárodní...
img

Výhled Saxo Bank na druhý kvartál: pokračující nízký růst skoncuje s jízdou politiků načerno

09.04.2013 Je konec třetího měsíce roku 2013 a v souladu s očekáváním Saxo Bank, investičního specialisty na investice a on-line obchodování napříč bohatou třídou aktiv, se už začínají snižovat celosvětové prognózy růstu. Saxo Bank ve své 2. čtvrtletní zprávě Insights Report, která je k dispozici na platformě TradingFloor.com, píše, že svět vnímá rok 2013 stejně jako rok 2011 a 2012, jen s tím rozdílem, že Německo čekají v září volby.
img

JEN KLESÁ A INFORMACE O PRACOVNÍCH MÍSTECH USA VÝRAZNĚ ZASÁHLY DOLAR

08.04.2013 Výsledky pracovní míst v USA jsou alarmující, protože nesplňují ani polovinu. Američtí zaměstnavatelé přidali pouze 88...
eu penize.jpg

Eurozóna schválila záchranný plán pro Kypr

25.03.2013 Ministři financí eurozóny dnes schválili záchranný plán pro Kypr, který by měl zabránit bankrotu země...
irsko.jpg

Irská ekonomika loni mírně stoupla

21.03.2013 Irská ekonomika loni vzrostla o 0,9 procenta a překonala tak odhady analytiků, kteří počítali s nižším růstem...
kypr prezident.jpg

Kypr se snaží odvrátit bankrot

21.03.2013 Kypr se snaží najít cestu k odvrácení státního bankrotu poté, co jeho parlament odmítl kontroverzní nabídku...
ecb.jpg

ECB nemůže dodávat peníze kyperským bankám

20.03.2013 Evropská centrální banka (ECB) nemůže kyperským bankám dodávat peníze, protože bez rychlé rekapitalizace...
irsko.jpg

Irsko se úspěšně vrátilo na dluhopisový trh

13.03.2013 Irsko dnes prodalo investorům své první desetileté dluhopisy od získání úvěrové pomoci od Evropské unie...
img

Abenomika nebo carry trades z vaší zahrádky?

13.03.2013 John J. Hardy, hlavní stratég pro měnové trhy, Saxo Bank. Výklad pojmů: Abenomika – nové slovo vzniklé spojením ...
mmf 132.jpg

MMF prý udělá pro Irsko maximum

08.03.2013 Mezinárodní měnový fond (MMF) udělá maximum pro to, aby Irsku pomohl podle plánu opustit současný...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Investiční soutěž | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | AUD/CHF | USD/RUB | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Objemy obchodů | Měnové trhy | Investujeme | Spready | CFDs | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CBOT | CFD | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | G10 | Grafy | Hedging | High | IPO | Index DAX | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční certifikáty | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Provize | Pákový efekt | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Sentiment | Short | Short Term | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Státní dluhopis | Support | Svíčkový graf | Swap | Pokladniční poukázky | Tick | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Patria Forex | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | John Hardy | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | DailyFX | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Daňový ráj | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | EuroStoxx50 | Trading Station | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | Abenomika | Aktivum | Carry trades | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | BH Securities | Brent | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Degiro | Direct market | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fond | ETF fondy | Eura | EURCHF | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP Číny | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční hra | Investiční nástroje | Investing | Investování do akcií | Investování na kapitálových trzích | Investování online | Irsko | ISM | Jak investovat | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Krize v Řecku | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz kanadského dolaru | Kurz libry | Kurz měny | Kurzy | Libra | Makléři | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s Čínou | Obchodování s komoditami | Online obchodování | Oslabení měny | OTC trh | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Patria-direct.cz | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizik | SaxoBank | Seminář | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | TopForex | Trade Brokers | Trh | Tržní podíl | US dollar | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | WTI | Patria Direct | Highsky.cz | X-Trade | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zůstatek na účtu | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | DMA | Auditorská společnost | Buy | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika EU | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Protistrana | ROCE | Tier 1 | Tranše | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | WebTrader | Miliardář | Boháč | Bohatý | eBook | Reálné obchodování | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Burze | Currency | Investment | Německá burza | Moody's Investors Service | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Banco Carregosa | Spiro Sovereign Strategy | Janus Capital | Jackson Hole | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac | UniCredit Bank | DIW | Sentix | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Standard Life Investments | MICEX | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Standard Bank | FX Strategy | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Investiční soutěže | Šéfka Fedu | Bezpečné měny | Brazílie | Japonský premiér | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Úspěch | Podnikání | DZ Bank | Wolfgang Schäuble | Mark Carney | USOil | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Stock Exchange | Finanční centrum | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Energie | Společná evropská měna | Finanční stabilita | Podnikatelé | KBC | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Zadlužené Řecko | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Program OMT | Brokerské domy | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Cena Brentu | Prezident ECB | Setrvání Británie v EU | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Devalvace čínského jüanu | Měny zemí G-10 | Standard & Poor's | Strategy Research | Economic | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | Německé státní dluhopisy | Intervence centrální banky | Forexové trhy | Portfolio fondu | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Britské hospodářství | Die Welt | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Hlavní indexy | Nervozita | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Indexové ETF | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Index Nikkei | DAX30 | Online investování | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Člen rady guvernérů | Nejistota | Prognos | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Standard Life | FTSE 100 | E*Trade | Dluhové krize | Agentura AFP | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Počáteční kapitál | Poptávka investorů | Státní rating | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Futures na VIX | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Soukromí zaměstnavatelé | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Hlavní burzovní indexy | Migrační krize | Odliv zahraničního kapitálu | Finanční ústav | Irská ekonomika | Historické rekordy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnová stimulace ekonomiky | Měnová stimulace | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Nástroje technické analýzy | Finanční domy | ČTK | Světový finanční systém | Obchodování forexu | Konsenzus | Investice v Číně | Statistiky ECB | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Vývoj eurodolaru | Investiční seminář | Devizy | Morningstar | SaxoTraderGO | Bill Gross | ex | Akcie firem | Oslabování měny | Spekulativní investoři | Makléřské firmy | Ruské akcie | Funding currency | Krize eura | Vstup na burzu | Zahraniční forex | FX Strategy Research | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | BHS | Breakout Trader | ING Global Markets Research | Global Markets Research | Obchodování ETF | Investiční specialista | Investiční firmy | MobileTrader | FX Forward | FX hedging | Margin trading | Měnové a kapitálové trhy | xPartners | Akciové obchody | TRIM Kapitál | TRIM Alfa | Roman Koděra | ESMA | Vstup na akciovou burzu | EUR/RUB | Kurz eurodolaru | Wood & Company | Obchodování Futures | Airbnb | Obchodování na kapitálových trzích | SaxoTraderPRO | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Stock-picking | Index-tracking | LYNX webinář | Investování do ETF | Co jsou ETF | Martin Kodýdek | Josef Beneš | David Kuboň | Ondra Dohnal | Arnold Gold | Citibank Praha | Asociace pro kapitálové trhy | KLB Legal | Gold & Company | Kniha Makléř | Landesbank NordLB
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | ČTK | Banky | Pozice | EUR/USD | Banka | Výhled | FOREX | FXstreet | Rezistence | Euro | Obchodování | Dolar | Měnový pár | JPY

Předchozí klíčová slova

Kanadský dolar
Kapitál
Kapitalizace
Kapitalizace akciového trhu
Kapitalizace bitcoinu
Kapitál k obchodování
Kapitálová přiměřenost (Capital adequacy)
Kapitálová rezerva
Kapitálové rezervy
Kapitálové strategie

Následující klíčová slova

Kapitálové výnosy
Kapitálový trh
Kapitalový výnos
Karel Fillner
Karel Janeček
Kartel OPEC
Kasina
Kasino
Kasino Guru
Kathimerini

Články

reklama
Swissquote Bank

Kurzy obchodování

Lis
24

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky. Seminářem vás budou provázet úspěšní tradeři Ondřej Hartman a Jakub Hodan.

Pro
1

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Led
12

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Led
19

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Led
26

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Brno)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
XTB Ebook-Indexy
reklama
RoboMarkets stock
reklama
Purple extreme
reklama
BOSSA brexit
Potvrďte prosím... Zavřít