Sobota 15. června 2024 12:06
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Kapitálové trhy

C:\fakepath\fundament-06052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)

06.05.2024 Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
img

Čínské akcie rostou díky upgradu od UBS a Goldman Sachs 📈

23.04.2024 Futures kotace pro čínské benchmarky jsou dnes na vzestupné vlně. Důvod můžeme alespoň částečně vidět v komentářích UBS a Goldman Sachs, které zvýšily své prognózy pro čínský akciový trh. Analytici zároveň snížili prognózy pro indexy z Tchaj-wanu a Jižní Koreje.
img

Vláda USA prosadila $1,2 bilionový finanční balíček

25.03.2024 „Americké vládě se podařilo protlačit zbylou část rozpočtového balíčku, který slibuje investovat do USA 1,2 bilionů USD do konce září. To podpoří americkou ekonomiku a finanční trhy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Bulharsko-euro.jpg

Eurosummit ocenil pokrok Bulharska na cestě k přijetí eura

22.03.2024 Prezidenti a premiéři zemí platících eurem dnes ocenili pokrok Bulharska na cestě k přijetí společné měny. Uvedli to v závěrech z jednání po schůzce v Bruselu, které se jako host zúčastnila i prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Gevorkyan, a.s. bude součástí indexu PX pražské burzy

12.03.2024 Společnost GEVORKYAN, a.s. bude součástí oficiálního indexu PX pražské burzy. Zároveň úspěšně upsala emisi zelených dluhopisů. Vydává i finanční výsledky rok 2023.
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
C:\fakepath\dolar-25022024.jpg

Posilování USD může dále pokračovat

25.02.2024 Americký dolar se jistě vyznačuje krásnými dlouhodobými trendy.
img

Swiss Life Select Investice roku 2023: Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu

21.02.2024 Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl vyhodnocen Conseq korporátních dluhopisů a v kategorii Konzervativní fondy zvítězil Conseq Invest Konzervativní. Letos byla soutěž rozšířena o kategorii Trend – technologický fond, kde získal ocenění Fidelity Funds – Global Technology. Výsledky ocenění Swiss Life Select Investice roku 2023 byly vyhlášeny na slavnostním večeru, který se uskutečnil 20. února 2024 v pražském Mánesu.
C:\fakepath\larry-fink-15012024-1.png

Žijúca legenda a globálny líder v oblasti správy financií

15.01.2024 V dnešnom článku si predstavíme jednu z hlavných postáv predošlého článku. Larry Fink je inšpiratívna osobnosť, líder, a svoje schopnosti dokázal uplatniť počas svojej dlhej fenomenálnej kariéry. Meno Larry Fink môže byť benchmarkom pre všetkých portfoliomanažérov a investičných správcov.
img

Fidelity International: Výhled pro trh ETF na rok 2024

06.12.2023 Trh ETF rostl v posledních letech vskutku impozantně. Příkladem může být počet registrací ETF fondů v Evropě, který se v posledních pěti letech téměř zdvojnásobil na 1,6 bilionu USD. Vzhledem k tomu, že nejvýznamnější kladné stránky ETF – nákladová efektivita, vysoká likvidita a transparentnost – nacházejí u investorů stále velký ohlas, předpovědi pro toto odvětví naznačují, že do roku 2033 by objem prostředků vložených do ETF mohl celosvětově dosáhnout 30 bilionů USD.
img

Společnost Fidelity International posiluje své závazky v boji proti postupnému mizení přírody a vydává plán ochrany přírody

28.11.2023 Podle světového ekonomického fóra je ubývání přírody jedním z nejzávažnějších rizik, kterým bude lidstvo v příštím desetiletí čelit, a je považováno za významné systematické riziko. Řešení tohoto problému je proto v rámci strategie udržitelnosti jednou z hlavních priorit společnosti Fidelity International („Fidelity“). V souladu s ambicemi v oblasti udržitelnosti společnost Fidelity učinila další krok ve svém závazku řešit ubývání přírody, když zveřejnila svůj plán ochrany přírody v dokumentu Nature Roadmap.
C:\fakepath\Astra-linux.jpg

Ruská technologická firma Astra plánuje tento měsíc nabídku akcií v Moskvě

02.10.2023 Ruská technologická společnost Astra plánuje tento měsíc nabídnout své akcie na moskevské burze. Oznámila to dnes společnost. Primární nabídka akcií firmy by mohla oživit skomírající ruské kapitálové trhy, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-15092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 15.9.2023

15.09.2023 Akcie ve Spojených státech včera uzavřely obchodování se zisky. Zveřejněné ekonomické statistiky zmírnily obavy z recese a vzpruhou pro trh byl i úspěšný start britského vývojáře čipů Arm na burze Nasdaq. Posiloval americký dolar.
C:\fakepath\trader-28082023-10-zm.jpg

Čína snížila daň z obchodování s akciemi, aby podpořila trh

28.08.2023 Čína poprvé od roku 2008 snížila poplatek z obchodů s akciemi a zavázala se zpomalit tempo primárních nabídek akcií (IPO). S odkazem na dnešní krátké sdělení čínského ministerstva financí a Čínské komise pro regulaci cenných papírů o tom informují tiskové agentury. Dílčí informace se v médiích objevily už v pátek. Je to součást nových opatření, která mají přilákat investory zpět na akciový trh.
C:\fakepath\london7.jpg

Průzkum: Pařížská burza v prvním pololetí příliš nelákala, Londýn si vedl lépe

26.07.2023 Firmy na burze Euronext v Paříži získaly v prvním pololetí z prodeje akcií 32,8 milionu eur (zhruba 790 milionů Kč), což je meziročně o 92 procent méně. S odkazem na průzkum společnosti KPMG UK o tom dnes informoval server americké televize CNBC. Situace není kvůli vysokým úrokovým sazbám, geopolitice a tlaku na spotřebitele příliš povzbudivá ani jinde v Evropě. Londýn si vedl obecně lépe.
C:\fakepath\kostolany_Fxstreet.jpg

Legenda André Kostolany – shortování jako forma umění

20.06.2023 Pokud máte s blížícím se létem chuť či potřebu zvolnit, ale nechcete se příliš vzdalovat prostředí finančních trhů, máme pro vás ideální řešení. Je jím naše série článků o investorech a traderech, jejichž vzestupy a pády jim vysloužily pozici legend. Začínáme už dnes s André Kostolanym a přejeme příjemné čtení!
img

Arthur Hayes se ve svém nedávném Crypto Trader Digestu zabývá dopadem koncentrace bohatství na kryptoměnové trhy

19.06.2023 Arthur Hayes, spoluzakladatel a bývalý CEO BitMEX, jedné z předních světových platforem pro obchodování s deriváty, 16. června vydal svůj nejnovější esej „Fungible“, neboli „Zaměnitelný“. Tento Crypto Trader Digest se zaměřoval na čtyři v poslední době nejčastěji rezonující témata v odvětví.
img

Se Saxo Bank investuje už více než 1 milion klientů

15.06.2023 Saxo Bank, která nabízí platformy pro online obchodování, ale i řešení pro investování a správu majetku, dosáhla nového milníku. Počet jejích klientů přesáhl 1 milion, což jasně ukazuje, že lidé čím dál častěji přebírají kontrolu nad vlastními investicemi a stále častěji využívají digitální platformy. Přitom je to jen několik týdnů, co banka oznámila, že celkový objem aktiv jejích klientů překročil 100 miliard USD.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina dokončila rekordní výměnu domácího dluhu

09.06.2023 Argentina dokončila největší výměnu svého domácího dluhu, čímž snížila krátkodobé závazky splatné v příštích třech měsících o více než 30 miliard USD (659,1 miliardy Kč) a posunula splátky na dobu po volbách, které se uskuteční koncem letošního roku. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo hospodářství. Výměna dluhu se uskutečnila v době, kdy jsou veřejné finance stále napjatější a situaci zhoršuje trojciferná inflace.
img

Proč je Spojené království dole, nikoli však mimo hru.

29.05.2023 ZNEPOKOJENÍ: Znepokojení nad zaostávajícími hospodářskými výsledky Spojeného království a jeho oslabujícím se místem na světových kapitálových trzích je vysoké, ale kapitálové trhy nejsou ekonomiky a britská aktiva si na globální scéně nadále vedou odolně. Šterling je letos nejvýkonnější hlavní měnou a index FTSE 100 byl v loňském roce nejméně špatným globálním akciovým trhem. Všechny země čelí tvrdé konkurenci technologicky vyspělých a supervelkých amerických kapitálových trhů, ale britské akciové a devizové trhy nadále převyšují ekonomickou váhu země a je výhodné být velkou rybou v menším rybníku, přičemž britské technologické akcie mají vyšší hodnocení než v USA.
img

Fidelity International: Je „vyšší s delší splatností“ nově normální u korporátních dluhopisů?

18.05.2023 Náklady na financování pro firmy letos v důsledku rostoucích úrokových sazeb prudce stouply a v dohledu není cesty, jak z toho ven. Možná by bylo nejlepší se nyní připravit na nové prostředí, které jsou úroky vyšší a splatnost delší.
C:\fakepath\xtb-24042023-1.png

Nový produkt od XTB: Investice dostupnější než kdykoli předtím

24.04.2023 Rostoucí zájem o investice, tažený technologickým pokrokem a ekonomickou situací, nutí stále více lidí angažovat se na kapitálovém trhu. Statistiky XTB naznačují stálou oblibu tradičního akciového trhu mezi investory. Je však nutné si uvědomit, že burza má své vstupní bariéry. XTB zavádí změny, díky kterým bude investování dostupnější.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 21. dubna 2023

21.04.2023 Regulační balíček pro kryptoměnový trh Evropské unie Markets in Crypto Assets (MiCA) by měl v plném rozsahu vstoupit v platnost v lednu 2025. Evropský parlament schválil legislativní návrh drtivou většinou hlasů.
img

Nový svět přináší vyšší úrokové sazby

20.04.2023 Po téměř patnácti letech, kdy úrokové sazby ignoroval, si teď svět začíná pomalu uvědomovat jejich citelné dopady na makroekonomickou situaci. To může přinést celou řadu problémů.
img

Obchodování s kávou: Nahlédněte pod pokličku

23.03.2023 Když ráno zapnete kávovar a probudí vás první vůně horkého nápoje, rozhodně nemyslíte na obchodování kávy. Káva však není jen o pití. Obchodování s kávou je významnou součástí obchodování se zemědělskými komoditami. Stále více lidí konzumuje kávu ve svém každodenním režimu, takže poptávka po ní roste.
C:\fakepath\Credit suisse2.jpg

Credit Suisse je druhou největší švýcarskou bankou, založena byla v roce 1856

15.03.2023 - Credit Suisse je druhou největší švýcarskou bankou, o prvenství soutěží s bankou UBS.
img

Průzkum společnosti Fidelity International 2023: Společnosti se připravují na svět po levném financování

22.02.2023 Po téměř deseti a půl letech rekordně nízkých úrokových sazeb se zdá, že éra uměle levného kapitálu končí. Analytický průzkum společnosti Fidelity International pro rok 2023 přibližuje, jak se společnosti přizpůsobují náročnějším, a nakonec i udržitelnějším podmínkám na trhu financování.
img

Chytá inflace druhý dech?

17.02.2023 „Tempo poklesu inflace v lednu výrazně zpomalilo, ekonomika je silnější, než se čekalo a centrální bankéři začínají reagovat, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\xtb-0802203.jpeg

Nové Povídání o trzích je tady! Co přinese rok 2023 pro Alphabet, Apple nebo Microsoft?

08.02.2023 Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Martin Jakubec se jako obvykle po několika měsících opět setkávají, aby probrali nejdůležitější události ve světě, které ovlivňují finanční a kapitálové trhy. V aktuální epizodě se Jaroslav, Tomáš a Martin zaměří především na velké technologické společnosti.
img

Obavy ze zisků jsou přehnané

12.01.2023 VÝNOSY: V roce 2023 začne zvyšování úrokových sazeb Fedu dohánět ekonomiku i zisky společností, což převrátí scénář loňských odolných zisků a klesajících ocenění. Výsledková sezóna za 4. čtvrtletí, která začíná v pátek, je k tomu předehrou a může dojít k prvnímu poklesu v USA od 3. čtvrtletí 2020. My však nejsme tak skeptičtí a vidíme další "ne tak špatnou" sezonu, kdy nižší, ale odolné zisky a marže přinesou úlevu znepokojeným investorům. Konsenzus předpokládá pokles zisků v indexu S&P 500 o -2 % a růst evropského indexu Stoxx 600 o 14 %. Vedení společnosti se zaměří na pokyny pro rok 2023. 
C:\fakepath\USA.jpg

Další růst sazeb v USA může burzy uvrhnout do chaosu, myslí si investor

21.12.2022 Pokud bude americká centrální banka (Fed) pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, může tím potenciálně uvrhnout burzy do chaosu. V rozhovoru na finanční televizi CNBC to řekl americký investor Bill Gross, považovaný za jednoho z největších expertů na dluhopisové trhy.
img

V Hongkongu v roce 2023 nejspíš zvýší počet IPO, přispěje k tomu i Čína

20.12.2022 Bankéři a analytici předpokládají oživení v tomto asijském finančním centru kvůli Číně, která pokračuje v plánech na znovuotevření trhu.
img

Nigérie se chystá schválit zákon o kryptoměnách

19.12.2022 Zprávu zveřejnil nigerijský masthead Punch Newspapers 18. prosince po rozhovoru s předsedou Výboru Sněmovny reprezentantů pro kapitálové trhy Babangidou Ibrahimovou.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Týden na akciových trzích: Akciové indexy tento týden slušně rostly

21.10.2022 Pozitivní start akciových trhů v tomto týdnu byl podpořen lepšími čtvrtletními výsledky velkých bank. Pozitivně se na nich projevil vliv vysokých úrokových sazeb. Ale i ostatní firmy reportovaly lepší než očekávané výsledky.
img

Blíží se regulace a Bitcoin bude výhodný

17.10.2022 Regulace CFTC a SEC je pro bitcoiny nevyhnutelná. Zatímco někteří lidé jsou proti, regulační jasnost pomůže přijetí bitcoinů a zvýší cenu.
img

V září poklesla tržní cena u většiny podílových fondů

11.10.2022 Kapitálové trhy se v průběhu září vrátily ke korekci, trvající po většinu roku s výjimkou červencového období. Pokles hodnot je podle zářijových výsledků Broker Consulting Indexu podílových fondů prokazatelný u většiny podílových fondů. Nastartovaný růst u akcií ale i jiných typů fondů na začátku měsíce výrazně utlumil návrat obav z inflace, ty dále podněcují debaty o přechodu ekonomiky do recese. Nejvíce ztratily akciové indexy, a to znovu o několik procentních bodů. Jedině nemovitostní fondy opětovně neskončily v červených číslech a zachovávají si podobné hodnoty v rámci dlouhodobého trendu.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA byl v srpnu nejnižší za déle než rok

05.10.2022 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v srpnu klesl o 4,3 procenta na 67,4 miliardy dolarů (1,67 bilionu Kč), a byl tak nejníže od loňského května. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. Zásluhu na snížení deficitu měl především nižší dovoz, který podle ekonomů stáhla slabší poptávka amerických spotřebitelů zapříčiněná prudkým zvyšováním úrokových sazeb v USA.
img

Martin Novotný novým členem představenstva Patria Finance

03.10.2022 S účinností od 1. října 2022 se stal Martin Novotný novým členem představenstva zodpovědným za oblasti byznysového a procesního designu a IT vývoje produktů a služeb. V pozici nahradil Martina Helmicha, který se rozhodl pozici opustit a nadále se v Patria Finance zaměřit na strategické projekty.
img

Kapitálové trhy zaznamenaly během srpna návrat ke korekci, většina podílových fondů opět poklesla

23.09.2022 Návrat ke korekci probíhající na kapitálových trzích od začátku letošního roku, tak v takovém duchu se nesou výsledky srpnového Broker Consulting Indexu podílových fondů. Podle něj poklesla většina podílových fondů o několik procent a skončila v záporných číslech. Nejviditelnější dopady přetrvávajících nejistot pocítily v srpnu akciové fondy, ty smazaly červencový nárůst a skončily ve ztrátě -4,11 %. Nedařilo se také komoditním fondům, které si i přesto udržují od začátku roku 58,97 %. Ani Fondy peněžního trhu nebo dluhopisové fondy nevykázaly zisk a skončily v červených číslech. Meziměsíční nárůst je zřejmý pouze u nemovitostních fondů, jež dlouhodobě vykazují stabilní růst. Výhledově experti očekávají na kapitálových trzích setrvání klesajícího trendu.
img

Špatné počasí bude mít i nadále velký dopad na kapitálové trhy

13.09.2022 POČASÍ: Meteorologové budou mít i nadále velký vliv na kapitálové trhy, neboť podle předpovědi se na severní polokouli již potřetí v řadě objeví meteorologický jev La Niña. Jednalo by se o rekordní "trojí výskyt" v řadě a hrozí tak ještě větší narušení celosvětového zásobování zemědělskými produkty. Vysoké ceny komodit jsou výzvou pro nižší inflaci a spotřebitele na rozvíjejících se trzích, ale pro některé, od firem dodávajících hnojiva až po akcie zemědělských zařízení, jsou pozitivní. Stejně tak se po nejklidnějším začátku za poslední desetiletí pravděpodobně zrychlí sezóna hurikánů v Atlantiku, což představuje hrozbu pro napjaté trhy s americkými rafinovanými ropnými produkty, jako je například benzin. Vyšší ceny by mohly pomoci rafineriím, ale poškodit spotřebitele.
C:\fakepath\akcie-22082022-1.png

Nastal konečně čas na nákup akcií?

22.08.2022 Letošní rok na akciových trzích rozhodně není nudný. Výpadky v dodavatelských řetězcích, vysoké ceny ropy a dalších komodit, desítky let nevídaná inflace, kterou se centrální banky zatím marně snaží dostat pod kontrolu, zvyšování úrokových sazeb v bezprecedentním tempu, a válka na Ukrajině. To vše je zcela ojedinělý mix velkých událostí, který akciové trhy rozhodně nenechal v klidu.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Čínské firmy spoléhají na Švýcarsko, aby si tam zajistily peníze na rozvoj

01.08.2022 Čínské firmy začínají spoléhat na Švýcarsko, aby si tam zajistily peníze na další rozvoj. Regulační orgány v Číně jim přitom žádosti schvalují velmi rychle. Minulý týden se rozhodly takto si peníze ve Švýcarsku zajistit první čtyři firmy, uvedla společnost Baker McKenzie, která jim k tomu poskytla poradenství. Čínské podniky si tak zajistily celkem zhruba 1,5 miliardy dolarů (přes 36 miliard Kč).
img

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?

26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.
img

Rusko zbankrotuje už zítra po půlnoci, poprvé od časů Lenina roku 1918. Co se bude dít dále?

26.06.2022 Rusko se podle všeho už zítra po půlnoci ocitne v platební neschopnosti, tedy v bankrotovém stavu. Na svůj dluh vůči zahraničním věřitelům tudíž zbankrotuje vůbec poprvé od začátku roku 1918.
img

Moneta Money Bank: Akvizice Skupiny Air Bank se neuskuteční

31.05.2022 Moneta oznámila, že se dohodla s PPF a podepsala dohodu o ukončení akvizice Air Bank a českého a slovenského Home Creditu.
img

Euro k dolaru nejníže od jara 2020. Americké výnosy znovu rostou, technologie padají

14.04.2022  Euro se po dnešním měnověpolitickém oznámení ECB propadlo k dolaru pod 1,08 EURUSD na nejnižší hodnoty od května 2020 a pak jenom namáhavě šlape vodu. Centrální banka eurozóny nepřekvapivě potvrdila sazby na stávající úrovni, nepodařilo se jí ale dodat jakékoli náznaky, že by s utahováním měnové politiky nějak pospíchala. V prohlášení nechybělo ujištění, že Rada guvernérů podnikne veškeré potřebné kroky, aby naplnila mandát ECB v oblasti cenové stability. Dostupné údaje podle ní posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí – podle Lagardeové to může být v jeho úvodu i na konci.
img

Rusko je v bankrotu, říká ratingová agentura Standard & Poor’s. To znamená, že Rusku nepůjčí ani Číňani, přičemž bankrotový stav může trvat desetiletí a Rusům přinese bídu

10.04.2022 Podle světově významné ratingové Standard & Poor’s již Rusko vkročilo do bankrotového stavu. Agentura dnes zveřejnila nové hodnocení bonity Ruska. V posudku přitom konstatuje, že Rusko je nyní ve stádiu takzvané selektivní platební neschopnosti. Ta nastává, není-li dlužník schopen dostát části svých závazků vůči věřitelům, zatímco jinou část závazků plnit schopen je.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Konec osobních kryptopeněženek a povinná registrace vlastníků kryptoměn, schválil výbor Evropského parlamentu. Piráti jsou tvrdě proti

31.03.2022 Brusel, 31. března 2022 - Vlastníci kryptoměn by se podle návrhu měli povinně registrovat a identifikovat. Navzdory tvrdému odporu pirátských europoslanců to dnes schválili členové Hospodářského a měnového výboru (ECON) Evropského parlamentu. Pokud návrh projde i dalším schvalováním, budeme svědky naprosto nesmyslné regulace kryptoměn. To může mít podle pirátského europoslance Mikuláše Peksy fatální následky na jejich rozvoj.
C:\fakepath\global economy.jpg

Útok na Ukrajinu podle šéfa společnosti BlackRock znamená konec globalizace

24.03.2022 Invaze ruských vojsk na Ukrajinu znamená konec trendu globalizace z posledních desetiletí. V dnešním dopise akcionářům to uvedl šéf společnosti BlackRock Larry Fink. Upozornil také, že firma pozastavila nákupy ruských cenných papírů. BlackRock je světově největší podnik pro správu majetku.
img

Kapitálové trhy na válečné houpačce

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu zůstává i nadále světovým geopolitickým tématem číslo jedna. I přesto, že konflikt se v posledních dnech zásadním způsobem neposunul a konec je bohužel stále v nedohlednu, ovlivňuje i nadále válka dění na světových akciových, dluhopisových, měnových i komoditních trzích. „Z pohledu investorů platí zůstávat obezřetný, ale zároveň nepropadat zbytečné panice.
img

Horníci, kteří hodlují nejvíce Bitcoinů, se „neúnavně rozšiřují“ 

18.03.2022 Podle řady těžebních metrik nejenže těžaři tvrdě drží, ale také dramaticky zvyšují míru hashrate. Těžaři Bitcoinu (BTC) drží stále více BTC, zatímco v roce 2022 „neúnavně rozšiřují“ své operace.
C:\fakepath\trader-16032022-25-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry, jsou ale pod 100 dolary za barel

16.03.2022 Cena ropy se uprostřed týdne pohybuje oběma směry, zůstává ale pod 100 dolary. Nahoru ji tlačí strach o dodávky a zmírnění obav ze zpomalení čínské poptávky, zisky ale omezují známky pokroku v rusko-ukrajinských mírových jednáních.
C:\fakepath\trader-16032022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2022 1) Akciový trh v Hongkongu dnes vzrostl o více než 9 %, a smazal tak skoro 6% ztrátu z předchozího dne. Hlavní index čínských akcií pak zpevnil o více než 4 %, čímž reagoval na oznámení, že Peking zavede další opatření na podporu čínské ekonomiky. Čínský vicepremiér Liou Che také podle médií slíbil příznivé politické kroky pro kapitálové trhy.
img

Čína podpořila americký akciový trh

16.03.2022 Asijské akcie ve středu vzrostly díky růstu akcií technologických firem a slibu Číny, že udrží kapitálové trhy stabilní. Asijsko-pacifický akciový indikátor přidal přibližně 3 %, zatímco čínský technologický index se odrazil od brutálního výprodeje a vzrostl až o 18 %. Index S&P 500 si rovněž připsal 0,5 %, zatímco Nasdaq 100 a Euro Stoxx50 vzrostly o 1 % a 1,4 %.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Čínské akcie výrazně posílily, Peking slíbil opatření na podporu ekonomiky

16.03.2022 Akciový trh v Hongkongu dnes vzrostl o více než devět procent, a smazal tak skoro šestiprocentní ztrátu z předchozího dne. Hlavní index čínských akcií pak zpevnil o více než čtyři procenta, čímž reagoval na oznámení, že Peking zavede další opatření na podporu čínské ekonomiky. Čínský vicepremiér Liou Che také podle médií slíbil příznivé politické kroky pro kapitálové trhy.
img

Dopady války na Ukrajině na kapitálové trhy a investice klientů

07.03.2022 Probíhající válečný konflikt má pochopitelně i svůj ekonomický rozměr. Zcela zásadně se dotýká především Ruska, které začíná pociťovat vliv sankcí. Rubl je rekordně oslaben, ruské banky jsou nebo v nejbližších dnech budou odstřiženy od západních kapitálových trhů a do značné míry i od možností provádět zahraniční transakce. Ruská burza je uzavřena a akcie ruských podniků na Londýnské či jiných evropských burzách oslabují o desítky procent, některé až na hodnoty blízké nule.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
C:\fakepath\trader-28022022-37-zm.jpg

Británie oznámila další protiruské sankce, nebude pouštět do přístavů ruské lodě

28.02.2022 Británie oznámila další sankce vůči Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Nebude pouštět do svých přístavů ruské lodě či lodě plující pod ruskou vlajkou a zmrazí aktiva dalším ruským bankám. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na ministry britské vlády.
img

Krypto trhu se na pozadí války ve východní Evropě daří, ale vyhlídky do budoucna jsou nejasné

25.02.2022 BTC se ve čtvrtek uzavřel v kladném teritoriu, posílil o 11 % a dosáhl 39 800 USD. Předtím se BTC propadl na minimum z konce ledna – 34 300 USD.
img

Akcie v Evropě prohlubují pokles

25.02.2022 Na konci čtvrtečního obchodování vykázaly všechny tři klíčové evropské burzy pokles o více než 3 %. Investoři se aktivně vyhýbali riziku v souvislosti s eskalací vojenského konfliktu v západní Evropě.
img

Válka na Ukrajině potvrdila stabilitu dolaru

25.02.2022 Válka na Ukrajině ukázala, že dolar a USA jsou v době válečných konfliktů a nestability stabilnější měnou a regionem, než je euro a Evropa. Kapitálové trhy zažily silný propad a výrazně ztrácí.
img

Trhy se oklepaly z největších výprodejů

25.02.2022 Spojené státy i EU uvalily na Rusko zatím nejtvrdší balík sankcí. Jejich zveřejnění bylo ovšem pro trhy možná trochu paradoxně signálem k pozitivnímu obratu z nejprudších výprodejů. Sankce jsou zaměřené na zákaz vývozů řady odvětví do Ruska, další omezení přístupu na kapitálové trhy, zmražení zahraničních aktiv největších amerických bank a na omezení možnosti Ruska obchodovat v dolarech, jenech a eurech.
img

Rozbřesk: Trhy se oklepaly z největších výprodejů, vysoká nejistota přetrvává

25.02.2022 Spojené státy i EU uvalily na Rusko zatím nejtvrdší balík sankcí. Jejich zveřejnění bylo ovšem pro trhy možná trochu paradoxně signálem k pozitivnímu obratu z nejprudších výprodejů. Sankce jsou zaměřené na zákaz vývozů řady odvětví do Ruska, další omezení přístupu na kapitálové trhy, zmražení zahraničních aktiv největších amerických bank a na omezení možnosti Ruska obchodovat v dolarech, jenech a eurech.
C:\fakepath\goldman sachs.jpg

Evropské a americké banky se připravují na dopad sankcí proti Rusku

23.02.2022 Evropské banky se připravují na dopady sankcí proti Rusku. Zejména banky v Rakousku, Itálii a Francii jsou jim v celosvětovém měříku nejvíce vystaveny a již několik týdnů jsou v pohotovosti. Před dopadem sankcí na trhy varuje britská HSBC. Americké banky se z Ruska v minulých letech stáhly, a tak jejich vedení nečeká vážnější dopad ekonomické odvety Západu, napsala agentura Reuters. Agentura Bloomberg napsala, že se banky z Wall Street obrátily na francouzskou banku Société Générale, zda by jim případně nepomohla s transakcemi, které se týkají Ruska.
C:\fakepath\trader-22022022-28-zm.jpeg

Analytička: Dopady sankcí na eurozónu se mohou blížit až jednomu procentu HDP

22.02.2022 Dopady sankcí vůči Rusku kvůli eskalaci krize na Ukrajině na ekonomiky eurozóny se mohou blížit až jednomu procentu HDP. Nejužší vazby s Ruskem mají, a tudíž nejohroženější země EU v tomto ohledu jsou Kypr a pobaltské státy. ČTK to řekla analytička Raiffeisenbank Helena Horská. Z pohledu sektorů jsou podle ní nejohroženější energeticky náročné sektory od hutí, po železárny, výrobu plastů a chemii.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina potřebuje peníze, kvůli riziku invaze má omezený přístup na trhy

27.01.2022 Ukrajina si potřebuje od mezinárodních organizací a v rámci bilaterální pomoci vypůjčit asi pět miliard dolarů (téměř 110 miliard Kč). Agentuře Reuters to dnes řekl poradce vlády Oleh Ustěnko. Hysterie, která se podle něj rozpoutala kolem vztahů mezi Ukrajinou a Ruskem, Kyjevu znemožňuje vypůjčit si peníze klasicky na kapitálových trzích. Možnost invaze ruských vojsk na Ukrajinu je příliš riskantní záležitost na to, aby investoři teď Ukrajině půjčili peníze.
img

Kapitálové trhy ukázaly, co je to volatilita

26.01.2022 V prvních dvou dnech nového týdne akcie navázaly na páteční výprodeje. Hlavním důvodem byl opět Fed a jeho razantnější přístup k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb. Kapitálové trhy kvůli emocím investorů v USA ukázaly, jak vypadá skutečná volatilita.
C:\fakepath\606394cd64644b3f33eb48c8_Home.jpg

Allwyn vstoupí na burzu v New Yorku spojením s Cohn Robbins Holdings Corp.

21.01.2022 Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, vstoupí na akciovou burzu v New Yorku prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC). Hodnota sloučené společnosti má činit zhruba 9,3 miliardy USD (téměř 200 miliard Kč). Oznámila to společnost Allwyn, která se dříve jmenovala Sazka Entertainment, v dnešním prohlášení.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se vinou rekordního dovozu prudce prohloubil

06.01.2022 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v listopadu zvýšil o 19,4 procenta na 80,2 miliardy dolarů (1,7 bilionu Kč), což je blízko rekordu. Schodek se prudce prohloubil vinou rekordního dovozu zboží, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu. Zahraniční obchod tak podle analytiků byl pravděpodobně brzdou hospodářského růstu ve čtvrtém čtvrtletí.
img

Kryptoměny jsou čím dál tím populárnější

03.01.2022 V roce 2017 zveřejnil Thomas Peterffy v deníku Wall Street Journal celostránkový inzerát, v němž varoval před nebezpečím, které představují futures na bitcoin pro kapitálové trhy.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínské akcie letos klesly o více než pět procent, nejvíce za tři roky

31.12.2021 Čínské akcie na konec roku zpevnily, dařilo se hlavně realitním společnostem a také akciím firem, které se věnují vývoji šetrnějších energetických zdrojů. Za celý rok ale hlavní akciový index CSI 300 odepsal 5,2 procenta, a zaznamenal tak nejhorší výsledek za poslední tři roky. Na rekordu je ale celoroční obrat, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\\fakepath\\trader-07122021-50-zm.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA v říjnu klesl, export vystoupal na rekord

07.12.2021 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v říjnu snížil o 17,6 procenta na 67,1 miliardy dolarů (1,5 bilionu Kč). Je to nejnižší hodnota za šest měsíců a největší procentuální pokles od dubna 2015. Velké oživení exportu, který vystoupal na rekord, pomohlo vyrovnat mnohem menší nárůst dovozu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. V září schodek dosáhl rekordní výše.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA v září vystoupil na rekord

04.11.2021 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v září vyšplhal na rekord a překonal i odhady. Především kvůli poklesu vývozu vzrostl proti srpnu o 11,2 procenta na 80,9 miliardy dolarů (1,8 bilionu Kč). Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
img

Z nuly na sto. Měl by mimořádný růst ceny ropy znepokojovat investory?

29.10.2021 Krize spojená s pandemií covid-19 způsobila, že se loni v dubnu cena ropy krátce propadla k nulovým, dokonce i záporným hodnotám. Panika, lockdowny a absolutně plné zásobníky způsobily, že v jednu chvíli byla ropa drahá i zadarmo. Následovalo rychlé zotavení a za posledních dvanáct měsíců se cena černého zlata zdvojnásobila. Mimochodem, to se stalo v posledních 80 letech jen pětkrát. Měl by investory současný růst ropy znepokojovat?
img

Společensky odpovědné investování dobývá portfolia českých investorů

25.10.2021 Obchodník s cennými papíry BH Securities umožňuje investovat prostřednictvím nové investiční strategie, která je založena na megatrendu dnešní doby, jenž nese zkratku ESG (Environment – životní prostředí, Society – společnost, Governance – řízení). Jak již samotná zkratka napovídá, nová investiční strategie se soustředí na investice, o kterých můžeme říct, že jsou šetrné k životnímu prostředí, společensky odpovědné a mají dobře nastavené procesy řízení.
img

Týden na akciových trzích: Akcie v Praze pouze rostly, za mořem se opět posouvala rekordní laťka výše a výše

03.09.2021 Tak jako se minulý týden čekalo na hlavní událost, kterou bylo setkání v Jackson Hole, tento týden to byla dnešní data z trhu práce. Ta jsou důležitým vodítkem pro Fed kvůli nastavení měnové politiky. Zklamala, bohužel, když nová pracovní místa mimo zemědělství hluboce zaostala o odhady trhu. Tentokrát se tak potvrdily předstihové ukazatele. Dobře nedopadla ani spotřebitelská důvěra podle University of Michigan. Naproti tomu ISM Index měřící aktivitu v průmyslu v USA nejenže neoslabil, ale ještě dokázal vylepšit již tak vysokou úroveň.
C:\fakepath\Cina.jpg

CNN: Úpisům akcií čínských technologických firem v USA bude možná na čas konec

25.07.2021 Úpisům akcií čínských technologických firem na burzách ve Spojených státech bude možná konec - alespoň na čas. Řada z nich totiž plány sama vzdala po zásahu čínských úřadů, jež přispěly k propadu cen akcií čínských podniků, které už na burzách v USA jsou. Nejde ale jen o zásahy čínských úřadů - přísné jsou i požadavky úřadů v USA, které vyžadují audit zahraničních firem. A značný vliv má i nepovedený úpis jedné z prominentních technologických firem z Číny, poznamenal server CNN.
img

Saxo Bank rozšiřuje nabídku platformy TradingView o akcie a CFD obchodované na amerických burzách

15.07.2021 Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, oznámila, že sociální obchodní platforma TradingView, která nabízí pokročilé nástroje pro sledování a grafické znázornění cenných papírů, kryptoměn i devizových instrumentů, bude nově umožňovat také obchodování s akciemi.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU prodloužila hospodářské sankce proti Rusku za konflikt na Ukrajině

12.07.2021 Státy Evropské unie se dnes shodly na dalším půlročním prodloužení hospodářských sankcí uvalených na Rusko za jeho roli v konfliktu na východě Ukrajiny. Ministři zahraničí členských zemí dnes formálně již potřinácté prodloužili platnost postihů zaměřených na banky, energetické podniky či dovoz zbraní. Dnešní rozhodnutí navazuje na červnový summit prezidentů a premiérů zemí EU, podle nichž Moskva nadále neplní podmínky mírové dohody z Minsku.
img

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě

07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
img

ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII

14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
C:\fakepath\obrazek-24052021.jpg

Nejvýnosnější forexové páry

24.05.2021 Obchodování s cizími měnami je jedinečné v tom, že se ceny jednotlivých měn vyjadřují ve vztahu k jiné měně a tvoří tzv. „páry“. Které měnové páry jsou nejvýnosnější?
img

Klienti Equa bank investovali do fondů miliardu korun

12.05.2021 Zájem o investování prostřednictvím Equa bank dlouhodobě roste a v posledních týdnech se ještě zvýšil. Počátkem května tak dosáhla tržní hodnota investic klientů Equa bank hranici jedné miliardy korun. Banka vychází tomuto zájmu vstříc a až do konce června umožňuje investovat do všech fondů, které nabízí, bez vstupního poplatku.
C:\fakepath\krypto-14042021.jpg

Coinbase - prvá kryptomenová burza, ktorej akcie si môžete kúpiť

14.04.2021 Rok 2021 sa zapíše bielou kriedou do komína lebo sme svedkami vstupu prvej kryptomenovej burzy na akciovú burzu, čo len potvrdzuje nastolený trend digitalizácie všetkého vrátane peňazí, ktorý aj vďaka pandémii koronavírusu výrazne nabral na obrátkach.
C:\fakepath\zbrojovka-16022021-23.png

Česká zbrojovka kupuje Colt

16.02.2021 Česká zbrojovka nedávno informovala odkupe významného hráča na trhu so zbraňami, spoločnosti Colt. Viac podrobností o akvizícii a ďalších plánoch do buducna prezradila spoločnosť na včerajšej tlačovej konferencii.
C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

Čína se bude bránit proti vyřazení čínských akcií z burzy v USA

03.01.2021 Čína se bude bránit proti rozhodnutí akciové burzy v New Yorku (NYSE) vyřadit tento měsíc z obchodování akcie tří čínských telekomunikačních firem. Podle agentury Reuters to včera oznámilo čínské ministerstvo obchodu. Burza svůj záměr oznámila ve čtvrtek a zdůvodnila jej nařízením prezidenta Donalda Trumpa. Jde o další část sporu mezi Pekingem a Washingtonem.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Biden už nyní pokořil minimálně Trumpovo „ego“

06.11.2020 Zatímco Trump se soustředil na „předčasné“ prohlášení se za vítěze amerických prezidentských voleb a vyjádření, že v případě jiného scénáře napadne výsledky voleb, Biden si bez velkých slov dokázal ukradnout většinu srdcí Američanů. Během čtvrtečního odpoledne vedl podle Associated Press počtem sčítaných hlasů nad Trumpem 264:214. Na to, aby dosáhl vytouženého vítězství potřebuje kandidát na nového amerického prezidenta aspoň 270 hlasů.
C:\fakepath\usa344.jpg

Jak mohou americké volby ovlivnit celý svět?

04.11.2020 Volba amerického prezidenta stále probíhá a kdo se stane nejmocnější osobou na světě, se snad brzy dozvíme. Armáda, rozloha, dolar, a nejen surovinové bohatství činí z amerického prezidenta nejmocnější osobu na světě. Navíc ostatní ekonomiky jsou často závislé na rozhodnutí, které prezident učiní. „Držitel klíčů“ od bílého domu má tedy v rukách velkou moc a není třeba dumat nad tím proč se americké volby stávají vždy nejsledovanější události celého roku.
C:\fakepath\trader.png

Jak obchodovat v období krize?

19.10.2020 Svět čelí horší krizi než v roce 2008. Připravte se a zjistěte jak obchodovat ekonomickou recesi a globální krizi s Admiral Marekts. Více se dozvíte v tomto článku.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna v říjnu klesla na pětiměsíční minimum

14.10.2020 Na říjnový příchod druhé vlny pandemie koronaviru a zavádění restriktivních opatření reagovala koruna poklesem na pětiměsíční minima, české akcie naopak mírně posílily. Shodli se na tom dnes analytici. Zlato v říjnu nepatrně zlevnilo, výrazné zhodnocení investorům podle nich přinesl bitcoin.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin za měsíc posílil o desetinu, blíží se letošnímu maximu

12.10.2020 Nejoblíbenější kryptoměna bitcoin za poslední měsíc zvýšila svou hodnotu o téměř deset procent na 11.370 dolarů, tedy asi 260.000 Kč. Pomalu se začíná blížit svému letošnímu maximu, které bylo na začátku srpna okolo 12.300 dolarů. Za poslední rok bitcoin posílil o 36 procent.
img

Akcie míří nahoru, rozebírá se stimul a Fed

07.10.2020 Včerejší náhlé zrušení jednání o americkém fiskálním balíku trhy zaskočilo, ale dnes se z šoku postupně dostávají. Akciové trhy v Evropě sice během dne nabraly lehké ztráty, ale Wall Street míří strmě vzhůru a S&P 500 si připisuje 1,3 procenta.
C:\fakepath\btc.jpg

Bitcoin znova konsoliduje

06.10.2020 Dnes sa v analýze pozrieme na Bitcoin na viacerých časových rámcoch.
img

Nemovitostní trh v době pandemie

18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
C:\fakepath\krypto-1.png

Bitcoin prepálil trendovú rezistenciu - máme vyhraté?

21.07.2020 Dnes sa v analýze trochu bližšie pozrieme na Bitcoin. Dnes sme na Bitcoin totiž zaznamenali výraznejší pohyb. Mení sa tým však niečo? je čas oslavovať?
Související klíčová slova: Střední Evropa | Charakteristiky růstových odvětví | Dostatečné zkušenosti | Obchodní pásmo | Hospodářská situace | Ondřej Hartman | Vývoj eurodolaru | Výhled pro trh ETF na rok 2024 | Mezinárodní kontext | BCPP | Finanční ústav | Bujará nálada na trzích | Prostor k růstu | ČSA | Výplach | Hodnota společnosti | Pád libry | Křížové kurzy | Světové akcie | Války | Rozvoj měst | Vývoj | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Konec osobních kryptopeněženek | Češi | Rychlé zisky | Předběžné finanční výsledky | Allwyn | Data z trhu práce | Allianz | Panevropský index | Makléřská společnost | Globální růst | FX Forward | Paul Romer | FX Aktuality | Jak fungují změny politik a předpisů? | TV Nova | Hospodaření firmy | DPH | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | EUR | Výhled růstu HDP | P/E poměr | Štěstí | Spotřebitelské výdaje | Canadian Securities Commission (CSC) | Bundesbank | Outperform | Kulminace inflačních tlaků | Paul Krugman | Ředitel Swiss Life Select | Sazka Entertainment | Investiční firma | Standard & Poor's | Úroveň inovací | Vlastní prostředky | Mzda | Půjčování cenných papírů | Brokeři | Oživení cen | Úspěšný obchodník | Automobilový sektor | JP Morgan Chase | OTP | Dnešní obchodování | Itálie | Regulace investičních fondů | Stoxx | Africký mor prasat | PEPP | Aktuální kurzy měn | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Obilí z Ukrajiny | Dovoz do Číny | Finanční aktiva | J&T investiční společnost | Investice roku 2023 | Očekávání | Korelace | Jüan | Historické události | Akcie Colt | Varianta omikron | Inflace v září | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Tomáš Jaroš | Cena severomořské ropy | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Binance.US | Volatilní | Swiss Life Select Investice | Necyklické aktivum | Swiss Life | L.F. Investment | Týden na trhu | Světové ceny potravin | Blockchainové infrastruktury | Zájem Čechů | Prognos | Unijní ministři zahraničí | Slábnutí inflačních tlaků | EUR/JPY | Podnikání společnosti | Veřejné finance | Výsledky za Q2 | Market cap | Trh práce | Výborné knihy | Evropská komise | Dopady energetické krize | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Philip Morris ČR | iShares | Aramco | Swiss | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | DXY | Martin Novotný | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | COP26 | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Finanční stabilita | Lednová inflace | Oslabování měny | Přesnost | Auditorská společnost | Káva Arabica | Výkonný ředitel | Nejdůležitější ekonomické události | Škoda Auto | Růst amerického dolaru | Náklady na financování | Největší regulační orgány | Krizové řízení | Narušení dodávek z Ruska | Chování | Webinář | Finanční nástroj | Japonské akcie | Nákupní centra | Manipulace s trhem | GDR | Invaze na Ukrajinu | Vývoz v listopadu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | Intervence | NYSE | Ceny kakaa | Broadcom | E.ON | Klesly akcie | Experti | Počáteční zisky | Binance Coin | Skupina Saxo Bank | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Přeshraniční platby | Bitcoiny | Průměrný výnos | Starší populace | Stop-Loss | Návrh zákona | Psychické rozpoložení | Evropské měny | Nákupy aktiv | Online investování | Hnojiva | Dluhopisový fond | Dopad na existující odvětví | Creditas | Vývoj podílových fondů | Dění na trzích | Telenor Hungary | Franklin Technology | Moody's Investors Service | Bitcoin miner | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Americké investiční banky | Obchodní seance | Impuls | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Versute Investments | General Electric | Zdanění bank | Fungování finančních trhů | Nezaměstnanost v Česku | Tým Admirals | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Reality | Die Welt | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Antimonopolní zákony | Čistý příjem | Současná cena | Finanční páka | Produkce kávy | Řetězec Makro | Profesionální trader | Akcie společnosti | Agentura AFP | Finanční vzdělávání | Brent | Celkový stav ekonomiky | CSI 300 | Benchmark | Rezistence | Akcie Avast | Lagardeová | BitStock | Nejvyšší soud | Americký akciový trh | Trh s dluhopisy | Pojišťovací skupiny | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Úspěch v investování | Cenné papíry | Hashrate | Výnos | Olívia Lacenová | Investiční certifikáty | CAC 40 | Moderní finanční trhy | Měnový pár USD/JPY | RBS | Gigant v oblasti finančních trhů | IHNED | Tisk peněz | Záchranný fond | Asijské akcie | Akcie těžařů | Investoři a emitenti | Marika Čupa | Dlužník | Rizikovost | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Investiční strategie | Juliána Mochnaľová | Růst sazeb | Dopravci | Conseq Funds investiční společnost | LottoItalia | Akcie Erste | Firma ČEZ | Akciové ETF | ESG | Index DOW | Import | Akcie společnosti Gevorkyan | Irská ekonomika | Vzdělávací a osvětové kampaně | Německý akciový index DAX | Exchange | Alcoa | Oddělení kapitálových trhů | Splátky dluhů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dohled nad trhy | Státní dluh | Krize v Řecku | Zpomalující ekonomika | Věštec z Omahy | Vývoj válečného konfliktu | Jaran Mellerud | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Witkowitz | Budoucí trendy | Doporučený zdroj | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | Zvažované investice | AUDUSD | Online obchodování | Historické souvislosti | Investors | Praxe | AI | Platební neschopnosti | Covid19 | Zdravý rozum | Sentiment na trhu | JPY | Prudký propad trhů | Většinový podíl | Foreing Exchange | SOTIO | Nízké daně | Růst hrubého domácího produktu | Postoj investorů | Akcie ruských společností | FTX | Posilování dolaru | Investovaná částka | Společnost Crédit Agricole | ÚOHS | Dvojciferné zhodnocení | Znehodnocení | Eurohold | Peníze | Nabídky akcií | Skupina Home Credit | Výhled do budoucna | Index CAC 40 | Generali Fond konzervativní | Ukazatel | Bezpečné přístavy | Francie | Federální úřady | Zestátnění společnosti ČEZ | Dovednosti a vzdělání | Dosáhnout zisku | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Index NASDAQ 100 | Elektronická evidence tržeb | Evropské akcie | Certifikáty | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Služby | Začátek pandemie | Poklesy akciového trhu | Technologie blockchainu | HedgePoint | Bitcoinmaty | ALUMINIUM | Kapitálové rezervy | Saxo Bank | Amgen | Znehodnoceni dolaru | Největší světové ekonomiky | Události v ČR | Ropa WTI | Měnové zajištění | Pojišťovací společnost | Micron | Americké ekonomiky | Polymetal International | Petr Zatloukal | Bankovní rada ČNB | Rychlý růst zaměstnanosti | Kapitál | Protistrana | Otevřené podílové fondy | Investiční a obchodní styl | Omega | Supervelmoci | Bankovní domy | Striker | Brexit | ZEW index | USD | Reálné ekonomiky | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Janus Capital | Kč/USD | Magnát | Evropské burzy | Upravený zisk | Valná hromada | Technická analýza | Špatné počasí | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ztrátová investice | Komoditní trh | Deficit zahraničního obchodu | Plány | Americký prezident Joe Biden | Prodávat akcie | Douglas | Snížení dluhu | Fondy obchodované na burze | Robinhood | Dollar Index | Cestování | CSRC | Odliv kapitálu | André Kostolany | Příležitost akcie | Na burze | Ant Group | Broker | Vstoupit na burzu | Trh s nemovitostmi | Cash flow | Biotechnologie | Total | 2022 stock market decline | Česká pošta | Export | Změna klimatu | Odškodné | EMH | Podílový fond | Macquarie | Rozhodnutí americké centrální banky | MobileTrader | Částečné zestátnění | Krok za krokem | Čínská armáda | Investice do robotiky | KLB Legal | Američtí centrální bankéři | EURUSD | Klimatické změny | Kapitálové strategie | Tržní hodnota firmy | Garance | Sociální sítě | Spekulovat | Swapy | Společnost innogy | Nord Stream 2 | David Kögler | Energetická společnost | Komise pro cenné papíry (SEC) | O2 | Česká zbrojovka | Šok | CashFlow | Hodnocení současné situace | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Dopady sankcí na eurozónu | Riziková averze | Rychle zbohatnout | WIG20 | Širší index S&P 500 | ASIC | Počáteční kapitál | Hongkong | Ruský prezident | Kabinet | ByteDance | Dluhové trhy | Ceny emisních povolenek | Price-to-Earnings | Warren Buffett a Charlie Munger | Středoevropské měny | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Republikánská senátorka | Akciové trhy v Evropě | Radovan Vítek | Kofola | Ranní zpráva pro tradery | Bridgewater | Úroková sazba | Měnový fond | Avast | Patria Online | Exekuce | Tichomoří | SPAC v ČR | Sazby hypoték | Akciový trh v Číně | Britský ministr dopravy | Finanční trhy a instituce | Bernd Krampen | Unie | Dovoz | Nasdaq Composite | Admirals | Služby pro institucionální investory | Zprávy o trhu | UniCredit Bank | Výzkumy | InterContinental | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Fitch Ratings | Aktuální kurzy | Trpělivost | Komoditní fondy | Obchodování s dluhopisy | Obchodní cíle | P.A. | Zasedání FOMC | Nový produkt od XTB | Odkupy akcií | Kapitálový trh | Penzijní fondy | Světový finanční systém | Fintech společnosti | Nemovitostní fondy | Venture Capital | Čínské úřady | GBP/USD | Ekonomika USA | Ruské banky | Vnímání rizika | Grant Shapps | Investovat | Vyšší náklady | CFD (Rozdílové smlouvy) | Dovednosti | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Největší firmy | Conseq Invest | Utěsňování centrálních bank | Akciové indexy | Vybrané měny | Investing.com | Americký prezident | Odpojení Ruska | iShares by BlackRock | Der Spiegel | Roubini | Pro tradery | 1 milion | Akcie na burzách | Stratégové | Fincentrum | Těžaři bitcoinu | Profesionální akciové portfolio | Christine Lagardeová | Světový obchod | Vlastní digitální měny | Metalurgie | Coca-Cola | Obchodní platforma | Výkonnost společnosti | Portfolio | Kurz jüanu | Západní sankce | Rovnováhy | EUR/CZK | Globální ekonomiky | Zájem investorů | Jaroslav Brychta | Jaroslav Hanák | Euro Stoxx 50 | Credit Agricole SA | Technologický fond | Euforie | Richard Bechník | Finančník | CO2 | Zpřísňování měnové politiky | Graf akcií | BTG | Dovoz ropy | Makrodata | Finanční instituce | Čínští výrobci | Investoři | Clearstream | BitMEX | Prodej nových osobních automobilů | Obchodní deník | Prezident | Britský premiér | Sója | Akciový index S&P 500 | Akciová burza | Investování na kapitálových trzích | Nejistoty | Oddlužení | Fidelity | Praní špinavých peněz | Polymetal | BaFin | Negativní sentiment | Evropská měna | Přidaná hodnota | Prezident ECB | Média | Primární nabídky | Kurz japonského jenu | Commodity futures trading | Britské akcie | České aerolinie (ČSA) | Tranše | Ropné společnosti | Bez rizika | Zisk | Cena mědi | Ceny kryptoměn | Analytické služby | SZIF | Finanční pomoc | Jak se stát lepším investorem | Arthur Hayes | Obchodní dohoda | ČSSD | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Ekonomický vývoj | DAX30 | Firma KKCG | Kurzu měn | Nárůst nově nakažených | Situace na finančních trzích | Směnné kurzy | Bank of England | Investiční | Airbnb | Týdenní pivotní body | Forward guidance | Gary Gensler | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Rostoucí ceny ropy | Chvaletice | Uložení peněz | ETS | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Daniel Křetínský | Roboti | VIG | Ministerstvo obchodu | Svět kryptoměn | Dlouhodobé pozice | WSJ | Tiskové agentury | Xetra | J&T MONEY OPF | Sloučení | Ropa Brent | Průzkum | Mimořádná opatření | Ekonom BHS | Tržní podíl | Bohatí | IEA | Hold | Jednotná evropská měna | Solární energie | Asijské burzy | Fiskální rok | Funkční období | Zdravotní péče | CRHC | RWE | Sestupný trend | Zemědělské plodiny | EMEA | Sentiment investorů | Kč/EUR | Cestovní ruch | Investiční riziko | Kolísání cen | Akcie producentů mědi | Analýzy | Politická nestabilita | Index CSI 300 | Česká společnost | Technologické centrum | EUR/AUD | P/E | Zpráva | Technický výhled trhu | Prémie | Morningstar | Demokraté | Německý DAX | Prodej | Brusel | Instrument | Patria | Tržní rizika | Nový kapitál | EP | Práce z domova | Analytik Purple Trading | Události roku | Česká měna | Colt CZ | Počerady | WGC | Akcie a dluhopisy | Primární emise akcií | Platební neschopnost | Short selling | Průmyslové revoluce | Pomoc ekonomice | Janet Yellenová | EPH | TradingFloor.com | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | XTB zavádí změny | Zasedání Fedu | Co se děje na finančních trzích | Agentura Reuters | GBP | RoboMarkets | Althea Spinozzi | Agrofert | TPG Capital | Automobilka | Bohatý | Technologické tituly | Nabídka | Nové příležitosti | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Management | Švýcarská banka | Dolary | Konflikty | Huawei | Bitfinex | Zpomalení ekonomického růstu | Markets Insider | S&P Global | Rozhodnutí centrálních bank | Akcionáři | Obchodní týden | Emoce | Dluhopisové výnosy | Centrální banky | Warren Buffett | Rozpočet na rok 2020 | S&P | Ziskovosti společnosti | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Nástroje řízení rizik | Skupina PPF | Vzdělání | Admiral Markets | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Handelsblatt | Zemní plyn | Tokeny | Třída aktiv | Farmaceutický sektor | Pandemie COVID | Pivovary Staropramen | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Události ve světě | Vývoj ceny bitcoinu | Dobré výsledky | Svátek v USA | Zprávy | Pákový efekt | Prezidentka ECB | Roman Koděra | Vliv na ceny | Růst cen ropy | Majitel | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Airbus | Meta | UBS | Guru | Akciový analytik | Nákupy dluhopisů | Akciové burzy | NATO | FB | Pavol Kováčik | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Ceny stříbra | ZEW | Finanční nástroje | Hodnota Amazonu | Akcie v Evropě | BHS Real Estate Fund | Ceny ropy | Zahraniční investoři | Obchodování a investice | Účetní závěrky | České firmy | Alena Schillerová | Silný růst | Nástroje technické analýzy | Regulační úřad | Landesbank NordLB | Udržitelnost | Eurostat | Zmírňování opatření | Tržní cykly | Vyhlídky | Ruský rubl | Ceny Bitcoinu | Deflace | Člen představenstva | Úpis akcií | Růst inflace | Broker Trust | Covid | Šokující předpovědi Saxo Bank | Obchodování na pražské burze | CZ | Společnost XTB | Bydlení | Cena ropy brent | Investiční banka | Eurosummit | Swiss Life Select Investice roku 2023 | PLTR | Marek Brávník | Praha | Angela Merkelová | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Central European Media Enterprises (CME) | Akcie českých bank | Kurz EUR/USD | Míra | Analýza trhů | Obchodovanie | Nejdůležitější události | Produkce základních surovin | Komodita | Státní zemědělský intervenční fond | Free float | Splácení státních dluhopisů | Zdroje energie | E15 | Dnešní data | České banky | Předpověď | Firmy | Digitální měny | Švédská centrální banka | Vláda USA | ETF fond | First Boston | ESMA | Páka | Australský dolar | Odhady trhu | Čínské zboží | České koruny | Index cen domů | Investment management | Advokátní kancelář | Ministerstvo životního prostředí | The Biden recession | China Evergrande | Uplynulý rok | Nástroj | Výsledky | Přehled | Riziko recese | HUF | Hodnota kybernetické měny | Koruna | Výrazný pokles | Jan Macek | RoboMarkets Česká republika | E.ON Distribuce | Finanční služby | Tvorby rezerv | Spoluředitel | Monopoly | Firma Apple | Dluhopisové fondy | Cukr | Commodity Futures Trading Commission | DailyFX | Tržní ceny | Supreme Edition | Kroky centrálních bank | Bitcoin | Euler Hermes | Společný podnik | Akciové tituly | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Včerejší obchodování | Úpis akcií v USA | Minulá výkonnost | Finanční výsledky | Onemocnění | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | Kurz dolaru | TIM | Pandemie koronaviru | DMA | Fundamentální analýza | Propad | S&P/ASX 200 | Prodej akcie | Výsledky firem | Retracement | Finanční domy | Agency business | Konec roku | Asociace | ČSOB Petr Dufek | Údaje | Hlavní měny | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Exxon Mobil | Výkonnost | Stimulační opatření | Oslabení měny | Vakcína proti covidu-19 | OPEC+ | Vlastnictví | Obchodní války | Alibaba | Shortování jako forma umění | Průzkumy | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Nejvýraznější ztráty | BHS | Firma Allwyn | Technologické společnosti | Objem | Automobilky | HighSky | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Obavy z recese | Over-The-Counter | Spoření | Tržní kapitalizace bitcoinu | Federální rezervní systém | Sázka | GenAI | Magnificent Seven | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bilion | Data XTB | Krátkodobé strategie | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | Obchodování s akciemi | Pojišťovny | Postavení na trhu | Čínské ministerstvo obchodu | Jak fungují růstová odvětví | Graf | Carry trade | Ekonomické události | US dollar | Světová cena | Regulátor | Hodnota firmy | Investorské prezentace | Investiční firmy | Shortovat | FIL | Index S&P 500 | Zvýšené riziko | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Německý výrobce | Stock Trader Almanac | Digitální zlato | Rizikovost investice | Investiční platforma | Pfizer | Nejlepší akcie | Hrubý domácí produkt | Plyn | Distribuce | AFP | Studie | Akcionáři společnosti | Slabší koruna | Eurodolar | Ant | London Stock Exchange (LSE) | Short | Premiér Andrej Babiš | Omezení pohybu | Deficit | Devalvace | Ruský plyn | Polsko | Pár EUR/USD | Rio Tinto | Progresivní dluhopisové fondy | Ratingová agentura | CAD/JPY | Zbrojovka | Výnosové křivky | CFDs | Kontext | Vepřové maso | Cenová hladina | Bankéř | Vodafone Group | Index volatility | Americká centrální banka | ING Global Markets Research | Investiční téma | Hypotéky | Finanční ztráty | Vlivné skupiny | Bart pattern | Současná situace | Lukáš Kovanda | EY | Golden Prague Hotel | Křetínský | LEN | Přijetí | High | Lesy ČR | Evropa | European Metals Holdings (EMH) | Thomas Cook | Česká spořitelna | Změny na trhu | Jackson Hole | Euroskupina | Zdanění mimořádných zisků | Tvrdý brexit | Financial Conduct Authority (FCA) | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Zvýšení úrokových sazeb | Rostoucí trend | R2G | OPEC | Stock market | Finanční krize | Ukrajina | Bankovní úvěry | Vydělat peníze | Akcie společnosti LSE | Lednový efekt | Specialista na online obchodování | Andrej Babiš | Automatické obchodní systémy | Národní rozpočtová rada | Clifton S. Robbins | Sázky na splácení státních dluhopisů | Investice do nemovitostí | Ústavní soud | Beta | Disciplína | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Rezidenční nemovitosti | Cenný papír | Ekonomická situace | Emise CO2 | Ruský akciový trh | Sójové boby | Turecká centrální banka | Hongkongská burza | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Investiční chování | Kakao | Rusko dnes | Česká koruna | S&P Global Ratings | OECD | Dow Jonesův index | Čínský akciový index | Společnost Astra | Britský FTSE 100 | Německý PMI | Růstový potenciál | Investiční společnost | Brokers | Makroekonomické ukazatele | G10 | Conseq Invest Akcie | E*Trade | Foreign Exchange | Spot | Vstupy | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Obchodování ETF | Měnový trh | Politické faktory | GBPUSD | Prezident Trump | Běžný účet | Britská měna | Warranty | Swiss Life Select Investice roku | Rakousko | Christopher Dembik | Stříbro | Jakub Matis | Oslabení koruny | Instituce | Turecko | ex | Dnešní aukce | Dopady inflace | Báze indexu | Investice do fondu | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | Odvětví v ekonomice | Rozpočtový deficit | Analytické pokrytí | PX index | OPAP | Conseq Invest Konzervativní | Boris Johnson | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Růst výnosů | Český kapitálový trh | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Valuace sektoru | Americké akcie | Index WIG20 | Asociace pro kapitálové trhy | BBC | Silná ekonomika | Technologické firmy | Cohn Robbins | Burzy cenných papírů | Czech Fund | Akcie firem | MetaTrader | Frustrace | Kongres | Výdělky | Divize | Rekordní minimum | Exchange Traded Fund | Počet klientů | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Conseq korporátních dluhopisů | Forexové trhy | Světové ekonomické fórum | Trendline | Evropská ekonomika | Rubl | Nákupy akcií | Příliv kapitálu | Pozornost | Švýcarská ekonomika | Finanční média | Natland | Země EU | Úspěšný obchodník s cennými papíry | Počet pracovních míst | Komise pro cenné papíry a burzy | Investice a financování | Senior trader | Tradestation | Zhodnocení kapitálu | Trh | Čas pro vzdělávání | Finanční společnosti | Volby v USA | Komise | University of Michigan | List Financial Times | Vládní podpory | Obchodní konflikt | Další rozvoj | Emoční bolest | Výkyvy | Výrazný růst | Coinbase na Nasdaq | CNN Prima News | S&P 500 | Fed | Zahraniční obchod | Snížení zadlužení | Společnost ByteDance | Investiční nástroje | Korekce | Kanada | JDE | Zvýšení mezd | Tržní prostředí | Wells Fargo | Generali Investments | Google | Ministři financí | Nové trhy | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Equa Bank | Evropská komisařka | Zestátnění | Eurojackpot | Pražské burzy | Konkrétní akcie | Boháč | Výběry | Nákup akcií Coinbase | Sázení | Hlavní index čínských akcií | Vietnam | Federální rezervní banka | Prezident Joe Biden | Znalost | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Globální recese | Velké banky | Stock market decline | Tvrdé sankce | Šokující předpovědi | Kancelářské nemovitosti | Global Technology | MT4 | Slabé výsledky | Nejistota | David Kuboň | ANO | Stock | Odhad růstu ekonomiky | IRS | Broker Consulting | CME | Striker Securities | CMA | Modernizace přenosových sítí | Náklady na půjčky | Rating | Eurovia CS | Dezinflace | Amundi | Agentura S&P | Direct listing | SNB | Zpráva pro tradery | Světová banka | Mexické peso | Microsoft | Registrace vlastníků kryptoměn | Snížení dividendy | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Investice do fondů | Vynález lidstva | Ceny kávy Arabica | Regulace a legislativa | Cla na americké zboží | Nová strategie | Standard & Poor's (S&P) | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Daňové úlevy | Standard Life Investments | Získávání finančních prostředků | Velké londýnské banky | Americký investor | XRP | Hotovost | Commission | Shortování | Ředitel Saxo Bank | MicroStrategy | Japonsko | Michal Valentík | Long pozice | Obchodování akcií | LYNX webinář | Kurz dolarů | Rizika Over-The-Counter trhů | Eleanor Creagh | Pomoc Ukrajině | Riksbank | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | RPSN | Důvěra | Mobilní aplikace | Kraken | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Markets | Silný propad | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Fluktuace | Exxon | Apreciace | Primární nabídka akcií | Penzijní fond | Realitní magnát | Řízení rizika | Německá vláda | Německo | Registrace cenných papírů | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | Makroekonomika | Agentura AP | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Evropská banka | Kurzový závazek | Monetizovat | Ekonomie | Výpadky | Twitter | CFTC | Těžební společnost | FIAT | Podpůrná opatření | Derivátové trhy | Krach | Zprávy a analýzy | Zasedání americké centrální banky | Invest | Centrální banka | Spotová cena | Vice | Další růst | Investiční služby | Významné zprávy | Deutsche Börse | Mattoni | Index PMI | Životní prostředí | Fondy peněžního trhu | Těžařská společnost | CL | Nové akcie | QE | Britský regulátor | Rozpočtový balíček | Investice do akcií | Obchodování na páku | Los Angeles | Kostolany | LYNX | Unijní ministři | Opce | Aktivní obchodování | Donald Trump | Eurobondy | Grafy | Čistý zisk | Úvěrové podmínky | Devizové trhy | Patrik Urban | Podnikatelé | Pohyb kapitálu | MetaTrader 4 | Podstatné kurzotvorné zprávy | Rumunsko | Nájemné | Dluhové krize | Facebook (FB) | Energetický sektor | Centrum | Zadlužení | Vodafone | Další růst úrokových sazeb | Společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | MetaTrader 5 Supreme Edition | Startup společnosti | ING | X-Trade | Propad akciového trhu | Hlavní akciové indexy | Aktivum | Směnný kurz | Federal Reserve | Tendence USD | Spoluzakladatel | Státní dluhopisy | Ruská invaze na Ukrajinu | Zákon o kryptoměnách | Domácnosti | Crypto.com | Erste Group | Rizikovější investice | Americký dolar | Výhled Saxo Bank | Fixed income | Analytici | Kreativita a inovace | Světové měny | Ceny komodit | Cohn Robbins Holdings | Fúze a akvizice | Knihy Howarda Markse | FIL Investment Management | Equity | BNP | Dobré zprávy | Nákup cenných papírů | Mario Draghi | Provozní zisk | Lagardere | Škoda | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | Vyšší daně | Charles Michel | Zahraniční investice | Systematické riziko | VaR | Derivatový trh | Kurz koruny | Thomas Peterffy | Situace | Ruská technologická firma | Chevron | Kompozitní index | Vysoká inflace | Ceny zemního plynu | Steen Jakobsen | Argentina | Zpomalení globální ekonomiky | Štěpán Hájek | Výrobní aktivita | Kladenská Poldi | Burzovně obchodované fondy | Akciový index Dow Jones | Forexoví obchodníci | Splácení dluhu | Opimo Trade | Euronext | Zakladatel | Libra šterlinků | Primární emise | Předseda | Větší regulace | Finanční systém | Purple Trading Štěpán Hájek | Tištění peněz | Zájmové skupiny | Deutsche Boerse | Růstový impuls | Výnosy z investic | Nižší růst | Prime | J&T | Zájem o investice | Rok 2024 | FX hedging | Trh ETF na rok 2024 | Daňový ráj | Fond kvalifikovaných investorů | Statistiky XTB | DPA | Evropská unie | Boeing | Šokující předpovědi Saxo | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Daniel Beneš | CITIC Group | Stagnace | Příkaz | Ekonomiky | Thomas Hayes | PROP Trading | Webináře zdarma | Záporné sazby | Nákup akcií | Rychlý růst | Close | Odvětví vzdělávání | Rozpočet | Empresa Media | Snížení sazeb | Negativní dopad | Evropské banky | Apple | Libra | Energetický a průmyslový holding | Koronavirová krize | Médea | xPartners | Vytrvalost | Akcie ve Spojených státech | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | Futures kontrakty | Úspory | Dopad na ekonomiku | SaxoBank | Růst americké ekonomiky | Open | Cena akcie | Životní úroveň | Dluhy | Jaderná elektrárna Temelín | Nabídka akcií | Německá centrální banka | Pilsen Steel | Švédsko | Americké ministerstvo obchodu | Finanční poradce | Analýza trhu | Vládní koalice | FTSE | Financovat | Nezávislý názor | Fond | Private Equity a Venture Capital | Čínské měny | Investiční rozhodnutí | JP Morgan | Ztráta | Řecko | BRICS | Finanční instrumenty | Madeta | Benchmarky | Cointelegraph | Arm | Hong Kong Exchanges and Clearing | Alfa Bank | Alibaba Group | ECB | Čínské ministerstvo | Provozovatel loterií | Úroky | Finanční centra | Refinitiv | Speciální daň | Japonská agentura pro finanční služby | Plodiny | Americké produkce | Moody's | Středoevropské burzy | Tržby | Investiční seminář | Cena | Investiční banky | Finanční rizika | Napětí na finančních trzích | Předstihové ukazatele | Dopady pandemie covidu | Gemini | Objem peněz | PX Start | Partners | Moneta | Air | Americká centrální banka (Fed) | Závazek | Káva | Roční maximum | Přenos | Vyšší riziko | Ceny akcií | Euro STOXX | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Ruský trh | EUR/RUB | Česká ekonomika | Měkké komodity | Čínská ekonomika | Patterny | Institucionální investoři | Ceny | Mezinárodní měnový trh | Inovační potenciál | Kurzy | Technologie | Raiffeisenbank Helena Horská | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Wood and Company | Zajímavé příležitosti | Dluhopisy | MND Group | Německá kancléřka | A220 | Pokles likvidity | Investujeme | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Vydání nových akcií | Pokles | Finance | Životní pojišťovny | AMEX | Ekonomiky eurozóny | Margin | Globální inflace | Spiro Sovereign Strategy | Český PX index | Vývoj akciového indexu | Konsensus | Americký trh | Investiční portfolia | Vrcholové vedení | Největší rizika | Maloobchodní tržby | Erste | Cena kakaa | New York City | Upravený zisk EBITDA | Podílové fondy | Charles Schwab | Švýcarská centrální banka | Rezervní měna | Poplatek | Poslední uptrend | Baker McKenzie | Zemědělci | Startup | Přehled kurzů | Makro | Tržní očekávání | Finanční rozpočet | Americká ekonomika | Finanční deriváty | Nerealizovat malý zisk | Odpor | Svět investování | Evropská centrální banka | Obchodník | Velký problém | ETF s akciovým výnosem | Instinkt | Portfolio manažer | Akcie s LYNX | Rada guvernérů | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | MRNA | Býčí trh | COVID-19 | Moskva | TRIM Kapitál | Kapitálové požadavky | Regulátoři | ISIN | Tempo poklesu | Freeport-McMoRan | OTC obchodování | BHS Timur Barotov | Indikátor | Euroclear | Index cen | Obchodování forexu | Rizika | Růst ceny | Banka Credit Suisse | Tick | ISM | Index PX | Dobré obchody | Čínská vláda | Alokace | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | Golden Gate | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Burza v Istanbulu | Investment Management | Pivot | Kryptoměna | Zprávy z trhů | FXCM | Výzkum a vývoj | Nové hypotéky | Investiční cíle | Momentum | Řešení Brexitu | Daně z příjmů | Telenor | MarketResearch.com | Evropský systém | Konsorcium | VEB.RF | Vývoj ceny ropy WTI | Obavy z globální recese | AUD/CHF | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | ERA | Nastavení měnové politiky | Zisky | Dynamické portfolio | Shanghai Composite | FCA | CHN.cash | Rozmach kryptoměn | Odborníci z oboru | Současné ceny | BNP Paribas | Konsenzus | Historické rekordy | Americký index S&P 500 | Martin Lembák | Káva robusta | Globální ekonomika | Prodávající | Alpiq | Thomas Jordan | SPAD | Swap | Anomálie | Miliardy eur | Financial Conduct Authority | FXstreet | Conseq | Obrovské ztráty | Jestřábí hlasy | Důležité aspekty růstových odvětví | Analytika | EPGC | Drahé kovy | Doporučení | Legenda André Kostolany | Množství peněz | Vliv na rozvoj měst | Ratingové agentury | Manuál | Cena zlata | Měnová politika | Tržní síly | Nejvyšší zhodnocení | HSBC | Zvýšení ceny | Coinbase | Vega | Uvedení na burzu | Obchodníci | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Saxo | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Capital | Záchranný program | Prime Market | Arnold Gold | MiCA | Růst cen | Index pražské burzy PX | Guvernér | Akční plán | RSI | Asset management | Globální trhy | De-dolarizace | Patrik Mackových | Poptávka | Technologické inovace | EUR/MWh | Fitch | Zvýšení produkce | Financování | Akcie čínské společnosti | Úroková sazba v USA | ČSÚ | Tým Capital.com | Ursula von der Leyenová | Pierre Moscovici | Cenový graf | Historická minima | Výrobce čipů | Čína | Bulharsko | Josef Beneš | Omezení dodávek | Stanislav Kostyukhin | Stres | Růst HDP | Americké banky | Objem aktiv | Pivotní body | Arabica | Přijetí bitcoinu | Obchodovat | Republikáni | USDJPY | Vakcína proti koronaviru | Invaze | Sankce na ruský finanční systém | Venture investic | Investiční poradenství | Systém obchodování | Investor | Americké akciové trhy | GfK | EGAP | Technologický Nasdaq | VŠE v Praze | Premiér Babiš | Dividenda | Korekční fáze | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Vydávání dluhopisů | Index pražské burzy | Dluhová krize | Růst produktivity | Koncentrace | Ozbrojené složky | Obchodování na akciových trzích | Průměrná mzda | Mali | Online trading | Struktura zastropování cen | ÚKZÚZ | Tisknout peníze | Medvědi | Wüstenrot | Hospodářský růst | Období pesimismu | RBI | Klouzavý průměr | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Kurz měny | Posílení eura | Cena severomořské ropy Brent | Technologický vývoj | Společenské změny | Odhodlání | UniCredit SpA | ArcelorMittal Ostrava | Poptávky po ropě | WTI | FinTech | Bohumil Trampota | Analýza dat | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Shares | Zisk společnosti | Raiffeisen Bank International | RBNZ | Jaderné elektrárny | Ruský finanční systém | Pokladniční poukázky | Investice v zahraničí | Spready | Charlie Munger | Obchodování s měnami | Získané peníze | HDP | Obchodování CFD | JCPOA | O2 CR | Americká měna | Canal Plus | Nord Stream | EMU | Vývoj měn | Problémy | Ziskovost | OCI | ROCE | Bankéři | Technology | Cena ropy | Zakladatel a CEO | Plán firmy | Podnik | Participace | Firma | Inflace | Marže | Vysoké zisky | Petr Bartoň | Německá ekonomika | Státy EU | Micron Technology | Diskont | Analýza poptávky na trhu | Fiskální politika | Hlavní akciový index | Trading Station | Zprostředkovatelé | Alphabet | Investiční zisky | USA a Čína | Obchody a nákupní centra | Vedení společnosti | China Telecom | Zkušenosti | Ropa | Ekosystém | Monetární politika | Jednání vlané hromady | Signály | Omikron | Přizpůsobovat se | Ekonomická rizika | Investiční soutěž | Investovať do kryptomien | Fed funds | Funding currency | Ekonomické recese | Statistiky | Bankovní sektor v ČR | Liz Trussová | Referendum | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Čínský index | Dluhopisové trhy | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Diverzifikovat | Akciové tipy | FX | Ben Bernanke | Americká Komise pro cenné papíry | Rozhodování | Optimismus | Facebook | RUB | Krize eura | Tým RoboMarkets | Američané | Kurz | Market | Forexu | Kvantitativní utěsňování | Home Credit | Nuntius Brokerage & Investment Services S.A. | 256/2004 | Unicredit | Ekonomka | Pokles výnosů | Globalizace | Fibonacciho retracement | Horizon | Nadprůměrný zisk | Dolar | Uhlí | Definitivní obrat trendu | Zavedení Frakčních akcií | Liberty Steel | BH Securities | Průzkum společnosti | Dolarový dluh | Euro | Akcie podniku | BNP Paribas Asset Management | Obchodování Futures | Yield | Makroekonomické faktory | Francouzský CAC 40 | Agentura DPA | Magnificent | EuroStoxx50 | Greensill | Čínský vicepremiér Liou Che | Kukuřice | Debata | Nárůst zisků | NortonLifeLock | Investujte | Prezident USA | Měď | HCBV | Statistiky ECB | Západoevropské trhy | Stock Spirits | ETF s pevným výnosem | Konglomerát | AUD | Martin Kodýdek | Binance | Japonský Nikkei | Obchod | Čínská měna | Commodity | Breakout Trader | Měnový stratég | Zpomalení růstu | Ředitel Patria | Xiaohongshu | Didi Global | Aladdin software | Predikce | Dodávky ropy | Upisování | Úřad práce | Obchodování s emisemi | Vliv GenAI | Kypr | Zahraniční kapitál | Citigroup | Kategorie Akciové fondy | Ekonomové | Zdravotní pandemie | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Index VIX | Mezinárodní vztahy | Rada ČNB | Etoro | Hospodářství | Nákup nemovitostí | ROIC | Londýnské banky | Jednotná měna | EU | EBITDA | Société Générale | Mezinárodní banky | Krach na burze | Obchodování s Bitcoiny | Defenzivní tituly | Pohled na finanční trhy | CETIN | Sociální trading | Daň z obchodování | Program OMT | Archegos | Akciové portfolio | Sev.en | Uniper | Miliardy | Trh Prime | Oddělení forexu | Kapitalizace bitcoinu | Realizace obchodu | Spojené státy | Casinos Austria | Cenové stability | Credit Suisse | Portfolia | Tesla | Převis | Conseq Investment Management | Precedens | NN Group | Expert | ARM | Koronavirové krize | Výkon dolaru | Posílení ekonomiky | Vývoz | Prodeje akcií | Úroveň rezistence | Theresa May | Týden na akciových trzích | Regulace kryptoměn | Licence na trzích | Recese | Index strachu | Začínající tradeři | Britské kapitálové trhy | Sterling | Active Invest | Švýcarský frank | Báze | Komerční banka | Zmeškat příležitost | CZK/EUR | Stimul | NZDUSD | Vlastníci kryptoměn | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | MANA | Akcie Applu | Základní úroková sazba | Začít investovat | Burzovní indexy | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Zbohatnutí | Petr Kellner | Investiční nemovitosti | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Rostin Behnam | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké burzy | Realitní společnosti | Internetové firmy | Firemní dluhopisy | Sazka Group | Dceřiná firma | CNN Business | Měnové a kapitálové trhy | Obchodní příkaz | Frank | Ministři | Prudký propad | Ekonomické teorie | Kapitálové výdaje | Allianz Global | Transparentní | Kurz eura | David Cameron | Silicon Valley | Dlužníci | Zbrojovky | Ekonomický poradce | Dieselgate | TRIM Alfa | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | KPMG | Ceny energií | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Washington | Unipetrol | Ceny potravin | Obrat trendu | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Měnový kurz | Finanční skupina | Ticker | Japonský premiér | Úspěchy | Jak obchodovat | NEST | Kiwi | Denní změna | USDCHF | Nouzový stav | CySEC | Multi-Asset obchodování | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Doporučení Koupit | Tolerance rizika | Technologický sektor | OSN | Soud | China Evergrande Group | Kotační výbor | Panika | Společnost ČEZ | Komunita | Booking | Předpovědi Saxo Bank | Plánování | Blockchain | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Rekordní rok | Makroekonomické prostředí | China Mobile | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Dopady vysokých úrokových sazeb | Mince | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Americké volby | Světové ekonomiky | Úspěšné obchody | Firma Astra | Benzín | Ministr financí | Trhy v USA | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Akcie a ETF | Hodnota sloučené společnosti | Global Markets Research | Dow Jones Industrial | Astra Linux | Ethery | Meziroční inflace v září | Odliv zahraničního kapitálu | Švýcarská společnost | Reorganizační plán | Akcie na burze | USOil | Oslabení | Bilance | Obchodní pokyny | SaxoTraderPRO | Míra inflace | Fyzické zlato | Platforma | Politické události | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Energetika | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | Čínské benchmarky | Biotechnologické společnosti | MAN | CNN | USD/RUB | Úsilí | The First Boston Corporation | Spotify | Ekonomický výhled | Poradce premiéra Andreje Babiše | Nařízení | Americká cla | Kniha Makléř | Proces učení | SWIFT | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Poskytování úvěrů | Schodek | Převody peněz | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Ministerstvo financí | Pimco | Odborníci | Fwdbonds | M2 | ASX 200 | Finanční polštář | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Raiffeisen Bank International (RBI) | Průmysl | Investovat do zlata | Bolest | Očekávané výsledky | Úroveň supportu | Bridgewater Associates | Investování do akcií | Kiwi.com | Makroekonomické strategie | Senátorka | Emise akcií | Airbus Group | Tempo růstu | Podnikatel | Úvěrový rating | Schwab | Bankovnictví | Evergrande Group | NewYorská burza | STOXX50 | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC) | Investiční instrumenty | Continental | Doug Guthrie | Biliony | Zdražování energií | Commonwealth Bank of Australia | Bilion dolarů | ETF | Česká zbrojovka Group | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Kurzy měn | Loterie | Omezení těžby | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | ESG Dynamické Portfolio | Varování | Obchodní bilance | Guidance | Prezidentské volby USA | Hospodářské soutěže | Družba | Bankovní unie | APP | Přístup na trhy | Anexe Krymu | ECB Christine Lagardeová | Výprodej | Význam vzdělávání | Cykly | Politická rozhodnutí | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Futures na VIX | Americké vlády | Bear | Bonusy | EP Global Commerce (EPGC) | Společnost Saxo Bank | Dlouhodobý úspěch | Mezinárodní dohody | Aktiva | Klid | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Časopis Forbes | Širší index | FIXED | Růst zaměstnanosti | GEVORKYAN | Smíšené fondy | Indexy na Wall Street | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | Omar Arnaout | Business | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výnosnost | Indikátory | Růst cen akcií | University of Leicester | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Citadel | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Kongres USA | Investments | Martin Durčák | Veřejný dluh | Obchodní operace | Povídání o trzích | Technologická společnost | Bezpečnost | Poptávka investorů | Peněžní trh | Helena Horská | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Otevření ekonomik | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Tradingový portál | Zdravotnictví | Energetické krize | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Technologický pokrok | Brazílie | Čas na nákup akcií | Sentix | Zákaz cestování | | Aricoma | Investiční hra | Indexy PMI | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Investiční skupina PPF | Westpac | Private equity | BNY Mellon | Trinity | Společensky odpovědné investování | Stratég | Pokračování poklesu | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Přírodní katastrofy | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Order | Online obchodování a investice | Short pozice | Částečný úvazek | Události ve světové ekonomice | Investovat do ETF | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Silná konkurence | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Highsky.cz | Citibank Praha | Ministři financí eurozóny | Politika | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Konkurence | Vladimír Vávra | Commodity futures | Crypto trader | Akciový trh v Hongkongu | Čínský jüan | Akcie ČEZu | Kurz čínského jüanu | PLN | Kapitalizace | Investování online | Potenciál pro růst | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Evropské společnosti | Ben Laidler | Komunikace | Obchodníci s cennými papíry | Reklasifikace | Tier 1 | Alternativní taxislužby | Výhled pro akcie | MAM | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Bankrot | Tým Admiral Markets | Plány společnosti | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | Obchodní domy | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Zahraniční politika | Finanční zdraví | Další vývoj | Vývoj situace v Číně | Investment Banking | Citibank | iShares ETF | České aerolinie | Investování | Softwarové firmy | Real Estate | Objemy obchodů | Investování do ETF | SaxoTrader | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Napětí na trzích | Indie | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Oregon | Sazby | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Martin Stránský | Ekonomika | Růst vývozu | Gold & Company | Pohyb ceny | Oxford Economics | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Investování dostupnější | Obchodování s cizími měnami | Odhady růstu | Kurz kanadského dolaru | Ondra Dohnal | Proticyklické kapitálové rezervy | Státní veterinární správa | Soukromí zaměstnavatelé | Sankce | Zhodnocení peněz | Commerzbank | Zhodnocení | Střední podniky | Flexibilita | Poradenské společnosti | Zmírnění obav | Fitch rating | Vlastní investice | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | České akcie | Klesající cena | Prodejní cena | ESM | Erste Group Bank | Slovo recese | Auta | Volume | Americký akciový index | Čínská komise pro regulaci akciových trhů | Komerční banky | Americké ministerstvo | Akcie Goldman Sachs | Jak investovat | Timur Barotov | Výnosy | Indexové ETF | Obchodní účet | Celsius | Korea Heavy Industry& Development | Obchodní analýza | Americký lid | Deriváty | The 2022 recession | Ethereum | Přísná opatření | Čínský vicepremiér | Investiční prostředí | Kótování | Japonská ekonomika | Kultura | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Economist | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Seminář | Regulátoři finančního trhu | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Energetické společnosti | Index Hang Seng | Fondy ETF | Zaměstnanci | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bankovní krize | Zombifikace | Evropský trh | Finanční trhy | Kategorie Smíšené fondy | Burzovní společnost | Cyrrus | Expanze | Full-time trader | X-Trade Brokers | eBook | Index DJIA | Celní správa | Insider | Nabídka a poptávka | Hospodářský cyklus | General Motors | Zvýšení produktivity | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Vliv na finanční trhy | Martin Ulčák | Týdenní výkon | Sovkombank | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | Allegro | USD za barel | Nikkei 225 | Začínající investoři | Důchodový systém | Spread | Fondy zaměřené na ESG | Obavy investorů | Společnost Intel | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vstup Coinbase na Nasdaq | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | Katastrofy | Swing | GS | Index BUX | Rizika a výzvy | Krize | Obligace | Fundamentalisti | Ovlivňování | Ceny ropy Brent | European Metals Holdings | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Intervence na forexovém trhu | Burzy v USA | Životní styl | Portál FXstreet.cz | BlackRock | CMI | Riziko likvidity | Ruská měna | Zlotý | Situace na trzích | IBEX | Vysoké ceny ropy | AOS | Uvalení sankcí | BUX | Exotické měny | EURCHF | CoinGecko | G20 | Společnost GEVORKYAN | Úspěšný investor | Patria-direct.cz | LemBros | CEO | Oslabení dolaru | Kurz libry | Banco Carregosa | Elektronická evidence tržeb (EET) | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | FX trh | Základní úrokové sazby | Měnová stimulace ekonomiky | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akciový trh | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Jan Sušánka | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Nový cyklus | Americké výnosy | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Devizové rezervy | Investiční tituly | Cíle | Burza | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | HashRate | Investiční skupiny | Index MSCI | Zadlužené Řecko | Ruský bankrot | Portfolio manažeři | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Derivát | Obchodování s CFD | Analytik ČSOB | Porsche | Rozhovor | Nature Roadmap | Švýcarské banky | Transakce | Americké stimuly | BNP Paribas Disruptive Technology | Slabší dolar | Cena transakce | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Kdo to řídí | Sankce proti Rusku | Innogy | MasterCard | Zaměstnanost | MNB | Slovensko | Irsko | Regulační úřady | Energie | Trade Brokers | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Tradeři | USDX | Obchody s akciemi | Hřivna | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Jasný signál | BRANO | The Wall Street Journal | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Pracovní síly | Oslabení eura | Citrix | Cena komodity | Německé banky | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | EP Global Commerce | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Hodnota bitcoinu | Patria Direct | Fúze | Státní rating | Daň z obchodování s akciemi | Miliardy dolarů | Investiční skupina | Penta Real Estate | A. Kostolany | Politická stabilita | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | Algoritmické obchodování | JPMorgan | Nová vláda | Daň z nadměrných zisků | Regulační orgán | Trade | Kapitalismus | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Globální finanční trhy | EFSF | Britské hospodářství | Patria.cz | John Hardy | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | EIA | Mt. Gox | Vivendi | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Práce na sobě | Politické změny | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Tržby společnosti | Obchodní den | Další růst sazeb | Daňový úřad | Akcie Colt CZ | Zkušenost | GBP/EUR | Tradingový portál FXstreet.cz | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Digitální měna | Írán | Zdražování | Britská vláda | Vývoj cen akcií | EPS | Výkonnost společností | BIST 100 | METODIKA SWISS LIFE SELECT | Gazprombank | Náklady na zajištění | Uptrend | Přijetí eura | Biliony dolarů | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Penta | Zisky společnosti | EET | Řízení rizik | Výdaje | Evropská komise (EK) | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Wolfgang Schäuble | Kurz koruny vůči euru | Obchodní systémy | Rezervní měny | Geopolitická nejistota | Likvidní | Součet Frakčních akcií | I-Trader | Jaderná elektrárna | Sázky | Mezinárodní obchod | Forbes | Maloobchodní tržby v USA | Obchodujte | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | Colt | Kurzotvorné zprávy | General Atlantic | Čas na nákup | Produkt od XTB | Ukončení války | Fondy kvalifikovaných investorů | Buy | Očekávaná inflace | Potenciál zisku | Německá burza | BMW | OTC trh | Cena akcií | Úspěšné sázky | Bezpečné měny | Mark Carney | Jak fungují změny politik | Munger | Špatná data | Rozšíření | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Příliv investic | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | ČVUT | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Short Term | Ztráty | Lehman Brothers | Bankovní systém | Africký mor | Organizace | Alipay | Obilí | DIW | Posilování USD | Vrcholoví manažeři | Services | VIX | Stock Exchange | Regulační rámec | Růst | Politické dilema | Primární trh | Kybernetická bezpečnost | Šéf regulačního úřadu | RegioJet | Akcie ČEZ | Ředitel XTB | Investiční podmínky | Příjmy | Hospodářské výsledky | Investujte zodpovědně | Emitent | Obchodování opcí | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Největší vynález lidstva | Objem prostředků | Domácí měny | Springtide Ventures | Ekonomický rozvoj | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | BIDU | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Golden Gate CZ | Společnost Uniper | MiFID II | Centrální bankéři | Nejbližší rezistence | Kryptoměnová burza | Bohatství | Komodity | Meziroční růst | Úročení | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | ČTK | Kurz euro | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Návratnost investice | Obchodování na kapitálových trzích | Závazky vůči věřitelům | Kostolanyho první spekulace | Investiční soutěže | Energetická situace v Evropě | Cap | Jednání vlané hromady ČEZ | Finanční plánování | Frakční akcie | Canadian Securities Commission | Dnešní zprávy | MarketResearch | Klíčový prvek | Správa | Výzvy a rizika | Dna | Obchodovat s akciemi | Dostupný kapitál | Prémiový konzervativní fond | Setkání v Jackson Hole | Index BIST 100 | Šance | Poldi | Měnové trhy | Riziková prémie | Telenor Real Estate | Burzy v Evropě | Nařízení MiCA | Odvětví | Fairmont Hotels & Resorts | Výhledy růstu | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Moravský Peněžní Ústav | Předseda Evropské rady | Tržní cena | Analytické nástroje | Grexit | Tipy na konkrétní nejlepší akcie | Švédská centrální banka Riksbank | Index spotřebitelských cen | Evropský orgán pro bankovnictví | Poradenství | Mairead McGuinnessová | PX-TR | Rizika a krize | Standard Bank | Diverzifikace | CEE | Čínské firmy | Forma umění | Eskalace konfliktu | Generali Prémiový konzervativní fond | Změny životního stylu | Koronavirus | Skupina Sazka | Současná cena mědi | CETA | Standard Life | Deloitte | Fundamenty | Záložna | Měnový pár GBP/USD | Nadprůměrné cash flow | Ziskové obchodování akcií | Index USD | Zboží každodenní spotřeby | Ruský útok na Ukrajinu | Devalvace čínského jüanu | Minimalizovat ztráty | Trh ETF | Začátky obchodní kariéry | Změny politik | Hospodářský růst v Evropě | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Cílová cena | KeyStock | Globální konkurence | Obchodování na devizových trzích | Strategy Research | Podpora finančního zdraví | Hlavní trh | Prohlášení | Franklin Technology Fund | Největší banky | La Nina | Čínské podniky | Absolutní výkonnost | Generální ředitel Swiss Life Select | Zájem o investování | MF | Finanční derivát | Deficit rozpočtu USA | Tvrdé sankce proti Rusku | Zisk na akcii | Konzervativní fondy | Analýza | FX Strategy Research | Generální ředitel XTB | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Kryptoměna Bitcoin | FX Strategy | Měnová stimulace | Komise pro regulaci akciových trhů | Tržní riziko | Zprostředkování obchodování | WELL | BNP Paribas Flexi | Obchodování pro klienty | Globální banky | Vliv finančních trhů a institucí | Allianz Global Investors | Šinzó Abe | Běžní investoři | GEM | Kompenzace | Úrokové výnosy | Návratnost | Nvidia | Vítězné fondy | SPAC | Investování ve fondech | Ziskové obchodování | Obchodování na forexu | WFT zdanění | Budoucí úspěch | Obchody s cennými papíry | Volby v Řecku | Banka | Volby do parlamentu | Posílení | Nova Broadcasting Group | Vývoj dolarového indexu | Extrémní růst | Akcie na vlastní účet | Obchodování s emisemi (ETS) | Pracovní místa | Zelené dluhopisy | Nigérie | Regulační dohled | Současné tržní prostředí | Franklin Templeton International Services | Investice a obchodování | PPF | Robert Reich | Tržní hodnota | Herní plán | Regulační orgány | Geopolitické události | Fiskální pakt | Posilování koruny | Americký dolar dnes | Investiční nástroj | Technická analýza a sentiment | Cyklické odvětví | Vstup na burzu | Co jsou ETF | Více peněz | ČSOB | Konec globalizace | Makléři | Výrobce pneumatik | Vývoj měnového páru | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Identifikace růstových odvětví | Longovat | Lembros Commodity Advisors LLC | SIX | Mimořádný růst | Aricoma Group | Země eurozóny | Uptrend USD | City | Devizové trhy (FOREX) | Analytička | Osvětové kampaně | Investiční specialista | Index burzy | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | KKCG | Domácí investiční společnosti | Blockchainové technologie | Zhodnocení finančních prostředků | Balkánské země | Dluhopisový král | Deutsche Bank | Norsko | Spekulativní investoři | Americký index | Sociální a kulturní vliv | Saudi National Bank (SNB) | Španělsko | Vyšší úrokové sazby | Žebříček nejúspěšnějších fondů | Ovocnářská unie | Biden recession | Akcionáři CRHC | Akumulace | Fondy a ETF | Vývoj geopolitické situace | Lobbing | Americké centrální banky | Ray Dalio | Válka | Mezinárodní spolupráce | DZ Bank | Lembros | Závratné zbohatnutí | Diverzifikace bohatství | Vliv na ekonomiku | Bloomberg | Investiční horizont | Kybernetické měny | Index-tracking | PEPSICO | Obchodování s deriváty | Bezpečná aktiva | XXX Lutz | Rizika při obchodování | Tom Kadeřábek | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Krize v dodavatelských řetězcích | Saxo PrivatBank | Modern Times Group | CEE Equities | Index technologického trhu Nasdaq | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Active Invest Vyvážený | Ekonomický růst | CAD | Vývoj ceny kakaa | Ernst & Young | Američtí regulátoři | Vakcína | Canary Wharf | Rating dlouhodobých závazků | Britský ministr financí | COIN | Český nemovitostní trh | Průmyslové kovy | Lobbistické skupiny | Financial | Vysoká úroveň inovací | Politika centrální banky | DJIA | Tesla dnes | CITIC Dicastal | Wall Street | Bolest z poslední ztráty | Degiro | Swiss Life Select | Trigger | Snížení úroků | Apreciace dolaru | Ukrajinská hřivna | Vysoké ceny energií | Výhled pro akcie ČEZu | Efektivnější obchodování | Finanční výkazy | Snižování sazeb | ČR | WP | Televize CNBC | Semináře pořádané FXstreet.cz | Demografické trendy | Obnovitelné zdroje energie | Nemovitosti | Electrolux | Venture Capital společnosti | HKEX | Dokázaná pravda | Sektorové alokace | AllianceBernstein | Vyšší ceny ropy | Michal Dvořák | Portfolio management | AUD/JPY | Aspekty růstových odvětví | EK | Akcie ropných firem | Analýza a sentiment | Zvýšených cen vstupů | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | Produkce mědi | Environmentální udržitelnost | London Stock Exchange | Hospodaření | Futures | HSBC Europe | Rating Číny | Futures kotace | Obnovitelné energie | Information ratio | SaxoTraderGO | Kreativita | Riziko | Baker Hughes | Prodej akcií | Kávová zrna | FXstreet.cz | XTB | CEE region | Jat Tehnika | Ruské akcie | Nexen Tire | Vysoká cena | Zprávy z pražské burzy | Obchody | Obnovitelné zdroje | CEPS | Roman Juráš | Venture Capital spoločnosti | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | CHF | Index Nikkei | Propad akcií | Sortino ratio | Makléř | Americká data | OKD | LinkDoc Technology | Akciový index | Skupina ČEZ | Týdenní pivot | Euro k dolaru | Zemědělství | Index amerických akcií | Španělská ekonomika | Makléřské společnosti | Ruský výrobce lihovin | Platina | Emerging markets | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Technická rezistence | Seth Klarman | Německá energetická společnost | Svět tradingu | Podpora | Čínská společnost | MWh | Terra Luna | Ruská invaze | Conseq Funds | Budoucí vývoj | Dílčí index | Hlavní ekonom | Svíčkový graf | Portugalsko | Tendr | Akciová portfolia | First Republic | Obchodování s Čínou | Volatility | Zvýšení těžby | Obchodní výhled | Hlavní burzovní indexy | Vývoj úrokových sazeb | Zpřísňováním měnové politiky | Očekávání trhu | Statistika | Globální akcie | Finančníci | Jakub Kraľovanský | Akro | 2022 recession | Přímé zahraniční investice | Janis Varufakis | Technický výhled | CzechToll/SkyToll | Zdroj příjmů | MJ | eFXnews | Americké akciové indexy | Meta Platforms | Brokerské domy | Propad trhů | Poskytování finančních služeb | Obchodní model | Mezinárodní konkurenceschopnost | Právo | Orgán pro cenné papíry a trhy | Novozélandský dolar | Aukce | Burze | Emise | Great Hill Capital | Výsledky amerických bank | TopForex | ONS | opPORTUnity | Japonská centrální banka | TradeCentrum | Médea Group | Obchodování na burze | Vzdělávací materiály | BHM Group | BAT | Splatnost | Marketingová komunikace | Koš | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Snižování úrokových sazeb | Australská komise pro cenné papíry a investice | Capital.com | Capital Markets | České dráhy | Faktory ovlivňující finanční trhy | Připraveným štěstí přeje | Nálada na trzích | Nuntius | Saudi Aramco | CAPEX | Temelín | Ceny v eurozóně | Hang Seng Tech | Dealogic | Regulovaný trh | Americké vládní dluhopisy | Závislost | Amundi CR | Poradce premiéra | Frontier trh | Jak rychle zbohatnout | Cena kávy arabica | Hodnota indexu | Eurozóna | Trading | Tržní kapitalizace společnosti | Oživení ekonomik | IG | Přijmout ztrátu | Makroekonomický kalendář | Amazon | Vytváření finančních nástrojů | Eastern European Media Holdings | Zestátnění společnosti | Marathon | Pšenice | Index DAX | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Kristall | Tým FXstreet.cz | Amundi Czech Republic | Investiční doporučení | Burzy v Hongkongu | Nákupy ruských cenných papírů | EURGBP | Air Bank | Kulturní vliv | Papcel | Forward | Středoevropský region | Ruská centrální banka | Americká centrální banka dnes | Protiruské sankce | Období propadů | KBC | Kategorie Trend | Analytik | Vstup na akciovou burzu | Rostoucí úrokové sazby | Domácí akcie | Trader | Hang Seng | Dokončení univerzity | Investiční produkty | Čínský akciový index Shanghai Composite | Hodnota akcií | AAA | Akcie v obranném sektoru | Dosažení brexitové dohody | Expirace | Spotřebitelské ceny | Energetická situace | Zvyšování úroků | MIFID | Dopady na trhy | MICEX | Výhled recesních scénářů | Statistický úřad | Podnikání | Zájem o akcie | Sestavování portfolia | KKCG Real Estate Group | Cary Cohn | J&T Opportunity | DAX | GFG Alliance | Dluhopisový trh | Larry Fink | Německé dluhopisy | Direct market access | Kategorie Konzervativní fondy | Vývoj ceny | Fed funds sazby | Krypto | Cenový graf akcií | ETF 2.0 | Počasí | Instrumenty | Mediální společnosti | Politické a regulační změny | Vysoká likvidita | Akciové fondy | PX START | Německý index DAX | Změny na trhu práce | Akcie na moskevské burze | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Pojišťovnictví | Německé státní dluhopisy | Nemovitostní fond | Ruský útok | Amundi Czech Republic Asset Management | Luděk Palata | Evropský systém obchodování | Obchodujte akcie | Růst ceny ropy | Nové peníze | Maďarská centrální banka | Měny vyspělých zemí | Deficit zahraničního obchodu USA | Nový Zéland | Etiopie | Ceny kávy | Index Hang Seng Tech | Růst výnosů dluhopisů | Ruská ekonomika | Barclays | Hanwha Investment & Securities | LemBros Commodity Advisors | Ministerstvo hospodářství | Kim Fournais | Fidelity Funds | Antimonopolní úřad | Prodej kryptoměn | Pozice | Investing | Futures na bitcoin | Akvizice Air Bank | Kvantitativní utahování | CoinDesk | Nervozita na trzích | Zelené energie | Výhody | BlackRock Larry Fink | Vliv finančních trhů | Globální dostupnost | Bitstock.com | SEC | Sušánka & partneři | Výplaty dividend | Vstupní bariéry | Regulační rizika | Ekonomika sdílení | Analytici Alfa Bank | Hedging | Virus | Kryptoměnový trh | Kdo byl André Kostolány? | Martin Jakubec | Řízení růstových odvětví | Lidstvo | Bankovní vklady | CZK/USD | Statut | Provize | TradingView | Akcie pražské burzy | Clearing | Jak investovat na burze | Co je to volatilita | Dow Jones | Šéfka Fedu | Reálné obchodování | CARA | Mezinárodní události | Období krize | Intervence centrální banky | Zisk a tržby | Výhled pro trh | Úrokové sazby | Karel Pospíšil | Denní data | CNY | Devizy | Akcie bank | Výše zdanění | J&T Investiční společnost | Forexové páry | Holubičí rétorika | Biden | Obchodovať kryptomeny | Budoucnost | Ocenění | Banky | Americké trhy | NASDAQ 100 | Wood & Company | Peking | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Evropská investiční banka | Obchodní styl | WebTrader | Durace | Restrukturalizace | Měny zemí G-10 | Největší česká mlékárna | Zachování neutrality | Sankce vůči Rusku | Kde investovat | Čínské vlády | Setrvání Británie v EU | AUD/USD | Prodej kávy | Podvědomí | Co to ovlivňuje? | Investovat peníze | Aktuální situace | Vlády | Marta Nováková | Promořenosti populace | tunel Blanka | Akciový stratég | Lockdowny | ETF na rok 2024 | Nesoulad | Prodeje | Politici | Kurz EUR | Kotace | Individuální akcie | Výhled trhů | Aktuální valuace | CEFC Europe | Index FTSE 100 | Goldman Sachs Asset Management | The First Boston | Měnový pár | PX Pražské burzy | Aladdin | Předsedkyně Evropské komise | Finanční situace | Emitenti | Saudi National Bank | Radek Dvořák | Meziroční inflace | Pracovní trh | Větší pokles | František Savov | Akcie v Číně | Celková inflace | Sankce proti Íránu | Philip Lane | Joe Biden | Guvernér ČNB | Akciový fond | Ekologie | Goldman Sachs Romania Equity | Christopher Rupkey | Allwyn Entertainment | Česká mlékárna | TPG | Robert Solow | Webináře | Vítězné fondy Swiss Life Select | Palantir | Podílové listy | Raketový růst | Didi | Soběstačnost | Úroková míra | Novinky | MSCI China | Rolls-Royce | Cena komodit | Investování prostřednictvím Equa bank | Kapitálové zdroje | CBOT | Americký fond | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | Jak vybírat akcie | USA | Vstup na NYSE | Italská banka | Banky pro mezinárodní platby | Obchodní válka | Ovládněte tržní cykly | Rostoucí fáze | Andrej Babiš (ANO) | Index cen domů v USA | Omezení pohybu obyvatelstva | Stock-picking | ING Groep NV | Zlato | CEFC China | Investice v Číně | Boj proti podvodům | Ivo Lukačovič | Focus | Asijské akciové trhy | Maďarský index BUX | Ekonomické prostředí | Anheuser-Busch inBev | Vývoj na kapitálových trzích | Mandát ECB | Akcie v roce 2020 | Tomáš Vranka | Zastropování cen | Atraktivní příležitosti | Geopolitika | Akciové obchody | Philip Morris | Spolupráce s akademickým sektorem | Decline | Nasdaq | Dekarbonizace | Společná evropská měna | Nouriel Roubini | Úrokové politiky | Volkswagen | Nevídaná inflace | Geopolitická situace | Světová produkce mědi | Soukromý fond | Maďarský index | MIC | Cena kávy | Geopolitické napětí | Politické a legislativní faktory | Bloky | Michal Lukáč | Qatar | Spekulanti | Tudor | Otkritie FC Bank | Hlavní index burzy | Akcie na burze v Šanghaji | Mahir Rasheed | Ukrajinská centrální banka | Prodej aut | Dluhopis | Domácí poptávka | Americký akciový index S&P 500 | Arcane Research | Stoupající trend | Pražská burza | Práce | Direct market | FOREX | Údaje o inflaci | Význam kryptoměn | Oblast pro investování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Bill Gross | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | AMZN | Pesimistický scénář | Růstové sektory | Liou Che | CZG | Odpovědné investování | Janus Henderson | Skandály | Investment | Pařížská burza | Margin trading | Coca-Cola HBC | Joseph Schumpeter | Agentura Moody's | Zásobníky | Ředitel Patria Finance | VIAC | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zajištění proti inflaci | Firemní výsledky | Začínající obchodníci | Nový blok Jaderné elektrárny | Fidelity International | Terra | Allwyn Karel Komárek | Obchodní dohody | Michael Porter | Exekutivní příkaz | OTC | Index čínských akcií | Odliv prostředků | USD/JPY | Obchodník s cennými papíry | Konkrétní nejlepší akcie | Baby Direkt | Počet nezaměstnaných | Ekonomické sankce | Zvolení Bidena | Evropské akciové trhy | Cestovní kancelář | Kika | Generální ředitel ČEZ | Daně z příjmů právnických osob | Migrační krize | Manažeři fondů | Spojené arabské emiráty | STP | Portfolio fondu | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Manažeři | Crédit Agricole | Držení akcií | Americké firmy | Stock Trader | Živé semináře | Regulace a dohled | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Úvěr | Investiční společnosti | Fond Fidelity | Mzdy | Kvalitní akcie | Akcie | Karel Šulc | Úspěch | Stimuly | CNBC | Ukrajina a Rusko | Jerome Powell | Metro AG | Nejvyšší výhra | Amundi CR Balancovaný | Robusta | Volby | Ukazatele | Umělá inteligence | Miliardář | Umění | Vladimir Putin | Abenomika | Akcie HKEX | Horizon Therapeutics | Americká burza | Obavy z konfliktu | Mezinárodní organizace a dohody | Stabilita | Futures kontrakty a opce | Omezení investic | Lembros Commodity | Liberty Ostrava | Británie | Seznam.cz | Aplikace Keep | Americká vláda | Celoživotní vzdělávání | Dopady pandemie | Investice roku | NZD | Tematické investování | DMA obchodovaní | Koncern | Čistý dluh | Currency | Trader 2.0 | Regulační změny | Veba Broumov | Podniky | Tether | Překážky | Odliv prostředků z trhu | Primární nabídka | Inflační šok | Euro vůči americkému dolaru | Krachy velkých krypto burz | NERV | Velikost ztráty | Zůstatek na účtu | Zahraniční forex | Fond Hartenberg | Očkování | Ekonomické podmínky | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Kapitálová pozice
Kapitálová přiměřenost
Kapitálová přiměřenost banky
Kapitálová přiměřenost (Capital adequacy)
Kapitálová rezerva
Kapitálové kontroly
Kapitálové požadavky
Kapitálové rezervy
Kapitálové rezervy ČNB
Kapitálové strategie

Následující klíčová slova

Kapitálové ukazatele
Kapitálové ukazatele banky
Kapitálové úlevy
Kapitálové úlevy pro banky
Kapitálové výdaje
Kapitálové výdaje firem
Kapitálové výnosy
Kapitálové zázemí
Kapitálové zboží
Kapitálové zdroje
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít