Sobota 15. června 2024 12:32
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader

Zveřejnění zprávy

img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 14. června. Jak tvůrci trhu všechny oklamali

14.06.2024 Měnový pár EUR/USD včera vykazoval pohyby, které jsme měli očekávat. Připomeňme si stručně chronologii událostí. Zhruba před týdnem, po zveřejnění zprávy NonFarm Payrolls a po dvou měsících, kdy pár procházel býčí korekcí, měl konečně ukončit svůj pohyb vzhůru. Vzhledem k tomu, že v globálním měřítku se stále nacházíme v klesajícím trendu, bylo důvodné očekávat, že euro bude pokračovat v poklesu. Euro skutečně několik dní po sobě klesalo, ale pak byla zveřejněna notoricky známá zpráva o inflaci v USA. Americký index spotřebitelských cen zpomalil druhý měsíc po sobě, což dolar zjevně nestáhlo o 100 bodů dolů. Ve středu večer Federální rezervní systém oznámil výsledky zasedání FOMC. Úroková sazba zůstala beze změny, nic nenasvědčovalo tomu, že by v příštích měsících mělo dojít k uvolnění měnové politiky, předseda Fedu Jerome Powell dokonce uvedl, že inflace je stále příliš vysoká na to, aby se uvažovalo o snížení sazeb, a graf "dot-plot" ukázal, že holubičí očekávání FOMC slábnou. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že by dolar měl růst.
img

Technický sektor dovedl Wall Street k rekordním hodnotám, Nasdaq a S&P 500 na maximech

14.06.2024 Indexy Nasdaq a S&P 500 ve čtvrtek zaznamenaly čtvrtý rekordní zavírací den v řadě, zatímco výnosy státních dluhopisů klesly na nejnižší úroveň od začátku dubna. Investoři reagovali na nižší než očekávané údaje o inflaci a mírný výhled Federálního rezervního systému na snížení sazeb.
img

GBP/USD. 13. června. "Jestřábí" výsledky zasedání FOMC dolaru nepomohly

13.06.2024 Pár GBP/USD ve středu v hodinovém grafu po šestém po sobě jdoucím odrazu od zóny supportu 1,2690–1,2705 pokračoval v růstu. Ve druhé polovině dne pod vlivem zpráv na pozadí konsolidoval nad zónou rezistence 1,2788–1,2801. Poté následoval pokles ovlivněný stejnými zprávami na pozadí a uzavření pod zónou 1,2788–1,2801. Dnes je pravděpodobnější pokles libry směrem k zóně 1,2690–1,2705, obchodování však může být nervózní a impulzivní.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár GBP/USD ve středu výrazně vzrostl. Popáté nebo pošesté nedokázal překonat úroveň 1,2603 a zahájit korekci. Ale když byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, kterou nelze považovat za "rezonující", trh okamžitě zahájil výprodej dolaru. Večer, kdy vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, trh na tuto událost nijak výrazně nereagoval. Powell objasnil, proč Fed není ochoten snížit sazby, ale zmínil, že poslední dvě zprávy o inflaci byly povzbudivé. Celkově lze vyvodit následující závěr: Fed si stále přeje začít snižovat sazby, ale nemůže. Kdy se mu taková příležitost naskytne, se neví. Možná až inflace zpomalí o 0,1 % za měsíc, a nikoli každý měsíc, a současná míra inflace bude 1,5krát vyšší než cíl. Libra nicméně pokračuje v růstu pod jakoukoli formální záminkou. Trh dál silně reaguje na všechny zprávy, které jsou pro dolar negativní, a ignoruje zprávy, které jsou pro americkou měnu pozitivní a mohou ji podpořit.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár EUR/USD ve středu po odrazu od úrovně 1,0726 stoupal. Tento odraz může vypadat jako důvod k novému růstu eura, ale není to úplně takto. Včera byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která během dne vyvolala růst o více než 100 pipů. Index spotřebitelských cen zpomalil na 3,3 % meziročně a podobně jako v předchozím měsíci klesl o pouhých 0,1 %. Věříme, že reakce trhu byla přehnaná a pokles dolaru příliš silný. Pokles inflace o 0,1 % neznamená vůbec nic pro výhled měnové politiky Federálního rezervního systému, což pak večer potvrdil Jerome Powell. Inflace výrazně klesla z maxima, ale zůstává příliš vysoká, uvedl předseda Fedu.
img

US OPEN: Wall Street roste po údajích o indexu spotřebitelských cen v USA

12.06.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování růstem po zveřejnění holubičích údajů o indexu spotřebitelských cen v USA za květen. Index S&P 500 otevřel o 0,8 % výše, Dow Jones si při zahájení seance připsal 0,5 % a Nasdaq-100 se obchoduje o 0,9 % výše. Index Russell 2000 s malou tržní kapitalizací si vedl nejlépe se ziskem přibližně 2,5 %.
img

USDCAD je před událostmi beze změny 👀

05.06.2024 USD/CAD se obchoduje beze změny před dvěma klíčovými makroudálostmi naplánovanými na dnešek – zpráva ADP ve 13:15 a rozhodnutí Bank of Canada o sazbě ve 14:45. První z nich bude sloužit jako nápověda před pátečním zveřejněním zprávy NFP, zatímco druhá bude bedlivě sledována, protože se očekává, že kanadská centrální banka provede první snížení sazeb. Pojďme se podívat na to, co od těchto dvou událostí očekávat a jak vypadá situace na grafu USD/CAD!
img

Libra aktualizovala dvouměsíční maximum a nehodlá se zastavit. Přehled páru GBP/USD.

05.06.2024 Libra nabírá obrátky a má pro to přinejmenším dva důvody. Za prvé fakt, že se po dvou čtvrtletích poklesu v řadě obnovil ekonomický růst, indexy PMI jsou v oblasti expanze a další růst je velmi nadějný. Toto snižuje zátěž Bank of England a mohlo by potenciálně změnit plány na snižování sazeb ve prospěch pozvolnější trajektorie.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 30. května (seance v USA)

31.05.2024 K otestování cenové hladiny 1,0806 došlo zároveň s výrazným pohybem ukazatele MACD nad nulu, což omezilo potenciál dalšího pohybu páru směrem vzhůru, zejména v rámci klesajícího trendu pozorovaného v předchozím dni. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval. Neobdržel jsem ani žádné jiné signály ke vstupu. Statistiky ze Španělska a eurozóny byly podle očekávání ignorovány, ale čeká nás mnoho nových a zajímavých informací z USA. Očekáváme údaje o změně HDP za čtvrtletí, jádrový index výdajů na osobní spotřebu, cenový index HDP, týdenní nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci se zbožím. Také se budeme muset seznámit s údaji o nevyřízených prodejích domů z USA. Slabé údaje budou pravděpodobně tlačit euro vzhůru, které tak aktualizuje své včerejší maximum. Silné údaje naopak vrátí tlak na tento pár. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a č. 2.
img

Japonský jen se už možná dlouhodobě obrátil. Přehled o páru USD/JPY.

24.05.2024 Podnikatelská aktivita v Japonsku roste nejrychlejším tempem za poslední téměř rok, což naznačuje, že hospodářský růst může po poklesu v prvních třech měsících roku ve druhém čtvrtletí oživit. Inflační tlaky ale dál polevují, což vyvolává pochybnosti o schopnosti Bank of Japan pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aniž by se ekonomika opět vrhla do deflace.
img

BREAKING: GBPUSD po vyšší než očekávané inflaci ve Spojeném království vzrostl 📌

22.05.2024 V dubnu celková inflace vzrostla o 0,3 % (oproti očekávaným 0,2 %) a jádrová inflace se zvýšila o 0,9 % (oproti očekávaným 0,7 %), přičemž meziroční míra inflace byla vyšší, než se očekávalo, ale stále nižší než v březnu v důsledku snížení horní hranice cen energií o 12 %, které od dubna zavedl energetický regulátor. I přes nejistotu tohoto dopadu mohou obchodníci situaci vnímat jako ukazatel přetrvávající inflace, zejména s meziroční inflací ve službách na úrovni 5,9 % (oproti očekávaným 5,5 %).
img

USD ztrácí klesající dynamiku

17.05.2024 Dolarový index se dnes snaží omezit poklesy z posledních dnů a pohybuje se nad úrovní 104,2. Kurz páru EUR/USD se přiblížil k hranici 1,0900. Jedná se spíš o emoční výkyv. Trhy vyhodnocují nové údaje o inflaci v USA. Emoce by měly opadnout už dnes, protože obchodníci začnou situaci analyzovat s chladnou hlavou.
img

Walmart po výsledcích za 1. fiskální čtvrtletí roste o 6 %

16.05.2024 Walmart (WMT.US) dnes roste o více než 6 % po zveřejnění zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2025 (kalendářní únor - duben 2024). Americký maloobchodní prodejce vykázal výsledky, které byly mnohem lepší, než se očekávalo, a také se rozhodl zvýšit celoroční výhled.
img

Prognóza pro měnový pár EUR/USD na 16. května

16.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v pohybu vzhůru a dosáhl korekční úrovně 76,4 % – 1,0892. Odraz kurzu páru od této úrovně bude působit ve prospěch americké měny a určitého poklesu směrem k Fibonacciho úrovni 61,8 % (1,0837). Chci poznamenat, že v tuto chvíli je zachován "býčí" trend a kotace páru také výrazně překročily vzestupný trendový koridor. Býci nadále útočí, neberou ohled na nic a neberou ohledy na žádné hranice. Konsolidace kotací nad úrovní 1,0892 umožní páru dále růst směrem k další korekční úrovni 100,0 % – 1,0982.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstu a obchodoval se ještě výše. Včerejšek potvrdil zřejmou skutečnost: trh začal interpretovat jakoukoli událost a jakoukoli zprávu ve prospěch eura. Na začátku tohoto týdne jsme zmínili, že euro pokračuje v růstu prakticky bez korekcí a trh všechny pozitivní zprávy pro americkou měnu jednoduše ignoruje. Ve středu jsme byli svědky stejné situace. EU zveřejnila poměrně neutrální zprávy o HDP a průmyslové výrobě. Druhý odhad HDP se nelišil od prvního a průmyslová produkce překonala odhady pouze o 0,1 %.
img

BREAKING: EURGBP klesá po údajích o pracovních místech ve Spojeném království

14.05.2024 Dnes v 8:00 byla zveřejněna zpráva o zaměstnanosti ve Spojeném království za březen. Očekává se, že zpráva vykáže malý nárůst zaměstnanosti i zvýšení míry nezaměstnanosti. Očekávalo se, že celkový i jádrový růst výdělků se zmírní. Současně byla naplánována ke zveřejnění konečná zpráva o CPI za duben z Německa, u které se však neočekává, že by vyvolala nějakou výraznější reakci trhu.
img

Ekonomický kalendár: Správa o CPI a maloobchodných tržbách v USA tento týždeň 📃

13.05.2024 Dnešní den je z hlediska makroekonomických publikací poměrně lehký. V kalendáři nejsou naplánovány žádné události, které by mohly mít významný dopad na světové trhy. Je to však teprve začátek velmi důležitého týdne.
img

Denní přehled: Členové FOMC zachovávají konzervativní postoj 📌

10.05.2024 Indexy v USA končí den kolem své otevírací úrovně. Po mírném růstu na začátku seance pak zisky částečně odevzdaly. US500 se obchoduje beze změny na úrovni 5250 bodů a US100 si připisuje 0,05 % na 18230 bodů.
img

ARM Holdings po výsledcích klesla o 8 %.

09.05.2024 ARM Holdings (ARM.US) včera po uzavření burzy zveřejnila zprávu o výsledcích za 4. čtvrtletí 2024. Zatímco výsledky za čtvrtletí leden až březen 2024 byly lepší, než se očekávalo, výhled fiskálního roku 2025 nabízený společností byl považován za poněkud zklamání. To vyvolalo pokles ceny akcií po zisku při včerejším obchodování po provozní době a akcie se dnes v předmarketingu nadále obchodují přibližně o 8 % níže.
img

Uber se v předobchodní fázi propadl o 7 %

08.05.2024 Společnost Uber Technologies (UBER.US) dnes v předobchodní fázi obchodování na americkém trhu propadá. Akcie klesají o 7 % po zveřejnění zprávy o výsledcích za 1Q 2024. Společnost vykázala tržby a rezervace, které byly víceméně v souladu s očekáváním analytiků, ale zklamala údaji o zisku. Navíc se ukázalo, že zklamáním jsou i prognózy pro 2. čtvrtletí 2024.
img

Chart of the day - AUDUSD (30.04.2024)

30.04.2024 Australský dolar dnes patří mezi slabší měny zemí G10 v důsledku neočekávaného poklesu březnových maloobchodních tržeb. Zpráva ukázala pokles ve všech subsektorech s výjimkou maloobchodu s potravinami, který zaznamenal meziměsíční nárůst o 0,9 %. Největší ztrátu zaznamenalo odvětví oděvů, které meziměsíčně pokleslo o 4,3 %.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 26. dubna pro začátečníky

26.04.2024 Cena 1,0705 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula. Přesto jsem euro prodával, protože po zveřejnění zprávy o vývoji HDP v USA jsem očekával silný pohyb, ke kterému také došlo. Následně se pár propadl o více než 25 pipů. Včerejší předstihový index spotřebitelského klimatu v Německu a ekonomický bulletin ECB neměly na euro žádný vliv, ale slabé údaje z USA vedly k růstu volatility a objemu obchodů. Obchodníci měli problém s určením směru, ale hospodářský růst, který byl pomalejší, než se očekávalo, vyvolal výprodej dolaru a riziková aktiva, ke kterým patří i euro, stoupala. Dnešní zprávy eurozóny o peněžní zásobě M3 a úvěrech podnikům a domácnostem pravděpodobně výrazně neovlivní směr trhu. Proto doporučuji zaměřit se na zprávy ze Spojených států. Budeme se jim věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. dubna

26.04.2024 Cena 1,2491 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesal od úrovně nula. Přesto jsem libru prodával, protože po zveřejnění zprávy o HDP USA jsem očekával silný pohyb, ke kterému také došlo. Pár se následně propadl o více než 35 pipů. Zklamání z amerických údajů staví teď Federální rezervní systém do obtížnější pozice. Jak rostoucí inflace, tak zpomalující americký růst jsou daleko od toho, o co centrální banka v uplynulém roce usilovala. Je zřejmé, že čím slabší jsou americké ukazatele, tím vyšší je poptávka po libře. Při absenci údajů z Británie můžeme očekávat, že pár poroste v souladu s uptrendem. Situace se může změnit odpoledne, protože čekáme další kolo silných údajů souvisejících s inflací v USA. Zprávám se budeme věnovat v odpolední prognóze. Zatím budu pokračovat v rozvoji nového uptrendu a nakupovat při pullbacku. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Hasbro po výsledcích za 1. čtvrtletí vzrostlo o více než 10 %

24.04.2024 Hasbro (HAS.US), americká společnost vyrábějící hračky a hry, je dnes jednou z nejvýkonnějších akcií na Wall Street. Po zveřejnění zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024 dnes před otevřením trhu akcie rostou o více než 10 %.
img

Denní shrnutí: EURUSD vzrostl o 0,5 %, Nasdaq100 vede zisky na Wall Street

23.04.2024 Nálada v evropské seanci byla dnes pozitivní. Německý DAX si připsal více než 1,5 % a CAC40 vzrostl o 0,8 %. O něco méně se dařilo britskému indexu FTSE, který vzrostl o 0,2 %.
img

American Express po výsledcích za 1. čtvrtletí klesá

19.04.2024 American Express (AXP.US), americká společnost poskytující finanční služby, dnes oznámila výsledky za 1. čtvrtletí 2024 před otevřením seance na Wall Street. Zpráva se ukázala být mírně lepší, než se očekávalo, ale akcie se v předmarketu stejně posunuly níže.
img

Makrokalendář: Válečné nepokoje ke konci týdne

19.04.2024 Očekává se, že poslední obchodní seance na Starém kontinentu v tomto týdnu přinese další zhoršení nálady investorů. Naznačují to především futures kontrakty, podle kterých by měl index DAX otevřít téměř o 0,5 % níže.
img

Krach na Wall Street: inflace vs. snížení sazeb

11.04.2024 Americké akciové trhy zaznamenaly ve středu pokles – na pozadí zveřejněných údajů o inflaci, které překonaly očekávání odborníků, se dostaly na minimální zavírací úrovně. Hodnoty zchladily optimistickou víru investorů v to, že by americký Federální rezervní systém mohl před létem začít snižovat úrokové sazby.
img

US500 si před zveřejněním zápisu ze zasedání FOMC drží ztráty

10.04.2024 Jedna z klíčových makro událostí dne - zveřejnění zprávy o inflaci v USA za březen - je již za námi, ale na obzoru se rýsuje další. Dnes ve 20:00 bude zveřejněn zápis z březnového zasedání FOMC 2024. Zveřejnění může rovněž vyvolat nárůst volatility na trzích a účastníci trhu je budou bedlivě sledovat.
C:\fakepath\trader-05042024-62-zm.jpg

Reuters: Tesla upustila od projektu levného elektromobilu, akcie firmy oslabují

05.04.2024 Americká automobilka Tesla upustila od projektu levného elektromobilu. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na obeznámené zdroje. Investoři počítali s tím, že vůz dostupný masám přispěje k růstu podniku. Akcie Tesly po zveřejnění zprávy klesly o téměř pět procent, později část ztrát smazaly. Šéf Tesly Elon Musk po zveřejnění zprávy na síti X napsal, že "Reuters (znovu) lže".
img

Akciové indexy mezitím smazaly ztráty a Bowmanová z Fedu se přidala k jestřábím bankéřům 📃

05.04.2024 Bowmanová ve svých dnešních komentářích po zprávě o trhu práce naznačila, že měnová politika Fedu musí zůstat restriktivní, aby znovu získala kontrolu nad inflací. Bankéřka poznamenala, že pokrok v boji proti inflaci se zpomaluje, nebo dokonce zastavuje. Pokud se ukáže, že inflace je "lepivější", než naznačovaly původní prognózy, a dokonce se vrátí k vzestupnému trendu, není vyloučeno další zvýšení úrokových sazeb.
img

US Open: indexy se snaží obnovit ztráty, ale silný USD ukazuje jiným směrem 💲

05.04.2024 Poslední den tohoto týdne přináší mnoho zajímavých informací. Americké indexy se snaží v první části dne po včerejším propadu, kdy ztráty na US500 přesáhly dokonce 2,00 %, odrazit. Dnešní pokusy o odraz však byly zastaveny po zveřejnění zprávy o trhu práce v USA. Aktuálně je US500 o 0,60 % vyšší a US100 o 0,80 %. Tlak na akciový trh vyvíjí také silný dolar a rostoucí výnosy dluhopisů. V době zveřejnění výnosy rostou na úroveň 4,36 % a prakticky od konce roku 2023 se pohybují ve stabilním vzestupném kanálu.
img

Denní shrnutí: akciové trhy rostou díky slabšímu dolaru 💰

04.04.2024 Americké akciové indexy prožívají klidnou seanci a volatilita je omezená. Investoři čekají na údaje z trhu práce, které budou zveřejněny zítra. US500 roste o 0,55 % na 5300 bodů, zatímco US100 si připisuje 0,7 % na 18530 bodů.
img

US Open: Indexy otevírají výše a vymazávají nedávné poklesy 💰

04.04.2024 Dnešní nálada na trhu je rozhodně lepší než v předchozích dnech. První obchodní seance nového měsíce a čtvrtletí byly medvědí a dnes mohou investoři očekávat mírné oživení. US500 otevírá o 0,60 % výše a US100 o 0,80 % výše. Indexy tak obnovují větší část poklesu z předchozích dnů. Výhled na duben může být smíšený. Je třeba připomenout, že 15. duben je konečným termínem pro zaplacení daní ze zisků roku 2023, což obvykle koreluje s poněkud vyšším prodejním tlakem. Na druhou stranu na katalyzátor většího kroku nebudeme muset dlouho čekat, protože zítra je naplánováno zveřejnění zprávy NFP o trhu práce. Z pohledu Fedu jde o důležitou zprávu a zveřejnění, které je daleko od konsensu, může ovlivnit volatilitu indexů a forexu.
img

Ranní shrnutí (21.03.2024)

21.03.2024 Indexy na Wall Street po rozhodnutí Fedu a konferenci jeho předsedy Jeroma Powella uzavřely na rekordních úrovních. Index S&P 500 posílil o 0,90 % na 5225 bodů a Nasdaq 100 vzrostl o 1,15 % na 18225 bodů.
img

Propad společnosti Groupon o 30 % po výsledcích za 4. čtvrtletí

15.03.2024 Groupon (GRPN.US) je dnes jednou z nejhorších amerických akcií, která klesla o téměř 30 %. Propad přichází v reakci na zveřejnění zprávy o výsledcích za 4. čtvrtletí 2023. Zpráva nebyla až tak špatná, když společnost ve většině ukazatelů překonala očekávání. Nicméně tržby, hrubé vyúčtování i počet aktivních zákazníků byly meziročně nižší. Nicméně výsledky ukázaly, že obrat společnosti nabírá v posledním čtvrtletí roku 2023 na obrátkách a dnešní pullback lze do jisté míry považovat za vybírání zisků po zhruba 140 % mezi polovinou listopadu 2023 a polovinou března 2024.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.03.2024 Pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval směrem dolů kvůli silným údajům o inflaci v USA. Stojí za zmínku, že čím pomaleji inflace klesá (nebo roste), tím méně důvodů má Federální rezervní systém ke snížení úrokových sazeb, byť v červnu. Na druhou stranu, očekávání týkající se sazeb Bank of England zůstávají beze změny. Zatím se jedná o srpen, ale britská centrální banka je v poněkud jiné ekonomické situaci a musí držet sazby tak dlouho, jak bude potřeba. Britská ekonomika už sklouzla do recese. Možná ne do vážné, ale BoE je teď nucena zvažovat i tuto otázku, ne jen vysokou inflaci. Každopádně rostou jestřábí očekávání týkající se sazeb Fedu, což by mělo dolar podpořit. Dolar v úterý v souladu s očekáváním vzrostl, ale jednalo se bohužel spíš o výjimku z pravidla. Obecně vzato, trh v posledních šesti měsících obchoduje nelogicky, protože úplně ignoruje fundamentální a makroekonomické pozadí.
img

USD/JPY: k další změně trendu dojde v březnu

12.03.2024 Na konci roku 2023 se jako hlavní favorit investorů na forexovém trhu jevil japonský jen. Panoval konsenzus, že většina centrálních bank v čele s Federálním rezervním systémem uvolní měnovou politiku, zatímco Bank of Japan naopak hodlá úrokové sazby zvýšit. Úrokový diferenciál se tak bude snižovat, což povede k poklesu kurzu USD/JPY. Na realizaci této strategie si však musíme ještě zrhuba dva měsíce počkat.
img

BREAKING: GBP klesá po údajích o pracovních místech ve Velké Británii

12.03.2024 Dnes v 8:00 byla zveřejněna zpráva o trhu práce ve Spojeném království za leden. Očekává se, že zpráva vykáže nárůst zaměstnanosti, i když menší než v prosinci, a také zpomalení celkového růstu výdělků.
C:\fakepath\trader-08032024-63-zm.jpg

Cena zlata po zprávě o nezaměstnanosti překonala nové rekordní maximum

08.03.2024 Cena zlata dnes pokračovala v růstu na nové maximum, protože zpráva o vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech posílila očekávání, že centrální banka USA (Fed) by mohla začít brzy snižovat úrokové sazby. Cena zlata nepřetržitě roste už osmým dnem a je na cestě k nejvyššímu týdennímu procentnímu zisku od poloviny října, uvedla agentura Reuters.
img

BREAKING: USD klesá po zprávě Challenger

07.03.2024 Zpráva US Challenger o oznámení o snižování počtu pracovních míst za únor byla zveřejněna dnes ve 13:30. Zpráva ukázala, že za předchozí měsíc bylo propuštěno 84 638 tisíc pracovních míst, více než 82 307 oznámených na leden. Propouštění pracovních míst v únoru 2024 bylo také o 8,8 % vyšší než před rokem. Trh však zveřejnění zcela ignoroval, protože futures na USD nebo americké akciové indexy se téměř nehýbaly.
img

NYCB se po zprávě Wall Street Journal propadá o 40 %

06.03.2024 Akcie společnosti New York Community Bancorp (NYCB.US) se dnes propadají o více než 40 %. Akcie se obchodují níže od začátku dnešního obchodování, ale po zveřejnění zprávy Wall Street Journal se pokles zrychlil. WSJ uvedl, že problémový věřitel zkoumá možnost prodeje akcií. NYCB se nachází ve volném pádu od konce ledna, kdy banka oznámila neočekávanou ztrátu za 4. čtvrtletí a prudký nárůst rezerv na úvěrové ztráty vzhledem k její značné expozici v sektoru komerčních nemovitostí. Akcie se od té doby propadly o více než 80 %. Dnešní zpráva WSJ naznačuje, že situace v bance je opravdu špatná - prodej akcií je mnohem dražší způsob získání finančních prostředků než emise dluhopisů a skutečnost, že NYCB o něm uvažuje, může znamenat, že má problémy získat prostředky prostřednictvím dluhových trhů. Výprodej akcií NYCB vyvíjí tlak i na další regionální banky, ale zatím se mu nepodařilo vykolejit sentiment na širším trhu.
img

BREAKING: WTI testuje 80 USD po datech DOE

06.03.2024 Americké ministerstvo energetiky dnes v 16:30 vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst hlavních zásob ropy a také pokles zásob benzínu a destilátů. Zpráva API zveřejněná včera večer naznačovala malé navýšení zásob ropy a také větší než očekávaný pokles zásob benzínu a destilátů.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 1. března 2024

01.03.2024 Jednotná měna byla podle všeho během posledních dnů pod vlivem pouze technických faktorů. Při dosažení horní hranice poměrně úzkého rozpětí se okamžitě vrhla směrem k dolní hranici. Stalo se tak během zveřejnění zprávy o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, která se ukázala být horší, než se očekávalo. Očekávalo se, že celkový počet vzroste o 12 000, ve skutečnosti se však zvýšil o 58 000. Počet pokračujících žádostí o podporu navíc vzrostl o 45 000. To je poměrně hodně a teoreticky by dolar měl své pozice ztrácet, nikoliv získávat. Zdá se však, že k tomu, aby se trh vymanil z flat fáze, je potřeba významnějších zpráv – například údaje o inflaci, jejichž zveřejnění je naplánováno na dnešek. S největší pravděpodobností právě očekávání této zprávy udržuje trh v jakési rovnováze. Vzhledem k tomu, že hráči na trhu očekávají zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen v eurozóně z 2,8 % na 2,5 %, euro by se mohlo pohybovat pod tímto rozmezím. Tlak na pár může vyvíjet i zpráva o nezaměstnanosti, u níž se očekává její zvýšení z 6,4 % na 6,5 %.
img

US Open: Wall Street otevírá výše po údajích o PCE 📌

29.02.2024 Čtvrtý obchodní den tohoto týdne Wall Street rozšiřuje své zisky po zveřejnění zprávy o inflaci PCE. Index US500 vzrostl o více než 0,64 % a přiblížil se svému historickému maximu nad 5 100 bodů. Podobný vývoj vykazuje i technologický index Nasdaq100, který posiluje o více než 1,05 % a překonává tak hranici 18 000 bodů. Za těmito růsty stojí oslabující dolar a klesající výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů, které nyní dosahují 4,23 %.
img

BREAKING: Ropa po zprávě DOE klesá

28.02.2024 Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 16:30 vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob ropy a pokles zásob benzínu a destilátů. Tato očekávání do jisté míry potvrdil včerejší údaj API. Údaje API však potvrdily směr, ale rozsah změn se výrazně lišil.
img

BREAKING: USD klesá po slabších objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby

27.02.2024 Dnes ve 14:30 byly zveřejněny údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA za leden. Očekávalo se, že zpráva vykáže velký pokles hlavních objednávek i malý nárůst jádrových objednávek, které nezahrnují dopravu.
img

Bude zlato tento týden pokračovat ve svém růstu?

26.02.2024 Podle posledního týdenního průzkumu o zlatě se názory investorů a analytiků rozcházejí. Main Street je ve svých názorech i nadále stabilní s celkově vyrovnaným býčím postojem, zatímco u analytiků pro tento týden jasně převažuje býčí prognóza.
img

XRP, Solana a Cardano jsou v tomto supercyklu stejně šíleně býčí jako Bitcoin

26.02.2024 Trh s kryptoměnami se vrací na vrchol a Bitcoin je v čele. Vzhledem k tomu, že se tržní kapitalizace a hodnota ceny vrací na předchozí maxima, jsou nálady převážně býčí. Zajímavé je, že altcoiny jdou ve stopách Bitcoinu. Ačkoli většina z nich se ještě plně nezotavila, Solana, XRP a Cardano jsou tři altcoiny, které jsou v současné době velmi slibné.
img

BREAKING: ROPNÉ zisky po hlášení inventury

22.02.2024 Americké ministerstvo energetiky (DOE) vydalo týdenní zprávu o zásobách ropy v USA v 16:00 GMT. Zpráva byla o den zpožděna oproti obvyklému středečnímu plánu kvůli americkému svátku, který se slaví v pondělí tento týden (Den prezidentů). Trh očekával nárůst zásob v případě ropy a pokles zásob benzínu a destilátů. Včera zveřejněná zpráva API však také naznačila navýšení zásob benzínu.
img

💲Dolar před FOMC minutes oslabuje

21.02.2024 Na lednové tiskové konferenci dal Jerome Powell jasně najevo, že nevidí velkou šanci na snížení úrokových sazeb v březnu. Trh reagoval poměrně výrazným posílením dolaru. Powell zároveň naznačil, že Fed je stále více přesvědčen o dalším poklesu inflace, ale potřebuje více jistoty. Nakonec však Fed vidí příležitosti ke snižování sazeb - poslední dot-plot naznačuje 3 snížení úrokových sazeb v letošním roce. Powell zároveň naznačil, že slabší údaje z trhu práce by Fed přiměly k rychlejšímu snižování sazeb
img

Airbnb klesá o 3 % navzdory dobrým výsledkům za 4. čtvrtletí

14.02.2024 Airbnb (ABNB.US) se po zveřejnění zprávy o výsledcích za 4. čtvrtletí 2023 obchoduje o 3 % níže. Tento pokles je poněkud záhadný vzhledem k tomu, že výsledková zpráva i výhled na první čtvrtletí roku 2024 byly solidní.
img

Prognóza pro EUR/USD na 14. února 2024

14.02.2024 Včera došlo k výraznému odklonu od rizika: S&P 500 -1,37 %, měď -0,52 %, ale výnosy dluhopisů vzrostly a ceny ropy se zvýšily. Na jedné straně tato divergence plně koresponduje s očekáváním investorů ohledně zpomalení tempa snižování sazeb Federálního rezervního systému v důsledku včerejších údajů o inflaci v USA – jádrový index se udržel na 3,9 % meziročně oproti očekávání poklesu na 3,7 % meziročně, index spotřebitelských cen v USA klesl z 3,4 % meziročně na 3,1 % meziročně oproti očekávání 2,9 % meziročně a očekávání investorů ohledně snížení sazeb se posunulo z května na červen. Na druhou stranu dříve během dne, ještě před zveřejněním údajů, evropské akciové trhy a futures na americký akciový trh klesaly, a zrychlily až se po zveřejnění zprávy s údaji. Je možné, že se trh k rekordní hodnotě, kterou v pondělí dosáhl index S&P 500, dlouho nevrátí a že se jedná o začátek globální krize. Tradičně se čeká, až nějaká velká společnost oznámí bankrot, aby oficiálně začala krize. V loňském roce došlo k několika významným bankrotům, ale uprostřed bezbřehého optimismu zůstaly bez povšimnutí. Nyní jsou trhy pozornější.
img

US Open: vysoká inflace tíží akciové indexy 🔔

13.02.2024 Inflační zpráva z USA nezklamala a přinesla na trh opět solidní dávku volatility, tentokrát bohužel způsobila propady. Inflace v USA je mnohem vyšší, než se očekávalo. V důsledku toho pozorujeme dynamický pokles na akciových trzích, přičemž US500 klesá pod 5000 bodů. Dolar posiluje a je nejsilnější měnou mezi měnami G10. V dlouhodobějším horizontu, po zveřejnění, stále nedochází k pokusu získat část ztrát na EUR/USD, který aktuálně ztrácí 0,50 % na 1,07150. Výnosy amerických státních dluhopisů rostou na 4,27 %.
img

🔽 US500 klesá před údaji CPI v USA

13.02.2024 Zveřejnění zprávy o inflaci CPI v USA za leden je klíčovou makro událostí dne. Zpráva bude zveřejněna dnes ve 14:30 a očekává se, že ukáže další zpomalení v ukazatelích růstu celkových a základních cen. Lednový tisk CPI bude jednou z informací, které mohou pomoci určit, zda bude první snížení sazeb Fedu provedeno na květnovém zasedání nebo později.
img

BREAKING: GBP po údajích o pracovních místech ve Velké Británii vyskočila

13.02.2024 Dnes v 8:00 byly zveřejněny údaje o zaměstnanosti ve Spojeném království za prosinec. Očekávalo se, že zpráva ukáže zpomalení růstu týdenních mezd a také pokles míry nezaměstnanosti na nejnižší úroveň od května 2023. Skutečný report se ukázal být jestřábím překvapením, když růst mezd zpomalil méně, než se očekávalo, zaměstnanost vzrostla více, než se čekalo, a míra nezaměstnanosti klesla na 3,8 % - nejnižší úroveň od dubna 2023.
img

Denní shrnutí: Ropa stanovuje nová únorová maxima, US500 zůstává blízko hranice 5 000 bodů

08.02.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně výše - Nasdaq roste o 0,2 %, Russell 2000 roste, zatímco Dow Jones a S&P 500 se obchodují beze změny.
img

Alibaba po zveřejnění výsledků klesá o 4 %

07.02.2024 Akcie společnosti Alibaba Group (BABA.US) kótované na burze v USA se v předobchodní fázi obchodují o 4 % níže po zveřejnění zprávy o výsledcích za 3. fiskální čtvrtletí 2024 (kalendářní 4. čtvrtletí 2023). Zatímco akcie v předobchodní fázi zpočátku vyskočily o zhruba 5 %, později byly tyto zisky vymazány. Pojďme se na zveřejněnou zprávu krátce podívat!
img

Ranní shrnutí (07.02.2024)

07.02.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování smíšeně – S&P 500 skončil beze změny, Dow Jones si připsal 0,08 %, Nasdaq klesl o 0,23 % a index s malou kapitalizací Russell 2000 přidal 0,40 %.
img

US OPEN: Coherent roste, zatímco Symbotic se po výsledcích propadá

06.02.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování smíšeně - S&P 500 a Nasdaq na začátku seance mírně posílily, zatímco Dow Jones a index s malou kapitalizací Russell 2000 se pohybovaly o něco níže. Ekonomický kalendář pro dnešní den je prázdný a obchodníci s akciemi se nadále soustředí na příchozí výsledkové zprávy. Coherent (COHR.US) a Symbotic (SYM.US) jsou příkladem akcií, které dnes zažívají velké pohyby cen po výsledcích.
img

Ekonomický kalendář: Očekává se, že jádrový index PCE klesne na 3,0 % meziročně🔔

26.01.2024 V dnešním ekonomickém kalendáři bude jedinou a nejdůležitější událostí dne zveřejnění zprávy o PCE inflaci v USA ve 14:30. Jádrový index výdajů na osobní spotřebu (core PCE) je ukazatel inflace, který preferuje Federální rezervní systém. Údaje by měly potvrdit pokračující přibližování se k 2,0% inflačnímu cíli. Očekává se, že údaje vykáží meziroční pokles na 3,0 % oproti 3,2 % v listopadu. Obrázek inflace vypadá slibně. Kromě pokroku na jádrové úrovni se v listopadu snížila také celková PCE inflace na 2,6 % a očekává se, že v prosincovém čtení zůstane na stejné úrovni.
img

US OPEN: US 500 se po bankovních výnosech přiblížilo historickému maximu

12.01.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování výše po zprávách o příjmech amerických bank za čtvrté čtvrtletí. S&P 500 a Dow Jones si při zahájení seance připsaly 0,3 %, Nasdaq se obchodoval o 0,2 % výše, zatímco malý Russell 2000 vyskočil o 0,9 %. Ekonomický kalendář pro dnešní seanci v USA je prázdný a nejsou naplánována žádná pozoruhodná data. Obchodníkům však bude nabídnut projev Fedu Kashkari v 15:00 GMT.
img

US Open: akcie utlumené před zítřejšími zprávami CPI

10.01.2024 Větší volatilitu na trzích dnes nepozorujeme, kromě trhu s kryptoměnami. Dolar mírně posiluje, ale stále se několik dní nachází v úzkém konsolidačním kanálu. Mezitím se indexy na Wall Street obchodují kolem úrovní včerejšího uzavření seance. Vzhledem k dnešnímu malému počtu makroekonomických publikací se trhy více zaměřují na zítřejší zprávu CPI pro USA. Údaje o inflaci jsou v současnosti nejvlivnější zprávou, která může jak změnit trend na trzích, tak očekávání ohledně trajektorie snižování úrokových sazeb Fedu. K tomu však budou nutné údaje výrazně odchylující se od očekávání trhu. Vzhledem k současné situaci je šance na velké překvapení spíše malá.
img

Denní shrnutí: USD se pohybuje na základě "jestřábí" NFP a "holubičího" ISM

05.01.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně výše - Dow Jones si připisuje 0,1 %, S&P 500 se obchoduje o 0,3 % výše a Dow Nasdaq přidává 0,4 %. Russell 2000 s malou kapitalizací klesá o 0,2 %.
img

Ekonomický kalendář: Revize HDP USA za 3. čtvrtletí, rozhodnutí o sazbách CRBT

21.12.2023 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Futures na DAX od včerejšího uzavření evropské hotovostní seance klesly přibližně o 0,5 %. Drahé kovy a další komodity těží z oslabení USD. JPY je jednou z nejvýkonnějších měn G10 poté, co japonská vláda revidovala prognózy HDP a inflace směrem nahoru.
img

Košické ocelárny, někdejší VSŽ, po skoro čtvrtstoletí mění majitele. Od Američanů je kupují Japonci

18.12.2023 Jeden z největších zaměstnavatelů na Slovensku, ocelárny US Steel Košice, mění majitele. Japonský kolos Nippon Steel, čtvrtý největší výrobce oceli na světě, totiž podle japonského listu Nikkei kupuje americký podnik US Steel, a to v přepočtu celkově, včetně dluhu, za necelých 340 miliard korun. Cena tak zahrnuje čtyřicetiprocentní přirážku k páteční burzovní uzavírací ceně akcií US Steel. Akcie US Steel v reakci na zveřejnění zprávy poskočily v americkém obchodování před otevřením tamních burz o více než pět procent, vzápětí ale většinu tohoto svého zisku zase odevzdaly.
C:\fakepath\Nippon.jpg

Americkou U.S. Steel kupuje za téměř 15 mld. USD japonská Nippon Steel

18.12.2023 Amerického výrobce oceli U.S. Steel kupuje za zhruba 14,9 miliardy dolarů (335 miliard Kč) japonská společnost Nippon Steel. Majitele tak změní i Košické železárny U.S. Steel Košice, dříve Východoslovenské železárny, které jsou jedním z největších zaměstnavatelů na Slovensku. Informuje o tom japonský list Nikkei, U.S. Steel cenu podle agentury AP potvrdila.
img

Graf dne - GOLD (12.12.2023)

12.12.2023 Pozornost investorů se během dnešní seance zaměří na údaje o indexu spotřebitelských cen v USA za listopad, které budou posledním klíčovým ukazatelem před plánovaným středečním zasedáním Fedu. Ekonomové odhadují, že v meziročním vyjádření bude celkový údaj indikovat mírné zpomalení tempa růstu cen a služeb v americké ekonomice, zatímco jádrový údaj za stejný snímek ukáže, že dynamika zůstává na stejné úrovni.
img

BREAKING: USD po zveřejnění zprávy Challenger oslabil

07.12.2023 Zpráva společnosti Challenger o plánovaném propouštění v listopadu byla zveřejněna dnes ve 13:30. Zpráva ukázala plánované propouštění ve výši 45,51 tisíc, což je nárůst oproti 36,84 tisícům v říjnu. V meziročním srovnání to však znamenalo 40,8% pokles. To ukazuje, že americký trh práce zůstává napjatý, ale nárůst plánovaného propouštění také přidává argumenty pro názor Fedu, že již není třeba zvyšovat sazby.
img

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin se po údajích o pracovních místech obchodují smíšeně

07.12.2023 Hlavní kryptoměny se ve středu večer obchodovaly smíšeně, a to v důsledku optimismu spojeného s potenciálním schválením spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF) na bitcoin a dopadu nadcházejícího snížení odměny za těžbu BTC na polovinu.
img

BREAKING: EUR klesá po údajích o německé průmyslové výrobě

07.12.2023 Dnes ráno v 8:00 byly zveřejněny údaje o německé průmyslové výrobě za říjen. Očekává se, že zpráva vykáže meziroční pokles o 3 %, což je zlepšení oproti -3,7 % meziročně vykázaným v září. Na meziměsíční bázi se očekával růst výroby o 0,2 % m/m. Skutečná zpráva se ukázala být horší, než se očekávalo, když produkce poklesla o 0,4 % m/m a o 3,5 % r/r.
img

US OPEN: Wall Street otevírá výše, Dow Jones vede zisky

30.11.2023 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování výše. S&P 500, Nasdaq a Russell 2000 se při zahájení seance obchodovaly přibližně o 0,1 % výše, zatímco Dow Jones měl lepší výkon s téměř 0,5% skokem. Údaje o inflaci PCE za říjen zveřejněné dnes byly v souladu s očekáváním a měly malý dopad na trhy. Nicméně zisk USD a indexy zaznamenaly určité oslabení po jestřábích komentářích Fed Daly a Fed Williams. Daly řekl, že je ještě příliš brzy vědět, zda Fed dokončil zvyšování sazeb, zatímco Williams řekl, že Fed může znovu zvýšit, pokud inflace přetrvá.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

ČNB: Finanční sektor v ČR zůstává odolný i vůči zhoršenému ekonomickému vývoji

29.11.2023 Finanční sektor v Česku zůstává podle zátěžových testů odolný i vůči zhoršenému ekonomickému vývoji. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé České národní banky (ČNB) při zveřejnění Zprávy o finanční stabilitě.
C:\fakepath\investor-28112023.jpg

Jedna z nejhorších amerických investic v roce 2023: Icahn Enterprises

28.11.2023 Investor Carl Icahn patří mezi investorské legendy, a to nejen kvůli svému vysokému věku (87 let), kdy je ještě aktivní. V tomto ohledu patří k vrstevníkům Warrena Buffetta a Charlese Mungera. Co ho však odlišuje od těchto dvou známých finančníků, je jeho obchodní styl. Carl Icahn patří totiž k aktivistickým obchodníkům, který podniká nevybíravé nálety na společnosti. Na konci své kariéry však Icahnova říše se otřásá v základech. Společnost Icahn Enterprises ztratila přes 61 % od začátku roku.
C:\fakepath\eurusd-22112023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 22.11.2023

22.11.2023 Akcie ve Spojených státech včera po několikadenním růstu oslabily. Reagovaly na zveřejnění zprávy z posledního zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed), která nenaznačila, že se banka chystá snižovat úroky. Dolů zamířily po neuspokojivých hospodářských výsledcích akcie amerického maloobchodu a slábly i technologie. Na forexovém trhu po počátečním poklesu mírně posiloval americký dolar.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii prudce klesla, s hodnotou 4,6 procenta je nejníže za dva roky

15.11.2023 Míra inflace v Británii se v říjnu meziročně snížila na 4,6 procenta ze zářijových 6,7 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Je to nejnižší inflace od října 2021, především díky poklesu cen energií po administrativně nařízeném snížení zastropování. Analytici většinou čekali zmírnění inflace na 4,8 procenta.
img

Denní shrnutí: Zpráva o indexu spotřebitelských cen v USA podpořila rally na Wall Street

14.11.2023 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování růstem a během hotovostní seance dále posilovaly poté, co mírnější než očekávaný údaj o indexu spotřebitelských cen v USA za říjen posílil naděje, že Fed skončil se zvyšováním sazeb.
img

Klíčové události 10. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

10.11.2023 V pátek nás čeká několik makroekonomických událostí, přičemž ty nejdůležitější budou ze Spojeného království, které zveřejnění zprávy o čtvrtletním HDP a průmyslové výrobě za září. Zpráva o průmyslové výrobě není klíčová, ale na případnou výraznou odchylku skutečné hodnoty od prognózy může trh zareagovat. Totéž platí pro zprávu o HDP. Pokud bude hodnota odpovídat prognóze, neočekává se navzdory významu této zprávy žádná reakce. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který je také druhořadého významu.
img

Ekonomický kalendář: Směřujeme ke klidnému konci týdne?

10.11.2023 Dnes se investoři setkají s několika zajímavými zprávami. V kalendáři však chybí události, které by mohly vyvolat vyšší volatilitu na světových trzích. Publikace budou druhořadé nebo důležité, ale pouze pro určitý region. Ranní obchodování s futures naznačuje nižší otevření hotovostní seance v Evropě. Aktuálně se index DE30 pohybuje o 0,15 % níže.
img

Virgin Galactic po výsledcích vzroste o 30 %.

09.11.2023 Společnost Virgin Galactic (SPCE.US) dnes po ukončení seance na Wall Street vzrostla o 30 % poté, co včera oznámila výsledky za 3. čtvrtletí 2023. Společnost vykázala lepší než očekávané tržby, menší než očekávané ztráty a také menší než očekávané spálení hotovosti.
img

Roblox po výsledcích za 3. čtvrtletí vzrostl o 18 %.

08.11.2023 Společnost Roblox (RBLX.US), americký vývojář videoher, se dnes obchoduje téměř o 20 % výše. Akcie zahájily dnešní obchodování s masivním býčím cenovým rozdílem po zveřejnění zprávy o zisku za 3. čtvrtletí 2023. Společnosti se podařilo překonat očekávání ve všech hlavních metrikách. Pojďme se rychle podívat na vydání!
img

GBPUSD získává 1,50 % 🧨

03.11.2023 Britská libra zaznamenala výrazný nárůst vůči americkému dolaru, který je v současnosti jednou z nejslabších měn, po zveřejnění zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělství (NFP). Údaje ve zprávě nesplnily očekávání, což vedlo k růstu měnového páru GBP/USD o více než 1,50 %. Index FTSE 250 rovněž stoupá již šestý den v řadě, což odráží obnovený zájem o britská aktiva.
img

Bitcoin, Ethereum a Dogecoin Rally před zasedáním Fedu 

30.10.2023 Hlavní kryptoměny prudce vzrostly díky rostoucímu optimismu kolem očekávaného schválení spotového burzovně obchodovaného fondu (ETF) na bitcoin ze strany regulačních orgánů.
img

Spotify klesá po výsledcích za 3. čtvrtletí.

24.10.2023 Spotify (SPOT.US), švédská audio streamingová společnost kótovaná v USA, se dnes před zahájením relace na Wall Street obchoduje výše. Akcie klesly o 2 % po zveřejnění zprávy o zisku za 3. čtvrtletí 2023, která ukázala neočekávaný zisk. Pojďme se rychle podívat na vydání!
img

American Express klesá na 10měsíční minimum

20.10.2023 American Express (AXP.US) zahájil dnešní obchodování s medvědím cenovým rozdílem a dosáhl nejnižších úrovní za posledních 10 měsíců. To přichází po zveřejnění zprávy o výdělcích za 3. čtvrtletí 2023 dnes před zahájením zasedání na Wall Street. Celkově byla zpráva docela solidní, ale objevilo se několik znepokojivých signálů.
img

Netflix po nárůstu počtu předplatitelů ve 3. čtvrtletí vyskočil v předobchodní fázi o 12 % výše

19.10.2023 Společnost Netflix (NFLX.US) po zveřejnění zprávy o výsledcích za 3. čtvrtletí 2023 vzrostla v odpoledním obchodování o 12 %. Za tímto nárůstem stojí dobré důvody, protože zpráva se ukázala jako hvězdná, zejména pokud jde o přírůstky nových předplatitelů. Pojďme se na zprávu podívat!
C:\fakepath\trader-18102023-41-zm.png

Forex: Dolar posiluje ke koši měn, investoři čekají na vyjádření zástupců Fedu

18.10.2023 Dolar posiluje ke koši měn. Investoři čekají na vyjádření zástupců americké centrální banky (Fed) a sledují vývoj konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás. Americká měna těží z očekávání, že Fed nechá úrokové sazby na vyšší úrovni delší dobu. Po zveřejnění zprávy o růstu čínské ekonomiky ve třetím kvartálu vystoupal čínský jüan na týdenní maximum, později ale zisky smazal.
C:\fakepath\eurusd-18102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 18.10.2023

18.10.2023 Akcie ve Spojených státech včera převážně stagnovaly, vzrostly výnosy u dluhopisů americké vlády. Technologický index Nasdaq oslabil kvůli poklesu odvětví čipů. Administrativa prezidenta Joea Bidena předtím oznámila, že USA plánují zastavit dodávky dalších pokročilých čipů užívaných v oblasti umělé inteligence (AI) do Číny a jiných zemí.
img

USA zastaví dodávky dalších pokročilých čipů užívaných v AI do Číny nebo Ruska

17.10.2023 Spojené státy plánují zastavit dodávky dalších pokročilých čipů užívaných v oblasti AI do Číny a jiných zemí. Chystaná opatření se týkají společnosti Nvidia a dalších firem. S odvoláním na americkou vládu o tom dnes informovala agentura Reuters. Pravidla zapovídají vývoz širokého okruhu vyspělých čipů a strojů pro jejich výrobu do většího počtu zemí včetně Íránu a Ruska. Na černou listinu zařazují čínské návrháře čipů Moore Thread a Biren.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 13. října (americká seance)

13.10.2023 Úroveň 1,0539 byla otestována dříve během dne, když linie MACD klesala od nuly, což vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 20 pipů.
C:\fakepath\eurusd-13102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 13.10.2023

13.10.2023 Americké akcie včera oslabily. Po aukci dluhopisů americké vlády stouply jejich výnosy. Investoři vyhodnocují zprávu o zprávu o zářijovém vývoji inflace ve Spojených státech. Ta podle agentury Reuters podpořila očekávání, že americká centrální banka (Fed) nebude spěchat se snižováním úrokových sazeb.
img

EURUSD po FOMC minutes mírně posiluje📈

11.10.2023 Reakce trhu po zveřejnění zápisu nebrala jasný směr, i když v počáteční reakci dolar oslabil. Riziková aktiva po komentářích bankéřů obsažených v zápisu z jednání FEDu mírně získala na hodnotě. Celkově je tón zprávy konzervativní; bankéři naznačují, že v současné době je třeba pečlivě analyzovat vhodnost dalšího zvyšování, protože se zmenšuje nepoměr mezi potřebou dalšího boje s inflací a ekonomickou situací (zejména na trhu práce). Rozhodující činitelé naznačili, že další rozhodování bude záviset na příchozích makrodatech, takže pro další rozhodování FOMC může být závislé na zítřejším zveřejnění inflace z USA.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 10. října

10.10.2023 Další růst už je omezený, protože test úrovně 1,0549 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test mezitím vyvolal prodejní signál a vyvolal pokles páru o 15 pipů.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Shrnutí páteční seance: Americké akcie po zprávě o vývoji nezaměstnanosti v USA za září prudce zpevnily

08.10.2023 Americké akcie v pátek po zprávě o vývoji nezaměstnanosti v USA za září prudce zpevnily. Americká ekonomika minulý měsíc vytvořila výrazně více pracovních míst, než se čekalo. Index S&P 500 za celý týden stoupl a přerušil tak čtyřtýdenní sérii ztrát. V rámci indexu posílilo zejména odvětví informačních technologií, které následovaly komunikační služby. Za měsíc září zaznamenaly akcie výrazné ztráty.
img

Graf dne - USDIDX (06.10.2023)

06.10.2023 Vzestupná dynamika amerického dolaru slábne a v současné době zastavila svůj růstový trend přesně na úrovni 50 % Fibonacciho retracementu z nedávných maxim dosažených v září 2022. Říjen sezónně přeje rizikovějším aktivům, což ovlivňuje i odliv kapitálu z bezpečnějších aktiv, jako je dolar. Před rokem jsme ve stejném období, zhruba na konci září, zažili lokální vrchol po výrazných nárůstech způsobených náhlým zpřísněním měnové politiky Fedu a zhoršením vyhlídek. Letos jsme v podobném období zaznamenali podobný sentiment na trzích. Nyní vstupujeme do dalšího měsíce s tím, že dolar již zahájil drobnou korekci.
img

Zmrazení sazeb Fedu podporuje růst: Vše o indexech S&P 500 a Nasdaq

14.09.2023 Index S&P 500 vykázal mírný růst, přičemž tržní giganti jako Amazon a Microsoft stáli za vzestupem high-tech indexu Nasdaq. Dow Jones zakončil obchodní seanci mírným poklesem.
img

BREAKING: Kanadské HDP klesá, data nenaplnila očekávání!

01.09.2023 GDP (y/y): -0.2 % vs 1.2 % předpověď a 3.1% minulý výsledek. GDP (m/m): -0.2 % vs -0.2 % předpověď a 0.3% minulý výsledek.
img

EURUSD maže zisky po zveřejnění reportů ISM a NFP! 🔍

01.09.2023 Tento týden byl obzvláště důležitý, protože několik makroekonomických publikací začalo ukazovat oslabení trhu práce v USA. V polovině týdne report o volných pracovních místech ukázal na zhoršení situace. Dnes ve 14:30 jsme se dočkali dalšího balíčku údajů z trhu práce, který ukázal, že míra nezaměstnanosti nečekaně vzrostla nad odhady na 3,8 %. Aktuální zpráva naznačila mírné zlepšení jak v oblasti nezemědělských, tak soukromých mezd. Údaje o růstu mezd byly mírně nižší, než se očekávalo, a to růst o 4,3 % meziročně.
img

⏬USD ztrácí před ADP

30.08.2023 Americký dolar se dnes obchoduje pod tlakem, i když je třeba říci, že rozsah pohybu je ve srovnání se včerejším silným pullbackem poměrně malý. Na dnešek je naplánována řada klíčových makrozpráv, přičemž z krátkodobého hlediska jsou pro USD nejdůležitější údaje o zaměstnanosti ADP.
img

USD/JPY jako na horské dráze

30.08.2023 Dnes ráno se pár dolar/jen aktivně zotavuje ze včerejšího prudkého poklesu. V úterý se pár propadl z maxima 147,375 v reakci na šokující ekonomická data z USA. Pojďme se podívat na to, co oslabilo směnný kurz a jeho další vyhlídky.
Související klíčová slova: ZS.US | Ostatní příjmy | Akcie Meta Platforms | Americký dolarový index (USDIDX) | Cenový kanál | Finanční ústav | Marlin | Hlava a ramena | ChatGPT | Neel Kashkari | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Euro k americkému dolaru | Hodnota společnosti | Zvyšování cen | Celkový zisk | Jack Ma | Dlouhé pozice | Úrokové sazby v Polsku | Nippon Steel | Války | ABP | Foxconn | Údaje z USA | Vývoj | Státní dluhopis | Home Depot (HD.US) | CIEN.US | Walmart (WMT.US) | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Celková míra inflace | US2000 | Globální růst | Hospodaření firmy | Americká automobilka | EUR | Štěstí | Spotřebitelské výdaje | Jak úrokové sazby ovlivňují měny | Zpráva Hindenburg Research | Nedostatek čipů | Analytik Joe Manimbo | ABNB | Salesforce | Společnost Airbnb | Dnešní obchodování | Itálie | Organizace Conference Board | Digitální reklamy | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Eli Lilly (LLY.US) | Klíčový ukazatel | Take Profit | Emocionální obchodování | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Jüan | Russell 2000 (US2000) | Evropské centrální banky | Cena severomořské ropy | Nikl | Volatilní | EUR/JPY | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Proces obchodování | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | NYCB | Stimulační balíček | Trh práce | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Oživení ekonomiky | TWTR.US | Investice | Britská centrální banka | DXY | Německý automobilový koncern | MACD | Potenciál | Support | Návrat inflace | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Akvizice | Delivery Hero | Výkonný ředitel | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Cyklus zvyšování sazeb | Ciena | Hluboká recese | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Náklady na financování | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Vývoj měnového páru USD/CNH | Miliony dolarů | Chování | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Akcie společnosti Alibaba | Intervence | NYSE | Bob Haberkorn | Rubrik | Experti | Vývoj akcie COIN | LSEG | Rekord | Bitcoiny | Pokrok při snižování inflace | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Býčí výhled | FTSE MIB | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | C3.ai (AI.US) | Francouzské energetické společnosti | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | General Electric | Sentiment na kryptoměnách | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Důvěra v ekonomiku | Krypto burzy | Růst akciových indexů | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Strach | Cena bitcoinu | Čistý příjem | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Brent | Benchmark | Rostoucí výnosy | Rezistence | Opatrný optimismus | Lagardeová | Americký akciový trh | Carsten Fritsch | US Steel | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Porsche Automobil Holding | Cenné papíry | Výnos | P/S | Velcí investoři | Russell 2000 | New York Community | CAC 40 | IHNED | BreakEven | Delta | Obchodní přebytek Číny | Varianta koronaviru | TNOTE | SMA | RBLX.US | Šéf Fedu | Investiční strategie | Opatření v Číně | Rozhodnutí o sazbách | Technické rezistence | Index DOW | Forexový trh | Základní pravidla | Státní dluh | Hasbro | Trade Desk | Graf EURUSD | Kontrakty | CRM | Způsob obchodování | Železárny | Microsoft (MSFT.US) | AUDUSD | Index DXY | Praxe | Nasdaq100 | AI | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | JPY | Metaverse | Nejvýraznější růst | Obchodní tipy | Odhad HDP | Index Russell | FTX | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Uber Technologies | Projekce | Kontrakce | Peníze | Výhled do budoucna | Index CAC 40 | Ukazatel | Čínská poptávka | Francie | Měnověpolitické zasedání Fedu | Nárůst počtu nakažených | Coinmarketcap | Microsoft 365 | Americká ropa | Den prezidentů | Evropské akcie | Český miliardář | Obavy z inflace | Certifikáty | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Dynamický pokles | Kapitálové rezervy | Měnová politika Fedu | Adani | Electronic Arts (EA.US) | Přebytek ropy | Palladium | Ropa WTI | Micron | Americké ekonomiky | Lockheed Martin | Podnikatelský sektor | Kapitál | Krypto trh | Kontrakty na ropu | Square Inc | Dell Technologies | Brexit | ZEW index | USD | Shopify | Dolar dnes | Upravený zisk | Objemy obchodování | Britové | Technická analýza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | AEX | Plány | Delta Air | Banka Goldman Sachs | Člen ECB | Dollar Index | Cestování | Odliv kapitálu | Na burze | Trh s nemovitostmi | Jestřábí komentáře | Etsy (ETSY.US) | Proražení | Globální krize | Akcie amerického maloobchodu | Katar | NFLX | Tvorba pracovních míst | WASDE | EURUSD | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Index ISM ve službách | Index volatility CBOE | Výroční zprávy | Krypto-friendly | HD.US | Swapy | Nord Stream 2 | Energetická společnost | Disney (DIS.US) | Šok | Cowen | WIG20 | Širší index S&P 500 | Průměrná volatilita | Trh s ropou | Kontrakty na úrokové sazby | Žaloba | NFP | LMT | Ranní zpráva pro tradery | Úroková sazba | CSCO | Peter Tuz | ISM pro sektor služeb | Růst prodejů | Unie | Dovoz | Netflix (NFLX.US) | Nasdaq Composite | Akcie společnosti C3.ai (AI.US) | Tovární objednávky | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Zprávy o trhu | NextEra | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Skutečný výsledek | Model 3 | Zasedání FOMC | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | CISCO | NFP report | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Pozitivní zprávy | Ekonomika USA | Rekordní maxima | American Express (AXP.US) | Investovat | Nové zprávy | Dvojitý vrchol | Válka na Ukrajině | Měnový pár EUR/USD | Akciové indexy | Elon Musk | Šíření nemoci | Pokles ceny akcií | Vybírání zisků | Mizuho Securities | Pro tradery | 1 milion | Stratégové | Tiff Macklem | Christine Lagardeová | Maloobchodní prodejce | Santiment | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Západní sankce | EUR/CZK | Euforie | Zpřísňování měnové politiky | Dovoz ropy | Makrodata | Jestřábí postoj | BABA.US | Rekordní IPO | Čínští výrobci | Lepší výsledky | Investoři | Situace na burze | Prezident | Roblox (RBLX.US) | Britský premiér | Cash App | Sója | Futures na S&P 500 | Nejistoty | OCBC | Index výroby | Evropská měna | AMD | Média | Obchodování s termínovými kontrakty | Petr Motáček | Grayscale | Jádrový index | Snížení nákladů | Zisk | Boom | Bias | Vyšší hodnoty | Inflace v lednu | Ekonomický vývoj | Boj s inflací | Část zisků | Údaje o průmyslové výrobě | AMC.US | Nízké úrokové sazby | Ruské ropy | Bank of England | Investiční | Moderna | Airbnb | Týdenní pivotní body | Mary Dalyová | Gary Gensler | Cena Etherea | Vývoj sazeb | WSJ | Tiskové agentury | Zápis z posledního zasedání | Ropa Brent | Průzkum | BABA | Hlavní úroková sazba | NYCB.US | BP | DIS.US | IEA | DOGE | Jednotná evropská měna | AXP.US | Akcie společnosti Snap | Fiskální rok | Leona Liuová | Nominální úroková míra | Zdravotní péče | Makrokalendář | Sestupný trend | WYNN | Akcie společnosti Tesla | US500 | EMEA | Sentiment investorů | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Analýza páru EUR/USD | Obchodní plán | TRY | Akcie ve Spojených státech včera | Posilování amerického dolaru | Reakce trhů | Zpráva | Zasedání Evropské centrální banky | Technický výhled trhu | Demokraté | Představitelé Fedu | Německý DAX | Performance | Prodej | Hlavní události | Instrument | Oslabování dolaru | Íránský prezident | Oslabení USD | ROKU.US | Uber | Hrubý domácí produkt (HDP) | Americké ministerstvo energetiky | Evropské ekonomiky | Skupina OPEC+ | Zasedání Fedu | JOLTS | Co se děje na finančních trzích | Agentura Reuters | GBP | Wynn Resorts (WYNN.US) | Převzetí společnosti | Spotřebitelský sentiment | Automobilka | Hlavní kryptoměny | Nabídka | Tržní kapitalizace | JPM.US | Management | Švýcarská banka | XAU/USD | Dolary | Olej | MAR.US | S&P Global | Obchodní týden | Emoce | Zvýšení úrokové sazby | Centrální banky | S&P | Rekordní hodnoty | Vývoj akcií | GAAP | Japonská vláda | Nový model | Tokeny | Obchodování | Výrazné ztráty | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Zprávy | Prezidentka ECB | Technický signál | Růst cen ropy | Bard | Majitel | Rostoucí životní náklady | Tržby z prodeje | Oracle (ORCL.US) | Index Stoxx 600 | Meta | Nadšení | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | Ropné zásoby | Oznámení | Nezaměstnanost v USA | Murray | NATO | SPCE.US | Averze k riziku | Thyssenkrupp | BREAKING | Reálné mzdy | TSMC | Evropské trhy | ZEW | Výsledková zpráva | Snížení schodku | Ceny ropy | Zasedání OPEC | Britský statistický úřad | Normalizace měnové politiky | Silný růst | Regulační úřad | Eurostat | Vyhlídky | Deflace | BBY.US | Tovární objednávky v USA | Růst inflace | Adam Button | Covid | Akcie třiceti předních amerických podniků | Obchodování na Wall Street | CZ | Společnost XTB | Bydlení | Cena ropy brent | Virgin Galactic | Pokles tržeb | Raketové útoky | Současný trend | Míra | Credit Suisse dnes | Nejdůležitější události | Komoditní měny | Sazby centrálních bank | Technická recese | Očekávání úrokových sazeb | Cena zlata dnes | Analýza transakcí | Předpověď | Ocelárny US Steel | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Digitální měny | Nordea | Tlak medvědů | Australský dolar | Odhady trhu | François Villeroy de Galhau | Kryptoměnové burzy | BlackBerry (BB.US) | Zpřesněný odhad | Nástroj | Výsledky | Jednoduché tipy pro začátečníky | Přehled | Očekávání investorů | Ekonomické oživení | Koruna | Výrazný pokles | Finanční služby | Výnosy u amerických státních dluhopisů | Pokračující pokles | Projev Jeroma Powella | DailyFX | Tržní ceny | Bitcoin | Kupující | HDP eurozóny | Inflační tlaky | Výhled pro rok | Kryptoanalytik | Včerejší obchodování | Minulá výkonnost | Finanční výsledky | Futures na evropské indexy | Onemocnění | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Pandemie koronaviru | Americký výrobce | Fundamentální analýza | Propad | Marka | S&P/ASX 200 | Silný dolar | Šéf Tesly | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Společnost Verizon | Retracement | Asociace | Raketový útok | Nové emise | Eli Lilly | Údaje | Hlavní měny | xStation | Exxon Mobil | Výkonnost | Zůstatek | Oslabení měny | Nomura | OPEC+ | Vlastnictví | Alibaba | Průzkumy | Akcie Icahn Enterprises | Očekávání analytiků | Makroekonomický výhled | Technologické společnosti | Objem | Automobilky | Výsledky průzkumu | Airbnb (ABNB.US) | WMT | Společnost Arm | Federální rezervní systém | Společnost Nvidia | Klima | Kontrolovat rizika | Britské libry | WHEAT | Cenné papíry a burzy | TIPS | Výsledky společnosti | Tempo růstu spotřebitelských cen | Postavení na trhu | Americké měny | BofA | Graf | mmBtu | Národní měny | Carry trade | Swingový výhled | Ekonomické události | Regulátor | Index S&P 500 | Nákup libry | Patrick Harker | Dlouhodobý výhled | Digitální zlato | Hráči na trhu | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Dolar vůči japonskému jenu | Zpráva o měnové politice | AMC | Technické ukazatele | Hrubý domácí produkt | Upgrade | Plyn | ZS | Rally na kryptotrhu | Distribuce | Americký podnik | ARM.US | Eurodolar | Průraz | Cena plynu | Short | Bitcoinové ETF | Deficit | Stavebnictví | Polsko | Pár EUR/USD | Reakce trhu | Zpráva o inflaci | Rozhodnutí Tesly | DPZ | Zveřejněná data | Uzávěry v Číně | Růst zlata | Hodnocení akcií | Index volatility | Akcie výrobce čipů | Americká centrální banka | Hypotéky | Roblox | Současná situace | Lukáš Kovanda | Americká společnost | High | Zasedání Bank of Canada | Sazby centrální banky | Evropa | Jackson Hole | Zvýšení úrokových sazeb | Rostoucí trend | OPEC | IBEX 35 | Disney+ | Bank of America (BAC.US) | Ukrajina | Čínský prezident Si Ťin-pching | Růst eura | Jednání FOMC | Pokles ceny | Alibaba Group (BABA.US) | Johnson & Johnson | Index spotřebitelské důvěry | Makro data | Akcie včera | Maloobchod | Ukazatel inflace | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | TSLA | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Provozní ztráty | Tým InstaForex | Kakao | Brands | Česká koruna | Dow Jonesův index | Stimulační program | Futures trhy | ForexLive | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Růstový potenciál | Technické analýzy | G10 | Obchodování v Asii | Výrobce čipů Nvidia | Spot | Euro dnes | Obchodní strategie | Genesis | Inflace ve Spojených státech | Úrokové sazby Fedu | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | Cryptocompare | HDP USA | USD/CNH | BlackBerry | Stříbro | Těžby Bitcoinu | AI.US | USDCAD | S&P 500 futures | Americký dolarový index | Drahý kov | Instituce | USD za tunu | Turecko | ex | Ziskové marže | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Rally na akciích | Ministerstvo financí USA | Bank of Japan | Guvernér BOJ | WEN | Carl Icahn | Jakub Hodan | Naše ekonomika | Souprava | Nejprudší pokles | JNJ | Boris Johnson | Růst výnosů | LNG | Býčí signál | Americké akcie | Akcie Icahn | Cyklus zvyšování úroků | Kongres | GBPCHF | Výdělky | Divize | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Klesající trend | Heiken Ashi | Největší kryptoměna | Příliv kapitálu | Pozornost | Equal weight | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Komise pro cenné papíry a burzy | Akcie Airbnb | Překoupeno | Česká republika | Equinor | Arista Networks | Trh | Nárůst zásob | Medián | Finanční společnosti | Komise | University of Michigan | Výkyvy | Dlouhé (long) pozice | Electronic Arts | S&P 500 | Fed | ABNB.US | OpenAI | Šíření nemoci COVID-19 | Technické indikátory | Cíl růstu HDP | Korekce | Kanada | JDE | Marriott | Indikátory sentimentu | Nákup dolaru | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen | Zákonodárce | Google | ProCent | Money management | Americké dolary | Transakce velryb | Předpokládaný zisk | Potenciální změny | Zveřejnění výsledků | Futures kontrakty na úrokové sazby | Odveta | Dopad na trhy | Lowe's | Košické ocelárny | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | MT4 | Swingové minimum | Posílení dolaru | Nejistota | Spojené království | ANO | Americké zásoby ropy | Růst tržeb | Úrokové sazby centrálních bank | Chase Investment Counsel | Plný úvazek | UBER.US | Finanční sektor v ČR | SPOT.US | CME | Snap (SNAP.US) | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | VZ | Rating | Intuitive Surgical | Alligator | Agentura S&P | Společnost Alphabet | Poměr P/S | SNB | Vývoj BTC/USD | Tržní situace | Životní náklady | Zpráva pro tradery | Microsoft | Výnosy u dluhopisů | Snížení dividendy | Příležitosti | ADP report zaměstnanosti | Vývoj peněžního agregátu | NFLX.US | Prodej dolaru | Data z USA | Odhad růstu HDP | XRP | Společnost BlackRock | Společnost Tesla | Členové Fedu | Hotovost | Tržní sentiment | Společnost Meta Platforms | Haruhiko Kuroda | Sell | Index výdajů | MicroStrategy | Japonsko | Vision Pro | Long pozice | Celkový sentiment | Trendová linie | Masivní propad | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Největší kryptoměna bitcoin | Kraken | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Markets | Index Nasdaq | Exxon | Decentraland | Obchodování zlata | Pohyby měnových párů | ILO | Futures na DAX | Nákupní cena | Představenstvo | Německo | Oblast supportu | MSFT.US | Spotřební zboží | New York Community Bancorp | Plány Fedu | Trendové linie | Úroveň parity | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | Marriott International | Twitter | CFTC | Velké zisky | Výhled EBITDA | Krach | Nifty 50 | Invest | Cena NATGAS | Centrální banka | Spotová cena | Vice | Další růst | Andrew Bailey | Index PMI | Inflace v Británii | Walmart | CL | QE | JPMorgan Chase & Co | Akcie U.S. Steel | C3.ai | LIBOR | Grafy | Odhadovaná cena | Čistý zisk | Jádrová inflace | Visa | Podnikatelé | Velké objemy | Kovy | Rumunsko | Centrum | Alphabet (GOOGL.US) | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Bollinger Bands | Vývoj akcie TSLA | ING | Společnost Virgin Galactic | Americká automobilka Tesla | Hlavní akciové indexy | Kartel OPEC | Aktivum | Směnný kurz | Kov | Spoluzakladatel | Pokles dolaru | Státní dluhopisy | Bankovní tituly | Domácnosti | Bitcoin (BTC) | Nárůst objemů | Solana | API | Americký dolar | Společnost Oracle | Analytici | Snížení odměny | Hamás | Aligator | Azure | Equity | Dolarový index (USDIDX) | Odhady ekonomů | Provozní zisk | Škoda | HPQ | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | Počet žádostí o podporu | AMC Entertainment | Index nových zakázek | Systematické riziko | Akcie Twitteru (TWTR.US) | Situace | Euro vůči dolaru | Kompozitní index | Vysoká inflace | Ceny zemního plynu | Globální akciový index MSCI | Reakce trhu dnes | US100 | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Index US500 | Forexoví obchodníci | Souhrnný index | Zveřejnění úrokových sazeb | Overbalance | Konkrétní plán | Měny zemí | Rekordní maximum | Zakladatel | Předseda | Wealth | Vinci | Utahování měnové politiky | CME Group | Ripple | Zastavení dodávek | Růstový impuls | Pohyb zlata | TSM | Výhled eura | USDIDX | Očekávaná data | Traders | Rok 2024 | Akcie Twitteru | Akcie Netflix | Nvidia (NVDA.US) | Nárůst zákazníků | Cvičení | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Dow Jones a S&P 500 | Stagnace | HDP v USA | Příkaz | PINS | Ekonomiky | Vyplacení dividendy | Čínská poptávka po ropě | Webináře zdarma | Záporné sazby | Společnost Walmart | Rychlý růst | Růst mezd | Cenový cíl | Nezaměstnanost v Austrálii | Wells Fargo (WFC.US) | Snížení sazeb | Negativní dopad | Apple | Libra | WM | Opatření centrálních bank | Akcie ve Spojených státech | CFD | Futures kontrakty | SMA 100 | Open | Dow Jones Industrial Average | MRNA.US | Švédsko | Technologická společnost Apple | FTSE | Fond | Prodeje domů | Příprava | Proinflační rizika | Pohyby na trhu | Ztráta | Moderna (MRNA.US) | Rostoucí náklady | AMD.US | BlackRock (BLK.US) | Arm | Alibaba Group | ECB | Vysoký výnos | CRM.US | Nový rekord | Aktuální údaj | Hospodářské výsledky Walmartu | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | Refinitiv | Růst cen nemovitostí | Moody's | Tržby | Portu | Cena | Investiční banky | Vývoj USD | Roční výnos | Jihokorejský HDP | Provozní zisk před odpisy | Rezervy bank | Silný trh | DOT | Air | Americká centrální banka (Fed) | Akcie dnes | Klouzavý průměr SMA | Jednoduché tipy | GRPN | Izrael | Americký Úřad pro energetické informace | Ceny akcií | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Spekulativní pozice | Euro STOXX | S&P500 | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | Bancorp | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Kurzy | Technologie | ČNB | TSLA.US | Dluhopisy | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Finance | MGM | Směřování trhů | Ekonomiky eurozóny | Konsensus | Americký trh | Situace na trhu práce | Maloobchodní tržby | Gala | Energetický regulátor | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Daňová sazba | Upravený zisk EBITDA | Pavel Tykač | Pokles výnosů dluhopisů | SQ.US | Poplatek | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Makro | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | ISM indexy | NVDA | Odpor | WBD | Důvěryhodnost | Evropská centrální banka | Obchodník | Rada guvernérů | Tradingové webináře zdarma | MRNA | Býčí trh | COVID-19 | Obchodování na americkém trhu | Dobré obchodní příležitosti | Údaj NFP | Kapitálové požadavky | Indikátor | Index cen | Operace na volném trhu | Dodávky plynu do Evropy | Rizika | Růst ceny | SNAP.US | ISM | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Skupina OPEC | Lídři | Spotová cena zlata | Pivot | Kryptoměna | Vývoj inflace | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Bristol-Myers | Růst výroby | Zásoby ropy v USA | Momentum | Conference Board | Ekonomické údaje | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Nastavení měnové politiky | Zisky | Gasoline inventories | HICP | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Globální ekonomika | Nálady investorů | Situace na trhu | Verbální intervence | Bitcoin Cash | Miliardy eur | FXstreet | Zinek | Inflační očekávání | Analytika | Společnost Virgin Galactic (SPCE.US) | Drahé kovy | Doporučení | Množství peněz | NATGAS | Delta Air Lines | New York Community Bancorp (NYCB.US) | Cena zlata | Vysoké inflace | Měnová politika | PMI ve výrobě | Pullback | CBRT | Zvýšení ceny | Coinbase | Měnověpolitické zasedání | Vývoj měnového páru GBP/USD | Altcoin | Snížení ratingu | Obchodníci | Trinity Bank | Capital | Růst cen | Index Russell 2000 | Guvernér | Philadelphia Fed | Dluhový strop | Nová americká pravidla | RSI | Akcie společnosti Snap (SNAP.US) | Zasedání Bank of England | Asset management | Cíl pro akcie | Společnosti Netflix | Poptávka | GS.US | Fitch | Zvýšení produkce | Financování | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Výrobce čipů | Čína | Kanadský dolar (CAD) | GMT | Růst měny | Americká lehká ropa | Arista Networks (ANET.US) | Růst HDP | Americké banky | ABBV | WBA | Pivotní body | Zpomalování americké ekonomiky | Obchodovat | Republikáni | USDJPY | Zprávy z USA | Globální poptávka | Invaze | Investiční poradenství | Investor | Akcie Kohl's | Americké akciové trhy | S&P Global Market Intelligence | BB.US | Line | Dividenda | Dolar (CAD) | Indické společnosti | Uzavření trhů | MU.US | FT | Reporty | Sony Group | Denní pokles | Odměny za těžbu | Nákup eura | Zvýšené úrokové sazby | Distillate inventories | Kryptotrh | Ostatní kryptoměny | Oil inventories | Ministerstvo financí | Medvědi | Spotřebitel | Ekonomická data z USA | Hospodářský růst | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Akcie TSLA | Philadelphia Fed index | Oscilátor | Pokles zásob | Cena severomořské ropy Brent | Americké státní dluhopisy | Americká pravidla | Odhodlání | HAS | Poptávky po ropě | WTI | Bod | Tweet | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Payrolls | Společnost Arm Holdings | Zisk společnosti | RBNZ | UTC | Reserve Bank of Australia | HDP | Americká měna | Nord Stream | EMU | Problémy | PLUG.US | Projevy centrálních bankéřů | Tesla (TSLA.US) | Ziskovost | OCI | ROCE | Bankéři | Oživení ekonomiky eurozóny | Technology | Vzrušení | Cena ropy | Porušení zákona | Příznivé faktory | Podnik | Nižší výdaje | Firma | Inflace | TSM.US | Analytik trhů | Klouzavý průměr EMA | Marže | SpaceX | Zlato a stříbro | Micron Technology | Měny G10 | Warner Bros Discovery | Načasování | Ředitel banky | RBRK | Alphabet | Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády | Struktura | Vedení společnosti | Ropa | Ether | Karty | Obchodní myšlenka | Zasedání měnového výboru | Signály | Omikron | PCE inflace | ORCL.US | Kalendář ekonomických událostí | Fed funds | Statistiky | Liz Trussová | BBY | Stoxx 600 | Čínský index | Diverzifikovat | Convera | JPM | Americká Komise pro cenné papíry | Rozhodování | Optimismus | Kurz | Market | Forexu | 256/2004 | EMA | Aktuální předpověď | Pokles výnosů | TASS | Levi Strauss (LEVI.US) | Poptávka po čipech | Fibonacciho retracement | Horizon | UST | Fundamentální pozadí | Dolar | Uhlí | Růst dolaru | Forex.com | Euro | Oracle | Medvědí scénář | Byznys | LMT.US | Kukuřice | Risk | Měď | Proinflační | Bank of New York Mellon | AUD | Binance | Japonský Nikkei | BLK.US | Obchod | Dividendový výnos | Pozitivní výsledky | Federální rezervní banky | Růst ekonomiky | Měnový stratég | Zpomalení růstu | Jasný směr | Fibo | Prima | ETF na bitcoin | Citigroup | Obchodní aktivita | Ekonomové | Rozhodnutí Bank of England | Sony | Stagflace | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | ANET | Sójový olej | Jednotná měna | EU | EBITDA | FXstreet.com | Ropa roste | Indická centrální banka | Index Philadelphia Semiconductor | Největší zisk | Miliardy | Jádrový CPI | Intermediate | Bollingerova pásma | Globální akciový index | Nižší ceny | Spojené státy | Vítězství nad inflací | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Tesla | Fork | Expert | ARM | Výkon dolaru | Úrovně rezistence | Index výrobní aktivity | Vývoz | Konkurenti Netflixu | Prodeje akcií | Technická korekce | Týdenní zpráva | Úroveň rezistence | Úřad pro energetické informace | Recese | Akcie společnosti Alibaba Group | Index relativní síly (RSI) | Kazuo Ueda | Birkenstock | BAC.US | Růst akcií | Bank of Canada | Německý ZEW index | Investoři a obchodníci | Bannockburn Global Forex | Komerční banka | NZDUSD | Růst české měny | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Směr trhu | Akcie Applu | Kyjev | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Pandemie | Spekulace | Koronavirové pandemie | Rostin Behnam | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Mazars | Know-how | Cardano | Frank | Měnové politiky centrální banky | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Tržby v eurozóně | Silicon Valley | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Čínské indexy | Vývoj ETH/USD | American Express | Oscilátor Marlin | WTI (OIL.WTI) | KPMG | Americké indexy | Washington | Grayscale Bitcoin Trust | Ceny potravin | Obrat trendu | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | FOMC minutes | Ticker | Nákupní tlak | Walt Disney (DIS.US) | Nejrychleji rostoucí | Brent (OIL) | Poptávka po americkém dolaru | Swingové maximum | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Výkon amerického dolaru | Emise dluhopisů | Euro posiluje | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Sell Stop | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Ripple Labs | MATIC | Mince | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Ministr financí | Kmen omikron | Rostoucí ceny | Trend | Nejnovější údaje o inflaci | Dow Jones Industrial | Automobil | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Akciové futures | Oslabení | Časový rámec | Bilance | Míra inflace | Verizon | Letecká doprava | Platforma | Energetika | PBOC | MMF | Zlato (XAU/USD) | Úsilí | Nárůst volatility | Spotify | Ekonomický výhled | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Schodek | Farmaceutické společnosti | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Mizuho | Uvolnění koronavirových opatření | Global Forex | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Gold | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Vliv na forexový trh | Square Inc (SQ.US) | Očekávané výsledky | Úroveň supportu | Pyramida | Emise akcií | Linie odporu | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovnictví | Aerolinky | USD index | Divergence | Alibaba (BABA.US) | ETF | Marathon Oil | Axie Infinity | Akcie výrobce čipů Nvidia | Akcie klesají | Akciové trhy | Barchart | Jeremy Hunt | Hlavní evropské indexy | Omezení těžby | Silvergate | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | UnitedHealth | Obchodní bilance | LLY | APP | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | ECB Christine Lagardeová | Výprodej | Ministr zdravotnictví | Budoucnost Bitcoinu | Long | Rally | Bankovní rada | Klíčový support | Obchodní hodiny | Americké vlády | Michaël van de Poppe | JPMorgan (JPM.US) | Intesa Sanpaolo | Pokles inflace | Aktiva | Prodejní tlak | Širší index | Mateřská společnost | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | NVAX | Discovery | Indexy na Wall Street | České měny | Nárůst cen energií | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | WFC | Růst cen akcií | TikTok | Plug Power | Překvapení trhu | LPR | Kongres USA | HubSpot | Akcie Nvidia | SP500 | Technologická společnost | S&P 500 (US500) | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Výsledky amerických společností | Sucha | Fiskální politiky | Inovace | Španělský IBEX 35 | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Economic | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Diskontní sazba | Sentix | Trhy dnes | | Counterpoint Research | Německý statistický úřad | Macy's | Indexy PMI | WTI Crude Oil | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Tržní kapitalizace kryptoměn | ISRG.US | Riziková aktiva | Německé společnosti | Trinity | Stratég | WBA.US | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | WFC.US | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Částečný úvazek | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Největší pokles | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Letecké společnosti | Situace na grafu | Čínský jüan | Kapitalizace | Kryptoměna Dogecoin | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Burzovní hodnota | Burza Binance | Investiční ředitel | Indikátor MACD | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Bankrot | ECOFIN | Dodržování pravidel | Martin Gürtler | ETF společnosti BlackRock | Si Ťin-pching | GDP | Cenové maximum | Úrovně supportu | Velká Británie | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Finanční zdraví | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Investování | Objemy obchodů | Indexy S&P | Index DE30 | Federální vláda | Nálada | Napětí na trzích | Nákupy | Obchodování se zlatem | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Sazby | Koncern Volkswagen | Paramount Global | Výprodej akcií | Sentiment v USA | Ekonomika | Ekonomická data | US Steel Košice | Volný peněžní tok | Warner Bros | Odhady růstu | Akcie Coinbase | Firemní zprávy | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Obchodování s futures | Americký kongres | Ceny zlata | Vysoké zhodnocení | Výhled | Velmi volatilní | Obchodování měn | Komerční banky | GBTC | Americké ministerstvo | Výnosy | Americký trh práce | Automobilový koncern | Obchodní analýza | Nakupovat | Deriváty | Ethereum | Cardano (ADA) | Zpráva o trhu práce | Hry | Tlak na akcie | Odpovědnost | iRobot | Oslabení akcií | Energetické společnosti | Propouštění | Zaměstnanci | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Britské firmy | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Expanze | Insider | Mateřská společnost Googlu | Prostor pro růst | Hospodářský cyklus | Prodejní signál | General Motors | Dlouhodobý trend | Konsolidace | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Cenové hladiny | Austrálie | Hrubá marže | Financial Times | Americký index Philadelphia Semiconductor | GOOGL.US | USD za barel | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | MSFT | Čistá ztráta | GS | Krize | Optimistický výhled | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Německé tovární objednávky | BlackRock | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | ETH/USD | Situace na trzích | IBEX | Dolar (AUD) | Paramount | Nákupní signál | Objednávky | CEO | Oslabení dolaru | Těžby bitcoinů | Obchodní přebytek | SHOP.US | Konzervativní strana | Dollar | Nezaměstnanost | Trhy | Akciový trh | Dolarový index | Indikátor CCI | Obchodní tipy pro zlato | Výplata | Vývoj ceny ropy | Virgin Galactic (SPCE.US) | Výrobci čipů | Poradci | Americké výnosy | US30 | Ředitelka | Generální ředitel | Japonský ministr financí | Cíle | Čistá marže | Burza | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | AXP | Index MSCI | První odhad | První ETF | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Izraelská armáda | Klouzavé průměry | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | OIL.WTI | Australská centrální banka (RBA) | Porsche | Rozhovor | Plán obchodování | Španělský IBEX | Wall Street výsledky | Spotřeba domácností | Transakce | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | Session | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Výnosy 10letých dluhopisů | MasterCard | Zaměstnanost | Roční dividenda | Glencore | ISRG | Dílčí indexy | Energie | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Peněžní tok | ANET.US | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Program QE | DE30 | USDX | Zscaler | BTC/USD | Dividendy | Měna | Australský dolar (AUD) | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Pracovní síly | Společnost Morgan Stanley | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Icahn Enterprises | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | David Meger | MSCI | Fed Williams | Pravidla obchodování | Australská ekonomika | Snap | Objem zakázek | Index podnikatelské aktivity | Walgreens | Krypto burza | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Nižší hodnoty | Finanční trh | Růst poptávky | Dodatečný kapitál | FOMC | JPMorgan | Zahájení ruské invaze | Česká národní banka | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Reakce investorů | Trade | Globální poptávka po ropě | Překoupené oblasti | Joe Manimbo | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Nové prognózy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Huw Pill | UNH | Sentiment na trzích | Hodnota dolaru | EIA | IPO | Rusko | Miliardy USD | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | Tržby společnosti | ADA | Obchodní den | Chuť investovat | Míra inflace v Británii | Signál | Írán | Předstihové indikátory | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Repo sazba | Číst grafy | CPI v USA | Cena dnes | Společnost SpaceX | Ropy | Historie | C.US | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nordea Bank | Nové žádosti o podporu | SPCE | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Možnost dalšího růstu | Hlediska technické analýzy | Zisk EBITDA | Společnost | ARM Holdings | Likvidní | I-Trader | Sázky | Nifty | Futures na americké akcie | Maloobchodní tržby v USA | Zvýšení volatility | Úrokové diferenciály | Francouzský index | Buy | Očekávaná inflace | Fibo retracement | Cena akcií | Představenstvo společnosti | XTB Research | Volatilita trhů | AMC Entertainment (AMC.US) | Non-Farm Payrolls | Kupci | Bing | ASX | Rozšíření | CAC40 | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Analýza indikátorů | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Ztráty | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Organizace | Britský FTSE | News | Posilování USD | Poptávka po akciích | Services | Zmírnění inflace | Inflační data | TGT | Premiér Boris Johnson | Růst | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Energetické komodity | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Trend klesající | Zajištění | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Overweight | Index | Wall Street Journal | Cenový pokles | Komoditní | Rychlý růst cen | Lockdown | Hlavní americké indexy | Akcie Alibaba | Cenový index | Stříbro a platina | Shopify (SHOP.US) | MiFID II | Token | Čínský trh | Centrální bankéři | Komodity | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Útlum ekonomiky | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | ČTK | Výsledkové zprávy | ISM index | Dnešní události | Šéfka ECB | Sanofi | Dnešní zprávy | Roku (ROKU.US) | WMT.US | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Správa | Míra inflace v USA | Hlavní fundamenty | Otevření Wall Street | Dna | Express | Ryan Detrick | Zveřejněné údaje | Šance | MRO.US | Pokles měny | Index amerického dolaru | Tržby ze služeb | MOL | Aktivistický investor | Odvětví | Ceny NATGAS | Konkurenční společnost | Ropný institut | EBITDA marže | Aktuální ekonomické údaje | Index spotřebitelských cen | PMI v eurozóně | Poradenství | Akcie COIN | Lowe's Companies | Cenový cíl pro akcie | Společnost Uber | Znovuotevření čínské ekonomiky | LEVI.US | Koronavirus | Medvědí trend | Fundamenty | Změny tržních očekávání | Novavax (NVAX.US) | Wendy's (WEN.US) | Akcie Meta | Riziko dalšího poklesu | Cílová cena | Rezistenční pásmo | Sazby v Polsku | Dopad na finanční trh | MUFG Bank | Zoominfo Technologies | Prohlášení | Citigroup (C.US) | Netflix | Snížení odměny za těžbu | Credit Suisse (CSGN.CH) | SNOW | Uber Technologies (UBER.US) | Nižší úrokové sazby | Býčí potenciál | Zisk na akcii | Walgreens Boots Alliance (WBA.US) | Analýza | Snowflake | Světové produkce | Commitment of Traders | Kryptoměna Bitcoin | Akcie společnosti Best Buy (BBY.US) | Ebay (EBAY.US) | Best Buy (BBY.US) | Pravidla obchodního systému | Micron Technology (MU.US) | Silný základ | Dolar slábne | Slábnoucí inflace | Poptávka po ropě | Nvidia | Nové údaje | Hlavní ekonom britské centrální banky | Carry trade obchody | Banka | Futures na americké indexy | Vzestupný trend | FedWatch | Posílení | Parag Agrawal | Vývoj dolarového indexu | Histogram | Pracovní místa | Regulační orgány | AbbVie (ABBV.US) | Americký dolar dnes | Zvyšování těžby | Vstup na burzu | Více peněz | U.S. Steel | Index Philadelphia | Zásoby benzinu ve Spojených státech | NVDA.US | WBD.US | Target | Vývoj měnového páru | Dolarový index (DXY) | Výkon | Spotřebitelský sentiment v USA | Stav americké ekonomiky | Události tohoto týdne | Rekordní nárůst | Analytička | ATH | Automobilka Tesla | Krátká pozice | Zhodnocení měny | Deutsche Bank | Copilot | Zasedání Bank of Japan | Americký index | Wedbush Securities | Zisk indexu S&P 500 | Obchodní signály | Španělsko | Akcie společnosti Best Buy | Vyšší úrokové sazby | Trend cen | Cena OIL.WTI | Akumulace | NAHB | Marathon Oil (MRO.US) | Americké centrální banky | Zásoby zemního plynu v USA | BNB | Prognóza vývoje měnového páru | Sazby Fedu | Zvýšení dluhového stropu v USA | Bloomberg | BIRK.US | Celkový obchodní přebytek | PEPSICO | Omicron | Celoroční výhled | Osobní výdaje | CCI | Úrovní podpory | ONE | Vývoj peněžní zásoby | DNB Markets | Zlepšení | Ekonomický růst | CAD | Cena akcií společnosti | Ropa Brent (OIL) | Pinterest (PINS.US) | Bank of New York Mellon (BK.US) | COIN | Průmyslové kovy | Velké pohyby na trhu | Biofarmaceutické společnosti | Graf dne | Wall Street | Panevropský index STOXX 600 | Chemická společnost | Burza FTX | Snižování sazeb | ČR | Makrozprávy | Investor Carl Icahn | Nemovitosti | Zoominfo Technologies (ZI.US) | Tipy na obchodování zlata | Slabost americké ekonomiky | Zhoršení nálady | Flat | Výhled pro rok 2023 | High Ridge Futures | Hospodaření | Futures | Nárůst EPS | Inflace v eurozóně | FinGO | Hindenburg | Základní potraviny | Počet zaměstnaných | Účinnosti vakcín | Vývoj akcií Icahn Enterprises | Riziko | Nejbližší support | Prodej akcií | FXstreet.cz | Cena BTC | XTB | Celkový obchodní přebytek Číny | Obchody | Konkurent | CHF | Rezistenční úrovně | PLUG | Makléř | Americká data | Analytik Commerzbank | Akciový index | BinanceCoin | Mluvčí společnosti | Sektor služeb | Týdenní pivot | Euro k dolaru | Zemědělství | Index CPI | Groupon | Goldman Sachs (GS.US) | Platina | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Obchodní plán pro pár EUR/USD | xStation5 | Technická rezistence | Reálná úroková míra | Marriott International (MAR.US) | Výroba automobilů | Joseph Trevisani | MWh | Michaël van de Poppe | Dílčí index | Hlavní ekonom | Svíčkový graf | Volatility | Global forex | Velké americké banky | Obchodní výhled | Nejnovější údaje | Birkenstock (BIRK.US) | Úrokový diferenciál | Maloobchodní prodeje | Jak předpovídat sazby | Snižování inflace | Seance v USA | ORCL | ZI.US | Finbold | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Očekávání trhu | Statistika | E-commerce | Technický výhled | Zdroj příjmů | Americké akciové indexy | Meta Platforms | Ceny zemního plynu v USA | Obchodní model | UNH.US | SPOT | Partnerství | Plynová krize v Evropě | Společnost Arista Networks | Aukce | Burze | Emise | Malé ztráty | Wynn Resorts | Nákupy dolaru | Nové zakázky | Prognóza vývoje | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | FTSE 250 | ONS | EBAY.US | RJO Futures | Bank of America (BofA) | Paramount Global (PARA.US) | ETSY.US | Marketingová komunikace | Elektromobily | Snižování úrokových sazeb | Commitments of Traders (COT) | Jefferies | Dow Jones (US30) | Ropná firma | Nálada na trzích | Závislost | Vývoj akcie | Best Buy | Cox | Eurozóna | Tržní kapitalizace společnosti | Hospodářský růst eurozóny | Potenciál poklesu | Makroekonomický kalendář | Amazon | Marathon | Pšenice | Index DAX | Tým FXstreet.cz | Aktuální prognóza | Home Depot | Vývoj konfliktu | Vrcholy | Investiční doporučení | SNOW.US | EURGBP | Útoky Íránu | Velcí hráči | DAL.US | TLTRO | Kohl's | PARA.US | Podnikatelská aktivita | Underweight | Americká ministryně financí | Analytik | Salesforce (CRM.US) | Sazby beze změny | CCC | Trader | Hang Seng | Pozornost trhu | Evropské akciové indexy | Inflace spotřebitelských cen | Buy signály | Spotřebitelské ceny | Uber (UBER.US) | Solventnost | Zvyšování úroků | Směrnice | MIFID | Nastavení trhů | Statistický úřad | Podnikání | DNB | Celer | DAX | Technické nástroje | Výprodej bitcoinů | Vývoj ceny | Krypto | MRO | Počasí | Pokročilí forexoví obchodníci | Investment Counsel | Akcie Volkswagenu | Co bude | LLY.US | Německý index DAX | Inflace CPI | Futures na ropu | Francouzský index CAC 40 | EUR/GBP | Opatření | Pojišťovnictví | Levi Strauss | Růst bitcoinu | Jen Psakiová | Wealth Management | Rizikový sentiment | ABC | WHO | Kwasi Kwarteng | Růst výnosů dluhopisů | Recese ekonomiky | Etherea | Ministerstvo hospodářství | Pozice | Carson Group | CoinDesk | Úroková sazba měny | Očekávaný růst | Dodavatelské řetězce | SEC | Technický nástroj | SQ | Evropské indexy | Pozornost obchodníků | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Pantheon Macroeconomics | CSGN.CH | Proinflační faktor | Jestřáb | Nielsen | Mark Zuckerberg | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Odborníci na kryptoměny | Revenues | Americký regulátor | Walgreens Boots Alliance | Index PCE | TradingView | Clearing | BIRK | Dow Jones | CARA | HDP z Číny | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | CNY | CSGN | Pokles libry | Obchodníci s akciemi | Izraelský premiér | Cloud Computing | Budoucnost | Velkoobchodní tržby | Ocenění | Banky | Bannockburn | Výhledy | NASDAQ 100 | Peking | Obchodování eura | Institute for Supply Management (ISM) | Obchodní styl | Restrukturalizace | Jak trh reaguje | Oculus | Letní období | Krize v Evropě | Kanadská centrální banka | WEN.US | JPMorgan Chase | Chování velkých hráčů | Intuitive Surgical (ISRG.US) | Žlutý kov | Lockheed Martin (LMT.US) | Generativní umělé inteligence | AUD/USD | Slabost dolaru | Aktuální situace | SONY.US | Aktuální kurz | Buy Stop | Lockdowny | Prodeje | Politici | Spotify (SPOT.US) | PINS.US | FOMO | Kotace | Teams | Pokles nezaměstnanosti | Obchodní podmínky | Akcie společnosti C3.ai | Výhled trhů | Akcie výrobce elektromobilů | Výrobce elektromobilů | Měnový pár | SPX | Akcie Electronic Arts | Sol | TWTR | Finanční situace | Meziroční inflace | G7 | Větší pokles | Celková inflace | Obnovení růstu | HAS.US | Prostor pro další růst | Webináře | HDP report | Světové trhy | Nárůst tržeb | Úroková míra | InstaForex | Novinky | MSCI China | Přehled měnového trhu | Obchodní příležitosti | CBOT | CryptoQuant | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Býčí scénář | Twitter (TWTR.US) | Italská banka | Snowflake (SNOW.US) | Zvýšení rezerv | Vyšší výnosy | WYNN.US | NVAX.US | Produkce zlata | RBLX | TGT.US | Janet Yellen | Zlato | GOOGL | Geopolitika | RISK-ON | Nasdaq | Společnost Meta | Poptávka v Číně | Finanční pozice | AbbVie | PMI index | PMI ve službách | Americký ropný institut | Volkswagen | Delta Air Lines (DAL.US) | Geopolitická situace | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | CSCO.US | Geopolitické napětí | ABBV.US | Spekulanti | Dluhopis | Americká seance | Vyšší inflace | Práce | Etsy | FOREX | Údaje o inflaci | Japonská společnost | Investice do projektů | Vývoj ceny zlata XAU/USD | Schválení spotového ETF | JNJ.US | Průlom | Investment | Představitelé České národní banky | Agentura Moody's | Ocelárny | Japonský trh | Výraznější pokles | Začínající obchodníci | Pinterest | Americký trh s bydlením | Plynová krize | USD/JPY | Očekávání úrokové sazby | Nasdaq (US100) | Evropské akciové trhy | Společnost Hindenburg Research | Dan Ives | Kryptoměny | Zlepšení ekonomiky | Změny úrokových sazeb | Low | Manažeři | Ekonomické aktivity | Plug Power (PLUG.US) | Ponziho pyramida | Výrobce elektromobilů Tesla | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Inflace v Kanadě | Akcie společnosti Twitter | Lowe's Companies (LOW.US) | Další pokles | Výhled měnové politiky | J.P. Morgan | Nový britský premiér | Mzdy | Akcie | Úspěch | Obchodování páru EUR/USD | CNBC | Ukrajina a Rusko | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | Jerome Powell | Ukazatele | Americké úřady | Arm Holdings (ARM.US) | Umělá inteligence | Miliardář | Index relativní síly | Hindenburg Research | LOW.US | Disney | Nonfarm Payrolls | Stabilita | Japonský vývoz | Výnos dluhopisů | Británie | COT | Krátkodobý výhled | Americká vláda | Wedbush | NZD | Koncern | Yum Brands | Aktivita obchodníků | Kanadská data | Záporná inflace | Maloobchodní tržby v eurozóně | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Podniky | Euro vůči americkému dolaru | Významné události | Inflace v USA | Ministr financí Jeremy Hunt | Růst Bitcoinů | Enel | Očkování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Zveřejnění makroekonomických zpráv
Zveřejnění makro zpráv
Zveřejnění NFP reportu
Zveřejnění úrokových sazeb
Zveřejnění výsledků
Zveřejnění výsledků HDP
Zveřejnění výsledků hospodaření
Zveřejnění výsledků inflace
Zveřejnění významných ekonomických dat
Zveřejnění zpráv

Následující klíčová slova

Zveřejňované údaje
Zveřejňované údaje o prodejích
Zveřejňování čtvrtletních výsledků
Zveřejňování makrodat
Zveřejňování makroekonomických dat
Zveřejňování výsledkových zpráv
Zveřejňování výsledků
Zveřejňování výsledků hospodaření
Zveřejňování ztrátovosti klientských účtů
Zvětšení stropu amerického dluhu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít