Pátek 27. květen 2022 18:37
reklama
XTB analyticke forum
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Plynovod Nord Stream

img

Gazprom varuje, že sníží dodávky i plynu pro Česko, pokud bude Polsko přepravovaný plyn krást. „Rozděl a panuj“

27.04.2022 Dnešní ranní zprávy o tom, že Gazprom obnovil dodávky plynu do Polska, představují spíše přání, které je otcem myšlenky. Gazprom totiž dnes ráno uvedl, že dodávky obnoví teprve tehdy, až dostane zaplaceno, jak žádá ruský prezident Putin, tedy v rublech. A burzovní cena plynu v EU vyletěla na začátku dnešního obchodování vzhůru o 24 procent.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh za týden klesla o 70 procent

18.03.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh od začátku minulého týdne klesla zhruba o 70 procent. Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Z maxima kolem 345 eur (8550 Kč) za megawatthodinu cena do poloviny tohoto týdne klesla zhruba na 102 eur/MWh. Cena prudce kolísá kvůli nejistotě ohledně plynulosti dodávek z Ruska. EU také nyní Rusku platí za plyn výrazně více než před válkou na Ukrajině.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Německý E.ON se odvrací od Ruska, varuje před rizikovostí Nord Streamu

16.03.2022 Společnost E.ON se připojila k dalším energetickým firmám a začíná se odvracet od Ruska. Největší energetická společnost v Německu dnes informovala, že přestala kupovat zemní plyn od obchodních firem ruského plynárenského gigantu Gazprom. Dodala, že její podíl v objemu 1,1 miliardy eur (27,2 miliardy Kč), který drží v plynovodu Nord Stream 1, by mohl v důsledku ruské invaze na Ukrajinu ztratit hodnotu.
img

Ruská společnost Gazprom pokračuje ve stabilních dodávkách plynu přes Ukrajinu

14.03.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom pokračuje ve stabilních dodávkách plynu přes Ukrajinu dál do Evropy. Agentuře Interfax to dnes řekl mluvčí Gazpromu Sergej Kuprijanov. Přes Ukrajinu, která čelí rozsáhlé ruské vojenské invazi, proudí plyn také do České republiky. Šéf ukrajinské energetické společnosti Naftogaz později řekl, že ruský plyn bude do Evropy proudit, dokud budou provozovatelé ukrajinských plynovodů schopni fungovat.
img

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance

01.03.2022  Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
img

Gazprom uvádí, že nadále dodává zákazníkům v Evropě plyn přes Ukrajinu

28.02.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom dodává plyn do Evropy přes Ukrajinu i nadále v souladu s požadavky svých zákazníků. S odkazem na sdělení firmy o tom dnes informovala agentura Reuters. Přes Ukrajinu proudí plyn i do České republiky.
img

Evropské akcie se propadají na katastrofická minima

24.02.2022 Evropské akciové indexy ve čtvrtek vykazují téměř 3% pokles v důsledku obav investorů ze zahájení vojenské operace ve východní Evropě.
img

Ceny okamžitě rostou!

24.02.2022 S eskalací geopolitického napětí se zlato nadále pohybuje nad hranicí 1 900 USD za unci. Nedávná denní maxima se nyní shodují s maximy dosaženými v roce 2011. Když zlato pevně vystoupalo nad 1 900 USD, obchodovalo se na intradenním maximu 1 918,50 USD.
img

Americký akciový trh rozšiřuje ztráty kvůli geopolitickému napětí ve východní Evropě

23.02.2022 Hlavní americké akciové indexy, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, se včera uzavřely v červených číslech. Jejich pokles byl však spíše mírný. Akciový trh klesá již více než týden, přičemž index NASDAQ Composite dosáhl 8měsíčního minima. V současné době zažívají akcie těžké časy. Analytici se domnívají, že Wall Street bude neklidná po celý rok 2022. Dříve bylo zvyšování sazeb hlavním medvědím faktorem ze strany Fedu v tomto roce. Nyní se objevují geopolitická rizika.
img

Putin: Rusko bude pokračovat v dodávkách plynu na světové trhy

22.02.2022 Rusko bude pokračovat v nepřetržitých dodávkách zemního plynu na světové trhy. V dopise pro energetickou konferenci v katarském městě Dauhá to uvedl ruský prezident Vladimir Putin. Jeho vyjádření přichází v době, kdy se západní země chystají zavést proti Rusku sankce kvůli situaci na východě Ukrajiny, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr případných nových sankcí, které mohou zasáhnout ruskou ekonomiku

22.02.2022 Výběr případných nových sankcí, které by mohly zasáhnout ruskou ekonomiku (Rusko jednostranně uznalo dva separatistické regiony na východě Ukrajiny):
img

Americký akciový trh po setkání Bidena s Putinem poroste

21.02.2022 Hlavní americké akciové indexy v závěru týdne klesly. Dow se snížil o 0,7 %, NASDAQ Composite klesl o 1,2 % a S&P 500 se snížil o 0,7 %. V pondělí ráno se asijské trhy obchodují v červených číslech. Japonské akciové indexy ztratily 0,8 %, čínské klesly o 0,75 %.
C:\fakepath\top-08022022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2022 1) Bitcoin včera vystoupal na čtyřtýdenní maximum, podle serveru CoinDesk až na 44 500 dolarů. Jeho pohyb kopíruje i druhá největší kryptoměna ethereum. Agentura Reuters posilování zmíněných kryptoměn zčásti připisuje likvidaci některých krátkých pozic. Aktuálně bitcoin stojí 44 878 USD a ethereum 3 178 USD.
img

Ruský plyn je „zbraní“, kterou Kreml používá proti Evropě, tvrdí německá ministryně zahraničí. Na této „zbrani“ ovšem vydělává i třeba Norsko

11.01.2022 Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková se dnes opřela do Ruska. Kreml podle ní využívá plynu jako „zbraně“. V Římě tak promluvila v kontextu probíhající diskuse ohledně zprovoznění plynovodu Nord Stream 2. Jeho výstavba skončila v září, nyní čeká na zprovoznění. K tomu potřebuje schválení německých úřadů a pak také Bruselu. Baerbocková, spolupředsedkyně německých Zelených, patří mezi vrcholnými německými politiky k nehlasitějším kritikům projektu.
img

Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy loni klesl o 25 procent

05.01.2022 Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy loni klesl o 25 procent. Chřadnoucí ukrajinská ekonomika tak za napjatých sousedských vztahů s Ruskem přišla o klíčový zdroj příjmu, napsala dnes agentura Reuters. Dodaný objem byl přesto vyšší, než k jakému se zavázal ruský dodavatel, společnost Gazprom.
img

Plynovod Jamal dál pracuje v obráceném režimu, tok z Německa ale zesílil

04.01.2022 Plynovodem Jamal už patnáctým dnem proudí ruský plyn v obráceném směru, to znamená z Německa do Polska. Tok plynu je navíc mnohem silnější než v předchozích dnech, informovala dnes agentura Reuters. Cena plynu se kolem poledne začala výrazně zvyšovat a vykazovala růst o více než 30 procent, zůstává ale hluboko pod rekordy z konce loňského roku. Ruský prezident Vladimir Putin v prosinci řekl, že Německo nakupuje ruský plyn a prodává ho pak do Polska a na Ukrajinu. Tyto dvě země mají s Ruskem zhoršené vztahy a zdráhají se od něj plyn nakupovat přímo.
C:\fakepath\top-04012022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.01.2022 1) Plynovod Nord Stream 2, který má přepravovat ruský plyn do Německa, by mohl být schválen v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Rheinische Post ředitel firmy Uniper, která je jedním z finančních podporovatelů projektu, Klaus-Dieter Maubach.
img

Nord Stream 2 by podle šéfa Uniperu mohl být schválen v polovině 2022

04.01.2022 Plynovod Nord Stream 2, který má přepravovat ruský plyn do Německa, by mohl být schválen v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Rheinische Post ředitel firmy Uniper, která je jedním z finančních podporovatelů projektu, Klaus-Dieter Maubach.
img

Denní aktualizace akciového trhu. Výskyt omikronu klesá. Korekce na trhu je opožděná.

03.01.2022 Americké indexy tento týden s největší pravděpodobností otevřou poklesem. Poslední obchodní den roku 2021 již klesly, těsně pod roční maxima. Dnes ráno S&P 500 vykázal pokles zhruba o 0,25 %.
img

Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil Putin

29.12.2021 Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Kontroverzní projekt dokončený v září podle něj v Evropě pomůže snížit cenu této suroviny, která dosáhla rekordních hodnot. Plynovod čeká na souhlas německých úřadů.
C:\fakepath\top-28122021-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.12.2021 1) Největší americké společnosti podle tržní kapitalizace, které patří i mezi největší společnosti na světě, v letošním roce dále posilují. Tržní kapitalizace firem Apple a Microsoft se blíží k hranici tří bilionů dolarů (66,3 bilionu Kč) a společnosti Tesla a Meta letos poprvé překonaly hranici jednoho bilionu dolarů, upozornil server CNBC.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena zemního plynu v Evropě uzavřela na rekordním maximu

17.12.2021 Cena klíčového evropského termínového kontraktu na zemní plyn zakončila včerejší obchodování na 145 eurech (téměř 3700 Kč) za megawatthodinu. To představuje její nejvyšší závěrečnou úroveň v historii, informovala agentura Reuters. Obchodníci uvedli, že cena reagovala na údaje, podle kterých by v pátek neměl plynovod Jamal dodávat žádný ruský plyn do Německa.
img

Německý regulátor: Nord Stream 2 získá povolení k provozu nejdříve v červenci

16.12.2021 Kontroverzní plynovod Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa, nezíská povolení k provozu dříve než v červenci příštího roku. Vyplývá to z dnešního vyjádření šéfa německého úřadu, který má schvalovací proceduru na starosti. Plynovod Nord Stream 2 je už hotov a ruské ministerstvo zahraničí minulý týden vyjádřilo naději, že povolení k provozu získá na jaře.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
img

Volatilita ropy a zemního plynu před sankcemi

08.12.2021 Ceny plynu a ropy v Evropě v úterý vzrostly, protože polevily obavy z kmene omikron a stouplo riziko nových sankcí vůči hlavnímu dodavateli energií.
img

Německý regulátor nyní ruský plynovod Nord Stream 2 neschválí

16.11.2021 Proces schvalování německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 je dočasně pozastaven, německý regulační úřad projektu nyní povolení k provozu nedá. Požaduje, aby provozovatel nejprve upravil svou obchodní strukturu podle německého práva. Oznámila to dnes německá Spolková agentura pro sítě, která certifikaci provádí. Provozovatel zatím plánuje založit ke správě plynovodního potrubí v Německu dceřinou společnost, což podle úřadu nestačí.
img

Kolik bude dalších “Bohemia Energy”? Klíč drží Kreml

05.11.2021 Zhruba 2,5 milionu odběratelů elektřiny od společnosti ČEZ, jejího největšího dodavatele v ČR, si od Nového roku pořádně připlatí. Elektřina v nejběžnější sazbě D02 totiž zdraží z 1700 na 3120 korun bez DPH za jednu megawatthodinu, tedy o takřka 84 procent. Sazba D02 je určena pro domácnosti, které elektřinu využívají ke svícení nebo pro provoz běžných spotřebičů, jako je lednička, pračka nebo myčka.
img

Ruský Gaprom podle Kyjeva výrazně snížil objem přepravy plynu přes Ukrajinu

02.11.2021  Ruský plynárenský gigant Gazprom již počtvrté v letošním roce snížil denní objem tranzitu plynu přes Ukrajinu, a to na 60 milionů metrů krychlových. Uvedl to na facebooku šéf ukrajinského státního provozovatele plynárenské přepravní soustavy GTSOU Serhyj Makogon. Podle podmínek současné dohody s Ukrajinou musí Gazprom zaplatit minimálně za tranzit 109 milionů metrů krychlových denně, bez ohledu na to, zda tento plyn pošle. Přes Ukrajinu proudí plyn i do České republiky.
img

DPA: Nord Stream 2 a překážky na cestě k první dodávce plynu

01.11.2021  Plynovod Nord Stream 2 je pod tlakem. Alespoň první dokončené rameno dvojpotrubí. Podle provozovatele je v soustavě kolem 177 milionů metrů krychlových plynu - k první přepravě plynu z Ruska přes Baltské moře do Německa je vše připraveno. Než k tomu však dojde, může to chvíli trvat. Zatímco politici komentují klady a zápory zprovoznění plynovodu, je nyní řada na úřadech, aby jednaly. Ale do věci by se mohly vložit i soudy, píše agentura DPA.
img

Plyn v EU dnes citelně zdražuje po víkendovém zastavení ruských dodávek. Hrozí další krachy českých dodavatelů energií

01.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes ráno vzrostla až o jedenáct procent v reakci na zastavení dodávek ruského plynu plynovodem Jamal, k němuž došlo v sobotu. Rusko plynovodem posílá plyn do Německa, a to skrze Bělorusko a Polsko. Plynovod zajišťuje zhruba pětinu pozemních dodávek ruského plynu do EU.
img

Rusko přestalo Evropě dodávat plyn. Jde-li o nátlak Kremlu, cena plynu vylétne minimálně o vyšší desítky procent a v Česku zkrachuje několik dalších dodavatelů energií

31.10.2021 Fakt, že plynovodem Jamal dnes přestal z Ruska do Evropy téct plyn, je velmi závažný. Pokud se nejedná o krátkodobou, například technickou záležitost, jež se vyřeší v řádu hodin, bude následkem situace prudké zdražení velkoobchodních plynu v EU, až se v pondělí otevřou příslušné burzy. Přerušení dodávek přichází v nejméně vhodnou dobu, kdy obchodníci s plynem vyčkávají, zda slib Vladimíra Putina, že Rusko dodá Evropě více plynu, není opět jen planý.
img

Putin: Rusko může po schválení plynovodu Nord Stream 2 okamžitě zvýšit dodávky

22.10.2021 Rusko je připraveno bezprostředně po schválení provozu nového plynovodu Nord Stream 2 zvýšit dodávky plynu do Evropy, a to zhruba o deset procent. Podle listu Financial Times to řekl ruský prezident Vladimir Putin.
img

Řidiči v panice vykupují příměs do motorů AdBlue. Babišovu továrnu na AdBlue, největší v Evropě, drtí drahý plyn, dopravci se bojí kolapsu

22.10.2021 Cena důležité příměsi do naftovými motorů AdBlue prudce stoupá a lidé ji v panice vykupují. Důvodem zdražování i paniky je plynová krize EU. Dopravci se obávají nedostatku příměsi. Slovensko už ji nakupuje, Česko podle slov vicepremiéra Karla Havlíčka bude nakupovat pouze základní množství pro záchranky.
img

Babišovu továrnu na močovinu drtí drahý plyn, dopravci varují před ekonomickým kolapsem. Odvrátit jej může Kreml a teplé počasí

18.10.2021 Slovensku hrozí hospodářský kolaps. Ten může vážně poškodit také českou ekonomiku, zejména pak českou nákladní silniční dopravu. Důvodem je nedostatek močoviny, tedy látky, která se přidává do výfukových systémů aut za účelem snížení emisí.
img

Kdo je po Bohemia Energy a Kolibřík Energie další na řadě? Rozhodne Kreml a počasí

16.10.2021 Další čeští dodavatelé energií ukončují svoji činnost. V krátkém sledu tak činí společnosti Kolibřík Energie, jež dodává elektřinu a plyn bezmála 30 tisícům odběratelů, a také společnost A-Plus, která dodávky plynu přerušuje svým 150 klientům.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Ceny plynu pro evropský trh citelně klesly, megawatthodina je za 100 eur

07.10.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh se stabilizovaly, kontrakt s dodáním v listopadu se dnes prodává zhruba za 100 eur (2540 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to data pro virtuální obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu. Ceny začaly klesat už ve středu odpoledne, kdy ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že Rusko je připraveno dodávky zemního plynu do Evropy zvýšit.
img

Německo-ruský plynovod Nord Stream 2 se začal plnit plynem

04.10.2021 První ze dvou potrubních linek dokončeného kontroverzního plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře spojil Německo s Ruskem, se začala plnit plynem. Dnes to oznámilo konsorcium Nord Stream 2 AG, které produktovod provozuje. Naplnění potrubí plynem je nezbytné pro spuštění dopravy plynu. Konsorcium zatím nesdělilo, kdy transport zahájí, odborníci nicméně předpokládají, že by se tak mohlo stát ještě tento měsíc.
img

Gazprom je připraven zvýšit dodávky plynu do Evropy

27.09.2021 O více než 250% stouply letos ceny zemního plynu v Evropě. To vede ke zvýšení cen za elektřinu. Poslanci v Evropském parlamentu požádali v září Evropskou komisi, aby prozkoumala roli Gazpromu v růstu cen plynu. Chování společnosti vzbudilo v poslandích podezření, že firma manipuluje s trhem.
img

Dodavatelé: Držet nynější cenu plynu je neudržitelné. Pomoci může Nord Stream 2

22.09.2021 Dodavatelé plynu připouštějí, že držet ceny plynu pro domácnosti je při nynějších velkoobchodních cenách neudržitelné. Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK. Cena plynu pro příští rok na středoevropské energetické burze Power Exchange Central Europe (PXE) meziročně stoupla téměř trojnásobně na 43 eur (asi 1120 Kč) za megawatthodinu (MWh). Nárůst je tak ještě větší než u elektřiny. Experti tvrdí, že cenu plynu na burzách by mohlo snížit zprovoznění plynovodu Nord Stream 2.
img

Norsko v příštích měsících zvýší dodávky plynu do Evropy

20.09.2021 Norská ropná a plynárenská společnost Equinor a její partneři získali povolení ke zvýšení dodávek plynu z norských nalezišť Troll a Oseberg. Equinor dnes uvedl, že v příštích 12 měsících tak bude moci posílat přes plynovody více suroviny do dalších evropských zemí. Ceny plynu se v Evropě v posledních měsících výrazně zvyšují. Ruská společnost Gazprom v minulých dnech dokončila plynovod Nord Stream 2 do Německa, Evropská unie ale ruský plyn nechce.
img

Jak moc zdraží elektřina a plyn, odpoví experti v pořadu Naše Česko

16.09.2021 Co je důvodem zdražování elektřiny a plynu a jak moc ceny energií na podzim porostou? V Evropě se navíc objevuje hrozba plošných blackoutů, které mohou připravit o elektrický proud miliony domácností. Jak reálná je tato hrozba pro Česko? V pořadu Naše Česko odpoví experti Václav Bartuška a Petr Kusý v 17:30 na TN LIVE.
img

Maláčová chce pro státní zaměstnance 3000 korun na hlavu navíc. Daňové poplatníky by to stálo zhruba tolik jako skoro dvacet let misí českých vojáků v Afghánistánu a Iráku

13.09.2021 Newyorské útoky z 11. září 2001, jejichž dvacáté výročí jsme si o víkendu připomněli, stěžejně přispěly k rozpoutání „války proti terorismu“. Do ní se zejména na území Afghánistánu a Iráku zapojili také české vojenské jednotky. ČR za tyto mise do loňského roku vydala zhruba 17,5 miliardy korun. Z toho za vojenské mise v Afghánistánu vydala v letech 2004 až 2020 celkem 16,4 miliardy korun. Za irácké mise do roku 2009 pak necelou miliardu. Další peníze pak padly na drobnější kuvajtská či pákistánská nasazení.
img

Plynovod Nord Stream 2 je hotov, oznámil Gazprom

10.09.2021 Plynovod Nord Stream 2, který zdvojnásobí kapacitu vývozu ruského plynu po dně Baltského moře do Evropy, je hotov. Výstavba sporného projektu pod Baltským mořem byla ukončena dnes ráno v 07:45 SELČ, oznámil podle agentury TASS šéf ruské státní plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller.
img

Německo naznačuje, že dodávky ruského plynu nevypne, ani když Moskva dokončovaný plynovod Nord Stream 2 využije jako geopolitickou zbraň proti Ukrajině

02.08.2021 Plynovod Nord Stream 2, který má vést plyn z Ruska přímo do Německa, je hotový z 99 procent. Dokončený by měl být již tento měsíc. Berlín teď vysílá signál, který Moskva přijme příznivě. Pokud by se totiž Rusko rozhodlo plynovod využít jako geopolitickou zbraň, samo Německo nejspíše nic neudělá, informuje agentura Bloomberg. Řešení celé věci bude chtít řešit sankcemi na úrovni EU. Jenže sankce proti Moskvě EU uplatňuje už sedm let, od doby ruské anexe Krymu, a nijak zásadně nezabírají.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Merkelová vyzvala ke zvýšení úsilí o proočkovanost obyvatelstva

22.07.2021 Německá kancléřka Angela Merkelová s ohledem na současné rostoucí počty nových případů koronaviru vyzvala občany, aby se nechali očkovat. Všichni chceme návrat k normalitě, řekla v Berlíně na své tiskové konferenci k domácí i zahraniční politice. Lidé by podle ní měli svým působením na ostatní přispět k vyšší proočkovanosti obyvatelstva. Ve svém bilančním projevu dále uvedla, že Německo stojí před velkými modernizačními výzvami. Hájila také plynovod Nord Stream 2 i odklon země od jaderné energetiky. Plány, co bude dělat po konci své dlouhé politické kariéry, podle svých slov Merkelová zatím nemá.
img

USA oznámily dohodu s Německem ohledně plynovodu Nord Stream 2

22.07.2021 Spojené státy a Německo dosáhly dohody, která umožní dokončení kontroverzního plynovodu Nord Stream 2 pro přepravu ruského zemního plynu do Evropy bez uvalení dalších amerických sankcí. Obě země se nicméně v rámci dohody zavázaly, že uvalí na Rusko sankce v případě, že Moskva plynovod využije jako politickou zbraň. Oznámila to dnes podle agentury AP náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová.
img

Rusko i Ukrajina mají výtky k dohodě o Nord Stream 2

22.07.2021 Rusko a Ukrajina mají výhrady k dohodě, kterou spolu kvůli plynovodu Nord Stream 2 uzavřely Spojené státy a Německo. Kreml dnes uvedl, že nesouhlasí s některými prohlášeními v dohodě, a zdůraznil, že Rusko nikdy nepoužívalo energetiku jako nástroj politického tlaku. Ukrajinský ministr zahraniční Dmytro Kuleba řekl, že Ukrajina má mnoho otázek k tomu, jak může dohoda zmírnit bezpečnostní hrozbu, kterou podle Ukrajiny plynovod představuje. Evropská unie zopakovala, že plynovod není ve společném zájmu EU, ale bude o dohodě jednat. Mluvčí polského prezidenta označil dohodu za vítězství Ruska a obvinil Německo z porušení evropské solidarity v energetice.
img

USA oznámily dohodu s Německem ohledně plynovodu Nord Stream 2

21.07.2021  Spojené státy a Německo dosáhly dohody, která umožní dokončení kontroverzního plynovodu Nord Stream 2 pro přepravu ruské ropy do Evropy bez uvalení dalších amerických sankcí. Obě země se nicméně v rámci dohody zavázaly, že uvalí na Rusko sankce v případě, že Moskva plynovod využije jako politickou zbraň. Oznámila to dnes podle agentury AP náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová.
img

Plynovod Nord Stream 2 bude letos určitě dokončen, tvrdí Gazprom

26.03.2021 Výstavba plynovodu Nord Stream 2, který bude po dně Baltského moře přivádět plyn z Ruska do Německa, bude letos určitě dokončena. Novinářům to řekl předseda správní rady ruské společnosti Gazprom Viktor Zubkov. Projekt se snaží blokovat americká vláda, a to jak ta současná pod vedením prezidenta Joea Bidena, tak i ta předchozí, kterou vedl Donald Trump.
img

USA uvalily sankce na ruské plavidlo, které buduje Nord Stream 2

19.01.2021 Spojené státy dnes uvalily sankce na ruské plavidlo Fortuna, které pomáhá budovat plynovod Nord Stream 2, jenž má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. Použily sankčního zákona namířeného proti nepřátelům USA, uvedlo ministerstvo financí. Washington, který se sám chce prosadit na evropském trhu se svým zemním plynem, zvyšuje tlak na pozastavení celého projektu v den, kdy je naposledy celý den v úřadu americký prezident Donald Trump.
img

Německý úřad schválil okamžité pokračování výstavby Nord Stream 2

15.01.2021 Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii (BSH) schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Vyplývá to z dnešního oznámení úřadu. Dosavadní povolení by pokračování výstavby připouštělo až od konce května, uvedla agentura DPA. Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

Reuters: USA varovaly evropské firmy před sankcemi kvůli plynu

13.01.2021 Americké ministerstvo zahraničí tento měsíc varovalo evropské podniky, které podle něj pomáhají při výstavbě ruského plynovodu Nord Stream 2, že čelí hrozbě sankcí. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters. Končící administrativa prezidenta Donalda Trumpa podle zdrojů připravuje konečný soubor opatření proti projektu Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa.
img

Polsko dalo Gazpromu rekordní pokutu za Nord Stream 2

07.10.2020 Polský antimonopolní úřad (UOKiK) vyměřil ruské plynárenské společnosti Gazprom rekordní pokutu přes 29 miliard zlotých (zhruba 175 miliard Kč) za výstavbu plynovodu Nord Stream 2 bez jeho povolení. Částkou 234 milionů zlotých (1,4 miliardy Kč) pak pokutoval pět dalších podniků, které se podílejí na financování projektu Nord Stream 2, informovaly dnes tiskové agentury. Gazprom uvedl, že s pokutou nesouhlasí a že využije svého práva na odvolání. Ruská společnost tvrdí, že polská antimonopolní pravidla neporušila.
img

Plynovod Nord Stream 2 nedostal v Německu výjimku z pravidel EU

15.05.2020  Takřka dokončenému plynovodu Nord Stream 2, kterým bude po dně Baltského moře proudit plyn z Ruska do Německa, dnes odmítl německý energetický regulátor Bundesnetzagentur udělit výjimku z unijních pravidel. Evropské směrnice vyžadují, aby dodavatelská a provozovatelská struktura v případě produktovodů byla v zájmu zachování volné hospodářské soutěže oddělená, což v tomto případě podle regulátora není. List Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) napsal, že rozhodovat nyní budou pravděpodobně soudy.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Equity | Inflace | OECD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Británie | OPEC | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Německo | Francie | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Transakce | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | DAX | Distribuce | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index DAX | Investice | Investiční společnost | Japonský jen | Komodity | Korekce | MMF | Mezibankovní | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodování s měnami | Penzijní fond | Platforma | Poplatek | Pozice | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Tištění peněz | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | FTSE | Americký prezident | Indexy | OSN | Investoři | Fond | EU | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Berkshire Hathaway | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Credit Suisse | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Investiční banka | Regulace | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | Delta | Index | Odpor | Akcie dnes | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Elektřina | Eura | Evropské měny | Exchange | Fortuna | FXstreet.cz | Guvernér české národní banky | HDP USA | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jiří Rusnok | JP Morgan | Lira | Management | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Prodej akcií | Reuters | Ropy | Rubl | Signály | Société Générale | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Volkswagen | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ING | Benzín | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Sekundární trh | Využití kapacit | Spojené státy | WSJ | Akciová společnost | Tržby | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Rozhovor | Burze | Ekonomický kolaps | Investment | Unicredit | DPA | Energy Aspects | RBS | Microsoft | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | NATO | Agentura AP | Washington Post | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | BMW | Ministr financí | Velcí investoři | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Index německých akcií DAX | Přehled | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Forbes | Firmy | Inflační tlaky | Členství v EU | IBEX | Globální finanční krize | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Země OPEC | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Tržní kapitalizace firem | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Dnešní zpráva | Světový obchod | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Výnosy | Americká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | HDP Británie | Členské země EU | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Audi | Politico | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Coinbase | Americký akciový trh | Jerome Powell | Capitalinked | Power Exchange Central Europe (PXE) | Kryptoměna ethereum | Cena kryptoměny ethereum | Asijské trhy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Obchodní války | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Americká investiční banka | Royal Dutch Shell | Cena plynu | Největší kryptoměna | Nejznámější kryptoměna | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Španělský IBEX | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Ceny zemního plynu | Německé banky | Světové finanční trhy | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Akcie firmy | Tencent Holdings | Boris Johnson | Americké společnosti | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Pokles cen | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | The Washington Post | Equinor | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Trinity | PXE | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | List The Wall Street Journal | Firma | Tesla Elon Musk | Výrobce léků | Obchodovat na burze | Růst cen | Maďarská centrální banka | Server CNBC | Zasedání vlády | Index DOW | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | Největší pokles | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | Walt Disney | AFP | Průmyslová výroba v Japonsku | Předpovědi | Na burze | Ceny potravin | Rozvoj | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Cvičení | Prodeje akcií | Státy EU | Světové obchodní organizace | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | EASA | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Vivendi | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Přerušení výroby | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Americké centrální banky | Automobil | Regulátoři | Meziroční míra inflace v eurozóně | Biotechnologické společnosti | AT&T | Disney | TASS | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Eugal | Ztráta | NERV | SPD | ACEA | Miliardy korun | TRIPS | Peking | Hospodaření | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Experti | Nový rekord | Dow Jonesův akciový index | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Ukazatele | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Boeing | Cena akcií Applu | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Adidas | Americká společnost | Universal Music Group | SEC | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Společnost Berkshire Hathaway | Výhled růstu globální ekonomiky | Jižní Korea | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nová data | Poradci | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Olaf Scholz | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Evropské země | Brusel | Letectví | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Spotřebitelé | Automobilka | Nejslabší růst | Tiskové agentury | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Bilion dolarů | Norská vláda | Koronavirová krize | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Ministryně financí | Britský akciový index | Růst | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Biliony | Potenciál | Výroba automobilů | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Fiat Chrysler | Ekonomiky | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Slovensko | Války | Organizace | Realitní firmy | Letecká společnost | Závislost | Práce | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | IATA | AOL | DPH | Omyl | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Ministři | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud | Výpadky | Růst cen v EU | Statistiky | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | S&P500 | Ázerbájdžán | Air France | Posílení | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Americký HDP | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Zaměstnanci | FDA | Čistá ztráta | Dopravci | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Soudní dvůr Evropské unie | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Členské státy | Členské země | Merck | Auta | Xiaomi | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Spekulovat | Zahájení dodávek | Moderna | Jukos | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Americká média | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | JDE Peet's | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | ČR | Hertz | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Internetová firma | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Square | Berlín | Index Nasdaq Composite | Francouzský index CAC 40 | Nestlé | Sanofi | Agrofert | Covid | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Ukončení činnosti | Počty nových případů | György Matolcsy | Index německých akcií | Státní pomoc | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Sony | E.ON | Větší riziko | Zdroj příjmů | KLM | DoorDash | Ocenění | Americká společnost Apple | Druhá největší kryptoměna | Stellantis | Chrysler | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Supervelmoci | Insolvence | Letecká osobní doprava | OMV | Plynárenské společnosti | Čínská společnost | Turistický ruch | Ekonomický vliv | Bruegel | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Goodyear | Výrobce pneumatik | Vesa Equity | Coca-Cola | Německý regulátor | Odborníci | Fiat Chrysler (FCA) | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Universal Music | Celkové investice | Politici | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Česká republika | McAfee | UOKiK | Polský antimonopolní úřad | Antimonopolní úřad | Měnový fond | iPhone | Výrobce letecké techniky | Jack Dorsey | Státní penzijní fond | Koncern | Interfax | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Ruské společnosti | Apollo | Apollo Global Management | China Mobile | MRNA | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Životní prostředí | Společnost DoorDash | Munich Re | Vonovia | Munich | Vakcinace | Očkování | Vesa Equity Investment | Mutace koronaviru | MGM | Boeing 737 Max | Počasí | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Silné oživení | Brands | Rio Tinto | Akcie americké internetové společnosti | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Situace na trhu | Toshiba | Globální letecká osobní doprava | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | MIB | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Evropský výrobce letecké techniky | Zásoby plynu | Air | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Reuters analytik | Hodnota trhu kryptoměn | Prudký růst cen | Power Exchange Central Europe | Debut na trhu Nasdaq | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Japonský konglomerát | Eurokomisařka | Prezident USA Biden | USA Biden | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Vesa | Oslabení | About You | Politická rizika | Bit.plus | Ruský ministr | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Guy Parmelin | Prodej | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Regulační úřad | Zajištění bezpečnosti | Didi | Vyšší úroveň | Hydroelektrárny | Trh dnes | Společnost Didi | Americký výrobce | Nabídky akcií | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | TSMC | Zvýšení produkce | Didi Global | Plány obnovy | Tkáč | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | GlobalFoundries | Uzavření dohody | Odvětví | Divize | Rotterdam | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Chování | Dodávky ruského plynu | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rekordní minimum | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Důležité zprávy | Společnost Equinor | Cena kryptoměny | RWE Gas | Asijské země | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Dovoz oceli | Varšava | SpaceX | Analytici banky | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Evergrande | China Evergrande | Ceny plynu | Společnost AT&T | WarnerMedia | Evergrande dnes | Mediální skupina | Skupina Vivendi | FDP | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Nový lék | Globální ekonomické aktivity | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Bohemia Energy | Vysoké ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Kolibřík Energie | Nord Stream 2 AG | Veolia | Giphy | Americká automobilka Tesla | AdBlue | Cena termínového kontraktu | Pozornost | Volvo Cars | Ruská společnost | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Plyn v EU | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Plynovod Jamal | Gascade | Hlavní index francouzských akcií | Francouzský index | Index francouzských akcií | Společnost | Tým InstaForex | Burzovní cena | Ruský plynovod | TIM | RTS | Nová německá vláda | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Zveřejnění zprávy | Parag Agrawal | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | Rozšíření | Výrobce čipů Intel | Volatilita ropy | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Annalena Baerbocková | Bundesnetzagentur | Jochen Homann | Cena zemního plynu v Evropě | Jamal | Společnost China Mobile | Růst cen zkapalněného zemního plynu | Magyar Nemzet | Největší americké společnosti | Plynová krize | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Čínská telekomunikační společnost | Apple Music | Tranzit ruského plynu | Ruský plyn | Instituce | Pár USD/CAD | Aareal | Atlantic BidCo | Centerbridge | Aareal Bank | Banka Barclays | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Společnost Nord Stream 2 AG | Cena plynu pro evropský trh | Ruská armáda | Plyn přes Ukrajinu | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Zahájení invaze | Invaze | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Sergej Kuprijanov | Mluvčí Gazpromu | Dodávky plynovodem | Tranzitní plynovody | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Zastavení války | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Plynárenské firmy
Plynárenské firmy v Norsku
Plynárenské společnosti
Plynárenský gigant
Plynárenský průmysl
Plyn graf
Plynová krize
Plynová krize v Evropě
Plynové sítě
Plynovod Jamal

Následující klíčová slova

Plynovod Nord Stream 1
Plynovod Nord Stream 2
Plynovody
Plyn přes Ukrajinu
Plyn v EU
Plyn v rublech
Plyn (XNG/USD)
Plzeňský Prazdroj
PMČR
PMIC
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex webinar cerven
Potvrďte prosím... Zavřít