Sobota 12. července 2025 07:53
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
RebelsFunding NEW

Dostupnost bydlení

img

Růst cen nemovitostí zrychluje, kdy začne narážet na slabší poptávku?

23.06.2025 Ceny bytů v ČR dál rychle rostou. Podle čísel zveřejněných v uplynulém týdnu realizované ceny bytů vzrostly v prvním kvartále meziročně o 15,8 %, což je nejrychlejší tempo růstu od poloviny roku 2022. Potvrzuje se tak to, co naznačovala v uplynulém měsíci a půl data z realitních kanceláří a nabídkové ceny bytů. A obrázek jen doplňuje podhled na vývoj na hypotečním trhu. Kombinace slabé nabídky, přetrvávajícího reálného růstu mezd a relativně nižších úrokových sazeb udržuje “v chodu” hypoteční byznys – meziroční růst objemu nových hypoték je necelých 42 %.
img

Prázdniny u moře ve vlastním: Panelákový byt v Česku vám může otevřít dveře k domu na pláži

17.06.2025 Mít svůj dům u moře nemusí být sen jen pro multimilionáře. Pokud vlastníte byt v Česku, už na něj dost možná máte… Italská jezera, chorvatské pobřeží, řecké ostrovy nebo třeba španělské pláže. To všechno jsou místa, kam Češi míří na letní dovolené a stále častěji zde také nakupují nemovitosti. Ať už čistě pro sebe, nebo k pronájmu. Takový nákup vyjde mnohdy násobně levněji, než by stála podobná nemovitost v Česku. Právě zdražování tuzemských nemovitostí jejich majitelům nahrává. Hodnota panelákového bytu dnes může zajistit s přehledem financování vlastní nemovitosti u moře.
img

Nájem, nebo hypotéka? Náklady na hypotéku nadále rostou, ve 4. čtvrtletí 2024 byly o 9 245 korun vyšší než nájemné

08.06.2025 Od jara 2022 se v Česku z čistě ekonomického hlediska více vyplatí nájem než vlastnické bydlení – a rozdíl je výrazný. Podle dat Asociace nájemního bydlení činil ve čtvrtém čtvrtletí 2024 rozdíl mezi průměrnou měsíční splátkou hypotéky a tržním nájmem 9 245 korun – ve prospěch nájemníků.
img

Osamostatnit se je pro mladé těžší než dřív. Peníze od rodičů jim mohou pomoci postavit se na vlastní nohy

29.05.2025 Většina dětí v Česku dostává od svých rodičů a prarodičů peníze. Pokud si dokážou alespoň část z nich odložit, mohou se v dospělosti snáze osamostatnit. V Česku je to však kvůli nízké dostupnosti bydlení složité. Proto platí, že každá koruna se počítá.
img

Financování určuje cenu: co všechno dnes prodražuje nemovitosti ještě předtím, než začnou růst?

28.05.2025 Rostoucí náklady, nedostatek pracovní síly a drahé peníze. Nejsložitější fáze každého realitního projektu začíná dřív, než se poprvé kopne do země – u financování. A právě tady dnes padá rozhodnutí, jestli bude projekt vůbec realizován.
img

Index: Investice do bytů byly v dubnu nepatrně méně nevýhodné než v březnu

05.05.2025 Investice do rezidenčních nemovitostí byly v dubnu nepatrně méně nevýhodné než v březnu. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytla UniCredit Bank. Její ukazatel, který představuje čistou roční výnosnost nájemného, od které se odečte průměr úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, stoupl o čtyři body na minus 2,85 procenta.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající tradery na 30. dubna. Přehled včerejších obchodů na forexu

30.04.2025 Test úrovně 1,3400 ve druhé polovině dne se shodoval se začátkem růstu indikátoru MACD od linie nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry a vedlo k růstu páru o 20 pipů, než býčí momentum zesláblo.
img

Češi se nevzdávají snů o vlastním bydlení, naději vidí v nových technologiích a možnostech financování, odhaluje Index budoucnosti bydlení od skupiny KB

26.03.2025 Osm z deseti Čechů vnímá v současné situaci pořízení vlastního bydlení jako nedostupné. Navzdory nedůvěře se ale nehodlají snu o svém bytě nebo domě vzdát. Na bydlení si proto poctivě spoří a zbytek financí plánují získat pomocí úvěrů a hypoték. Tři čtvrtiny těch, kteří plánují koupi nebo rekonstrukci, zvažují udržitelnou nemovitost. 48 % Čechů je ochotno si za ni dokonce připlatit. Vychází to z výsledků historicky prvního Indexu budoucnosti bydlení od skupiny KB, který měří, jak česká populace vnímá situaci v oblasti bydlení, a její proměnu v době za deset let.
img

Bitcoin a nemovitosti jako rezervy ČNB?

03.03.2025 Na posledním zasedání ČNB rozhodla bankovní rada o vypracování detailní analýzy ohledně možnosti rozšíření aktiv držených v rámci portfolia devizových rezerv. Aleš Michl již předtím zveřejnil příspěvek, kde připustil, že by ČNB mohla na rozšíření devizového mixu začít nakupovat bitcoin. Tento příspěvek okamžitě vyvolal vlnu reakcí o tom, zda je to vhodné, nebo ne.
img

ČBA: Ceny nemovitostí stouply loni v Česku v průměru o 10,7 procenta

26.02.2025 Ceny nemovitostí stouply loni v Česku v průměru o 10,7 procenta. Prodeje nemovitostí vzrostly o 34 procent, u novostaveb o 51 procent. Trh pokračuje po velmi silném růstu aktivity v roce 2023 v poměrně rychlém návratu do hodnot před krizí. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace a společnosti Flat Zone, které dnes obě organizace představily novinářům.
img

Sazby z hypoték v USA přesáhly hranici 7 %

16.01.2025 Hypoteční sazby v USA se po několikaměsíčním poklesu znovu zvýšily a poprvé od poloviny roku 2024 přesáhly hranici 7 %. Průměrná sazba na 30letou fixní hypotéku dosáhla podle dat společnosti Freddie Mac úrovně 7,04 %, což představuje psychologicky významný mezník pro kupující i prodávající na trhu s bydlením.
img

Španělsko navrhuje 100% daň na nákupy domů občany ze zemí mimo EU

14.01.2025 Premiér Pedro Sánchez oznámil návrh na zavedení 100% daně na nákupy nemovitostí občany zemí mimo EU, který se zaměřuje na kupující, kteří podle Sáncheze často pořizují nemovitosti spíše pro spekulativní účely než pro osobní nebo rodinné účely. Ve svém projevu na fóru „Bydlení, pátý pilíř sociálního státu“ v Madridu Sánchez uvedl příklad 27 000 domů zakoupených občany ze zemí mimo EU v roce 2023, z nichž mnohé nebyly využívány jako primární bydlení.
img

Realitní trh čeká boj s legislativou i rostoucí poptávkou

06.01.2025 Český realitní trh prochází zásadními změnami – zatímco poptávka po bydlení zůstává vysoká, nabídka ji stále nedokáže dostatečně pokrýt. Podle Odeda Bera, CEO společnosti Neocity, zejména zdlouhavé stavební řízení, pokles v počtu zahájených bytů a rostoucí ceny nemovitostí patří mezi hlavní překážky ovlivňující dostupnost bydlení. Nižší úrokové sazby ČNB sice rozhýbaly trh, avšak hypotéky stále zlevňují jen pozvolna. Klíčovou otázkou pro rok 2025 tak zůstává hledání rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou, přičemž efektivnější schvalování staveb by mohlo přinést více bytů pro širší spektrum kupujících.
img

Stačí průměrná mzda na průměrné bydlení?

19.12.2024 Analýza UlovDomov.cz se dívá na náklady spojené s bydlením v bytě o velikosti 2+kk a rozloze 60 m² v Praze, v Brně a v Ostravě. Porovnává výši nájmu s průměrnou mzdu v dané lokalitě a zároveň do toho porovnání doplňuje i modelovou splátku hypotéky. Analýza ukazuje, že v Ostravě lze bydlet v nájmu už od nákladů ve výši 40 procent průměrného příjmu v dané lokalitě. Náklady na vlastní bydlení pak pro jedince s průměrným příjmem dosahují kolem 48 procent. V Praze však čistě matematicky dostupnost bydlení hodně pokulhává a v Brně to není o mnoho lepší.
img

Fed snížil úrokové sazby: úleva pro klíčové sektory, ale dlouhodobé dopady jsou nejisté

18.12.2024 Nedávné rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o snížení úrokových sazeb vyvolalo optimismus v oblastech, jako jsou bydlení, úvěrové trhy a technologie. Přesto přetrvávající inflace a ekonomické nejistoty mohou dlouhodobé přínosy omezit.
img

Poslanci srovnali podmínky investování do kryptoaktiv s podmínkami investování do tradičnějších nástrojů typu akcií, jde o krok správným směrem. Znamená třeba to, že po třech letech držení jsou krypto-investice osvobozené od daně z příjmu z jejich prodeje

06.12.2024 Poslanecká sněmovna právě nyní schválila legislativu, jež srovnává podmínky investování do kryptoměn s podmínkami, které jsou běžné při investování do tradičnějších investičních nástrojů, třeba do akcií. Jedná se o krok, který podpoří investování v Česku a má potenciál podpořit celou českou ekonomiku. Dosud totiž bylo investování do kryptoměn v Česku znevýhodněno, i když jde o inovativní obor. Zatímco v případě akcií je investor po třech letech jejich držení osvobozen od daně ze zisku (protože se uplatňuje takzvaný časový test), v případě kryptoměn takto osvobozen dosud nebyl. Stane se tak právě až díky dnes schválené legislativě.
img

Invesco: Průvodce investora prezidentskými volbami v USA

04.11.2024 Prezidentský souboj v USA mezi viceprezidentkou Kamalou Harrisovou a bývalým prezidentem Donaldem Trumpem vstoupil do posledních hodin. Jeho výsledek může mít výrazný dopad na vybraná odvětví a průmyslové obory, stejně jako na regiony, měny a komodity. Některé z těchto tržních dopadů však nemusí být intuitivní.
C:\fakepath\USA-domy.png

V USA chybí byty a domy, bydlení promlouvá i do voleb

23.10.2024 V jihozápadním rohu čtvrti Crown Heights v newyorském Brooklynu ještě nedávno stála opuštěná cihlová továrna na koření, teď zde developerská společnost buduje nový komplex bytů a kanceláří. Je to jedno z mnoha míst, kde se dnes v nejlidnatějším americkém městě staví. Podle místních úřadů i expertů se ale staví málo, zejména cenově dostupnějších bytů. Problémy na realitním trhu, které se zdaleka netýkají jen New Yorku, před prezidentskými volbami přispívají k nespokojenosti mnoha Američanů s ekonomikou jejich země.
C:\fakepath\Argentina-Milei.jpg

WSJ: Prezidentova léčba šokem v Argentině zabírá

30.09.2024 Reformy argentinského prezidenta Javiera Mileie vyvolávají vášnivé debaty o roli státu v ekonomice. Tento libertariánský ekonom sám rád mluví o léčbě šokem. Trhu s bydlením naordinoval zrušení přísné regulace nájemného a zatím se zdá, že léčba zabrala a bydlení je díky ní dostupnější, píše americký deník The Wall Street Journal (WSJ).
img

Nejdéle se vydělává na byt v Praze. Na nový třípokojový byt je potřeba 14,6 ročních platů

16.09.2024 Nové bydlení je nejméně dostupné v Praze. Při průměrné ceně 120,4 tis. Kč za metr čtvereční je na třípokojový byt potřeba 14,6 ročních hrubých platů. Obdobná dynamika se týká i starších bytů. Po Praze je další nejméně dostupné bydlení v Bratislavě a Mnichově. Od začátku roku 2015 se ceny bytů zvýšily téměř o 150 %, zatímco mzdy vzrostly o 62 %. Dostupnost vlastního bydlení zhoršují i rostoucí náklady domácností spojené s bydlením a energiemi. V Česku za posledních 20 let vzrostly o 8,8 % a v rámci EU jsme na šesté příčce s 26% podílem na celkových výdajích domácnosti. Data k aktuální dostupnosti bydlení a nákladům spojeným s ním se podívala ve své analýze online investiční společnost Portu.
img

Hospodářské výsledky společnosti D.R. Horton: fakta největšího developera v USA 🔎

18.07.2024 D.R. Horton (DHI.US) posiluje o téměř 11 % poté, co největší americký stavitel domů oznámil výsledky za 3. čtvrtletí. Společnost D.R. Horton působí na 121 trzích ve 33 státech. Ve své 45leté historii postavila více než 1,1 milionu domů. Společnost staví a prodává rodinné a vícegenerační domy, nájemní nemovitosti a nabízí hypoteční financování, služby v oblasti vlastnických práv a pojištění.
img

Nedostatečná výstavba požene ceny nemovitostí nahoru

10.07.2024 Podle údajů Eurostatu klesly ceny bytů v ČR do poloviny loňského roku jen o 4,5 %. Vzhledem k tomu, že za posledních pět let zde byty celkově zdražily o 56 %, šlo vlastně jen o symbolickou korekci předchozího prudkého růstu, která ovlivnila (ne)dostupnost bydlení jen minimálně.
img

I přes výrazný růst cen nemovitostí realitní bublina v ČR nehrozí

05.06.2024 Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech výrazně rostou, zejména ve velkých městech a jejich okolí. Tento růst je způsoben kombinací faktorů, jako je nedostatečná nabídka nových bytů, nižší úrokové sazby hypotečních úvěrů a rostoucí poptávka, ať už ze strany investorů nebo zájemců o vlastní bydlení. Mimořádnou situaci na českém realitním trhu potvrzují také nová data evropského statistického úřadu Eurostat: v letech 2010 až 2022 zdražily byty a domy v ČR o 126 procent. Průměrný nárůst v zemích Evropské unie je přitom pouhých 47 procent.
img

ČNB pokračuje ve snižování úrokových sazeb. Hypotéky zlevní, ale dostupnost bydlení se nezlepší

08.02.2024 Poslední data z ekonomiky signalizují, že v ekonomice nastává obrat a jdeme už nahoru. To se odrazilo v uvažování centrálních bankéřů. Ti mají nejspíš optimistický výhled nejen o těchto indikátorech, ale i u inflace. Je velmi pravděpodobné, že příští týden zveřejněná statistika inflace vykáže dramatické zpomalení. Je dokonce možné, že se během roku 2024 dostaneme s inflací pod 3 %.
img

Nižší úrokové sazby povzbudí české stavebnictví

06.02.2024 „Snižování úrokových sazeb Českou národní bankou povede k vyššímu zájmu lidí o hypoteční úvěry. Díky tomu bude proudit více peněz z hypotečního na realitní trh, což povede k růstu cen nemovitostí. Na základě tohoto vývoje lze očekávat, že se postupně začne oživovat stavební produkce, kterou však zatěžuje přílišné množství regulací,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny bydlení v ČR se v poměru k EU ve 3. čtvrtletí vyvíjely mírně lépe

15.01.2024 Ve třetím čtvrtletí minulého roku ceny bydlení v České republice mírně vzrostly o 0,3 procenta, tedy o půl procentního bodu méně, než je průměr mezi členskými státy Evropské unie. Meziročně ceny bydlení v Česku klesly o 3,5 procenta, o 2,5 procentního bodu více než v EU. Vyplývá to z dat Eurostatu zveřejněných na webových stránkách. Důvodem pro meziroční pomalejší růst a větší meziroční pokles cen v poměru k EU je podle analytiků oslovených ČTK ochlazení tuzemského realitního trhu zapříčiněného vyššími hypotékami, než je evropský průměr.
img

Forex: ČNB ponechá sazby beze změny

29.03.2023 Americké probíhající prodeje nemovitostí v únoru pravděpodobně meziměsíčně poklesnou. Zkorigují tak lednový vývoj, kdy prodeje dosáhly nejvyšší úrovně od června 2020. Ty byly pozitivně ovlivněny meziměsíčně nižšími úrokovými sazbami, které byly v lednu nabízeny. I tak ale bylo množství kontraktů podepsaných v lednu meziročně o 22 % nižší. Trh nemovitostí tak nadále trpí utahováním měnových podmínek. Začínají se však již objevovat zvýhodněné cenové nabídky, které zvyšují dostupnost bydlení a mohly by přispět k oživení tamního nemovitostního trhu.
img

Index prosperity: Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v EU

02.03.2023 Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v Evropské unii. Ve srovnání s loňskem si pohoršila o tři příčky, zejména kvůli vysoké inflaci a nízké přidané hodnotě produkce. Vyplývá to z nového Indexu prosperity zaměřeného na ekonomiku, který sestavili a dnes zveřejnili analytici České spořitelny a portálu Evropa v datech. Nejsilnější evropskou ekonomikou je podle indexu Švédsko.
img

Ranní okénko - Americký nemovitostní trh pod drobnohledem

21.06.2022 Dnešní ekonomický kalendář nijak zvlášť nabitý není a trhy tak daty z reálné ekonomiky budou ovlivňovány jen minimálně. Pozornost budou budit prodeje existujících domů v USA, kde se očekává další meziměsíční pokles. Americký nemovitostní trh začíná přitahovat čím dál tím více pozornosti, především kvůli obavám ohledně negativního budoucího vývoje. Kombinace vysokých úrokových sazeb, horších finančních podmínek domácností a hrozby zpomalení ekonomiky totiž představuje riziko ochlazení dosavadního silného růstu cen nemovitostí.
img

Rozbřesk: Nemovitosti podle ČNB nadhodnoceny o 40 %, pokles jen v případě hlubších problémů

17.06.2022 Ceny nemovitostí na začátku roku nehledě na růst úrokových sazeb dál rychle stoupaly - meziroční dynamika cen starších bytů v Praze i mimo Prahu zrychlila na 30 %. Zdá se tedy, že propad hypotečního trhu zatím neměl na ceny výraznější negativní dopad a dostupnost bydlení (příjmová) zůstává v Česku jedna z úplně nejhorších v Evropě - podle posledních dat OECD je poměr cen českých nemovitostí k příjmům domácností skoro 4 směrodatné odchylky nad dlouhodobým průměrem (v EU je to v průměru lehce přes 2,5).
img

Nemovitosti nadhodnoceny o 40 %

17.06.2022 Ceny nemovitostí na začátku roku nehledě na růst úrokových sazeb dál rychle stoupaly - meziroční dynamika cen starších bytů v Praze i mimo Prahu zrychlila na 30 %. Zdá se tedy, že propad hypotečního trhu zatím neměl na ceny výraznější negativní dopad a dostupnost bydlení (příjmová) zůstává v Česku jedna z úplně nejhorších v Evropě - podle posledních dat OECD je poměr cen českých nemovitostí k příjmům domácností skoro 4 směrodatné odchylky nad dlouhodobým průměrem (v EU je to v průměru lehce přes 2,5).
img

Bloomberg: Zdanění prázdných bytů bohatých lidí bytovou krizi nevyřeší

12.09.2021 Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých. Ne všichni jsou však přesvědčeni, že to pomůže. Podle ekonomů jsou tyto poplatky jsou do značné míry politickým divadlem a politici musí začít řešit jiné faktory, jako nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou, píše agentura Bloomberg.
img

Pandemie vrací „mamahotely“ do módy. Mladí lidé ušetří bydlením s rodiči průměrně až milion korun

13.08.2021 „Mamahotely“ se v důsledku pandemie vrací do módy. Mladí lidé totiž během ní z důvodu ekonomické nejistoty a zhoršených vyhlídek na získání práce zůstávají bydlet u rodičů déle. Zároveň pokračující růst cen nemovitostí během pandemie snížil dostupnost bydlení, zejména právě pro mladé.
img

Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích

28.07.2021 Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na správně zvoleném bytě lze jen těžko prodělat.
img

Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady

16.06.2021 Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
img

Další zdražení nemovitostí i ještě nižší úroky na vkladech. K tomu povede programová priorita Pirátů a STAN, kterou je přijetí eura

28.05.2021 Cíle volebního programu Pirátů a STAN někteří přirovnávají k Marshallovu plánu. Což je pochopitelně nepatřičně nebetyčné zveličení, pokud tedy za světodějné nepokládáme třeba zdanění konopí. Program podle všeho nebude dláždit ani cestu k druhé transformaci české ekonomiky, což je další PR slogan, jenž kolem něj v médiích koluje. Představa další transformace je ostatně spíše děsivá. Základy české ekonomiky jsou totiž od 90. let položeny dobře, o čemž svědčí třeba to, že ČR vykazuje nejlepší souhrnný rating ze všech zemí bývalého východního bloku. Tedy ze zemí, které si transformací z centrálně plánované ekonomiky na tržní rovněž prošly. Tři světově nejvýznamnější ratingové agentury hodnotí Česko lépe i než Estonsko, Slovinsko či Slovensko, které přitom platí eurem.
img

Nový stavební zákon by zlepšil dostupnost bydlení, ale také zmírnil politickou polarizaci

26.05.2021 V Česku se staví zdlouhavě, to je známá věc. Z mezinárodně srovnatelných údajů Světové banky plyne, že proces povolování staveb je tu extrémně komplikovaný. Má to své neblahé ekonomické i sociální důsledky. Pomalá výstavba například způsobuje fatální nedostatek nových nemovitostí zejména ve vyhledávaných rezidenčních oblastech, což stupňuje tlak na růst cen bydlení. Ale nejen to.
img

Novela zákona o ČNB: Větší dostupnost bydlení pro mladé přinese menší výnosy investičním bytům

28.04.2021 Poslanecká sněmovna schválila 24. března 2021 novelu zákona o České národní bance. Kromě možností ovlivňovat operace na finančním trhu dostala ČNB pravomoc stanovit bankám, tedy komerčním subjektům, limity týkající se úvěrů na bydlení. Tento krok může mít významný dopad na realitní trh a snížit výnosy z investičních nemovitostí. Novelizace zákona nyní čeká na schválení Senátem České republiky.
img

Zastropování výše nájemného v Berlíně je protiústavní

15.04.2021 „Dostupnost bydlení můžeme navýšit intenzivnější výstavbou bytů a domů. Stanovováním cenových stropů na výši nájemného docílíme jen omezení nabídky nemovitostí, což v konečném důsledku zhoršuje dostupnost bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\dc4ecc06e27d8e1698d5413f2.jpg

Kam až můžou růst ceny akcií a nemovitostí?

26.03.2021 Při pohledu na vývoj cen akcií Tesly, nebo i složeného indexu Nasdaq a S&P 500 se musíme ptát, jestli mají tyto oblíbené investiční instrumenty ještě prostor pro růst a případně jaký; jestli se dají dnešní přemrštěné ceny podpořit fundamentem. Stejnou otázku si zajisté dávají i kupující nemovitostí ve Spojených státech a v Česku.
img

I v hluboké krizi cena nemovitostí roste. Průmysl se stal držákem české ekonomiky

12.03.2021 „Pandemie koronaviru omezila stavební produkci, což vede k omezené nabídce bytů na realitním trhu. Paradoxním důsledkem je růst cen nemovitostí v hluboké ekonomické krizi, který snižuje dostupnost bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Situace ve stavebnictví zdraží nemovitosti. Zaměstnanci v průmyslu si reálně pohoršili

08.02.2021 „Výsledky ve stavebnictví jsou žalostné a povedou k dalšímu zhoršení dostupnosti bydlení v České republice. Bohužel se výrazně snížil počet zahájených i dokončených bytů, což bude vytvářet nedostatek na realitním trhu vedoucí k dalšímu růstu cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pandemie zdražuje stavební práce. Průmysl roste i přes špatnou epidemiologickou situaci

08.01.2021 „Ceny nemovitostí budou nadále narůstat, což bude mít negativní vliv na dostupnost bydlení. Pro mladé lidi bude stále obtížnější dosáhnout na vlastnické bydlení a mnozí z nich budou muset setrvávat celý život v nájemním bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Situace ve stavebnictví povede k růstu cen nemovitostí. Průmysl se oživuje díky vakcínám

08.12.2020 „Pokles stavební produkce bude mít nepříjemné dopady na realitní trh. V nabídce bude méně nemovitostí, což bude tlačit na růst cen. Pravděpodobně nastane paradoxní situace, kdy předražené nemovitosti dál porostou na ceně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavebnictví opět výrazně kleslo. Průmysl se musí připravit na zhoršení epidemiologické situace

07.10.2020 „Stát by měl využít volné stavební kapacity a naplno rozjet výstavbu dopravních komunikací. Díky výraznému růstu státních investic může dojít ke stabilizaci stavební produkce. Lépe fungující doprava navíc podpoří hospodářský rozvoj naší země,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavebnictví dostalo další tvrdou ránu. Průmysl se postupně zotavuje

07.09.2020 „Stát by měl využít volné stavební kapacity a výrazně navýšit investice v rámci inženýrského stavitelství. Tím by se vynahradily výpadky v pozemním stavitelství, na které výrazně dopadá koronavirová krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Historie stavebních předpisů sahá do roku 1886

25.08.2020 „Již více než 134 let platí na našem území různé stavební předpisy. Bohužel jejich současná podoba výrazně brání rozvoji bydlení a dopravních komunikací v naší zemi. Je proto namístě provést zásadní reformu, která povede k výraznému zkrácení délky vydávání stavebních povolení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nízké úroky na hypotékách přilákaly nové klienty

19.08.2020 „Z hypotečního trhu je pumpováno obří množství prostředků na realitní trh, kde lze kvůli nedostatku nemovitostí očekávat růst cen. To do budoucna může zhoršit dostupnost bydlení v České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Průmysl se zotavuje. Stavebnictví hlásí problémy

06.08.2020 „Žijeme v zemi, kde linky metra končí v polích. Přesto je extrémně složité vybudovat dostatek nových bytů, které by zvýšily dostupnost bydlení ve hlavním městě. Jde o fatální selhání veřejné správy, o kterém politici vědí, ale dlouhodobě ho nedokážou řešit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Starší byty v ČR ve 2. čtvrtletí zdražily o 13,4 procenta

19.07.2020  Prodejní ceny starších bytů v Česku na konci pololetí meziročně vzrostly v průměru o 13,4 procenta na 66.292 korun za metr čtvereční. Tempo růstu mírně kleslo, na konci března byty zdražily o 15 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Bezrealitky.cz, které má ČTK k dispozici. Nejdražší byla Praha (94.619 Kč/m2), která v posledních letech čelí bytové krizi. Nejlevnější byl Ústecký kraj (21.392 Kč/m2). Nájemné stouplo v průměru o 1,6 procenta na 248 korun za metr čtvereční měsíčně. V nejdražší Praze bylo 293 korun, v nejlevnějším Ústeckém kraji 145 korun.
img

Dostupnost bydlení v ČR je jedna z nejhorších na světě. Češi přitom trpí fetišem vlastnického bydlení a také se v tuzemsku rozevírají nůžky mezi majiteli a nájemci

02.07.2020 Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi třetí rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,4 průměrného ročního platu, v roce 2018 to bylo 11,2 platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte
Související klíčová slova: Český průmysl | Dow Jones Industrial Average | Hlavní ekonomka | Objednávky | Developeři | Aktuální situace | Komentář vedení | Analytik agentury Ipsos | Long pozice | MAE | Tempo růstu | EUR | Zkušenosti | Koronavirové krize | Prodeje nemovitostí | Příklad nákupu | Republikánský prezident | Bitcoinový ETF | Poplatky | Finanční stabilita | Bank of Japan | Crown | Dow Jones Industrial | Byty v ČR | Index prosperity | Největší meziroční nárůst | Aktiva | USD/PLN | James McIntyre | Volatilní aktivum | Investice amerických podniků | Trend | Energetika | Sazba hypoték | Kolaps | Dlouhodobý úspěch | Alan Pock | Nájemní bydlení | Oživení poptávky | Splátky dluhů | Ceny starších bytů | Goldman Sachs | Salutem | Zdražující bydlení | Prodejní ceny starších bytů | Index UlovDomov.cz | Hypoteční expert | Hodnoty nemovitostí | UlovDomov.cz | Čínské elektromobily | Rozvoj měst | Český statistický úřad | ČBA | Holubičí tón | Aktuální prognózy | Nižší ceny | Prosperity | Investování v Česku | Náklady spojené s bydlením | Expanze | PLN | Bydlení v ČR | Americký akciový index | Směrnice | Výhled | Regionální měny | Papírenský průmysl | Vývoz zemního plynu | Cena zlata | Cena nájemného | Amerika na prvním místě | Rostoucí ceny | Problémy české ekonomiky | Krize roku 2008 | Základní úrokové sazby | Stavební spořitelny | Přijetí | New York | Tržní cena | Dopad na ekonomiku | Fincentrum Hypoindex | Brexit | Analytický tým FXstreet.cz | Bezrealitky.cz | Průměrná úroková sazba | Velcí investoři | Nová data | Časový test | Investown | Situace ve stavebnictví | Snížení úrokových sazeb | Základní úrokové sazby ČNB | Růst cen | Obchodní plán | Daňové škrty | Vladimír Pikora | Hlavní ekonom | BH Securities | Vratislav Zámiš | Zhodnocení peněz | Freddie Mac | Dividendy | Libor Vojta Ostatek | Financial Times | Vojta Ostatek | Červená linie | BIDU | Ceny nájemního | Propad cen | Vysoké ceny nemovitostí | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Historie | Český realitní trh | Vysoké riziko | Silný frank | Bez povolení | Buenos Aires | Oberbank | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Zvyšování sazeb | Příkaz | Vývoj cen akcií | WSJ | Bydlení | Irsko | Konopí | Sociální sítě | Invesco | Konflikty | České nemovitosti | Washington | Ceny nájemního bydlení | Výrazný růst | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | ACA | Mladí Češi | Evropská měna | Zlotý | Medicare | Byznys | Flat | Vlastní bydlení | Náklady | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Barcelona | Moore Advisory CZ | Data z trhu | Volatilita | Cashflow z dividend | Maďarsko | Covid | Premiér Pedro Sánchez | CZK | Indikátor | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Pokles ceny | Tradiční bankovní sektor | Donald Trump | Sazby v USA | Inflace | Více peněz | Peníze | Přístup k financím | Oldřich Dědek | Odhodlání | Brent | Stavební produkce | Politika | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Očekávání | Daňové úlevy | UlovDomov | Malé podniky | Harrisová | Inflační spirála | Expert | Nižší náklady | Bublina v ČR | Zvýšení sazeb | Investujeme | Boom | Celní války | Průmysl | Šíření onemocnění | D.R. Horton | Hypotéky v Česku | Majetek | Financovat | Důvěryhodnost | Jana Steckerová | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Nákupy | Růst | Ceny bydlení | Koruna | Příležitosti | Cenový šok | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Nové možnosti | MiFID II | Dnešní ekonomický kalendář | Drobní investoři | Světové finanční krize | Průměrná nominální mzda | Dnešní makroekonomické ukazatele | Prognóza | Použití finanční páky | Asset management | Swiss | Veřejný dluh | Příkaz Take-Profit | Polovodiče | CL | Rodinné domy | Válka | Dostupnost bydlení v ČR | Micron | Grattan Brendan Coates | Oblíbené investiční instrumenty | Portu | Sazby hypoték | Koronavirová krize | Kamala Harrisová | Madrid | Nový stavební zákon | Alternativní zdroje | Technologické akcie | Negativní dopad | Obyvatelé Los Angeles | Long | Chování | Zpomalení ekonomiky | EUR/PLN | Realitní bublina | Graf | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Oslabování koruny | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Ipsos | Fincentrum | Dopad na ekonomiku USA | Trh | Deník The Wall Street Journal | Centrální banky | Zkušenost | Zdroje energie | Úroky na hypotékách | Investování do kryptoaktiv | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Index | Studie | Vyšší náklady | HUF | Joe Donlin | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nabídka | USA | Úrokové sazby | Eura | Dobré výsledky | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | ROE | Novela zákona o ČNB | Kapitál | Posílení | Období nejistoty | Majitel | S&P | Unie | Turecko | Výnosové křivky | Peníze na financování | Data z ekonomiky | Tomáš Odstrčil | Lukáš Kovanda | Sázky | Očekávání vyšší inflace | Nerovnováha | Vice | Ekonomický kalendář | Index UlovDomov | Fannie Mae | Valuo | Pozornost | Wall Street Journal | Investiční nemovitosti | Analytický tým | Raiffeisenbank a.s. | Nemovitosti v zahraničí | Opatření | Deficit | Tom Kadeřábek | Zařízení | Měsíční mzda | Další růst | Budoucnost | Vysoká volatilita | The New York Times (NYT) | Cukr | Fiskální politiky | Vlastní nemovitost | Pražský byt | Tuzemské banky | Czech Fund | Společnosti | Obnovitelné zdroje energie | Stimulace v USA | Česká koruna | Snižování inflace | Ceny novostaveb | Wall Street Journal (WSJ) | Ropa | Americké měny | Oblečení | Michal Straka | Ziskové marže | Porovnání výnosů | Zajímavé příležitosti | Ropa Brent | Hypoteční banka | Ifo | Akciový index | Ceny na realitním trhu | Momentum | Pandemie covidu | Výše nájemného | Nedostatek nových bytů | Domácnosti | LIBOR | ETF fond | Bitcoin | Polský zlotý | Kurz koruny | Vojtěch Benda | Volatility | Bankovní rada České národní banky | Elektromobily | Energetický sektor | Ranní okénko | Salvador | Podnikatelé | Restriktivní politika | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst úrokových sazeb | Platformy | Byty v Praze | Prezident Donald Trump | Konjunkturální průzkum | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Zásady money managementu | Marketingová komunikace | Americké hypotéky | Michal Hrbatý | Zájem o hypotéky | Historie stavebních předpisů | Ostrovy | Obchodovat | Cla na dovoz | FRED | Pokles cen | ERA | Tržní síly | Finance | Michigan | Přijetí eura | ETF | Dluhopisy | Firma | Cenový graf | Poptávka | Analytik Portu | Koncentrace | RBI | Signál k nákupu | Rok 2025 | Point72 Asset Management | Neocity | Objem aktiv | Přesun výroby | MIFID | Problémy | | Podnikání | Statistický úřad | Růst HDP | Kennedy Stewart | Komerční banka | Ocelářství | Čtvrtletní dividenda | House Price Index | LEXXUS | Ceny nájmů | Česká národní banka (ČNB) | Qualcomm | Gepard Finance | Vývoj | Hypoteční splátky | Úsilí | Bedřich Skalický | Ekonomové | Úroková sazba | Roční výnosnost | Zisk na akcii (EPS) | Salutem Fund | Lucembursko | Úroveň vzdělání | Slevy | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Poskytování úvěrů | Rostoucí ceny nemovitostí | Nemovitosti v ČR | Washington Post | Velmi volatilní | Plánování | Politika centrálních bank | Short pozice | Investice do nemovitostí | Data z průmyslu | Volatilní | Přístup ke kapitálu | Riziko ztráty | EUR/USD | Měsíční příjem | Varování | Intervence | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | Měnové politiky | Flat Zone | Investiční období | Onemocnění | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Dánové | Fiskální politika | Výdaje | Výnosy | Ceny bydlení v ČR | Pandemie covidu-19 | Hypoindex | Růstový potenciál | Dow Jones | Milei | Investiční strategie | CREDITAS Real Estate | Hypoteční sazby | Strategic Actions for a Just Economy | Miliardy dolarů | Joe Biden | Forexoví tradeři | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Hlavní komanditní společnosti | Miliardy korun | Poměr cen | Comfort Finance Group | Růst mezd | Pandemie v Česku | Reálné ekonomiky | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Sazby | Solární panely | Vítězství | Pohled na trh | Deloitte | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Vývoj akciového indexu | Medián ceny | Starší byty | Úrok | Investovat | Silnější americký dolar | Generální ředitel | Počet zahájených bytů | D.R. Horton (DHI.US) | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Ceny nemovitostí v ČR | Průzkum | Firmy | Ceny nových bytů | Budoucí vývoj | Zemědělství | Reálné mzdy | Zajištění | Překážky | Zájem investorů | Intradenní strategie | Životní náklady | Partnerství | Finsko | Dovoz oceli | Stavební zákon | Zdanění komerčních nemovitostí | Maďarská ekonomika | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Spolkový ústavní soud | Fed | M2 | Chránit ekonomiku | Maďarský forint | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Peter Višňovský | Poradenské společnosti | Trhy | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Rizika | Bytové krize | Vánoce | Dlouhodobější cíle | Cena nemovitostí | Zdanění prázdných bytů | Fond | Plánovaná cla | Měnověpolitické zasedání | Nákup nemovitostí | Úspory | Poslanecká sněmovna | Bytová výstavba | Dánsko | Prodávající | Realitní bublina v ČR | Vysoké ceny | Tempo snižování sazeb | Velmi volatilní aktivum | Bankovní asociace | Tesla | ONE | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Průměrné nájemné | Průměrná sazba hypoték | Americké trhy | Komodity | Potenciál poklesu | Mzdy | Poradenství | Společnost | The New York Times | Alert | Zdražení nemovitostí | Měnové politiky centrálních bank | Zastavení růstu | Moore Advisory | EUR/HUF | FXstreet | Ceny bytů v České republice | Byty duchů | Úvěry na bydlení | Obchod | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Čas na nákup | Evropa v datech | Zahraniční forex | Riziko | DHI.US | Analytik | Trinity | Nájemné | JPY | Zasedání ČNB | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | Swiss Life | Šok | LTV | CashFlow | Meta | GBP | NATO | Plyn | ACT | Kristina Hooper | NYT | Životní úroveň | Karty | Lukáš Raška | Inovace | SPX 500 | Ceny | Stavební společnosti | Financování | Zvýšení ceny | Pokles | Realitní trh | Obranný průmysl | Války | Impuls | Ukrajina | Jan Dvořák | Raiffeisenbank | Trh nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Centrální banka | Sektor nemovitostí | Silný americký dolar | Praxe | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | Finanční pozice | Odborníci | Zákonodárci | Paříž | Stratég | Instituce | Forint | Předseda představenstva | Náklady na financování | Výnos | Bloomberg Intelligence | Index DOW | Frank | Nájmy | CEO | 256/2004 | Trinity Bank | Justice | Minulá výkonnost | Česká bankovní asociace | Central Group | Miliardy USD | Obchodní tipy | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | GBP/USD | Oživení trhu | VIX | Rychlý růst cen | EPS | Čínské zboží | Pracovní místa | Výše nájemného v Berlíně | Funkční období | Zisk | ČNB | Bank of England | Spekulovat | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Prezidentské kampaně | Zůstatek | Vklady | Obchodování | Vzdělání | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Marek Pokorný | Albánie | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Ceny realit | Zprávy | Nákup nemovitosti | Ceny ropy | Byty | Kupující | Předpověď | Technologické společnosti | Maso | Spoření | Automobilky | Eurodolar | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Investiční společnost | Medián | ProCent | Změny sazeb | Zvýšení těžby | Portfólia | Marže | Výhled pro rok | Český trh | Aktivum | Společnost XTB | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Epidemiologické situace | Tržby | Stagnace | Roční výnos | Černá Hora | Dluhy | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Dividenda | New York Times | Trh s bydlením | HDP | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Zdanění | Průměrná cena | Politici | Vyšší inflace | Výprodej | Tomáš Holub | Slovensko | Provize | Zdraví | ČTK | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní omezení | Úvěr | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | Akcie | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Vývoj jádrové inflace | NERV | Bohaté zkušenosti | Návratnost | Výhody | Podniky | City | Hospodářské výsledky společnosti | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Ekonomické nejistoty | Češi | Vývoz | Reuters | Index VIX | Technologie | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | SOK | Daně | Spotřebitelské výdaje | Zvýšení těžby ropy | Index důvěry | Americká ekonomika | Pracovní místa v USA | AMD | Ceny bytů | Státy Evropské unie | Výsledky | BHS | Růst trhu | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Investice | Business | Pro investory | Potenciál | Finanční produkty | Zdravotnictví | Zpětné odkupy | Robinhood | Investujte | Pokles inflace | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Bod | Tipy pro začínající | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Fondy | Comfort Finance | Důvěra | Čistý příjem | Výhled do budoucna | Ukazatel | Měny | Burzy | Thomson Reuters | Spread | Pasivní příjem | Cash flow | Investování do kryptoměn | Rusko | Signál | Unicredit | Odkupy akcií | Petr Dufek | Real Estate | BHS Štěpán Křeček | Pedro Sánchez | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Praha | Optimistický výhled | Tranše | Potenciální ztráty | Dlouhodobý horizont | Rozšíření | Plány | CEO společnosti | COVID-19 | Cenové tlaky | Silný trh | Pozitivní signál | Brusel | Devizové rezervy | Hypotéky | Signál k prodeji | Zbohatnutí | Elon Musk | TIM | Energie | Prodeje rodinných domů | Objem | Investiční | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Bloomberg | KB | Dotace | Vliv na ceny | Ústavní soud | Rozvoj | Finanční nástroje | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Pokles tržeb | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Tržní ceny | Asociace | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Novela zákona | Starší byty v ČR | OECD | Obnovitelné zdroje | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Frustrace | S&P 500 | JDE | Podpora | Definovaný obchodní plán | MT4 | Řešení problémů | Růst tržeb | Světová banka | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Snížení sazeb | Finanční prostředky | Situace na trhu | DSTI | Co bude | ROI | Rezervy | Forexu | Zlato | Ekonomika | Schodek | Míra nejistoty | Odpovědnost | Finanční situace | Nominální mzda | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Likvidní | Banky | BlackRock | Vlády | Investiční instrumenty | Zisk na akcii | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Zlepšení | ČR | XTB | Jednatel | Výraznější pokles | Ropovody | Americký Fed | Ratingové agentury | Pozice | Portfolia | Finance Group | Pullback | Demokratické strany | Příprava | Štěpán Křeček | Creditas | Švýcarský frank | Obchodní ředitel | Market | Finanční zátěž | PMI indexy | Průměrná mzda | XOM | Důležité informace | Posílení amerického dolaru | Poslanci | Crowdfunding | Inflační tlaky | Soud | Služby | Marek Mora | Obchodování britské libry | Technologický pokrok | Broker | Nemovitosti v Česku | Řetězce | SNB | Investoři | Nižší sazby | Stop-Loss | Růst libry | Polsko | Reddit | Index Dow Jones | Auta | Nařízení | The Wall Street Journal | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Pomalý růst | P.A. | Předseda | Škoda | Generace Z | Hospodářské výsledky | Únorová inflace | Úročení | USD | Kamala | Trh s nemovitostmi | Cestování | Rozhodnutí americké centrální banky | Emoce | Legislativa | Rostoucí životní náklady | D1 | Nízké úrokové sazby | Čistá energie | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Island | Kupní síla | CZ | Komanditní společnosti | Propad | Bankovnictví | Britské libry | Finanční ztráty | Nemovitosti | Rezidenční nemovitosti | Pořízení vlastního bydlení | Rok 2024 | Další rozvoj | Aleš Michl | Zájem o investice | Nejistota | CVX | Los Angeles | Nvidia | Take-Profit | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Zastropování výše nájemného | Indexy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | IFO index | ECB | Nižší ceny ropy | Voda | Splatnost | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Swiss Life Select | Krypto | Evropské země | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Hodnoty měny | GOOGL | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Miliardy | Společná evropská měna | Materiály | Prodeje | Pracovní síly | Akciový trh | Bitcoin a kryptoměny | Investor | Jerome Powell | Ukazatele | Emitenti | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Úřady | SPX | Statistika | Výzvy | Další pokles
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dostatek lithia
Dostatek peněz
Dostatek spánku
Dostat fundovaný účet
Dostavba Dukovan
Dostupná data
Dostupná marže
Dostupné informace
Dostupnější hypotéky
Dostupnější peníze

Následující klíčová slova

Dostupnost bydlení v ČR
Dostupnost dat
Dostupnost dat a analýz
Dostupnost informací
Dostupnost trhů
Dostupný kapitál
Dostupný kontrakt
Dost velké zisky
DOT
Dotace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
InstaForex
FXDD
IC Markets
reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít