Pondělí 27. května 2024 15:18
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ETF

Dovoz z Ruska

C:\fakepath\Cina-ekonomika4.jpeg

Zahraniční obchod Číny na začátku roku výrazně vzrostl

07.03.2024 Růst čínského vývozu i dovozu v prvních dvou měsících letošního roku výrazně překonal očekávání, což podle analytiků signalizuje obrat k lepšímu ve vývoji světového obchodu. Export se za leden a únor podle údajů celního úřadu meziročně zvýšil o 7,1 procenta, zatímco dovoz do Číny vzrostl o 3,5 procenta. Analytici přitom v anketě agentury Reuters očekávali zvýšení vývozu o 1,9 procenta a nárůst dovozu o 1,5 procenta.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Čínský export v prosinci vzrostl, spotřebitelské ceny ale třetí měsíc klesají

12.01.2024 Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly i výrobní ceny, uvedl čínský statistický úřad. Vyhlídky druhé největší světové ekonomiky tak zůstávají nejisté, uvedla agentura DPA. Na nový rekord se ale loni opět vyšplhal obousměrný obchod s Ruskem, který dosáhl 240 miliard dolarů (5,4 bilionu Kč).
img

Česku hrozí citelné zdražení pohonných hmot, Slovnaft jej totiž ode dneška nemůže zásobovat palivy z ruské ropy. Přitom na Moravě každý druhý litr paliv pochází právě ze Slovnaftu

05.12.2023 Česku hrozí nedostatek pohonných hmot, zejména pak na Moravě. Právě na Moravě totiž hned každý druhý litr prodaných paliv pochází z bratislavské rafinérie společnosti Slovnaft, spadající pod křídla maďarského petrochemického podniku MOL. Slovnaftu ale dnes končí výjimka, který mu umožňovala zásobovat Česko palivy, zejména naftou, vyrobenými z ruské ropy. Slovenská vláda Roberta Fica sice nyní v Bruselu jedná o prodloužení této výjimky, ale než Evropská komise dospěje ke konečnému verdiktu, může uplynout několik týdnů.
img

Ceny pohonných hmot sice klesají, ale zdražit je může nezdar Ficovy vlády při vyjednávání v Bruselu. Slovensko lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka, a pokud neuspěje, pohonné hmoty v ČR zdraží až na cenu kolem 45 korun za litr

30.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 47 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,48 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 57 haléřů na litr, na 37,63 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od poloviny srpna.
img

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Pokud neuspěje, za pár dní výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku, až na cenu kolem 45 korun za litr

29.11.2023 Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit.
img

Ministr průmyslu Síkela v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. V rostoucí míře dováží z Ruska také ropu

26.11.2023 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera zjevně v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. Potvrdil tak informace z účtu ekonoma Lukáše Kovandy, uveřejněné krátce předtím včera na sociální sítí X.
img

Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010, tedy ještě od doby před ruskou anexí Krymu. Závislost Česka na ruské ropě je tak letos nebývale vysoká, odstřihávání od ruských dodávek zatím fakticky nezačalo

25.11.2023 Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010. V porovnání s předválečným a předcovidovým rokem 2019 dovezlo letos od začátku roku do konce září z Ruska o takřka 750 tisíc tun více ropy než ve stejném období před čtyřmi lety. Závislost ČR na ruské ropě je nebývale vysoká.
img

Česko v tichosti obnovilo dovoz ruského plynu, a hned poměrně razantně. V rostoucí míře dováží z Ruska také ropu

25.11.2023 Proklamace tuzemských politiků, že se Česko zbavilo své závislosti na ruském plynu, jsou od minulého měsíce poněkud v rozporu s údaji z předávací stanice v Lanžhotu. Od začátku října totiž plyn na této hraniční stanici už neteče z Česka na Slovensko jako předtím, ale ze Slovenska do Česka. A to v objemu až 100 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu níže). Znamená to tedy, že Česko bez výraznějšího zájmu médií obnovilo svůj dovoz ruského plynu. Výrazných až čtyřicet procent do Česka dováženého plynu je nyní právě ruského původu.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz výrazněji klesl

07.11.2023 Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz klesl rychleji, než se čekalo. Přebytek bilance zahraničního obchodu se tak v říjnu snížil na 56,53 miliardy USD (1,3 bilionu Kč) ze zářijových 77,71 miliardy USD a zaostal za očekáváním analytiků, kteří počítali s přebytkem až 82 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad. Smíšený vývoj ukazatelů naznačuje, že domácí poptávka se sice zlepšila, druhá největší ekonomika světa však nadále čelí rizikům. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ale zároveň zlepšil výhled růstu ekonomiky Číny na letošní a příští rok.
img

Česko se podle Fialy v řádu měsíců zbaví závislosti na ruské ropě

17.10.2023 Česko se v řádu měsíců zbaví závislosti na ruské ropě, jako se zbavilo závislosti na ruském plynu. Podobný vývoj se čeká i u ruského jaderného paliva, řekl dnes na konferenci SH!FTS premiér Petr Fiala (ODS). Energetická bezpečnost a suverenita jsou podle něj zásadní pro národní bezpečnost.
img

Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010. Ruská ropa z Dálného východu už je přitom dražší než ropa Brent, i když sankce měly vést k tomu, že bude naopak levnější

20.09.2023 Pohonné hmoty v Česku zrychlují tempo svého zdražování. Benzín v minulém týdnu poprvé od loňského listopadu překonal v celorepublikovém průměru psychologicky důležitou cenovku 40 korun za litr, nafta k tomu nemá daleko.
img

Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010. Jeho závislost na ruské ropě je tak nebývale vysoká, odstřihávání od ruských dodávek zatím fakticky nezačalo

11.09.2023 Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010. V porovnání s předválečným a předcovidovým rokem 2019 dovezlo v prvním letošním pololetí z Ruska o bezmála milion tun více ropy než v prvním půlroce před čtyřmi lety. Závislost ČR na ruské ropě je nebývale vysoká.
img

Česko letos dováží nejvíce ruské ropy minimálně od roku 2012. Částka, kterou za ni Rusku platí, přes 20 miliard, letos výrazně převyšuje víceletý průměr i přesto, že ruská ropa je kvůli válce ve značné slevě

11.09.2023 Suma, kterou Česko platí Rusku za dováženou ropu, letos výrazně překonává průměr posledních tří let. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. Hodnota dovozu ruské ropy do Česka letos v prvním pololetí mírně překonala 20 miliard korun. Průměr prvních pololetí let 2020 až 2022 přitom odpovídá jen 15,6 miliardy korun.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo

08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa v lednu díky poptávce z USA vzrostl více, než se čekalo

03.03.2023 Vývoz z Německa v lednu vzrostl díky silné poptávce ze Spojených států a Británie o 2,1 procenta, což je více, než se očekávalo. V prosinci export klesl. V tiskové zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Dovoz meziměsíčně klesl o 3,4 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Přebytek zahraničního obchodu Německa byl loni nejnižší od r. 2000

02.02.2023 Přebytek bilance zahraničního obchodu Německa se loni snížil na 79,7 miliardy eur (1,9 bilionu Kč) ze 175,3 miliardy eur v roce předchozím. Byl tak nejnižší od roku 2000. Vývoz rostl mnohem pomaleji než dovoz do Německa, hlavně kvůli zvýšení dovozních cen energií. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil německý statistický úřad Destatis.
C:\fakepath\trader-25012023-29-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.01.2023 1) Rusko a Uzbekistán jednají o možnosti dodávek zemního plynu z Ruska do této středoasijské země plynovodem, kterým teď surovina proudí opačným směrem. S odvoláním na středeční oznámení uzbecké vlády o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Obchod EU s Ruskem se loni kvůli invazi výrazně propadl, uvedl Eurostat

25.01.2023 Hodnota dovozu produktů a surovin z Ruska do zemí Evropské unie do září loňského roku kvůli omezením vyvolaným invazí na Ukrajinu klesla o třetinu, u vývozu téměř o polovinu. Nejvíce se propadl dovoz uhlí, plynu, hnojiv, železa a ropy. Vyplývá to z údahů zveřejněných dnes evropským statistickým úřadem Eurostat. Podle nich tvořil loni v únoru dovoz z Ruska 6,4 procenta veškerého importu ze třetích zemí, kdežto v září už jen 3,8 procenta. U vývozu klesl podíl exportu do Ruska z 2,3 na 1,1 procenta.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Reuters: Vývoz z Německa do Ruska loni klesl o 45 procent, nejvíce za 20 let

24.01.2023 Vývoz z Německa do Ruska loni klesl o 45 procent na 14,6 miliardy eur (přes 348 miliard Kč), což je nejméně od roku 2003. Ukazují to předběžná data německého Výboru pro hospodářské vztahy s východní Evropou, na která se dnes odvolává agentura Reuters. Za propadem je vliv sankcí, které západní státy zavedly vůči Rusku po jeho invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa v listopadu nečekaně klesl o 0,3 procenta, i kvůli inflaci

05.01.2023 Vývoz z Německa se v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně snížil o 0,3 procenta a dosáhl 135,1 miliardy eur (3,2 bilionu Kč). Na největší evropskou ekonomiku má negativní dopad vysoká inflace a nejistota na trhu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Čínský dovoz a vývoz klesly v listopadu nejvíce za dva a půl roku

07.12.2022 Čínský dovoz a vývoz klesly v listopadu nejvyšším tempem za dva a půl roku, protože druhou největší ekonomiku světa ohrožuje slabá globální a domácí poptávka, narušení výroby v souvislosti s nemocí covid-19 a propad realitního trhu. Přebytek bilance zahraničního obchodu se snížil na 69,84 miliardy USD (1,6 bilionu Kč) z říjnových 85,15 miliardy USD a byl nejnižší od dubna, kdy úřady kvůli covidu-19 uzavřely Šanghaj. Meziročně se přebytek snížil o 2,5 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici čekali přebytek 78,1 miliardy USD.
C:\fakepath\nikl.jpg

EU a USA po invazi na Ukrajinu zvýšily import průmyslových kovů z Ruska

07.09.2022 Evropská unie a USA nehledě na ruskou invazi na Ukrajinu zvýšily dovoz hlavních průmyslových kovů z Ruska. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů databáze OSN o mezinárodním obchodu (Comtrade). Import niklu z Ruska do USA vzrostl v období od března do června v meziročním srovnání o 70 procent, zatímco do Evropské unie o 22 procent, nárůst zaznamenal také dovoz hliníku.
C:\fakepath\london3.jpg

Dovoz z Ruska do Británie klesl na minimum, poprvé se nedovezlo žádné palivo

24.08.2022 Dovoz z Ruska do Británie se v červnu propadl na rekordní minimum. Snížil se na 33 milionů liber (967 milionů Kč), což je nejméně za posledních 25 let, co se tyto údaje sledují, uvedl dnes britský statistický úřad (ONS). Na vině jsou podle něj dopady invaze ruských vojsk na Ukrajinu a související protiruské sankce. Poprvé se z Ruska do Británie nedovezlo žádné palivo a na minimu je i vývoz z Británie do Ruska.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Německým firmám se jen s obtížemi daří nahrazovat dovoz z Ruska a Ukrajiny

03.05.2022 Německým průmyslovým a velkoobchodním firmám se jen s problémy daří nahrazovat dovoz zboží z Ruska a Ukrajiny. Některé označují přechod na nové dodavatele kvůli válce na Ukrajině za obtížný až nemožný. Vyplývá to z průzkumu, který na svém webu dnes zveřejnil hospodářský institut Ifo.
C:\fakepath\trader-11032022-23-zm.jpg

Biden: G7 zruší Rusku doložku nejvyšších výhod, USA omezí dovoz z Ruska

11.03.2022 Skupina hospodářsky vyspělých zemí G7 zruší Rusku doložku nejvyšších výhod. Oznámil to dnes podle agentury Reuters americký prezident Joe Biden. Dodal, že Spojené státy zakážou dovoz ruského alkoholu, mořských plodů a diamantů. Opatření jsou reakcí na ruský útok na Ukrajinu.
Související klíčová slova: Čína | Peníze | Inflace | Deflace | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | Německo | Česká měna | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Export | Import | Ekonomové | Zahraniční obchod | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Hospodářství | Sazby | Akcie | Asset management | Bloomberg | Bod | Ekonomika | G7 | Investice | MMF | Měna | Obchodní bilance | Ratingová agentura | Ropa | Výkonnost | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Obchodování | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Americký prezident | OSN | Globální ekonomika | Fond | EU | Ekonom | Sázka | Výsledky | Financování | Výrobní ceny | Eurostat | Obchodní deficit | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Obchodníci | Vzdělávání | Podpora | Brent | Cena | Čínská ekonomika | Dolar | Graf | Hrubý domácí produkt | Investing | Komoditní | Maďarsko | Management | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabení koruny | Reuters | Ropy | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Benzín | ROCE | Spojené státy | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Burze | DPA | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | Agentura AP | Destatis | Agentura DPA | Dovoz ropy | Zvyšování úrokových sazeb | Zlevnění ropy | Agentura Reuters | Firmy | Economist | Miliardy dolarů | Propad | Výrobní aktivita | Zahraniční investice | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Saúdská Arábie | Zajištění | Ekonomický institut | Výhled | Světový obchod | Krize | Čínský statistický úřad | Příjmy | ČTK | Hlavní ekonom | Očekávání | Protiruské sankce | Slabší koruna | Kartel OPEC | Podniky | Geopolitické napětí | Přímé zahraniční investice | Evropská komise | Zpomalení ekonomického růstu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Růst cen ropy | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Economist Intelligence Unit | Investice firem | Pokles cen | Výkonný ředitel | Pohonné hmoty | Vývoz do USA | Pohonné hmoty v Česku | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Trinity Bank | Deficit | Trinity | LNG | Objem | Obchod | Čínský export | ČSÚ | Růst cen | Bilance | Přebytek obchodu | Údaje o obchodu | Statistici | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Domácí poptávka | Předpovědi | Výrazný pokles | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Rozvoj | Export z Německa | Zdražování | Problémy | NAFTA | Ruská ropa | Státy EU | Plyn | Nálada | Prohlášení | Moskva | Důvěra domácností | Miliardy korun | Peking | Miliardy eur | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Ifo | Spolkový statistický úřad | Nový rekord | Podnik | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Zpevňování koruny | Ceny energií | Prezident | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Americký kongres | Pandemie | Vysoká inflace | Zlepšení | Výdaje | Čínská vláda | Taleb | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | COVID-19 | Vývoj | Brusel | Kabinet | Největší propad | Spotřebitelé | Kongres | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Závislost | Údaje | Pohonné hmoty v ČR | Carsten Brzeski | Cena benzínu | Čínský celní úřad | Celní úřad | Dodavatelské řetězce | ODS | Surové ropy | Posílení | Joe Biden | Podpůrná opatření | Propad exportu | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Alexander Krüger | Zadlužení | Bezpečnost | Pokles dovozů | Vývoj ekonomiky | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Norilsk Nickel | Berlín | Vývoz z Německa | Největší evropská ekonomika | Covid | ONS | Český stát | Vývoz do zemí EU | Ceny | Nikl | Důvěra | Známky oživení | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Cenové hladiny | Vývoz do Spojených států | Oživení z pandemie | Politici | Biden | Pokles spotřebitelských cen | Česká republika | Měnový fond | Embargo | Přebytek zahraničního obchodu | Ropovod Družba | Silné oživení | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Bilance obchodu | Příznivé údaje | Pandemie covidu-19 | Nassim Nicholas Taleb | Výhled růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Oslabení | Čínský vývoz a dovoz | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Dodávky plynu | Nicholas Taleb | Hliník | Odvětví | Pinpoint Asset Management | Rekord | Rekordní minimum | Růst čínského vývozu | Norilsk | Společnosti | Opatření | Uhlí | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Vysoké ceny | Pozornost | Ruská společnost | Společnost | Družba | TIM | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | | Rozšíření | Miliardy USD | Ruský plyn | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Rusal | Ukrajinská krize | Efekt sankcí | Ruský útok | Evropský blok | Zkapalněný zemní plyn | Zpřísnění sankcí | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Obchod s Ruskem | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | NICKEL | Řetězce | Západní sankce | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Doložky nejvyšších výhod | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Obchodování s Ruskem | Vysoké ceny energií | MOL | Dovoz uhlí | Petr Fiala | Zákonodárci | Dovoz ruské ropy | NET4GAS | Ratingový výhled | Závislosti na ruské ropě | Zkrocení inflace | Prime | Zákaz dovozu | Čína a Spojené státy | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Dovoz z Ruska do Británie | Import průmyslových kovů | Import průmyslových kovů z Ruska | Dovoz hlavních průmyslových kovů | Dovoz z Ruska do EU | Comtrade | EU a USA | Import kovů z Ruska | Import kovů | Ruské ropy | Plyn z Norska | Uzbekistán | Mero | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | Války na Ukrajině | Rafinerie | Národní bezpečnost | Nedostatek paliv | Čínský dovoz a vývoz | Dovoz a vývoz | IKL | Ceny ropy a plynu | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dovoz ruského plynu | Švýcarský vývoz zlata | Vývoz zlata | Obchod EU | Obchod EU s Ruskem | Hodnota dovozu produktů | Hodnota dovozu produktů a surovin | Akcie Adani | Akcie Adani Group | Adani Group | Adani | Hindenburg Research | Hindenburg | Tržní manipulace | Vyšší ceny | Vysoké úrokové sazby | Krize v oblasti nemovitostí | Vice | Podpora vzdělávání | Energetická bezpečnost | SH!FTS | Dovoz do Číny v říjnu | Ficova vláda | ProCent
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Dovoz uhlí
Dovoz uhlí z Ruska
Dovoz ukrajinského obilí
Dovozy potravin
Dovozy potravin z USA
Dovoz z Británie
Dovoz z Británie do EU
Dovoz z Číny
Dovoz zlata
Dovoz zlata do České republiky

Následující klíčová slova

Dovoz z Ruska do Británie
Dovoz z Ruska do EU
Dovoz z USA
Dow (DOW.US)
Dow Chemical Company
Dow Jones
Dow Jones a S&P 500
Dow Jones Consumer Goods Index
Dow Jones EURO STOXX 50
Dow Jones Global Titans 50 Index
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít