Pátek 21. června 2024 13:45
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei léto akce
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost

Mario Draghi

img

Zachrání Super-Mario (znovu) Evropu?

18.04.2024 Bývalý šéf ECB Mario Draghi dostal od Evropské komise nelehký úkol – do konce června má jeho tým vypracovat zprávu, jak zvýšit konkurenceschopnost evropské ekonomiky, zejména ve vztahu k USA a Číně. První ochutnávku toho, jakým směrem se budou doporučení ubírat, nabídl Mario Draghi tento týden. A jak sám zdůrazňuje – Evropa potřebuje radikální změny. Evropa totiž dle Draghiho příliš dlouho (naivně) věřila v dodržování mezinárodních pravidel hry. Naše politiky, rozhodování a financování jsou nastaveny na svět, který ať už díky covidu, válce na Ukrajině nebo obecně volatilnější geopolitice jednoduše není.
C:\fakepath\gary-shilling-21112023.jpg

Čeká nás 30% propad trhů?

21.11.2023 Investor a finanční komentátor Gary Shilling mírní současný optimismus na trhu. Podle něj trhy do současných cen akcií nezapočítaly recesi, která již probíhá. Analytici z Goldman Sachs ve své poslední studii šanci na recesi v příštím roce odhadují pouze na 15 %. Varovných hlasů však přibývá. Bývalý centrální bankéř Mario Draghi na začátku měsíce prohlásil, že Evropa bude v recesi do konce roku. Když bude Evropa v recesi, tak bude stahovat celý svět.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

Před 25 lety byla zřízena ECB, centrální banka eurozóny

30.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou 20 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Jejím hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu v eurozóně a zachovat tak kupní sílu jednotné měny. ECB také řídí měnovou politiku Evropské unie. Od zřízení ECB uplyne 1. června 25 let. Společně s národními centrálními bankami všech členských zemí EU tvoří Evropský systém centrálních bank (ESCB). Česká národní banka je součástí ESCB od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

V Itálii daň z mimořádných zisků vynesla zatím méně, než čekala vláda

09.09.2022 Daň z mimořádných zisků energetických společností zatím italské státní kase vynesla výrazně méně peněz, než kolik očekávala vláda. Itálie byla mezi prvním evropskými zeměmi, které daň zavedly, a očekávala výnos deset až 11 miliard eur (245 až 269 miliard korun). Mnoho firem ale novou daň platit odmítá a obrátilo se kvůli tomu na soudy, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\CZ-TVRA-portfolio-pic-10082022.PNG

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Na čem bude Amazon vydělávat miliardy dolarů?

10.08.2022 Poslední měsíc byl na trzích pro akcie konečně relativně pozitivním. Přesto se řada firem, zejména růstových, pohybuje na stále zajímavých úrovních a právě této situace jsme využili k přidání nové akcie do portfolia. Kromě toho se na trhech událo několik zajímavých věcí, které přímo či nepřímo ovlivňují náladu i na akcích. Zřejmě nejdůležitější událostí byla zasedání centrálních bank, zejména amerického FEDu a evropské ECB. FED koncem minulého měsíce opět přistoupil k výraznému zvýšení úrokových sazeb o 0,75 procentního bodu. Zvýšení sazeb na první pohled není pro akcie pozitivní, předseda FEDu Powell však řekl, že další zvýšení se bude odvíjet od toho, jak bude vypadat ekonomika a trh práce. FED tedy nebude zvyšovat sazby za každou cenu, což trh ocenil růstem akcií. K podobnému kroku konečně přistoupila i ECB, která sazby zvýšila nečekaně až o 0,5 procentního bodu, zatímco se čekalo zvýšení o 0,25. Kromě toho nastaly změny i v politické oblasti, protože premiér Velké Británie Boris Johnson a premiér Itálie Mario Draghi oznámili, že se vzdají svých premiérských postů.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Italská vláda schválila dalších 17 miliard eur na pomoc firmám a domácnostem

05.08.2022 Italská vláda dnes schválila další soubor opatření, která mají firmám a domácnostem pomoci s nebývalým růstem cen energií, potravin či pohonných hmot. Vyčlenit na něj hodlá z rozpočtu 17 miliard eur (asi 425 miliard Kč), oznámil dnes premiér Mario Draghi. Jde o další sumu k letos schváleným už 35 miliardám eur, jimiž se italská vláda snaží od ledna zmírnit dopady růstu životních nákladů rodin a podnikatelů.
C:\fakepath\trader-21072022-27-zm.png

Forex: Euro po zvýšení úroků v eurozóně posílilo, později však o většinu zisků přišlo

21.07.2022 Euro po dnešním zvýšení úrokových sazeb v eurozóně výrazně posílilo, později však o většinu zisků přišlo. Krátce po 18:30 SELČ si jednotná evropská měna připisovala pouhou desetinu procenta na 1,0190 EUR/USD. Během dne přitom vystoupila až na 1,0278 EUR/USD, plyne z údajů agentury Bloomberg.
img

Graf dne: EURUSD (21.07.2022)

21.07.2022 Věci dnes ráno dostaly rychlý spád a první dva faktory se již vykreslily – toky plynu přes Nord Stream 1 byly obnoveny a Mario Draghi oznámil, že se setká s prezidentem Mattarellou a odstoupí. S obnovením plynu přes Nord Stream bude mít Evropa šanci zásobit se komoditou před zimou. Je však třeba poznamenat, že plynovod nepracuje na plný výkon. Draghiho dnešní rezignaci trhy z velké části ignorovaly. Lze to odůvodnit tím, že demise byla jasná od včerejška, kdy velké koaliční strany nevyjádřily premiérovi podporu.
img

Ekonomický kalendář: Velký den pro EUR!

21.07.2022 Futures trhy dnes naznačují na mírně vyšší otevření evropské seance. Futures na DAX se obchodují přibližně 20-30 bodů nad včerejšími úrovněmi close. Navzdory oslabení USD se drahé kovy a energetické komodity mírně stahují zpět. EUR je v době tisku nejvýkonnější hlavní měnou. Kryptoměny se stáhly poté, co Tesla odhalila, že prodala 75 % svých bitcoinů.
img

Graf dne - ITA40 (20.07.2022)

20.07.2022 Itálie je na pokraji další politické krize. Premiér Draghi podal minulý týden rezignaci na svůj post kvůli nedostatku podpory ve své vládní koalici. Italský prezident Mattarella však Draghiho rezignaci nepřijal a místo toho ho požádal, aby hledal většinu, která by ho podpořila. Technokratickou vládu Maria Draghiho sice podporovala většina stran v italském parlamentu, ale její udržení nemusí být snadný úkol. Hnutí Pěti hvězd odmítlo dát Draghimu bianco, zatímco Forza Italian a League o víkendu signalizovaly, že jsou připraveny opustit vládu.
img

Ranní shrnutí (15.07.2022)

15.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,30 %, Dow Jones klesl o 0,46 % a Russell 2000 klesl o 1,07 %. Nasdaq nakonec přidal 0,03 %.
img

Brusel ustupuje Putinovi. Nad platbou za plyn v rublech zřejmě přivře oči

15.05.2022 Evropská komise v těchto hodinách završuje svoji snahu precizovat vodítko firmám a státům EU stran toho, jak mají platit za ruský plyn. Podle informací agentury Bloomberg vodítko precizuje takovým způsobem, že evropští odběratelé budou moci nadále nakupovat ruský plyn, aniž by přitom porušovali protiruské sankce. Ty EU zavedla v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Bloomberg: Rublové účty pro platby za ruský plyn už má 20 evropských odběratelů

12.05.2022 Rublové účty pro platby za ruský plyn si u finančního ústavu Gazprombank otevřelo dalších deset evropských odběratelů, celkem už jich je 20. Dalších 14 klientů požádalo o doklady nutné k otevření účtu. S odkazem na svůj zdroj o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Evropští odběratelé už týdny zkoumají, jak splnit nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina, aby za odběr ruského plynu od dubna platili v rublech, a neporušit přitom sankce Evropské unie uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu.
img

Nedělní prezidentské volby ve Francii - jaký dopad na trhy a EU můžeme čekat?

20.04.2022 Marine Le Penová, vůdkyně populisticko-šovinistického Národního shromáždění, v neděli pravděpodobně prohraje s Emmanuelem Macronem ve francouzských prezidentských volbách. To by byla pro mnohé úleva, ale toto pravděpodobné vítězství Macrona by nemělo zastírat skutečnost, že politická umírněnost je ve Francii na ústupu. Zásadní budou průzkumy veřejného mínění, které přijdou po prezidentské debatě (dnes večer). Nebylo by to poprvé, kdy by došlo k překvapení. Už v případě Brexitu jsme byli svědky "šokového" výsledku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko dodávky plynu kvůli sporu ohledně plateb neutne, myslí si italský premiér

31.03.2022 Rusko dodávky zemního plynu kvůli sporu ohledně měny plateb neutne, myslí si italský premiér Mario Draghi. Na dnešní tiskové konferenci také řekl, že je přesvědčen, že Rusko ustoupilo od požadavku na platby v rublech. Ruská vláda, centrální banka a společnost Gazprom mají do dneška na pokyn prezidenta Vladimira Putina připravit řešení nového platebního režimu. Putin dříve v reakci na západní sankce prohlásil, že Rusko bude brzy požadovat, aby "nikoli přátelské" země platily za surovinu v rublech.
img

Biden bude v pátek jednat ve Varšavě o Ukrajině

21.03.2022 Americký prezident Joe Biden v pátek navštíví Varšavu, kde bude jednat o mezinárodní reakci na humanitární krizi způsobenou ruskou invazí na Ukrajinu. Podle agentury Reuters to uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. Do Varšavy se Biden přesune poté, co se ve čtvrtek setká v Bruselu se zástupci Severoatlantické aliance, Evropské unie a zemí G7. Ve Varšavě má Biden na programu schůzku s polským prezidentem Andrzejem Dudou.
img

Fidelity International: Snaha o energetickou nezávislost by mohla poznamenat zavádění obnovitelných zdrojů energie

10.03.2022 Ničivá válka na Ukrajině dramaticky zvýšila potřebu energetické nezávislosti v Evropské unii, která před několika dny oznámila plán na snížení své závislosti na ruském plynu. To si v krátkodobém horizontu vyžádá větší využívání fosilních paliv. V dlouhodobém horizontu by to mělo urychlit přechod na obnovitelné zdroje energie.
C:\fakepath\Italie2.png

Italský premiér navrhuje další postihy pro ruské oligarchy

01.03.2022 Italský premiér Mario Draghi podporuje další zpřísnění sankcí proti Rusku a navrhuje, aby se nové postihy zaměřily zejména na oligarchy a ruskou centrální banku. Premiér to dnes řekl v projevu k poslancům. Podle něj by měl vzniknout veřejný mezinárodní registr movitých Rusů s majetkem přesahujícím deset milionů eur (250 milionů Kč). Do sankcí by se podle něj měla zapojit i Banka pro mezinárodní vypořádání plateb (BIS), která funguje jako centrální banka centrálních bank.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Draghi: Ukrajinská krize Itálii možná donutí vrátit se k uhelným elektrárnám

25.02.2022 Itálie se možná bude muset vrátit k uhelným elektrárnám, aby pokryla poptávku po energiích v případě zastavení dodávek z Ruska. Podle agentury ANSA to dnes v italském parlamentu v souvislosti s ukrajinskou krizí a jejích dopadech na italskou ekonomiku řekl premiér Mario Draghi. Itálie se stejně jako další evropské země také už řadu měsíců potýká s výrazným růstem cen energií. Draghi ale zdůraznil, že nezpochybňuje nutnost přejít v dlouhodobém horizontu na obnovitelné zdroje.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie schválila balíček na ochranu ekonomiky před drahými energiemi

20.02.2022 Italská vláda schválila balíček opatření v hodnotě osmi miliard eur (téměř 195 miliard Kč) na podporu ekonomiky. Na páteční tiskové konferenci to podle agentury Reuters uvedl premiér Mario Draghi s tím, že opatření nezvýší rozpočtový deficit a bude financováno v rámci rozpočtu. Záměrem je ochránit spotřebitele a podniky před rostoucími cenami energií a pomoct automobilovému sektoru.
img

Graf dne: ITA40 (24.01.2022)

24.01.2022 Italský parlament se dnes schází k volbě prezidenta země. Na rozdíl od mnoha západních evropských zemí, kde občané volí prezidenta přímo, mají v Itálii toto právo členové parlamentu a regionální zástupci. Na volbě se tak podílí 630 poslanců, 320 senátorů a 58 představitelů regionálních vlád. Kandidát potřebuje ke svému zvolení 2/3 hlasů v prvních 3 kolech a více než 50 % hlasů v kole čtvrtém.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB o půlnoci oslaví 20 let eura světelnou show na své centrále

31.12.2021 Evropská centrální banka (ECB) oslaví 20 let od zavedení eurobankovek a euromincí světelnou show v modré a žluté barvě, tedy barvách Evropské unie. Show se objeví na jejím sídle, mrakodrapu ve Frankfurtu nad Mohanem, hned se začátkem nového roku. Výročí eura dnes na blogu ECB připomíná prezidenta centrální banky Christine Lagardeová.
C:\\fakepath\\euro eurozona.jpg

Macron a Draghi společně vyzvali k reformě rozpočtových pravidel EU

23.12.2021 Francouzský prezident Emmanuel Macron a italský premiér Mario Draghi dnes vyzvali země Evropské unie k reformě evropských rozpočtových pravidel tak, aby umožňovaly větší investiční výdaje. Oba zároveň uznali, že bude třeba snížit zadlužení. Uvedli to ve společném prohlášení, které dnes zveřejnil list Financial Times (FT).
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021

09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
C:\fakepath\g20-Rim.jpg

Země se na summitu G20 shodly, že chtějí udržet oteplování pod kritickou hranicí

31.10.2021 Lídři zemí G20 se dnes na summitu v Římě shodli, že jejich cílem je udržet globální oteplování pod kritickou hranicí 1,5 stupně ve srovnání s předindustriální érou. Vyplývá to ze závěrů schůzky, o nichž informovala agentura Reuters. Ve společném prohlášení ale není řeč o konkrétních opatřeních na snižování emisí. Původně zvažovanou formulaci o snaze "podstatně snížit emise" nahradil nakonec závazek snižovat emise "co nejrychleji, proveditelně a co nejhospodárnějším způsobem".
C:\fakepath\g20-31102021.jpeg

Politici na summitu G20 zkoušejí najít shodu ohledně klimatických cílů

31.10.2021 Lídři zemí G20 se dnes na summitu v Římě snaží najít shodu na opatřeních proti změnám klimatu. Podle agentury AFP bude v závěrech vrcholné schůzky zmínka o tom, že by pro všechny mělo být cílem udržet globální oteplování planety pod hranicí 1,5 stupně Celsia. Podle klimatologů je k tomu potřeba do poloviny století snížit emise skleníkových plynů téměř na nulu.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 schválili globální minimální daň, hovořili o rozdělení vakcín ve světě

31.10.2021 V italské metropoli se prvním dnem konal summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně sešli poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat dnešního jednání. Účastníci jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Summit G20 v Římě se věnuje klimatu a také zdravotní a ekonomické krizi

31.10.2021 V Římě se koná summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně setkávají poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat prvního dne jednání, podle očekávání by však měla být hlavním bodem debata o klimatu. Účastníci se také chystají schválit dohodu o minimálním zdanění, upozornila agentura Reuters.
img

Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012

20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
C:\fakepath\e-22062021-lv.gif

Evropská komise schválila italský plán obnovy po pandemii

22.06.2021 Evropská komise dnes schválila italský plán obnovy ekonomiky potýkající se s dopady pandemie covidu-19. Země s třetí největší ekonomikou v sedmadvacítce z unijního fondu o celkovém objemu 750 miliard eur dostane 191,5 miliardy eur (skoro 4,9 bilionu korun), tedy nejvíce ze všech zemí.
img

Co přinese omezování nákupů aktiv aneb nakupujte fámy, prodávejte jistotu

07.06.2021 Jedním z klíčových témat letošního roku bude omezování nákupů aktiv americkou a evropskou centrální bankou (tapering). Z analýzy reakcí trhů na předchozí omezování nákupu aktiv vyplývá, že trhy nejvíce reagují na předběžná oznámení. V tuto dobu výnosy na delších splatnostech rostou, výnosová křivka se stává strmější, v segmentu 30-50 let naopak plošší. Krátký konec výnosové křivky je pak ukotven očekáváními, že úrokové sazby zůstanou v nejbližším období beze změny. Jakmile jsou však sděleny konkrétní kroky týkající se taperingu, růst výnosů se zastavuje, volatilita na trhu klesá, přičemž v době, kdy jsou nákupy skutečně omezovány, se již trh věnuje něčemu zcela jinému. ECB s náznaky ohledně omezování pandemického programu zřejmě nepřijde dříve, než bude znát výsledky své strategické revize nástrojů měnové politiky. Jako termín pro předběžná oznámení by tak přicházelo v úvahu září. Konkrétní kroky ECB podle našeho názoru neoznámí dříve než v říjnu či v prosinci, ale rozhodně ne dříve než Fed. Ten by s předběžným oznámením mohl přijít v srpnu, a to v době konání sympozia v Jackson Hole. Na trzích tak opět začne platit staré dobré pravidlo: nakupujte fámy, prodávejte jistotu.
C:\fakepath\top-13052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.05.2021 1) Asijské akcie dnes navázaly na výprodeje ve Spojených státech v důsledku prudkého růstu americké inflace a strachu z růstu úrokových sazeb. Investoři očekávají výsledky technologického Giganta Alibaba, které ovlivní páteční obchodování.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (3.5.2021)

03.05.2021 Minulý týden byl na obchody velmi úspěšný a dočkali jsme se na měnovém páru EUR/USD vstupu do dvou obchodů podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na portálu. Nejprve došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny čímž došlo k aktivaci long (nákupního) obchodu, který následně přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Koncem týdne jsme se pak dočkali prudkého poklesu, který prolomil dolní vstupní S/R zónu, což mělo za následek vstup do short (prodejního) obchodu. Také tento obchod se velmi rychle dostal do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu.
C:\fakepath\i-26042021-lv.gif

Italský premiér představil ekonomický plán v hodnotě 222 miliard eur

26.04.2021 Italský premiér Mario Draghi dnes představil parlamentu plán v hodnotě 222 miliard eur (4,75 bilionu Kč), který má pomoci oživit italskou ekonomiku po útlumu způsobeném pandemií nemoci covid-19. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\g-19022021-lv.gif

Skupina G7 jednala o obnově světové ekonomiky, boji s pandemií

19.02.2021 Rok 2021 bude bodem obratu ve vícestranné mezinárodní spolupráci, uvedli dnes lídři vyspělých zemí sdružených ve skupině G7 ve společném prohlášení, které se neslo ve velmi kooperativním duchu. Dohodli se rovněž na společném postupu při obnově světové ekonomiky, jehož středobodem by měl být boj s klimatickými změnami a úbytkem biodiverzity. Zavázali se navíc věnovat 7,5 miliardy dolarů (160 miliard korun) na podporu celosvětové očkovací kampaně proti covidu-19.
img

Rozbřesk: Proč si Italové půjčují rekordně levně, když dluh atakuje 160 % HDP?

15.02.2021 Výnosy italských vládních dluhopisů ke konci uplynulého týdne spadly na historicky nejnižší úrovně – italská vláda si je tak schopná na deset let půjčit za méně než 0,5% úrok. To vše ve chvíli, kdy podle čerstvé prognózy Evropské komise Itálie nedosáhne na předkrizové úrovně HDP ani na konci příštího roku a veřejné zadlužení letos překročí 160 % HDP. Proč tolik optimismu?
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americký maloobchod se vrátí k růstu

15.02.2021 Ve Spojených státech se bude pozornost i nadále točit kolem fiskálního balíčku. Ten by měl přinést nejen ekonomické oživení, ale i vyšší inflaci. Jak toto téma vidí americká centrální banka, prozradí zápis z jejího posledního zasedání. Ten se bude zabývat nejen inflací pod cílem, ale i pouze pomalu se lepšící situací na trhu práce. Americký maloobchod by měl Fed naopak potěšit. Po třech měsících propadů se totiž v lednu vrátil k růstu. O důvěru v obou komorách italského parlamentu tento týden požádá technokratická vláda Maria Draghiho. S největší pravděpodobností ji získá. S důvěrou to bude naopak horší v celé eurozóně. Pokles vykáže jak ta spotřebitelská, tak i indikátory PMI. V Česku bude zveřejněn pouze běžný účet platební bilance. Pro kurz koruny to ale zásadní informace nebude. Domácí měna bude i nadále sledovat spíše vývoj tržních úrokových sazeb, který jí dle našeho názoru nabízí prostor k dalšímu posílení.
C:\fakepath\eurusd.jpg

Forex: Euro mírně oslabuje, drží se blízko dvouměsíčního minima

03.02.2021 Euro dnes mírně oslabuje vůči americkému dolaru a pohybuje se v blízkosti dvouměsíčního minima. Dolar nadále těží z příznivějších hospodářských vyhlídek Spojených států ve srovnání s Evropou. Kolem 17:30 SEČ vykazovala jednotná evropská měna pokles o 0,2 procenta na 1,2022 EUR/USD.
img

Forex: Inflace v eurozóně je nízká, ale roste

03.02.2021 Index aktivity ve službách v USA velmi pozitivně překvapil, když narostl na 58,7 bodu z předchozí úrovně 57,7 bodu, zatímco se čekal pokles na 56,7 b. Tak vysoko byl naposledy v únoru 2019. Rovněž ADP report za leden pozitivně překvapil nárůstem zaměstnanosti v soukromém sektoru USA o 174 tisíc. To bylo 104 tisíc nad odhady, přičemž předchozí pokles byl podle revidovaného údaje menší, než původní výsledky ukazovaly. Jde o indikaci šance růstu počtu nově vytvořených pracovních míst, který bude zveřejněn tento pátek.
img

Itálie se těší na Draghiho, Alphabet roste po výsledcích, jinak ale akciím dochází dech

03.02.2021 Po několika dnech svižného růstu si akciové trhy přece jen vybírají přestávku. Odpoledne znamená pro evropské indexy vracení úvodních zisků, Londýn či Paříž už jsou v minusu. To ovšem neplatí pro Milán, kterému přináší 1,9 pct k dobru jméno nového premiéra. Měl by se jím stát bývalý šéf ECB Mario Draghi, který dnes potvrdil svůj záměr složit novou vládu.
img

🍕 ITA40 rychle roste, sází na Draghiho 📈

03.02.2021 Středeční seance začala na globálních akciových trzích pozitivně. Atmosféra je zvláště optimistická v Itálii. Index FTSE MIB (ITA40) vyskočil o 3 % v reakci na zprávy, že by Mario Draghi mohl vytvořit novou italskou vládu. Předchozí guvernér ECB by při jejím budování jistě čelil mnoha politickým nástrahám, ovšem trhy jsou díky jeho dobré pověsti optimistické. Připomeňme si, že to byl právě Draghi, který v době dosavadní nejvyšší eurokrize v roce 2012 de facto zachránil společnou evropskou měnu díky jeho slavným slovům "whatever it takes". Investoři doufají, že by mohl italskou vládu řídit stejně úspěšně jako ECB a mohl by pomoci změnit současný přístup ECB k zemím s největším dluhovým zadlužením, a tak zachránit italskou ekonomiku.
img

Rychlé shrnutí

03.02.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. Index S&P 500 přidal 1.39 %, Dow Jones přidal 1.57 % a Nasdaq 1.56 %.
C:\fakepath\c-26012021-lv.gif

Italský premiér Conte podal demisi, konzultace začnou ve středu

26.01.2021 Italský premiér Giuseppe Conte dnes podle očekávání oznámil vládě svou demisi a poté ji předal prezidentovi Sergiovi Mattarellovi. Informují o tom místní média. Prezidenský palác oznámil, že konzultace hlavy státu se zástupci politických stran začnou ve středu odpoledne. Mnozí, včetně Conteho, doufají, že prezident posléze pověří sestavením vlády opět nestraníka Conteho.
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!

31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
img

🔊 Kľúčové vystúpenie Powella o 15:10 ⏰

27.08.2020 Sympózium v Jackson Hole bolo v minulosti pôdou pre ohlasovanie významných politických krokov. Ben Bernanke tam oznámil QE2 a QE3 a Mario Draghi predstavil budúce smerovanie ECB. Niet sa čo čudovať, že investori horlivo očakávajú prejav šéfa Fedu, Jerome Powella. Čo očakávať?
img

EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020

26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
img

Okénko trhu - Ifo index předčil očekávání

27.07.2020 Téměř přesně na den před osmi lety, pronesl tehdejší šéf ECB Mario Draghi slavnou větu „whatever it takes“, a signalizoval tak pevnost evropské struktury. Minulé úterý jsme byli svědky dalšího důležitého milníku, kdy se země Evropské unie dohodly na záchranném balíčku ve výši 750 mld. euro. To přineslo vlnu optimismu na trhy a odrazilo se i v dnes zveřejněném Ifo indexu, který hodnotí celkové podnikatelské klima. Index překonal konsensus analytiků a v červenci vrostl na 90.5 bodů oproti červnové hodnotě 89.3 bodů. Vpřed hledící složka indexu (Ifo Expectations) vrostla dokonce na nejvyšší úroveň od roku 2018 na hodnotu 97 bodů, oproti předchozí hodnotě 91.6 bodů. To naznačuje, že zlepšení ekonomické situace v Německu je již v běhu. Za pozitivním vývojem stojí kromě evropského záchranného balíčku i tamní v červnu zveřejněná fiskální podpora ve výši 130 mld. euro. Prezident Ifo institutu nicméně dodal, že míra nejistoty zůstává nadále vysoká.
C:\fakepath\Italie3.jpg

FT: Itálie se ptá, kde je evropská solidarita

15.03.2020 Itálie byla zklamána reakcí některých nejbližších evropských spojenců a ptá se v krizi kolem epidemie koronaviru, kde je evropská solidarita. Vyplývá to z pátečního článku ekonomického listu Financial Times (FT).
img

Burzy celého světa včera měly jeden z nejhorších dnů dějin. Investory děsí, kolik dalších „Itálií“ se na Západě v nejbližší době objeví, pochopili, že politici už také jen bezradně čekají

13.03.2020 Trhy po celém světě včera prožily katastrofální den. Klíčový ukazatel výkonu amerických akcií, index Standard & Poor’s 500, se propadl nejvýrazněji od burzovního krachu roku 1987, o 9,5 procenta. Ústřední evropský akciový index, Euro Stoxx 600, ztratil 11,5 procenta, tedy nejvíce ve své historii. Hlavní index kanadských akcií měl svůj nejhorší den od roku 1940. Takzvaný „index strachu“ vykázal včera svoji nejvyšší hodnotu od 28. října 2008, kdy – měsíc po pádu investiční banky Lehman Brothers – vrcholila kritická fáze světové finanční krize.
C:\fakepath\7.png

Centrální banky aneb jak obchodovat jestřáby a holubice

21.01.2020 Centrální banky, centrální bankéři, centrální všechno. Tento týden máme na programu zasedání tří centrálních bank. Spekulace nad tím kdo co prohlásil a jak to vlastně myslel, bude tento týden bezesporu hlavní téma. Osobně se přiznám, že se na to příliš netěším, na co se ale těším jsou obchodní příležitosti, které nabitý program zcela jistě nabídne. A na příležitosti je třeba se připravit.
img

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?

19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
img

Rozbřesk: Britští konzervativci drtivě vítězí, libra i euro posilují

13.12.2019 Akcie zažívají příjemné časy. Geopolitická nejistota, která je sužovala po většinu tohoto roku jako by v jeho závěru pomalu vyklidila pole. Spojené státy a Čína se podle posledních zpráv mílovými kroky blíží první fázi obchodní dohody a včerejší volby v Británii mají jasného vítěze - a tím pádem i jasně narýsovanou brexitovou trajektorii pro nejbližší měsíce.
img

Okénko trhu - Evropský průmysl navázal na slabý trend

12.12.2019 Průmyslová výroba v eurozóně navázala na sérii neslavných výsledků, když v říjnu meziměsíčně odepsala 0,5 % a meziročně pak 2,2 %. V obou případech se jedná o zhoršení oproti září a o výsledek v souladu respektive mírně nad očekáváními trhu. Zároveň ovšem došlo k revizi zářijové statistiky směrem dolů, a to o 0,2 procentního bodu na -0,1 % m/m a o 0,1 na -1,8 % r/r. Po předchozím zklamání, které přinesla průmyslová výroba v Německu, se od dnešního výsledku ani žádné pozitivní překvapení neočekávalo. Potvrdilo se také, že evropskou ekonomiku zatěžuje především snížená poptávka po investičním zboží a to jak v rámci kontinentu, tak i pro export. Právě investiční statky přitom patří mezi hlavní vývozní artikly ve velké části eurozóny.
img

Denné zhrnutie: Trhy ostávajú pred kľúčovým týždňom stabilné

09.12.2019 Americké a európske akciové indexy sa dnes obchodujú zmiešane. Investori sú opatrní, pretože máme pred sebou veľmi dôležitý týždeň.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Top 3 nejobchodovanější měny

09.12.2019 Jaké jsou nejobchodovanější měny na Forexu a proč? Kdo je v čele ekonomik státu nejpopulárnějších měn v obchodování? Čtěte více...
img

Rozbřesk: Týden ve znamení britských voleb, zasedání Fedu a ECB

09.12.2019 Čeká nás jeden z posledních předvánočních týdnů, který ještě může investory nadzvednout ze židle a rozpohybovat obchody. Na programu je totiž kromě klíčových britských voleb i zasedání Fedu a ECB. To vše ve chvíli, kdy poslední čísla z Německa ukazují, že průmysl v Evropě si ještě ke konci roku 2019 bude muset najít své dno.
C:\fakepath\inflace.png

Evropská ekonomika možná má to nejhorší za sebou, ECB přemýšlí nad úpravou inflačního cíle

28.11.2019 Členové rady ECB přemýšlí, že v nadcházejícím průzkumu aktuální strategie upraví aktuální inflační cíl, podle odborníků však budou mít problém jít dále. Data z evropské ekonomiky však za posledních několik týdnů naznačila, že by to nejhorší mohla mít za sebou. Dnes zveřejněný důvěra v ekonomiku totiž roste nad očekávání.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Eurozóna by se měla více opírat o domácí poptávku

22.11.2019 Hospodářský růst v eurozóně by se měl začít více opírat o domácí poptávku, aby byl vyváženější a dokázal čelit ekonomickému útlumu v zahraničí. Přispět by k tomu měly mimo jiné rozsáhlejší veřejné investice. Uvedla to dnes podle agentury Reuters nová šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
img

Měsíčník finančních trhů – říjen 2019

05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar díky obchodním jednáním a statistice posiluje

04.11.2019 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje, zejména díky naději na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a také v reakci na páteční příznivou statistiku z amerického trhu práce. Ke ztrátám eura vůči dolaru přispívá i očekávání prvního projevu Christiny Lagardeové jako nové šéfky Evropské centrální banky (ECB).
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Německé IFO dále poklesne

25.10.2019 Německý říjnový IFO index opět mírně poklesne. Damoklův meč v podobě nevyřešeného brexitu a možného uvalení cel na automobily zatím drží náladu německých průmyslníku u ledu. Lépe na tom bude důvěra ve Spojených státech, která bude stagnovat na zářijových relativně vysokých úrovních. V regionu je kalendář prázdný.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro k dolaru klesá, vliv má slabá podnikatelská aktivita

24.10.2019 Euro dnes oslabuje, obchodníci tak reagují na zprávu o slabém růstu podnikatelské aktivity v eurozóně. Dnes také zasedala bankovní rada Evropské centrální banky (ECB), měnovou politiku ale nezměnila.
img

Evropské akcie dnes překonávají Ameriku po výsledcích, datech a ECB

24.10.2019 Na evropských akciových trzích dnes převládá růstová nálada a index Stoxx Europe 600 přidává zhruba půl procenta. Necelé procento si připisuje FTSE 100 s přispěním slabší libry. Na akcie působily smíšené firemní výsledky, které dnes vedly i k výrazným fluktuacím jednotlivých titulů. Navíc dopoledne nepotěšily evropské indexy nákupních manažerů. I to však akcie úspěšně překonávají. Pražská burza se západní Evropy drží a výkonnostně ji i mírně překonává.
img

Investice do nemovitostí: 3 nejlepší nemovitostní fondy pro soukromé investory

24.10.2019 Investice do nemovitostí jsou považovány za vhodnou investici do aktiv během období s nízkými úrokovými sazbami a to z důvodu stability. Nízké úrokové sazby, stálé zvyšování ceny nájemného a silný příliv nového kapitálu tlačí realitní trh po celá léta směrem nahoru. Ceny nemovitostí tedy dlouhodobě rostou. Tento trend se netýká pouze rezidenčních nemovitostí, ale také komerčních nemovitostí.
C:\fakepath\draghi ecb.jpg

ECB dle očekávání nechala měnovou politiku beze změny

24.10.2019 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změny, včetně úrokových sazeb. V září banka přikročila k novým opatřením na podporu hospodářského růstu a inflace v eurozóně. Zasedání Rady guvernérů dnes naposledy řídil Mario Draghi, kterého v čele banky na přelomu měsíce vystřídá Christine Lagardeová.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB ponechala měnovou politiku beze změny

24.10.2019 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku včetně úrokových sazeb beze změny poté, co minulý měsíc přikročila k novým opatřením na podporu hospodářského růstu a inflace v eurozóně. Zasedání Rady guvernérů dnes naposledy řídil Mario Draghi, kterého v čele banky na přelomu měsíce vystřídá Christine Lagardeová.
C:\fakepath\top-24102019-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.10.2019 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely převážně v zelených číslech, když se investoři soustředili na výsledkovou sezónu a také na údaje o vývoji jihokorejské ekonomiky, které potvrdily její zpomalování. Analytici zároveň vyhlíželi dnešní zasedání Evropské centrální banky.
img

Rozbřesk: Addio SuperMario

24.10.2019 Poslední tisková konference Maria Draghiho komentujícího zasedání ECB měla být oslavná rozlučková párty s odcházející legendou, jež udržela pohromadě největší měnovou unii novodobé historie. Namísto toho však může být odchod patrně nejvlivnějšího centrálního bankéře posledních pěti či sedmi let zastíněn spory vně i uvnitř ECB o to, zda poslední expanzivní opatření vyšperkovaná rozjezdem dalších nákupů dluhopisů je opravdu zapotřebí a zdali v kombinaci s hluboce zápornými úrokovými sazbami nezpůsobí více škody než makroekonomického užitku.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Mario Draghi zapěje labutí píseň

24.10.2019 Dnešní zasedání ECB mnoho nového zřejmě nepřinese, ale přitáhne značnou pozornost, neboť jde o poslední zasedání v čele s Mariem Draghim. Hlavním makroúdajem dneška budou PMI indexy z eurozóny, od kterých se čeká mírné zlepšení. Z ČNB zazněly holubičí signály.
img

Ekonomický kalendář: Indexy PMI a zasedání (mnoha) centrálních bank

24.10.2019 9:30 - Německo, Indexy PMI za říjen. Indexy PMI z Německa jsou dlouhodobě pod drobnohledem investorů. Zvláště pak v poslední ch měsících, kdy jsme svědky zhoršujících se výsledků, které mají nezanedbatelný vliv na euro i akciové indexy. Dnes bychom se mohli dočkat mírného zlepšení PMI ve výrobě na 42 bodů (z 41,7 b.). Index služeb by mohl vzrůst na 51,7 bodů (z 51,4 b.). Data za celou eurozónu budou zveřejněna v 10:00.
C:\fakepath\udalosti-21102019-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

21.10.2019 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na další novinky ohledně brexitu, ale také na zasedání Evropské centrální banky. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Rozbřesk: Čekají nás klíčové brexitové dny, libra nervózně vyčkává

21.10.2019 Tak ani po víkendu nemáme jasno a tento týden bude opět ústředním hybatelem tržní nálady brexit. Co nás tedy čeká? Boris Johnson o víkendu sice v parlamentu se svojí dohodou o brexitu neuspěl, poslanci ovšem také nedostali šanci ji zamítnout. Hlavním hnacím motorem řady poslanců byl strach z toho, že Boris Johnson bude v případě neúspěchu prosazovat cestu tvrdého brexitu bez dohody. Poslanci tedy nakonec přijali takzvaný Letwinův dodatek, který chce po premiérovi, aby nejprve požádal Brusel o další odklad brexitu. Avšak pouze jako pojistku pro případ, že by se při přijímání prováděcích předpisů něco zadrhlo a Británie by samospádem vykročila na cestu tvrdého brexitu bez dohody.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Brexitová sága se opět blíží do finále

21.10.2019 Ve středu pozornosti bude i tento týden nadále Brexit. Z ekonomiky pak bude zásadní vývoj předstihových ukazatelů v eurozóně a Německu. Ve čtvrtek pak naposledy povede jednání ECB Mario Draghi. Změny v měnové politice však neočekáváme. V regionu bude rozhodovat i maďarská centrální banka, která také s ničím novým nepřijde.
img

USA nejspíše zavedou cla na evropská letadla, průmyslové a zemědělské zboží. RBA snížila úrokovou sazbu na historické minimum

04.10.2019 V pondělí byla zveřejněná výroční zpráva RBNZ, ve které bylo uvedeno, že novozélandská ekonomika se prokázala odolnost vůči oslabování světové ekonomiky a zvýšené globální nejistotě. Prezident ECB Mario Draghi konstatoval, že riziko pro evropskou ekonomiku pocházejí zvenčí, tedy mimo eurozónu. Podle Draghiho jsou vedlejší efekty z extrémně uvolněné politiky ECB (záporné sazby a znovuzavedení QE) čím dál viditelnější.
img

Měsíčník finančních trhů – září 2019

02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
img

EUR / USD – 1. 10. 2019

01.10.2019 Euro se propadlo na nová minima a pohybuje se okolo dvou a půl letého low, protože slabá hospodářská data z Německa posílila očekávání, že měnová politika v eurozóně zůstane po dlouhou dobu akomodativní.
C:\fakepath\ecb.jpg

Draghi: Oživení ekonomiky eurozóny je v nedohlednu

23.09.2019 Ekonomika eurozóny nevykazuje žádné přesvědčivé důkazy oživení a přetrvávající pokles zpracovatelského průmyslu by mohl ohrozit zbytek ekonomiky. Na jednání výboru pro hospodářské záležitosti Evropského parlamentu to dnes prohlásil odcházející šéf Evropské centrální banky Mario Draghi.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.9.2019)

23.09.2019 Měnový pár EUR/USD minulý týden opět nabídl další ziskovou obchodní příležitost, na kterou jsem s předstihem upozornil v mém pravidelném týdenním komentáři. EUR/USD totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do short pozice, která velmi rychle došla do svého cíle a byla ukončena v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili, tak gratuluji k zisku! Níže na grafech je vše zobrazeno.
img

Fed bude provádět repo operace minimálně do půlky října, dnes evropské PMI

23.09.2019 Závěr minulého týdne přispěl k mírné korekci na akciových indexech, a to navzdory informacím o tom, že americká centrální banka bude prostřednictvím repo operací dodávat na trhy likviditu minimálně do poloviny příštího měsíce. Reagovala tak na komplikace na mezibankovním trhu, které měly v minulém týdnu za následek dokonce růst efektivní sazby až nad pásmo, ve kterém se ji Fed snaží udržovat. Navzdory korekci, která na amerických indexech dosáhla přes půl procenta, ale ocenění rizikových aktiv zůstává stále vysoké a trhy jsou relativně klidné.
img

Rozbřesk: O patáliích Fedu a ECB a vyčkávání na ČNB

20.09.2019 Výrazná volatilita na dolarovém peněžním trhu ukazuje, že ne vždy je implementace měnové politiky zcela hladká. Americký Fed třetí den v řadě pumpoval na trh hotovost a i dnes chystá další repo-operaci v celkovém objemu 75 miliard dolarů. I když se napětí zklidnilo, investoři zatím zcela s reakcí Fedu spokojení nejsou (většina by ocenila delší repo).
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Euroskeptici v europarlamentu kritizovali politiku ECB

17.09.2019 Zatímco europoslanci z řad lidovců, liberálů či sociálních demokratů kandidaturu Christine Lagardeové na post prezidentky Evropské centrální banky (ECB) vítají, zástupci levice (GUE/NGL) či euroskeptické pravice (ECR) k ní mají výhrady. ECR na dnešní plenární debatě Evropského parlamentu (EP) ve Štrasburku kritizovali hlavně to, že budoucí šéfka ECB bude pokračovat v politice nízkých úrokových sazeb, zatímco levici se nelíbilo, že Lagardeová se rozpravy nezúčastnila. Po debatě bude následovat hlasování o nominaci Lagardeové.
C:\fakepath\ecb budova.jpg

Evropský parlament podpořil kandidaturu Lagardeové do čela ECB

17.09.2019 Evropský parlament (EP) na dnešním plenárním zasedání ve Štrasburku souhlasil s kandidaturou někdejší šéfky Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeové na post prezidentky Evropské centrální banky (ECB). Lagardeovou začátkem července nominovali šéfové států a vlád zemí Evropské unie.
img

ECB snížila depositní sazbu o 10 bps. Také znovu zavedla QE v objemu 20 mld. měsíčně

13.09.2019 V pondělí v Británii vstoupil v platnost nový zákon, který stanovuje vládě, aby dohodu ohledně brexitu prosadila v parlamentu do 19. října, anebo aby získala od zákonodárců svolení pro „no-deal“. Pokud se kabinetu nepodaří splnit ani jednu z těchto podmínek, tak musí požádat o odklad brexitu do 31. ledna 2020.
img

Draghiho „bazuce“ tleskají bankrotáři, Trump a levicoví politici jako Ocasio-Cortezová

13.09.2019 Mario Draghi, končící šéf Evropské centrální banky, včera na rozloučenou ještě jednou vytáhl „bazuku“. V hantýrce finančníků to znamená, že ECB bude s ještě větší razancí než doposud uvolňovat měnové podmínky. Tleskají mu Trump, Ocasio-Cortezová, Italové a Řekové a všichni ti, kteří míní, že lékem na současný dýchavičný růst Západu je ještě více dluhu.
img

Rozbřesk: ECB spouští neomezené QE, výnosy italského dluhu na historických minimech

13.09.2019 Evropská centrální banka se nakonec ve světle německé recese a nejistoty spojené s brexitem a obchodními válkami rozhodla přijmout relativně ambiciózní stimulační balík. Zásadní je, že v něm přes kritické hlasy z Německa, Francie, Nizozemí nebo Rakouska nechybí nová vlna kvantitativního uvolňování (QE 2). To má sice relativně malý objem (20 miliard euro měsíčně), na druhou stranu bylo vyhlášeno od 1. listopadu defacto na dobu neurčitou.
C:\fakepath\1.jpg

Kompletní shrnutí dnešního zasedání ECB

12.09.2019 Evropská centrální banka (ECB) dnes snížila depozitní úrokovou sazbu o 0,1 procentního bodu na nové minimum minus 0,5 procenta. Zároveň oznámila, že od listopadu obnoví nákupy dluhopisů, a to v objemu 20 miliard eur (zhruba 517 miliard Kč) měsíčně. Banka tak reaguje na další zhoršení ekonomických podmínek v eurozóně, hlavně na zpomalování hospodářského růstu a nízkou inflaci.
img

ECB snižuje úrokové sazby a obnovuje nákupy dluhopisů

12.09.2019 „Zodpovědná část obyvatelstva eurozóny dnes dostala ránu pod pás. Občané od politiků slýchávají, že si mají spořit na důchod. Přitom jim je doporučováno, že by měli investovat konzervativně, nejlépe do bezpečných státních dluhopisů. Realita je však taková, že nákupem eurových dluhopisů lidé přichází o peníze. Obchodují se totiž se záporným výnosem. Současné kroky Evropské centrální banky tento problém umocní,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
img

Nečekaně vstřícný Trump a Draghiho podpůrný balík. Trhy jsou před ECB opatrné

12.09.2019 Čtvrteční obchodování na finančních trzích v Evropě se rozjíždí pod vlivem nových zpráv o obchodní válce a vyčkávání na informace z ECB. Akciím se v úvodu dařilo, ale hlavní evropské indexy jsou na tom nyní už pouze smíšeně při malých změnách. Dluhopisy na tom také nejsou špatně, když výnosy v jádru eurozóny většinou mírně klesají. Celkově je však znát opatrnost. Eurodolar se po včerejším propadu zvedá na 1,1025, libra je skoro bez pohybu a japonský jen se snaží lehce korigovat své ztráty. Zlato se vyhouplo mírně nad 1 500 dolarů.
img

Rozbřesk: Podaří se dnes ECB nezklamat?

12.09.2019 Mario Draghi na dnešním zasedání ECB nebude mít vůbec jednoduchou roli. Ve světle startující německé recese a nejistoty spojené s brexitem od něj trhy budou čekat velký balík opatření. To ostatně slíbil na svém vystoupení v Sintře a později jeho závazek potvrdil hlavní ekonom ECB Oli Rehn. Problém může být v tom, že řadě národních centrálních bankéřů má se nazamlouvá restart politiky kvantitativního uvolňování (QE). Proti se se vyjádřili centrální bankéři z Německa, Rakouska, Nizozemí, ale zdrženlivý postoj zaujal i Villeroy z francouzské centrální banky. Hlavní otázka tedy zní, jak velký nakonec bude stimulační balík a bude v něm QE?
C:\fakepath\1.jpg

ECB by mohla oznámit nová opatření na podporu ekonomiky

12.09.2019 Evropská centrální banka (ECB) by dnes mohla oznámit nová opatření na podporu hospodářského růstu v eurozóně. Šéf ECB Mario Draghi už po minulém zasedání naznačil, že chystá uvolňování měnové politiky, které by podle zdrojů agentury Reuters mohlo být v masivním rozsahu. Ve hře je snížení úroků, důraznější příslib držet úrokové sazby delší dobu nízko a také opatření, které bude komerčním bankám kompenzovat důsledky záporných úroků.
img

Market Alert: Co očekávat od čtvrtečního zasedání ECB?

11.09.2019 Čtvrteční zasedání ECB je jednou z nejvíce očekávaných událostí tohoto roku na finančních trzích. Banka by měla odpovědět na zpomalující evropskou ekonomiku a tržní očekávání jsou vysoká. V této analýze se podíváme na možné scénáře a dopad na dva hlavní dotčené trhy. DE30 a EURUSD.
img

Jak Johnson přitížil i Draghimu - komentář k zítřejšímu zasedání Evropské centrální banky

11.09.2019 Chaos nad chaos. I tak lze vystihnout uplynulý týden v britské politice. Premiér Boris Johnson během něj vršil porážku nad porážku. Nic zásadního neprosadil. Pravděpodobnost tvrdého brexitu ke konci příštího měsíce proto v uplynulých sedmi dnech dramaticky spadla. To zajímá i evropské centrální bankéře, kteří už zítra přelomově rozhodnou o tom, jak se eurozóna popasuje s ekonomickými riziky, která se už delší dobu vrší jako Johnsonovy porážky. Tvrdý brexit je přitom centrálním bankéřům rizikem klíčovým.
C:\fakepath\Udalosti-09092019-LV-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

09.09.2019 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o půl procenta

06.09.2019 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu oslabily, index PX klesl o 0,5 procenta na 1032,1 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se nejhůře vedlo akciím Komerční banky. Naopak nejvíce posílily akcie výrobce tkanin PFNonwovens. Předcházející týden české akcie oslabily o téměř procento.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ECB odhaluje pochybnosti nad budoucími kroky

05.09.2019 ISM index ukáže dobrou kondici v sektoru služeb USA. Společně s ADP reportem o vývoji zaměstnanosti naladí na zítřejší zveřejnění „non-farm payrolls“. Stále více představitelů ECB vyjadřuje pochybnosti nad potřebou dalšího tisku peněz. S obnovou kvantitativního uvolňování počítáme již na zasedání ECB příští týden. Německé průmyslové objednávky indikují pokles průmyslu.
img

Jackson Hole a summit G7: Pokud dnes šéf americké centrální banky Trumpa nepotěší, ten tím spíše o víkendu nepotěší ani státníky zemí skupiny G7

23.08.2019 Dnes a během dalších tří dní se konají mezinárodní setkání, která výrazně napoví, jakým směrem se bude světová ekonomika ubírat minimálně ve zbytku letošního roku.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB znepokojují vyhlídky ekonomiky, lékem má být balíček opatření

22.08.2019 Představitelé Evropské centrální banky (ECB) se obávají, že hospodářský růst je ještě slabší, než se původně předpokládalo. Nejlepší způsob, jak bojovat proti zpomalení, nabízí balíček opatření, kam patří další snížení úroků či nové nákupy dluhopisů. Vyplývá to ze zápisu z červencového zasedání měnového výboru, který dnes ECB zveřejnila.
img

Co přinese páteční setkání v Jackson Hole?

20.08.2019 Centrální banky v posledních týdnech stále více snižují sazby. Potvrdí se po pátečním projevu guvernéra Fedu Powella, že dochází k obratu globální monetární politiky? Seznam mluvčích ještě není znám, ale hlavním tématem by měly být výzvy monetární politiky. Diskutovat se bude také o dopadech rozdílných úrokových sazeb, důsledcích kvantitativního uvolňování na kapitálové trhy, o novém mandátu centrálních bank a cestě k normalizaci.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně klesla v červenci na jedno procento

19.08.2019 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zpomalilo na 1,0 z červnových 1,3 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Upravil tak svůj dřívější rychlý odhad, ve kterém pro eurozónu uváděl tempo růstu 1,1 procenta. V celé Evropské unii míra inflace klesla na 1,4 procenta z 1,6 procenta.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Intradenní technická analýza | Obchodní pásmo | Měsíčník finančních trhů | Hospodářská situace | Česká vláda | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Investiční soutěže | Hlava a ramena | Commonwealth Foreign Exchange | Jak fungují akcie | Zásoby zemního plynu | FX trhy | Euro k americkému dolaru | Cap | Výnosy dluhopisů | Situace na DAXu | Dlouhé pozice | XTB Market Barometr | Světové akcie | Odvrátit deflaci | Ozvěny trhu | Války | Joe Biden | Vývoj | Státní dluhopis | Dolarový index DXY | AUD/USD | Řecké referendum | Data z trhu práce | TD Securities | Mezibankovní sazby | Australská centrální banka | Panevropský index | State Street Bank and Trust | Globální růst | Cross trade | Sázkaři | EUR/CAD | Portfolio dluhopisů | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Světový čas | Outperform | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Global Insight | Levné peníze | Finanční ústav | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Surová ropa | Kurz čínské měny | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | Meta Trader 4 | Euro proti dolaru | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Take Profit | Okénko finančního trhu | Obchodní deficit | Texas | Finanční aktiva | Pip | Očekávání | Korelace | Ceny zeleniny a ovoce | Oživení ekonomiky | Výsledek britských voleb | Trh dluhopisů | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Světové ceny potravin | Cena severomořské ropy | Volatilní | MetaTrader 4 Supreme Edition | Inflační riziko | EUR USD | Auditorská společnost | AUD/NZD | COP26 | EUR/JPY | Zasedání ČNB | EURJPY | Odvetná cla | eFXnews | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Vývoj kurzu USD | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Swiss | Raghee Horner | Investice | Britská centrální banka | DXY | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Diverzifikace | Zpráva z akciového trhu | Fundamenty | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Finanční stabilita | Index aktivity | Oslabování měny | Forex indikátor | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Norges Bank | ADP report | Ifo | Webinář | Posílení rublu | Japonské akcie | Nákupní centra | Nové akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Futures kontrakt | Raiffeisenbank | Výnosy řeckých dluhopisů | Shazování peněz z vrtulníku | Člen bankovní rady ČNB | Madrid | Stop-Loss | Býčí výhled | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Dění na trzích | Moody's Investors Service | Měnový pár GBP/USD | ANZ Bank | Graf EURUSD | Společnost Apple | Piper Jaffray | Hodnota eura | Vývoj mezd | IHS | Uvolňování měnové politiky | Americké investiční banky | Obchodní seance | Proti-inflační riziko | Český statistický úřad | Impuls | Spekulativní sázky | EUR/USD | Obchodní bariéry | Index ekonomické nálady | TRIM Live | General Electric | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Deficit rozpočtu USA | Die Welt | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Petromatrix | Investiční roadshow | Neckline | Cena bitcoinu | Kurz dolar online | Kurz jednotné evropské měny | Spotový trh | Bloomberg Markets | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Negativní účinky | Solidarita | Stochastický oscilátor | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | FX Strategy Research | Benchmark | Lagardeová | Sankce EU | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | P/S | Velcí investoři | Nákupy státních dluhopisů | AdmiralMarkets | Měnový pár USD/JPY | RBS | Brent | Harami | IHNED | Španělsko | Asijské akcie | Delta | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Russell 2000 | Denník | Šéf Fedu | LYNX Trading | Axiory | Rozhodnutí o sazbách | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Jiné měny | Měnové riziko | Nervozita na finančních trzích | Měnová stimulace | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Bankrot Řecka | Německý akciový index DAX | Akcie Facebooku | Developed markets | Návratnost investic | Exchange | Monetární unie | Kolísání měn | Alcoa | Forexový trh | Bankovní regulace | Světová rada pro zlato (WGC) | Investiční strategie | Státní dluh | MAE | Zasedání centrálních bank | BAML | Ekonomický plán | Strach | Eurokrize | Propad cen komodit | AUDUSD | Online obchodování | Index spekulativního sentimentu | Hospodářský růst eurozóny | Úroková sazba | Praxe | Investiční výhled | Uvolňování měnových politik | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdravý rozum | JPY | Politico | Členové eurozóny | Analytický tým FXstreet.cz | Volby v Řecku | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Kurz EURSEK | Tweety Donalda Trumpa | Institut DIW | Globtrex.com | Peníze | Robert Habeck | Úspěšný trader | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | Resistence | Kabinet | IIF | Měnová opatření | Global Finance | Coinmarketcap | Flag | EURTRY | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | The New York Times | Bezpečné přístavy | Prezidentka ECB | Měnová politika Fedu | Pád měnového páru GBP/USD | Saxo Bank | Evropská měnová unie | Běžný účet platební bilance | Long obchod | Downside | Barel ropy | Přebytek ropy | Stochastický | Palladium | Makléři | Představitelé ECB | Ropa WTI | Vzácné kovy | Slippage | Fixed Fraction (FF) | Zájem obchodníků | Vyšší úrokové sazby | Alaska Air Group | Bankovní rada ČNB | Jim Yong Kim | Bankovní domy | Akcie v EU | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Růst akciových trhů | Kurz eura k dolaru | Dobrý obchodník | Čínská banka | Evropské burzy | CSI300 | Valná hromada | AAL.US | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | USD/BRL | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Analyzování | Býčí divergence | Finanční komentátor | Cestování | Covid | Investiční horizont | Paulson & Co. | Odliv kapitálu | Swissquote | Bond | Broker | Meta Trader | Záchranný fond | Rozhodnutí britské centrální banky | Magnát | Posílení koruny | Kč/USD | USD | Plynovod Nord Stream 1 | Export | Německé HDP | Otřesy na finančních trzích | Dluhopisový index | Index FTSE MIB | Britský akciový index FTSE 100 | Technická analýza | Macquarie | Globální ekonomiky | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Rozhodnutí ECB o sazbách | GBP/JPY | Americká ropa WTI | Nabídka | Slabý ekonomický růst | App Store | Plány | Energetická společnost | Na burze | Kurz dolaru online | Riziková averze | Nízké úrokové sazby | Měnové války | Italský premiér | Evropský systém centrálních bank | Akcie Avastu | Zavedení eura | Trh s ropou | AUD/JPY | Ekonomická aktivita | Regulace | Estcoin | Maďarsko | Lídři G20 | Bridgewater | Garance | Exekuce | Očkování proti covidu-19 | J.P. Morgan Asset Management | Alpari | Split | Klimatické změny | Litva | Tovární objednávky | Pokles kurzu | Hypotéky v Česku | Fitch Ratings | Měny na forexu | Swapy | Sociální sítě | Ruský prezident | P.A. | Giuseppe Conte | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Dopady obchodní války | Euroval | Panevropský akciový index | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Zpomalování ekonomiky | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Patria Online | Dovoz | Caterpillar | Next Finance | Obchodování na finančních trzích | Pohyb na devizových trzích | Aktuální kurzy | Finanční nástroje | Penzijní fondy | Nikkei | Uhelné elektrárny | Nominální hodnota | Pro tradery | 1 milion | USD EUR | Fincentrum | Výrobní ceny | CISCO | EUR/NOK | Světová finanční krize | Nemovitostní fondy | Tržní reakce | Světový obchod | Venture Capital | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Kurz jüanu | EUR/CZK | Vybírání zisků | Krátká pozice | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Válka na Ukrajině | Průmyslová výroba v Německu | Euforie | Finančník | Der Spiegel | Makrodata | Akciové indexy | Fiskální pravidla | Tesla Elon Musk | Investoři | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Kurz dolaru vývoj | Online nakupování | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Tiff Macklem | Očkování proti covidu | B/E | Evropská měna | Jeff Bezos | Představitel ECB | Prezident ECB | Inflační čísla | Kurz japonského jenu | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Index PPI | Euro Stoxx 50 | MSCI Emerging Markets | Západní sankce | Tranše | ČSOB Finanční trhy | Jádrový index | AOS Bratislava | Zisk | Dovoz ropy | Statistický úřad Eurostat | Credit Agricole SA | Volatility | APA | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Mezibankovní trh | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Průmyslové objednávky | DAX30 | Kurzu měn | Online FX zpravodajství | Finanční instituce | Důvěra investorů | Index KOSPI | Bank of England | Forward guidance | Fannie Mae | Minimální mzda | CAC 40 | Britský premiér | Uložení peněz | Volatilita na trzích | VIG | Ministerstvo obchodu | WSJ | Prezident | Xetra | AT&T | Alaska Air Group (ALK.US) | Zápis z posledního zasedání | Energetický gigant | Makroekonomický kalendář | Britské akcie | Commodity futures trading | Úsporný tarif | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Úvěrové krize | Forex analýzy | Krize 2008 | Scoach | Makrokalendář | Cena mědi | Raytheon | Oslabení měny | Ropné společnosti | Zprávy z Řecka | Finanční domy | Ekonomika Číny | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Inflace v eurozóně | Technická analýza EUR/USD | Budoucnost eura | Analýzy | Swissquote Research | Jednotné měny | PMI pro sektor | Frankfurtský DAX | Přeprodaný trh | Hlavní úroková sazba | Investiční | Vývoj měnového páru | Zasedání Evropské centrální banky | Průzkum | Invesco | IEA | Demokraté | Německý DAX | Il Sole 24 Ore | Den D | Brusel | Patria | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Zpomalování světové ekonomiky | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | Open range | Solární energie | Vývoj kurzu USD/EUR | TRY | Rothschild | Úrok | Primární nabídky mincí | Easing | US500 | Evropské ekonomiky | Obchodní příležitost | Les Echos | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Fiskální rok | Koupit akcie | Index Nikkei | P/E | Spike | Zpráva | EUR/AUD | Bohatý | Loonie | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Události roku | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Ekonomické dopady | Janet Yellenová | Huawei | Kybernetické měny | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | TradingFloor.com | Konzistence | Warren Buffett | S&P | Oslabování dolaru | Česká měna | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Růst výnosů | WGC | Zasedání Fedu | Objem intervencí | Aktuální obchodní příležitosti | Tisková konference ECB | Brexit bez dohody | Libra k americkému dolaru | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | Vývoj akcií | Management | GBP | Rekordní hodnoty | Bossa.cz | Thyssenkrupp | Posilování eura | Obchodní týden | Admiral Markets | ZEW | XM | Walmart | Zasedání OPEC | Centrální banky | České firmy | GBP/CAD | GAAP | Japonská vláda | Pákový efekt | Alert | Eurostat | Omer Esiner | Evropské trhy | S/R zóna | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Růst amerických výnosů | Týdenní shrnutí | Dolary | Akcie v Asii | TLTRO III | Růst inflace | Výroční zpráva | Ekonomická teorie | Turecká lira | Soros Fund Management | Britský ministr financí | Averze k riziku | Německé firmy | Investiční banka | Prognózy ČNB | Výnosové křivky | Americký maloobchod | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Akcie roku | Praha | Ceny ropy | Makro data | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Výrobce léků | Akcie v Evropě | Columbia Threadneedle | Evropské akcie | Silný růst | Saxo PrivatBank | Evropská dluhová krize | NATO | Elektromobily | Institut Ifo | Binární opce Miroslav Kadlec | Cena ropy brent | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Berenberg Bank | Zadlužování | Nordea | Tapering | iFX | Index cen domů | Medvědí divergence | Angela Merkelová | François Villeroy de Galhau | LMAX | West Texas Intermediate | Technická situace | Program nákupu aktiv | Intradenní obchodování | PEG | Nástroj | eTrader | Výsledky | Míra | Jefferies | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Hodnota kybernetické měny | Dění na finančních trzích | EURCZK | Index pařížské burzy | Výhled pro EUR/USD | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | Firma Apple | Hedgeové fondy | DailyFX | Sazby centrálních bank | Ministři financí | Inflační tlaky | Kurz EUR/USD | S/R hladiny | Minulá výkonnost | Currency FX | Digitální měny | Broadening formace | Cena ropy WTI | Bank of America | HDP USA | TIM | Kurz dolaru graf | Komoditní měny | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Silný dolar | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Retracement | American Airlines | Koruna | Finanční služby | Cukr | Commodity Futures Trading Commission | Měny rozvíjejících se ekonomik | ERM-2 | Včerejší obchodování | Zůstatek | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Francie | S&P 500 | Panevropský index STOXX 600 | OPEC+ | Kurz dolaru | Plyn v rublech | Analytik TopForex | Sazby ČNB | BHS | Objem | Propad | Evropský stabilizační mechanismus | Očekávání investorů | Hlavní měny | Obavy z recese | Halifax | Index podnikatelské nálady ISM | Trigger | Vrtulníkové peníze | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Perpetuum mobile | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | AUD/CAD | Údaje | HDP eurozóny | Klima | Bid | Deprese | Šéfové států | Exxon Mobil | Vývoj EUR/USD | Zemní plyn | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Investice do kryptoměn | xStation | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | Čínské ministerstvo obchodu | Devizový kurz | Alibaba | Trendová čára | Bernstein Bank | Ekonomická předpověď | US dollar | Regulátor | Průzkumy | Nomura | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | RMB | Forex forex | Převodník měn | Videokonference | Devizové kurzy | Televize CNBC | Ask | Průmyslová výroba | Pevný kurz | Zájem o dluhopisy | Aussie | Pfizer | Snížit emise | Britské libry | Sázka | Obchodování s akciemi | Situace v eurozóně | AFP | Emise skleníkových plynů | Likérka Stock | Cena eura | Rozpočtový rámec | Hloubka trhu | Deficit | NYSE Euronext | Dopady pandemie na ekonomiku | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Instrument | Reakce trhu | Akciový růst | FRA | CFDs | Finanční regulace | Investiční firmy | Maďarský forint | Cenová hladina | Bankéř | Ropa Brent | Fibonacci retracement | ING Global Markets Research | Hrubý domácí produkt | Hypotéky | Upgrade | Opce | Lukáš Kovanda | Zasedání Bank of Canada | Miroslav Kadlec | Evropa | Nákup eura | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | OPEC | Short | Ekonomické události | ČNB Tomáš Holub | Ukrajina | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | CAD/JPY | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Firemní dluhopisy | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Vývoj úrokových sazeb | Cenný papír | Stanovení ceny | Maloobchod | Americká centrální banka | Axe Capital | Zveřejněná data | Earnings | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Směnný kurz eura | Index volatility | Dnešní růst | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | ForexLive | Britský FTSE 100 | Chudé země | Silnější dolar | Technické analýzy | Euroskupina | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Růst eura | Rostoucí trend | Směnárny | High | Finanční krize | Stock market | Euro dnes | Evropský bankovní úřad (EBA) | Obchodní strategie | Stimulační program | Index spotřebitelské důvěry | Předčasné parlamentní volby | GBPUSD | X-Trade | Předpovědi krize | Akcie Komerční banky | Ekonomická situace | GBP/AUD | Rakousko | Česká koruna | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | USDCAD | Guvernér banky | Americký dolarový index | Klíčové události ve světě | Platby za plyn | Instituce | Turecko | Bank of Japan | Infineon Technologies | Setkání centrálních bankéřů | OECD | Čínský akciový index | Podnikatelská důvěra | Investiční společnost | Vývoj akciového indexu S&P 500 | FAANG | G10 | Dnešní fundamenty | Foreign Exchange | Brokers | Libra vůči dolaru | Reálný účet | Americké akcie | Profit Target | Měnový trh | BBC | Czech Fund | Kurzy středoevropských měn | Britská měna | Řecká krize | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | GBPCHF | Obchodní rozhovory | Denní rozpětí | Spot | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | CHF EUR | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Obchodování s korunou | Vývoj indexu volatility | ex | Evropská ekonomika | Rozpočtový deficit | Naše ekonomika | Zvýšení úrokových sazeb | Zvýšená volatilita | Index japonského jenu | Trh | Dividendový výnos | Komise | BK Asset Management | List Financial Times | Offshore | Erste Bank | Těžba ropy | Správce portfolia | Primární nabídky mincí (ICO) | Otočení trendu | Měnová autorita | Marine Le Penová | Fed | Kurz dolar | Zahraniční obchod | Tempo očkování | Investování s LYNX | Bailout | Korekce | Světové ekonomické fórum | Rubl | Nákup dolaru | Evropská solidarita | Země EU | Dividendové akcie | Závislosti na Číně | Stavební povolenky | Španělská ekonomika | FRA40 | Buffett | Money management | Největší ekonomika světa | Volby v USA | Kurz forintu | Guvernér | Finanční společnosti | Downtrend | Pavel Šafařík | Krize eurozóny | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Kanada | Automobilový průmysl | CME Group | Ekonomický a strategický výzkum | IronFX | Volby v Británii | Luis De Guindos | BayernLB | Technické indikátory | Fiskální stimuly | Posílení dolaru | Volná pracovní místa | Stock | Americké zásoby ropy | Dolar vůči jenu | Barclays | Růst spotřebitelských cen | Firemní investice | Tempus | Měna Bitcoin | Snap (SNAP.US) | Obchodní systém | GBP/NZD | Rating | Dezinflace | Velké banky | Agentura S&P | Prezident Joe Biden | SNB | Microsoft | Wells Fargo | USD/CHF | Příležitosti | Pravidla EU | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Nejistota | Unijní země | Hodnota všech kryptoměn | Repo operace | Úrokové sazby centrálních bank | Inflační vývoj | Forwardy | CME | Commission | Spotřebitelská inflace | Bitstamp | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Sell | Demokratické strany | Slabší kurz libry | Pohyby na finančních trzích | Standard Chartered | Long pozice | Evropský automobilový průmysl | LYNX webinář | Kurz dolarů | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Vývoj eura | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Mexické peso | ADP report zaměstnanosti | Spolková vláda | ECB dnes | Penzijní fond | Antony Blinken | Forward | Futures na DAX | Standard & Poor's (S&P) | Rizikovější aktiva | Hlavy států | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Měnová politika eurozóny | Evropská banka | Objem obchodů | Range | CFTC | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Kurzový vývoj | ForexFactory.com | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Klíčová rizika | Rizikové investice | Riksbank | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Intraday | Exxon | Výchylky v kapitálových tocích | Devizové intervence | Řízení rizika | NYMEX | Pokladniční poukázka | Polský zlotý | Německá vláda | Tržní sentiment | Apreciace | QE | Měnové otázky | Útok na Ukrajinu | Ranní zpráva z akciového trhu | Měny&Sazby | Kurzový závazek | Bankovky | LYNX | Bund | Německý Ifo index | Největší kryptoměna | Donald Trump | IMFC | Dopady na euro | Čistý zisk | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Patrik Urban | Jádrová inflace | Twitter | Dluh Řecka | Fluktuace | Krach | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | New York Stock Exchange | Margin call | Společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Janis Varufakis | Spotová cena | Sinopec | Další růst | Obchodovat forex | Výsledky bank | Unijní ministři | LIBOR | Eurobondy | Aukce | Devizové trhy | USDCZK | Ekonomové | Forwardový kurz | Inflace v ČR | Index německých akcií | Podnikatelé | UFX | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Globální index | Rizikovější investice | Kurz české měny | Šéfka Fedu | Grafy | Azure | Nízká volatilita | Status bezpečného přístavu | US akcie | Komodita | Revize výhledu | Směnný kurz | WirtschaftsWoche | Zahraniční investice | CZK | WeWork | Reuters | Obchodníci | Česká republika | Premiér Mario Draghi | EUR/HUF | Společnost XTB | Baidu | Obchodní zásoby | Chevron | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Daňový ráj | Letecká společnost | Vývoj USD | Depozitní sazba | Advisors Asset Management | Ruský plyn | Výrobní aktivita | Akciový index Dow Jones | Milánská burza | Currency trading | Obchodní partner | Overbalance | Rolování | Euronext | Předseda | Analytici | Kurz CZK | Finanční trhy dnes | Fiskální pakt | BNP | Kurz koruny | Světové měny | Fincentrum Hypoindex | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Ripple | CARA | J&T | Situace | Traders | Equity | Rates | VaR | Důvěra v eurozóně | DPA | Evropská unie | Akciové alokace | Politická krize | Příkaz | Obchodování na zámořských trzích | Ekonomiky | Steen Jakobsen | Očekávaná rezignace | Štěpán Hájek | Zpomalení globální ekonomiky | Organizace ADP | Záporné sazby | Dlouhodobé investice | Stagnace | Rozpočet | Evropské banky | Negativní dopad | Apple | Ukrajinské krize | Libra | Kurz ECB | xPartners | Zprávy z ekonomiky | Opatření centrálních bank | Australská měna | Kurz eura vůči dolaru | CFD | Vláda ČR | Guvernér Fedu | Kasino | Open | Nezávislost centrální banky | US100 | Zvýšení základní sazby | Financovat | Příprava | Řecko | BRICS | Rostoucí náklady | Platební bilance | AT&T (T.US) | Jen Psakiová | Německá centrální banka | Federal Reserve | Nálada na dluhopisových trzích | Alibaba Group | Přímé zahraniční investice | Pokles akcií o 30 % | Úroky | Severomořská ropa | Plodiny | Indexy PMI | Akce centrálních bank | Ranní nadhoz | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Intradenní výhled | Napětí na finančních trzích | ING | Dlouhodobý support | Ceny komodit | Rezervy bank | Silný trh | Nákup akcií | Air | Použití eura | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Akcie dnes | Globální rizika | MetaTrader 4 | Aktivum | Ceny akcií | Merrill Lynch | FTSE | Fond | Přenos | S&P500 | Royal Bank of Scotland | EBay | Virtuální mince | Stablecoin | Americký dolar | Čínská ekonomika | Euro vůči dolaru | Ceny | Švédsko | Futures kontrakty | Koruna dnes | Technologie | MetaTrader 5 | Ekonomické údaje | ČNB | Rizika | Wall Street | Vládní koalice | Agentura Bloomberg | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | USD/CZK | Pokles | Italský premiér Mario Draghi | Operace Twist | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Snižování úrokových sazeb | Kurzy | Margin | Výše úrokových sazeb | XTB Akademie | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | CHF/JPY | Americké společnosti | Finančnictví | Druhá největší kryptoměna | Blue chips | Nejobchodovanější měny | Hlavní index německé burzy | Konsensus | Švýcarská centrální banka | Hedge | Německá kancléřka | Pokles výnosů dluhopisů | Poplatek | Moody's | Google | Rabobank | ECB | Vývoj cen ropy | Makro | Mercedes | Tržní očekávání | Short position | Americká ekonomika | NVDA | Odpor | Obchodník | Silnější euro | Portfolio manažer | Rada guvernérů | Sazby ECB | Proticyklický kapitálový polštář | PVM | Tržby | COVID-19 | TSLA | Americký dolar vůči japonskému jenu | Politická krize v Itálii | Snížení sazeb | ISIN | Průmyslová komodita | Evropská centrální banka | Měkké komodity | Indikátor | Kurs eura | Index cen | Tým FXstreet.cz | Situace na trhu | Zvyšování úroků | Přehled kurzů | SNAP.US | Index PX | Investec | Daně | Mitsubishi | Lídři | Vyšší úrok | Close | Marketingová komunikace | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Pivot | Kryptoměna | Market Barometr | Investiční rozhodnutí | RidgeWorth Investments | Zprávy z trhů | Konec kurzového závazku | Česká ekonomika | FXCM | Institucionální investoři | Slabší euro | Momentum | Daně z příjmů | Dluhopisy | Bankovky a mince | Sázkové kanceláře | Evropský systém | Zranitelnost eurozóny | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Maloobchodní tržby | Partners | Konsenzus | Conference Board | BNP Paribas | Historické rekordy | EURIBOR | Globální ekonomika | Těžba ropy v Rusku | Cena palladia | Obchodní pozice | Vývoj inflace | Thomas Jordan | Obchodování forexu | Swap | Summit G20 | ISM | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Spiro Sovereign Strategy | Výnos desetiletých dluhopisů | Spotový kurz | Benchmarky | NBP | Situace na trhu práce | Členské země eurozóny | Ratingové agentury | Očekávání do budoucna | Společná měna | Cena zlata | Shanghai Composite | Banka pro mezinárodní vypořádání | SPAD | Světové obchodní organizace | Hedge fondy | HSBC | Pullback | CBRT | Conseq | Měnověpolitické zasedání | Ekonomiky eurozóny | Americký index S&P 500 | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Euro STOXX | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | Podílové fondy | Pojištění vkladů | RRR | Index FTSEurofirst 300 | Bull | Růst cen | Zavedení vlastní měny | Drahé kovy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Saxo | TLTRO | Cenový pohyb | Analytika | RSI | Měnová politika | Akcie Apple | Obchodujeme | SPX500 | Asset management | Alokace | Nákupy vládních dluhopisů | Býčí trh | ERA | Poptávka | Ekonomická nálada | Boston College | Statistici | IFO index | Dnes na trzích | Rozpočtový schodek | Financování | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | Růst čínské ekonomiky | ECN | Ursula von der Leyenová | Fitch | Historická minima | Slušný zisk | Finance | Čína | IPO WeWork | Stres | Měnový index | ECB rozhodnutí o sazbách | Americká lehká ropa | Turecké liry | Konfluence | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Pierre Moscovici | Růst úroků | Oslabení japonského jenu | AUD kurz | Úrokový diferenciál | USDJPY | Makroekonomické data | Akcie Starbucks | Inflační očekávání | Osobní výdaje | Investiční poradenství | Index pražské burzy PX | Výsledek zahraničního obchodu | Volatilní trh | GfK | Flash news webinář | Zasedání Bank of England | Patrik Mackových | Ekonomická setkání | Případ Ondřej Hartman | Globální trhy | Pokles akcií | Cizí měny | EURGBP | Investiční soutěž | FT | ECB Christine Lagardeová | SSI | Vydávání dluhopisů | Zprávy z Fedu | Jedno euro | Růst produktivity | Bulharsko | Obchodování na akciových trzích | Investor | Recesia | Americké akciové trhy | Obchodovat | Korelace měn | Měnové trhy | Bookmakeři | Analytik J&T Banky | Reporty | Zvýšení inflace | Ekonomická data z USA | Výkyvy na finančních trzích | Parita | Dluhová krize | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Nové rekordy | Akcie TSLA | Kurz měny | Posílení eura | Nárůst výnosů | Technologický Nasdaq | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | Odhodlání | Stavební výroba | WTI | Standard & Poor's 500 | Resistance | Oživení eurozóny | Sociální trading | Bod | Obchodování dolaru | Hrubý domácí produkt Německa | AAL | Shares | Investiční výdaje | RBNZ | PRIBOR | Paládium | Pokladniční poukázky | Spready | Reserve Bank of Australia | MIFID | Obchodování s měnami | Klouzavý průměr | Bloomberg Economics | Světové události | Produktivita práce | Trading | Americká měna | Nord Stream | EMU | FINMA | Peter Bukov | Neue Osnabrücker Zeitung | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Payrolls | Kapitálové trhy | ITA40 | Bankéři | Globtrex | Uhlí | Sázet | LES | Cena ropy | Šance | Quantitative easing (QE) | Oživení ekonomiky eurozóny | Inflace | Měnové kurzy | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | Forexový obchodník | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | ROCE | Domácí měna | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Investor George Soros | Státy EU | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Tisková konference Fedu | Bill Gates | Kurz USD | Důvěra v Německu | Alphabet | Zkušenosti | Index PMI | Investoři do komodit | Emmanuel Macron | Firma | Asset alokace | Plán obnovy po pandemii | Signály | I-Trader | Spotřební daně | Lira | Devizový trh | Vývoj kurzu EUR/USD | USA a Čína | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Erste | Ekonomická rizika | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Ceny zeleniny | Giuseppe Sersale | Travelers (TRV.US) | Pracovní trh | Kalendář ekonomických událostí | Michal Stupavský | Deutsche Bank | RUB | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | Unicredit | Realizovat zisk | Bývalý šéf | Pokles výnosů | Ekonomka | Polská měna | Bank of America Global Research | Optimismus | Snížení spotřební daně | Facebook | Rozhodování | Fiskální balíček | Cena ropy klesá | Hliník | Obchodování ropy | BH Securities | Vývoj indexu S&P 500 | Krize v eurozóně | Profit-Target | Francouzský CAC 40 | Akcie Tesla Motors | Pohyby eura | Dolar | Reserve Bank of New Zealand | Binární opce | Debata | European Stability Mechanism | Důležité fundamenty | Atraktivita amerického dolaru | Prezident USA | Měď | Burzovní debut | Ekonomický institut | Euro | Evropská investiční banka | Bezpečné dluhopisy | ANZ | Ministři financí eurozóny | Rozvíjející se trhy | Akcie na pražské burze | Yield | AUD | Byznys | Exchange Traded Funds | Podnikatelská aktivita v Británii | Oscilátor RSI | Agentura DPA | Breakout Trader | Akcie na Wall Street | Nálada na globálních trzích | Obchodování forex | Spekulace na pokles | Pegas Nonwovens | Risk | Predikce | Fibo | Plynárenský gigant | Americké firmy | DG | Kurz franku | Světová obchodní organizace (WTO) | Kypr | Citigroup | Matthias Müller | Softbank | Rozkolísanost trhu | Christine Lagarde | Index VIX | Hospodářství | Výnos desetiletého německého dluhopisu | MIB | Čínský export | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Zastavení dodávek | Měnový stratég | EV | Inflační cíle | Jednotná měna | EBITDA | Kamil Bednář | Obchod | Mezinárodní banky | Růst ekonomiky | Vývoj kurzu eura | Obchodní aktivita | Vývoj na akciových trzích | Program OMT | Měny zemí G-10 | Labouristická strana | Majors | Hlavní ekonomka | Oddělení forexu | Čínská měna | Market Maker | Intermediate | Bollingerova pásma | Kommersant | Asijské akcie dnes | Globální akciový index | Rada ČNB | EU | Ekonomická krize | Ekonomická expanze | Zasedání ECB | Credit Suisse | Měna euro | Philip Lowe | Portfolia | Tesla | Akciové portfolio | Převis | Obchodní nastavení | Conseq Investment Management | Kurz domácí měny | Expert | Koronavirové krize | Energetické firmy | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Theresa May | Úřad pro energetické informace | Recese | Index strachu | Kazuo Ueda | Úrokové sazby ČNB | Hodnota indexu | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | Dollar forex | Vyhlídky eurozóny | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Virtuální měny | Alokace aktiv | Měnová politika ČNB | CZK/EUR | NZDUSD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Migrační krize | Digitalizace | Hargreaves Lansdown | BIS | Výrobní index | Index německé burzy | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Miliardy | Spekulace | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Komerční banka | Americké burzy | Snížení úroků | Daňové reformy | Know-how | Frank | Ministři | EUR/SEK | ERM | Změna politiky | Matěj Široký | Pin Bar | Kurz eura | David Cameron | Objem investic | Dnešní zpráva | Helicopter money | Swapová křivka | Vystoupení z EU | Silné euro | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Cena Brentu | WTI ropa | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Americké indexy | Unipetrol | Ceny potravin | Politická nejistota | Investiční instrumenty | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Základní sazby | Italský plán obnovy po pandemii | KBC | Japonský premiér | Úspěchy | NEST | Averze vůči riziku | Forex AOS | Prezident Donald Trump | USDCHF | Prodeje existujících domů | CySEC | Multi-Asset obchodování | Kancléřka Angela Merkelová | Dodávky zemního plynu | Sterling | Šéfka ECB | Investování | STAR | OSN | Soud | Panika | Komunita | Euro posiluje | Blockchain | Ben Broadbent | Intradenní obchodník | Kanadský dolar | Politické riziko | Agentura Fitch | Předpovědi | Společnost Microsoft | Meziroční inflace | Bondy | Mince | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Ministr financí | Trend | EUR/NZD | Ticker | Střadatelé | Western Union | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Global Markets Research | Dow Jones Industrial | Plán obnovy | Růst eurozóny | USOil | Oslabení | Časový rámec | Italský plán obnovy | Míra inflace | Fundamentální data | Platforma | Měnová politika ECB | Akcie energetických společností | Likvidní trh | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Průmyslová výroba v eurozóně | Náklady na úvěry | USD/RUB | Ekonomický výhled | TradingView | Snížení emisí | Nařízení | Odchod z eurozóny | HDP Francie | Míra nejistoty | SWIFT | WP | Jak obchodovat | Schodek | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Mizuho | M2 | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Tržní aktuality | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Odklon od dolaru | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Japonská měna | Gold | Guvernér centrální banky | Výzkumná společnost | Oslabování libry | Průmysl | Volatilní obchodování | Centrální bankéři | Obchodování měnových párů | Makroekonomické strategie | Akciové futures | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Odkup akcií | Úvěrový rating | Bilance ECB | Bankovnictví | Trim Broker | USD index | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Break-Even | Zpracovatelský průmysl | Kurz britská libra | Statistika | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Fixed Ratio (FR) | Akciové trhy | Kurzy měn | České dluhopisy | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | Europoslanci | Obchodní bilance | Úsilí | Viceprezident ECB | Černé zlato | Bankovní unie | Balíček na ochranu ekonomiky | APP | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Bankovní rada | Banka | Western Union Business Solutions | Komoditní index | Euro Stoxx 600 | Macron | Klíčový support | Pandemie | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | GLE | Dnešní finanční trhy | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Bonusy | Intesa Sanpaolo | Ruská vláda | Klid | Aktiva | Poskytování úvěrů | Ekonomické krize | Použití finanční páky | CHF JPY | Tržní cena | Vývoj finančních trhů | Zasedání centrální banky | Výprodej | Euro/Americký dolar | Hlavní index německých akcií | Index německých akcií DAX | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Výnosy z dluhopisů | Business | Schwab | IHS Economics | Brown Brothers Harriman | Indikátory | US dolar | Růst cen akcií | Zdanění | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Jak obchodovat forex | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Index euro | Poptávka investorů | Keystone XL | Brexitová sága | Peněžní trh | Ondřej Hartman forex | Program kvantitativního uvolňování | Růst měn | Vývoj kurzu | Inovace | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | Cílová cena | Dolar vývoj | | Pochybnosti | Danske Bank | Westpac | Členské země | Trinity | Klimatický summit | Zisky firem | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Britské referendum | Hnutí pěti hvězd | Sentiment | Síla měn | Order | Short pozice | Tisknout peníze | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Největší pokles | Politika | Europe 1 | Profesionální investoři | Commodity futures | Riziková aktiva | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Nová stimulační opatření | LYNX WhatsApp | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Federal Funds Rate | European Central Bank | Investiční ředitel | Indikátor MACD | Tier 1 | ECOFIN | Forex obchodování | Jak investovat | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Oslabování eura | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Hnutí pěti hvězd (M5S) | Makroekonomická data | Ziskový obchod | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Investment Banking | Citibank | Pomoc firmám | Zasedání FED | Burzovní obchodování | Double bottom | Spotřebitelská důvěra v Německu | Objemy obchodů | Kurz NZD | George Soros | SaxoTrader | Nálada | Geopolitická rizika | Obchodování eura | Indie | J&T Banka | ForexFactory | Měnové páry | Obchodní spor | Scotia Capital | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Centrální bankéř | Aktuální Price Action | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Index německé burzy DAX | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Index FTSEMIB | WTO | Výrobní index PMI | Roadshow | Úroková sazba ECB | Pandemický program | SYRIZA | Soukromí zaměstnavatelé | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Fitch rating | Fyzický trh s ropou | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | Timeframe | Jan Kovalovský | České akcie | ESM | Kurzotvorná informace | Obchodování měn | Volume | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Obchodní účet | Deriváty | Ethereum | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | Economist | Hry | Akciový index DAX | Seminář | Akcie Micron | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Krátkodobé dluhopisy | Index Hang Seng | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Sentix index | Bloomberg Intelligence | PayPal | Bankovní krize | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Stephen Poloz | Federal Open Market Committee | Zlaté rezervy | Americká centrální banka FED | GM | Rezignace italského premiéra | Cyrrus | Cenové rozpětí | Expanze | Zklamání investorů | Počet zemí s eurem | X-Trade Brokers | eBook | Index DJIA | Insider | Německý přebytek běžného účtu | Největší ekonomika | Mojmír Hampl | Anthilia Capital | Fibonacci | Hospodářský cyklus | Prodejní signál | General Motors | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Kalendář makroekonomických dat | Poptávka po dolaru | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | AAPL | Financial Times | Chop | Tesla Motors | USD za barel | Nikkei 225 | CAD | Spread | Bankovní fond | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Bankrot | New York | BinckBank | Swing | Analytik finančních trhů | Krize | Bernstein | Obligace | Pád akcií | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Rublové účty | Depozitní sazba ECB | Intervence na forexovém trhu | Epidemie koronaviru | Napětí ve světovém obchodě | Ekonomické zprávy | Risk Off | Ukrajinská krize | Situace na trzích | IBEX | AOS | Zlatý důl | Exotické měny | EURCHF | G20 | Currencies | Míra inflace v eurozóně | CEO | Oslabení dolaru | Kurz libry | Akcie roku 2019 | Krize v Itálii | Meziroční míra inflace v eurozóně | Komentátor | Evropská rada | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Income Fund | Vývoj ceny ropy | Sazby | Mezibankovní | Akcie Tesla | Index ekonomické aktivity | Ředitelka | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Devizové rezervy | České vlády | Sázky na pokles | DIHK | Cíle | Hypoindex | John Hardy | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | LTRO | Index MSCI | Zadlužené Řecko | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Exponenciální klouzavý průměr | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Dnes na světových trzích | Žádosti o podporu | Nabídka a poptávka | Investice do zlata | Reinvestice | OIL.WTI | Porsche | Rozhovor | Dlouhá pozice | Wall Street výsledky | Transakce | Švýcarské banky | Dnešní údaje | INO.com | Měny | Obchodní jednání | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Slovensko | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Rozjednané prodeje domů | Instant Trading EU | Trade Brokers | Zpravodajství | Nákup EUR | Dmitrij Peskov | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Světové trhy | Tradeři | Úrokové sazby | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Hřivna | Dividendy | Session | Měna | Ondřej Hartman trader | Dodávky plynu | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Break/Even | Ropa dnes | Německé banky | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Gary Shilling | MSCI | EUR/CHF | Hodnota bitcoinu | Thomson Reuters | Snap | Výnosy | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Inside | Euro finance | Obchodování na burze | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | FOMC | JPMorgan | Akcie Erste Bank | Apple (AAPL) | Prezident Evropské centrální banky | Data z Německa | Risk On | Trade | Regionální měny | Eni | Optimismus na trhu | Globální finanční trhy | Klíčová rezistence | EFSF | Patria.cz | Carry trades | Stav ekonomiky | Nákupní signál | ABN Amro | EIA | Americké akciové indexy | Mt. Gox | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | IPO | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Akcionář | Fixní kurz | Brazilský real | Obchodní den | Pád Lehman Brothers | Makroekonomické události | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Digitální měna | Carige | S/R zóny | Flash news | Předstihové indikátory | Západoevropské akcie | State Street | Britská vláda | EPS | Trading příležitosti | ADP | Gazprombank | Repo sazba | Strategy Research | Přijetí eura | Short squeeze | Equity Trader | DAX 30 | Významná ekonomická setkání | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Ekonomický cyklus | Burzovní rozcvička | Starwood Hotels & Resorts | CNY | Člen bankovní rady | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Hlediska technické analýzy | Společnost | Wolfgang Schäuble | Italská ekonomika | Kurz koruny vůči euru | Likvidní | Firma McDonald's | PinBar | Sázky | Ministr hospodářství | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Obchodujte | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Allergan | Swiss National Bank | BlackRock | Manipulace s měnovým kurzem | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Burzovní zpravodajství | Kurz dolaru směnárny | BMW | Cena akcií | Bezpečné měny | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | ASX | BBVA | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Nový Zéland | Akcie Amazon | Bezpečný dolar | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Ztráty | Lehman Brothers | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Dluhopis | DIW | Vývoj meziroční jádrové inflace | Gap | Ceny pohonných hmot | Úrokové swapy | Slabý růst ekonomiky | VIX | EverBank Wealth Management | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Obchodování EUR/USD | Česká národní banka | Objem obchodování | Primární trh | Dopad na finanční trhy | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Příjmy | Nejistoty na trzích | Vývoj amerického dolaru | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Domácí měny | Newedge Strategy | Měnový výbor | Propad cen ropy | BOSSA | Daň z mimořádných zisků | Linie podpory | Ondřej Hartman trading | Fúze | Overweight | Index | Akciový trh | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Pipy | Rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů | Praktické tipy | Merkelová | Infineon | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Odpůrci eura | Měnové stimulace | Bohatství | PMI pro sektor služeb | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Pokles německé ekonomiky | S&P Dow Jones Indices | ČTK | Vyjednávání o brexitu | Engulfing | Kurz euro | ISM index | Kurs EUR | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Option trade | Hospodářská rizika | Daniel Gladiš | Zápis z Fedu | Zisk na akcii | Dnešní zprávy | Wells Fargo Securities | Šíření nákazy | Long Term | Index amerického dolaru | Představitelé G20 | Investiční doporučení | High Frequency Economics | Státní kasa | Snížit úrokové sazby | Opatření ECB | Koronavirus | ALK.US | Target | Výprodeje dluhopisů | Analýza | RDSA | Il Sole 24 | Obchodovat s akciemi | La Repubblica | Index eura | Put | Kathimerini | GLE.FR | TLTRO4 | Země eurozóny | Okénko trhu | Lloyds Bank | Holubice | Ondřej Hartman | Poradenství | Société Générale | Světové akciové trhy | Fluktuace měnových kurzů | Online zprávy | Forexové obchody | Program nákupů dluhopisů | Evropské vlády | Volby ve Španělsku | Stav americké ekonomiky | Instrumenty | Ministr obchodu | Obchodní komora | Produkce ropy | Režim forexových intervencí | Zátěžové testy bank | KUSAMA | Hospodářský růst v Evropě | Axiory Europe | Německý ústavní soud | Market alert | Vývoj cen komodit | Stimul | Tempus Consulting | Euro vůči americkému dolaru | Nízká inflace | Kolísání trhu | Rezistence | Spuštění měny | Lidovci | Růst kurzu eura | BrandZ | Evropská průmyslová produkce | Kurz eura dnes | Online trader | Boris Schlossberg | Radikální změny | Základní úroková sazba | Poptávka po ropě | Průmyslový index Dow Jones | Ekonomický indikátor | FX Strategy | Roadshow Bernstein Bank | Obchodování na forexových trzích | Šinzó Abe | Grexit | Ropné vrty | Nákup aktiv | City | ISTAT | Posílení | CNBC | Denní obchodování | Největší banky | Rovnovážný kurz | Spotová volatilita | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Měny v regionu | Otevřené podílové fondy | Londýnská City | Spinning Top | Markit | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Dollar Index | Obavy z brexitu | EURUSD | Index SPX | Depreciace | O2 | Inside Bar | Primární trh dluhopisů | Trendový indikátor | ČSOB | NFP | Béžová kniha | Kurzy akcií | Unie | Ekonomika USA | Nasdaq Composite | Železná ruda | Vysoké úrokové sazby | Zasedání FOMC | Trpělivost | Time frame | Investovat | Obchodní napětí | NFP report | Komoditní | Spekulativní investoři | Hedžovat | Barclays Capital | Norsko | Investoři na trzích | Roubini | Marketscope | Šíření nákazy COVID-19 | Ekonomický růst | Praní špinavých peněz | Supporty a rezistence | Obchodní dohoda | Výkonnost fondů | M5S | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Šéf švýcarské centrální banky | ECU | Anthilia | Země G20 | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | PVM Oil Associates | ADR | Institut ZEW | Dobré výsledky | FTSEurofirst 300 | Akciové burzy | Demise | Klidné obchodování | UBS | Vývoj libry | České koruny | Obchodní dohoda s Čínou | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Makléřské společnosti | Lobbistické skupiny | Předpověď | Summit G7 | DJIA | S&P/ASX 200 | Konec roku | Mluvčí Bílého domu | Výkonnost | Baker Hughes | Obchodní války | Řecké volby | Flat | Kurz koruny k euru | Technologické společnosti | Forexové trhy | Automobilky | Snižování sazeb | CitiFX | Carry trade | Ukrajinská hřivna | Intervence ČNB | Guvernéři centrálních bank | Přehled | Plyn | Intradenní analýza | Kontraindikátor SSI | Propad akcií | Futures | FXstreet.cz | Evropský statistický úřad Eurostat | Osobní příjem | Investiční výzkum | Italská vláda | William Hill | Parlamentní volby | Nemovitosti | CHF | Odchod z EU | Overbought | Futures trhy | Obchody | Akcie v západní Evropě | Prezident Trump | Podpora | Vývoj eurodolaru | Boris Johnson | Index CPI | Agentura APA | Americký HDP | Akciový index | Klesající tendence | Euro k dolaru | Zlepšení | Německý rozpočet | Dow (DOW.US) | Maloobchodní prodeje | JDE | Destatis | Očekávání trhu | Ekonomie | Zahraniční forex | Prognóza ČNB | Portugalsko | Spotřebitelské ceny | Globální akcie | Online webináře | Propad trhů | Ceny lithia | Novozélandský dolar | Vývoj kolem brexitu | Makléř | Akcie ve Spojených státech | Haruhiko Kuroda | Státní dluhopisy | CL | Index nákupních manažerů (PMI) | Zadlužení | xStation5 | Německo | Japonská centrální banka | Currencies trading | Hlavní ekonom | MT4 | Kartel OPEC | Setkání G20 | Varšava | Fed fund futures | Zavedení dovozních cel | Forex zpravodajství | Akciový index Nikkei | EURAUD | AAA | Vice | Emerging markets | Bithumb | Mluvčí Kremlu | Americký ministr zahraničí | Mezinárodní měny | DOW.US | Farmaceutické akcie | Kurz švýcarského franku | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Zprávy a události | Ceny v eurozóně | UFX.com | Závislost | Pozice | TopForex | Index technologického trhu Nasdaq | XTB | Uptrend | Pád dolaru | Splatnost | Portfolio manager | Vzdělávací webináře | Dlouhodobý investor | Protiruské sankce | INSEE | Pšenice | Zpřísňováním měnové politiky | Vývoj ropy | Sektor služeb | FXstreet | Velcí hráči | Börsen-Zeitung | Ruská centrální banka | Le Penová | Italský premiér Giuseppe Conte | Podnikatelská aktivita | Riziko | Šéf banky | Platina | Vývoj ceny | Newedge | FinWeb | Expirace | Slabý trend | Čínský akciový index Shanghai Composite | Hang Seng | Index amerických akcií | Dluhopisový trh | EK | Sazby beze změny | Evropské země | Ekonomika nového Zélandu | Francouzský prezident | Počasí | PM.US | Co bude | Fed Rate Monitor Tool | Politické napětí | Německý index DAX | EUR/GBP | Opatření | ECB (European Central Bank) | Ceny futures kontraktů | Webináře | Prostor pro další růst | Akcie Ferrari | Conference Board index | Akcie O2 | Oslabování koruny | Chorvatsko | Carry trade obchodování | WHO | EURSEK | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Kurz eura a dolaru | Amazon | ECB Luis De Guindos | DNB | Fiskální politika | Kybernetická měna | Analytik | EURNOK | Finanční systém | Akcie rozvinutých trhů | Investing | Oscilátory | Fair Value | International Monetary Fund | Index DAX | Americké trhy | Video | EMA | SEC | Akcie Facebook | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Forex analýza | Německé dluhopisy | Currency forex | Burzy celého světa | Evropské indexy | JP Morgan | Americký ministr financí | Německé státní dluhopisy | Travelers | Jestřáb | Risk Management | CAPEX | Mark Zuckerberg | Royal Dutch Shell | Výnosy italských dluhopisů | Předkrizové úrovně | Spojené státy | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Redukce | REIT | Index euro stoxx 50 | PrimStock | Eurozóna | EBRD | CZK/USD | Seeking Alpha | Důležitý support | Světové centrální banky | Emise | Jak fungují státní dluhopisy | Týdenní nárůst | USTR | Intervence centrální banky | Index MSCI All Country World | Dow Jones | West Texas Intermediate (WTI) | Phillipsova křivka | Akcie bank | Ministerstvo financí | Kvantitativní utahování | Biden | Bavlna | Budoucnost | Velkoobchodní tržby | Banky | Dodavatelské řetězce | Intervenovat | Bilance | Oscilátor | Nákup dluhopisů | Provize | Durace | 737 MAX | Měny v Evropě | Konzervativci | Ray Dalio | Tomáš Holub | Německé akcie | Fundamentální výhled | Nový šéf ECB | JPMorgan Chase | Portfolio fondu | Ekonomická nálada v eurozóně | Předpovědi krize 2008 | Pozornost trhu | Doporučení | Ocenění | USD/CNY | Zkapalněný zemní plyn | Nesoulad | Prohlášení | Politici | Zavedení jednotné měny | Nárůst úroků | Kurz EUR | Trader | Finanční situace | Index FTSE 100 | Nové peníze | Měnový pár | Dnešní události | Obchodní styl | Obchodování se státními dluhopisy | Bill Gross | USD/CAD | G7 | Statistický úřad | Guvernér ČNB | Federal Fund Rate | Předseda Evropské komise | Technický výhled | Rusko dodávky plynu | Sláva | FXTM | DAX30 CFD | Devizy | Podnikání | ECN broker | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Rolls-Royce | Cena komodit | Kurz GBP | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | Oversold | USA | Výzkumná společnost Markit | Otevírací mezera | Japonský index Nikkei | Názory analytiků | Vnitřní hodnota | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Aktuální situace | Index CSI300 | Janet Yellen | ING Groep NV | Světové akciové indexy | Index finanční | Zlato | Kurs rublu | Problémy Evropy | Investice v Číně | Index Nikkei 225 | Asijské akciové trhy | Kurzy eura | Osobní příjem a spotřeba | Italové | Underperform | Geopolitika | Philip Morris | Nasdaq | Dekarbonizace | Společná evropská měna | Americký ministr obchodu | Rebalancování indexů | Statistiky ECB | Světová obchodní organizace | Italské dluhopisy | Volkswagen | Pips | MIC | American Airlines (AAL.US) | Ministři financí EU | Spekulanti | Skupina G20 | Hodnota dluhopisu | Ukrajinská centrální banka | Prodej aut | Slabé euro | IHS Global Insight | Uvalení cel | EONIA | Stochastic | Pražská burza | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | ForexTime | Tiering | BIC | Zpomalení hospodářského růstu | AMZN | Fundamentální pohled | Operativní zisk | Čínský HDP | Průlom | Investment | Prodej eura | Prognóza ECB | Naše hospodářství | Agentura Moody's | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | PetroChina | Firemní výsledky | Premiér Conte | Fidelity International | Výhodně investovat | Globální obchod | Obchodní dohody | Komoditní index Bloombergu | Záporný úrok | Vltava Fund | Čistá úroková marže | Ronald Ižip | Graf EUR/USD | Šéfka EK | Dnešní situace na trzích | Evropské akciové trhy | Daně z příjmů právnických osob | Janney Montgomery Scott | Manažeři fondů | Kryptoměny | Dolar vůči koruně | Premiér Giuseppe Conte | Forex trading | Summit EU | Změny úrokových sazeb | Low | Crédit Agricole | Zahraniční FX | Býčí trend | Index NFIB | Forex zprávy | Podnikání na kapitálovém trhu | J.P. Morgan | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | ANSA | Jerome Powell | MSCI All Country World | Francouzské akcie | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Miliardář | Vladimir Putin | Abenomika | Oživení globální ekonomiky | Americká burza | Nonfarm Payrolls | Trh cenných papírů | Intervence centrálních bank | Index relativní síly | Země G7 | Británie | Měnové manipulace | Česká swapová křivka | Vývoj jádrové inflace | Ropné měny | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Společnost Gazprom | USD/JPY | Overnight | Bouře Harvey | Intradenní vývoj kurzu | Graf dne | Dánsko | Norská koruna | Belgie | Eurosystém | ČR | Currency | Podniky | Vyšetřování | Významné události | Analytický tým | Kurz EURUSD | Omezování nákupů aktiv | Akcie BMW | NERV | Americké rafinerie | Obchodování na forexu | Enel | Očkování | Spotový kurz koruny | Prezidentský kandidát | Market Color | SPX | Jihoafrický rand
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Marie-Claude Nadžmová
Marihuanové akcie
Marihuanový akciový index
Marija Zacharovová
Marika Čupa
Marika Čupa a Ondřej Hartman
Marine Le Pen
Marine Le Penová
Mario Centeno
Mário Centeno

Následující klíčová slova

Marist
Marka
Markantnější oslabení
Markantní zlevnění
Mark Branson
Mark Carney
Mark Cuban
Mark DOUGLAS
Mark Elenowitz
Market
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít