Úterý 23. července 2024 16:29
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster

Americké vlády

img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

18.07.2024 Čtvrteční seance se v asijsko-pacifickém regionu nese ve smíšených hodnotách. Nedaří se především polovodičovému segmentu, a to v reakci na potenciálně přísnější restrikce na vývoz čipů do Číny zavedené ze strany americké vlády. Trhům rovněž nepomáhají slova Donalda Trumpa, jenž se nechal slyšet, že Tchajwan by měl platit za svoji obranu Spojeným státům.
img

BBC: Elektrické sítě se kvůli poptávce po AI dostávají na pokraj možností

03.06.2024 Generativní umělá inteligence (AI) má jeden velký problém - je energeticky náročná. Pokaždé, když se jí zeptáte, celá se aktivuje, takže z výpočetního hlediska je to mimořádně neefektivní. Stanici BBC to řekla Sasha Luccioniová z firmy Hugging Face, která se zabývá strojovým učením. Podle nedávné studie, kterou vytvořila se svými kolegy, může systém generativní AI spotřebovat asi třiatřicetkrát více energie, než stroje se softwarem pro konkrétní úkoly.
img

WSJ: Prodej muniční firmy české CSG vzbudil v USA odpor

23.05.2024 Dva senátoři či bývalý ministr zahraničí už ve Spojených státech vystoupili proti tomu, aby americká společnost Vista Outdoor prodala svou muniční divizi českému průmyslově-technologickému holdingu Czechoslovak Group (CSG). Všímá si toho dnes deník The Wall Street Journal (WSJ), podle kterého by se ještě v nedávné minulosti takováto akvizice nejspíše s výraznějším odporem nesetkala. Dohoda s CSG ale přišla v době zvýšených obav ze zahraničního vlastnictví firem a problémů dodavatelských řetězců.
C:\fakepath\trader-22052024-35-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.05.2024 1) Velkoobchodní cena zemního plynu pro evropský trh s dodáním příští měsíc dnes překročila 33 eur za megawatthodinu (MWh) a blíží se letošnímu maximu. Analytici vidí příčinu zejména ve vleklé údržbě a s ní souvisejících odstávkách na zpracovatelských zařízeních v Norsku. Proti stejnému období loni je ale cena plynu stále výrazně nižší.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Část vyšších cel na dovoz zboží z Číny do USA začne platit v srpnu

22.05.2024 Část amerických cel na dovoz nejrůznějšího zboží z Číny, jejichž zvýšení minulý týden avizoval prezident Joe Biden, začne platit od 1. srpna. O podrobnostech informovala dnes v tiskové zprávě obchodní zmocněnkyně americké vlády Katherine Taiová. Vysoká cla se budou nejdříve vztahovat na baterie do elektromobilů, počítačové čipy a vybrané zdravotnické produkty. Nevyhnou se jim ani samotné elektromobily.
img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
img

Měď a zlato jsou dnes historicky rekordně drahé. Proč přesně?

20.05.2024 „Investovat teď mědi je ta nejlepší investice, kterou jsem za třicet let viděl,“ říká matador komoditních trhů Jeff Currie, jejž cituje agentura Bloomberg. Cena mědi je přitom na historickém rekordu. Na rekordu je přitom také další kov, zlato. Co stojí v pozadí mánie po těchto kovech?
img

Udeří za oceánem druhá inflační vlna? Investoři musí být ostražití

10.05.2024 Akciové trhy rostou s drobnými výkyvy od podzimu minulého roku. Růst je významně podporován očekáváním, že americká centrální banka změní svou dosavadní politiku a začne snižovat úrokové sazby, což bude pro akcie další výrazný růstový impuls. Je ale blízké snížení sazeb ze strany Fed jasná věc? Stále více to vypadá, že nikoliv.
C:\fakepath\eurusd-25042024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 25.4.2024

25.04.2024 Americké akcie uzavřely včerejší neklidnou seanci téměř beze změn. Dow Jonesův index oslabil, index S&P 500 stagnoval. Investoři vyhodnocují nárůst výnosů u dluhopisů americké vlády a čekají na čtvrtletní výsledky hospodaření velkých technologických firem Meta Platforms, Microsoft a Alphabet.
C:\fakepath\trader-19042024-41-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, po zprávě o útoku Izraele na Írán posiluje švýcarský frank

19.04.2024 Dolar dnes oslabuje. Po zprávě o izraelském útoku na Írán roste z pozice bezpečné měny švýcarský frank. Bezprostředně v reakci na zprávy o útoku posílil vůči americké měně i japonský jen.
C:\fakepath\eurusd-17042024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 17.4.2024

17.04.2024 Americké akcie včera uzavřely smíšeně. Výnosy u dluhopisů americké vlády stouply. Investoři vyhodnocují, jak se bude v prostředí přetrvávající inflace vyvíjet měnová politika americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\eurusd-16042024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.4.2024

16.04.2024 Americké akcie včerejší seanci zahájily po zprávě o zvýšení maloobchodních tržeb v USA růstem. Posléze se ale na náladě trhu odrazil nárůst napětí na Blízkém východě a skokový nárůst výnosů u dluhopisů americké vlády. Tři hlavní akciové indexy seanci uzavřely v červených číslech.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
img

Makro výhled: Jde o volby a udržení status quo

10.04.2024 Náš první výhled zdůrazňuje, že "volební optimismus a rallye na akciích zatím maskují nepříjemné pravdy, které se skrývají za naší ekonomikou, kde dluh stále roste rychleji než HDP".
img

Denní shrnutí: komodity rostou, Wall Street před zítřejším CPI mírně ztrácí

09.04.2024 Zlato dosahuje nových historických maxim nad 2350 USD za unci, ale zisky byly na konci seance omezeny. Zlato vzrostlo o 0,5 %. Stříbro rovněž pokračuje v růstu, ale trvale neprorazí hranici 28 dolarů za unci. Palladium je dnes nejsilněji posilujícím produktem (2,3 %).
C:\fakepath\Yellenova.png

Yellenová: USA a Čína spolu musí vést obtížné rozhovory

07.04.2024 Spojené státy a Čína spolu musejí být schopné vést obtížné a otevřené rozhovory. Čínskému premiérovi Li Čchiangovi to dnes na návštěvě Číny řekla americká ministryně financí Janet Yellenová. Li podle agentury Reuters odpověděl, že obě země se mají vzájemně respektovat a měly by být partnery, nikoli protivníky. Dodal, že během cesty Yellenové se podařilo dosáhnout konstruktivního pokroku.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová se v Číně přimlouvá za tržní reformy

05.04.2024 Číně by prospěly tržně orientované reformy, její nadbytečná průmyslová kapacita utlačuje ostatní ekonomiky. Při své návštěvě asijské země to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Politička přijela do jihočínského Kantonu (Kuang-čou) ve čtvrtek odpoledne a v sobotu se chystá do Pekingu, uvedl zpravodajský server CNBC.
img

Vláda USA prosadila $1,2 bilionový finanční balíček

25.03.2024 „Americké vládě se podařilo protlačit zbylou část rozpočtového balíčku, který slibuje investovat do USA 1,2 bilionů USD do konce září. To podpoří americkou ekonomiku a finanční trhy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Přehled dění na finančních trzích

18.03.2024 Slavný americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller je v investorské komunitě znám mimo jiné jako autor velice populárního a hojně používaného valuačního ukazatele hlavního amerického akciového indexu S&P 500, kterým je tzv. cyklicky očištěný poměr P/E neboli CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ratio). CAPE není obyčejné P/E, ale v jeho jmenovateli je průměr inflačně očištěných zisků za uplynulých 10 let, takže tento valuační indikátor počítá s průměrnou ziskovostí amerických korporací napříč ekonomickým cyklem. Jeho aktuální hodnota přitom činí 34,0x, což je bez nadsázky extrémně vysoká úroveň.
img

Bílý dům předpovídá nárůst bitcoinu na 250 000 dolarů, odhaluje odborník

12.03.2024 Pierre Rochard, viceprezident pro výzkum ve společnosti Riot Platforms (NASDAQ: RIOT), ve svém příspěvku na platformě X rozvířil vody svou interpretací postoje americké vlády k Bitcoinu. S odvoláním na rozpočet prezidenta Bidena pro rok 2025 Rochard na sociální síti X uvedl: „Bidenův rozpočet na rok 2025 je velmi býčí vůči Bitcoinu, Bílý dům očekává 250 tisíc dolarů do roku 2035. Počítají s ním pro své daňové příjmy!“.
C:\fakepath\zlato1.png

Zlato je na dalším rekordu, překonalo hladinu 2157 dolarů

07.03.2024 Cena zlata se dostala na další rekord, jedna troyská unce (oz; 31,1 gramu) kovu k okamžitému dodání se ráno prodávala za více než 2157 dolarů (50.260 Kč). K růstu ceny přispívá očekávání, že americká centrální banka (Fed) začne už brzy snižovat základní úrokové sazby, což ve středu naznačil i šéf Fedu Jerome Powell, uvedli analytici.
C:\fakepath\trader-01032024.png

Dluhopisy jsou stále vysoce atraktivní

01.03.2024 Za první 2 měsíce letošního roku došlo k výraznému ztlumení holubičích očekávání v USA. Překonání akciových maxim indexů S&P 500 a Nasdaq spolu s nezaměstnaností pod 4 % a deficitem federálního rozpočtu přes 6 % HDP nedává americké centrální bance (Fed) příliš možností pro uvolnění měnové politiky.
img

Williams, Bostic a Collins z Fedu komentovali měnovou politiku USA 💵

29.02.2024 Americký dolar (USDIDX) před dnešním zveřejněním údajů o inflaci PCE (14:30 ) mírně posiluje. Agentura S&P poukázala na to, že americká ekonomika si nadále vede lépe než ostatní a jako jediná z největších vyspělých ekonomik v roce 2023 zvýšila růst navzdory prudkému zvýšení úrokových sazeb. Mezitím se členové Federálního rezervního systému Williams, Collins a Bostic včera vyjádřili k výhledu inflace a měnové politiky v USA. Všichni členové zdůraznili potřebu postupovat při uvolňování měnové politiky opatrně. Raphael Bostic a John Williams naznačili, že cesta inflace k poklesu na 2 % může být proměnlivá. Co dalšího se z jejich komentářů dozvídáme?
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Míra inflace v USA v lednu zvolnila na 3,1 procenta

13.02.2024 Míra inflace ve Spojených státech v lednu zvolnila na 3,1 procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. V předběžné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo práce. Na trhu se ale čekal výraznější pokles a takzvaná jádrová inflace se nezlepšila vůbec. Výnosy amerických státních dluhopisů proto po zprávě zamířily vzhůru a zpevnil i dolar.
C:\fakepath\Microsoft2.png

Microsoft informoval, že do jeho podnikových systémů pronikli ruští hackeři

21.01.2024 Do podnikových systémů americké technologické společnosti Microsoft 12. ledna pronikla Ruskem sponzorovaná hackerská skupina, která ukradla některé e-maily a dokumenty z účtů zaměstnanců. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace na blogu Microsoftu.
C:\fakepath\eurusd-09012024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 9.1.2024

09.01.2024 Americké akcie včera zpevnily. Index technologického trhu Nasdaq si v souvislosti s poklesem výnosů u dluhopisů americké vlády připsal přes dvě procenta. Výraznějšímu růstu indexu Dow Jones bránil propad akcií výrobce letadel Boeing.
img

Výhled na rok 2024 Štěpána Hájka

02.01.2024 Světové akcie mají za sebou velmi vydařený rok 2023. K ziskům jim pomohla relativně nízká srovnávací základna z roku 2022, kdy akcie zaznamenaly největší pokles od finanční krize v roce 2008. Zisky jsme zaznamenali napříč geografickým spektrem, kdy tahounem byly technologické akcie ve Spojených státech. Akciový se trh se dokázal podívat i přes krach tří menších regionálních bank a fiskální problémy americké vlády. Většinu roku se zisky koncentrovaly v sedmi společnostech z technologického sektoru, které pravděpodobně podobně pozitivní rok nezaznamenají. Koncem roku však naznačil snižování úrokových sazeb americký Fed, což byl signál k růstu i pro ostatní segmenty trhu.
img

Cenové rozpětí zlata pro rok 2024

28.12.2023 Obavy z recese ve Spojených státech před Novým rokem ustupují, ale americká ekonomika se z krize ještě nedostala a v první polovině roku může růst pomaleji, než se očekávalo. Podle prognóz Wells Fargo na rok 2024 existuje rozpor mezi prognózami hospodářského růstu a očekáváním trhu ohledně snižování úrokových sazeb v USA. Trhy pevně věří, že USA nespadnou do recese, ale očekávané uvolnění v příštím roce by mělo činit zhruba 150 bazických bodů.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

Polský investor je připraven vložit 100 milionů eur do Ukrajiny, píše tisk

22.12.2023 Polský podnikatel Rafal Brzoska se chystá investovat 100 milionů eur (asi 2,454 miliardy korun) na Ukrajině. Uvedl to dnes polský list Rzeczpospolita, podle kterého se Brzoska do svého fondu chystá přilákat další polské firmy a také podnikatele z okolních zemí.
img

BREAKING: Ropa po údajích o zásobách v USA klesá

06.12.2023 Americké ministerstvo energetiky zveřejnilo týdenní zprávu o ropě včetně údajů o týdenní změně zásob energie v USA. Včera zveřejněné údaje API naznačily neočekávaný nárůst hlavních zásob ropy, větší než očekávaný nárůst zásob benzinu a také o něco menší než očekávaný nárůst zásob destilátů.
C:\fakepath\eurusd-01122023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 1.12.2023

01.12.2023 Americké akcie včera obchodování skončily smíšeně, Dow Jonesův index uzavřel nejvýše za tento rok. Technologické firmy, zejména Nvidia, táhly směrem dolů indexy S&P 500 a Nasdaq, který skončil v červených číslech.
C:\fakepath\1700824634-57a-24112023.jpg

Svět hoří a akcie rostou?! | Investiční Memento #57

24.11.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 57. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Ethereum se vrací nad 2100 $ 🔔

24.11.2023 Býčí zaujatost se dnes vrací na trh s kryptoměnami, bitcoin získává 1,0 % a obchoduje se kolem 37 700 USD, zatímco Ethereum získává 2,20 % nad 2 100 USD. Nárůsty jsou způsobeny nadcházejícím snížením bitcoinu na polovinu, blížícím se konečným termínem pro přijetí ETF a vyrovnáním americké vlády s Binance, na kterém se největší burza dohodla začátkem tohoto týdne. Investoři to vzali jako částečný konec obvinění Binance. I přes vysokou pokutu přes 4 miliardy dolarů a odchod zakladatele, CEO CZ, to investoři přijali pozitivně a odlivy z burzy nebyly natolik výrazné, aby vyvolaly na trhu paniku.
img

Houstone, máme problém!

20.11.2023 Houstone, máme problém! I tak by se dala nyní charakterizovat fiskální situace americké vlády. Jak totiž ukazuje následující graf, jehož autorem je Tavi Costa z americké investiční společnosti Crescat Capital, v následujících 12 měsících musí americké ministerstvo financí refinancovat více než 8 bilionu dolarů amerických vládních dluhopisů. Když k tomu navíc připočítáme plánový rozpočtový deficit v příštím roce na úrovni přibližně dvou bilionů dolarů, dostaneme se na hrubou výpůjční potřebu amerického ministerstva financí v následujícím roce na úrovni doslova astronomických 10 bilionů dolarů! A k tomu ještě musíme navíc samozřejmě připočítat kvantitativní utahování (quantitative tightening – QT) centrální banky Fed.
img

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu a podle Pensylvánské univerzity nakonec i bankrot. Investor Buffett nesouhlasí

18.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta v pátek minulý týden zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.
C:\fakepath\burza-17112023.png

Akcie v USA zpevnily, tři hlavní akciové indexy za sebou mají tři ziskové týdny

17.11.2023 Americké akcie dnes zpevnily. Přispěl k tomu pokles výnosu desetiletých dluhopisů americké vlády, který se během seance dotkl dvouměsíčního minima. Všechny tři hlavní akciové indexy za sebou mají tři ziskové týdny. Výroky představitelů americké centrální banky (Fed) zamlžily výhled, že by centrální banka mohla začít snižovat úrokové sazby.
img

Forex: Eurodolar

13.11.2023 Eurodolar vcelku snadno vstřebal fakt, že inflační očekávání amerických domácností měřená Univerzitou Michigan vzrostla na nejvyšší úrovně od roku 2011, a stále sedí v blízkosti úrovně 1,07. Rovněž reakce na zhoršení výhledu ratingu USA ze strany agentury Moody's byla minimální. Trh již zřejmě vyhlíží zítřejší důležité číslo, kterým bude americká inflace za měsíc říjen. Dodejme, že kromě několika důležitých amerických dat bude eurodolar tento týden konfrontován i s možnou uzavírkou americké vlády, která opět hrozí, neboť v pátek vyprší dočasná dohoda o financování americké vlády.
C:\fakepath\trader-03112023-45-zm.png

Americké akcie dnes opět rostly, zažily nejlepší týden od začátku roku

03.11.2023 Americké akcie dnes opět posílily, podle agentury AP tak zažily nejlepší týden od začátku letošního roku. Dnešní údaje o trhu práce podpořily naděje, že období zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech již skončilo. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,66 procenta a zakončil obchodování na 34.061,32 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,94 procenta na 4358,34 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 1,38 procenta na 13.478,28 bodu.
C:\fakepath\eurusd-03112023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 3.11.2023

03.11.2023 Americké akcie včera výrazně zpevnily. Přispěla k tomu naděje, že americká centrální banka (Fed) skončila se zvyšováním úrokových sazeb a dále pozitivní výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí. Trh vyhlíží dnešní zprávu o vývoji nezaměstnanosti v USA za říjen.
img

Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 0,72 procenta na 1351,3 bodu

27.10.2023 Pražská burza v tomto týdnu posílila, index PX stoupl proti minulému týdnu o 0,72 procenta na 1351,3 bodu. Největší nárůst zaznamenaly opět akcie Monety Money Bank, největší pokles postihl akcie Pilulky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu pražská burza klesla o 0,4 procenta.
C:\fakepath\eurusd-24102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 24.10.2023

24.10.2023 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování smíšeně, investoři věnovali značnou pozornost vývoji výnosů dluhopisů vlády Spojených států. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 0,58 procenta a zakončil obchodování na 32.936,41 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,17 procenta na 4217,04 bodu, zatímco index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,27 procenta na 13.018,33 bodu.
C:\fakepath\trader-23102023-51-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, výnosy amerických dluhopisů klesly

23.10.2023 Americký dolar oslabuje, protože výnosy dluhopisů vlády Spojených států po výstupu nad pět procent klesly. Euro si vůči dolaru kolem 17:35 SELČ připisovalo zhruba 0,3 procenta a nacházelo se v blízkosti 1,0630 EUR/USD.
C:\fakepath\trader-20102023-44-zm.jpg

Evropské akcie kvůli geopolitice klesly na sedmiměsíční minimum

20.10.2023 Evropské akcie v dnešním obchodování sestoupily na sedmiměsíční minimum, za jejich poklesem stojí zejména rostoucí obavy z širšího konfliktu na Blízkém východě. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 odepsal 1,4 procenta na 433,73 bodu. Zaznamenal tak nejprudší jednodenní pokles za sedm měsíců, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-20102023-42-zm.jpg

Forex: Dolar zpevnil k hranici 150,00 USD/JPY, kterou kvůli intervenci sledují japonské úřady

20.10.2023 Dolar dnes přechodně zpevnil k pozorně sledované hranici 150,00 USD/JPY. Investoři čekají, zda pokles kurzu japonské měny donutí úřady, aby intervenovaly na obranu japonského jenu. Tématem je na trzích i to, že výnos desetiletého dluhopisu americké vlády se znovu přiblížil k pětiprocentní hranici. Trh má za to, že americká centrální banka (Fed) bude úrokové sazby držet na vyšší úrovni delší dobu.
C:\fakepath\eurusd-20102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 20.10.2023

20.10.2023 Americké akcie včera oslabily, akcie automobilky Tesla se propadly. Po komentářích šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella ohledně měnové politiky stouply výnosy dluhopisů americké vlády. Investoři se obávají, že centrální banka sazby ponechá na vyšší úrovni po delší dobu.
C:\fakepath\trader-19102023-41-zm.jpg

Šéf Fedu nevyloučil další zvyšování úroků, odkázal přitom na sílu ekonomiky USA

19.10.2023 Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell nevyloučil další zvyšování úrokových sazeb. Ve svém projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku přitom poukázal na sílu americké ekonomiky a přetrvávající napjaté podmínky na trhu práce. Inflace zůstává podle Powella příliš vysoká. Centrální banka se pomocí zpřísňování měnové politiky snaží dostat inflaci ke svému dvouprocentnímu cíli. Powell začal hovořit se zpožděním kvůli protestu klimatických aktivistů.
C:\fakepath\trader-19102023-38-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, čeká se na vystoupení šéfa Fedu Powella

19.10.2023 Dolar dnes oslabuje ke koši měn. Trh čeká na vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády klesly od hranice pěti procent, k níž se přiblížily dříve během dnešního obchodování.
C:\fakepath\eurusd-19102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 19.10.2023

19.10.2023 Americké akcie včera výrazně oslabily, výnosy u dluhopisů americké vlády opět vzrostly. Náladu na trhu negativně ovlivňuje konflikt mezi Izraelem a konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás. Investoři vyhodnocují poslední várku čtvrtletních výsledků společností.
C:\fakepath\eurusd-18102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 18.10.2023

18.10.2023 Akcie ve Spojených státech včera převážně stagnovaly, vzrostly výnosy u dluhopisů americké vlády. Technologický index Nasdaq oslabil kvůli poklesu odvětví čipů. Administrativa prezidenta Joea Bidena předtím oznámila, že USA plánují zastavit dodávky dalších pokročilých čipů užívaných v oblasti umělé inteligence (AI) do Číny a jiných zemí.
img

US Open: V novém týdnu převládá lepší nálada!

16.10.2023 Americké indexy se v pondělí posunuly výše. Stalo se tak v době, kdy představitelé USA a Německa podnikli diplomatické kroky, aby zabránili eskalaci izraelsko-hamasovského konfliktu. Růst Wall Street podpořil zlepšený sentiment a rostoucí naděje, že cyklus zvyšování sazeb by mohl skončit. Kromě toho s nástupem výsledkové sezóny zveřejnilo své výsledky několik společností, které byly obecně dobré. To posílilo býčí náladu, protože investoři vnímají americkou ekonomiku jako odolnější vůči přísnější měnové politice.
C:\fakepath\eurusd-13102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 13.10.2023

13.10.2023 Americké akcie včera oslabily. Po aukci dluhopisů americké vlády stouply jejich výnosy. Investoři vyhodnocují zprávu o zprávu o zářijovém vývoji inflace ve Spojených státech. Ta podle agentury Reuters podpořila očekávání, že americká centrální banka (Fed) nebude spěchat se snižováním úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-12102023-42-zm.jpg

Forex: Dolar po údajích o vývoji inflace v USA posiluje

12.10.2023 Americký dolar dnes posiluje. Zpráva o zářijovém vývoji inflace ve Spojených státech podpořila očekávání, že americká centrální banka (Fed) nebude spěchat se snižováním úrokových sazeb, napsala agentura Reuters. Euro vůči dolaru kolem 17:20 SELČ ztrácelo téměř 0,7 procenta na 1,0550 EUR/USD.
C:\fakepath\eurusd-11102023.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 11.10.2023

11.10.2023 Americké akcie včera posílily. Podpořily je výroky představitelů americké centrální banky (Fed), které naznačily, že Fed nebude muset přikročit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,40 procenta a zakončil obchodování na 33.739,30 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,52 procenta na 4358,24 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,58 procenta na 13.562,84 bodu.
C:\fakepath\trader-10102023-46-zm.jpg

Forex: Americký dolar oslabuje, euro se dostalo nad 1,0600 EUR/USD

10.10.2023 Americký dolar dnes oslabuje, dolů ho tlačí mimo jiné pokles výnosů dluhopisů vlády Spojených států. Euro si vůči dolaru krátce před 18:00 SELČ připisovalo zhruba 0,4 procenta, dostalo se tak nad 1,0600 EUR/USD.
img

Evropské fondy dominují přílivu kryptoměn na dvouměsíčním maximu

10.10.2023 Po delším období čistých odlivů z kryptofondu se sentiment před dvěma týdny konečně obrátil k pozitivnímu. Tato dynamika pokračovala i v minulém týdnu, kdy příliv prostředků prudce vzrostl na nejvyšší hodnotu od července 2023.
img

Dluhopisový trh USA krvácí – zatěžuje to celý finanční systém

09.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Shrnutí páteční seance: Americké akcie po zprávě o vývoji nezaměstnanosti v USA za září prudce zpevnily

08.10.2023 Americké akcie v pátek po zprávě o vývoji nezaměstnanosti v USA za září prudce zpevnily. Americká ekonomika minulý měsíc vytvořila výrazně více pracovních míst, než se čekalo. Index S&P 500 za celý týden stoupl a přerušil tak čtyřtýdenní sérii ztrát. V rámci indexu posílilo zejména odvětví informačních technologií, které následovaly komunikační služby. Za měsíc září zaznamenaly akcie výrazné ztráty.
img

Dluhopisový trh USA krvácí - zatěžuje to celý finanční systém

07.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\1696593119-52d-06102023.jpg

Trhy v krizi: Co se děje a co nás čeká? | Investiční Memento #52

06.10.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 52. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
C:\fakepath\eurusd-06102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.10.2023

06.10.2023 Americké akcie včera mírně oslabily. Investoři čekají na dnešní zprávu o vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech za září. Statistika by mohla napovědět, zda americká centrální banka (Fed) zvýší příští měsíc úrokové sazby.
C:\fakepath\trader-05102023-46-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, trh čeká na zprávu o vývoji nezaměstnanosti v USA

05.10.2023 Dolar dnes oslabuje ke koši měn, klesají výnosy u dluhopisů americké vlády. Investoři čekají na páteční zprávu o vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech za září. Statistika by mohla napovědět, zda americká centrální banka (Fed) zvýší příští měsíc úrokové sazby.
img

Síla amerického dolaru drtí rubl, přestože je Kongres rozhádaný jako málokdy. V Kremlu se z rozhádaného Kongresu ani moc neradují, mají totiž bolehlav právě ze slabého rublu

04.10.2023 Je to paradoxní. Americký Kongres se otřásá v základech, frakce Republikánské strany jsou rozhádané natolik, že se tomu diví dokonce i exprezident Trump, ratingová agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům sníží hodnocení dluhu – poprvé od roku 1917. A dolar přesto posiluje, nejvíce za posledních skoro deset let. Zato v Kremlu, v němž – zvenčí viděno – je voda na rozdíl od Kongresu zcela stojatá, se evidentně „třepou“, kam až zase spadne rubl. Vždyť včera se přechodně propadl nad psychologicky a ideologicky důležitou hranici 100 za dolar.
img

Forex: Eurodolar

04.10.2023 Brutální výprodej amerických dluhopisů nebere konce, což tlačí úrokové sazby v USA dále vzhůru a pochopitelně udržuje dolar silný. Výprodej je prozatím převážně tlačen silnými daty z amerického trhu práce, ale zdá se, že je daný i masivní nabídkou, kterou není schopen trh uspokojit v situaci, kdy Fed každý měsíc prodává dluhopisy za 95 mld. USD.
C:\fakepath\trader-03102023-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, dříve během seance klesly na třítýdenní minimum

03.10.2023 Ropa zdražuje. Ceny suroviny dříve během seance klesly na třítýdenní minimum. Obchodníci vyhodnocují vliv silného dolaru, zhoršující se indikátory globální ekonomiky a omezenou nabídku ropy.
C:\fakepath\trader-03102023-41-zm.jpg

Forex: Dolarový index dnes posiluje, k japonskému jenu však smazal počáteční zisky a klesá

03.10.2023 Americký dolar dnes posiluje ke koši šesti předních světových měn. Vůči japonskému jenu však ztrácí poté, co se poprvé od října 2022 dostal nad psychologickou úroveň 150 jenu za dolar. Podle některých analytiků pokles dolaru k japonskému jenu mohly způsobit intervence japonské centrální banky.
img

Kryptoměny jsou na vzestupu po zabráněné odstávce americké vlády

02.10.2023 Bitcoin vzrostl koncem týdne poté, co americký kongres vyřešil dohodu a zabránil tak vládní odstávce.
img

🥈 Stříbro spadlo o 2%!

02.10.2023 Ceny stříbra na začátku nového týdne klesají. Zatímco poklesy lze dnes zaznamenat na celém trhu drahých kovů, stříbro je ve skupině jednoznačně slabší s poklesem o více než 2% v době tisku. Zlato kleslo o 0,8%, platina klesla o 0,5 % a palladium kleslo o 1%. Konec čtvrtletí nepřinesl konec výprodejů na dluhopisovém trhu a státní dluhopisy zůstávají během prvního obchodního dne října pod tlakem. Výsledkem je, že výnosy nadále rostou a výnos 10letých státních dluhopisů USA dnes vzrostl o 6 bazických bodů na 4,63%. Jedná se o čerstvé víceleté maximum a naznačuje, že pokles výnosů, který jsme pozorovali v druhé polovině předchozího týdne, byla pouze korekce, s největší pravděpodobností spuštěná nějakým bezpečnějším přemístěním pro potenciální, ale spíše nepravděpodobné riziko uzavření americké vlády. Vzhledem k tomu, že se odstavení vyhnulo 45dennímu provizornímu účtu, výprodeje na dluhopisovém trhu se obnovily.
img

Forex: Eurodolar

02.10.2023 Překvapivě nízká inflace v eurozóně za měsíc září spolu s hrozbou uzavírky americké vlády zatlačily v pátek eurodolar ještě blíže k hranici 1,0500. Víkendová dohoda v americkém Kongresu ponechá v plném běhu americké federální úřady minimálně dalších 45 dní, což mírně vrací do hry apetit po riziku a ulevuje i eurodolaru. Z pohledu nových dat může být dnes velmi důležitý index podnikatelské nálady v americkém průmyslu (ISM).
img

NAPŘÍČ TRHY

02.10.2023 Výkon české ekonomiky byl nakonec v druhém kvartále revidován dolů (0 % mezikvartálně a -0,6 % meziročně) a čísla za třetí kvartál zatím nevypadají už vůbec povzbudivě. Lehce byl sice revidován vzhůru první kvartál, ale celkový obrázek české ekonomiky není v tuto chvíli zrovna povzbudivý – zdá se, že po “nadechnutí” na začátku roku jako by přicházel opět “útlum”.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.10.2023

02.10.2023 Během minulého týdne se prohloubily poklesový trendy. S&P 500 odepsal 0,7 % a nachází se tak na nejslabší úrovni od začátku června. Výkonnost Stoxx Europe 600 dosáhla -0,7 %. VIX s ohledem na výprodeje vystoupal na 17 bodů. Hlavním poklesovým faktorem je Fed a jeho politika higher for longer. Investoři se domnívají, že delší období vyšších sazeb mohou firmy již reálně a hmatatelně pocítit. Doposud americké firmy nepociťovaly akutní problémy s refinancováním svých dluhů, v roce 2024 se však setkáme se značnou potřebou korporací refinancovat své závazky. Roli hraje i konkurenční vztah mezi akciovým a dluhovým trhem. Podle našeho názoru zůstávají rizika stále nakloněna směrem dolů.
img

Graf dne - US100 (02.10.2023)

02.10.2023 Futures na americké indexy po víkendu otevřely výše, přičemž US100 při zahájení obchodování s futures vyskočil o téměř 0,7 %. Jedná se o reakci na to, že americký Kongres o víkendu schválil zákon o dočasném financování, který zajistí financování americké vlády na 45 dní. To znamená, že se alespoň prozatím podařilo zabránit uzavření americké vlády. Američtí politici se nyní pokusí vypracovat trvalejší dohodu před uplynutím nové lhůty v polovině listopadu.
img

Ranní shrnutí (02.10.2023)

02.10.2023 Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodovaly smíšeně – Nikkei posílil o 0,1 %, zatímco S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,3 % níže. Celkově byla likvidita nízká, protože obchodníci z Číny, Jižní Koreje a Indie odjeli slavit svátky.
img

Denní přehled: Averze k riziku se vrací na vlně obav z možného rozpadu americké vlády

29.09.2023 Wall Street vymazala zisky zaznamenané na začátku seance. Index Nasdaq si připsal 0,12 %, zatímco S&P500 ztratil 0,28 %, Dow Jones 0,55 % a Russell 2000 více než 0,67 %.
img

Strach z rozpuštění americké vlády poslal Wall Street níže 📉 US500 ztrácí 0,4 %

29.09.2023 Vzhledem k tomu, že se politici obou amerických stran nemohou dohodnout na návrhu ročního rozpočtu, existuje reálné riziko "rozpuštění vlády", kdy některé vládní úřady přestanou fungovat, dokud parlament rozpočet neschválí. Tento postup by mohl přispět k poklesu HDP nebo ke zpoždění zveřejňovaných makroekonomických údajů. Podle deníku Washington Post "americká vláda již včera oznámila federálním zaměstnancům, že pozastavení provozu se zdá být nevyhnutelné, protože Bidenova administrativa zahajuje formální proces přípravy velké části Washingtonu na nedělní zastavení provozu". Lael Brainardová, ekonomická poradkyně Bílého domu, uvedla, že zastavení činnosti vlády by mohlo pro americkou ekonomiku představovat zbytečný makro problém, ačkoli zveřejňování údajů by se nemuselo výrazně zpozdit.
C:\fakepath\eurusd-29092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 29.9.2023

29.09.2023 Americké akcie včera posílily poté, co se stabilizovaly výnosy dluhopisů vlády Spojených států. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,35 procenta a zakončil obchodování na 33.666,34 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,59 procenta na 4299,70 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,83 procenta na 13.201,28 bodu.
img

Ranní shrnutí (28.09.2023)

28.09.2023 Asijsko-pacifické trhy se obchodují převážně níže, přičemž australský index S&P/ASX 200 je jediným ziskovým indexem, který vzrostl pouze o 0,1 %. Naopak čínské indexy a japonský Nikkei 225 zaznamenávají ztráty přes 0,60 %, resp. 0,80 %.
img

Shrnutí dne: Ropa dosahuje nových rekordů

27.09.2023 Výrazné obavy týkající se zásob ropy v USA způsobují prudký nárůst cen ropy. Brent i WTI dnes posilují o více než 3 % v důsledku dalších škrtů ze strany OPEC+ a rizika spojeného s příliš nízkými zásobami v americkém ropném uzlu v Cushingu.
C:\fakepath\trader-27092023-43-zm.jpg

Forex: EUR/USD je na minimu od začátku roku

27.09.2023 Americký dolar se dnes vůči euru vyšplhal na nejvyšší úroveň od začátku letošního roku. Těží podle analytiků z očekávání, že Spojené státy se vypořádají s negativními dopady vysokých úrokových sazeb mnohem lépe než jiné ekonomiky. Kolem 17:15 SELČ jednotná evropská měna vůči dolaru ztrácela zhruba 0,6 procenta na 1,0510 EUR/USD.
img

Americká obchodní komise podala antimonopolní žalobu na Amazon

27.09.2023 Americká Federální obchodní komise (FTC) včera podala dlouho očekávanou antimonopolní žalobu na americký internetový obchod Amazon. Tvrdí, že firma zneužívá svou dominantní pozici na trhu k vlastnímu prospěchu a nutí spotřebitele platit za zboží vyšší ceny, informovala agentura Reuters. FTC rovněž požádala soud o zvážení, zda by neměl firmu Amazon přinutit k prodeji některých aktivit, aby tak zastavil negativní dopady na spotřebitele. Akcie Amazonu včera ztrácely přes čtyři procenta. K žalobě se připojili generální prokurátoři ze 17 členských států USA.
C:\fakepath\zlato2.jpg

Cena zlata poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod 1900 dolarů za unci

27.09.2023 Cena zlata dnes poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod hranici 1900 dolarů (zhruba 44.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dolů ji podle analytiků tlačí očekávání, že americká centrální banka (Fed) ponechá své úrokové sazby delší dobu na vyšší úrovni. Kolem 15:30 SELČ cena zlata podle údajů agentury Bloomberg vykazovala pokles přibližně o 0,6 procenta a pohybovala se těsně pod 1890 USD za unci.
img

Jaká je pravděpodobnost parity mezi USD a EUR?

27.09.2023 Rovnováha obchodních sil mezi americkým dolarem a eurem se posouvá ve prospěch dolaru. Americká měna vykazuje určité známky vyčerpání, ale výhled zůstává pevně býčí. V této souvislosti EUR/USD pokračuje ve svém poklesu.
img

Ceny zlata klesají při sílícím dolaru a rostoucích výnosech

27.09.2023 Na čem závisí cena zlata? Odpověď je na první pohled jednoduchá. Záleží na ceně peněz. Čím nižší jsou úrokové sazby centrální banky, tím levnější zlato je. Naopak v době vysokých úrokových sazeb by měl pár XAU/USD klesat. Zlato je přitom antidolar. Dynamika indexu USD často určuje, jak se bude drahý kov pohybovat. Bohužel v roce 2023 byly historické korelace narušeny a až zářijové zasedání Federálního rezervního systému vrátilo vše do obvyklého stavu.
img

Výkyvy na Wall Street: Prudké zvýšení sazeb zmátlo investory

27.09.2023 Na pozadí znatelného nárůstu výnosu 10letých státních dluhopisů klesly hlavní indexy Wall Street o 1 % nebo více. Investoři úzkostlivě zvažují své možnosti tváří v tvář dlouhodobému zvyšování úrokových sazeb a jeho ekonomickým dopadům.
C:\fakepath\eurusd-27092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 27.9.2023

27.09.2023 Americké akcie včera výrazně oslabily, na trhu přetrvávají obavy z negativních dopadů vysokých úrokových sazeb. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 1,14 procenta a zakončil obchodování na 33.618,88 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,47 procenta na 4273,52 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se propadl o 1,57 procenta na 13.063,61 bodu.
C:\fakepath\trader-26092023-41-zm.jpg

Forex: Dolar vlivem růstu výnosů dluhopisů vlády USA stoupl na desetiměsíční maximum

26.09.2023 Dolar dnes stoupl na desetiměsíční maximum, později ale část zisků smazal. K posilování americké měny přispěl růst výnosů dluhopisů americké vlády, které se dostaly nejvýše od roku 2007.
img

Euforie na ropném trhu rychle vyprchala

26.09.2023 Čím výš vystoupáte, z tím vetší výšky spadnete. Zvlášť pokud je vzestup velmi rychlý. Když kotace Brentu překonaly v závěru druhé zářijové dekády hranici 95 dolarů za barel, nebyla nouze o býčí předpovědi. Goldman Sachs zvýšil své odhady pro severomořskou třídu z 93 na 100 dolarů, zatímco JP Morgan šokoval trhy prohlášením, že černé zlato může vyskočit až na 150 dolarů za barel, a doporučil nákup akcií ropných společností. Uplynul však jediný týden a z předchozího optimismu moc nezbylo.
C:\fakepath\ropa5.jpg

Ropa kvůli horším vyhlídkám ekonomiky zlevňuje, Brent je pod 93 dolary

26.09.2023 Ceny ropy na světových trzích dnes klesají, a to navzdory napjatým dodávkám v důsledku omezování těžby v některých zemích. Severomořský Brent krátce po 15:00 SELČ odepisoval přes půl procenta zhruba na 92,70 USD za barel, zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se nacházela těsně nad 89 dolary a vykazovala pokles v podobném rozsahu.
img

Graf dne - US30 (26.09.2023)

26.09.2023 Nálada investorů na americkém akciovém trhu začala ve druhé polovině třetího čtvrtletí roku výrazně slábnout. Jakousi ozvěnou jestřábího dot-plotu Fedu a Powellovy konference jsou rostoucí výnosy dluhopisů, které se dnes vyšplhaly na nová 16letá maxima desetiletých státních dluhopisů a dosáhly 4,54 %. Z dlouhodobého pohledu se současné výnosy nacházejí poblíž průměru, což by potenciálně mohlo naznačovat větší prostor pro další růst, pokud se v ekonomice nestane nic, co by Fed přimělo k rychlé revizi jeho jestřábí politiky. Akciový trh včetně indexu DJIIA (US30) ztrácí půdu pod nohama v době, kdy bezriziková sazba roste a výhled hospodářského růstu se zdá být nejistý a přední instituce jako S&P a Conference Board se shodují na zpomalení meziročního růstu HDP USA v roce 2024. Dnes může volatilita na americkém akciovém trhu a US30 vzrůst po čtení Confrence Board, indexu richmondského Fedu a údajích o prodejích nových domů v USA (16:00).
C:\fakepath\1695402706-51a-22092023.jpg

Čekáme na trzích další krach?! Investiční Memento #51

22.09.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 51. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
C:\fakepath\eurusd-22092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 22.9.2023

22.09.2023 Akcie v USA výrazně oslabily. Výnosy u dluhopisů americké vlády vzrostly kvůli výhledu americké centrální banky (Fed). Investoři očekávají, že restriktivní měnová politika Fedu se bude držet déle, než se předpokládalo.
C:\fakepath\trader-20092023-55-zm.jpg

Forex: Fed ponechal podle očekávání základní úrokovou sazbu beze změny

20.09.2023 Americká centrální banka (Fed) dnes na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta. Je to nejvyšší úroveň za 22 let. Letos Fed očekává jedno zvýšení úrokové sazby o 0,25 procentního bodu, příští rok její snížení o 0,5 procentního bodu. Na červnovém zasedání odhadovala snížení o jedno procento.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Západní firmy chtějí snížit dominanci Číny investicemi do syntetického grafitu

12.09.2023 Firmy ve Spojených státech a v Evropě si vybraly nový způsob, jak se vypořádat s nadvládou Číny v dodávkách grafitu, který je důležitou složkou většiny baterií pro elektromobily. Investují do výroby syntetického grafitu, podle odborníků to ale bude těžký boj, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-08092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 8.9.2023

08.09.2023 Akcie ve Spojených státech včera uzavřely smíšeně. Indexy S&P 500 a Nasdaq klesly kvůli propadu akcií společnosti Apple. Pokles nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA umocnil obavy z úrokových sazeb a přetrvávající vysoké inflace. Investoři čekají na zprávu o vývoji inflace v USA za srpen, která bude zveřejněna příští týden.
C:\fakepath\trader-07092023-38-zm.jpg.png

Akcie Applu druhý den klesají kvůli omezení v Číně, propad se blíží 200 mld. USD

07.09.2023 Akcie společnosti Apple kvůli omezením v Číně druhý den klesají, tržní hodnota firmy se snížila o téměř 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč). Čína zakázala vládním úředníkům používat iPhony v práci a nosit si je do kanceláře. Peking se chystá zákaz rozšířit i na instituce zaštítěné vládou a státní společnosti, napsala dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\eurusd-07092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 7.9.2023

07.09.2023 Americké akcie včera oslabily. Lepší než očekávané údaje z amerického sektoru služeb podnítily obavy z toho, že inflace a úrokové sazby zůstanou vyšší po delší dobu. K poklesu akciových indexů přispěl i propad akcií společnosti Apple.
C:\fakepath\eurusd-06092023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.9.2023

06.09.2023 Americké akcie včera oslabily, ocitly se pod tlakem kvůli růstu výnosů u dluhopisů americké vlády a cen ropy. Investoři vyhodnocují budoucí vývoj úrokových sazeb americké centrální banky (Fed). Kvůli růstu cen ropy posílilo energetické odvětví.
C:\fakepath\eurusd-25082023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 25.8.2023

25.08.2023 Americké akcie včera oslabily, nejvýrazněji index technologického trhu Nasdaq. Investoři podle agentury Reuters pociťují nervozitu před dnešním projevem šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella na sympoziu centrálních bankéřů v horském letovisku Jackson Hole.
C:\fakepath\eurusd-22082023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 22.8.2023

22.08.2023 Akcie ve Spojených státech uzavřely smíšeně, výrazně posílil index technologických firem Nasdaq. Rostly akcie společnosti Nvidia. Investoři jsou optimističtí před zveřejněním výsledků jejího hospodaření tento týden. Spolu s Nvidiou posílily i další technologické firmy.
C:\fakepath\trader-21082023-75-zm.jpg

Forex: Americký dolar po pěti týdnech růstu klesl z dvouměsíčního maxima

21.08.2023 Dolar po pěti týdnech růstu klesl z dvouměsíčního maxima. V Evropě se zlepšila nálada ohledně rizika. Pozornost investorů se přesouvá k projevu šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella na sympoziu centrálních bankéřů, které začíná v pátek v horském letovisku Jackson Hole.
img

Rusko nouzově zastavilo pád rublu. Na jak dlouho?

21.08.2023 Ruský rubl se v minulém týdnu stal nejvýkonnější měnou takzvaných rozvíjejících se trhů. Od pondělí do pátečního dopoledne měl za sebou zpevnění vůči americkému dolaru o 6,3 procenta. Drtivá většina měn dalších rozvíjejících se ekonomik, včetně Česka, přitom vůči dolaru v minulém týdnu ztrácela. Znamená to jedno: ruské centrální bance se podařilo pád rublu zastavit, alespoň prozatím. Dlouhodobě však rubl padá i tak do propasti.
Související klíčová slova: Kubánská vláda | Akcie na burzách v Asii | Společnost PayPal Holdings | Síla na Wall Street | Střední Evropa | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Počet nakažených koronavirem | Etheru | Oživení amerického trhu práce | Athanasios Vamvakidis | Akcie Meta Platforms | Dividendové ETF | Klíčový ukazatel | Akcie Sony | Ropné a plynárenské firmy | Produkty Microsoftu | Růst v eurozóně | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Šíření koronavirové mutace | Sektory technologií | Revidované ekonomické projekce Fedu | Cena platiny | ChatGPT | Zpravodajský server | ABT | Výplach | Kropení hesel | Euro k americkému dolaru | Optimistický sentiment | Neel Kashkari | Bolševické revoluce | Bezprecedentní opatření | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Jednání o zvýšení dluhového stropu | Dlouhé pozice | Oslabené měny | Světové akcie | Války | Snižování stavů | Thierry Wizman | Opětovný pokles | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Obchodní platformy | Pohyb výnosů dluhopisů | Češi | US CPI | Vývoj hodnoty akcií | Australská centrální banka | Allianz | Zveřejněné údaje | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Marvell Technology | Juan Pérez | Fiskální programy | Globální růst | Mobileye | Zvýšení zisku | RDIF | Vývoj indexu jádrové inflace | Zdražovat | Člen bankovní rady Aleš Michl | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Analýza akcie | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Zhodnocení jednotlivých měn | Trafigura | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | Ropný institut | Analytik Joe Manimbo | Kalifornie | Institut API | Přemýšlení | Finanční ústav | Brokeři | Salesforce | Akciové společnosti | JP Morgan Chase | XOM | Prudce zlevňující ropa | Výkyvy | Itálie | ČEZ | Stoxx | Cena severomořské ropy | Historie Wall Street | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | CBDC | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Edison | Korelace | Jüan | Volatilní | Největší krize na Wall Street | Cena žlutého kovu | Inflace v září | Medvědí trend | Trh dluhopisů | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | CMC Markets | Smoot-Hawleyův zákon | NYSE Composite Index | Galapagos | Swiss Life | Hodnota trhu s kryptoměnami | Ronald Temple | Obrat ve válce na Ukrajině | Jihokorejská centrální banka | EUR/JPY | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Sankce proti Íránu | PMI v eurozóně | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Veřejné finance | Britská společnost Arm | Globální dluhopisové trhy | Nejprudší jednodenní nárůst | Kit Juckes | Odvetná cla | Příležitost k nákupu | Deutsche Bank Jim Reid | Stimulační balíček | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Dopady energetické krize | WeCHat | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Stimul | Investice | Britská centrální banka | Plán investic | Americký lid | Spotřebitelské úvěry | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Současný propad | Potenciál | Support | Diverzifikace | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Posílení | Index aktivity | Přesnost | Administrativa amerického prezidenta | Česká měna dnes | Bankovní společnost | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Miliony dolarů | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Úspěšnost strategie | Evropská komise (EK) | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Tvorba pracovních míst v USA | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | NYSE | Republikánská senátorka | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | E.ON | Experti | Počáteční zisky | Chování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Nezávislost | Bitcoiny | Justin Burgin | Bloomberg Markets | Madrid | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | Midnight Blizzard | Moody's Investors Service | Dolar k čínské měně | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Plán na snížení daně | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Investing | Impuls | Dopad na finanční trh | Výnosy dluhopisů americké vlády | EUR/USD | Bruno Le Maire | Scott Ladner | Administrativa prezidenta | LULU | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Protiíránské sankce | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Cena kryptoměny ethereum | Bezpečný přístav | Americký soud | Ingalls & Snyder | Cena bitcoinu | Kurz jednotné evropské měny | Obchodování na burzách | Wolters Kluwer | Spotový trh | Price Action | Akcie společnosti | Uzdravování | Streamovací služby | Agentura AFP | Softwarová společnost | CSI 300 | Olívia Lacenová | Benchmark | Rostoucí výnosy | Nejvíce zlata | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | BitStock | GBP/EUR | Demografie | Cenné papíry | Optimistické výsledky | Americké podniky | Simplify Asset Management | Výnos | P/S | Mean-reversion | Černý čtvrtek | Trh s dluhopisy | Brent | Měnový systém | IHNED | Asijské akcie | Delta | Finanční podmínky | Zalando | Americký akciový trh | SMA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Největší burzovní krach | Reálné ekonomiky | LYNX Trading | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Reddit | Vývoj koronavirové pandemie | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Dění na finančním trhu | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Varianta koronaviru | Německý akciový index DAX | Zákaz vývozu | Výnos dluhopisů německé vlády | Exchange | Nike (NKE.US) | Investiční strategie | Společnost Huawei | MAE | Investorský sentiment | Hluboké recese | Investor Warren Buffett | Dedolarizace | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | UAW | Výnosy u dvouletých dluhopisů | CNBC analytik | Peníze z vrtulníku | Nákupní příležitosti | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | Kancléřka Merkelová | Volatility portfolia | Praxe | Škoda | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zasedání FOMC | NHS | Sentiment na trhu | Kryptoměna Bitcoin | Euronext | JPY | SMIC | Růst daní | Analytický tým FXstreet.cz | Americká investiční banka | Vývoz ruské ropy | AI | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | SoftBank Group | Rekordní růst | Cozy Bear | Lámání rekordů | Posilování dolaru | Agentura Standard & Poor's | Investovat | Hospodářská stagnace | Nobelium | Jak obchodovat na NYSE? | Projekce | Znehodnocení | Stanley Druckenmiller | Kontrakce | The Washington Post | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Jak Wall Street funguje? | Bankovní rady ČNB | Představitelé G7 | Výrobní sektor | FTX | Bydlení | Největší krize | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Platidla | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Jeffrey Gundlach | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | FBI | Rekordní deficit | Politika americké centrální banky | Měnová politika Fedu | Americká sněmovna reprezentantů | Saxo Bank | FedWatch | Long obchod | Heatmap | Barel ropy | Index CAC 40 | Palladium | Digitální měny centrálních bank | Federální úřady | Americký Fed | Tržní hodnota | Globální hospodářský růst | Vývoj měnového páru AUD/USD | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ropa WTI | Vzácné kovy | Cenový rekord | Zoom Video | Lockheed Martin | Překvapivé ekonomické údaje | Federální rezervní systém (FED) | Zavedení digitální daně | Viceguvernér ČNB | CIBC | CEO společnosti | Oslabení jüanu | Developeři | ZEW index | Kurz eura k dolaru | Zastavení činnosti | Dolar dnes | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | WallStreetBets | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Béžová kniha | DRW Trading | Cestování | Nord Stream 2 | Odliv kapitálu | Akciový trh Nasdaq | Implikace | Americké investiční banky | Broker | The Verge | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Snižování sazeb v USA | Akcionáři | Cash flow | Proražení | Záchranný fond | Posílení koruny | USD | Rijád | Export | Banka Goldman Sachs | Nejprudší jednodenní pokles | Dluhopisový index | Čínské technologické firmy | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Technická analýza | Britové | Macquarie | Jakub Němec | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Investiční analytik | Kolaps amerického dolaru | CSCO | Obavy z pandemie | Výnos desetiletého dluhopisu | Zastavení poklesu | Výkon | Index burzy | Gilead | Exprezident Trump | Kurzy akcií | Qualcomm | Tržní hodnota firmy | Sodexo | Sentiment na akciových trzích | Prodávat akcie | Plány | Centrální banky USA (Fed) | Na burze | Aktuální informace | Bilion | Šok | Varianta delta | BCA Research | Síla amerického dolaru | ČSOB | Ekonom společnosti | Hongkong | ByteDance | Rozvahy Fedu | Společnost Pfizer | Akcie Avastu | Tvorba pracovních míst | Price-to-Earnings | Trh s ropou | Total | Regulace | Žaloba | BofA Global Research | Vývoj ceny akcií | Bezpečná měna | Ranní zpráva pro tradery | Maďarsko | Pokles kurzu | Too Big to Fail | Noviny | Garance | Měnový fond | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Tichomoří | Investor Warren | Úroková sazba | Kurs rublu k dolaru | Očkování proti covidu-19 | Ahold Delhaize | BDX | Cenné kovy | AAPL | Výše dividendy | Index volatility CBOE | Ekonomiky | Akcie s vysokými dividendami | Hypotéky v Česku | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Index Philadelphia | Pověst | Spekulovat | ATVI | Fitch Ratings | MT5 Supreme Edition | Swapy | Sociální sítě | Ruský prezident | P.A. | Podpůrné programy | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | CBO | Širší index S&P 500 | Růst ekonomiky USA | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Vládní výdaje | Burzovní průvodce | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Vyšší náklady | Zákon o cenných papírech | Hospodářské záležitosti | Nervozita | Vyšší zhodnocení | Patria Online | Rozhodnutí soudu | Dovoz | Rally na Bitcoinu | Automobilka Tesla | Sazby hypoték | Baterie do elektromobilů | Caterpillar | MT5 | Základní úroková sazba | Karl Schamotta | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Pozitivní zprávy | Investiční plány | Czechoslovak Group (CSG) | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Mizuho Securities | Pro tradery | Energie | Akcie Bank of America | The New York Times | Hospodářská data | Cenové pohyby | Riot Platforms | 1 milion | Stratégové | Konvergence | Výrobní ceny | Fincentrum | Čtvrtletní zisk | Politická situace | Komoditní | Tržní reakce | Šéf Bílého domu | Nárůst Bitcoinu | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Černé pondělí | Price-to-Earnings Ratio | Progres | Největší ztráty | EUR/CZK | Vybírání zisků | Zájem investorů | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | McKinsey | Mitsubishi UFJ | Poptávka centrálních bank | Softwarová firma | Největší firmy | Elon Musk | Údaje o ekonomice | Euforie | Britská centrální banka dnes | Makrodata | Akciové indexy | Čínští výrobci | Společnost Shell | Investoři | Investing.com | Souhrn finančních trhů | Rizikovost | Obchodní deník | Makléř Wood & Company | Portfolio | Velké firmy | Petr Pavel | Podnikové dluhopisy | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Akcie na burzách | OCBC | Dolar roste | Marc Chandler | Situace kolem koronaviru | Očkování proti covidu | Předseda sněmovny | Kristina Hooperová | Firemní zisky | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Moderna | Společnost Google | Média | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Bitcoin ETF | Index PPI | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | AA | Grayscale | Západní sankce | Investice do dluhopisů | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Firma Meta | Ceny kryptoměn | Fiskální rok | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Průběh krize | Makro data | Silicon Valley Bank (SVB) | Recese ve Spojených státech | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Část zisků | China Unicom | Alec Young | Evropské fondy | Posilování amerického dolaru | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Nová prognóza | Index KOSPI | CFRA Research | Bank of England | World Gold Council | Gary Gensler | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Fannie Mae | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Britský premiér | VIG | Investiční horizont | WSJ | Prezident | Xetra | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Kurs rublu | Pohyby trhu | Odvětví kryptoměn | BABA | Neziskové organizace | Růst cen ropy | Mimořádná opatření | BP | Bill Strazzullo | Hlavní index CSI 300 | Dezinflační tendence | Dvoutýdenní repo sazby | Funkční období | Skupina OPEC+ | Ekonomie | CDC | Cena mědi | Wealthspire Advisors | Ropné společnosti | Akcie společnosti Tesla | Fondy rizikového kapitálu | Jak se stát lepším investorem | Kč/EUR | Cestovní kanceláře | Propad ceny akcií | Boj s inflací | Svaz německého průmyslu | Analýzy | Monex USA | Žádný výnos | Vývoj amerického dluhu | Potravinové krize | Eugen Weinberg | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Vliv na ceny | Míra inflace ve Spojených státech | Investiční | Průzkum | Dopady pandemie COVID-19 | Vývoj měnového páru | Reálné mzdy | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Invesco | Sociální nepokoje | Růst amerických výnosů | IEA | Demokraté | Ekonomická situace | Německý DAX | Důvěra domácností | Patria | Ekonom BHS | Nový kapitál | Ceny Bitcoinu | Analytik Purple Trading | Růst akcií společností Microsoft | Uber | Ekonomický vývoj | Themis Trading | UnitedHealth Group | Firemní daně v USA | Solární energie | Evropské trhy | TRY | Data z ekonomiky | Rating USA | Úrok | Válka | Americké ministerstvo energetiky | US500 | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Jim Cramer | Jednotná evropská měna | Porovnání vývoje | Americké HDP | Davos | Agentura Reuters | Akcie Nike | Půjčka | Nobelovy ceny za ekonomii | Závislost na dolaru | Odhad analytiků | Sentiment investorů | Provozovatelé výletních okružních plaveb | Prodej | PFE | Zpráva | P/E | Eastman Kodak | Technologické tituly | Apple | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Covid | Rotace | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Velvyslanec Evropské unie v Číně | Huawei | Akcie VIG | Tencent | Vakcína proti covidu | Firemní daně | Nový koronavirus | Emoce | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | Finanční ředitel | S&P | Expanzivní politika | Stablecoin vázaný na dolar | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Hospodářský vývoj | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Rok 2024 | RIOT | Ceny akcií Paypal | Obchodování | Technický signál | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Rizikovější měny | Firmy z indexu Nasdaq 100 | Legislativa | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Bell Curve Trading | Tisková konference ECB | Úroky snížit | Spotřebitelské ceny v USA | Breakout strategie | Automobilka | Libra k americkému dolaru | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Kurz americké měny | Oznámení | GBP | Thyssenkrupp | Management | Důvěra investorů | Kolaps dolaru | ZEW | Co se děje na finančních trzích | USDA | Admiral Markets | TSMC | Budoucnost | Dobré výsledky | Zasedání OPEC | XAU/USD | Centrální banky | Prezidentka ECB | Digitální ekonomiky | Objem dluhopisů | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Kevin McCarthy | Guru | Předpověď | Zprávy | Oanda | Fiat Chrysler | Ruský rubl | Deflace | Daňový poplatník | Doporučení | Výnosy z dluhopisů americké vlády | Kristalina Georgievová | Týdenní shrnutí | Murray | Dolary | S&P/ASX 200 | FB | Akcie v Asii | Největší americké banky | BREAKING | Tokeny | Nezaměstnanost v USA | Turecká lira | Index STOXX Europe | Equity | REGN | Obchodování na Wall Street | Akcie třiceti předních amerických podniků | Německé firmy | Investiční banka | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Dow Jones index | Treasuries | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Akcie v Evropě | Japonské ministerstvo financí | Wyoming | Pokles tržeb | Obchod Amazon | Zahraniční akvizice | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | 3M | Nejdůležitější události | Silný růst | UCITS ETF | Zlato jako investice | Největší burza | YCC | Měnová politika americké centrální banky | Airbus | Dividendové strategie | Mutace delta | Úpis akcií | Dnešní data | xStation | Vakcína | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Vláda USA | Powell dnes | PFE.US | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Internetové obchody | Zadlužování | Nordea | Indexy Dow Jones a S&P 500 | iFX | Spoření | Cena ropy brent | Bitcoin | Čínské zboží | Automobilky | Investment management | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Michael Gregory | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Ekonomické oživení | New York Stock Exchange (NYSE) | Dění na finančních trzích | Slabý dolar | Tennessee | Index pařížské burzy | Raphael Bostic | Vysoký výnos | Výnosy u amerických státních dluhopisů | Sumitomo Mitsui | Hedgeové fondy | DailyFX | Futures | Supreme Edition | Sazby centrálních bank | Virus | Inflační tlaky | Vývoj burzovního indexu | Minulá výkonnost | Digitální měny | Typ koronaviru | Bank of America | TIM | Opatření proti koronaviru | Pojišťovny | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | China Evergrande | Carnival | Petr Lajsek | Výrobce letadel | Odhady trhu | Rozpočtový balíček | Silný dolar | Australský dolar | Financial | Krach na newyorské burze | Cena zlata dnes | Summit G7 | Koruna | Následky pandemie | Eli Lilly | Finanční služby | Cukr | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Vysoké úroky | Fiskální stimulační balíček | Analytická společnost | DJIA | Zůstatek | Hypoteční trh | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Podpora | Shell | Včerejší obchodování | OPEC+ | David Cottle | Panevropský index STOXX 600 | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Futures na evropské indexy | Výhled cen | Snížení daně z příjmu | Růstový index | Cena akcií společnosti | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Propad | Akcie Twitteru | Zelenskyj | Odklad digitální daně | Activision | Applied Materials | Společnost Arm | Obavy z recese | Očekávání investorů | Trigger | Šířící se koronavirus | Výsledky firem | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Zisk podniků | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Rzeczpospolita | Údaje | Pokles ceny | Společnost Nvidia | Klima | Inverze výnosové křivky | Právo | Asie | Deprese | Šéfové států | Dopady koronavirové krize | Softwarový gigant | Vakcína proti covidu-19 | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | Americká banka | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Sazby centrální banky | Western Alliance Bancorp | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Světové ceny ropy | Alibaba | Robert Phipps | Růst spotřebitelských cen v USA | Dluhové problémy | Stablecoiny | Politbyro | Národní měny | Subvence | Výsledky průzkumu | NYSE Euronext | DPA | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Golden Gate | Hlavní indexy | Barack Obama | Trumpova vláda | Kanada | Převodník měn | OpenAI | Dlouhodobý výhled | Demokraté a Republikáni | Digitální zlato | Alternativa oficiálních měn | Televize CNBC | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | MMF Kristalina Georgievová | Sankce uvalené na Rusko | Poptávka po úvěrech | WMT | Zájem o dluhopisy | Pfizer | Investiční společnost | Vývoj peněžního agregátu | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Vishnu Varathan | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | AXS Investments | Srovnávací základna | Americký podnik | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Obchody | Průraz | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Deficit | Globální dění | Bit.plus | Graf | Polsko | Kolaps | Koronavirové mutace | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | Odliv dividend | Masivní nákupy | Hodnota firmy | Plyn | Marine Le Penová | Volodymyr Zelenskyj | Sazby na hypotékách | CFRA | Příjem díky dividendám | Cenová hladina | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Akciový index | Canopy Growth | Americké automobilky | Akcie výrobce čipů | FTC | Výnosové křivky | HDP USA | Wall Street Journal (WSJ) | James Bullard | Hypotéky | Rothschild | Německý akciový index | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Současná situace | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Důvěra investorů v ekonomiku | tradingeconomics.com | Stratég firmy | Přijetí | Zavádění digitálních měn pro platby | Evropa | Nárůst cen ropy | Oživení americké ekonomiky | Jackson Hole | HUF/EUR | Údaje ministerstva | Prezident Volodymyr Zelenskyj | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Velké americké banky | Zelené investice | Bitcoin dnes | Podvážení | Poptávka po bezpečných aktivech | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Omezení pohybu | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | Medián | Fiskální situace | Zlepšení ekonomiky | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Investorka | Maloobchod | Růst výnosů u dluhopisů | Dluhopis | Oslabení amerického dolaru | First Republic | Zveřejněná data | Obtížné rozhovory | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Rostoucí obavy | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Index volatility | Dnešní růst | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Reuters analytik | UBS Global | Příznivé údaje | PYPL | Silnější dolar | Technické analýzy | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Euro dnes | Sójové boby | Universal Music | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Hackeři | Nakoupit akcie | Index spotřebitelské důvěry | Hlavní index čínských akcií | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | Snížení spotřeby | Akcie Komerční banky | Stříbro | Nejbližší support | BMO Capital Markets Economics | Jihokorejský KOSPI | CHF | L'Oréal | Instituce | Tým InstaForex | Česká koruna | Turecko | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Guvernér BOJ | Vývoj akciového indexu S&P 500 | FAANG | G10 | Růstový potenciál | Nicolas Chapuis | Dnešní fundamenty | LNG | Western Alliance | Vliv na investice | Závislost na americkém dolaru | Aktuální problémy | JNJ | Burza cenných papírů | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Kenny's Commentary LLC and Strategic Board Solutions LLC | Dobrá data | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | BBC | Czech Fund | Fiskální stimuly | Úrokové sazby Fedu | Měnový trh | Britská měna | TTWO | Dopad pandemie | MetaTrader | Kongres | Růst amerického HDP | Divize | Pád Silicon Valley Bank | Ameriprise Financial | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Makroekonomické ukazatele | Index Nikkei | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Akcie Amazonu | Oslabení koruny | Spot | Spready | Index CSI 300 | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | ex | Ministerstvo financí USA | PSA | Americká data | Vývoj indexu volatility | Inflace v Polsku | Global forex | Průměrný roční výnos | Naše ekonomika | Audi | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Capital Markets | Time-Frame | Růst výnosů | Horizon World | Server BBC | Trh | Korporátní zprávy | Zájem o dolar | Nárůst zásob | Snížení daní | Kryptoměnová burza Coinbase | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Pád rublu | BK Asset Management | Války na Ukrajině | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Bert | Aktuální problémy Deutsche Bank | Technologické firmy | Výrazný růst | Hackerská skupina | Východní Evropa | Vývoj zlata | Fed | Zahraniční obchod | Dluhopisoví investoři | Společnost ByteDance | Strategie Ondřeje Hartmana | Investování s LYNX | Bailout | Index londýnské burzy | Zakladatel | Korekce | Dan Schulman | Tempo očkování | Klesající trend | Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády | Upozornění | Rubl | Pozornost | Sazby daně | Zákonodárce | Finanční společnosti | Země EU | United Airlines Holdings | Obchodujte přes LYNX | Nové trhy | Buffett | Money management | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Švýcarská ekonomika | Index německých akcií | Nákupní příležitost | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Zpráva pro dolar | Zveřejnění výsledků | Manažeři | Další rozvoj | Sázení | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | S&P 500 | WeWork | USDT | Automobilový průmysl | AXA | Šéf Facebooku | CNOOC | Yahoo | Ekonomický a strategický výzkum | Vývoz do Číny | JDE | Ruská invaze na Ukrajinu | TopForex | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Situace | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | ANO | Stock | Apollo | Americké zásoby ropy | Financials | Přenos | Růst spotřebitelských cen | IRS | Zemní plyn | ProCent | Anthony Fauci | Akcie banky | Poměr P/E | Japonská centrální banka | Obchodní systém | Investiční Memento | Trumpova administrativa | Rating | Platforms | MWh | Dezinflace | Agentura S&P | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Dílčí index | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | USD/CHF | Akcie McDonald’s | Příležitosti | Budoucí vývoj | Michael Brown | Vládní dluhopisy | National Grid | Data z USA | Daňové úlevy | SBUX | Ropná firma | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Úrokové sazby centrálních bank | IPO Saudi Aramco | Růst tržeb | Členové Fedu | Volatility | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Bitstamp | Sell | Demokratické strany | Správci aktiv | Michal Valentík | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | Long pozice | Kurz dolarů | Banka HSBC | Akcie společnosti PayPal | Pomoc Ukrajině | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Obchodujeme | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | MetaTrader 4 | Pesimistické scénáře | Solana | Společnost PayPal | Akcie technologických společností | Unce zlata | Růstový index S&P 500 | Zpřísnění sankcí | Akcie Nvidie | Rizikovější aktiva | Pokles úrokových sazeb | Hormel Foods | Agentura AP | Vision Pro | Společnost XTB | Portfólia | Společnost Meta Platforms | Vývoj akciového indexu DAX | Výpadky | Objem obchodů | Globální akciový index MSCI | Velké zisky | FIAT | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Digitální ekonomika | Snižování inflace | Invest | Akcie ve Spojených státech | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | MicroStrategy | Hamás | Polské firmy | Vývoj úrokových sazeb | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Inflace v Británii | Exxon | Analytici | Řízení rizika | ING | NYMEX | VaR | Německá vláda | Grafy | QE | Fed úroky | Polský zlotý | Kazachstán | LYNX | Moody's | Útok na Ukrajinu | Roční výkon | Akumulace | Donald Trump | Čistý zisk | Standard & Poor’s 500 | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Instant Trading EU Ltd. | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | New York Stock Exchange | Krach | Centrum | Snížení sazeb | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Nový rozpočtový rok | Royal Dutch Shell | Rozpočet | Další růst | Americká průmyslová produkce | Ojetiny | Mona Mahajanová | Zvýšení dluhového stropu Spojených států | Vysoká zadluženost | Startup | Čínský premiér | Finanční systém | Ostatní vzácné kovy | USD/CZK | Investice do akcií | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Propad akcií | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Vývoj měnového páru USD/TRY | Tvorba fixního kapitálu | Aukce | Zablokování Suezského průplavu | Pokles dolaru | Balík stimulačních opatření | Dluhové krize | API | Rizikovější investice | Cena ropy dnes | Údaje o inflaci | Index frankfurtské burzy | Sazby ECB | Ekonomická nálada | Euro vůči americkému dolaru | Ministr zahraničí | Počet nezaměstnaných | Ruská ropa | Reuters | Unilever | Dluh americké vlády | Baidu | Tina Tengová | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | CZK | Chevron | Dobré zprávy | Akcie PayPalu | Londýnské akciové burzy | Bancorp | Galaxy Digital | Česká republika | Výstupy | Vlna pandemie | Problém amerického dluhu | Overbalance | Smíšená ekonomická data | Rekordní maximum | Předseda | Energetický sektor | Air France | Splácení dluhu | Utahování měnové politiky | Riziko | Inflace zpomaluje | Americké banky | Velký problém | Analytika | Růstový impuls | Nejlepší dividendové ETF | Výnosy z investic | Splatnost | Tištění peněz | Anglo American | Výrobce čipů Marvell Technology | Jihokorejský Kospi | Makro | Commodity index | Praní špinavých peněz | Boeing | Zájem o riziko | Vstup na burzu | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Investiční plán | Finanční riziko | Bankovní vklady | Shromáždění OSN | Roční výnos | Příjmy a výdaje | Embarga vůči Kubě | Organizace ADP | Prime | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Corpay | Krize na Wall Street | Shanghai Composite | Fiskální stimul | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Vláda ČR | Akcie společnosti PayPal Holdings | Nová data | CL | Open | Evropská unie | Cena akcie | Velké technologické firmy | Růst ceny zlata | Fiat Chrysler Automobiles | Indické akcie | MRNA.US | Zvýšení cel | DOT | IPO 2019 | US100 | Pomoc ekonomice | Financovat | Krypto | Cvičení | Nálada investorů | Oculus | Americké ministerstvo obchodu | Západní firmy | Angela Merkelová | TSLA | Nejlepší investice | Největší hráči | Deglobalizace | FOREX | Lael Brainardová | Podnikatelská aktivita | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Lou Brien | Prezident pobočky Fedu v Atlantě | Invaze | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Viceprezident | Americký vládní činitel | PEPSICO | Tisk dalších peněz | Vývoz ruského plynu | Larry Fink | Vybírat zisky | Cena | BNP | Investiční banky | Americké dividendové akcie | Důvěra v eurozóně | Vývoj české ekonomiky | Swiss Life Select | Odpor | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | GWW | ASML Holding NV | Silný trh | Nárůst výnosů | Výsledky hospodaření společností | Sumitomo | Snižování úrokových sazeb | Akcie dnes | Fed Funds Rate | Káva | Economic | Ztráta | IG Markets | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Huawei Technologies | CVX | Mezinárodní investoři | Světové centrální banky | Životní úroveň | S&P500 | Francouzský prezident | Dolar k japonskému jenu | Dluhy | Největší pády | Dolar | Čínská ekonomika | Chris Turner | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | Překonání akciových maxim | Šíření viru | ČNB | TSLA.US | Nobelovy ceny | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | Vyšší ceny | Ruskem sponzorovaná hackerská skupina | IG | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zahraniční investice | Proroctví | Výběr zisků | Útlum aktivity | Margin | Nvidia | Peníze z vrtulníků | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mike Zigmont | Společnost Twitter | Počet uživatelů | Tamas Varga | Vyšší riziko | Solární panely | Vinci | Bilance běžného účtu | Apollo Global Management | BioNTech | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Finančnictví | Komodita | Charles Schwab | Hedge | Úvěrové podmínky | Setkání centrálních bankéřů | Pokles výnosů dluhopisů | Revidované ekonomické projekce | Koruna dnes | Růst HDP | Maloobchodní tržby | Odolnost ekonomiky | Rabobank | Výnos u desetiletých dluhopisů | Euro vůči dolaru | Ronald Simpson | Sillicon Valley | FTSE | Obchodujte akcie | Světové měny | Investování na burze | Index ISM | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Europe 600 | Indexy v Číně | Největší burzovní krach v dějinách | Akciové alokace | Kurz koruny | Dluh USA | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Obchodník | Kurz eura vůči dolaru | Webináře | Akcie týdne | Akcie s LYNX | 737 MAX | Rada guvernérů | Pokračující geopolitické napětí | PVM | Organizace spojených národů | COVID-19 | Protiíránské sankce USA | Negativní dopad | Wedbush Securities | Purple Trading Štěpán Hájek | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Blue chips | Asijské země | Ekonomické vyhlídky | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | ISIN | ROE | Remdesivir | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Paypal Holdings | Slušné zisky | Nejnovější zprávy | Nová americká pravidla | Hlavní indikátor | Index PX | Čínská vláda | Společnost Facebook | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Piper Sandler | Mitsubishi | Peter Kenny | Vyšší úrok | Stabilita | Investment Management | Mutace koronaviru | Štěstí | Pivot | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | BAT | Pracovní trh | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Vývoj inflace | Komoditní burza | Coinbase | Zásoby ropy v USA | Burza Coinbase | Argentina | Česká ekonomika | Americké produkce | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Momentum | Data z pracovního trhu | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | CBOE | Akcie Philip Morris | Německá kancléřka | Fond | Konsorcium | Mánie | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Partners | Konsensus | Trader | Index tokijské burzy Nikkei 225 | FCA | Index tokijské burzy | Ekonomické údaje | Epidemiolog | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | Zátěžový test | Historické rekordy | Akcie Boeingu | Activision Blizzard | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Signature Bank | Globální ekonomika | AMEX | Spekulativní pozice | Růst výnosů dluhopisů americké vlády | Čínská média | Rozpočtový schodek | USD/TRY | Anomálie | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | Výnos desetiletých dluhopisů | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Voda | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Francouzský index CAC 40 | Starbucks | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vysoké valuace | KLM | Ratingové agentury | Cena severomořské ropy Brent | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | HSBC | Pullback | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Conseq | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | BRODIS FUND | Uvedení na burzu | Euro STOXX | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Otevírání ekonomik | Analytici Goldman Sachs | Přecenění | Breakout | Hráči Wall Street | Turecký prezident | Silnější kurz | Tamás Varga | Pojištění vkladů | F-35 | Trh práce v USA | Hongkongský index Hang Seng | MiCA | Měnový výbor | Růst cen | Drahé kovy | Vyšší sazby | Dluhový strop | Indikátor | ABBV | Moskva | RSI | Krize v USA | Guvernér japonské centrální banky | Forward | Vysoké inflace | Měnová politika | Rheinmetall | PMI ve výrobě | Asset management | Alokace | Býčí trh | MSCI World | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | Společnosti Netflix | Indexy pohyb | SCHW.US | IFO index | Financování | Letecká společnost | Burzy v Hongkongu | PVM Tamas Varga | Akciový stratég | Index japonské burzy Nikkei | Ursula von der Leyenová | Etherea | Fitch | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Stres | Hodnoty měny | Ameriprise | Americká lehká ropa | Photon Energy | Turecké liry | ERA | BDI | Růst úroků | Finance | W.W. Grainger | Dividenda | Republikáni | USDJPY | Czechoslovak Group | Těžby kryptoměn | Globální poptávka | Inflace v ČR | Index výdajů | Investiční poradenství | Poptávka | Artemis | Hlavní index japonské burzy | Hardware | Otevírání ekonomiky | Line | Guvernér | Francouzský parlament | Globální trhy | Premiér Babiš | Vysoká likvidita | Rozpočtové politiky | Ceny suroviny | Očekávání trhu | Akcie Pilulky | Cenový graf | FT | Australský premiér | CIA | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Thajský bat | Kancléř Olaf Scholz | Pandemie v Německu | Snížení rizika | Christopher Waller | Soudní řízení | Výnosy u desetiletých dluhopisů | Průměrná mzda | Dolarové sazby | DNO | Tržní hráči | Obchodovat | Přijetí bitcoinu | Deutsche Welle | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Výplata dividend | Daň z příjmu | Prezident Fedu | Pohyby dolaru | Kurz měny | XTB Štěpán Hájek | Obavy z budoucího zvýšení sazeb | Sociální síť | Nová makrodata | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Uzavření trhů | Vývoz plynu | Akcie technologických firem | Bankovní rada České národní banky | Akciová rally | Technologický Nasdaq | Akcie Gamestop | Dluhopisový guru | PacWest Bancorp | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Rozpočtové deficity | Společnost TSMC | Shares | Nákup eura | Medvědi | Kapitálové trhy | Americká pravidla | RBNZ | GfK | FRED | Rozdělení zisku | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Získané peníze | CAH | Americké maloobchodní prodeje | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | Poselství o stavu unie | RBI | Americká měna | Vyšší daně | Nord Stream | EMU | Americká Federální obchodní komise (FTC) | LLY.US | Versailles | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Tesla (TSLA.US) | Pokles zásob | Payrolls | Bankéři | Barclays | Video | Sázet | Podnikání | Lídr republikánů | Cena ropy | Paradox | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Drobní investoři | Změny klimatu | Marže | ROCE | Akcie bank | Fiskální politika | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | DAX | Zlato a stříbro | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Josef Košťál | Macquarie Marcus Garvey | Sankce na ruskou centrální banku | HDP | Vývoz do Spojených států | Infineon Technologies | Netflix | Národní bezpečnost | Důvěra v Německu | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Daňové zatížení | Vedení společnosti | Zkušenosti | Lehman Brothers | Emmanuel Macron | Vývoj měnového páru USD/CNY | Firma | Zasedání měnového výboru | Německý kancléř Olaf Scholz | Zbrojovky | Fed funds | Signály | Omikron | PCE inflace | Ruské dodavatelské řetězce | CBOT | Lira | Načasování | Akcie evropských bank | Poptávka po zlatě | NYBOT | Měny považované za bezpečné | Vyšší inflace | MCD | Erste | USA a Čína | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyšší cla | Technologické podniky | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Liz Trussová | Ether | Byznys | Ekonomická rizika | Blizzard | China Telecom | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Monetární politika | SAP | Dluhopisové trhy | JPM | Diverzifikovat | Convera | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Debata | Dopady vysokých úrokových sazeb | Nový typ koronaviru | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Market | Americká Federální obchodní komise | Akcie Alphabet | Ekonomka | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Růst akcií | BMO Capital Markets | Valné hromady | Pokles výnosů | Spartan Capital Securities | Akciové tipy | Mateřská společnost | Horizon | UST | Americká Komise pro cenné papíry | Pomoc aerolinkám Smartwings | Zájem o riziková aktiva | Restrikce | Merck | Optimismus | Coinbase Global | Menší poptávka | Facebook | Rozhodování | Jeremy Stretch | Růst dolaru | Ceny pšenice | BH Securities | Úrokové sazby v Česku | Wood & Company Vladimír Vávra | Oracle | Pandemie v Česku | Akcie podniku | Zelená ekonomika | Akcie vydavatele her | Světová obchodní organizace | Globalizace | Poptávka po čipech | Investiční banka Goldman Sachs | Akcie velkých bank | Nejvyšší rating | Costco | USA | Kukuřice | Jednotná měna | Martin Gürtler | Streamovací společnosti | Washington Post | Investujte | Nejhorší výsledek | Reserve Bank of New Zealand | Pravidelný příjem | Měď | Prezident USA | Asie a Tichomoří | Proinflační | Železnice | BMO | Futures na bitcoin | Generativní AI | Index londýnské akciové burzy | Být trpělivý | Konglomerát | Bezpečné dluhopisy | ANZ | Akcie na pražské burze | Fundamentální pozadí | Euro | Yield | AUD | Bod zlomu | Kyjev | Binance | Michael Greenze | Server CNBC | Podhodnocený | Šéf firmy | Index S&P/ASX 200 | Zakladatel a CEO | Pegas Nonwovens | Dodávky ropy | Fibo | NEST | Daňový úřad | Co je dividenda? | Propad cen akcií | Úřad práce | Hospodářské noviny | Citigroup | ASX 200 | Investiční ředitel společnosti | Softbank | Rozkolísanost trhu | Ruský fond přímých investic | Dividendový výnos | Sony | Index VIX | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Brazilské devizové rezervy | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Výrobce čipů Intel | Růst ekonomiky | ROIC | Dovozní ceny | Vývoj na akciových trzích | LPL Financial | Bitcoinové fondy | Největší zisk | Hlavní ekonomka | EUR/CHF | Ranní komentář | Plánované obchody | Výbor pro zahraniční investice | Intermediate | Dolování na Měsíci | Globální akciový index | Palantir | Nižší ceny | EU | Ekonomická krize | Redukce | Zasedání ECB | Archegos | Gamble | Credit Suisse | Powellovy komentáře | Portfolia | Fresenius Medical | Conseq Investment Management | Prohlášení | NN Group | Komerční banka | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Počty nových případů | Týdenní zpráva | xStation 5 | Gate | AZN.UK | Vývoj akcie APPL | Samsung | Recese | Index strachu | Inflace v Německu | Sam Altman | Kazuo Ueda | ASML | Ropný gigant | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Chuť riskovat | Erdogan | Randy Frederick | Technologický index Nasdaq Composite | Bannockburn Global Forex | Vývoj pandemie | Zpráva amerického ministerstva obchodu | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | SEC | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Ray Dalio | Aktuální situace | Burzovní indexy | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Uklidnění na trhu | Měna euro | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Růstový trend | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké burzy | Realitní společnosti | Internetové firmy | Yung-Yu Ma | Know-how | Americké zbrojovky | Japonský Nikkei 225 | Password spraying | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Důležitý support | Měnové politiky centrální banky | Změna politiky | KBC | Ekonomické teorie | Matěj Široký | Prodeje existujících domů | Mondelez | Coinbase Global Inc. | Dostatek likvidity | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Exprezident | Postavení dolaru | Dnešní zpráva | Investoři a obchodníci | Vláda Spojených států | ARM | Centrální banka USA | Čínské indexy | Akcie internetového obchodu | Ekonomický poradce | Dieselgate | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Chování ceny | Ceny energií | Lufthansa | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Výkon dolaru | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Americké kryptoměnové burzy | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Finanční skupina | Klíčové centrální banky | Eugal | Brent (OIL) | Úrokové sazby | Další kryptoměny | Averze vůči riziku | Atlantik | Prezident Donald Trump | Opatření americké centrální banky | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Index PCE | Dodávky zemního plynu | Technologický sektor | KBW Regional Banking Index | OSN | Soud | Investice v USA | China Evergrande Group | Eskalace napětí | Saudi Aramco | Nejvyšší rating AAA | Komunita | Výkon amerického dolaru | Euro posiluje | Blockchain | Agentura Fitch | Pozitivní výsledky | China Mobile | Předpovědi | Prodeje ropy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Údaje z Číny | Global Wealth Management | Bondy | Vyhlídky americké ekonomiky | Mluvčí Kremlu | Mince | Analytické společnosti | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Paul Nolte | Zásoby ropy | Ceny plynu | Evropské méně | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Shrnutí obchodování | Dow Jones US Banks | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Počet nezaměstnaných v Německu | Výnosy z 10letých dluhopisů | Futures na americké akciové indexy | Kroky Fedu | Americký dolar k japonskému jenu | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Fyzické zlato | Letecká doprava | Platforma | Vládní bondy | Akcie těžařských společností | Energetika | Akcie energetických společností | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Trhy v USA | CNN | Finanční situace | Objem objednávek | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Prospekt | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | Jak obchodovat | WP | Ceny benzínu | Vzestup ceny | Akcie automobilky Tesla | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Převody peněz | BTC | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Kapitálové zboží | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Republikánský senátor | Ticker | Mizuho | Global Forex | Nouzový stav | Důvěra evropských investorů | Severomořská ropa Brent | Pokles evropské ekonomiky | Vývoj 10letého výnosu amerických vládních dluhopisů | Akcie automobilky | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Reálné aktivum | Analytik Alec Young | Mezinárodní měnový fond | Gold | Microsoft 12 | Zhoršení ratingu | Slábnutí rublu | Průmysl | Investovat do zlata | Pozitivní trendy | Lehká ropa WTI | Americké akcie včera | Americké technologické společnosti | Úsilí | Senátorka | Airbus Group | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | InPost | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Evergrande Group | Aerolinky | Čisté úrokové výnosy | Scotiabank | Americké dluhopisy | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | Banky | Divergence | Biliony | Bankovní index | Bilion dolarů | ETF | Nové dluhopisy | Federální obchodní komise | Akcie výrobce čipů Nvidia | Investujte do akcií | Akcie klesají | Generické léky | Akciové trhy | Kurzy měn | Action Economics | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Nasdaq-100 (US100) | Saúdové | UnitedHealth | Varování | Vánoční svátky | Počty nových žádostí o podporu | LLY | Akcie výrobců vakcín | Černé zlato | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Spojení | Long | Reálná ekonomika | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Zasedání České národní banky | Nálady na trhu | Bear | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | SXXP | Klid | Pokles inflace | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Burzovní společnosti | Širší index | Ritholtz Wealth Management | Růst zaměstnanosti | CFIUS | Ministerstvo financí | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Index německých akcií DAX | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Index londýnské burzy FTSE | UCITS | Business | PCE inflace v USA | Hlavní index německých akcií | Staking | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Brown Brothers Harriman | Dna | Index japonských akcií Nikkei | PMI ve službách | Platby a převody měn | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Další regulace | TikTok | Plug Power | Největší hráči Wall Street | Citadel | Bloky | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Cena stříbra | Technologická společnost | Platební společnost | TWTR | Kurz rublu | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krach banky | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | ČNB Tomáš Nidetzký | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Western Union | Inovace | Konsolidace | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | MSCI World Index | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Zavádění digitálních měn | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Akcie Tesly | Inflační vlna | Ole Hansen | Výnosnost | Spekulanti | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Diskontní sazba | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Bonusy | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | | Counterpoint Research | Japonské úřady | Smartwings | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Vývoj indexu Dow Jones US Banks | Členské země | Investice do komodit | Trinity | Stratég | Americký index Philadelphia Semiconductor | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Zisky společnosti | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Fio banka | Řetězce | Schwab | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Lucembursko | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Breaking | Investiční fondy | JD | Růst úrokových sazeb | Budoucnost Bitcoinu | Politika | Hospodářské recese | CoinShares | Vladimír Vávra | Nálada na trhu | Objem amerického dluhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Šéfka ECB | Čínský jüan | Pražská burza | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Organizace spojených národů (OSN) | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Ekonom Jan Švejnar | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Výplaty dividend | Investiční ředitel | OMV | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Americké futures | Yahoo Finance | Strach z inflace | Baterie | BHP | Americký dluh | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Americké akcie dnes | Výhled růstu ekonomiky | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | PLN/EUR | Zahraniční politika | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Jak diverzifikovat | Anton Siluanov | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Evropské společnosti | Společnost Amazon | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Zlatá horečka | Úřad pro energetické informace | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Burzovní kalendář | Rozpočtový deficit USA | Jerome Powell | Centrální banky USA | Nálada | Geopolitická rizika | Jak na pravidelný příjem | Letectví | Indie | Americký ekonom | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Výrazná inflace | Vnímání | Intel | Přísná měnová politika | Mike Novogratz | SVB | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Martin Stránský | Výprodej akcií | CSG | Hospodářská recese | Ekonomika | Růst vývozu | Pozornost forexového trhu | Oxford Economics | Výnosová křivka | Internetová firma | Ekonomická data | Historická maxima | Marvell | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Politika centrálních bank | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Intradenní obchodník | Úroková sazba ECB | Nákup zlata | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Prolomení supportu | Americký kongres | Fitch rating | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Investice v Číně | Členové OPEC | Timeframe | Index technologického trhu | USD/CNY | Analytik skupiny | Americký akciový index | Státní pomoc aerolinkám | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Timur Barotov | Komise v přenesené pravomoci | Zisk firmy | Americký trh práce | Dnešní zprávy | Ethereum | Legendární investor | Dluhopisový trh USA | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Embargo | Kótování | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Hry | Akciový index DAX | Digitální daň | Vysoké ocenění | Obchodní dohody | Ekonomická katastrofa | Dnes na forexovém trhu | Prudký pokles cen | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Private equity | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Cyrrus | Vánoční růst akcií | Komunistická strana | PacWest | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Cena termínového kontraktu | Největší ekonomika | Trading | FTSE Russell | Překonání akciových maxim indexů | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | Oživení globální ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Iniciativa | Platební společnost PayPal | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Under Armour | Schodek rozpočtu | New York | St. Louis | GS | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Dřevo | Bernstein | Obligace | Jak se obchoduje | Price-to-earnings ratio | Optimistický výhled | Ceny ropy Brent | Vývoj peněžního agregátu M1 | Zvýšení úroků | Euro včera | Americká internetová společnost | Kauza | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | Akcie technologických a růstových společností | Podnikový dluh | Zotavení ekonomiky | Price Futures | Jak investovat | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Applied Materials | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Kraft Heinz | Můj trade | CoinGecko | G20 | Informace z trhu | Pokles poptávky | Celní správa | Analytik Yung-Yu Ma | NFT | Nejhorší výsledek firmy | Šance | Těžař | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | NERV | Převody měn | Výplata | Podíl akcií | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Nákup dluhopisů | Akcie Intel | Zrušení superhrubé mzdy | Big Tech | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | US30 | Graf indexu | FOMC | Generální ředitel | Ceny aktiv | Devizové rezervy | České vlády | Japonský ministr financí | Měny emerging markets | Cíle | Politická rozhodnutí | Tether Holdings | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Mateřská společnost Googlu | Výhled trhů | Firma Meta Platforms | Volkswagen | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Bonita | Americká administrativa | Investice do zlata | Reinvestice | Výprodeje | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Rozhovor | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Firmy z indexu Nasdaq | Transakce | Diamanty | Procentní propad | APT29 | Dnešní údaje | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Obchodní jednání | Výsledek firmy | Dopady pandemie | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akcie výrobce elektromobilů | Vývoj koruny | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Lululemon | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Výzkumné společnosti | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Maloobchodní prodej | Irsko | Důležité zprávy | Americké firmy | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Pasivní příjem | Zpravodajství | Dmitrij Peskov | Michal Brožka | Zvýšení dluhového stropu americké vlády | Air France-KLM | Odvětví vyspělých technologií | PMI ve zpracovatelském průmyslu | USDX | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Investiční společnosti | Investor | Abbott | Železná ruda | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Fundamenty | Daňové příjmy | Akcie Meta | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Německé banky | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Nové protiíránské sankce | Index podnikatelské nálady | MSCI | Burzovní index | Karanténní opatření | Fed Williams | Hodnota bitcoinu | Pozice dolaru | Podnikatelská aktivita v USA | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | Hospodářský pokles | LinkedIn | Walgreens | Libra k dolaru | Veřejný dluh Spojených států | Prodávat své akcie | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | LULU.US | NEV | JPMorgan | CSCE | Německá automobilka | Akcie Erste Bank | Německé akcie | USD/JPY | Globální poptávka po ropě | Eni | Joe Manimbo | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Tightening | Prodeje | Šíření koronaviru | Marcus Garvey | NewYorská burza | Technický výhled | Rychlost | Ruský prezident Vladimir Putin | Druhá vlna | Stav ekonomiky | Centrální bankéři | Západní ekonomiky | ABN Amro | Sanofi | Zlotý | Datové centrum | EIA | Generativní umělá inteligence | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Měnové trhy | Daně v USA | Rusko | Markets Economics | Vysoké riziko | Chuť k riziku | Akcionář | Guardian | Miliardy USD | Poradce | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Index japonských akcií | Zkušenost | Míra inflace v Británii | Duševní vlastnictví | Signál | Írán | Zdražování | CMC | S/R zóny | Čínská firma | Česká národní banka | Indexy amerického akciového trhu | Pozemky | Akcie americké zbrojovky | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Japonská burza | Square | Hodnota zlata | ASEAN | Harvest Volatility Management | Přijetí eura | Biliony dolarů | Úbytek | Joe Biden | Cena zlata na burze | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Americké vládní dluhopisy | Správce aktiv | Wood Mackenzie | Úspěšné obchodování | Meziroční inflace | Australský S&P/ASX | Nové žádosti o podporu | Singapur | Americké akciové indexy | Zadlužení země | Míra úspor | Pracovní síly | Základní sazba | Dividendové výnosy | NFIB | Člen bankovní rady | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Koruna posílila | Klesající inflace | Společnost | Apple (AAPL.US) | Chuť investovat | Rezervní měny | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Uhlí | Futures na americké akcie | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Zboží z Číny | Colt | Skyworks Solutions | Historicky nejnižší | Klíčové faktory | Tržní cena | Výrobce elektromobilů Tesla | Patová situace | Francouzský index | Nejnovější statistika | Investice do čínských technologií | Očekávaná inflace | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | Podnikání na kapitálovém trhu | ASX | Černý pátek | Plynárenské firmy | Rozšíření | CAC40 | Schodek veřejných financí | BBVA | NBER | Vitalik Buterin | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Situace v USA | Země OPEC | Roland Kaloyan | Panika | Ropný trh | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Síť X | Burze | Eura | Tisková konference | Tržby společnosti | AAPL.US | Sam Stovall | Omezení stimulů | Monex | Obchodní signál | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Nizozemsko | Bankovní systém | Výrobci čipů | Organizace | Alipay | Obilí | Deník The Wall Street Journal | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Komunistické strany | Ruská měna | VIX | Vládní činitel | Inflační data | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Růst | Premiér Boris Johnson | Vyšší úroveň | Očekávání zisku | Poptávka po ropě | Polská centrální banka | Silné momentum | Akcie ČEZ | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | MSCI Asia Pacific | Ark Invest | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Proti trendu | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Objem prostředků | Administrativa | Ondřej Hartman | Sazba Fedu | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Šéf podniku | CNY | První investoři | Propad cen ropy | TradingEconomics | Snížení inflace | LEF Cooperative Foundation | Astrazeneca | Index | Wall Street Journal | PCE index | Rekordní růst akcií společností | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Edward Moya | Praktické tipy | Infineon | Lockdown | Demografické skupiny | Merkelová | Wirecard | Cenový index | Černé úterý | Expanzivní měnová politika | Největší kryptoměny | Valné shromáždění OSN | Čínský trh | Kryptoměnová burza | Bohatství | Banka | Investiční fond | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | KBW | Vista Outdoor | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Merge | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Monopol | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | LVMH | Investování | Tržby ve službách | Akcie AMD | Přístup k obchodování | Koronavirové mutace delta | Americký epidemiolog | Beckton Dickinson | Údaje o dubnovém vývoji inflace | MMM | Snaha Fedu | Zisk na akcii | Lululemon (LULU.US) | 5G | Akcie softwarové společnosti | Abbott Laboratorien | Index spotřebitelských cen | Luno | Ryan Detrick | Vijay Ayyar | Vlády | Seznam.cz | Tim Ghriskey | Zkrachovalé banky | Akcie | Die Zeit | SECO | Snížit úrokové sazby | Prodej zboží | Bankovní krize v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Strategie ETF | Béžová kniha americké centrální banky | Americký akciový index S&P 500 | Ukončení kvantitativního uvolňování | AXA ČR a SR | Rozpočtový schodek USA | Oliver Pursche | OFAC | GameStop | Panevropský akciový index STOXX 600 | Grafit | Merck KGaA | Cisco-Systeme | RDSA | Poptávky po dolaru | Okénko trhu | Bankrot | Michael Barr | Vedení Demokratické strany | Sumitomo Mitsui DS Asset Management | Přerozdělení bohatství | Obchodování na burze | Jim Reid | Čínská poptávka | Bidenova vláda | Technologický segment | Rozpočtový rok | Luno Vijay Ayyar | Tempo ekonomického růstu | Sony Music | Ministr vnitra | Akcie Saudi Aramco | Guyana | Británie | Vývoj amerického dolarového indexu | Makléř | Jednání mezi USA a Čínou | Nižší úrokové sazby | Silný kurz dolaru | Dot plot | Strukturální změny | Equinix | Míra inflace v USA | Index japonské burzy | Ceny amerických akcií | Společnost Gazprom | Mizuho Bank | Truist Advisory Services | Dividendové strategie v praxi | Index Wall Street | Nejrozšířenější kryptoměna | Sazby Fedu | Očekávaný růst | Největší ekonomiky | Deficit rozpočtu USA | GM | Bankrot USA | Ropný institut API | Ruský fond | Vladimir Putin | Zahájení prodeje | Akcie Photon Energy | Jigar Pandit | Znehodnocování měn | Šuniči Suzuki | Daimler | Výrobce baterií | Firmy z USA | Bidenův plán | Derivátový produkt | Dnešní obchodování | Futures na americké indexy | Velvyslanec Evropské unie | Svíčková formace | USD/oz | Čipové společnosti | MiFID II | Index technologického trhu Nasdaq | Odvětví | Situace na americkém trhu práce | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Společnost Meta | Zájem o ropu | DS | Nové digitální měny | Pracovní místa | Výnosy u desetiletých dluhopisů americké vlády | Regulační orgány | Ropné a plynárenské společnosti | Vakcinace | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Obchodovat s akciemi | Tether | CAD | ING Groep NV | EURUSD | Prodeje potravin | Newyorské komoditní burzy | Výnos dluhopisů | Údaje americké vlády | NPR | Výprodeje na trzích | Systematické riziko | David Vagenknecht | Američtí politici | Vít Hradil | Unie | PPF | Analytička | Nasdaq Composite | Analytik Tim Ghriskey | Ruská federace | Ekonomika USA | John Williams | CISCO | Vklady | Hlavní index frankfurtské burzy | Měnové politiky v USA | Úrokové míry | Vlastnictví | Longbow Asset Management | Ministr financí | Prezident pobočky Fedu | Umělé inteligence (AI) | Rozdávání peněz | Výrobce čipů Marvell | Cena zemního plynu | Přijetí digitálních měn | Činitelé Fedu | Aramco | CIBC Capital Markets | Americký index | Akciový index S&P 500 | Technologické společnosti | Bank of United States | Jake Dollarhide | Pesimismus | Simplify | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | RWE | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Mimořádná situace | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Člen Rady guvernérů Fedu | Budoucí vývoj úrokových sazeb | Prohlášení G7 | Omezení exportu | Onemocnění COVID-19 | Platební neschopnost | Janet Yellenová | Advent International | Edward Jones | Bloomberg | Britský statistický úřad | Třída aktiv | Dodávky ruského zemního plynu | Rekordní růst akcií | Ceny stříbra | UBS | Quincy Krosby | Pokles HDP | HRL | Nízká inflace | Rating dlouhodobých závazků | Fundamentální analýza akcie | Pokles valuací | Broker Trust | MDT | Napětí v Hongkongu | Makléřská firma | Ratingový výhled | Benchmark Mineral Intelligence | Wolfstreet | Rozšíření krize | Den díkůvzdání | Vypuknutí pandemie | Investice do platiny | Obchodní války | Výroky Christine Lagardeové | Zlevňující ropa | Graf dne | Akcie streamovací služby | Vyhlídky ekonomiky | Zoom Video Communications | Jane Foleyová | Solidní růst | DoubleLine | Procter & Gamble | Fiskální odpovědnost | Anthony Saglimbene | Chris Beauchamp | Snižování sazeb | VFC | Makléřské společnosti | Cena za barel ropy | Španělsko | ONE | De Beers | Biden | Murphy & Sylvest Wealth Management | Konec roku | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Americká společnost | Těžba ropy | Forward PE | Praní peněz | Trh s bitcoiny | Bankomat | Nový úděl | Nemovitosti | Newyorská burza (NYSE) | WEN | Vytvoření Pin Baru | Hospodaření | Snížení úroků | Price-to-sales ratio | Hospodářské oživení | Jeff Currie | Boris Johnson | Eskalace | Výrobce letadel Boeing | Konec recese | Výrobce elektrických aut | Akcie finančních společností | JD.com | Úrokové sazby ve Spojených státech | Divize Mobileye | Americké měny | PLUG | Amundi | Commonwealth Financial | Menší investoři | Přehled | Euro k dolaru | Léky na koronavirus | AbbVie | Povinné pojištění vkladů | Zvýšení úrokových sazeb | Do čeho investovat | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Finanční ztráty | Dlouhodobý investor | ZIL | Vývoj spotřebitelské inflace | Uzavření transakce | Ceny zemního plynu v USA | Index CPI | Tomáš Vlk | Oživení světové ekonomiky | Zlepšení | Ceny akcie Komerční banky | Analytik Marc Chandler | Forex kalendář | Medtronic | BofA | Maďarský forint | Cenový index výdajů | Prezident Biden | Akcie v eurozóně | USDPLN | Sektor služeb | USA Joe Biden | Index Nasdaq Composite | Fáze obchodní dohody | xStation5 | Statistické údaje | Hotovost | Německý kancléř | Čínská společnost | Trendová linie | Německo | Kryptofondy | Vivendi | IPO WeWork | Aleš Michl | Měsíční průzkum | EU a USA | Lazard | Velvyslanec EU | MT4 | Estee Lauder | Profesionální obchodník | Elektromobily | Vývoj úroků | Eurasia | Čínské akcie dnes | Vystoupení šéfa Fedu | Americký ropný institut | Maloobchodní prodeje | Kontrakt | Růst akcií společností | Hongkongský Hang Seng | Zemědělství | Vice | Walmart | Hodnota světových finančních akcií | Koncern | Americké regulační orgány | Projekce Fedu | Důsledky konfliktu | Zadlužení | Visa | Ruský majetek | Navýšení dluhového stropu | Výhled pro EUR/USD | John Doyle | Jan Švejnar | Platby a převody | BofA Securities | Citadel Securities | Výsledky Morgan Stanley | Indikátory ekonomického sentimentu | Tomáš Lébl | Mutace koronaviru delta | Hlavní ekonom | Domácnosti | Nákupní příkazy | XTB | UBS Global Wealth Management | Finanční svět | Vánoční růst | Tesla | Fiskální balíček | Enel | Protiinflační tlaky | Globalt | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Arm | Výnosy dvouletých dluhopisů | Emerging markets | Horizon Investments | Cardinal Health | Charles Schwab (SCHW.US) | Zvýšení úroků v USA | Stíhačka | Růst úroků v USA | Meta Platforms | Tempus | Ruská centrální banka | Le Penová | Vývoj ceny akcií Paypal | Inflační očekávání | Zpřísňováním měnové politiky | Vysoká inflace | Společnost Nike | Koruna sílí | Vakcíny na koronavirus | Thomas Martin | Veřejný sektor | Kolaps amerického fondu Archegos | Americké investice | Britské společnosti | EK | Dramatické dopady | Wally Adeyemo | J.P.Morgan | The Guardian | Abbott Laboratories | New Deal | Podnikatelský sektor | Emise | Pandemie v Evropě | Eurasia Group | Intervence japonské centrální banky | Výhody dividendových strategií | Platina | AAA | Závislost | Vývoj akcie | Koš | Amazon | Dluhopisový trh | Předseda sdružení | Akcie Volkswagenu | Odvrácení platební neschopnosti | Velcí hráči | Vývoz obilí | Ben Carlson | Růst čínské ekonomiky | Oslabování koruny | Globální ekonomický růst | Sazby beze změny | Akcie PacWest Bancorp | Burzovní krach | Hlavní index Nikkei 225 | Daiwa Securities | Výraznější pokles | Růst výnosů dluhopisů | Americké trhy | Sankce USA | Dane Cekov | Následky krize | Vývoj výnosů dluhopisů | CoinDesk | Měnověpolitické zasedání | Analytik skupiny AXA | Statistika | Vyšší firemní daně | Býčí trend | Evropské indexy | Akcie AAPL | Očkování v zemi | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Sankce vůči Rusku | Znehodnocení úspor | Čínské ministerstvo | Inverness Counsel | Mark Zuckerberg | AXA ČR | Wealth Management | New York Times | Daňové změny | Barrick Gold | Akcie Kofoly | Zahraniční forex | Masafumi Jamamoto | MIFID | Eskalace války | Podnikatelé | FOMO | Ekonomický cyklus | Propad příjmů | Uptrend | Podnikatel | VanEck | Ocenění | Ruští hackeři | Index hongkongských akcií | Hike | Bavlna | Spotřebitelské ceny | Dominance bitcoinu | Umělá inteligence (AI) | CEO | Oslabení dolaru | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Rezistence | Nárůst bitcoinu | Společnost Microsoft | Pozice | Obchodní model | Haísám Ghais | Dobrá zpráva pro dolar | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | ALV | LYNX Broker | PayPal USD | Dividendy | Burza | Analytické shrnutí | Mzda | Další pokles | W1 | Trader X | Výrobce elektromobilů | Velkoobchodní cena zemního plynu | Indonésie | Největší pokles | Exekutivní příkaz | Fio banka, a.s. | Disney | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Geopolitika | All Time High | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Spuštění ChatGPT | Low | Výnosy u dluhopisů | Partneři | IPO | Průmyslové podniky | Internetová společnost Twitter | Týdenní nárůst | Inflační cíl | Index MSCI All Country World | Advanced Micro Devices (AMD) | Pracovní místa v USA | Index DAX | Zvyšování úroků | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Dow Jonesův burzovní index | Americká centrální banka FED | Aktuální Price Action | Premiérka Liz Trussová | Výhled na rok 2024 | Důvěra v německou ekonomiku | T. Rowe Price | Nové peníze | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Výhledy | Americký dolar vůči japonskému jenu | Celková inflace | Index londýnské burzy FTSE 100 | Americké ministerstvo zahraničí | Čínští developeři | USD za tunu | Bankovní panika | EMA | Ceny bydlení | Americké prodeje domů | Opatření | Americká ministryně financí | Očekávání v USA | Čínský Shanghai Composite | Zakladatel etherea | Nositel Nobelovy ceny | Kvantitativní utahování | InstaForex | MSCI China | Novinky | Facebook Inc. | Golden Gate Pavel Ryba | Vývoj ceny ropy Brent | Žlutý kov | Podpora ekonomice | Vyšší výnosy | Platba | IPO Palantir | Zpráva pro tradery | Tým FXstreet.cz | Mike Pompeo | AZN | Index Nikkei 225 | Greg Bassuk | Úřady | Dow Jones | Boj s koronavirovou krizí | Měna | Burza Coinbase Global | Investujte na Forexu | Philip Morris | Dovoz čínského zboží | Investiční bublina | Společnost Moderna | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | SCHW | Zrychlení tempa růstu inflace | GSK | Riot | Země G7 | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Nová makro data | Přehled o dění | Hlavní index burzy | Akcie BNP Paribas | Ekonomické projekce Fedu | Stimulační balík | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Komoditní burzy | Akcie výrobce čipů Intel | CFA | Guru Capital | Výroba aut | Hang Seng | Regulace v USA | Posílení polského zlotého | Kathy Lienová | Brazilská měna real | Sdělení firmy | Joe Manchin | Li Čchiang | Restrukturalizace | Čínské vlády | Investment | Krize | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Práce | Quantitative tightening | Protiruské sankce | Spojené státy | Americký dolar (USDIDX) | Zadluženost | Ekonomická poradkyně | Úrokové politiky | InPost od Advent International | Zpomalení hospodářského růstu | Nevýhody dividendových strategií | Vysoké úrokové sazby | Vývoj na trhu | Průzkum analytiků | Kryptoměny | Obchodní nastavení | Podnik | FED sazby | Analytik XTB | Prodeje státních dluhopisů | Banky v eurozóně | Evropské akciové trhy | Pohyby na forexovém trhu | Boeing 737 Max | Akcie kryptoměnové burzy | NKE | Veřejné zadlužení | Retail | Analytik Deutsche Bank | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Phil Flynn | Investiční doporučení | Zrušení amerického embarga | Úspěch | TikTok Global | Ekonomové | Kurz české měny | Zdražování potravin | MSCI All Country World | Realitní sektor | G7 | Hlavní akciové indexy | Akcie společnosti Coca-Cola | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Chester Ntonifor | Bureau of Economic Analysis | Větší pokles | Kov | Nominální úrok | Kurs rubl | Obchodování Futures | Mitsui | Američtí zákonodárci | Charles Michel | Stablecoin | Index čínských akcií | Akcie Monety | Stagnace | Tržby | Recese americké ekonomiky | Pokles rizika | Eurozóna | Fio | Americká vláda | Akcie JP Morgan | WhatsApp | Hladomor | Ceny mědi | Koronavirus | FXstreet | Belgie | Podniky | Akcie v Číně | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Odhady analytiků | Dramatický dopad | AUD/USD | Americký akciový trh Nasdaq | Úrokové výnosy | Americké úřady | Nárůst nakažených koronavirem | Tomáš Nidetzký | Bilance | Politici | Wedbush | Podpůrný program | Rekordní schodek rozpočtu | Senegal | Investice do projektů | Analytický tým | Akciový optimismus | Správa | Očkování | Evropské země | Údaje o ekonomice USA | Zlato | Propad koruny | Vzestupný trend | Instrumenty | PYUSD | Mzdy | Agentura Moody's | Shaun Osborne | Minimální sazby daně | Vývoj akcie AAPL | Ford Motor | Varování před riziky | Britská společnost | Hypoteční trh v USA | Výsledky společnosti Meta | Čistý dluh | Cena indexu | Šíření nákazy | Světové rezervní měny | Kotace | Boeing 737 | NZD | Peter Cardillo | Produkce ropy | Chat GPT | Wall Street | Předseda Evropské rady | Poradenství | Bezpečného útočiště | Valné shromáždění | ČR | Index Philadelphia Semiconductor | Ukazatele | VF Corporation | Průměrná cena | Michal Uma | Výprodej dluhopisů | American Express | Akcie americké automobilky | Wash trading | CNBC | Sociální síť X | Silicon Valley | Impulzy | Problémy Deutsche Bank | SPX | Obchodování na forexu | Olaf Scholz | Dodatečný kapitál | Dassault Aviation | Technologické bubliny | Čínské firmy | Platforma TikTok | Ekonomické sankce | Posílení ekonomiky | Tržby v maloobchodě | Objednávky | Obchodní příležitosti | Kryptoměnové firmy | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Společnost InPost | Société Générale | Analytik | Návratnost | Firemní výsledky | Reakce bitcoinu | Tradeři | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Skyworks | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Zvyšování sazeb Fedem | Kodak | Americká kryptoměnová burza | Analýza | WKL | Dodavatelské řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Americké tajné služby
Americké technologické firmy
Americké technologické společnosti
Americké tovární objednávky
Americké trhy
Americké univerzity
Americké úrokové sazby
Americké úřady
Americké velkoobchodní tržby
Americké vládní dluhopisy

Následující klíčová slova

Americké vojenské síly
Americké vojenské síly v Iráku
Americké volby
Americké volby a burza
Americké výnosy
Americké výrobky
Americké výsledky z pracovního trhu
Americké zásoby ropy
Americké zásoby zemního plynu
Americké zbrojovky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít