Pondělí 16. květen 2022 19:36
reklama
virarosi krypto
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
XTB analyticke forum
reklama
XTB analyticke forum

Klíčová slova - Ukrajina

img

Ceny v českém zemědělství teď rostou nejvíce v dějinách. Zákaz vývozu pšenice z Indie zdraží chleba i v Česku, celkově o další desítky procent

16.05.2022 Výrobní ceny v tuzemském zemědělství letos v dubnu rostly nejvýrazněji v dějinách České republiky a současně v celé historii měření od roku 1992. Oproti loňskému dubnu se totiž zvýšily o 35,3 procenta.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zdražuje kvůli obavám ohledně dodávek

13.05.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, přetrvávají obavy z nedostatečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 16:30 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 2,9 procenta na 110,59 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala dokonce 3,2 procenta na 109,49 dolaru za barel.
C:\fakepath\putin.png

Británie uvalila sankce na Putinovu bývalou manželku i údajnou přítelkyni

13.05.2022 Británie rozšířila svůj sankční seznam o 12 lidí z nejbližšího kruhu ruského prezidenta Vladimira Putina. Je mezi nimi i bývalá manželka šéfa Kremlu, jeho údajná přítelkyně a několik bratranců. S odvoláním na britské ministerstvo zahraničí to uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-12052022-36-zm.jpg

Akcie v Evropě klesly, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes oslabovaly, velkou část počátečních ztrát se jim ale nakonec podařilo smazat. Investoři se v poslední době obávají zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes klesl o 0,75 procenta a uzavřel na 424,40 bodu. Během dne přitom ztrácel až 2,4 procenta a sestoupil až na nejnižší úroveň od 8. března.
img

Putin drtí český průmysl i zahraniční obchod, jeho schodek je nečekaně velký

09.05.2022 Zahraniční obchod České republiky se v březnu propadl do nečekaně velkého schodku, 13,8 miliardy korun. Mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů čekali deficit jen ve výši necelých šesti miliard. Klíčovým důvodem tak hlubokého schodku je deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Růst cen těchto surovin, zapříčiněný zejména Putinovou invazí na Ukrajinu, prohlubuje deficit celého českého zahraničního obchodu, neboť ČR je výrazným čistým dovozcem jak ropy, tak zemního plynu.
C:\fakepath\g7.png

Lídři skupiny G7 se zavázali k ukončení závislosti na ruské ropě

08.05.2022 Představitelé skupiny nejsilnějších ekonomik G7 se dnes zavázali ukončit závislost na ruské ropě, buď úplným zákazem, nebo postupným ukončením dovozu. Po dnešní virtuální konferenci to lídři zemí skupiny uvedli v prohlášení, které zveřejnil Bílý dům. Skupina bude pokračovat v opatřeních proti ruským bankám, které jsou napojené na světovou ekonomiku a důležité pro ruský finanční systém.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 71. K projednání byl předložen šestý balíček sankcí EU.

05.05.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu silným růstem. Jeho katalyzátorem byly samozřejmě zasedání Fed a projev Jeroma Powella. A přestože lze výsledky zasedání jistě označit za "jestřábí", trh ani trochu nereagoval, jak bychom očekávali. Přesuňme se ale od tématu Fedu a připomeňme, že Powell obracel pozornost i ke konfliktu na Ukrajině, který sám o sobě vyvolává růst cen energií a potravin, protože obě tyto kategorie zboží proudily do Evropy z Ruska a Ukrajiny. Ruská federace může teď být na mnoho let odříznuta od Evropy kvůli ničivým sankcím ze strany Evropské unie a Ukrajina bude muset nejprve dokončit vojenské operace na svém území a pak se po mnoho let zotavovat. Evropa (i celý svět) tudíž může čelit energetické a potravinové krizi. Mimochodem, ceny zemního plynu stále rostou a včera byly už na úrovni cca 1 600 USD za 1 000 metrů krychlových. Situace se podle nás bude jen zhoršovat. Cena ropy také znovu stoupá a přibližuje se k úrovni 110 USD za barel. Evropská komise mezitím členským státům EU předložila návrh šestého balíčku sankcí proti Rusku.
C:\fakepath\EK.jpg

Předsedkyně EK vyzvala k přípravě balíčku pro poválečnou rekonstrukci Ukrajiny

04.05.2022 Evropská unie by měla začít připravovat balíček pro poválečnou obnovu Ukrajiny. V projevu před europoslanci to dnes uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která celkové náklady na rekonstrukci země odhaduje na stamiliardy eur. Řekla také, že úspěšná obnova připraví Ukrajinu na členství v EU.
img

Oživení ekonomiky? Skepse mezi vývozci roste, ukázal exkluzivní globální průzkum Allianz Trade

03.05.2022 Ceny energií budou v důsledku války na Ukrajině pro globální obchod ještě větším problémem než doposud; vývozci zároveň očekávají, že se v následujícím půl roce až roce prodlouží platební lhůty a zvýší riziko neplacení. Výrazně klesl i podíl firem, které předpokládají, že se jim letos zvýší obrat z vývozu.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.05.2022

02.05.2022 Přímý dopad konfliktu na globální trhy je v této fázi de facto imateriální. Existují dvě rizika, která nesmíme podceňovat. 1) Hrozba přerušení dodávek ruského plynu. Na této frontě jsme se minulý týden dočkali poměrně významné eskalace, kdy Rusko odstřihlo od plynu Polsko a Bulharsko. I tak se přikláníme k názoru, že jde spíše o určité ukazování svalů a k přerušení dodávek do Německa nebo Itálie nedojde. V případě naplnění této varianty by hrozila realizace stagflačního scénáře v eurozóně.
C:\fakepath\trader-27042022-32-zm.png

Zelenskyj dostal pozvání na summit skupiny největších ekonomik G20

27.04.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se v závěru letošního roku bude moci zúčastnit summitu největších světových ekonomik G20. Na jednání ho pozval indonéský prezident Joko Widodo, který aktuálně G20 předsedá. "Vážím si pozvání na summit G20," napsal Zelenskyj na twitteru. Upřesnil, že indonéskému prezidentovi poděkoval za jeho podporu ukrajinské územní celistvosti a suverenity a jeho jasný postoj v OSN.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli válce na Ukrajině poroste německá ekonomika pomaleji, zvýší se inflace

27.04.2022 Německá vláda dnes kvůli hospodářským dopadům války na Ukrajině zhoršila výhled růstu ekonomiky na 2,2 procenta, ještě na začátku roku očekávala růst o 3,6 procenta. Inflace vystoupí na 6,1 procenta. Po jednání vlády to na tiskové konferenci řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Zdůraznil, že Německo sice nese následky za svou podporu Ukrajině, ale musí být připraveno takovou cenu nést, neboť Ukrajina čelí ruské invazi a bojuje i za svobodu a hodnoty Německa a celé Evropy.
C:\fakepath\eu.jpg

EU zvažuje snížení cel a kvót na ukrajinské zboží jako pomoc ekonomice

27.04.2022 Evropská unie zvažuje zrušení všech zbývajících cel a kvót na ukrajinské zboží. Cílem tohoto kroku má být podpora ekonomiky, na kterou nepříznivě doléhají důsledky války s Ruskem. Uvedla to dnes agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Podle nich by mohlo oznámení přijít už tento týden.
img

Přehled páru EUR/USD. 27. dubna Olaf Scholz je v Německu nespokojený. Kancléř může rezignovat.

27.04.2022 Měnovému páru EUR/USD se v úterý nepodařilo znovu zahájit korekci. Jeho propad mírně zeslábl, ale celkově zůstává stabilní. Po slabém pullbacku na vrchol ztratila evropská měna několik desítek dalších bodů. Jak jsme řekli dříve, neexistuje žádný spouštěč, kvůli kterému začal koncem minulého týdne propad kotací evropské měny.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Ruský Gazprom zastaví od středy dodávky plynu do Bulharska

27.04.2022 Ruská společnost Gazprom zastaví od středy dodávky plynu do Bulharska, podle agentury Reuters to včera oznámilo bulharské ministerstvo energetiky. To rovněž uvedlo, že už přijalo opatření k zajištění alternativních dodávek plynu do Bulharska a že tak zatím není nutné omezovat jeho spotřebu.
C:\fakepath\komodity.jpg

SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století

27.04.2022 Ruský útok na Ukrajinu způsobil na světových komoditních trzích největší šok od 70. let minulého století. Uvedla to včera Světová banka (SB) ve své zprávě o vyhlídkách komoditních trhů. Varovala, že ceny komodit se budou držet na mimořádně vysokých úrovních také v příštích dvou letech.
img

Kryptoměnový baron svou živnost provádí ve stínu Talibanu

26.04.2022 Boom kryptoměn často žene sny o život měnícím bohatství. V Afghánistánu kupci namísto toho shánějí digitální mince s nadějí ,uchování svého bohatství.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
C:\fakepath\ropa2.jpg

The Times: EU připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy

25.04.2022 Evropská unie připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy, jejichž cílem by měla být minimalizace škod v evropské ekonomice. Uvedl to dnes britský deník The Times, který se odvolává na místopředsedu Evropské komise (EK) Valdise Dombrovskise. Příjmy z ropy představují pro Moskvu důležitý zdroj financování války na Ukrajině.
img

EUR/USD: Čekání na rozhodující prezidentské debaty ve Francii a pokrok v mírových rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou

20.04.2022 Číslo 7 se ukázalo být tvrdým oříškem pro medvědy páru EUR/USD. Od minulého pátku se prodejci snaží prosadit pod hranicí 1,0800, ale marně – jakmile tuto úroveň supportu překročí, sestupná hybná síla odezní. Obchodníci berou zisky a otevírají dlouhé pozice, projevují nadměrnou opatrnost v oblasti dvouletých cenových minim. Výsledkem je, že pár ve skutečnosti čeká v rozsahu 100 bodů 1,0760-1,0860. Ceny jsou volatilní, pár se střídavě odráží od horní a spodní hranice koridoru.
img

Indie může změnit světový obchod s pšenicí

19.04.2022 „Vývozy pšenice z Ukrajiny a Ruska může z podstatné části nahradit Indie. Díky tomu by mohlo dojít ke stabilizaci cen na světových trzích s pšenicí a předešlo by se humanitárním problémům v rozvojových zemích.
C:\fakepath\trader-19042022-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2022 1) Zemní plyn ve Spojených státech je nejdražší za více než 13 let, jen od začátku letošního roku se jeho cena zvýšila o více než 100 procent, ukazují záznamy na newyorské obchodní burze NYMEX. K růstu přispívá zejména válka na Ukrajině, která v celém světě zhoršila dostupnost některých energetických zdrojů. Plyn v USA přesto zůstává citelně levnější než v Evropě.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
C:\fakepath\trader-19042022-5-zm.jpg

Válka na Ukrajině poničila až 30 procent dopravní infrastruktury

19.04.2022 Válka poničila na Ukrajině až 30 procent dopravní infrastruktury. Uvedla to v pondělí agentura Reuters s odvoláním na místní ministerstvo dopravy. To odhaduje výši škod na 100 miliard dolarů (přes dva biliony korun). Ukrajina doufá, že se jí většinu škod podaří opravit do dvou let a že bude moci financovat práce z ruských fondů zabavených v západních zemích.
img

Zlato začíná nový týden prudkým růstem ceny

18.04.2022 Cena zlatých slitků vykazuje v pondělí ráno jistý pozitivní trend. Poptávka po drahém kovu roste s rostoucími geopolitickými a inflačními riziky.
C:\fakepath\ukrajina-17042022.jpg

Ukrajinské jednotky budou v Mariupolu bojovat až do konce, řekl premiér Šmyhal

17.04.2022 Ukrajinské jednotky, které zbyly v Mariupolu, i nadále bojují a vzdorují ruskému požadavku, aby se vzdaly. V rozhovoru s americkou televizní stanicí ABC to uvedl ukrajinský premiér Denys Šmyhal. "Město stále nepadlo, jsou tam stále naši vojáci, kteří budou bojovat až do konce," řekl. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba uvedl, že situace ve městě je zoufalá a její eskalace by mohla vést ke konci mírových jednání.
C:\fakepath\rubl-17042022.jpg

Šéfka EK vyzvala k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu, čeká ruský bankrot

17.04.2022 Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu. V rozhovoru s německým týdeníkem Bild am Sonntag rovněž prohlásila, že státní bankrot Ruska je pouze otázkou času.
img

Strategie pro obchodování české koruny během inflace

14.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11, 1% a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Březnová meziroční inflace 12,7 procenta byla výrazně vyšší, než odhadovala ČNB

11.04.2022 Březnová meziroční inflace byla o 2,9 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v únorové prognóze. Důvodem bylo především výrazné zdražení pohonných hmot. Další příčinou byl vyšší růst cen potravin a regulovaných cen. Proti odhadům byla vyšší také jádrová inflace, což je inflace očištěná o sezónní vlivy, změny regulovaných cen a daní. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v březnu stoupla na 12,7 procenta. To je nejvyšší hodnota od května 1998, kdy dosáhla 13 procent.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022

11.04.2022 Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-inflacni_strategie-11042022-hp.jpg

Strategie pro obchodování české koruny během inflace

11.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11,1 % a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
img

Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce

08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
img

Akcie se oklepaly, Evropa míří nahoru, tlak na dluhopisy však trvá

08.04.2022 Po negativních zprávách naznačujících rychlé stahování peněz z trhu americkou centrální bankou se hlavní akciové trhy zotavují a míří vzhůru. Efekt se zřejmě prozatím vyčerpal, investoři nemusejí zápolit s přísunem dalších zpráv a snížené ceny asi lákají. To vše v prostředí, kdy na trhu stále cirkuluje velké množství peněz, neboť restrikce, která je začne stahovat, vlastně pořádně nezačala.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB ukáže postoj k inflaci

08.04.2022 Dnes dorazí údaj o české míře nezaměstnanosti za březen. Odhadujeme pokles z 3,5 % na 3,4 %. ČNB dnes zveřejní zápis z posledního měnového zasedání, na kterém byla hlavní úroková sazba zvýšena o 50bb. Globální ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný. Lídři EU se dohodli na uvalení dalšího balíčku sankcí vůči Rusku. Ty nově cílí importy ruského uhlí. Ovšem hlasování v Evropském parlamentu ukázalo i sílící odhodlání omezit dodávky ropy i zemního plynu.
C:\fakepath\trader-07042022-20-zm.jpeg

Bloomberg: Další energetický problém EU - závislost na ruském jaderném palivu

07.04.2022 V zemích, které v minulosti patřily k sovětskému bloku, vyrábějí elektřinu jaderné reaktory založené na sovětských konstrukcích. Na Ukrajině zajišťují tyto reaktory více než polovinu veškeré elektřiny a také přibližně dvě pětiny výroby elektřiny na území od Finska po Bulharsko. Dodávka paliva pro tyto elektrárny byla celkem rutinní záležitostí. To však skončilo ve chvíli, kdy prezident Vladimir Putin nařídil invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Rusko útočí na ukrajinské zásoby obilia

05.04.2022 Najnovšie informácie ukazujú, že Rusko útočí nielen na zásoby paliva v celej krajine, ale rozhodlo sa zničiť aj zásoby potravín. Ukrajina hlási, že Rusko zničilo šesť obilných síl. Ako možno vidieť, akékoľvek vyhliadky týkajúce sa ukrajinského vývozu pšenice alebo kukurice sú veľmi nepravdepodobné.
img

AKTIVISTÉ ŽÁDAJÍ: ZASTAVTE OBCHOD S RUSKEM

04.04.2022 Aktivisté žádají Evropskou Unii, aby zastavila obchod s Ruskem. S tímto záměrem přistoupili k blokádě dálnice mezi Německem a Polskem.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
img

Příměří na Ukrajině snížilo poptávku po zlatě

04.04.2022 Poslední výsledky týdenního přehledu zaměřeného na zlato ukázaly, že analytici z Wall Street mají ve vztahu k cenám drahého kovu většinou medvědí postoj. Přestože jsou retailoví investoři v krátkodobém horizontu stále optimističtí, sentiment oproti předchozímu týdnu prudce klesl.
img

Inflace dál roste

04.04.2022 Úřad pro statistiku práce v pátek zveřejnil povzbudivé zprávy. Placenou práci v březnu získalo 431 000 Američanů a míra nezaměstnanosti činila 3,6 %. Ekonomové předpokládali vytvoření více než 500 000 pracovních míst. Toto mělo ale na páteční zprávu, podle které mají Spojené státy robustní trh práce, malý vliv. Páteční zpráva ukázala, že pracovní síla v USA má nyní jen 1,6 mil. pozic, resp. 1 % předpandemických úrovní. Stojí za zmínku, že vyšší zaměstnanost je vedlejším přínosem napjaté situace na trhu práce, který musí k získání nových zaměstnanců nabízet vyšší mzdy. Tato spolehlivá zpráva nejspíš Federálnímu rezervnímu systému poskytne údaje potřebné pro další agresivnější zvyšování sazeb.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika může podle Kyjeva letos klesnout až o 40 procent

03.04.2022 Ukrajinská ekonomika může letos kvůli válce klesnout až o 40 procent. Podle agentury Interfax-Ukrajina o tom včera informovalo ministerstvo hospodářství v Kyjevě, které zároveň ohlásilo pokles výkonu ukrajinské ekonomiky o 16 procent za první čtvrtletí tohoto roku.
img

🏆 Zlato klesá před zveřejněním NFP o 1 %!

01.04.2022 Zlato je dnes jednou z více volatilních komodit a před zveřejněním údajů o NFP klesá téměř o 1 %. Trhy jsou dnes relativně klidné navzdory ruským prohlášením, že mírová jednání nemají šanci dále postoupit poté, co Ukrajina údajně zasáhla sklady paliva v Rusku. Americký dolar včera posílil na pozadí nejistoty související s válkou a obnoveného růstu výnosů. Vyšší výnosy a silnější USD dnes vytvářejí tlak na ceny zlata. NFP by však mohlo být katalyzátorem jak pro USD, tak pro zlato. Trh očekává, že dnešní zpráva ukáže nárůst 475 000 pracovních míst v březnu, v souladu s 455 000, které reportoval API na začátku tohoto týdne. Je však třeba poznamenat, že vysoké hodnoty regionálních subindexů zaměstnanosti zvyšují šance na pozitivní překvapení. Obchodníci by měli mít na paměti, že data NFP mají tendenci kolísat a vzhledem k současnému fundamentu je nepravděpodobné, že by velké odchýlení od očekávání odradilo Fed od zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Očekává se také zrychlení růstu mezd na 5,5 % po zpomalení z 5,7 na 5,1 % v únoru.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina žádá centrální banky v EU, USA, Británii o zákaz transakcí v rublech

01.04.2022 Ukrajinská centrální banka požádala centrální banky Japonska, Británie, Spojených států a EU a Evropskou komisi, aby kvůli ruské invazi na Ukrajinu zakázaly transakce v ruských a běloruských rublech ve svých zemích. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ukrajinské centrální banky.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Sankce proti Rusku mohou narušit dominantní postavení dolaru, varuje MMF

31.03.2022 Finanční sankce uvalené na Rusko by mohly postupně oslabovat dominantní postavení amerického dolaru a jejich výsledkem může být větší roztříštěnost mezinárodního měnového systému. Uvedla to v rozhovoru s listem Financial Times (FT) první náměstkyně šéfky Mezinárodního měnového fondu (MFF) Gita Gopinathová.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let

31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
img

Čeká nás stagflace a zamrzlý trh s byty, význam zlata poroste, říká Pavel Ryba

30.03.2022 Česko zřejmě čeká v dalším období zvyšování inflace, pokles hospodářského růstu, tedy takzvaná stagflace, a snížený zájem o nemovitosti v důsledku zvyšování úrokových sazeb. Trh s bydlením coby oblíbená oblast českých investorů tedy mírně zamrzne. Kvůli tomu dále poroste zájem o drahé kovy coby uchovatele hodnoty peněz, říká ve svém komentáři analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Zlato se kvůli rozhovorům mezi Ruskem a Ukrajinou obchoduje níž

30.03.2022 Trh se zlatem se dostává pod značný prodejní tlak, protože cena klesá pod 1 900 USD za unci. Analytici obchodníky varují, že drahý kov může v blízké době klesnout ještě níž.
img

Trest smrti pro zlato byl odložen

30.03.2022 Dobré zprávy z Ukrajiny umožnily býkům zlata držet se pevně úrovně 1 900 USD za unci a přejít do protiútoku. Na první pohled to působí překvapivě, protože právě díky ozbrojenému konfliktu ve východní Evropě se drahý kov dokázal podruhé za necelé dva roky vyšplhat nad úroveň 2 000 USD, byť se tam neudržel. Jestliže ale na začátku března byl trh ve vleku emocí, teď se vrací k základům.
img

Forex: Data z amerického trhu práce potvrdí jeho zlepšující se kondici

30.03.2022 Americký ADP report ukáže na solidní tvorbu nových pracovních míst. Z eurozóny už tak pozitivní zprávy chodit nebudou. Důvěra v ekonomiku poklesne o deset bodů. I tak by ale její úroveň měla být konzistentní se slušným růstem HDP v Q1. Cenový růst se nezastavil ani v březnu, a tak se německá inflace zřejmě podívá přes 6 %. V regionu bude kalendář prázdný.
img

Ranní komentář: Rusko omezí vojenské operace u Kyjeva, indexy navyšují zisky z minulých dnů

30.03.2022 Akciové indexy v Evropě i v USA včera pokračovaly v růstu. Dařilo se hlavně menším růstovým akciím, ale třeba i Applu, který rostl už 11 seancí v řadě. K pozitivní náladě pomohl hlavně výstup z jednání mezi Ruskem a Ukrajinou, kde Ukrajina nabídla možnost vyjednávat o statusu Krymu výměnou za garance, že Rusko nebude útočit na jim neokupovaná území. Rusko naopak uvedlo, že hodlá výrazně omezit své operace kolem Kyjeva a Černigova.
img

Evropské trhy rostou díky naději na úspěšná jednání mezi Ruskem a Ukrajinou

29.03.2022 Přední evropské akciové indexy v úterý výrazně stoupaly, protože investoři očekávali výsledky mírových rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou.
C:\fakepath\trader-29032022-28-zm.jpg

Prezident Ukrajinské obchodní komory Čyžykov volal po usnadnění exportu do EU

29.03.2022 Prezident Ukrajinské obchodní a průmyslové komory (UCCI) Hennadij Čyžykov apeloval na dnešním setkání s českými podnikateli na co nejrychlejší usnadnění exportu ukrajinských výrobků na trh EU zjednodušením pravidel. Novinářům to po jednání řekl prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Podle něj to je velmi důležité, protože vývoz je zdrojem příjmů nutných pro boj s ruskou armádou a pro udržování základních funkcí země. Česko by mělo s dalšími zeměmi prosazovat, aby se zjednodušení obchodu Ukrajině umožnilo, dodal.
img

Forex: Region si připisuje výrazné zisky

29.03.2022 Na trzích dnes panovala pozitivní nálada. Akciové trhy byly v zelených číslech (Euro Stoxx 50 +3,2 %), výrazné zisky si připisovaly i regionální měny a euro vůči dolaru. Vlnu optimismu vyvolalo další kolo rozhovorů mezi Ukrajinou a Moskvou, které proběhlo v tureckém Istanbulu. Dle vyjednávačů byl posun dostatečný na to, aby se mohlo uskutečnit setkání prezidentů. Ukrajina Rusku navrhla systém bezpečnostních záruk, přičemž Rusko v reakci na vyjednávání oznámilo, že radikálně sníží vojenskou aktivitu v okolí Kyjeva.
img

Pár GBP/USD se kvůli Baileyho "holubičím" tezím zhroutil

29.03.2022 Pár GBP/USD negativně zareagoval na holubičí a nerozhodné komentáře guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho. Před týdnem se kupující páru GBP/USD blížili k hranici 33. čísla, zatímco včera se pár propadl do oblasti 30. cenové hladiny. Oslabení britské měny se časově shodovalo s posilováním dolaru, který začal být znovu velmi poptávaný coby ochranný nástroj. Geopolitická nestabilita umožňuje dolarovým býkům zůstat nad vodou a ignorovat všechny ostatní fundamentální faktory. Libra ale Baileyho prohlášení ignorovat nemohla.
img

Akcie zvláště v Evropě jsou nadšené. Ukrajina ustupuje?

29.03.2022 Finanční trhy dnes zachvátilo nadšení z posunu v jednáních o příměří. Největší ohlas mělo ruské prohlášení, že dojde k omezení operací v okolí Kyjeva. To však samozřejmě neznamená žádný ústupek. Rusko tak jako tak přeskupuje svá vojska, neboť útočí na příliš mnoho cílů a to postup vojsk brzdí. Nyní toto přeskupení sil prodává světu jako deeskalaci, ke které ale fakticky nemá moc důvodů.
img

📢Pokrok ve vyjednávání oslabuje USD!

29.03.2022 Trh se po komentářích ruských vyjednavačů v posledních minutách zjevně pohnul. Mírová jednání jsou podle Ruska konstruktivní a vstupují do „praktické“ fáze. Ruská strana také nevylučuje schůzku Putin-Zelensky. Ministr Šojgu navíc oznámil, že Rusko omezí vojenskou aktivitu u Kyjeva a Černigova, aby vytvořilo podmínky pro dialog. Ukrajina také naznačila, že vidí prostor pro rozhovory mezi Zelenským a Putinem.
img

Obnoví se vývoz pšenice, pokud se dokončí výsev na Ukrajině

29.03.2022 Ukrajina by mohla zmírnit omezení týkající se vývozu pšenice už v příštím měsíci, jakmile se přesvědčí, že jarní výsev je i přes ruskou invazi dostatečně pokročilý, i když vývozní kapacity jsou stále napjaté, jelikož nějaké námořní přístavy jsou kvůli probíhající válce uzavřeny, uvedl představitel, který dohlíží na obchod v zemi.
img

Pokles ropy, rostou obavy z poptávky Číny

29.03.2022 V úterý ráno byl zaznamenán okres ropy v Asii, což pokračuje v sestupném trendu z předchozího dne, kdy se Ukrajina a Rusko snažilo v mírových jednáních pokračovat. Ke ztrátám přispěly i obavy, že odstávka v čínské Šanghaji by mohla způsobit ovlivnění poptávky po palivech.
img

Ranní shrnutí (29.03.2022)

29.03.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci převážně na vyšších úrovních. S&P 500 přidal 0,71 %, Dow Jones vzrostl o 0,27 %, Nasdaq povyskočil o 1,31 % a Russell 2000 zakončil na otevíracích hodnotách.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina dosavadní škody způsobené ruskou invazí vyčísluje na 564,9 mld. USD

28.03.2022 Ukrajina dosavadní škody způsobené ruskou invazí vyčísluje na 564,9 miliardy dolarů (12,7 bilionu Kč). Na svém facebookovém profilu o tom dnes informovala místopředsedkyně ukrajinské vlády a ministryně hospodářství Julija Sviridenková. Dodala, že Ukrajina bude po agresorovi žádat odškodnění, a to jak na základě soudních rozhodnutí, tak převodem zmrazených ruských aktiv.
img

Ekonomický kalendář: Rozhovory Ukrajina-Rusko, obchodní bilance USA

28.03.2022 Evropské futures dnes naznačují na vyšší otevření obchodní seance na starém kontinentu. Víkend byl celkem klidný, až na Bidenovo agresivní rétoriku vůči Kremlu v jeho projevech v Polsku. Zatímco Bílý dům popřel, že by Biden volal po změně režimu v Moskvě, odpověď z Ruska bude dnes jistě v očekávání. Verbální eskalace může snížit účinnost diplomatického úsilí.
img

NYT: USA připravují plány pro případ, že by Rusko použilo nejsilnější zbraně

25.03.2022 Bílý dům v tichosti sestavil tým amerických bezpečnostních činitelů, který má načrtnout scénáře, jak by Spojené státy a jejich spojenci měli reagovat, pokud by ruský prezident Vladimir Putin - frustrovaný nedostatečným pokrokem na Ukrajině nebo odhodlaný varovat západní země před zasahováním do války - použil své zásoby chemických, biologických nebo jaderných zbraní. Napsal to americký list The New York Times (NYT).
img

Ukrajina obvinila společnost Binance ze spolupráce s Ruskem

23.03.2022 S finančními dary Ukrajině se roztrhl pytel, když na jejich území vypukl ozbrojený konflikt s Ruskem. Ukrajina od začátku dostávala jisté finanční pomoci, které jí svět poskytoval a to v podobě kryptoměn. Nyní však ukrajinská vláda obviňuje největší kryptoburzu Binance za spolupráci s Ruskem.
img

Swingový výhled 11. týden 2022

23.03.2022 Pád indexů, který jsme zaznamenávali v posledních dnech, se zastavil. Indexy posilovaly pod vlivem očekávání diplomatického řešení války na Ukrajině, která trvá již déle než tři týdny. Tato jednání ale zatím k žádnému významnému průlomu nedospěla, takže růst indexů by mohl mít omezený prostor.
C:\fakepath\vodik.jpg

Větší využití vodíku sníží energetickou závislost na Rusku, míní ministři

23.03.2022 Česko bude podporovat větší využití vodíku v průmyslu, mohlo by to snížit energetickou závislost na Rusku: Na dnešní konferenci Česko-německý vodíkový den to uvedli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Vodík by podle nich měl pomoci zejména v dopravě a chemickém průmyslu.
C:\fakepath\OBR1_ukrajina.png

Trochu jiný pohled tradera na obchodování forexu v období Ukrajinské krize a jiných silných makroekonomických událostí

21.03.2022 Všude teď čteme, jak obchodovat, nebo neobchodovat v době Ukrajinské invaze. Jak se podmínky hry totálně mění. Jak nám ta Ukrajina nepředvídatelně hýbe cenami…No já na to mám, tak jako tradičně, trochu jiný názor.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.3.2022

21.03.2022 Lze konstatovat, že se válka přesunula do poziční fáze. Ani jedné straně se nepovedl zásadnější průlom. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Jde vidět, že obě strany konfliktu prozatím nechtějí příliš ustupovat ze svých požadavků. Uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO se jeví jako čím dál méně pravděpodobné.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 26.

21.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely v pátek s dalším výrazným ziskem. Celkově americké akciové indexy rostou již čtyři dny v řadě. Celý tento pohyb nyní vypadá jako retracement poklesu. Upřímně řečeno, je velmi těžké říci, proč americký akciový trh nyní roste. Již vícekrát jsme se zamýšleli nad tím, proč americká měna klesla poté, co Fed poprvé po třech letech zvýšil sazby. Možná proto, že trhy s tímto zpřísněním počítaly dlouho před rozhodnutím Fedu. Pokud by tomu tak bylo, mohlo by skutečně na nějakou dobu dojít k obratu u všech nástrojů navázaných na Fed. Z dlouhodobějšího hlediska však všechny nejrizikovější nástroje pravděpodobně obnoví svůj pokles. Koneckonců Fed letos oznámil dalších šest zvýšení sazeb. S tak silným plánem zpřísňování měnové politiky je nový býčí trend nepravděpodobný. Proto považujeme současné pohyby na americkém akciovém trhu za retracement.
img

Čínský velvyslanec v USA odmítl, že se Čína chystá vojensky podpořit Rusko

21.03.2022 Čínský velvyslanec v USA Čchin Kang označil za dezinformace zprávy, že se Čína chystá poskytovat zbraně a munici Rusku, aby ho podpořila ve válce na Ukrajině. V rozhovoru s americkou stanicí CBS Čchin také řekl, že Peking udělá maximum, aby napomohl zmírnění krize.
img

Diplomatka: USA nevyšlou vojáky na Ukrajinu, budou ale bránit země NATO

21.03.2022 Spojené státy nevyšlou své vojáky na území Ukrajiny ani v rámci případné mírové mise NATO, budou ale podporovat a bránit jiné země aliance, pokud se ocitnou pod útokem. V nedělním rozhovoru s televizí CNN to řekla velvyslankyně USA při OSN Linda Thomasová-Greenfieldová. Odmítla rovněž, že by se prezident Spojených států Joe Biden při své plánované cestě do Evropy tento týden chystal na návštěvu Kyjeva.
img

Ranní komentář: Indexy za sebou mají silný týden, situace na ukrajině a sazby zůstávají TOP tématy

21.03.2022 Minulému týdnu dominovala dvě klíčová témata - situace na ukrajině a úrokové sazby. Dění na Ukrajině zatím příliš dobrých zpráv nepřináší a k diplomatickému řešení konfliktu máme stále ještě daleko. Sazby v minulém týdnu zvýšil Fed a výnosy v USA pokračovaly v růstu. Americká výnosová křivka díky tomu začíná být poměrně plochá, a to především u splatností od dvou let.
img

Der Spiegel: Němci kvůli možnému porušení zákazu vývozu vyšetřují firmu Bosch

18.03.2022 Německé ministerstvo hospodářství vyšetřuje kvůli možnému porušení zákazu vývozu firmu Bosch. Vyvezené zboží mohlo totiž sloužit civilním i vojenským účelům, napsal dnes týdeník Der Spiegel. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba už dříve řekl, že Ukrajina, která čelí ruské invazi, našla součástky od firmy Bosch v ruských ozbrojených vozidlech.
img

Bitcoin si pravděpodobně udrží svou cenu, říká analytik Bloombergu 

18.03.2022 Komoditní stratég agentury Bloomberg Mike McGlone navážel na výkon Bitcoinu v době, kdy se zvyšuje inflace, zvyšují se úrokové sazby a Ukrajina se vypořádává s rozsáhlou invazí z Ruska.
img

Bitcoin: pět fundamentálních a jeden technický argument pro dlouhodobý růst

18.03.2022 Poté, co jsme v předchozím přehledu zkoumali, proč bitcoin vypadá lokálně atraktivněji než zlato, přišlo dnes další potvrzení této prognózy.
img

Americký akciový trh si pravděpodobně udrží vzestupný trend

18.03.2022 Hlavní americké akciové indexy ve čtvrtek po třídenním růstu výrazně vzrostly. Dow si připsal 1,2 %, NASDAQ vzrostl o 1,3 % a S&P 500 poskočil o 1,2 %. Index S&P 500 se obchodoval na 4 388 bodech. Zůstal v pásmu 4 360 – 4 420 bodů.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
img

Akciové trhy pozitivně přijaly zvýšení úrokových sazeb Fedu o 0,25 %

17.03.2022 Akcie v USA a Evropě vzrostly, když obchodníci strávili zprávu Fedu, že silná americká ekonomika zvládne probíhající boj proti vysoké inflaci.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Válka na Ukrajině může snížit globální růst o více než procentní bod

17.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by letos mohla ubrat více než jeden procentní bod z růstu světové ekonomiky, a naopak přidat 2,5 procentního bodu k inflaci. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V prosinci předpověděla, že globální hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce zvýší o 4,5 procenta.
img

Rozbřesk: Fed zvyšuje sazby a posílá trhům jestřábí prognózu. Default Ruska na obzoru?

17.03.2022 Americký Fed včera poprvé od startu pandemie zvýšil úrokové sazby. Bylo to sice “pouze” o 25bps, doprovodná prognóza ovšem (tak jak jsme očekávali) překvapila trhy více jestřábím vyzněním. Předpokládá v tomto roce celkem sedminásobný růst úrokových sazeb a konec “utahovacího” cyklu na 2,75 %. Současně s tím v doprovodných komentářích J. Powell působil jednoznačně jestřábím dojmem. Zdůrazňoval nebezpečí vysoké inflace a neukotvených inflačních očekávání, zatímco současně mluvil o síle domácí ekonomiky (zejména pak trhu práce).
img

Ranné zhrnutie (17.03.2022)

17.03.2022 Napriek jastrabiemu Fedu sa americkým indexom podarilo ukončiť včerajšiu seansu so solídnymi ziskami. S&P 500 si pripísal 2,24 %, Dow Jones sa posunul o 1,55 % vyššie a Nasdaq vzrástol o 3,77 %. Russell 2000 vyskočil o 3,14 %.
img

Forex: Dolar si příliš neužil jestřábí Fed

17.03.2022 Americký dolar si příliš neužil jestřábí Fed a ve finále v dopoledním obchodování opět doputoval nad 1,1000 EUR/USD. Do značné míry to odráželo i lepší náladu na globálních trzích a zprávy o tom, že Ukrajina a Rusko učinily pokrok v jednáních o příměří.
img

Zelenskyj legalizuje kryptoměny na Ukrajině

17.03.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal virtuální zákon o majetku, který má kryptoměny legalizovat v zemi, jež ve své válce proti Rusku dostává miliony z kryptografických darů na vojenskou a humanitární pomoc.
img

Zelenskyj: Ukrajina dokončila proces připojení k evropské elektrické síti

16.03.2022 Ukrajina dokončila proces připojení k hlavní evropské elektrické síti. Ukrajinská elektřina tak nyní bude proudit do Evropské unie a zpět oběma směry, napsal dnes na twitteru ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
C:\fakepath\trader-16032022-27-zm.jpeg

MMF: Ruský útok na Ukrajinu by mohl zásadně změnit globální hospodářský řád

16.03.2022 Ruský útok na Ukrajinu pocítí celá světová ekonomika v podobě pomalejšího hospodářského růstu a vyšší inflace. V dlouhodobějším horizontu by navíc mohl vést k zásadním změnám v globálním hospodářském a geopolitickém řádu. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) na svém blogu.
img

Trhy uprostřed rozhovorů o Ukrajině rostou, večer bude Fed

16.03.2022 Zprávy o pokroku v jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou pomáhají dnes nahoru akciovým trhům na obou stranách Atlantiku. Wall Street se může těšit ještě na výsledek dvoudenního zasedání amerického centrální banky, jejíž měnový výbor poprvé od roku 2018 zvedne úrokové sazby. Trh počítá se zvýšení základní sazby o čtvrt procentního bodu. Americký dolar v průběhu dneška oslabuje, měnový pár je kolem 1,10 EURUSD.
img

BREAKING: DOE potvrzuje mohutný růst ropných zásob

16.03.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky o zásobách ropy byla zveřejněna dnes v 15:30. Zpráva víceméně potvrdila změny zásob signalizované včerejší zprávou API. Zásoby ropy zaznamenaly prudký nárůst, zatímco zásoby benzínu se propadly.
img

BREAKING: Indexy rostou po zprávě Financial Times

16.03.2022 Evropské a americké akciové indexy po zveřejnění zprávy Financial Times brzy odpoledne rostly. FT tvrdí, že Ukrajina a Rusko již připravují plán neutrality pro Ukrajinu, který ukončí válku. Podrobnosti jsou zatím utajené, ale Financial Times tvrdí, že bylo dosaženo pokroku v 15bodovém mírovém plánu. Plán zahrnuje příměří a stažení ruských jednotek pod podmínkou, že Ukrajina rozhodne o neutralitě a přijme omezení na ozbrojené síly. Kyjev by se také musel vzdát svých ambicí vstoupit do NATO.
C:\fakepath\trader-16032022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2022 1) Akciový trh v Hongkongu dnes vzrostl o více než 9 %, a smazal tak skoro 6% ztrátu z předchozího dne. Hlavní index čínských akcií pak zpevnil o více než 4 %, čímž reagoval na oznámení, že Peking zavede další opatření na podporu čínské ekonomiky. Čínský vicepremiér Liou Che také podle médií slíbil příznivé politické kroky pro kapitálové trhy.
img

4 věci, které by měla vláda Petra Fialy okamžitě udělat

16.03.2022 Napadnutí Ukrajiny sousedním Ruskem je tragédií, o které jsem si jako mnozí jiní bláhově myslel, že je v našem prostoru věcí dávno vybledlé minulosti. Realita ukázala, že není.
img

BREAKING: Lavrov vidí naději na kompromis na Ukrajině

16.03.2022 Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že jednání s Ukrajinou pokračují. Zdůraznil, že „mírová jednání“ nejsou jednoduchá, ale existuje naděje na kompromis. Navíc říká, že některé záležitosti dohody jsou téměř hotové. Lavrov také zmínil, že diskuse se zaměřuje především na neutrální status Ukrajiny.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina představila ekonomická opatření proti dopadům války na podniky

16.03.2022 Ukrajinský parlament schválil opatření, která mají pomoci tamním podnikům během války s Ruskem. Zahrnují i snížení daní na jednotnou sazbu dvě procenta, informoval včera ukrajinský premiér Denis Šmygal. Vláda též bude financovat program půjček pro zemědělce v hodnotě 25 miliard hřiven (bezmála 19 miliard Kč).
img

Kryptoměny jako prostředek pomoci Ukrajině?

15.03.2022 Krypto aktiva jsou nyní často zmiňována v souvislosti s válkou na východě. Mnoho Ukrajinců a Rusů krypto aktiva ve velkém nakupují, protože jejich národní měny přirozeně ztrácejí na hodnotě. Leč kryptoměny mohou být i snadným prostředkem, jak poslat finanční pomoc ukrajinskému státu. Třeba v podobě kryptoměny etherea, kterou lze poslat na oficiální účty ukrajinského státu.
img

Ekonomický kalendář: USA PPI inflace, Německý ZEW

15.03.2022 Futures trhy dnes naznačují na nižší otevření evropské seance. Sentiment byl negativně ovlivněn růstem výnosů, který včera stlačil americké technologické akcie níže. Akcie z Číny také zažily silný výprodej poté, co země oznámila další nárůst nových případů nemocí Covid. Futures na DAX se obchodují přibližně 200 bodů pod včerejším close.
img

Ceny ropy na začátku obchodního dne klesají

15.03.2022 V pondělí ceny ropy od začátku obchodní seance klesaly. Investoři se stále soustředí na napjatou geopolitickou situaci ve východní Evropě.
img

Válka podle poradce Zelenského skončí nejpozději v květnu

15.03.2022 Ukrajina dosáhne dohody o příměří s Ruskem nejpozději v květnu, uvedl podle agentury Reuters vojenský poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč. Poradce zároveň sdělil, že přichází v úvahu několik možností dalšího vývoje závisejících na tom, kolik vojáků se Rusko rozhodne na Ukrajinu vyslat.
img

Swingový výhled 10. týden 2022

14.03.2022 Válka na Ukrajině již trvá více než dva týdny a konec konfliktu je v nedohlednu. Zdá se ale, že trhy se na novou situaci začaly adaptovat a pokles indexů se zastavil. Mezitím v Česku inflace stoupla na 11.1 % a ECB ponechala sazby dle očekávání beze změny. Na ropě je extrémní volatilita. Po dosažení hodnoty z roku 2008 však nastala větší korekce.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CCI | CEO | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | IFO index | Index DAX | Index PX | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Open | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | Quote | RRR | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Svíčkový graf | Swiss | Take Profit | Pokladniční poukázky | Tightening | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Break-Even | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na forexovém trhu | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | DailyFX | ForexLive | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | Satoši Nakamoto | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Ruleta | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Visa | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Čínská banka | Devalvace měny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Ruska | HDP USA | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Instrumenty | Investiční | Investiční nástroje | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz čínské měny | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz měny | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria Online | Patria.cz | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Směnárny | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Těžba bitcoinů | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Ukrajinská hřivna | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | Bill Gates | Buy | Dluhopisový index | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Měď | MIC | Ministerstvo financí | PX index | Redukce | ROCE | Sekundární trh | Sell | Tim Cook | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Denní změna | Kmenové akcie | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Retail | Frustrace | 1 milion | Burza dnes | Burze | Cena eura | Investment | Capital Economics | Dow Jonesův index | Unicredit | Rabobank | DPA | The New York Times | Energy Aspects | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | ANZ | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | MICEX | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | TD Ameritrade | Agentura AP | BBC | Washington Post | Agentura DPA | The Guardian | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Renminbi | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Finanční stabilita | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Investiční firma | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Kolísání trhu | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | České firmy | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Japonský index Nikkei | Členství v EU | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index asijsko-pacifických akcií | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Cena mědi | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Elektronické peníze | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Investovat do bezpečnějších aktiv | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Summit G20 | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Zisky firem | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Obchodování forexu | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Ekonomické průzkumy | CME FedWatch | Devizy | Obchodování s českou korunou | Venture Capital | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | MUFG | Rystad Energy | Keystone XL | Ruské akcie | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Bitcoinový ETF | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | Ceny pšenice | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Kurzový vývoj | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Obchodování s kryptoměnami | Vývoj ceny palladia | Palladium | Václav Pech | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Coinmarketcap | Kurzový vývoj eura | Vývoj eura vůči dolaru | Kraken | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Mineři | Fincentrum | Binance | Kryptoměna ethereum | Boom kryptoměn | Růst bitcoinu | NEST | Štěpán Hájek | Crypto | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Digitální peněženky | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Výkonnost indexů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Podíl dolaru | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální ekonomický kalendář | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Japonský akciový index | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Geopolitika | Ekonomické krize | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | Zasedání OPEC | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Úrokový výnos | Trh s ropou | Islámské dluhopisy | Sukuky | Výsledky firem | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Investiční chování | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Růst zisků | Pokles valuací | Týden na akciových trzích | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Nezávislost centrální banky | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Akciový index PX | Jednotná měna | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Majetek | Heiken Ashi | Vývoj kurzu koruny | Růst dolaru | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Obchodní grafy | Analytici z Wall Street | Velké riziko | Pozornost trhu | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Mt. Gox | Cena komodity | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Světové finanční trhy | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Plánované obchody | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Index čínských firem | Akcie čínských firem | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Globální HDP | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Finanční svět | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Reinvestování | Růst cen zlata | South China Morning Post | Omezení dodávek ropy | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Štěpení akcií | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Americká výnosová křivka | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | SIX | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Produkce zemního plynu | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | Tiering | Depozitní sazby | US500 | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Dění na trzích | PPF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Novozélandská centrální banka | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | The Washington Post | Snížení daní | Energetické firmy | Ceny palladia | F1 | TSX30 | Banky pro mezinárodní platby | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Obchodní dohoda | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Hypoteční sazba | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodní spory | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Papež František | Digitalizace | Průběh krize | Střadatelé | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | US30 | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Data z USA | Index milánské burzy | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Myšlenka | Statistické údaje | FRED | Robert Shiller | Pojišťovna VIG | Obrat trendu | Alibaba Group | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | SCMP | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Firma | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | Parlamentní volby | Průmyslová výroba v USA | Pravděpodobnost úspěchu | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Obchod s Čínou | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Negativní nálada | Hodnota kybernetické měny | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajinské dluhopisy | ICU | Taras Kotovyč | Trh s dluhopisy | Ukrajinská centrální banka | Clearstream International | Clearstream | Příliv investic | Kyjevské investiční banky | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Nelikvidní devizový trh | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Millennium | Nakupovat zlato | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | USDT | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Blahobyt | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Americká data | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Oblast rezistence | FT | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Zveřejněná data | Data o HDP | Globální trh | Vládní bondy | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Dnešní data | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | Rostoucí náklady | Industrial and Commercial Bank of China | ABC | ICBC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Vybírat zisky | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Alstom | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | Embraer | Internetový gigant | Americká automobilka | Federální obchodní komise | FTC | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Švýcarská společnost | Jaderné elektrárny | InterContinental | Jaderná elektrárna | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Předseda | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Metalurgie | Regulátoři | Europoslanci | Italský premiér | FedEx | xStation5 | MasterCard | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | Česká zbrojovka | Eugal | Ztráta | NERV | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | ANSA | Citelné zdražování | Miliardy korun | Cena pšenice | NLI | 500 nejbohatších | Ruští miliardáři | Vývoj měnové politiky | Peking | Evropské PMI | US100 | Index US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Obchodní podmínky | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Ceny ropy dnes | Finální odhad | Analýza společnosti | O2 | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Pohled tradera | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nižší růst | Britské společnosti | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Internetový gigant Yandex | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Kancléřka Merkelová | Krach | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Lepší zítřky | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Ratingová agentura Fitch | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Propad amerického akciového trhu | České měny | Důchody | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Závislost na dolaru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Aktuální rezistence | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj inflace v ČR | Přerušení vývozu | BP | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Převody peněz | Adidas | Zrychlení růstu | Vývoz do Německa | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Palantir | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Záznam z jednání ČNB | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Firmy z USA | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Směřování trhů | Index CSI 300 | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Světový trh s ropou | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Příležitost k nákupu | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Lídři EU | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Objemy ropy | Hospodářský šok | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Hlavní index PX | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Stav nouze | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Mimořádný stav | Tencent | Solidarita | Buy the dip | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Oslabování české měny | Cenový vývoj | Silný pokles | Index frankfurtské burzy | New York Times | Anton Siluanov | Gazprombank | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Světová ekonomická krize | Obnova ekonomiky | Měnové zasedání | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Barel WTI | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Horizontální linie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Mimořádná opatření | Spiegel | Žádosti o podporu | Onemocnění | Období finanční krize | Pokles cen komodit | Texas | Fed včera | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Algoritmy | Situace v Číně | Katar | MPSV | Komentátor | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Extrémní volatilita | Francouzský akciový index | Sněmovna reprezentantů | Akcie společnosti Boeing | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Allianz | Ceny elektřiny | Živobytí | Výkonnost indexu | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Alžírsko | Jana Steckerová | Slovensko | Globální dluhopisový index | Jaderné války | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Afrika | WFP | RBK | Údaje | Ruská agentura | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | Pojišťovna | OPEC plus | Německá průmyslová produkce | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Velké americké banky | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | CBS | Jihoevropské země | Ministři | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Zpravodajské služby | Zhodnocení koruny | Pákistán | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | DAWN | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Vývoj HDP | Premiér Justin Trudeau | Index US500 | Anglo American | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Internetové televize | Pokles čínského HDP | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Očekávaný zisk | Geopolitická krize | Poradenské společnosti | USD za barel | Květnový kontrakt | Japonský export | Rizikové averze | Global Wealth Management | Trade | S&P500 | Kontrakty na ropu | Finanční pomoc | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | CBRT | MFF | Vstoupit do obchodu | Debata | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Binance Coin | Státní peníze | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Ryanair | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Energetická společnost | Warren Patterson | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Strach ze sankcí | UBS Global | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Soud | Koncern Volkswagen | Čtvrtletní zisk | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Australská ekonomika | Zadlužení | Bezpečnost | Šéfka EK | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Zveřejněné údaje | O2 CR | Hrozba stagflace | Členské státy | Psychologické hladiny | Členské země | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Světové hospodářství | Účet platební bilance | Auta | JD.com | Hlavní trendy | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Čeští centrální bankéři | Sektor služeb | Velké peníze | Manažerka | Silná rally | Zahájení dodávek | Moderna | WMT.US | Spolková vláda | Marek Brávník | Klíčové oblasti | Růst Bitcoinů | Sankce USA | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | EasyJet | Urals | Pomoc lidem | Renault | Soukromé banky | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Měsíční průzkum | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Novatek | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Dlouhodobý výhled | Nissan | Bohumil Trampota | Průraz | Chování trhu | Zbrojovka | Bild am Sonntag | Státní kasa | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Kommersant | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Mateusz Morawiecki | Společnost BP | Tchaj-wan | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Agentura APA | APA | Oklahoma | Investice do infrastruktury | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Tiff Macklem | Cardano | Chemické společnosti | Počty nových případů | Makléř Wood & Company | Index německých akcií | Ministryně hospodářství | Příjmy a výdaje | ARD | Výkyvy cen | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Online hry | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Úroda | Ukrajinský parlament | Ukrajinská vláda | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Novavax | MAM | PPI v USA | Sony | Životní úspory | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Chorvatsko | Jachty | Reputace | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Výplach | Američtí politici | Směřování ceny | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Lídři Evropské unie | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň | Ekonomické následky | Progres | HDP za Q2 | Americké vládní dluhopisy | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Velké technologické firmy | Ekonomický vliv | Výsledky ISM | Indonésie | Časový horizont | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Hlavní akciové trhy | Koupěschopnost | Počty nakažených | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Rystad | Výrobce pneumatik | Kanadská ekonomika | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Ruská vláda | Zisk a tržby | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Venezuela | Německý regulátor | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Big Tech | Inflace spotřebitelských cen | Kuba | Odborníci | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Zasedání FED | Oživení z pandemie | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Akcie bankovních společností | Dnes na světových trzích | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Výsledek jednání ČNB | Politici | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | The New York Times (NYT) | Prezidentské kampaně | Nárůst HDP | Biden | List The New York Times | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Akciová burza dnes | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Přerušení těžby | Ruské firmy | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Akademie věd | Ceny v Česku | Allegro | Libye | CPI v USA | Rekordy v nákaze | Bezpečného útočiště | Michael Saylor | MicroStrategy | Významné riziko | Příjmy z prodeje ropy | Foot Locker | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Embargo | Množství peněz | Dílčí indexy | Platby v kryptoměnách | Interfax | Zásoby benzinu | GS | Pokles indexu | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Pandemický program | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Podvážení | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Nové zprávy | Pinduoduo | Exekutivní příkaz | Hlavní kryptoměna | Palantir Technologies | Pád cen | Jemen | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Ropovod Družba | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | PLTR.US | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | Nio | Li Auto | Futures na DAX | Siemens | BASF | Deutsche Post | Beiersdorf | Continental | Swingový výhled | Program QE | Cointelegraph | LEN | Coinbase Global | PX Pražské burzy | Financování fondu | Orbán | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Banky v EU | Lukáš Novotný | Stimulační balíček | Nálada investorů | Netěžař | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Počasí | Utažení měnové politiky | Atraktivita zlata | Růst ceny | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | ADA | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Zdravotní péče | Rio Tinto | JD | Nové restrikce | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | SNY | MJ | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | VTB | Agentura Interfax | UPS | Etsy | Amerika dnes | InPost | Nárůst ceny | Tržní reakce | Kryptoburza Binance | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Nasdaq (US100) | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Dialog | MIB | Piper Sandler | Maersk | Anheuser-Busch inBev | Zinek | Kov | Ceny povolenek | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Využití vodíku | Trojité dno | Růstový trend | James Bullard | Kering | FOMC minutes | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Súdán | Air | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Statistika z USA | Covidová krize | Propady na akciích | Krypto influencer | Nárůst výnosů | Půjčky od MMF | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Průzkum analytiků | Zámořské indexy | Výrazný růst | Těžby kryptoměn | Index RUS50 | RUS50 | Digitální majetek | Výhled růstu ekonomiky | Čínské akcie dnes | Týdenní shrnutí | Louise Dicksonová | Platební prostředek | Nárůst rizikové averze | Sýrie | Data z reálné ekonomiky | Klienti Purple Trading | LMT | Reuters analytik | CoinGecko | Blízká budoucnost | Těžba bitcoinů v Číně | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | COIN | Držitelé kryptoměn | Pomoc MMF | Vstupní náklady | AA | Ceny ropy Brent | Polymetal | Island | Zvýšení ratingu | LME | Premiér Mario Draghi | Vývoji podnikatelské nálady | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Vysoká cena | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | Potenciální výnosy | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Trading.com | Větší korekce | Nárůst objemů | Futures na americké indexy | Poptávka po kryptoměnách | Přeprodané oblasti | Francouzská společnost | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Platby v kryptoměně | Kybernetický útok | Cenové úrovně | Zápis z jednání ČNB | Pandemie COVID | Korekce na kryptu | Malta | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | Těžaři | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Objem fúzí a akvizic | Růst cen nemovitostí | Podstatné kurzotvorné zprávy | První zvýšení sazeb | MNB | Cinemark | SPIEF | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Weibo | KOL | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | Salvador | Proinflační faktory | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Úroveň supportu | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Ruský HDP | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Platidlo | Zajišťování | Konkurence | XPeng | Prodej | Týdenní výkon | Jednotné měny | Mali | Zdanění firem | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Další kryptoměny | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Zvyšování dodávek | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | NASA | Starlink | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Gruzie | Největší kryptoměnové burzy | Malajsie | Thajsko | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Ethereum (ETH) | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Analytici JPMorgan | Koncentrace | Egypt | Prodej zboží | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | UST | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Český vývoz | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Objem transakce | Americký trh | COST | Ceny suroviny | Uzavření dohody | Ztrátový týden | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Rozsah škod | Boom | Liberalizace trhu | Rekord | Google Play | Šíření dezinformací | Dodávky čipů | Guidance | University of Michigan | Štěstí | Světová cena | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Logistika | Cena surovin | VIAC | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští regulátoři | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Cena kryptoměny | WIG | Elliptic | Asijské země | Palantir Technologies (PLTR.US) | Německý výrobce | Byty | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | Varšava | Tálibán | Tokeny | Medián | Podíl firem | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Mluvčí firmy | Fitch Solutions | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Janus Henderson | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Bloomberg News | Společnosti | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Guardian | Neúspěch | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Dna | The Times | Cena emisních povolenek EU | Evergrande | Katastrofy | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Energetika | Ceny plynu | Akcie společnosti Tencent | Reakce centrální banky | Solana | Evropský index | Extrémní počasí | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Ceny kovů | Akcie čínských společností | Akciový trh v Hongkongu | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | David Mencl | Ekonomické stavby | Plány Fedu | Pokračování trendu | FDP | Sociální demokraté | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Krize v Evropě | Globální hrubý domácí produkt | Růst cen plynu | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Hospodářské soutěže | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování potravin | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Nord Stream 2 AG | Bosch | Zdravotnictví | Obilí | Kuny | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Bankovní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Peněžní prostředky | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | GSA Platform | Regional Booking Platform | ROKU.US | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | British Petroleum | Reálné výnosy | Walmart (WMT.US) | Raketový růst | Raketový růst ceny | Tether (USDT) | Další růst sazeb | Dopady inflace | Ruský plynovod | Družba | Lockdowny | TIM | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Index technologického trhu | Booking | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | Avalanche | Bezpečná aktiva | Omikron | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | Nálada na trzích | | CMA | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Vietnam | Občanské války | Globální problémy | Zlotý | NatWest | Cena aktiva | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Jestřábí Fed | Zemědělci | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Počet případů koronaviru | Trh se zlatem | Pokles cen zlata | Cena zemního plynu v Evropě | Meziroční inflace v ČR | Jaromír Gec | Jamal | Inflační spirála | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Telefónica | Těžební společnost | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Cena uranu | Mike Novogratz | Prezident Hospodářské komory | Vladimír Dlouhý | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Poptávka po riziku | Celosvětová spotřeba | DAO | Gate | Big tech | Uhelné elektrárny | Hry | Vlna omikronu | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | S&P 500 ETF | Hospodářská data | Akcie USA | Akcie Evropa | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Společnost Chainalysis | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Přístup na trhy | Murray | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Konflikt Rusko/Ukrajina | GlobalBlock | Zemědělská půda | BBC News | Zmírnění sankcí | CRO | Banka Barclays | Futures na S&P 500 | Akcie automobilky BMW | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Zbigniew Rau | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | OBSE | Zdeněk Hřib | Pražský primátor | WIZZ | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | DBX | DBX.US | Dropbox | Dropbox (DBX.US) | Roku (ROKU.US) | Situace kolem Ukrajiny | Decentralizace | Zisk EBIT | Ukrajinské síly | Separatisté | Adam Button | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Francouzský akciový index CAC 40 | Akciový index CAC 40 | Index londýnské burzy FTSE | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Cenový index | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Uznání nezávislosti | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Směr trhu | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Rusal | Oligarchové | Sankce na ruské banky | Severstal | Gennadij Timčenko | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Nejbohatší oligarchové | Rinat Achmetov | Nejbohatší Ukrajinci | Viktor Pinčuk | Ukrajinska pravda | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Výjimečný stav | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Ruská banka | Unian | Ruská agrese | Efekt sankcí | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Polymetal International | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Dopad konfliktu na Ukrajině | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Boje na Ukrajině | Demilitarizace Ukrajiny | Nokian | AvtoVAZ | Přímé intervence | Russia Today | Stanice RT | Devalvace rublu | Charkov | Kyjev | Západní firmy | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Studená válka 2.0 | Studená válka | Regionální konflikt | Mezinárodní vztahy | Jak naložit s investicemi | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Financování ozbrojených sil | Ukrajinské ministerstvo financí | BAE Systems | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Sedmadvacítka | Nejbohatší Rusové | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Pokles ruských finančních trhů | Krize na Ukrajině | EN+ Group | Akcie Lukoilu | Gulfstream | Bombardier | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Akcie ruských společností | Vzdušný prostor | Chelsea | Mír s Ruskem | Hodnota majetku Romana Abramoviče | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Politický tlak | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Komisařka pro energetiku | Evropská komisařka pro energetiku | Evropští ministři | Závislost na ruských fosilních palivech | Filip Louženský | Harmonizovaná inflace | Rolls-Royce Holdings | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Ruská krize | Zpřísnění sankcí | Zmírnění konfliktu | Telegram | Situace v Rusku | Andrew Ticehurst | Nomura Holdings | Jennifer Granholmová | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Dana Drábová | Ženevské konvence | Černobyl | Jaderná katastrofa | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Invaze | Hrozba druhého Černobylu | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Konflikt v Evropě | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Pěstování plodin | Britská banka | Objednávky z Ruska | Cena potravinářské pšenice | Mezinárodní sankce | Východní Evropa | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Konflikt Rusko-Ukrajina | Zákaz dovozu ruské ropy | Bojkot | Lawrence Freedman | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Růst cen surovin | Tlak na Rusko | Odezva finančních trhů | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Financování výdajů | Členství v NATO | Štěpení | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Úrokové platby | Dmytro Kuleba | Ruská společnost Gazprom | Balík sankcí | Ukrajinské krize | Denis Šmygal | Ekonomická opatření | Opatření proti dopadům války | Akcie Avast | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Připojení k evropské elektrické síti | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Obchodování s Ruskem | Aktivisté | Vývoj důvěry v ekonomiku | Nejsilnější zbraně | Tiger Team | Značné riziko | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Vývoz pšenice | UCCI | Hennadij Čyžykov | Prezident Ukrajinské obchodní komory | Allianz Trade | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Dominantní postavení dolaru | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Zákaz transakcí v rublech | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Růst cen energií | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Ruský majetek | Le Penová | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | Hrubý domácí produkt Ruska | Marine Le Penová | Globální ratingové agentury | Ruský bankrot | Vlastnictví | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Ukrajinské jednotky | Ukrajinský premiér Šmyhal | Ministr zahraničí Kuleba | Premiér Šmyhal | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Onet.pl | Onet | Kryptoměnový baron | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Závislosti na ruské ropě
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Ukončení obchodní války
Ukončení pozice
Ukončení válečných zločinů
Ukončení války
Ukončit obchod
Ukončit obchod se ztrátou
Ukončovací strategie
Ukončování obchodů
Ukotvující prvky
Ukradené kryptoměny

Následující klíčová slova

Ukrajina a Rusko
Ukrajinská agentura
Ukrajinská centrální banka
Ukrajinská ekonomika
Ukrajinská hřivna
Ukrajinská hřivna kurz
Ukrajinská krize
Ukrajinská měna
Ukrajinska pravda
Ukrajinská vláda
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít