Pondělí 11. prosinec 2023 02:49
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)
reklama
Fintokei Vánoce

Klíčová slova - Ukrajina

img

Průtok plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží – v listopadu to totiž zřejmě bylo nejvíce od zničení plynovodů Nord Stream

02.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 152,4 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise zhoršila výhled české ekonomiky, čeká pokles o 0,4 procenta

15.11.2023 Evropská komise (EK) zhoršila výhled české ekonomiky a zatímco na jaře ještě počítala s růstem o 0,2 procenta, nyní jí předpovídá pokles, který odhaduje na 0,4 procenta. Uvedla to dnes ve své podzimní makroekonomické prognóze.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EK zhodnotí pokrok zemí na cestě do EU, Kyjev by rád zahájil přístupová jednání

08.11.2023 Evropská komise dnes zveřejní svou pravidelnou hodnotící zprávu o pokroku jednotlivých kandidátů na členství v Evropské unii. Jsou jimi Ukrajina, Moldavsko, Gruzie, Srbsko, Černá Hora, Albánie, Severní Makedonie, Bosna a Hercegovina, Kosovo a Turecko. Diplomatické zdroje ČTK potvrdily, že se návrhu na zahájení přístupových jednání nejspíš dočká Ukrajina i Moldavsko a k překvapení mnohých rovněž Bosna a Hercegovina. Návrh EK nicméně budou muset ještě na svém prosincovém summitu potvrdit prezidenti a premiéři všech zemí EU.
C:\fakepath\Nemecko-Ukrajina.jpg

Německý Rheinmetall založil společný podnik s ukrajinským zbrojním koncernem

24.10.2023 Německý zbrojní koncern Rheinmetall a ukrajinská státní společnost Ukroboronprom si zaregistrovaly společný podnik. Na německo-ukrajinském hospodářském fóru v Berlíně to dnes oznámil ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Ten společně s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, který na fóru promluvil přes videomost, vyzval ke zvýšení nejen německých investic na Ukrajině, ačkoli se země od loňského února brání ruské invazi.
C:\fakepath\Ukrajjina-dolary.jpg

Šmyhal: Ukrajina potřebuje letos i příští rok rozpočtovou pomoc 42 miliard USD

12.10.2023 Ukrajina bude letos i příští rok potřebovat rozpočtovou pomoc 42 miliard dolarů (971,5 miliardy Kč) na pokrytí obrovského deficitu a obnovu země po ruské invazi. U kulatého stolu to včera na okraji zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) řekl ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Informovala o tom agentura Reuters. Deficit státního rozpočtu Ukrajiny bude podle Šmyhala letos činit přibližně 20 procent hrubého domácího produktu (HDP) země a příští rok 21 procent.
C:\fakepath\trader-06102023-79-zm.jpg

Ukrajinská ekonomika za devět měsíců vzrostla o 5,3 procenta

06.10.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ukrajiny vzrostl za prvních devět měsíců letošního roku ve srovnání se stejným obdobím loni podle předběžných údajů o 5,3 procenta. Vyplývá to z dnešního prohlášení ministerstva hospodářství.
C:\\fakepath\\1696241090-RuzzianBank.jpg

RAIFFEISENBANK V RUSKU | Podrobný pohled na aktivity a vývoj

02.10.2023 Prakticky ihned po vstupu Ruských vojsk na území Ukrajiny se začalo řešit, jaké společnosti v Rusku působí. Jednou ze společností je i bankovní skupina Raiffeisen Bank International.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Rusko je vůči západním sankcím překvapivě odolné, řekl oligarcha Děripaska

26.09.2023 Rusko ustálo sankce, které na něj po loňské invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní státy. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekl ruský oligarcha Oleg Děripaska. Zároveň dal najevo nad tímto vývojem překvapení - myslel si totiž, že Rusko kvůli válce zkrachuje.
C:\fakepath\Ukrajina-hrivna.png

Ukrajinská ekonomika poprvé od začátku války vzrostla, uvedl statistický úřad

24.09.2023 Ukrajinská ekonomika poprvé od začátku války vzrostla. Uvádí to agentura Bloomberg s odkazem na meziroční údaj o HDP, který zveřejnil ukrajinský statistický úřad. Podle něj ukrajinská ekonomika zaznamenala po hlubokém propadu z loňského roku ve druhém čtvrtletí vzestup.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

EU poskytla Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur z dlouhodobé finanční pomoci

22.09.2023 Evropská unie poskytla Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur (36,7 miliardy Kč) z programu dlouhodobé finanční podpory země, která se brání ruské agresi. Na poledním briefingu to dnes oznámila mluvčí Evropská komise (EK). Komise uvolnila už celkem osmou platbu z balíku 18 miliard eur určeného pro letošní rok na základě hodnocení pokroku reforem na Ukrajině, které směřují k větší transparentnosti využití peněz.
C:\fakepath\trader-21092023-51-zm.jpg

FT: Ceny pšenice klesají, protože Rusko nahrazuje ukrajinské dodávky

21.09.2023 Ceny pšenice se pohybují blízko nejnižší hodnoty za tři roky, přestože ruská invaze nadále narušuje vývoz z Ukrajiny, která patří mezi přední světové vývozce. Od konce července se ceny snížily o více než pětinu díky mimořádně vysoké úrodě v Rusku, která nahradila výpadky dodávek z Ukrajiny, upozornil list Financial Times (FT). Analytici však varují, že eskalace napětí mezi Ukrajinou a Ruskem v oblasti Černého moře a vysoké sázky některých investičních fondů mohou způsobit opětovný nárůst cen.
C:\fakepath\psenice.jpg

Eurokomisař hájil zrušení zákazu dovozu ukrajinského obilí do pěti zemí EU

17.09.2023 Evropská komise hájí své rozhodnutí neprodloužit zákaz dovozu ukrajinského obilí do zemí Evropské unie sousedících s Ukrajinou. Místopředseda unijní exekutivy Valdis Dombrovskis včera prohlásil, že pominuly mimořádné podmínky, které zákaz platný do pátku ospravedlňovaly. Maďarsko, Polsko a Slovensko nicméně oznámily zavedení vlastních restrikcí.
C:\fakepath\trader-14092023-40-zm.jpg

Ukrajina opět snížila úroky, aby podpořila oživení domácí ekonomiky

14.09.2023 Ukrajinská centrální banka podruhé za sebou snížila úrokové sazby, aby podpořila oživení domácí ekonomiky, kterou tvrdě zasáhla ruská vojenská invaze. Banka dnes snížila svůj základní úrok o dva procentní body na 20 procent. V červenci základní úrok zredukovala z 25 na 22 procent, uskutečnila tak první snížení úroků od začátku invaze z konce loňského února.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Portu: ČR měla v srpnu navzdory poklesu stále devátou nejvyšší inflaci v Evropě

11.09.2023 Inflace v ČR byla v srpnu navzdory poklesu stále devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti červenci si tak Česko nepolepšilo. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v srpnu zpomalil na 8,5 procenta z červencových 8,8 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
img

Prigožinova vzpoura pomohla oživit zájem o půjčování Zelenskému – cena ukrajinských dluhopisů roste, Bank of America je radí kupovat. Mezinárodní investoři vsází stále více svých peněz – včetně petrodolarů – na vzestup Ukrajiny

13.08.2023 Ukrajinské vládní dluhopisy jsou letním investičním hitem. Za necelé dva měsíce vzrostly na ceně až o 70 procent (viz graf Bloombergu níže). Investoři totiž stále více věří v solidní budoucnost ukrajinské ekonomiky, aktuálně podpořenou nejen lepším makroekonomickým výhledem a mezinárodní finanční pomocí, ale také červnovým fiaskem vzpoury žoldnéřů Jevgenije Prigožina. Roste zájem nejen o dluhopisy ukrajinské vlády, ale i tamních firem a podniků.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analýza: ČR měla v červenci přes pokles v Evropě stále devátou nejvyšší inflaci

10.08.2023 Inflace v ČR byla v červenci přes pokles stále devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti červnu si tak Česko nepolepšilo. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červenci zpomalil na 8,8 procenta z červnových 9,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
C:\fakepath\trader-1082023-44-zm.jpg

Ukrajina odhaduje, že její ekonomika příští rok poroste o pět procent

01.08.2023 Ukrajina odhaduje, že její ekonomika příští rok poroste o pět procent. Pomoci by měly investice do rekonstrukce a silnější spotřebitelská poptávka. S odkazem na vedoucí odboru strategického plánování a makroekonomických prognóz ukrajinského ministerstva hospodářství Nataliji Horškovovou to uvedla agentura Reuters.
img

Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?

27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
C:\fakepath\trader-27072023-65-zm.jpg

Ukrajinská centrální banka poprvé od začátku války snížila úrok

27.07.2023 Ukrajinská centrální banka snížila svoji základní úrokovou sazbu na 22 procent z předchozích 25 procent. Je to první snížení sazeb od začátku války, které má pomoci hospodářskému oživení. Oznámila to dnes banka.
img

Světová produkce piva stoupla, sklizeň chmele kvůli počasí klesla

26.07.2023 Na celém světě se v loňském roce proti očekávání uvařilo více piva. Sklizeň chmele se ale propadla nejvíce od konce druhé světové války, především kvůli počasí. Pivovary však v současné době nejsou ohroženy nedostatkem chmele. Uvedl to největší světový obchodník s chmelem BarthHaas.
C:\fakepath\psenice.jpg

Cena pšenice kvůli útokům na ukrajinské přístavy vzrostla na pětiměsíční maximum

25.07.2023 Ceny pšenice dnes pokračují v růstu a ráno vykazovaly vzestup asi o dvě procenta, čímž se dostaly nejvýše od února. Trh reaguje na intenzivnější ruské útoky na ukrajinské přístavy, které podle analytiků vyvolávají obavy o dlouhodobé globální dodávky a potravinovou bezpečnost.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

EU poskytla Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur z dlouhodobé finanční pomoci

25.07.2023 Evropská unie poslala Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur (přes 35 miliard Kč) z programu dlouhodobé finanční podpory země, která se brání ruské agresi. Informovala o tom dnes Evropská komise (EK). Podle její předsedkyně Ursuly von der Leyenové dostane Kyjev v příštích třech měsících celkem 4,5 miliardy eur.
img

Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce

24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
img

⏬Pšenice klesá o 3,5 %

21.07.2023 Futures kontrakty na PŠENICI po včerejší seanci, kdy se konečně vytvořila svíčková formace obratu, ztrácejí více než 3,5 %. Vlastně nevidíme žádné zprávy, které by podpořily pokles cen pšenice, i když je třeba poznamenat, že jsme po celém týdnu zisků, které byly způsobeny přerušením dohody Ruska s Ukrajinou o dodávkách obilí na Černém moři a předpovědí suchého počasí v USA. Poslední seance byly pro pšenici rekordní od února 2022.
C:\fakepath\trader-21072023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.07.2023 1) Ruská centrální banka na dnešním zasedání svého výboru pro měnovou politiku zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 8,50 procenta. Je to výraznější zvýšení, než se čekalo. Banka na svém webu uvedla, že zpřísnila měnovou politiku, protože slabý rubl zvýšil inflační tlak způsobený napjatou situací na trhu práce a silnou spotřebitelskou poptávkou. Je to první změna úrokové sazby od loňského září.
img

Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže

21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
C:\fakepath\trader-20072023-35-zm.png

Ukrajina dostane od Světové banky úvěr 1,5 miliardy dolarů, uvedl premiér Šmyhal

20.07.2023 Ukrajina obdrží od Světové banky úvěr 1,5 miliardy dolarů (32,3 miliardy Kč), za který bude ručit Japonsko. Na svém twitterovém profilu to dnes oznámil ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Půjčku Kyjev použije na posílení sociální ochrany, pomoc lidem během ruské invaze a obnovu ekonomiky, napsal Šmyhal.
img

Komoditní zhrnutí - ropa, zlato, pšenice, zemní plyn (18.07.2023)

18.07.2023 Ropa reaguje poklesem poté, co se dostala do blízkosti 200denního průměru (u WTI ano, u Brentu velmi blízko).
img

Konec ukrajinsko-ruské obilné dohody znamená problém pro české zemědělce. Výkupní ceny jejich produkce mohou kvůli zaplavení trhu spadnout neudržitelně nízko

17.07.2023 Export obilí a dalších zemědělských plodin z Ukrajiny se ztíží. Rusko dnes takřka přesně po roce platnosti vypovědělo takzvanou obilnou dohodu. Ta exportérům ukrajinských zemědělských plodin zaručovala v Černém moři bezpečnost. Nyní hrozí, že většina těchto exportních toků bude muset být přesměrována. Ukrajina by tak mohla ještě větší objem svého obilí a dalších plodin vyvážet i skrze země východní části EU, včetně Česka.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Ministři financí zemí G7 se shodli, že s další podporou Ukrajiny nebudou váhat

16.07.2023 Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 se shodli, že ohledně další podpory Ukrajiny nebudou váhat. Informovala o tom dnes agentura Kjódó. Zástupci G7 se setkali v indickém Gándhínagaru na okraj summitu G20.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analýza Portu: ČR měla v červnu přes pokles v Evropě devátou nejvyšší inflaci

13.07.2023 Inflace v ČR byla v červnu přes pokles devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti květnu si Česko pohoršilo o čtyři příčky. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červnu zpomalil na 9,7 procenta z květnových 11,1 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\psenice2.jpg

Bloomberg: Málo známá ruská firma se stala největším obchodníkem s pšenicí

06.07.2023 Společnost, která vznikla po invazi Ruska na Ukrajinu, se za jeden rok stala největším obchodníkem s ruskou pšenicí. V právě skončené sezoně 2022/2023 firma Grain Gates LLC vyvezla 7,22 milionu tun. Těsně tak předstihla firmu TD Rif, která byla největším vývozcem od sezony 2014/2015. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje analytické společnosti ProZerno.
C:\fakepath\trader-30062023-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.06.2023 1) Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl a viceguvernér Jan Frait by jako důvod ke zvýšení domácích úrokových sazeb viděli jejich další zvyšování v zahraničí a neustupující inflaci. Naopak člen bankovní rady Tomáš Holub považoval červnové jednání rady jako poslední příležitost pro zvýšení sazeb v současné inflační vlně. Vyplývá to ze záznamu z měnověpolitického jednání bankovní rady, které dnes ČNB zveřejnila na svých stránkách.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina dostane další pomoc od MMF, Světová banka jí přispěje na rekonstrukci

30.06.2023 Ukrajina dostane další pomoc od Mezinárodního měnového fondu (MMF), oznámila organizace ve svém čtvrtečním sdělení. Od Světové banky (SB) obdrží země napadená Ruskem na rekonstrukci a obnovu 1,5 miliardy dolarů (zhruba 33 miliard Kč), uvedl dnes podle agentury Reuters ukrajinský premiér Denis Šmyhal.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Francouzský prezident Macron vyzval k novému mezinárodnímu zdanění

23.06.2023 Emmanuel Macron dnes vyzval k novému mezinárodnímu zdanění, které by financovalo boj proti chudobě a klimatickým změnám. Francouzský prezident to řekl v rozhovoru s francouzskými veřejnoprávními médii k summitu pro Nový globální finanční pakt, který dnes končí v Paříži. Podle něj se žádná země nesmí dostat do situace, kdy si bude muset vybrat "mezi chudobou, klimatem a biodiverzitou". Dvoudenní summit podle Macrona také ukázal mezinárodní izolaci Ruska.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Nevylučuji, že za jiné americké administrativy mohl být na Ukrajině mír

18.06.2023 Ruský prezident nevyloučil, že v případě jiné americké administrativy k válce na Ukrajině vůbec nemuselo dojít. Podle agentury Reuters to Vladimir Putin prohlásil na ekonomickém fóru v Petrohradu. Pokud jde o kontakty se Spojenými státy, podle Putina prakticky žádné neexistují. "Nebyli jsme to ale my, kdo je odmítl," uvedl ruský prezident.
C:\fakepath\trader-12062023-39-zm.jpg

Analýza: ČR měla v květnu přes pokles v Evropě 13. nejvyšší inflaci

12.06.2023 Inflace v ČR byla v květnu přes pokles 13. nejvyšší mezi 41 evropskými státy. Proti dubnu si Česko polepšilo o jednu příčku. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. Meziroční inflace v ČR v květnu zvolnila na 11,1 procenta z dubnových 12,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
img

🟡 Pšenice roste!

06.06.2023 PŠENICE se dnes obchodovala až o 4 % výše a dosáhla 650 centů za bušl, což je nejvyšší úroveň od 17. května 2023. Tyto zisky však byly nyní sníženy na přibližně 0,9 %. Počáteční zisky byly vyvolány nejen obavami ohledně výhledu produkce pšenice v Austrálii a Spojených státech, ale také zničením přehrady vodní elektrárny na řece Dnipro v ukrajinské Nové Kachovce, které vyvolalo záplavy. Tato oblast je sice jednou z klíčových pěstitelských oblastí na Ukrajině, je však třeba poznamenat, že většina území je v současné době pod ruskou okupací. Pokud jde o oblasti kontrolované Ukrajinou, neměly by mít vzniklé záplavy na produkci pšenice velký vliv.
img

V reakci na zničení Kachovské přehrady rostou světové ceny pšenice či kukuřice. Útok je pohromou pro ukrajinské zemědělství

06.06.2023 Světové ceny základních zemědělských plodin dnes zdražují, a to v reakci na zničení Kachovské přehrady na Ukrajině. Trhy se obávají zaplavení a poškození sýpek a sil na toku řeky Dnipro. Hrozí totiž rozsáhlé plesnivění uskladněného obilí a dalších zemědělských plodin. Ukrajina patří k předním světovým obilnicím.
C:\fakepath\Ukrajjina-dolary.jpg

MMF dokončil první přezkum úvěrového programu pro Ukrajinu, podmínky plní

30.05.2023 Mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) dokončila první přezkum úvěrového programu pro Ukrajinu ve výši 15,6 miliardy USD (344,7 miliardy Kč). Země splnila požadované podmínky, což otevírá cestu k vyplacení první splátky zhruba 900 milionů USD. Oznámil to dnes MMF.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina vybrala ve sbírkách v kryptoměnách desetinásobně více financí než Rusko

29.05.2023 Ukrajina vybrala ve finančních sbírkách na válku v přepočtu mezi 80 až 90 miliony dolarů (1,8 až dvě miliardy korun) v kryptoměnách, tedy téměř desetinásobně více než Rusko, které od počátku konfliktu vybralo dary v hodnotě několika jednotek milionů dolarů. V rozhovoru s ČTK to řekl expert na kriminalitu spojenou s kryptosystémy ve společnosti Binance a bývalý kyberpolicista Jarek Jakubček. Vychází z interních dat společnosti Binance a z analýzy firmy Chainalysis sbírající data spojené s kryptoměnami ve více než 70 zemích.
C:\fakepath\trader-24052023-35-zm.png

Putin: Ceny energií se blíží ekonomicky odůvodněné úrovni, Rusko plní závazky

24.05.2023 Ceny energií se blíží ekonomicky odůvodněné úrovni, řekl dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin na summitu Euroasijské hospodářské unie (EAHU). Rusko podle něj nadále plní své závazky v oblasti dodávek energie. EAHU zahrnuje Rusko, Bělorusko, Arménii, Kazachstán a Kyrgyzstán.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Mise MMF zahájila přezkum nového úvěrového programu pro Ukrajinu

23.05.2023 Mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) zahájila první přezkum úvěrového programu za 15,6 miliardy USD (342,8 miliardy Kč) pro Ukrajinu, který fond schválil v březnu. Oznámilo to dnes ukrajinské ministerstvo financí. Čtyřletý program od MMF je součástí celosvětového souboru pomoci v objemu 115 miliard USD na podporu ukrajinské ekonomiky.
img

BREAKING: Erdogan potvrdil prodloužení dohody o dodávkách obilí v Černém moři

17.05.2023 Zprávy tureckých médií, které byly zveřejněny dříve, naznačují, že Rusko a Ukrajina jsou blízko k dohodě o prodloužení černomořské obilné iniciativy, která by umožnila pokračovat v ukrajinském námořním vývozu obilí. Také ruská média o víkendu uvedla, že nejpravděpodobnější variantou je prodloužení o 60 dní. Tato mediální odhalení právě potvrdil turecký prezident Erdogan, který uvedl, že se Rusko a Ukrajina dohodly na dvouměsíčním prodloužení.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Maďarsko uvolní vojenskou pomoc EU, až Ukrajina škrtne banku OTP ze seznamu

17.05.2023 Maďarsko bude blokovat další část vojenské pomoci Evropské unie Ukrajině a nové sankce proti Rusku, dokud Kyjev nevyřadí maďarskou banku OTP ze svého seznamu sponzorů války. Uvedl to dnes maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó podle agentury Reuters.
img

Ranní shrnutí (12.05.2023)

12.05.2023 Indexy Wall Street zakončily včerejší obchodování níže – S&P 500 klesl o 0,17 %, Dow Jones se posunul o 0,66 % níže, zatímco Nasdaq přidal 0,18 %. Small-cap Russell 2000 klesl o 0,84 %.
C:\fakepath\trader-11052023-41-zm.jpg

Ukrajina letos dostala ze Západu už 16,7 miliardy USD pomoci na veřejné výdaje

11.05.2023 Ukrajina v letošním roce od svých partnerů už obdržela finanční pomoc na úhradu veřejných výdajů ve výši 16,7 miliardy dolarů (360 miliard korun). Podle agentury Reuters to dnes řekl ukrajinský ministr financí Serhij Marčenko na jednání s ministry financí a představiteli centrálních bank skupiny vyspělých ekonomik G7 a dalších zástupců dárcovských zemí. Ukrajině, která se už přes rok brání ruské invazi, podle Reuters hrozí, že jí v letošním roce bude na příjmové straně rozpočtu chybět 38 miliard dolarů (819 miliard korun).
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Meziroční inflace v dubnu zvolnila na 12,7 pct, potraviny meziměsíčně zlevnily

11.05.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v dubnu meziročně vzrostly o 12,7 procenta, tempo růstu zvolnilo z březnových 15 procent. V meziměsíčním srovnání ceny o 0,2 procenta klesly, proti březnu zlevnily zejména potraviny, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici i Česká národní banka (ČNB) očekávali vyšší meziroční růst. Důvodem výraznějšího zvolnění inflace byl podle ČNB zejména pomalejší meziroční růst cen potravin. Odborníci ale zroveň upozorňují, že vzhledem ke kolísavosti cen potravin je třeba brát tento efekt s rezervou. Na jednociferná čísla podle nich meziroční inflace klesne v červnu nebo v červenci.
img

eToro zahajuje soutěž Eurovision Stock Contest: Kypr získal korunu v prvním ročníku, jeho akciový index vzrostl za rok o 54 %

11.05.2023 Zatímco miliony lidí na celém světě budou tento týden sledovat pěveckou soutěž Eurovize, drobní investoři by měli věnovat pozornost zcela jiné disciplíně.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: ČR má v dubnu přes pokles mezi 41 evropskými státy 13. nejvyšší inflaci

11.05.2023 ČR má v dubnu přes pokles mezi 41 evropskými státy 13. nejvyšší inflaci. Proti březnu si Česko polepšilo o jednu příčku. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. Meziroční inflace v ČR v dubnu zpomalila potřetí za sebou. Dosáhla 12,7 procenta, což je proti březnu pokles o 2,3 procentního bodu, oznámil dnes Český statistický úřad.
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
img

Elity amerického establishmentu, i finančního, připravují Ukrajinu na to, že může být nevyhnutelné usednout k jednacímu stolu a ukončit boje. Prý chybí munice, válka je drahá a tříští americké síly

26.04.2023 Elity amerického establishmentu pomalu připravují Ukrajinu na to, že může být nevyhnutelné nakonec zasednout k jednacímu stolu a ukončit boje.
C:\fakepath\trader-25042023-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.04.2023 1) Jihokorejská prokuratura obvinila spoluzakladatele kryptoměnové společnosti Terrraform Labs Daniela Sina z podvodu a dalších trestných činů. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Někdejší šéf Terrraform Labs To Kwon byl obviněn už loni, minulý měsíc ho zatkla policie v Černé Hoře a o jeho vydání usilují Jižní Korea a Spojené státy.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina dostala od EU dalších 1,5 miliardy eur, další peníze očekává

25.04.2023 Ukrajina dnes dostala od Evropské unie třetí tranši finanční pomoci v objemu 1,5 miliardy eur (přes 35 miliard Kč), oznámilo ukrajinské ministerstvo financí. Jde o pomoc z programu Macro-Financial Assistance (MFA), který na tyto účely počítá s celkovou částkou 18 miliard eur (téměř 423 miliard Kč).
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Ukrajina uvalila sankce na další ruské firmy, sportovce či ministrovu dceru

16.04.2023 Kvůli pokračující ruské invazi rozšířila Ukrajina svůj sankční seznam o několik stovek dalších položek. Mezi přibližně 250 firmami, kterých se postihy týkají, je například internetová společnost Yandex, která spravuje největší webový vyhledávač v Rusku, nebo sociální síť VK (VKontaktě), ruská obdoba facebooku. Příslušné dekrety včera podle médií zveřejnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Portu: Inflace v ČR byla v březnu v Evropě 12. nejvyšší, v únoru byla 8. nejvyšší

13.04.2023 Česko si v evropském žebříčku inflace v březnu polepšilo, ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 12. nejvyšší, zatímco v únoru byla v ČR osmá nejvyšší. Inflace v březnu pokračovala v poklesu jak v Česku, tak i v eurozóně nebo USA. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Inflace v ČR v březnu zpomalila na 15 procent z únorových 16,7 procenta.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika loni kvůli ruské invazi klesla o 29,1 procenta

13.04.2023 Ukrajinská ekonomika loni kvůli dopadům ruské vojenské invaze klesla o 29,1 procenta. Oznámil to dnes ukrajinský statistický úřad. Je to nejvýraznější propad hrubého domácího produktu (HDP) od vyhlášení nezávislosti v roce 1991, kdy se rozpadl Sovětský svaz. Výsledek je ale nepatrně lepší, než se čekalo, uvedla agentura Reuters. Vláda očekává, že letos by ekonomika díky zlepšení v dopravě, maloobchodě a stavebnictví mohla vykázat růst o jedno procento.
img

Býčí sentiment na trhu zlata nadále roste

12.04.2023 Kromě údajů o inflaci z tohoto týdne, které by mohly ovlivnit trh, býčí sentiment vůči zlatu nadále roste, protože centrální banky nadále nakupují zlato.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina obdržela první splátku 2,7 miliardy USD z úvěru od MMF

03.04.2023 Ukrajina obdržela 2,7 miliardy USD (58,1 miliardy Kč) jako první část z úvěrového programu od Mezinárodního měnového fondu. Oznámil to ministr financí Serhij Marčenko. "Jsem vděčný našim partnerům za podporu Ukrajiny na cestě k vítězství," napsal Marčeno na svém účtu na twitteru.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

Na návštěvu Kyjeva přicestoval německý vicekancléř Robert Habeck

03.04.2023 Na návštěvu Kyjeva dnes ráno přicestoval německý vicekancléř Robert Habeck. S představiteli Ukrajiny chce jednat především o poválečné obnově země napadené před více než rokem Ruskem. Německý vicekancléř a ministr hospodářství je na Ukrajině poprvé od začátku války, napsala agentura DPA.
C:\fakepath\trader-31032023-36-zm.png

Reuters: MMF schválil úvěrový program pro Ukrajinu v hodnotě 15,6 miliardy USD

31.03.2023 Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu (MMF) dnes schválila čtyřletý úvěrový program pro Ukrajinu v hodnotě 15,6 miliardy dolarů (zhruba 337 miliard Kč). Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Ukrajina se tak podle Reuters stala první zemí zapojenou do aktivního vojenského konfliktu, které MMF odsouhlasil velký úvěrový program.
img

Podle Tima Drapera je aktuální bankovní krize probuzení k nákupu bitcoinu

30.03.2023 V době bankovních otřesů BeInCrypto diskutovalo s Timem Draperem. Pojednávali o tom, jak může bitcoin z této finanční krize těžit a co dělá slabého lídra.
img

Ukrajina už dál nebude financovat válku tištěním peněz, řekl guvernér

27.03.2023 Ukrajina už dál nebude financovat válku proti Rusku tištěním peněz. Deníku Firnancial Times (FT) to v dnes zveřejněném rozhovoru řekl guvernér ukrajinské centrální banky Andrij Pyšnyj. Tištění peněz je podle něj nebezpečné, protože představuje velké riziko pro makrofinanční stabilitu. Spor s vládou na toto téma je vyřešen, řekl.
C:\fakepath\Kretinsky.jpeg

Křetínského EPH odmítá obviňování holdingu z vazeb na ruskou ekonomiku

23.03.2023 Ukrajina dala na svůj seznam "mezinárodních sponzorů války" německý obchodní koncern Metro AG, který nadále působí v Rusku. Upozornil na to polský server Onet, který zároveň zdůraznil, že "klíčovým podílníkem v koncernu je český oligarcha Daniel Křetínský" s vazbami na ropný, plynárenský a bankovní sektor ruské ekonomiky. Mluvčí Energetického a průmyslového holdingu (EPH) většinově vlastněného Křetínským na dotaz ČTK sdělil, že společnosti ovládané EPH napojení na ruskou ekonomiku nemají a že podobné tvrzení je "nepravdivé, neférové a urážející".
C:\fakepath\SB2.jpg

SB: Ukrajina bude potřebovat na obnovu a rekonstrukci 411 miliard USD

22.03.2023 Obnova ukrajinské ekonomiky po ruské invazi bude stát 411 miliard dolarů (devět bilionů Kč), což je 2,6násobek odhadovaného hrubého domácího produktu (HDP) Ukrajiny za loňský rok. Vyplývá to z nové studie Světové banky (SB), OSN, Evropské komise (EK) a Ukrajiny, na kterou se odvolává agentura Reuters. Předchozí odhad z loňského září počítal s náklady 349 miliard USD.
C:\fakepath\trader-22032023-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2023 1) Inflace v eurozóně je podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové stále příliš vysoká. ECB ale podle ní rázně zakročí, aby inflaci vrátila zpět ke dvěma procentům. Lagardeová to řekla na konferenci ve Frankfurtu nad Mohanem. Euro po jejích slovech zpevnilo.
C:\fakepath\Ukrajina.png

MMF zřejmě v příštích týdnech schválí Ukrajině úvěr v objemu 15,6 miliardy USD

22.03.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) v příštích týdnech zřejmě schválí Ukrajině úvěrový program v objemu 15,6 miliardy dolarů (345 miliard Kč). Ukrajina se tak stane první zemí ve válce, která úvěr od MMF dostane. Zároveň půjde o jeden z největších finančních balíků, který tato východoevropská země obdrží od začátku ruské invaze před více než rokem, uvedla stanice BBC.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina snížila letošní výhled růstu HDP na jedno pct. z původních 3,2 pct.

06.03.2023 Ukrajinské ministerstvo hospodářství snížilo letošní výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na jedno procento. Informovala o tom dnes agentura Interfax-Ukrajina, která přitom odkázala na ministerského náměstka. Resort dříve počítal s růstem o 3,2 procenta.
img

Oproti stavu před válkou se vývoz ruské pšenice téměř zdvojnásobil

06.03.2023 Ruský vývoz obilí začíná po pomalém začátku sezóny vzrůstat, protože kupci výrazně navyšují své zásoby. Od minulého roku se dodávky pšenice téměř zdvojnásobily. Obchodování s potravinami není součástí sankcí.
img

Mzdy v Česku reálně rekordně padají, přesto za uplynulých 30 let narostly o 141 procent. Proč Česko přesto ekonomicky nedohání Německo a jako to změnit?

05.03.2023 Reálné mzdy v Česku se od rozdělení Československa zvýšily o 141 procent. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR, kterou dnes zveřejnila ČTK. Nabízí se tak otázka, proč i přes tento růst Česko stále nedohání Německo, resp. jeho ekonomickou výkonnost. Před třiceti lety to byla klíčová úvaha doby: za jak dlouho Němce doženeme?
img

Ukrajina od začátku konfliktu s Ruskem obdržela dotace v hodnotě 70 milionů USD v kryptoměnách

27.02.2023 Od začátku ruské invaze obdržela Ukrajina 28,9 milionu dolarů v ethereu, 22,8 milionu dolarů v bitcoinech a 11,6 milionu dolarů v tetheru.
img

Ukrajina od začátku konfliktu s Ruskem obdržela donace v hodnotě 70 milionů USD v kryptoměnách

27.02.2023 Od začátku ruské invaze obdržela Ukrajina 28,9 milionu dolarů v ethereu, 22,8 milionu dolarů v bitcoinech a 11,6 milionu dolarů v tetheru.
C:\fakepath\Ukrajina-27022023.jpeg

XTB stream k výročí války na Ukrajině. Co důležitého zaznělo?

27.02.2023 V pátek jsme si připomněli první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Bohužel není co slavit. Intenzivní boje pokračují a konec konfliktu je v nedohlednu. Společnost XTB při této příležitosti pořádala stream zaměřený na toto téma. Budou Rusové pokračovat v pustošení, nebo je zastaví ukrajinská obrana a protiofenzíva? A jak se konflikt projevuje v evropské a ruské ekonomice? Přinášíme souhrn těch nejzajímavějších témat.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
img

Je možné, aby ukrajinský obilný koridor zmírnil celosvětovou potravinovou krizi?

20.02.2023 V pondělí informovalo Rusko o tom, že by bylo „nevhodné“ prodloužit dohodu o dodávkách obilí z černomořského regionu, jestli se nezruší sankce uvalené na Moskvu po její invazi na Ukrajinu 24. února 2022, které ovlivnily její zemědělský vývoz.
img

Ranní shrnutí (10.02.2023)

10.02.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,88 %, Dow Jones se posunul o 0,73 % níže a Nasdaq se propadl o 1,02 %. Russell 2000 se propadl o 1,40 %.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Norsko chce Ukrajině během pěti let dát 75 miliard norských korun (162 mld. Kč)

06.02.2023 Norsko chce Ukrajině v příštích pěti letech darovat 75 miliard norských korun (162 miliard Kč). Oznámil to dnes ministerský předseda severské země Jonas Gahr Störe, podle něhož půlka částky půjde na vojenskou podporu a ta druhá na humanitární pomoc. Norsko se tak podle agentury AP stane jedním z největších podporovatelů země napadené Ruskem.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Kommersant: Omezení dovozu kvůli sankcím doléhá na další ruské firmy

01.02.2023 Počet ruských podniků, na které Západ uvalil sankce za vpád ruských vojsk na Ukrajinu, se za rok prakticky zdvojnásobil. Z původních asi 1600 se zvýšil zhruba na 2900 a s přihlédnutím k přidruženým firmám celkový počet takto zasažených společností už dosahuje 9800. S odvoláním na analytiky servisu Kontur.Prizma o tom dnes informoval ruský list Kommersant.
C:\fakepath\akcie-30012023-1.jpg

Jaký je aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb máme opravdu důvod k optimismu?

30.01.2023 Věřím, že sentiment, tedy nálada investorů, má významný vliv na akciový trh. Potvrzuje se, že pozitivní sentiment na trhu zpravidla vede k růstu cen akcií, zatímco negativní sentiment vede k jejich poklesu. Pokud téma sentimentu trhu zajímá i vás, třeba pro vás bude zajímavý můj dnešní blog.
img

Vývoz kukuřice z Ukrajiny na úrovni roku 2022 – Produkce sóji ve světě

24.01.2023 Objem vývozu obilovin a luštěnin z Ukrajiny v hospodářském roce 2022/23 byl ke včerejšímu dni 25,45 mil. t, a to je o 30 % méně než v minulé sezóně. Vypovídají o tom údaje Státní celní služby, které byly zveřejněny Ministerstvem agrární politiky a potravinářstvím Ukrajiny.
img

Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2023

19.01.2023 Paul Jackson: „Je čas na každoroční seznam nepravděpodobných, ale možných výsledků na trzích, v politice a sportu. Pro rok 2023 zůstávají trhy volatilní, takže seznam překvapení – nápadů vymykajících se konsensu pro rok 2023, které mají alespoň 30% šanci na uskutečnění – se kloní k pozitivním hodnotám.
img

USDA upozorňuje na rekordní produkci kukuřice v Číně

19.01.2023 Zatímco produkce v Jižní Americe bude teprve upřesněna, USDA uzavírá v tomto měsíci některé klíčové odhady produkce. Mezi nejdůležitější patří absence změn v nízkých číslech v Evropě, zvýšení ukrajinského vývozu, rekordní produkce Číny a silné snížení úrody v USA.
C:\fakepath\trader-18012023-55-zm.jpg

Zelenskyj nabádal k urychlení rozhodnutí o pomoci Ukrajině, žádal tanky

18.01.2023 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes vyzval svět, aby se rychle rozhodoval ohledně pomoci jeho zemi, která se od loňského února brání ruské agresi. V projevu, kterým prostřednictvím videomostu oslovil účastníky Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, žádal konkrétně tanky, jejichž dodávky podle něj musí být rychlejší než schopnost Ruska provádět útoky. Polský prezident Andrzej Duda na fóru varoval, že Rusko se chystá na Ukrajině spustit novou ofenzivu.
C:\fakepath\trader-18012023-47-zm.jpg

Aby válka skončila, musí Rusko prohrát, řekl Scholz v Davosu

18.01.2023 Pokud má válka skončit, musí ruská agrese vůči Ukrajině selhat, prohlásil dnes německý kancléř Olaf Scholz na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Šéf německé vlády varoval také před roztříštěnosti světa. V převážně ekonomicky laděném projevu však také vyzdvihl úsilí Německa a Evropy o překonání energetické krize vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Svět vstupuje do další fáze globalizace, myslí si šéf společnosti SAP

17.01.2023 Svět vstupuje do další fáze globalizace, a pokud jde o technologický sektor, jeho vyhlídky jsou příznivé. Řekl to dnes šéf německé společnosti SAP Christian Klein. Výhled podle něj nijak nekalí ani současné problémy, kdy se zvyšují úrokové sazby a zůstávají narušení dodavatelské řetězce.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

EU poslala Kyjevu první tři miliardy, podle Stanjury bude třeba navýšit pomoc

17.01.2023 Evropská unie dnes poslala Ukrajině první tři miliardy eur (72 miliard Kč) v rámci letošní osmnáctimiliardové půjčky, kterou schválila koncem loňského roku za českého předsednictví. Ukrajina ovšem bude od unie vzhledem k pokračujícím ruským útokům pravděpodobně potřebovat více peněz. Novinářům to po jednání s unijními kolegy v Bruselu řekl český ministr financí Zbyněk Stanjura.
C:\fakepath\WEF.jpg

Zasedání Světového ekonomického fóra bude mít letos rekordní účast

15.01.2023 Rekordní počet vedoucích představitelů podniků a vlád se letos zúčastní výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském horském středisku Davos, včetně zástupců Česka. V centru pozornosti 53. zasedání, které se uskuteční od 16. do 20. ledna, mají být problémy, kterým čelí rozdělený svět na začátku letošního roku, jako jsou války a konflikty, ekonomické tlaky a změny klimatu.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Inflace v prosinci klesala nejen v Česku, ale i ve většině dalších zemí

11.01.2023 Inflace v prosinci klesala nejen v České republice, ale i ve většině dalších zemí. Z evropských zemí patřila v Česku k těm vyšším, výraznější byla zejména v Turecku, Moldavsku a na Ukrajině, ale také v Pobaltí, Maďarsku či Polsku. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Inflace v Česku v prosinci zpomalila na 15,8 procenta z listopadových 16,2 procenta.
img

Brazílie bude nadále zvyšovat vývoz kukuřice, částečně tím nahradí Ukrajinu

03.01.2023 Předpokládá se, že Brazílie sklidí letos rekordní úrodu kukuřice, obvykle to snižuje ceny, ale předpoklad pevné poptávky na mezinárodních trzích ukazuje na trvalé přístavní diferenciály.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán: Maďarsko mohlo být zataženo do války, kdyby volby vyhrála opozice

28.12.2022 Maďarsku hrozilo, že bude zataženo do válečného konfliktu, kdyby volby vyhrála opozice. Řekl to premiér Viktor Orbán. Maďarská vláda podle něj podporuje Ukrajinu a má zájem na jejím přežití coby svrchované země. Zároveň má ale zájem na tom, aby Rusko neohrožovalo bezpečnost Evropy a nemá zájem na přerušení všech ekonomických vazeb na Rusko. Orbán to řekl v rozhovoru, který zveřejnil deník Magyar Nemzet.
img

Ukradená pšenice z Ukrajiny je distribuována do Sýrie

27.12.2022 Sýrie využívající nenápadnou flotilu lodí pod sankcemi USA tento rok silně zvýšila dovoz pšenice z černomořského poloostrova Krym, který Rusko anektovalo od Ukrajiny, a to je známkou utužování hospodářských vazeb mezi dvěma spojenci, kterým se Západ vyhýbá.
C:\fakepath\Ukrajjina-dolary.jpg

Perebyjnis: Ukrajina bude potřebovat dalších pět miliard dolarů měsíčně

18.12.2022 Ukrajina bude podle náměstka ministra zahraničí Jevhena Perebyjnise potřebovat v příštím roce dalších pět miliard dolarů (114,2 miliardy korun) měsíčně na udržení chodu ekonomiky. Bývalý ukrajinský velvyslanec v ČR to dnes řekl v Otázkách Václava Moravce České televize. Dodal, že země také potřebuje více dodávek zbraní.
img

USDA snižuje vývoz kukuřice z USA a zvyšuje dovoz z Evropy

16.12.2022 Vývoz ze Spojených států pro hospodářský rok 2022/2023 je omezen vzhledem k vysokým prémiím v Mexiku a silnému vývozu z Brazílie.
img

Předpověď vývoje kurzu amerického dolaru

16.12.2022 „Z dlouhodobého pohledu očekáváme výrazný pokles kurzu americké měny k hodnotám okolo 21 korun za dolar. Tohoto cílového stavu by mělo být dosaženo v důsledku rozvolnění měnové politiky a zvyšování objemu likvidity v americké ekonomice, ke kterému dojde po porážce vysoké inflace,“ říká analytik BHS Barotov Timur.
C:\fakepath\koruna2.jpg

Analýza Portu: Listopadová inflace v Česku patřila v Evropě k nejvyšším

12.12.2022 Zatímco v ČR v listopadu inflace vzrostla, ve světě většinou klesala. Celkově patřila v Česku v Evropě k nejvyšším, vyšší byla například v Turecku, Moldavsku, na Ukrajině, v Pobaltí či v Maďarsku. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v ČR v listopadu zrychlila na 16,2 procenta z říjnových 15,1 procenta.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika překvapivě zmírnila tempo propadu, zvolnila také inflace

09.12.2022 Ukrajinská ekonomika ve třetím čtvrtletí překvapivě vzrostla o devět procent, zatímco ve druhém čtvrtletí o 19,2 procenta klesla. Meziroční tempo jejího propadu se tak zmírnilo na 30,8 procenta ze 37,2 procenta v předchozím tříměsíčním období. Oznámili to dnes ukrajinští statistici. Příznivěji se vyvíjí také míra inflace, která se za listopad snížila o desetinu procentního bodu na 26,5 procenta.
img

Rizika spojená s dodávkami pšenice budou pokračovat i příští rok

07.12.2022 I když Ukrajina v letošní sezoně vyprodukovala o dost méně pšenice, tak se očekává, že aktuálně bude celosvětová produkce pšenice stále vyšší. Je to hlavně kvůli oživení kanadské produkce a také kvůli Rusku, které vyprodukovalo rekordní sklizeň přes 90 mil. tun. I přes to, že nabídka stále roste, očekává se, že celosvětové konečné zásoby pšenice se pro rok 2022/23 sníží na nejnižší úroveň od roku 2016/17.
C:\fakepath\CZ_MH_Investing_day_2022__570x265-2.png

Online Investiční konference 2022: Co zaznělo na největší události XTB tohoto roku?

29.11.2022 Tuto sobotu proběhla Online Investiční konference 2022. Na velké akci, která celkově trvala 6 a půl hodiny, prezentovalo a diskutovalo celkově 13 řečníků z české i slovenské finanční scény. Zaměřili se především na aktuální ekonomickou situaci a investování v recesi. Přinášíme Vám tedy rychlý souhrn toho nejzajímavějšího, co tato událost přinesla.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CBOT | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | HFT | Hedge | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Open | Order | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Příkaz | Quote | RRR | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Scalper | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Svíčkový graf | Swiss | Take Profit | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VAT | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | ForexLive | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Axiory Europe | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | Index strachu | Akcenta | Satoši Nakamoto | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Ruleta | Hazardní hry | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie ve světě | Akcie Visa | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Směnárna | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Čínská banka | Členské země Evropské unie | Devalvace měny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Ukrajiny | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Ruska | HDP USA | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Zlaťáky | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz britské libry | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz měny | Kurzy | E15 | Libra | Libra šterlinků | Lukáš Němec | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria Online | Patria.cz | Pips | Pivot | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Rating států | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Směnárny | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Těžba bitcoinů | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Ukrajinská hřivna | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Zlataky.cz | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Buy | CEE | Čistý dluh | Daniel Beneš | Dluhopisový index | Dluhopisy a daně | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | Redukce | ROCE | Sekundární trh | Sell | Tim Cook | Tranše | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Denní změna | Kmenové akcie | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Mezinárodní banky | Majors | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Genesis | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burza dnes | Burze | Cena eura | Commodities | Diskusní fórum | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Rabobank | DPA | The New York Times | Energy Aspects | RBC Capital Markets | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | ANZ | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Frankfurter Allgemeine Zeitung | MICEX | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | NATO | TD Ameritrade | RBC Capital | Agentura AP | PVM | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Vývoj na komoditních trzích | Trading Economics | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Renminbi | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Finanční stabilita | Rada ČNB | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Odvaha | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Modrá pyramida | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Investiční firma | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Kolísání trhu | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Vysoké sázky | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Členství v EU | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Velikosti pozic | Index asijsko-pacifických akcií | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Světové akciové trhy | Index burzy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Cena mědi | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Elektronické peníze | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Credit Suisse Group | Investovat do bezpečnějších aktiv | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Západoevropské trhy | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Aktivní investování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Summit G20 | Summit G7 | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Zisky firem | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Návratnost investice | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Obchodování forexu | Bankovní společnost | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Mercedes | Ekonomické průzkumy | Politico | CME FedWatch | Devizy | Obchodování s českou korunou | Venture Capital | ex | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Rystad Energy | Keystone XL | Ruské akcie | Belviport Trading | Skupina PPF | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Bitcoinový ETF | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Kurzový vývoj | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | Václav Pech | Algotrading | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Coinmarketcap | Kurzový vývoj eura | Vývoj eura vůči dolaru | MiFID II | Kraken | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Mineři | Index S&P/ASX 200 | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | Dominik Stroukal | Binance | Kryptoměna ethereum | Boom kryptoměn | Růst bitcoinu | NEST | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Crypto | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Digitální peněženky | Tržní očekávání | Asijské trhy | Úspěšný trading | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Výkonnost indexů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Boris Tomčiak | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Podíl dolaru | Capitalinked.com | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální ekonomický kalendář | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Japonský akciový index | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Index RTS | Geopolitika | Ekonomické krize | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | Zasedání OPEC | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Úrokový výnos | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Trh s ropou | Islámské dluhopisy | Sukuky | Výsledky firem | Finanční skupina | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Investiční chování | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Růst zisků | Pokles valuací | Týden na akciových trzích | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Nezávislost centrální banky | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Akciový index PX | Jednotná měna | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Český miliardář | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Mezinárodní dluhopisy | Vývoj kurzu koruny | Růst dolaru | WEF | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Obchodní grafy | Analytici z Wall Street | Volatilita na měnovém páru | Velké riziko | Pozornost trhu | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Mt. Gox | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruská firma | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Index čínských firem | Akcie čínských firem | Moje obchody | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Globální HDP | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Finanční svět | Rostoucí příjmy | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Reinvestování | Růst cen zlata | Dolarové sazby | South China Morning Post | Omezení dodávek ropy | Byznys plán | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Štěpení akcií | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Coffee | Americká výnosová křivka | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | SIX | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Produkce zemního plynu | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Deutsche Welle | Televize CNBC | Dění na trzích | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Ukazatel volatility | Transakce s kryptoměnami | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Novozélandská centrální banka | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Finanční situace | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Risk Reward Ratio | Energetické firmy | Jihokorejská centrální banka | Ceny palladia | F1 | TSX30 | Banky pro mezinárodní platby | Společnost Deutsche Börse | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Ochrana před inflací | Obchodní dohoda | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Hypoteční sazba | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodní spory | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Série ztrát | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Papež František | Digitalizace | Průběh krize | Střadatelé | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | US30 | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | TV Nova | Majoritní akcionář | Investiční skupina | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Patterny | Kryptoměnová burza | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Data z USA | Hlavní index burzy | Index milánské burzy | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Myšlenka | Statistické údaje | FRED | Robert Shiller | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Server Politico | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | SCMP | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | Livestock | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Pravděpodobnost úspěchu | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Server CNBC | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Obchod s Čínou | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Avast | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajinské dluhopisy | ICU | Taras Kotovyč | Trh s dluhopisy | Ukrajinská centrální banka | Clearstream International | Clearstream | Příliv investic | Kyjevské investiční banky | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Nelikvidní devizový trh | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Čínská armáda | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Millennium | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Blahobyt | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Americká data | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Oblast rezistence | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Zveřejněná data | Data o HDP | Globální trh | Martin Stránský | Vládní bondy | Financovat | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | Rostoucí náklady | Industrial and Commercial Bank of China | ABC | ICBC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Vlastní nemovitost | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | TA3 | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Konzervativní strana | Vybírat zisky | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Penále | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | PKN Orlen | Embraer | Časopis Forbes | Internetový gigant | První den obchodování | Americká automobilka | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Švýcarská společnost | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Metro AG | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Úroky | STOXX50 | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | ČNB dnes | Vánoce | Nižší likvidita | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Metalurgie | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | xStation5 | MasterCard | AT&T | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | WHEAT | Česká zbrojovka | Eugal | První obchod | Ztráta | NERV | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Reformní plán | ANSA | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | NLI | 500 nejbohatších | Ruští miliardáři | SSE Composite | Vývoj měnové politiky | Peking | Investiční platformy | Evropské PMI | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Akcie Philip Morris ČR | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Černé labutě | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Ceny ropy dnes | Finální odhad | Analýza společnosti | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Pohled tradera | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Velké firmy | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Internetový gigant Yandex | Banka Morgan Stanley | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Le Figaro | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Lepší zítřky | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Ratingová agentura Fitch | Většinový podíl | Pohyby cen | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Propad amerického akciového trhu | Zdražovat | České měny | Důchody | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Závislost na dolaru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Aktuální rezistence | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Akcie automobilky Tesla | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj inflace v ČR | Švýcarská banka UBS | Přerušení vývozu | BP | Tescan | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Dnes ČNB | Velmi bohatý | Palantir | Hrozba recese | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Záznam z jednání ČNB | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Životní minimum | Firmy z USA | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Směřování trhů | Index CSI 300 | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Craig Erlam | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Představitelé Číny | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Zpřesněný odhad | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Pokles prodeje | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Příležitost k nákupu | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Objemy ropy | Hospodářský šok | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Hlavní index PX | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Mimořádný stav | Tencent | Solidarita | Buy the dip | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Oslabování české měny | Cenový vývoj | Silný pokles | Index frankfurtské burzy | New York Times | Anton Siluanov | Gazprombank | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Světová ekonomická krize | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Barel WTI | Akcie Monety | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Horizontální linie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Žádosti o podporu | Onemocnění | Rozkolísaný | Období finanční krize | Pokles cen komodit | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Texas | Fed včera | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Algoritmy | Německý ministr financí | Situace v Číně | Katar | Salmán | MPO | MPSV | MF | Komentátor | Hlavní centrální banky | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Neomezené množství | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Extrémní volatilita | Francouzský akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Akcie společnosti Boeing | Anomálie | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Jair Bolsonaro | Státní rozpočty | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | The Economist | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Dění ve světě | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Výkonnost indexu | Bulharsko | Unijní země | Březnová inflace | Izrael | Reálné mzdy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Alžírsko | Brazilský prezident | VW | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Slovensko | Globální dluhopisový index | Jaderné války | Války | EGAP | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Autoprůmysl | Afrika | WFP | FAO | Africké země | RBK | Údaje | Ruská agentura | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Dlužník | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | Omyl | Marshallův plán | Ropný průmysl | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | OPEC plus | Německá průmyslová produkce | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | CBS | Jihoevropské země | Ministři | Vývoz komodit | Ministři energetiky | Chřipka | Alexandr Novak | Znárodnění | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rutina | Životní styl | Zpravodajské služby | NÚKIB | Zhodnocení koruny | Pákistán | Snížení produkce | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Vývoj HDP | Více peněz | Inflace v březnu | Valná hromada ČEZ | Premiér Justin Trudeau | Index US500 | Anglo American | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Data z americké ekonomiky | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Internetové televize | Televize Netflix | Pokles čínského HDP | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Americké univerzity | Program pomoci | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Očekávaný zisk | Geopolitická krize | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | Květnový kontrakt | Japonský export | Rizikové averze | Global Wealth Management | Americké produkce | Trade | S&P500 | Kontrakty na ropu | Producenti ropy | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Americký ministr energetiky | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | CBRT | MFF | Vstoupit do obchodu | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Binance Coin | Státní peníze | Úřad INSEE | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Náklady na financování | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Warren Patterson | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Strach ze sankcí | UBS Global | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Vývoz ze Spojených států | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Poměr PE | Čtvrtletní zisk | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Zdražení ropy | Státní banka | Rekordní zisk | Australská ekonomika | Zadlužení | Bezpečnost | Šéfka EK | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | O2 CR | Hrozba stagflace | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | Členské země | Burza Binance | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Světové hospodářství | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | JD.com | Hlavní trendy | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Alrosa | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Sektor služeb | Velké peníze | Manažerka | CL | Silná rally | Zahájení dodávek | Moderna | Mluvčí MMF | WMT.US | Spolková vláda | Marek Brávník | Zbytečné regulace | Státní podpora | Prezident SB | Klíčové oblasti | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Nové studie | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Sankce USA | Nastavení indikátorů | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | EasyJet | Urals | Pomoc lidem | Renault | Soukromé banky | Argentina | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | Inflace v Turecku | Společnost Lufthansa | OKD | Mondelez | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Stravenkové firmy | Měsíční průzkum | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Novatek | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Dlouhodobý výhled | Nissan | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Průraz | Chování trhu | Zbrojovka | Bild am Sonntag | Výrobní PMI | Státní kasa | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Nepřipravenost | Společnost BP | Tchaj-wan | Poptávka po zlatě | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPIF | Agentura APA | APA | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Energetický gigant | Oklahoma | Investice do infrastruktury | Rozsáhlé investice | Hospodářský propad | Nestlé | Členové Fedu | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Tiff Macklem | Roční výkonnost | Changpeng Zhao | ZIL | Cardano | Chemické společnosti | Vyšší daně | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Počty nových případů | Firma ČEZ | Makléř Wood & Company | Index německých akcií | Mississippi | Ministryně hospodářství | Práce z domova | Příjmy a výdaje | ARD | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Velké investice | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Letecký průmysl | Den obchodování | Online hry | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Úroda | Ukrajinský parlament | Ukrajinská vláda | Šéf banky | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání MMF | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Novavax | MAM | PPI v USA | Červnová inflace | Sony | Marko Kolanovic | Životní úspory | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Swingový trading | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny kávy | Reputace | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Evropské investiční banky | Američtí politici | Směřování ceny | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Cenové patterny | Akcie těžařů | Životní úroveň | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Index Ventures | Porušení pravidel | Progres | HDP za Q2 | Americké vládní dluhopisy | Natland Group | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Nikl | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Ekonomický vliv | Výsledky ISM | Psychika | Alexandr Lukašenko | Indonésie | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Objem dovozu | Zpomalující růst | Časový horizont | Damoklův meč | Hyundai Motor | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Hlavní akciové trhy | Koupěschopnost | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Počty nakažených | Czechoslovak Group | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Rystad | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Vesa Equity | Kanadská ekonomika | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Deglobalizace | Ruská vláda | Zisk a tržby | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Brazilská vláda | Venezuela | Německý regulátor | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | DIA | IT společnosti | Big Tech | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Kubánská vláda | Kuba | Odborníci | Kroger | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Zasedání FED | Oživení z pandemie | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Akcie bankovních společností | Vývoj ceny kávy | Dnes na světových trzích | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Politici | Oživení maďarské ekonomiky | Diverzifikovat | Rezervy centrálních bank | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | The New York Times (NYT) | Prezidentské kampaně | Snížit emise | Nárůst HDP | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Akciová burza dnes | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Pokles spotřebitelských cen | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Dnes na pražské burze | Přerušení těžby | Ruské firmy | Odvolací soud | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Akademie věd | Ceny v Česku | Allegro | Libye | CPI v USA | Rekordy v nákaze | Americké měny | Bezpečného útočiště | iPhone | Výkon společností | Zambie | Michael Saylor | MicroStrategy | Významné riziko | Daniel Častvaj | Mluvčí EPH | EPH Daniel Častvaj | Norský parlament | Příjmy z prodeje ropy | Foot Locker | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Nárůst případů koronaviru | Investovat do vzdělání | Koncern | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Dílčí indexy | Platby v kryptoměnách | Defi | Nařízení | Interfax | Dobrý byznys | Intel | Zásoby benzinu | GS | Pokles indexu | Ropný tanker | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Pandemický program | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Podvážení | Odklad splátek | Státy Evropské unie | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Inflace v Číně | Sazka Entertainment | Pinduoduo | China Mobile | Exekutivní příkaz | Růst ekonomiky EU | Hlavní kryptoměna | Palantir Technologies | Polská vláda | Pád cen | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Jemen | Online investiční konference | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Ropovod Družba | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | PLTR.US | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Zasedání WEF | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Tesco | GameStop | Diem Association | Futures na DAX | Siemens | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Munich | Beiersdorf | Continental | Swingový výhled | TABAK | Program QE | Očkování | Cointelegraph | LEN | Coinbase Global | PX Pražské burzy | Vesa Equity Investment | Financování fondu | Odklad splácení půjček | Odklad splácení | Maďarská vláda | Orbán | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Banky v EU | Lukáš Novotný | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Nálada investorů | Dow Jones a S&P 500 | Emise dluhopisů | Netěžař | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Počasí | Utažení měnové politiky | Atraktivita zlata | Růst ceny | PMI ve výrobě | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Německá inflace | ADA | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Společnost Tesla | Zdravotní péče | Rio Tinto | Akcie Twitteru | JD | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | Nové restrikce | VMware | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | SNY | CARA | MJ | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Larry Fink | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | VTB | Agentura Interfax | UPS | Etsy | Amerika dnes | InPost | Nárůst ceny | Tržní reakce | Kryptoburza Binance | Návrh PPF | Obavy o poptávku | Tržní ceny | J&J | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Giovanni Staunovo | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Akcie BP | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Legal & General | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Dialog | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Piper Sandler | Maersk | Anheuser-Busch inBev | FTX | Zinek | Kov | Ceny povolenek | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Využití vodíku | Trojité dno | Vytěsnění minoritních akcionářů | Růstový trend | James Bullard | CETIN | Kering | Celosvětové zadlužení | FOMC minutes | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Psychologický efekt | Súdán | Air | Světová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Statistika z USA | Covidová krize | Propady na akciích | Rohlik Group | Krypto influencer | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Výroky z ECB | Siemens Energy | Půjčky od MMF | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Průzkum analytiků | Zámořské indexy | Velké ztráty | Výrazný růst | Těžby kryptoměn | Index RUS50 | RUS50 | Digitální majetek | Společnost eToro | Výhled růstu ekonomiky | Holubičí tón | Čínské akcie dnes | Liberty Steel | SLR | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Louise Dicksonová | Platební prostředek | Nárůst rizikové averze | Discovery | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Data z reálné ekonomiky | Klienti Purple Trading | CPI Property Group | CPI Property | LMT | Reuters analytik | CoinGecko | Práva na dividendu | EDF | Blízká budoucnost | Umění | Těžba bitcoinů v Číně | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Křetínského EPH | Průmyslová produkce v eurozóně | COIN | Krok za krokem | Držitelé kryptoměn | Pomoc MMF | Vstupní náklady | AA | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Polymetal | Ceny surovin | Island | Emise skleníkových plynů | Zvýšení ratingu | LME | Premiér Mario Draghi | Vývoji podnikatelské nálady | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | Potenciální výnosy | Ministr práce | Objem transakcí | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Trading.com | Větší korekce | Nárůst objemů | Futures na americké indexy | Poptávka po kryptoměnách | Přeprodané oblasti | Panasonic | Akcie Intelu | Francouzská společnost | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Platby v kryptoměně | Arca Investments | Arca | Meziroční růst cen | WEN | USDA | Kybernetický útok | Cenové úrovně | Plán obnovy | Zápis z jednání ČNB | EEX | Pandemie COVID | Korekce na kryptu | Malta | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | Turów | Petrus Advisers | Těžaři | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Vesa | Renáta Kellnerová | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Zisk před zdaněním | Objem fúzí a akvizic | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Podstatné kurzotvorné zprávy | Výhled růstu české ekonomiky | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | MNB | Cinemark | SPIEF | Petrus | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Weibo | KOL | Nejbohatší člověk | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | Salvador | Proinflační faktory | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Lídři G7 | Úroveň supportu | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Penta | Ruský HDP | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zdražování cen | Tim Draper | Platidlo | Zajišťování | Gigafactory | Wise | Konkurence | XPeng | Prodej | Týdenní výkon | Jednotné měny | Ghana | Senegal | Mali | Shortování | Zdanění firem | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Další kryptoměny | McDonald's | Rozhodnutí Číny | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | WISE | Nordstream | Zvyšování dodávek | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | NASA | Starlink | Solární panely | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Gruzie | Největší kryptoměnové burzy | El País | Deník El País | Energetická společnost ČEZ | Aristoteles | Výkon společnosti | Malajsie | Thajsko | Dopady pandemie covidu-19 | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Technologie | Spoluzakladatel Microsoftu | Americký výrobce | Ethereum (ETH) | Zemědělské suroviny | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Analytici JPMorgan | Koncentrace | Egypt | Prodej zboží | Společnost EPIF | Výkonná rada MMF | První obchody | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | UST | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Růst dovozu | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Evropská unie dnes | Český vývoz | JAR | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Objem transakce | Americký trh | COST | Ceny suroviny | Uzavření dohody | Ztrátový týden | Globální ceny | Přidaná hodnota | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Divize | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Ceny termínových kontraktů | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Dodávky suroviny | Liberalizace trhu | Balkán | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | ABB | Společný podnik | Google Play | Výsledek hlasování | Bilion | Šíření dezinformací | Dodávky čipů | Guidance | University of Michigan | Pochopení fungování trhů | Štěstí | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Daňový poplatník | Světová cena | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Slabost americké ekonomiky | Take-Two Interactive | Logistika | Ropné a plynárenské společnosti | Cena surovin | Projekce | VIAC | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští regulátoři | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | BioNTech | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Cena kryptoměny | RWE Gas | WIG | Elliptic | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Asijské země | Palantir Technologies (PLTR.US) | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | Varšava | Tálibán | Tokeny | Medián | Podíl firem | Bonusy | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Mluvčí firmy | Fitch Solutions | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Janus Henderson | Proočkovanost | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Salman Ahmed | Bloomberg News | Společnosti | Národní měny | Úroková sazba v eurozóně | Aktualizovaný výhled | Guardian | Zlomový okamžik | Neúspěch | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Dna | The Times | Cena emisních povolenek EU | Anna Píchová | Prazdroj | Telco | Evergrande | Katastrofy | Výběr daní | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Energetika | Ceny plynu | Akcie společnosti Tencent | Konfederace | Reakce centrální banky | Solana | Evropský index | Extrémní počasí | Marika Čupa | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Výrobní podniky | Zprávy z pražské burzy | Ceny kovů | Jednotné Rusko | Společnost AT&T | WarnerMedia | Akcie čínských společností | Akciový trh v Hongkongu | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | David Mencl | Ekonomické stavby | Česká pošta | ČSSD | Kompenzace | Plány Fedu | WSA | BNP | Pokračování trendu | FDP | Sociální demokraté | Čepro | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Globální hrubý domácí produkt | Růst cen plynu | Kellnerová | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování potravin | Češi | OTP | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kryptoměnové společnosti | Vývoje kurzu | České Radiokomunikace | Nord Stream 2 AG | Bosch | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Juraj Karpiš | Cena termínového kontraktu | Obilí | Kuny | Rumunsko | Pozornost | Společnost Alrosa | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Bankovní společnosti | SPX 500 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Plyn v EU | Stephen Brennock | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | GSA Platform | Regional Booking Platform | ROKU.US | Fialova vláda | Louis Dreyfus | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Nové emise | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Obchodní ředitel | British Petroleum | Reálné výnosy | Průmyslový sektor | Walmart (WMT.US) | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Tether (USDT) | Další růst sazeb | Dopady inflace | Ruský plynovod | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | Přístup k obchodování | Majetek státu | TIM | Pozemky | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Mise MMF | Innogy | Index technologického trhu | Booking | Změny klimatu | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | Avalanche | Bezpečná aktiva | Omikron | Záporná inflace | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | Nálada na trzích | Broadcom | | CMA | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Vietnam | Občanské války | Etiopie | Globální problémy | Zlotý | Největší švýcarská banka | NatWest | Situace ve Spojených státech | Předpověď počasí v USA | Předpověď počasí | Cena aktiva | Cykly | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Jestřábí Fed | Zemědělci | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Počet případů koronaviru | Trh se zlatem | Pokles cen zlata | Pyramida | Cena zemního plynu v Evropě | Meziroční inflace v ČR | Jaromír Gec | Jamal | Společnost China Mobile | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Celosvětový HDP | Magyar Nemzet | Vliv na ceny | Prezident Jair Bolsonaro | Telefónica | Těžební společnost | MTI | Agentura MTI | Purple Trading Jaroslav Tupý | Covidové krize | Jiří Šimáně | Hodnoty měny | Uniper | Turecká inflace | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Kosovo | Jestřábí komentáře | Cena uranu | Facebook Ireland | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Mike Novogratz | Prezident Hospodářské komory | Vladimír Dlouhý | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Poptávka po riziku | Celosvětová spotřeba | DAO | Gate | Hypomonitor | Organizace spojených národů | Big tech | Míra inflace v Maďarsku | Inflace v zemích Evropské Unie | Realitní skupina CPI Property Group | Diamant | Uhelné elektrárny | Hry | Vlna omikronu | Downing Street | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Upravený zisk | Provozovatel loterií | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | S&P 500 ETF | Hospodářská data | Internetová televize | Akcie USA | Akcie Evropa | Instituce | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Společnost Chainalysis | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Přístup na trhy | Pozitivní výsledky | Murray | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Konflikt Rusko/Ukrajina | GlobalBlock | Zemědělská půda | Zemědělské půdy | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | BBC News | Severní Korea | Zmírnění sankcí | CRO | Banka Barclays | Futures na S&P 500 | Akcie automobilky BMW | Rusko-ukrajinský konflikt | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Napětí kolem Ukrajiny | Zbigniew Rau | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | OBSE | Zdeněk Hřib | Pražský primátor | WIZZ | Luxusní zboží | Alexander De Croo | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Války v Evropě | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | DBX | DBX.US | Dropbox | Dropbox (DBX.US) | Roku (ROKU.US) | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Decentralizace | Zisk EBIT | Podnikatelský sektor | Ukrajinské síly | Separatisté | Adam Button | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Francouzský akciový index CAC 40 | Akciový index CAC 40 | Index londýnské burzy FTSE | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Čínský prezident Si Ťin-pching | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Uznání nezávislosti | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Směr trhu | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Rusal | Oligarchové | Sankce na ruské banky | Severstal | Gennadij Timčenko | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Nejbohatší oligarchové | Rinat Achmetov | Nejbohatší Ukrajinci | Viktor Pinčuk | Ukrajinska pravda | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Výjimečný stav | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Unian | Ukrajinská agentura | Agentura Unian | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Efekt sankcí | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Polymetal International | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Dopad konfliktu na Ukrajině | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Demilitarizace Ukrajiny | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Přímé intervence | Russia Today | Stanice RT | Devalvace rublu | Motivace | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Erste Group Bank | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Plyn přes Ukrajinu | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Studená válka 2.0 | Studená válka | Regionální konflikt | Mezinárodní vztahy | Jak naložit s investicemi | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Financování ozbrojených sil | Ukrajinské ministerstvo financí | BAE Systems | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Sedmadvacítka | Nejbohatší Rusové | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Pokles ruských finančních trhů | Krize na Ukrajině | EN+ Group | Akcie Lukoilu | Gulfstream | Bombardier | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Akcie ruských společností | Vzdušný prostor | Chelsea | Mír s Ruskem | Hodnota majetku Romana Abramoviče | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Politický tlak | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Komisařka pro energetiku | Evropská komisařka pro energetiku | Evropští ministři | Závislost na ruských fosilních palivech | Filip Louženský | Japonský Nikkei 225 | Harmonizovaná inflace | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Dell Technologies | Rolls-Royce Holdings | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Ruský oligarcha | Oligarcha | Prima | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Ruská krize | Zpřísnění sankcí | Zmírnění konfliktu | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Gubernátor | Situace v Rusku | Agentura TASS | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Internetová společnost Google | Společnost Google | SPARK | Andrew Ticehurst | Nomura Holdings | Jennifer Granholmová | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Dana Drábová | Ženevské konvence | Černobyl | Jaderná katastrofa | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Hrozba druhého Černobylu | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Členové NATO | Konflikt v Evropě | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Obchod s Ruskem | Pěstování plodin | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Společnost Eni | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Cena potravinářské pšenice | Mezinárodní sankce | Východní Evropa | Pokles inflace | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Konflikt Rusko-Ukrajina | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Bojkot | Lawrence Freedman | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Odezva finančních trhů | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Financování výdajů | Členství v NATO | Aktivity v Rusku | Štěpení | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Úrokové platby | Vývoz ruské ropy | Dmytro Kuleba | Šéf ukrajinské diplomacie | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Tranzitní plynovody | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | ČEZ Daniel Beneš | Ukrajinské krize | Hospodářské škody | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Denis Šmygal | Ekonomická opatření | Opatření proti dopadům války | Akcie Avast | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Připojení k evropské elektrické síti | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Johann Strobl | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Ukončení konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Dopady války na Ukrajině | Potravinářská společnost | Obchodování s Ruskem | Panelové diskuze | Závod na elektromobily | Aktivisté | Britský FTSE | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Vývoj důvěry v ekonomiku | German Gref | Nejsilnější zbraně | Tiger Team | CPC | Velké korporace | Značné riziko | Skupiny PPF | Covid v Číně | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Poslanec | Zajištění nezávislosti | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Vývoz pšenice | UCCI | Hennadij Čyžykov | Prezident Ukrajinské obchodní komory | Allianz Trade | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Dominantní postavení dolaru | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Zákaz transakcí v rublech | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | FIDESZ | Klaus Zellmer | Růst cen energií | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Ruský majetek | Státní distributor paliv | Le Penová | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | Marine Le Penová | Ben Laidler | Globální ratingové agentury | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Ruský bankrot | Vyhlášení bankrotu | Správa | Online platformy | Ukrajinští uprchlíci | Zákonodárci | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Ceny pohonných hmot v Česku | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Ukrajinské jednotky | Ukrajinský premiér Šmyhal | Ministr zahraničí Kuleba | Premiér Šmyhal | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Pokles produkce | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Kryptoměnová burza Binance | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | Kryptoměnový baron | NET4GAS | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Dodávky ruského zemního plynu | Oceláři | Potravinová krize | Šmejc | Stagflační trend | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Závislosti na ruské ropě | Ropovod TAL | EuRoPol Gaz | Plán na obnovu Ukrajiny | Petr Novotný | Hladomor | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Vývoz ocele | Vývoz ocele z Indie do EU | Vývoz ocele z Indie | Indické ocelárny | JSPL | Firma JSPL | JSW Steel | SAIL | ArcelorMittal | ArcelorMittal Nippon Steel India | Vývozní daně | Vývozní daně na ocel | Daně na ocel | Dow Jones Industrial Average | Největší výnosy | Vývoz obilí | Dluhové závazky | Borealis | Šéfové | Podíl Ruska | Nárůst zisků | Jan Frait | Disclaimer | Atos | Stavební společnosti | Mimořádné zasedání | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Dragon | Škoda Group | Práva ke značce | ZEN | Ruská federace | Přijetí | Pochybení | Jan Kovařík | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Inflace v zemích EU | Přehled úrokových sazeb | Ředitel ČEZ | Nové sankce | Celosvětové zadlužení podniků | Zadlužení podniků | EdF | Prudký růst inflace | Znehodnocení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cena BTC | Cenový strop | Ukrajinský podnik | Společnost EDF | Stav energetické nouze | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Úsporný tarif | European Energy Exchange | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Vývoz plynu | Centrum | Pentagon | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Akcez | Prime | Poměr P/E | Ceny komodit na světových trzích | Společnost Naftogaz | Ukrajinská státní společnost | Ukrajinská firma | Česká antivirová firma | Výrobci automobilů | Společnost MOL | Bayraktar | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zpráva o inflaci | Amia Capital | Gemsstock | Burzovní ukazatele | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Naleziště surovin | Pohyby ceny | Současná situace | Vontobel Asset Management | Carlos de Sousa | Zmrazení splátek | Restrukturalizace ukrajinského dluhu | Jaroslav Šura | Premiér Fiala | iPhone 14 | Restrukturalizace dluhu | Dopady pandemie covidu | Slovo recese | Společnost Sony | Růst ceny elektřiny | Pražský městský soud | Španělský deník | Španělský deník El País | Zestátnění | Zastropování cen | Velké částky | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Portu Filip Louženský | Index piva | eToro Index piva | Společnost S&P Global | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Ukrajinský Naftogaz | Turk Stream | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | GLEN | GLEN.UK | Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore | Energie v Evropě | Premiérka Liz Trussová | EU a USA | Obilí z Ukrajiny | Hospodářské problémy | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Zasedání Rady guvernérů | Akcie ukrajinských firem | Opatrný optimismus | Sentiment akciového trhu | Energetická krize v EU | Jonas Gahr Störe | Aker BP | Aker | Vyspělé země | Úrokové náklady | Marka | Typ obchodu | Energetické komodity | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Typ ropy | Analytik Bloombergu | Mihály Varga | Nikaragua | Zastropování cen elektřiny | Zákaz dovozu diamantů | Zákaz dovozu diamantů z Ruska | IPO Porsche | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Sloe | Paroplynové elektrárny | Energetický trh | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Keir Starmer | Kyrgyzstán | Plyn z Ruska | Řešení energetické krize | Dividendové tituly | TOP dividendové tituly | Internetová společnost Twitter | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Investiční rating | Investiční rating Ruska | Investiční rating Ruska a Ukrajiny | Rating Ruska a Ukrajiny | Šuniči Suzuki | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Trend cen | Cena mlynářské pšenice | Pšenice na burze v Paříži | Hrozba globální recese | Camelot | Marek Pokorný | Lukáš Raška | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Korporace | Shromáždění OSN | Valné shromáždění OSN | Valné shromáždění | Embarga vůči Kubě | Zrušení amerického embarga | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Akciový index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Akciový index Dow Jones Industrial | Investiční konference 2022 | Konference 2022 | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Ukrajinská komise pro cenné papíry | Ukrajinská komise pro cenné papíry a burzu | Komise pro cenné papíry a burzu | Investování do zemědělských komodit | Akcie ze světa pšenice | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Gen Digital | GEN | Powerball | Jackpot | Rozvojové země | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Český ministr | Síkela | F-35 | Stíhačky | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | B20 | Summit zemí G20 | Bali | Výrobci čipů | Ruské rakety | Útok na Polsko | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | OsMA | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Budapešť | Mistrovství světa ve fotbale | Britské loterie | Zavedení cenového stropu | Moldavsko | Mitsubishi UFJ | Investování v recesi | Aktuální informace | Vytvoření fondu | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | David Monoszon | Petr Čermák | AB Inbev | Západní země | Mzdy v Česku | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Daně z mimořádných zisků | Vládní politika | Bankovní rady ČNB | Předpověď vývoje kurzu | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Farmacie | Gazprom Export | Cena kukuřice | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Rozdělení Československa | Orange | Mezinárodní dohody | Dovoz ruského plynu | Společnost Net4Gas | Ekonomický přístup | Petr Pavel | Býčí sentiment | Christian Klein | SAP Christian Klein | Fáze globalizace | Globalizace | OCI | Prezident Pavel | Prezident Petr Pavel | Invest | Terrraform Labs | Terrraform | To Kwon | PAP | Agentura PAP | Pivovary | Ajay Banga | Média | Výročí války na Ukrajině | SVB | Bývalý šéf | First Republic | First Republic Bank | Vývoz těžařského odvětví | Chile | Válka | NAZK | Ukrajinská agentura pro předcházení korupci | Agentura pro předcházení korupci | NACP | Metro Cash & Carry | Eustream | Společnost Eustream | Napojení na ruskou ekonomiku | Skupina EPH | Seznam mezinárodních sponzorů války | Společnost Metro | Auchan | Polský server Onet | Polský server | Server Onet | Mluvčí holdingu | Černá Hora | Andrij Pyšnyj | Guvernér ukrajinské centrální banky | Přijetí kryptoměn | Německý vicekancléř | Německý vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Nové sankce proti Rusku | Srovnávací základna | Sjarhej Kovalčuk | Ilja Averbuch | Světlana Chorkinová | Největší webový vyhledávač | Webový vyhledávač | Ruská obdoba facebooku | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Ministr zemědělství | IFC | Nezávislost | Objem plynu | Zákaz vývozu | Větší objemy | Albánie | Bosna | Severní Makedonie | Srbsko | Porušení zákona proti praní špinavých peněz | Litva | Eurovision Stock Contest | CZPXIDX | CYMAP | MSSERBL | ISEQUIT | GRAGENL | FRCAC40 | DAXINDX | RIGSEIN | LNVILSE | SWEDOMX | COSEASH | IBEX35I | FTSE100 | NLALSHR | CTCROBE | SLOETOP | POPSIGN | POLWIGI | ATXINDX | MALTAIX | ESTALSE | ASX200I | OSLOASH | RMBETRL | HEXINDX | SWISSMI | BGBEL20 | ICEXALL | MSUKRN$ | Zástupci G7 | Potravinářství | Nastavení indikátoru | Vice | Transparentní | Nejvyšší rating | Viterra | Ceny obilí | Ukroboronprom | Finanční podmínky | Zadlužení Evropské unie | Světová produkce piva | Produkce piva | BarthHaas | Obchodník s chmelem | AB InBev | Hintermeier | Společnost BarthHaas | Sklizeň v Německu | Chmel | Peter Hintermeier | Ředitel BarthHaas | Prigožinova vzpoura | Pšenice WHEAT | Vývoj ceny pšenice WHEAT | Ceny pšenice WHEAT | metodologie | Německý Rheinmetall | Přístupová jednání | Lanžhot | Průtok plyn | Průtok plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ukončení ziskového obchodu
Ukončení zvyšování úrokových sazeb
Ukončit obchod
Ukončit obchod se ztrátou
Ukončovací strategie
Ukončování obchodů
Ukončování se ztrátou
ukonlinecenter.com
Ukotvující prvky
Ukradené kryptoměny

Následující klíčová slova

Ukrajina a Rusko
Ukrajinská agentura
Ukrajinská agentura pro předcházení korupci
Ukrajinská centrální banka
Ukrajinská ekonomika
Ukrajinská firma
Ukrajinská hřivna
Ukrajinská hřivna kurz
Ukrajinská Chersonská oblast
Ukrajinská komise pro cenné papíry
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Z.com Trade
Finexo
OctaFX
reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít