Sobota 20. července 2024 14:30
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani

Obchodní podmínky

img

Klíčové události 19. července: fundamentální analýza pro začátečníky

19.07.2024 Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, což je momentálně vcelku nedůležité, protože euro a libra pokračují v nelogickém růstu a oba měnové páry vykazují nízkou volatilitu. Makroekonomické pozadí tedy jen stěží ovlivňuje tržní aktivitu a směr pohybu. Nicméně, dnes bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii a trh na ni může mírně zareagovat. Významný pokles libry je ale nepravděpodobný, i kdyby zpráva přinesla neuspokojivé údaje.
img

Klíčové události 18. července: fundamentální analýza pro začátečníky

18.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale některé zprávy mohou vyvolat reakci trhu. Pozornost bychom měli věnovat především míře nezaměstnanosti, změně počtu žadatelů o podporu a mzdám ve Spojeném království. Jedná se o poměrně důležité zprávy, ale nejsme si jisti, zda na ně trh bude reagovat logicky. Stojí za zmínku, že trh využívá téměř každou událost k nákupu libry nebo eura. Růst nezaměstnanosti nebo pokles tempa růstu mezd proto nezaručuje pokles libry. Spojené státy zveřejní jen zprávu o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, která je méně významná a má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu.
img

Klíčové události 17. července: fundamentální analýza pro začátečníky

17.07.2024 Na středu je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Trh může na dnešní zprávy reagovat velmi slabě. Vezměme si například zprávu o inflaci v Evropské unii za červen. Půjde o druhé hodnocení indikátoru, které se pravděpodobně nebude lišit od prvního. A navíc, inflace bývala důležitá z hlediska pochopení budoucích kroků Evropské centrální banky. A odpověď na tuto otázku je teď jasná.
img

Klíčové události 16. července: fundamentální analýza pro začátečníky

16.07.2024 Na úterý je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávy o ekonomickém očekávání z institutu ZEW pro Německo a Evropskou unii a údaje o maloobchodních tržbách v USA. Upřímně řečeno, zprávy z Evropy jsou druhořadé, zatímco zpráva z USA je trochu významnější. Ekonomické údaje (zvlášť tyto zprávy) ale v poslední době nejsou schopny ovlivnit náladu na trhu. Trh dál interpretuje téměř všechny údaje v neprospěch amerického dolaru. Abychom byli spravedliví, musíme zmínit, že USA v posledních měsících přinesly jen málo dobrých zpráv, které ale zároveň nijak nepovzbudily dolar.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.07.2024 Pár GBP/USD vykázal v pátek pozitivní obchodování. Zprávy z USA dolar nepodpořily, protože index spotřebitelské nálady Michiganské univerzity vyšel slaběji, než se předpokládalo. Index cen výrobců (který přímo ovlivňuje inflaci a její zpomalení, o kterém všichni mluví) zároveň vzrostl na 2,6 %, ačkoli prognózy mluvily o hodnotě 2,3–2,4 %. Dolar měl po této zprávě posílit, ale vzrostl o pouhých 20 pipů. Greenback ztratil v průběhu dne celkem 80 pipů. To je vše, co potřebujete vědět o tom, jak trh aktuálně reaguje na všechny příchozí zprávy. Zdá se, že dolar by pokračoval v pohybu dolů, i kdyby v pátek nebyly v USA v plánu žádné zprávy.
img

Klíčové události 15. července: fundamentální analýza pro začátečníky

15.07.2024 Na pondělí je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Můžeme zmínit zprávu o průmyslové produkci v eurozóně, jenže každý ví, že je pouze sekundárního významu. Dokáže vyvolat mírnou reakci trhu a měnový pár může mírně klesnout ke spodní hranici rostoucího kanálu. Zatím ale nevidíme důvod, proč by měl uptrend v pondělí skončit. Uvědomte si, že kanál je pouze vodítkem pro pohyb páru a pár není povinen se v něm stále pohybovat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.07.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval pozitivně. Euro začalo růst už ráno, a to bez vztahu k později zveřejněným ekonomickým zprávám. USA zveřejnily první významné zprávy až ve druhé polovině dne. Jak vidíme, trh je stále ochoten bezdůvodně nakupovat jednotnou měnu. Přesněji řečeno, je připraven kdykoli prodávat dolar.
C:\fakepath\Crypto-Fund-Trader-12072024-1.png

Crypto Fund Trader

12.07.2024 Crypto Fund Trader (CFT) je Švýcarská prop firma, která se zaměřuje primárně na kryptoměny. Firma byla založena v lednu roku 2022 podnikatelem Alanem Sanchezem a byla původně registrována ve Španělsku. Cíle prop firmy je pomoci obchodníkům generovat zisky, aniž by riskovali svůj vlastní kapitál. I když je firma zaměřena na kryptoměny, tak nabízí i Forex a další obchodní instrumenty. CFT investuje nemalé prostředky do inovací a technologií, které zlepšují a zefektivňují obchodování na finančních trzích, vytvořila vlastní obchodní platformu a další systémy na rychlejší obchodování.
C:\fakepath\prop-trading-10072024.jpg

Moje cesta prop tradingem – momentum trading a novinky u Fintokei

10.07.2024 V tomto článku se podíváme na dvě ukázky momentum tradingu, ohlédneme se za dlouhodobým směrováním mé balance křivky a na závěr si povíme novinky ze společnosti Fintokei, které nás brzy čekají.
C:\fakepath\prop-trading-05072024.png

Význam backtestingu a paper tradingu před výzvou

05.07.2024 V minulé kapitole jsme si spočítali to, o kolik pro vás může být lepší prop účet než klasický účet, přičemž tyto výpočty jsme prováděli pomocí PNČ. V dnešní kapitole si rozebereme zase trochu jiné téma, a to význam backtestingu a paper tradingu před výzvou (evaluace, challenge), jelikož mnoho obchodníků stále spoléhá na štěstí, že se jim podaří vytáhnout z prop firmy velké peníze, aniž by měli ziskovou obchodní strategii či dokonce měli zkušenosti s tradingem. Proto se podíváme, jaký dopad a pozitivní efekt může mít zkušenost v podobě strategie, která je otestována na historických datech a její význam před výzvou prop firmy. První si ale ujasníme pojmy jako je backtesting a paper trading.
C:\fakepath\ftmo-02072024-1.jpg

Recenze prop trading firmy FTMO

02.07.2024 FTMO přináší do českého a slovenského trading prostředí inovativní a zcela revoluční přístup k prop obchodování, což FTMO činí průkopníkem v tomto odvětví. FTMO nabízí širokou škálu vstupních balíčků, tzv. FTMO Challenge s cenou od 155 do 1 080 eur a FTMO Accountem s kapitálem od 250 000 Kč do 4 000 000 Kč. Hlavním cílem pak je dosažení dvou fází zisku: nejprve 10 % a poté pouze 5 %.
C:\fakepath\ftmo-30062024.png

Několik důvodů proč obchodovat s Prop firmou FTMO

30.06.2024 Trading na vlastní pěst je často podceňovanou profesí. Nejenže riskujete své vlastní úspory, ale jste také sami sobě šéfem. To může být lákavé, ale také to představuje velké výzvy. Neustále musíte mít pod kontrolou rizika a kapitál, a chyby si nemůžete dovolit. Pro obchodníky, kteří chtějí posunout své schopnosti na vyšší úroveň, je skvělou volbou spolupráce s tzv. Prop firmou. Proč je to tak výhodné?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

28.06.2024 Včera se páru GBP/USD podařilo růst a klesat v rámci sestupného kanálu. Technický obrázek libry se trochu liší od technického obrázku eura. I tady vidíme známky bočního pohybu, ale libra se pozvolna pohybuje dolů. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby okamžitě zahájila prudší pokles a volatilita byla mnohem vyšší, než aktuálně je. Naše přání ale ne vždy korespondují s možnostmi trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

28.06.2024 Pár EUR/USD včera vykazoval pohyby, které plně odpovídají aktuálnímu technickému obrazu. Pojďme se na ně podívat podrobněji. Pár se už dva týdny pohybuje do strany a udržuje sestupný trend. Třikrát se nedokázal konsolidovat pod úrovní 1,0678. Jenže každý odraz vede k ještě menšímu pullbacku směrem nahoru. Volatilita je nízká, ale to už nás nepřekvapí. Takže to vypadá, že cena prorazí úroveň 1,0678 pravděpodobně na čtvrtý nebo pátý pokus a euro bude dál klesat.
img

Klíčové události 28. června: fundamentální analýza pro začátečníky

28.06.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale jen jedna nebo dvě jsou považovány za důležité. V první řadě upozorníme na třetí odhad zprávy o HDP Spojeného království, ale všímat bychom si měli i reakce trhu na včerejší údaje o HDP USA. Ta byla velmi slabá, pokud vůbec nějaká. Zprávy o HDP nevykazují vždy nečekané, rezonující hodnoty a trh není vždy připraven na ně reagovat.
C:\fakepath\Dukascopy_Europe_27062024.png

Dukascopy Europe přivítá klienty FlowBank exkluzivní nabídkou 50% cashbacku

27.06.2024 V souvislosti s nedávným vývojem a otevřením konkurzního řízení s FlowBank. chápeme, že tradeři obchodující u FlowBank hledají nového spolehlivého obchodního partnera. Proto s potěšením oznamujeme, že Dukascopy srdečně přivítá všechny klienty FlowBank výjimečnou nabídkou - 50% cashbackem z objemových provizí po celou dobu trvání jejich účtu! Pokud hledáte novou a spolehlivou tradingovou platformu, už nehledejte dále.
img

Klíčové události dne 27. června: fundamentální analýza pro začátečníky

27.06.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, mezi nimi i několik poměrně důležitých zpráv. Ekonomické kalendáře Německa, Spojeného království a Evropské unie jsou vcelku chudé. Pozornost by se ale dala věnovat alespoň konečnému hodnocení údajů o americkém HDP za 1. čtvrtletí a zprávě o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Ve skutečnosti jde o poměrně důležité zprávy, i když jsme na začátku týdne uvedli, že by na ně obchodníci neměli očekávat silnou reakci trhu. Tento týden ale nepřišla žádná zpráva, která by vzbudila zájem. Proto by i tyto zprávy mohly během americké obchodní seance vyvolat výrazné pohyby – jednoduše proto, že jiné důležité katalyzátory neexistují.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

27.06.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v poměrně pomalém poklesu a ke konci dne se potřetí přiblížil k úrovni 1,0678. Obecně je od doby prvního odrazu od této úrovně ve fázi flatu, což znamená, že se obchoduje v bočním kanálu. Jeho horní hranice neodpovídá úrovni 1,0726; je o něco výš. Třetí odraz od hladiny 1,0678 by tedy mohl vyvolat nový růst v rámci bočního kanálu. Naopak uzavření pod bočním kanálem by naznačilo, že flat skončil, a to by naznačilo, že euro bude dál klesat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

26.06.2024 Pár EUR/USD čelil v úterý mírnému tlaku, jak jsme předpovídali den předtím. Přesněji řečeno, po dvou odrazech od úrovně 1,0678 byla býčí korekce nevyhnutelná. Ekonomický kalendář neobsahuje v tomto týdnu žádné významné události. To znamená, že trh nebude mít na co reagovat. V pondělí pár stoupl, v úterý klesl a ve středu možná opět poroste. Tyto pohyby nemají žádnou logiku, jsou jen tržním šumem, flat pohybem nebo součástí korekce a můžete je zkusit realizovat v časovém rámci 5M. Mějte ale na paměti, že volatilita zůstává extrémně nízká.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

25.06.2024 Pár EUR/USD zahájil novou korekční fázi a konsolidoval se nad sestupným kanálem, což ale ve skutečnosti nezaručuje posun k uptrendu. Znamená to, že korekce, která začala na úrovni 1,0678, se může prodloužit. Začátečníci proto mohou očekávat, že cena se bude tento týden pohybovat k úrovni 1,0804. Sestupný trend zůstává neporušený.
C:\fakepath\FT-FXstreet-24062024uvod-1.png

Velký rozhovor s Davidem Vargou, spoluzakladatelem Purple Trading a Fintokei

24.06.2024 Prop Trading zažívá v poslední době v Česku a na Slovensku obrovský boom, věnujeme se mu mnohem více i na našem portálu FXstreet.cz a rádi vám proto jako hlavní partner Fintokei přinášíme velký rozhovor se spoluzakladatelem Fintokei Davidem Vargou.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.06.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v pozvolném poklesu v rámci klesajícího kanálu. Pohyb dolů plně podporujeme, protože věříme, že euro nemá důvod k výraznému růstu. Pár navíc už dva měsíce koriguje směrem nahoru; teď by měl v rámci celkového klesajícího trendu zahájit výraznější pokles.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

21.06.2024 Pár GBP/USD vykázal ve čtvrtek pohyb dolů. Začátečníkům připomínáme, že pár se už několik týdnů pohybuje spíš do strany než nahoru nebo dolů. Dlouhou dobu se pohyboval mezi úrovněmi 1,2693 a 1,2860. Minulý týden se z tohoto pásma dokázal vymanit a... pattern se nezměnil. Jen těžko se dá říct, že by byl čtvrteční pokles libry logický. Bank of England nechala klíčovou sazbu beze změny, nesignalizovala ochotu začít na příštím zasedání s uvolňováním měnové politiky (i když to naznačuje) a počet členů Výboru pro měnovou politiku hlasujících pro snížení sazeb zůstal na dvou, stejně jako před měsícem a půl. Libra měla tedy ve čtvrtek několik důvodů k poklesu. O několik dní dřív ale libra s mnoha důvody k poklesu stoupala. Pár GBP/USD dál vykazuje nelogické a zmatené pohyby. Během posledního týdne a půl byl v jeho pohybu patrný sklon dolů, ale vzhledem k neochotě trhu prodávat silně pochybujeme, že se pár posune a vytvoří klesající trend.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.06.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval ve vzestupné korekci. Možná se ptáte, co je na tom překvapivého. Překvapivých momentů bylo několik, ale za posledních šest měsíců se stalo normou, co dřív překvapovalo. Včerejší zpráva o vývoji CPI ve Velké Británii ukázala, že inflace v květnu zpomalila na 2 %. Pro ty, kdo si to nepamatují: Bank of England usiluje o 2 %. To znamená, že britská centrální banka teď může začít uvolňovat měnovou politiku, přičemž nejbližší zasedání je naplánováno na dnešek. Podle prognózy se nicméně očekává, že banka ponechá úrokové sazby opět beze změny. I kdybychom ale zasedání BoE ignorovali, fakt, že inflace zpomalila na 2 %, by měl vyvíjet tlak na libru, protože Spojené království – na rozdíl od USA – začne v blízké době očividně uvolňovat měnovou politiku...
img

Klíčové události 19. června: fundamentální analýza pro začátečníky

19.06.2024 Ve středu nás čeká několik makroekonomických událostí. Spojené království ale zveřejní podstatnou zprávu o inflaci za květen. Zprávy o inflaci jsou pro centrální banky velmi důležité při rozhodování o změnách měnové politiky. Dnešní inflační zpráva by proto mohla přímo ovlivnit výsledky zasedání Bank of England, které se bude konat zítra, nebo toho, které proběhne za měsíc a půl.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

19.06.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pomalém korekčním pohybu. Nemůžeme říct, že by makroekonomické pozadí mělo na tento pohyb vliv, ale zmínili jsme, že euro by po výrazném poklesu z minulého týdne mohlo několik dní procházet korekční fází. Klesající trend zůstává nedotčený, takže o primárním směru páru by nemělo být pochyb. I fundamentální pozadí naznačuje, že by pár měl klesat.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

18.06.2024 Pár GBP/USD prošel v pondělí také korekcí, ale na rozdíl od páru EUR/USD k ní neměl skutečný důvod. Euro je v sestupném trendu, takže retracementy směrem nahoru jsou běžné. Britská libra se ale pohybuje do strany, obchoduje se vcelku nevyzpytatelně a stále odmítá vykazovat výraznější pokles. Minulý týden se dokázala usadit pod úrovní 1,2693, kterou lze považovat za linii supportu bránící britské měně několik týdnů v poklesu. Vypadalo to na začátek dlouho očekávaného sestupného trendu, ale libra se v pondělí při naprosté absenci jakýchkoli fundamentálních nebo makroekonomických informací klidně usadila nad touto úrovní. Proto máme stále velké pochybnosti o tom, že je schopna vykázat pokles. Zasedání Bank of England je naplánováno na čtvrtek a zítra bude zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii. Vezměte na vědomí, že trh může využít jakoukoli formální záminku k nákupu britské měny.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

14.06.2024 Pár EUR/USD strávil polovinu včerejšího dne na místě a druhou polovinu klesal. Vcelku těžko se dalo vysvětlit, proč se dolar obchodoval směrem nahoru. Průměrná zpráva o inflaci v USA ve středu vyvolala silný pokles greenbacku. Naopak zasedání Federálního rezervního systému mu dokázalo poskytnout jen malou podporu, ačkoli výsledky zasedání byly vnímány jako jestřábí. Dolar ve výsledku vykázal prudký pokles i malý růst. Trh dal proto situaci do pořádku až ve čtvrtek. Dále, v časovém rámci 24H přetrvává celkový klesající trend. Pár v časovém rámci 1H opustil vzestupný kanál, takže současný technický obraz plně podporuje další pohyb směrem dolů. Mezi eurem a librou není aktuálně téměř žádná korelace, takže britská měna se může dál obchodovat za vlastních podmínek.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár GBP/USD ve středu výrazně vzrostl. Popáté nebo pošesté nedokázal překonat úroveň 1,2603 a zahájit korekci. Ale když byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, kterou nelze považovat za "rezonující", trh okamžitě zahájil výprodej dolaru. Večer, kdy vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, trh na tuto událost nijak výrazně nereagoval. Powell objasnil, proč Fed není ochoten snížit sazby, ale zmínil, že poslední dvě zprávy o inflaci byly povzbudivé. Celkově lze vyvodit následující závěr: Fed si stále přeje začít snižovat sazby, ale nemůže. Kdy se mu taková příležitost naskytne, se neví. Možná až inflace zpomalí o 0,1 % za měsíc, a nikoli každý měsíc, a současná míra inflace bude 1,5krát vyšší než cíl. Libra nicméně pokračuje v růstu pod jakoukoli formální záminkou. Trh dál silně reaguje na všechny zprávy, které jsou pro dolar negativní, a ignoruje zprávy, které jsou pro americkou měnu pozitivní a mohou ji podpořit.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár EUR/USD ve středu po odrazu od úrovně 1,0726 stoupal. Tento odraz může vypadat jako důvod k novému růstu eura, ale není to úplně takto. Včera byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která během dne vyvolala růst o více než 100 pipů. Index spotřebitelských cen zpomalil na 3,3 % meziročně a podobně jako v předchozím měsíci klesl o pouhých 0,1 %. Věříme, že reakce trhu byla přehnaná a pokles dolaru příliš silný. Pokles inflace o 0,1 % neznamená vůbec nic pro výhled měnové politiky Federálního rezervního systému, což pak večer potvrdil Jerome Powell. Inflace výrazně klesla z maxima, ale zůstává příliš vysoká, uvedl předseda Fedu.
C:\fakepath\prop-trading-12062024-uvod.jpg

Jak si vybrat nejlepší Prop Trading firmu?

12.06.2024 Každý trader, který hledá cesty k většímu kapitálu, než jaký má momentálně k dispozici, by měl zvážit prop trading. Tato moderní forma obchodování nabízí unikátní příležitosti pro každého, kdo chce své obchodní schopnosti zužitkovat naplno.
img

Klíčové události 11. června: fundamentální analýza pro začátečníky

11.06.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí, přičemž ke všem dojde ve Spojeném království. Obchodníci teď čekají na zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a změně průměrné mzdy. Domníváme se, že nejdůležitější je zpráva o mzdách, protože změny mezd přímo ovlivňují míru inflace v zemi, jak opakovaně zmiňují představitelé Bank of England. Pokud tedy mzdy budou silnější, než očekával trh nebo BoE, budou důvodem k růstu britské měny, protože centrální banka může držet úrokovou sazbu na maximu po delší dobu. Opomíjet by se ale neměla ani míra nezaměstnanosti a žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

11.06.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v pohybu dolů, ale v závěru dne si nakonec vzpomněl, že je pondělí, ne pátek. Euro tedy za necelý den ztratilo zhruba 170 pipů, což je významné zvlášť s ohledem na průměrné indikátory volatility z posledních měsíců. Domníváme se, že takto rychlý pokles by mohl a měl znamenat začátek nového, dlouhodobějšího sestupného trendu. Stojí za zmínku, že trh poprvé po dlouhé době ignoroval páteční negativní zprávu ze Spojených států. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4 % oproti prognózovaným 3,9 %, což považujeme za pozitivní signál pro americký dolar, který dlouhodobě klesá bez jasných důvodů.
img

Jak 7. června obchodovat měnový pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

07.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu s minimální volatilitou. Pár EUR/USD se obchoduje zvláštně, nelogicky a paradoxně, ale tato definice bohužel v současnosti platí pro mnoho měnových párů na trhu, například pro GBP/USD. Včera byly oznámeny výsledky zasedání ECB. Evropský regulátor poprvé v rámci cyklu uvolňování měnové politiky snížil klíčovou sazbu. Euro na to prakticky nezareagovalo. Pak vystoupila s projevem Christine Lagardeová. I když šéfka ECB neřekla nic důležitého, měl trh nějak zareagovat. Denní volatilita ale činila neskutečných 40 bodů a trh celý den hibernoval. Přehlížení fundamentálního pozadí a interpretace makroekonomických statistik jen ve prospěch eura tedy pokračuje.
img

Čemu 6. června věnovat pozornost? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky.

06.06.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Eurozóna zveřejní více či méně významnou zprávu o maloobchodních tržbách. Spojené království vydá sekundární zprávu o PMI ve stavebnictví. Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy pravděpodobně nevyvolají reakci trhu větší než 10–20 bodů. Pozornost se dnes upne hlavně na projev Christine Lagardeové.
img

Jak 6. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

06.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu opět vykázal vzestupný pohyb. Konkrétně, pohyby byly během dne smíšené, ale ke konci dne evropská měna opět vzrostla. Začínající obchodníci tak mohli vidět, že situace na trhu se nemění ani s pozitivními informacemi z USA – evropská měna dál roste. Připomeňme, že USA včera zveřejnily poměrně silný index ISM PMI ve službách, který o několik bodů překonal prognózu. Dolar nedávno posílil o zhruba 20 bodů, ale v tichosti se vrátil k poklesu. A podobně v pondělí, kdy byl index ISM PMI ve výrobě slabší, než se očekávalo, se dolar na šest hodin propadl a ztratil víc než 60 bodů. Trh tedy stejně jako dříve reaguje s dvojnásobným až trojnásobným úsilím na údaje, které jsou pro dolar negativní, zatímco pozitivní údaje ignoruje.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

05.06.2024 Pár GBP/USD vykazoval v úterý mírný nevýznamný pohyb směrem dolů. Ve druhé polovině dne stoupal, protože další zpráva z USA – údaje JOLTs – vyšla slaběji, než se předpokládalo. Současně se vytvořila nová vzestupná trendová linie – třetí nebo čtvrtá v řadě. Všimněte si, že předchozí vzestupné trendové linie byly v určitých bodech prolomeny a... libra, jakoby nic, pokračovala v pohybu nahoru. Proto ani konsolidace pod trendovou linií v tuto chvíli nefunguje.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu. Po jedenapůlměsíční rally se zhruba dva týdny držel ve flat pásmu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888, a jak vidíme, nedokázal korigovat dolů. Americký dolar tudíž dál nelogicky klesá. Makroekonomické pozadí včera podpořilo euro a působilo proti dolaru. Zatímco indexy podnikatelské aktivity S&P v USA, Německu a Evropské unii byly neutrální, americký ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu byl mnohem slabší, než trh očekával, což vyvolalo výprodej dolaru, který trvá doteď.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

03.06.2024 Pár GBP/USD v pátek také stoupal a celková volatilita činila zhruba 70 pipů. Obchodníci si na takovou volatilitu možná už zvykli, ale uvědomte si, že 70 pipů je poměrně málo. Ve Spojeném království se během týdne neodehrály žádné významné události a makrodata byla jako obvykle slabá nebo je tak trh vnímal, což ve čtvrtek a v pátek vyvíjelo tlak na americký dolar. Ačkoli se tedy cena konsolidovala pod trendovou linií, přetrvává vzestupný trend. Jde o druhý případ, kdy pár prorazil trendovou linii, ale britská libra ani neklesla. To je další známka toho, že trh prostě odmítá libru prodávat a nezáleží mu na zprávách ani reportech. Od pondělí do středy se neobjevily žádné významné zprávy a pár mohl v tomto období korigovat, ale poslední pokles byl tak slabý, že cena ani neprolomila poslední lokální minimum.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

31.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval jednoznačně pozitivně. Příčinou tohoto pohybu nebyly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody, ale jak zároveň uznáváme, trh měl na nákup eura právo. Za prvé, cena se odrazila od spodní hranice vzestupného kanálu, což už naznačovalo, že pár poroste. Za druhé, míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla, což nesplnilo prognózy expertů, takže euro mohlo stoupat. Za třetí, čtvrteční zpráva ukázala, že americká ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla méně, než se původně odhadovalo – na 1,3 % v mezikvartálním vyjádření.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

30.05.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v klesajícím pohybu, který začal po odrazu ceny od úrovně 1,2787. Libra prorazila vzestupnou trendovou linii – nicméně ne poprvé. K podobným případům došlo už v minulosti a žádný z nich nespustil spolehlivý klesající trend. Proto bychom se zatím zdrželi naděje na klesající trend, i když pokles libry čekáme. Měli bychom si přiznat, že trh libru v posledních 6–9 měsících nakupoval mnohem častěji, než by situace, fundamentální a makroekonomické pozadí vyžadovaly. Je možné, že pohyb dolů skončí i tentokrát prostým pullbackem, po kterém pár GBP/USD obnoví bezdůvodný růst.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

29.05.2024 Pár EUR/USD znovu otestoval úroveň 1,0888. Jedná se o druhý odraz od této hladiny za posledních několik týdnů, což ale nutně neznamená, že pár začne vytvářet nový sestupný trend. Po odrazu od úrovně 1,0888 před dvěma týdny s obtížemi klesl zhruba o 80 pipů. Proto by bylo mnohem přesnější říct, že euro je aktuálně ve fázi flatu mezi úrovněmi 1,0811 a 1,0888.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

28.05.2024 Pár EUR/USD v pondělí rostl a roste i nadále. V poslední době jsme několikrát diskutovali o tom, jak euro posiluje i ve dnech, kdy k tomu nemá jasný důvod. A takto to bylo i v pátek, v pondělí a teď v úterý. Takže jsme usoudili, že pár EUR/USD se pohybuje nelogicky. Co tedy mohou obchodníci dělat? Mají dvě možnosti. Zaprvé počkat, až trh začne věnovat pozornost fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí, a teprve pak se rozhodnout o vstupu na trh, protože i zpětně je nesmírně těžké vysvětlit, proč se pár pohybuje tímto způsobem. Druhou možností je obchodovat čistě na základě technické analýzy a ignorovat makroekonomické a fundamentální pozadí.
C:\fakepath\Funding-Pips-27052024.png

Funding Pips

27.05.2024 Funding Pips (FP) je další z větších prop firem, která poskytuje kapitál obchodníkům z celého světa. Tato prop firma byla založena 25. srpna roku 2022 a své sídlo má v Dubaji. FP byla založena s cílem podporovat všechny obchodníky po celém světě a jejich motto zní ”Funding Pips are built for traders by traders” což je v překladu Funding Pips byly vybudovány pro tradery od traderů. Narozdíl od jiných prop firem je FP i plně licencovaným brokerem a uvádí, že jeho specializací jsou úzké spready a rychlé výběry. CEO společnosti je i její zakladatel Khaled Ayesh, který je též známý jako profesionální obchodník se zlatem.
C:\fakepath\ftmo-27052024-uvod.png

Recenze FTMO – průkopník ve světě Prop Tradingu

27.05.2024 FTMO je jedním z průkopníků proprietárního tradingu nejen na našem území, ale i ve světě. Tato česká technologická společnost působí na trhu již od roku 2014, dříve ještě pod názvem „Získejúčet“. Cílem společnosti je především vyhledávat šikovné obchodníky na finančních trzích a nabídnout jim kapitál, na jehož zhodnocení se následně obě strany podělí.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

27.05.2024 Pár GBP/USD vykázal v pátek také vzestupný pohyb. Zatímco pro pár EUR/USD byly zveřejněny jen dvě zprávy, přičemž obě podpořily americký dolar, pro pár GBP/USD byly zveřejněny tři zprávy, přičemž americký dolar podpořily všechny. Dopoledne byla ve Velké Británii zveřejněna poměrně důležitá zpráva o maloobchodních tržbách, které v dubnu klesly o 2,3 %. Trh přitom očekával pokles maximálně o 0,4 %. Začínající obchodníci si tak mohli všimnout, že zprávy z Velké Británie nejsou o nic lepší než údaje z USA a trh libru nakupuje většinou bezdůvodně, což říkáme už půl roku.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.05.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v poklesu v rámci korekce proti korekci. Začátečníci by si měli uvědomit, že veškerý vzestupný pohyb páru v posledním měsíci je součástí korekce, která je v časovém rámci 24H dokonale patrná. Korekce dál přetrvává, ale pohyby páru jsou poměrně pomalé, takže v nižších časových rámcích vypadají jako samostatný trend. A sestupný pohyb z minulého týdne je korekcí proti tomuto trendu. Celkově vzato zůstává volatilita slabá a dosahuje většinou zhruba 40 pipů za den. Proto je velmi těžké a někdy i marné obchodovat tento pár v nižších grafech. Zvlášť intradenních.
C:\fakepath\ctrader-22052024-uvod-2.png

Obchodní platforma cTrader – recenze a návod

22.05.2024 V současném světě obchodování na finančních trzích je volba správné obchodní platformy jednou z klíčových oblastí pro úspěch každého tradera. Jednou z méně známých, ale stále oblíbenějších platforem je cTrader. Tato platforma nabízí širokou škálu funkcí a nástrojů, které mohou výrazně usnadnit a zefektivnit obchodování. V tomto článku se proto podrobně podíváme na platformu cTrader, její výhody, nevýhody a rozdíly oproti jiným populárním platformám.
C:\fakepath\prop-firmy-ftmo-20052024.png

Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy

21.05.2024 Prop trading zažívá v posledních letech obrovský boom, a to jak v České republice a na Slovensku, tak po celém světě. Hlavním důvodem je výhoda, že po zaplacení vstupního poplatku a projití tradingové challenge, můžete začít obchodovat s kapitálem například až 4 000 000 Kč, ponechat si až 90 % zisků, a to vše bez riskování jediné koruny vašeho vlastního obchodního kapitálu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Britská libra se na rozdíl od eura ani nepokusila o korekci směrem dolů. Ačkoli společná měna měla formální důvody k růstu, když Isabel Schnabelová řekla, že Evropská centrální banka možná v červnu sníží úrokové sazby, libra žádný důvod k růstu neměla. Fakt, že britská měna znovu stoupala, už ale nejspíš nikoho nepřekvapí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

17.05.2024 Pár EUR/USD zahájil mírnou korekci a v pátek může v tomto pohybu pokračovat. Pokles o 30–40 pipů není nic v porovnání s měsíčním obdobím vzestupného pohybu. Cena na první pokus nepřekonala hladinu 1,0888, což ale neznamená, že by býci opustili trh. Pár by ještě mohl stoupat. A hlavně, trh zůstává býčí a euro pokračuje v růstu, i když k němu nemá důvod. Současný pohyb může někomu připadat logický, zvlášť s ohledem na poslední makrodata z USA. To je skutečně zčásti pravda. Chceme ale všem připomenout podstatný fundamentální faktor, který by měl podnítit růst dolaru. Tím klíčovým bodem je fakt, že úrokové sazby Evropské centrální banky by se měly snížit už příští měsíc, zatímco sazby Federálního rezervního systému by se v dohledné době měnit neměly. Kromě toho účastníci trhu už nejsou nadšeni výkonností evropské ekonomiky. Proto se domníváme, že současný růst páru je nelogický. Neměli bychom ale očekávat sestupný trend, když se cena nekonsolidovala pod vzestupným kanálem.
img

BREAKING: Nároky na nezaměstnanost jsou vyšší, Philly index nižší než očekávání 📈

16.05.2024 Zaplacené ceny: skutečně 18,70; předchozí 23:00; Nové objednávky: skutečný -7,9; předchozí 12.2; Zaměstnanost: skutečná -7,9; předchozí -10,7;
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

16.05.2024 Pár GBP/USD v průběhu čtvrtka dál stoupal, ačkoli k tomu neměl důvod. Jak už jsme zmínili, zpráva o inflaci v USA ukázala mírné zpomalení, ale důležitější je, o kolik se inflace snížila, jaké vyhlídky přináší sazbě Fedu a nakolik skutečná hodnota odpovídala prognóze. Odpovědi na tyto tři otázky jsou jednoznačné. Inflace klesla o pouhých 0,1 %, což žádné perspektivy nepřináší, a prognózovaná hodnota také odpovídala skutečné hodnotě. Trh ale této drobné příležitosti využil k prodeji dolaru a nákupu libry. V uplynulých šesti měsících jsme opakovaně zmiňovali, že libra roste častěji, než by měla a trh interpretuje většinu makroekonomických a fundamentálních událostí ve prospěch britské měny. Včera jsme to viděli opět v plné kráse.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.05.2024 Pár GBP/USD se i v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Velká Británie včera zveřejnila tři zprávy, které byly docela zajímavé. Míra nezaměstnanosti byla horší, než se předpokládalo – pokud nebyla úplně katastrofální. Míra žádostí o podporu v nezaměstnanosti a výše mezd ale britskou libru podpořily. Mzdy vykázaly vyšší tempo růstu, než se očekávalo, což by mohlo negativně ovlivnit indikátor inflace. Britská libra nejdřív klesala, takže zjevně reagovala na špatné údaje o nezaměstnanosti. Ve druhé polovině dne byl zveřejněn americký index cen výrobců, který tlačil pár GBP/USD nahoru, i když by bylo logičtější, kdyby pár po této zprávě klesl.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
img

Klíčové události 15. května: fundamentální analýza pro začátečníky

15.05.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, které je třeba brát vážně. EU zveřejní zprávy o druhém odhadu HDP za první čtvrtletí a o průmyslové výrobě. Druhý odhad je objektivně ze všech tří nejméně důležitý, takže na tuto konkrétní zprávu nečekáme žádnou reakci trhu. O něco větší šanci ovlivnit pohyb má průmyslová výroba, pokud se její poslední hodnota odchýlí od prognózy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí stále obchodoval pozvolna nahoru. Ve skutečnosti lze jen těžko mluvit o tom, že pár včera rostl, protože jeho volatilita činila jen asi 40 pipů a euro získalo jen 17 pipů. Mimochodem, toto množství není nic než typický tržní šum. Nicméně růstový trend zůstává už zhruba měsíc neporušený a je součástí korekčního růstu, protože předchozí pokles byl silnější. Stále tedy čekáme na konec této korekce a doufáme, že se obnoví klesající trend. Dál věříme, že euro nemá ve střednědobém horizontu důvod k růstu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.05.2024 Pár GBP/USD v pátek vykázal volatilitu 40 pipů. Obecně vzato by náš článek mohl tímto konstatováním už skončit... Jestliže pár EUR/USD celý den přešlapoval na místě, pak pár GBP/USD byl v kómatu. A zatímco v Evropské unii nedošlo k žádným zajímavým událostem, ve Velké Británii byly zveřejněny zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které měly schopnost vyvolat pohyby na trhu. Ale ne, nic takového jsme neviděli. Pokud k nějaké reakci trhu došlo, byla jen sotva znatelná. Jak už jsme ale řekli, volatilita je v posledních měsících velmi nízká. Dosáhnout zisku na takovém trhu vyžaduje velké úsilí. Všimněte si také, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu, jenže v pátek ho konečně měla, a přesto se rozhodla zůstat na místě.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

10.05.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil vzestupný pohyb a znovu se pohyboval v blízkosti horní hranice kanálu. Býčí korekce tedy přetrvává. Euro včera mohlo posilovat kvůli zasedání Bank of England, protože během dne nebyly k dispozici žádné další zprávy. Toto zasedání ale nepovažujeme za jestřábí. Guvernér BoE Andrew Bailey projednával vyhlídky na uvolnění měnové politiky a dva členové Výboru pro měnovou politiku tentokrát hlasovali pro snížení sazeb. Proto by byl logičtější pokles libry a následně eura. Ve skutečnosti jsme ale byli svědky dalšího nelogického růstu, přičemž libra s sebou stahovala i euro.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.05.2024 Pár GBP/USD se celou středu obchodoval bez výraznějších změn. Volatilita během dne činila pouhých 37 pipů, což je pro libru extrémně málo, ale nijak to nepřekvapí. Ke stavu pasivity na trhu přispívá středeční absence ekonomických zpráv a dnešní oznámení zasedání Bank of England a projevu guvernéra BoE Andrewa Baileyho. Situace je tedy vcelku dobře předvídatelná. Na začátku týdne se nicméně zdálo, že trh očekává jestřábí výroky a rozhodnutí britské centrální banky, což vedlo k medvědímu směru britské měny. Včera ale bylo jasné, že pondělní a úterní poklesy páru GBP/USD nebyly víc než tržní šum. Vzestupný trend zůstal zachován i poté, co cena prorazila trendovou linii a nedávný pokles nevedl ani k průrazu posledního lokálního minima. Pár by tedy mohl kdykoli obnovit růstový pohyb, byť stále v rámci korekce.
C:\fakepath\broker-09052024-1.jpg

Podle čeho vybírají brokera pokročilí tradeři?

09.05.2024 Každý zkušený trader ví, že výběr správného brokera je jedním z rozhodujících kroků na cestě k úspěšnému obchodování. Broker nejenže poskytuje přístup k finančním trhům, ale také ovlivňuje každodenní obchodní zkušenosti a dokonce může hrát klíčovou roli v profitabilitě obchodních strategií.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v rámci vzestupného kanálu, ze kterého by se měl už vymanit. Ve skutečnosti v posledních týdnech dál pozorujeme slabou vzestupnou korekci, zatímco přetrvává celkový sestupný trend. Od středy a čtvrtka jsme dvakrát viděli, jak se cena pokusila usadit se pod kanálem a odrazit se od jeho spodní hranice, takže se logicky očekával pohyb nahoru. K takovému pohybu nebyly fundamentální ani makroekonomické důvody. Připomeňme, že výsledek zasedání FOMC ze středečního večera nelze považovat za holubičí, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se o termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Včera se neodehrály vůbec žádné (důležité) události ani zprávy, takže pohyby byly čistě technické. Pořád tu ale máme vzestupný kanál, takže prostě stačí obchodovat v jeho rámci.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.05.2024 Pár GBP/USD se ve středu téměř nepohnul, protože většinu dne stagnoval. Ačkoli se cena v předchozích dnech usadila pod vzestupnou trendovou linií, ve středu jsme viděli sestupný pohyb. Už dříve jsme vás upozorňovali, že vzhledem k silným fundamentálním a makroekonomickým faktorům je možný i pohyb nahoru. Výsledky zasedání FOMC (které vyvolaly růst páru) ale bohužel nelze označit za holubičí. Britská libra vzrostla, ačkoli se původně očekával pokles.
img

Klíčové události 30. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.04.2024 V úterý nás čeká větší množství makroekonomických událostí, a to poměrně významných. Všechno začíná v Německu, které zveřejní zprávy o HDP, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Stejně jako dřív, i teď jsou trochu druhořadého významu, ale v případě významných hodnot může následovat reakce trhu. U německého HDP lze jen těžko očekávat vysoké hodnoty, takže tato zpráva euro pravděpodobně nepodpoří.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 30. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.04.2024 Pár EUR/USD nevykázal výrazné pohyby – vcelku očekávaně. Jedinou trochu významnější událostí, která byla v pondělí v plánu, byla zpráva o inflaci z Německa. Německo je nicméně jen jednou z 27 zemí Evropské unie, takže větší význam pro trh a euro mají přirozeně celkové evropské údaje o inflaci, které budou zveřejněny dnes.
img

Klíčové události 29. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.04.2024 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihneme jen inflační zprávu z Německa, protože inflační údaje jsou pro trh momentálně významné. Inflace je klíčovým ukazatelem pro Evropskou centrální banku. Pokud v Německu nebo v EU v dubnu neporoste, odpoví na otázku týkající se červnového snížení sazeb ECB. Německo očekává mírný nárůst ukazatele, ale hodnota 2,3 % se výrazně neliší od hodnoty 2,2 %. Ukazatel tedy v každém případě zůstane v těsné blízkosti cílové úrovně, takže ECB může začít uvolňovat měnovou politiku. Pokud inflace prudce vzroste, pak je třeba očekávat nový růst eura, protože ECB v tom případě může odložit snížení sazeb z června na pozdější termín.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár EUR/USD začal v pátek klesat, k čemuž měl technické důvody. Cena se v posledních dnech pohybuje poblíž horní hranice vzestupného kanálu, takže odraz od ní a pohyb dolů vypadaly pravděpodobně. Tento pohyb ani nevyžadoval odpovídající makroekonomické pozadí. Zprávy z USA, zveřejněné v průběhu dne, dolar jednoznačně nepodpořily. Přesněji řečeno, byly zveřejněny čtyři americké zprávy, přičemž tři nelze vnímat jako pro dolar silné. Celkově se dá říct, že zprávy z USA nebyly v tomto týdnu úplně dobré. Největším zklamáním byla zpráva o HDP za první čtvrtletí, které nečekaně zpomalilo na 1,6 %. Zpomalení americké ekonomiky vlastně nelze považovat za něco mimořádného, když uvážíme, že politika Federálního rezervního systému je už delší dobu vcelku výrazně jestřábí. Přesto jsme očekávali vyšší hodnotu. A nebyli jsme sami.
img

Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.04.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale ke všem dojde ve Spojených státech. Evropská unie, Spojené království, ani Německo nezveřejní žádné významné zprávy. Měnové páry proto mohou během evropské obchodní seance vykazovat liknavé pohyby. Spojené státy zveřejní zprávy o osobních příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, index PCE a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Zprávy o osobních příjmech a výdajích nejsou úplně důležité. Mnozí odborníci považují index PCE za "měřítko inflace, které si Federální rezervní systém zvolil", ale tržní sentiment ovlivňuje obvykle jen slabě. Index spotřebitelského sentimentu dokáže vyvolat reakci, ale jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od prognózy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál obchodoval v rámci vzestupného kanálu. Několikrát změnil směr. Částečně za to mohla zpráva o HDP USA, která se ukázala jako významná a zároveň velmi rozporuplná. Trh proto pár nejdřív nakupoval, pak zpanikařil a prodával, načež znovu nakupoval. Americká ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí o pouhých 1,6 %, což bylo výrazně pod prognózami. V meziročním vyjádření ale vzrostla o 3,1 %, čímž očekávání trhu překonala. Trh proto dolar nejdřív nakupoval a pak prodával. Nedokázal prostě určit, jestli jde o dobrou, nebo špatnou zprávu. I pro nás je těžké tuto otázku zodpovědět. Hlavní podle nás je, že pár koriguje nahoru a dolar může snadno stoupat, jakmile tato fáze skončí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.04.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu nízkou volatilitu a udržel si slabý vzestupný trend, jak ukazuje vzestupný kanál. Obchodníci se celý den mohli soustředit jen na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby; hodnota tohoto ukazatele a jeho derivátů ale téměř odpovídala odborným prognózám. Trh tedy neměl na co reagovat – zprávu předem očekával a zpracoval.
C:\fakepath\broker-24042024-1.jpg

Jaký je nejlepší broker?

24.04.2024 Každý z nás, kdo kdysi začínal, si kladl otázku: "Jak si vybrat toho pravého brokera, u kterého budu moci spravovat své tradingové či investiční portfolio?" Ať už jste na začátku své cesty nebo hledáte nové možnosti, správný broker může do velké míry ovlivnit váš celkový finanční úspěch. Pojďme se proto společně podívat, jak to udělat, aby vaše volba byla co nejinformovanější.
img

Klíčové události 24. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

24.04.2024 Na středu je naplánováno poměrně málo makroekonomických událostí. Pozornost lze věnovat indexu podnikatelského klimatu IFO v Německu. Účastníci trhu se dnes ale zaměří na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Americký dolar včera vcelku výrazně ztrácel půdu pod nohama, takže je možné, že medvědi se dnes pokusí znovu převzít vládu. Americká zpráva by jim v tom mohla pomoci. Pokud ale bude slabší, než se očekávalo, mohl by se zvýšit tlak na americkou měnu.
img

Plán obchodování GBP/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.04.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý poměrně silný pohyb vzhůru, který byl vyvolán výhradně makroekonomickými údaji. Všimněte si, že britská libra nemá mnoho důvodů k růstu a ekonomické zprávy většinou přejí dolaru. Včera však byla situace opačná. Spojené státy zveřejnily údaje o PMI, které byly zklamáním, zatímco ty britské byly takříkajíc na slušné úrovni. Proto na začátku evropské obchodní seance a na začátku americké seance libra nejprve vzrostla a následně dolar klesl. Celkově GBP/USD vzrostl o téměř 100 pipsů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.04.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval ve vzestupné korekci. Euro v průběhu dne posilovalo, ale významnou roli hrály okolnosti. Nečekali jsme, že evropské údaje o PMI vyjdou pozitivně, zatímco americké zprávy budou stagnovat. Německo a Evropská unie nebyly přesvědčivé, protože výrobní sektory zůstaly pod úrovní 50,0, a podnikatelská aktivita v tomto sektoru v Evropské unii dokonce klesla. V sektorech služeb ale došlo k solidnímu růstu. Oba americké indexy S&P zklamaly, což vyvinulo tlak na americký dolar.
img

Klíčové události 23. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.04.2024 Na úterý je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Spojené království, Spojené státy a širší eurozóna zveřejní aktualizované údaje o indexech nákupních manažerů (PMI). Pro evropské země jsou tyto indexy důležitější, protože jsou jediné dostupné. Co se týká USA, budou zveřejněny také indexy ISM, kterých si trh cení víc než standardních indexů S&P. Proto mohou úterní dopolední tržní sentiment ovlivňovat údaje o PMI z Evropy.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 22. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.04.2024 Pár GBP/USD v pátek překvapivě vykázal pohyb směrem dolů. Mnoho překvapení se však nekonalo – zpráva o maloobchodních tržbách ve Spojeném království dopadla slabší, než se očekávalo, a libra by v tuto chvíli měla klesat i bez pomoci makroekonomických údajů. Zpočátku se cena odrazila od úrovně 1,2387, takže se mohlo zdát, že flat přetrvá. V posledních 6–7 hodinách pracovního týdne však pár vytvořil nový klesající pohyb a tuto úroveň prorazil. Britská libra tedy může pokračovat v dalším poklesu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.04.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval s nízkou volatilitou. Z hodinového grafu vyplývá, že předchozí týden byl málo aktivní a vcelku nudný. Cena se většinou pohybovala do strany a makroekonomické pozadí bylo slabé. Ačkoli došlo k několika fundamentálním událostem, které mohly potenciálně vyvolat nový růst dolaru a pokles eura, trh v této fázi neměl zájem otevírat další short pozice. Proto většinou ignoroval projevy představitelů Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky. To ale mohla být chyba, protože například předseda Fedu Jerome Powell dal jasně najevo, že centrální banka nehodlá v červnu snížit hlavní úrokovou sazbu, jak trh očekával. Powell uvedl, že přetrvávající zvýšená inflace nejspíš zpozdí případné snížení sazeb Fedu. Stejného názoru bylo i několik jeho kolegů. Fed tedy bude dál vykazovat jestřábí postoj. Je také možné, že zvýšení sazeb zváží nakonec ještě letos.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s nízkou volatilitou. Z hodinového grafu jasně vyplývá, že tento týden byl málo aktivní a vcelku nudný. Včera euro kleslo, ale obecně jsme téměř pět dní po sobě pozorovali flat trh. Tento týden nepřišly téměř žádné důležité informace a makrodata. Například včera nebyly zveřejněny žádné významné zprávy. Tento týden se ale předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zmínil o něčem důležitém – všímá si "absence dalších pokroků" v řešení inflace. To v podstatě znamená, že Fed upouští od plánů na brzké uvolnění měnové politiky. Pokud je inflace v USA na úrovni 3,5 %, pak bychom v dohledné době neměli očekávat "ten správný okamžik". Americký dolar může v příštích týdnech a měsících dál růst.
img

Klíčové události 19. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

19.04.2024 Páteční nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, která bude zveřejněna za několik hodin. Tato zpráva je sice středně významná, ale jakou reakci může za současných okolností vyvolat? Možná tak maximálně 20–30 pipů. Pár GBP/USD se celý týden pohyboval téměř ve flatu. Přes noc se odrazil od předpokládané spodní hranice tohoto flatu – od úrovně 1,0618. Pravděpodobnější je tedy nový pohyb nahoru bez ohledu na povahu této konkrétní zprávy.
img

Plán obchodování EUR/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 EUR/USD ani napotřetí nedokázal překonat úroveň 1,0618 a po poklesu z minulého týdne nakonec zahájil býčí korekci. To není úplně předvídatelné, protože včera nedošlo téměř k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Nicméně jen o den dříve šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že centrální banka v červnu úrokové sazby nesníží. Uvedl, že v USA došlo k "nedostatečnému dalšímu pokroku" v boji s inflací. Úrokové sazby proto zůstanou na vysoké úrovni, aby se inflace vrátila k cíli Fedu na úrovni 2 %.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Jakmile se cena vymanila z bočního kanálu 1,25–1,28, pár najednou přestal klesat. Bohužel v tomto případě může korigovat nahoru. Stále očekáváme nový klesající trend, protože libra nemá pádný důvod k růstu. Zdá se ale, že trh se vrací k předchozímu postoji, kdy je libra nedotknutelná, ať se děje, co se děje. Britská měna se navzdory poklesu z minulého týdne dál obchoduje nezúčastněně.
img

Klíčové události 17. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

17.04.2024 Makroekonomických událostí je ve středu méně, ale jedna z nich je klíčová. V Evropské unii a ve Spojených státech se žádné zajímavé události konat nebudou. Ve Velké Británii ale bude zveřejněna zpráva o inflaci za březen. Proč je tak důležitá? Inflace ve Spojeném království může klesnout na 3,1 %. Pokud se tak stane, bude inflace ve Spojeném království nižší než ve Spojených státech. Bank of England tedy může v blízké budoucnosti začít jednat o uvolnění měnové politiky. Připomeňme, že předtím trh očekával, že Federální rezervní systém bude první centrální bankou, která sníží sazby. Objektivní realita ale ukazuje, že BoE může začít konat jako první. Proto by pokles inflace na 3,1 % nebo ještě níž mohl vyvolat vážný propad britské měny.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Pár EUR/USD v úterý nedokázal prodloužit klesající pohyb, ani zahájit býčí korekci. Volatilita zůstala druhý den po sobě nízká, a to navzdory makroekonomickým událostem a fundamentům. Zveřejněny byly konkrétně indexy ekonomických očekávání institutu ZEW v eurozóně. Jak jsme už zmínili, tyto zprávy byly považovány za druhořadé a neočekávalo se, že by měly ovlivnit pohyb páru. A opravdu to tak bylo. Dále vystoupila představitelka Federálního rezervního systému Mary Dalyová, která uvedla, že snížení úrokových sazeb v USA "není urgentní" a že úrokové sazby začnou klesat, až se inflace přiblíží k cílové úrovni.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.04.2024 Pár GBP/USD se v pondělí také pokusil zahájit menší býčí korekci, ale ve druhé polovině dne obnovil klesající pohyb. Všimněte si, že minulý týden došlo k významné události – pár opustil 4měsíční boční kanál a teď může začít formovat silný klesající trend. Objevily se obavy, že nový týden začne dalším nelogickým růstem libry, ale zatím se nepotvrdily. Britská libra by měla klesat spolu s eurem, protože mnohem víc důvodů k růstu má americký dolar.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.04.2024 Pár EUR/USD se v posledních měsících vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu – nízké volatilitě. Všimněte si ale, že přetrvává klesající trend, býčí korekce byla po třídenním propadu poměrně slabá a euro ke konci dne ještě víc oslabilo. Trh se tak po poklesu z minulého týdne ani nezastavil a v pondělí začal znovu prodávat euro.
img

Klíčové události 16. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

16.04.2024 Na úterý je naplánováno poměrně mnoho makro událostí, ale důležitých dat bude jen málo. V Evropské unii mohou obchodníkům poskytnout podněty indexy ekonomického sentimentu institutu ZEW pro eurozónu a Německo. I když jsou tyto zprávy považovány za důležité, trh na ně reaguje buď slabě nebo je úplně ignoruje. Spojené království zveřejní zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Nejedná se o zásadní ukazatele a mohou vyvolat jen lokální reakci trhu. A konečně, Spojené státy zveřejní údaje o stavebních povoleních, prodeji nových domů a průmyslové výrobě. Všechny tři reporty jsou také druhořadého významu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Pár EUR/USD v pátek obnovil prudký pohyb směrem dolů, ačkoli k tomu tentokrát neměl makroekonomické důvody. Euro začalo klesat ve středu po zveřejnění inflační zprávy z USA. Index spotřebitelských cen zrychlil na 3,5 %, takže trh přestal doufat v červnové snížení sazeb Federálního rezervního systému. Dolar na základě jestřábího postoje americké centrální banky výrazně posílil. Chceme ale připomenout, že se nejedná o jediný faktor, který dolaru pomáhal. Celkové fundamentální pozadí dlouhodobě naznačuje, že by měla růst jen americká měna. Proto nás nepřekvapilo, že dolar v pátek stoupal. Pár by měl podle nás dál klesat, přinejmenším k oblasti 1,02–1,04.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek nevykázal žádné zajímavé pohyby a navázal tak na své typické chování z posledních čtyř měsíců. Během dne se pohyboval do strany s nízkou volatilitou a zůstával v těsné blízkosti úrovně 1,2502, kterou lze v časovém rámci 24H považovat za spodní hranici bočního kanálu. Musíme tedy připustit, že se pár nedokázal usadit pod bočním kanálem, a proto přetrvává flat trend, ačkoli má americký dolar všechny důvody k jistému růstu. Nicméně i když pár ve středu klesl o 200 pipů, trh dal znovu najevo, že není ochoten prodávat britskou libru pod úrovní 1,25. Možná, že Bank of England brání dalšímu poklesu libry prováděním tajných měnových intervencí. Ať je to jakkoli, faktem zůstává, že se drží flat trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.04.2024 Pár EUR/USD se včera vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu z posledních měsíců. A volno samozřejmě netrvalo dlouho. Ve středu jsme poprvé po dlouhé době viděli skutečně silný a trendový pohyb, ale nadšení trhu podle všeho rychle vyprchalo. Teď ve čtvrtek byla volatilita navzdory zasedání Evropské centrální banky a projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové opět nízká a k žádným výrazným změnám nedošlo. Abychom byli spravedliví, ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a od Lagardeové jsme dostali jen náznaky možného červnového snížení sazeb. To ale není hlavní. Hlavní je, že Federální rezervní systém v červnu sazby téměř jistě nesníží. Což znamená, že navzdory očekávání trhu zahájí cyklus snižování sazeb nejprve ECB. To je pro euro medvědí faktor, takže stále očekáváme další pokles páru.¨
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár GBP/USD ve středu také zaznamenal prudký pokles, který vyvolala výhradně zpráva o inflaci v USA. Index spotřebitelských cen vzrostl na 3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Zásadní je ale jiný aspekt. Inflace už několik měsíců vytrvale roste, zatímco členové měnového výboru Federálního rezervního systému mluví o obstojném pokroku při snižování spotřebitelských cen. Jinými slovy, indikátor opět zrychlil v době, kdy všichni očekávali zpomalení. A protože nezpomalil, Fed nemá důvod zahájit cyklus uvolňování měnové politiky. Ani teď, ani v červnu, ani v září. Trh na to čeká od začátku roku 2024 a na základě svých očekávání odmítá nakupovat dolar. Jak vidíme, většina účastníků trhu se ve svých odhadech pořádně zmýlila.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Podle nás se nakonec stalo, co se mělo stát minulý týden. Připomeňme, že důležité zprávy z USA o počtu pracovních míst mimo zemědělství, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a trhu práce vyšly nad očekávání, a přesto stoupalo euro, nikoli dolar. Včera ale byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která ukázala, že celková spotřebitelská inflace CPI zrychlila na +3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Trh v daném okamžiku prostě už nevydržel. V posledních měsících odmítal nakupovat dolar a prodávat euro v naději, že Federální rezervní systém nejpozději v červnu začne snižovat sazby. Včera byly tyto naděje zmařeny a trh si konečně uvědomil, že USA začnou uvolňovat měnovou politiku až ve chvíli, kdy se inflace přiblíží cílové úrovni, nikoli v nějakém libovolně vybraném měsíci. Klesající trend přetrvává a dolar by měl dál růst.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.04.2024 Pár EUR/USD se snažil pokračovat ve vzestupném pohybu, ačkoli k tomu neměl žádný podstatný důvod (fundamentální ani makroekonomický). Včera jsme neměli k dispozici absolutně žádné zprávy, novinky ani projevy. Volatilita byla opět nízká, ale euro i za těchto podmínek pokračovalo v růstu. Z technického hlediska by to vypadalo logicky, protože cena překonala trendovou linii. To znamená, že trh se stal býčím. Rádi bychom ale připomněli, že Spojené státy dnes zveřejní významné údaje o indexu spotřebitelských cen a Evropská centrální banka zítra oznámí výsledky svého zasedání. Situace by se tak mohla změnit. Euro má víc důvodů k poklesu než k růstu. Obchodníci navíc nedokázali překonat úroveň 1,0888.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí mírně vzrostl, což pro technický obraz nemá valného významu. Všimněte si, že hlavním bodem je flat v časovém rámci 24H. Není to tak dávno, co se cena obrátila poblíž spodní hranice bočního kanálu na úrovni 1,25–1,28, takže teď v průběhu několika týdnů možná uvidíme stabilní pohyb nahoru k úrovni 1,2800. Připomeneme ale, že pohyby v rámci bočního kanálu jsou chaotické a nelogické. Minulý týden se libra obchodovala směrem nahoru, ačkoli téměř všechny fundamentální a makroekonomické faktory podporovaly dolar.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Cena je v denním grafu pod linií indikátoru rovnováhy a oscilátor Marlin po krátkém pohybu do strany klesl. Očekáváme, že cena prorazí pod support 1,0796 a klesne ještě níž k úrovni 1,0724.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.04.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, ale pak během americké seance klesl. Jak jsme už zmínili, libra neměla tento týden žádný podstatný důvod k růstu. Je ale důležité si uvědomit, že v globálním kontextu se libra drží v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,25 a 1,28, a to déle než 4 měsíce. Přiblížení ke spodní hranici kanálu proto přineslo býčí obrat a pár teď může zamířit k horní hranici. Z technického hlediska klesající trend v hodinovém časovém rámci skončil a fundamentální a makroekonomické pozadí není momentálně pro libru zajímavé.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.04.2024 Pár EUR/USD půl dne pokračoval ve vzestupném pohybu, který nebyl ničím podložen. Už jsme vás upozorňovali, že tento týden měla většina zpráv a událostí podporovat dolar. Jak vidíme, trh se pustil do své oblíbené aktivity, totiž nákupů eura bez konkrétního důvodu. Ještě štěstí, že sestupná trendová linie stála růstu eura v cestě. Momentálně se zdá, že cena se od této úrovně odrazila, což ukazuje, že sestupný trend je stále neporušený a pár může pokračovat v poklesu.
img

Klíčové události 4. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

04.04.2024 Ve čtvrtek nás čeká málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Do tohoto týdne jsme vkládali poměrně velké naděje. Všechno začalo velmi dobře – dolar v pondělí vzrostl díky silnému indexu ISM PMI ve výrobním sektoru v USA. Pak ale přišly dny, kdy byly pohyby trhu a reakce na makroekonomické pozadí poměrně nelogické. Dnes mohou začínající obchodníci věnovat pozornost pouze naprosto nepodstatným zprávám o údajích PMI v EU a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto zprávy samozřejmě pohyb obou měnových párů neovlivní.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem nahoru, ačkoli existovalo jen málo důvodů, které jeho růst podporovaly. Začátkem minulého týdne pár opustil klesající kanál, ale trh byl tehdy ve fázi flatu. Tento týden se libra opět obchodovala směrem nahoru, což ukazuje, že krátkodobý klesající trend pravděpodobně skončil. Jak už jsme ale upozornili, v časovém rámci 24H je mezi úrovněmi 1,25 a 1,28 flat fáze. Co se stalo? Cena se přiblížila ke spodní hranici tohoto kanálu a vstoupila do vzestupného obratu. Jednoduše proto, že pár se v tuto chvíli potýká s flat fází a fundamentální a makroekonomické pozadí prostě ignoruje. Libra by tedy v blízké době mohla zahájit novou vlnu růstu a možná i stoupat k úrovni 1,2800. Neočekáváme, že by zprávy o americkém trhu práce a nezaměstnanosti z tohoto týdne situaci změnily, protože trh stále není připraven prodávat pod úrovní 1,2500.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí vykázal vcelku obstojný pohyb směrem dolů. Bohužel za ním nestála touha trhu prodávat, ale spíš silné údaje ISM z USA. Trh zkrátka neměl jinou možnost než nakupovat dolar. Přesto je dobře, že dolar vzrostl, protože účastníci trhu předtím několikrát ignorovali zprávy, které byly pro americký dolar pozitivní. Ačkoli tedy cena znovu opustila klesající kanál, downtrend přetrvává. Minulý týden jsme se zmínili, že dokud pár zůstává na stejné úrovni a pohybuje se do strany, nelze brát v úvahu ani realizovat žádné technické signály. Jak vidíme, v pokles se v pondělí obnovil. A v posledních dnech týdne se pár může stále obchodovat směrem dolů, pokud trh v časovém rámci 24H a zprávy z USA budou silné.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů s mírně vyšší volatilitou, než jakou jsme v průměru pozorovali minulý týden. Americký index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu podpořil dolar. Všimněte si, že se jedná o domácí ukazatel, který je pro americký trh a dolar důležitý. Jelikož byla jeho hodnota nad očekávání vysoká a nad úrovní 50, zpráva dolar posílila. A nutno dodat, že víc, než jsme předpokládali.
Související klíčová slova: Bankovní převod | Jak fungují prop firmy | Indikace budoucího směru | Pokles na obchodním účtu | Absolvování challenge | Gap trading | Union Pay | Trading společnost FTMO | Německý finanční regulační orgán | FXstreet srovnávač brokerů | Odhad vývoje ekonomiky | Objem transakcí | Poměr kopírování | Získej funded účet | Trading odvětví | Struktura poplatků | Forexové strategie | Růst v eurozóně | Autoriteit Financiële Markten (AFM) | Uvolněné měnové politiky | Cena platiny | OCP | Marlin | Partnerský program obchodníka | Doba obchodování | ČSA | Neel Kashkari | Ontario Teachers | Konzistentní obchodní chování | Výnosy dluhopisů | Ziskové společnosti | Dlouhé pozice | Celkový zisk | Aktualizované údaje | Některé prop firmy | Dukascopy | Výběr investičních nástrojů | Strach z chyby nebo ztráty | Války | Kapitálové zdroje | Performance Coach | Další vzdělávání a podpora | Vývoj | Obchodovat konzistentně | Obchodní platformy | Údaje z USA | Ceny plynu TTF | Allwyn | Intuitivní obchodní platforma | Take Profit | TD Securities | Klíčový ukazatel | Poskytovatelé signálů | Nabízení rozdílových smluv | Obchodování s vyšším kapitálem | Prezident newyorského Fedu | Belviport Trading | TV Nova | Hlavní trendy | Projít ověřovacím procesem | Zdražovat | B-bookování | DPH | BCM Begin Capital Markets | EUR | Statistiky prop trading firem | Komuniké | Výhody a nevýhody prop tradingu | Sazka Entertainment | Investiční firma | Historie prop firmy | Série zisků | Riziko ztráty peněz | Recenze a zkušenosti ostatních traderů | Oznámení výsledků | Vrácené poplatky | Finanční arbitr | Jednofázová výzva | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Zjišťování investičního profilu | Úspěšný obchodník | Falešný průraz | Žebříček nejbohatších | Výkyvy | Nárok na výplatu | Akce bez čekání | Obchodní deficit | CBDC | Kapitál a podíl zisku | Latency arbitráž | Finanční aktiva | JForex | Pip | Khaled Ayesh | Očekávání | Deficit hospodaření státu | Africký mor prasat | Korelace | Jüan | Zhodnocovat kapitál | Otevřené pozice | Volatilní | Zákon o podnikání na kapitálovém trhu | Evropské centrální banky | Udržení ziskovosti | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Kritéria při výběru brokera | Signet Bank | Ekonom Evropské centrální banky | L.F. Investment | Struktura a výše poplatků | Škálování účtu | Škálovací programy | Obchodní rizika | Obchodování na Energetické burze | Tlak na Rusko | Doporučování investičního nástroje | České hospodářství | Plnění podmínek challenge | EUR/JPY | Veřejné finance | Evaluační prop trading | Dalibor Šafařík | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Nové obchody | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Obchodování GBP/USD | Evropská komise | Pro investory | Souhrnný indikátor | Prop obchodování | Nastavení páky | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Vlastní účet | Stravenkové firmy | Trh pro své klienty | Saldo běžného účtu | Tipy pro začínající | Potenciál | MACD | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Hlavní zprávy | Akcie menších společností | Support | Nové technologie | Diverzifikace | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Forma obchodování | Akvizice | Posílení | Přesnost | Společnost Seznam.cz | Fintokei a blízká budoucnost | Zisky z obchodování | Cyklus zvyšování sazeb | Zkušení tradeři | Škoda Auto | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Recenze FTMO | Indicators | Ifo | ProTrader program | Obchodní pravidla | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | E.ON | Jaroslav Tupý | Take-Profit úrovně | Experti | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Dodatečné zisky | Raiffeisenbank | Zdroje příjmů | Vstupní náklady | Návyky | Poplatky za uskutečnění transakce | Bitcoiny | Průměrný výnos | Obchodovat pro FTMO | Návrh zákona | Stop-Loss | Diverzifikace investičního portfolia | Celkový DD | Umělé skluzy | Evropské měny | Náklady na B-booking | Creditas | Challenge u FTMO | Hodnoty kapitálu | Úspěšnosti jednotlivých strategií | Nepříjemné situace | Měnový pár GBP/USD | ZKPT | Špatné investiční rozhodnutí | Vyhlášení makroekonomických dat | Společnost Apple | Cenové úrovně | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Společnost FTMO | EUR/USD | Možnost postupného navyšování kapitálu | Vyplacení výplaty | Držení stabilních akcií | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Oblasti supportu | KCP/14/2005 | Prop Trading společnost | Předseda představenstva | Šéf Fedu Jerome Powell | PKN Orlen | Goldman Sachs | Správný výběr brokera | Začít vydělávat | Finanční páka | Spotový trh | Ziskové obchody | Plnění FTMO challenge | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Vydělané úspory | Flat pattern | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Vzdělávací zdroje | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Procentuální zisk | Společnost E.ON | Každá prop firma | Recenze prop trading firmy | Různé typy poplatků | Lagardeová | Většinový podíl | Průměrné mzdy | Cross copying | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Principy výzev | Cenné papíry | Výnos | Rozdělení zisků | Jak se získává kapitál | Příležitosti a rizika | Prodej challengí | Medvědí výhled | Spektrum trhů | AdmiralMarkets | RBC Capital | Miliony měsíčně | RBS | Brent | Osobní konzultace | IHNED | BreakEven | MetaTrader (MT4 a MT5) | Agresivní strategie | Retracementy | USMCA | Klíčový údaj | Vzdělávání | Šéf Fedu | Efektivní trading | Alternativa k evaluačním programům | LYNX Trading | Cíle prop firmy | Výše mezd | Axiory | cAlgo pro automatizované obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Rozhovor Davida Vargy | Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht | Šéfové | Investorský sentiment | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Prop Trading společnost FTMO | Obchodní fáze | Exchange | Série ztrát | Protistrana | Investiční portfolio | Kalkulačka marže | Forexový trh | Základní pravidla | Investiční strategie | Výsledky obchodování | Zasedání centrálních bank | Commodities | Pád akciových trhů | WIG20 | Fungování finančních trhů | Strach z chyby | Pravidla risk managementu | CapitalPanda | Podíl na zisku | Kontrakty | Strach | ČD-Telematika | Zkušený obchodník | Inovativní řešení | Obchodování s cennými papíry | Online obchodování | Junior Trader | AUDUSD | Rozpočtové deficity a přebytky | cAlgo | Co je to prop trading | Praxe | Mezinárodní investiční banka | Škoda | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Co je Prop Trading? | Makroekonomické statistiky | Časový limit | Sentiment na trhu | JPY | Výše kapitálu a ceny | Výběr mezi STP/ECN a Market Makerem | Členové eurozóny | Spotřebitelské inflace | Tescan Orsay Holding | Pečlivě vybírat brokera | Potenciální konflikt zájmů | AI | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Euro roste | Jiřina Lužová | Diskusní skupiny | ECN (Electronic Communication Network) | Roztahování spreadů | Dvoufázový proces ověření | IT skupina | Posilování dolaru | Německá společnost | ÚOHS | Ekonomiky | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | Chladné hlavy | Znehodnocení | Obchodní tipy | Druhy challenge | Peníze | Výhled do budoucna | Trpělivost | Ukazatel | Ideální Prop firmy | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Dvoufázová výzva | OCP pravidla | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Demo obchodování | Dosáhnout zisku | Držení pozic přes víkend | Potenciální ztráty | Proces ověření | Omezený počet brokerů | Český miliardář | VIP zóna | Prognóza | Výrazný vzestup | Služby | Stránky s hodnocením | Serióznost | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Limit na drawdown | Nové digitální měny | Saxo Bank | Vzdělávání a podpora | Zahájení řízení | Byznys model | Výběr obchodních nástrojů | Forex strategie | FlowBank | Představitelé ECB | Realizace obchodů | Klasický účet | Ropa WTI | Slippage | Zájem obchodníků | A-booking (A-book) | Psychická náročnost | David Varga | DOGE | Bankovní rada ČNB | Rozhodnutí americké centrální banky | Short arbitráž | Srovnání platformy cTrader | Dokončení evaluační fáze | Velké firmy | Výše odměn | Omega | Zavedení digitální měny | ZEW index | Dolar dnes | Různé typy aktiv | Valná hromada | Histogram | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Držení pozice | Purple Trading a Fintokei | WallStreetBets | Makroekonomická analýza | EURUSD | Resistence | Obchodování na prop účtu | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | ProTrader | Kč/USD | Rozdělení zisku u financovaného obchodníka | Béžová kniha | Robinhood | Co je to broker | Dovednosti v tradingu | O2 | Backtestovat | Náklady na držení pozice přes noc | Broker | Akcionáři | Proražení | xStation | Nákup plynu | Magnát | Výkon | Zpožďování realizace obchodů | Posílení koruny | Backtesting | Investovat | USD | Česká pošta | Export | Mladší generace | Britové | Technická analýza | Investiční analytik | Zasedání FOMC | Obchodníci dnes | Úroveň volatility | Posilování koruny | Výběr prop trading firmy | Deficit zahraničního obchodu | Unie | Zastavení poklesu | Trading Journal | Francouzský regulační orgán pro finanční trhy | Dodržování pravidel risk managementu | Signály oživení | Sodexo | Ruská společnost | Uživatelská přívětivost | Obchodní signály | Více peněz | Plány | Co prop obchodování znamená? | CFH Makrets | Energetická společnost | Na burze | Trading Room | Metody analýzy | Bývalé prop firmy | Šok | Hodnocení současné situace | Škoda JS | Energetické zdroje | Rychle zbohatnout | Hongkong | Počáteční kapitál | Nástroje a obchodní platformy | ByteDance | Obchodování na trzích | Fyzické akcie | Zavedení eura | Ekonomická aktivita | Prudké pohyby | Regulace | Béžová kniha Fedu | Maďarsko | Záznamy telefonických hovorů | Makléři | Porušení obchodních pravidel | Měnový fond | Pozitivní signál | Exekuce | Úroková sazba | ISM pro sektor služeb | Petrus Advisers | Kabinet | Belviport Trading Limited | Tovární objednávky | Zkušení obchodníci | CFD kontrakty | Reálné hodnoty | Purple Foundation | Pověst | Tržní trendy | Spekulovat | Obchodní cíle | Měny účtů | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | CashFlow | Pokles cen nemovitostí | HDP v USA | Obchodní dny | Kapitálový trh | Obchodní nástroje | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Obchodní aspekty brokera | Radovan Vítek | Burzovní průvodce | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší náklady | Růst kryptoměn | Dovednosti | Cíle zákazníka | Vyplácení ziskových traderů | B-booking kopírování | Měnový pár EUR/USD | Žebříček nejbohatších Čechů | Dovoz | Igor Kim | Budoucnost | CONSOB | Admirals | Lenovo | MT5 | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Zprávy o trhu | Aircraft Industries | Tržní pohyby | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | EverTrader | Instagram | Rohlik Group | Pro tradery | The New York Times | Software (aplikace) | Výrobní ceny | Promyšlená rozhodnutí | Čínské úřady | Politická situace | Obchodní deficit USA | Swing účet | PMI ze sektoru služeb | Tradingové challenge | Kopírování úspěšných obchodníků | Aktivity v USA | Srovnání prop trading | Minimální mzda | EUR/CZK | Krátká pozice | Data z amerického trhu práce | Nové měny | Zájem investorů | Dlouhodobé držení | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Mitsubishi UFJ | Elon Musk | Finančník | Jestřábí postoj | Makrodata | Akciové indexy | Maximální denní ztráta | Valná hromada ČEZ | Diskreční trading | Dobrá prop trading firma | Investoři | Obchodní deník | Rizikovost | Portfolio | Fungování | 2017/565 | Myšlení | Testování strategie na demo účtu | Globální ekonomiky | Americký prezident | Payouty | BaFin | Evropská měna | Coca-Cola | Možnost obchodovat | Penále | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Dopad na finanční trhy | Média | ADR | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Sazby ČNB | My Forex Funds (MFF) | Dosažení zisku | Mário Centeno | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Mezibankovní trh | Vysoká ztráta | Vyšší hodnoty | Makro data | B-booking obchodníků | Část zisků | Současný kapitál | Home Credit & Finance Bank | Finanční instituce | Intradenní obchody | Ruské ropy | Bank of England | Lepší výsledky | Jednofázové obchodní výzvy | Zveřejnění zprávy | A-booking a B-booking | Technická analýza BTC/USD | NKÚ | Uložení peněz | Daniel Křetínský | Důležité zprávy z USA | Prezident | Inflace v květnu | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Americké prezidentské volby | Prop tradingová firma | Pohyby trhu | Výběr Prop Trading | Boom | BABA | Limity pro maximální ztráty | Spotware Systems | Úsporný tarif | Funkční období | KDU-ČSL | CRHC | AOS trading | Sestupný trend | Budějovický Budvar | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Snížení nákladů | FTMO Akademie | Evropské trhy | CEO společnosti | Zvládnutí emocí | Kolísání cen | Výhody a rizika | Analýzy | Investiční firmy | Slevy | Míra inflace ve Spojených státech | TTF | Arca Investments | Investiční | Co je to paper trading? | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Týdenní pivotní body | Provedení obchodu | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Držení otevřených pozic | Migrace | Mary Dalyová | Energetický a průmyslový holding | Přístup na burzu | Sociální nepokoje | Ministr práce | Hlavní události | Brusel | EP | Covid | Smart money | Sloučení | Challenge/Výzva | Chřipka | Short selling | Dlouhodobé pozice | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Firma Belviport Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | Úrok | Pokles ceny | Získat účet | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Diversifikace investic | MPO | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Potenciální rizika | Koupit akcie | Obchodní plán | Sloe | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Skrill | P/E | Zpráva | Bohatý | Apple | Rozhraní a funkce cTrader | Hlavní investiční služby | Řízení rizik a poplatky | Představitelé Fedu | Události roku | Tržní kapitalizace | Gen Digital | Údaje ISM | Tencent | Colt CZ | Emoce | Ministerstvo obchodu | Automobilka Škoda | Warren Buffett | RoboMarkets | S&P | Oslabování dolaru | Snížit riziko | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Den daňové svobody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obchodování | Technický signál | Potenciální zisky | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Vesa | Live účet | České koruny | Technický výhled trhu | Breakout strategie | Automobilka | JOLTS | Meta | Povinnosti OCP | S&P Global | Nabídka | Oznámení | GBP | Investiční činnosti | Vysoce ziskové společnosti | Olej | Korekční pohyb | HDP Německa | Management | PX Pražské burzy | Rizika investování | Vyšší časové rámce | Nástroje řízení rizik | ZEW | HCFB | Obchodní týden | Aktuální ceny akcií | Ropovod | Klientská podpora | Evaluace | Zajištění na důchod | Obchodování s kapitálem | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Fenomén | Realitní skupina CPI Property Group | Zpětné testování v čase | Nízké poplatky | Jaké strategie jsou povoleny | Nejlepší čínské akcie | Pákový efekt | Pivovary Staropramen | Eurostat | Majitel | Guru | S/R zóna | Předpověď | Zprávy | Deflace | Nadšení | BCM | Týdenní shrnutí | Dolary | Investiční aktivita | Dlouhodobé investování | Co je to backtesting? | BREAKING | Akciový index | Šokující předpovědi Saxo Bank | Investiční banka | Vyzkoušení si challenge | Obchodování a investice | Praha | Ceny ropy | Obchodní parametry | Míra | Obchodování s kapitálem prop trading firmy | Generovat zisk | Korekce trhu | Hospodářské cykly | Hazardní hry | Distribuce | Curve fitting | News trading | Typy poplatků | Důvěryhodnost a bezpečnost | Udržitelnost | Bitcoin | Nejdůležitější události | Silný růst | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Tick scalping | MetaTrader 4 (MT4) | Začínající obchodník | Celkový trend | Škálovatelné programy | Petrochemická společnost | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Kanada | Regulační úřad | Intradenní obchodování | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Odhad inflace | Firmy | Provozní výsledky | CZ | Vláda USA | Sázka | Tržní podmínky | ESMA | Páka | Futures | Čínské zboží | Automobilky | François Villeroy de Galhau | Národní loterie | Advokátní kancelář | Inflace v Evropě | Počet investorů | Soustředit na obchodování | Alstom | Analýza sentimentu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Maximální drawdown | Výsledky | Měny účtu | Dopady války na Ukrajině | HDP v eurozóně | Fáze 2 | Hospodaření státu | Správkyně Sberbank | Raphael Bostic | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Hedgeové fondy | Velké peníze | Ruský plyn | Národní rozpočtová rada | Supreme Edition | Licence Sberbank CZ | Pochybení | Švýcarská prop firma | Nio | Současný trend | Minulá výkonnost | Digitální měny | Pověst firmy | Tlak medvědů | Instrument | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Broker Consulting Index | Výrobce letadel | Nejlepší Prop Trading firmy | Způsob zbohatnutí | Technická podpora | Australský dolar | Fintokei prop | Retracement | Financial | Jednoduché tipy pro začátečníky | Posílení libry | Poplatky za challenge | Koruna | Monopoly | Finanční služby | Ekonomické události | Nákupy dolaru | Výrazný pokles | Správa obchodních příkazů | Tržní ceny | Ant Financial | Kroky centrálních bank | Zůstatek | Kupující | Finance Bank | OPEC+ | Francie | Riziko recese | Tvůrci trhu | Nastavení stop lossů | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Tržní analýzy | Onemocnění | Pohyby směrem dolů | Práva ke značce | DMA | Objem | Propad | Greenpeace | BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht) | Backtest | For Traders | Asociace | Jednoduché tipy | Ředitel ČEZ | Srovnávací nástroje | Obavy z recese | Třetí pilíř | Očekávání investorů | Marka | Trigger | Těžařská firma | Výkonnost | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | Údaje | Klima | Zdokonalování obchodních dovedností | Právo | Asie | Elektrické vozy | Obchodovat forex | Cohn Robbins Holdings | Report ADP | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Výrobci aut v Británii | Společný podnik | Sazby centrální banky | Český index nákupních manažerů | Aktivisté | Postavení na trhu | Trading.com | Automatické obchodní systémy | Poskytování investičních služeb | Alibaba | Aktivity v Rusku | Národní měny | Výplaty zisků | Výsledky průzkumu | Rostoucí trendová linie | Regulátor | SwiftTrader | Shortovat | Nomura | Státní rozpočet | Důvěryhodná firma | The Funded Trader | Digitální zlato | Investiční platforma | Michelle Bowmanová | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Důchod | AMC | Snížit emise | Investiční společnost | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Obchodování s akciemi | Velikost páky | Studie | Emise skleníkových plynů | Škoda Group | Obchody | První obchodní den | Ant | Průraz | Floor | Deficit | EDF | Záporné zůstatky | Position sizing | Graf | Polsko | Země BRICS | Nákup libry | Reakce trhu | Skryté poplatky | Plyn | Srovnání prop trading platforem | Patrick Harker | VaR | Technické patterny | Ropa Brent | Ceny domů | Výnosové křivky | HDP USA | Fibonacci retracement | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | Školení | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | Portfolio management | LIBOR | Přijetí | Mezinárodní skupina | Maximální ztráty | Evropa | Změny na trhu | Jackson Hole | Sulut Airways | Pražská burza cenných papírů | James Bullard | Vesa Equity | Obraty | USD/PLN | OPEC | Short | Povolení k činnosti | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Arrows | Zelené investice | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Finance Magnates | Index výrobních cen | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Investice do nemovitostí | Zpráva o inflaci | Čínský dovoz | Jakub Matis | Thajský baht | Dnešní makroekonomické ukazatele | Disciplína | Lamborghini | ECN a STP účty | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | Rizikovější nabídky | IMG Bohemia | Index Ventures | Základy obchodování | Jednání ve střetu zájmů | Platební prostředek | Platební bilance | Křetínský | Jaká úskalí či omezení Prop Trading přináší? | Odebírání signálů | Technické analýzy | USD/CZK | Obchodní dovednosti | Srovnání prop trading firem | Růst eura | Match Trader | Srovnávač brokerů | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Vstupy | Situace | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Nakoupit akcie | Equity | Index spotřebitelské důvěry | Ztrátové obchody | Obchodní proces | CapXmaster | Indikace | Navyšování účtu | CHF | Klíčové události | Nárůst výnosů | Instituce | Financial Conduct Authority (FCA) | Česká koruna | Investiční nástroje | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | Spolehlivost | Americké objednávky | Chamtivost | Propadnutí poplatku za výzvu | Podnikatelská důvěra | CFD kontrakt | Tradingové kariéry | Crypto Fund Trader (CFT) | LNG | Zpětné testování | Burza cenných papírů | Uznávání licencí | Vladimír Dlouhý | Rozhodnutí vlády | MetaTrader 5 (MT5) | FKI | Profit Target | Czech Fund | Britská měna | Reálný účet | Zastropování cen elektřiny | MetaTrader | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní výsledky | Náhoda | Index cen výrobců | Spot | Analýza BTC/USD | Dobré obchodní signály | ERM II | SMC | Invaze | Americká data | Dvoukolové challenge | Natland | Broker poskytující nízké spready | Zvýšená volatilita | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Poplatek za challenge | Capital Markets | Temelín | Time-Frame | Zhodnocení kapitálu | Trh s futures | Trh | Odhad amerického HDP | Pomoc od vlády | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Aktivita na trhu | Podpora a služby zákazníkům | Obchodování se CFD | Války na Ukrajině | Pohyb trhu | Britská premiérka Liz Trussová | Systém vzájemného uznávání licencí | Píle | GME | Doporučení | Výrazný růst | Ptačí chřipka | Fed | Evropský plyn | Strategie Ondřeje Hartmana | Reálná hodnota | Zakladatel | PLATINUM | Skupina ČEZ | Broker se zahraniční licencí | Algo | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Rubl | Nákup dolaru | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Zákonodárce | Dobré obchodní příležitosti | Země EU | RBC | Buffett | Money management | Ripple | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Cohn Robbins | Arbitráže | Počet pracovních míst | WISE | Pražské burzy | Růst ceny | Downtrend | Česká bankovní asociace | Výběry | Další rozvoj | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Drawdown | Výběr brokera | Vietnam | Konkurenceschopnost | Royal Mail | USDT | ICBC | ZískejÚčet | Fiocchi Munizioni | Budvar | Luis De Guindos | Vývoz do Číny | Nižší poplatky | JDE | Technické indikátory | Rekotace | Posílení dolaru | STP/ECN | Propouštění zaměstnanců | Philip Lane | Neseriózní brokeři | ANO | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Společnost Allwyn Entertainment | Poslanci Evropského parlamentu | Automatické kopírování obchodů | Kupní cena | Nabízené obchodní platformy | ProCent | Webináře zdarma | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Trumpova administrativa | Platforms | MWh | PPF Telco | Příležitosti k obchodování | Poplatky a ceny | Zestátnění | Investování prostřednictvím CFD | Znalost | Tescan Orsay | Hospodářský růst v Německu | Velké banky | Ruský finančník | Příležitosti | Budoucí vývoj | Otevření obchodu | Pohled do budoucnosti | Borealis | Obchodování GBP | Nejlepší prop tradingová firma | Nepoctivý obchodníci | Výhody a nevýhody | IP pravidlo | Vládní dluhopisy | Data z USA | Odhad růstu HDP | Ekonom ECB | Penzum informací | Začátečník | Obchodní plány | Volatility | Konfluence | Úspory | CME | Commission | Míra inflace v Maďarsku | Spotřebitelská inflace | Paralýza rozhodování | Flat | Sell | Fundovaný účet | Model Market Maker | OKD | NAFTA | Makroekonomické údaje | Long pozice | Zahraniční brokeři | Broker Consulting | Kurz dolarů | Možnost nastavení páky | Pomoc Ukrajině | STP/ECN vs. Market Maker | Exporty | Drahé energie | Ekonomické problémy | Průchodnost výzev | Důvěra | Programování | Spojené království | Pravděpodobnost | Markets | Tvůrce trhu | Deficit nabídky | Světová banka | MetaTrader 4 | Uzavření pozice | Autorité des marchés financiers (AMF) | Společnost PayPal | Borgis | Obchodování na páku | Skluz | Prodej dolaru | Web3 | Rozhodnutí ČNB | ECB dnes | Realitní magnát | Obchodní praktiky | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Směřování | Zdanění bohatých | Makroekonomika | Agentura AP | Spotřební zboží | Arbitráž | Společnost XTB | Sledovat tržní trendy | Portfólia | Aktivní obchodování | Společnost Meta Platforms | Trendové linie | Paušální daň | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | RTL Hrvatska | Velké zisky | Krypto | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Celkový sentiment | Telco | Invest | Nájemné | Gazprom | Sazby ECB | Vysoké standardy | Centrální banka | Silky | Jozef Síkela | Otevřené obchody | Inflace v říjnu | Jednání OCP | Kellnerová | Index nákupních manažerů ve výrobě | Andrew Bailey | Významné zprávy | Životní prostředí | Inflace v Británii | iOS | Analytici | Intraday | Plzeňský Prazdroj | Paper (demo) trading | Řízení rizika | Světová rezervní měna | Grafy | Růst HDP | Tržní sentiment | Analýzy trhu | Regulační změny | LYNX | Donald Trump | Pozornost obchodníků | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Kovy | Analytika | DBS | Regulační politika | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Technické problémy | Francouzská společnost | Společnosti | Úspěšní obchodníci | DXtrade | Fundamentální faktory | Sdílení zkušeností | Trh s platinou | Rozpočet | Další růst | Zprávy a analýzy | Testování na demu | Mentoring | Partnerství | RISK-ON | Obchodní partner | Aukce | Počet uzavřených obchodů | Rozhodnutí EU | Pokles dolaru | Nárůst objemů | Technologická společnost Apple | API | Energetický sektor | Isabel Schnabelová | Starwisata Air | Forex Zone | FTMO účet | Technické signály | Nízká volatilita | Nízké spready | Prezidentka Christine Lagardeová | Forex robot | Údaje o inflaci | Demand | Typ strategie | Metody analýzy trhu | Velikosti pozice | Reuters | Balance křivka | Obchodovat intradenně | Prognózy inflace | Market Maker (Dealing Desk) | Baidu | Vymáhání nároku | CZK | Typ brokera | Alokace kapitálu | Požadovaný zisk | Poplatky za tradingovou challenge | Tradingové strategie | A-book | Depozitní sazba | Česká republika | Výstupy | Dlouhodobé držení akcií | Cyklus růstu | Libra šterlinků | Obchodní příkaz na cTrader | Předseda | Radek Zalubil | Klienti Purple Trading | Nalezení brokera | Rozšíření obchodního kapitálu | Nevýhody cTraderu | Růstový impuls | Finanční úspěch | J&T | Velké riziko | Traders | Růst české ekonomiky | Klasický trading | Performance | Makro | Silná data | Udržení chladné hlavy | Fond kvalifikovaných investorů | Druhy challenge u FTMO | Ekonomická zpráva | Kopírování obchodů | Příkaz | Program pro začínající obchodníky | Hodnocení brokerů | Cenové trendy | Dvoufázový evaluační proces | PROP Trading | Daniel Beneš | Prime | Rychlý růst | Pivovar | Nabídka investičních nástrojů | Provozovatel loterií | Americký dolar | Libra | Hledání ideální Prop Trading | Ochrany kapitálu | Jak se získává kapitál u FTMO | Ztráty peněz | CFD | Velké množství obchodů | Dopad na ekonomiku | CL | Evropská unie | Cena akcie | Vlastní kapitál | Příklad výpočtu | Psychologie tradingu | ČEZ Daniel Beneš | Prop firma | Příjmy prop firmy | Profitabilní | Financovat | Pohyby na trhu | Protiobchody | Oslabení kurzu | BRICS | Rychlé zbohatnutí | Americké ministerstvo obchodu | Získat fundovaný účet | Pravidla při plnění FTMO challenge | Neustálé vzdělávání | Druh challenge | Investiční cíle | Nový rekord | Rozvoj vašich dovedností | Pravidla systému obchodování | Situace ve Spojených státech | Úroky | Dobrá Prop Trading | Vesa Equity Investment | Viceprezident | Velké srovnání prop trading platforem | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | Vybírat zisky | Ranní nadhoz | miniFX | Cena | Investiční banky | Quantlane | Steen Jakobsen | ERÚ | Full-service broker | AUD/JPY | Kopírováním vašich obchodů | Snižování úrokových sazeb | Air | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Skupiny PPF | Zveřejňování ztrátovosti klientských účtů | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Životní úroveň | Dění na Ukrajině | Šmejdi | EBay | Výběry zisků | Epidemie | Dolar | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | Čínská ekonomika | MUFG | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Devizoví obchodníci | Zkušenosti ostatních traderů | Energetická společnost ČEZ | Obchodní chování | VW | Příkaz Stop | NÚKIB | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Americká firma | Zajímavé příležitosti | Roční maximum | Pokles | Vládní koalice | Stop-Loss a Take-Profit | Přírodní katastrofy | Mario Centeno | Margin | USDCZK | Refundable | Investiční služby | Historická data | Take-Profit | Počet uživatelů | Gala | Bilance běžného účtu | Tržní šum | Americké společnosti | Závazek | Potenciální zisk | Hedge | Vliv na obchodování | Začněte obchodovat | Rezervní měna | Koruna dnes | Poplatek | Zemědělci | Maloobchodní tržby | KNF | Moderní prop trading firmy | Světové měny | Index ISM | Důležitá zpráva | Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) | Carlyle | miniFX strategie | Ontario Teachers' Pension Plan | Verifikace | Americká ekonomika | Návratnosti investice | Zahraniční OCP | Počet žádostí o podporu | Důvěryhodnost | Americký trh | Obchodník | Webináře | Čepro | Časové rámce | Negativní dopad | COVID-19 | Dostupná data | Google | Vymáhání náhrady škody | Dluhopisy | BoE Andrew Bailey | Interpretace | Obchodní instrumenty | ISIN | Evropská centrální banka | Index cen | Rostoucí ceny plynu | Nejnovější zprávy | Luboš Růžička | Tick | Reálné peníze | Investování do ETF portfolií | Ředitelka | Index PX | Čínská vláda | Společnost Facebook | Daně | Růst americké ekonomiky | Mitsubishi | Lídři | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Výsledky testování | Pivot | Štěstí | Aircraft | První fáze | Rizika | ECB | BAT | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Nejlevnější účet | Vývoj inflace | Coinbase | Brokerské společnosti | Živé obchodování | Česká ekonomika | ECN | Intervenovat na devizovém trhu | Institucionální investoři | Momentum | Daně z příjmů | Broker Tickmill | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Tudor Jones | Obchodní rozpětí | Zisky | Partners | Licence Sberbank | Trader | Vládní politika | FCA | Oslabení kurzu koruny | Ekonomické údaje | Šokující předpovědi Saxo | Conference Board | Nevýhody | Obchodování strategií profesionálů | BRANO | Mezinárodní ekonomika | Obchodní pozice | Intervence na devizovém trhu | Spekulativní pozice | Swap | Miliardy eur | Šmejc | ISM | Vyhodnocování recenzí | Evaluační proces | Zboží dlouhodobé spotřeby | Voda | Funkce CopyFX | NATGAS | Stránky ČNB | Společná měna | Cena zlata | Dosažení Profit Targetu | Nejlepší Prop Trading | Obchodníci | Pullback | Zasedání Bank of England | Snižování rizika | Statistiky prop trading | Zinek | Přecenění | Breakout | F-35 | RRR | Měnové intervence | Výše poplatků | Růst cen | Drahé kovy | Vzdělávací programy | Dodržovat pravidla | Dluhový strop | Indikátor | RSI | Poplatek za tradingovou challenge | Přístup k obchodnímu kapitálu | Měnová politika | Ovlivňování pohybů trhů | PMI ve výrobě | Alokace | Pevné nervy | Obchodování forexu | Saxo | Vstupní signály | Dnes na trzích | IFO index | Statistici | Financování | Změny v ekonomice | ČSÚ | Air Bank | Intraday trading | Index inflace | Kapitálový pokles | Vedení účtu | Omezení dodávek | Nižší úrokové sazby | Celkový drawdown | Philadelphia Fed | Prodávající | Pokles ekonomiky | ERA | Slušný zisk | Financial Conduct Authority | Finance | Společnost Admirals | EURGBP | Direct market | Odraz ceny | Czechoslovak Group | Zprávy z USA | Globální poptávka | Pravidla obchodního systému | Index výdajů | Ověření licence brokera u ČNB | Investiční poradenství | Technologické inovace | Intradenní obchodník | Poptávka | Expobank | Důvěryhodná prop firma | Hardware | Psychologie | Line | EGAP | Guvernér | Tempo inflace | Africký mor | Strojírenské firmy | Dukascopy Europe | Průměrná hodnota | Očekávání trhu | Účastníci trhu | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Larry Fink | Cenový graf | Expobank CZ | Petrus | Jedno euro | Bulharsko | TA3 | Christopher Waller | Výrobní aktivity | Mali | Obchodník na forexu | Obchodovat | Možnosti škálování obchodního účtu | Pivotní body | Poskytovatelé likvidity | KYC (ověření totožnosti) | EUR/MWh | Spotřebitel | Americké statistiky | Pokles akcií | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Kalendář událostí | Vydělávat peníze | Podporované platformy | Partnerský program | Korekční fáze | Úzké spready | Americké státní dluhopisy | Společenské změny | Jak funguje B-booking | Odhodlání | Uzavření trhů | Inflace v Maďarsku | Vydělané peníze | Bankovní rada České národní banky | Akcie Gamestop | Moderní prop trading | WTI | Funded účet | Křiž smrti | Resistance | Bod | Výhled růstu české ekonomiky | Miliardy korun | Počasí | Rozpočtové deficity | Reporty | Medvědi | Nákup eura | Silnější koruna | Zkušenosti ostatních investorů | Dosahování zisků | RBNZ | Paládium | Průběžné vzdělávání | Spotřebitelské ceny v Česku | Co bude | Reserve Bank of Australia | Zveřejnění zpráv | Trading firmy | Obchodování CFD | Správkyně Sberbank CZ | RBI | Americká měna | Nord Stream | EMU | Platforma MetaTrader | Android | Saúdská Arábie | Zkapalněný zemní plyn | OCI | Ziskovost | Payrolls | Barclays | Video | Sázet | Podnikání | Holubičí postoj | Banky pro mezinárodní platby | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Systém CopyFX | UTC | Obchodování zpráv | Inflace ve Velké Británii | Marže | Co je cTrader? | ROCE | Fiskální politika | Nejlepší prop tradingová firma na světě | Německá ekonomika | Klesající trendová linie | Celkový výsledek | Co je forex | Participace | Státy EU | DAX | Plnění challange | Akcie O2 | Tickmill | HDP | Odhad růstu ekonomiky | OK POINT | Vstup do obchodu | Národní bezpečnost | Mírná korekce | Zprostředkovatelé | Recenze | Alphabet | Struktura | Embarga a sankce | Investiční podmínky | Zkušenosti | Jednání obchodníka s cennými papíry s investory | Systém brokera | Firma | Žádosti o výplatu | Ekosystém | Signály | Obchodní kapitál | Vysoké zisky | Spotřební daně | Brokerská společnost | Devizový trh | Špatný marketing | Snížení úrokových sazeb v USA | Obchodní válka | Lot | Ropa | Statistiky | Pilíře fundamentu | FTMO swing | Liz Trussová | Náklady na obchodování | Byznys | Licenční řízení | Raketový růst | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | RBC Capital Markets | Investování úspor | Manufacturing PMI | Noble Securities | Litecoin | Zbyněk Stanjura | FX | Index PMI | Ekonom | Negativní recenze | Zahraniční obchodníci | Demo účet | Deutsche Bank | Nevyplácení payoutů | Tým RoboMarkets | Američané | Kurz | Market | Výstup z obchodu | Zhodnocení obchodního kapitálu | Home Credit | Martin Klass | Forexu | Používání kryptoměn | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Situace kryptoměn | UST | Restrikce | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Snížení spotřební daně | Kompenzace | Aktivní obchodování forexu | Hliník | Růst dolaru | Liberty Steel | Obchodování na prop účtech | Australian Securities and Investments Commission | Medvědí scénář | Strategie řízení | Světová obchodní organizace | Makroekonomické faktory | Analytické zprávy | Globalizace | Omezení prop tradingu | Reverzní arbitráž | Dlouhá historie prop firmy | Demo účty | USA | NortonLifeLock | Jednotná měna | Investujte | Tempo růstu HDP | Proinflační | Falešný signál | Gigafactory | Výrazné pohyby | Generativní AI | Negativní vývoj | Finanční cíle | ANZ | Fundamentální pozadí | Vyplácení podílů z dosažených zisků | Euro | AUD | Funded Trader | Novější prop firma | Rada ČNB | Podmínky jednotlivých Prop firem | Binance | Škálování | Podhodnocený | Mnoho ziskových obchodů | Pohyby ceny | Německá průmyslová výroba | Vysokofrekvenční obchodování | Risk | Dodávky ropy | NEST | Covid-krize | Světová obchodní organizace (WTO) | Fibonacci | Recenze prop trading | Kypr | Spojené státy americké | Forex asistent | Akcie GME | Pohyby na grafu | PayPal USD | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | MFF | Amcor | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Swing tradeři | Technické korekce | Míra nezaměstnanosti v Británii | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní banky | Mezinárodní vztahy | Splnění evaluační fáze | Růst ekonomiky | Učení se | Automobilka Škoda Auto | Dnešní zprávy | Ustanovení zákona | Prodejní ceny | Úrokové sazby | Zemní plyn (LNG) | Hot-Seat | Plánované obchody | Ekonomické modely a prognózy | Bollingerova pásma | Market Maker | Realizace obchodu | Velké srovnání prop trading | Další posilování | EU | Holding Agrofert | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Možnosti automatizovaného obchodování | Šéfka ECB | Powellovy komentáře | Portfolia | CETIN | Napětí mezi USA a Íránem | Dealing | Komerční banka | Expert | Zprávy z Německa | Daytrader | Jak vydělat peníze | Vývoz | Josef Zeman | Emise | Odebírání signálů na Forexu | Recese | Inflace v Německu | Srovnání míry ziskovosti | Švýcarský frank | Bank of Canada | Capital Partners | Forex funds | Obchodní smlouvy | Analýza BTC | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Turów | NZDUSD | SEC | Náklady na spread | Společnost EDF | Akcie Alibaby | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Zbohatnutí | Miliardy | Sev.en | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Globální finanční krize | Expert Advisors | Růstový trend | Mladá prop firma | Budoucí obchodní úspěch | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Hodnota indexu | Investor | Know-how | Resetování účtu | Výzva | Oscilátor | Obchodní příkaz | Frank | Ministři | ERM | Balance | Kapitálové výdaje | Prodeje existujících domů | Transparentní | Pin Bar | Pivot Pointy | Objem investic | Projití tradingové challenge | Pravidla Evropské unie | Pips | Dlužníci | Investiční společnosti | Goodyear | Hlavní trend | Oscilátor Marlin | Britské národní loterie | Firemní dluhopisy | Ceny energií | Prodejní momentum | Investovat peníze | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Japonský jen | Jerome Powell | FOMC minutes | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Obchod s využitím finanční páky | Online grafy | Úspěchy | Přístup ke kapitálu | Dna | Instant Funding | Swingové maximum | Prezident Donald Trump | CySEC | Hlavní měnové páry | Rostoucí inflace | Seriózní byznys | Index PCE | Nové obchodní příležitosti | Soud | Seznam brokerů | Přístup k fundovanému obchodnímu účtu | Společnost ČEZ | Komunita | Druhy fundovaného účtu | Výrazný pohyb | Booking | Plánování | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Cena elektřiny | Další funkce | Sell Stop | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Martin Novák | Světové produkce | Challenge | Tržní příležitosti | Nízký poplatek | Ceny plynu | Státní distributor paliv | Benzín | Ropovod TAL | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Trailing Stop | Přístup k tradingu | Konfederace | Hodnota sloučené společnosti | Důležité informace | Výběr správného brokera | Reorganizační plán | Japonský jen (JPY) | Splnění výzvy | Vstoupit do obchodu | Kroky Fedu | Časový rámec | Směr trhu | Míra inflace | Windfall tax | Tržby společnosti | Indexy PMI | Platforma | Energetika | Manufacturing | Etnetera | Spotřebitelská důvěra | MMF | Spotify | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Trading | Sazba hypoték | Jak obchodovat | Hlavní pravidla | Ges Group | Schodek | Srovnání míry ziskovosti klientských účtů | BTC | Význam pravidel | Indexy | Forex Factory | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Nařízení ESMA | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Ruský Gazprom | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Staropramen | Americké žádostí o podporu | Úsilí | Východní Asie | Firma Avast | Investiční skupina | Poskytování úvěrů | Pyramida | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Activision Blizzard | Bankovnictví | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Natland Group | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Dosahovat zisku | Zpracovatelský průmysl | Ministerstvo dopravy | Break-Even | Odhady HDP | Divergence | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Talent | Držení akcií | Burzovní trhy | Analýza společnosti | Akciové trhy | Loterie | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Větší zisky | Green:Code | Myšlenka | Moneta Money Bank | Europoslanci | Saúdové | Hospodářské soutěže | Družba | Viceprezident ECB | Údaje o nezaměstnanosti | APP | Vymáhání škody | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Spojení | Cykly | Long | Rally | Technický výhled | Rychlost | Bankovní rada | Správné řízení rizika | Pandemie | CPI Property | Kurs koruny | Spokojenost | 229/2002 | Modrá pyramida | Internetový obchod | Dlouhodobý úspěch | Výplatní poměr | Výrobci elektřiny | Významné události | Mezinárodní dohody | Aktiva | Osobní příjmy | Pražský městský soud | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Expert Advisors (EA) | Diverzifikace svých financí | Pracovní den | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | České měny | Investiční kapitál | Šance | Negativní vývoj ekonomiky | Dlouhodobé trendy | Business | Business model | Evropská investiční banka | Nesprávné informace | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Obchodovat na základě technické analýzy | FOMC | Camelot LS | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Nebezpečné pohyby | Vymáhání náhrady | Výhod copy-tradingu | Prognóza Ministerstva financí | PMI ve službách | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Prop účet | Obchodní příkazy | Algoritmus | Tržní události | ForTraders | Veřejný dluh | Obchodní operace | Technologická společnost | Začít obchodovat | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Bankovní účet | ČBA | Řízení výnosové křivky | Nový týden | Bankovní unie | Investiční cíle zákazníka | Inovace | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | NZD/USD | Čínské akcie | Kolísání ceny | Riziko ztráty | Tipy pro začátečníky | Časový úsek | Slovo backtesting | Brazílie | Zkušený trader | Jihoafrická republika | Statistická analýza | Trhy dnes | | Smartwings | Pochybnosti | Omnipol | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | Členské země | RTL | Seat | Signál k nákupu | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Zákaznická podpora | Sentiment | Zrychlení inflace | Životní minimum | Online obchodování a investice | Short pozice | Prodej challenge | Breaking | JD | ECB Christine Lagardeová | Výsledek zasedání | Politika | Úrokové sazby ČNB | Konkurence | Státní duma | Reakce trhu na zprávu | Platforma CopyFX | Počet napojených investorů | PLN | Kapitalizace | Nakupovat | Typy účtů | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Obchodní hodiny | Bankovní asociace | Obchodníci s cennými papíry | Indikátor MACD | OMV | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | MAM | Novinky.cz | Dodržování pravidel | Pravidla hry | Podvody | Poplatky | Úrovně supportu | Karel Komárek | Mentor | Velká Británie | Růst libry | Zprávy z krypto | Ziskový obchod | Makroekonomická data | Další vývoj | Pomoc firmám | Evropské společnosti | Výhody a nevýhody | Prazdroj | Objemy obchodů | Indexy S&P | Konzistentně ziskový | Obchodování na devizovém trhu | Klaus Zellmer | Obchodní přístupy | Investování do ETF | Martingale | Tescan | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Geopolitická rizika | Držení pozic | Materiály | Indie | Směr trendů | Nákupy | ForexFactory | Měnové páry | EdF | Měnové politiky | Koncern Volkswagen | Ekonomika | Forexové obchodování | Vyřizování stížností | Výnosová křivka | Ekonomická data | Kurz NZD | Elektřina | WTO | Camelot LS Group | Vyzkoušet si trading | Obchodování s cizími měnami | Řízení kapitálu | Proticyklické kapitálové rezervy | Flexibilita | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Sankce | Retailový obchodník | Commerzbank | Zhodnocení | Jiří Šimáně | Podnikání na kapitálovém trhu | Výhled | Používané platformy | Velmi volatilní | Timeframe | Kapitál k tradingu | Výše kapitálu | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní účet | Normální volatilita | Obchodní myšlenky | Technická analýza BTC | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Kupci | Austan Goolsbee | Ethereum | Copy trading | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Hry | Odpovědnost | Zprávy z kryptoprůmyslu | Seminář | Obchodní dohody | Ray Dalio | Energetické společnosti | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Trendové čáry | Nejlepší rozhodnutí | Scalping | Zaměstnanci | PayPal | Akcie | Forex trading | Evaluační fáze | Čerpací stanice | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Lumius | Miliardáři | Provoz britské národní loterie | Banka Creditas | Údaje o maloobchodních tržbách | Investiční poradce | Ekonomické trendy | Výsledek zasedání Fedu | Program navyšování kapitálu | Zahraniční obchodník s cennými papíry | Data o inflaci | Expanze | Full-time trader | eBook | Jiří Šmejc | Obchodovat s větším objemem | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Makroekonomické analýzy | Provize | Hospodářský cyklus | Síkela | Prodejní signál | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Další funkce a podpora | Ziskovost klientských účtů | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | USD za barel | Spread | Dokončení první fáze | Iniciativa | Výrobce luxusního zboží | Schodek rozpočtu | New York | Tradingové webináře | Swing | Nejlepší broker | Jak se obchoduje | Optimalizace | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Depozitní sazba ECB | ZPKT | Euro včera | Citelné zdražování | Portál FXstreet.cz | ČNB dnes | Obchodovat s akciemi | Nástroje a indikátory | Ekonomické zprávy | Britské loterie | AOS | Podstata CFD | Zlepšování obchodních výsledků | Hlavní pilíře fundamentu | Míra inflace v eurozóně | Šampion v tradingu | Autoriteit Financiële Markten | Kurz libry | Pozitivní očekávání | Majoritní akcionář | Prezidentské volby | Klasické indikátory | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Výplata | Zkušeností jiných obchodníků | ICT | Státní podpora | Pocity | Poradci | Nový cyklus | Sazby | Mezibankovní | ODS | Paroplynové elektrárny | Investování | Generální ředitel | České vlády | Cíle | USD/JPY | Semináře | Ekonomický kalendář | Ceny v Česku | Investiční skupiny | Volkswagen | První odhad | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Společnost Rohlik | Tradingový potenciál | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | AstroPay | Obchodování s CFD | Teherán | Porsche | Rozhovor | Plán obchodování | Internetová společnost | Transakce | Zajímavé pohyby | Obchodní účty | Cena transakce | Hodinový graf | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | Daně z mimořádných zisků | Válka mezi USA a Čínou | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Innogy | Růst nezaměstnanosti | Medvědí trend | Společnost Seznam.cz média | Bezpečnost | Manuální backtestování | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Důležité zprávy | Zpravodajství | Fundamenty | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Nezaměstnanosti v Německu | Pojištění vašich vkladů | Stabilita | BTC/USD | One Ticket | Rozdělení zisku | Finanční centrum | Jasný signál | Údaje o HDP | Nepoctivý OCP | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Intradenní pohyby | Státní veterinární správa | Silný pokles | Renáta Kellnerová | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | CV90 | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | MetaTrader Supreme Edition | Index podnikatelské aktivity | FTMO | Navyšování kapitálu | Tým CapXmaster | Finanční trh | MetaTrader4 | Instant funding | Data z Německa | Regulační orgán | Trade | Jednání obchodníka s cennými papíry | Prop firmy | Huw Pill | Wise | Automatický obchodní systém | Vyspělé ekonomiky | Prodeje | Obchodování OTC instrumentů | Sberbank | Nákupní signál | EIA | Brokerská značka | Sberbank CZ | CFT | Platformy | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Americký ISM | Poradce | Vicepremiér | Nižší maxima | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Digitální měna | Zdražování | S/R zóny | Česká národní banka | Britská vláda | ADP | Typ obchodování | Jim Rogers | Přijetí eura | Číst grafy | Short squeeze | Ropy | Rozdílové smlouvy | Malé zisky | Historie | Úspěšné obchodování | Sociální média | EET | OTC trh | Singapur | Základní sazba | Pracovní síly | Forex trader | Změny trendu | Porušení pravidel | Společnost | Obchodní systémy | Časové období | Denní volatilita | Ekonomické důsledky | ZEW index ekonomického sentimentu | Likvidní | Sázky | Uhlí | Snížení úrokové sazby | Mezinárodní obchod | Forbes | Akcez | Obchodujte | Zvýšení volatility | Colt | Implikovaná volatilita | Forexové páry | Thomas Barkin | Klíčové faktory | Retailoví investoři | Tržní pohyb | Jestřábí Fed | Cena akcií | Guvernér ČNB | Non-Farm Payrolls | Upozornění na rizika | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | CPI Property Group | Plán obchodování EUR/USD | Investiční rady | Burze | Britské měny | Buy | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Obchodní signál | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Alipay | Broker licencí | Základy obchodování na Forexu | Penta | Gap | Ceny pohonných hmot | Funding Pips (FP) | Úrokové náklady | Maximální ztráta | Crypto Fund Trader platform | Růst | Poskytnutí investiční služby | Obchodování EUR/USD | Vyšší úroveň | RegioJet | Pojišťovací společnosti | Ekologické události | Více kapitálu k obchodování | Příjmy | Cena dnes | Zvýšení daně | Férový přístup | Zájem o ziskové obchodníky | Proti trendu | Filip Kaczmarzyk | Zajištění | Levels | Komise v přenesené pravomoci | Systém prop firmy | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | CNY | Zprávy z krypto průmyslu | Švýcarský frank (CHF) | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Trend klesající | Index | Pipy | Profit Goal | Prop Trading firmy | Nevýhody prop tradingu | Cenový index | Cyprus Securities and Exchange Commission | Expanzivní měnová politika | Uzavření obchodu | Token | Hlavní trh | Bohatství | Cenová akce | Podvodní obchodníci | Investiční fond | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Mimoburzovní | Jestřábí politika | Hlavní investiční analytik | Varovné signály | Dealing Desk | Arca | ISM index | Manipulace s cenami | Bohatý táta, chudý táta | Problémy s výběrem peněz | HYQ | Forex obchodník | Finanční prostředky v bezpečí | Vykreslené svíčky | Stanovený procentuální zisk | Přístup k obchodování | Mimořádně úspěšný obchodník | Výhody cTraderu | Rizikový tým | A-bookování | Jak si vybrat toho pravého brokera | Prop Trading výzva | Ideální obchodní parametry | Použití algoritmického obchodování | FTMO Premium | Rizikový kapitál | Parametry obchodní výzvy | Důležité makroekonomické události | Kotace | Příležitosti k obchodování s vyšším kapitálem | Nově vzniklé prop firmy | Obchodní plán pro pár GBP/USD | MUFG Bank | EP Commodities | Broker Consulting Martin Novák | Británie | FTMO Trader | Seznam.cz | Kalkulačka pipů | Zpomalení býčího akciového trhu | Makléřská společnost | Transparentnost obchodování | Výplaty pro tradery | Straight Through Processing | Moje cesta Prop Tradingem | Poradenské služby | Fintokei prop trading | API přístupy | Snížit úrokové sazby | Prodej zboží | Maržové obchodování | Ruští zákonodárci | Jaké služby nabízí společnost FTMO | Purple Trading Club | Vzdělávací materiály | Prudký pokles cen | Poplatky a náklady | Svět tradingu | Jak funguje A-booking | Rozvojové ekonomiky | Uzavřít všechny pozice | Talent a dovednosti | Férové obchodní praktiky | Prohlášení | Purple Ventures | Čisté příjmy prop firmy | Kapitál u FTMO | Obchodní rozhodování | Další vzdělávání | Akcie Hypoport | GameStop | Vysoké systémové nároky | Obchodní aspekty | Počet nákupů výzev | Pokročilí obchodníci | Crypto Fund Trader | Průlom | Vyhlídky dolaru | Objem obchodní pozice | Analýza hospodářských politik | A-booking kopírování | Jak testovat a vybírat brokera | Důvody k nákupu | Držení akcií a ETF | PPF | Úspěšné projití evaluační fáze | Brokeři pro swing trading | Kvantitativní obchodování | Tesla | Okénko trhu | Balance křivka a statistika | Protistrana obchodu | Michael Barr | Právní řád | Příjmy v dlouhodobém horizontu | B-booking (B-book) | FTMO číslo 1 | Srovnávat jednotlivé prop firmy | Litecoiny | SMMT | Co je to Hot-Seat? | Znovuotevření čínské ekonomiky | Swing trader | Odměňování úspěšných obchodníků | Obchodní systém brokera | Licence brokera | Více obchodních účtů | Diskreční backtestování | B-bookování obchodníků | Ochrany obchodníků | Otevření účtu u brokera | Obchodní kalkulačka | LVMH | Ustanovení zákona o podnikání | Německá nezaměstnanost | Nový Zéland | Výrobci aut | Support oddělení | Ministr vnitra | Ideální Prop Trading | Ekonomické modely | Novinky u Fintokei | Inflace a deflace | Porovnání a výběr | Pokročilé funkce | Pražská burza | Náklady na držení pozice | Forex broker | Paper trading | Vybrané zisky | Ferrari | Prop společnost | Obchodování s virtuálním kapitálem | Výrazný pokles libry | INDO Defence | Výhody | Historie se opakuje | Nejlevnější challenge | Růst hodnoty bitcoinu | Nákupy luxusního zboží | Mezinárodní konflikty | Nejvyšší výnosy | Regulace a bezpečnost | Obchodní software | Regulační orgány | Maximální čerpání účtu | Očekávaný růst | Zákon č. 256/2004 Sb. | Splnění challenge | Třífázová výzva | Fundamentální analýza pro začátečníky | Ziskovost tradera | Britská premiérka | Obchodování s reálnými penězi | CAD | Jihokorejský won | Poplatková struktura | Exekuce obchodních příkazů | Udělené licence | Značný kapitál | Výběr správné prop trading firmy | Zajímavosti z prop tradingu | Informace o spolehlivosti brokera | Transparentnost brokera | Pozitivní recenze | HDP ve Spojených státech | Ověření licence brokera | Základní úroková sazba | Váš kapitál | České Radiokomunikace | Poměr nákladů | Minimální počet obchodních dní | ECN Brokeři | MiFID II | Poplatky za neaktivitu | Dovednosti obchodníků | Služby OCP | Obchodovat s větším kapitálem | Protistrana vašeho obchodu | Odvětví | Náklady na potencionální ztrátu kapitálu | Kapitál firmy | Sen o ziskovém prop tradingu | Trade Locker | Tradiční Proprietary Trading | Účet FTMO | HTF obchodování | Recenze a návod | Události v eurozóně | Ziskovosti traderů | Geopolitické události | Krypto trh | Služby zákazníkům | Hlavní ekonom ECB | Deficity a přebytky | RWE Gas | NSDQ | Medvědí potenciál | Drahý plyn | Moderní forma obchodování | App Store | Uzavření fundovaného účtu | Silnější americký dolar | Krok za krokem | Banka | Program škálování | Výrobce pneumatik | Jednofázové výzvy | Růst cen ropy | Vít Hradil | Prop Trading odvětví | Podmínky ve výrobě | Obchody obchodníků | Vývoz LNG | BCM Begin Capital Markets CY | Rozhodnutí britské centrální banky | Ihned získat účet | Index spotřebitelských cen | Free challenge | Quick Trade | John Williams | Vklady | Ziskové obchodování | Zisk z obchodu | Nadační fond | Obrázek schématu fungování prop firem | Cesta k úspěchu | Ověřovací challenge | Měnové trendy | Využití různých tržních situací | Čínské exporty | Ziskový obchodní systém | Zprávy o nezaměstnanosti | Účet prop firmy | Ministr financí | Norsko | Mozek | Sazby Fedu | Certifikát | Purple skupina | Optimalizace na historických datech | Securities and Exchange Commission | Antimonopolní pravidla | Kapitálový pokles na obchodním účtu | Významný obchodní kapitál | Zlepšení | Prop trading firmy FTMO | Indonéská rupie | Systémová rizika | Držení pozice přes noc | Obchodní zkušenosti | Uskutečnění transakce | Indikátory volatility | Cenový index výdajů | Americký index | Správný výběr prop trading firmy | KYC/KYB | Ekonomické podmínky | Challenge zdarma | Poplatky za obchodování | City | Akcie v roce 2019 | Fáze verifikace | RWE | Americké centrální banky | Protesty v Hongkongu | Advokátní kancelář Arrows | AMF | ONE | Trendy v chování spotřebitelů | Srovnání platformy | Škoda Transportation | Seznam.cz média | Nejnovější zprávy ze světa | Bloomberg | Onemocnění COVID-19 | Communication | Škálování obchodního účtu | Cesta Prop Tradingem | Tudor | Kvalita zákaznické podpory | Základní pravidla systému obchodování | Super obchod | Specifické obchodní podmínky | Různé obchodní strategie | Pondělní obchodování | Krátkodobé trendy | Riziko obchodování | Poskytnutí rady | Nový model | Týdenní pivot | UBS | Podmínky kapitálového poklesu | L.F. Investment Limited | Zhodnocení účtu | Nastavení Stop-Lossu | Nastavení Stop-Loss | Analýza makroekonomických zpráv | Více kapitálu | Výše odměn ve Fintokei | Bydlení | Konflikt zájmů | Obchodování s fundovaným účtem | Zhodnocení obchodního účtu | cTrader vs. xStation | Příjmy z poplatků | Analýza účtu | Obchod s Ruskem | Použití automatizovaných obchodních systémů | ECI | Vysoká rizika | Právní poradce | Platforma cTrader | cTrader vs. MT4 | Zákon o kapitálovém trhu | Imbalance | Obchodovat konzistentně a ziskově | Ovlivňování ziskovosti | Přímý přístup na trh | B-book | Současný klesající trend | Výhody evaluačních programů | Ziskové cíle | Krátkodobý výhled | Dobré analytické nástroje | Náklady na potencionální ztrátu | Pokrok v tradingu | Automatické obchodování | Rýže | Silná rally | cTrader | Riziko prop firmy | Vysoké ceny energií | Maximální propad | Nižší volatilita | Obchodní války | Realita obchodování | Úvod do světa Prop Tradingu | Podpora | Propadnutí poplatku | Digitální měny centrálních bank | FTMO Premium program | FTMO swing účet | Snižování sazeb | Premium program | Obtížná výzva | Swing Account | Tradiční prop trading | Speciální požadavky | Didier Pfleger | Aktualizace softwaru | Neteller | Splnění výzev | Pojišťovny | Spready | Forex Funds | Spotware | Společnost Meta | Nástroje pro efektivní trading | Pohyb měnových párů | Edukační materiály | Skutečné tržní podmínky | Biden | Za poplatek ihned získat účet | Zadlužení | Hospodaření | Přístup k finančním trhům | Tipy pro začínající obchodníky | Úspěšné splnění challenge | Typy grafů | Neseriózní prop firmy | Záporné ceny | Americká společnost | LBMA | Celkové ztráty | Andrej Babiš | Optimalizace obchodní strategie | Vnitřní prostředí | Nemovitosti | Čtení recenzí | Regulace AI | Zemědělství | Noční obchodování | Potvrzení vaší schopnosti obchodovat | Srovnání brokerů | Challenge (výzva, evaluace) | Forex kalendář | My Forex Funds | Posilování české koruny | Snížení sazeb | Technická rezistence | Podíl zisku | Absence ochrany kapitálu | První obchod | JD.com | Prezident Trump | Silky Zdeňka Porybného | Americké měny | Návrh PPF | Čerpání účtu | Akcie LVMH | Odrazy | Introducing broker | Přehled | Regulovaný broker | PNČ | Jak začít plnit challenge? | Konzultace s profesionálními obchodníky | Ověřená hodnocení | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Česká technologická společnost | Přístup na finanční trhy | Klasický FTMO účet | Finanční ztráty | Index CPI | Maximalizovat zisk | Možnost obchodovat s větším kapitálem | Program pro profesionální tradery | Axiory Europe | Souhrnný čistý zisk | Příklad výpočtu tradingových nákladů | Hlavní ekonom | EK | Andrea Unger | Porovnání evaluačních a funding programů | Plný úvazek | Mobilní obchodování | Novozélandský dolar | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Licence udělená Českou národní bankou | Sektor služeb | Geopolitické faktory | Úspěšný trading | Index nákupních manažerů (PMI) | Výhled cen | EU a USA | xStation5 | Pohyb dolaru | Hotovost | Měny centrálních bank | Trendová linie | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Německo | Obchodní model | Snížení úroků | Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů | Co je to prop trading? | Obchodní podmínky a pravidla | MT4 | Peníze na obchodní účet | Profesionální obchodník | Mikro loty | Co očekávat od Prop Trading firmy? | Funded fáze | Shanghai Composite | Generální klauzule | Náklady na obchod | Funding Pips | Míra neúspěšnosti | Vice | Účty u Market Maker | České dráhy | Představení modulu cAlgo | Mimoburzovní trhy | Likvidní měny | XTB | Kodak | Analýza fundamentálních událostí | Grafické nástroje a indikátory | Peter Kažimír | Segregované účty | Výsledek obchodu | Autorité des marchés financiers | Spready a komise | Chorvatsko | Pozice přes noc | Broker licencí od ČNB | Konkurent | Statistika | Obchodování na live účtu | Férový přístup k traderům | Domácnosti | Rychlá exekuce | Evropské investiční banky | Výborné vyhlídky | Obchodní schopnosti | Uptrend | Začínající obchodníci na Forexu | Supporty | Kontrakt | Srovnávač Prop firem | Regulační orgán pro finanční trhy | Splnění evaluace | B-booking | Typ poplatků | SPOT | Státní dluhopisy | Jozo Perić | Škálování (navyšování) | Trade manager | Kvalitní technická podpora | Burzovní trh | Hledání ideální prop trading firmy | Reálný účet prop firmy | Riziko | Obchodování s kapitálem prop trading | Možný hedging | Václav Klaus | Finanční zdroje | Riskování | Obchodní výhled | Boční trend | Obchodníci na forexu | Provozní zisk | Etické kodexy | Obchody s CFD kontrakty | Potenciální podvody | Přímý přístup na trh (DMA) | Prop firmy velké peníze | Jáchym Petřík | Inflační očekávání | Grafické nástroje | A-booking | Dukascopy Europe Team | Jak vybrat nejlepšího brokera | Vysoká inflace | Zákaznický servis | CopyFX | Jednání OCP se zákazníky | Euro (EUR) | Sazby beze změny | Skalpování | Evaluační programy | Nižší riziko | Nový srovnávač Prop firem | Meta Platforms | Ověření totožnosti | ECB Luis De Guindos | Tržní data | Komplexní rámec | Paralýza | Regulační orgán v EU | Pozice | Marketingové materiály | OX Capital Markets | cTrader vs. MT5 | Pravidlo maximální ztráty | Digitální jüan | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Platina | Obchodujeme | Závislost | Direct market access | FTMO Account Swing | Zvyšovat risk | Strategie řízení rizik | Amazon | StrategyTrader | Funding Talent | Neúspěch výzvy | Edukativní zdroje | Velcí hráči | Počet brokerů podporujících cTrader | Evropská unie a Spojené státy | Obchodovaný objem | DIA | Pořízení challenge | Výhled trhů | Oslabování koruny | Německá energetická společnost | WHO | Obchodní platformy a technologie | Agresivní obchodování | Skalpování a intraday trading | Typy Brokerů | Obchodní platforma cTrader | Pravidla EU | Tlak na výkon | Václav Husník | Objemy kapitálu | Nezkušení investoři | Přivýdělek | Navyšování obchodního účtu | Generální ředitel ČEZ | Spotřebitelské ceny | Dlouhodobý investor | Koncern | Manchester United | Výsledky z testování | Pozornost trhu | Profitabilnější | Trustly | Stálost cen | Dodržování povinností | Nízké spready a komise | News | Zlepšit v tradingu | Technické dovednosti | Počet obchodních dní | Evropské indexy | Chránit kapitál | Buy signály | Začít vydělávat peníze | Makroekonomický kalendář | Býčí trend | Evropský regulátor | Další pokles | Politické reakce | Investiční rozhodnutí | Čisté příjmy | Electronic Communication Network | Aktuální Price Action | Automatizované obchodování | Porušení pravidel u fundovaného účtu | Dlouhodobí investoři | Rozvojové země | New York Times | Omezení cen plynu | GEN | Každý trader | Jan Frait | Obchodovat s prop firmou | MIFID | Vklady a výběry | Kritéria pro výběr brokera | Držení pozic po dlouhou dobu | Hodnocení obchodníků | FTMO program | Podnikatelské aktivity v USA | Podnikatelé | Automatizovaný obchodní systém v cAlgo | Kapitál prop firmy | FOMO | Časový horizont | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Evaluační prop trading firma | Význam backtestingu | Hedging | Výraznější pokles | Obchodování na vlastním účtu | Zodpovědný přístup | Pokles libry | Technické faktory | CEO | Novodobá rizika investování | Ocenění | Rezistence | Pokročilí tradeři | Ovlivňování ziskovosti traderů | HDP EU | Banky | Intervenovat | The World Cup Trading Championships | Aktivum | Peking | Stav hospodářství | Licence brokera u ČNB | Zdroj příjmů | Těžba z břidlic | Získání fundovaného účtu | Dividendy | Forex zpravodajství | Přílišná optimalizace | Burza | Možné zásahy ze strany brokera | Mzda | Diskreční obchodování | Denní rutiny | Fiskální udržitelnost | Market Makeři | Tradingové schopnosti | Ropovody | Target | Vyšší pákový efekt | Finanční standardy | Miliardy dolarů | Ondřej Cicvárek | Demo trading | Řízení rizik | IPO | Prop trading firma | Pokročilé nástroje | Konsolidace ceny | Antimonopolní úřad | Margrethe Vestagerová | Adam Dulovec | Potenciál poklesu | Funkce cTrader | Obchodování na fundovaném účtu | Hospodářské výsledky | Měnový pár | KYC | OX Capital Markets Ltd | Nástroje pro technickou analýzu | Premiérka Liz Trussová | Hybridní model | Vysoké poplatky | Index spotřebitelských úvěrů | Indonésie | Trading oddělení | Nevýhody backtestingu | Ověřovací proces | HFT | Obchodní úspěch | Lael Brainardová | Výrazný zisk | Filip Žižka | Nápad | Velikosti fundovaných účtů | USD za tunu | COT | Správný výběr Prop Trading | Unikátní příležitosti | Opatření | Momentum trading | Oslabení zájmu | Přístup k traderům | Přístup k různorodým trhům | Vydělávají miliony | Ukončení činnosti | Nové obchodní instrumenty | Demografické změny | Zahraniční obchodníci s cennými papíry | Novinky | Energie | Objemy peněz | LYNX Pro | Výplaty zisků z fundovaného účtu | V4 | Retail | Risk Management | Poměr rozdělení zisků | Nizozemský regulační orgán pro finanční trhy | MAST | Testování strategie | Založení účtu | Obchodování Futures | Pepa Zeman | Novinky a zajímavosti z prop tradingu | Vyšší výnosy | Platba | Příjmy z poplatků za prodej challengí | Poskytovat investiční služby | Dobrý broker | Rychlý způsob zbohatnutí | Nejvyšší kontrolní úřad | Tým FXstreet.cz | Podmínky výzvy | Equity simulator | Inflační report | Evropská komise (EK) | Velikost účtu | Zákon o finančním arbitrovi | Požadavky na splnění challenge | FTMO firma | Průměrování | Proprietary Trading | Oslabení zájmu o prop trading | Dow Jones | Chování spotřebitelů | Dveře k novým finančním horizontům | Měna | Obchodní nastavení | Omezení celkové ztráty | Ekonomický růst | Nasdaq | FED sazby | Systémové nároky | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Silné trendy | Jak funguje moderní Prop Trading? | Země G7 | Denní drawdown | Geopolitické napětí | Psychologické aspekty | Aplikace Mentor | Počet obchodů | Zastropování cen | Falešné signály | MetriX | Druhy účtů | FTMO Challenge | Podnikatelská aktivita | Program SwiftTrader | Brokeři pro skalpování | Kapitál zadarmo | Limit pro ztrátu | Investoři z Redditu | Práce | Výroba aut | Simulace obchodování | Možnosti škálování | Fiocchi | Fintokei | Dubaj | Contracts for difference | Léto | Důvěra v ekonomiku ČR | Řešení problémů | Růstové sektory | Otevřené obchodní pozice | Srovnání s jinými platformami | Dvoufázové obchodní výzvy | Projití evaluační fáze | Podíl na ziscích | Investment | Prodej eura | Swing Trading | Krize | Obchodování OTC | Možnosti navyšování kapitálu | Trading firma | Fáze 1 | FTMO Account | Ocelárny | Rychlé výběry | Platby kryptoměnami | Začínající obchodníci | Seychely | Statistická aplikace | Fungování prop firem | Allwyn Entertainment | Společnost Fintokei | Trendové pohyby | Dobrý nápad | Forex brokeři | Úspěch v tradingu | Spojené státy | Jaké strategie jsou povoleny? | Oblasti forexu | Omezený čas | Účet s významným obchodním kapitálem | Spolupráce s brokerem | WISE Air | Blízká budoucnost | Google recenze | Nesplnění evaluační fáze | Obchodování u brokera | Daně z příjmů právnických osob | STP (Straight Through Processing) | Šokující předpovědi | Tendr | Tipy a triky | STP | Proč zrovna cTrader? | Kryptoměny | KKCG | Podnik | Bariéry kapitálu | Forex Street | MF | FUNDING | FTMO Academy | Americká seance | Proprietární obchodování | Pokročilé obchodní platformy | Výhled měnové politiky | Typ investora | MJ | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Úskalí či omezení Prop Trading | Investiční doporučení | Úspěch | Algo trading | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Ekonomové | No Dealing Desk | Libra klesá | Zdražování potravin | G7 | Denní ztráta | Volby | Ukazatele | Platformy cTrader | FTMO akademie | Kov | Zásahy ze strany brokera | Stablecoin | Obchodník s cennými papíry | Trading Journal (obchodní deník) | Plnění výzvy | Úspěšné splnění | STP účty | Společnost Lumius | Backtestování | Tržby | Volatilita je nízká | Zprávy a události | Eurozóna | Financovaný obchodník | Stanovené cíle | Americká vláda | Hedvábné stezky | FTMO Swing Account | Ondřej Hartman | Úspěch v evaluační fázi | Záruky pro ochranu | Spamování serveru | Koronavirus | Co je to A-booking | Lépe rozumět trhům | FXstreet | Zásobníky | Společnost S&P Global | Podniky | Obchodování na demo účtu | Vyšetřování | Dramatický dopad | AUD/USD | Automatizované obchodní systémy (AOS) | Online broker | Bilance | Zůstatek na účtu | Zlepšování obchodních dovedností | Globální prop firma | Směnný kurz dolaru | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | Revoluční přístup | Vzestupný trend | Instrumenty | Analytické nástroje | Účet MetriX | PYUSD | Analýza sentimentu (COT report) | Mzdy | Obchodní styl | STP/ECN Brokeři | Svaz výrobců a prodejců automobilů | Payout | Maximalizovat zisky | Výběr mezi STP/ECN | Swingový účet | Simulované obchodování | Status profesionálního obchodníka | Řešení inflace | CNMV | Nároky na likviditu | Procentuální risk | NZD | Omezení Prop Trading | Jak otevřít a zavřít obchodní příkaz | Wall Street | Obchodní řetězce | Porušení povinnosti uchovávat záznamy | Výkon obchodní platformy | Strategie na demo účtu | Poradenství | Výběr správného typu brokera | FTMO.com | Rady ohledně investičního nástroje | ČR | BIS | Money Manager | Jak vydělat | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | Nonfarm Payrolls | OTC | Obchodování na velkých účtech | Camelot | Quick Trade manager | Market Maker brokeři | Obchodování na forexu | Výhody a nevýhody backtestingu | Čínské firmy | Skupina firem | Caixin | Ekonomické sankce | Objednávky | Automatizované obchodní systémy | Obchodní příležitosti | FTMO Identity | Denní obchodování | Pension Plan | Analytik | Návratnost | Tradeři | Trading a investice | Česká antivirová firma | Počet brokerů | Panasonic | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | AFM | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Změny úrokových sazeb | Hypomonitor | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Obchodní platforma DXtrade
Obchodní platforma E-Trade
Obchodní platforma Geneva Option
Obchodní platforma MetaTrader
Obchodní platforma pro akcie
Obchodní platformy
Obchodní platformy a technologie
Obchodní platformy IG
Obchodní platformy Metatrader
Obchodní platformy u RoboMarkets

Následující klíčová slova

Obchodní podmínky a pravidla
Obchodní pokyny
Obchodní pokyny na Forexu
Obchodní politika
Obchodní poradce
Obchodní poradce Bílého domu
Obchodní postřehy
Obchodní postřehy pro býky
Obchodní postřehy pro býky a medvědy
Obchodní pověst
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít