Sobota 12. července 2025 16:26
reklama
InstaForex broker
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW

Měnový pár GBP/USD

img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 11. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.07.2025 Ve čtvrtek pokračoval pár GBP/USD v poklesu, čímž kopíroval vývoj páru EUR/USD. Chování těchto dvou hlavních měnových párů bylo téměř identické. V tomto týdnu nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické údaje pro britskou měnu, stejně jako pro euro a americký dolar. Bylo zveřejněno jen několik vedlejších zpráv, které však neměly na aktivitu obchodníků žádný dopad. V grafu 1H tak nadále přetrvává medvědí trend, který potvrzuje linie klesajícího trendu. Průraz nad tuto linii by znamenal ukončení aktuální fáze korekce. Za zmínku také stojí, že nedávná cenová minima se formují v relativně úzkém pásmu. Americký dolar zatím mírně posiluje, a to z několika důvodů. Tento týden Donald Trump zintenzivnil obchodní konflikt, což nezůstalo bez odezvy. Současný pohyb je však stále součástí technické korekce, přičemž zatím nejsou patrné známky jejího ukončení.
img

Jak 10. července obchodovat měnový pár GBP/USD: Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

10.07.2025 Pár GBP/USD se ve středu také pohyboval bez výraznějších změn a s velmi slabou volatilitou. Během dne nedošlo prakticky k žádným cenovým pohybům a k žádným makroekonomickým událostem, zatímco Donald Trump pokračoval v eskalaci napětí, když polovině světa hrozil novými nebo vyššími cly. Znovu také kritizoval Fed a Jeroma Powella a vyzval k okamžitému snížení sazeb o minimálně 3 %. V tomto ohledu nic nového.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 10. července 2025

10.07.2025 Měnový pár GBP/USD si ve středu udržel klesající pohyb, který má korekční charakter a může kdykoli skončit. Cena se držela pod linií klouzavého průměru a tento týden nedošlo k žádným významným makroekonomickým událostem. Aktivitu na trhu však podpořil vývoj kolem Donalda Trumpa. V pondělí trh reagoval na zprávy, že Bílý dům začal rozesílat oznámení o chystaném zvýšení cel všem zemím, které do 9. července neuzavřou dohodu. 9. července bylo potvrzeno, že od 1. srpna budou zvýšena cla pouze pro 15 zemí. Trump neobjasnil, co bude s těmi ostatními, ale jeho vláda patrně hodlá zveřejňovat další informace o clech postupně – jednak aby trhy nešokovala, jednak aby se každý den udržela v médiích.Trump v úterý oznámil zvýšení cel pro Jižní Koreu a Japonsko a později pro dalších 13 zemí, z nichž mnohé jsou relativně malé nebo mají HDP nižší než Los Angeles. V každém případě mají cla vstoupit v platnost 1. Srpna, přičemž do té doby jsou možné ještě další změny.
img

Obchodní doporučení a přehled obchodů pro pár GBP/USD na 10. července

10.07.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál pohyboval v rámci klesajícího kanálu. Zajímavější nastavení se však objevilo v časovém rámci 4H, kde se cena několikrát pokusila prorazit linii Senkou Span B – neúspěšně. Z toho vyplývá, že indikátor Ichimoku nesignalizuje obrat klesajícího trendu, ale spíše korekci, která by mohla skončit už dnes nebo zítra.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.07.2025 V úterý pokračoval měnový pár GBP/USD v mírném poklesu, který je zjevně technického a korekčního charakteru. Ani v pondělí, ani v úterý nedošlo k žádným významným makroekonomickým událostem ani v USA, ani ve Spojeném království. Pouze Donald Trump se opět pokusil "stimulovat" obchodní partnery oznámením zvýšení cel pro 15 zemí. Trh však na toto rozhodnutí amerického prezidenta nereagoval – jinak bychom pozorovali další prudký pokles dolaru. Trhy zůstaly v klidu, protože cla zatím fakticky zvýšena nebyla. Trump uvedl, že jejich navýšení vstoupí v platnost až 1. srpna, čímž dal zemím čas pokračovat v jednáních s USA o obchodních dohodách. Do 1. srpna se ale může stát ledacos. Trump může výši cel revidovat ještě desetkrát. Kromě toho prezident přes noc oznámil svůj záměr zvýšit cla na veškerý dovoz mědi. Je tedy zřejmé, že stále neexistují žádné náznaky deeskalace obchodního konfliktu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 8. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

08.07.2025 V pondělí se pár GBP/USD zřetelně obchodoval do strany. V hodinovém časovém rámci došlo ke konsolidaci pod linií rostoucího trendu, ale podle našeho názoru to neotevírá žádné nové vyhlídky pro americký dolar. Aby dolar posílil, bylo by zapotřebí úplné změny v politickém směřování Donalda Trumpa. Ale o jaké změně směru se dá vůbec mluvit, když Spojené státy uzavřely obchodní dohody pouze se 3 ze 75 zemí, které jsou na Trumpově "černé listině"? Sám prezident si uvědomuje, že jeho plán selhal, a proto prodloužil "ochrannou lhůtu" do 1. srpna, přičemž zároveň zvýšil cla na Japonsko a Jižní Koreu. Domníváme se, že neexistuje žádný náznak deeskalace obchodní války. Trump ví, že původní úrovně cel by mohly mít negativní dopad na americkou ekonomiku, ale buď nemůže, nebo nechce ustoupit. Obchodní partneři USA si uvědomují, že tato cla nejsou ani v Trumpově vlastním zájmu, a proto s přijetím ultimát ze strany Bílého domu nijak nepospíchají.
img

Přehled vývoje páru GBP/USD – 8. července 2025

08.07.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí mírně oslabil, přesto je zatím předčasné hovořit o klesajícím trendu. Z technického hlediska se pár nadále obchoduje pod linií klouzavého průměru, nicméně indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti. Neexistují žádné fundamentální důvody, proč očekávat silný růst USD. Připomeňme, že trh stále jednoduše ignoruje skutečně solidní ekonomická data z USA – například údaje z trhu práce nebo pokračující jestřábí politiku Fedu. To naznačuje, že obchodníci se mnohem více soustředí na dění kolem rozhodnutí Donalda Trumpa. A vzhledem k absenci pozitivních zpráv tímto směrem zůstává dolar slabý.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.07.2025 V pátek vykázal pár GBP/USD naprosto flat pohyb s nízkou volatilitou. Stejně jako u páru EUR/USD, ani v případě britské libry nebyly v pátek zveřejněny žádné zprávy ani makroekonomické údaje – a to ani ve Velké Británii, ani v USA. Spojené státy slavily Den nezávislosti, takže všechny akciové i měnové trhy zůstaly zavřené. Jak jsme předem varovali, pátek byl takovým polovičním svátkem.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 4. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.07.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD opět prudce oslabil, tentokrát však pád britské měny trval jen pět minut. Důvody čtvrteční síly amerického dolaru byly podstatně významnější než ty středeční. Přesto si dolar do konce čtvrtka nepřipsal ani jediný bod.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 3. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.07.2025 Pár GBP/USD ve středu padal jako kámen shozený z mrakodrapu, což okamžitě přimělo měnové analytiky hledat příčiny takového výprodeje. My se však na podobné pohyby díváme jinak – na trhu ne vždy existuje jednoznačný důvod. Britská libra dlouho rostla, dostala se do zóny překoupenosti a na trhu je dostatek market makerů, kteří pravidelně loví likviditu retailových obchodníků. Proto je zcela možné, že jsme prostě jen byli svědky "čistky", která může předcházet nové rally britské měny.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.07.2025 Také pár GBP/USD v úterý vykazoval známky pokračujícího růstu. Až během americké obchodní seance se dolaru podařilo mírně posílit, ale to by nemělo být vnímáno jako signál, že jsou problémy americké měny zažehnány. Trh pouze prošel mírnou korekcí v reakci na částečně pozitivní data ze zámoří, ale ke konci dne se vrátil zpět k otevíracím úrovním úterní seance. Ano, dolar získal určité body a trh reagoval na americká data, ale jaký to mělo dopad v širším měřítku? Už dnes může americká měna opět pokračovat v oslabování, protože existuje celá řada faktorů, které tlačí trh k prodeji USD. Před námi jsou zprávy o nezaměstnanosti a Nonfarm Payrolls. Pokud tyto ukazatele vykáží zhoršení, Fed se opět přiblíží k obnovení měnového uvolňování. A americký dolar už oslabuje i bez snižování sazeb. Pokud k tomu dojde, pokles dolaru se jen zrychlí.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 1. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

01.07.2025 Také pár GBP/USD se v pondělí pokusil obnovit růst, ačkoliv byl méně úspěšný než pár EUR/USD. Přesto britská libra nemá žádné reálné překážky, které by bránily jejímu pokračujícímu posilování. Pokud neposílila včera, pravděpodobně tak učiní dnes. Americký dolar pokračuje v celkovém oslabování, a tak je to jen otázka času a momenta. Někdy roste rychleji a silněji euro, jindy má navrch britská libra.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 30. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.06.2025 Také pár GBP/USD se v pátek obchodoval poměrně klidně. Na rozdíl od páru EUR/USD však obchodníci nepovažovali za nutné reagovat na makroekonomická data z Velké Británie. V tuto chvíli ale libra ani žádnou makroekonomickou podporu nepotřebuje. Jen minulý týden posílila o 300 pipsů, zatímco pro pokles USD existuje celá řada důvodů.
img

Analýza indikátorů. Denní přehled na 27. června 2025 – měnový pár GBP/USD

27.06.2025 Trh může v pátek může pokračovat v růstu od úrovně 1,3723 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k hornímu fraktálu 1,3769 (žlutá přerušovaná linie). Po testu této úrovně může klesat k úrovni 1,3710, což je úroveň retracementu 14,6 % (žlutá přerušovaná linie).
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 24. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

24.06.2025 Také pár GBP/USD do konce pondělí vykázal poměrně silný růstový pohyb. Rally začala během americké obchodní seance – právě ve chvíli, kdy většina obchodníků už ztratila naději na jakoukoli reakci na eskalaci konfliktu na Blízkém východě a vstup USA do války s Íránem. Ale jak už to často bývá, pohyb začal ve chvíli, kdy ho nikdo nečekal.
img

Přehled vývoje GBP/USD – 24. června: Bez potvrzení zničení

24.06.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval poměrně klidně. Ačkoli došlo k určitým cenovým "výkyvům", mnoho obchodníků a analytiků očekávalo mnohem výraznější pohyby. Dolar jednou posílil, poté ustoupil, znovu posílil a ve druhé polovině dne prudce oslabil. V rámci vyšších časových rámců je zřejmé, že sledujeme další mírnou korekci. Trh už započítal tři hlavní býčí faktory pro americký dolar: za prvé eskalaci konfliktu mezi Íránem a Izraelem, za druhé hrozby Donalda Trumpa o zapojení USA do války s Íránem a nakonec skutečný vojenský úder na tři íránská jaderná zařízení.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 24. června: Ideální libra a beznadějný dolar

24.06.2025 V pondělí se měnový pár GBP/USD obchodoval jinak, než mnozí očekávali. Mnoho obchodníků předpokládalo prudké posílení amerického dolaru, následný propad, nebo "jízdu na horské dráze" během celého dne. Ve skutečnosti byly pohyby spíše plynulé a střídavé. Přes noc dolar mírně posílil, ale do začátku evropské seance všechny zisky ztratil. Během evropského obchodování byl opět poptáván, ale v americké seanci rychle ztratil půdu pod nohama. Je tedy zřejmé, že útok na Írán dolaru nic nepřinesl.
img

Technická analýza na týden 23.–28. června: měnový pár GBP/USD

23.06.2025 Cena může tento týden pokračovat v poklesu z úrovně 1,3446 (zavření poslední týdenní svíčky) k cíli 1,3256, což je úroveň pullbacku 23,6 % (červená přerušovaná linie). Po otestování této úrovně se může začít pohybovat nahoru k 13 EMA na 1,3317 (tenká žlutá linie).
C:\fakepath\trader-20062025-23-zm.png

Připravuje se GBP/USD na odraz nebo návrat do trendu?

20.06.2025 Měnový pár GBP/USD na 4hodinovém grafu aktuálně testuje již dříve prolomenou oblast supportu trendového kanálu (pullback - nyní rezistence) kolem psychologické hladiny 1,3500, která zároveň koresponduje s úrovní 50 % Fibonacciho retracementu a také s klouzavým průměrem SMA 100. Dočkáme se nyní odrazu pullback a otestování posledních swingových minim? Nebo kolem současných úrovní najdou znovu sílu býci a dojde k návratu zpět do rostoucího trendového kanálu?
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 19. června: První zátěžová zkouška zvládnuta

19.06.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu po prudkém úterním propadu během dne oživil. Pokles britské libry pravděpodobně souvisel s možným zapojením USA do války proti Íránu. Donald Trump se aktuálně snaží nastolit mír na Blízkém východě – pochopitelně za svých podmínek. Trh už podruhé reagoval na eskalaci na Blízkém východě nákupem dolaru, ale stejně jako poprvé, i teď je šance na další růst jen malá.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 19. června: Inflace ve Spojeném království a zasedání Bank of England

19.06.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval relativně klidně, ačkoli o den dříve ve druhé polovině seance zaznamenal výrazný pokles o více než 100 pipů. Jak už bylo uvedeno, takto prudké a nečekané posílení dolaru mohly způsobit jen dvě události. Za prvé, "mírotvůrce Trump" údajně usiluje o formální zapojení USA do války proti Íránu, což by jen zesílilo geopolitické napětí na Blízkém východě. Za druhé, ve středu večer zbývalo přesně 24 hodin do zasedání Federálního rezervního systému, takže trh mohl začít započítávat výsledek zasedání do ceny s předstihem. A protože Fed neměl v plánu snížit základní sazbu, dolar měl oficiální důvod k růstu.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 18. června: Bílý dům slaví! První obchodní dohoda je podepsána

18.06.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval lehce zdrženlivě a zůstával poblíž tříletých maxim. Libra si tuto pozici drží už pátý měsíc v řadě. Korekce byly vzácné a relativně mělké, což naznačuje, že trh jen příležitostně vybírá zisky z long pozic a pak obnoví nákupy.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. června: Libra zůstává v bočním pásmu

18.06.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v úterý poměrně silný intradenní pokles, ačkoli k němu neměl reálný důvod. Makroekonomická data z USA byla ve skutečnosti slabá – ne-li přímo neuspokojivá – ale trh je opět ignoroval. Tentokrát však ve prospěch amerického dolaru, což je neobvyklé. Donald Trump neučinil v průběhu dne žádná důležitá prohlášení a deeskalace globální obchodní války nikam nepokoročila. Dolar tedy neměl žádný důvod k růstu, což opět ukazuje na nepředvídatelnost trhu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

18.06.2025 Také pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný pokles ve druhé polovině dne, který bylo možné přičíst pouze faktorům, jež nebylo možné předem předvídat. Domníváme se, že americký dolar posílil v důsledku možné americké vojenské akce proti Íránu, na kterou Trump v posledních dnech důrazně upozorňoval, nebo šlo o "reakci s předstihem" na nadcházející zasedání Federálního rezervního systému. Připomeňme, že Washington požadoval, aby Írán podepsal "jadernou dohodu", na jejímž základě by se Teherán měl vzdát jakéhokoli jaderného vývoje – i pro mírové účely. Teherán tyto podmínky odmítl. Trump trvá na tom, že Írán nesmí vlastnit jaderné zbraně, a je proto připraven na vojenský úder proti této zemi. Jedná se o další eskalaci konfliktu na Blízkém východě, a krátkodobě tak mohl dolar získat určitou podporu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

17.06.2025 V pondělí pokračoval pár GBP/USD v růstu. Ani další průraz linie rostoucího trendu nepřinesl americkému dolaru žádnou výhodu – ten nadále stabilně oslabuje a ve střednědobém horizontu ztrácí na hodnotě. V časovém rámci 1H sledujeme novou linii rostoucího trendu, od které se cena už třikrát odrazila. Dnes může dojít ke čtvrtému odrazu, který by mohl opět nastartovat růst britské libry.
img

GBP/USD – Přehled vývoje k 17. červnu: Zasedání Fedu a BoE jako důvod k prodeji dolaru

17.06.2025 V pondělí se měnový pár GBP/USD obchodoval poměrně klidně s býčím nastavením. Britská libra sice nedosahuje nových tříletých maxim každý den, ale pohled na vyšší časové rámce jasně ukazuje, kterým směrem se cena většinu času ubírá. Libra nadále stabilně a bez větších obtíží posiluje. K tomu nepotřebuje ani silné makroekonomické údaje z Velké Británie, ani zpřísňování měnové politiky ze strany Bank of England. Roste jednoduše proto, že americký dolar oslabuje.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 16. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

16.06.2025 V pátek se pár GBP/USD pohyboval téměř identicky jako pár EUR/USD. Důvodem bylo to, že klíčové faktory byly stejné. Noční útok Izraele na Írán vyvolal prudké posílení dolaru, které však rychle skončilo, když si obchodníci uvědomili, že geopolitická situace na Blízkém východě není v současné době pro trh prioritou. Jediná zpráva – index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity – byla mnohem silnější, než se očekávalo, ale dolar nepodpořila.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 16. června: Jak Trump oslabuje dolar

16.06.2025 Měnový pár GBP/USD zůstane i v novém týdnu pod vlivem geopolitiky a domácí politiky USA. V podstatě už čtyři měsíce opakujeme totéž: veškeré pohyby na devizovém trhu přímo souvisejí s kroky, rozhodnutími a plány Donalda Trumpa. Od doby, kdy se stal prezidentem, uplynuly teprve čtyři měsíce – a ke kolika globálním událostem už došlo!
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 16. června: Libra necítí odpor ze strany dolaru

16.06.2025 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v pohybu nahoru. Pro lepší pochopení aktuálního dění je vhodné přejít na denní graf. Tam vidíme silnou rally, která začala přesně v den Trumpovy inaugurace. Od té doby jsme zaznamenali nanejvýš tři malé korekce. Jinými slovy, libra roste takřka nepřetržitě. Přirozeně, že pohyb v nižších časových rámcích nepůsobí tak jednoznačně. Objevují se korekce, které někdy trvají i několik týdnů. Nicméně to hlavní se nemění – dolar dál ztrácí na hodnotě.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.06.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD vykázal relativně silný vzestupný pohyb, i když britská libra zaznamenala během dne poklesy. Došlo k mnoha novým událostem. Například během evropské seance byla libra pod tlakem dubnových zpráv o HDP a průmyslové výrobě – oba ukazatele byly slabší než prognózy a vykazovaly negativní míru růstu.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 13. června: Soud Donalda Trumpa nezastaví!

13.06.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu a téměř aktualizoval své tříleté maximum. Kotace se většinu dne pohybovaly kolem úrovně 1,36 a nepochybujeme, že tato hladina kupce dlouho nezadrží. Vše, co bylo uvedeno v článku o EUR/USD, platí i pro GBP/USD – a obecně pro všechny páry s americkým dolarem. Nezapomeňme: nejedná se o pokles eura nebo libry – to americký dolar vytrvale oslabuje. Bez "faktoru Trump" bychom pravděpodobně žádný růst neviděli. Stejně jako euro se i britská libra na začátku ledna připravovala na dlouhodobý pokles po silné korekci, ale Donald Trump obrátil celý devizový trh vzhůru nohama.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 13. června: Slabý HDP pokazil libře celkový obrázek

13.06.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. Poněkud překvapivě však libra tento týden posílila méně než euro. Britská měna se dostala pod tlak nejprve kvůli údajům o nezaměstnanosti a následně kvůli údajům o HDP a průmyslové produkci. Ačkoli jsme dříve poznamenali, že tyto zprávy nejsou mimořádně důležité, trh na ně reagoval výrazně. Nejdůležitější je, že data naznačila oslabení libry – a světe div se! – trh na ně konečně zareagoval ve prospěch USD. Přesto z toho dolar příliš nevytěžil. Libra oslabila jen mírně a krátkodobě – a to jen dvakrát. Jinak po většinu času stoupala. Výsledkem je, že posílila méně než euro a stále ještě nepřekonala svá tříletá maxima.
img

GBP/USD – přehled na 12. června: protesty proti Trumpovi a politika Fedu

12.06.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval velmi klidně. Když byly zveřejněny údaje o inflaci v USA, trh na chvíli při...
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 11. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.06.2025 V úterý se pár GBP/USD obchodoval s klesající tendencí, což bylo odůvodněno několika faktory. Za prvé, pár se konsolidoval pod linií vzestupného trendu. Nevěříme, že by pro britskou libru začal nový klesající trend, protože Donald Trump může kdykoli vyprovokovat nový výprodej dolaru a v současné době nejsou k dispozici žádné pozitivní zprávy týkající se klíčových témat. Nicméně pár čas od času potřebuje projít korekcemi. Za druhé, makroekonomické statistiky Spojeného království se ukázaly být velmi slabé. Míra nezaměstnanosti vzrostla a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti byl třikrát vyšší, než se předpokládalo. Ačkoli trh takové údaje přibližně očekával, nemohl tyto zprávy zcela ignorovat. Připomeňme, že britská libra v posledních čtyřech měsících posilovala nikoli proto, že by Spojené království nemělo žádné ekonomické problémy, ale výhradně kvůli událostem souvisejícím s USA a Donaldem Trumpem.
img

GBP/USD – Přehled k 11. červnu: Jaký vliv bude mít inflace?

11.06.2025 Měnový pár GBP/USD v první polovině úterní seance prudce oslabil, ale v její druhé polovině se vrátil zpět na původní úroveň. Obchodníci mohli dopoledne předpokládat, že americký dolar konečně začal posilovat (i když na základě čeho?), ale trh to rychle vyvrátil. Jediným možným důvodem pro pokles páru v první části dne byla horší než očekávaná makro data z Velké Británie: míra nezaměstnanosti vzrostla, počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se zvýšil a průměrné mzdy zpomalily. Ale je opravdu nutné se ptát, zda tato data byla natolik negativní, aby ospravedlnila téměř 100bodový propad libry?
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 11. června: Libra si před novým růstem udělala přestávku

11.06.2025 Měnový pár GBP/USD pokračoval v úterý v poměrně chaotickém obchodování, tentokrát však s medvědím nádechem. Britská libra alespoň mírně oslabila poté, co se trend obrátil směrem dolů. Připomeňme, že před několika dny cena prorazila další trendovou linii (kanál), což signalizovalo vznik nového klesajícího trendu. V předchozích případech jsme však žádný skutečný pokles neviděli – a pokud k němu došlo, byl velmi krátkodobý.
C:\fakepath\trader-10062025-20-zm.png

GBP/USD konsoliduje v trojúhelníku, čeká nás obrat nebo pokračování trendu?

10.06.2025 Měnový pár GBP/USD se na 4hodinovém grafu obchoduje v rostoucím trojúhelníku a nyní dochází k otestování jeho supportu poblíž psychologické hladiny 1,3500. Nyní bude důležité, jakým směrem cena tuto formaci prorazí a tím dojde k zahájení nového trendu. Dojde tedy k průrazu zmiňovaného supportu a následné změně krátkodobého trendu? Nebo se naopak dočkáme odrazu vzhůru a pokračování rostoucího trendu?
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 10. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.06.2025 Také pár GBP/USD se v pondělí obchodoval oběma směry. V pátek se cena konsolidovala pod linií vzestupného trendu, čímž se trend formálně změnil na medvědí. Formálně proto, protože jsme něco podobného zažili před týdnem, kdy se libra také konsolidovala pod předchozí linií vzestupného trendu. V té době jsme však nezaznamenali žádný významný pokles páru. Současné fundamentální pozadí tedy naznačuje, že každou chvíli je možné očekávat nový pokles dolaru – i když se vytvoří signál k nákupu nebo se trend obrátí směrem dolů. Trh nechce obchodovat s měnou země, jejíž prezident pravidelně chodí k soudu, podniká podivné a protiústavní kroky, podněcuje obchodní konflikty a neplní své volební sliby. Americká ekonomika se v současné době nachází na pokraji recese, ale nikdo neví, jaká nová cla Donald Trump zavede nebo zvýší. Jak se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 10. června: Ani libra s poklesem příliš nespěchá

10.06.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí podle očekávání nepokračoval v poklesu. Připomeňme, že dříve cena opět vytvořila signál pro obrat trendu k medvědímu – konsolidaci pod linií vzestupného trendu. A ještě dříve se vytvořil další signál – výstup z kanálu rostoucího trendu. Žádný z těchto signálů zatím nevedl k poklesu páru. Trh tedy s nákupem amerického dolaru stále nepospíchá.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.06.2025 Také pár GBP/USD se v pátek obchodoval níže ze stejných důvodů jako pár EUR/USD. Dolar získal minimální podporu trhu díky slušným makroekonomickým údajům z druhé strany oceánu, ale tento růst neotevírá žádné nové perspektivy. Americká měna bohužel zůstává pod tlakem obchodní politiky Donalda Trumpa a trh má k dolaru jasnou averzi. Jen málokdo je ochoten riskovat investice do dolaru nebo americké ekonomiky uprostřed naprosté ekonomické nejistoty, kterou nyní otevřeně přiznávají všichni členové měnového výboru Federálního rezervního systému. Z technického hlediska se cena konsolidovala pod novou linií vzestupného trendu, ale ani tato skutečnost nic neznamená. Pokud se Trump v pondělí zaplete do dalšího skandálu nebo opět zvýší cla, americký dolar rychle a energicky obnoví svůj pokles, navzdory konsolidaci pod trendovou linií. Bohužel "faktor Trump" stále působí a je nemožné jej předvídat.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 9. června: NFP nezklamaly

09.06.2025 Také měnový pár GBP/USD v pátek oslabil a dokonce se usadil mírně pod linií klouzavého průměru. Ačkoli neustále opakujeme, že kromě Donalda Trumpa neexistují žádné důvody pro pokles libry, zůstáváme velmi skeptičtí ohledně potenciálu růstu dolaru. Téměř každý den přicházejí z USA zprávy, které potvrzují jedno – Trump fakticky není schopen se s nikým dohodnout. Může vyhrožovat a vydávat ultimáta, a slabší protivníci budou nuceni ustoupit. Ale když se mu do cesty postaví silný hráč, republikán není schopen ničeho dosáhnout.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 9. června: Libra opět mění trend

09.06.2025 V pátek se měnový pár GBP/USD obchodoval níže a vzhledem k tomu, že trendová linie byla velmi blízko ceně, i minimální oslabení stačilo k jejímu proražení. Připomeňme, že libra před 10 dny naznačovala přechod do sestupného trendu – cena tehdy vystoupila z kanálu rostoucího trendu – ale následný pokles (tedy růst amerického dolaru) se nedostavil. To není překvapující, protože trh nadále pečlivě sleduje všechny zprávy související s Donaldem Trumpem a obchodní válkou, zatímco mnohé jiné údaje prakticky ignoruje. Pozitivních zpráv o Trumpovi a obchodní válce je velmi málo, což obvykle vede k oslabení dolaru.
img

Jak 6. června obchodovat měnový pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

06.06.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu, ačkoli k němu měl ještě méně důvodů než pár EUR/USD. Včera nebyly zveřejněny žádné zprávy ani události týkající se britské libry. Euro ale posílilo v reakci na další "holubičí" zasedání ECB a libra ho prostě následovala. A to je celé objasnění nového růstu britské měny. Nový uptrend zůstává neporušený. Začal okamžitě poté, co skončil ten předchozí. Po proražení předchozí trendové linie se nevytvořil žádný downtrend. Trh stále nejeví zájem o nákup dolaru, dokonce ani v případech, kdy k tomu má důvod, například včera, když ECB přijala jednoznačně holubičí rozhodnutí. Americký dolar může být dnes znovu pod tlakem, pokud zprávy z trhu práce a o míře nezaměstnanosti v USA dopadnou hůř, než se očekává.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 6. června 2025

06.06.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval ve svém vzestupném pohybu a obchodoval se celkově klidně a beze spěchu. Ani pro britskou libru, ani pro americký dolar nebyly ve čtvrtek k dispozici žádné zprávy. Donald Trump se s velkým úsilím zdržel zavedení nových cel či zvýšení těch stávajících a na tento den nebyly naplánovány žádné makroekonomické publikace. Přesto trh pokračoval v nákupu libry za dolary. A to je něco, co je třeba mít v blízké budoucnosti na paměti: dolar může provést minimální korekce, může pár dní stát na místě, ale stále bude klesat. Jednoduše proto, že situace s obchodní válkou se en za dnem nijak nezlepšuje.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. června 2025

06.06.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu, i když k tomu opět neměl žádné zjevné důvody. Britská libra roste prakticky při jakékoliv příležitosti – nebo i bez ní. Pokud se objeví zprávy, které libru podporují, nebo naopak nepodporují dolar, libra roste. Pokud žádné zprávy nejsou, libra stojí na místě. Pokud euro roste, libra roste s ním. Pokud existuje technický signál k růstu – výborně, libra vykáže růst i v tomto případě. Zasedání ECB nijak přímo nesouviselo s britskou měnou a navíc mělo výrazně "holubičí" tón. Přesto euro opět vzrostlo – a proto vzrostla i libra.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 5. června: Libra využívá šance

05.06.2025 Také měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval výše, i když volatilita zůstala nízká. Britská libra však během dne rostla. Zatímco během evropské seance k tomu nebyly žádné silné důvody, během americké seance už se nějaké objevily. Již ráno byl ve Velké Británii zveřejněn index PMI ve službách, který dopadl lépe, než se očekávalo. Takže i tato zpráva – od které se nečekalo vůbec nic – vyvolala nové nákupy na páru. A co teprve zprávy ADP a ISM, které jsou významnější a zároveň přinesly zklamání? Trh logicky s radostí pokračoval ve výprodeji amerického dolaru.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 5. června: Británie je nejlepší přítel Ameriky, ale přesto musí platit

05.06.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně, protože během dne dostal jen málo důležitých událostí a zpráv. Jak jsme očekávali, indexy podnikatelské aktivity (mimo ISM) a zpráva ADP neměly téměř žádný vliv na obchody. Většina informací získaných během dne se týkala spíše obecného fundamentálního pozadí, na kterém trh staví své dlouhodobé strategie.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 3. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.06.2025 Také pár GBP/USD během pondělí posiloval. Celkový technický obraz britské libry se však mírně liší od situace u eura. Ano, libra roste stejně jako euro – dokonce ještě výrazněji. Na rozdíl od eura, které v hodinovém časovém rámci včera prorazilo předchozí maximum, se to libře zatím nepodařilo. To může naznačovat, že se britská měna nachází v oblasti překoupenosti. Připomeňme, že dříve proražená linie rostoucího trendu signalizuje možný obrat trendu. Silné fundamenty samozřejmě mohou přebít technický obraz – a právě toho jsme byli v posledních měsících často svědky.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 3. června: Trump uštědřil dolaru další políček

03.06.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí opět prudce posílil. Právě když britská libra zahájila korekci, a dokonce se konsolidovala pod linií klouzavého průměru, Trump znovu oznámil vyšší cla. Nové napětí ve vztazích mezi USA a Čínou přimělo obchodníky mírnit svůj optimismus ohledně obchodní dohody mezi oběma zeměmi. Zatím se věci neposunuly dál než ke vzájemným obviněním. Všechno ale probíhá podle Trumpova obvyklého schématu – nejdřív obvinění, pak hrozby a nátlak, následují cla, sankce a restrikce. Brzy se tedy patrně dočkáme nové fáze "obchodní války mezi Čínou a USA".
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 3. června: Libra získala další výhodu

03.06.2025 Jak jsme upozorňovali, měnový pár GBP/USD v pondělí rovněž výrazně posiloval. Americký dolar z toho vyšel ještě poměrně dobře, protože propad mohl být výrazně prudší. Obchodníci byli svědky další eskalace globální obchodní války, nové vlny obvinění ze strany Trumpa vůči Číně a slabého indexu ISM Manufacturing PMI – důležitého ukazatele. V tomto kontextu přirozeně nikdo nevěnoval pozornost zprávě o indexu PMI ve výrobním sektoru ve Spojeném království. Ten však překonal očekávání a poskytl páru další podporu.
C:\fakepath\burza-02062025.jpg

Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (květen 2025)

02.06.2025 Vítejte u přehledu nejzajímavějších cenových pohybů, které se odehrály na finančních trzích během května. Nejsilnější měnou se v květnu stala britská libra, přičemž výrazný cenový růst vykázaly i kryptoměnové trhy v čele s Ethereem. Naopak komu se příliš nedařilo, byly komoditní trhy. Konkrétně velkým cenovým poklesem si prošla káva a prudký obrat jsme viděli také na kakau. Naproti tomu ožívají akciové trhy, z čehož těží zejména technologický index NASDAQ. Problémy však stále pokračují ve farmaceutickém průmyslu, kde byly opět zaznamenány značné cenové propady.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.06.2025 Také pár GBP/USD se během pátku obchodoval poměrně klidně. Ten den nebyly zveřejněny žádné důležité zprávy ani nedošlo k významným událostem, a proto se volatilita pohybovala pouze na úrovni 65 pipsů. Pár prorazil rostoucí trendovou linii, což naznačuje, že korekční pohyb směrem dolů může pokračovat i v novém týdnu. Přesto připomínáme, že se situace ohledně globální obchodní konfrontace nezměnila. Trumpova cla zůstávají v platnosti, a tak se o žádné deeskalaci obchodního konfliktu nedá hovořit. Navíc nejsou žádné zprávy o obchodních dohodách, a dokonce ani o probíhajících vyjednáváních. Donald Trump nadále ujišťuje média, že budou podepsány obchodní dohody, ale neexistují žádné konkrétní informace, které by to potvrzovaly. Dokonce i tolik diskutovaná jednání s Evropskou unií nejsou zaručená a nemusí být uzavřena před 9. červencem. Americký dolar tak může v tuto chvíli počítat pouze s korekčním růstem.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 2. června: Libra se jen připravovala na korekci

02.06.2025 V pátek se měnový pár GBP/USD opět pokusil obnovit mírný pokles, když cena předtím opustila rostoucí kanál. Z technického hlediska bychom tedy měli očekávat pokles britské měny. Možné to je, ale kdo věří v růst dolaru, když Trump o víkendu opět zvýšil cla? V novém týdnu dojde pravděpodobně k dalšímu odklonu trhu od dolaru a amerických aktiv. Opět se tak můžeme dostat do situace, kdy fundamentální pozadí převáží nad technickým obrazem.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 2. června: Další překvapení od Donalda Trumpa

02.06.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pátek nízkou volatilitu, ale události minulého týdne můžeme už klidně pustit z hlavy – Trump nikdy nespí. Obchodníci se sotva stihli vzpamatovat ze čtvrtečních událostí a Donald Trump oznámil nová cla. Přesněji řečeno, zvýšil stávající cla na dovoz oceli a hliníku o 25 %. Od 4. června tak budou na 50 %.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 30. května: Britská libra je klidná jako beránek

30.05.2025 Měnový pár GBP/USD vykázal ve čtvrtek nižší volatilitu než pár EUR/USD, což je poměrně překvapivé. Britská libra zároveň dokázala bez větších problémů oživit ke kritické linii a ze stejných důvodů obnovila růst i evropská měna. Nemá smysl znovu rozebírat vše, co se včera odehrálo ve Spojených státech. Řekněme, že trh opět nevěřil Trumpovi, soudu, nadějným možnostem pro americkou ekonomiku pod Trumpovým vedením, ani konci obchodní války. Výsledkem byl další pokles dolaru, přičemž technický průraz ceny pod trendový kanál byl přehlušen fundamentálním pozadím a velmi svéráznou interpretací situace ze strany obchodníků.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 30. května: Spravedlnost zvítězila, ale na jak dlouho?

30.05.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zavřel pod linií klouzavého průměru a dolar třetí den v řadě posiloval. Jenže ve druhé polovině dne bylo všechno jinak. Jak už jsme uvedli, důvody nedávného růstu amerického dolaru vypadají pochybně. Například v pondělí dolar posílil, když se Trump rozhodl nezvýšit cla pro EU od 1. června. Co však jeho rozhodnutí reálně změnilo? Cla stále platí, obchodní válka pokračuje a otázka, zda se USA a EU dohodnou, zůstává nezodpovězená.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 29. května: Dolar začíná věřit na zázraky

29.05.2025 Ve středu se měnový pár GBP/USD obchodoval s mírným poklesem, ale za současných podmínek je těžko věřit v další růst amerického dolaru. Na jedné straně dolar v posledních měsících výrazně oslabil, takže by nebylo divu, kdyby teď technické faktory spustily hlubší korekci. Na druhé straně, máme vůbec reálný důvod domnívat se, že kolaps dolaru způsobený "faktorem Trump" je u konce a prezident USA přestane trhy šokovat?
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 27. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD dostal až na 1,3580, což je hodnota, kterou britská libra nezažila více než tři roky. Jak jsme již uvedli, libra může za tuto rally děkovat pouze Donaldu Trumpovi. Euro i libra vůči dolaru klesaly 16 let a teprve s příchodem Trumpa začaly prudce růst. Je zřejmé, že neroste euro ani libra, ale hroutí se americký dolar. Samotná libra si tedy za současný býčí pohyb nezaslouží žádnou zásluhu. Trump však může ještě několik měsíců tlačit dolar do propasti. Situace ohledně obchodních cel zůstává nejasná a Trumpův postoj k obchodním partnerům se mění každý týden. Jeden den je to "rozhovory postupují a chystá se velká dohoda" a druhý den "rozhovory selhaly a já zvyšuju cla". Trh už unavuje přizpůsobovat se Trumpově neustále se měnícímu postoji, takže nyní jednoduše prodává dolar a ignoruje jakékoli pozitivní zprávy – protože Trump je pravděpodobně následující den popře.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 23. května: Žádné rozhovory, ale vydržte

23.05.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval relativně klidně, ale stejně jako EUR/USD už dva týdny roste. Na první pohled by někoho mohlo napadnout, jaké důvody mohou obchodníci mít pro takové chování. Zdánlivě žádné. V článku o páru EUR/USD jsme uvedli několik důvodů, které stojí za posledním poklesem dolaru, ale může jich být mnohem víc. Vezměme si například klíčovou záležitostí na trhu – obchodní cla Donalda Trumpa. Zpočátku jsme byli svědky zavedení všech možných cel, po kterém následovalo drobné snížení celních sazeb. Trump v podstatě nejprve způsobil škody a pak nabídl malou slevu. Čím dál víc odborníků říká, že jednat se Spojenými státy je jako jednat se zbraní v ruce –
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 23. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

23.05.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek ani nepokusil o korekci. Zatímco euro ve čtvrtek čelilo prodejnímu tlaku v důsledku slabých indexů podnikatelské aktivity v eurozóně a Německu, britská libra takový tlak nezažila. Ano, i britský index PMI ve výrobě dopadl slabě – podobně jako v Evropě – ale sektor služeb libru podržel. Libra ale ve skutečnosti ani nepotřebuje zachraňovat.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. května: Libra se připravuje na historický průlom

23.05.2025 Měnový pár GBP/USD prorazil horní hranici bočního kanálu, ale s dalším růstem nespěchá. Obchodníci zřejmě sbírají síly k novému růstu, který se zdá velmi pravděpodobný. Mohlo by k němu dojít velmi brzy. Když se cena přiblíží ke klíčovým úrovním, obvykle prudce vyskočí nebo se odrazí zpět. Tentokrát v blízkosti hladiny 1,3439 nevidíme ani jedno. Cena se od této hranice neodrazila, což naznačuje, že obchodníci nemají v úmyslu prodávat pár ani na takto vysokých úrovních. Britská libra stále podává lepší výkon než euro.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 22. května: Trh znovu zřetelně reaguje na Trumpa

22.05.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v pohybu na sever, i když se na první pohled zdálo, že k tomu nemá jasný důvod. Ano, zpráva o inflaci – jediná zpráva toho dne – ve Velké Británii ukázala skok téměř o 1 % meziročně, což je pro britskou měnu nepochybně pozitivní faktor, protože výrazně snižuje pravděpodobnost dalšího kola uvolňování měnové politiky Bank of England v roce 2025. Libra šterlinků si však vedla dobře i bez této zprávy. Dokonce ani nepovažovala za nutné korigovat po dvouměsíční rally. Myslíte, že americký dolar by mohl získat pevnou půdu pod nohama, i kdyby zmíněná zpráva nebyla zveřejněna?
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 22. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

22.05.2025 Měnový pár GBP/USD si ve středu udržel růstový trend, který se vyvíjel v posledních dvou týdnech. Připomeňme, že k poslednímu posílení amerického dolaru došlo po zprávě, že vzájemná cla mezi USA a Čínou budou snížena o 115 %. Mnozí se domnívali, že to povede k další deeskalaci obchodní války, což se možná i stalo. Ani tato zpráva však nedokázala poskytnout americkému dolaru významnou podporu. Od pondělí tento týden se neobjevila žádná "strašná" zpráva pro dolar. Snížení úvěrového ratingu USA je sice negativní, ale ne natolik katastrofální, aby ospravedlnilo každodenní pokles dolaru. Makroekonomické dění v poslední době bylo převážně neradostné, s výjimkou zprávy o inflaci ve Velké Británii, která zvýšila další tlak na dolar. To, čeho jsme svědky, je zřejmé: dolar je prodáván z jakéhokoli důvodu, a to i ve dnech, kdy pro prodej žádné důvody nejsou.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 22. května: Libra prolomila klíčové úrovně

22.05.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu také obnovil růst. Růst britské libry, který ve skutečnosti stále odráží pokles amerického dolaru, začal v noci, dlouho před zveřejněním zprávy o inflaci ve Velké Británii, která mohla vyvolat silnou rally na libře. Inflace ve Velké Británii nejenže vzrostla, ale vzrostla prudce a tolik, že překonala prognózy. Bank of England možná tedy jednala předčasně, když v květnu snížila úrokové sazby. Na tom už ale nezáleží. Důležité je, že k dalšímu kolu uvolňování měnové politiky možná už letos nepřikročí.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD – 21. května: Horská dráha pokračuje

21.05.2025 V úterý měnový pár GBP/USD oslabil, na rozdíl od pondělí. Zatímco u eura bylo nutné hledat důvody pro pokles dolaru, technický obraz libry je v tuto chvíli jasný a vše vysvětluje. Libra se už déle než měsíc pohybuje v bočním pásmu. Nejde o nejčistší pohyb do strany (flat) s dokonale vodorovnými hranicemi, ale pokud vynecháme krátký pokles pod 1,3200 (který nastal po zprávě o 115% snížení obchodních cel mezi Čínou a USA), pak se libra obchoduje mezi 1,3220 a 1,3420 už déle než měsíc. V posledních seancích jsme viděli růst cen, nyní vidíme pokles. Makroekonomické pozadí tento týden zůstává slabé – nejsou přítomny žádné fundamentální impulsy.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 21. května: Britská libra zůstává v bočním pásmu

21.05.2025 V úterý se měnový pár GBP/USD nadále obchodoval v rámci bočního kanálu, který trvá už déle než měsíc a je jasně patrný. Zatímco v pondělí měl trh alespoň nějaké formální důvody pro intradenní trendový pohyb, v úterý nebyly přítomny vůbec žádné takové důvody. Výsledkem byl čistě pohyb do strany po celý den. Z fundamentálního ani makroekonomického pohledu není co analyzovat. Z technického hlediska pokračuje flat fáze a k tomu není co dodat.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 20. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

20.05.2025 Pár GBP/USD během celého dne v pondělí pokračoval v růstu a na první pohled by se mohlo zdát, že se v hodinovém časovém rámci formuje nový vzestupný trend. V zásadě tomu tak skutečně je, o čemž svědčí průraz nad starou trendovou linii a vytvoření nové. Pokud však oddálíme náhled nebo přepneme do vyššího časového rámce, je zřejmé, že se pár už déle než měsíc pohybuje v bočním pásmu. Pouze jednou během této doby opustila cena kanál 1,3203–1,3440 – a i tehdy jen krátce.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 20. května: Britská libra se dál hřeje na výsluní

20.05.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval směrem nahoru. A můžeme za to "poděkovat" ratingové agentuře Moody's. Jak bylo uvedeno v přehledu pro EUR/USD, úvěrový rating USA byl snížen o jeden stupeň a aktuálně ho všechny tři hlavní agentury (Fitch, S&P a Moody's) hodnotí jako AA1.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 19. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

19.05.2025 V pátek se pár GBP/USD rovněž obchodoval níže, ačkoli k tomu neexistovaly žádné objektivní důvody. Zatímco euro si udržuje klesající trend, u britské libry se trend jeví spíše jako pohyb do strany. Nelze tedy říci, že by libra klesala v souladu s převládajícím směrem. Místo toho předvedla další náhodný pohyb v rámci flat rozpětí, ke kterému nebyly potřeba žádné události ani zprávy. Z makroekonomických událostí v pátek lze zmínit index spotřebitelské důvěry University of Michigan, který skončil pod očekáváním a také níže než předchozí hodnota. Ani zprávy o stavebních povoleních a zahájené výstavbě nenaplnily očekávání. Ale jaký má smysl to vůbec zmiňovat, když trh makroekonomické pozadí zcela ignoruje?
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 16. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

16.05.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD vykázal minimální pohyb směrem vzhůru, nicméně pětiminutový časový rámec naznačuje, že se jednalo převážně o pohyb do strany. Velká Británie včera zveřejnila zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které podle očekávání neměly na pohyb páru žádný vliv, stejně jako makroekonomické údaje z USA. HDP Velké Británie v mezičtvrtletním vyjádření překonal očekávání, ale v meziročním vyjádření poklesl. Údaje o průmyslové výrobě zaostaly za očekáváním, což vedlo k rozporu mezi oběma zprávami. Celkově trh nadále demonstruje dvě věci. Zaprvé, zajímají ho pouze zprávy související s Trumpovými zásadními rozhodnutími a vývojem globální obchodní války. Zadruhé, bez ohledu na zprávy či události není připraven aktivně nakupovat dolar. Za poslední měsíc se páru GBP/USD nepodařilo po 700pipsové rally výrazněji korigovat.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 15. května: Utrpení dolaru pokračuje

15.05.2025 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v růstu, který začal už den předtím. Připomeňme, že v úterý neexistovaly žádné silné fundamentální důvody pro výrazný výprodej amerického dolaru. Z technického hlediska však zpráva o inflaci poskytla důvod k prodeji dolaru, protože zvýšila pravděpodobnost, že Federální rezervní systém v blízké době přistoupí k uvolnění měnové politiky. Inflace v USA zpomalila na 2,3 %, tedy poblíž cílové úrovně Fedu. Jak jsme ale uvedli už dříve, inflace v roce 2025 nevydrží na nízké úrovni dlouho. Kdyby to bylo tak jednoduché – zvýšit dovozní cla, ceny zůstanou nízké a rozpočet získá přebytek – pak by to dělal každý stát: zvyšoval by cla, daně a další příjmy do státní pokladny.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 15. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

15.05.2025 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v růstu, a to i přesto, že pro to neexistoval žádný konkrétní fundamentální důvod. Den předtím byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která dopadla pod očekáváním, což formálně naznačovalo možné zmírnění postoje Federálního rezervního systému a Jeroma Powella v oblasti měnové politiky. Domníváme se však, že si trh opět hledal záminku k prodeji dolaru. Odkdy stačí minimálně slabší než očekávaná zpráva o inflaci k tomu, aby hýbala trhem celý den? Proč byla ignorována zpráva o nezaměstnanosti ve Spojeném království? Proč není brán v potaz postoj Fedu, když Jerome Powell jasně uvedl, že v blízké době se se snižováním sazeb nepočítá a že inflace téměř nevyhnutelně poroste? Takže než mohl v hodinovém grafu vůbec začít sestupný trend, okamžitě skončil. Při pohledu na 4H graf lze navíc říct, že se pár po několik týdnů obchoduje spíše do strany než směrem dolů. Trh zůstává hluboce skeptický vůči americkému dolaru.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD rovněž prudce propadl – ačkoliv přesněji řečeno, šlo o silný růst amerického dolaru. V posledních měsících jsou prakticky veškeré pohyby na trhu spojeny s dolarem. Dolar buď roste, nebo klesá, zatímco ostatní měny jen přihlížejí dramatu zvanému "Trumpova nová obchodní politika".
img

GBPUSD klesá o 0,25 %📌

08.05.2025 Po včerejší tiskové konferenci předsedy Fedu se pozornost investorů přesouvá k Bank of England, která oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách ve 14:00. Obavy o hospodářský růst zvýšily očekávání, že centrální banka obnoví snižování sazeb (poslední proběhlo v únoru), aby čelila riziku další stagnace a poskytla větší jistotu spotřebitelům a podnikům.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD nadále obchodoval ve výhradně bočním pohybu. Ačkoli u libry nevidíme jasně vymezené pásmo flat trhu, směr zůstává spíše do strany než vzhůru. Na začátku dne pár mírně vzrostl po zprávách o nových dovozních clech Donalda Trumpa, poté následoval pokles po zveřejnění indexu ISM Services PMI z USA. V obou případech byla volatilita nízká. Celkově trh nadále vyčkává na nová cla, deeskalaci globální obchodní války, změny ve vládě Trumpovy administrativy a další zprávy z Bílého domu s vysokým dopadem.
img

Přehled páru GBP/USD na 5. května: zasedání Bank of England a Fedu

05.05.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek nevykázal žádný rozhodující pohyb – ani výrazně nevzrostl, ani neklesl. Mnoho analytiků interpretovalo údaje z amerického trhu práce a o nezaměstnanosti jako pozitivní jen proto, že nebyly horší, než se očekávalo. Z našeho pohledu je to však pro americký dolar jen slabá útěcha. Ano, nonfarm payrolls mírně překonaly odhady, ale většina předchozích údajů z USA byla katastrofální a březnový údaj o zaměstnanosti byl navíc revidován směrem dolů. Je pravda, že nezaměstnanost nevzrostla, ale odkdy je pouhá absence horších výsledků silným pozitivním faktorem? Problém je, že trh ignoruje opravdu pozitivní faktory pro dolar. Přehlušuje je negativní sentiment, který vytváří Donald Trump svým tlakem na revizi obchodních vztahů s polovinou světa. Trump věří, že nová obchodní politika dlouhodobě posílí americkou ekonomiku. Jenže odborníci – včetně nás – o tom silně pochybují. A trh očividně také.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 5. května: křeče dolaru nepolevují

05.05.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek korigoval pondělní růst a obecnější uptrend. Celý týden od pondělí do pátku postrádal jakýkoli jasný důvod k pohybu. Domníváme se proto, že trh obchoduje podle vlastních pravidel, očekávání a instinktů. Většina makroekonomických údajů z USA z minulého týdne byla katastrofální a ani páteční údaje situaci příliš nezlepšily. Pokud by americký dolar aktuálně vykazoval silný a sebevědomý růst, mohli bychom se domnívat, že "temné dny" má už za sebou. Co teď vidíme, je ale jen technická korekce. Trh dál ignoruje většinu makroekonomických a fundamentálních faktorů.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.05.2025 Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD pokračoval v poklesu, i když celkový technický obraz stále silně připomíná pohyb do strany. Britská libra si udržuje býčí nádech, ale její nedávný růst je mnohem slabší než v předchozích obdobích. Stejně jako v případě eura neexistovaly žádné fundamentální důvody pro třídenní rally amerického dolaru. Připomeňme, že ve středu zveřejněný údaj o vývoji HDP USA za 1. čtvrtletí vykázal negativní hodnotu poprvé za tři roky. Zpráva JOLTS byla zklamáním, ADP report nesplnil očekávání a ISM Manufacturing PMI se oproti předchozímu měsíci zhoršil. Proto se domníváme, že dolar neměl žádné důvody pro růst. Přesto se trh dál obchoduje podle svých vlastních očekávání a tyto pohyby v grafech působí chaoticky. Účastníci často ignorují technické úrovně.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 30. dubna: iluze americké demokracie a Trumpův impeachment

30.04.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal po pondělním růstu, který přišel z ničeho nic, mírný korekční pokles. Tento drobný pohyb lze však jen těžko označit za "oživení dolaru". Americký dolar posiluje jen zřídka a každá taková situace je skutečným překvapením. Donald Trump se pořád baví a "vládne světu", jak prohlásil včera, zatímco Kongres připravuje další návrh na jeho impeachment.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 29. dubna: Jsou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti důležité?

29.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí také obchodoval s nízkou volatilitou a většinou do strany, i když britská libra zůstala u mírného uptrendu a navzdory absenci tržně relevantních zpráv se stále po malých krůčcích šine nahoru. Tento týden nejsou ve Spojeném království naplánovány žádné významné události, zatímco ve Spojených státech jich bude spousta – a to přitom nemluvíme o možných rozhodnutích nebo prohlášeních Donalda Trumpa, ale o makroekonomických údajích.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 29. dubna: libra šterlinků se vrací ke starým zvykům

29.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí opět obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl ani jeden fundamentální důvod. Na takový vývoj by si však už všichni obchodníci měli zvyknout. Zatímco euro má při absenci zpráv na téma eskalace obchodní války tendenci pohybovat se do strany, libře šterlinků se stále daří růst. Pokud by britská ekonomika vykazovala dobré výsledky a obchodní válka by na ni neměla žádný vliv, nebylo by o čem pochybovat. Jenže to tak není – libra dál roste prakticky bez reálného důvodu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 28. dubna: libra nevěří v deeskalaci

28.04.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu do strany a držel se poblíž tříletých maxim. Fakt, že britská libra odmítá byť jen mírný korekční pokles, dokládá nedůvěru trhu v deeskalaci globální obchodní války, kterou rozpoutal Donald Trump. Připomeňme, že trhy často předjímají budoucí události, protože je to vynikající způsob, jak zahájit obchody na co nejvýhodnějších cenách v očekávání budoucích pohybů. Trh například začal započítávat uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému dva roky předtím, než k němu skutečně došlo.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 25. dubna: Fed se začíná opravdu bát

25.04.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zůstal poblíž 3letých maxim. Korekce na forexovém trhu jsou navzdory silné rally britské libry v posledních měsících stále vzácné. Prudký růst amerického dolaru mezi 3. a 7. dubnem stále nedokážeme plně vysvětlit. Jenže od 7. dubna dolar klesá – a kdo může říct, že neprávem?
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 25. dubna: libra neustupuje

25.04.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval "ve stylu eura". Intradenní pohyby byly poměrně slabé a technický obraz naznačuje, že trend by se mohl změnit na klesající. Cena se konsolidovala pod kritickou linií, ale tento signál by mohl být falešný, protože americký dolar stále odmítá růst – přesněji řečeno, trh ho odmítá nakupovat. I když makroekonomické pozadí přeje dolaru, nejsme svědky žádného růstu – jak tomu bylo včera.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD 24. dubna: Deeskalace, nebo falešný poplach?

24.04.2025 Měnový pár GBP/USD sledoval ve středu tentýž trend jako pár EUR/USD. Britská libra se po dvou výrocích Donalda Trumpa přes noc také prudce propadla, pak se rychle zotavila a pak znovu klesla. Stojí za zmínku, že v první polovině dne libra převážně rostla, ačkoli britské makroekonomické údaje o podnikatelské aktivitě byly jen sotva "pozitivní". Americký dolar ve druhé polovině dne posílil, přestože údaje o podnikatelské aktivitě v USA lze také jen sotva považovat za silné. Dál tedy máme za to, že pohyby na trhu nejsou zcela logické.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 24. dubna: Nevyšlo to? Budiž...

24.04.2025 Ve středu se měnový pár GBP/USD dokázal vyhnout výraznějšímu poklesu, ačkoli předchozího dne se zdálo, že konečně začal klesající trend. Trh se ale rychle odrazil zpět a uvědomil si, že na fundamentálním pozadí se nic nezměnilo. Trh dál ignoruje část týkající se měnové politiky centrální banky. Co se týče Donalda Trumpa, opět se nic nezměnilo. Nejprve Trump prohlásil, že má v úmyslu Powella vyhodit, ale o několik dní později ho "omilostnil". Nejprve Trump slíbil, že konflikt na Ukrajině ukončí do 24 hodin, pak do měsíce, do 100 dnů...a teď jsou USA připraveny odkráčet z jednání. Nejprve Trump uvalil cla na dovoz z poloviny světa, pak zavedl "celní amnestii". Nejprve zavedl "drakonická" cla na Čínu a pak tvrdil, že Čínu respektuje a cla nebudou dlouhodobá. Mohli bychom uvést nespočet příkladů Trumpovy nestabilní rétoriky, ale toto jsou ty nejnovější a nejvýznamnější.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 22. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

22.04.2025 Pár GBP/USD si během pondělí připsal výrazné zisky a obchodoval se v jasně rostoucím trendu. Hned první obchodní den týdne nepřinesl žádné důležité události ani z Velké Británie, ani ze Spojených států. Dokonce i Donald Trump tentokrát upustil od zavádění nových cel či sankcí. Přesto zůstává celkový sentiment na globálních trzích výrazně negativní vůči americkému dolaru. A tak i když jsme nečekali další pád USD hned při otevření trhu, zároveň už to nikoho nepřekvapí. Americký dolar oslabuje nepřetržitě už dva měsíce (celkově tři), a nový den opět přinesl jeho pokles – tentokrát znovu během noční seance. V tuto chvíli už USD nemá žádnou šanci. Jeho volný pád pokračuje.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 15. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

15.04.2025 V pondělí pokračoval pár GBP/USD v růstu bez větších problémů. Neexistoval pro to žádný konkrétní makroekonomický důvod, a dokonce i euro vykazovalo ke konci dne mnohem umírněnější pohyb. Britská libra však v pondělí výrazněji ožila poté, co Donald Trump oznámil nová cla a zároveň popřel svá víkendová prohlášení o výjimkách z cel na dovoz určitých druhů elektroniky do USA. Jak vidíme, nic se nezměnilo. Americký prezident dál eskaluje napětí po celém světě, přičemž jednoho dne něco rozhodne a druhý den to zase zruší. Výsledkem je, že dolar má jen velmi málo důvodů k posílení, i když trh může kdykoli vstoupit do korekce. Nelze slepě každý den nakupovat měnový pár jen na základě jednoho faktoru. Domníváme se, že takové chování trhu je pro obchodníky mnohem nebezpečnější než klidné obchodování v úzkém pásmu. Obchodníci potřebují trend – ale takový, který je klidný, srozumitelný a technicky čitelný.
img

Přehled páru GBP/USD na 14. dubna: britská libra zůstává rukojmím dolaru

14.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek také obchodoval směrem nahoru. Stojí ale za zmínku, že britská měna – kdysi oceňovaná za pozoruhodnou odolnost vůči dolaru z posledních let – teď stoupá pomaleji než euro. I její volatilita je nižší než volatilita eura, což je vcelku nezvyklé.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 14. dubna: libra – tichý vůdce

14.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru, ačkoli dolar se tentokrát vyhnul výrazným ztrátám. I když jeden den bez totálního propadu dolaru může vypadat významně, na širší perspektivě se nic nemění. Dokud bude Donald Trump pokračovat v eskalaci globálního napětí, má dolar jen malou naději. Samozřejmě musíme mít na paměti, že máme co do činění s Trumpem. Americký prezident může kdykoli zrušit všechna cla, vyhlásit vítězství a ukončit konflikt. Tohoto obratu by byla ušetřena snad jen Čína. Trump by ale zároveň mohl stejně snadno obchodní válku ještě více vyostřit.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 11. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.04.2025 Za posledních 24 hodin pár GBP/USD vzrostl o 170 pipsů. V průběhu noci na pátek libra dále posilovala. Před několika dny jsme poznamenali, že americký dolar výrazně posílil, ale zároveň jsme uvedli, že by nás nepřekvapilo, kdyby stejně rychle začal opět oslabovat. Jak vidíme, Trumpova nová cla na Čínu byla víc než dostačující k tomu, aby americký dolar opět prudce oslabil. Jak už jsme dříve uvedli, dolar může klesat donekonečna, protože Trump může zavádět nová cla na Čínu a další země bez omezení. Technický obraz ve vyšších časových rámcích se začíná výrazně měnit, a proto v tuto chvíli nemá příliš velkou vypovídací hodnotu. Nejprve si musíme projít fází zavádění cel ze strany Trumpa. Až se situace uklidní, budeme moci technický obraz ve vyšších časových rámcích znovu vyhodnotit a vyvodit závěry.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 9. dubna. Dezinformace, fámy, podvrhy a názory

09.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval relativně klidně, ale pondělí přineslo na trhy pořádnou smršť. Už několik dní používáme v našich článcích výrazy jako "bouře", "chaos" a "šílenství" – ale ani ty plně nevystihují pondělní situaci. Kromě událostí, o kterých informovala světová média, se v pondělí objevilo také několik falešných zpráv. Trh je v panice, zmítá se ze strany na stranu – a někdo na šíření falešných informací dobře vydělává. Kdo to je, hádat nebudeme, ale máme své tipy.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 8. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

08.04.2025 Pár GBP/USD v pondělí zaznamenal výrazný pokles. Je těžké pochopit, proč libra, která po dlouhou dobu stabilně posilovala vůči dolaru, náhle začala prudce klesat. Z Velké Británie nepřišly žádné makroekonomické zprávy. Postoj Londýna k obchodní válce se Spojenými státy zůstává poměrně mírný. Jak jsme však už několikrát uvedli, za pohyby na trhu stojí jen velmi málo logiky. Na trzích panuje panika, která může nějakou dobu přetrvávat.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 8. dubna. Tentokrát se do propasti řítí libra

08.04.2025 Měnový pár GBP/USD během pondělní seance pokračoval v prudkém poklesu, který připomínal kolaps. Dokáže dnes vůbec někdo zpětně vysvětlit, co se aktuálně na trzích děje? Nikdo nezpochybňuje propad amerických akcií, indexů, kryptoměn nebo ropy. Ani pokles USD, ke kterému došlo minulý týden, nebyl nijak zvláštní. Opakovaně jsme uváděli, že situace ve Spojených státech pod vedením Trumpa není natolik vážná, aby odůvodnila trvalý pokles dolaru. A nyní se už druhý den propadá britská libra, zatímco dolar posiluje. Vyvstává tedy nová otázka: Proč libra klesá?
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 8. dubna: Libra pokračuje v poklesu

08.04.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v sestupném pohybu. Vysvětlit to je nesmírně obtížné, dokonce i zpětně – zvláště když euro ten samý den posilovalo, nebo alespoň rostlo v průběhu celé seance. Britská libra přitom po celé měsíce vykazovala pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale nyní prudce oslabila už druhý den po sobě. Možná si trh konečně uvědomil, že libra je překoupená a že cla Donalda Trumpa nezasáhnou jen americkou ekonomiku. Ale jak mohl někdo předpovědět takový obrat v tržním sentimentu?
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.04.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek prudký pokles, který je velmi obtížné vysvětlit – dokonce i zpětně. Ano, britská libra je překoupená a bezdůvodně drahá. Jediným důvodem jejího růstu v posledních měsících byl Donald Trump. Trh otevřeně ignoroval veškeré ostatní zprávy, události a ekonomická data. Co způsobilo, že americký dolar v pátek posílil o 300 pipsů? Zpráva o NonFarm Payrolls ukázala silné číslo, ale zpráva o nezaměstnanosti v USA byla horší, než se očekávalo. Jerome Powell zaujal jestřábí postoj, ale jeho projev proběhl až večer, zatímco dolar začal posilovat už v dopoledních hodinách. Celkově na trhu nadále vládne chaos.
img

Přehled páru GBP/USD na 7. dubna. Britská libra v pátek překvapila

07.04.2025 Měnový pár GBP/USD mezi středou a čtvrtkem posílil o 280 pipů, aby se v pátek propadl o 340 pipů. Podobné "skoky" jsou v poslední době běžné. Zatímco pád dolaru po Trumpově oznámení nových rozsáhlých cel se dá snadno vysvětlit, prudký páteční růst dolaru už tak jasný nebyl. A přesto měl dolar k oživení pádné důvody.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 7. dubna: Libra se zhroutila jako domeček z karet

07.04.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek překvapivě oslabil o "pouhých" 200 pipů. Ano, počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství (NFP) překonal odhady a Jerome Powell znovu potvrdil jestřábí postoj Federálního rezervního systému, ale v minulosti se podobná data a prohlášení nepromítla vždy do pohybu trhu. Jak už jsme zmínili, možná byly jen vybírány zisky z long pozic. Možná také skončil růstový trend v grafu H4. Připomeňme, že dlouhodobé klesající trendy v denním i měsíčním grafu stále přetrvávají. Pokud Powell věří, že současná nejistota dosáhla vrcholu, domníváme se, že totéž platí i pro měnový trh.
img

Přehled páru GBP/USD na 4. dubna: Zajímá se ještě někdo o nezaměstnanost a mzdy mimo zemědělství?

04.04.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal od středečního večera do čtvrtka růst o 300 pipů, ale vzhledem k současné situaci se nemusí jednat o konec poklesu dolaru. Upřímně řečeno, pokles dolaru vlastně pracuje ve prospěch Ameriky, protože Trump zavedl pro většinu zemí cla ve výši 10 %, zatímco samotný dolar během Trumpova působení v úřadu oslabil zhruba o stejných 10 %. Čím je dolar ve světě levnější, tím atraktivnější jsou americké produkty a komodity. Jenže tento argument aktuálně působí dost diskutabilně.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. dubna: Může Powell napravit situaci?

04.04.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růst, což bylo přirozeně dáno jediným faktorem – Donald Trump ve středu pozdě večer oznámil zavedení nových cel pro všechny země, které vyvážejí zboží do USA. Základní sazba bude 10 %, ale na několik zemí se budou vztahovat individuální cla. Trump už dříve představil několik celních balíčků vůči Číně a Evropské unii. Z toho vyplývá, že amerického prezidenta nezajímá spravedlnost těchto opatření. Jeho cíl je jasný – vyrovnat obchodní deficit, vrátit výrobu do USA a zvýšit tvorbu pracovních míst. A tento cíl důsledně prosazuje. Dolar mezitím prudce oslabuje, protože trh rozhodně odpověděl na otázku, "co si myslí o Trumpových clech."
Související klíčová slova: Čína a USA | Hims & Hers | Býčí pohyb | Vývoj inflace | Fibo | Netrendové období | Statistiky | Kryptoměna Solana | Údaje z USA | Ekonomické problémy | Úrovně retracementu | Objednávky | Akcie Broadcomu | Analýza intradenního pohybu | Nečekané pohyby | Dění v USA | Klesající klín | Inflace v Evropské unii | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Vyčerpanost medvědů | Očekávané výsledky | Korekce trendu | Daytrading | Developeři | LYNX | Aktuální situace | Retracement | Jackson Hole | Měnový výbor | Forexový broker | Vládní dluhopisy | Mezinárodní měnový fond | ING Global Markets Research | Long pozice | Bankéř | Eurokoruna | Prolomení S/R zóny | Klíčové makroekonomické ukazatele | Tempo růstu | Nedostatek potravin | EUR | Předseda Fedu | Veřejné finance | Zkušenosti | Formace dvojitý vrchol | Obchodníci na forexu | Cenová hladina | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Gapy (mezery) | Obrácená Hlava a ramena | Silicon Valley Bank | Řecko | Nárůst objemů | Alphabet | Nejzajímavější obchodní příležitosti | Zpravodajské události | Vstupy | Oblasti likvidity | Exporty | Potenciál k růstu | Vyčerpanost býků | Měnový kurz | Fibonacci Cluster | Oznámení výsledků | Klouzavý průměr (Moving average) | Pozitivní vliv | Mean reversion | Obchodník | Overbalance | Konsorcium | Nastavení stop lossů | Společnost Broadcom | Akciové trhy | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Elektromobily | Formace dvojité dno | Vývoj akcie Moderna | BTC | Pip | Pokračování klesajícího trendu | Geopolitické konflikty | Inflační čísla | Finanční injekce | AUD NZD | Skrytá býčí divergence | Index výdajů na osobní spotřebu | Konfluenční zóna | Americký dolarový index | Nejzajímavější cenové pohyby | Budoucí směr | Celkový zisk | Medvědí Outside Bar | Delegace | Vstup do dlouhých pozic | Akcie Carvana | Ochranné příkazy | Komodita zemní plyn | Intesa Sanpaolo | Japonská měna | Boční kanál | Včerejší zpráva | Makroekonomické dění | FVG pomocí SMC strategie | Bank of Japan | Vývoj počtu pracovních míst | Ceny akcií Netflix | Dow Jones Industrial | Supply zóny | Take Profit | Pád dolaru | MUFG | Silný support | Praporkové formace | Konfederace britského průmyslu | Klíčový level | Aktiva | Citigroup | Dobré zprávy z USA | Soustředění | Dnes Trump | Stochastický | Inflační hedge | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Situace na forexovém trhu | Příležitost k prodeji | Investiční banky | Forex training | Inflace v září | Vývoj kryptoměny | Výborné vyhlídky | Nálady na trhu | Korelace | Šterlink | Majors měnové páry | BNP Paribas Research | Střední Evropa | Britské maloobchodní tržby | Profesionální obchodníci | Ztráty peněz | Libra vůči dolaru | Příležitost k posílení | Pattern Hikkake | Volný pád | USDK | Mince | Trend | Indexy na Wall Street | Obchodování do směru trendu | Známky konjunktury | Školení | Míra poklesu | Alligator | Northern Rock | Aktuální tržní sentiment | Zveřejnění výsledků | Trim Broker | Časté změny | Kolaps | USD/BRL | Obchodní systém | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Léčiva | Odvetná cla vůči USA | Backtestování AOS | Výnosy dluhopisů | ISM ve službách | Plán obchodování EUR/USD | Michala Moravcová | Investování do ETF portfolií | Novozélandský premiér | Uptrend | Vysoce rizikové | Makroekonomika | Zvýšení sazeb Fedu | Komunita | Zvýšená cla | Americká zpráva | Nákupní pozice | Line | Americká data | Work & Travel | Trumpova celní politika | Šéf Fedu Powell | Global Forex | Výrobní PMI | Riziko měřené z minulé volatility | COT (Commitments of Traders) | Ekologie | Intradenní technická analýza | Prodejní korekce | Index US500 | Snižování cel | Cenové stability | Reverzní svíčkové formace | Britská libra | Trpělivý trader | Edge | Výkyvy | Lagardeová | Fibonacci úrovně | Kroky Fedu | Chování trhu | Klasické technické analýzy | Akcie vzrostly | Přesnost | JPY USD | Investiční stratégové | Order Block | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Druhý support | FX Instructor | Trend měnového páru | Aktualizovaný výhled | Investment Management | Index eura | Pokles měny | Interactive Brokers | Utahování měnové politiky | Výsledek zasedání Fedu | Berkshire Hathaway | Důležité fundamenty | Přísná opatření | Republikáni | Formace Evening Star | ANZ Bank | Cenové konsolidace | Udržení inflace | Jak obchodovat měnový pár | Kombinovaná analýza | Vliv na trh | Peter Chia | Denní volatilita | Nákupní pohyb | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Švýcarská měna | Index spotřebitelské nálady | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Investing | Vítězové a poražení | Lockheed Martin | Labouristé | Důležité makroekonomické zprávy | Indexy S&P | Aktuální zprávy | Akumulace objednávek | Technické signály | Holubičí tón | Cena libry | Zvýšení cel | Plán obchodování pro EUR/USD | Tester strategií | Dolarový index | Ethereum | Geopolitické napětí | BinckBank | Break-Even | Ceny dováženého zboží | Ekonomika Spojených států | Marc Chandler | Společnost Crédit Agricole | Počet nezaměstnaných | InstaForex Kurz | Inaugurace Donalda Trumpa | Trumpovy požadavky | Expanze | Fondy a ETF | Fundamentální impuls | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Treasury v České spořitelně | Předpověď pro GBP/USD | Americký akciový index | Velké korporace | Údaje o maloobchodních tržbách | Signál pro medvědy | Investiční soutěže | Deflace | Důležitý support | Pokles dolaru | Akcie Hims | Protesty v Hongkongu | Konzervativní strana | GBPJPY | USD/INR | Síla poklesu | Směrnice | Exchange | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Thomas Jordan | Medvědí výhled | Citibank | Gold | FedWatch Tool | Rating AAA | WTO | Graf komodity Stříbro | Prodejní sentiment | Asijské akcie | Cena akcie společnosti | Rodrigo Catril | Obchodování pomocí SMC | HDP Řecka | Operace Twist | Šéf nizozemské centrální banky | Miroslav Plojhar | Rostoucí inflace | eFXnews | Guardian | Prohlášení | Analýza volatility | Pravidla Money-Managementu | Cenové pohyby na finančních trzích | Šéf řecké centrální banky | Makroekonomické statistiky | Cena zlata | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Covid panika | Rostoucí ceny | Pohyby cen | Commitments of Traders | Burza | NIM | Zprávy z USA | Fed vs. ECB | Otřesy | Trendová čára | Alibaba Group Holdings | Deflační prostředí | Relief rally | Nízké ceny energií | Uspět na finančních trzích | Hospodářský růst USA | Intradenní obchodní strategie | Základní úrokové sazby | Proti trendu | NZD/USD | Negativní výhled | Inflace v prosinci | Divoké cenové pohyby | Support a rezistence | Index JAP225 | Přijetí | Medvědí Pin Bar | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Tržní cena | Dolar dnes | Pád libry | Dopad na ekonomiku | Očekávání býčí | Jednoduché tipy | Znehodnocujícího platidla | Strach | Zavírací cena | Sněmovna reprezentantů USA | Brexit | Kryptoměna Bitcoin | Analytický tým FXstreet.cz | Růst mezd v USA | Analýza COT | Zaměstnanost | Strategie pro GBP/USD | Gap indikátor | Fibonacci retracement | Akče | Letadla | CH50cash | Backtestovat | Konfluenční oblasti | Zahraniční politika | Tradingové webináře | Saúdská Arábie | Klouzavé průměry | Začátek nového trendu | Výrazně rostoucí trend | Dodávky elektřiny | Snížení úrokových sazeb | Růstový pohyb | Růst cen | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Britové | Vojenské základny | Obchodní plán | Průraz trendové linie | Nord Stream | Monetární unie | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Makroekonomické zprávy | Očekávání pro rok | Silný hráč | Struktury ceny | Hodinový graf | Nepřipravenost | Tiff Macklem | AUD/CHF | Směřování měnové politiky | Velké varování | Hlavní ekonom | Digitální měna | Trpělivost | Nové obchody | Obchodování FVG pomocí SMC | Výhled snižování sazeb | Výkyvy volatility | Naše prognóza | Vzdělávací materiály | Indikátor volatility | SRI | Zlatý důl | Zasedání britské centrální banky | Růst nezaměstnanosti | Oznámení | Backtesty | Důležité zprávy | Předchozí růst | Tržní reakce | Krátkodobé očekávání | Prolomení pod support | Vybírání zisků | Rally pokračuje | Nejlepší trading příležitosti | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Možnost obchodovat | Financial Times | Posilování dolaru | Úspěch na forexu | Výrazný pohyb | Podnikatelská důvěra | Chamtivost a strach | Zahájení nového krátkodobého trendu | Uvolnění měnové politiky | Risk-off | Index volatility VIX | Hrubý domácí produkt (HDP) | ForexTime | Čínský úřad | Style | Produkce v průmyslu | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | FX Strategy Research | Prima | FX Strategy | Nové pozice | Support/rezistence | Analýzy | ČSOB | Oslabování eura | Historie | Snížení úrokové sazby | Ceny aktiv | Nezaměstnanost | Cílové ceny | Představitelé ECB | Velké problémy | Silná ekonomika | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Držení plné zaměstnanosti | Nízkoinflační bezpečný přístav | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Jasný obchodní plán | Co je Fair Value Gap | Vlnová analýza | Proražení | Hims & Hers Health | Vstup long | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Malé zisky | Příležitosti k nákupu | Formace Fakey Pattern | Newton Investment Management | Hlavní události | Pohyby trhu | Dumb money | Vývoj ceny zemního plynu | Zvyšování sazeb | Hims | Standardní býčí divergence | Awesome Oscillator | Americký prezident | Radikální změny | Příkaz | Zprávy o inflaci | Zrušení cel | Americká inflace | Zajišťování | Risk On | Oblasti S/R zóny | Celkový směr trhu | Bydlení | Představitelé Fedu | Návrat Donalda Trumpa | Deindustrializace | Pokračování poklesu | HSBC | Volatilní cenové pohyby | Výprodeje na WTI | USD index | Konfluenční oblast | Komodita káva | Pád měnového páru GBP/USD | GBP/CHF | Obchodní transakce | Demand zóna | Tempo hospodářského růstu | Růst úroků | Více obchodů | Kolaps amerického dolaru | GBP/USD analýza | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Irsko | Pattern Master Candle | Silný býčí trend | Třetí vlna | Vývoj měnového páru | HIMS | Zvýšení úrokové sazby | Analýza hlavních měnových párů | SMC strategie | Breakout | Klíčová rezistence | Trumpová | Dovozní cla | Snižování úroků v USA | Platný signál | NFP report | Trumpovo vítězství | Rétorika Fedu | Čínský trh | Forecasty | Krátkodobé trendy | Krátkodobý rostoucí trend | Konflikty | CDS v regionu | Skrytá medvědí divergence | Trump a Musk | Washington | Nákup dolaru | Výrazný růst | Powell a Fed | Breaking | Vývoj základní úrokové sazby v USA | ActionForex | Jiří Hruška | Potenciální obrat | Ekonomika Francie | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Evropská měna | Mezibankovní trh | Obchodování s pomocí Fair Value Gapů | Josef Lukáč | Výprodeje | ICM | Struktury cenového grafu | Akcie UnitedHealth | Technická analýza intradenního pohybu | Rabobank | BUY STOP ORDER | GBP/CAD | Týden na trhu | Rezistence obchodního pásma | Obchodní signály | Reserve Bank of Australia | Saxo | Karanténní opatření | Zvyšování tržního podílu | Medvědí signál | Videohry | Gap | Porušení pravidel | Flat | Příjmy do státní pokladny | Rudolf Munzig | TD Securities | Nebezpečné pohyby | Nákupní momentum | Pohyb ceny | Náklady | Medvědí potenciál | Vítězství Kamaly Harrisové | Úspěšné obchodování | Investování do ETF | Zavírací ceny | Newton | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Korekční pohyb | Supportní úroveň | Signál pro býky | Společná měna | Potenciální pokles | Druhá rezistence | Směnné kurzy | Výkon | NZD/JPY | Skotsko | Data z trhu | EFSF | Philip Morris | Volatilita | Nový trend | Covid | Technická analýza GBP/USD | Intradenní obchodníci | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | CZK | Indikátor | Jak na forex | Long příležitost | Ceny akcie ČEZ | Supportní pásmo | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Smíšený signál | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Klesající trend | Silný býčí signál | Pozitivní seance | Pokles ceny | Japonská vláda | Donald Trump | Předpovědi Saxo Bank | CISCO | Změny trendu | Cenové hladiny | Trojúhelníkové formace | Státní dluh | Sazby v USA | Globální finanční systém | Možné scénáře | Index ISM ve službách | Graf páru GBP/USD | Inflace | Dlouhodobé obchody | Více peněz | Indexy aktivity | Zveřejněné údaje | Peníze | Tři bílí vojáci | Úřad ONS | Kontext trhu | Popis strategie | Výrobní index | Rating USA | Cenové akce | Odhodlání | Brent | Inflační swapy | ForexFactory | Struktura ceny | Čínský dovoz | Credit Agricole SA | Moderna | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Obchodní instrument | Jüan | Buy obchody | Očekávání | Daňové úlevy | Porovnání vývoje | Současný stav | Odvetná cla | Obchodní pásmo | GBP USD | Evropská obchodní seance | Euro dolů | Evropské burzy | Palladium | Akciový pokles | Index cen domů | Plaza Accord | Technický výhled trhu | Analýza společnosti | Inflační riziko | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Dolar roste | Volatilita eura | Trumpovo oznámení | Jednoduchý klouzavý průměr | Hutnictví | Theresa Mayová | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Jaroslav Brychta | Trump včera | Obchodní spolupráce | Trendové čáry | News trading | Pravidla obchodování | Boom | Odchod z EU | Kontrariánský obchod | Technická analýza měnových párů | Timeframe | Technologická společnost AMD | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Ekonomická dynamika | Výrazný vzestup | Války na Ukrajině | Rozhodování o obchodování | Deprese | Bitcoin Cash | Guvernér BoE | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Denní rozpětí | Britský trh práce | Měnový fond | Evropské měny | Financovat | Chamtivost | Panika na trzích | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Snižovat daně | Únorové obchodování | Nárůst cen ropy | Commodity | RTT News | Býčí signál | Alibaba | EUR/CAD | Nové signály | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Denní pokles | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Největší cenové pohyby | Základní principy obchodování | Hlavní události tohoto týdne | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Hedging strategie | Index podnikatelské aktivity | Úrovně Fibonacciho retracementu | Dovoz ropy | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Posuvný Stop-Loss | Investment management | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Měnový pár USD/NOK | Klíčové úrovně | Růst | Koruna | Komplexní analýza | Falešný průraz | Koncové ceny | GAAP | Příležitosti | Euro roste | Prognózovaní | Itálie | Trh dluhopisů | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Zasedání FOMC | Dukascopy Bank | Neckline | Klíčový ukazatel | Obchodní pokyny | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj ceny kakaa | Reverzní formace Hlava a ramena | Vývoj devizových rezerv | MiFID II | Cable | MetaTrader | Poplatek | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Reálné překážky | Realitní bubliny | Snižování úroků | Fundamentální analýza | Národní měny | BreakEven | Nižší úroky | Trendový kanál | Reakce trhu | Hlediska technické analýzy | Zboží z Evropské unie | Snižování nákladů | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Trump minulý týden | Prognóza | Snížení volatility | L.F. Investment | Vysoká volatilita trhů | Místopředseda Evropské komise | Výnosová křivka | Alan Greenspan | Data z USA | Konec obchodní války | Energetické suroviny | Měnový pár USD/JPY | LCH Clearnet | Výrazný propad | Krátkodobé obchody | Long obchod | Mírová dohoda | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Výrazná sleva | Způsob obchodování | Dolarová rally | Trh práce | Prezident Fedu | Bariéra | Změny cen | Venezuela | Britská centrální banka | Růst výnosů dluhopisů | Americký lid | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Největší akciový růst | Polovodiče | Ask | SMA 100 | Tempo poklesu | Rozhodnutí australské centrální banky | Hrozba | CL | Pokles inflace v USA | Survation | Svíčkový pattern | Panama | Nákup libry | Základní pravidla obchodování | Časový úsek | Růst amerického dolaru | Válka | Vyznačené supporty | Graf akciového indexu | Pochybnosti | Zpráva | Akcie AMD | Cena indexu NASDAQ | Kde a jak profitovali tradeři | Obchodování brexitu | Zápis ze zasedání Fedu | Býčí výhled | Envelopes | Republikán | Ratingová agentura | Formace hlava a ramena | Ukončit obchod | Výroba v eurozóně | Suroviny | Stratég finančních trhů | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Zprávy a události | Obchodování v pátek | Technické nastavení | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Spolupráce | Technický pullback | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Index CH50cash | Dlouhodobý vývoj | Výjimečný stav | George Soros | Centrální banka Japonska | Jak obchodovat podle Smart Money konceptu | Kongres | Území Guyany | IHS Markit | Nordea | Trumpovy kroky | Negativní dopad | Klíčové události | Krátkodobý vývoj | AUD/JPY | Negativní vývoj války | DailyFX | Období poklesu | Prognóza vývoje měnového páru | FXstreet.com | Příležitost pro investory | Long | Hawkish | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejvyšší soud | Chování | CySEC | Kontrakty | Hospodářské krize | Oslabování japonského jenu | Zpomalení ekonomiky | Váš trading | Rozhodnutí soudu | Americký index | Lira | EUR/PLN | eSignal | Cenové změny | Harris | Vývoj války | Realitní bublina | Graf | Geopolitická rizika | Vysoké sazby | Dolary | Akcie společnosti ČEZ | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | Britská premiérka Liz Trussová | Hodnota britské libry | AUD | Návrh rozpočtu | Obchodní příležitost | Potvrzení trendu | Fraktál | Huw Pill | JOLTS | Geopolitická situace | Portál FXstreet.cz | Chicago Mercantile Exchange | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Cenové maximum | Exxon Mobil | S&P500 | Prodej dolaru | Nový zákon | Jak vypadá vybírání likvidity | Meziroční růst | Bossa.cz | Koupit pokles | Žádný trend | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Oslabení eura | Denní minima | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Hoteliéři | Nezaměstnanost v USA | Intradenní obchodování | Splasknutí realitní bubliny | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Silná bariéra | Výhled roku | Janet Yellenová | Makroekonomické události | Zkušenost | Politický šok | Marka | MSCI | Úroveň volatility | Snížit riziko | Supreme Edition | Institucionální objednávky | Britské hospodářství | Průměrné mzdy | Falešné signály | Vývoj ceny akcie ČEZ | Automatický obchodní systém | Open | Očekávání trhu | Prudké výkyvy cen | Sell pozice | Investiční období | Celní politika | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Prezident USA | Index | Události roku | Měsíční futures report | Dlouhodobý růst | Studie | Reálné úrokové sazby | Budoucí cenové pohyby | Měď | Stop příkazy | Směnný kurz | Webináře | Index nákupních manažerů | Ekonomické ukazatele | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tvůrce trhu | Daily Price Action | MMF | Kondice ekonomiky | Vývoj ceny stříbra | Nabídka | Pozice tradera | Čínský akciový trh | USA | Rollback | Úrokové sazby | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Dobré výsledky | Psycholog | Komise | Globální růst kryptoměn | Oblasti konsolidace | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Kryptoměna Ethereum (ETH) | Bílý dům | Rostoucí struktura | Kapitál | FB | CME FedWatch | Obchodní grafy | Zvyšování mezd | Posílení | Základní zboží | Analýza trendu | Slušný zisk | Lower Highs | Agentura Reuters | GBP/JPY | Přebytek běžného účtu | Obiloviny | Podmínky na trhu | Trading | Silný růstový pohyb | Forex trading analýza | Projev Jeroma Powella | Texaská ropa WTI | Mít trpělivost | Růst kryptoměn | Postranní trend | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Standardní medvědí divergence | Depreciace | Událost na finančních trzích | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | První support | Sentiment investorů | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Obchodní účet | xStation | Mitsubishi UFJ Financial Group | Obchodní signál | Intradenní pokles | Obrovský potenciál | Unie | Turecko | Nepředvídatelnost | Obchodování na finančních trzích | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Hedgeové fondy | Psychologické hladiny | Důvěra investorů | Zvolení Donalda Trumpa | Sázky | Atraktivní výnosy | Trumpovo rozhodnutí | Rubl | DJIA | Akciové indexy | Zastavení intervencí | Vice | Riziko deflace | První obchodní den | Christine Lagardeová | Obchodování signálů | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Irský premiér | Švýcarská centrální banka | Tržní podmínky | Technická recese | Soukromý sektor | Prohlášení politiků | Britský premiér | WEN | Fundamentální zprávy | Dnešní sentiment | Mário Centeno | Overlap | Disciplína | Pozornost | Libra ztrácí | Hladina rezistence | Wall Street Journal | Zóny supportu a rezistence | Přeprodaný trh | Ocel | Swing | Anglie | Rozhodnutí britské centrální banky | Analytický tým | Zprávy z ekonomiky | Forex analýza | IRS | Pokračující medvědí trend | Zpráva o vývoji inflace v USA | Vlna epidemie | COT reporty | Reakce trhů | Novozélandský dolar | Netradiční měnové páry | EUR/GBP | Komoditní měny | Očekávání analytiků | Pád USD | Vítězství Donalda Trumpa | Parlamentní volby | Oživení britské ekonomiky | Leva | Reverzní patterny | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Dlouhodobé držení | BREAKING | Překoupené podmínky | Sell-off | Rekordní hodnoty | Výsledky průzkumu | Zařízení | CAD USD | Reálný účet | Technické analýzy | Současná nejistota | Obchodní konflikty | Joachim Nagel | Americká měna | Další růst | Kurz dolaru | Budoucnost | Centrální bankéři z Fedu | Obchodní dohoda s Čínou | Vysoká volatilita | Cukr | Začátek nákupního trendu | Zavádění cel | Intradenní analýza | Počet pracovních míst | Trumpovy vlády | Čas růstu | Inflace v eurozóně | Pokračující pokles | Fiskální politiky | BoE Andrew Bailey | Kakao | Evening Star | Foreign Exchange | Mírný růst | Ztrátové obchody | Americké výrobky | KOL | Insider informace | Index Hang Seng | Fat finger | Posuvný Stop | Krize eurozóny | Náhoda | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Prezident Trump | Action Forex | Zpráva o inflaci | Obchodování s českou korunou | Další růst úroků | Přehled měnového páru | Sell | Moskva | Oblasti rezistence | Společnosti | Lepší výnosy | Range | Formace vlajka | Neutrální výhled | Futures | Pojistka proti inflaci | Fair Value Gapy | Automobilový sektor | BNP Paribas | Crédit Agricole CIB | Obchodní přístup | Britská cenová hladina | Česká koruna | Krátkodobí tradeři | Break of Structure | Brokers | Vlna koronaviru | Carry trade pozice | Stabilní růst | Klín | Wedge | Izrael | Benzín | Investice do podnikání | Euro-koruna | Vývoj zlata | Exponenciální průměr | Ropa | DAX 40 | Dnešní zprávy | Twitter | Americké měny | Zpráva pro dolar | Prudký propad | Oblečení | Snížení základní úrokové sazby | Klouzavý průměr SMA | Linie neckline | Forexové trhy | Noční obchodování | Finance.cz | Měsíční report finančních trhů | Makroekonomická data | Mezinárodní finanční instituce | Dlouhodobý support | Koronavirus ve Velké Británii | Ropa Brent | Pohyb měnových párů | Virus | G10 | Obchodní války | Cena akcí společnosti Netflix | Základní úrokové sazby v USA | Outside Bar | Global Markets Research | Meziroční míra inflace | CHF EUR | Zahraniční bilance | Bohatství | Dlouhodobý obchodní úspěch | Oblast rezistence | Američtí investoři | Konference FOMC | Ifo | Stratégové | Akciový index | Řízení rizika | Offshore | Hladiny rezistence | Časový výstup | Nomura | Nejnovější údaje | Vývoj kurzu libry | Starmer | Pokračující oslabení | Vývoj eura | Inside | Euro včera | Ziskový obchod | Agresivní pokles | Statistické údaje | Překoupené zóny | Momentum | Finančník George Soros | LPR | Aktivita v soukromém sektoru | Hormuzský průliv | Trendová linie | Zisky na forexu | Vývoj mezd | SSI index | Intraday | Protest | Týdenní výhled | Výhled pro GBP/USD | Dynamika trhu | Prolomení rezistence | Domácnosti | Analýza sentimentu | Bankovky | LIBOR | Psychologický faktor | Latinská Amerika | Bitcoin | Cla na Čínu | Primární trend | Příležitost ke vstupu | Výhled roku 2024 | Patterny | Globální ceny ropy | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Cla vůči USA | Nejziskovější | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Zboží z Mexika | Aligator | Velké zisky | Tržní sentiment | ISM index | Důvody pro posílení | Šíření viru | Ekonomická zpráva | Kartel OPEC | Riziko při obchodování | Kurz koruny | Přeprodanost | Eskalace | Zpomalení globální ekonomiky | Připojení Kanady k USA | Slabé výsledky | Research | 1W | Pokračování vzestupného trendu | Šance na zisk | Volatility | Data o inflaci | Moody's | Hikkake | J.P. Morgan v Londýně | Blog | Co je Fair Value Gap? | Krátkodobí spekulanti | Ceny zemního plynu | Technologický index Nasdaq | Konfluenční zóny | Metody analýzy trhu | Podnikatelé | Celková inflace | TLTRO | Vývoj akcie | Royal Dutch Shell | Tovární objednávky | Americké indexy | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | Klaas Knot | Krátkodobé zisky | Grónsko | Sektor služeb | Válka na Ukrajině | Prolomení trendové čáry | Rostoucí trendová linie | Fed dnes | Regrese | RRR | Vývoj ceny akcií Netflix | Globální finanční krize | Zlatý kříž | Fair Value | Technická rezistence | Mario Centeno | Equity | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Mitsubishi | Index DXY | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Snižování úrokových sazeb | Nejnovější zprávy | Index amerického dolaru (DXY) | Ceny nemovitostí v USA | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Zpráva Commitment of Traders | Zásady money managementu | Nálada na trhu | Býčí fáze | Impulzivní pohyb | Akcie Apple | Historická minima | Fakey Pattern | Růst měnového páru | Marketingová komunikace | Vývoj indexu DAX | Hlubší pokles | Cenový index | Propouštění zaměstnanců | Bankovní problémy | Dobré obchodní signály | USD graf | Intradenní výhled | Short příležitosti | JPMorgan Chase | Fundamentální události | Závislost | Průraz ceny | Stříbro | Nomura Securities Research | Cena dolaru | eXchange | Maloobchodní tržby | Pokles technologických akcií | Nastavit stop-loss | Překoupené signály | Purple Gap indikátor | Trailing Stop | Pozornost obchodníků | Zmírnění obchodního napětí | Vstup do pozice | Obchodovat | Cena kakaa | Cla na dovoz | Finanční instituce | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Rozpočtový schodek | NBH | FRED | Multitimeframe analýza | Kurz pro začátečníky | Pokles cen | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodování na měnových trzích | Technický pohled | G7 | HDP z Kanady | Ichimoku Kinko Hyo | Daňový zákon | Vysoké ceny nemovitostí | Kde je likvidita | Měnové intervence | Klesající trendová linie | Trumpův impeachment | Výkyvy cen | ERA | Medvědí FVG | Rezervy centrálních bank | Vyšší sazby | Růst akcií | Finance | Ministři obchodu | Dezinflační trend | Indikátor CCI | IRU | Pozornost trhu | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Michigan | Krátkodobý výhled | Short squeeze | Pokračování v klesajícím trendu | ETF | Základní pravidla systému obchodování | Akcie Broadcom | Kapitálové trhy | Zpravodajské služby | CCI indikátor | Lineární regrese | Kontrola inflace | Dluhopisy | Analytika | Firma | Prostor pro pokles | Obchodníci | Efektivní obchodování | Poptávka | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Zboží dlouhodobé spotřeby | RBI | Odpor | Bloomberg Financial LP | Fundamentální analýzy | Gamble | Velikost pohybů | Německý index DAX | Býčí Pin Bar | Prostor pro posílení | Majors | Současné ceny | Nastavení měnové politiky | Panamský průplav | Tržní trend | Technologická společnost | Conference Board | Uzavření trhů | Short příležitost | Pohyby měnových párů | Inflace zpomaluje | SMA 200 | Cena kryptoměny | Oddělení forexu | Zvýšené úrokové sazby | Pokračování trendu | Nárůst výnosů | NZD USD | Signál k nákupu | Obchodní příkaz | Klouzavý průměr | Powellův projev | Press centrum | UBS | Rok 2025 | Richard Branson | Zpomalení inflace | Větší pokles | MIFID | UTC | Bankéři | Video | Společnost Lucid | Monetární politika | Obchodní aktivita | Bitcoiny | Analýza forex | Problémy | Překřížení klouzavého průměru | | Podnikání | USA a Čína | Drahé dovozy | Množství peněz | Potenciál dalšího růstu | Kanadský dolar | Vývoj obchodní bilance | Statistický úřad | Bitcoin Cash (BCC) | Trendový pohyb | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Odvetná opatření | Profit-Target | Index PMI | Euro vůči dolaru | Bank of Canada | Kalendář událostí | Report finančních trhů | Výrazná rezistence | Dividendový výnos | Throwback | Pohyby dolaru | Mervyn King | Sázka | Indická rupie | Obchodování pro začátečníky | Propad trhu | Technický obchodník | ANZ | Politické rozhodnutí | Výrazné pohyby | Oversold | Overnight | Cenová akce | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Dnešní údaje | Overlap rezistence | Kurz USD | Větší korekce | Oslabení trhu | Zpomalení hospodářského růstu | Pravidla obchodního systému | Buy Stop | STP | Christine Lagarde | Směr trhu | Vývoj nezaměstnanosti | Spojené státy | Kolaps dolaru | Kryptoměnové trhy | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bollingerova pásma | Trade Brokers | Vývoj | Výrobní aktivita | Pohyby eura | Nejistota na finančních trzích | Vabank | Inside Bar | Investiční cíle | Komplexní analýzy | Úsilí | Ekonomické faktory | Indexy PMI | Trumpův tým | Euro posiluje | Zajímavé zisky | Vývoj situace | Celní válka | Ekonomové | Úroková sazba | Zpomalení býčího akciového trhu | Časový rámec | Úroveň rezistence | Technické korekce | AUD/NZD | Silicon Valley | Flag | Premiérka Liz Truss | Jak obchodovat | Korekční aktivity | Zpomalování americké ekonomiky | Podnikatelská nálada | Sebevědomí | Rady pro začínající | Investiční poradenství | Rozpočtové schodky | Býčí divergence | Slevy | Výkon hlavních měnových párů | Obchodování pro EUR/USD a GBP/USD | Agentura Fitch | Forex Factory | Nadhodnocení | Dovážené zboží | Konkurenceschopnost | Komodita kakao | Labouristická strana | Cena akcie Moderna | Austan Goolsbee | Platforma | Ropná zařízení | Signál k nákupu (buy) | Facebook | Americké akcie | Komodity ropa | Nový týden | Poskytování úvěrů | Futures na americké akciové indexy | Vstoupit do trhu | Pracovní síla | Velmi volatilní | Erdogan | Nový americký prezident | Plánování | Pohonné hmoty | Brexit průmyslu | Short pozice | BRICS | Oslabování libry | Ifo Clemens Fuest | Cena stříbra | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Výzkumná společnost | Technická korekce | Technologický index | Riziko ztráty | EUR/USD | FAIR | Kurz libry | Pin Bar | Bankovní unie | OSN | Varování | Nová fáze | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Válka mezi USA a Čínou | Dlouhé knoty | Trading analýza | Evropské společnosti | Směr trendů | Pandemie | Akciový index DAX | Spotřebitelská důvěra | Výprodej dolaru | Sektor služeb v USA | Dodržování pravidel | Volby | Pokles cen energií | Čtyřhodinový graf | Uzavírat gapy | Indikátor Stochastic | Další vývoj | MXN | Konsolidace | Klesající struktura | Zajímavé částky | Recese v USA | Edward | Akcie Hims & Hers | Měnové politiky | Plán obchodování | G20 | Cena kryptoměny ethereum | Porsche | Interní informace | Finanční služby | Poptávka po dolaru | Summit EU | Zprávy z Fedu | Onemocnění | Směřování ceny | Ceny nemovitostí | Prvky technické analýzy | Swingová minima | Politická rozhodnutí | Dánové | Obchodní dohody | Manufacturing | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Zvedání úrokových sazeb | Nejlepší rozhodnutí | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Člen bankovní rady | Příjmy z ropy | Druhý odhad amerického HDP | Prolomení supportu | Peněžní trhy | Pohyby na trzích | Podnikatelská aktivita v USA | Indická centrální banka | Býčí FVG | CHF USD | Nákupy centrálních bank | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Pokračující uptrend | Růstový potenciál | Nomura FX Strategy Research | Páry s americkým dolarem | Práce na sobě | Býčí Inside Bar | Impulzivní pohyby | Pravidla systému obchodování | Devalvace dolaru | Japonský ministr financí | Dow Jones | Dosáhnout zisku | Obchodní jednání | Výsledek referenda | Fair Value Gap | Vyšší časové rámce | Akcie Deutsche Bank | Investiční strategie | Uzavření obchodu | XTB.cz | Bezpečný přístav | Přelom roku | InstaForex Kurz pro začátečníky | Centrální bankéři | CNY | Ekonomické indikátory | USD GBP | Nejsilnější růst | Americké statistiky | Styl obchodování | Master Candle | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Jeremy Corbyn | Backtestování | Ukázky SMC obchodů | Downing Street | Denní graf měnového páru | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | Vyšší high | Oblast překoupenosti | Šíření nákazy | ADP | Analýza Nasdaq | Ceteris paribus | Odliv vkladů | Pozitivní faktor | Joe Biden | Silný trend | Obchodování odrazu | Faktor Trump | Přeprodané zóny | Trading Floor | FXTM | Investiční doporučení | Druhy inflace | Kazachstán | Global forex | Největší banky v Česku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | TradingView | Fibonacci | Signály přeprodanosti | Prezidentské volby | Světové měny | Rostoucí trendová čára | Cenové pohyby | Texaská ropa | Růst měnového páru GBP/USD | Hlavní měnové páry | Figúra | Poptávky po dolaru | Formace Shooting Star | Brexitové dohody | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Obří deficit | VaR modely | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Úrovně supportu a rezistence | Break/Even | Snížení inflace | VIP zóna | Denní graf komodity | Technické indikátory | Koronavirus | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Belgie | Přístup k dolaru | Posilování koruny | Obchodní příležitosti | Nákupy dluhopisů | Prezidentství Donalda Trumpa | Sazby | Obchodní pozice | Cena zemního plynu | Vítězství | Nové peníze | Vývoj základní úrokové sazby | Trading pomocí Fair Value Gapů | Principy obchodování | PMI ve výrobě | Pozorování | Nejisté situace | Změny v ekonomice | Cenový skok | Otevření obchodu | České koruny | Švýcarská banka | Cena indexu Dow Jones | Výzkumná společnost Markit | Uzavírat gapy (mezery) | Akcie Lucid | Retailový obchodník | Komise v přenesené pravomoci | Německá Bundesbanka | Swingová maxima | Vývoj akciového indexu | Británie | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Dovoz do USA | Jak profitovali tradeři | Zasedání OPEC | Úrok | Sell obchod | Investovat | Commodity Channel Index | Komoditní | Největší banky | Rekordní maxima | Tržby v eurozóně | Ekonomické aktivity | Supportní úrovně | Prodejní příkazy | Otestování rezistence | Data o HDP | Sell Limit | David Frost | Nová britská premiérka | Oblasti forexového obchodování | Nerozhodnost | Linie odporu | Špatná zpráva | Technická situace | Indikátor Envelopes | Hlavní pravidla | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Regulátor | Úvěrová krize | RDSA | Obchodní dohoda | Teorie obchodování | Nákup a prodej | Boj s inflací | Úspěšné obchody | Dluhopis | Průzkum | Overlap support | Využití indikátoru Envelopes | Firmy | Emerging market měny | Medvědí divergence | Prodejní oblasti | Tvrdý brexit | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Průměrování | Panika | Murray | Zemědělství | Zajištění | Averze k riziku | Překážky | Obchodování FVG | Medium Term | Klidné obchodování | Otočení britské politiky | Cla EU | 200denní klouzavý průměr | Nezávislost centrální banky | Fundamentální informace | Propad trhů | Intradenní strategie | Životní náklady | Fair Value Gap (FVG) | Cena ropy brent | Supporty | Akcie Hims & Hers Health | Vyšší ceny | Londýnská City | Euro dnes | Dovoz oceli | BANXICO | Money management | Bitcoin (BTC) | Marketscope | Ekonomické podmínky | Situace ve Spojených státech | Kroky centrálních bank | Repo sazby | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Commitments of Traders (COT) | Státní svátek | Pokračování rostoucího trendu | Plány Fedu | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Světové rezervní měny | Globální ceny | Jestřábí rétorika Fedu | Moje obchody | Připojení Kanady | Hladiny Fibonacciho retracementu | Investování | Formace Hammer | Indikátor Purple Strike | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Nákupní oblasti | Euroskupina | Flow z ekonomiky | Načasování vstupů | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Nejbližší support | Globální rizika | Vyšetřování | Forwardy | Klouzavý průměr - Exponenciální | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Volatilní obchodování | Prodejní signál | Světové ekonomické fórum | Kurz dolar | Pokračující růst | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Pohyby směrem dolů | Vývoj událostí | Hry | Akcie bank | Trading Central | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Cena kryptoměny bitcoin | Emerging markets | Fluktuace | Naděje na obrat | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Představitel Fedu | Walmart | Růst akcií společností | Flash news | Překoupení | Dopady na euro | Pozastavení růstu | FTSE | Významné úrovně | Potenciál zisků | Vyšší riziko | Německý ústavní soud | Cena indexu | Měnové trhy | Oscilátor | USD/MXN | Rizika | Vánoce | Psychologická bariéra | Varování před riziky | Eurozóna | První vlna inflace | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Černá středa | Eskalace obchodní války | ISM | Žádné výrazné pohyby | Zahájení nového trendu | Zvýšení volatility | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Obchodujeme | Důležitá rezistence | Fitch | Americké banky | Pivotní body | Dluhopisový trh | Zamítnutí nižších hodnot | Analýzy trhu | Zpomalování inflace | Období korekce | Úspory | Měnová politika ECB | Klouzavý průměr EMA | Kalendář ekonomických událostí | Výprodej na stříbře | Dánsko | Velcí hráči | Obavy z recese v USA | Úvěrový rating | Obchodování měnových párů | Řízení peněz | Prodávající | Kyjev | Vývoj měnového páru USD/CAD | Fundamentální základ | Konfluence | Ministr obchodu | Nominální růst | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Seminář | První obchod | Trading Station | Obnovení růstu | Zahraniční měny | Začínající obchodníci | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Purple Gap | Klíčové faktory | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | Růstové faktory | Cenový vývoj | Britská ministryně | Akcie Moderna | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | TradingEconomics | Horizontální linie | Žádosti o podporu | Praktické ukázky SMC | Limitní příkaz | Ministerstvo financí | Babypips | Chuť k riziku | Bilance | Zahedžovat | Poptávka po americkém dolaru | Dlouhodobý růstový trend | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Stop order | JPY EUR | Proražení rezistence | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | ONE | Ethereum (ETH) | Low | Britská premiérka | Prodej eura | Stabilita | Maroš Šefčovič | Španělsko | Vývoj měnových párů | XTB Research | Investiční soutěž | Solidní růst | Time frame | Odrazy | Nárůst volatility | Týdenní nárůst | Deficit federální vlády | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Nákupní technická korekce | Šéf banky | Otevření buy | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | BTMU Research | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Index spekulativního sentimentu | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Strategie buy the dip | Nejbližší supportní úroveň | Obchodování páru EUR/USD | SYRIZA | FXDAILY | Pullback oblasti | Elliottovy vlny | Daně v USA | ICT | Přeprodané podmínky | CAD | Odhady analytiků | Severní Irsko | Dlouhodobý klouzavý průměr | Společnost Elona Muska | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Tweezer bottom | Ukázky SMC | Swingové obchodování | Prezident Ifo | Rozjednané prodeje domů | Pohyby finančních instrumentů | Deeskalace | Situace na finančních trzích | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Exekutivní příkazy | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Akcie Procter & Gamble | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Změny tržního sentimentu | FVG pomocí SMC | Ziskové obchodní příležitosti | Zajímavý zisk | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Obchodování pro EUR/USD | Tým RoboMarkets | Nová mutace koronaviru | Supply zóny (rezistence) | Příležitost pro býky | Zahraniční obchod | Dlouhodobé strategie | Ztráta | Wells Fargo | Oblasti Pivot Pointů | Orbán | Dluhové krize | Nákupy dolaru | EUR/HUF | USDIDX | Nonfarm Payrrolls | Růst výroby | Proražená rezistence | Situace na trhu práce | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Měsíční report | EBITDA | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Pips | Investoři a obchodníci | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Výhody na trhu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | Obavy ze stagflace | Cenový pokles | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | CAD/CHF | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Prezident Federální rezervní banky | Kryptoměna ethereum | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Aktuálně na trzích | Moving Average | Risk-off sentiment | Vývoj na trhu | EK | Riziko | Analytik | Emise | Konsolidace ceny | MAM | MAST | Spotové ceny | Intradenní obchody | Nájemné | Právo | JPY | Credit Suisse | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Yahoo Finance | Chance | RSI | Bank of America | AOS | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Order | Trend na trhu | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Nástroj | GBP | Otevřít obchodní účet | Nadšení | NATO | Index DAX 40 | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Země BRICS | Karty | Nálada v USA | Čína | Americký regulátor | Know-how | Risk | Úrovně supportu | STAR | J.P. Morgan | CZK/USD | Pocity | USD/CNY | Ceny | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | Financování | Monopol | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | Kompozitní index | Short obchod | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | COT report | FX trhy | Dukascopy | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Společnosti Netflix | Trh nemovitostí | Proinflační | Buy the dip | Swingové maximum | Centrální banka | BBC | FXCM | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | Rizikový faktor | Klíčové S/R zóny | Doporučení k obchodování | Morning Star | EUR/NZD | Největší světová ekonomika | USD/TRY | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Měnový report | SMA | Praxe | Demand | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Restriktivní politiky | Odborníci | Nejlepší trading | Údaje o vývoji inflace | Vnímání rizika | Dopad na trhy | Zóny supportu | Vyplnění GAPU | Zákonodárci | Aussie | Tradingový portál | Carvana | Norges Bank | USD/EUR | Nejvyšší růst | Webinář | Stratég | Long signál | Broadcom | Kurzové riziko | Instituce | Propuštění | Shooting Star | Forint | Anomálie | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Liz Trussová | Commerzbank | Inflační krize | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Výnosy z investic | Obchodní úspěch | Výnos | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Kurzotvorné informace | Patrik Urban | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Dobře definovaný obchodní plán | X-Trade Brokers | Insider | Technické rezistence | Index DOW | IHNED | ČEZ | Frank | ERM | Index USD | Index Nasdaq | INR | CFD | Vyšší low | Pár USD/CAD | Prostor pro růst | 256/2004 | Zdravý rozum | Dvojitý vrchol | Dobrá zpráva | Rozhovor | Order block | Nové sankce | Sankce proti Rusku | Přístup k měnové politice | Vlna pandemie | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Kroky Bank of England | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Tradingový portál FXstreet.cz | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Money-Management | Rostoucí ceny energií | David Cameron | Švýcarské banky | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Disclaimer | Zvyšování daní | S/R zóny | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Vzácné kovy | Channel | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Mezibankovní | Akcie Tesla | RUB | Výběr zisků | MarketWatch | Oficiální údaje | BOSSA | Euforie | Írán | EPS | Biliony dolarů | Vyjednávání o brexitu | Jestřábí postoj | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Káva | Bez rizika | Vlna poklesu | Rishi Sunak | Vyšší hodnoty | Zisk | Obchodníci dnes | Přizpůsobovat se | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | World Gold Council | PCE index | EURUSD | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Makléři | Vývoj ceny akcií | Rizikové měny | Překoupené oblasti | Bezpečný dolar | JAP225 | Analýza trendů | Rating | Dovoz | Silná data | Praktické ukázky | Aktuální kurzy | Prezidentské kampaně | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Vzdělání | Nové prognózy | Falešné proražení | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Patrik Polák | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Pokles hodnoty | Raytheon | Finanční pomoc | Easing | Jednotná evropská měna | TRY | Kansas | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | S/R zóna | Technický signál | Zprávy | Globální obchodní válka | Čínské trhy | Dow Jones index | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | BOS | Cena akcií společnosti | Index cen průmyslových výrobců | Anthony Fauci | Kryptoměny bitcoin | Ekonomické důsledky | GBP/NZD | Nižší low | Údaje | Pozice spekulantů | Silná rally | Maso | Automobilky | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | CAD/JPY | Omezení pohybu | Eurodolar | Kontext | Biden | HRUŠKA | Rýže | Finanční krize | Ukazatel inflace | Swingové minimum | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Profit Target | Britská měna | Běžný účet | EUR/USD a GBP/USD | ex | Snížení daní | Klesající tendence | Medián | Index CPI | Bankovní tradeři | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Akciový index Nasdaq | Svíčkový graf | Multitimeframe | Omezení COVID | Síla dolaru | Roční maximum | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | ForexFactory.com | Marže | Směřování | Překoupený trh | Velké objemy | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | X-Trade | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Aktuální předpověď | Společnost XTB | Finanční svět | Ruské síly | Dohoda o brexitu | CARA | GMT | Dobré zprávy | Dezinformace | Situace | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Elliottova vlnová teorie | Tradingové webináře zdarma | Impeachment | Konsensus | Aktuální prognóza | Dluhy | Euro STOXX | Vrcholy | Předpovídání | Bankovní trader | Německá burza | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Tržní fundamenty | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Jasný směr | Dividenda | Nomura Securities | Peking | GfK | New York Times | Resistance | Záhada | Aliance | Výrobní aktivity | Spready | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Skandály | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Demo účet | Ekonomka | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | FED sazby | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Index euro | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | Nejnovější údaje o inflaci | Index DJIA | Výprodej | Měnové páry | HDP report | Ekonomické zprávy | Bonusy | Falešný break | To nejdůležitější | Zemědělské produkty | Zápis ze zasedání FOMC | Vývoj trhu | JPMorgan | Měnové unie | Akumulace | Obchodní systémy | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Růst inflace v USA | Novinky | KPMG | Pozitivní výhled | Jamie Dimon | Výhled měnové politiky | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Price Value Gap | Americká seance | Česká národní banka | Americký ISM | Analýza indikátorů | Obchodní styl | Brazilský real | 1D | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Výhled trhů | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Životní styl | Technický výhled | Úvěr | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Nakupovat | FOMC | US dolar | Akcie | Medvědí trend | Fáze růstu | Prodejní pozice | Cílová cena | Fundamentální výhled | Kupci | Mzda | Americké úřady | Býčí potenciál | MSCI China | Trading příležitosti | Nový Zéland | Société Générale | Dynamický support | Velký zisk | John Hardy | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Lucid | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | ZIL | Nová mutace | Štěstí | City | Týdenní pivot | Napětí na trzích | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | Asijské seance | Koš | Vývoj ropy | Obchodní výhled | AAA | SPOT | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | BBVA | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Realizovat zisk | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Flash Crash | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Strategie pro obchodování | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Marlin | Společnost Apple | Obchodování v pásmu | Pokles úroků | Prognózy | Globální recese | SSI | Zadlužení Velké Británie | Kurz | Dreamers Family | Daně | DNO | Výběry | Velké finanční krize | Dnešní zpráva | Ministři | Negativní nálada | Technický indikátor | DXY | Swingový výhled | Makrokalendář | Globální růst | Švýcarská národní banka | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | AMD | Konkurenti | Aktualizované údaje | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Den obchodování | Měnová politika Fedu | Rekord | Uzavření gapu | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Bolest | Údaj o HDP | Imbalance | Růst trhu | Rychlý růst | Obavy z omikronu | Ekonomické fórum | Swingy | Bankovní rada | Bear | Investice | Keir Starmer | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Zpětné odkupy | Obchodování v Asii | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Ceny kakaa | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Floor | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Důvody k nákupu | Pivoty | Indie | Bod | Die Welt | Vnímání | Americký soud | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Myšlenka | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Buy pozice | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | Investiční stratég | Změny krátkodobého trendu | Conference Board index | tradingeconomics.com | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Tick | LTC | Dluhopisové trhy | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | Německý akciový index DAX | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Risk Off | Rezistenční pásmo | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Americký akciový trh | Bannockburn Global Forex | Ukazatel | Prodej EUR | Dlouhá pozice | Index MSCI | Obchodní politika | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Key level | Dollar | Silné měny | Inaugurace | Bankovní domy | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Oslabující americký dolar | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Objem maloobchodních tržeb | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Lukáš Voženílek | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Politická stabilita | UST | YouGov | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Aktuální cena | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | Společnost AMD | Unicredit | GBPUSD | Partneři | Firma McDonald's | Ukončení války | Mark Carney | Komodity ropa WTI | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Double top | 1 milion | Pro tradery | Services | Česká spořitelna | Neúspěch | Britská vláda | Negativní sentiment | Fundament | Média | Engulfing | Medvědí scénář | Globální akciové trhy | Liz Truss | Výsledková sezóna | DAX30 | FedWatch | Potenciální ztráty | Nové vakcíny | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Dosažení zisku | Resistence | Fixní kurz | Důležitá data | Odložení brexitu | Administrativa | Trendový indikátor | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Dolarový index (DXY) | Brusel | NFP | Rekordní nárůst | Longové obchody | Devizové rezervy | Graf komodity | Obchodní dny | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Konvergence | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Sázení | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Elon Musk | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Zpomalující inflace | Vlna inflace | Evropské akcie | eTrader | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | FVG | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Medvědí kanál | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Eli Lilly | XM | Guvernér centrální banky | ADR | Inflace v květnu | Admiral Markets | Evropská unie | Halifax | Ceny stříbra | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | University of Michigan | Současný trend | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Odhady trhu | Expirace opce | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Nerozhodnost trhu | DMA | První rezistence | Střednědobý výhled | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | NZD/CAD | US dollar | ForexLive | HDP eurozóny | Forward PE | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Předčasné parlamentní volby | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Carry trade | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | MT4 Supreme Edition | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Přehled | Technické ukazatele | Zhoršení nálady | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | Pivot Point | Tým InstaForex | OECD | CHF | Odhadovaná cena | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Analýzy více časových rámců | Těžba ropy | Otočení trendu | USD/NOK | Turecký prezident | Trendline | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Inflace v Británii | Nákupní příležitost | Volby v USA | AUD/CAD | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | Relativní výkon | S&P 500 | Prosincová inflace | Hladina supportu | JDE | Podpora | Ministři financí | Definovaný obchodní plán | Obchodování s CFD | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Pohyby na finančních trzích | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Obchodování GBP | Vystoupení z EU | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komodity zlato | Obchodní spory | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Výběry zisků | Čísla o inflaci | Steen Jakobsen | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | DOT | CME Group | Close | BAT | Rate cut | Kurzy | Finanční prostředky | Zpomalující růst | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Cenové formace | Spekulace na růst | Drahé kovy | Etherea | Ekonomická data z USA | Premiérka Liz Trussová | Solana | Měnový pár EUR/GBP | All-time high | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Prohloubení deficitu | DAX | Rezervy | Objem dovozu | Zavedení cel | Problémy v bankovním sektoru | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Nákupní korekce | Poměr RRR | Hliník | Fibonacciho retracement | Kurzy měn | Podhodnocený | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Kypr | Forex asistent | Tempo růstu HDP | Oscilátory | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Potvrzení vstupu | Inflace v Německu | Vybírání likvidity | Pozitivní výsledky | Denní graf | Schodek | Volume | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Odvolací soud | Indikátor MACD | Utaženější měnové politiky | Dobrý obchodní plán | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Americký odvolací soud | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | LTRO | Likvidita | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Forex trading | Inflační data | Potenciál zisku | Banky | Buy | Býčí scénář | Akcie ČEZ | Daňové změny | DAX 30 | Obchodní podmínky | Nižší hodnoty | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Cena dnes | Vlády | Nebezpečí | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Cenový pattern | Šance | Investiční instrumenty | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Konfederace | Černá labuť | Zisk na akcii | Měsíční měnový report | Svíčková formace | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Forexové obchody | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | Vyšší ceny ropy | Dot-com | XTB | Výsledek hlasování | Kontrakt | Breakouty | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Supportní zóna | Výraznější pokles | Intervenovat | Forex aktuálně | Zastavení poklesu | Americký Fed | Fungování finančních trhů | Program nákupu dluhopisů | Ratingové agentury | Pozice | Jádrový CPI | Stock | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Techničtí obchodníci | OCI | Výběr likvidity | Aktivity v eurozóně | Reakce ceny | Začínající tradeři | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Měnové politiky centrální banky | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dolarový index DXY | Hedge | Market | Svíčkové formace | Cenné papíry | Stoxx | Sestupný trend | Bankéři z Fedu | Medvědí trh | Otevřená pozice | Vývoj HDP | Obchodní rozpětí | Support | General Electric | Průměrná mzda | Hold | Brokeři | Důležité informace | Zajímavé výnosy | FX | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Výroční zprávy | Investiční banka | Služby | Vybrat zisk | Obchodování britské libry | Stochastický oscilátor | Relative Strength Index (RSI) | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Lepší pochopení | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Jak číst grafy | Broker | Úroková sazba Fedu | Oscilátor RSI | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Evropská banka | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Dění na trhu | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Alibaba Group | Stop-Loss | Zvýšené napětí | Největší pokles | Růst libry | Graf komodity Zlato | Průměrná hodnota | Pokles průmyslové výroby | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Oblasti supportu | Výstupy | Double bottom | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Nákupní příležitosti | Vstupovat do obchodu | AdmiralMarkets | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Retracementy | Šéfové | Report ADP | Ceny potravin | AUDUSD | Kansas City | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Adani | Auta | Hladiny supportu | Projekce | Vývoj měnového páru AUD/USD | Analytici společnosti | Saxo Bank | Jasné signály | Inflace v březnu | Zpráva COT | Zpravodajství | Beyond Meat | Multi-Asset obchodování | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Určení trendu | Forex trhy | Velké banky | Akcie Nvidia | NZD/CHF | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Budoucí pohyby | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | Velké centrální banky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | Úročení | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | Cenové stropy | Finančník | USD | Občané | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Volatilita na trzích | Tištění peněz | Cestování | Peso | Split | Významné změny | Měnová unie | Emoce | Zvýšení daní | Jak trh reaguje | Loonie | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | PayPal | USD EUR | Produkty a služby | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Libra k dolaru | D1 | Investing.com | HDP v USA | Obrovské množství peněz | Supply | Výroční zpráva | Purple Strike | Trendové pohyby | Silný dolar | Tvůrci trhu | BMW | Výkonnost dolaru | Svět kryptoměn | Ochota riskovat | Hlavní úroková sazba | US500 | Posilování amerického dolaru | Viceguvernérka | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Čínská centrální banka | Earnings | CZ | Průraz | Tlak medvědů | Smíšené pocity | Australský dolar | Bloomberg Financial | Inflace ve službách | Objem exportu | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Adani Group | GBP/AUD | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Významné zprávy | Časové období | Vlajka | Objemy obchodů | Graf páru | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | PSA | Významné pohyby | Time-Frame | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Úspěšný trading | Invest | Commodity Channel Index (CCI) | Cenová maxima | Rok 2024 | Kanada | Webináře zdarma | Praktické okénko | COT (Commitment of Traders) | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Stav nouze | Makroekonomické údaje | DBS | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Opce | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Martin Klass | Libra klesá | Britský regulátor | MetaTrader 4 | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Technické patterny | Boční trend | Indexy | opPORTUnity | DIP | Break Even | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Počet obchodů | Kurz švýcarského franku | VaR | Klíčový faktor | Zamyšlení | RISE | SMC | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Forex menové páry | Stoxx 600 | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Hospodářská krize | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Vývoj války na Ukrajině | ADX | Obchodní instrumenty | Doporučení | Odraz ceny | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Body | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Reverzní formace | Korekční fáze | Stavební výroba | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | ABC | Krátkodobý klouzavý průměr | Lot | Navýšení | Graf akciového indexu S&P 500 | Omikron | Line Bin | Referendum | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Negativní vývoj | Vánoční svátky | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Clemens Fuest | Konzervativci | OsMA | Hedging | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Akcie Eli Lilly | PBOC | Černé zlato | Sterling | Úroveň supportu | Silné euro | Společná evropská měna | Časové rámce | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | Live trading | Materiály | Analýza měnových párů | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | MasterCard | Martingale | 2222 | Teroristický útok | Kulaté číslo | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Linie podpory | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Rizikový apetit | Investovat peníze | Vyšší cla | Nákup dluhopisů | Investor | Stochastic | USD/JPY | Dvojité dno | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Americké obchodování | Kryptoměnový trh | Emitenti | Strategy Research | Světové akciové indexy | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Premiérka | Obchodování na forexu | Vybrání likvidity | Stoupající trend | Stav americké ekonomiky | Nákupy zlata | Obchodování na demo účtu | Markit | Cenový index výdajů | Významné události | Úřady | Američané | Indikátor ekonomického sentimentu | Pohyb dolaru | CNBC | SPX | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Hospodářský výhled | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Měnový pakt
Měnový pár
Měnový pár AUD/CHF
Měnový pár AUD/NZD
Měnový pár EUR/CZK
Měnový pár EUR/GBP
Měnový pár EUR/HUF
Měnový pár EUR/PLN
Měnový pár EUR/SEK
Měnový pár EUR/USD

Následující klíčová slova

Měnový pár CHF/JPY
Měnový pár USD/CNH
Měnový pár USD/CNY
Měnový pár USD/JPY
Měnový pár USD/NOK
Měnový pár USD/TRY
Měnový pár vs. měnový index
Měnový prémiový vklad
Měnový převodník
Měnový report
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FBS
ODL Markets
IronFX
reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít