Klíčová slova - Hospodářský cyklus

img

Otěže světové ekonomiky v rukou Číny

21.05.2019 Nejnovější čísla OECD naznačují, že Čína bude jako jediný region v nejbližších měsících růst. Naopak USA hrozí recese. Významný růst neočekáváme ani v Evropě. Klíče od globálního ekonomického růstu jsou tak v rukou Číny.
img

Ozvěny trhu: Čas pro defenzivní dividendové akcie

18.04.2019 Pozornost finančních trhů se čím dál více stáčí ke Spojeným státům, kde vrcholí hospodářská expanze, která se zapíše jako nejdelší období ekonomického růstu v historii země. Pravděpodobnost recese v USA v následujících 12 měsících se zdvojnásobila. Ta se dotkne i zbylých částí světa. Slabší makroekonomická data a zejména nejistoty spojené s obchodními válkami, brexitem aj. se podepsaly pod to, že centrální banky po celém světě přistoupily opět k opatrnějšímu postoji ve zpřísňování měnové politiky. Podíváme-li se na odhady zisků amerických i evropských firem pro letošní rok, je patrný posun očekávání k horším výsledkům.
img

Okénko finančního trhu 7.3.2019

07.03.2019 Evropská centrální banka po dnešním měnověpolitickém jednání dle očekávání nechala sazby nezměněné. Rada guvernérů upravila očekávání prvního zvýšení sazeb z poloviny léta až na konec tohoto roku. Přesto se očekávání trhu ohledně prvního zvýšení sazeb posunulo z podzimu 2019 až na polovinu roku 2020. ECB bude i nadále reinvestovat jistiny ze splatných cenných papírů a k tomuto se počínaje zářím přidá nový program úvěrů pro bankovní sektor tzv. TLTRO (targeted longer-term refinancing operations), který má zaručit příznivé úvěrové podmínky. V refinancování aktiv hodlá ECB pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné k udržení příznivých likviditních podmínek a udržení inflace poblíž dvouprocentního cíle. Znovuzavedení kvantitativního uvolňování nebylo předmětem dnešní diskuze. ECB ve své nové prognóze přehodnotila svá očekávání ohledně budoucího vývoje evropské ekonomiky směrem dolů. Letos počítá centrální banka s růstem ekonomiky na úrovni 1,1 %, pro rok příští pak 1,6 %. Prezident M. Draghi zdůraznil, že ekonomika eurozóny se i nadále pohybuje v pásmu expanze, její růst však začal zpomalovat. Inflace se tento rok bude dle nové prognózy pohybovat v průměru okolo 1,2 %, což je výrazně pod cílem ECB. Pro následující roky očekává centrální banka pomalou konvergenci k jejich cílové hodnotě.
img

Odložení zvyšování sazeb ECB

04.03.2019 Tým RBI před pár dny přistoupil k radikální změně výhledu pro měnovou politiku ECB. Tento čtvrtek proběhne jednání bankovní rady včetně zveřejnění nové prognózy centrální banky. Očekáváme, že dojde ke snížení prognózy hospodářského růstu eurozóny a spotřebitelské inflace pro následující roky. Tomu nasvědčují poslední statistiky, ale i nedávná prohlášení jednotlivých členů bankovní rady. ECB se tak bude snažit i nadále držet očekávání trhu na co nejnižších úrovních. Proto očekáváme, že první zvýšení úrokových sazeb, které je v současnosti naplánováno na září, bude na tomto zasedání odloženo minimálně do konce tohoto roku. Zároveň také proběhne debata o možném spuštění nového programu úvěrů pro banky (místo původního programu TLTRO). Možná se dočkáme i jeho schválení, nicméně konkrétní podmínky nových úvěrů budou podle našeho názoru představeny později.
C:\fakepath\TOP5-22022019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2019 1) Německo se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vyhnulo recesi, hrubý domácí produkt zůstal proti předchozím třem měsícům beze změny. Oznámil to dnes německý statistický úřad, a potvrdil tak předběžné odhady. Podrobnější údaje ukázaly, že odvrátit recesi pomohly vyšší státní výdaje. Ve třetím čtvrtletí ekonomika vykázala pokles o 0,2 %.
img

Grafy dňa: Európska výsledková sezóna je slabá. Už tretí kvartál po sebe.

16.11.2018 Výsledková sezóna v eurozóne je slabá. Zatiaľ prekonalo prognózy ziskov len 48% spoločností. Je to síce o niečo lepšie ako v predošlých dvoch kvartáloch, stále je to však výrazne pod priemerom, ktorý je tesne pod 54%. Slabšie výsledky sú jedným z dôvodov, prečo sa európskym akciám darí menej ako americkým (@jsblokland):
img

Čo nám hovoria grafy o aktuálnych výpredajoch?

25.10.2018 Za posledné dva týždne zažili akciové trhy dva prudké výpredaje. Aktuálna situácia na trhoch preto púta veľa pozornosti a objavilo sa množstvo analýz porovnávajúcich aktuálne výpredaje s predošlými. Vyberáme tie najzaujímavejšie.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 21.2.2018

21.02.2018 Únorové PMI ve výrobě v Německu a eurozóně naplnily očekávání pokračující korekce. V Německu došlo k poklesu o osm desetin na 60,3 b. V eurozóně zaznamenal index překvapivě větší pokles o 1,1 b. na 58,5 b. To je v souladu se včerejším prudkým poklesem únorové spotřebitelské důvěry v eurozóně nebo poklesem ZEW indexu v obou zmíněných ekonomikách. Pokračuje tak zmírnění dobré nálady, na kterou poukazuje celá řada předstihových ukazatelů. Ty měly už několik měsíců přemrštěné hodnoty vzhledem ke stavu ekonomiky. Přehnaný optimismus firem a spotřebitelů vyvolává další stimul pro ekonomiku, z čehož vychází další růst optimismu. Dostáváme se tak do spirály, která vyžene ekonomiku do nejvyšších pater a může následně způsobit pád z mnohem větší výšky. Konstantní růst optimismu si užívá i česká ekonomika. Hospodářský cyklus je však běžnou součástí života a je nutné počítat i s negativními zprávami. Proto chápeme korekci předstihových ukazatelů jako součást ozdravného procesu.
img

Rozbřesk: Začne ECB brzy přelaďovat na jestřábí notu?

12.01.2018 Jestřábi začínají být více slyšet. Zápis z posledního zasedání ukazuje, že by ECB mohla již na svém nadcházejícím zasedání změnit slovní závazky, které dnes trhům dává (ohledně QE a sazeb). A popravdě není se čemu divit. V prosinci ECB provedla největší pozitivní revizi růstu v historii - za rok 2017 čeká růst 2,4 % a za rok 2018 2,3 %.
img

Rusnok: Vidím 50% pravděpodobnost dalšího zvýšení sazeb ČNB v prosinci

20.11.2017 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok vidí 50procentní pravděpodobnost, že centrální banka v prosinci znovu zvýší své úrokové sazby poté, co utáhla měnovou politiku v srpnu a v listopadu. Guvernér to uvedl v pondělí během konference ve Vídni pro Reuters.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rusnok: Sazby by během dvou let měly být kolem tří procent

16.11.2017 Měnová politika České národní banky (ČNB) by se měla normalizovat během jednoho až dvou let. V této době by mohla podle modelu centrální banky reálná úroková míra dosáhnout zhruba jednoho procenta, což při inflaci kolem dvou procent znamená úrokové sazby kolem tří procent. Na dnešní konferenci Vysoké školy finanční a správní to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Rast eurozóny je širokospektrálny, hospodárske cykly sú zosúladené najviac v jej histórii

14.11.2017 Dnešné HDP z eurozóny (ktoré poslalo nahor euro) ukázalo, že zrýchlenie rastu ekonomiky eurozóny sa netýka len vybraných krajín. Najrýchlejšie v medziročnom porovnaní od pokrízového oživenia v roku 2011 nerástla len eurozóna ako celok (na úrovni 2,5%), ale aj ďalších šesť krajín. Medzi nimi aj tri najväčšie – Nemecko (2,8%), Francúzsko (2,2%) a Taliansko (1,8%), k nim sa pripojili aj Fínsko, Lotyšsko a Cyprus. Spomedzi krajín, ktoré ešte nezverejnili HDP za tretí kvartál rástli v tom druhom najrýchlejšie od roku 2011 aj Slovinsko a Estónsko. Keď to spočítame dokopy, tak rastú najrýchlejšie od roku 2011 krajiny, ktoré tvoria dohromady takmer tri štvrtiny HDP eurozóny.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Inflace v eurozóně a Německu v září stoupne

25.09.2017 Po oznámení výsledků voleb v Německu se trhy mohou začít opět soustředit na ekonomické události. Mezi nejzajímavější bude tento týden patřit německý Ifo index, který se zřejmě vyhoupne na historicky nejvyšší hodnotu. Polepší si i inflace v eurozóně a Německu. Mírně vzrůst by mohl i americký jádrový deflátor osobní spotřeby PCE. V úterý nás čeká vystoupení francouzského prezidenta Macrona a prezidentky Fedu Janet Yellen. Kromě ní tento týden vystoupí ještě deset dalších zástupců americké centrální banky. Na domácí půdě proběhne zasedání ČNB. Ta si však se zvýšením úrokových sazeb počká nejspíš na listopad, kdy bude mít k dispozici novou Inflační prognózu. Tisková konference se však ponese v jestřábím duchu.
img

Po dosiahnutí dna pri žiadostiach o podporu v nezamestnanosti v USA vždy nasledovala recesia

12.05.2016 Dnes boli zverejnené nové žiadosti o podporu v nezamestnanosti v USA. Tie rástli už tretí týždeň po sebe, a to v posle...
img

Fed, trh práce a dolar

27.04.2016 Americký dolar slábne. Od počátku roku ztratil jeho index přes 5 % a aktuálně se obchoduje nejníže za poslední rok. Není divu, šance na další zvýšení úrokových sazeb se ve Spojených státech se měsíc od měsíce snižují, což podkopává důvěru dolarových býků.
img

Martin Zweig, investiční guru a milovník „hraček“

07.04.2016 V předchozích článcích jsme se podívali na investiční strategie Benjamina Grahama a Warrena Buffetta. Zatímco Graham a Buffet se již svým strategiím “růstu akcií? tolik nevěnují, Martin Zweig...
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory...
eurusd-23012015-5.png

Forex: EUR/USD se dnes dostal pod 1,1200

23.01.2015 Euro dnes pokračuje v propadu a například vůči americkému dolaru oslabilo o více než dvě procenta. Poprvé za více než jedenáct let tak sestoupilo pod hranici 1,1200. Jednotná evropská měna tím navazuje na prudký pokles po čtvrtečním rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) začít do ekonomiky pumpovat peníze prostřednictvím nákupů vládních dluhopisů. Evropské akcie naopak pokračují v růstu a jejich index FTSEurofirst 300 se vyšplhal na nové sedmileté maximum.
img

Singer (ČNB): Ekonomice chybí poptávka. Riziko deflace vzrostlo prudce

20.11.2013 Neumím si představit takový ekonomický vývoj, který by nás vedl k přitvrzení měnové politiky v následujících měsících,...

Další odkazy na téma Hospodářský cyklus

img

Hospodářský cyklus | FXstreet.cz

27.04.2016 Americký dolar slábne. Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve ...
img

Hospodářský růst | FXstreet.cz

... pro ekonomiku. Hospodářský růst země byl kvůli nim letos o 0,3 procenta vyšší. V příštích letech lze očekávat ještě pozitivnější vliv ...
img

Hospodářské vyhlídky | FXstreet.cz

06.06.2016 Hospodářský růst Spojených států by měl v letošním roce dosáhnout pouze 1,8 procenta, namísto dosud...
img

Hospodářské noviny | FXstreet.cz

21.09.2015 Z pohledu vývoje kurzu středoevropských měn byl uplynulý týden nezajímavý. 27.01.2012 Opožděný lednový efekt na domácí ...
img

Nejlepší obchodní strategie? | Diskusní fórum | FXstreet ...

... Kurz Polsko Hospodářský cyklus Kursy měn dnešní den ČNB Kursy euro Kč Korelace měn Kurz leva ke koruně Kurz leva Daně a trading Price ...
img

1512 Výhled pro akciové indexy

Současný americký hospodářský cyklus patří mezi nejdelší v poválečné histori. Mezi
img

Hospodářský růst | FXstreet.cz

08.10.2015 Nejistota na mladých trzích jako je Čína je rizikem pro eurozónu a zřejmě zpomalí její hospodářský růst...
img

Hospodářský růst | FXstreet.cz

18.02.2015 Francouzská vláda se rozhodla schválit návrh hospodářských reforem prezidenta Fran„oise Hollandea...
img

Hospodářský růst | FXstreet.cz

27.03.2012 Komoditní sektor má za sebou nejhorší týden od prosince, protože korekce zasáhla po horších průmyslových datech z Číny a ...
img

Investiční výzkum | FXstreet.cz

... o maturujícím hospodářském cyklu a postupně sílících inflačních tlacích v Česku. Pozitivně ČNB překvapuje i další pokles ...
img

Lidé chtějí změnu a jsou připraveni podstoupit riziko ...

... zapomínat, že se nacházíme v pokročilé fázi hospodářského cyklu a na makroúrovni jsou marže vysoké a ukazatele násobků nejsou nízké
img

Investice | FXstreet.cz

... na rekordních minimech v rozmězí 0,00 až 0,25 %. Takto nízkou sazbu udržoval Fed v zájmu stimulace hospodářského růstu po sedm let.
img

Singer (ČNB): Ekonomice chybí poptávka. Riziko deflace ...

... tedy tlumit hospodářský cyklus. V roce 2013 a zejména pro rok 2014 k tomu ale dle Singera přistoupila potřeba zabránění vzniku deflace ...
img

FXstreet | FXstreet.cz

02.01.2017 Minulý týden jsem v mém komentáři neuveřejnil žádné obchodní nastavení, jelikož jsem čekal minimální pohyby a velmi nízkou ...
img

EPS | FXstreet.cz

... o globální hospodářský růst a nedůvěru ve finanční výsledky společností za 1Q, tak nám zůstává pojem „technická korekce“. Přestože ...
img

Index FTSEurofirst 300 | FXstreet.cz

28.08.2015 Hospodářské oživení v Evropě je dostatečně silné na to, aby kontinent překonal chaos, který vznikl na čínských...
img

Hospodářská stagnace | FXstreet.cz

04.11.2014 V celé Evropské unii i v eurozóně předpokládá Evropská komise letos jen slabý hospodářský růst o 1,3...
img

Hospodářská krize | FXstreet.cz

13.10.2014 Prosazování německého hospodářského modelu pro celou Evropskou unii ohrožuje samotnou podstatu...
img

Intervence | FXstreet.cz

... obhájce současné hospodářské politiky americké vlády Paul Krugman v liberálně-levicovém New York Times. To vše jen pár hodin poté co si ...
img

Etapy přijetí účinného money-managementu | Diskusní ...

... kurzy měn Posílení koruny Kurz Polsko Hospodářský cyklus Kursy měn dnešní den ČNB Kursy euro Kč Korelace měn Kurz leva ke koruně
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Intervence | Čína | Peníze | Akciový index | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Evropské akcie | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Diverzifikace | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Grafy | IFO index | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Korekce | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Momentum | Měna | P/E | Portfolio | Pozice | RSI | Reinvestice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Support | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Výnos | Wall Street | ČNB | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | FTSEurofirst | Evropa | Panevropský index | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | EU | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Recesia | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Partners | Analytický tým | CZK/EUR | USD/EUR | Eurostat | Portugalsko | Devizové intervence | LYNX | Ceny akcií | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Global macro | EPS | Index | Investiční strategie | Volatilní | Akcie BMW | Analýza trhu | Analýzy | Atlantik | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Eura | Euro dnes | Evropská měna | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kurzu měn | Markets | Míra inflace | Miroslav Singer | Nemovitosti | Odkup akcií | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Trh | Volatility | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu měn | Zpráva | Zprávy | Zprávy euro | Zisky | CNBC | ZEW | Mojmír Hampl | Buffett | Janet Yellen | P/S | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Běžná likvidita | Tržby | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Volby | Dividendové akcie | Bankovní sektor | MSCI | FTSEurofirst 300 | Investing.com | TLTRO | Zvyšování sazeb | Finanční analýzy | Fundamentální výhled | Kurz koruny vůči euru | Průmyslová produkce | Poměr P/S | Podnikání | BMW | Averze k riziku | Společná evropská měna | Rada ČNB | Index FTSEurofirst 300 | Malý prostor | Ekonomický a strategický výzkum | Agentura Reuters | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Zasedání České národní banky | Globální ekonomiky | Růst akcií | Černé pondělí | Utahování měnové politiky | Propad | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Nákupní signál | Prodejní signál | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Rekordní minima | Bankovní unie | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americká vláda | Ekonomické údaje | Příjmy | Indexy PMI | ČTK | Německý Ifo index | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | Okénko trhu | Zahraniční forex | Výnosy řeckých dluhopisů | Backwardation | Geopolitická rizika | Saxo | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Christopher Dembik | Zpřísňování měnové politiky | Makroekonomické strategie | Defenzivní dividendové akcie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | ČTK | Banky | Pozice | Banka | Výhled | EUR/USD | FOREX | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | JPY | Měnový pár

Předchozí klíčová slova

Hospodářská krize
Hospodářská rizika
Hospodářská situace
Hospodářská stagnace
Hospodářské klima
Hospodářské noviny
Hospodářské otázky
Hospodářské vyhlídky
Hospodářské výsledky
Hospodářské výsledky firem

Následující klíčová slova

Hospodářský růst
Hospodářský růst Evropské unie
Hospodářský růst USA
Hospodářský vzestup
Hospodářství
Hot Forex
HotForex
Hot penny stocks
Hotspot FX
Hot stocks

Články

reklama
XTB-forex-ebook

Kurzy obchodování

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
RoboMarkets
reklama
XTB-forex-ebook
reklama
Bossa mentoring
reklama
XTB-forex-ebook
Potvrďte prosím... Zavřít