MSCI USA

Invesco: Akcie v USA nesou hlavní tíhu globální ekonomické nejistoty
24.04.2025 Minulý týden jsme zaznamenali pokles amerických akcií, zatímco akcie v ostatních regionech rostly – některé poměrně výrazně. Zatímco index MSCI USA klesl o 1,4 %, index MSCI Europe, index MSCI UK, index MSCI Japan a index MSCI China zaznamenali významné zisky. Proč se americké akcie chovají jinak na rozdíl od akcií v jiných regionech, když prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová minulý týden přiznala, že „ekonomický výhled je zastřen mimořádnou nejistotou“? Zde analytici z Invesca přináší několik myšlenek proč:

Invesco: Evropské akciové trhy rostou, zatímco americký akciový trh klesá
13.03.2025 V roce 2025 jsme zatím ve výkonnosti trhu zaznamenali velkou změnu. Index MSCI USA, který v loňském roce vykázal výnos 23,4 %, letos zatím získal pouze 1,22 %. Naopak evropské indexy po loňských mírných ziscích letos nasbíraly silné relativní výnosy. Například index MSCI France, který měl loni vlastně záporný výnos, prozatím vykázal dvouciferný zisk. Co tedy stojí za tímto trendem? Podle mne existují čtyři hlavní faktory, které vedly k lepšímu výkonu evropských akcií:

Tržní neklid posouvá akcie s nízkou volatilitou do popředí
07.03.2025 Americký akciový trh zažívá neklidné období, což přináší novou šanci pro investory sázící na nízce volatilní akcie. Tyto tituly nyní předčívají výkonnost širšího trhu a naplňují očekávání, že se jim v době nejistoty bude dařit.

MAGA, nebo MEGA? Evropské akcie nabízejí příležitost pro hodnotové investory
28.02.2025 „Ty máš opravdu v portfoliu české akcie? To jako fakt?“ zeptal se mě nedávno kamarád, s nímž jsme před čtvrt stoletím kupovali naše první akcie ČEZu. „Já už mám jen Ameriku a nic jiného tam mít ani nechci,“ dodal. Výkonnost amerických indexů je v posledním desetiletí skutečně mimořádná a důvodů, proč mít nakoupeno něco jiného, asi opravdu mnoho nebylo. Bude tomu tak ale i nadále?

Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2025
21.01.2025 Je čas zapomenout na hlavní scénáře a je třeba se zamyslet i nad nepravděpodobnými, ale možnými výsledky. Smíšená nálada na trhu z konce roku 2024 se odráží v našem seznamu překvapení. Tyto hypotetické předpovědi jsou našimi názory na to, co by se mohlo stát, i když nejsou součástí našeho ústředního scénáře. Aristoteles řekl, že „pravděpodobným nemožnostem je třeba dávat přednost před nepravděpodobnými možnostmi“, což znamená, že je pro nás snazší věřit v něco, co je nemožné, ale je to dostatečně zajímavé (například B52 na Měsíci), než v nepravděpodobné možnosti. Cílem tohoto dokumentu je hledat tyto nepravděpodobné možnosti – myšlenky, vymykající se konsensu pro rok 2025, o kterých se ale domnívám, že mají alespoň 30% šanci, že nastanou.

Investování, které má vliv – adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě
06.08.2024 Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelského řetězce způsobené drsnějšími a častějšími nepříznivými povětrnostními jevy jsou jen některé příklady těchto rizik.

Invesco: ETFka, která si rozumí s ESG
07.02.2024 Silná poptávka po pasivních investicích do ESG vedla v uplynulém desetiletí k zavedení více než 500 typů ETF zaměřených na ESG. V současné době je v ETF, které jejich emitenti klasifikují jako ESG, investováno více než 310 miliard dolarů aktiv. Jak ale při takovém množství fondů, které jsou nyní v Evropě k dispozici, mohou investoři najít ty, které jim nejvíce vyhovují? V tomto článku prozkoumáme a pomůžeme definovat širokou škálu přístupů ESG, včetně toho, co je jejich cílem…a co jejich cílem není.

Nově registrovaná ETF společnosti Invesco v České republice
18.07.2023 Společnost Invesco registrovala v České republice 15 nových ETF. K dnešnímu dni má tak v české distribuci téměř třicet ETF.

Seriál o ETF: ESG ETF - propaganda nebo zajímavý trend? (díl 14.)
26.06.2023 V sedmém díle našeho seriálu, který se věnoval druhům ETF, jsme zmiňovali ETFs, které se zaměřují na ESG investice, což jsou investice, které splňují Environmental, Social a Governance kritéria. Ať už ESG investování považujete za propagandu či naopak zajímavý trend, je nepochybné, že ESG investování nabývá dynamiku a že do této oblasti proudí a bude proudit nemalé množství peněz. Proto jsme se rozhodli věnovat ESG fondům speciální, poslední díl našeho seriálu o ETF.
Další články k tématu MSCI USA

5 nejlepších dividendových ETF roku 2019
06.03.2019 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem.

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF
28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.

Trh si přislazuje hořkou pilulku
02.06.2025 Nejlepší květen od roku 1990 a nejsilnější měsíční výkon za poslední rok a půl pomohly americkému akciovému trhu přisladit si hořkou pilulku. Od začátku roku však index S&P 500 sotva rostl a umístil se na 73. místě ze 92 globálních akciových indexů sledovaných agenturou Bloomberg. Za prvních pět měsíců zaznamenal nejhorší relativní výkonnost vůči indexu MSCI All-Country World Index bez USA od 90. let. A sezónní červnové schémata mnoho optimismu nevzbuzují: s letní sezónou dovolených se neočekávají výrazné tržní pohyby. Přesto, každé pravidlo má svou výjimku.

Denní komentář IronFX - 11/07/2014
11.07.2014 Bankovní systém eurozóny opět v centru pozornosti. Zdraví evropského bankovního systému se opět dostává do centra pozornosti a to, co se o něm dozvídáme není nikterak pěkné. Obchodování s akciemi druhé největší portugalské banky, Banco Espirito Santo SA, bylo ve čtvrtek pozastaveno v důsledku obav z její insolventnosti. Jedna z mateřských společností, Espirito Santo International (ESI), totiž nedokázala splatit část svých krátkodobých závazků. ESI vlastní 49% Espirito Santo Financial Group (ESFG), která zase na oplátku vlastní 25 % banky. Portugalská centrální banka prohlásila, že Banco Espirito byla "dostatečně izolována" od problémů mateřské společnosti, ale trh tomu evidentně nevěří. Investoři se obávají, že někteří věřitelé ESI mohou začít své pohledávky vůči bance nárokovat.

Ranní shrnutí (23.12.2024)
23.12.2024 Asijské akcie rostly poté, co mírnější údaje o inflaci PCE v USA oživily naděje na uvolnění měnové politiky. Index MSCI Asia-Pacific ex-Japan vzrostl o 0,3 %, Jižní Korea o 1,3 % a Tchaj-wan o 2,6 %. Japonský index Nikkei posílil o 1,2 %, k čemuž přispěly zprávy o potenciálních jednáních o fúzi společností Honda a Nissan, jejichž cílem je dokončení do června 2025.

Globální index nemusí být globální
11.06.2024 Nadstandardní výkonnost amerických akcií z posledních let se, jak se zdá, stala i vstupenkou do hlavních akciových indexů. Velké zhodnocování spolu s celkovým nárůstem tržní kapitalizace vedlo v tuto chvíli k rekordní 63% váze amerických akcií v indexu MSCI All Country World. „Nyní si ale investoři musí položit otázku, zda jejich investice umístěné v podobném indexu nejsou v rozporu s jejich očekáváním o globální diverzifikaci a zda nepodstupují přílišnou expozici vůči USA. Investorům totiž mohou unikat i jiné zajímavé investiční příležitosti. Za zmínku stojí například Tchaj-wan či Indie, které s americkými akciemi dokázaly ve výkonnosti v posledních deseti letech slušně držet krok,“ komentuje Richard Bechník, hlavní investiční a ekonomický analytik Swiss Life Select.

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?
20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.

Oživení světové ekonomiky v nedohlednu
06.06.2019 Finanční trhy čelí v posledních týdnech sérii negativních překvapení. Ať už jde o nárůst politických rizik v Evropě, napětí mezi USA a Čínou nebo spor mezi USA a Íránem. Vše nasvědčuje tomu, že v dohledné době nebudeme svědky oživení světové ekonomiky.

Japonské akcie za sebou mají nejprudší jednodenní pokles od prosince
02.08.2023 Japonské akcie dnes výrazně oslabily a mají za sebou nejprudší jednodenní pokles od loňského prosince. Trh reagoval na snížení ratingu Spojených států. Oslabily také akcie v Číně, kde investoři vybírali zisky. Peking totiž dosud nepřijal konkrétní a důrazná opatření na podporu ekonomiky, a tak nedávný růst čínských akciových trhů polevuje.

Asijské akcie klesají, trhy se připravují na další škody spojené s celní politikou USA
31.03.2025 Nejznámější asijské akciové indexy dnes zaznamenávají pokles, přičemž nejvíce ztrácí japonský Nikkei 225. Podle agentury Bloomberg se asijské trhy připravují na další škody spojené s celní politikou USA.
Související klíčová slova:
Aristoteles | Výdaje | Kam investovat | iShares S&P 500 ESG ETF | Svatý grál | Vládní dluhopisy | ESG oblasti | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Cap | EUR | Egypt | Akciové trhy | S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Alphabet | S&P 500 ESG | iShares MSCI KLD 400 Social ETF | Trend | Investing | Životní prostředí | Poplatky | Výkon S&P 500 ESG Indexu | Německá vládní koalice | Diverzifikace | Rozvoj měst | Výkonnost společnosti | Fondy obchodované na burze | ESG metodologie | Europe | Klimatická opatření | Pravděpodobnost | iShares MSCI KLD 400 Social | Další snižování sazeb | Evropská komise | Lagardeová | Předseda Fedu | Goldman Sachs | Rozvojové ekonomiky | MSCI USA Investable Market Index | Významné zisky | Pěstování plodin | Snížení emisí | Propaganda | Znehodnocení | MSCI KLD 400 Social ETF | Americký akciový index | Směrnice | Výhled | Chudí | ESG rating | MSCI All-Country World | Přijetí | Dopad na ekonomiku | Skvělé výsledky | Oznámení | Pokles amerických akcií | ESG investice | Výkon S&P 500 ESG | SRI | Bydlení | Socially Responsible Investing | Bitcoinová bublina | Rating ESG | MSCI World UCITS ETF | Rizika a příležitosti | ESG rizika | Vysoké riziko | Parlamentní volby | IMI | První ETF | Oblast investování | Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Indexy sledující výkonnost ESG | Americký prezident | Americká inflace | US High Yield | Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Invesco | S&P 500 ESG ETF | Investiční analytik | Zaměstnanost | Byznys | Bilion eur | Optimistická nálada | Burze | Největší ETF | justETF | Greenwashing | Větrné energie | Ekonomiky | FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Výkon | Výkonnost indexu | Ekonomické výhody | Covid | Macron | Index MSCI Europe | Výkonnost ESG | Donald Trump | US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Inflace | Peníze | Investování do ETF | Trend ESG | Politika | Indikátor | Očekávání | P/E | Odpovědné investování | Invesco KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Průmysl | Transparentní | ETF fondy | Blockchain | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Vysoké ceny energií | Představitelé Evropské unie | Růst | Eva Miklášová | Příležitosti | MiFID II | Zásoby zlata | Použití finanční páky | ESG principy | Hrozba | Negativní dopad | Spotřebitel | Zpráva | Alternativní zdroje energie | Vedoucí představitelé | Snížit emise | Nike | iShares S&P 500 ESG ETF USD | Invesco MSCI World UCITS ETF | ETF od společnosti BlackRock | Vysoké ocenění | Lira | Graf | Akcie ČEZu | Podnikání na kapitálovém trhu | Hydrogen Economy UCITS ETF | Investujte zodpovědně | Trh | Centrální banky | Biodiverzita | MSCI | Friedrich Merz | Zdroje energie | Rovnováha | Emise dluhopisů | Výsledek voleb v USA | ESG investování | AA | Turecko | Rozdílové smlouvy | Invesco Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Index | Studie | Nálada na trhu | Vyšší náklady | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MMF | Nabídka | USA | ETF zaměřený na ESG investování | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Tržní kapitalizace | Federální vlády | Bílý dům | ETF a investování | FinTech | Posílení | S&P | Zámořské indexy | Unie | Akciové indexy | Vice | Christine Lagardeová | Ropa | Desetileté výnosy | Bilion | Trumpovy vlády | CL | Opatření | Deficit | Volatility | COP27 | Správci aktiv | Budoucnost | Seychely | Fiskální politiky | Indický trh | Měnová politika v USA | Společnosti | Společnosti zaměřené na zelené energie | Due diligence | Obnovitelné zdroje energie | Peníze investorů | Mánie | S&P 500 UCITS ETF | Trh ETF | High Yield | Inflace cen | Obchodní války | Morgan Stanley Capital International | Vládní koalice | Dopad na ekonomiku USA | Akciový index | Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | MSCI ESG Rating | Zajímavý trend | Náklady | Momentum | Podnikání | Domácnosti | Bitcoin | Invesco S&P 500 UCITS ETF | Záporný výnos | Emoce okolo ESG | Invesco Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | ESG trend | Volby | Marketingová komunikace | ESG kritéria | Equity | Prezident Donald Trump | Index DXY | Maloobchodní tržby | Analytici | Klíčové problémy | MAGA | Největší výnosy | Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | State Street | Dividendový výnos | ETF | Dluhopisy | Firma | Poptávka | Dobrý ESG rating | Propad trhu | P/E Ratio | Úsilí | Rok 2025 | MIFID | Problémy | Rozvojové země | 3М | ESG společnosti | Invesco Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Množství peněz | ETFs | Environmental, Social a Governance | Změna klimatu | ETF zaměřené na ESG | Spojené státy | Indexy sledující výkonnost ESG segmentu | S&P 500 ESG ETF USD | Vývoj | Velké technologické firmy | ETF zaměřené na ESG investování | Investování do akcií | Krajní levice | Změny klimatu | MSCI KLD 400 | Americké akcie | Iniciativa | iShares | Volatilní | Svět ETF | Riziko ztráty | EUR/USD | Varování | Recese v USA | Měnové politiky | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Oblast ESG | Výnosy | Nové volby | Investiční strategie | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | AI | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Ochrana klimatu | UCITS | Vítězství | Invesco EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Zelené dluhopisy | Odvětví | ETF zaměřený na ESG | Sazby | Invesco FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | První dluhopisy | Invesco Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Objem zakázek | Komise v přenesené pravomoci | Investovat | Generální ředitel | Investiční fondy | Členové EU | Firmy | Lepší výkonnost | Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Zemědělství | Zájem investorů | Propad trhů | Sjednocení Německa | Global Clean Energy UCITS ETF | Poměr P/E | Investování | Distribuce | Fed | EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | MSCI USA IMI | Hry | KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Trhy | Akcie v USA | Emerging markets | FTSE | Rizika | Invesco EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Fond | Horší výkonnost | Forward P/E | Globální trhy | Co je ESG investování | MSCI KLD 400 Social | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Ředitelka | Společnost S&P Global | Kritéria a rating ESG | Ondřej Hartman | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | Low | MSCI All-Country | ESG ETF | Prezident Emmanuel Macron | EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Poradenství | Na burze | Nově registrovaná ETF | Společnost | Invesco US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | FXstreet | Tematicky zaměřené ETF | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Řízení společnosti | Negativní zprávy | Index MSCI All-Country | Riziko | Analytik | Emise | MAM | Benchmarky | Adaptace | Citi | Portfolio | Nástroj | Plyn | ACT | Veřejný sektor | UCITS ETF | Čína | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Války | Předpovědi | Biliony | Evropské centrální banky | Burzovní indexy | Jihoafrická republika | Výsledek voleb | Klima | Morgan Stanley | Živobytí | Výnos | České akcie | ESG | Bloomberg Intelligence | Cena emisních povolenek | Benchmark | Green Deal | Prostor pro růst | 256/2004 | Minulá výkonnost | CO2 | Ceny energií | Pravděpodobnost recese | Biliony dolarů | Bez rizika | Zisk | Bank of England | Rating | Obchodování | MSCI World | Prezident | Akciový index S&P 500 | Evropa | Olej | S&P Global | Nasdaq | Trump | Zprávy | Francie | Předpověď | Údaje | Pojišťovny | Výkonnost indexů | FXstreet.cz | Snížení daní | Technologické firmy | ProCent | Omezení COVID | Portfólia | Visa | Společnost XTB | Situace | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Konsensus | Euro STOXX | Vrcholy | Signály | Rozhodování | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | Obchodování s emisemi | Výnosy státních dluhopisů | Zdanění | Seriál o ETF | Politici | Vyšší inflace | Brazílie | Stimuly | Ztráty | Americké firmy | Akcie | MSCI China | KBW | Výhody | Podniky | Koš | AAA | Motivace | Tým FXstreet.cz | Nedostatek financí | Ekonomické nejistoty | Globální ekonomika | Americké ceny | Globální indexy | Emmanuel Macron | MSCI Europe | DXY | Růst zisků | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Energetická společnost | Společnost Invesco | Výsledky | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Finanční nástroj | Ohodnocení | Investujte | Kapitalizace | Komunikace | Pravidla hry | Indie | Levice | Zisky | Diverzifikovat | Fondy | Hospodářství | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Marika Čupa | Měny | Dollar | Hospodářský růst | Chaos | Rusko | Poradce | TABAK | Real Estate | Organizace | Ceny dřeva | Federální rezervní systém (FED) | Václav Pech | Valuace | Plány | DOGE | COVID-19 | State Street Global Advisors | Evropské akcie | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Ženy | Příjmy | Bloomberg | Rozvoj | Hlavní indexy | ICE | Mexiko | Broker Trust | Míra | Tržní ceny | US dollar | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | GDPNow | Přehled | Short | High | Obnovitelné zdroje | Centrum | S&P 500 | JDE | Podpora | Řešení problémů | Cena | Německo | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Evropské indexy | Snížení sazeb | Prime | Finanční prostředky | Ekonomická data | Medvědi | Inflace CPI | Zavedení cel | Zelené energie | Fiskální stimuly | Ekonomika | Znehodnocení měny | Odpovědnost | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Výnosnost | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | BlackRock | Bublina | Vlády | Šance | Cena emisních povolenek v EU | Fundamenty | ČR | XTB | Portfolia | Vývoj akciových indexů | Ředitel banky | Silná poptávka | Market | Seriál o investování do akcií | Cenné papíry | Stoxx | Transparentnost | FX | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Investoři | Spotřebitelé | Rostoucí výnosy | Nařízení | Bond | Ocenění akcií | Předseda | Invesco Ltd. | USD | Emoce | Federální rezervní systém | Paul Jackson | CZ | Propad | ANO | Vysoké standardy | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Emise CO2 | Markets | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Nejistota | Nvidia | Indexy | BofA | Seriál o dividendovém investování | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | Global Advisors | ECB | Voda | Výkonnost akcií | Forward | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Francouzský prezident | Evropské země | ROCE | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Zpracovatelský průmysl | Případová studie | Akciový trh | Uhlí | Americké vlády | Ukazatele | Emitenti | Banka | Američané | Ocenění | Home Depot
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot