Úterý 09. srpen 2022 15:42
reklama
InstaMarkets
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - SWIFT

C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Plyn nebude součástí příštího balíčku sankcí EU vůči Rusku, řekl Fiala

14.07.2022 Evropská unie připravuje sedmý balíček sankcí proti Moskvě, již nyní je ale jasné, že jeho součástí nebude omezení dodávek ruského plynu. Agentuře Reuters to včera řekl český premiér Petr Fiala, který jako důvod uvedl skutečnost, že řada členských zemí evropského bloku je zatím na ruském plynu závislá. Česko v tomto pololetí Evropské unii předsedá.
img

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?

26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.
C:\\fakepath\\trader-03062022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2022 1) Míra inflace v Turecku v květnu vystoupila na 73,50 procenta, a zdolala tak další maximum za více než 23 let. Informoval o tom dnes turecký statistický úřad. Výsledek je ale nepatrně lepší, než čekali analytici, kteří počítali s růstem na více než 75 procent. V dubnu míra inflace činila 69,97 procenta.
img

Ranní shrnutí (31.05.2022)

31.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během dnešní seance obchodovaly smíšeně. Indexy z Austrálie a Japonska klesly, zatímco akcie z Jižní Koreje a Číny dokázaly růst. Wall Street včera zůstala zavřená.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Západní sankce připravily běloruskou ekonomiku o miliardy z vývozu

16.05.2022 Západní sankce zablokovaly prakticky veškerý běloruský vývoz do Evropské unie a Severní Ameriky. Roční ztráty tím způsobené dosahují 16 až 18 miliard dolarů (asi 380-428 miliard Kč), uvedl běloruský premiér Raman Haloučanka v televizním rozhovoru podle státní agentury BelTA.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 71. K projednání byl předložen šestý balíček sankcí EU.

05.05.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu silným růstem. Jeho katalyzátorem byly samozřejmě zasedání Fed a projev Jeroma Powella. A přestože lze výsledky zasedání jistě označit za "jestřábí", trh ani trochu nereagoval, jak bychom očekávali. Přesuňme se ale od tématu Fedu a připomeňme, že Powell obracel pozornost i ke konfliktu na Ukrajině, který sám o sobě vyvolává růst cen energií a potravin, protože obě tyto kategorie zboží proudily do Evropy z Ruska a Ukrajiny. Ruská federace může teď být na mnoho let odříznuta od Evropy kvůli ničivým sankcím ze strany Evropské unie a Ukrajina bude muset nejprve dokončit vojenské operace na svém území a pak se po mnoho let zotavovat. Evropa (i celý svět) tudíž může čelit energetické a potravinové krizi. Mimochodem, ceny zemního plynu stále rostou a včera byly už na úrovni cca 1 600 USD za 1 000 metrů krychlových. Situace se podle nás bude jen zhoršovat. Cena ropy také znovu stoupá a přibližuje se k úrovni 110 USD za barel. Evropská komise mezitím členským státům EU předložila návrh šestého balíčku sankcí proti Rusku.
C:\fakepath\EK.jpg

Předsedkyně EK vyzvala k přípravě balíčku pro poválečnou rekonstrukci Ukrajiny

04.05.2022 Evropská unie by měla začít připravovat balíček pro poválečnou obnovu Ukrajiny. V projevu před europoslanci to dnes uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která celkové náklady na rekonstrukci země odhaduje na stamiliardy eur. Řekla také, že úspěšná obnova připraví Ukrajinu na členství v EU.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Invaze v ekonomice - spory kolem ruského plynu, sankce a pesimistické odhady HDP

27.04.2022 24. února - Ruský prezident Vladimir Putin v 04:00 SEČ oznámil, že dal svolení ke "speciální vojenské operaci". Ruské síly napadly Ukrajinu z Ruska a Běloruska i z poloostrova Krym, který Moskva anektovala v roce 2014, a zahájily rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na téměř celou zemi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil v zemi válečný stav a Kyjev přerušil diplomatické vztahy s Ruskem.
C:\fakepath\trader-07042022-24-zm.jpg

Rusko čelí kvůli sankcím nejtěžší situaci za třicet let, řekl ruský premiér

07.04.2022 Rusko čelí kvůli bezprecedentním západním sankcím nejtěžší situaci za posledních třicet let, řekl dnes ruský premiér Michail Mišustin. Zahraniční pokusy o odstřižení Moskvy od světové ekonomiky však podle něj selžou. Západní země rozšiřují ekonomické sankce ve snaze přimět Rusko k tomu, aby ukončilo svou invazi na Ukrajinu, připomněla agentura Reuters.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 43. Co se děje ve světě?

06.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – skončily v úterý propadem. Americký dolar přitom vykazoval silný růst, a tak bylo nutné hledat příčiny tak silného pohybu. Jak jsme si již řekli v našich nedávných článcích, index obchodní aktivity ISM, který byl zveřejněn přesně v době, kdy na světových trzích začal silný pohyb, je jen těžko mohl vyprovokovat. Ukázalo se, že vše bylo mnohem jednodušší.
C:\fakepath\trader-30032022-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2022 1) Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
img

Česká národní banka zvyšuje své investice do zlata. Je to prozíravé i z hlediska drobného investora

28.03.2022 Česká národní banka, jež se ke zlatu dlouhá léta stavěla odmítavě, prodávala jej, předloni otočila. Postupně kov opět dokupuje. Ke konci loňského roku měla v trezoru v rámci devizových rezerv 340 tisíc troyských uncí kovu a nějakých necelých deset tisíc pak ještě mimo oficiální rezervy. Dohromady tak ČNB disponuje necelými deseti tunami kovu za 13,4 miliardy korun. To se sice může jevit jako ne zcela zanedbatelná částka, představuje však jen 0,35 procenta celkového objemu devizových rezerv ČNB.
C:\fakepath\dolary.jpg

Rusko zaplatilo úroky z dluhopisů, vyhnulo se tak platební neschopnosti

18.03.2022 Ruská federace řádně zaplatila úroky z dolarových dluhopisů, a vyhnula se tak platební neschopnosti. Ruské ministerstvo financí dnes oznámilo, že navzdory sankcím, které na Rusko uvalily západní státy, peníze v plné výši dorazily do amerického finančního ústavu Citibank. Ten už zajistí distribuci peněz na účty držitelů dluhopisů. Celkem jde o částku zhruba 117 milionů dolarů (asi 2,6 miliardy Kč).
img

Reuters: Moskva a Peking pracují na tom, jak obejít platební systém SWIFT

16.03.2022 Rusko a Čína pracují na tom, jak obejít globální platební systém SWIFT a propojit své vlastní systémy finančních zpráv. Podle agentury Reuters to uvedl ruský poslanec Anatolij Aksakov. Dodal, že obchod mezi Ruskem a Čínou vzrostl od ledna do února o více než 40 procent a že růst by měl pokračovat. Moskva tak reaguje na sankce, které na ni Západ uvalil kvůli invazi na Ukrajinu. Od systému SWIFT bylo odpojeno několik ruských bank, což jim způsobuje problémy s převody peněz v zahraničním platebním styku.
C:\fakepath\trader-16032022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2022 1) Akciový trh v Hongkongu dnes vzrostl o více než 9 %, a smazal tak skoro 6% ztrátu z předchozího dne. Hlavní index čínských akcií pak zpevnil o více než 4 %, čímž reagoval na oznámení, že Peking zavede další opatření na podporu čínské ekonomiky. Čínský vicepremiér Liou Che také podle médií slíbil příznivé politické kroky pro kapitálové trhy.
img

Význam bitcoinu roste mílovými kroky

14.03.2022 Vzhledem k napjaté geopolitické situaci na Ukrajině se svět rozhodl jednat a zabavil většinu ruských rezerv. Biden shodil na Rusko finanční bombu. Důležitou finanční blokádu provedl tak, že vyloučil platby související s energiemi, vzhledem k závislosti Evropy na ruské ropě a zemním plynu. To je důležité, protože ceny komodit, jako je ropa a pšenice, prudce rostou. Čína se tak ocitla ve výhodné pozici, kdy komoditní krize posílila její měnu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko varuje, že kvůli sankcím bude nuceno splácet zahraniční dluh v rublech

14.03.2022 Ruské ministerstvo financí schválilo dočasný postup pro splácení dluhu v cizí měně, ale varovalo, že platby budou prováděné v rublech, pokud sankce zabrání bankám hradit dluhy v jejich původní měně. Ministr financí Anton Siluanov současně popřel, že by Rusko nebylo schopno plnit své dluhové závazky.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU dosud schválila čtyři balíky sankcí proti Rusku, cílí na politiky či průmysl

13.03.2022 Výběr informací o zavádění sankcí Evropské unie (EU) proti Rusku od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (EU v sobotu uvalí další sankce na Moskvu kvůli ruské agresi na Ukrajině):
img

Benzín v ČR poprvé od invaze přestal zdražovat. I tak Česko čeká stagflace, však řešit ji nyní kurzarbeitem je nesmysl

13.03.2022 Česko se v důsledku ukrajinské války a sankcí musí letos připravit na závažnou stagflační krizi celé ekonomiky. Rozhodující bude míra odříznutí ruských dodávek ropy a plynu. V tuto chvíli je zhruba 66 procent ruské ropy neprodejných, protože možní kupující se obávají embarga ruské ropy. Embargu podléhá například íránská ropa, ale ruská zatím ne.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 11. března 2022

11.03.2022 Paolo Ardoino, technologický ředitel (CTO) Tetheru, se domnívá, že rostoucí pokrok v oblasti digitálních měn centrálních bank po celém světě ve skutečnosti neovlivní roli soukromých stablecoinů.
img

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 1998, není v ní ale ještě započítána válka na Ukrajině. Ta inflaci letos může vyhnat až k 15 procentům

10.03.2022 Míra inflace za měsíc únor vykázala úroveň 11,1 procenta v meziročním vyjádření. Překonala tak drtivou většinu očekávání.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU přidá na sankční seznam dalších 160 Rusů, potrestá i běloruské banky

09.03.2022 Státy Evropské unie se dnes shodly na uvalení dalších sankcí kvůli ruské agresi na Ukrajině. Na sankčním seznamu se nově objeví jména 160 ruských politiků a oligarchů. Unie také rozšíří vyloučení z mezinárodního platebního systému SWIFT i na běloruské banky. Oznámila to Rada EU. Podle jednoho z unijních činitelů budou prezidenti a premiéři členských zemí ve čtvrtek jednat i o dalších krocích, jež mají Rusku zkomplikovat financování války.
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
img

Reuters: Rusko bude asi hledat náhrady za SWIFT, alternativy budou drahé

08.03.2022 Moskva bude patrně hledat alternativy, jak se obejít bez mezinárodního platebního systému SWIFT. V sobotu od něj totiž bude v souladu s dřívější dohodou západních zemí odstřiženo sedm ruských bank a je možné, že se jejich počet ještě zvýší. Alternativy ale ruským podnikům značně zvýší náklady i rizika, uvedli odborníci, na které se odvoává agentura Reuters. Rusko se podle nich bude přinejmenším v nejbližší době potýkat se snížením objemu dovozu i vývozu.
img

Americký trh. Týdenní výhled ze dne 8. března

08.03.2022 Globální trhy a trh v USA se po 24. únoru, kdy Rusko zahájilo tzv. vojenskou operaci na Ukrajině, dostaly pod silný prodejní tlak. Od té doby byla všechna světová média a všichni investoři téměř výhradně zaměstnáni sledováním situace rusko-ukrajinského konfliktu. Západní země zavedly proti Rusku velmi tvrdé sankce, zejména finanční. Rezervy a operace ruské centrální banky byly zmrazeny. Hlavní ruské banky byly odpojeny od systému SWIFT. Tento týden se k odezvě na ruskou vojenskou akci na Ukrajině a sankce přidal prudký negativní dopad prudkého růstu cen ropy a plynu. Cena ropy vzrostla na 125 USD, což je nejvyšší hodnota od léta 2008. Cena plynu v Evropě se na burze ICE vyšplhala na 3 000 USD. V současné době konflikt na Ukrajině pokračuje, i když v posledních dnech mohlo dojít k určitému snížení intenzity nepřátelských akcí a pokroku v jednáních mezi stranami zapojenými do konfliktu. Existuje alespoň naděje na snížení intenzity nepřátelských akcí.
img

Forex: ČNB brání koruně v dalším oslabení

07.03.2022 Koruna, stejně jako ostatní měny středoevropského regionu, zlotý a forint, podléhají od vypuknutí války na Ukrajině výprodejovým tlakům, kdy se investoři odklání od rizikových aktiv a přesouvají kapitál do bezpečných přístavů, jako například amerických státních dluhopisů. Od 22. února koruna oproti euru oslabila o téměř 6 % a dosáhla přechodně úrovně 25,92 EUR/CZK. Její oslabující jízdu stabilizovala až intervence ČNB v závěru týdne.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Analytici: Kurzy akcií českých bank padají kvůli protiruským sankcím

07.03.2022 Kurzy akcií českých bank padají především kvůli sankcím, které západ přijal vůči Rusku za jeho napadení Ukrajiny, a očekávanému zpomalení hospodářského růstu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Akcie Erste dnes klesají o 11,04 procenta na 643,20 Kč, Komerční banky o 10,38 procenta na 712,50 Kč. Pod nejmenším tlakem jsou akcie Monety, které přišly o 4,84 procenta na 81,60 Kč. Od závěru obchodování den před invazí propadla Erste o 29,9 procenta, KB o 23,9 procenta a Moneta o 10,8 procenta.
C:\fakepath\ukrajina-valka-07032022.jpeg

Válka na Ukrajině: Jak obchodovat na finančních trzích?

07.03.2022 Napadení Ukrajiny ruskou armádou je šokující. Nejde jen o vystřízlivění západního demokratického světa tváří v tvář agresorovi, ale také o šok ekonomický, nabídkový. Sankce namířené proti Rusku znamenají jeho izolaci a výrazně omezují jeho dodávky na trh od ropy, přes hliník po nikl. Tento nedostatek surovin přichází v době, kdy už jsou globální řetězce napjaté, kapacity plné a rostoucí inflace byla ekonomickým tématem číslo jedna.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Podle Čaputové je ve hře další zpřísnění sankcí vůči Rusku

06.03.2022 Ve hře je další zpřísnění sankcí vůči Rusku, včetně vyloučení zbylých ruských bank z platebního systému SWIFT. V diskusní relaci slovenské televize Markíza to dnes uvedla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Vyslovila se rovněž pro snížení závislosti na dodávkách energií z Ruska.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moody's srazila úvěrový rating Ruska na druhou nejnižší úroveň

06.03.2022 Ratingová agentura Moody's dnes zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o další čtyři stupně. Ruský rating se tak dostal na úroveň Ca, což je druhá nejhorší známka v ratingové škále Moody's. Agentura předpokládá, že opatření ruské centrální banky k omezení pohybu kapitálu pravděpodobně naruší splácení zahraničního dluhu Ruska.
img

Týdenní kryptoměnový market report (04.03.2022)

04.03.2022 Situace na trhu s kryptoměnami zůstává nejistá i přes spekulace o rostoucím zájmu ruských oligarchů o digitální aktiva. V důsledku různých finančních blokád a odříznutí systému SWIFT od mnoha ruských bank by se dalo předpokládat vyšší využití technologie blockchainu, která je známa svoji anonymitou. EU však již oznámila přísnější regulaci kryptotrhu a regulátoři uvedli, že budou situaci dále sledovat. Zároveň se Číně podařilo prakticky eliminovat obchodování s bitcoiny v rámci země, přičemž čínský podíl na BTC transakcích klesl z 90 % před rokem na 10 % ke 4. březnu 2022 (dle PBOC). Opatření aplikovaná na BTC v Číně se tak ukázala jako účinná a potvrdila, že blokování obchodování s kryptoměnami je možné tváří v tvář přísným zákonům a nařízením. Předseda amerického Federálního rezervního systému (FED) Jerome Powell během projevu v Senátu sdělil, že tragické události na Ukrajině zdůraznily potřebu regulovat trh s kryptoměnami.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
img

Kryptoměny v době nepokojů vykazují obrovský potenciál

04.03.2022 V důsledku nedávných událostí kryptoměny posilují. Ruské činy agrese zničily jak jeho vlastní ekonomiku, tak Ukrajinu a obyvatelé obou zemí se snaží své finance zachránit pomocí krypto trhu.
img

Úroková sazba se zvýší o 0,25 %, potvrdil Powell. Rusko zakázalo vyplácet dividendy zahraničním investorům

04.03.2022 Šéf Fedu Jerome Powell před americkým sněmovním výborem pro finanční služby uvedl, že již v březnu by mělo dojít ke zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů. Podle Powella by se mělo jedna o adekvátní odpověď na vysokou inflaci a utažený trh práce. Také nevyloučil razantnější zvýšení úrokové sazby na některém z dalších měnověpolitických zasedáních.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

BBC: Analytici vidí prostor pro zpřísnění sankcí Západu, mimo jiné v energetice

03.03.2022 Rusko už nyní kvůli napadení Ukrajiny čelí bezprecedentním sankcím Západu, které mají za cíl přiškrtit jeho ekonomiku a potrestat osoby blízké prezidentovi Vladimiru Putinovi. Experti nicméně vidí prostor pro další stupňování postihů a očekávají, že k němu dojde, napsala v noci na dnešek zpravodajská společnost BBC. Mimo jiné podle ní narůstá tlak na omezení nákupu nerostných surovin, takový postup by ale mohl kromě růstu ceny energií přinést i drastickou reakci Moskvy.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko rozšíří sankce proti Rusku, zahrne do nich další banky i jednotlivce

03.03.2022 Japonsko rozšíří sankce proti Rusku přijaté kvůli invazi na Ukrajinu a zahrne do nich další čtyři ruské banky a dvě desítky jednotlivců. Podle agentury Kjódó o tom dnes informoval premiér Fumio Kišida. Přísnější sankce Tokio zavede i vůči Bělorusku, zmrazí například majetek ministra obrany Viktara Chrenina.
img

Jak sankce ovlivní Rusko, svět a trh s kryptografií? 

03.03.2022 Mezinárodní sankce mají poškodit zemi jako celek, a v důsledku toho jsou nejvíce postiženi nevinní lidé a malé podniky. Málokdy ubližují těm, kdo jsou „ve vedení“.
C:\fakepath\uhli.jpg

Ceny uhlí na evropském trhu kvůli rusko-ukrajinské krizi stoupají na rekordy

03.03.2022 Ceny uhlí v Evropě stoupají na mnohaleté rekordy. Zásoby uhlí v Evropě jsou nejnižší za několik let a energetické společnosti se kvůli rusko-ukrajinské krizi a sankcím západních zemí na Rusko snaží získat jakoukoliv dostupnou alternativu, uvedl server Montel News. Cena evropského termínového kontraktu na uhlí API 2 se dostala až na 436 dolarů (10.100 Kč) za tunu, zatímco na začátku roku činila 119 USD za tunu. Ceny jsou teď nejvyšší nejméně od poloviny roku 2006.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka a fond mohou mít čínské dluhopisy až za 140 miliard USD

03.03.2022 Ruská centrální banka a ruský státní investiční fond mohou mít v držení čínské dluhopisy až za 140 miliard USD (3,2 bilionu Kč). Na čínském dluhu ve vlastnictví zahraničních věřitelů tak mohou mít až čtvrtinový podíl, vypočítali analytici australské finanční společnosti ANZ Research. To může poskytnout Rusku ochranu před západními sankcemi uvalenými na Moskvu za její invazi na Ukrajinu.
img

Česko zažívá „ropný šok“, cena benzínu i nafty v ČR je nejvyšší v historii. Prudké zdražování tím rozhodně nekončí, benzín může vyletět až k 50 korunám za litr, omezí-li Rusko dodávky ropy či plynu

03.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 39,36 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už nyní je tedy benzín o 80 haléřů na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 38,73.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Evropské akciové indexy v úterý klesly

02.03.2022 Evropské akciové indexy během včerejší seance výrazně klesaly. STOXX Europe 600 se uzavřel v záporném teritoriu se ztrátou 2,4 %. DAX se propadl o 3,85 %, CAC 40 se snížil o 3,94 %, FTSE 100 klesl o 1,72 %. Ve Španělsku ztratil IBEX 35 3,4 %, zatímco italský FTSE MIB se propadl o 4,1 %.
img

Americký akciový trh se kvůli válce na Ukrajině zmítá v horečkách

02.03.2022 V úterý akciový trh kvůli pokračující válce na Ukrajině opět klesl. Index Dow Jones ztratil 1,8 %, index NASDAQ Composite klesl o 1,6 % a index S&P500 se snížil o 1,6 %.
img

EUR/USD: Euro zůstává v palebné linii

02.03.2022 Zprávy přicházející z geopolitické fronty nadále otřásají světovými trhy. Obavy o osud světové ekonomiky jsou jedním z hlavních důvodů pokračující poptávky po ochranném dolaru a výprodeje akcií.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v únoru klesl o 100 milionů na 300 milionů Kč

02.03.2022 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v únoru proti předchozímu měsíci klesl o zhruba 100 milionů na 300 milionů Kč. Za první dva měsíce letošního roku se objem obchodů s kryptoměnami meziročně snížil o čtvrtinu na 700 milionů korun. Dominantní zůstává bitcoin s nadpolovičním podílem na objemu obchodů. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
img

Tři podoby ruského finančního krvácení: v akciích, v ropě i v měně

02.03.2022 Rusko v důsledku sankcí Západu finančně těžce krvácí, a to hned na více způsobů. Zde jsou graficky přiblíženy tři zásadní: krvácení Ruska v akciích, v ropě a v měně.
img

Ruská Sberbank má rekordní zisk, lidem v Evropě vrátí vklady a odejde

02.03.2022 Největší ruská banka Sberbank odchází z Evropy. Zdůvodnila to velkým odlivem hotovosti z dceřiných firem a ohrožením bezpečnosti zaměstnanců a majetku, ruskou invazi na Ukrajinu ve svém vyjádření nezmínila. Rozhodnutí se netýká provozu banky ve Švýcarsku. Sberbank dnes také uvedla, že za loňský rok zvýšila čistý zisk o 64 procent na rekordních 1,25 bilionu rublů (264,5 miliardy Kč).
img

Ruská Sberbank oznámila odchod z Evropy, peníze vkladatelům vyplatí

02.03.2022 Ruská Sberbank odchází z Evropy. Největší ruská banka to dnes odůvodnila velkým odlivem hotovosti z dceřiných firem a ohrožením bezpečnosti zaměstnanců a majetku. Ruskou invazi na Ukrajinu ve vyjádření nezmínila. Banka, která má později během dne zveřejnit finanční výsledky za rok 2021, uvedla, že již není schopna zajistit likviditu evropských dceřiných společností, ale úroveň jejího kapitálu a kvalita aktiv jsou dostatečné k tomu, aby mohla vyplatit peníze všem vkladatelům.
C:\fakepath\swift.jpg

EU se dohodla, že odstřihne od SWIFTu sedm ruských bank, Sberbank ušetřila

02.03.2022 Zástupci Evropské unie se dohodli, že odstřihnou od mezinárodního platebního systému SWIFT sedm ruských bank. Největší z nich - Sberbank - mezi nimi není. Informovala o tom agentura Bloomberg. Odpojena nebude ani banka částečně vlastněná ruským plynárenským gigantem Gazprom. Podle úředníků obeznámených s rozhodnutím jsou zasaženy banky VTB, Bank Rossiya, Otkritie, Novikombank, Promsvjazbank, Sovkombank a VEB.RF. Zasílání zpráv v systému SWIFT umožňuje transakce v hodnotě bilionů dolarů po celém světě.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko dočasně zakáže cizincům prodávat ruská aktiva, nechce politický tlak

01.03.2022 Rusko dočasně zakáže zahraničním investorům prodávat ruská aktiva, aby se ujistilo, že se rozhodují uvážlivě, nikoliv pod politickým tlakem. Na dnešním zasedání ruské vlády to řekl premiér Michail Mišustin. Vláda také využije svého rozsáhlého státního investičního fondu, ze kterého vezme až jeden bilion rublů (přes 223 miliard Kč) na nákup akcií ruských společností.
img

Asijské akcie vykazují zejména růst

01.03.2022 Asijské akcie vykazují během dnešního obchodování především růst. Čínský Shanghai Composite přidal 0,28 %, zatímco Shenzhen Composite a Hang Seng Index ztratily 0,1 % a 0,03 % v uvedeném pořadí. Největší růst vykázal japonský Nikkei 225 – o 1,52 % – australský S&P/ASX 200 přidal 0,68 %. Na jihokorejských burzách se dnes neobchoduje.
img

Týdenní přehled amerického trhu ze dne 1. března. Rusko-ukrajinská válka zhoršuje ekonomické podmínky

01.03.2022 Světové trhy se minulý týden dostaly v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu ze dne 24. února pod silný tlak. Vojenský konflikt se dramaticky stupňuje. Ruské síly zahájily raketové a letecké útoky na objekty na Ukrajině. Kolona tanků byla údajně nasazena ruskými jednotkami ze tří hlavních směrů. V současné době se na Ukrajině nachází obrovské množství uprchlíků.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Sankce povedou podle Francie ke kolapsu ruské ekonomiky

01.03.2022 Sankce, které na Rusko uvalily západní státy v odvetě za invazi na Ukrajinu, povedou ke kolapsu ruské ekonomiky. Stanici France Info to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který dodal, že Západ je připravený ještě přitvrdit.
img

Mastercard zablokoval v rámci protiruských sankcí několik finančních institucí

01.03.2022 Americká platební společnost Mastercard uvedla, že vyřadila ze svého platebního systému několik finančních institucí. Učinila tak v návaznosti na sankce, které uvalily západní země na Rusko kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Forex: Rusko směřuje do ekonomické izolace, rubl strmě padá

01.03.2022 Pozornost finančních trhů bude nadále upřena směrem k Ukrajině. Západ v průběhu uplynulých několika dní výrazně zpřísnil sankce vůči Rusku, které povedou k jeho ekonomické izolaci. Schváleno bylo odstřižení části ruských bank od systému SWIFT a zmrazeny byly také veškeré devizové rezervy ruské centrální banky u zahraničních institucí. Ta včera výrazně zvýšila úrokové sazby a došlo také k regulaci odlivu kapitálu ze země.
C:\fakepath\eurusd-01032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 1.3.2022

01.03.2022 Akcie ve Spojených státech včera převážně oslabovaly, investoři mají obavy z negativních hospodářských důsledků sankcí, které západní země uvalily na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu. Na poklesu akciového trhu se velkou měrou podílely akcie finančních společností, například banky Citigroup.
C:\fakepath\trader-28022022-39-zm.jpg

Akciová burza v Moskvě neotevře ani v úterý, rozhodla centrální banka

28.02.2022 Ruská akciová burza, která dnes zůstala zavřená, neobnoví obchodování ani v úterý. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty, uvedla ruská centrální banka. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-28022022-38-zm.jpg

Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří snížily ztráty

28.02.2022 Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří téměř vymazaly ztráty z dnešního obchodování. Nejvíce klesaly kvůli novým sankcím západním banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
C:\fakepath\trader-28022022-34-zm.jpg

Forex: Euro kvůli protiruským sankcím oslabuje vůči dolaru, rubl utrpěl těžké ztráty

28.02.2022 Euro dnes kvůli sankcím uvaleným na Rusko oslabuje vůči americkému dolaru. Kolem 19:00 SEČ jednotná evropská měna vykazovala pokles o zhruba 0,6 procenta na 1,1202 EUR/USD, během dne sestoupila až na 1,1122 EUR/USD. Ruský rubl se vůči dolaru propadl na rekordní minimum, později však část ztrát smazal.
img

Je uránový sektor pripravený na rast v roku 2022?

28.02.2022 Akcie spoločností, ktoré ťažia urán vrátane jedného z najväčších producentov Cameco (CCJ.US) rastú. Ostatní producenti uránu ako Uranium Energy Corp (UEC.US), NexGen (NXE.US) alebo Denison Mines (DNN.US) sa tiež posunuli vyššie. Podiely najväčšieho svetového producenta uránovej rudy Kazatomprom (KAZ.UK) v Kazachstane klesajú v dôsledku geopolitických rizikových faktorov takmer o 4 %.
C:\fakepath\trader-28022022-31-zm.jpg

Správce amerického akciového indexu MSCI zvažuje vyřazení ruských akcií

28.02.2022 Správce amerického akciového indexu MSCI zvažuje, že ruské akcie kvůli ozbrojenému útoku ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu a kvůli novým západním protiruským sankcím z indexu vyřadí. Dnes to podle německého týdeníku Der Spiegel řekl šéf jeho výboru pro indexovou politiku Dimitris Melas. Do fondů navázaných na MSCI investují miliony lidí.
img

Americký akciový trh v pondělí rostl

28.02.2022 Americký akciový trh zakončil minulý týden v pozitivním teritoriu. Dow Jones Industrial Average si připsal 2,51 %, S&P 500 přidal 2,24 % a NASDAQ Composite vzrostl o 1,2 %. V průběhu minulého týdne si S&P 500 připsal 0,8 %, NASDAQ vzrostl o 1,1 % a Dow Jones zůstal beze změny.
img

Forex: Zvýšená averze k riziku drží korunu u slabší úrovně

28.02.2022 Česká měna započala minulý týden ještě relativně klidně a pohybovala se poblíž 24,30 EUR/CZK. Rychlé vyostřování situace na rusko-ukrajinské hranici a následná čtvrteční invaze na Ukrajinu vyústily v turbulentní pohyby na finančních trzích. Na jedné straně profitovaly bezpečné přístavy jako například zlato či americké státní dluhopisu, na straně druhé se u rizikových aktiv dostavil výprodej. Nevyhnula se mu ani koruna spolu s měnami regionu zlotým a forintem.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-28022022.jpg

Rusko-Ukrajinský konflikt: Co udělá s českou korunou?

28.02.2022 Válka na Ukrajině, která od roku 1945 nemá v Evropě obdoby, je obrovskou mezinárodní tragédií, kterou si ještě před velmi nedávnou dobou mnoho z nás nedokázalo představit. Každá válka znamená ztráty a to nejen ty ekonomické, ale bohužel také ztráty nejvyšší a sice ztráty na lidských životech. Proto především chceme vyjádřit podporu celé Ukrajině a doufáme, že tato agrese Ruska na území suverénního státu velice brzy skončí.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
img

Forex: Ruská ekonomika míří do izolace

28.02.2022 Finanční trhy dnes silně reagovaly na další, tentokrát poměrně významné, zpřísnění sankcí vůči Rusku, ke kterému přistoupil Západ v průběhu uplynulého víkendu. Ty směřují k téměř úplné ekonomické izolaci Ruska od zbytku světa. Shodu nakonec Západ nalezl i v dosud nejspornějším bodu, čímž je odpojení od mezinárodního platebního systému SWIFT. To by se prozatím mělo týkat pouze vybraných bank, jejichž seznam není dosud znám.
img

Garanční systém zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března

28.02.2022 Garanční systém finančního trhu zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března. Očekávané výplaty náhrad činí přibližně 28,5 miliardy Kč. Garanční systém to dnes oznámil ČTK. Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. Klienti Sberbank CZ budou vypláceni prostřednictvím vybraných poboček Komerční banky, s níž má Garanční systém uzavřenu smlouvu na zajištění výplaty náhrad pohledávek z vkladů.
img

Rusové se po propadu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary

28.02.2022 Lidé v Rusku se po propadu kurzu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary, před bankami se už od neděle tvoří dlouhé fronty. Západní sankce mezitím poslaly rubl k dolaru na rekordní minimum, upozornil ve své zprávě server Business Insider. Kurz rublu dnes ráno oslabil téměř o 30 procent a dolar se prodával až za 119 rublů.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Černé pondělí ruské ekonomiky

28.02.2022 Pondělí, jak už bylo jasné o víkendu, se pro ruský finanční systém stalo opravdu černým dnem, napsala ruská redakce BBC na svém webu a poukázala na rekordní oslabení rublu, zvýšení klíčové sazby centrální banky a uložení povinnosti vývozcům prodávat devizové příjmy.
img

Emotivní plejáda na finančních trzích pokračuje – jak jsou na tom jednotlivé instrumenty?

28.02.2022 V dnešním článku se podíváme na čerstvý vývoj mnoha instrumentů. Od forexu až po krypto aktiva. Finanční trhy jsou nyní pořád hodně emotivní, což je dáno tím, že informační proud je velmi dynamický. Na tržní účastníky se tudíž chrlí mnoho informací. Informací, které jsou velmi často zcela protichůdné. Nebo jsou podávány velmi negativně, takže počáteční reakce trhů jsou též vskutku negativní.
img

Evropské trhy se kvůli sankcím proti Rusku propadají

28.02.2022 Hlavní evropské akciové indexy se v pondělí obchodují v negativním teritoriu, protože hráči na trhu posuzují dopad sankcí Západu vůči Rusku. Index STOXX Europe 600 ztratil v době psaní článku 1,38 % a dosáhl 447,26 bodů.
img

GBP/USD: Válka na Ukrajině snižuje tempo zpřísňování měnové politiky BoE

28.02.2022 Válka je hrozná. Čím jste jí blíž, tím je pro vás horší. Británie samozřejmě není v epicentru dění, ale úzké vazby mezi Evropou a Ruskem, přesněji ropou a plynem dodávanými z této země, nutí libru utíkat z boje. Vzhledem k bojům na Ukrajině se kotace páru GBP/USD propadly na dvouměsíční minima, a to navzdory očekávání, že cyklus měnové restrikce Bank of England bude pokračovat.
img

Eskalace nepřátelských akcí na Ukrajině, která narušuje finanční trhy. Ropa a zlato z nepokojů těží

28.02.2022 Probíhající vojenský vpád Ruska na Ukrajinu si vyžádal tvrdé sankce ze strany USA a jejich evropských spojenců. Kromě toho invaze vyvolala šok na světových finančních trzích.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonsko se připojí k sankcím proti ruské centrální bance

28.02.2022 Japonsko se omezením transakcí připojí k mezinárodním sankcím vůči ruské centrální bance a zavede sankce proti Bělorusku. Po telefonátu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským to dnes řekl japonský premiér Fumio Kišida. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Předpověď pro pár GBP/USD na 28. února. Libra se v pondělí propadla

28.02.2022 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD v pátek obchodoval mezi úrovněmi 1,3357 a 1,3425. Dá se tedy říct, že pátek byl pro libru poměrně klidný. Nedokázala se sice zotavit ze čtvrtečních ztrát, ale nic dalšího neztratila. Na začátku pondělního obchodování se pár znovu propadl, tentokrát o 90 bodů, ale rychle se vzpamatoval a nyní se obchoduje víceméně stabilně. Přestože ve čtvrtek a v pátek došlo ke dvěma významným odrazům od úrovní, mám za to, že obchodníci jsou v tuto chvíli neklidní. Úrovně tedy mohou být ignorovány a pár může provádět prudké obraty a silné pohyby. Propad ještě neskončil. Čím víc se bude konflikt na Ukrajině rozvíjet, tím spíš uvidíme páry euro/dolar a libra/dolar mnohem níž. Všechny trhy nyní analyzují a zvažují jen informace související s vojenským konfliktem na Ukrajině. Veškeré ostatní informační pozadí proto nemá na sentiment obchodníků prakticky žádný vliv. A v každém případě už je prakticky pryč.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kryptoburza Binance neplánuje jednostranně zmrazit uživatelské účty v Rusku

28.02.2022 Společnost Binance, která provozuje největší kryptoměnovou burzu na světě, neplánuje jednostranně zmrazit uživatelské účty v Rusku, jak ji o to dříve požádala Ukrajina. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na zástupce společnosti. Ukrajinská vláda po výzvě na twitteru ke dnešku vybrala kryptoměny v hodnotě 13 milionů dolarů (289,5 milionu Kč), uvádí společnost Elliptic, která se zabývá analýzou blockchainu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Akciová burza v Moskvě dnes neotevře, Kreml chystá odvetu za sankce

28.02.2022 Ruská akciová burza dnes neotevře, oznámila centrální banka. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil, že chystá odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
img

Americký akciový trh se zotavuje, ale dnes by mohl kvůli bojům na Ukrajině klesnout

28.02.2022 Globální finanční trhy tíží válka na Ukrajině. Měnový pár EUR/USD pondělí otevřel prudkým poklesem o 150 pipsů. V předobchodní fázi moskevské burzy se ruská měna propadla vůči americkému dolaru na 109 a vůči euru na 119, tedy na historické minimum.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Pražská burza výrazně klesá, nejvíc ztrácí banky, naopak Česká zbrojovka roste

28.02.2022 Pražská burza dopoledne výrazně oslabuje, index PX klesl kolem 10:00 o tři procenta na 1341,44 bodu. Níže uzavíral index naposledy loni na začátku listopadu. Dopoledne si největší ztráty připisují banky v čele s Erste Bank, která odepisuje kolem deseti procent. Naopak Česká zbrojovka zhruba o deset procent roste. Proti trendu jdou i akcie technologické firmy Avast. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Výrazně index PX oslabil už minulý čtvrtek po zahájení ruské invaze na Ukrajinu, v pátek pak naopak rostl. Dnešní ztráty jsou zřejmě důsledkem protiruských sankcí západních zemí.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Z Ruska odcházejí další západní firmy, například norský Equinor

28.02.2022 Po britském energetickém kolosu BP z Ruska odchází i norský Equinor. Firma dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu přestane v Rusku investovat a stáhne se z tamních společných podniků. Veškerou spolupráci s ruským výrobcem nákladních vozů Kamaz přerušila automobilka Daimler Truck, informuje list Handelsblatt. Americké firmy United Parcel Service (UPS) a FedEx, které se řadí k největším logistickým společnostem na světě, zastavují doručování zásilek do Ruska a na Ukrajinu.
img

Ruská centrální banka pod palbou sankcí

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.2.2022

28.02.2022 Futures na indexech otevírají do záporu, nicméně jde vidět, že ztráty umazávají. Samozřejmě nejvíce ztrácí rubl a ruská aktiva. Rubl oslabil na úroveň 113, což představuje oslabení o 27 %. Jde zejména o reakci na zpřísnění sankcí. V závěru týdne trhy posilovaly právě v reakci na měkké sankce. Přes víkend se však situace změnila. Některé ruské banky budou odstřiženy od systému Swift, což zkomplikuje zahraniční platby v Rusku. Ruské centrální bance taktéž pravděpodobně budou zmrazeny dolarové, eurové a librové rezervy.
img

Sankce už drtí Rusko. Padá rubl, rostou sazby, obchodování je zastaveno

28.02.2022 Odpojení klíčových ruských bank od mezinárodní platebního systému swift a ruské centrální banky od dolarových rezerv začíná mít zásadní dopad na ruskou ekonomiku a rubl. Ruská měna v pondělí ráno klesla o 30 procent vůči dolaru a je na novém historickém minimu 112 rublů za dolar. V průběhu dne může dojít k jeho dalšímu oslabení.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli protiruským sankcím prudce klesají, hlavně banky

28.02.2022 Evropské akcie kvůli tvrdým protiruským sankcím zahájily obchodování asi dvouprocentním propadem. Nejvíce ztrácejí banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy kvůli obavám o dodávky z Ruska výrazně rostou, Brent je nad 100 USD

28.02.2022 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování v Asii prudkým růstem a cena severomořského Brentu se vrátila nad 100 USD za barel. Důvodem jsou stupňující se sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin v reakci na to oznámil, že nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti.
img

Rozbřesk: Ruská centrální banka pod palbou sankcí zvyšuje sazby na 20 % a zavádí povinnou konverzi deviz pro podniky. Rubl stejně ztrácí 25 %...

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky. Současně s tím bude řada ruských bank a finančních institucí vyloučena z platebního systému SWIFT, což jim prakticky “zavře dveře” do globálního finančního systému.
img

Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje zvýšením úrokové sazby na 20 %

28.02.2022 Na finančních trzích bude i nadále hlavním hybatelem vývoj války na Ukrajině. V závěru minulého týdne sice došlo k částečné korekci předchozích výkyvů, kdy aktéři na finančním trhu patrně čekali silnější sankce ze strany EU a USA, nicméně během víkendu přeci jen došlo ke shodě o těch nejtvrdších ekonomických sankcích: odříznutí vybraných ruských bank od systému SWIFT, který umožnuje přeshraniční bankovní transfery, a zamrazení transakcí ruské centrální banky. Obě opatření Rusko, jedenáctou největší ekonomiku světa, značně izolují od globálního finančního systému.
img

Je načase udělat si zásoby zlata? Ceny by mohly v nadcházejících dnech vyskočit nad 2 000 USD

28.02.2022 Bezprecedentní izolace Ruska způsobená západními sankcemi by mohla vést k rally komodit. Kromě zřejmého růstu cen ropy odborníci očekávají prudký růst na trhu se zlatem.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka více než zdvojnásobila základní úrok na 20 procent

28.02.2022 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na 20 procent z dosavadních 9,5 procenta. Reaguje tak na riziko devalvace rublu a vyšší inflace. Banka to oznámila v dnešním sdělení. Spolu s ministerstvem financí také nařídila firmám zaměřeným na vývoz, aby vzhledem k propadu kurzu rublu na nové minimum prodaly 80 procent svých příjmů v cizích měnách.
img

Ekonomický kalendář: Západní sankce způsobily risk-off náladu

28.02.2022 Futures trhy dnes naznačují na nižší otevření evropských akcií poté, co Západ oznámil, že na ruský finanční sektor budou uvaleny tvrdé sankce. Část ruských bank bude odříznuta od SWIFTu a velká část rezerv ruské centrální banky bude zmrazena. Ruská centrální banka reagovala panickým zvýšením sazeb – z 9,5 na 20,0 % – a nařídila domácím společnostem, aby prodaly 80 % devizových příjmů. Bloomberg uvádí, že USDRUB o víkendu rostl z přibližně 82 na přibližně 120, ale mnoho brokerů obchodování RUB vůbec neobnovilo. Ceny ropy a evropské ceny zemního plynu rostly kvůli obavám, že Rusko zastaví vývoz energie do Evropy. Boje na Ukrajině pokračují a ukrajinsko-ruský konflikt zůstává klíčovým motorem na trzích.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Finanční trh bude vstřebávat válku na Ukrajině a ruskou finanční krizi

28.02.2022 Makroekonomický kalendář nabídne tento týden mnoho dat silného kalibru, ale ta budou hrát druhé housle. Na prvním místě bude eskalující konflikt na východě Evropy. Přijaté sankce odstřihnou Rusko od cizoměnového financování a vyvolají v něm finanční krizi. Otřes na finančním trhu může vyvolat potřebu dodávek likvidity od hlavních centrálních bank. Silná data z trhu práce v USA by současně měla trhy udržet v očekávání začátku růstu úrokových sazeb v březnu. Zvýšení inflace za únor připomene, jakým směrem se ubere příští prognóza ECB.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-27022022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.2.2022)

28.02.2022 Minulý týden došlo k aktivaci dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, což aktivovalo short (sell) obchod, který velmi přesně došel na Profit-Target 1 (PT1) a následně také na Profit-Target 2 (PT2) a byl tak ukončen ve velmi solidním zisku. Později pak trh ještě aktivoval poslední short (sell) obchod, který však již neměl dostatek medvědí síly a skončil na Stop-Lossu. I přesto to byl ziskový týden a pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl klesl skoro o 30 procent, je na novém minimu

28.02.2022 Ruský rubl klesl po vyhlášení západních ekonomických sankcí proti Rusku o téměř 30 procent a je na novém historickém minimu vůči americkému dolaru. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC News.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU zaplatí zbraně pro Ukrajinu a zakáže přelety ruským letadlům

28.02.2022 Evropská unie uzavře v reakci na ruský útok na Ukrajinu vzdušný prostor pro všechna ruská letadla, včetně soukromých letounů ruských oligarchů. Evropský blok bude také poprvé společně financovat dodávky zbraní mimounijní zemi, kterou je Ukrajina. Shodli se na tom včera ministři zahraničí členských zemí, kteří odsouhlasili třetí balík sankcí proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\sankce-27022022.jpg

Analytici: Sankce Rusko tvrdě zasáhnou

27.02.2022 Odpojení některých bank od mezibankovního systému SWIFT a další opatření proti ruské centrální bance nevyhnutelně povedou k pádu ruského rublu, odstřižení od mezinárodních finančních trhů a k neschopnosti Ruska splácet své závazky. Pro české podnikatele se zároveň stane ruský trh nedostupný a Rusko jako exportní trh tak přestane pro ČR existovat. Celkový dopad na českou ekonomiku by se mohl projevit v pomalejším hospodářském oživení a zvýšené inflaci. V žádném případě by sankce neměly destabilizovat domácí finanční a bankovní sektor, který je velmi silný. Podniky obchodující s Ruskem by se měly připravit na to, že ruská strana nebude hradit své závazky. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které ČTK oslovila.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | VIP zóna | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Spready | Jak se stát forexovým obchodníkem | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | Béžová kniha | CBOE | CFD | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downside | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floor | Forex trader | Futures | G7 | Gap | High | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Penzijní fond | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Resistance | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stochastic | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | RMB | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Začínáme na burze | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Breakout strategie | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Break-Even | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Credit Suisse | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | GBPUSD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Ruleta | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie ropy | Akcie RWE | Akcie Sberbank | Akcie Shell | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena za barel ropy | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Devalvace měny | Devizové kurzy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Etoro | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex tradingem k maximálním ziskům | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | IBAN | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | InstaForex | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Pád rublu | Paládium | Patria.cz | PayPal | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové měny | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Země BRICS | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | ROIC | ZEW | DXY | ING | Benzín | BIC | Buy | Current Ratio | Depozitář | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hold | Hrubá marže | Indie | ISM indexy | Měď | Medium Term | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Provozní marže | ROCE | ROE | Sekundární trh | Sell | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WGC | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | S/R zóny | Futures trhy | COT | 1 milion | Burza dnes | Burze | Currency | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Rabobank | Bank of America Merrill Lynch | The New York Times | Charles Schwab | Institut ZEW | Scotiabank | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | ANZ | Baker Hughes | MICEX | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | American Eagle | BNY Mellon | Agentura AP | BBC | Washington Post | Forex asistent | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Technický výhled | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Trading Economics | Úspěch | Podnikání | Rolls-Royce | Erste Bank | Averze k riziku | Index pražské burzy | Der Spiegel | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Precedens | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | Referendum | City | Fidelity International | Miliardáři | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Členství v EU | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | JPMorgan Chase | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Obchodníci na finančních trzích | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Status bezpečného přístavu | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Moody's | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Pokles výnosů | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Obilniny | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | LeapRate | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Finanční svoboda | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Exxon | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Mezinárodní investice | Hospodářská situace | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Index amerických akcií | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Alphabet | ČTK | Země G7 | Ziskové obchodování | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Belgie | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Globální ekonomický výhled | Business Insider | Investec | Flash Crash | HNonline.sk | Aleš Sosnovský | MUFG | Spotový kurz | Ruské akcie | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | CoinDesk | Pohyby na finančních trzích | Inflace ve světě | BlueBay Asset Management | Ceny pšenice | Breakout Trader | Kurzový vývoj | Coinbase | Virtuální mince | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Zásoby zlata | BlueBay | Obchodování s kryptoměnami | Vývoj ceny platiny | Palladium | BTC/USD | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře | Kraken | Bitcoinové futures | ETH | Ropné měny | Invesco | Crypto trading | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace akciového trhu | Fincentrum | Index Topix | Binance | Význam bitcoinu | Štěpán Hájek | Crypto | RoboMarkets | RoboForex | Tether | Krypto aktiva | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Vzácné kovy | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Wood Mackenzie | Spartan Capital Securities | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Stock picking | Členové Evropské unie | Podíl dolaru | Podíl eura | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Financial Conduct Authority (FCA) | Globální růst | Long signál | Technologické akcie | Schwab | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Hodnota čínských akcií | Šanghajský akciový index | Japonský akciový index | Japonský akciový index TOPIX | First Shanghai Securities | Čínský akciový trh | CSI 300 | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Nákup zlata | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Poptávka po dolaru | Zasedání OPEC | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Trh s ropou | Insolvency Service | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Digital Worldwide OU | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Nejznámější kryptoměna | Prognóza ECB | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Bankomaty | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | Ropný kartel | Snížení volatility | Finanční operace | Slabší euro | Velké riziko | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Norský fond | Swift CFD | Cena zemního plynu | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | Vývoj hlavní úrokové sazby | Analytici Morgan Stanley | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Globální HDP | Boris Johnson | Americké společnosti | DE30 | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Asociace Libra | Cena železné rudy | Gazprom | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Společnost MSCI | Vývoj české ekonomiky | Produkce zemního plynu | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | KB | US500 | Pozornost finančních trhů | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Stablecoiny | Očekávání trhu | LPR | Poptávka po ropě | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Korunové sazby | Dolarové likvidity | ESG | Předstihové indikátory | Banky pro mezinárodní platby | České nemovitosti | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Cena akcie | Největší ekonomika | FSB | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Platební společnost | TikTok | Ředitel Saxo Bank | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Peter Garnry | Německá vláda | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Statistiky z Číny | Slušné zisky | Riziko pro investory | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Tezos | BAT | Risk-off | Aktuální obchodní příležitosti | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bankomaty na kryptoměny | BAKKT | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Čínský prezident | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Citadel | Fixed income | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Trendová linie | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ekonomická důvěra | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Petr Dufek | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Export z Německa | Stavebnictví | Lukáš Lipovský | Zdražování | Problémy | Přeprodané podmínky | NAFTA | Cvičení | Směřování měnové politiky | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Alstom | Moskva | Internetový gigant | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | RWE | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Šperky | Kupní síla | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Europoslanci | Italský premiér | FedEx | xStation5 | MasterCard | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | ANSA | Miliardy korun | KLDR | Michal Skořepa | Peking | Investiční ředitel | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Eskalace konfliktu | CFA | Teherán | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Vzestup ceny | Návratnost | Americké dolary | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Erik Bregar | Výprodeje akcií | Finální odhad | Analýza společnosti | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Kryptoměny bitcoin | Peter Cardillo | Americké akcie dnes | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | MOEX | Internetový gigant Yandex | Vyplácení dividend | Barma | Krach | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Kapitalizácia | Google | Samsung | Instagram | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Midstream | ConocoPhillips | Pražské burzy | Počáteční zisky | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Přerušení vývozu | BP | Dodávky na trh | Americký ISM | Převody peněz | Zrychlení růstu | Akcie finančních společností | Warner Music | Warner Music Group | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Zdražování ropy | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Indexy aktivity | Tým XTB | Pokračování poklesu | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Konjunkturální průzkum | České banky | Největší ztráty | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Toyota | Vývoj | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Martin Gürtler | Výkyvy | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Inflace v únoru | Propad rublu | Loko-Invest | Únorová inflace | WP | Lídři EU | Makroekonomické údaje | Restrikce | Objemy ropy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Hlavní měny | IBEX 35 | Akcie včera | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Dostatek likvidity | Další vývoj | Íránská ropa | Restriktivní opatření | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Míra nejistoty | Třída aktiv | Analytik České spořitelny | New York Times | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Nákupy aktiv | Vedlejší účinky | Akcie Monety | Spotřebitelé | Automobilka | Čerpací stanice | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozhodnutí bankovní rady | Období finanční krize | Levnější půjčky | Rating vyšší | Bilion dolarů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Katar | Salmán | MPSV | Ošetřovné | Komentátor | Hlavní centrální banky | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Dramatický dopad | Zahraniční dluh | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Delta Air Lines | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Banka JPMorgan | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Živobytí | Výkonnost indexu | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Globální dluhopisový index | Války | Organizace | Závislost | Práce | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Dlužník | Hrozí krach | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Pojišťovna | OPEC plus | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Pesimistické odhady | Ministři | Ministři energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Bezprecedentní opatření | Tajné služby | Splátky dluhů | Přebytek běžného účtu | France Info | Výpadky | IMF | Delaware | Long signál na akcie | WisdomTree | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Snížení likvidity | Malé podniky | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Rizikové averze | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Ztráty eura | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Nizozemsko | Vyjádření ekonomů | Celosvětová poptávka po ropě | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Lucembursko | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Evropské méně | Data z trhu práce | Cestování | Ekonomické vztahy | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Energetická společnost | Ekonomická realita | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Zaměstnanci | Robert Holzmann | Ztráta indexu | Tweet | Strach ze sankcí | Futures na zemní plyn | Soud | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Minimalizovat ztráty | Státní banka | Rekordní zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Huobi | Růst EBITDA | Dluhy | Toyota Motor | Dopad krize | Členské státy | Karl Schamotta | Členské země | RBI | Silný fundament | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | Sankce USA | Protiíránské sankce | Akcie leteckých společností | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Renault | Klesající trendová linie | Proti trendu | Inflace v Turecku | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Restaurace Novodvorka | Novodvorka | Akcie Intel | Japonské maloobchodní tržby | Bývalý prezident | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Mišustin | Špatné zprávy | Ruské úřady | Zvyšování mezd | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Britská ropná společnost | Společnost BP | OCBC | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Propad cen | Výplata | Sentiment na trhu | Covid | Technologické firmy | Tiff Macklem | Cardano | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Státní pomoc | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinská vláda | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Sony | Inflační šok | Chorvatsko | Jachty | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Ocenění | Šance | SAE | Růst tržeb | Kanye West | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Spotřební daně | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Životní úroveň | Exchange Traded Commodity | Odhady HDP | OMV | Pár EUR/USD | Nikl | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Důvěra | Obnovení růstu | New York City | Známky oživení | Philip Lane | Růst vývozu | Zvýšené napětí | Cenové hladiny | Koupěschopnost | Setkání zemí OPEC | Analytik XTB | Hnojiva | Výrobce pneumatik | Zvýšení daní | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Výrobní index | Automobilka Daimler | Kuba | Odborníci | Rentabilita | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Zasedání FED | Universal Music | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | Biden | Akciová burza dnes | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Měnový fond | Americké měny | Oživení německé ekonomiky | Norský státní investiční fond | Foot Locker | Embargo | Množství peněz | Nařízení | Interfax | Newmont | Intel | Geopolitické faktory | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Moneta | XOM | JP Morgan Chase | Podvážení | Státy Evropské unie | Reakce zlata | Ruské společnosti | Šéfové firem | Nové zprávy | Dillí | Babcock | Babcock International | Akcie spoločnosti | Poptávka po státních dluhopisech | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Beiersdorf | LEN | Zadlužování | Orbán | Nákup libry | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Voda | Inflace v Polsku | Utažení měnové politiky | Home office | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | ADA | Rio Tinto | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | VTB | United Parcel Service | Philips | UPS | Etsy | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Kryptoburza Binance | Problémy s likviditou | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Akcie BP | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Brent (OIL) | Finanční výsledky | Dialog | MIB | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Zinek | Kov | Zajímavé akcie | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcie spoločnosti Vivendi | VIV | VIV.FR | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Air | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Investice společnosti | Fidelity | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Risk-on sentiment | Index RUS50 | RUS50 | Zasedání ruské centrální banky | Týdenní shrnutí | Nárůst rizikové averze | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Rezervy zlata | Analytické zprávy | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Dostupná data | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Premiér Mario Draghi | Raytheon Technologies | United Parcel Service (UPS) | Uranium Energy Corp. | Uranium Energy | UEC | Cameco | CCJ | Denison Mines | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Investiční poptávka | Nárůst objemů | Futures na americké indexy | Francouzská společnost | Saxo Group | Výrazná inflace | Zvýšené riziko | Těžaři | Byznysmeni | API | Oslabení | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | MNB | Cinemark | Bit.plus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | ANZ Research | Nadnárodní společnosti | Firmy z EU | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Ruský HDP | Legální platidlo | Platidlo | Prodej | Mali | Shortování | Změny ceny | Graf akcie | Denní graf akcie | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Starlink | Programátor | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Nejnovější prognóza | Dynamické prostředí | Ústup pandemie | Thajsko | Cenové stability | Technologie | Obchodování v Evropě | Vývoj měnového páru USD/RUB | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Hliník | Američtí centrální bankéři | Prodej zboží | Spotové ceny | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Raiffeisenbank Helena Horská | NortonLifeLock | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | FIXED | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Divize | Flexibilita | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Klimatická politika | Bilion | Ziskový potenciál | Štěstí | Náhoda | Bankovní skupina | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Devon Energy | Phillips 66 | Projekce | VIAC | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Společnost Equinor | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Elliptic | Zahraniční společnosti | Pozitivní korelace | První odhad HDP | První odhad | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Tokeny | Medián | Výrobní inflace | Analytici banky | ASX | SXXP | David Vagenknecht | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Společnosti | Ředitel pro investice | Národní měny | Vydávat akcie | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Dna | Carrier Global | Carrier | Guvernér rakouské centrální banky | Katastrofy | Rychlý růst | Uhlí | NFT | Energetika | Klenotnictví | Ceny plynu | Solana | Týdenní výhled | Etherea | Airbus SE | Leasingové společnosti | Akciový trh v Hongkongu | Tim Ash | BNP | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zemní plyn (LNG) | Cenový šok | Energetická krize | Globální ekonomické aktivity | Zvýšení základní úrokové sazby | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Navyšování cen | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Ceny energie | Vysoké ceny | Pravidla hry | Vládní fond | Čínské centrální banky | Schlumberger | Nedostatek surovin | Rumunsko | Pozornost | Euroclear | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Ruský plynovod | Target | RIA Novosti | Družba | Ropný šok | TIM | Ruský trh | RTS | Zahraniční politika | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Omikron | Sazby centrální banky | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | | CMA | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Zlotý | Míra inflace v Turecku | Fibonacciho posloupnosti | Rozšíření | Rostoucí inflace | Volatilita ropy | Bitcoinová velryba | BTC velryba | NVT ratio | Philip Swift | LookIntoBitcoin | Britská ministryně | Annalena Baerbocková | Trh se zlatem | David Madden | Závazky vůči věřitelům | Euro-dolar | Pár euro-dolar | PGNiG | Základní sazba | Čínské dluhopisy | Hráči na trhu | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Italská banka | Těžební společnost | Přebytky zahraničního obchodu | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Kazatomprom | Ocel | Swift Speed Crypto Trading | Speed Crypto Trading | Speed Crypto | Kvalita aktiv | Ruský plyn | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Uhelné elektrárny | Hry | Ruský RTS index | Ruský RTS index (RUS50) | Vlna omikronu | Reality | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Analytik trhů | Instituce | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pár USD/CAD | Rusko dnes | BBC News | Severní Korea | ALUMINIUM | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | SGX | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Ukrajinské síly | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Čínský prezident Si Ťin-pching | General Dynamics | TotalEnergies | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Ukrajina a Rusko | Obchodování akcie | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Polymetal International | Ruská Sberbank | Dopad konfliktu na Ukrajině | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Silver Gold Bull | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Vývoz ruského plynu | Promsvjazbank | Hlavní index moskevské burzy | Boje na Ukrajině | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Klienti ruských bank | Energiewende | Sberbank CZ | Volksbank | Odstřižení Ruska od SWIFT | Organizace SWIFT | Nokian | AvtoVAZ | Sankce vůči ruské centrální bance | Bluebay Asset Management | Elina Ribakovová | French Hill | Přímé intervence | Devastace na Ukrajině | Roberg Habeck | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Jaderný program | Porušování lidských práv | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Russia Today | Stanice RT | Devalvace rublu | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | Dmitrij Polevoj | Akciová burza v Moskvě | Burza v Moskvě | Sankce na ruskou centrální banku | RDIF | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Ministerstvo financí Ruské federace | Eva Davidová | Peníze na účtech Sberbank | Evropská divize Sberbank | Renáta Kadlecová | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Správce amerického akciového indexu | Dimitris Melas | Corpay | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | NexGen | NXE.US | NexGen (NXE.US) | DNN.US | Denison Mines (DNN.US) | Kazatomprom (KAZ.UK) | KAZ.UK | Sovkombank | VEB.RF | Ruská vojska | Moskevská akciová burza | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | MWh | EUR/MWh | Světoví lídři | Výše ruských aktiv | Kolaps ruské ekonomiky | Finanční rovnováha | Sedmadvacítka | Elysejský palác | Michail Fridman | Krize na Ukrajině | Vzdušný prostor | Ruská aktiva | Politický tlak | Zasedání ruské vlády | Michail Mišustin | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Ruské finanční trhy | Ruský státní investiční fond | Čínské státní dluhopisy | Jüanová aktiva | Čínský mezibankovní platební systém | CIPS | Čínský mezibankovní platební systém (CIPS) | Ruská krize | Energetické společnosti z EU | Turecký statistický úřad | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce | XTB Štěpán Hájek | Společnost ExxonMobil | Výkyvy kurzu | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Kurzy akcií českých bank | Náhrady za SWIFT | Bolševické revoluce | Západní sankce | Sankce Západu | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Akcie Avast | Platební systém SWIFT | Systém SWIFT | Úroky z dolarových dluhopisů | Vyloučení Ruska | Vysoké ceny energií | Aeroflot | Kapitálové kontroly | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Růst cen energií | Petr Fiala | Ruský bankrot | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Ministři energetiky EU | Borouge | Akcie Borouge | Borealis | Abú Dhabí | AllianceBernstein
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Swapy
Swarm Fund
Swarthmore Group
SWBI
SWBI.US
SWDA
Swedbank
Swedish Match
Sweet Crude Oil
SWFX

Následující klíčová slova

Swift CFD
SWIFTCRYPTOINVESTMENTRADE
SwiftCryptoLimited
SwiftForex Trading
SwiftForex Trading Ltd
Swift Speed Crypto Trading
Swify Trade
Swiggy
Swinbrook
Swinbrook Capital
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FP Markets
FXCM
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít