Neděle 16. června 2024 00:38
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster

Světové centrální banky

img

Rekordní růst ceny zlata může znamenat další vlnu inflace. Bude silnější než ta první?

07.05.2024 Cena zlata trhá jeden rekord za druhým. Dávno už se dostala přes psychologickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci a ekonomové predikují, že se pod ni hned tak nedostane. Pokud někdy vůbec. Co stojí za extrémním nárůstem ceny žlutého kovu? A proč jeho růst předpovídá další vlnu inflace?
img

Makro výhled: Jde o volby a udržení status quo

10.04.2024 Náš první výhled zdůrazňuje, že "volební optimismus a rallye na akciích zatím maskují nepříjemné pravdy, které se skrývají za naší ekonomikou, kde dluh stále roste rychleji než HDP".
img

EUR/USD: přehnané sebevědomí správců aktiv může skončit špatně

27.02.2024 Trh ovládají velké peníze. Správci aktiv však nemají vždy pravdu. Již pět týdnů v řadě prodávají euro vůči hlavním světovým měnám, s výjimkou švýcarského franku a japonského jenu. To naznačuje, že euro je využíváno jako měna financování při carry trade operacích. Ty jsou oblíbené zejména v obdobích nízké volatility na forexovém trhu. Je tedy současný stav mezinárodního měnového trhu, který se vyznačuje nízkou volatilitou, příčinou poklesu kurzu EUR/USD?
img

2025: Zlato a ropa zvyšují kurzy

21.02.2024 Ceny zlata zůstávaly v úterý na asijských trzích v úzkém pásmu kvůli obavám z dlouhodobého zvyšování úrokových sazeb. Absence obchodních signálů byla také výsledkem svátku na americkém trhu.
img

Světové centrální banky nadále zvyšují své zlaté rezervy

03.11.2023 Září bylo podle Krishana Gopaula, senior analytika World Gold Council, dalším významným měsícem pro nákupy zlata centrálními bankami po celém světě. Údaje MMF ukazují, že globální zlaté rezervy centrálních bank vzrostly v září o 78 tun. Hrubý objem prodeje činil pouhou 1 tunu, který byl kompenzován hrubým objemem nákupů ve výši 78 tun. Hlavní kupující byli z rozvíjejících se trhů.
img

Blízkovýchodní konflikt: Hrozba pro českou ekonomiku?

25.10.2023 V době, kdy eskalace mezi Izraelem a Hamásem trvá již několikátý týden, začínají se rýsovat obavy ohledně jeho dopadu na světovou ekonomiku. Mezinárodní měnový fond (MMF) a Světová banka varují před rostoucími cenami ropy a inflačními tlaky, které by mohly ovlivnit i českou ekonomiku. Obě instituce přitom počítají s ekonomickým růstem v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %. Ačkoli obě instituce předpovídají ekonomický růst v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %, situace na Blízkém východě nesouvisí jen s tamním konfliktem.
img

Čas (znovu) se zamyslet nad dluhopisy

23.10.2023 Už dlouhou dobu nebyly dluhopisy něčím, co by chtěl investor ve svém portfoliu. V období extrémně nízkých úrokových sazeb byly i výnosy z dluhopisů mimořádně nízké. Ale v posledních dvou letech se situace dramaticky změnila. Výnosy z desetiletých německých vládních dluhopisů se od října 2021 do chvíle vzniku tohoto článku vyšplhaly ze záporných čísel na 2,6 %. Ve Spojených státech se výnosy desetiletých vládních dluhopisů vyšvihly z 1,5 % na 4,3 %.
img

Nastává éra dluhopisů?

18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

28.08.2023 Hlavní investiční analytik společnosti Saxo ve své nedávné analýze nastínil, proč jsme upravili svůj výhled pro americkou ekonomiku na rok 2024. Dřív jsme očekávali, že recese nepřijde, dnes počítáme s mírnější formou stagflace, neboli „lehkou stagflací“, pro niž je charakteristický pomalý růst a úporná inflace. V minulosti přitahovaly v období stagflace zvýšenou pozornost určité komodity. Příčin je několik, ty nejdůležitější popisujeme v tomto článku, kde se zároveň podrobněji zabýváme tím, jak v tomto sektoru investovat.
img

🔴US100 před rozhodnutím Fedu klesá o 0,6 %

26.07.2023 Nejdůležitější světové centrální banky tento týden oznámí svá měnověpolitická rozhodnutí a Fed tak učiní dnes večer jako první! Americká centrální banka oznámí své rozhodnutí dnes v 20:00 SEČ, zítra bude následovat ECB a v pátek Bank of Japan. Pokud jde o Fed, situace vypadá poměrně jasně - trh si je téměř stoprocentně jistý, že dojde ke zvýšení sazeb o 25 bb. Jak již bylo řečeno, pozornost trhů se soustředí na změny v prohlášení a také na Powellovu tiskovku, protože ty mohou naznačit, jaký bude další krok.
img

Má smysl očekávat v Evropě snižování sazeb?

28.06.2023 Euro se dnes v první polovině dne netěšilo poptávce. Pár EUR/USD nedokázal aktualizovat týdenní maxima, což vystrašilo kupující rizikových aktiv. Budeme mluvit o technickém obrázku níže. Nyní bych rád okomentoval včerejší projev Philipa Lanea, hlavního ekonoma Evropské centrální banky, který opět varoval trhy před falešným očekáváním snižování úrokových sazeb v příštích dvou letech.
img

Co očekávat od dnešního zasedání šéfů centrálních bank?

28.06.2023 Dnešní makroekonomický kalendář obsahuje projev předsedy Fedu Jeromea Powella, který opakovaně informoval o chystaných krocích regulátora v boji proti vysoké inflaci.
img

BoJ: Dobré zprávy pro japonský akciový trh

16.06.2023 Josh Gilbert, tržní analytik společnosti eToro, uvedl: ‚‚Bank of Japan dnes nepřekvapila a ponechala svou uvolněnou politiku beze změny, přičemž inflační očekávání zůstávají nízká. Vzhledem k tomu, že ostatní světové centrální banky zvyšují úrokové sazby, aby omezily prudký růst cen, BOJ zůstává stranou.
C:\fakepath\activtrades-14062023.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s ředitelem brokerské společnosti ActivTrades, která vstupuje na český a slovenský trh

14.06.2023 Brokerská společnost ActivTrades patří mezi celosvětově uznávané brokery a řadí se mezi průkopníky ve světě online obchodování. Ricardo Evangelista je hlavní analytik a výkonný ředitel společnosti ActivTrades Europe SA, která poprvé vstupuje na česko-slovenský trh. Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozhovor s Ricardem, ve kterém jsme se ho ptali na současné tržní podmínky, budoucnost tradingu a co tato společnost může nabídnout česko-slovenským traderům. To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto zajímavém rozhovoru.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Světová rada pro zlato: ČR zvýšila své zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny

29.05.2023 Česko prostřednictvím České národní banky zvýšilo v prvním čtvrtletí zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny. Je tak pátou zemí s největším nárůstem zlaté zásoby v tomto období, ještě větší nárůst zaznamenaly Singapur, Čína, Turecko a Indie. Celkově se ČR v objemu zlatých rezerv nachází na 66. místě na světě, uvedla organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council) na svém webu. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.
C:\fakepath\eurusd-05042023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 5.4.2023

05.04.2023 Akcie ve Spojených státech včera oslabily. Přispěly k tomu zprávy o poklesu počtu volných pracovních míst a továrních zakázek v USA, které podpořily obavy z recese.
img

Ranní okénko - Fed se soustředí na cenovou i finanční stabilitu

22.03.2023 Pro finanční trh je dnes hlavní otázkou, zda se i Fed rozhodne v aktuálně náchylném prostředí zvýšit úrokové sazby. Investoři se přiklání k možností zvednutí sazeb o 25bb, někteří se domnívají, že by se Fed mohl rozhodnout pro pauzu. Na druhé straně ECB minulý týden úrokové sazby zvýšila o již dříve avizovaných 50bb. Větší míra opatrnosti ze strany Fedu je ovšem na místě – potíže v bankovním sektoru vypukly právě v USA a do situace nedostatku likvidity by se potenciálně mohly dostat i další regionální americké banky. I přesto se přikláníme k tomu, že Fed na pozadí nadále relativně silných ekonomických dat a perzistenci ve statistice spotřebitelských cen 25bb hike dnes dodá.
img

Obchodování na pre-marketu 22. 2. 2023. Pokles akcií.

22.02.2023 Futures na americké akciové indexy klesly. Americké státní dluhopisy se před vydáním zprávy ze zasedání Fedu pohybovaly v úzkém pásmu. Obchodníci doufají, že do léta letošního roku získají vodítka, zda budou sazby ještě vyšší, než se očekávalo.
C:\fakepath\global economy.jpg

Studie: Válka na Ukrajině vloni stála světovou ekonomiku přes 1,6 bilionu dolarů

21.02.2023 Válka na Ukrajině v loňském roce stála světovou ekonomiku více než 1,6 bilionu dolarů (35,6 bilionu Kč). Informoval o tom dnes list Rheinische Post s odvoláním na studii německého hospodářského institutu IW. Válka na Ukrajině vedla k výraznému růstu cen energie a potravin i k výpadkům v dodavatelských řetězcích.
img

Robert Kiyosaki zase všem radí, aby koupili Bitcoin

15.02.2023 Ještě povzbudivější je poznamenat, že se bitcoin na 4H velmi přiblížil úrovni 24 350 USD, ale nebyl schopen ji překonat a ani se přímo nepokusil posunout se výše. Přestože od tohoto bodu nedošlo k žádnému zjevnému odrazu, kryptoměna může i nadále testovat svou stabilitu. Myslíme si však, že je mnohem pravděpodobnější, že klesne pod 18 500 USD (alespoň). Je to podporováno několika globálními proměnnými najednou. Za prvé, jak Fed, ECB a BA pokračují ve zpřísňování měnové politiky, bezpečná aktiva se stávají lákavějšími. Za druhé, politika QT (kvantitativní zpřísnění) způsobuje, že americká peněžní zásoba se nadále snižuje, což snižuje množství potenciálních investic. Pamatujte, že během pandemie bitcoin rychle rostl, ne kvůli nemoci samotné, ale spíše proto, že četné centrální banky po celém světě aktivně posilovaly své ekonomiky uvolňováním stovek milionů nebo miliard dolarů v nových penězích. Jelikož bylo v ekonomice neustále více peněz, bylo zřejmé, že je potřeba je nějak využít. Někteří z nich si vybrali trh s kryptoměnami. Situace je teď úplně jiná.
C:\fakepath\akcie-13012023.png

Americká dezinflace dále živí optimismus

13.01.2023 Meziroční inflace ve Spojených státech klesla v prosinci z 7,1 % na 6,5 %. Tento trend podporuje i snížení jádrové inflace a očekávání, že v následujících měsících pomůže k dezinflaci i náklady na bydlení. Nová čísla pomáhají uklidnit finanční trhy, protože snižují riziko dalšího prudkého zvyšování sazeb v USA i jinde po světě.
img

2022: Rekordní inflace a návrat vysokých úrokových sazeb

11.01.2023 Loňský rok patřil z pohledu investora mezi nejvolatilnější a nejhorší v historii. Unikátnost však nespočívala v absolutní výši propadů na trzích, ale v synchronizaci výprodejů napříč prakticky všemi třídami aktiv.
img

Světové centrální banky nakupují zlaté rezervy, ČNB následuje

06.01.2023 Světové centrální banky v listopadu pokračovaly v rozšiřování svých zlatých rezerv. Podle organizace World Gold Councilu přikoupily v čistém vyjádření celkem 50 tun zlata, což je o polovinu více než v říjnu. Od ledna do listopadu loňského roku tak centrální banky nakoupily už 673 tun zlata, což je o 200 tun zlata více než během celého roku 2021, kdy byly globální rezervy na téměř 30letých maximech.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní kvůli strachu z nové celosvětové vlny covidu, která se masivně šíří z Číny. Riziko, že Putin Česku vypne ropovod Družba je malé, ale ne nulové

29.12.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dále zbrzdily tempo svého zlevňování. Vyhlížený scénář stabilizace jejich cen od začátku roku 2023 nyní hatí hrozba další celosvětové vlny covidu. Nákaza se v těchto dnech masivně šíří z Číny, kde tamní režim nezřízeně uvolnil drakonické covidové restrikce a v rámci přístupu „ode zdi ke zdi“ dochází k dramatickému nárůstu poštu nakažených, hospitalizovaných a také zemřelých, byť existují značné pochyby o transparentnosti čínských oficiálních údajů.
img

Světové centrální banky zkupují zlato. Zásoby ČNB jsou minimální

29.11.2022 Začátkem listopadu uvedla Světová rada pro zlato (World Gold Council – WGC), že centrální banky a jiné finanční instituce pokračují v hromadění zlata. Nákupy se odhadují na čtvrtletní rekord 399,3 tuny. Česká národní banka za světovými velmocemi výrazně zaostává, což je podle odborníků v současné ekonomické situaci krátkozraké.
C:\fakepath\eurusd-25112022.jpg

Obrat na EUR/USD

25.11.2022 Eurodolar se odrazil od svého 20letého minima dosaženého v září a od té doby přidává 8 %. Stále více fundamentálních faktorů potvrzuje, že nedávný pohyb kurzu eura proti americkému dolaru by neměla být pouze korekce, ale nový obrat v trendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro EUR/USD na 19. 10. 2022

19.10.2022 Trhy očekávají zprávu o inflaci pro eurozónu, protože růst nad 10,0 % vyvine na euro ještě větší tlak. Z dlouhodobějšího hlediska je to však příznivé, protože to donutí Evropskou centrální banku držet se svého plánu zpřísnit měnovou politiku, díky čemuž bude euro atraktivnější poté, co opadne veškerý humbuk kolem globální recese a světové centrální banky začnou vést vstřícnější měnovou politiku.
img

Světové centrální banky zvýšily své zlaté rezervy

05.10.2022 Centrální banky dál významně podporují trh se zlatem, údaje shromážděné Světovou radou pro zlato ale ukazují, že objemy nákupů v srpnu mírně poklesly. V srpnu bylo podle této zprávy nakoupeno jen 20 tun zlata, což je méně než červencových 37 tun.
img

NZD/USD: Před zasedáním RBNZ

04.10.2022 Dnešním zvýšením úrokové sazby o 0,25 % zklamala rezervní banka Nového Zélandu kupující dolaru. RBA jako hlavní důvod tohoto rozhodnutí uvedla oslabení vyhlídek růstu globální ekonomiky.
img

Přehled USD, EUR, GBP: Globální recese se rychle blíží

03.10.2022 Prosincové futures na Brent i WTI se nadále obchodují pod 90 USD za barel. Na vině je několik faktorů a všechny souvisí se současným globálním ekonomickým zpomalením. Světové centrální banky se navíc předhánějí v tom, kdo rychleji zvýší sazby, zatímco poptávka velmi rychle klesá. Případnému zvýšení cen také brání rekordní růst zásob ropy v USA. Členové OPEC se k tomu sejdou 5. října. Pravděpodobně budou diskutovat o otázce snížení produkce o 1 milion barelů denně, což, pokud bude schváleno, přiměje každého uvědomit si, že recese může přijít mnohem dříve, než se očekávalo.
img

Ropa se obchoduje za méně než 75 USD za barel

26.09.2022 Ropa se v prostředí silnějšího dolaru opět obchoduje pod úrovní 75 dolarů za barel. protože rostoucí rizika recese ohrožují globální poptávku.
img

Graf dne - GBPUSD (26.08.2022)

26.08.2022 Projev předsedy Fedu Powella je hlavní událostí dne. Jerome Powell pronese úvodní slova během sympozia Jackson Hole dnes v 16:00. Na trhu panuje pocit, že dnes projev může mít jestřábí charakter vzhledem k tomu, že ostatní členové Fedu, kteří hovořili na začátku týdne, byli také spíše jestřábí. Jelikož je však šéfem nejvýznamnější světové centrální banky, neměli bychom očekávat, že Powell poskytne nějaké přesné rady ohledně toho, kde vidí sazby na konci roku, jako včera Bullard nebo Harker. Přesto lze očekávat, že Powell bude poněkud jestřábí, ale zároveň se bude snažit znít vyváženě, aby nespustil velké pohyby na trhu.
C:\fakepath\forex-15082022.jpg

Měna, která ochrání před inflací

15.08.2022 Návodů i snah, jak v letošním roce porazit inflaci, přibývá. Tradičním aktivům, která tuto nálepku historicky dostávají, se však nedaří. Zlato, nemovitosti ani nově kryptoměny růst spotřebitelských cen neporazí, ve finále u těchto investic budeme rádi za jakékoliv nominální zisky, ať už v amerických dolarech nebo korunách.
C:\fakepath\eurusd-12072022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.7.2022

12.07.2022 Americké akcie na počátku nového týdne oslabily. Kvůli nedostatku podnětů na trhu byli investoři na začátku nového týdne, který bude nabitý kvůli zásadním ekonomickým údajům a zahájení výsledkové sezony za druhé čtvrtletí, obezřetní. Nejvíce ztrácely technologické společnosti.
C:\\fakepath\\trader-28062022-27-zm.jpeg

Forex: Euro po vyjádření šéfky ECB Lagardeové oslabuje

28.06.2022 Jednotná evropská měna dnes oslabuje. Reaguje tak na vyjádření prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové, která nenabídla žádný nový pohled na další vývoj měnové politiky centrální banky.
img

Pár USD/JPY: podpoří Bank of Japan ostatní významné centrální banky?

16.06.2022 Zdá se, že Švýcarská národní banka (ŠNB) se rozhodla následovat příkladu dalších významných světových centrálních bank a přiklonila se k přísnějším podmínkám měnové politiky. V návaznosti na výsledky zasedání zvýšila úrokovou sazbu z vkladů na –0,25 % a překvapila tím investory i ekonomy, kteří očekávali, že úroková sazba zůstane na téže úrovni –0,75 %.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky - Souvislost mezi inflací a měnami

02.06.2022 Vrtá vám hlavou souvislost mezi inflací a měnami? Nejste jediní. Dokonce i zkušení obchodníci by si přáli, aby o těchto makroekonomických informacích věděli dříve, než uskutečnili některé obchody, které nedopadly podle očekávání, takže je rozumné se o nich dozvědět co nejdříve.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Vedoucí MMF a Světové banky varují před dluhovou krizí v chudých zemích

21.04.2022 Vedoucí Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) včera varovali, že rostoucí úrokové sazby tlačí na nejchudší země světa, které se potýkají s pandemií covidu-19 a rostoucími cenami potravin. Prezident SB David Malpass na tiskové uvedl, že "zejména v nejchudších zemích dochází k obrovskému nárůstu dluhů". Vedle "dluhové krize" se debaty na jarním zasedání MMF a SB podle Malapasse zaměřují na ruskou invazi na Ukrajinu, pandemii a zpomalující světovou ekonomiku.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

Evropské akciové trhy během pátečního obchodování rostou

25.03.2022 Evropské akciové indexy během páteční seance mírně rostou. V čele růstu stály akcie těžebních společností, zatímco akcie bank a automobilek klesaly.
img

Souboj titánů: Dolarový král odchází do zákulisí a na pódiu září zlato. Past na býky, nebo udržitelný trend?

09.02.2022 Trhy se kvůli absenci silného katalyzátoru těžko rozhodují, hlavní měnové páry se nadále obchodují v rámci nedávných úrovní. Dolaru se nikdy nepodařilo získat zpět své postavení krále růstu, a to navzdory silným údajům o trhu práce, očekávané rekordní inflaci, jestřábímu postoji Federálního rezervního systému a růstu výnosů státních dluhopisů. Jeden by si řekl: no, a co je ještě potřeba k návratu k růstové dynamice?
C:\fakepath\komodity-14012022.jpg

Přichází druhá komoditní vlna

14.01.2022 Z jistého pohledu na celou inflační ságu byly poslední dva měsíce loňského roku optimistické. Během listopadu a prosince prudce zlevňovala ropa i americký zemní plyn. Ceny hlavních průmyslových komodit – uhlí, železné rudy a dřeva – se pak pohybovaly až o 60 % níže oproti maximům dosaženým během roku 2021. Proto začínaly být znovu relevantní diskuze o dočasnosti rychlejšího růstu spotřebitelských cen, který nebudou muset světové centrální banky v čele s americkým Fedem zabrzdit prudkým utažením měnové politiky.
img

EUR/USD: Postupné pohyby eura jsou účinnější než prudké nárůsty amerického dolaru

13.01.2022 Pro americkou měnu, která po některých makroekonomických statistikách opět klesla, je obtížné udržet rovnováhu na páru EUR/USD. Na druhou stranu euro má problém držet krok s americkým dolarem, a tak se raději pomalu, ale jistě přibližuje k dosažení svého cíle.
img

V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb

11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
img

Dolaru brání pochybnosti. Zaměřte se na CPI a Powellův projev

11.01.2022 Světové centrální banky budou v příštím roce kvůli inflaci nuceny jednat, ale vyplatí se to? Již nyní očekávání na trzích kolísají, to je jasně vidět na dynamice dolaru.
img

Prognózy na rok 2022: Co očekávat a čeho se obávat?

23.12.2021 Byl představen vynález léku proti koronaviru Mir-19, na akciových trzích probíhá vánoční rally a západní svět hystericky bojuje s kmenem omikron. Uvedený lék je skutečně lék a nikoli vakcína, která bude léčit pacienty v počátečních stadiích onemocnění.
img

"Jestřábí" rétorika Fedu minulý týden podpořila americký dolar. Jaký vliv bude mít složitá inflace na tuto měnu?

20.12.2021 Americká měna je v rukou inflace, ale snaží se konsolidovat ve vzestupném trendu, což se jí ale nepodařilo. Touha této měny těžit z obtížné situace jí zajišťuje vedoucí postavení mezi ostatními měnami.
img

Světové centrální banky urychlují ukončení stimulačních opatření. Očekává se zvýšení poptávky po defenzivních aktivech

17.12.2021 Řada centrálních bank uspořádala plánovaná měnověpolitická zasedání najednou, což utváří obecný trend omezování stimulačních opatření. Většina prognóz byla potvrzena s minimálními změnami, některé však byly překvapivé.
img

Týden před americkým Dnem díkůvzdání může vést k tradiční poptávce po akciích a oslabení amerického dolaru

22.11.2021 Minulý týden skončil na světových trzích novým pokusem akciových indexů o růst v důsledku korporátních zpráv, posilování amerického dolaru a klesajících cen ropy.
img

Rozbřesk: ČNB zvýší tento týden sazby minimálně o 50 bps, Fed sundavá nohu z plynu

01.11.2021 Začíná týden, ve kterém bude opět hrát prim zasedání centrálních bank. Na programu je zasedání České národní banky, amerického Fedu i Bank of England a ve všech případech očekáváme utažení měnové politiky.
img

Ranní glosa: ČNB zvýší tento týden sazby minimálně o 50 bps

01.11.2021 Začíná týden, ve kterém bude opět hrát prim zasedání centrálních bank. Na programu je zasedání České národní banky, amerického Fedu i Bank of England a ve všech případech očekáváme utažení měnové politiky. Českou národní banku opět čeká slovy viceguvernéra Niedetzkého nebo centrálního bankéře Holuba “nestandardní hike”. To znamená růst sazeb minimálně o 50 bps a debata se povede o tom, zda-li neudělat ještě více. Pokud by se ČNB znovu rozhodla pro 75 bps, posunuli bychom vzhůru i náš cíl pro sazby na rok 2022 (minimálně na 2,75 % v závislosti na vyznění nové prognózy). Hlavním důvodem pro agresivnější postup ČNB může být opět další překvapivě vysoká inflace, příslib jejího dalšího nárůstu a destabilizace inflačních očekávání.
C:\fakepath\eurusd-21102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.10.2021

21.10.2021 Americké akcie uzavřely smíšeně. Indexy S&P 500 a Dow Jones posílily, neboť investoři čekají dobré čtvrtletní hospodářské výsledky. Index technologického trhu Nasdaq mírně oslabil. Vzpruhou pro S&P 500 byl druhý den segment zdravotnictví.
C:\fakepath\trader-20102021-30-zm.jpeg

Forex: Americký dolar mírně oslabuje, na trh se vrátila chuť riskovat

20.10.2021 Dolar dnes mírně oslabuje. Na trh se vrátila chuť riskovat, investoři se zaměřují na rostoucí ceny komodit. Vyhlížejí také, kdy světové centrální banky začnou zvyšovat úrokové sazby, aby tak reagovaly na přetrvávající vysokou inflaci.
img

Rozbřesk: Inflaci musíte brát vážně, jednejte raději rychleji, varuje MMF

13.10.2021 Mezinárodní měnový fond včera vyslal ostré varování před inflací. Centrální banky před ní musí být "velmi na pozoru" a MMF jim doporučuje raději jednat rychleji okamžitě, než hasit rozsáhlejší požár s většími škodami později. Podle podobného receptu ostatně začala již jednat Česká národní banka - jedním z hlavních argumentů pro agresivní zvýšení sazeb v září byla snaha udržet inflační očekávání stabilní a zabránit dlouhodobějšímu zabydlení inflace v české ekonomice.
img

Trhy čekají na výsledkovou sezonu

13.10.2021 Akcie v zámoří se zmítaly kolem nuly téměř celou včerejší obchodní seanci. Důvodem tohoto přešlapování bylo vyčkávání na výsledkovou sezonu, která pravděpodobně ukáže další směr vývoje na finančních trzích. Zatím převládá obava, že cenový růst bude tenčit zisky firem a zároveň se bude pomalu ustupovat ze stimulů ekonomiky. Zisky firem z indexu S&P vzrostou o 28 % na 49 USD na akcii.
img

Pět důvodů, proč teď v Česku tak zdražuje pšenice a mouka: cla, zdražení přepravy, sucho, nízké úroky a spekulanti a špatná úroda v Evropě

22.02.2021 Tuzemští mlynáři dnes ohlásili zdražování mouky o 20 až 25 procent kvůli vzrůstajícím cenám potravinářské pšenice. Ta vystoupala podle nových smluv až na 5800 korun za tunu. Bezprostředním důvodem je podle jejich vyjádření „celková situace na obilním trhu Evropy a silná poptávka po pšenici z ČR“. V pozadí tohoto vysvětlení jsou však další, hlubší důvody – těch je celkem pět. O jaké jde?
C:\fakepath\top-25012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.01.2021 1) Asijské akcie dnes posílily, nejvíce se dařilo burzám v Koreji a Hongkongu. Investoři věnovali pozornost mimo jiné zprávě, že se Čína loni stala největším příjemcem přímých zahraničních investic, když na špici vystřídala Spojené státy.
C:\fakepath\top-18012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo nejednotně. Akcie v Číně vzrostly v reakci na zprávu o loňském růstu hrubého domácího produktu (HDP) země. Burzu v Jižní Koreji naopak srazila zpráva o odsouzení dědice impéria Samsung I Če-jonga za korupci.
img

Jak nepřijít o majetek v roce 2021?

10.01.2021 Minulý rok jsme byli svědky skokové změny v globální ekonomice. V souvislosti s pandemií covid-19 přišel nevídaný pokles, který byl výrazně hlubší a delší než při poslední velké globální krizi v letech 2008 až 2009. Takový vývoj výrazně zvyšuje investiční riziko. Kam bychom tedy měli investovat, abychom ochránili svůj majetek?
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Světové centrální banky chystají vlastní digitální měny

09.10.2020 Největší centrální banky světa zvažují, že začnou vydávat vlastní digitální měny. Reagují na přesun plateb na internet, všeobecný rozkvět kryptoměn a také na plán americké technologické společnosti Facebook mít svou vlastní virtuální měnu. Dnes se zástupci sedmi centrálních bank za asistence Banky pro mezinárodní platby (BIS) dohodli na principech fungování takového platidla. Uvedla to agentura Reuters.
img

Investoři se stále více bojí, že firmy jako Tesla jsou v obří bublině. Jistí se nákupem zlata, které poprvé od roku 1999 dokupuje také Česká národní banka

14.07.2020 Cena zlata neustále stoupá. Investoři se tak snaží pojistit proti rizikům ještě posíleným koronavirovou krizí. Česká národní banka však v posledních 25 letech své rezervní zlato extrémním tempem a neprozíravě rozprodávala.
img

Zlatý index: Český zlatý poklad se v květnu neztenčil. A do budoucna zřejmě poroste

09.07.2020 Tzv. Zlatý index, který vyjadřuje poměr mezi aktuálním množstvím zlata v devizových rezervách České národní banky (ČNB) a 70 tunami, které mělo Česko ke dni svého vzniku, zůstal v květnu na hodnotě 11,2 %, tedy zhruba na devítině počátečního stavu. Centrální banka měla ke konci května zahrnuto v devizových rezervách 252 tisíc troyských uncí zlata, tedy 7,8 tuny. Vyplývá to z údajů zveřejněných ČNB a z výpočtů analytiků akciové společnosti Zlato, která patří k předním tuzemským prodejcům „žlutého kovu“.
img

Americký dolar v začarovaném kruhu

07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
C:\fakepath\penize2.jpg

Kde se tisknout peníze nedají?

25.05.2020 S nástupem koronakrize se světové centrální banky rozhodly zásobovat finanční systém ohromnou dávkou nové likvidity, aby se koloběh úvěrování nezastavil. Americký Fed, Bank of Japan i Evropská centrální banka pomohly biliony nových dolarů, jenů i eur. Sebevědomí jim nyní dodává zkušenost s kvantitativním uvolňováním minulého desetiletí, které inflaci ve vyspělém světě nijak výrazně nezvedlo.
C:\fakepath\top-27042020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes rostly, především díky oznámení japonské centrální banky o rozšíření dosavadních opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirem. Přílišný optimismus krotí padající cena ropy.
img

Česko uvolňuje ekonomické restrikce

27.04.2020 Dnešním dnem se v Česku otevírají za specifických hygienických podmínek obchody do 2500 metrů čtvereční, posilovny či vysoké školy. K poměrně razantnímu uvolnění dochází s asi dvoutýdenním předstihem vůči původnímu 5 stupňovému plánu. Služby či pohostinství zůstanou zavřené až do poloviny resp. do konce května.
img

Svět vyvedený z rovnováhy

02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
C:\fakepath\177099073.jpg

Dopad koronaviru na americký dolar

30.03.2020 Ještě před měsícem držela americká centrální banka (Fed) úrokovou sazbu v intervalu 1,50 – 1,75 %. Od té doby ale nastal takový sled bezprecedentních událostí, na které Fed masivně reagoval. Březen tak můžeme hodnotit jako měsíc, kdy ve Spojených státech došlo k historicky největšímu uvolnění měnové politiky v historii. Otázkou zůstává, jaký dopad celá krize bude mít na status amerického dolaru jako bezpečného přístavu a jeho kurz k ostatním měnám.
img

Fed vytáhl kanón, ale neohromil

18.03.2020 Americký Fed srazil sazby na nulu, oznámil masivní kvantitativní uvolňování a centrální banky z celého světa koordinují nárůst dolarových swapů, a na krátkou dobu tak pomáhají zmírnit tlak na problém financování dolarových aktiv, ale v konečném důsledku nemusí tradiční prostředky na tuto výzvu vůbec stačit.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
C:\fakepath\fed.jpg

Fed snížil úrokovou sazbu o jeden procentní bod

16.03.2020 Měnový výbor centrální banky USA (Fed) opět snížil základní úrokovou sazbu - tentokrát o jeden procentní bod do pásma 0 až 0,25 procenta. Zároveň zahajuje masivní program nákupů aktiv ve výši nejméně 700 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč). Chce tak ochránit americkou ekonomiku před ekonomickými dopady epidemie nového koronaviru. Podle Evropské centrální banky (ECB) spouštějí hlavní světové centrální banky společnou operaci, jejímž cílem je zajistit, aby byl v pondělí na trhu dostatek likvidity.
img

Ozvěny trhu: Nižší sazby virus nezastaví

05.03.2020 Počátek posledního únorového týdne znamenal zlom v šíření koronaviru, kdy počet nakažených mimo území Číny začal růst rychleji než uvnitř samotné Země nebeského draka. Pro finanční trhy to bylo jako přilití oleje do ohně, nárůst rizikové averze znamenal v podstatě hromadný úprk z akciových trhů. Světové centrální banky se svou zkušeností z globální finanční krize roku 2008 přispěchaly hned v dalších dnech ujištěním, že jsou připraveny v případě potřeby konat. Jejich slova sice trhy uklidnila, ne však na déle než život jepice.
C:\fakepath\ecb.jpg

Lagardeová: ECB je připravena přijmout opatření kvůli koronaviru

03.03.2020 Pokud to bude potřeba, je Evropská centrální banka (ECB) připravena přijmout "přiměřená a cílená opatření", aby podpořila hospodářství postižené šířením nového typu koronaviru. V prohlášení to včera uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová, informovala agentura AP.
img

Graf dne: Česká koruna je k euru nejsilnější za posledních 7 let

15.01.2020 Nový rok české koruně svědčí. Dopoledne se EURCZK dostal až na úroveň 25,1180 a prorazil tak pointervenční minima v blízkosti 25,1800 EURCZK, kterých měnový pár dosáhl v lednu 2018. Koruna byla silnější než dnes naposledy na počátku ledna 2013. Na české měně se sešlo několik pozitivních faktorů. Jedním z nejdůležitějších jsou Carry Trades ( investiční strategie, která využívá rozdílu úrokové míry). Investoři si čím dál více půjčují nízko úročené měny (stále častěji eura) a investují do více úročených aktiv (koruna i další středoevropské měny). Díky rostoucí inflaci (v prosinci na 3,2 % dle ČSÚ) a tedy očekávání zvýšených úrokových sazeb se potenciál koruny dále zvyšuje. Hlavní úroková sazba ČNB vystoupala v minulém roce na 2 % a výrazně tak převyšuje základní úroky, které nabízejí hlavní světové centrální banky. Koruně také pomáhá nízká riziková averze spojená s podpisem obchodní dohody mezi USA a Čínou a relativně příznivá makrodata z domácí ekonomiky.
C:\fakepath\top-10122019-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci smíšeně, když se investoři soustředili na čínskou inflační statistiku, podle které spotřebitelské ceny v Číně v listopadu rostly nejrychleji od ledna 2012, konkrétně v meziročním srovnání o 4,5 %.
img

Startup WeWork se hroutí. Zaplatí to řadový občan – a pak zvolí Trumpa

25.10.2019 Čtyřicet miliard dolarů v luftu. To je skoro bilion korun. Bublina splaskla, jeden z nejočekávanějších letošních vstupů na burzu skončil spektakulárním fiaskem. Zatímco ještě začátkem roku se americký startup WeWork mohl pyšnit tržním oceněním 47 miliard dolarů, nyní bude rád, když jej investoři ohodnotí aspoň na osm miliard. Splasknutí bubliny WeWork je vztyčeným prstem směrem k centrálním bankám. Ty však těžko změní svůj dostávající kurz.
C:\fakepath\cnb.jpg

Rada ČNB nechá ve středu podle ekonomů úrokové sazby beze změny

22.09.2019 Bankovní rada České národní banky nechá na svém zasedání ve středu 25. září úrokové sazby beze změny. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Důvodem je nejistý ekonomický vývoj v zahraničí, změna sazeb do konce letošního roku je tak malá, uvedli ekonomové.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Záznam jednání ČNB: Bilance rizik prognózy je mírně protiinflační

09.08.2019 Většina členů bankovní rady České národní banky vyhodnotila bilanci rizik její prognózy jako mírně protiinflační. Shodovala se v tom, že tímto směrem působí zejména riziko výraznějšího zpomalení růstu poptávky v zemích hlavních obchodních partnerů ČR. Vyplývá to ze záznamu jednání rady z 1. srpna, který dnes ČNB zveřejnila.
C:\fakepath\USDJPY-H4-05082019.PNG

Trumpova cla – co přináší nová etapa?

05.08.2019 Minulý týden přinesl velkou dávku nových makroekonomických dat včetně očekávaného snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou. Pokles v evropském průmyslu i stabilní napětí na trhu práce ve Spojených státech však nijak nevybočovalo z aktuálně nastavených trendů a vnímání traderů, na trhy tedy nemělo významnější dopad.
img

Bankovní rada volí trpělivost v době nejistoty

01.08.2019 Podle očekávání bankovní rada ČNB dnes rozhodla ponechat své úrokové sazby beze změny. Tuzemská ekonomika v posledních měsících pozitivně překvapuje, nicméně zahraniční prostředí hraje v její neprospěch. I když se hospodářský růst nevyrovná těm nejlepším letům současného cyklu (2015 a 2017) udržuje si slušnou dynamiku v blízkosti svého růstového potenciálu. Využití kapacit v ekonomice je stále nad svým dlouhodobým průměrem a situace na trhu práce se uklidňuje jen velmi opatrně. Tlaky na růst cen tak přetrvávají, což vytahuje spotřebitelskou inflaci vysoko k horní hranici tolerančního pásma dvouprocentního inflačního cíle. To je i hlavním důvodem proč očekáváme, že prognóza a vyznění následné tiskové konference bude spíše ve směru zvyšování úrokových sazeb. Nicméně centrální banka se obává zahraničního vývoje.
C:\fakepath\usa-akcie.jpg

Akcie v USA dnes kvůli Fedu klesly, dolar rostl

19.07.2019 Akcie ve Spojených státech smazaly počáteční zisky a oslabily. Způsobilo to zmírnění nadějí, že by centrální banka USA (Fed) mohla na konci června snížit úrokové sazby až o půl procentního bodu.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar po zmírnění obav z prudkého poklesu úroků roste

19.07.2019 Americký dolar dnes oživuje ze čtvrtečního propadu způsobeného komentářem jednoho z představitelů centrální banky USA (Fed). Komentář vyvolal obavy z agresivního snížení úroků v tomto měsíci. Fed však později reagoval na tento komentář s tím, že se nevztahoval k aktuálnímu vývoji jeho politiky.
C:\fakepath\TOP5-01022019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2019 1) Čínská obchodní delegace oznámila, že bylo docíleno "významného pokroku" v nejnovějším kole obchodních jednání se Spojenými státy. S odvoláním na čínská státní média o tom dnes informoval zpravodajský web BBC.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Forex: Japonský jen dnes výrazně posílil

13.02.2018 Japonský jen dnes výrazně posiluje a k dolaru stoupl až na nejvyšší hodnotu za pět měsíců. Přispívají k tomu spekulace, že japonská centrální banka (BOJ) by brzy mohla omezit svůj rekordní měnový stimulační program.
img

Co řeknou akcie na konec QE?

30.01.2018 Největší světové centrální banky již začínají brzdit své programy kvantitativního uvolňování (QE) a po zahájení kvantitativního utahování v USA se svět jako celek už nebude moci spoléhat na novou likviditu, která udržela vyspělou část globální ekonomiky naživu v těch nejhorších časech krize.
img

Americký dolar ztrácí, je na tříletém minimu

20.01.2018 Po velmi slabém roce 2017, kdy dolar ztratil přibližně 10 procent své hodnoty, počátkem letošního roku poklesy pokraču...
img

Geopolitický vír událostí: Čeká nás konec večírku

13.11.2017 V době, kdy se Federální rezerva (FED) odhodlala k velkému kroku nahrazení kvantitativního uvolňování kvantitativním utahováním a kdy se geopolitická rétorika mezi USA, Severní Koreou a Íránem zintenzivňuje, není místo pro falešný pocit, že je vše v pořádku. Naneštěstí se svět nechává uchlácholit falešným pocitem bezpečí a ignoruje hrozící rizika. FED dělá obrovskou chybu ve své „politice naděje“, že se inflace bude chovat dle akademicky vyvrácené Phillipsovy křivky. Naší hlavní obavou je skutečnost, že ekonomický ukazatel úvěrového impulsu se hroutí.
img

Trumpova volba do čela Fedu

02.11.2017 V záplavě nových dat, která podle analytiků dělají tento týden nejšílenější pro finanční trhy v tomto roce, se v podstatě ztratila zpráva ze zasedání největší světové centrální banky, amerického Fedu. V očekávání je totiž bombastičtější zpráva z Washingtonu načasovaná na dnešní večerní hodiny středoevropského času – oznámení nominace na příštího guvernéra Fedu prezidentem Trumpem.
TOP5-18092017-LV-23.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.09.2017 1) Podle průzkumu agentury Bloomberg je nyní pouze 47,7% šance, že americká centrální banka (Fed) přistoupí k dalšímu zvyšování úrokových sazeb ještě v tomto roce. Šéfka Fedu Janet Yellenová i jeho další představitelé v minulosti několikrát řekli, že v roce 2017 americká centrální banka sazby zvýší pravděpodobně třikrát, dosud se tak stalo pouze dvakrát. Americká makrodata však podle analytiků momentálně nejsou natolik přesvědčivá, aby Fed mohl přistoupit k dalšímu zpřísnění měnové politiky.
img

Slabý americký dolar způsobil pokles USD/JPY pod hodnotu 100, a co dalšího se děje na finančním trhu?

16.08.2016  Nálada německých analytiků a investorů se v srpnu mírně zlepšila, ukázal dnes index ZEW, který vzrostl na 0,5 bo...
img

Investoři nakupují riziko, díky čemuž posiluje EUR/USD

15.08.2016 Americké akciové indexy otevírají v pondělí v zelených číslech a následují tak vývoj na globálních finančních trzích, kde rostly ceny ropy a čínské akcie kvůli spekulacím, že Čína přijde s novým stimulačním programem na podporu ekonomiky po sérii slabších makroekonomických dat. Čínský akciový index dnes vyskočil na sedmiměsíční maximum.
img

Trading nastavení pro akciové indexy a měnový pár EUR/USD

08.07.2016 Po silném pobrexitovém růstu důležitých akciových indexů v předminulém týdnu se v první polovině tohoto týdne již začalo zdát, že trhy konečně dostávají rozum a jdou směrem, který je v této situaci logický (dolů). Více ztrácely evropské indexy, německý DAX oslabil během 2 dnů o více než 500 bodů. Americké indexy také zahájily poklesy, ty však nebyly ani zdaleka tak významné jako v Evropě.
EURUSDH1-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (4.7.2016)

04.07.2016 V minulém týdnu jsem zde nezveřejňoval veřejně žádné obchodní nastavení, jelikož jsem chtěl po tom extrémním pohybu díky...
draghi ecb.jpg

Draghi: Centrální banky by měly sladit kroky

28.06.2016 Světové centrální banky by se měly snažit sladit svá měnová opatření, aby zabránily "destabilizujícím vedlejším následkům" plynoucím z rozdílného tempa hospodářského růstu v jednotlivých zemích a regionech. Na výroční konferenci o centrálním bankovnictví to dnes v portugalské Sintře prohlásil šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. K dopadům vystoupení Británie z Evropské unie se nevyjádřil.
img

Dozvuky středečního zasedání Fedu se budou na trzích ozývat ještě dlouhou dobu

17.03.2016 Holubice se včera večer vyřádily. Fed výrazně snížil své projekce dalšího růstu sazeb v tomto i následujících letech. ...
img

Co dnes čekat od Janet Yellen?

10.02.2016 Trhy si dnes dopoledne užívaly korekci a pokles rizikové averze. Americký dolar korigoval alespoň malou část propadů, ...
img

Ještě jednou se vyspíme a rozhodnutí Fedu o sazbách bude konečně tady!

15.12.2015 Už zítra proběhne jedno z nejvíce očekávaných zasedání americké centrální banky (Fed) v historii. Poprvé od roku 2006 ...
img

Čína snižuje sazby i povinné rezervy, akcie navazují na včerejší ECB rally.

23.10.2015 Už jsme si mysleli, že nás v pátek odpoledne čeká doznívání ECB rally a následně poklidný víkend, ovšem dorazila neček...
EURUSD-H4-23102015.PNG

Měnové války v plném proudu

23.10.2015 Zdá se, že dvě největší světové centrální banky spolu znovu vytáhly do boje. V době nulové inflace i nulových...
img

Uvolněná měnová politika centrálních bank stále převažuje a asi jen tak převažovat nepřestane

09.09.2015 S blížící se schůzkou FOMC americké centrální banky Fed se objevuje čím dál více hlasů pro zachování uvolněné měnové p...
Související klíčová slova: Zpřísnění ekonomických podmínek | Data ze Spojených států | Marshallův plán | Výnosy dluhopisů | Klid před bouří | Gramotné obyvatelstvo | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Ceny uhlí v USD za tunu | Analytický tým FXstreet.cz | Největší centrální banky světa | Opětovný pokles | Tele2 | Ozvěny trhu | Války | Západní země | Vývoj | Budapešť | Australská centrální banka | Prohlášení | Akciové společnosti | IW | Esther Georgeová | EUR | Velké finanční krize | Standard & Poor's | David Malpass | Graf dne | Oživení cen | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | CBDC | PEPP | Akcie firmy | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Ředitel společnosti ActivTrades | Jüan | Trh dluhopisů | Pumpování likvidity | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | T-Mobile | Volatilní | EUR/JPY | Alternativní investice | Zasedání ČNB | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Pro investory | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Návrat inflace | Mezinárodní ratingová agentura | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Výkonný ředitel | Cyklus zvyšování sazeb | Short EUR/CHF | Spekulativní mánie | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Náklady na financování | Vytváření devizových trhů | Chování | Ifo | Argos Capital | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Riziko redenominace | Prognózy | Britská libra | Intervence | Zkušení obchodníci | Slabá koruna | Znehodnocování měn | Klesly akcie | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Hnojiva | FTSE MIB | Zvýšení minimální mzdy | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Online broker v oblasti forexu | Fungování finančních trhů | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krátkodobý dluh | Reality | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Světové hospodářské krize | Price Action | Akcie společnosti | Tým Saxo Strats | Chování trhu | Bilance ve Švýcarsku | Brent | Kansas City | Benchmark | Meziroční inflace ve Švýcarsku | Cena pšenice | Kolísání měn | Rezistence | Lagardeová | Americký akciový trh | Český zlatý poklad | NFP | O společnosti ActivTrades | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Investment Institute | Zlaté zásoby | CAC 40 | Měnový pár USD/JPY | IHNED | Asijské akcie | TNOTE | Investiční strategie | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Jiné měny | Index DOW | Vyvážené portfolio | Měnové krize | Státní dluh | Drobní obchodníci | Zasedání centrálních bank | Hluboké recese | Rozvoj dlouhodobých vztahů | Kontrakty | Přehnané sebevědomí | Český a slovenský trh | Obchodování s cennými papíry | Kancléřka Merkelová | Online obchodování | Praxe | CHF/CZK | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | JPY | Budoucnost tradingu | Členové eurozóny | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Obchodní tipy | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Posilování dolaru | Peníze | Rheinische Post | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | Francie | Vzácné kovy | Investovaná částka | Období stagflace | Měnová opatření | Coinmarketcap | Hlavní centrální banky | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Startup WeWork | Měnový výbor ECB | Dakota Wealth | Pokles ceny ropy | Saxo Bank | Anthem | Barel ropy | Americký Fed | Největší světové ekonomiky | Měnová krize | Americké ekonomiky | Polymetal International | Bankovní rada ČNB | Kapitál | Brexit | ZEW index | Reálné ekonomiky | USD | WallStreetBets | Dolar dnes | Pozornost investorů | Burzy | Mladší generace | Ceny elektřiny | Plány | Cestování | Logistické problémy | Na burze | Broker | Jestřábí komentáře | Investiční analytik | Cash flow | Proražení | Globální krize | Katar | Vlastní digitální měny | Inside Bar | EURUSD | Zastavení poklesu | Spekulovat | Centrální banky USA (Fed) | Šok | Snižování úroků | Riziková averze | Měnové války | Širší index S&P 500 | Hongkong | Ruský prezident | Výše devizových rezerv SNB | Středoevropské měny | Trh s ropou | Komoditní sektor | Fialova vláda | Regulace | Ranní zpráva pro tradery | Úroková sazba | Měnový fond | Unie | Dovoz | Nasdaq Composite | Admirals | Zvednutí sazeb | Rekordní růst | UniCredit Bank | Nikkei | Trpělivost | P.A. | Penzijní fondy | NFP report | Reálný účet | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Vývoj výše devizových rezerv SNB | Investovat | Vyšší náklady | Data z amerického trhu práce | Dovednosti | Válka na Ukrajině | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Akciové indexy | Caterpillar | Riziko pro hospodářský výhled | Investice do těžby | Vybírání zisků | Investing.com | Americký prezident | Pro tradery | Generace Z | 1 milion | Stratégové | Christine Lagardeová | Hospodaření | Vývoj meziroční inflace | Hotovost | Portfolio | Dluhové problémy | EUR/CZK | Globální ekonomiky | Zájem investorů | Euro Stoxx 50 | Euforie | Zpřísňování měnové politiky | Futures | Makrodata | Finanční instituce | Saxo Strats | Investoři | Průmyslové objednávky | Akcie výrobce letadel Boeing | Prezident | Nastavení úrokových sazeb | Nejistoty | Oddlužení | Praní špinavých peněz | Polymetal | Konflikt mezi Izraelem | Evropská měna | Ředitel banky JPMorgan Chase & Co. | Média | Inflační čísla | FXstreet.cz | Index PPI | Ropné společnosti | Nákupy vládního dluhu | Zisk | Bias | Čisté nákupy zlata | Situace na finančních trzích | Směnné kurzy | Ruské ropy | Bank of England | Investiční | World Gold Council | Svět kryptoměn | WSJ | Zápis z posledního zasedání | Průzkum | Hlavní úroková sazba | Jednotná evropská měna | Asijské burzy | Obchodní příležitost | Sestupný trend | WYNN | Sentiment investorů | Kč/EUR | Investiční riziko | ActivTrades | Analýzy | Obchodní plán | TRY | TTF | Posilování amerického dolaru | EUR/AUD | Zpráva | Ekonomické dopady | Demokraté | Německý DAX | Představitelé Fedu | Prodej | Hlavní události | Ropa Brent | Rozpočtová politika | Kurz americké měny | Společnost ActivTrades | WGC | Janet Yellenová | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Evropské ekonomiky | Zasedání Fedu | Co se děje na finančních trzích | Agentura Reuters | GBP | Automobilka | Bohatý | Vedoucí představitelé | Nabídka | Tržní kapitalizace | Management | XAU/USD | Dolary | Růstové akcie | S&P Global | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Centrální banky | Automobilka Škoda | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Market moving instituce | Telecom | Zemní plyn | Třída aktiv | Marek Odehnal | Obchodování | Zprávy | Prezidentka ECB | Akcie v Asii | Růst cen ropy | Majitel | Vysoký přebytek | Risk Off aktiva | Nejznámější kryptoměny | UBS | Nadšení | Nákupy dluhopisů | NATO | Index STOXX Europe | GFT | ZEW | Ropovod | Ceny ropy | Fenomén | Bezpečné investice | Eurostat | Vyhlídky | Deflace | Macau | Kristalina Georgievová | Růst inflace | Covid | Turecká lira | CZ | Bydlení | Tržní podmínky | Investiční banka | Globální finanční systém | Kurz EUR/USD | Míra | Tržní úrokové sazby | Obchodování na trzích | Rekordní ceny | EURCZK | Komoditní měny | Program nákupu aktiv | Globální rezervy | Zmírnění dopadu epidemie koronaviru | Hedgeové fondy | Analýza transakcí | Předpověď | Firmy | Digitální měny | Powell dnes | Nordea | Australský dolar | České koruny | Index cen domů | Akciové bubliny | Nio | Nástroj | Výsledky | Přehled | Koruna | Výrazný pokles | Fundamentální zprávy | Makroekonomie | Cukr | Vývoj ceny plynu | Kupující | Bitcoin | Akcie bankovních společností | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Onemocnění | Pokles HDP | Úroda | Kurz dolaru | TIM | Pandemie koronaviru | Propad | Kryptoměny bitcoin | Fiat Chrysler | Prasknutí bubliny | Společnost XTB | Dopady koronaviru | Nové emise | Údaje | Obchodování jako životní styl | Výkonnost | Zůstatek | Stimulační opatření | Nomura | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Technologické společnosti | Objem | Automobilky | Zlatý index | Obavy z recese | Halifax | Federální rezervní systém | Britské libry | Bilion | Podnikatelská nálada | Americké měny | Korelace s akciemi | Graf | Carry trade | Ekonomické události | Regulátor | Index S&P 500 | Hlavní indexy | HDP Španělska | Dlouhodobý výhled | Omezené riziko | Hráči na trhu | Ask | Venezuelský bolívar | Dolar vůči japonskému jenu | MMF Kristalina Georgievová | Technické ukazatele | Hrubý domácí produkt | Oživení americké ekonomiky | Plyn | Studie | Eurodolar | Short | Deficit | Stavebnictví | Devalvace | Polsko | Pár EUR/USD | Kolaps | Dluh v zahraniční měně | Ratingová agentura | Bitcoin dnes | Zpráva o inflaci | Výnosové křivky | Hospodářské oživení | Institut Ifo | Americká centrální banka | Hypotéky | Pohyb kurzu | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Finanční operace | High | Noví investoři | Evropa | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Jackson Hole | Zvýšení úrokových sazeb | Dopady koronavirové krize | USD/PLN | OPEC | IBEX 35 | Finanční krize | Ukrajina | Pokles ceny | Ropovod Družba | Salutem | Investice do nemovitostí | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Cenný papír | Ekonomická situace | Oslabení amerického dolaru | Turecká centrální banka | Trump | Rostoucí obavy | Tým InstaForex | Dolarové likvidity | Česká koruna | Dow Jonesův index | Čínský akciový index | Růstový potenciál | Šíření inflace | Makroekonomické ukazatele | Mexiko | Napětí na Ukrajině | Vstupy | Inflace ve Spojených státech | Odhad růstu světové ekonomiky | Měnový trh | GBPUSD | Ekonomická důvěra | Prezident Trump | Běžný účet | Digitální měna centrální banky | Rakousko | Ekonomika nového Zélandu | Stříbro | Drahý kov | Instituce | Čínský statistický úřad | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Inflace ve Švýcarsku | Burze | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Naše ekonomika | Jan Dvořák | Růst výnosů | Kvalitní obchodní služby | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Americké akcie | BBC | Czech Fund | Akcie firem | MetaTrader | Nákup CHF/CZK | Dluhopisoví investoři | Vývoj měnového páru USD/JPY | Klesající trend | Evropská ekonomika | Las Vegas | Pozornost | Finanční média | Bankovní tradeři | Česká republika | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení těžby | Komise | Obchodní pozice | Války na Ukrajině | Pokles akcií | Výkyvy | Výrazný růst | Ekonomický a strategický výzkum | S&P 500 | Fed | Investiční nástroje | Korekce | JDE | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen | Dolar vůči jenu | Google | Ministři financí | ProCent | Money management | Vyšší náklady na půjčky | Znalost | Konkurenceschopnost | Globální recese | Index Standard & Poor's | Zasedání MMF a SB | MT4 | Posílení dolaru | Nejistota | ANO | IRS | Pokles cen ropy | Náklady na půjčky | Trumpova administrativa | Rating | Makroekonomické údaje | Dezinflace | Akcie technologických společností | SNB | Zpráva pro tradery | Světová banka | USD/CHF | Příležitosti | Standard & Poor's (S&P) | Repo operace | Členové Fedu | Inflační vývoj | Akcenta | Srí Lanka | Správci aktiv | Světová měna | Japonsko | Počet firemních bankrotů | Kurz dolarů | Riksbank | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Fluktuace | Unce zlata | Vyhlídky světové ekonomiky | Obchodní praktiky | Finanční gramotnost | Německo | Agentura AP | Plány Fedu | Ekonomie | Výpadky | Twitter | FIAT | Záznam jednání ČNB | Zasedání americké centrální banky | WeWork | Spotová cena | Centrální banka | Vice | Andrew Bailey | Index PMI | Výchylky v kapitálových tocích | CL | QE | Fed úroky | JPMorgan Chase & Co | Donald Trump | Jádrová inflace | Podnikatelé | Kovy | MetaTrader 4 | Dluhové krize | Energetický sektor | Zadlužení | Společnosti | Pandemie covidu | Zpomalení ekonomiky | ING | FRED | Aktivum | Směnný kurz | Federal Reserve | Kov | Spoluzakladatel | Státní dluhopisy | Domácnosti | Bilance běžného účtu | Dolar k japonskému jenu | Americký dolar | Rizikovější investice | Analytici | Ceny komodit | Equity | Dobré zprávy | Mario Draghi | ČNB Aleš Michl | Škoda | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | Vyšší daně | Kurz koruny | Situace | Euro vůči dolaru | Kompozitní index | Vysoká inflace | Steen Jakobsen | Guvernér Michl | US100 | Předseda | Finanční systém | Utahování měnové politiky | Tištění peněz | Libra od Facebooku | Ripple | Zastavení dodávek | Parita eura | Akcie Twitteru | Fond kvalifikovaných investorů | Evropská unie | Ekonomiky | Webináře zdarma | Americký dolar vůči japonskému jenu | Nákup akcií | Rychlý růst | Růst mezd | Rozpočet | Snížení sazeb | Negativní dopad | Apple | Libra | Koronavirová krize | Odvětví | Akcie ve Spojených státech | CFD | Rekordní inflace | Futures kontrakty | Vánoce | Úspory | Růst ceny zlata | Dluhy | Brokerské společnosti | Německá centrální banka | Zahájení výsledkové sezóny | FTSE | Fond | Příprava | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | Benchmarky | Pandemie nemoci | Nynější krize | ECB | Květnová inflace | Úroky | Refinitiv | NAFTA | Tržby | Platební bilance | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Toshiba | Vývoj USD | Zasedání RBNZ | DOT | Partners | Americká centrální banka (Fed) | Akcie dnes | Domácí fondy | Přenos | Velké peníze | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Vyšší riziko | Ceny akcií | Leasing | Euro STOXX | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | Globální fenomén | Ceny | Kurzy | Koronakrize | Energetická krize | ČNB | Dluhopisy | Ranní okénko | Obchodní model | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Ranní zpráva | Pokles | Americká centrální banka FED | Contango | Ochrana proti inflaci | Robert Kiyosaki | Electricite de France | Margin | Globální inflace | Vývoj akciového indexu | Americký trh | Polská ekonomika | Maloobchodní tržby | Energetický regulátor | Pohyby eura | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Hedge | Thajsko | Startup | Makro | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Odpor | Dluh USA | Evropská centrální banka | Obchodník | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Býčí trh | COVID-19 | Moskva | Ekonomické vyhlídky | Cena benzínu | Indikátor | Index cen | Rizika | Růst ceny | ISM | Alokace | Daně | Lídři | Golden Gate | Wall Street | Spotová cena zlata | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Kryptoměna | Vývoj inflace | CBC News | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Conference Board | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Jamal | ERA | Nastavení měnové politiky | Zisky | FCA | Nálada spotřebitelů | BNP Paribas | Konsenzus | Americký index S&P 500 | EURIBOR | Globální ekonomika | Situace na trhu | Růst světové ekonomiky | TradingEconomics | Swap | FXstreet | Jestřábí hlasy | Inflační očekávání | Analytika | Drahé kovy | Doporučení | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | Vysoké inflace | Měnová politika | Síla koruny | Zvýšení ceny | Růst čínské ekonomiky | Měnověpolitické zasedání | Obchodníci | Trinity Bank | Saxo | Velké riziko | Růst cen | Guvernér | Hromadění zlata | Kryštof Míšek | Zasedání Bank of England | Globální trhy | Poptávka | Fitch | Financování | ČSÚ | Historická minima | Čína | GMT | Pokles ekonomiky | Překoupení | Růst HDP | Americké banky | Obchodovat | Švýcarská národní banka | Akciové dividendy | Invaze | Základní měna | Investiční poradenství | Výkon světové ekonomiky | Zvýšení inflace | Ekonomický růst | Central Bank of Turkey | Investor | Past na býky | Parita | Americké akciové trhy | Správy devizových rezerv | GfK | Line | Investiční cíle | Reporty | Jedno euro | Obchodování na akciových trzích | New York Times | Tisknout peníze | Medvědi | Spotřebitel | Meziroční vývoj jádrové inflace | Hospodářský růst | RBI | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Prezident Fedu | Tržní sazby | Philadelphia Fed index | Americké státní dluhopisy | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Payrolls | RBNZ | Paládium | Měnové kurzy | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Obchodování s měnami | HDP | Kiyosaki | Americká měna | Problémy | ROCE | Bankéři | Uhlí | Cena ropy | Uzbekistán | Inflace | Klouzavý průměr EMA | Využití kapacit | Domácí měna | Německá ekonomika | Zlato a stříbro | Trh kryptoměn | Fiskální politika | Načasování | Ředitel banky | Televize Netflix | Kurz USD | Zkušenosti | Ropa | Market moving zprávy | Signály | Omikron | Rezervy | Spotřební daně | Brokerská společnost | Lira | Polská národní banka | IHS Markit | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Statistiky | Raiffeisenbank a.s. | Referendum | Restrikce | David Marášek | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | FX | Ben Bernanke | Global Markets | Rozhodování | Konjukturální průzkum | Optimismus | Facebook | Segment zdravotnictví | Snížení spotřební daně | Kurz | Market | Forexu | Unicredit | Big Mac | EMA | Pokles výnosů | Fundamentální pozadí | Dolar | Růst dolaru | Hodnoty měny | Euro | Šířením nového typu koronaviru | Kukuřice | Debata | Prasknutí bubliny Dotcom | Vývoj meziroční inflace ve Švýcarsku | Investujte | Risk | Proinflační | Investiční doporučení | AUD | Obchod | Čínská měna | Federální rezervní banky | Růst ekonomiky | Trh se zlatem | Zpomalení růstu | Dnešní krok Fedu | Christine Lagarde | Férové obchodní praktiky | Citigroup | Ekonomové | Rozhodnutí Bank of England | Stagflace | Rada ČNB | Etoro | Hospodářství | MIB | Société Générale | Asijské akcie dnes | EU | Ricardo Evangelista | Slovenský trh | Automobilka Škoda Auto | Miliardy | Ranní glosa | Oddělení forexu | Spojené státy | Vítězství nad inflací | Zasedání ECB | Credit Suisse | Měna euro | Portfolia | Tesla | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Výkon dolaru | Vývoz | Gate | OvalX | Samsung | Recese | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | BIS | Bank of Canada | Čisté krátké pozice | Chuť riskovat | Komerční banka | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Situace na Blízkém východě | Základní úroková sazba | Stavební povolení | Pandemie | Inflace v Německu | Spekulace | Denní graf | Globální finanční krize | Nové kryptoměny | Mezinárodní ratingové agentury | Firemní dluhopisy | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Měnové politiky centrální banky | Ceny benzínu | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Transparentní | Kurz eura | Členské státy | Růst cen zlata | Centrální banka USA | Změna sazeb | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Japonský jen | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Panika | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | Bondy | Mince | Analytické společnosti | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Empire State Index | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Ministr financí | Trhy v USA | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | Adidas | Dow Jones Industrial | GFT Global Markets | Las Vegas Sands | Oslabení | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Fyzické zlato | Verizon | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | CNN | Náklady na úvěry | Úsilí | Ekonomický výhled | Zlaťáky | Nařízení | Nemovitostní trh | Poskytování úvěrů | BTC | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Nadprodukce | Podnikatel | Bankovnictví | USD index | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | Obchodní model WeWorku | Bilion dolarů | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Akcie klesají | Akciové trhy | Měnový výbor Fedu | Myšlenka | Obchodní bilance | Družba | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | ECB Christine Lagardeová | Výprodej | ODEHNAL & PARTNEŘI | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Zasedání České národní banky | Americké vlády | Bear | Japonský akciový trh | Aktiva | Klid | Komoditní vlna | Vývoj výše devizových rezerv | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Výnosy z dluhopisů | Základny traderů | Poradenské firmy | Vývoj měnového páru BTC/USD | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen | Základní úrok | Čínská centrální banka | Keystone XL | Bankovní účet | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Tradingový portál | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | | Pochybnosti | Výsledek voleb | Private equity | Riziková aktiva | Trinity | Stratég | Splasknutí bubliny | Sal Bruno | Podnikatelská nálada v Německu | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Propad příjmů deviz z turismu | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Komunikace | Spektrum aktiv | Centrální banky USA | ECOFIN | Deutsche Telekom | Velká Británie | Makroekonomická data | Vývoj amerického dolarového indexu | Další vývoj | Citibank | Federální vláda | Nálada | Napětí na trzích | Indie | Nákup zlata | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Quastic | Vnímání | Sazby | SVB | Koncern Volkswagen | Forexové obchodování | Inflace v české ekonomice | Ekonomika | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | David Vagenknecht | Politika centrálních bank | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | Timeframe | Index technologického trhu | Poptávka po dolaru | Prodejní cena | Auta | Komerční banky | Výnosy | Americký trh práce | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Počty nakažených | Energetické společnosti | Sentix index | Měnové unie | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Dostatek likvidity | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Zlaté rezervy | Oživení cen ropy | Expanze | General Motors | Dlouhodobý trend | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | EUR/TRY | Cenové hladiny | USD za barel | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | Dřevo | Krize | Obligace | Ministři financí eurozóny | Výše rozvahy americké centrální banky | Životní styl | Portál FXstreet.cz | BlackRock | Risk Off | IBEX | Světový trh s ropou | Ceny plynu a elektřiny | Krize na Ukrajině | Norská centrální banka | Objednávky | Oslabení dolaru | Člen rady guvernérů | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akciový trh | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Tým FXstreet.cz | Globální riziko redenominace | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Maloobchodní prodej | Devizové rezervy | Cíle | Redenominace | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Investiční skupiny | Dotcom | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Průměrná míra inflace | Rozhovor | Transakce | Měny | Trh s kryptoměnami | Obchodní služby | Korelace negativní | Snížení úrokových sazeb | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Profitovat | Hedgeový fond | Energie | Důležité zprávy | Epidemie koronaviru | Obchodní nastavení | Pohonné hmoty v Česku | Tradeři | PMI ve zpracovatelském průmyslu | USDX | BTC/USD | Jádrová inflace v eurozóně | Dividendy | Měna | Dlouhodobý pohled | The Wall Street Journal | David Marek | Uvolnění měnové politiky | MSCI | EUR/CHF | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Měnový výbor | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Inside | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Česká národní banka | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Reakce investorů | Trade | Překoupené oblasti | Nové prognózy | EFSF | Tightening | John Hardy | Vyspělé ekonomiky | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Hodnota dolaru | Partneři | Rusko | Ondřej Hartman | Poradce | Vicepremiér | Vlna inflace | Reálné úrokové sazby | Zkušenost | Protiinflační dluhopisy | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Digitální měna | Írán | Zdražování | S/R zóny | Výsledkové sezóny | Britská vláda | Nejvolatilnější | Hodnota zlata | Biliony dolarů | Ceny americké ropy WTI | Úbytek | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Singapur | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Společnost | Wolfgang Schäuble | CBC | Sázky | Snížení úrokové sazby | Ceny americké ropy | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Vysoká volatilita | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Kupci | Rozšíření | Dopad koronaviru | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Eura | Schodek rozpočtu | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Lehman Brothers | Nizozemsko | Organizace | Obilí | Ceny pohonných hmot | Inflační data | Růst | Výše devizových rezerv dle zemí | Příjmy | Hospodářské výsledky | Risk-off | Zajištění | Domácí měny | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ekonomický rozvoj | Propad cen ropy | BOSSA | Zasedání MMF | Index | Vánoční rally | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | MiFID II | Fundament | Centrální bankéři | Bohatství | Komodity | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Hlavní investiční analytik | ČTK | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Šéfka ECB | Fond Salutem | Dna | Alokace aktiv | Vysoké devizové rezervy | Strategie řízení | Výzkumný ústav | Zveřejněné údaje | Šance | Údaje MMF | Investiční nástroj | Cena futures | Ceny mědi | Nadměrné nadšení | Měnové trhy | Trumpova cla | Vývoj ceny uhlí v USD | Zásoby zlata | Investování | Investičně-poradenské firmy | Obchodování na forexu | Poradenství | Diverzifikace | Program nákupů dluhopisů | Znovuotevření čínské ekonomiky | Trading nastavení | Fluktuace měnových kurzů | Depegging | Koronavirus | Deloitte | Fiskální plány | Druhá vlna | Peter Siks | Bolívar | Demografické skupiny | Sociální demokraté | Netflix | Roman Pilíšek | Největší centrální banky | Americké trhy | Prognózy inflace | IAU | Nižší úrokové sazby | Analýza | Centrální banky světa | Robert Pavlik | SCB | Růst cen průmyslových výrobců | Investiční příležitost | USD JPY | Vývoj peněžní zásoby | Tržní riziko | Propad příjmů | British Petroleum | Nové údaje | ActivTrades Europe SA | Úrokové zhodnocení | Směrový názor | Banka | Posílení | Holubice | Německé HDP | Jakub Petruška | Vývoj dolarového indexu | Více peněz | ČSOB | Cenové tlaky | Béžová kniha | Vysoké úrokové sazby | Maďarsko | Existence bitcoinu | Vít Hradil | Měny na forexu | Longovat | Platformy ActivTrader | City | Analytička | Americký index | Firemní zisky | Španělsko | Oslabování švýcarského franku | Vyšší úrokové sazby | Akumulace | Metal Focus | Příležitosti pro forexové brokery | Prodej státních dluhopisů | Vývoj měnového páru | Světové burzy | Americké centrální banky | Rezistence (hranice odporu) | Hodnotové akcie | Bloomberg | Investiční horizont | Stabilní zdroj příjmů | Obchodování s více aktivy | Snížení úroků | Obchodování s deriváty | ActivTrades Europe | Bezpečná aktiva | Zlepšení | Závislost na dolaru | Telecom Italia | Index technologického trhu Nasdaq | CAD | Vakcína | Vybrané měny | Situace na americkém trhu práce | Důvěra investorů | Vývoj bilance běžného účtu | Běžný výnos | Hospodářská politika | Vysoké ceny energií | Robert Novoměstský | Snižování sazeb | ČR | Nemovitosti | Bankomat | Strop na ruskou ropu | Emerging markets | Evropský statistický úřad Eurostat | Inflace v eurozóně | Riziko | Předpokládaný růst | Obchody | CHF | Ropné futures | Index Nikkei | Target Profit | Akciový index | James Bullard | Volatility obchodování s měnami | Euro k dolaru | Zemědělství | Revoluce v obchodování | Španělská ekonomika | Rezervy centrálních bank | Index CPI | Index Nasdaq Composite | Aleš Michl | xStation5 | Technologické bubliny | Podpora | XTB | Americká centrální banka dnes | MWh | Dílčí index | Hlavní ekonom | České trhy | Freedom Financial Services | Volatility | Brokerská společnost ActivTrades | Výkonnost zlata | Akcie v USA | Zpřísňováním měnové politiky | Očekávání trhu | Papírová hodnota akcií | Současné tržní podmínky | Technický výhled | Zdroj příjmů | IndexIQ | Americké akciové indexy | KKR | Cenové výkyvy | Bankovky | Spotřebitelské ceny | Emise | Novozélandský dolar | Wynn Resorts | Bid | Soft-landing | No-landing | Japonská centrální banka | Zlataky.cz | Zlaté rezervy centrálních bank | Amazon | Ruská ropa | Řízení volatility | Marketingová komunikace | Snižování úrokových sazeb | Směrnice EU | Statistika | Analytik | Dodavatelské řetězce | Hlavní měnové páry | Závislost | Eurozóna | Tržní kapitalizace společnosti | Sankce vůči Rusku | Míra inflace v Německu | Značka ActivTrades | Makroekonomický kalendář | Nízké úroky | Pšenice | Kazachstán | Akcie Verizon Communications | Velcí hráči | Forward | Bojkot | Pozice | Bankovky a mince | Sazby beze změny | Rostoucí úrokové sazby | Hang Seng | Hodnota akcií | Pozornost trhu | Evropské akciové indexy | Bloomberg Economics | MIFID | CMVM | Ceny platiny | Broker v oblasti forexu | Statistický úřad | Podnikání | DAX | Vývoj ceny | Intervenovat | Hospodářský výhled | Počasí | Co bude | Kupón | Opatření | Věk pro obchodování | Nové peníze | Oslabování koruny | Vývoj ceny uhlí | Ceny v dopravě | Markit | Investing | Kvantitativní utahování | UCITS | Fair Value | SEC | Nákupy zlata | Futures na americké akciové indexy | Státní protiinflační dluhopisy | CSSF | Covidové restrikce | Hedging | Uznávaný online broker | Prudký růst cen | Virus | Bilance | Hard-landing | Dow Jones | Šíření koronaviru | Salutem Fund | Federální rezervy | Šéfka Fedu | CARA | Evropský trh s plynem | Summit EU | Trading | Cílová cena | USD/CAD | Úrokové sazby | Ekonomická recese | Akcie bank | Fundamenty | Silné inflační tlaky | Sebevědomí | Biden | Pozice ActivTrades | Budoucnost | Ocenění | Banky | NASDAQ 100 | Restrukturalizace | Budoucí cena | Krize v Evropě | Obchodní bilance eurozóny | Uvolňování covidových restrikcí | JPMorgan Chase | AUD/USD | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Aktuální situace | Vlády | Návratnost | Pokles EUR/CZK | Měnový výbor centrální banky | Devizové rezervy ČNB | Politici | Vývoj inflace v Turecku | Kurz EUR | Kotace | Dánsko | Měnový pár | Finanční situace | Poskytovatelé komunikačních služeb | Meziroční inflace | G7 | Akcie v Číně | Celková inflace | Joe Biden | Rostoucí ceny komodit | Guvernér ČNB | Webináře | Abbott | Zahraniční měny | InstaForex | Golden Gate Pavel Ryba | Ekonom | USA | Banky pro mezinárodní platby | Josh Gilbert | Platební bilance ve Švýcarsku | Názory analytiků | Janet Yellen | Zlato | Akcie Toshiba | Focus | Asijské akciové trhy | Geopolitika | RISK-ON | Nasdaq | Společná evropská měna | Výše devizových rezerv | PMI ve službách | Volkswagen | Geopolitická situace | Evropské dluhové krize | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Letošní úroda | Spekulanti | Hike | Ekonomické restrikce | Hodnota dluhopisu | Dluhopis | Výprodeje akcií | Zero Hedge | Verizon Communications | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | Ceny nových bytů | ActivTrader | Průlom | Investment | Zajištění proti inflaci | Začínající obchodníci | Obchodní dohody | Oblasti forexu | USD/JPY | Graf EUR/USD | Evropské akciové trhy | Záporné úrokové sazby | Vývoj na trhu | Akcie firmy Caterpillar | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Low | Manažeři | Držení akcií | Ekonomické aktivity | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Úvěr | Mzdy | Akcie | CNBC | Uvolnit měnovou politiku | Jerome Powell | BACEN & CVM | Volby | Ukazatele | Vladimir Putin | Online broker | Američtí zákonodárci | KfW | Stabilita | Výnos dluhopisů | Británie | Bohatý táta, chudý táta | Krátkodobý výhled | Vývoj jádrové inflace | Strategie ECB | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Měnové podmínky | Belgie | Podniky | Euro vůči americkému dolaru | Analytický tým | Kurz EURUSD | NERV | Světová rada pro zlato | Zahraniční forex | Prezident SB
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Světová turistická organizace (UNWTO)
Světová válka
Světová válka o vakcínu
Světová zdravotnická organizace
Světová zdravotnická organizace (WHO)
Světové akcie
Světové akciové burzy
Světové akciové indexy
Světové akciové trhy
Světové burzy

Následující klíčová slova

Světové ceny hliníku
Světové ceny kakaa
Světové ceny kávy
Světové ceny obilí
Světové ceny potravin
Světové ceny ropy
Světové časy
Světové ekonomické fórum
Světové ekonomické fórum (WEF)
Světové ekonomické krize
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
NAGA
CMC Markets
Kawase
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít