Úterý 05. červenec 2022 18:48
reklama
Vantage
reklama
Coinfy
reklama
Instaforex krypto webinar
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Cenové války

img

Jestřábí ECB, rozkývaná ropa a americká data

01.06.2022 V kontextu toho, co jsme psali v minulých dnech, můžeme doplnit další informace k politice ECB. Ozval se jeden z největších jestřábů v jejím vedení, Robert Holzmann, podle něhož vysoká inflace znamená potřebu zvýšení sazeb rovnou o 50 bodů. Je třeba rozhodné akce, aby nemusely později přijít tvrdší kroky, říká rakouský zástupce v ECB. Ačkoli je to stále "jen" hlas jestřábího křídla, takto naplno ještě podpora pro razantnější přístup nezazněla a dostáváme tedy další důkaz, že se názory posouvají. Euro z toho však dopoledne netěží nové zisky a v klidu zůstávají také dluhopisové výnosy.
img

Futures na ropu WTI během americké seance vzrostly

21.04.2022 Ceny se dostaly pod tlak kvůli obavám z možného poklesu poptávky po energiích a nejistotě, zda Evropa zakáže dovoz ropy z Ruska. Zároveň kotace získaly podporu kvůli snížení zásob ropy v USA o osm milionů barelů za poslední týden.
img

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu

28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.
img

Dnešní dohoda EU a USA o dovozu zkapalněného plyn jen podtrhuje, jak dlouhá a strastiplná bude cesta Evropy k nezávislosti na ruských energiích

25.03.2022 Spojené státy letos představují největšího světového vývozce zkapalněného zemního plynu. Proto hrají zásadní roli při odklonu Evropy od dodávek ruského plynu. Ať už tento případný odklon bude dobrovolný, nebo daný jednáním Ruska. Například středeční požadavek Ruska, ať mu evropští odběratelé platí za plyn v rublech, je pro většinu Evropy nepřijatelný a může vést k vypovězení smluv o dodávkách plynu.
C:\fakepath\trader-24112021-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.11.2021 1) Znovu-jmenování Jeroma Powella guvernérem Fedu se na dolaru podepsalo podle očekávání příznivě. Na frontě s eurem zdolal dolar 18měsíční maxima a posílil až do okolí 1,1250 EUR/USD, kde leží lehčí technická bariéra. Rozjetý dolar se ale může zastavit spíše na až v pásmu v okolí 1,1000 EUR/USD. Po jmenování Jeroma Powella trhy očekávají, že Fed výrazněji přeladí na jestřábí notu.
img

Ropa na pokraji nové cenové války

24.11.2021 Cenové války jsou na trhu s ropou běžné. V posledních pěti letech propukly takové cenové války mezi Spojenými státy a OPEC, Saúdskou Arábií a Ruskem a také mezi členy kartelu. Tentokrát dochází ke konfliktu mezi spotřebiteli ropy a producenty. Spotřebitelé ropy argumentují, že producentům se nedaří navýšit produkci správným způsobem, takže jsou připraveni podniknout aktivní kroky a začít uvolňovat strategické zásoby ropy.
img

Rozbřesk: Ropa na houpačce a evropské trhy čekají na dnešní signály z ECB

22.07.2021 Severomořská ropa Brent má za sebou výjimečně povedenou první polovinu roku, ve které přidala k dobru více než 50 % a vystoupala na dvou a půl letá maxima. V posledních dvou týdnech se však ropa dostala pod tlak a její cena se vrátila zpět k hranici 70 USD/barel. Jaké jsou aktuální vyhlídky na ropný trh?
C:\fakepath\Ropa-6.jpg

Komodity: Ceny ropy po zprávě o poklesu zásob v USA přidávají asi dvě procenta

09.07.2021 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují o více než dvě procenta, přispěla k tomu zpráva o poklesu zásob ve Spojených státech. Za celý týden jsou ale ceny nižší, a to kvůli nejistotě ohledně dalších dodávek na trh po kolapsu jednání o těžbě mezi Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejími spojenci v čele s Ruskem, tedy skupinou známou jako OPEC+.
img

Benzín i nafta v ČR dále zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU. Cenu ropy stahuje dolů obava z delta mutace covidu či vyhlídka na olympiádu ve stavu nouze

08.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činí 33,11 koruny za litr a je tak nejvyšší od června 2019. Litr nafty stojí 31,05 koruny. Nafta je nejdražší od loňského března. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v tomto týdnu poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel.
C:\fakepath\komodity.png

Rizika spojená s obchodováním komodit

02.12.2020 Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.
C:\fakepath\6288397-img-ropa-rusko-lukoil-v0.jpg

Ropa zdražuje v naději na vakcínu a díky evropské dohodě

21.07.2020 Ceny ropy dnes rostou a jejich hodnoty se blíží stavu před vypuknutím ropné cenové války mezi Ruskem a Saúdskou Arábií na počátku března. Nahoru jim pomohla naděje na účinnou vakcínu proti nemoci covid-19 a uzavření historické dohody členských států Evropské unie o podpoře jejich ekonomik zasažených koronavirem.
C:\fakepath\global economy.jpg

Atradius čeká nejhorší světovou hospodářskou recesi od r. 1980

08.07.2020 Úvěrová pojišťovna Atradius očekává nejhorší celosvětovou hospodářskou recesi od roku 1980. Její závažnost umocňuje její celosvětový rozsah, neboť téměř ve všech zemích světa je v roce 2020 předpovídán hospodářský pokles. Závažnost recese ovlivní rychlost přípravy vakcíny i tempo uvolňování restriktivních opatření, informovala dnes ČTK pojišťovna v tiskové zprávě. Atradius patří mezi světové lídry v pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 54 zemích po celém světě.
img

Ceny ropy konsolidují kvůli novým obavám z koronaviru

15.06.2020 Během uplynulého týdne se na trzích objevil pocit déjà vu a někteří aktéři se začali chovat stejně jako v 1. čtvrtletí, kdy pandemie viru Covid-19 poslala výnosy z akcií i obligací rychle ke dnu. Od dubna už dokázalo masivní zotavení celosvětových akciových trhů zahladit ekonomické dopady měsíců v karanténě.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Vývoz ropy ze Saúdské Arábie klesl o 11 miliard dolarů

08.06.2020 Hodnota ropy vyvezené ze Saúdské Arábie se kvůli citelnému propadu cen v prvním čtvrtletí meziročně snížila o 21,9 procenta a dosáhla 40 miliard dolarů (943 miliard Kč). To odpovídá poklesu o 11 miliard dolarů, informovala včera agentura Reuters. Cena severomořské ropy Brent se v prvních třech měsících roku propadla kvůli koronavirové krizi a následkem cenové války mezi Saúdskou Arábií a Ruskem o více než 60 procent.
img

Ranní nadhoz - Německé průmyslové objednávky propadly

06.05.2020 Podle včerejšího verdiktu německého Ústavního soudu se tamní centrální banka (Bundesbank) nesmí a nikdy neměla účastnit programu Evropské centrální banky, v rámci kterého docházelo k nákupům dluhopisů členských zemí, pokud ECB neprokáže nezbytnost takového postupu. Tento rozsudek se týká celého období fungování programu PSPP, pomocí kterého ECB od roku 2015 stimuluje evropskou ekonomiku. Podle soudu by Bundesbanka zároveň měla přistoupit k prodeji dluhopisů, které v současnosti drží, přičemž ovšem tento postup může koordinovat se zbytkem eurozóny.
img

Německý Ústavní soud napomenul Bundesbanku

05.05.2020 Podle verdiktu německého Ústavního soudu se tamní centrální banka (Bundesbank) nesmí a nikdy neměla účastnit programu Evropské centrální banky, v rámci kterého docházelo k nákupům dluhopisů členských zemí, pokud ECB neprokáže nezbytnost takového postupu. Tento rozsudek se týká celého období fungování programu PSPP, pomocí kterého ECB od roku 2015 stimuluje evropskou ekonomiku. Podle soudu by Bundesbanka zároveň měla přistoupit k prodeji dluhopisů, které v současnosti drží, přičemž ovšem tento postup může koordinovat se zbytkem eurozóny. Rozsudek je přelomový hned v několika ohledech, když vrhá stín na stávající praxi ECB, pro kterou se nákupy těchto aktiv již staly běžným nástrojem měnové politiky, a zároveň také otevírá otázku možnosti jednostranného posuzování celounijních politik institucemi jednotlivých členských zemí. Kromě toho také znovu nastoluje téma, do jaké míry je postup ECB konformní se zákazem monetizace státního dluhu.
C:\fakepath\ropa.jpg

Vše, co byste měli vědět o současné situaci na trhu s ropou

20.04.2020 Cena ropy se v uplynulých týdnech propadla na historická minima od roku 2002. Může za to výrazný nárůst nabízeného množství ropy na trhu kvůli šíření koronaviru, který vyeskalovala rozpoutáním cenové války Saudská Arábie. Jak k ní došlo a jaké mohou být její dlouhodobé dopady? O tom se dočtete v tomto krátkém shrnutí.
img

Rozbřesk: Skryté signály českého trhu práce

09.04.2020 Čísla, která reprezentují vývoj po startu nákazy, na sebe strhávají větší pozornost než jakákoliv z období před korona-krizí. Ať už šlo o indexy nákupních manažerů po celé Evropě nebo aktuální statistiky z jednotlivých trhů práce, které začínají ukazovat první reakce firem na kombinovaný nabídkový a poptávkový šok. Březnové výsledky, jejichž kompletní sada byla zveřejněna teprve včera (byť o míře nezaměstnanosti MPSV informovalo už před několika dny) naznačují, že velké drama se v závěru předchozího měsíce ještě rozhodně neodehrálo.
img

Cena ropy může klesnout pod 20 dolarů

02.04.2020 Ropa má za sebou nejhorší začátek roku v dosavadní historii. Důvodem je koronavirus. Cena ropy Brent klesla od začátku roku o 65 %. Jen za březen činil její pokles až 54 %. Cena se tak usídlila na hodnotě kolem 26 dolarů a při ropě WTI je to 22 dolarů.
img

Spekulace o konci cenové války a další americká data

02.04.2020 Během čtvrtečního dopoledne stojí za pozornost především vzestup cen ropy asi o 10 procent ze včerejší úrovně. Zatímco dříve trh skoro ignoroval snahy amerického prezidenta o dialog s Saúdskou Arábií či Ruskem, tentokrát se už rozjely spekulace, že by se tyto dvě země mohly dohodnout na obnovení spolupráce a stabilizaci cen. Přispělo k tomu prohlášení Donalda Trumpa, který čeká dohodu v nejbližších dnech. Drtivý tlak na ropu však nyní přichází zejména ze strany poptávky, která strmě klesá. Můžeme tedy dost pochybovat, že by obnovení spolupráce OPEC+ přineslo podstatnou úlevu.
img

Dodávky ropy nadále rostou

02.04.2020 Trh s černým zlatem nadále dosahuje nových minim. Pandemie koronaviru tlačí poptávku po ropě stále níže, a také cenová válka mezi Ruskem a Saúdskou Arábií neprospívá tomu, aby se trend komodity v blízké budoucnosti změnil.
img

Pohonné hmoty dále padají, ropa zlevnila nejníže od června 1999. Hrozí krachy čerpacích stanic v ČR

02.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Poprvé od dubna 2016, za takřka čtyři roky, se včera benzín i nafta prodávaly za cenu pod 28 korunami za litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 93 haléřů na litr a stojí 27,90 koruny, nafta pak zlevnila o 64 haléřů na litr a vychází na 27,96 koruny.
C:\fakepath\xtb.JPG

ROZHOVOR: Petr Zýma (Specialista XTB) - Aktuální výhled na trhy nakažené koronavirem a činnost brokera v těchto turbulentních časech

30.03.2020 Světové finanční trhy jsou v posledních týdnech extrémně volatilní. Jak vnímáte tuto situaci z pohledu brokera, který každý den komunikuje se svými klienty?
img

Blíží se krachy čerpacích stanic. Ropa je v korunách nejlevnější od roku 1999, zájem řidičů o benzín i naftu přitom dramaticky klesl

30.03.2020 Loni se počet veřejných čerpacích stanic v ČR poprvé v historii přehoupl přes cifru čtyř tisíc. Česko má jednu z nejhustších síť benzínových pump v Evropě, ba na světě. Koronavirus však vše mění. Hrozí, že benzínových pump bude ubývat. To se přitom nedělo ani v krizí poznamenaných letech 2010 až 2013. Jenže tehdy sice ekonomika procházela útlumem, avšak nebyla z velké části „vypnutá“ jako dnes.
img

Ceny elektřiny pro domácnosti jdou nahoru navzdory pádu cen energií na burzách

30.03.2020 Přestože se světové komoditní trhy padají pod tlakem koronavirové pandemie, distributoři elektrické energie ještě stihli dramaticky zdražit dodávky domácnostem v České republice. Podle analýzy brokera CFD World až o čtvrtinu. Důvodem je předchozí zdražování elektřiny na evropských burzách.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního bodu na 1 %. Repo sazba se tedy vrací na úroveň, kde byla naposledy v létě 2018, nicméně je pravděpodobné, že na této úrovni dlouho nezůstane. Bankovní rada se totiž rozhodovala na základě aktualizované prognózy předpokládající útlum ekonomiky v rozsahu, který zde byl po roce 2008.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního b...
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
img

Benzín včera „přes noc“ zlevnil nejvýrazněji za více než deset let. Pád cen pohonných hmot pokračuje

22.03.2020 Pohonné hmoty v ČR včera pokračovaly pátý den v řadě v prudkém zlevňování. Benzín zlevnil ze dne na den o 35 haléřů na průměrnou cenu 29,31 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o 27 haléřů na 29,10 koruny za litr. V případě benzínu jde o nejvýraznější jednodenní zlevnění od 18. února 2010, tedy za více než deset let. Nafta pak včera zlevnila zde dne na den nejrapidněji od 12. prosince 2014.
C:\fakepath\R4.jpg

Ceny ropy díky vládním opatřením na pomoc ekonomikám rostou

20.03.2020 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Náladu na trhu zlepšují zprávy od vlád předních ekonomik světa, které oznamují masivní finanční pomoc svým ekonomikám. Americký prezident Donald Trump také naznačil, že by mohl zasáhnout do cenové války mezi Saúdskou Arábií a Ruskem.
img

Pohonné hmoty v ČR za poslední tři dny zlevnily nejvýrazněji za uplynulých více než deset let. Navzdory tomu, že koruna vůči dolaru dnes oslabila k 26,10, tedy na minimum od roku 2004

20.03.2020 Pohonné hmoty v ČR včera pokračovaly třetí den v řadě v prudkém zlevňování. Benzín zlevnil ze dne na den o 19 haléřů na průměrnou cenu 29,90 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o 18 haléřů na 29,55 koruny za litr. Za uplynulé tři dni zlevnil benzín o 68 haléřů na litr a nafta o 61 haléřů. V průměru jde o nejvýraznější třídenní zlevnění těchto dvou základních paliv za celé období od 20. února 2010, tedy za více než deset let. Poprvé od 6. září 2017 se jak benzín, tak nafta v průměru prodávají za méně než třicet korun. Benzín je nyní nejlevnější právě od 6. září 2017, nafta pak od 8. listopadu 2017.
img

Rozbřesk: Česká vláda chce pomoci s udržením pracovních míst

20.03.2020 Česká vláda dál ladí balík ekonomické pomoci. Stát uhradí ze 100 % zaměstnavatelům výdaje na náhrady mezd a platů pracovníků v karanténě (zaměstnanci dostávají v takovém případě 60 % své mzdy). Pokud někdo z důvodu nařízení vlády musí provozovnu kvůli epidemii uzavřít, vláda uhradí podnikům 80 procent z náhrady mzdy (která v takovém případě dosahuje 100 % předešlé mzdy). Podrobně zde.
C:\fakepath\Ropa.PNG

Ceny ropy se po třídenním poklesu prudce zvýšily

20.03.2020 Po třídenním poklesu, za kterým stály dopady koronaviru na ekonomiku i boj o tržní podíl mezi Saúdskou Arábií a Ruskem, se včera ceny ropy prudce zvyšovaly. Americká ropa zdražila o více než 35 procent, a smazala tak část ztrát z uplynulých dnů, napsala agentura Reuters. Analytici však očekávají obnovení poklesu cen kvůli negativnímu vlivu koronaviru na poptávku.
C:\fakepath\usa-ropa.jpg

USA nakoupí do strategických rezerv 30 milionů barelů ropy

19.03.2020 Spojené státy nakoupí do strategických ropných rezerv do konce června 30 milionů barelů ropy. Dnes to oznámilo americké ministerstvo energetiky. Je to součást plánu prezidenta Donalda Trumpa jak pomoci domácím ropným producentům.
img

Rozbřesk: Bude český záchranný balík stačit?

19.03.2020 Reakce vlád a centrálních bank na prohlubující se ekonomické propady spojené s koronavirem neberou konce. Včera česká vláda oznámila dlouho očekávaný rozpočtový balík na boj s koronavirem. Celkový objem balíku (až 1 bilion korun) konečně odpovídá vážnosti situace. Je však otázka, zda přímá finanční pomoc (plánovaná na 100 miliard korun) nakonec nebude muset být vyšší.
img

Pohonné hmoty v ČR dramaticky zlevňují. Cena benzínu spadla přes noc o třicet haléřů, nejvýrazněji od roku 2014. Nafta za den spadla o dvacetihaléř, nejvíce od roku 2015

18.03.2020 Řidiče v těchto dnech čeká ráno na čerpací stanici zpravidla velmi příjemné překvapení. Ceny pohonných hmot totiž znatelně zlevňují. Včerejšek tomu ale nasadil korunu. Průměrná cena benzínu totiž přes noc spadla z 30,58 na 30,28 koruny za litr, plyne z dnešních údajů CCS. Třicetihaléřové zlevnění benzínu ze dne na den se v posledních deseti letech přihodilo jinak jen jednou. Dne 12. prosince 2014 zlevnil benzín přes noc dokonce o 34 haléřů.
img

Pohonné hmoty zlevňují, stojí méně než 25 korun

17.03.2020 Česko se potýká s potížemi se šířením koronaviru. Pohonné hmoty v České republice zlevňují. Ropa právě i vlivem globálního šíření nákazy a cenové války těžařů v Saúdské Arábii neustále zlevňuje. Cena benzínu i nafty padá o desítky haléřů za litr.
img

Rozbřesk: Jaké nástroje zbyly ECB pro boj s koronavirem?

12.03.2020 Christine Lagardeová má dnes nezávidění hodnou roli. Měla by investorům nabídnout lék na tržní paniku, ale má už prakticky vybraný zbrojní arzenál. Epidemie koronaviru zastihla ECB se sazbami v hlubokém záporu (-0,5 %) a s rozjetou politikou kvantitativního uvolňování. Přesto pravděpodobně nebude chtít stát se založenýma rukama. Zvlášť, když panika po mimořádných opatřeních Donalda Trumpa zastavující jakékoliv cesty z Evropy do USA pravděpodobně paniku ještě přiživí. Co tedy ECB dnes může nabídnout?
img

Ceny pohonných hmot v ČR padají. Propad ještě zrychlí, a to i kvůli nynějšímu Trumpovu zákazu cest Evropanů do USA

12.03.2020 Pohonné hmoty v ČR zrychlují tempo svého cenového poklesu. Za uplynulé dva dny zlevnil jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 55 haléřů na litr, nafta pak o 53 haléřů.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Saúdská Arábie ve sporu s Ruskem dál zvýší těžební kapacity

11.03.2020 Společnost Saudi Aramco, která má jako státní podnik pod kontrolou těžbu ropy v Saúdské Arábii, zvýší těžební kapacity na 13 milionů barelů denně. Rijád tím podle expertů dál vyostří spor s Moskvou, s níž se Saúdové nedohodli na koordinovaném omezení těžby s cílem zajistit růst cen ropy. Zvýšení kapacity nařídilo ministerstvo energetiky, uvedl podnik. Dosavadní těžební kapacita saúdského království činí 12 milionů barelů ropy denně.
img

Rozbřesk: Bank of England nečekaně a mimo zasedání snižuje úrokové sazby

11.03.2020 Ekonomická data dál zůstávají ve stínu koronaviru. Ne proto, že by nebyla důležitá, ale především proto, že přicházejí se zpožděním a novou „realitu“ v podstatě ještě nestihla zachytit. Týká se to vlastně i české únorové inflace, která se sice znovu vzdálila cílové hodnotě centrální banky, nicméně pravděpodobně rozhodně ne na dlouho.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa přidává deset procent, trh čeká nové jednání těžařů

10.03.2020 Ceny ropy na světových trzích dnes výrazně zpevňují, severomořský Brent přidával skoro deset procent a dostal se nad 38 dolarů za barel. Smazal tak část citelných ztrát z předchozího dne. Obchodníci předpokládají, že vlády připraví opatření na podporu ekonomiky a optimismus na trh vrátil i postoj Ruska, které naznačilo nová jednání s členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Price Action | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Světová banka | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Euroskupina | HDP | Obchodní deník | Německo | Pražská burza | Česká měna | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bundesbank | Burza | CBOE | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Demo účet | Diverzifikace | Dlouhá pozice | Dluhopis | ECB | ECN | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Evropská ekonomika | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Aktuální kurzy | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cyrrus | CZK | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Elektřina | Eura | Expirace | Finanční nástroje | Fondy | Graf | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Obchodování komodit | Oslabení koruny | Oslabování koruny | PayPal | Portfolia | Pro investory | Rakousko | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní podíl | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webináře | WTI | XTB.cz | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | EIA | Benzín | BIC | Indie | Intermediate | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Rozhovor | Frustrace | 1 milion | Investment | Traders | Aramco | Unicredit | Jefferies | Price Futures Group | Tyche Capital Advisors | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | PVM | BBC | Reporty | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dovoz ropy | MarketWatch | BMW | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Přehled | Klid | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Helicopter money | Německý ústavní soud | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Firmy | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Vladimir Putin | Akce centrálních bank | Styl obchodování | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Nervozita | Obchodní partner | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení dolaru | Ekonomická data | Historická minima | Saúdská Arábie | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Výhled | Bankéři | Mzdy | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Přebytek ropy | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Příjmy | Vydávání dluhopisů | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Purple Trading | Rystad Energy | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Aleš Michl | Index volatility CBOE | Roklen24 | Fox Business | Masivní výprodeje | Kurz eurodolaru | Cena bitcoinu | Saxo | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Růst cen stříbra | Komentář amerického prezidenta | L.F. Investment Limited | Geopolitické napětí | Tyche Capital | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | I-Trader | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodování se CFD | Prezident Trump | Steven Mnuchin | Čínské firmy | Prezident USA | Sazby ČNB | Obchodní přístup | Zvýšení sazeb | Martin Sklenář | Světové finanční trhy | Období vysoké volatility | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | TLTRO3 | Propad ropy | Americké společnosti | Snížení sazeb | Záporné sazby | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Pohonné hmoty | Tisk peněz | Saudi Aramco | Denní graf | Italská vláda | Povídání o trzích | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pohonné hmoty v Česku | Pumpování likvidity | Snížení daní | Dolarové likvidity | Kurzarbeit | Investice do platiny | Vývoz ropy | Nová makrodata | Hospodářské dopady | Obchodujte | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | Trump dnes | Rozpočtový schodek | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Trinity | Objem | Rijád | Bílý dům | Obchod | Myšlenka | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | Potíže s likviditou | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Martin Krištoff | CFDWorld | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Statistici | Lagardeová | Indexy nákupních manažerů | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | Globální trh | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Neinvestovat | Propouštění | Rostoucí náklady | General Motors | Enel | Ceny potravin | CFD World | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Ústavní soud | Míra | Ohlédnutí | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Trumpova administrativa | Vánoce | Regulátoři | Bydlení | Ztráta | NERV | Akciové indexy v USA | Peking | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Washington | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | O2 | Miliardy eur | Irák | Ministr energetiky | USA Donald Trump | Sezónnost | Experti | Poradenství | Podnik | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Ukazatele | Americké ministerstvo | Nájemné | Hladiny podpory | Krach | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americké hospodářství | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Vir | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Zdražovat | České měny | Nejvýraznější pokles | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | SEC | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dopady koronaviru na ekonomiku | COVID-19 | Zemědělské komodity | XTB Live Trading | Trading webináře | Live Trading webináře | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Střední podniky | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Stabilita | Jižní Korea | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Cenová válka | Propad rublu | Těžební kapacity | Amín Násir | Objemy ropy | Vysoká rizika | Nouzový stav | Profitovat | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Stimuly | Útlum ekonomiky | Ropa a pohonné hmoty | Největší propad | Cenový vývoj | Šíření viru | Stimul | Měnové zasedání | Propad poptávky | Spotřebitelé | Globální šíření viru | Pandemie COVID-19 | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Brett Hartl | Nízké ceny benzínu | Americké ministerstvo energetiky | Ekologické organizace | Ropné cenové války | Nejnižší ceny ropy | Zásobníky | Texas | Louisiana | MPSV | Domácnosti | Koronavirus dopady | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Creighton University | Petr Zýma | Činnost brokera | Specialista XTB | Rozložení kapitálu | Historické pohyby | Denní režim analýz | Denní režim | Ekonomiky | Ekonomický propad | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Saúdové | Závislost | Práce | Údaje | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Pohonné hmoty v ČR | Jednání OPEC | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Snížení produkce | Hospodářské oživení | USD za barel | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | Konec cenové války | Dopad cenové války | Producenti ropy | Nizozemsko | Ropné velmoci | Expirace kontraktu | Uvolňování karanténních opatření | Břidlicové ropy | Robert Holzmann | Německé průmyslové objednávky | Dovoz | Vývoz | Státy eurozóny | Zadlužení | Vakcína | Dění na trhu | Experimentální vakcína | JDE | Unie | ČR | Chování trhu | Střední Evropa | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Globální poptávka | Růst mědi | Objem vládních stimulů | Covid | Výrobci aut | SAE | Ceny | Indonésie | Vysoký přebytek | Rystad | Obchodování s ropou | Dnes na světových trzích | Politici | Plynovody | Měnový fond | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Zhoršování pandemické situace | Futures na ropu WTI | Zvýšení těžby | Kov | Rumuni | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Dovoz z USA | Phil Flynn | Těžaři | Plány | Příležitosti | Prodej | Varianty koronaviru | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Odvětví | Přijímání bitcoinů | Klíčové suroviny | Růst výroby | Národní měny | Pozornost | Společnost | Zoufalství | Tým InstaForex | TIM | Trh s platinou | Celosvětový trh | Celosvětový trh s platinou | WPIC | Světová rada pro investice do platiny | Světová rada pro investice do platiny (WPIC) | Booking Holdings | Booking | Společnost Booking | Bidenova administrativa | Sankce | Rusal | Boje na Ukrajině | Oleg Děripaska | Závislost Evropy na Rusku | Západní sankce | Sankce Západu | Nákup ruské ropy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Cenové rozpětí
Cenové směřování
Cenové stability
Cenové struktury
Cenové svíčky
Cenové svíčky na grafu
Cenové tlaky
Cenové trendy
Cenové turbulence
Cenové úrovně

Následující klíčová slova

Cenově vážená průměrná cena
Cenově vážený index
Cenové výkyvy
Cenové výkyvy akcií
Cenové vývoje
Cenové změny
Cenové změny komodit
Cenovus Energy
Cenový boom
Cenový cíl
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít