Sobota 13. srpen 2022 05:57
reklama
Vantage
reklama
Vantage
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Britské hospodářství

img

Britská libra roste díky dobrým zprávám ohledně rozpočtu Spojeného království

23.03.2022 Libra v úterý rostla uprostřed zpráv, že britská vláda loni ušetřila asi 26 miliard liber. Tento rozpočet bude s největší pravděpodobností použit ke zlepšení ekonomiky v letošním roce, zejména proto, že nyní prochází britské hospodářství těžkými časy.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika se v listopadu dostala nad úroveň před pandemií

14.01.2022 Britská ekonomika v listopadu poprvé překonala úroveň z doby před začátkem pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt (HDP) se v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 0,9 procenta, což je více, než čekali analytici. Byl zároveň o 0,7 procenta vyšší než v únoru 2020. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS).
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
C:\fakepath\Británie.jpg

Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí rekordně vzrostla

12.11.2020 Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí stoupla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 15,5 procenta, a dostala se tak z recese způsobené šířením nového koronaviru. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Návrat k růstu přišel po šestiměsíčním poklesu, který způsobila první plošná karanténa. Rekordní růst v uplynulém čtvrtletí ale zatím nesmazal propad způsobený pandemií. Ekonomika je stále o 8,2 procenta níže.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v dubnu klesla o rekordních 20,4 procenta

12.06.2020 Britská ekonomika v dubnu klesla proti předchozímu měsíci o 20,4 procenta, což je nejvíce v zaznamenané historii. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Meziročně pak činí propad hrubého domácího produktu (HDP) 24,5 procenta. Duben byl prvním úplným měsícem, kdy ekonomika pocítila opatření, která vláda zavedla proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\graf global.jpg

OECD: Globální ekonomika letos kvůli viru klesne o šest procent

10.06.2020 Globální ekonomika letos klesne o šest procent, předpověděla dnes v aktualizovaném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V dobách míru by to znamenalo nejhlubší propad za posledních 100 let. Příští rok by mělo světové hospodářství, dostane-li svět pandemii pod kontrolu, vykázat růst. OECD jej odhaduje na 5,2 procenta. V případě, že se objeví druhá vlna pandemie, ale světová ekonomika letos klesne o 7,6 procenta a následující rok by vzrostla pouze o 2,8 procenta.
C:\fakepath\Británie.jpg

Růst britské ekonomiky se v lednu nečekaně zastavil

11.03.2020 Britská ekonomika v lednu nečekaně zastavila růst, zatímco v prosinci se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,3 procenta. Analytici přitom očekávali, že ekonomika přidá 0,2 procenta. Stagnaci britské hospodářství ale vykázalo i v uplynulých třech měsících do konce ledna, oznámil dnes britský statistický úřad. Je to už třetí měsíc po sobě, kdy tříměsíční údaj nevzrostl, což je nejdéle od finanční krize v roce 2009, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\london6.jpg

Britská ekonomika přidala 0,4 procenta, překonala odhady

20.12.2019 Britský hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí stoupl ve srovnání s druhým kvartálem o 0,4 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad ve své konečné zprávě. Upravil tak svůj odhad růstu ekonomiky z listopadu, který ještě udával hodnotu jen 0,3 procenta. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že úřad ponechá údaj beze změny.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii i přes citelné propouštění klesla

12.11.2019 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce září klesla na 3,8 procenta, a vrátila se tak na nejnižší úroveň od ledna 1975. Oznámil to dnes britský statistický úřad ONS. Zaměstnavatelé ale v tomto období propouštěli nejvíce za poslední čtyři roky. Klesající zaměstnanost, slabší růst mezd a snížená nabídka pracovních míst naznačují, že pracovní trh před konáním předčasných voleb a dalším termínem brexitu oslabuje.
C:\fakepath\brexit3.jpg

Britské podniky se připravují na brexit, chtějí dohodu s EU

10.10.2019 Britské podniky se s velkými obavami chystají na plánovaný odchod země z Evropské unie a vyzývají vládu, aby zabránila brexitu bez dohody. Británii už teď kvůli nejistotě kolem brexitu, zpomalování růstu globální ekonomiky a napětí v mezinárodních obchodních vztazích hrozí hospodářská recese. Brexit bez dohody by mohl hospodářskou situaci v zemi ještě zhoršit.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (9.9.2019)

09.09.2019 Minulý týden se opět povedl a měnový pár EUR/USD přesně udělal co, co jsem od něho očekával, podle mého týdenního komentáře, který jsem s dostatečným předstihem uveřejnil. EUR/USD prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
C:\fakepath\TOP5-04092019-LV-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.09.2019 1) Asijské akciové trhy v polovině týdne uzavřely převážně v zelených číslech, když trh pozitivně přijal zprávu, že bude stažen kontroverzní extradiční zákon, proti kterému již několik měsíců protestují lidé v Hongkongu.
C:\fakepath\brexit1.jpg

Recese by do Británie mohla přijít ještě před brexitem

04.09.2019 Pro britské hospodářství klíčový sektor služeb zeslábl minulý měsíc více, než se čekalo. Vyplynulo to z údajů společnosti IHS Markit, která dnes zveřejnila svůj index nákupních manažerů (PMI). Podle odhadu firmy tak britský hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí klesne o 0,1 procenta. Do Británie by tak mohla přijít ještě před jejím odchodem z Evropské unie první recese od skončení finanční krize, shrnuje agentura Bloomberg.
C:\fakepath\TOP5-02082019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech. Důvodem bylo čtvrteční oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že od 1. září uvalí dodatečné desetiprocentní clo na čínské zboží, jehož roční dovoz do Spojených států dosahuje 300 miliard dolarů.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Británie chce po brexitu vytvořit až deset bezcelních zón

02.08.2019 Britská vláda chce po plánovaném odchodu z Evropské unie vytvořit po celé zemi až deset zvláštních ekonomických zón v přístavech a na letištích. Ty by firmám umožnily dovážet, zpracovávat a reexportovat zboží, aniž by podléhalo britským daňovým a celním pravidlům, informoval dnes zpravodajský server BBC. Guvernér britské centrální banky (BoE) Mark Carney dnes varoval, že by brexit bez dohody, který premiér Boris Johnson nevylučuje, znamenal pro britské hospodářství "okamžitý šok" a některé firmy by zcela zničil.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Británie zhoršila odhad růstu ekonomiky

20.06.2019 Britská centrální banka snížila odhad růstu britské ekonomiky ve druhém čtvrtletí na nulu. Základní úrokovou sazbu ale na dnešním zasedání měnového výboru podle očekávání nechala beze změny na 0,75 procenta. Banka zdůraznila, že úroky bude potřeba zvyšovat mírně a postupně tak, aby Británie omezila škody, které by způsobil její odchod z Evropské unie bez dohody.
img

Je brexit započítaný v kurzu libry?

15.04.2019 Březen 2019 měl být tím rozhodným okamžikem, kdy se cesty Velké Británie a zbytku Evropy rozdělí, a uvrhne obchod mezi ostrovy a kontinentální Evropou do nejistoty s negativními důsledky pro britskou ekonomiku i libru. I přes značnou nepřehlednost a roztříštěnost londýnského parlamentu však volatilita na libře zůstává nízká a k žádnému dalšímu propadu kurzu měny již nedochází.
C:\fakepath\brexit2.jpg

MMF: Brexit bez dohody je zatím odvrácen, nejistota ale pokračuje

12.04.2019 Odklad odchodu Británie z Evropské unie sice prozatím odvrátil riziko brexitu bez dohody, znamená však pokračování nejistoty spojené s negativními hospodářskými důsledky. Uvedla to včera šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová.
C:\fakepath\brexit2.jpg

AP: Při odložení brexitu bude hospodářství dál vězněm nejistoty

09.04.2019 Odchod Británie z Evropské unie by mohl být tento týden opět odložen, možná dokonce až o rok. Britské hospodářství by tak ale zůstalo vězněm nejistoty, která podrývá důvěru v něj, napsala agentura AP. Zatímco o přínosu brexitu se během brexitové politické krize, která rozdělila společnost, různé tábory vytrvale přely, nikdo nepopírá, že nejasnost panující kolem odchodu z EU hospodářství poškodila. Loni rostla britská ekonomika nejpomaleji od roku 2012, jen o 1,4 procenta.
C:\fakepath\carney.jpg

Brexit bez dohody by Británii způsobil ekonomický šok

12.02.2019 Pokud by Británie nakonec opustila EU bez dohody, způsobilo by to britské ekonomice citelný šok, jehož dopady by nijak podstatně nezmírnil ani očekávaný slabší kurz libry. Během vystoupení na akci pořádané listem Financial Times to dnes v Londýně řekl guvernér britské centrální banky Mark Carney. Podle něj by si nikdo neměl dělat iluze, že případný brexit bez dohody by britskému hospodářství neuštědřil ránu.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Britská centrální banka zhoršila výhled, úroky nezměnila

07.02.2019 Britská centrální banka dnes snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 1,2 procenta z dříve očekávaných 1,7 procenta. Britské hospodářství se podle ní potýká s nejistotou kolem připravovaného odchodu země z Evropské unie i se zpomalováním růstu světové ekonomiky. Svou základní úrokovou sazbu banka nicméně podle očekávání ponechala beze změny na 0,75 procenta.
C:\fakepath\brexit1.jpg

Moody's: Brexit bez dohody zhorší úvěrovou důvěryhodnost Británie

23.01.2019 Odchod Británie z Evropské unie bez dohody by znamenal zásadní selhání britských politických institucí a odrazil by se negativně na úvěrové důvěryhodnosti země. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's.
img

Rozbřesk: ČNB vyhlásila přestávku

02.11.2018 Letos už počtvrté v řadě a celkově popáté zvýšili centrální bankéři hlavní úrokovou sazbu ČNB. Dostala se tak na nejvyšší úroveň za posledních devět let, na které by dokonce mohla pár měsíců setrvat. Nová prognóza sice ještě mírný posun nahoru předjímá, nicméně vyjádření guvernéra na tiskové konferenci vyznělo jednoznačně ve prospěch klidu zbraní. Tedy alespoň na nějaký čas.
img

Britská ekonomika si bez členství v Evropské unii pohorší

17.09.2018 „Z ekonomického pohledu by pro Británii bylo nejrozumnější, kdyby si svůj odchod z Evropské unie rozmyslela. Britským společnostem, které obchodují se zahraničím, by spadl velký kámen ze srdce a ostatní státy Evropské unie by nemusely sčítat finanční ztráty,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\brexit.jpg

Ratingová agentura Moody's varuje před brexitem bez dohody

13.09.2018 Odchod Británie z Evropské unie bez dohody se stává čím dál pravděpodobnějším scénářem. Vyplývá to analýzy, kterou dnes zveřejnila mezinárodní ratingová agentura Moody's. Takový brexit by měl podle ní "zásadně negativní důsledky" jak na britské hospodářství, tak na ekonomiku některých členských států EU.
C:\fakepath\brexit-4.jpg

Uniklý dokument: Brexit Británii poškodí

30.01.2018 Odchod z Evropské unie Británii hospodářsky poškodí, ať už budou podmínky dohody, kterou s Bruselem uzavře, jakékoli. Podle serveru BuzzFeed News to vyplývá z dosud utajované analýzy, kterou vypracovaly britské úřady a kterou server získal. Británie by měla EU opustit 29. března příštího roku, přechodné období by podle unijního návrhu mohlo trvat dalších 21 měsíců. Britská vláda premiérky Theresy Mayové dlouhodobě popírá, že by se zemi po brexitu mělo vést hůře.
C:\fakepath\brexit.jpg

Britský parlament se pře s vládou o studie o dopadu brexitu

28.11.2017 Britští poslanci dnes kritizovali vládu premiérky Theresy Mayové, jež se zdráhá poskytnout parlamentu kompletní studie o hospodářských dopadech odchodu Británie z Evropské unie, které si nechala vypracovat. Více než pět desítek posudků kabinet poslancům předal s řadou začerněných míst, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\britanie 08012014.png

Británie čelí nejdelšímu pádu životní úrovně za více než 60 let

24.11.2017 Británie směřuje k nejdelšímu propadu životní úrovně od začátku měření v 50. letech minulého století. Příjmy britských domácností mají dokonce postupně klesat ještě déle, i když ne tak prudce, jako po poslední finanční krizi. Vyplývá to z analýzy britského výzkumného střediska Resolution Foundation, o níž informuje list The Independent.
brexit.jpg

Britská ekonomika kvůli brexitu ztrácí tempo

05.09.2017 Britská ekonomika zaostává za zlepšujícím se stavem eurozóny, na vině jsou obavy z brexitu a také růst inflace v důsledku oslabení libry. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnily organizace IHS Markit a CIPS. Index pro sektor služeb, který je považován za barometr zdraví firem v odvětví, za srpen klesl na 53,2 bodu z 53,8 bodu v červenci.
britanie 08012014-2.png

Podnikatelská důvěra v Británii prudce klesla

12.06.2017 Podnikatelská důvěra v Británii po nerozhodném výsledku čtvrtečních parlamentních voleb prudce klesla. Vyplývá to z průzkumu Institutu ředitelů (IoD), který sdružuje šéfy britských podniků. Průzkum odhalil velké obavy z politické nejistoty a z jejích dopadů na britskou ekonomiku. Generální ředitel IoD Stephen Martin varoval, že současná politická situace by mohla mít pro britské hospodářství "katastrofální" důsledky.
usdx-26052017-11.png

Forex: Dolar těží z potíží libry a růstu amerického HDP

26.05.2017 Americký dolar dnes vystoupil na týdenní maximum. Pomohl mu oproti očekáváním vyšší růst amerického hrubého domácího produktu (HDP) a ztráty britské libry, která doplatila na pád volebních preferencí vládnoucích konzervativců.
img

Rozbřesk: Velká Británie oficiálně zahájila rozlučku s EU, libra zůstává ve střehu

29.03.2017 Brexit se stal skutečností. Včera britská premiérka Mayová odeslala oficiální dopis, kterým žádá o aktivování článku 50. Lisabonské smlouvy, jenž aktivuje dvouletý proces k opuštění Evropské unie.
img

Fundamentální analýza: Ekonomika Velké Británie v závěru roku zřejmě slušně rostla

26.01.2017 První odhad HDP by měl ukázat, že britská ekonomika uzavřela rok 2016 ve slušném tempu navzdory rizikům spojeným s brexitem. Ve středoevropském regionu je kalendář ekonomických dat prázdný. Zbývá týden do zasedání ČNB, které bude pro další vývoj na trhu mimořádně zajímavé i kvůli očekávané revizi inflační prognózy.
britanie 08012014.png

Britský HDP pokračuje v solidním růstu

23.12.2016 Britská ekonomika pokračovala ve třetím čtvrtletí stejným tempem růstu jako v předchozím kvartálu, a to navzdory obavám z negativního dopadu rozhodnutí Britů o vystoupení země z Evropské unie (EU). Tamější statistický úřad dnes ve své konečné zprávě revidoval původní odhad růstu na 0,6 procenta z původně odhadovaných 0,5 procenta.
britska libra 17022014.jpg

BoE zlepšila výhled ekonomiky

03.11.2016 Britská centrální banka Bank of England (BoE) dnes zvýšila odhad růstu domácí ekonomiky pro letošní...
britska libra 17022014.jpg

Britský HDP ve 3Q pokračoval v růstu

27.10.2016 Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí stoupla o půl procenta proti předchozím třem měsícům. Hospodářský...
TOP5-03102016-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.10.2016 Podle ministra financí Velké Británie Philipa Hammonda bude britské hospodářství během výstupových...
brexit2.jpg

Britský ministr financí čeká při brexitu otřesy

03.10.2016 Britské hospodářství bude během výstupových rozhovorů s Evropskou unií čelit otřesům a ekonomiku...
EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (15.8.2016)

15.08.2016 V minulém týdnu nedošlo k žádné realizaci mého obchodního nastavení, jelikož jsem minulý týden připravil pouze potenciální...
brexit.jpg

Analytici: Británie kvůli brexitu vstupuje do mírné recese

11.08.2016 Rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii již začalo stahovat britské hospodářství do mírné recese. Předpokládají...
britanie 08012014.png

Británie již nečeká přebytkový rozpočet

01.07.2016 Britský ministr financí George Osborne již netrvá na návratu k přebytkovému rozpočtu do roku 2020, což byl...
london2.jpg

Britské hospodářství prý brexit zvládne

27.06.2016 Odchod Spojeného království z Evropské unie nepochybně dopadne na hospodářství země, ekonomika Británie...
2d7c08db-9d87-43ce-921f-513acca86f7e-2060x1236.jpeg

Brexit může ohrozit nejen britskou ekonomiku

24.06.2016 Výběr možných dopadů odchodu Británie z EU, který Britové odhlasovali v referendu, v různých sférách britské i evropské ekonomiky:
britanie 08012014-2.png

Británie by prý v případě brexitu musela zvýšit daně

15.06.2016 Pokud Británie vystoupí z Evropské unie, bude muset vláda v Londýně zvýšit daně a naopak snížit státní výdaje...
britanie 08012014-2.png

Němečtí ekonomové se staví proti brexitu

24.05.2016 Němečtí ekonomové se staví proti možnému odchodu Británie z Evropské unie, o němž budou britští voliči...
britska libra 17022014.jpg

Odchod z EU by podle některých ekonomů Británii pomohl

29.04.2016 Odchod Británie z Evropské unie by pro britské hospodářství znamenal přínos, ekonomika by totiž mohla...
britanie 08012014-2.png

Britská obchodní komora čeká horší HDP

11.03.2016 Hrubý domácí produkt Británie by měl letos stoupnout o 2,2 procenta, tady stejným tempem jako v loňském...
EURUSDH4-18012016-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (18.1.2016)

18.01.2016 Měnový pár EUR/USD se v minulém týdnu pohyboval do strany a na týdenním W1 grafu vznikla nerozhodná svíčka...
brexit-14012016.jpg

Nejistota britského členství v EU prý ohrožuje britskou ekonomiku

14.01.2016 Největší hrozbou pro britské hospodářství je nyní podle britských ekonomů nejistota ohledně dalšího...
britanie 08012014.png

Británie dosáhne přebytku rozpočtu později

08.07.2015 Británie bude hospodařit s přebytkovým rozpočtem až ve finančním roce 2019/2020, což je o rok později...
britanie 08012014.png

Spotřebitelské ceny v Británii opět rostou

16.06.2015 Spotřebitelské ceny v Británii se v květnu meziročně zvýšily o 0,1 procenta. Vrátily se tak k růstu poté, co v...
britanie 08012014.png

Britská ekonomika v 1Q zpomalila růst

28.04.2015 Britská ekonomika zpomalila v prvním čtvrtletí mezičtvrtletní růst na 0,3 procenta z tempa 0,6 procenta...
bank of england 24082013.png

BoE svou měnovou politiku nezměnila

10.10.2013 Britská centrální banka (Bank of England) dnes podle očekávání nechala základní úrokovou sazbu beze...
bank of england 24082013.png

BoE nevylučuje obnovení nákupů dluhopisů

24.08.2013 Britská centrální banka (Bank of England) je v případě potřeby připravena obnovit nákupy...
img

Břidlice a její dopad na FOREX

07.08.2013 Prozatím se těžba ropy a plynu z břidlicových formací provozuje ve velkém pouze v Severní Americe, i přesto již stačila obrátit energetický trh vzhůru nohama.
bank-of-england.jpg

Bank of England nezměnila úrokovou sazbu

01.08.2013 Britská centrální banka na dnešním zasedání své rady ponechala měnovou politiku beze změny a podle očekávání...
london6.jpg

Spotřebitelská důvěra v Británii na tříletém maximu

30.07.2013 Spotřebitelská důvěra ve Velké Británii se v červenci vyšplhala na nejvyšší úroveň za více než tři roky. Uvedla...
london6.jpg

Británie představila nové rozpočtové škrty

27.06.2013 Britský ministr financí George Osborne včera večer představil nový soubor rozpočtových škrtů v objemu...
GBPUSD H4 25042013.JPG

Libra roste spolu s britským HDP

25.04.2013 Britská ekonomika vzrostla v prvním letošním čtvrtletí o 0,3 % q/q a vysoce tak překonala očekávání analytiků...
img

Britská superzbraň v měnové válce

05.02.2013 Nick Beecroft, předseda představenstva Saxo Capital Markets UK Limited, Saxo Bank. Myslím, že by bylo fér říct, že jsm...
britanie premier.jpg

Britská ekonomika v závěru roku klesla

25.01.2013 Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí podle předběžných údajů tamního statistického úřadu klesla...
img

Ekonomické dopady jsou pro pořadatele olympijských her často zklamáním

04.06.2012 Matt Bolduc, akciový analytik Saxo BankStáty často utrácí vysoké sumy peněz za propagaci a pořádání olympijských her. ...
img

Ekonomické dopady jsou pro pořadatele olympijských her často zklamáním

04.06.2012 Matt Bolduc, akciový analytik Saxo BankStáty často utrácí vysoké sumy peněz za propagaci a pořádání olympijských her. ...
img

Ekonomické dopady jsou pro pořadatele olympijských her často zklamáním

04.06.2012 Státy často utrácí vysoké sumy peněz za propagaci a pořádání olympijských her. Vlády a zastánci olympiády vždy prezentují hry jako dobré pro ekonomiku i občany.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Moody's | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Býčí trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Hospodářství | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Aussie | Bank of England | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Forex trader | IFO index | IPO | Indikátor | Investice | Kurz | Long | Loonie | MMF | MT4 | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Platební bilance | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | Short | Short pozice | Support | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výnos | WTO | ZEW index | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Měnové války | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Nick Beecroft | Britská měna | Těžba ropy | Kurz koruny | Panika | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Ondřej Hartman | Investment Banking | Akciový analytik | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Investovat | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | LYNX | Burzy | Financial Times | Vzdělávání | Centrální bankéři | EPS | Index | Podpora | Analýzy | Banka | Britské libry | Capital Markets | Cena | Ceny zlata | Čínská měna | CISCO | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Investice do zlata | Investiční | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz libry | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Markets | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Prognóza | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Société Générale | Shares | Švýcarské banky | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | MIC | Ministerstvo financí | ROCE | Využití kapacit | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Volby | S/R zóny | Poradenská společnost | Investment | Saxo Capital Markets | Capital Economics | Markit | Sky News | DPA | Intesa Sanpaolo | Fathom | KPMG | Microsoft | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | DZ Bank | Automobilový průmysl | Mark Carney | The Independent | Ministr financí | TheCityUK | Finanční centrum | Snižování úrokových sazeb | Energie | Obavy z brexitu | Earnings | KBC | Podnikatelská důvěra | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Zpravodajský server | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Strategy Research | Economist | Economic | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Členství v EU | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Ekonomika Británie | Pokles libry | Pád libry | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Britské dluhopisy | Britské banky | Odchod z EU | Britský ministr financí | Odchod z Evropské unie | AAA | Summit EU | Finančnictví | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Citi | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Šéf britské centrální banky | Výzkumná společnost | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Dnešní údaje | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Libra vůči dolaru | Výrobní index PMI | Guvernér banky | Ripple | Ethereum | Dluhové krize | Ekonomický institut | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | TTIP | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Indikátor důvěry | Příjmy | Návratnosti investice | ČTK | Německý Ifo index | Růst ekonomiky | Belgie | HDP Británie | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Pantheon Macroeconomics | IHS Markit | ex | Mizuho | Makléřské firmy | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Kalendář ekonomických dat | ING Groep NV | Finexo | BHS | Airbnb | Saxo | Obchodní napětí | Podniky | Asijské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Prognóza ČNB | Geopolitické napětí | Royal Dutch Shell | Trh s kryptoměnami | Tvrdý brexit | Long obchod | Daňové úlevy | Slabší libra | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Růst dolaru | Irská pojistka | Slabší kurz libry | Odložení brexitu | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | IPO Airbnb | Statistický úřad | Obchodní aktivity | Infineon | Infineon Technologies | Odhad růstu ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | BCC | Snížení úroků | Britský premiér | Obavy z recese | Thyssenkrupp | Růst mezd | Hospodářská recese | Britská obchodní komora | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Cisco Systems | UnitedHealth | Pfizer | Server BBC | Bilance | Statistici | Největší pokles | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Walt Disney | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Visa | Enel | Rozvoj | Stavebnictví | Total | Prognózy | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Bilance běžného účtu | AXA | Britský hrubý domácí produkt (HDP) | Britský hrubý domácí produkt | Disney | Andrew Bailey | Nike | Nejlepší akcie | Peking | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Daimler | Hodnota společnosti | ASML | ASML Holding NV | Veřejné finance | SAP | Komunikace | Google | Trhy | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Pokles | Situace | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Zlepšení | Výdaje | Dopady koronaviru | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | Ekonomický dopad | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | COVID-19 | Deutsche Telekom | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Rishi Sunak | Ekonomické dopady nákazy koronavirem | Makroekonomické údaje | Nejnovější makroekonomické údaje | Ekonomické dopady nákazy | Restrikce | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Profitovat | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Katar | Index ISM | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Další růst | Růst | Olympijské hry | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Allianz | Karanténa | Ekonomiky | Schodek | Organizace | Analytik Saxo Bank | Práce | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | Nárůst nezaměstnanosti | Více peněz | Microsoft Corp | Procter & Gamble | Posílení | 3M | Shell | PMI pro sektor služeb | Oživení hospodářství | Australský premiér | Zadlužení | Merck KGaA | Merck | Světové hospodářství | Sektor služeb | CL | Kupci | Unie | Výrobní PMI | Sanofi | Covid | Nové žádosti o podporu | ONS | E.ON | Johnson & Johnson | Ceny | Verizon Communications | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Deutsche Lufthansa | Air Liquide | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výkon ekonomiky | Celkové investice | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Vinci | Průmyslové zakázky | Masivní investice | Walgreens | Intel | Plošná karanténa | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Pfizer a BioNTech | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Počasí | Philips | Express | Zlepšení ekonomiky | Boom | Olympiáda | Společnosti | Společnost | Omikron | | Rozšíření | Hry | Napětí na Ukrajině
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Britská značka
Britské aerolinky
Britské akcie
Britské banky
Britské burzy
Britské dluhopisy
Britské domácnosti
Britské dopravní společnosti
Britské firmy
Britské hodnotové akcie

Následující klíčová slova

Britské investiční firmy
Britské kapitálové trhy
Britské libry
Britské maloobchodní prodeje
Britské maloobchodní tržby
Britské měny
Britské národní loterie
Britské parlamentní volby
Britské podniky
Britské průzkumy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít