Pátek 09. červen 2023 10:00
reklama
Purple - Panelova diskuze
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple - Panelova diskuze
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Allianz SE

img

Ranní okénko - Začátek obchodování v optimistické náladě

12.05.2023 Ekonomický kalendář koncem týdne mnoho nenabízí, globálně i v rámci tuzemské ekonomiky. Pozornost investorů ale zaujme aktualizovaný spotřebitelský sentiment v USA od University of Michigan. Pokud se naplní očekávání analytiků, tedy nepatrný pohyb indexu z 63,5 na 63,0 bodů, tak dopad na trh bude spíše neutrální. Zajímavý bude ale také subindex očekáváného vývoje inflace. Jak na horizontu jednoho i tří let by mělo dojít ke snížení inflačních očekávání. To je v kontrastu s vývojem v eurozóně, kde se inflační očekávání spotřebitelů zkraje letošního roku zvýšily. Na horizontu jednoho roku na 5,0 % z 4,6 %. Detail k výsledkům lze najít na stránce ECB.
img

Ranní okénko - Rétorika Fedu se stočila více jestřábím směrem po překvapení v datech z ekonomiky

17.02.2023 Dnešní datový kalendář zahrnuje jen sekundární data o vývoji cen, konkrétně ceny průmyslových výrobců (PPI) v Německu a ceny dovozů a vývozů v USA. V Německu index cen výrobců v lednu meziměsíčně poklesl o 1 % a navázal tak na pokles o 0,4 % v prosinci. Meziroční tempo růstu tím spadlo z 21,6 % na 17,8 %. Za meziměsíčním poklesem stály především levnější energie (-5 % m/m), zatímco ostatní podskupiny PPI zdražily mezi 1-2 %. Výsledek ukazuje, že předchozí hlavní inflační problém v eurozóně, energie (v kombinaci s komplikacemi v dodavatelských řetězcích), je na ústupu.
img

Exguvernér ČNB Jiří Rusnok bude od února poradcem představenstva Allianz

24.01.2023 Jiří Rusnok (62), který loni v červnu opustil funkci guvernéra České národní banky (ČNB), se s platností od 1. února 2023 stane poradcem představenstva Allianz pojišťovny. Allianz o tom informovala ČTK v tiskové zprávě.
img

V důsledku zpráv z USA evropské akcie klesají

06.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy se ve čtvrtek obchodovaly převážně v červeném pásmu. Evropští investoři byli pod tlakem kvůli zveřejněnému zápisu z prosincového zasedání Federálního rezervního systému.
img

Evropské akcie stoupaly, převzaly štafetu od asijských burz

05.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy uzavřely ve středu v plusu. Sentiment podpořily výsledky obchodního dne v asijské seanci.
img

Ranní okénko - Překvapí dnes inflace trhy?

10.11.2022 Dnešek patří inflaci. V 9 ráno dorazí čísla ohledně růstu cen z Česka, odpoledne pak z USA. Z americké ekonomiky přijdou i klasická týdenní data z trhu práce. Ohledně české inflace panuje do poslední chvíle značná nejistota. Tržní konsenzus odhaduje meziroční míru na úrovni 17,9 %, náš odhad by byl stejný, ale po započtení vlivu vládních opatření tlumících vliv cen energií předpokládáme, že inflace dosáhne „jen“ 17,5 %. Nové prognózy má i ČNB a MF.
img

Hodnota akcií Freedom Holding Corp. se od vstupu na burzu Nasdaq ztrojnásobila

01.11.2021 Před dvěma lety vstoupila společnost Freedom Holding Corp. na největší elektronický burzovní trh na světě, NASDAQ pod tickerem #FRHC. Stala se tak prvním evropským akciovým brokerem zalistovaným na této přední technologické burze. Kapitalizace společnosti Freedom Holding Corp. se jen za poslední rok zdvojnásobila a nyní činí více než 3,7 miliardy dolarů.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Zákaz krátkeho predaja

18.05.2010 Zákaz sa zároveň týka nekrytého krátkeho predaja akcií vybraných nemeckých finančných inštitúcii (banky a poisťovne: Allianz SE, Deutsche Bank AG, Commerzbank AG, Deutsche Boerse AG, Deutsche Postbank AG, Muenchener Rueckversicherungs AG, Hannover Rueckversicherungs AG, Generali Deutschland Holding AG, MLP AG and Aareal Bank AG.). Obmedzenie predaja by malo trvať od dnešnej polnoci (19.mája) do 31. Marca 2010.

Další články k tématu Allianz SE

C:\fakepath\trader-17012023-25-zm.jpeg

Allianz Trade: V příštím roce by mohl světový hospodářský růst zrychlit

17.01.2023 Energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by letošní zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat jeho mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky. Prognózy analytiků Allianz Trade, kteří upozorňovali na rizika spojená se zhoršující se geopolitickou situací, energetickou krizí a protipandemickými opatřeními v Číně, se letos promítnou do zpomalení růstu celosvětového hospodářství na 1,4 procenta ze 2,9 procenta na konci roku 2022.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Allianz Trade: Inflace v zemích střední a východní Evropy bude kulminovat dříve

26.02.2023 Inflace ve většině zemí střední a východní Evropy bude kulminovat dříve, než se všeobecně očekávalo, zejména díky mírné zimě a nízkým cenám energií. Vyplývá to z aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade. Vedle efektů přetrvávajícího vysokého růstu cen se podle ní naplno projeví i slabší zahraniční poptávka nebo vysoké úrokové sazby. Výhled hospodářského růstu zůstává utlumený.
img

Rekordní inflaci ženou nahoru hlavně ceny energií. Může být ještě hůř?

13.05.2022 Míra inflace v zemích eurozóny, potažmo i dalších evropských zemích včetně ČR je na nejvyšších hodnotách od 70. let minulého století. Podle analýzy pojišťovny Allianz Trade se na růstu cen budou téměř ze dvou třetin podílet rostoucí ceny energií a potravin. Podle aktuální analýzy přitom ještě cenové tlaky nedosáhly vrcholu, ten pojišťovna očekává během druhého čtvrtletí.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Analýza: Inflace v Evropě dosáhne vrcholu ve druhém čtvrtletí

13.05.2022 Míra inflace v zemích eurozóny, potažmo v dalších evropských zemích včetně ČR, která je na nejvyšších hodnotách od 70. let minulého století, dosáhne vrcholu během letošního druhého čtvrtletí. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Allianz Trade. Na růstu cen se budou podle ní téměř ze dvou třetin podílet rostoucí ceny energií a potravin.
img

Zlatá koruna 2018: FinTech poprvé ve Zlaté koruně! 16. ročník soutěže finančních produktů přinesl hned několik novinek

01.06.2018 Největší a nejznámější soutěž finančních produktů v České republice se letos rozrostla o novou kategorii. Kromě tradičních finančních produktů tak byly vůbec poprvé hodnoceny české fintech projekty. Digitalizace a inovací se však nebojí ani zavedené finanční společnosti. Projevilo se to na výsledcích hned v několika kategoriích. Záštitu nad celým projektem převzalo již tradičně ministerstvo financí pod vedením ministryně v demisi Aleny Schillerové a guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Ekonomický výhled na rok 2023: Hlavně zachovat klid

17.01.2023 Přestože energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky.
img

Allianz Trade uzavřela partnerství se společností 4Trans. Ta meziročně vzrostla o 350 %

30.05.2023 Společnost 4Trans, fintech specializující se na finanční produkty pro logistické společnosti, uzavřela partnerství s Allianz Trade, aby malým a středním podnikům v EU nabídla přístup k bezpečným řešením financování a ochranu před možnou ztrátou příjmů. 4Trans financovala 82 000 faktur v celkové výši přes 1,8 miliard korun, což představuje 350% meziroční nárůst.
img

Vyvolají vyšší úrokové sazby Evropské centrální banky úvěrovou krizi? Analýza Allianz Trade nabízí možné scénáře

03.08.2022 Překvapivé zvýšení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou (ECB) o 50 bazických bodů a s tím související postupný odklon od protikrizových opatření by mohl vyvolat novou vlnu obav o kvalitu aktiv podniků, říká aktuální analýza pojišťovny Allianz Trade. Banky jsou totiž ve srovnání se situací před více než deseti lety v lepší kondici, zároveň se však více vyhýbají riziku. Soukromý sektor by tak mohl čelit výraznému nárůstu nákladů na financování, což by mohlo zesílit negativní dopady inflace na spotřebu a investice.
img

TZ Allianz Trade: Insolvence opět nabírají na síle. Česko se zatím drží pod úrovní před pandemií

11.04.2023 Počet insolvencí se odrazil od pandemického minima a v polovině sledovaných zemí se dostane nad úroveň před pandemií. Naznačuje to Globální index platební neschopnosti pojišťovny Allianz Trade. Insolvence táhnou vzhůru zejména západoevropské ekonomiky. V Česku by letos mělo být o čtvrtinu méně insolvencí ve srovnání s rokem 2019, přesto jich meziročně přibude.
Související klíčová slova: Čína | Finance | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | USA | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Německo | Pražská burza | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ropa Brent | Dividendy | Poptávka | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Zhodnocení | Burza | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Euro | Fed | Finanční trh | Futures | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Komodity | Měny | NYSE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Platební bilance | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Swiss | Swiss National Bank | Ticker | Trader | Trigger | Výnos | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Exxon Mobil | Business | BNP Paribas | Výsledky | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Investovat | Makro | Index cen | Eurostat | LYNX | Burzy | Obchodníci | Raiffeisenbank | EPS | Index | Akciové burzy | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | CISCO | CZK | Do čeho investovat | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Exchange | Finanční služby | Fiskální rok | GfK | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Obchodní platformy | Prognóza | Reuters | Směnárny | Société Générale | Shares | Stoxx | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Zprávy | ZEW | ING | Ministerstvo financí | ROCE | Crédit Agricole | Spojené státy | INSEE | Tržní sentiment | Burze | Intesa Sanpaolo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | DIW | Standard Chartered | BBC | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Energie | Earnings | KBC | BlackRock | Přehled | Ekonomická aktivita | Forbes | Pozornost investorů | Lídři | Glencore | JPMorgan Chase | Miliardy dolarů | Americké burzy | Walmart | Propad | Ropné společnosti | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | FTSE 100 | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Exxon | Chevron | Konsensus | Britská ekonomika | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Krize | Česká vláda | Očekávání analytiků | Obchodování na akciových trzích | ČTK | Konsenzus | Tisková konference Fedu | Očekávání | Mercedes | ex | ING Groep NV | Quant | Americký akciový trh | Jerome Powell | Tržní očekávání | Burzovní trh | Obchodní válka | Výsledky obchodování | Index nákupních manažerů (PMI) | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Spotřebitelská inflace | Úroková sazba v USA | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Evropské akciové burzy | Inflační očekávání | Podíl nezaměstnaných | Infineon | Infineon Technologies | Akcie klesají | Snížení sazeb | Britský premiér | Konglomerát | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Očekávání trhu | Italská vláda | Očekávaný růst | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Automobilky | Ceny benzínu | ČNB Jiří Rusnok | Inflace v USA | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | UnitedHealth | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Renaissance Technologies | Datový kalendář | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | LVMH | Miliardy | Walt Disney | Evropští investoři | Christine Lagardová | Ceny výrobců | PLN | Visa | Enel | Data z průmyslu | Stavebnictví | Problémy | Pojišťovny | Total | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | STOXX50 | Měnové politiky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | AXA | Zavedení záporných úrokových sazeb | Disney | Andrew Bailey | Nike | NERV | Nejlepší akcie | Wirecard | Ekonomika Velké Británie | Prodej automobilů | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mercedes-Benz | Proinflační | Analytička | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Komunikace | Astrazeneca | Prezident | Koronavirus | Anglie | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | American Express | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Dnešní datový kalendář | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Fresenius Medical | Adidas | Americké ekonomiky | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Vývoj | Vládní opatření | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Air France-KLM | Lufthansa | Profitovat | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Energetické společnosti | Spotřebitelé | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MF | Kongres | Domácnosti | Asociace | Spotřebitelská nálada | Německý akciový index | Další růst | Růst | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Allianz | Ekonomiky | Slovensko | Schodek | Poradce | Letecká společnost | Práce | Údaje | Eni | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Microsoft Corp | Procter & Gamble | Spotřebitelská nálada v Německu | Air France | Joe Biden | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | 3M | Ryanair | Volvo | Shell | Merck KGaA | Merck | RBI | Pojišťovací skupiny | CL | Unie | ČR | Sanofi | Stimulační balík | Nové žádosti o podporu | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Důvěra | Cenové hladiny | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Air Liquide | Coca-Cola | Odborníci | Biden | Vinci | Test na koronavirus | Ranní okénko | Walgreens | Akcie Sony | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Snižování cel | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | Burzovní prázdniny | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Inflace v Polsku | TUI | USCBC | MJ | Měsíční data | Philips | Express | Anheuser-Busch inBev | FTX | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | Air | Siemens Energy | Banco Santander | Verizon | Santander | Goldman Sachs Group | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Freedom24.com | Freedom Holding Corp | Konkurence | Prodej | McDonald's | Nové prognózy | Jak profitovat | Iberdrola | USA inflace | Walgreens Boots Alliance | Inflace cen | Odvětví | CAR | University of Michigan | HICP | Makro prostředí | KBC Group | FRHC | Freedom Holding | Vratislav Zámiš | Koninklijke Ahold Delhaize | Německý výrobce | Regulatorní prostředí | Home Depot | Medián | CRH | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Lenka Kalivodová | Společnost Siemens | Hermes International | Airbus SE | BNP | Gamble | Nejnovější zprávy | Pozornost | Cenový cíl | Hodnota akcií Freedom Holding | Sidoti & Company | Forbes Quant Trader | Quant Trader | Arrowstreet Capital | Vanguard | Morgan Stanley Capital International | MSCI U.S. Small Cap 1750 | MSCI U.S. Investable Market 2500 | Společnost | Výsledky společnosti | British Petroleum | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Maloobchodní prodejce | Německé pojišťovny | Lockdowny | TIM | Nová mutace | | Zlotý | L'Oréal | Telefónica | Výzkumný ústav | Hodnoty měny | Uniper | Jestřábí komentáře | ASR Nederland | Hry | Shell Plc | Royal Dutch | Aareal | Aareal Bank | Futures na S&P 500 | TotalEnergies | Situace na Ukrajině | Opatření v Číně | Britský FTSE | Travelers | ArcelorMittal | Photon Energy | Korporace | Ministr průmyslu a obchodu | Index cen výrobců | Farmaceutický sektor | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Next
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Allianz Europe Equity Growth Select
Allianz Europe Equity Growth Select AT (H2-CZK)
Allianz GI
Allianz Gl Artificial Intelligence
Allianz Gl Artificial Intelligence AT (H2-CZK)
Allianz Global Investors
Allianz Global Wealth
Allianz Global Wealth Report
Allianz Global Wealth Report 2020
Allianz Oliver Bäte

Následující klíčová slova

Allianz Trade
Allianz Trade Dalibor Trojek
Allied Healthcare
Allied Healthcare (AHPI)
Allier
Alligator
All India Sugar Trade Association
All India Sugar Trade Association (AISTA)
Allmedia Limited
AllProTech OÜ
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
ActivTrades banner
Potvrďte prosím... Zavřít