Úterý 19. březen 2024 09:23
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster
reklama
Purple pivot points
reklama
CapXmaster

Cena mědi

C:\fakepath\trader-03012024-42-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.01.2024 1) Objemy obchodů na akciovém trhu pražské burzy vloni meziročně klesly o 26 procent na 123,5 miliardy korun. Pokles nastal po třech letech růstů v řadě. Vyplývá to ze statistik, které Burza cenných papírů Praha (BCPP) dnes poskytla ČTK. Ještě v roce 2007 obchody překročily bilion korun.
C:\fakepath\měď.jpg

CNBC: Ceny mědi se v příštích dvou letech mohou zvýšit o více než 75 procent

03.01.2024 Cena mědi by se v letošním a příštím roce mohla zvýšit celkem o více než 75 procent. Důvodem je přerušení těžby a vyšší poptávka po tomto kovu, který je důležitý mimo jiné pro přechod k obnovitelným zdrojům energie. Uvedl to ve své zprávě server televize CNBC.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent

01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct

02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
img

Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná

31.05.2023 „Čínská ekonomika již má své dno za sebou, ale její další růst bude pravděpodobně zatížen strukturálními faktory, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Graf dne - COPPER (24.05.2023)

24.05.2023 Kotace mědi (COPPER) se dnes obchodují o více než 1,5 % níže a propadly se pod psychologickou hranici 8 000 USD. Měď stále více klesá, protože investoři již nevidí tak dobré vyhlídky na hospodářské oživení v Číně v tomto roce. Přicházející údaje z Říše středu naznačují, že oživení spotřeby v této zemi je prozatím ošidné, což v kombinaci se skutečností, že Čína tvoří téměř polovinu celosvětové poptávky po této komoditě, vytváří mix, který kazí náladu na tomto kovu.
C:\fakepath\cooper-14042023-13-zm.png

Komodity: Měď vytváří inverzní formaci Hlava a ramena

14.04.2023 Cena mědi (Copper) se na 4hodinovém grafu odrazila směrem vzhůru od již dříve prolomené klesající trendové linie (dříve rezistence – nyní support) a nyní testuje oblast neckline inverzní formace Hlava a ramena kolem hladiny 4,1250 USD. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby došlo k jasnému průrazu zmiňované oblasti neckline směrem vzhůru. Dojde tedy k průrazu linie neckline a změny krátkodobého trendu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu medvědi a oslabíme zpět k nižším úrovním? Tomu nasvědčuje i indikátor Stochastic, který signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
img

Cena mědi letos dosáhne rekordní úrovně

27.03.2023 Podle společnosti Trafigura, největšího soukromého obchodníka s kovy na světě, ceny mědi letos prudce vzrostou na rekordní maximum – čínská poptávka totiž riskuje vyčerpání již tak nízkých zásob.
C:\fakepath\copper-21022023-12-zm.png

Komodity: Měď (HG1) se obchoduje v rostoucím trendovém kanálu

21.02.2023 Cena mědi (HG1) se na 1hodinovém grafu obchoduje v rostoucím trendovém kanálu a nyní se pohybuje poblíž jeho středové linie. Najdou kolem současných úrovní znovu sílu býci a bude pokračovat rostoucí trend? Nebo se naopak dočkáme oslabení a otestování supportu vyznačeného kanálu, který koresponduje s klíčovou S/R zónou kolem hladiny 4,1250 USD?
img

Měď roste díky sázkám na Čínu

20.02.2023 Cena mědi v pondělí vzrostla o více než 1,5 %, protože optimismus ohledně možného oživení v Číně spolu se slabším dolarem a narušením dodávek v Panamě dodaly býkům trochu paliva.
img

Obchodování s mědí: Komodita, která je podceňována?

09.02.2023 Obchodování s mědí a kolísání její ceny se sice nedostává na titulní stránky nejpopulárnějších finančních zpravodajských serverů, ale jen málo analytiků může popřít základní sílu této komodity. Ano, měď je sice na třetím místě za zlatem a stříbrem, pokud jde o hodnotu, ale někdy by se za podhodnocenou hodnotou mohlo skrývat zajímavé překvapení.
C:\fakepath\trader-07022023-31-zm.jpeg

Svět se potýká s nedostatkem mědi, který může trvat až do roku 2030

07.02.2023 Svět se v současné době potýká s nedostatkem mědi. Přispívají k tomu problémy s dodávkami z Jižní Ameriky a vyšší poptávka. Deficit bude trvat celý letošní rok, uvedl server CNBC. Podle jednoho z analytiků by na trhu mohl nedostatek trvat až do konce desetiletí. Měď je přitom považována za jeden z ukazatelů ekonomického zdraví díky jejímu rozsáhlému využití a její nedostatek by mohl být indikátorem toho, že globální inflační tlaky by se mohly zhoršit, což by následně donutilo centrální banky pokračovat ve zvyšování úroků.
img

Měď testuje hlavní podporu

06.02.2023 Cena mědi se stáhla na nejnižší úroveň od začátku ledna v důsledku obav o poptávku a silnějšího dolaru. Čerstvé údaje ukázaly, že zásoby mědi v čínských skladech SHFE se od 20. ledna v pátek zvýšily o 61,8 % na 226 509 tun, zatímco dolar minulý týden po rozhodnutích hlavních centrálních bank posílil. Na druhé straně důl Las Bambas v Peru na začátku tohoto měsíce oficiálně zastavil těžbu. Tento důl na měď představuje 2 % tohoto kovu na světě a od začátku prosince pracuje v omezeném režimu poté, co Kongres odvolal a zatkl prezidenta Castilla. Zároveň největší evropský producent mědi Aurubis (NDA.DE) vykázal v posledním čtvrtletí téměř 24% ztrátu v důsledku vysokých cen energií a inflace.
C:\fakepath\trader-23012023-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.01.2023 1) Kurz koruny, který se v posledních dnech dostal pod hladinu 23,90 Kč/EUR, což je nejsilnější úroveň od roku 2008, je pro Česko momentálně dobrou zprávou, protože pomáhá tlumit inflaci zlevněním dováženého zboží, včetně energetických surovin. Naopak problémem může být pro tuzemské vývozce. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
C:\fakepath\komodity-21112022.png

Předražené komodity

21.11.2022 Čína je největším světovým spotřebitelem řady průmyslových komodit od železné rudy přes hliník až po uhlí. A čínská ekonomika prochází očistou, při které se kupí více tlumících faktorů naráz. Dopad na ceny komodit je a bude negativní, pokles nebo stagnaci poptávky po průmyslových komoditách nedokáže zbytek světa vynahradit. Ani na Západě se totiž růstový investičně-spotřebitelský příběh nepíše.
img

Plyn i ropa jsou dražší, ale drahé kovy jsou levnější 

31.10.2022 Ceny ropy a plynu vystoupaly od začátku roku do konce října o desítky % a cena uhlí v USA vystoupala na dvojnásobek. Naopak ceny drahých i průmyslových kovů klesly. Silné zdražení pocítíme při nákupu hlavních zemědělských komodit – pšenice, kukuřice.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny plynu a ropy letos stouply o desítky procent, drahé kovy zlevnily

30.10.2022 Burzovní ceny ropy a plynu vzrostly od začátku letošního roku do konce října o desítky procent, uhlí v USA na dvojnásobek. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

Ranní okénko - Data z ekonomiky USA zůstávají lepší než v eurozóně

16.09.2022 Statistický úřad dnes ráno zveřejní údaj o vývoji cen českých výrobců. Konkrétně u průmyslových cen očekáváme meziměsíční růst o 0,7 % (26,2 % r/r), trh se přiklání k 0,3 % (25,7 % r/r). Inflace ve výrobním sektoru je ukotvena mezi protichůdnými faktory. Směrem nahoru ceny tlačí kaskáda cen energií napříč výrobním řetězcem. Opačným směrem působí zvolňující poptávka a s tím související částečná úleva v dodavatelských řetězcích a také snižující se cena ropy.
C:\fakepath\med-24082022-uvod.jpg

Multitimeframe analýza: 24.8.2022 Měď

24.08.2022 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
img

Zkušení investoři právě teď masivně nakupují akcie. „Na ulicích teče krev“, takže míní, že je nejlepší čas k výhodné investici

14.08.2022 Nejlepší doba k nákupu akcií je tehdy, „když na ulicích teče krev“, zní starý poznatek. Nemusí to nutně být doslova. I obrazně. Zkrátka v makroekonomicky či sociálně těžkých časech. Zkušení investoři v USA si to berou k srdci. I když se země letos potýká s nejvyšší inflací za 40 let, v červenci závratným tempem navýšili své akciové investice. Vyplývá to z analýzy chování takzvaných „chytrých peněz“, tedy právě investičních profesionálů, kteří spravují peníze bank, velkých fondů, státních fondů či zámožných rodin a byznysmenů.
C:\fakepath\med-10082022-3.jpg

Multitimeframe analýza: 10.8.2022 Měď

10.08.2022 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
img

Ceny výrobců vzrostly o 1,4 %, vyjma energií o 0,9%

20.07.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v červnu po dlouhé době překvapily nižším než očekávaným růstem. Oproti květnu se zvýšily o 1,4 % (medián odhadu 1,6 %), což je ve srovnání s loňským červnem o 28,5 % výše. Meziměsíční tempo růstu cen od března soustavně klesá. Červnový růst o 1,4 % se dá ale z historického pohledu označit za zvýšený.
C:\fakepath\měď.jpg

S&P Global: Hrozící nedostatek mědi by mohl zmařit energetickou transformaci

17.07.2022 Poptávka po mědi prudce roste, ale dodávky nejsou schopné udržet tempo s poptávkou, což by mohlo zmařit energetickou transformaci a ohrozit cíl nulových čistých emisí. Meď je důležitá pro elektromobily, větrné a solární elektrárny a také pro infrastrukturu, která zajišťuje přepravu a skladování obnovitelné energie. Do roku 2035 se má poptávka po mědi téměř zdvojnásobit. Pokud nebudou k dispozici významné nové dodávky, zůstanou klimatické cíle nedosažitelné. Vyplývá to ze studie společnosti S&P Global, na kterou upozornil server CNBC.
img

The sky is the limit aneb evropský trh s elektřinou šílí

07.07.2022 Cena mědi, která se pro své široké použití tradičně považuje za indikátor hospodářského cyklu, se dostala nejníže od konce roku 2020 (tříměsíční LME kontrakt je pod 8000 USD/t). Obdobné platí i pro ropu, jejíž cena se včera propadla k 100 USD za barel, tedy skoro o 20 procent níže než v polovině června. Pro spotřebitele zůstává nicméně stále nepříjemné to, že ceny finálních ropných produktů zůstávají z hlediska historických vztahů k ceně ropy neobvykle drahé. Co však zůstává skutečně drtivé je cenový vývoj na evropských trzích s plynem a elektřinou.
img

Rozbřesk: The sky is the limit aneb evropský trh s elektřinou šílí

07.07.2022 Komodity reflektují obavy z recese, které v posledních dnech nabírají na síle. Cena mědi, která se pro své široké použití tradičně považuje za indikátor hospodářského cyklu, se dostala nejníže od konce roku 2020 (tříměsíční LME kontrakt je pod 8000 USD/t). Obdobné platí i pro ropu, jejíž cena se včera propadla k 100 USD za barel, tedy skoro o 20 procent níže než v polovině června. Pro spotřebitele zůstává nicméně stále nepříjemné to, že ceny finálních ropných produktů zůstávají z hlediska historických vztahů k ceně ropy neobvykle drahé.
img

PMI opouští pásmo označující expanzi výroby

01.07.2022 PMI pro zpracovatelský sektor se v červnu poprvé od srpna 2020 dostal do pásma značícího pokles výroby, konkrétně na 49 z předchozích 52,3 bodů.
C:\fakepath\graf-30062022-3.jpg

Multitimeframe analýza: 30.6.2022 COPPER

30.06.2022 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
img

Graf dňa - Meď (27.06.2022)

27.06.2022 Obavy zo stavu globálnej ekonomiky zaťažili ceny priemyselných kovov. Meď klesla na 16-mesačné minimum na konci predchádzajúceho týždňa. Keď sa však pozrieme na graf a analyzujeme dennú sviečku z piatka, môžeme vidieť, že denný pokles bol takmer úplne vymazaný a bol vytvorený dlhý spodný knôt. Vzhľadom na to, že to bolo vytvorené v blízkosti dôležitej podpory – 38,2 % retracement pohybu po pandémii v oblasti 8 400 – technické nastavenie podporuje spustenie pohybu ožvenia a potenciálne obnovenie vzostupného trendu. Najbližšiu zónu odporu, ktorú treba sledovať, možno nájsť pod hranicou 9 100. Obchodníci by však mali mať na pamäti, že cena medi reaguje na meniace sa ekonomické vyhliadky, najmä v Číne, a preto správy o potenciálnych nových lockdownoch by mohli rýchlo viesť k obnoveniu poklesov.
img

Investice do mědi v 2022: Tipy na futures, akcie a ETF

19.04.2022 Měď je důležitou surovinou široce používanou ve stavebnictví, elektromobilech a dalších elektronických zařízeních. Cena mědi už navíc nějakou dobu stoupá. Mnoho investorů se tak ptá, jakým způsobem do mědi investovat. V tomto článku si přiblížíme, jak je na tom aktuálně nabídka i poptávka po mědi.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
C:\fakepath\trading-07122021-6.png

Nadišiel čas na nákup medi?

07.12.2021 Situácia na trhu s meďou, sa za posledný týždeň zmenila, a javí sa to ako signál na stranu long, aj keď stále väčšina komodít vyzerá na pokles, alebo minimálne zastavenie cien. Prečo to vyzerá na na long u medi zhrniem v týchto bodoch:
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Měď roste na čtyřměsíční maximum ❗

14.10.2021 Přestože ceny energií už nenavyšují maxima, tak jejich stále vysoké úrovně jsou problémem pro energeticky náročné sektory - mimo jiné pro slévárny a tavící pece. Společnost Nyrstar, jeden z největších světových producentů zinku, včera oznámila, že svoji produkci v Evropě sníží na polovinu kvůli vysokým cenám energií a emisních povolenek. Na nižší tempo výroby přeřadila také spousta tavících pecí v Číně. Cena zinku včera vyskočila o 5 % a dosáhla na nejvyšší úrovně od roku 2007. Tento kov se dnes již obchoduje s 3% ziskem. Situace je podobná na hliníku, který se obchoduje nejvýše od roku 2008.
img

BREAKING: Indexy dostaly zásah kvůli novinkám okolo Evergrande

23.09.2021 Na trzích je k vidění vzestup rizikové averze. Evropské indexy a americké futures dostaly zásah, zatímco zlato vyskočilo vzhůru. Dle posledních zpráv požádala čínská administrativa lokální vlády, aby se připravily na pád developera Evergrande a zhodnotily dopad takového scénáře. Projekty započaté společností Evergrande by mohli převzít jiní developeři. Lokální vlády však byly požádány o zásah pouze v případě, že by se nepodařilo zabránit neřízenému bankrotu. Zprávy tak ukazují, že přestože by se mohlo podařit vyrovnat aktuálně splatné závazky společnosti Evergrande, tak problém není zdaleka vyřešen.
img

Pomůže čínská vláda Evergrande a překvapí Fed? Americké trhy opatrnější než evropské

21.09.2021 Dnešek v Evropě znamená na akciích nápravu po negativním vstupu do tohoto týdne. Akciové indexy si drží, nebo ještě rozšiřují své zisky. DAX a CAC 40 jsou +1,5 pct, AEX či FTSE 100 přidávají lehce přes procento. Amerika, která se začala zvedat už včera před závěrem, ale takový optimismus nevykazuje. Zdejší hlavní indexy si připisují jen kolem čtvrt procenta.
C:\fakepath\měď.jpg

Po třech týdnech stávky dosáhl největší těžař mědi na světě dohody s odbory

03.09.2021 Největší těžař mědi na světě, chilská státní skupina Codelco, dosáhla po třech týdnech stávky dohody s odbory. Ty blokovaly aktivity na klíčovém dole Andina. V posledních měsících ceny mědi na mezinárodních trzích vzrostly, což podnítilo požadavky odborů, uvedla agentura Reuters.
img

📉 Cena medi zaznamenala pokles

16.08.2021 Ceny medi na začiatku týždňa klesli o viac ako 2%, čo môže byť spojené so zlými ekonomickými údajmi z Číny. Priemyselná produkcia za júl vzrástla medziročne iba o 6,4%, čo predstavuje najnižší rast od augusta 2020. Trhy očakávali rast vo výške 7,8% (oproti 8,3% v predchádzajúcom mesiaci). Údaje o maloobchodných tržbách a investíciách do fixných aktív taktiež negatívne prekvapili.
img

Pokračující konsolidace za podpory Fedu. Americký maloobchod by měl být slušný

14.05.2021 Hlavní akciové trhy pokračují v nápravě po propadech během týdne. Evropské indexy si připisují zhruba půlprocentní zisky. Krom toho se daří také dluhopisům, jejichž výnosy klesají více v zámoří než v Evropě. Inflační očekávání přitom zůstávají zhruba stabilní. Eurodolar se při momentálním oživení zájmu o riziko posouvá výš na 1,2120. Roste zlato a ropa, zatímco cena mědi se sesouvá níž.
img

📉Měď maže předchozí zisky❗

10.05.2021 Cena mědi dnes navýšila historické rekordy. Dostala se až nad úroveň $10 700 za tunu. Za poslední rok tak tento kov vzrostl na více než dvojnásobek! V březnu minulého roku cena klesla pod $5 000. Důvodem posledního vzestupu jsou mimo jiné obavy z nedostatku mědi na trhu. Globální ekonomika se vzpamatovává z koronavirové krize, navíc tlak na zelenou energii slibuje silnější poptávku.
img

Měď je nejdražší v historii

10.05.2021 Cena mědi minulý týden po 10 letech překonala předchozí historické maximum na 10 190 dolarech. V pátek se dostala cena mědi až na 10 320 dolarů za tunu, čímž odráží pokračující trend zrychlování globální ekonomiky a rostoucí poptávky po komoditě. Cena mědi může dále růst, a to klidně nad 11 000 dolarů, jelikož nabídka nedokáže uspokojit rostoucí poptávku na trhu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (10.5.2021)

10.05.2021 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Nejprve trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která došla do svého cíle a skončila v zisku na Profit-Targetu. Následně trh prolomil dolní vstupní S/R zónu, která aktivovalo short obchod. Tento obchod však nepokračoval směrem dolů a šlo o falešný průraz a později tak obchod skonšil na Stop-Lossu (SL).
C:\fakepath\měď.jpg

Cena mědi vystoupila na rekord, tuna je za více než 10.300 dolarů

07.05.2021 Cena mědi se dnes vyšplhala na rekord, kolem poledne se připisovala 2,3 procenta na 10.325 dolarů (220.000 Kč) za tunu. Překonala tak předchozí rekord 10.190 USD z roku 2011. Za růstem ceny stojí poptávka ze strany spekulantů a průmyslových podniků, kterou podpořily příznivé údaje o vývoji ekonomiky, informovala agentura Reuters. Od loňského března, kdy poptávku zasáhl příchod koronavirové krize, se cena této důležité průmyslové komodity zvýšila už asi o 135 procent.
C:\fakepath\m-29042021-lv.gif

Cena mědi se po deseti letech dostala nad 10.000 dolarů za tunu

29.04.2021 Měď jako nejdůležitější průmyslová komodita se po deseti letech dostala nad 10.000 dolarů za tunu. Konec pandemie a obnovení průmyslové výroby způsobuje ohromný nárůst poptávky, a to především z Číny, ale i dalších rozvinutějších ekonomik, kterou nedokáže dorovnat aktuální nabídka na trhu. ČTK to dnes řekl analytik společnosti Purple Trading Štěpán Hájek.
img

Měď překonala 10 tisíc dolarů za tunu a je nevýše za 10 let

29.04.2021  Nejdůležitější průmyslová komodita se po deseti letech dostala nad 10 000 dolarů a potvrzuje mnoha investory dlouho očekávaný supercyklus průmyslových komodit. Konec pandemie a obnovení průmyslové výroby způsobuje ohromný nárůst poptávky, a to především z Číny, ale i dalších rozvinutějších ekonomik, kterou nedokáže dorovnat aktuální nabídka na trhu.
img

Cena mědi je nejvýše za deset let, blízko historického rekordu. Chilští komunisté se snaží využít situace a zvednout poplatky za těžbu

29.04.2021 Cena mědi dnes na burze v Londýně překročila cenovou úroveň 10 tisíc dolarů za metrickou tunu (1,1 tuny), a to poprvé od začátku roku 2011. V únoru roku 2011 dosáhla cena mědi své historicky rekordní výše, když činila 10 190 dolarů za metrickou tunu. Překonání absolutního cenového rekordu je velmi pravděpodobně jen otázkou času, neboť podmínky na světovém trhu jsou dalšímu růstu ceny mědi a dalších kovů nakloněny.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (26.4.2021)

26.04.2021 Situace na finančních trzích zůstává stabilizovaná a akcie manévrují na vysokých úrovních. Denní změny byly v minulém týdnu malé a stejně na tom byla také volatilita. Určitou hrozbou pokračujícího růstu jsou podprůměrné objemy. Vyšší ceny už nemají takovou podporu obchodníků. Na druhou stranu se však obtížně hledají důvody pro výraznější tržní korekci. Hlavní sentiment se nemění a obchodníci spíše vyčkávají na „buy the dip“ příležitost, než že by trhy při korekci ve strachu opouštěli.
img

BREAKING: Cena medi stúpa na 10-ročné maximá

26.04.2021 Cena medi rastie vďaka lepším vyhliadkam na oživenie hospodárstva, ako aj vďaka nedávnemu oslabeniu dolára. Očakáva sa tiež, že s rastom ekonomického oživenia, najmä s rastom dopytu z Číny, sa ponuka tohto kovu zníži. Ak sa pozrieme na graf z technického hľadiska, meď začala dnešné obchodovanie so vzostupnou cenovou medzerou a prekonala minulotýždňové maximá na úrovni 9750 dolárov. Ak prevládne súčasný sentiment, mohol by sa spustiť ďalší impulz smerom nahor k širokej zóne odporu okolo 9870-10160 dolárov. Vyplýva to z maximálnych hodnôt z rokov 2011 - 2010, ktoré sú tiež najvyššou úrovňou v histórii.
C:\fakepath\export-08042021-3.jpg

Index Exportu ČR dáva nádej na dynamické oživenie rastu ekonomiky

09.04.2021 Raiffeisenbank a Asociace exportérů mali včera tlačovú konferenciu o výsledkoch a výhľade českého exportu na najbližšie mesiace. Najžiadanejším vývozným artiklom sú stále automobily pričom celý automotive sektor je zasiahnutý cyklickým poklesom a prechádza obrovskými zmenami.
img

Index Exportu – vysoká očekávání po kostrbatém začátku roku

08.04.2021 Český export byl v posledním čtvrtletí minulého roku spolu s průmyslem tahounem ekonomiky. Od září docházelo postupně k navyšování meziroční dynamiky vývozů, jež vyvrcholilo v prosinci růstem téměř o 18 % (národní metodika). Nicméně na začátku letošního roku se dostavilo citelné ochlazení, kdy export v porovnání s lednem 2020 oslabil o 0,6 %. Je ovšem třeba přihlédnout k nevýhodě v podobě počtu pracovních dnů, kterých měl letošní leden o dva méně. „Navíc byl leden prvním měsícem post-brexitových vztahů, což se negativně projevilo na zahraničním obchodu se Spojeným královstvím“, sděluje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank.
C:\fakepath\top-22022021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2021 1) Celosvětové dividendy by se v letošním roce mohly zvýšit až o 5 %. Ukazuje to studie investiční společnosti Janus Henderson. Loni pandemie covidu-19 způsobila, že dividendy klesly nejvýrazněji od globální finanční krize před více než deseti lety.
img

Negativní sentiment odpoledne převažuje, americké výnosy se vrací nahoru

18.02.2021 Negativní vývoj na akciových trzích dnes odpoledne nakonec převažuje. Hlouběji do záporu se sesunuly všechny hlavní evropské indexy, i německý DAX , který odpoledne lavíroval kolem nuly. Wall Street v záporu rovnou otevřela. Negativním faktorem byl nečekaný nárůst nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který poukázal na křehkost amerického pracovního trhu. Nemizí ani obavy, že rostoucí výpůjční náklady mohou nahlodat rally, který v úvodu tohoto týdne vyhnala hlavní americké akciové indexy na nové rekordy. Desetileté americké výnosy se znovu vyšplhaly na 1,31 %, což odpovídá ročním maximům, na která si v tomto týdnu už dokázaly sáhnout.
img

Graf dne: Čína už dva měsíce v řadě dováží nejvíce mědi v historii

11.08.2020 Čínské importy surové mědi se v červenci už druhý měsíc v řadě dostaly na historické rekordy. Objem importů dosáhl na 0,762 mil. tun po červnových 0,647 mil. tun. Importy tak překonaly předchozí rekordy z roku 2016. Jedná se o velmi silný signál rostoucí poptávky na trhu, kde se spotřebovává takřka polovina veškeré globálně vytěžené mědi. Velké objemy nákupů mohou být důsledkem strachu z přerušení těžby v některých významných jihoamerických dolech, které se v posledních měsících potýkaly s omezením těžby v důsledku koronaviru. Z březnových minim už cena mědi na londýnské burze vzrostla o 44 % na aktuálních 6370 dolarů za tunu.
img

Jednání o fondu obnovy EU ovlivňuje trhy

20.07.2020 „Podle reakcí na trzích je zřejmé, že by ekonomice Evropské unie výrazně pomohlo, kdyby se vrcholní představitelé členských zemí Evropské unie dohodli na konečné podobě fondu obnovy. Uzavření dohody by pravděpodobně vedlo k posílení kurzu eura, snížení rizikové prémie na italských dluhopisech a růstu akciových trhů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Graf dne: Zlatý kříž na mědi si žádá o pozornost býků

15.07.2020 Po tříměsíční rally se na grafu mědi vytvořil zlatý kříž. Tak se říká situaci, kdy křivka 50 denního klouzavého průměru protne křivku 200 denního klouzavého průměru zespodu. Jedná se o býčí signál, který z technického pohledu otevírá cestu k dalšímu růstu ceny. Naposledy se zlatý kříž na nejvíce obchodovaném průmyslovém kovu vytvořil na počátku roku. Vzhledem k šíření nákazy koronavirem však nebyla býčí očekávání naplněna. Za růstem cen mědi v posledních měsících stojí rychlý vzestup poptávky po propadu souvisejícím s koronavirem a zároveň rizika těžby v Jižní Americe. Kromě šíření koronaviru se tamní doly perou s požadavky odborů na růst mezd.
img

Cena mědi výrazně zpevnila! Vzrostla na dvouletá maxima

13.07.2020 Trh s mědí se v posledních seancích nažhavil do ruda. Cena mědi vyskočila na nejvyšší úrovně za poslední více než 2 roky. Prorazila rezistenci na úrovni 6500 dolarů a dnešní seanci otevřela býčím 200 dolarovým cenovým gapem. Cena mědi je velmi náchylná na vzrůstající riziko ohrožení dodávek z Jižní Ameriky. Pracovníci tamních dolů hrozí stávkou kvůli navýšení mezd. Navíc doly trpí rostoucím rizikem šíření koronaviru. K růstu cen však přispívá také rostoucí poptávka. Trh čeká na čtvrteční data HDP z Číny. Tržní konsenzus indikuje dvouciferný kvartální odraz čínské ekonomiky. Také stojí za zmínku, že růstovým impulsem si prochází také stříbro. Cena již prorazila úroveň 19 dolarů za unci.
img

Graf dne: Měď posiluje v reakci na pokles globálních zásob

11.05.2020 Cena mědi se postupně vzpamatovává z propadů, které tuto komoditu postihly na počátku roku. Z březnových minim už měď povyskočila o 14 % do blízkosti úrovně 5 300 dolarů za tunu. Naopak globální zásoby mědi od března klesly takřka o čtvrtinu pod 500 tisíc tun. Na grafu je zřetelně vidět negativní korelace mezi cenou na londýnské LME a globálními zásobami mědi za poslední rok. Cena mědi roste přes destrukci poptávky způsobené šířením pandemie koronaviru. Negativní dopad je však k vidění také na straně nabídky, když riziko nákazy uzavřelo důležité doly.
C:\fakepath\komodity.jpg

Cena komodit na nejvyšších časových rámcích

31.01.2020 Máme tu závěr měsíce. Vhodný čas ke studiu grafů na nejvyšších časových rámcích. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat komoditám a informacím, které mi může sdělovat cena na nejvyšších časových rámcích. Aktuálně na komoditách mědi, sojových bobech a bavlny.
img

Graf dne: Cena mědi klesá už dvanáctou seanci v řadě

30.01.2020 Měď patří na čelo instrumentů, které odnášejí současnou paniku okolo čínského koronaviru nejvíce. Z letošních maxim ztrácí už 11 % a dnes se cena propadla už pod úroveň 5550 dolarů za tunu. Měď zároveň padá už bezprecedentní dvanáctou seanci v řadě. Měď společně s niklem klesají od počátku roku nejvíce z globálně obchodovaných průmyslových kovů. Čína stojí za více než polovinou globální poptávky po této surovině. V době vypuknutí epidemie SARS na počátku minulé dekády stála Čína za pouhou pětinou globální poptávky po mědi. Oscilátor RSI (14) dnes klesl na 18,7 a nachází se tak výrazně v překoupené oblasti. Za pouhých 9 seancí se instrument dostal z překoupené (nad úrovní 70) do přeprodané oblasti (pod úrovní 30). Jedná se o nejrychlejší obrat v posledních alespoň dvaceti letech na tomto instrumentu.
img

Graf dne: Komodity si procházejí prudkým výprodejem, ne za vše může koronavirus

29.01.2020 Zatímco většina akciových indexů v tomto roce stále vykazuje růst, tak naopak komoditní trhy si procházejí těžkým výprodejem. V prvé řadě se pokles týká průmyslových komodit včetně energií. Zemědělské komodity si naopak svoji cenu drží. Cena mědi v Londýně však už od začátku roku ztrácí téměř 8 % a ztráty niklu už překonaly desetinu. Zajímavější je situace na ropě, která se ještě na počátku měsíce nacházela na sedmiměsíčních maximech kvůli krizi na Středním východě. Dnes se už ztráty ropy WTI blíží 12 %. Slabý výkon mnoha surovin se výrazně projevil na Bloomberg komoditním indexu, který padl na nejnižší úroveň od srpna minulého roku. Hlavním faktorem propadu na komoditách je panika obchodníků okolo koronaviru, který by mohl výrazně ovlivnit čínský a potažmo také globální ekonomický růst v tomto roce. Nejedná se však o faktor jediný, protože ceny klesaly už před vypuknutím nákazy. Cenový propad je také odrazem problémů výrobního sektoru, které se z Evropy přesouvají do USA. Tamní index ISM z výrobního sektoru předvedl v závěru minulého roku vůbec nejhorší výsledek za poslední dekádu.
img

Oživenie cien medi vďaka obchodným údajom

11.12.2019 Cena medi bola minulý týždeň tlačená vyššie vďaka pozitívnej rétorike Donalda Trumpa o obchodnej dohode s Čínou. Tento týždeň sa cenový nárast zakladá na údajoch o obchode z Číny, ktoré preukázali oživujúci sa dovoz kovu. Okrem toho sa dovoz koncentrátov zvýšil na nové historické maximum. Cena je najvyššia od júla a mierne nad 6000 USD za tonu.
img

Většina kovů ze státních rezerv nyní zlevňuje a zlevňovat bude. Není ideální doba na jejich prodej

18.11.2019 Podle Správy státních hmotných rezerv jsou součástí těchto rezerv kovy měď, hliník, nikl, olovo a zinek.
C:\fakepath\saxo-bank-1.jpg

Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie

11.10.2019 S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.
img

Co říká o zdravotním stavu globální ekonomiky Doctor Copper

25.09.2019 Měď je jedním z důležitých průmyslových kovů. Používá se napříč průmyslovými odvětvími od stavebnictví a energetiku přes automobilový průmysl po spotřební elektroniku. Bez mědi by nefungovaly konvenční automobily ani elektromobily, počítače ani kuchyňské spotřebiče. Měď najdeme v každé nové budově připojené na rozvodnou síť a v každém novém stroji. Poptávka po tomto kovu tedy dokáže leccos napovědět o stavu globální ekonomiky, o investicích firem do nových výrobních kapacit i o spotřebě domácností. Proto je měď investory nazývána Doctor Copper.
img

Trump sa zameral na kryptomeny, dáta z eurozóny sa zlepšujú

12.07.2019  Nie je to dlho, čo predseda Fedu Powell a guvernér BoE Carney sa vyjadrili ku kryptomenám a plánoch Facebooku ohľadom spustenenia vlastnej kryptomeny – Libry. Americký prezident začal útočiť na kryptomeny, pričom na sociálnej sieti Twitter uviedol, že nie je fanúšikom kryptomein a poznamenal, že ak chce Facebook vydať svoju vlastnú menu, musí sa snažiť o príslušnú certifikáciu. Kryptomeny zaznamenali po Powellovom a Trumpovom komentári pokles.
img

Měď se odrazila od důležitého supportu. Další vývoj bude záležet na výstupu z G20

25.06.2019 Strach ze zpomalení světové a hlavně čínské ekonomiky v reakci na obchodní válku se netýká jen obchodníků na trhu s akciemi. Zpomalení Číny může mít mnohem větší dopad na komoditní trh v čele s průmyslovými kovy. Jedním z takových kovů je měď, která si od dubna do června prošla výraznou korekcí.
img

Cena mědi klesá už šest týdnů v řadě. Napětí mezi USA a Čínou výhledu nepomáhá

22.05.2019 Zvyšující se rivalita mezi USA a Čínou nemá negativní dopad pouze na akciové trhy. Velmi nervózní jsou poslední dobou také obchodníci na komoditním trhu, a to zejména na komoditách, jejichž poptávku do značné míry vytváří právě Čína. Ukázkovým příkladem je měď, jejíž cena nepřetržitě klesá už šestým týdnem v řadě.
img

Čínska ekonomika vykazuje známky oživenia

28.03.2019 Čínska ekonomika vykazuje známky oživenia. Aj napriek tomu, že tlaky na spomaľovanie ekonomiky stále pretrvávajú, spoločnosť Bloomberg economics zverejnila predstihové indikátory nálady na trhoch a podnikateľského prostredia v Číne. Nálada na akciových troch a u malých spoločností sa zlepšuje najvýraznejším tempom, zatiaľ čo prieskum obchodníkov a manažérov vykazuje pomalšie známky oživovanie. Cena medi, ktorá poukazuje na priemyselnú aktivitu zatiaľ oslabuje, spolu s rastom cien vo výrobných podnikoch. Akciový index CHNComp sa odrazil od supportu na úrovni 11150 bodov, kde sa taktiež nachádza 50-dňový kĺzavý priemer. V prípade pozitívnych správ ohľadom ďalšieho smerovania obchodných rozhovorov medzi USA a Čínou, by sa index mohol pokúsiť testovať lokálne maximá na úrovni 11700 bodov.
img

Měď – 14.2.

14.02.2019 Měď se dnes obchodovala mírně výš okolo 2 750 (ve 14:00 hod. cena se zvýšila po třech předchozích slabších obchodních třech dnech), kdy komodita odepisovala. Dnešní růst stojí na optimismu v obchodních rozhovorech mezi USA a Čínou.
img

Komodity v roce 2019

29.01.2019 Komodity jsou v dlouhodobém horizontu nízké a dostupné. Zlato si udržuje cenovou hladinu. Cena ropy a průmyslových kovů navíc ještě poklesla. Cena kávy je dokonce nejnižší od roku 2005. Zvýšila se cena uranu a kakaa.
img

Mezi USA a Čínou se bouří, dolar roste. NASDAQ na historickém maximu.

13.07.2018 Druhý červencový týden se nesl ve znaku růstu. A přestože obavy z obchodního konfliktu mezi USA a Čínou z očích investorů jen tak nevymizí, očekávané zisky ve Spojených státech a posilující dolar nahrávají do karet americké ekonomice.
img

Měď – Aktuální kurz 311 USD

15.05.2018 19. týden zakončila cena mědi pod hranicí 311 USD. Tu jsme na začátku tohoto týdne překonali. Aktuálně se měď obchoduje za 311 USD a bude v následujících hodinách mírně růst. Mohla by se dokonce dotknout hodnoty 312 USD za libru. Měď se aktuálně obchoduje za nejvyšší cenu za poslední dva týdny. Z dlouhodobého hlediska posledních let také za poslední dva roky. Nejnižší hodnotu měla před 14 lety, kdy se libra mědi obchodovala jen za 70 USD. Nejvyšší naopak v roce 2011, kdy se obchodovala za neuvěřitelných 450 USD.
img

Měď – Odraz ode dna

30.04.2018 Měď v pátek dosáhla dna na úrovni 305,8 USD. V tu chvíli se od něj odrazil a roste nyní vzhůru. Aktuálně se obchoduje ...
img

Měď – Možná korektivní reflexe

22.02.2018 Po neúspěšném pokusu natrvalo narušit silnou bariéru v oblasti 3,24 – 3,25 USD, bylo dosaženo vybírání zisků. O tom jsme vás již informovali na začátku tohoto týdne. Podpora se aktuálně nachází v oblasti 3,185 USD a byla obhájena. Měď se v současnosti obchoduje za 3,21 USD za libru.
img

Měď

28.12.2017 Měď patří mezi komoditní indikátory ekonomické prosperity; jako technický kov reaguje na vzrůstající spotřebu v době konjunktury a naopak na pokles spotřeby při recesi. Jedná se o předstihový indikátor, lze tedy podle vývoje ceny hodnotit následující období. Měď aktuálně nachází nejvyšší míru uplatnění při výrobě elektromobilů a rozvoj tohoto segmentu a jeho pravděpodobný boom v následujících letech vytváří výraznou šanci na posílení této komodity.
img

Vybírání zisků sráželo korunu, nálada na trzích je ale dál sváteční

27.12.2017 Vybírání zisků dnes sráželo českou korunu, která sestoupila až na 25,9608 za euro, tedy nejslabší úroveň od začátku října. Na trzích jinak panovala sváteční nálada a tolik se neobchodovalo. Dolar klesal ke koši měn včetně eura, ke kterému byl naposledy kolem 1,1900. Pražská burza si první povánoční seanci střihla v zeleném.
img

Trhy dnes: Nízka likvidita praje komoditám. Tie vytiahli nahor AUD.

27.12.2017 Počas sviatočného obchodovania sa darí komoditám. Včera vyskočila ropa, ktorú aktuálne sužuje značný výpadok ponuky (predovšetkým kvôli oprave potrubia v Severenom Mori). Tú včera ešte viac ohrozil výbuch na ropovode v Líbyi. Meď sa dostala na najvyššie úrovne za posledné tri roky, a to po tom, čo Čína nariadila dočasné obmedzenie jej výroby s cieľom znížiť znečistenie. Za posledné tri týždne vzrástla cena medi v Londýne o viac ako 500 dolárov za tonu, aktuálne je na úrovni 7125:
C:\fakepath\TOP5-27122017-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.12.2017 1) Všechny hlavní světové burzy i domácí pražská ode dneška do pátku 29. prosince obchodují v běžném provozu.
img

Čo sa deje na medi?

17.10.2017 Cena medi za posledné dva týždne vzrástla o zhruba 1000 dolárov za tonu (o ca. 15%) a po troch rokoch pokorila úroveň 7000 dolárov za tonu.
img

Net-long pozice na mědi na historickém maximu. Začínají průmyslové kovy nebezpečně bublat?

05.09.2017 Kde to na finančních trzích momentálně nejvíce bublá? Horkým kandidátem se zdají být hlavně průmyslové kovy. Vezměme si třeba měď. Cena mědi obchodované v Londýně vystoupala v září nad 6 900 dolarů za tunu, což je 50 % nad úrovněmi z minulého září a 20% nárůst jen od letošního června. Růst za poslední dva měsíce je skutečně dramatický a měď je díky němu už nyní o více než 1 000 dolarů nad letošním targetem analytiků dotazovaných agenturou bloomberg.
img

Poptávku u komodit změní i elektroauta

03.09.2017 Očekávaný nárůst poptávky po lithiu, mědi, kobaltu, manganu i grafitu a naopak propad zájmu o olovo a platinu se očekává ve velké míře. Zmíněné suroviny olovo a platina totiž nacházejí uplatnění v akumulátorech a katalyzátorech nynějších vozů. Automobilový průmysl v současné době prochází revolucí. Tradiční vozy spalující benzin a naftu jsou čím dál více nahrazovány hybridy a elektromobily. Francie a Velká Británie podporují tyto změny ve velkém. Plánují od roku 2040 zakázat úplně prodej vozů poháněných jen benzinem či naftou. Změna celkové struktury poptávky po autech se ve velkém také projeví na trhu s komoditami.
TOP5-29082017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.08.2017 1) Napětí kolem vypálení severokorejské rakety, která přeletěla Japonsko, srazilo dnes evropské akcie na šestiměsíční minimum. Okamžitě poklesly i asijské akciové trhy, hlavní index tokijské burzy se dostal na téměř čtyřměsíční minimum. Ze ztrát těží zlato vnímané investory tradičně jako bezpečná investice. Jeho cena se vyšplhala na roční maximum. K americkému dolaru posiluje jako vždy v časech politického napětí i japonský jen a švýcarský frank, což jsou měny vnímané investory jako bezpečné.
img

Měď – Aktuální kurz 294 USD

10.08.2017 Cena mědi se aktuálně drží pod hodnotou 300 USD za libru. Ještě však před 8 lety se obchodovala jen za 140 USD za libru. Ty doby jsou už ale dávno ty tam. Ve střednědobém horizontu se cena mědi pohybuje neustále směrem vzhůru. Zatím ji na této cestě nic nezastavilo. Cena mědi tak láká velké odběratele a investory. Odborníci do budoucna předpovídají vývoj ceny mědi směrem vzhůru, a to zhruba pro následující 3 – 4 roky. Nacházející měsíce budou ceny růst pozvolna v závislosti na zájmu velkých investorů, kteří musí nakupovat měď, aby trh uvěřil stoupajícímu trendu.
TOP5-31072017-LV-24.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2017 1) Čistý zisk švýcarské centrální banky (Swiss National Bank) se v pololetí propadl na 1,2 miliardy franků z 21,3 miliardy ve stejném období loni. Dolů ho stáhly devizové ztráty, které převážily nad přínosem zahraničních investic. Vyplývá to z dnešní zprávy banky, kterou citovala agentura Reuters.
img

Hedžové fondy vsadily kartu na „divokou jízdu“ mědi

22.11.2016 Manažeři hedžových fondů zvýšili objem sázek na rallye cen mědi na nejvyšší úroveň v historii. Analytici Goldman Sachs nicméně v růst nevěří, a tak se největší rallye cen mědi ze posledních téměř šest let stala předzvěstí myšlenkového souboje mezi manažery fondů a analytiků Goldman Sachs Group Inc.
TOP5-11112016-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.11.2016 Mexické peso po prezidentských volbách ve Spojených státech vůči americkému dolaru nadále oslabuje...
img

Měď prochází nejlepším růstovým týdnem od roku 1986

11.11.2016 Cena mědi na londýnské burze v průběhu dnešního dne překonala hranici 6.000 USD za tunu a míří tak k nejlepšímu týdennímu výsledku vůbec. Za prudkým nárůstem ceny tohoto kovu stojí masivní zájem spekulantů v Číně a očekávání, že nově zvolený americký prezident dostojí svému slovu a zaměří se na obnovu „chátrající“ americké infrastruktury. Měď posílila v průběhu dne až o 7,6% na 6.025,50 dolarů za tunu (největší intradenní posílení od roku 2009) s mezitýdenním nárůstem ceny o 19%, největším od roku 1986.
img

Trumpovy plány ženou měď k největším ziskům za poslední roky

10.11.2016 Designovaný americký prezident Donald Trump slíbil, že omladí stárnoucí americká letiště, opraví vozovky a mosty a investoři sázejí na to, že bude pokračovat hodně, hodně mědi. Cena červeného kovu se na londýnské burze kovů (LME) dnes zvýšila až o více než 5 procent a za celý týden přidává zatím zhruba 13 procent. Vzhůru ale nemíří sama, rostou i ceny železné rudy, olova, zinku, hliníku – a akcie firem, které je produkují.
img

Obrázky dňa: Globálny obchod v pomere k HDP má svoj vrchol už za sebou. Po Trumpovom víťazstve definitívne

09.11.2016 Pomer globálneho obchoduj k HDP je už cca dva roky na zostupe. Svoje pritom zohral pokles cien komodít, teraz však prichádza protekcionizmus. BrExit a Trumpovo víťazstvo v US voľbách zrejme zariadia pokračovanie klesajúceho trendu, resp. minimálne pomer obchodu k HDP rásť nebude (@ReutersJamie):
img

Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají

01.07.2016 ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze? mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
img

Komoditný výhľad pre 17. týždeň

25.04.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata do strany v pásme 1230/1270, čo sa aj stalo. Na zlato totiž pôsobili silné protichodné faktory. Vzhľadom na dobrú náladu na trhu a rast ropy sme videli pokles dlhopisov, zoslabol aj JPY. USD naopak silnel.
img

Čínské HDP pravděpodobně zpomalilo na sedmiletá minima, pád do hlubin se ale nekoná

14.04.2016 V pátek brzy ráno budou zveřejněna důležitá data vývoje čínské ekonomiky v prvním kvartálu. Přestože se očekává další ...
img

Sumár dňa: 18.3.2016

18.03.2016 Obchodovanie počas posledného dňa tohto týždňa by sme mohli označiť za relatívne pokojné. Akciové trhy nadviazali na s...
img

Cena mědi se opět blíží šestiletým minimům, inflace v Číně zklamala

10.11.2015 Měď trpí podobně jako ostatní komodity silou amerického dolaru v posledních seancích. Pokud se však přidají ještě špat...
img

Není komodita, jako komodita aneb s oživením na průmyslových kovech jen tak nepočítejme

01.10.2015 Dnes jen rychlý komentář k ocenění komodit. Průmyslové komodity za sebou mají několik hodně divokých měsíců a přestože...
eurusd-23092015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.9.2015

23.09.2015 Akciové trhy ve Spojených státech v úterý oslabily o více než procento. Na akcie energetických a těžařských...
img

Vysoká volatilita + nízká likvidita = nervozita z Fedu

15.09.2015 Hlavní americké akciové indexy ukončily pondělní seanci poklesem o 0,34 až 0,41 procenta, když se investoři vyvarovali velkých...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Mexické peso | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOT | CEO | CFD | CFTC | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | Exekuce | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Gap | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Oscilátor | Penzijní fond | Pip | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Prémie | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spotová cena | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Time frame | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Upgrade | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Babypips | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | New York Stock Exchange | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie Siemens | Akcie Stock | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analýzy | AUDCHF | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Bezpečná investice | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokers | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena mědi na burze | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | České akcie | Čínský obchod | DAX 30 | Direct market | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | EURAUD | EURCAD | EURNZD | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | HighSky | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jiří Tyleček | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Kurs EUR | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | London metal exchange | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | Měna euro | MetaTrader 5 | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování na komoditních trzích | Obchodování s CFD | Ocenění akcií | Otevřené podílové fondy | Pád akcií | Paládium | Patria Online | PayPal | PinBar | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Risk On | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Signály | SP500 | Státní rozpočet | Stoxx | Surová ropa | Světové burzy | Trh | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Patria Direct | Highsky.cz | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Benzín | Buffett | DMA | OTM | Buy | Býčí strategie | CEE | Čistý dluh | EBITDA | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | Range | Redukce | ROCE | SPAD | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | Černé zlato | WGC | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Outperform | StopLoss | Tržby | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Rozhovor | Futures trading | Cukr | Vzdělání | COT | 1 milion | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Hedžové fondy | Dow Jonesův index | PrimStock | Sucden Financial | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | Sentix | Riverside Risk Advisors | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Rockwell Global Capital | Ole Hansen | Barrick Gold | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Bloomberg komoditní index | Short squeeze | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | MarketWatch | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Stock Exchange | Renminbi | Kurzový zisk | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Oscilátor RSI | Linie podpory | Zkušení investoři | Globální akciové trhy | Henry Hub | Propad cen komodit | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Agentura Reuters | Úspěšný obchod | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Golden Gate CZ | US akcie | Obchodní styl | Svatý grál | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Britské akcie | Economist | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Ekonomické dopady | Forwardy | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Bankovní regulace | Objem investic | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Akce centrálních bank | Styl obchodování | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Oslabení japonského jenu | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Alibaba | Burzovní rozcvička | Fibo | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Proti-inflační riziko | Nálada na dluhopisových trzích | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení koruny | PetroChina | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Indikátor Stochastic | Tempo růstu | Objemy obchodů na akciovém trhu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | CEBR | Zajištění | Obilniny | FTSE 100 | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Západoevropské trhy | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Průzkum | Začínající obchodník | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Makroekonomika | Zisky firem | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Quantum | Index cen domů | Americké investiční banky | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Indexy PMI | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Obchodování v New Yorku | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Investoři do komodit | Business Insider | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | ex | Akcie firem | Purple Trading | Spekulativní investoři | Keystone XL | Akcie českých bank | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Vývoj ceny hliníku | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Breakout Trader | IBKR | World Gold Council | Zajištění portfolia | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Bouře Harvey | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Měnové zajištění | MiFID II | Vývoj ceny pšenice | Cena kryptoměny ethereum | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Hlavní světové burzy | Lithium | Kobalt | Inverzní výnosová křivka | Wood & Company | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | VŠE v Praze | Saxo | Obchodní války | Krypto | Analytik Raiffeisenbank | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Globální růst | Technologické akcie | Akcie společnosti | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Short signál | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Trendové čáry | I-Trader | Analytické služby | Cena plynu | Signál na akcie | Růst úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Prezident Trump | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Globální index | Zpomalení ekonomického růstu | Čínské firmy | Rezervy bank | Růst cen komodit | Majetek | Sazby ČNB | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Zájem investorů | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Inflační očekávání | Short obchod | Splácení dluhu | CNY | Ceny obilovin | Sójové boby | Pokles kurzu | Nabídka akcií | DE30 | Fibo retracement | Akcie a ETF | Ceny niklu | Senior trader | Výnosové křivky | Pokles cen | Nákup mědi | Americké futures | Vanad | Štěpán Křeček | Silný dolar | Obavy z recese | Cena niklu | CFD produkty | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Obchodní pokyny | US500 | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Finanční situace | Copper/Gold Ratio | Doctor Copper | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Jakub Petruška | Lidová banka Číny | Pumpování likvidity do ekonomiky | ESG | Ceny palladia | Špatné trhy | Špatné strategie | Stav ekonomiky | Strategie short-selling | Potřebujete brokera | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Růst čínského HDP | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Automobilky | Startup | Rozpočet | Deficit | Káva | Začínající tradeři | Patterny | Trinity | LNG | Býčí signál | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obrat trendu | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Firma | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Studie | Server CNBC | Bilance | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | PROP Trading | Vyhlídky | Překoupené podmínky | FT | Naše ekonomika | Index Exportu | Otto Daněk | Martin Stránský | SMA | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Rozvoj | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | COPPER | NAFTA | Vládní výdaje | Breaking | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Čínské vlády | Newmont Mining | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | NERV | BREAKING | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Cena pšenice | WIG20 | Peking | US100 | Hospodaření | Vladimír Vávra | Růst poptávky | Dlouhodobé pozice | Commodity index | Hospodářské statistiky | Čeští exportéři | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | Poradenství | Nový rekord | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Ceny energií | Očekávaný vývoj | Komunikace | Koronavirus | Trhy | Čínské úřady | Americký miliardář | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | Vysoká inflace | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Varšavská burza | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Indikátor RSI | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | České banky | Tržní úrokové sazby | Sestupný trend | Vývoj | Výkyvy | Současná cena | Aktuální Price Action | WP | Restrikce | Americké výnosy | Vysoké ztráty | Charlie Munger | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Fiskální politiky | Standard & Poor’s 500 | Ukazatel amerických burz | Cenový vývoj | Viceprezident | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Směr trendů | Určení trendu | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Rozkolísaný | Zásobníky | Texas | Situace v Číně | Kroky centrálních bank | Kongres | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Negativní korelace | Investiční banka Goldman Sachs | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | České vlády | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Izrael | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Války | Poradce | Organizace | Práce | Zelené energie | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Oživení v Číně | Hluboké recese | Big Short | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Výpadky | Short signál na akcie | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Kde investovat | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | CMC | Rizikové averze | Purple Trading Štěpán Hájek | Cenové pohyby | Reddit | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Maloobchod | Aktivní obchodování | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Vývoz | Rekordní zisk | Zadlužení | Expanze | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslové kovy | RBI | Bankéři z Fedu | Auta | JD.com | Prodej elektromobilů | Levné peníze | Sektor služeb | Dění na trhu | Recyklace | CL | Spekulovat | Marek Brávník | Manažeři | Falešný průraz | Vrcholní představitelé | Argentina | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Překoupené zóny | Průraz | Střední Evropa | Špatné zprávy | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Počet nových žádostí o podporu | Globální poptávka | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Tiff Macklem | Restrukturalizace | Analytik Purple Trading | Objem zakázek | Ekonomická předpověď | MAM | Michal Lukáč | Zbohatnutí | Ceny kávy | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Kolísání cen | Jednání o fondu obnovy EU | Jednání o fondu obnovy | Společnost XTB | Nižší poptávka | Herní plán | Nikl | Důvěra | Indonésie | Růst vývozu | Zpomalující růst | Cenové hladiny | Sázka na růst | Hlavní akciové trhy | Oživení poptávky | Čas na nákup | BHP Group | eMan | Analytik XTB | Vládní koalice | Býčí formace | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | SPAC | Fisker | Ceny mědi | Odborníci | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Pokles exportu | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Elektromobily | Diverzifikovat | Ranní okénko | Přerušení těžby | Průmyslová produkce v srpnu | Antimonopolní úřad | AEX | Zambie | Koncern | Nařízení | Newmont | GS | Moneta | Technologické tituly | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Akciové investování | Odhad amerického HDP | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Životní prostředí | Siemens | Očkování | Vývoj spreadu | Částečný úvazek | Chytré peníze | Investoři v USA | Svět kryptoměn | Počasí | Růst ceny | PMI ve výrobě | Investiční manažeři | Zdravotní péče | Rio Tinto | JD | Ceny cukru | Evropské centrální banky | MJ | Multitimeframe | Multitimeframe analýza | Platforma JForex | Německé ceny | Mediánová cena | Tržní ceny | Nasdaq (US100) | Dnešní seance | Daň z nadměrných zisků | Supercyklus | Zinek | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Elektroauta | Linie neckline | Trendové linie | James Bullard | Negativní vývoj na akciových trzích | Negativní vývoj | Rozhodnutí vlády | Súdánská centrální banka | Celosvětové dividendy | Freeport-McMoRan | Admirals | Příznivé údaje | Pandemická opatření | Investice společnosti | Dlouhodobý investor | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Vývoj pandemie | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | Více časových rámců | Konkrétní akcie | AMD | Ceny ropy Brent | Nezaměstnanost mladých | LME | Bronz | Mosaz | Měď (COPPER) | Průmyslová komodita | Vysoká cena | Vysoká cena mědi | Největší důl | Escondida | Escondida v Chile | Pokles v produkci | Rostoucí ceny | Objednávky | Dluhový strop | Gianclaudio Torlizzi | T-Commodity | Hospodaření firem | Pandemie COVID | Ochota riskovat | Oslabení | Růst úroků | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Mali | Reflační obchodování | Graf akcie | Michael Burry | Nordstream | Zvyšování dodávek | Pozitivní vliv | Největší rizika | Hliník | Uptrendové čáry | Uzavření dohody | Současný trend | Odvětví | BHP | Divize | Načasování | Divergence ceny | Současné ceny | Bilion | University of Michigan | Chování | Vnímání | Růst aktivity | VIAC | Úrovně Fibonacciho | Základní sazby | Vratislav Zámiš | BUX | Medián | Fitch Solutions | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | ANO | Codelco | Těžař mědi | Andina | Skupina Codelco | EFE | Agentura EFE | Latinskoamerické země | Uhlí | Vysoká poptávka | Siemens Healthineers | Covidové restrikce | Energetika | Ceny plynu | Analytici Goldman Sachs | Zásahy čínské vlády | Vyšší hodnoty | Závazky společnosti | Kompenzace | TTF | Energetická krize | Globální inflace | Minulá výkonnost | OTP | Energetické krize | Ceny energie | Vysoké ceny | Situace na finančních trzích | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Čínský realitní sektor | AMD akcie | Společnost | TIM | Těžařská společnost | | Martin Šulhin | Sezonalita | Drahý plyn | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | COPX | HG/COPX | Hodnoty měny | Miliardy USD | Výroba v Maďarsku | Gate | Data z ekonomiky USA | Reality | Válka na Ukrajině | Luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Aurubis | XTB Jiří Tyleček | Ozbrojené složky | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | MWh | EUR/MWh | Filip Louženský | Turecký statistický úřad | Meduza | Server Meduza | Invaze | Daniel Yergin | XTB Štěpán Hájek | Vývoj ceny niklu | APP | Tina Tengová | Nord Stream 1 | Výroby elektromobilů | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Krátkodobé strategie | Colt CZ | Reddit IPO | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vlastnictví | Výhled pro akcie | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Pokles produkce | Pokles produkce mědi | Jak investovat do mědi? | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Zdražování hypoték | Výrazné cenové pohyby | Předpovědi cen | Index BUX | Realitní sektor | Velmi volatilní | Energetická situace | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Nedostatek mědi | Centrum | Poptávka po uhlí | Ceny komodit na světových trzích | COPPER/USD | Čas k výhodné investici | Investovat do ETF | Zestátnění | Zastropování cen | Půjčování cenných papírů | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Zastropování cen energií | Energetické komodity | Zajímavé příležitosti | Tradingový portál FXstreet.cz | Lula | Implikace | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | Předražené komodity | Továrna světa | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Trafigura | CEE Equities | Canary Wharf | Direct market access | DMA obchodovaní | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Agency business | Obchodování pro klienty | Prodej akcie | Individuální akcie | Vývoj geopolitické situace | Definitivní obrat trendu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zvýšených cen vstupů | Růstový potenciál | Balkánské země | Analytické pokrytí | BIST 100 | Burza v Istanbulu | Index BIST 100 | Domácí akcie | Středoevropské burzy | Index WIG20 | Český PX index | Maďarský index BUX | Maďarský index | Vývoj válečného konfliktu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Energetická situace v Evropě | Kvantitativní utěsňování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Utěsňování centrálních bank | Vývoj situace v Číně | Zmírňování opatření | Omezení pohybu obyvatelstva | Promořenosti populace | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Sektorové alokace | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Akcie ropných firem | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrné cash flow | Zestátnění společnosti | Zestátnění společnosti ČEZ | Částečné zestátnění | Reklasifikace | Frontier trh | Odliv prostředků z trhu | Odliv prostředků | Pokles likvidity | Zdanění mimořádných zisků | WFT zdanění | Cyklické odvětví | Dopady energetické krize | Tvorby rezerv | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Dvojciferné zhodnocení | Výhled recesních scénářů | Produkce základních surovin | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Produkce mědi | Světová produkce mědi | Současná cena mědi | Snížení zadlužení | Aktuální valuace | Valuace sektoru | Atraktivní příležitosti | Venture investic | Startup společnosti | SPAC v ČR | Nadprůměrný zisk | Diverzifikace bohatství | Dostatečné zkušenosti | Rizikovost investice | Oblast pro investování | Necyklické aktivum | Rozmach kryptoměn | Krachy velkých krypto burz | Větší regulace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Blockchainové infrastruktury | Proces učení | Závratné zbohatnutí | Úspěch v investování | Ztrátová investice | Finanční výkazy | Investorské prezentace | Zvažované investice | Příležitost akcie | CEE region | Začínající investoři | Podílové listy | Londýnské banky | Velké londýnské banky | Středoevropský region | Zprostředkování obchodování | Akcie na vlastní účet | Zachování neutrality | Slábnutí inflačních tlaků | Kulminace inflačních tlaků | Český kapitálový trh | Výše zdanění | Struktura zastropování cen | Výhled pro akcie ČEZu | Bankovní sektor v ČR | Akcie pražské burzy | University of Leicester | Začátky obchodní kariéry | USD za tunu | Cena kukuřice | Otevření Číny | Cenový růst | Znovuotevření Číny | Společenství latinskoamerických a karibských států | CELAC | Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC) | Buenos Aires | Akciové tituly | Invest | Pokračující pokles | Obchodování s mědí | HG1 | Měď (HG1) | Vývoj ceny mědi HG1 | Ceny mědi HG1 | Cena mědi (HG1) | Změny krátkodobého trendu | Chile | Válka | Divize společnosti | Vyšší ceny | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Vývoj ceny mědi Copper | Ceny mědi Copper | Cena mědi (Copper) | Roční maximum | BYD | Nové investice | Přesnost | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Warren Buffett a Charlie Munger | Vice | Kotace mědi | Ceny platiny | Oděvy | Zdroje energie | Pavel Ryba | Panama | ProCent | Komoditní index agentury Bloomberg | Žebříček miliardářů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Cena kryptoměny Shiba Inu
Cena kryptoměny Sushi
Cena kryptoměny Uniswap
Cena kukuřice
Cena kukuřice na chicagské burze
Cena kybernetické měny
Cena libry
Cena Litecoin
Cena Litecoinu
Cena MATIC

Následující klíčová slova

Cena mědi (Copper)
Cena mědi (HG1)
Cena mědi na burze
Cena měny
Cena mlynářské pšenice
Cena Monera
Cena NATGAS
Cena nejznámější kryptoměny
Cena nejznámější kryptoměny bitcoin
Cena nemovitostí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB trading konference 2024
Potvrďte prosím... Zavřít