Sobota 19. září 2020 07:46
reklama
Admiral spread new
reklama
Bossa nove webinare
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Cena mědi

img

Graf dne: Čína už dva měsíce v řadě dováží nejvíce mědi v historii

11.08.2020 Čínské importy surové mědi se v červenci už druhý měsíc v řadě dostaly na historické rekordy. Objem importů dosáhl na 0,762 mil. tun po červnových 0,647 mil. tun. Importy tak překonaly předchozí rekordy z roku 2016. Jedná se o velmi silný signál rostoucí poptávky na trhu, kde se spotřebovává takřka polovina veškeré globálně vytěžené mědi. Velké objemy nákupů mohou být důsledkem strachu z přerušení těžby v některých významných jihoamerických dolech, které se v posledních měsících potýkaly s omezením těžby v důsledku koronaviru. Z březnových minim už cena mědi na londýnské burze vzrostla o 44 % na aktuálních 6370 dolarů za tunu.
img

Jednání o fondu obnovy EU ovlivňuje trhy

20.07.2020 „Podle reakcí na trzích je zřejmé, že by ekonomice Evropské unie výrazně pomohlo, kdyby se vrcholní představitelé členských zemí Evropské unie dohodli na konečné podobě fondu obnovy. Uzavření dohody by pravděpodobně vedlo k posílení kurzu eura, snížení rizikové prémie na italských dluhopisech a růstu akciových trhů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Graf dne: Zlatý kříž na mědi si žádá o pozornost býků

15.07.2020 Po tříměsíční rally se na grafu mědi vytvořil zlatý kříž. Tak se říká situaci, kdy křivka 50 denního klouzavého průměru protne křivku 200 denního klouzavého průměru zespodu. Jedná se o býčí signál, který z technického pohledu otevírá cestu k dalšímu růstu ceny. Naposledy se zlatý kříž na nejvíce obchodovaném průmyslovém kovu vytvořil na počátku roku. Vzhledem k šíření nákazy koronavirem však nebyla býčí očekávání naplněna. Za růstem cen mědi v posledních měsících stojí rychlý vzestup poptávky po propadu souvisejícím s koronavirem a zároveň rizika těžby v Jižní Americe. Kromě šíření koronaviru se tamní doly perou s požadavky odborů na růst mezd.
img

Cena mědi výrazně zpevnila! Vzrostla na dvouletá maxima

13.07.2020 Trh s mědí se v posledních seancích nažhavil do ruda. Cena mědi vyskočila na nejvyšší úrovně za poslední více než 2 roky. Prorazila rezistenci na úrovni 6500 dolarů a dnešní seanci otevřela býčím 200 dolarovým cenovým gapem. Cena mědi je velmi náchylná na vzrůstající riziko ohrožení dodávek z Jižní Ameriky. Pracovníci tamních dolů hrozí stávkou kvůli navýšení mezd. Navíc doly trpí rostoucím rizikem šíření koronaviru. K růstu cen však přispívá také rostoucí poptávka. Trh čeká na čtvrteční data HDP z Číny. Tržní konsenzus indikuje dvouciferný kvartální odraz čínské ekonomiky. Také stojí za zmínku, že růstovým impulsem si prochází také stříbro. Cena již prorazila úroveň 19 dolarů za unci.
img

Graf dne: Měď posiluje v reakci na pokles globálních zásob

11.05.2020 Cena mědi se postupně vzpamatovává z propadů, které tuto komoditu postihly na počátku roku. Z březnových minim už měď povyskočila o 14 % do blízkosti úrovně 5 300 dolarů za tunu. Naopak globální zásoby mědi od března klesly takřka o čtvrtinu pod 500 tisíc tun. Na grafu je zřetelně vidět negativní korelace mezi cenou na londýnské LME a globálními zásobami mědi za poslední rok. Cena mědi roste přes destrukci poptávky způsobené šířením pandemie koronaviru. Negativní dopad je však k vidění také na straně nabídky, když riziko nákazy uzavřelo důležité doly.
C:\fakepath\komodity.jpg

Cena komodit na nejvyšších časových rámcích

31.01.2020 Máme tu závěr měsíce. Vhodný čas ke studiu grafů na nejvyšších časových rámcích. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat komoditám a informacím, které mi může sdělovat cena na nejvyšších časových rámcích. Aktuálně na komoditách mědi, sojových bobech a bavlny.
img

Graf dne: Cena mědi klesá už dvanáctou seanci v řadě

30.01.2020 Měď patří na čelo instrumentů, které odnášejí současnou paniku okolo čínského koronaviru nejvíce. Z letošních maxim ztrácí už 11 % a dnes se cena propadla už pod úroveň 5550 dolarů za tunu. Měď zároveň padá už bezprecedentní dvanáctou seanci v řadě. Měď společně s niklem klesají od počátku roku nejvíce z globálně obchodovaných průmyslových kovů. Čína stojí za více než polovinou globální poptávky po této surovině. V době vypuknutí epidemie SARS na počátku minulé dekády stála Čína za pouhou pětinou globální poptávky po mědi. Oscilátor RSI (14) dnes klesl na 18,7 a nachází se tak výrazně v překoupené oblasti. Za pouhých 9 seancí se instrument dostal z překoupené (nad úrovní 70) do přeprodané oblasti (pod úrovní 30). Jedná se o nejrychlejší obrat v posledních alespoň dvaceti letech na tomto instrumentu.
img

Graf dne: Komodity si procházejí prudkým výprodejem, ne za vše může koronavirus

29.01.2020 Zatímco většina akciových indexů v tomto roce stále vykazuje růst, tak naopak komoditní trhy si procházejí těžkým výprodejem. V prvé řadě se pokles týká průmyslových komodit včetně energií. Zemědělské komodity si naopak svoji cenu drží. Cena mědi v Londýně však už od začátku roku ztrácí téměř 8 % a ztráty niklu už překonaly desetinu. Zajímavější je situace na ropě, která se ještě na počátku měsíce nacházela na sedmiměsíčních maximech kvůli krizi na Středním východě. Dnes se už ztráty ropy WTI blíží 12 %. Slabý výkon mnoha surovin se výrazně projevil na Bloomberg komoditním indexu, který padl na nejnižší úroveň od srpna minulého roku. Hlavním faktorem propadu na komoditách je panika obchodníků okolo koronaviru, který by mohl výrazně ovlivnit čínský a potažmo také globální ekonomický růst v tomto roce. Nejedná se však o faktor jediný, protože ceny klesaly už před vypuknutím nákazy. Cenový propad je také odrazem problémů výrobního sektoru, které se z Evropy přesouvají do USA. Tamní index ISM z výrobního sektoru předvedl v závěru minulého roku vůbec nejhorší výsledek za poslední dekádu.
img

Oživenie cien medi vďaka obchodným údajom

11.12.2019 Cena medi bola minulý týždeň tlačená vyššie vďaka pozitívnej rétorike Donalda Trumpa o obchodnej dohode s Čínou. Tento týždeň sa cenový nárast zakladá na údajoch o obchode z Číny, ktoré preukázali oživujúci sa dovoz kovu. Okrem toho sa dovoz koncentrátov zvýšil na nové historické maximum. Cena je najvyššia od júla a mierne nad 6000 USD za tonu.
img

Většina kovů ze státních rezerv nyní zlevňuje a zlevňovat bude. Není ideální doba na jejich prodej

18.11.2019 Podle Správy státních hmotných rezerv jsou součástí těchto rezerv kovy měď, hliník, nikl, olovo a zinek.
C:\fakepath\saxo-bank-1.jpg

Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie

11.10.2019 S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.
img

Co říká o zdravotním stavu globální ekonomiky Doctor Copper

25.09.2019 Měď je jedním z důležitých průmyslových kovů. Používá se napříč průmyslovými odvětvími od stavebnictví a energetiku přes automobilový průmysl po spotřební elektroniku. Bez mědi by nefungovaly konvenční automobily ani elektromobily, počítače ani kuchyňské spotřebiče. Měď najdeme v každé nové budově připojené na rozvodnou síť a v každém novém stroji. Poptávka po tomto kovu tedy dokáže leccos napovědět o stavu globální ekonomiky, o investicích firem do nových výrobních kapacit i o spotřebě domácností. Proto je měď investory nazývána Doctor Copper.
img

Trump sa zameral na kryptomeny, dáta z eurozóny sa zlepšujú

12.07.2019  Nie je to dlho, čo predseda Fedu Powell a guvernér BoE Carney sa vyjadrili ku kryptomenám a plánoch Facebooku ohľadom spustenenia vlastnej kryptomeny – Libry. Americký prezident začal útočiť na kryptomeny, pričom na sociálnej sieti Twitter uviedol, že nie je fanúšikom kryptomein a poznamenal, že ak chce Facebook vydať svoju vlastnú menu, musí sa snažiť o príslušnú certifikáciu. Kryptomeny zaznamenali po Powellovom a Trumpovom komentári pokles.
img

Měď se odrazila od důležitého supportu. Další vývoj bude záležet na výstupu z G20

25.06.2019 Strach ze zpomalení světové a hlavně čínské ekonomiky v reakci na obchodní válku se netýká jen obchodníků na trhu s akciemi. Zpomalení Číny může mít mnohem větší dopad na komoditní trh v čele s průmyslovými kovy. Jedním z takových kovů je měď, která si od dubna do června prošla výraznou korekcí.
img

Cena mědi klesá už šest týdnů v řadě. Napětí mezi USA a Čínou výhledu nepomáhá

22.05.2019 Zvyšující se rivalita mezi USA a Čínou nemá negativní dopad pouze na akciové trhy. Velmi nervózní jsou poslední dobou také obchodníci na komoditním trhu, a to zejména na komoditách, jejichž poptávku do značné míry vytváří právě Čína. Ukázkovým příkladem je měď, jejíž cena nepřetržitě klesá už šestým týdnem v řadě.
img

Čínska ekonomika vykazuje známky oživenia

28.03.2019 Čínska ekonomika vykazuje známky oživenia. Aj napriek tomu, že tlaky na spomaľovanie ekonomiky stále pretrvávajú, spoločnosť Bloomberg economics zverejnila predstihové indikátory nálady na trhoch a podnikateľského prostredia v Číne. Nálada na akciových troch a u malých spoločností sa zlepšuje najvýraznejším tempom, zatiaľ čo prieskum obchodníkov a manažérov vykazuje pomalšie známky oživovanie. Cena medi, ktorá poukazuje na priemyselnú aktivitu zatiaľ oslabuje, spolu s rastom cien vo výrobných podnikoch. Akciový index CHNComp sa odrazil od supportu na úrovni 11150 bodov, kde sa taktiež nachádza 50-dňový kĺzavý priemer. V prípade pozitívnych správ ohľadom ďalšieho smerovania obchodných rozhovorov medzi USA a Čínou, by sa index mohol pokúsiť testovať lokálne maximá na úrovni 11700 bodov.
img

Měď – 14.2.

14.02.2019 Měď se dnes obchodovala mírně výš okolo 2 750 (ve 14:00 hod. cena se zvýšila po třech předchozích slabších obchodních třech dnech), kdy komodita odepisovala. Dnešní růst stojí na optimismu v obchodních rozhovorech mezi USA a Čínou.
img

Komodity v roce 2019

29.01.2019 Komodity jsou v dlouhodobém horizontu nízké a dostupné. Zlato si udržuje cenovou hladinu. Cena ropy a průmyslových kovů navíc ještě poklesla. Cena kávy je dokonce nejnižší od roku 2005. Zvýšila se cena uranu a kakaa.
img

Mezi USA a Čínou se bouří, dolar roste. NASDAQ na historickém maximu.

13.07.2018 Druhý červencový týden se nesl ve znaku růstu. A přestože obavy z obchodního konfliktu mezi USA a Čínou z očích investorů jen tak nevymizí, očekávané zisky ve Spojených státech a posilující dolar nahrávají do karet americké ekonomice.
img

Měď – Aktuální kurz 311 USD

15.05.2018 19. týden zakončila cena mědi pod hranicí 311 USD. Tu jsme na začátku tohoto týdne překonali. Aktuálně se měď obchoduje za 311 USD a bude v následujících hodinách mírně růst. Mohla by se dokonce dotknout hodnoty 312 USD za libru. Měď se aktuálně obchoduje za nejvyšší cenu za poslední dva týdny. Z dlouhodobého hlediska posledních let také za poslední dva roky. Nejnižší hodnotu měla před 14 lety, kdy se libra mědi obchodovala jen za 70 USD. Nejvyšší naopak v roce 2011, kdy se obchodovala za neuvěřitelných 450 USD.
img

Měď – Odraz ode dna

30.04.2018 Měď v pátek dosáhla dna na úrovni 305,8 USD. V tu chvíli se od něj odrazil a roste nyní vzhůru. Aktuálně se obchoduje ...
img

Měď – Možná korektivní reflexe

22.02.2018 Po neúspěšném pokusu natrvalo narušit silnou bariéru v oblasti 3,24 – 3,25 USD, bylo dosaženo vybírání zisků. O tom jsme vás již informovali na začátku tohoto týdne. Podpora se aktuálně nachází v oblasti 3,185 USD a byla obhájena. Měď se v současnosti obchoduje za 3,21 USD za libru.
img

Měď

28.12.2017 Měď patří mezi komoditní indikátory ekonomické prosperity; jako technický kov reaguje na vzrůstající spotřebu v době konjunktury a naopak na pokles spotřeby při recesi. Jedná se o předstihový indikátor, lze tedy podle vývoje ceny hodnotit následující období. Měď aktuálně nachází nejvyšší míru uplatnění při výrobě elektromobilů a rozvoj tohoto segmentu a jeho pravděpodobný boom v následujících letech vytváří výraznou šanci na posílení této komodity.
img

Vybírání zisků sráželo korunu, nálada na trzích je ale dál sváteční

27.12.2017 Vybírání zisků dnes sráželo českou korunu, která sestoupila až na 25,9608 za euro, tedy nejslabší úroveň od začátku října. Na trzích jinak panovala sváteční nálada a tolik se neobchodovalo. Dolar klesal ke koši měn včetně eura, ke kterému byl naposledy kolem 1,1900. Pražská burza si první povánoční seanci střihla v zeleném.
img

Trhy dnes: Nízka likvidita praje komoditám. Tie vytiahli nahor AUD.

27.12.2017 Počas sviatočného obchodovania sa darí komoditám. Včera vyskočila ropa, ktorú aktuálne sužuje značný výpadok ponuky (predovšetkým kvôli oprave potrubia v Severenom Mori). Tú včera ešte viac ohrozil výbuch na ropovode v Líbyi. Meď sa dostala na najvyššie úrovne za posledné tri roky, a to po tom, čo Čína nariadila dočasné obmedzenie jej výroby s cieľom znížiť znečistenie. Za posledné tri týždne vzrástla cena medi v Londýne o viac ako 500 dolárov za tonu, aktuálne je na úrovni 7125:
C:\fakepath\TOP5-27122017-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.12.2017 1) Všechny hlavní světové burzy i domácí pražská ode dneška do pátku 29. prosince obchodují v běžném provozu.
img

Čo sa deje na medi?

17.10.2017 Cena medi za posledné dva týždne vzrástla o zhruba 1000 dolárov za tonu (o ca. 15%) a po troch rokoch pokorila úroveň 7000 dolárov za tonu.
img

Net-long pozice na mědi na historickém maximu. Začínají průmyslové kovy nebezpečně bublat?

05.09.2017 Kde to na finančních trzích momentálně nejvíce bublá? Horkým kandidátem se zdají být hlavně průmyslové kovy. Vezměme si třeba měď. Cena mědi obchodované v Londýně vystoupala v září nad 6 900 dolarů za tunu, což je 50 % nad úrovněmi z minulého září a 20% nárůst jen od letošního června. Růst za poslední dva měsíce je skutečně dramatický a měď je díky němu už nyní o více než 1 000 dolarů nad letošním targetem analytiků dotazovaných agenturou bloomberg.
img

Poptávku u komodit změní i elektroauta

03.09.2017 Očekávaný nárůst poptávky po lithiu, mědi, kobaltu, manganu i grafitu a naopak propad zájmu o olovo a platinu se očekává ve velké míře. Zmíněné suroviny olovo a platina totiž nacházejí uplatnění v akumulátorech a katalyzátorech nynějších vozů. Automobilový průmysl v současné době prochází revolucí. Tradiční vozy spalující benzin a naftu jsou čím dál více nahrazovány hybridy a elektromobily. Francie a Velká Británie podporují tyto změny ve velkém. Plánují od roku 2040 zakázat úplně prodej vozů poháněných jen benzinem či naftou. Změna celkové struktury poptávky po autech se ve velkém také projeví na trhu s komoditami.
TOP5-29082017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.08.2017 1) Napětí kolem vypálení severokorejské rakety, která přeletěla Japonsko, srazilo dnes evropské akcie na šestiměsíční minimum. Okamžitě poklesly i asijské akciové trhy, hlavní index tokijské burzy se dostal na téměř čtyřměsíční minimum. Ze ztrát těží zlato vnímané investory tradičně jako bezpečná investice. Jeho cena se vyšplhala na roční maximum. K americkému dolaru posiluje jako vždy v časech politického napětí i japonský jen a švýcarský frank, což jsou měny vnímané investory jako bezpečné.
img

Měď – Aktuální kurz 294 USD

10.08.2017 Cena mědi se aktuálně drží pod hodnotou 300 USD za libru. Ještě však před 8 lety se obchodovala jen za 140 USD za libru. Ty doby jsou už ale dávno ty tam. Ve střednědobém horizontu se cena mědi pohybuje neustále směrem vzhůru. Zatím ji na této cestě nic nezastavilo. Cena mědi tak láká velké odběratele a investory. Odborníci do budoucna předpovídají vývoj ceny mědi směrem vzhůru, a to zhruba pro následující 3 – 4 roky. Nacházející měsíce budou ceny růst pozvolna v závislosti na zájmu velkých investorů, kteří musí nakupovat měď, aby trh uvěřil stoupajícímu trendu.
TOP5-31072017-LV-24.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2017 1) Čistý zisk švýcarské centrální banky (Swiss National Bank) se v pololetí propadl na 1,2 miliardy franků z 21,3 miliardy ve stejném období loni. Dolů ho stáhly devizové ztráty, které převážily nad přínosem zahraničních investic. Vyplývá to z dnešní zprávy banky, kterou citovala agentura Reuters.
img

Hedžové fondy vsadily kartu na „divokou jízdu“ mědi

22.11.2016 Manažeři hedžových fondů zvýšili objem sázek na rallye cen mědi na nejvyšší úroveň v historii. Analytici Goldman Sachs nicméně v růst nevěří, a tak se největší rallye cen mědi ze posledních téměř šest let stala předzvěstí myšlenkového souboje mezi manažery fondů a analytiků Goldman Sachs Group Inc.
TOP5-11112016-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.11.2016 Mexické peso po prezidentských volbách ve Spojených státech vůči americkému dolaru nadále oslabuje...
img

Měď prochází nejlepším růstovým týdnem od roku 1986

11.11.2016 Cena mědi na londýnské burze v průběhu dnešního dne překonala hranici 6.000 USD za tunu a míří tak k nejlepšímu týdennímu výsledku vůbec. Za prudkým nárůstem ceny tohoto kovu stojí masivní zájem spekulantů v Číně a očekávání, že nově zvolený americký prezident dostojí svému slovu a zaměří se na obnovu „chátrající“ americké infrastruktury. Měď posílila v průběhu dne až o 7,6% na 6.025,50 dolarů za tunu (největší intradenní posílení od roku 2009) s mezitýdenním nárůstem ceny o 19%, největším od roku 1986.
img

Trumpovy plány ženou měď k největším ziskům za poslední roky

10.11.2016 Designovaný americký prezident Donald Trump slíbil, že omladí stárnoucí americká letiště, opraví vozovky a mosty a investoři sázejí na to, že bude pokračovat hodně, hodně mědi. Cena červeného kovu se na londýnské burze kovů (LME) dnes zvýšila až o více než 5 procent a za celý týden přidává zatím zhruba 13 procent. Vzhůru ale nemíří sama, rostou i ceny železné rudy, olova, zinku, hliníku – a akcie firem, které je produkují.
img

Obrázky dňa: Globálny obchod v pomere k HDP má svoj vrchol už za sebou. Po Trumpovom víťazstve definitívne

09.11.2016 Pomer globálneho obchoduj k HDP je už cca dva roky na zostupe. Svoje pritom zohral pokles cien komodít, teraz však prichádza protekcionizmus. BrExit a Trumpovo víťazstvo v US voľbách zrejme zariadia pokračovanie klesajúceho trendu, resp. minimálne pomer obchodu k HDP rásť nebude (@ReutersJamie):
img

Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají

01.07.2016 ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze? mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
img

Komoditný výhľad pre 17. týždeň

25.04.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata do strany v pásme 1230/1270, čo sa aj stalo. Na zlato totiž pôsobili silné protichodné faktory. Vzhľadom na dobrú náladu na trhu a rast ropy sme videli pokles dlhopisov, zoslabol aj JPY. USD naopak silnel.
img

Čínské HDP pravděpodobně zpomalilo na sedmiletá minima, pád do hlubin se ale nekoná

14.04.2016 V pátek brzy ráno budou zveřejněna důležitá data vývoje čínské ekonomiky v prvním kvartálu. Přestože se očekává další ...
img

Sumár dňa: 18.3.2016

18.03.2016 Obchodovanie počas posledného dňa tohto týždňa by sme mohli označiť za relatívne pokojné. Akciové trhy nadviazali na s...
img

Cena mědi se opět blíží šestiletým minimům, inflace v Číně zklamala

10.11.2015 Měď trpí podobně jako ostatní komodity silou amerického dolaru v posledních seancích. Pokud se však přidají ještě špat...
img

Není komodita, jako komodita aneb s oživením na průmyslových kovech jen tak nepočítejme

01.10.2015 Dnes jen rychlý komentář k ocenění komodit. Průmyslové komodity za sebou mají několik hodně divokých měsíců a přestože...
eurusd-23092015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.9.2015

23.09.2015 Akciové trhy ve Spojených státech v úterý oslabily o více než procento. Na akcie energetických a těžařských...
img

Vysoká volatilita + nízká likvidita = nervozita z Fedu

15.09.2015 Hlavní americké akciové indexy ukončily pondělní seanci poklesem o 0,34 až 0,41 procenta, když se investoři vyvarovali velkých...
img

Graf dne: Cena mědi a hliníku v Londýně klesla nejníže od roku 2009

18.08.2015 Průmyslové kovy dnes vedou výprodeje na komoditních trzích. Měď a hliník klesly na nejnižší hodnoty od roku 2009. Za poklesem je strach o další vývoj čínské ekonomiky, která je jejich největším spotřebitelem. Významně ztrácejí také další komodity. Měď klesla o 2,3 % a prorazila hladinu 5000 dolarů za tunu - na 4963 USD/MT. Hliník ztratil 1,2 % na 1509 dolarů za tunu. Více než 2 % ztrácejí Nikl a zinek. Také stříbro, které se hlavně spotřebovává v průmyslu, dnes klesá - ztrácí 3,3 % na 14,82 dolarů za unci.
img

Číně se nedaří zastavit propady akcií, trpí i australský dolar

03.07.2015 Poslední tři týdny jsou ve znamení turbulencí na čínském akciovém trhu. Vláda se snaží poklesy zpomalovat, ale tržní s...
img

S&P 500 po nečekaném kroku SNB slábne

15.01.2015  Březnový futures kontrakt hlavního akciového indexu S&P 500 v mimoburzovním obchodování klesá 0,4 % d/d na 2002. Denní zisky vymazalo překvapivé rozhodnutí švýcarské centrální banky zrušit limit na kurs EUR/CHF, což vyvolalo astronomické posílení švýcarského franku na všech paritách v řádu desítek %! Krok lze chápat i jako kapitulaci banky prot tlaku trhů na posilování švýcarského franku a signál silného sentimentu preference aktiv jistoty.
img

Komodity: Cena mědi se propadla na 5,5- leté minimum

14.01.2015 Cena mědi se ve středu na burze Comex propadla na nejnižší úroveň od července 2009 a následovala propad cen komodit z&...
img

Nákup evropských státních dluhopisů dostal zelenou, Draghi slibuje QE, komodity dále pod prodejním tlakem; analýza EUR/USD, EUR/GBP, ZLATA (pinbar)

14.01.2015 Výprodej na komoditním trhu pokračuje. Cena mědi se propadla na 6letá minima (2,4223), stejně jako cena železné r...
img

Nákup evropských státních dluhopisů dostal zelenou, Draghi slibuje QE, komodity dále pod prodejním tlakem; analýza EUR/USD, EUR/GBP, ZLATA

14.01.2015  Výprodej na komoditním trhu pokračuje. Cena mědi se propadla na 6letá minima, stejně jako cena železné rudy, což ...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Apple bude konkurovat GoPro

14.01.2015 Volatilní obchodní den začal 280-bodovou rally na indexu Dow Jones, která se otočila o 400 bodů níže do ztráty. Dow Jo...
eurusd-14012015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.1.2015

14.01.2015 Ceny ropy se včera propadly na minima za téměř šest let. Oslabovaly také další komodity. Například cena...
img

Po bouřlivém listopadu si komodity dávají pauzu na oddych

03.12.2014 Ceny ropy se propadly na nové pětileté minimum. Průmyslové kovy zažily prudký pokles v důsledku slabých dat z čínské a...
img

Týdenní zpráva z komoditních trhů: Ceny ropy by mohly spadnout ještě níže

29.10.2014 Optimističtější ekonomická data byla vzpruhou pro kovy; zemědělský sektor rostl již čtvrtý týden v řadě. Oživení u ropy nemělo dlouhého trvání – informace o nadbytku dodávek totiž zatlačily všechny ostatní zprávy do pozadí. Zlato je svědkem vybírání zisků, avšak i nadále čerpá podporu.
img

Týdenní zpráva z komoditních trhů: Zlato nabylo opět svůj lesk, zatímco země z kartelu OPEC se potýkají s nadbytkem ropných zásob

15.10.2014 Ropa kapitulovala – severomořská ropa Brent se propadla na čtyřleté minimum. Zemědělský sektor jde nahoru – ceny kávy za tento rok vzrostly o více než 100 %. Vzácným kovům přinesl vzpruhu oslabující dolar a zakolísání akciových trhů.
img

Komoditný výhľad na 38. týždeň

16.09.2014 Výhľad na drahé kovy meníme z medvedieho na neutrálny. Naše ciele na zlate (1250, neskôr zmenený na 1230) a striebre (18.50, neskôr zmenený na 18.40)...
img

EURUSD

01.07.2014 Čínský PMI je horší, než se předpokládal, a tak jsou asijské ukazatele smíšené. Rostoucí cena mědi žene nahoru i zpracování ostatních kovů...
img

EURUSD

01.07.2014 Čínský PMI je horší, než se předpokládal, a tak jsou asijské ukazatele smíšené. Rostoucí cena mědi žene nahoru i zpr...
img

Komodity: Technická analýza Měď, W

24.06.2014 Termínový kontrakt mědi by mohl po korekci obnovit krátkodobý růst v trendu. V současné chvíli dokončuje ome...
img

Komoditám prospívá posedlost počasím i současná situace na Ukrajině

28.04.2014 Zatímco pokračující rozbroje na Ukrajině vyhnaly v minulém týdnu nahoru cenu některých komodit, konkrétně ropy, zlata a pšenice, obavy o vývoj počasí zase poskytují podporu zemědělskému sektoru.
img

Komodity: Po mohutném zemětřesení v Chile jsou některé doly uzavřeny, cena mědi zareagovala posílením

04.04.2014 Severní oblasti Chile ve čtvrtek v noci znovu zasáhlo zemětřesení tentokrát o síle 7,8 stupňů Richterovy stupnice...
img

Komodity mají za sebou těžký týden. Ovšem zlatu pomáhá zlatý kříž

25.03.2014 Letošní rally na komoditách ztrácí momentum. Riziko spojené se situací na Ukrajině nahrává zlatu, ropě a zemnímu plyn. “Jestřábí? postoj výboru FOMC dále podkopává cenu zlata.
img

RANNÍ ZPRÁVY: EURO POSILUJE

13.03.2014 Během pondělí euro posílilo poté, co vyšlo vyjádření z Evropské centrální banky člena výkonné rady Benoita Coeurea, kt...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/CAD a AUD/NZD

13.03.2014  Americký akciový trh uzavřel téměř beze změny, přičemž nejvíce zaujal technologický NASDAQ, který uzavřel v černých číslech (+ 0,37 procenta) po 4 výprodejových seancích. Dow Jones ztratil pouhých 0,07 procenta. S&P 500 korigovalo neznatelným ziskem o 0,03 procenta.
img

Averze k riziku nahrává zlatu. Ropě WTI dochází u hranice 100 dolarů za barel dech

29.01.2014 Většina hlavních finančních trhů se v uplynulém týdnu vyvíjela naopak, než napovídaly současné trendy. To vedlo ke zvýšené volatilitě a nejistotě, kam budou trhy v krátkodobém horizontu směřovat. Averzi k riziku pak ještě podpořily zprávy o zpomalení z rozvíjejících se trhů. K tomu všemu je ještě třeba přičíst začátek roku, tedy období, kdy investoři hledají vhodné obchodní strategie na další měsíce. Tato averze způsobila, že americký dolar oslabil – zejména kvůli nákupům japonského jenu a stahováním přílišného množství krátkých pozic. Některé přední akciové trhy pak doplatily na propad akcií a měn u rozvíjejících se zemí. Například index S&P 500 už klesá dva týdny v řadě. Naopak vzpruha se dostavila u dluhopisových trhů a výnos u desetiletých amerických státních dluhopisů se snížil až na dvouměsíční minimum.
img

Komodity: Zlato ztrácí na síle, drama kolem amerického rozpočtu totiž polevuje

14.10.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank Novinky z Washingtonu o dočasné dohodě a odvrácení technického bankrotu...
img

Komodity: Technická analýza Měď, Weekly

12.07.2013 Cena mědi dnes zdolala úroveň 7000 dolarů za tunu. Z technického pohledu Elliottovy teorie trh konsoliduje a má prosto...
img

Komodity: Technická analýza Měď, Weekly

24.06.2013 Cena mědi klesla na nejnižší úroveň od července 2010. Trh zůstává v downtrendu a nyní se pohybuje na čtvrté...
img

Komodity: Technická analýza Měď, Weekly

23.05.2013 Cena mědi se několik týdnů pohybovala nahoru poté, co otestovala úroveň podpory 6715 dolarů za tunu, což byla...
img

Komodity se už dokázaly vzpamatovat z výprodejů

22.04.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank. Tématem číslo jedna byl v minulém týdnu dramatický výprodej zlata. Řek...
img

Komodity: Cena mědi se propadla na sedmiměsíční minimum

19.03.2013 Cena mědi se v pondělí na burze Comex propadla na sedmiměsíční minimum kvůli obavám o eurozónu a zklamáním...
img

Komoditám pomohly k růstu špatné zprávy

10.09.2012 Minulý týden se ceny komodit většinou dostaly nahoru a naopak klesl dolar. Důvodem byly dvě velké rizikové události: nejdříve zasedání ECB a pak měsíční statistika o americké nezaměstnanosti. A zatímco ECB v zásadě nepřišla s ničím neočekávaným (opět nakoupí dluhopisy problémových zemí), americký trh práce se ukázal v horší kondici, než se čekalo. Což jen opět dokazuje, že špatné zprávy jsou pro trhy vlastně dobré, protože pomáhají zvyšovat očekávání o oznámení dalšího stimulu ze strany Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Konkrétně na zasedání, které se koná už 13. září.
img

Komodity: Má červený kov zelenou?

10.09.2012 Průmyslový červený kov už asi skoro čtyři měsíce formuje něco, co bychom mohli nazvat jako Kulaté dno.
img

Ranní zprávy

20.08.2012 Co se týče žádostí o finanční pomoc Španělska a Itálie, neděje se nic nového, avšak tento týden je v plánu mnoho setkání vůdců eurozóny. Řecký premiér by se měl setkat...
img

Ranní zprávy

13.06.2012 Evropa - Evropské akcie včera uzavřely převážně výše, úroky ze španělských a ital...
img

Ranní zprávy

12.06.2012 Evropa - Po uzavření na 6,00% po tom, co vyšly zprávy o záchranném balíku, úroky ...
img

Ranní zprávy

30.05.2012 Evropa - Mezitímco se Španělsko potýká se ztrátami v bankovním systému, Ordonez –...
img

Ranní zprávy

29.05.2012 Evropa - Španělsko je nadále na cestě k poklesu, protože revize zisku a záchrana ...
img

Ranní zprávy

16.05.2012 Evropa - Řeckému obyvatelstvu stále hrozí totální krize, protože se zvyšuje počet...
img

Ranní zprávy

15.05.2012 Evropa - Trhy se stále ještě vzpamatovává z nestability Řecka, poněvadž další den...
img

Ranní zprávy

16.04.2012 Úroky španělských dluhopisů se blíží k 6procentní hranici, dosáhly až na 5,9770%...
img

Měď – denní komentář

10.04.2012 Cena mědi se v posledních týdnech odvíjela směrem doprava, kdy několikrát nar...
img

Rally na komoditách slábne

23.01.2012 Globální akciové trhy mají za sebou jeden z nejsilnějších začátků roku...
img

Měď: Rudý býk

27.09.2011 Máte měděné okapy? Tak se raději jděte podívat, jestli jsou stále na střeše. Cen...
img

Goldman Sachs končí sázku na růst cen komodit. Ropa, měď či bavlna jsou prý za hranou, taženy spekulanty

12.04.2011 Americká investiční banka Goldman Sachs překvapila trhy ukončením sázky na další růst cen části komod...
img

Večerné zhrnutie

21.12.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Večerné zhrnutie

07.12.2010 Obchodovanie na ázijských akciových trhoch bolo pozitívne po piaty deň v rade za sebou, kedy akcie profitovali zo správ, že prezident Obama súhlasí s rozšírením Bushových daňových stimulov. Index MSCI Asia Pacific dnes pridáva 0,3% a rozširuje zisk 3,9%, ktorý zaznamenal počas predchádzajúcich štyroch dní. Index Shanghai Composite dnes vzrástol o 0,65%, austrálsky S&P/ASX 200 si polepšil o 0,81%, juhokórejský Kospi získal 0,45%. Nedarilo sa japonským akciám a index Nikkei 225 stratil 0,26%. Za poklesom stojí stále silný jen v porovnaní s predchádzajúcimi dňami.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | SYRIZA | HDP | Mexické peso | Bezpečný přístav | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/MXN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Svíčkové formace | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Broker | Burza | Burzovní index | CBOT | CEO | CFD | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Devalvace | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Komoditní fondy | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Oscilátor | Penzijní fond | Pip | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spotová cena | Spread | Support | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | EPS | Index | Křiž smrti | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Stock | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analýzy | AUDCHF | AUDJPY | Banka | Bezpečná investice | Brent | Brokers | Cena | Cena komodit | Cena mědi na burze | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Čínský obchod | DAX 30 | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | EURAUD | EURCAD | EURNZD | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | HighSky | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Kurs EUR | Kurzy | Libra | London metal exchange | Makroekonomický kalendář | Měna euro | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Pád akcií | Paládium | Patria Online | PinBar | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk On | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | SP500 | Stoxx | Surová ropa | Světové burzy | Trh | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | WTI | Highsky.cz | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | DXY | EIA | Benzín | DMA | OTM | Buy | Býčí strategie | EBITDA | Ex-dividend | Indie | Měď | Obchodní den | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | Černé zlato | WGC | Převis | Cenová hladina | Outperform | StopLoss | Tržby | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | eBook | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Futures trading | Cukr | 1 milion | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Hedžové fondy | Dow Jonesův index | PrimStock | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Caterpillar | Riverside Risk Advisors | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Rockwell Global Capital | Ole Hansen | Oslabení eura | Šéfka Fedu | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Bloomberg komoditní index | Short squeeze | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Renminbi | Kurzový zisk | Trendový kanál | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Oscilátor RSI | Linie podpory | Globální akciové trhy | Henry Hub | Propad cen komodit | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Agentura Reuters | Úspěšný obchod | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Americké trhy | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | US akcie | Obchodní styl | Svatý grál | Cena Brentu | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Britské akcie | Economist | Širší index S&P 500 | Glencore | Ekonomické dopady | Forwardy | IBEX | Globální finanční krize | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Bankovní regulace | Objem investic | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Styl obchodování | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Oslabení japonského jenu | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | AAA | Uvolňování měnové politiky | Tržní aktuality | Burzovní rozcvička | Fibo | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Proti-inflační riziko | Nálada na dluhopisových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | PetroChina | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | CEBR | Zajištění | Obilniny | FTSE 100 | Digitální měny | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Dnešní aukce | Mzdy | Dobré výsledky | Ceny futures kontraktů | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Makroekonomika | Oslabení jüanu | Irská ekonomika | Historické rekordy | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | S&P Global Ratings | Výnosy | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Obchodování na akciových trzích | Indexy PMI | Měny&Sazby | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Index tokijské burzy | Obchodování v New Yorku | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Investoři do komodit | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | ex | Akcie firem | Spekulativní investoři | Keystone XL | Alokace aktiv | Bloomberg Commodity Index | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | IBKR | World Gold Council | Zajištění portfolia | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Bouře Harvey | Palladium | Hlavní světové burzy | Lithium | Inverzní výnosová křivka | Saxo | Obchodní války | Obchodní válka | Pokles ceny | Ekonomické krize | Posílení kurzu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Trendové čáry | I-Trader | Prezident Trump | Bloomberg Economics | Rezervy bank | Sójové boby | Nabídka akcií | Výnosové křivky | Štěpán Křeček | Cena niklu | CFD produkty | Růst mezd | Dění na trzích | Copper/Gold Ratio | Doctor Copper | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Jakub Petruška | Lidová banka Číny | Pumpování likvidity do ekonomiky | Špatné trhy | Špatné strategie | Stav ekonomiky | Strategie short-selling | Potřebujete brokera | Patterny | Býčí signál | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Technické analýzy | Napětí mezi USA a Čínou | Klesající trendové čáry | Problémy | xStation5 | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | Americké ekonomiky | COVID-19 | Vývoj | Kongres | Negativní korelace | Graf dne | Růst | Signál | Šíření nákazy | Ekonomiky | Posílení | Vrcholní představitelé | Unie | Špatné zprávy | Covid | Jednání o fondu obnovy EU | Jednání o fondu obnovy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Cena kávy stoupá
Cena kobaltu
Cena komodit
Cena komodity
Cena kontraktu
Cena kryptoměny ethereum
Cena kybernetické měny
Cena libry
Cena Litecoin
Cena Litecoinu

Následující klíčová slova

Cena mědi na burze
Cena měny
Cena Monera
Cena niklu
Cena paládia
Cena palivového dříví
Cena palladia
Cena platiny
Cena plynu
Cena pohonných hmot
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare
Potvrďte prosím... Zavřít