Pátek 12. srpen 2022 22:25
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Ruská invaze

C:\fakepath\usd dolar.jpg

Míra inflace v USA v červenci překvapivě klesla na 8,5 procenta

10.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v červenci zpomalilo na 8,5 procenta z červnových 9,1 procenta. Pomohly k tomu klesající ceny benzinu, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Pokles mírny inflace je výraznější, než očekávali analytici.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Meziroční inflace opět zrychlila, menší tempo podle analytiků ale překvapilo

10.08.2022 Meziroční inflace v ČR v červenci potřinácté za sebou zrychlila, meziměsíční růst cen zboží a služeb byl ale nejslabší od února. Proti červnu spotřebitelské ceny stouply o 1,3 procenta a meziročně o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků červencová data byla díky menšímu tempu zdražování překvapením. Shodli se ale, že vrcholu inflace ještě nedosáhla, záležet bude i na vývoji cen energií.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Červencová inflace byla o 1,32 procentního bodu nižší, než odhadovala ČNB

10.08.2022 Červencová meziroční inflace byla o 1,32 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v srpnové prognóze. Nejvýrazněji se na tom podílely ceny potravin, v menší míře pak jádrová inflace, regulované ceny a ceny pohonných hmot, uvedla dnes ředitelka odboru měnové politiky ČNB Dana Hájková. Meziroční inflace v Česku v červenci stoupla na 17,5 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
img

Co sledovat příští týden? (05.08.2022)

05.08.2022 Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Inflace v Turecku v červenci stoupla na 79,6 procenta, nejvýše za 24 let

03.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Turecku v červenci dále zrychlilo na 79,6 procenta ze 78,6 procenta v předchozím měsíci. Inflace je nejvyšší od září 1998, údaj je však nižší než odhady analytiků. Ke zrychlení inflace přispívá pokles domácí liry a růst cen energií a komodit. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil turecký statistický úřad.
C:\fakepath\psenice.jpg

Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu

25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Růst ekonomiky EU v příštím roce zpomalí na 1,5 procenta, odhaduje komise

14.07.2022 Růst ekonomiky Evropské unie bude v příštím roce proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajinu. Ve své letní prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK), podle níž hrubý domácí produkt (HDP) sedmadvacítky členských zemí vzroste o 1,5 procenta místo 2,3 procenta, jak očekávala v květnové předpovědi. Komise zároveň výrazně zvýšila odhadovanou míru inflace, kterou letos v průměru očekává na rekordních 8,3 procenta. Minulý odhad počítal s hodnotou 6,8 procenta.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Bloomberg: EK snížila výhled růstu HDP v eurozóně na příští rok na 1,4 z 2,3 pct.

14.07.2022 Evropská komise (EK) snížila výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) v eurozóně na rok 2023 na 1,4 procenta z 2,3 procenta uváděných v květnu. Inflaci letos čeká 7,6 procenta a příští rok čtyři procenta. Na vině zhoršeného výhledu je ruská invaze na Ukrajinu, pokles poptávky kvůli prudkému růstu cen a možný nedostatek energie v zimě. Napsala to v noci na dnešek agentura Bloomberg s poznámkou, že čísla se mohou ještě změnit. EK má svou letní prognózu hospodářského vývoje v zemích Evropské unie oficiálně zveřejnit dnes v 11:00 SELČ.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Červnová inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

13.07.2022 Červnová meziroční inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a růst cen potravin a pohonných hmot, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v červnu stoupla na 17,2 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
img

Rok 2022: Jak to bude dál?

12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Odliv peněz z fondů dluhopisů zaměřených na mladé trhy je nejvyšší za 17 let

11.07.2022 Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
C:\fakepath\dolar-08072022.png

Shrnutí obchodní seance: Akcie v USA posílily, polevily obavy investorů ze zvýšení úroků

08.07.2022 Akcie ve Spojených státech včera vzrostly, protože investoři reagovali pozitivně na komentář americké centrální banky (Fed) z předchozího dne, který naznačil, že by mohla zmírnit agresivní tempo zvyšování úrokových sazeb, pokud by tím měl utrpět hospodářský růst. Dolar byl na forexovém trhu téměř beze změny.
C:\fakepath\trader-04072022-21-zm.jpg

Německo v květnu vykázalo poprvé od roku 1991 deficit zahraničního obchodu

04.07.2022 Německo v květnu poprvé od roku 1991 vykázalo měsíční deficit zahraničního obchodu, napsala s odvoláním na dnešní zprávu německého statistického úřadu Destatis agentura Bloomberg. Přispělo k tomu nečekané snížení vývozu způsobené slabší poptávkou v zemích Evropské unie. Podle sezonně přepočtených údajů činil deficit zahraničního obchodu jednu miliardu eur (24,7 miliardy Kč).
C:\fakepath\akcie-01072022.png

Shrnutí obchodní seance: Hlavní akciové indexy v USA za pololetí vykázaly největší ztráty za desetiletí

01.07.2022 Akciový trh ve Spojených státech poslední den v měsíci pokračoval ve výprodejích. Všechny tři hlavní indexy si připsaly ztráty za celý měsíc a čtvrtletí a jejich ztráty za pololetí byly nejhorší za několik desetiletí.
C:\fakepath\trader-30062022-39-zm.jpg

Evropské akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí od začátku pandemie

30.06.2022 Evropské akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí od začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie covidu-19. Kvůli obavám z globální recese ztratil panevropský akciový index STOXX Europe 600 ve druhém kvartálu téměř 11 procent. Špatně se vedlo především akciím těžařských společností, které za tři měsíce do konce června odepsaly přes 20 procent.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena pšenice v Evropě i v USA se zotavuje ze čtyřměsíčního minima

28.06.2022 Cena potravinářské pšenice se zotavuje ze čtyřměsíčního minima, na trhu Euronext v Paříži stojí dnes tuna asi 355 eur (8780 Kč). Proti pondělí je to nárůst skoro o 1,5 procenta. Podobně se začala zvyšovat i cena pšenice na komoditní burze CBOT v Chicagu, kde mají vliv hlavně technické faktory, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: Čeká nás doba nejistoty, Putin ale nesmí na Ukrajině vyhrát

28.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu znamená pro svět dobu nejistoty, na našem odhodlání podporovat Kyjev to ale nic nemění. Na závěrečné tiskové konferenci po summitu skupiny sedmi velkých ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elamu to dnes prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Dodal, že země G7 jsou pilířem jednoty svobodného světa a že ruský prezident Vladimir Putin nesmí na Ukrajině vyhrát.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden označil raketový útok na Kyjev za další příklad ruského barbarství

27.06.2022 Nový raketový útok na Kyjev je dalším příkladem ruského barbarství. Včera to na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 prohlásil americký prezident Joe Biden. Ruské rakety v noci ze soboty na neděli zasáhly ukrajinskou metropoli poprvé za poslední tři týdny.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 v Bavorsku začal, kancléř přivítal pozvané státníky

27.06.2022 Summit sedmi velkých světových ekonomik G7 oficiálně začal, německý kancléř Olaf Scholz krátce po poledni v bavorském alpském zámku Elmau přivítal amerického prezidenta Joea Bidena, britského premiéra Borise Johnsona, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, italského premiéra Maria Draghiho, japonského premiéra Fumia Kišidu a kanadského ministerského předsedu Justina Trudeaua. Vrcholná schůzka potrvá tři dny a skončí v úterý kolem poledne.
C:\fakepath\trader-24062022-25-zm.png

Komodity: Ceny ropy se kvůli omezené nabídce zvyšují, Brent je těsně pod 114 USD

24.06.2022 Ceny ropy se dnes kvůli omezené nabídce zvyšují, proti předchozímu týdnu jsou ale nižší. Severomořský Brent kolem 17:30 SELČ vykazoval nárůst zhruba o 3,3 procenta přibližně na 113,70 dolaru za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) přidávala asi čtyři procenta na 108,40 USD za barel.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku v neděli začne summit G7, středobodem bude Ukrajina

24.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude středobodem třídenního summitu šéfů států a vlád zemí skupiny sedmi velkých ekonomik G7, který v neděli začne v bavorském alpském zámku Elmau. Německý kancléř Olaf Scholz, který kolegy z Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a Spojených států letos hostí, pozval na jednání také zástupce Indonésie, Indie, Jihoafrické republiky, Senegalu a Argentiny. Na G7 je tradičně zastoupena i Evropská unie. Přes telemost k účastníkům summitu promluví ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země již čtyři měsíce vzdoruje ruské agresi.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko prodloužilo platnost stropu cen pohonných hmot a základních potravin

16.06.2022 Maďarská vláda s ohledem na rostoucí inflaci prodloužila do 1. října platnost stropu na některé základní ceny potravin a pohonných hmot. Strop na úrokové sazby hypoték zůstane v platnosti až do konce roku. Na svém facebookovém profilu o tom bez bližších podrobností dnes informoval maďarský premiér Viktor Orbán.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Německá ekonomika letos vzroste jen o 2,5 procenta, dusí ji ruská invaze

15.06.2022 Dopady ruské invaze na Ukrajinu s výrazným zvyšováním cen energií nadále dusí hospodářské zotavení Německa, jehož hrubý domácí produkt (HDP) kvůli tomu letos vzroste jen o 2,5 procenta. V dnes zveřejněném ekonomickém výhledu to uvedl německý institut Ifo, který ještě v březnu počítal s růstem HDP o 3,1 procenta a v prosinci o 3,7 procenta. Ifo nicméně očekává, že v příštím roce se výkon hospodářství zvýší o 3,7 procenta. Inflaci letos Ifo čeká 6,8 procenta, v roce příštím 3,3 procenta.
C:\fakepath\trader-14062022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu mimo jiné omezená globální nabídka

14.06.2022 Ropa dnes zdražuje. Omezená globální nabídka v náladě trhu převládla nad obavami, že poptávku po ropě negativně ovlivní případná recese a nová protipandemická opatření v Číně.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF příští měsíc zřejmě dál zhorší výhledu globálního růstu pro letošní rok

10.06.2022 Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to včera mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
img

Invesco: Analýza inflace – hlubší příčiny a důsledky

07.06.2022 Společnost Invesco v analýze zkoumá některé základní ekonomické koncepty a uvádí svůj názor na to, zda se inflace posune zpátky k hodnotám, na které jsme byli ještě nedávno zvyklí, nebo zda se nyní pohybuje k trvale vysoké úrovni, která spíše odpovídá zkušenostem ze 70. a 80. let minulého století.
img

Ropa získává svůj šestý týdenní růst, přičemž OPEC+ investory zklamal

03.06.2022 Ropa vzrostla na šestitýdenní růst poté, co očekávané zasedání OPEC+ přineslo jen mírné zvýšení produkce, které nedokázalo rozptýlit obavy z rostoucího deficitu nabídky.
img

Rozbřesk: V Chorvatsku bude od ledna 2023 fungovat euro

02.06.2022 Dovolená v Chorvatsku bude pro Čechy v roce 2023 zřejmě o něco komfortnější. ECB totiž včera vydala tzv. konvergenční zprávu z níž plyne, že se Chorvatsko může stát počínaje rokem 2023 dvacátým členem eurozóny. Formálně by sice ještě v červenci měly doporučení Evropské komise o tom, že euro nahradí v Chorvatsku kunu, schválit členské země eurozóny, avšak to by již mělo být formalitou.
img

Kuna v Chorvatsku na vyhynutí

02.06.2022 Dovolená v Chorvatsku bude pro Čechy v roce 2023 zřejmě o něco komfortnější. ECB totiž včera vydala tzv. konvergenční zprávu z níž plyne, že se Chorvatsko může stát počínaje rokem 2023 dvacátým členem eurozóny. Formálně by sice ještě v červenci měly doporučení Evropské komise o tom, že euro nahradí v Chorvatsku kunu, schválit členské země eurozóny, avšak to by již mělo být formalitou.
img

Komodity mohou být jediné obchody, které fungují

31.05.2022 S rostoucími obavami z období stagflace, vysoké inflace spojené se stále pomalejším růstem se Deutsche Bank podívala do 70. let, aby se dozvěděla, co by mohlo být funkční v tomto ekonomickém prostředí.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-30052022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.5.2022)

30.05.2022 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu přinesl velmi povedený a ziskový obchod, na který jsem opět s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo čekající nákupní příkaz a následně se trh vydal prudce nahoru, aby přesně došel do mého předem stanového cíle, kde došlo k ukončení long obchodu ve slušném zisku. Pokud jste mého obchodu tak využili, tak vám gratuluji k profitu.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Maďarské fondy na ropu jsou u ledu, Polsko vyhlíží odblokování svých miliard

26.05.2022 Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
C:\fakepath\trader-25052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2022 1) Rusko podle všeho definitivně bankrotuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
C:\fakepath\soros.jpg

Soros: Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války

25.05.2022 Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to včera řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu zpomalil, zůstává ale silný

24.05.2022 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu zpomalil, růst životních nákladů totiž snížil kupní sílu spotřebitelů, zatímco nedostatek surovin zbrzdil expanzi výroby. Aktivita však prozatím zůstává silná. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla společnost S&P Global.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: ECB zřejmě opustí negativní úrokové sazby do konce září

23.05.2022 Depozitní sazba Evropské centrální banky (ECB) se zřejmě dostane z negativního pásma do konce září a mohla by se pak dál zvyšovat, pokud nebude vidět, že se inflace stabilizuje na dvou procentech. Prohlásila to dnes prezidentka ECB Christine Lagardeová. Zdůraznila tak svou zásadní změnu postoje k měnové politice. Původně zvyšování úroků v letošním roce vylučovala, teď už ale plánuje úroky zvýšit vícekrát. Důvodem je rekordní inflace v eurozóně.
img

Za 6 měsíců vypukne velká krize

23.05.2022 S odvoláním na Leigha Goehringa, generálního ředitele společnosti Goehring & Rozencwajg Associates, jsou černé labutě roku 2022 daleko od svého dokončení.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se mírně zlepšila, výhled je horší

23.05.2022 Podnikatelská nálada v Německu, kterou otřásla ruská invaze na Ukrajinu, se v květnu stabilizovala. Hodnota indexu institutu Ifo se zvýšila zhruba o jeden bod a vystoupila na 93 bodů. Mírný růst indexu zdůvodnil institut větší spokojeností podnikatelů s aktuálními obchody, jejich očekávání se ale příliš nezměnila a zůstávají skeptická.
img

Rekordní horka ohrožují největší úrodu pšenice v EU 

23.05.2022 Ve Francii se zhoršuje úroda pšenice, jelikož rekordní vedra v největší pěstitelské zemi EU napomáhají ke globálním problémům s dodávkami obilí.
img

Pozitivní začátek týdne pro ropu, oslabený dolar zvyšuje sentiment 

23.05.2022 Ropa WTI po čtyřech týdenních ziscích překročila cenu 111 dolarů za barel, je to nejdelší série od února. Ceny benzinu a nafty se vyšplhaly na rekordní maxima před řidičskou sezónou v USA, která začne přibližně za týden. Své sázky na ropu zvýšili i manažeři fondů.
img

Ropa míří k již čtvrtému týdennímu růstu 

20.05.2022 Ropa zaznamenala mírný týdenní přírůstek, neboť optimismus týkající se výhledu poptávky zakryl obavy ze zpřísněné měnové politiky a hospodářského zpomalení, které společně rozvířily širší finanční trhy.
C:\fakepath\trader-19052022-37-zm.jpg

Jednáním ministrů zemí skupiny G7 dominuje Ukrajina, potraviny a klima

19.05.2022 Závazek hospodářsky vyspělých zemí poskytovat rozvojovým státům sto miliard dolarů (2,3 bilionu Kč) ročně na ochranu klimatu bude splněn v roce 2023. V návrhu závěrečného komuniké s tím podle agentury Reuters počítají ministři financí skupiny sedmi velkých ekonomiky G7. Mezi hlavní témata patřila i ruská invaze na Ukrajinu a možnosti, jak Kyjevu pomoci stabilizovat rozpočet.
img

Zotavení ropy po dvoudenním poklesu

19.05.2022 Ropa se zotavila po dvoudenním propadu způsobeném obavami z globálního hospodářského útlumu díky posilujícím výrobkovým trhům.
C:\fakepath\psenice.jpg

Kvůli Rusku hrozí podle Berlína největší hladomor od konce druhé světové války

18.05.2022 Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Dnes to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá ministryně pro rozvoj Svenja Schulzeová. Řekla, že je proto nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.
img

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice

16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

EK snížila výhled letošního růstu české ekonomiky na 1,9 ze 4,4 procenta

16.05.2022 Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
C:\fakepath\Powell.jpg

Americký Senát schválil další mandát pro Powella v čele centrální banky

13.05.2022 Americký Senát včera schválil další mandát pro stávajícího guvernéra americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Důvěru mu vyjádřila velká většina 80 senátorů, napsala agentura AP. Jeho úkolem bude zkrotit inflaci, jež je nejvyšší za několik desetiletí, aniž by příliš oslabil ekonomiku a vyvolal recesi. Senát schválil i další Bidenovi kandidáty do sedmičlenné rady Fedu.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB kvůli oslabení koruny intervenovala už letos v březnu

12.05.2022 Výběr informaci o intervencích České národní banky na forexovém trhu (bankovní rada dnes na mimořádném měnovém zasedání rozhodla kvůli oslabení kurzu koruny z posledních dní zahájit intervence):
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě klesají, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes výrazně oslabují, jejich klíčový index dopoledne ztrácel více než dvě procenta. Přispívá k tomu propad cen akcií na newyorské Wall Street, za kterým jsou hlavně obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku.
img

Před setkáním OPEC+ ropa roste, důvodem je zákaz ropy z Ruska

05.05.2022 Před zasedáním OPEC+ ohledně dodávek ropa posílila poté, co se vzedmul plán Evropské unie na postupný zákaz ruské ropy.
img

Forex: Vrchol domácích úrokových sazeb se blíží

05.05.2022 Bankovní rada ČNB dnes pravděpodobně rozhodne o zvýšení své základní úrokové sazby o dalších 50 bb na 5,5 %. Zároveň bude zveřejněna její nová makroekonomická prognóza, u které zejména vlivem války na Ukrajině očekáváme přehodnocení stagflačním směrem, tedy k nižšímu ekonomickému růstu a vyšší inflaci. Trhy dnes budou rovněž vstřebávat dozvuky včerejšího zasedání Fedu a stranou pozornosti nezůstane ani další vývoj války na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-04052022-26-zm.jpg

Fed zvýšil základní úrok o půl procentního bodu, nejvíce za 22 let

04.05.2022 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) podle očekávání zvýšil základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu do rozmezí 0,75 procenta až jedno procento. Zvýšení úroků je nejvyšší za posledních 22 let. V prohlášení Fed rovněž oznámil, že příští měsíc začne snižovat objem držených dluhopisů a naznačil možné další zvyšování úroků v podobném rozsahu. Kroky měnového výboru mají snížit inflaci, která je nyní v USA nejvyšší za 40 let.
img

Růst ropy, investoři uvažují o odhadu zásob

04.05.2022 Ropa rostla, jelikož průmyslové údaje ukázaly pokles zásob v USA a obchodníci se připravili na možné omezení ruské ropy ze strany Evropské unie.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Americká centrální banka dnes zřejmě znovu zvýší úroky

04.05.2022 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) by měl dnes podle všeobecného očekávání finančních trhů v rámci boje s vysokou inflací přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby. Rozhodnutí na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru Fed oznámí ve 20:00 SELČ a o půl hodiny později jej zdůvodní jeho šéf Jerome Powell.
img

Výhled české koruny - předpověď od Romana Ziruka, analytika od společnosti Ebury

03.05.2022 Ruská invaze na Ukrajinu vytvořila tlak na pokles české koruny a smazala tak její několikaměsíční posilování. Ztráty měny byly nicméně omezenější než u většiny jejích regionálních protějšků a koruna se od té doby nadále zotavuje. Domnívám se, že tento vývoj bude pokračovat i v následujících čtvrtletích, přičemž vysoké úrokové sazby a solidní fundamenty umožní měně dále posilovat.
img

Oživení ekonomiky? Skepse mezi vývozci roste, ukázal exkluzivní globální průzkum Allianz Trade

03.05.2022 Ceny energií budou v důsledku války na Ukrajině pro globální obchod ještě větším problémem než doposud; vývozci zároveň očekávají, že se v následujícím půl roce až roce prodlouží platební lhůty a zvýší riziko neplacení. Výrazně klesl i podíl firem, které předpokládají, že se jim letos zvýší obrat z vývozu.
img

Nepříznivé počasí v Kanadě je pro omezené světové dodávky obilí hrozbou

02.05.2022 V Kanadě se zemědělci pokouší o pěstování plodin na buď příliš vlhkých polích, nebo příliš suchých, to je pro už teď napjatý trh s obilím zkouška.
img

Dodavatelské řetězce v napětí

26.04.2022 Pokračující dozvuky pandemie COVID 19 a ruská invaze na Ukrajinu udržují v řadě dodavatelských řetězců výrazné napětí. Dubnové podnikatelské nálady v eurozóně ukázaly, že nedostatek vstupů zasahuje čím dál větší spektrum průmyslových podniků. S tím opět oživují debaty o globálním přenastavení výrobních řetězců, jejich zjednodušení a větší lokalizaci produkce.
img

Rozbřesk: MMF varuje před snahou lokalizovat výrobní řetězce

26.04.2022 Pokračující dozvuky pandemie COVID 19 a ruská invaze na Ukrajinu udržují v řadě dodavatelských řetězců výrazné napětí. Dubnové podnikatelské nálady v eurozóně ukázaly, že nedostatek vstupů zasahuje čím dál větší spektrum průmyslových podniků. S tím opět oživují debaty o globálním přenastavení výrobních řetězců, jejich zjednodušení a větší lokalizaci produkce. Jak se však snaží ukázat poslední analýzy Mezinárodního měnového fondu (MMF), nebyl by to asi nejlepší nápad…
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se po březnovém propadu stabilizovala

25.04.2022 Podnikatelská nálada v Německu se po březnovém prudkém propadu vyvolaném ruskou invazí na Ukrajinu v dubnu stabilizovala, hodnota indexu institutu Ifo se zvýšila o jeden bod na 91,8 bodu. Zastavení propadu a mírné zlepšení nálady je podle Ifo důsledkem slabšího pesimismu německých firem a také tím, že německé hospodářství se po prvotním šoku z ruského útoku ukázalo jako odolné.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Válka na Ukrajině naplno odhalila slabiny a podfinancování německé armády

22.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu naplno odhalila to, na co už odborníci i část médií upozorňují léta - německá armáda je dlouhodobě podfinancovaná a stěží bojeschopná. Potvrzují to i aktuální slova vrcholných německých představitelů, že bundeswehr už prakticky nemá možnost dodávat další zbraně Kyjevu, protože by to mohlo ohrozit německou bezpečnost. I když teď politici slibují dramatické změny, zlepšení armádní připravenosti bude podle expertů trvat léta.
img

Pokles zlata, dluhopisy v USA v rally pokračují

21.04.2022 Ve čtvrtek ráno začalo zlato v Asii klesat v důsledku stále pokračující války na Ukrajině. Futures na žlutý kov kolem 7:23 oslabily o 0,13 % na 1 953 USD. Dolar, který se běžně pohybuje nepřímo ke zlatu, ve čtvrtek posílil. Benchmark výnosy desetiletých amerických vládních dluhopisů se po středečním propadu z tříletých maxim znovu dostaly na stoupající trend. Výnosy amerických dluhopisů vzrostly na základě očekávání, že USA Federální rezervní systém by agresivně zvýšil úrokové sazby.
img

Pražská burza znovu rostla, index PX je nejvyšší od začátku ruské invaze

21.04.2022 Pražská burza dnes podruhé za sebou posílila, index PX stoupl o 1,21 procenta na 1386,53 bodu. Pohybuje se tak na nejvyšších hodnotách od 23. února, následující den začala ruská invaze na Ukrajině. Dařilo se Komerční bance, Erste Bank nebo energetické společnosti ČEZ, naopak v červených číslech skončily akcie nápojářské Kofoly a Pilulka Lékáren. Vyplývá to z údajů na webu pražské burzy a vyjádření analytiků.
img

MMF výrazně srazí odhad růstu

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikrón vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2% v roce 2022.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Komoditní fondy v březnu pokračovaly ve výrazném posilování a dosáhly 7,40 %. Na druhé straně spektra skončily dluhopisové fondy se ztrátou -3,58 %

19.04.2022 Dopady neutěšené situace na Ukrajině se podle očekávání stále výrazněji projevují na světových trzích. Jak ukázaly výsledky březnového Broker Consulting Indexu podílových fondů, nejviditelnější dopady lze sledovat u komoditních fondů, které si vlivem nárůstu cen komodit meziměsíčně připsaly 7,40 %.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazí odhad globálního růstu. Česko bude patřit k nejzasaženějším

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikron vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2 % v roce 2022. Ruská invaze na Ukrajinu však bude pro globální ekonomiku o poznání výraznějším šokem.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Míra inflace v Británii v březnu stoupla na sedm procent, nejvýše od března 1992

13.04.2022 Míra inflace v Británii v březnu stoupla na sedm procent z únorových 6,2 procenta, a je tak nejvýše od března 1992. Meziroční zvýšení spotřebitelských cen bylo výraznější, než očekávala většina ekonomů oslovených agenturou Reuters, kteří předpovídali nárůst cen o 6,7 procenta. Za tímto nárůstem stál široký růst cen, od pohonných hmot až po potraviny a nábytek. Informoval o tom dnes britský statistický úřad (ONS).
C:\\fakepath\\SB2.jpg

Světová banka připravuje pomoc pro Ukrajinu v objemu 1,5 miliardy dolarů

12.04.2022 Světová banka (SB) připravuje nový balík finanční pomoci pro Ukrajinu v objemu 1,5 miliardy dolarů (téměř 34 miliard Kč). Oznámil to dnes podle agentury Reuters prezident banky David Malpass. Upozornil, že podpora ze strany Světové banky pomáhá Ukrajině zajišťovat klíčové služby, například vyplácet mzdy zaměstnancům nemocnic či důchody.
C:\fakepath\USA.jpg

Inflace v USA v březnu vystoupila na 8,5 procenta - výše, než se čekalo

12.04.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v březnu zrychlil na 8,5 procenta z únorových 7,9 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od prosince 1981 a je mírně vyšší, než čekali analytici. V dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Nejvíce rostly ceny jídla a energií, které žene vzhůru ruská invaze na Ukrajinu. Dál se zvyšovaly i náklady na bydlení. Šestý měsíc po sobě ceny rostly tempem nad šest procent.
img

Invesco: Po druhé válce: Tři lekce

12.04.2022 Odborníci společnosti Invesco hodnotili tři možné scénáře týkající se dopadů války na ekonomiku. V hlavním scénáři – který představuje opotřebovávací válku – posuzovali možné přístupy k alokaci aktiv. Mezi další klíčová témata analýzy patřil vliv války na globalizovanou ekonomiku a její důsledky pro energetickou transformaci.
img

Francouzská Société Générale chystá odchod z Ruska, prodává Rosbank

11.04.2022 Banka Société Générale chystá kvůli válce na Ukrajině odchod z Ruska, dohodla se na prodeji svého podílu v Rosbank a v dceřiných pojišťovacích společnostech tohoto ruského věřitele. S odvoláním na francouzskou společnost, která je většinovým vlastníkem české Komerční banky, o tom informovala agentura AFP. Transakce, která má převést podíl 99 procent v Rosbank na ruskou firmu Interros Capital spojenou s oligarchou Vladimirem Potaninem, vyžaduje schválení regulačních orgánů.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Kanada zavedla sankce vůči ruskému obrannému sektoru kvůli invazi na Ukrajinu

11.04.2022 Kanada dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu zavádí sankce proti společnostem spadajícím do ruského obranného průmyslu, a zkoumá možnosti dalších opatření. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-11042022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.04.2022 1) Meziroční inflace stoupla v březnu na 12,7 % z únorových 11,1 %. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 %. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 %. Podle ekonomů inflace nadále poroste a může dosáhnout až 15 % kolem poloviny roku, zároveň podle nich zůstane ve zbytku roku dvouciferná. Březnová meziroční inflace byla zároveň o 2,9 % vyšší, než odhadovala Česká národní banka v únorové prognóze.
C:\fakepath\Ukrajina.png

SB: Válka sníží HDP Ukrajiny o více než 45 procent

11.04.2022 Ukrajinská ekonomika v letošním roce klesne o 45,1 procenta, protože ruská invaze uzavřela podniky, snížila vývoz a znemožnila hospodářskou činnost v rozsáhlých částech země. Vyplývá to ze zprávy, kterou v noci na dnešek zveřejnila Světová banka. Ta rovněž předpokládá, že invaze ve východní Evropě a části Asie způsobí větší ekonomické škody než pandemie nemoci covid-19.
img

Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce

08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
img

Ropa je na své cestě zpět 

07.04.2022 Po prudkém propadu vyvolaném vyhlídkou na další uvolňování ropy ze strategických rezerv, vyhlídkou na zpřísnění měnové politiky USA a slabší poptávkou v viry zasažené Číně se ropa opět se odrazila ode dna.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\Musk.jpg

Nejbohatším člověkem světa je podle Forbes Elon Musk s majetkem 219 mld. USD

05.04.2022 Nejbohatším člověkem na světě je letos podle žebříčku časopisu Forbes šéf automobilky Tesla Elon Musk s majetkem 219 miliard dolarů (4,9 bilionu Kč). Z Čechů letos skončila nejvýše, na 104. místě, Renáta Kellnerová s rodinou (16,6 miliardy dolarů).
C:\fakepath\trader-04042022-36-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, kvůli civilním obětem u Kyjeva státy jednají o dalších sankcích

04.04.2022 Ropa zdražuje. Civilní oběti na Ukrajině zvyšují tlak na evropské země, aby uvalily sankce na ruský energetický sektor. To vyvolává obavy z omezení dodávek.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst zpracovatelského průmyslu eurozóny v březnu po ruské invazi prudce zpomalil

01.04.2022 Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v březnu prudce zpomalil. Ruská invaze na Ukrajinu zasáhla dodavatelské řetězce, snížila poptávku a narušila podnikatelskou důvěru. Rostoucí náklady na energie vedly k širšímu růstu cen. Vzhledem k nejistotě plynoucí z konfliktu na Ukrajině a prohlubující se krizi životních nákladů hrozí, že by se zpracovatelský průmysl bloku mohl v tomto čtvrtletí propadnout do recese, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Americká ekonomika vzrostla ve čtvrtletí o 6,9 procenta, upřesnili statistici

30.03.2022 Americká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zrychlila růst na 6,9 procenta v přepočtu na celý rok z 2,3 procenta ve třetím kvartálu. Ve své konečné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu. Dřívější odhad počítal s růstem v přepočtu na celý rok o sedm procent.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

NYT: Srílanská ekonomika padla na samé dno, prezident je pod tlakem

29.03.2022 Dluhová krize zasahuje do života obyvatel Srí Lanky, kde jsou jídlo a benzín momentálně buď nedostupné, nebo příliš drahé. Proti prezidentovi proslulému krutostí se vzdouvá vlna protestů, píše americký deník The New York Times.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
C:\fakepath\trader-28032022-30-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy v obavách z poklesu čínské poptávky ztrácejí šest procent

28.03.2022 Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky po pohonných hmotách v Číně, ztrácí zhruba šest procent. Šanghaj, finanční centrum země, zahájila dvoufázovou uzávěru ve snaze omezit nárůst počtu nově nakažených koronavirem.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky v Číně, Šanghaj zahájila uzávěru

28.03.2022 Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky po pohonných hmotách v Číně. Šanghaj, finanční centrum země, zahájilo dvoufázovou uzávěru ve snaze omezit nárůst počtu nově nakažených koronavirem.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry v březnu klesla nejvíce od začátku pandemie

28.03.2022 Nálada mezi německými exportéry v březnu poklesla nejvíce od začátku pandemie covidu-19. Pesimismus vyvolala ruská invaze na Ukrajinu. Vyplývá to z průzkumu mezi zhruba 2300 výrobci, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
img

Obchodní signál pro ethereum (ETH/USD) na 28.–29. března 2021: prodávejte v případě pullbacku 3 437 USD (Murray +2/8)

28.03.2022 Posledních čtrnáct březnových dní pokračuje ethereum (ETH/USD) ve svém trendu, kdy se obchodovalo kolem úrovně 2 500 a nyní je na ceně 3 310. Jeho kumulovaný zisk činí více než 33 % a vede ho do oblasti extrémní překoupenosti.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zlevňuje, ropovod Caspian Pipeline Consortium částečně obnovil činnost

25.03.2022 Ropa zlevňuje. Ropovod Caspian Pipeline Consortium (CPC) částečně obnovil činnost, což zmírnilo obavy z narušení dodávek. Evropská unie zůstává rozdělená ohledně toho, zda uvalit na Rusko ropné embargo.
C:\fakepath\trader-25032022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.03.2022 1) Ruské akcie druhý den po obnovení obchodování na moskevské burze po čtvrtečním růstu oslabují. Hlavní akciový index MOEX kolem 08:30 SEČ ztrácel 1,4 % na 2542,6 bodu. Rubl se stabilizuje. Burza byla zavřená od invaze ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada se v SRN prudce propadla, firmy čekají těžké časy

25.03.2022 Podnikatelská nálada v Německu se tento měsíc po předchozím růstu prudce propadla, index institutu Ifo spadl z 98,9 na 90,8 bodu. Zatímco od ledna podnikatelé a firmy hleděli na nadcházející měsíce s rostoucím optimismem a s očekáváním konce koronavirové krize, ruská invaze na Ukrajinu na konci února všechny jejich naděje zhatila.
img

Německé Ifo věští pesimismus

25.03.2022 Ruská invaze srazila očekávání německých podnikatelů, když v únoru klesl index podnikatelské nálady Ifo na 90,8 b. oproti revidovaným 98,5 b. v lednu. Trhy očekávaly pokles na 94,4 b.
img

Forex: Ruská invaze sráží německý Ifo index

25.03.2022 Po včera zveřejněných PMI indexech za březen, které přinesly první náznaky dopadu konfliktu na Ukrajině do nálady průmyslníků a poskytovatelů služeb se dnes dočkáme německého Ifo indexu podnikatelské důvěry. I ta hlavně ve složce očekávání utrpí. Únorová data evropské peněžní zásoby potvrdí zvyšování úvěrové dynamiky zejména v korporátním sektoru.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

UNCTAD: Růst světové ekonomiky letos kvůli ruské invazi zpomalí na 2,5 procenta

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude brzdou světové ekonomiky, ohroženy budou zejména rozvojové země. Tempo růstu světového hospodářství letos patrně zpomalí na 2,5 procenta z loňských 5,6 procenta, napsala v dnešní zprávě Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\USA.jpg

Index podnikatelské aktivity v USA v březnu vystoupal na osmiměsíční maximum

24.03.2022 Ukazatel podnikatelské aktivity ve Spojených státech v březnu vystoupal na osmiměsíční maximum. Přispěla k tomu silná poptávka po zboží a službách. Náladu na trhu ale negativně ovlivňuje ruská invaze na Ukrajinu. Méně optimistické jsou zejména podniky v sektoru služeb, které očekávají omezení poptávky kvůli růstu životních nákladů. Ukázal to průzkum, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Price Action | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | CBOT | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | Diverzifikace | Dolarový index | Durace | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Forward | Futures | G10 | G7 | High | Holubice | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní systém | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Parita | Peněžní trh | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Breakout strategie | Ropný trh | Ceny komodit | Kurz eura | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Euronext | Vývoj eura | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Forexové intervence | EUR/HUF | LYNX | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Aktivum | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie ropy | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | Devizové trhy | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradce | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurz EUR | Kurz franku | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Pád rublu | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Trh nemovitostí | Trh | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | WTI ropa | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buy | CEE | EBITDA | Ekonomika Německo | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | ISM indexy | Komunální dluhopisy | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Kmenové akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční téma | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Burza dnes | Burze | Euro forex | Investment | Tempus | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | DPA | The New York Times | Natixis | Institut ZEW | VP Bank | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | ANZ | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Sarasin | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Destatis | Agentura DPA | Sója | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Uložení peněz | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Finanční systém | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Miliardáři | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Intervence centrální banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Odchod z Evropské unie | AAA | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Index bank | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Posílení koruny | Index italských akcií | SaxoSelect | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Index těžařů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Blockchain | Ethereum | Tesla | Měnové zóny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Summit G7 | Globální obchod | Průzkum | Krize | Makroekonomika | Velké zisky | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Manažeři fondů | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | Alphabet | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Audi | Politico | ex | MUFG | Generali Investments | Bankovní emise | J.P. Morgan | Ruské akcie | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Euler Hermes | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | ING Groep NV | CoinDesk | Inflace ve světě | Vývoj směnných kurzů | Ceny pšenice | Kurzový vývoj | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Obchodování na pražské burze | Palladium | ETH/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | Kurzový vývoj eura | Vývoj eura vůči dolaru | MiFID II | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | Fincentrum | Binance | Kryptoměna ethereum | Krypto burzy | Lithium | Tržní očekávání | Index MOEX | Kobalt | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Globální dividendy | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Index italských akcií FTSE MIB | Saxo | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Kartel OPEC | OPEC+ | Capitalinked.com | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální ekonomický kalendář | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Turecké liry | Ether | Hlavní akciový index | Zasedání OPEC | Baird | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Cena plynu | Signál na akcie | Obchodní signál | Long obchod | Největší kryptoměna | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Posilování české koruny | Aktivita na trhu | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Měny považované za bezpečné | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Index hongkongské burzy | Hodnota indexu | Refinitiv | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | WEF | Výhled české koruny | Makroekonomické statistiky | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Ekonomický poradce | Norský fond | Inflace v ČR | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Ropovod | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Sójové boby | Obiloviny | SPI Asset Management | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Příjmy z turistiky | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Dolarové sazby | Wealth Management | Prezidentka ECB | Ropné akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Recese v USA | Digitální aktiva | Obavy z recese | Bohatí | Oživení ekonomiky | Cena niklu | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | Shrnutí obchodování | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Dění na trzích | Globální recese | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | Úvěrová aktivita | Úvěrová aktivita v eurozóně | Energetické firmy | ESG | Banky pro mezinárodní platby | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Akcie Barrick Gold | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Vlastní investice | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Peter Garnry | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Cenné papíry ČEZ | Trh práce | Obchodní dohody | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Riziko pro investory | Primární nabídky | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Radomír Jáč | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Tomáš Vlk | Bilance | Obchod s Čínou | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Co bude | Avast | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Trendová linie | Domácí měny | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Americká data | AFP | Valdis Dombrovskis | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Automobilový sektor | Globální trh | Velká krize | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | NN Investment Partners | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Export z Německa | Stavebnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Přeprodané podmínky | Růstový impuls | NAFTA | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Vybírat zisky | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Konzervativci | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Inflační výhled | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Míra inflace v Británii | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Elektrárenská společnost | ČNB dnes | Kupní síla | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | FedEx | xStation5 | AT&T | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Rychlý růst mezd | Bydlení | WHEAT | Ztráta | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Výnosy státních dluhopisů | Cenné papíry Erste Bank | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Index pařížské burzy | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Černé labutě | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Chris Williamson | Vzestup ceny | Návratnost | Inovace | List Financial Times | Stoupající trend | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Růst cen potravin | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Britské společnosti | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Akciový index MOEX | MOEX | Cyklus růstu | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Nejnovější údaje | Samsung | 100 miliard dolarů | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Banka UBS | Pražské burzy | Počáteční zisky | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Finanční regulátor | Virus | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Viceguvernéři | Pokles | Situace | České měny | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Konzistentní zisky | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | BP | Prodeje aut | Adidas | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Zvyšující se inflace | Tým XTB | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Nejvýraznější ztráty | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Akcie na evropských trzích | Index aktivity | Masakr na trzích | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Americký Fed | Stabilita | Japonská automobilka | Toyota | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Vzestup inflace | Výkyvy | Světový trh s ropou | Změny trendu | Aktuální Price Action | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Inflace v únoru | Dolar k rublu | Ekonomika Evropské unie | Výraznější impuls | Únorová inflace | WP | Lídři EU | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Olaf Scholz | Mince | Čínský růst | Medvědí trend | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Asijská seance | Index frankfurtské burzy | Pokles vývozu | New York Times | Růst cen v eurozóně | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Spiegel | Žádosti o podporu | Intervenovat ve prospěch koruny | Zásobníky | Texas | Další pokles | Vyplácet dividendy | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Salmán | MPO | Hlavní centrální banky | Německá automobilka | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Index podnikatelské aktivity | Německý akciový index | Vnímání rizika | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Viry | Bulharsko | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Saúdové | Závislost | Práce | Afrika | WFP | FAO | RBK | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Ekonomické škody | Hrozí krach | Skupina OPEC | DPH | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Společnost Saxo Bank | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Juan Pérez | Menší poptávka | Ministři | Alexandr Novak | Cena benzínu | Španělská vláda | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | DAWN | Více peněz | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | B2Gold | Statistiky | Jeffrey Halley | Indikace | Malé podniky | Odhady škod | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Potravinové krize | Květnový kontrakt | Rizikové averze | Stephen Innes | Global Wealth Management | Americké produkce | Trade | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Měny zemí | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Vyjádření ekonomů | Americký ropný institut | Ropný institut | Údaje o zásobách v USA | Debata | Soukromá spotřeba | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Ekonomické útrapy | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | Ropa roste | Robert Holzmann | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Dopravci | UBS Global | Růst výnosů | Koncern Volkswagen | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Snižování cen | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Zveřejněné údaje | Růst EBITDA | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Světové hospodářství | Auta | Velké ekonomiky | Sektor služeb | CL | Mluvčí MMF | Marek Brávník | Manažeři | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Aktivity společnosti | Renault | PMI v eurozóně | Klesající trendová linie | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Měsíční průzkum | Koronavirové pandemie | Novatek | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Průraz | Akcie České zbrojovky | CZG | Václav Klaus | Sentiment na trzích | PEPP | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Oracle | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nepřipravenost | Společnost BP | OCBC | Vývoz z Německa | Index Nasdaq Composite | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Ropná krize | Energetický gigant | Světová poptávka po ropě | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Sentiment na trhu | Covid | Technologické firmy | Cardano | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Podnikatelské aktivity v USA | Index německých akcií | Mississippi | Koronavirové epidemie | Výkyvy cen | Sankce proti Rusku | ONS | Objem aktiv | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Ukrajinská vláda | Exporty | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Výhled vývoje ekonomiky | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Jeep | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Spotřební daně | Technologické společnosti | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Denní propad | Oliver Pursche | Supervelmoci | Forward guidance | Bohatí lidé | Americké vládní dluhopisy | Pár EUR/USD | Nikl | Největší firmy | Zastavení růstu | Důvěra | Index výroby | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Zpomalující růst | Zvýšené napětí | NYT | Kovy vzácných zemin | Koupěschopnost | Oživení poptávky | Setkání zemí OPEC | Pandemická situace | Hnojiva | Výrobní sektor | Výrobní index | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Kroger | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Výkon ekonomiky | Obchodní domy | Propad cen akcií | Ropa dnes | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Německý rozpočet | Politici | Němečtí politici | Diverzifikovat | Biden | Druhy ropy | Pracovní místa | Česká republika | Průmyslová výroba v ČR | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Měnový fond | Negativní úrokové sazby | Libye | Americké měny | Významné riziko | Koncern | Embargo | Pilulka Lékárny | Nařízení | Interfax | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Futures na ropu | Akcie společnosti Pilulka | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Saxo Bank Steen Jakobsen | Burzy v Evropě | Moneta | Podvážení | Nestabilní situace | Ruské společnosti | GLE | Růst ekonomiky EU | WASDE | Polská vláda | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Jemen | Babcock | Babcock International | Ropovod Družba | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Cenový skok | Siemens | Deutsche Post | Continental | PX Pražské burzy | NBP | Maďarská vláda | Orbán | Ceny aktiv | Voda | BA.US | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Pokles zásob | Počasí | Home office | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | ADA | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Inženýrské stavitelství | Samsung Electronics | Racionální rozhodnutí | TUI | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CARA | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Larry Fink | VTB | Agentura Interfax | United Parcel Service | UPS | Nárůst ceny | Express | Tržní ceny | Výrobní aktivity | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | MIB | Platby v bitcoinech | Supercyklus | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Kov | ETS | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Odliv peněz | PMI indexy | Zásoby plynu | Súdán | Air | Světová poptávka | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | WASDE report | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Akcie AT&T | Výrazný růst | Výhled růstu ekonomiky | VOW1.DE | VOW1 | Týdenní shrnutí | Nárůst sazeb | CRM | Discovery | Výhled Saxo Bank | LMT | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Prudký růst cen | Fincentrum & Swiss Life Select | Eurokomisař pro ekonomiku | Krypto trh | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Polymetal | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | United Parcel Service (UPS) | Uranium Energy | UEC | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Poptávka po kryptoměnách | Hodnocení současné situace | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | MSCI Inc | Saxo Group | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | API | Oslabení | MNB | ANZ Research | Ruský ministr | KOL | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Úroveň supportu | Softwarové firmy | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Zajišťování | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Senegal | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Obrovský potenciál | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | Deficit nabídky | Dynamické prostředí | Výhled na letošní rok | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Technologie | Protipandemická opatření | Nabídky akcií | Vývoj měnového páru USD/RUB | Spojené arabské emiráty | Hliník | Egypt | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Americký trh | Ceny suroviny | FIXED | Wealthspire Advisors | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Divize | Letní období | Načasování | Meteorologická společnost | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Energetická skupina | Rekord | Dodávky čipů | Guidance | University of Michigan | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Logistika | Projekce | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Ceny rýže | Rekordní minimum | Čínští výrobci | Psychologické úrovně | Společnost Equinor | High Ridge Futures | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Sekce měnové | WIG | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Afghánistán | NN IP | NN Investment Partners (NN IP) | Medián | Podíl firem | Očekávaná inflace | ASX | Objem dividend | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Proočkovanost | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Měnové unie | Úroková sazba v eurozóně | Neúspěch | Opatření | Chorvatská ekonomika | Vrcholy | Dna | Carrier Global | Carrier | Guvernér rakouské centrální banky | Růst trhu | Rychlý růst | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Energetika | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Konfederace | Extrémní počasí | Etherea | Airbus SE | WarnerMedia | Warner Bros | ČSSD | Kompenzace | BNP | Zdražování energie | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Konzervativní unie | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Energetická krize | Globální hrubý domácí produkt | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Organizovanost | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Volvo Cars | Equiti Capital | Boeing (BA.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Klima | Stephen Brennock | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Australia and New Zealand Banking Group | Ethereum (ETH/USD) | SunPower | Česká národní banka (ČNB) | Globální dodavatelské řetězce | Ross Mayfield | Daimler Truck | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Raketový růst | Další růst sazeb | Družba | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Ruský trh | RTS | Antony Blinken | Index technologického trhu | Bezpečná aktiva | Omikron | Akcie Gazpromu | | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Občanské války | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Největší švýcarská banka | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Výkon průmyslu | Úrokové sazby v USA | Bezpečnostní firmy | Meziroční inflace v ČR | David Madden | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Mluvčí Kremlu | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Celosvětový HDP | Telefónica | Šíření varianty omikron | Logistické společnosti | Jan Macek | Desetileté výnosy | Uniper | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Eset | Pokles zlata | Ocel | Srí Lanka | Tengiz | Kvalita aktiv | Ruský plyn | Gate | Míra inflace v Maďarsku | Fujitomi Securities | Hry | Kristina Hooperová | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Akciový index Nasdaq | Analytik trhů | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Napětí na Ukrajině | Ericsson | Základní úrok | Snížení daně | Murray | Zrychlení růstu ekonomiky | Zemědělská půda | Ebury | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | ALUMINIUM | CRO | Období zvýšené inflace | Banka Barclays | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Roman Ziruk | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | CITIC | Zisk EBIT | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Index londýnské burzy FTSE | General Dynamics | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Polymetal International | Ruská Sberbank | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Sankce Rusko | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Sberbank CZ | AvtoVAZ | Sankce vůči ruské centrální bance | Švýcarská národní banka | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Charkov | Kyjev | Burza v Moskvě | Sberbank Europe | Evraz | UEC.US | Sovkombank | VEB.RF | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Financování ozbrojených sil | Ukrajinské ministerstvo financí | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | Globální objem dividend | Celosvětový objem dividend | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Michail Fridman | Krize na Ukrajině | Akcie ruských společností | Vzdušný prostor | Ruská aktiva | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | Commerzbank dnes | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Ruské podnikání | Miliardáři Fridman a Aven | Avena EU | Avena | VEON | Zátah na ruské podnikání | Evropský blok | Witan Investment Trust | Andrew Bell | Witan Investment | Situace na Ukrajině | Statista | Čínské trhy | Filip Louženský | Harmonizovaná inflace | Velkoobchodní cena plynu | Index producentů ropy | Index producentů ropy a plynu | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Oligarcha | Prima | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Turecký statistický úřad | Intervence České národní banky | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Ruský vývoz ropy | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Likvidita mezibankovního forexového trhu | Kursové indikace bank | Kursové indikace | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Pěstování plodin | Cena potravinářské pšenice | Mezinárodní sankce | Pokles inflace | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Nornickel | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Penzijní investiční plán | Řetězec | Řetězce | Financování výdajů | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Hnědé uhlí | Import ruské ropy | Vliv války | Odchod z Ruska | Západní sankce | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zvyšování cen | Měny navázané na komodity | Světové produkce | Luigi Di Maio | Di Maio | Italský ministr zahraničí | Vývoz ruské ropy | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Balík sankcí | Hospodářské škody | Úroky z dolarových dluhopisů | Úrok z dolarových dluhopisů | Ukončení konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Aktivisté | BlackRock Larry Fink | Konec globalizace | Nákupy ruských cenných papírů | Index podnikatelské aktivity v USA | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Caspian Pipeline Consortium | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Značné riziko | Andrew Lipow | Globální zásoby suroviny | Zásoby suroviny | Vysoké ceny energií | Srílanská ekonomika | Gotabaja Radžapaksa | Srílanský prezident | Kolomba | Sadžith Premadasa | Opoziční poslanec | Poslanec | Vývoz pšenice | Allianz Trade | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | MOL | Růst cen energií | Zničení poptávky | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | GoTo | Největší indonéské technologické společnosti | Indonéské technologické společnosti | Warner Bros Discovery | WBD | Ex-date | Rosbank | Francouzská Société Générale | Stagflační riziko | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Rekordní inflace | Dodávky ruského zemního plynu | Potravinová krize | Období stagflace | Occidental | Hladomor | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Sazba Evropské centrální banky | Komoditní supercyklus | Maďarské fondy na ropu | Maďarské fondy | Vývoz obilí | Indexy S&P | Společnost Invesco | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Shrnutí obchodní seance | Snížení inflace | Odklon Fedu od politiky levných peněz | Prudký růst inflace | Rizika, že zvyšování úrokové sazby | Rostoucí akcie | Rychle rostoucí akcie | Obavy investorů ze zvýšení úroků | Odliv peněz z fondů dluhopisů | Odliv peněz z fondů | Výhled růstu HDP | Výhled růstu HDP v eurozóně | Marketingová komunikace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ruská agentura
Ruská agrese
Ruská aktiva
Ruská armáda
Ruská banka
Ruská burza
Ruská centrální banka
Ruská ekonomika
Ruská federace
Ruská firma

Následující klíčová slova

Ruská invaze na Ukrajinu
Ruská krize
Ruská měna
Ruská okupace
Ruská okupace Ukrajiny
Ruská plynárenská společnost
Ruská politická scéna
Ruská ropa
Ruská ropa Urals
Ruská ropná společnost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít