Úterý 19. březen 2024 11:58
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
XTB trading konference 2024

Platební neschopnost

img

3 nejlepší alternativní možnosti jak vybudovat majetek v roce 2024

04.03.2024 V době kdy světovou ekonomiku potkávají různé krize a inflace roste lidé vyhledávají nové způsoby jak vybudovat majetek a ten stávající ochránit proti inflaci. Investoři hledají alternativy k tradičním způsobům, a proto se zaměřují na nově vznikající příležitosti, které využívají sílu inovací. V roce 2024 se prostředí pro budování bohatství vyvíjí a objevují se nové příležitosti různých investic pro budování majetku. Mimo dnešní metody si samozřejmě můžete pořídit stále populární akcie online a vydělávat tak z pohodlí domova.
img

Nejdřív březen, teď červen

29.01.2024 Pozvolna a v klidu se blížíme k týdnu, kdy se uskuteční zasedání centrálních bank Spojeného království a Spojených států. Zasedání Evropské centrální banky, pokud nezklamalo, přinejmenším nepřineslo nové informace, které by trhy potěšily. Trhy reagovaly rychle a nevýrazně. Celkově jsme se dozvěděli jen to, že ECB možná v létě sníží sazby, ale slovo "možná" se dá vykládat různě. Může to tak být, ale nemusí. Z hlediska konkrétních informací se trh příliš nedozvěděl.
C:\fakepath\filip-kalcak-18102023-2.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Co nebolí, to roste. Červená v Izraeli, zelená na grafu

18.10.2023 Válka je hrozivý fenomén. Překresluje hranice, zabíjí lidi a drasticky ovlivňuje světové investiční trhy. Teoreticky. Wall Street na nedávno propuknutou válkou na Blízkém východě paradoxně reagovat nechce. Přitom se může Spojených států i globální ekonomiky týkat mnohem víc než válka na Ukrajině.
img

Agentura Fitch snížila úvěrový rating USA❗

02.08.2023 Včera po skončení seance na Wall Street se na trzích objevily důležité zprávy. Agentura Fitch Ratings oznámila snížení úvěrového ratingu USA z AAA na AA+. Nepřišlo to zcela nečekaně, protože agentura Fitch zařadila americkou ekonomiku do negativního režimu již v květnu a jako důvod uvedla neshody ohledně dluhového stropu a celkově se zhoršující fiskální situaci. Přesto je tento krok poněkud záhadný, protože dohody o dluhovém stropu bylo nakonec dosaženo a platební neschopnost USA byla odvrácena.
img

Invesco: Měsíční přehled vývoje na trzích za červen 2023

12.07.2023 Červen byl pro globální akciové trhy převážně pozitivním měsícem, protože ve všech hlavních regionech se trhy odrazily od květnových ztrát. Inflace v Evropě a USA se zmírňuje, přičemž v USA bylo po posledním zasedání Federálního rezervního systému pozastaveno zvyšování úrokových sazeb. Evropská centrální banka a Bank of England budou ve zvyšování sazeb prozatím pokračovat. V Číně přetrvávají obavy kolem post-covidové ekonomiky, ale nezabránily jejím ziskům. Dařilo se i Austrálii, Japonsku a Indii. Trhy s pevným výnosem zůstaly pod tlakem kvůli dalšímu zvyšování úrokových sazeb ze strany některých centrálních bank.
img

Americký dolar přijde o status globální rezervní měny spíš dřív než později

09.06.2023 V době, kdy poptávka po americkém dolaru kvůli očekávanému zvýšení sazeb Federálního rezervního systému dál klesá, prohlásil bývalý americký kongresman Ron Paul, že nový zákon o finanční odpovědnosti, který nedávno podepsal prezident Joe Biden, posílí vládní výdaje, státní dluh a rozpočtový deficit země. V této souvislosti dolaru hrozí, že o status rezervní měny přijde spíš dřív než později.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina dokončila rekordní výměnu domácího dluhu

09.06.2023 Argentina dokončila největší výměnu svého domácího dluhu, čímž snížila krátkodobé závazky splatné v příštích třech měsících o více než 30 miliard USD (659,1 miliardy Kč) a posunula splátky na dobu po volbách, které se uskuteční koncem letošního roku. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo hospodářství. Výměna dluhu se uskutečnila v době, kdy jsou veřejné finance stále napjatější a situaci zhoršuje trojciferná inflace.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Sněmovna reprezentantů USA schválila zákon, který pozastavuje dluhový strop

01.06.2023 Americká Sněmovna reprezentantů dnes brzy ráno SELČ schválila zákon, který pozastavuje platnost dluhového stropu. Legislativní text nyní putuje do Senátu. Prezident Joe Biden výsledek hlasování uvítal a vyzval Senát, aby zákon schválil, co nejdříve, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-30052023-46-zm.jpg

Komodity: Ropa výrazně zlevňuje kvůli nejistotě kolem dohody ohledně dluhového stropu USA

30.05.2023 Ceny ropy se dnes výrazně snižují kvůli nejistotě kolem dohody ohledně dluhového stropu Spojených států. Severomořská ropa Brent kolem 18:45 SELČ ztrácela zhruba 4,4 procenta a sestoupila pod 74 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 4,2 procenta a dostala se pod 70 dolarů za barel.
C:\fakepath\trader-29052023-75-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2023 1) Ceny ropy se dnes snižují, protože obavy z negativních dopadů vysokých úrokových sazeb na hospodářský růst převážily nad zprávou o dohodě na zvýšení dluhového stropu ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 16:00 SELČ ztrácela zhruba 0,7 procenta na 76,4 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 0,4 procenta na 72,4 dolaru za barel.
img

Týdenní přehled: Nonfarm payrolls, evropská inflace a

29.05.2023 Ekonomický kalendář na tento týden je plný důležitých událostí nejen makroekonomické, ale i politické povahy. Obchodníci s dolarovými páry se soustředí na limit amerického dluhu. Podle všeho se blíží vyvrcholení vleklého politického dramatu, jehož středobodem je potenciální platební neschopnost.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Biden a McCarthy mají finální dohodu na zvýšení dluhového stropu USA

29.05.2023 Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy dosáhli konečné dohody na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. S odvoláním na svůj zdroj to dnes napsala agentura AP. O předběžné dohodě oba politici informovali už v noci na neděli. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.
img

Hrozba bankrotu USA je odvrácena, zítra by se proto mělo dařit českým akciím i koruně

28.05.2023 Republikánští vyjednávači se dnes nad ránem středoevropského času dohodli s Bílým domem na navýšení stropu amerického veřejného zadlužení. Podařilo se jim tak odvrátit platební neschopnost USA, která by v případě nedohody nastala letos v červnu. Tento bankrotový stav USA, i pokud by trval třeba jen několik dnů, ba dokonce hodin, by vyvolal vážné otřesy světových finančních trhů.
C:\fakepath\usa-28052023-2.png

Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

28.05.2023 Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětovou ekonomiku.
C:\fakepath\usa-28052023.png

Dohoda o zvýšení dluhového stropu v USA je do 5. června možná, věří McCarthy

28.05.2023 Šéf republikánů v americkém Kongresu Kevin McCarthy věří, že dohody o zvýšení dluhového stropu lze dosáhnout do 5. června, kdy vládě Spojených států hrozí platební neschopnost. Zatím ale dohoda není, řekl dnes předseda Sněmovny reprezentantů novinářům.
img

Co sledovat příští týden? (26.05.2023)

26.05.2023 Nadcházející týden na trhu může začít relativně klidně, protože američtí obchodníci boudou mít prázdniny. Nicméně situace může být zajímavější později v průběhu týdne. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o zaměstnanosti ze Spojených států a také údaje o indexu spotřebitelských cen z eurozóny. Kromě toho bude pozorně sledován také vývoj dluhového stropu ve Spojených státech. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte US500, GOLD a EUR/USD!
img

Bankrot USA může nastat už 15. června; agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům zhorší rating. Otřáslo by to trhy po celém světě

26.05.2023 Ratingová agentura Moody’s, jedna ze tří světově nejvýznamnějších, si připravuje půdu pro věru historickou událost – zhoršení ratingu dluhu Spojených států. Státní kase Spojených států totiž v důsledku politického klinče v Kongresu – neochoty zákonodárců se dohodnout na navýšení dluhového stropu – povážlivě docházejí peníze. Ministryně financí USA Janet Yellenová varuje, že Spojené státy nemusí být schopny hradit všechny své závazky už příští týden ve čtvrtek, tedy 1. června.
C:\fakepath\USA.jpg

Fitch kvůli sporům o dluhový strop zařadila rating USA do režimu pozorování

25.05.2023 Americká agentura Fitch zařadila rating Spojených států do režimu pozorování s možností jeho snížení. To v praxi znamená, že by mohla v příštích měsících hodnocení úvěrové spolehlivosti země zhoršit. Spojené státy mají aktuálně rating na stupni AAA, tedy nejvyšší. Agentura své rozhodnutí zdůvodnila pokračujícím sporem o zvýšení dluhového stropu a hrozbou platební neschopnosti federální vlády. Agentura to uvedla ve středeční tiskové zprávě.
C:\fakepath\trader-23052023-41-zm.jpeg

Forex: Dolar vystoupil na dvouměsíční maximum vůči koši měn

23.05.2023 Americký dolar se dnes vyšplhal na dvouměsíční maximum vůči koši měn, těží z možnosti dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Euro kolem 18:30 SELČ vůči dolaru ztrácelo téměř 0,4 procenta na 1,0775 EUR/USD.
C:\fakepath\USA.jpg

Představitelé USA se stále nedohodli na odvrácení platební neschopnosti vlády

23.05.2023 Ani osobní schůzka amerického prezidenta Joea Bidena se šéfem Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym nepřinesla dohodu o navýšení dluhového stropu Spojených států, která by odvrátila hrozící platební neschopnost federální vlády. Po jednání v Bílém domě to podle agentur AP a Reuters uvedl McCarthy. Zároveň ale poznamenal, že diskuze byla produktivní. Věří, že je možné se dohodnout. Nenavýší-li Kongres limit pro zadlužení USA, mohla by platební neschopnost nastat už 1. června. To by mělo dramatické dopady nejen na americkou, ale i světovou ekonomiku.
C:\fakepath\trader-22052023-36-zm.jpg

Komodity: Ropa stagnuje, obavy o dluhový strop USA snižují optimismus ohledně poptávky

22.05.2023 Ceny ropy jsou na začátku týdne bez větších změn. Obavy o výsledek jednání ohledně dluhového stropu ve Spojených státech snižují optimismus ohledně poptávky v pozdějším období roku a vyvažují tlak na růst ceny, který způsobují nižší dodávky z Kanady a od producentů skupiny OPEC+.
C:\fakepath\usa-19052023.png

Jednání o odvrácení platební neschopnosti USA stojí, pokračování je nejisté

19.05.2023 Vyjednávání o zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států se necelé dva týdny před potenciální platební neschopností vlády zastavila, informují dnes americká média. Jeden z vyjednavačů Republikánské strany v Kongresu uvedl, že rozhovory v tuto chvíli nepřinášejí posun a že je potřeba je přerušit, načež tým prezidenta Joea Bidena přišel s vyjádřením o značných rozdílech mezi pozicemi obou stran. Akcie na Wall Street ve světle tohoto vývoje smazaly počáteční zisky a začaly oslabovat.
C:\fakepath\Nikkei.jpg

Japonský akciový index Nikkei znovu vystoupal nejvýš od roku 1990

19.05.2023 Hlavní index tokijské burzy Nikkei dnes vzrostl sedmý den po sobě a vystoupal nejvýš od roku 1990. V závěru přidal 0,77 procenta na 30.808,35 bodu. Japonským akciím pomáhá souhra příznivých faktorů od dobrých zisků firem přes ekonomiku vykazující známky oživení až po optimismus ohledně dohody o americkém dluhovém stropu.
img

USA mohou vyhlásit platební neschopnost

16.05.2023 Americký prezident Joe Biden, předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy a další představitelé Kongresu se toto úterý sejdou k dalšímu jednání o dluhovém stropu. Neshody mezi oběma stranami byly příliš velké na to, aby byl možný jakýkoli pokrok, a tak zástupci obou stran ve snaze dosáhnout dohody pokračovali o víkendu v diskuzích neoficiální cestou a snažili se najít styčné body a možné oblasti kompromisů.
img

USDIDX poblíž trendové linie 💵 Dolarový index roste po komentáři člena Fedu Kashkariho

11.05.2023 Americký dolarový index (USDIDX) v kontextu nejnovějších makročtení nadále roste. Žádosti o podporu vyšly nad očekávání, což naznačuje stále silný trh práce. Zároveň počet pokračujících žádostí v americké ekonomice také dopadl níže, než se předpokládalo. Neel Kashkari z minneapoliského Fedu byl dnes ohledně měnové politiky USA jestřábí:
C:\fakepath\USA.jpg

Schůzka Bidena s kongresovými lídry o zvýšení dluhového stropu dohodu nepřinesla

10.05.2023 Setkání amerického prezidenta Joea Bidena s kongresovými lídry nepřineslo průlom v jednáních o zvýšení dluhového stropu, bez kterého se vláda může už v červnu dostat do problémů kvůli nedostatku peněz na pokrytí svých výdajů. Účastníci nicméně po schůzce ujišťovali, že Spojené státy se do bezprecedentního stavu platební neschopnosti nedostanou. Jaký kompromis mezi demokraty a republikány by v poměrně krátkém čase mohl tento scénář odvrátit, však není jasné.
C:\fakepath\krach-burza-viden-09052023.jpg

Krach na Vídeňské burze v roce 1873 měl za následek pád bank a krizi

09.05.2023 Po vítězství Německa nad Francií a sjednocení Německa v roce 1871 a vysokých reparacích ze strany Francie následovalo období neuvěřitelného hospodářského vzestupu, který se přelil do tehdejšího Rakouska-Uherska včetně českých zemí. Přebytek peněz na trhu vyvolal lavinu burzovních spekulací, začala vznikat řada akciových společností a bank a optimismus se přeléval i do dalších oborů. První signály o tom, že s ekonomikou není něco v pořádku, začaly přicházet záhy. Levné peníze se vyčerpaly, začal se projevovat nedostatek financí na zakládání dalších nových podniků, trh se nasytil. Výsledkem byl "černý pátek" na Vídeňské burze z 9. května 1873, který měl za následek pád řady bank a světovou hospodářskou krizi.
img

Janet Yellenová varuje, že USA by do 1. června mohly vyhlásit platební neschopnost

02.05.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová varuje, že pokud nebude navýšen dluhový strop, mohou USA do 1. června vyhlásit platební neschopnost. Co bude s dolarem?
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Fitch snížil rating dluhu Argentiny v dolarech nad platební neschopnost

26.03.2023 Agentura Fitch snížila rating dluhu Argentiny v cizí měně na známku C z CCC-. Nové hodnocení znamená velmi vysokou pravděpodobnost selhání. Fitch se tak rozhodl v reakci na vládní nařízení, podle kterého některé subjekty veřejného sektoru musí prodat nebo vyměnit dolarové dluhopisy, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
img

Qatar Investment Authority je druhým největším akcionářem Credit Suisse

24.01.2023 Jak se ukázalo, Qatar Investment Authority se na konci loňského roku vyšvihla na pozici druhého největšího akcionáře poté, co ztrojnásobila svůj podíl v trápící se švýcarské bance Credit Suisse. Tyto informace obsahuje zpráva předložená Komisi pro cenné papíry a burzy USA.
img

Obrovské zisky altcoinů. Kryptoměny se před zveřejněním CPI odrazily od 2letých minim 📈.

10.11.2022 Tato noc pro kryptoměny rozhodně nebyla úspěšná. Na vlně komentářů ze strany Binance, která ostře vycouvala z akvizice FTX, začal na trhu kaskádový výprodej. Bitcoin se usadil v okolí 15 500 dolarů a Ethereum krátce stálo 1 050 dolarů. Nyní se kryptoměny snaží odrazit od nových jednoletých minim a skutečná euforie vstoupila na trh altcoinů, který byl v posledních dnech vyprodán. Co víme nového?
C:\fakepath\eurusd-23102022.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie zpevnily po zprávě, že Fed bude jednat o menším zvýšení úroků

23.10.2022 Americké akcie v pátek zpevnily. Přispěla k tomu zpráva, že americká centrální banka (Fed) bude jednat o menším zvýšení úrokových sazeb v prosinci. To zvýšilo naději, že centrální banka je připravena zaujmout méně agresivní postoj.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Ruský centrální depozitář podal u Soudního dvora EU žalobu kvůli sankcím

12.08.2022 Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) podal u Soudního dvora Evropské unie žalobu, ve které žádá zrušení sankcí. Ty na něj v červnu kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalila Evropská unie a jejich zavedení pak Rusku znemožnilo uhradit dluh zahraničním věřitelům. Informují o tom dnes tiskové agentury.
img

S nákupem nemovitosti počkejte. Může být levněji

08.08.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
C:\fakepath\mmf2.png

Zambie díky souhlasu věřitelů může dostat od MMF úvěr 1,4 miliardy dolarů

31.07.2022 Věřitelé Zambie se zavázali, že budou jednat o restrukturalizaci dluhu této africké země. Jejich rozhodnutí uvítala zambijská vláda i výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Rozhodnutí podle ní otevírá cestu k rozvojovému úvěru za 1,4 miliardy dolarů (33,7 miliardy Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters.
img

Zlom: ECB poprvé říká, že uplatní měnovou politiku, která dle ní samotné může závažně zvýšit rozdíly mezi bohatými a chudými. Zvyšování úroků už nepodmiňuje ukončením nákupu dluhopisů

28.06.2022 Bohatí budou ještě bohatší a chudí ještě chudší. Takový může být výsledek měnové politiky, kterou si právě kvůli této hrozbě, již sama připouští, Evropská centrální banka až do dneška odpírala. Právě dnes však toto tabu ruší. Musí. Rozevírání nůžek bohatství v celé eurozóně vlivem měnové politiky je tak nyní hrozbou, kterou přiznává sama hlavní instituce měnové politiky, „strážkyně eura“.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl kolísá, trh vyhodnocuje informace kolem platební neschopnosti Ruska

27.06.2022 Ruská měna zahájila týden mírným poklesem, který ale později smazala a začala růst. Vůči dolaru se tak dál drží blízko nejvyšších hodnot za sedm let. Trh vyhodnocuje informace, že někteří držitelé ruských dluhopisů nedostali platbu úroku, protože západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu Moskvě znemožňují platbu řádně dokončit. Rusko se tak ocitá ve vynucené platební neschopnosti.
C:\fakepath\Ruslo-dluh.png

Problémy ruského dluhu - od bolševické revoluce, přes rozpad SSSR až po Putina

27.06.2022 Těsně před bolševickou revolucí v roce 1917 bylo carské Rusko největším mezinárodním dlužníkem na světě, protože si hodně půjčovalo na financování industrializace a železnic a po vypuknutí první světové války i na modernizaci armády. Po říjnové revoluci v roce 1917, kdy se k moci dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem, nastal totální rozvrat hospodářství a 1. ledna 1918 Lenin anuloval všechny státní půjčky, jak zahraniční tak vnitřní, a Rusko oznámilo, že dluhy platit nebude. Nejvíce na to doplatila Francie a Británie, které utrpěly ohromné ztráty. Podle amerického historika a analytika dosahoval tehdejší zahraniční dluh Ruska v dnešních cenách 500 miliard dolarů. Trvalo až do poloviny 80. let, než Moskva část tohoto dluhu uznala.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko se ocitlo v platební neschopnosti, píše Bloomberg

27.06.2022 Rusko se poprvé za více než 100 let ocitlo v platební neschopnosti. Stalo se tak poté, co v neděli večer Moskvě vypršela lhůta na zaplacení zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) úroků ze zahraničních dluhopisů, informovala dnes agentura Bloomberg. Moskva peníze na zaplacení má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Ruský ministr financí Anton Siluanov situaci označil za frašku.
img

Ranní okénko - Zvýšená volatilita na trzích, další pokles PMI a platební neschopnost Ruska

27.06.2022 Předstihové ukazatele zveřejněné během minulého týdne ukazují na ekonomické zpomalení během druhé poloviny letošního roku. Peněžní trh reagoval mírným snížením sázek na agresivní utahování měnové politiky – očekávání sazeb Fedu na konci roku 2022 trh během pátku snížil z 3,6 % na 3,4 %. K přecenění docházelo i v eurozóně. Slabé výsledky předstihových indikátorů se podle nás i trhu nevyhnuly ani tuzemské ekonomice, jak v pátek ukáže PMI pro zpracovatelský sektor.
img

Rusko dnes po 104 letech zbankrotovalo – jak se teď zahraniční věřitelé dostanou ke svým penězům? Někteří se chtějí „zahojit“ z majetku ruských oligarchů či ze zmrazených ruských rezerv

27.06.2022 Dnes časně ráno středoevropského času Rusko poprvé od začátku roku 1918 nenaplnilo své závazky vůči zahraničním věřitelům. Poprvé za více než 104 let tudíž zbankrotovalo na svůj zahraniční dluh. Jedná se o bankrot technického rázu, protože Rusko má peníze i ochotu dlužné částky nadále řádně hradit. Neumožňují mu to však západní sankce.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby

26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
img

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?

26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.
img

Rusko zbankrotuje už zítra po půlnoci, poprvé od časů Lenina roku 1918. Co se bude dít dále?

26.06.2022 Rusko se podle všeho už zítra po půlnoci ocitne v platební neschopnosti, tedy v bankrotovém stavu. Na svůj dluh vůči zahraničním věřitelům tudíž zbankrotuje vůbec poprvé od začátku roku 1918.
img

Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku

14.06.2022 Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: V případě platební neschopnosti Ruska čeká investory mnoho sporů

07.06.2022 Pokud se Rusko vinou zahraničních sankcí ocitne v platební neschopnosti, čeká držitele dluhopisů změť finančních, politických a právních sporů. Zatím ale není jasné, jakým způsobem bude případná platební neschopnost vyhlášena, uvedla agentura Bloomberg. Moskva zatím byla schopna zahraniční dluh navzdory sankcím obsluhovat, ale to se pravděpodobně změní, protože Spojené státy zemi uzavřely další cestu k věřitelům. Dotklo se to plateb zhruba za 100 milionů USD (2,3 miliardy Kč) splatných 27. května.
img

Jak může zvýšení sazeb centrální bankou zvýšit zájem o kryptoměny?

06.06.2022 Již šestý měsíc se světová ekonomika neustále propadá do úplné krize, kterou účinně urychlují další faktory. I když vezmeme v úvahu katastrofální důsledky války na Ukrajině, byla to koronavirová krize, která se stala hlavním katalyzátorem obtížné ekonomické situace. V důsledku politiky kvantitativního uvolňování přesáhl na konci roku 2020 globální dluh 225 % celosvětového HDP a vládní dluh USA 99 %.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko má plán, jak splácet zahraniční dluh, aby se vyhnulo bankrotu

30.05.2022 Rusko plánuje zavést mechanismus pro splácení dluhopisů, který má obejít americké sankce a zabránit tomu, že se země dostane do platební neschopnosti. Návrh je podobný systému pro placení za ruský plyn a má zahraničním investorům umožnit otevřít si v ruských bankách účty jak v rublech, tak v tvrdé měně. Investoři by měli mít k penězům přístup bez omezení. V rozhovoru s listem Vedomosti to dnes řekl ministr financí Anton Siluanov. O mechanismu ale zatím vláda jedná, investorům ho představí později.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Washington Rusku neprodloužil výjimku, která zemi umožnila splácet dluhopisy

25.05.2022 Spojené státy Rusku znemožnily další způsob, jak splácet závazky z mezinárodních dluhopisů, což by mohlo zemi přiblížit k platební neschopnosti. Americké ministerstvo financí oznámilo, že ukončí výjimku, která umožňovala americkým držitelům ruských dluhopisů přijímat platby. Rusko, které má jinak na splácení dluhů dostatek financí, už dalo najevo, že plánuje zpochybnit jakékoliv vyhlášení platební neschopnosti. Uvedla to agentura Reuters.
img

Nadešla hodina ruského bankrotu? Američané dneškem zakazují svým občanům a bankám přijímat ruské splátky

25.05.2022 Pravděpodobnost ruského bankrotu se dneškem citelně zvyšuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času, tedy zhruba před půldruhou hodinou, zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-20052022-34-zm.jpg

Rusko dnes předčasně splatilo dluh, aby se vyhnulo platební neschopnosti

20.05.2022 Rusko dnes poslalo peníze na zaplacení úroků ze dvou svých mezinárodních dluhopisů. Peníze poslalo předčasně ve snaze odvrátit platební neschopnost. Příští týden totiž vyprší platnost důležité americké licence, která takové převody umožňuje, a Spojené státy naznačily, že licenci již možná dále neprodlouží, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

S&P zhoršila úvěrové hodnocení Srí Lanky na selektivní platební neschopnost

25.04.2022 Společnost S&P Global Ratings zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Srí Lanky na známku selektivní platební neschopnost (selective default, SD). Učinila tak poté, co vláda minulý týden nezaplatila úroky z dolarových dluhopisů. Obchodování na akciové burze ve Srí Lance bylo dnes znovu přerušeno poté, co se hlavní index při znovuotevření po dvou týdnech propadl o 12,6 procenta. Informují o tom agentury Bloomberg a AFP.
img

Akcie Wells Fargo se po slabých čtvrtletních výsledcích v pre-marketu propadají

14.04.2022 Jedna z největších investičních bank v USA, Wells Fargo (WFC.US), dnes zveřejnila své finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2022, které se ukázaly jako nedostatečné na to, aby změnily současný sentiment kolem bankovního sektoru:
C:\fakepath\rusko-12042022.jpg

Co znamená ruský bankrot pro trhy?

12.04.2022 Ratingová agentura Standard & Poor’s snížila rating ruského vládního dluhu do pásma Selective Default (SD), což znamená částečnou platební neschopnost. Ruské ministerstvo financí totiž splatilo část úroků a jistiny z dluhopisu splatného 4. dubna v rublech, i když podle smlouvy měly být splatné pouze v amerických dolarech.
C:\fakepath\trader-11042022-35-zm.jpg

Rusko pohrozilo právními kroky, pokud se ho Západ pokusí dotlačit k bankrotu

11.04.2022 Rusko podnikne právní kroky, pokud se ho západní země pokusí dotlačit ke státnímu bankrotu. Uvedl to podle agentury Reuters ruský ministr financí Anton Siluanov v rozhovoru s listem Izvestija. Rusku nyní hrozí vyhlášení platební neschopnosti poté, co minulý týden uhradilo splátky dolarových dluhopisů v rublech. Země se kvůli útoku na Ukrajinu stala terčem rozsáhlých sankcí, které mimo jiné omezují její přístup ke globálnímu finančnímu systému.
img

Ruské železnice bankrotují, jde o první bankrot velkého ruského podniku od uvalení západních sankcí. Zhoršení dopravní situace zasáhne desítky milionů Rusů

11.04.2022 Ruské železnice bankrotují. V březnu totiž nesplatily všechny své závazky věřitelům, jak se smluvně zavázaly. Příslušná částka byla splatná ke 14. březnu. Podniku, který je stoprocentně ve vlastnictví Ruské federace, pak běžela desetidenní lhůta, kdy mohl věc napravit. Věřitelé však své peníze během této lhůty nedostali. Mezinárodní výbor pro posuzování daných záležitostí podle dnešní zprávy agentury Bloomberg na základě uvedeného vývoje vyhodnotil finanční situaci Ruských železnic jako platební neschopnost, tedy bankrot.
img

Rusko je v bankrotu, říká ratingová agentura Standard & Poor’s. To znamená, že Rusku nepůjčí ani Číňani, přičemž bankrotový stav může trvat desetiletí a Rusům přinese bídu

10.04.2022 Podle světově významné ratingové Standard & Poor’s již Rusko vkročilo do bankrotového stavu. Agentura dnes zveřejnila nové hodnocení bonity Ruska. V posudku přitom konstatuje, že Rusko je nyní ve stádiu takzvané selektivní platební neschopnosti. Ta nastává, není-li dlužník schopen dostát části svých závazků vůči věřitelům, zatímco jinou část závazků plnit schopen je.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko uhradilo splátky u svých dolarových dluhopisů v rublech

06.04.2022 Ruská vláda musela uhradit závazky plynoucí z jejích dolarových dluhopisů v rublech. Zahraniční banka totiž odmítla zpracovat příkaz vyplatit držitelům těchto dluhopisů částku 649,2 milionu USD (zhruba 14,5 miliardy Kč) v dolarech. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova bude Rusko dál splácet svůj vnější dluh v rublech, dokud budou jeho devizové rezervy blokovány západními sankcemi.
img

Co by znamenalo selhání Ruska splácet státní dluh?

25.03.2022 Rusko od začátku ukrajinské krize mnohé překvapilo tím, že plní své mezinárodní dluhové závazky. Západní vlády mu to umožnily díky tomu, že upustily od sankčních omezení těchto plateb, aby pomohly dlužníkům.
img

Hodnocení aktuální politiky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruská centrální banka dlouhodobě patří mezi nejlépe fungující instituce v Rusku, a dokonce bych ji dal za vzor mnoha dalším zemím. Současnou krizi zvládá na výbornou. Na kolaps rublu zareagovala přerušením obchodování s ruskou měnu, akciemi a dluhopisy. Doplnila to prudkým zvýšením základní úrokové sazby na 20 % a omezeními na pohyb kapitálu.
C:\fakepath\eurusd-18032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.3.2022

18.03.2022 Americké akcie včera posílily, hlavní indexy si připsaly přes jedno procento. Zmírnily se obavy z platební neschopnosti Ruska, někteří věřitelé dostali úrok z jeho dolarových dluhopisů. To na trhu zvýšilo chuť riskovat.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko varuje, že kvůli sankcím bude nuceno splácet zahraniční dluh v rublech

14.03.2022 Ruské ministerstvo financí schválilo dočasný postup pro splácení dluhu v cizí měně, ale varovalo, že platby budou prováděné v rublech, pokud sankce zabrání bankám hradit dluhy v jejich původní měně. Ministr financí Anton Siluanov současně popřel, že by Rusko nebylo schopno plnit své dluhové závazky.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 16. Co se děje ve světě?

11.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely čtvrtek dalším poklesem, tentokrát však malým. Včerejší den byl velmi plodný z hlediska různých zpráv a reportáží. Na prvním místě z hlediska důležitosti je samozřejmě americká inflace, která dále zrychlovala, jak očekávali všichni účastníci trhu bez výjimky. Index spotřebitelských cen v únoru vzrostl na 7,9 %, což také nepřekvapilo. Pravděpodobně proto, že obchodníci a investoři jsou již zvyklí na to, že inflace každým měsícem roste, a na tuto zprávu nebyla žádná zvláštní reakce. Akciový trh vykázal velmi zdrženlivou dynamiku a nadále se nachází poblíž svých lokálních minim.
img

Ukrajinsko-ruská válka, den 14. Co se děje ve světě?

09.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – v úterý uzavřely dalším poklesem. Dne 9. března se kotace všech tří indexů pohybují v blízkosti svých lokálních minim, korekce pokračuje a s největší pravděpodobností bude pokračovat také pokles. Během uplynulého dne nedošlo k žádným důležitým makroekonomickým událostem ani k důležitým prohlášením představitelů Fedu. Devizový trh odpočíval, jako by slavil Mezinárodní den žen, a poprvé za poslední dva týdny vykazoval malou volatilitu a žádný trendový pohyb. Geopolitická situace ve východní Evropě zůstává složitá, ale v posledních dnech se bojovalo mnohem méně. Je nepravděpodobné, že by tato skutečnost svědčila o deeskalaci konfliktu, protože během tří kol jednání mezi Kyjevem a Moskvou nebylo dosaženo žádného pokroku. Zítra, 10. března, se v Turecku uskuteční setkání dvou ministrů zahraničí – Dmitrije Kuleby a Sergeje Lavrova. Jisté naděje na pozitivní výsledek samozřejmě existují, ale upřímně řečeno, v úspěch jednání nyní nikdo nevěří. Pozice ukrajinské a ruské strany jsou příliš rozdílné.
img

Pohonné hmoty v ČR lámou další rekordy, dvacet nejbohatších Rusů přišlo kvůli sankcím o 2,4 bilionu korun. Lukoil, jehož šéf z nich zchudl nejvíce, o 411 miliard korun, se už proti invazi staví

06.03.2022 Dvacet nejbohatších Rusů, zpravidla oligarchů, letos kvůli ukrajinské válce a západním sankcím přišlo dohromady v přepočtu o zhruba 2,35 bilionu korun. O tolik se podle výpočtu agentury Bloomberg ztenčil jejich majetek. V průměru tak každý z nejbohatších Rusů přišel o bezmála 120 miliard korun.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

Rusko dnes začíná bankrotovat. Česká národní banka asi bude muset intervenovat na podporu koruny

02.03.2022 Rusko podle všeho začíná dnes vykazovat známky platební neschopnosti, takže už směřuje k bankrotu. Dnes má totiž vyplácet úrok na svém dluhu, ale cizinci zřejmě žádné peníze neuvidí. Od pondělí platí v Rusku zákaz výplaty peněz pro ně. To je ovšem částečná platební neschopnost, ať už je zdůvodněná jakkoli. Rusko tedy míří ke krachu.
img

Zasedání Fedu bude významné a bude mít dopad na všechny finanční trhy

24.01.2022 Trhy se stále naplno věnují tématu očekávaného zvýšení úrokových sazeb Fedu, které již minulý týden vedlo k poklesu amerických akciových indexů.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB varuje před rostoucím rizikem splasknutí bubliny na trhu s bydlením

17.11.2021 Trh s bydlením v eurozóně se zahřívá, což zvyšuje pravděpodobnost korekce na trzích s rezidenčními i komerčními realitami. Uvedla to Evropská centrální banka ve své zprávě o stabilitě.
img

Experty v USA zaskočila tamní inflace: vylétla třikrát výše, než čekali, na maximum od roku 1982. Bude mít dopady i na ČR, Babišově vládě zdraží financování dluhu

12.05.2021 Dubnová meziměsíční inflace Spojených států očištěná o kolísavé ceny potravin a energií vyskočila na 0,9 procenta, nejvýše od roku 1982. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů amerického Úřadu statistiky práce.
img

Evropa žije v iluzi nízkého počtu krachujících firem. Realita ji však brzy probudí

13.04.2021 Hospodářská krize způsobená pandemií Covid-19 měla přinést krachy firem a růst platební neschopnosti v celé eurozóně. Loni však překvapivě došlo k poklesu úpadků firem ve všech hlavních evropských ekonomikách. „Podle naší analýzy existuje vysoký počet tzv. skrytých insolvencí. Ty byly spíše odloženy, než aby se jim skutečně zabránilo. V Evropě je velký počet neživotaschopných společností, jejichž bankrot je jen otázkou času,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
C:\fakepath\graf global.jpg

Coface: Růst nerovnosti ve světě může vést k častějším nepokojům

09.02.2021 Růst ekonomické nerovnosti spolu s nespokojeností veřejnosti s vládním řešením pandemie v mnoha zemích může vést letos ke vzniku častějších protestů a sociálních nepokojů. Přestože výkonnost Číny a dalších asijských ekonomik zvyšuje globální růst, hlavní vyspělé ekonomiky se letos nevrátí na úroveň HDP, kterou dosahovaly před krizí. Vyplývá to z pravidelné analýzy pojišťovny Coface, která je světový lídr v pojištění úvěrů a obchodních rizik,
img

Čeští maloobchodníci se obávají blízkého krachu a upozorňují na nadržování silným zahraničním řetězcům, jejichž zisky jsou odváděny mimo Českou republiku

05.02.2021 Retailová asociace vyzývá premiéra i zástupce vlády k otevření obchodů v polovině února za zpřísněných hygienických opatření, aby nedošlo k likvidaci velké části firem působících v maloobchodu a gastronomii. Tříměsíční uzavření obchodů v roce 2020 i v úvodu roku 2021 je pro české obchodníky likvidační.
C:\fakepath\Německo2.jpg

IWH: V Německu v reakci na zpřísnění pravidel přibylo bankrotů

08.01.2021 V Německu v prosinci výrazně přibyly firemní bankroty, zjistila studie německého výzkumného institutu IWH. V platnost znovu vstoupila povinnost jejich nahlašování pozastavená kvůli koronavirové krizi. Počet firemních insolvencí se tak vrátil na úroveň před začátkem pandemie a odpovídá stavu z prosince 2019, napsala agentura DPA. Insolvenci minulý měsíc nahlásilo 912 firem, což je o třetinu více než průměr za předchozí tři měsíce.
img

Zambie směřuje ke státnímu bankrotu, za pandemie prvnímu v Africe

13.11.2020 Zambie minulý měsíc nezaplatila splátku zahraničního dluhu za více než 40 milionů dolarů (897 milionů Kč), a patrně se tak stane první zemí v Africe, která kvůli dopadům pandemie vyhlásí platební neschopnost. Napsal to dnes server BBC. Ochranná lhůta, kdy země ještě může dluh vyrovnat, končí dnes.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Úřad: Británii hrozí rozsáhlé ztráty z podpory firem za pandemie

07.10.2020 Až 60 procent úvěrů poskytnutých v rámci programu britské vlády Bounce Back na podporu podniků v době koronavirové krize možná nebude nikdy splaceno. Důvodem jsou podvody, organizovaný zločin a platební neschopnost firem. Daňoví poplatníci by tak mohli přijít až o 26 miliard liber (zhruba 770 miliard Kč). Uvedl to dnes britský Národní kontrolní úřad (NAO).
C:\fakepath\Německo2.jpg

Počet firemních insolvencí v Německu v pololetí klesl

10.09.2020 Počet firemních insolvencí v Německu se v prvním pololetí navzdory koronavirové krizi snížil o šest procent na 9006 případů. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Upozornil však, že za tímto vývojem stojí dočasné zrušení povinnosti vyhlásit insolvenci. Údaje o počtu insolvencí tak podle úřadu zatím neodrážejí hospodářské problémy řady podniků spojené s koronavirovou krizí.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

S&P: Argentina se už nenachází v selektivní platební neschopnosti

08.09.2020 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings (S&P) zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Argentiny. Země už se podle ní nenachází v selektivní platební neschopnosti. Agentura tak reagovala na restrukturalizaci argentinského státního dluhu v objemu přes 100 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč), kterou považuje za úspěšnou. Agentura zvýšila ratingovou známku na CCC+ z SD (selektivní platební neschopnost). Rating se ale nachází hluboko ve spekulativním pásmu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

IWH: Počet firemních bankrotů v Německu v srpnu klesl

07.09.2020 Počet firemních bankrotů v Německu v srpnu pokračoval v poklesu. Celkem vyhlásilo platební neschopnost 697 společností, o 22 procent méně než v červenci a o 26 procent méně než ve stejném měsíci loni. Vyplývá to ze studie německého výzkumného institutu IWH. Pokles způsobilo zmírnění pravidel insolvenčního práva kvůli koronavirové krizi.
img

Rozbřesk: Konec moratoria může české a německé ekonomice “zatopit”

18.08.2020 Od září zase do našich životů naplno vstoupí roušky a připomenou nám, že boj s virem ještě zdaleka není u konce. A i když akciové trhy zkouší zdolat nová maxima, ani v ekonomice není vyhráno. Největší zátěž pro podniky a domácnosti může přijít paradoxně až na podzim.
img

Dnes odpoledne se budou psát hospodářské dějiny, v USA zveřejní katastrofální čísla z trhu práce. Akcie však přesto rostou, jak to?

08.05.2020 Dnes ve 14:30 středoevropského času se budou psát hospodářské dějiny. Temným písmem. V USA tamní statistici práce vydají dubnová čísla k nárůstu počtu lidí bez práce. Analytici v konsensu předpokládají, že během dubna přišlo o práci 22 milionů obyvatel USA (viz graf níže). V celém období od roku 1938 nastal dosud nejhlubší propad v září 1945. V souvislosti s poválečnou demobilizací tehdy přišly přechodně o práci takřka dva miliony Američanů. Propad, který se čeká dnes, tak bude jedenáctkrát hlubší než tento dosavadní demobilizační rekord.
img

Pomoc českým firmám je zcela nedostatečná

08.04.2020 Celkem 72 % firem považují opatření vlády na podporu ekonomiky za nedostatečná. Opatření jsou překotná a pro firmy zcela nedostačující. Náhrady mezd od státu snad trochu pomohou alespoň trochu udržet zaměstnanost a ekonomiku při životě.
C:\fakepath\investovani online.jpg

Euler Hermes: Oživení ekonomiky lze čekat až v roce 2021

30.03.2020 Oživení světové ekonomiky po současné krizi způsobené koronavirem bude možné očekávat až v roce 2021. Pandemie koronaviru vedle kolapsu zdravotnictví výrazně ovlivní vývoj v obchodě, ve financích i ve spotřebě. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
C:\fakepath\Německo.jpg

DIHK: Každá pátá firma v Německu se obává platební neschopnosti

27.03.2020 Téměř každá pátá firma v Německu má za to, že jí kvůli krizi vyvolané šířením koronaviru hrozí platební neschopnost. Uvedla to dnes Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Průzkumu se zúčastnilo asi 15.000 společností a ukázalo se, že 80 procent z nich letos očekává pokles tržeb.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
eurusd-24062015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.6.2015

24.06.2015 Investoři čekají, zda se Řecku podaří dosáhnout s mezinárodními věřiteli dohody, která by odvrátila platební neschopnost této silně zadlužené země.
usa 16102013.png

Rozpočtová krize v USA prý ublížila tamnímu trhu práce

22.10.2013 Nedávná rozpočtová krize v USA a částečné uzavření amerických úřadů ublížilo tento měsíc americkému trhu. V rozhovoru s americkou televizí CNBC to dnes řekl šéf Rady ekonomických poradců (CEA) Bílého domu Jason Furman. Z výkonu americké ekonomiky za poslední čtvrtletí podle něj seberou několik desetin procentního bodu.
92898879.jpg

Vláda USA bez dohody v Kongresu narazí na dluhový limit

16.10.2013 Pokud se Kongres na poslední chvíli nedohodne na řešení rozpočtové krize, narazí americká federální vláda na konci čtvrtka na "dluhový strop", a přestane tak mít možnost dál si půjčovat pomocí nových dluhopisů. Žádná ekonomická katastrofa v podobě platební neschopnosti však zatím nehrozí, protože vláda bude mít v dalších dnech ještě dostatek peněz na plánované platby. Krize může nastat až v závěru měsíce, kdy vládě podle výpočtů nebudou stačit peníze na splátky úroků z dluhopisů, pokud neodloží jiné platby.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Obchodování na burze | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Asset management | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Burza | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Devizový trh | Dluhopis | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FRA | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Futures | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Oscilátor | P/E | Peněžní trh | Platební bilance | Pozice | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Stagflace | Support | Trading | Trend | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Hospodářská krize | Zisk | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Oanda | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investovat | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Eurostat | Makrodata | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Akcie online | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankrot USA | Barel ropy | Brent | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena za barel ropy | Conference Board | Conference Board index | CZK | České akcie | České koruny | Devalvace měny | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Etoro | Eura | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | HDP v Evropě | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kurs rublu | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Pád rublu | Peníze.cz | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rates | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Signály | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stochastický oscilátor | Stochastický | SWIFT | Trh | Twitter | Velká Británie | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj rublu | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | Dolarové dluhopisy | Benzín | Komise pro cenné papíry | Buy | CEE | Centrální depozitář | Depozitář | Hold | Index akciového trhu | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Burze | Investment | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | DPA | Bernstein | The New York Times | CNN | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | CME Group | Generali Investments CEE | Timber Hill | Timber Hill/Interactive Brokers Group | DIHK | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | PVM | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Brazílie | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Trading Economics | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Přehled | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Swapy | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Economist | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Akcie na Wall Street | Finanční injekce | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Libra vůči dolaru | Zajištění | Investiční divize | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Světový obchod | Hospodářská situace | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Konsenzus | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Devizy | Jihokorejské akcie | Generali Investments | Ruské akcie | Euler Hermes | Zahraniční forex | Inflace ve světě | BlueBay Asset Management | World Gold Council | Americký akciový trh | BlueBay | Podnikové dluhopisy | Obchodování s Bitcoiny | MiFID II | Investiční nástroj | Invesco | Kapitalizace akciového trhu | Index Topix | Binance | NEST | Pokles bitcoinu | Vzestup cen akcií | Inverzní výnosová křivka | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Skupina Saxo Bank | Saxo | Bitcoiny | Lockheed Martin | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Japonský akciový index | Pokles ceny | Ekonomické krize | Hlavní akciový index | Americký dolarový index | Czech Fund | Úrokový výnos | Trh s ropou | Reakce trhu | Zlaté zásoby | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Slabá koruna | Zvyšování úroků | Financování vlády | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Refinitiv | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Mezinárodní dluhopisy | Nemovitostní trh | Poptávka po americkém dolaru | PDVSA | Makroekonomické statistiky | Globální dluh | Obchodní operace | Makroekonomické strategie | Mezinárodní investoři | Silný trh | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Německé firmy | Akcie klesají | Oživení světové ekonomiky | Prodej ropy | Snížení sazeb | Blackstone | Pokles cen | Silný dolar | Digitální aktiva | Bohatí | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | US500 | Argentinská ekonomika | Finanční situace | Tamás Varga | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Kurzarbeit | Asijská finanční krize | České nemovitosti | Stav ekonomiky | Zerohedge | Státní ropná společnost | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | TOPIX | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropný gigant | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | Trinity | Objem | Bílý dům | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Proroctví | Nositel Nobelovy ceny | Inflace v USA | Německé hospodářství | Firma | Hlavní události | Technické analýzy | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Zůstatek | Studie | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Statistici | Clearstream | Příliv investic | Lagardeová | Vyšetřování | Citadel | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Přeshraniční platby | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | AFP | Dlužníci | FT | Odvětví české ekonomiky | Globální trh | Financovat | SMA | Předpovědi | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | USDIDX | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Zvýšená volatilita na trzích | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Neuberger Berman | Posílení domácí měny | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | Federální obchodní komise | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Jaroslav Hanák | Nižší ceny ropy | Úroky | Edward Moya | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | TASS | Americké vlády | Bydlení | Ztráta | NERV | Stratég | Roční růst | KLDR | Japonský akciový index Nikkei | Širší index Topix | Demokratické strany | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Zájem o rizikovější aktiva | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Singapur | Ziskovost | Obchodování na akciové burze | Hospodaření | Zvýšení inflace | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Američané | List Financial Times | Evropská inflace | CRIF | Czech Credit Bureau | Washington | Tamas Varga | Finální odhad | Miliardy eur | Irák | Ministr energetiky | Budoucnost | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Poradenství | Geopolitická situace | Podnik | Nové metody | Vyšší inflace | Týden na trhu | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Firemní bankroty | Bankroty | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Federální vláda | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Nájemné | Ceny energií | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Prezident | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | BRIC | Důchody | Coronavirus | Americký kongres | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Úsilí | Výdaje | Zpracovatelský sektor | BP | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Investiční portfolia | Konjunkturální průzkum | Šéfka ECB | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Snížení těžby | Mzda | Vzestup inflace | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Cenová válka | Únorová inflace | Poradci | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Počet firemních bankrotů | Opatření vlády | Karanténní opatření | Pokles HDP | Největší propad | New York Times | Anton Siluanov | ECB dnes | Vedlejší účinky | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Správy devizových rezerv | Tiskové agentury | Vládní podpory | Texas | Perpetuum mobile | Další pokles | Algoritmy | Koronavirová krize | Salmán | Náhrady mezd | Kongres | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Iracionální | Výrobce letadel | Hotovost | Zahraniční dluh | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Banka JPMorgan | Biliony | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | České vlády | Propad HDP | Karanténa | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Práce | Vláda USA | Podíl na trhu | Africké země | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | Skupina OPEC | DPH | Coface | Společnost Coface | Sociální nepokoje | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Snížení produkce | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Splátky dluhů | WFC.US | Vídeňské burzy | Výpadky | IMF | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | Chuť riskovat | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | USD za barel | S&P500 | Finanční pomoc | Nizozemsko | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Podpůrná opatření | Korekce na trzích | Cenový propad | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | Blízký východ | Soud | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Hospodářské dějiny | Hugo | Regulační orgány | Zadlužení | Rezervní měny | Dluhy | Dopad krize | Omezení investic | RBI | Auta | Levné peníze | Sektor služeb | CL | Počet firemních bankrotů v Německu | Spolková vláda | Manažeři | Ruské ministerstvo financí | Kupci | Americká média | Urals | Renault | Argentina | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Vagit Alekperov | Lukoil | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Řecký parlament | Dluh USA | Ruské úřady | Antivirus | Akcie AMD | Předkrizové úrovně | Rozhodnutí soudu | Společnost BP | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tchaj-wan | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Největší světová ekonomika | Nižší DPH | Splasknutí bubliny | Propad cen | Otevření obchodu | Bezpečný dolar | Covid | Podmínky půjčky | Restrukturalizace | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Program ECB | Objem aktiv | Ukrajinská vláda | Prostor pro další růst | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Peter Boockvar | Johnson & Johnson | Jachty | Zdroj příjmů | Šance | DS | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Američtí politici | Verizon Communications | Kolísání cen | Spotřební daně | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Status rezervní měny | Bohatí lidé | Insolvence | Pár EUR/USD | Důvěra | Výhled ratingu USA | Ekonomický vliv | Známky oživení | Indonésie | Slabý dolar | NYT | Americké ministerstvo spravedlnosti | Úroky na hypotékách | SMA 200 | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ruská vláda | Venezuela | Katarský státní investiční fond | Počet firemních insolvencí | Počet firemních insolvencí v Německu | Odborníci | Kyriakos Mitsotakis | Mezinárodní agentura pro energii | Český nemovitostní trh | Ropa dnes | Politici | Diverzifikovat | The New York Times (NYT) | Biden | List The New York Times | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Národní kontrolní úřad | Národní kontrolní úřad (NAO) | Bounce Back | Ropa a Plyn | Měnový fond | Zambie | Příjmy z prodeje ropy | Embargo | Protiepidemická opatření | Nařízení | JPM | Bed Bath & Beyond | JP Morgan Chase | Odklad splátek | Ruské společnosti | Sumitomo | Zisky bank | Představitelé americké centrální banky | Ekonomické nerovnosti | Výdělky | Proražení | Vakcinace | BIDU | Cointelegraph | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Refinitiv Eikon | P2P | Peer-to-peer | Počasí | Růst ceny | Německá inflace | Silné oživení | Počet pracovních míst | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | CARA | Express | Rozvolnění | Retailová asociace | Finanční výsledky | Proočkování populace | Růst ekonomické nerovnosti | Růst nerovnosti ve světě | FTX | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | WFC | Akcie Wells Fargo | Rostoucí výnosy | Systémové riziko | Finanční zdraví | Zlatý kříž | Silná inflace | Holubičí tón | Sýrie | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Reuters analytik | Ján Čarný | AMD | AA | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Dluhový strop | Interactive Brokers Group | Výrazná inflace | Dubnová meziměsíční inflace | Meziměsíční inflace | Inflace Spojených států | Pandemie COVID | USA Biden | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Ruský ministr | KOL | Salvador | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Prodej | Dolarový dluh | Zvyšování daní | McDonald's | Navýšení kapitálu | Vyšší úroveň | Cenové stability | Akcie Bed Bath & Beyond | Údaje Eurostatu | Vývoj měnového páru USD/RUB | Dolarový index (USDIDX) | Americký dolarový index (USDIDX) | Spojené arabské emiráty | Pivovar | Americký trh | Odvětví | Divize | Pohyb kapitálu | Boom | Rekord | Výsledek hlasování | Ministerstvo spravedlnosti | Chování | Společnost Freedom Finance | Rekordní minimum | Důležité zprávy | Vratislav Zámiš | Byty | Bankovní spořicí účty | Tokeny | Rozbor | Americká ministryně financí | David Vagenknecht | Společnosti | Národní měny | Neúspěch | Opatření | Dna | The Times | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | El Salvador | Zájem o kryptoměny | Tim Ash | BNP | Zvýšení dluhového limitu | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Snížení dluhu | Minulá výkonnost | Dmitrij Peskov | Wells Fargo (WFC.US) | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Investiční možnosti | Zdravotnictví | Snap | Akcie společnosti Snap | Pozornost | Euroclear | Přijetí bitcoinu | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | Fialova vláda | Maxim Manturov | Drahé energie | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Fixace úrokové sazby | Splasknutí bubliny na trhu s bydlením | Družba | TIM | Bezpečná aktiva | | Index S&P 500 (US500) | Bidenova administrativa | Přijetí bitcoinu v Salvadoru | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | Růst japonských akcií | Sumitomo Mitsui DS Asset Management | Sumitomo Mitsui | Hodnoty měny | Miliardy USD | Srí Lanka | Ruský plyn | Hry | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Základní úrok | Snížení daně | Rusko dnes | OFZ | Ruské dluhopisy | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Prezident Putin | Moskevská burza | Bluebay Asset Management | Západní firmy | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Sedmadvacítka | Ruská aktiva | Carlsberg | Ruská krize | Zpřísnění sankcí | Telegram | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | Zahájení invaze | Invaze | Snížení spotřební daně | Aktivity v Rusku | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Uvalení sankcí | Ukrajinské krize | Úroky z dolarových dluhopisů | Úrok z dolarových dluhopisů | Vysoké ceny energií | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Ruský majetek | Globální ratingové agentury | Ruský bankrot | Rating ruského vládního dluhu | Závazky z dluhopisů Ruska | Vyhlášení bankrotu | Rusko zbankrotovalo | Kdy Rusko zbankrotovalo | Omezení kapitálových kontrol | Zahraniční tradeři | Zákonodárci | Vlastnictví | Dovoz ruské ropy | Rekordní inflace | Nákupní aktivita | Boj s inflací | Ratingový výhled | MMA | ISDA | Vedení ECB | AllianceBernstein | Ruská federace | Přijetí | Celsius | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Steve Sosnick | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Upozornění | Udržitelnost | Neel Kashkari | Ruský centrální depozitář | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Ruský Národní vypořádací depozitář | Národní vypořádací depozitář | Americký lid | Současná situace | Akcie společnosti Bed Bath & Beyond | Obrovské zisky | Monarchie | Fenomén | Ruské ropy | Mary Dalyová | Burza FTX | Kurz japonské měny | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ekonomické důsledky | FTT | Sam Bankman-Fried | Alameda Research | Bankman-Fried | Kyber | Graf Kyber | Administrativa | Vysoké inflace | Širší index | CZ | Rafinerie | Qatar | Mitsui | Varování | Hospodářský pokles | Inflace v Evropě | Prezident Biden | Niels Christensen | Nové příležitosti | Heineken | Pivovary | Média | SVB | Válka | Odliv vkladů | Rating dluhu Argentiny | Asie | Nespokojenost | Krize v USA | Rozpočtová krize v USA | Rozpočtová krize | Tlak na banky | Krach na Vídeňské burze | Krach na Vídeňské burze v roce 1873 | Světové výstavy | Americká železniční krize | Železniční krize | Krach newyorské burzy | Historie vídeňské burzy | Adolf Petschek | Sjednocení Německa | Přebytek peněz na trhu | Přebytek peněz | Nedostatek financí | Zakládání dalších nových podniků | Cena akcií na burze | Cena akcií na burze v Berlíně | Společenské vrstvy | Živnostenská banka | Ceny akcií na vídeňské burze | Ceny nemovitostí ve Vídni | Financování stavebních projektů | Hypoteční banky | Hypoteční zástavní listy | Zástavní listy | Rozestavěné domy | Plánované domy | Pozastavení burzovních obchodů | Krach berlínské burzy | Železnice | Největší ekonomická recese | Největší ekonomická recese světa | Dlouhá krize | Postavení země v ekonomice | Postavení země | Hutnictví | Návrat protekcionismu | Zavádění vysokých cel | Pád bank | Vítězství Německa nad Francií | Černý pátek na vídeňské burze | Světová krize | Vítězství Německa | Zvýšení dluhového stropu | Nálady na trhu | Vice | Vývoj akciového indexu Nikkei | Datum X | Odvrácení platební neschopnosti | Odvrácení platební neschopnosti USA | Platební neschopnosti USA | Vyjednávání o zvýšení stropu | Zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států | Zvýšení limitu pro zadlužení | Splácení svých závazků | Garret Graves | Strop pro zadlužení | Složitý spor | Předseda sněmovny | Hlavní akciový index S&P 500 | Aktuální stav | Navýšení dluhového stropu | Výhled ratingu Spojených států | Spor o dluhový strop | Neschopnost amerických úřadů | Republikánská většina | Rating USA | Agentura Standard & Poor's | Nejvyšší rating | Nejvyšší rating AAA | Dohoda o zvýšení dluhového stropu | Zvýšení dluhového stropu v USA | Zvýšení dluhového stropu USA | Světová rada pro zlato | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Uvolněná měnová politika | Měnová politika japonské centrální banky | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Covidové pandemie | Konflikt na Blízkém východě | Filip Kalčák | Investiční glosa | Řízení společnosti | Rok 2024 | Flat pattern | Pevný výnos | Platformy | Portfólia | W1 | Prosperity
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Platební bilance
Platební bilance ČR
Platební bilance ve Švýcarsku
Platební firma
Platební firma Block
Platební gigant
Platební instituce
Platební instituce Roger
Platební karty Wirecardu
Platební krize

Následující klíčová slova

Platební neschopnosti
Platební neschopnosti USA
Platební platforma Alipay
Platební prostředek
Platební síť
Platební společnost
Platební společnost PayPal
Platební systém
Platební systém Mir
Platební systém SWIFT
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
GKFX
Purple Trading
Windsor
reklama
Instaforex ebook
Potvrďte prosím... Zavřít