Sobota 27. července 2024 04:21
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani

Karanténní opatření

C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika loni i přes válku na Ukrajině vzrostla o 1,9 procenta

13.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce i přes dopady ruské invaze na Ukrajinu zvýšil o 1,9 procenta. Dnes to na základě předběžných výsledků oznámila na tiskové konferenci v Berlíně šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. V roce 2021 ekonomika vzrostla o 2,6 procenta, na letošní rok vláda i ekonomové počítají s hospodářským poklesem.
img

V důsledku zpráv z USA evropské akcie klesají

06.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy se ve čtvrtek obchodovaly převážně v červeném pásmu. Evropští investoři byli pod tlakem kvůli zveřejněnému zápisu z prosincového zasedání Federálního rezervního systému.
img

Evropské akcie stoupaly, převzaly štafetu od asijských burz

05.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy uzavřely ve středu v plusu. Sentiment podpořily výsledky obchodního dne v asijské seanci.
img

Zprávy z Číny vyvolaly prudký růst evropských akciových trhů

04.01.2023 V úterý se hlavní západoevropské akciové indexy obchodovaly stabilně v zeleném pásmu. Evropské trhy obchodovaly výš, protože investoři hodnotili znovuotevření Číny a uvolnění jejích covidových restrikcí. Růst hlavního indexu podpořily potravinářské a farmaceutické společnosti.
img

Asijské trhy zakončily úterý smíšeně

15.11.2022 Hlavní asijské indexy se v úterý pohybovaly různými směry, některé zaznamenaly zisk až 3,6 %. Patří k nim Shanghai Composite a Shenzhen Composite, které si připsaly 1,27 %, resp. 1,43 %, a dále index Hang Seng, který získal 3,58 %. Nikkei 225 vzrostl jen o 0,13 %, zatímco S&P/ASX 200 o stejnou hodnotu klesl. KOSPI ztratil 0,08 %.
img

Asijské trhy se v pondělí zhouply dolů

14.11.2022 Asijské trhy zakončily pondělí převážně v negativním teritoriu se ztrátami až 1,1 %, protože optimismus investorů se vytratil. Jediný index, který v pondělí uzavřel výš, byl Hang Seng, který si připsal 1,7 %. Shanghai Composite ztratil 0,13 % a Shenzhen Composite 0,26 %. KOSPI klesl o 0,34 %, S&P/ASX 200 o 0,16 % a Nikkei 225 ztratil 1,06 %.
img

EUR/USD. Přehled týdne. Americká inflace a komentáře Fedu

07.11.2022 Pár euro dolar pokračuje na začátku nového obchodního týdne v pohybu podle setrvačnosti pátečního obchodování. Kupující EUR/USD se snaží realizovat své ambice a přibližují se k hranicím úrovně parity. Prodejci jsou zase nuceni ustoupit – říjnové non-farm payrolls nepřispěly americkému dolaru.
img

Rozbřesk: Tuzemská ekonomika dále šlape na brzdu

07.10.2022 Zatímco v první polovině roku se mohla česká ekonomika pochlubit relativně solidní růstovou dynamikou, vstup do druhého pololetí se nese ve znamení viditelného útlumu. Na jedné straně mají rostoucí životní náklady v kombinaci s prudkým poklesem reálných příjmů za následek zhoršující se kondici spotřebitelské poptávky – v srpnu poklesly maloobchodní tržby již pátý měsíc v řadě a v meziročním srovnání se propad prohloubil na 8,8 %. Nálada spotřebitelů se přitom i v září udržela poblíž historických minim, což neslibuje obrat negativního trendu ani ve zbytku tohoto roku.
img

Tuzemská ekonomika dále šlape na brzdu

07.10.2022 Zatímco v první polovině roku se mohla česká ekonomika pochlubit relativně solidní růstovou dynamikou, vstup do druhého pololetí se nese ve znamení viditelného útlumu. Na jedné straně mají rostoucí životní náklady v kombinaci s prudkým poklesem reálných příjmů za následek zhoršující se kondici spotřebitelské poptávky – v srpnu poklesly maloobchodní tržby již pátý měsíc v řadě a v meziročním srovnání se propad prohloubil na 8,8 %.
img

Asijské trhy uzavřely v pondělí růstem

18.07.2022 Asijsko-pacifické trhy v pondělí výrazně vzrostly. Index S&P/ASX 200 vzrostl o 0,80 %, zatímco ostatní indexy si připsaly 1,50 % nebo více. Shanghai Composite a Shenzhen Composite vzrostly o 1,49 % a 1,48 %. KOSPI vzrostl o 1,65 %, zatímco index Hang Seng vzrostl o 2,64 %. Japonské burzy byly dnes zavřené, nicméně Nikkei 225 v pátek posílil o 0,54 %.
img

Americký akciový trh v úterý posiluje

16.03.2022 V závěru včerejšího obchodování se americké akciové indexy na pozadí poklesu cen ropy posunuly vpřed. Největší zisky zaznamenaly společnosti z technologického sektoru a také ze sektoru spotřebního zboží a služeb.
img

Přehled páru GBP/USD. 10. 2. 2022. Protokol o Severním Irsku: Johnson začal znovu mluvit o článku 16.

10.02.2022 Měnový pár GBP/USD se ve středu pokusil obnovit svůj vzestupný pohyb a obecně se pohyboval přibližně stejně jako pár EUR/USD – s minimálním vychýlením směrem nahoru. V tuto chvíli tedy platí rostoucí trend páru, protože cena se nadále nachází nad klouzavým průměrem. Více než jednou jsme řekli, že britská měna má mnohem více důvodů k růstu než euro. Když se podíváte na grafy pohybu obou párů za posledních 13-14 měsíců, je jasné, že právě euro vůči dolaru mnohem ochotněji zlevňovalo. Libra se po trendu z roku 2020 korigovala vůči dolaru pouze o 38,2 %. Euro korigovalo o 70 %. Preferujeme tedy britskou měnu, která by mohla v polovině prosince nastartovat nový dlouhodobý vzestupný trend. Navíc Bank of England se, na rozdíl od ECB, nechová vyhýbavě, chápe nebezpečí rostoucí inflace a pouští se do práce. Nyní je trh přesvědčen, že Bank of England letos zvýší sazbu ještě nejméně dvakrát. A to je vážná podpora pro britskou měnu, vzhledem k tomu, že Fed dosud neučinil jediný krok ke zpřísnění měnové politiky.
img

Asijské akciové trhy padají kvůli vysoké inflaci

21.01.2022 Asijské akciové indexy během dnešní seance klesly. Shanghai Composite ztratil 0,84 %, Shenzhen Composite klesl o 1,19 % a index Hang Seng klesl o 0,64 %. Jihokorejský KOSPI a japonský Nikkei 225 klesly o 1,38 %.
img

Ropa roste druhý den v řadě

19.01.2022 Ropa si ve středu brzy ráno připsala více než 1 %, poháněna stále vysokou poptávkou po této komoditě. Březnové futures na ropu Brent vzrostly o 1,14 % na 88,51 USD za barel, zatímco březnové futures na ropu WTI vzrostly o 1,24 % na 85,88 USD za barel. Cena ropy Brent se poprvé od poloviny podzimu 2014 dostala nad 89 USD a druhý den v řadě posunula nová maxima.
img

GBP/USD. "Partygate" a čekání na klíčové zprávy.

18.01.2022 Libra se v páru s dolarem neudržela v rámci 37. čísla. V návaznosti na celkové oslabení dolaru pár GBP/USD minulý týden aktualizoval 2,5měsíční cenové maximum (1,3748), ale pak o 100 bodů klesl. Sestupný trend byl zapříčiněn nejen revalvací amerického dolaru, ale i depreciací libry. Britská měna dlouho ignorovala politický skandál, který se ve Spojeném království rozvíjí. Takzvaná partygate poměrně silně otřásá pozicí Borise Johnsona ve funkci premiéra. Nakonec skandál dosáhl i na devizový trh. Odborníci vážně hovoří o konci Johnsonovy kariéry: mnozí pochybují, že si tentokrát premiérské křeslo udrží. Politická krize vyvíjí na britskou měnu tlak v pozadí. Ten může výrazně zesílit, pokud klíčové makroekonomické zprávy ve Velké Británii vyjdou tento týden v červených číslech.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nezaměstnanost v Německu v prosinci klesla na 5,2 procenta, nejníže od pandemie

04.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v prosinci podle sezonně očištěných údajů klesla na 5,2 procenta z listopadové hodnoty 5,3 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce. Nezaměstnanost je tak v Německu na nejnižší úrovni od března 2020, kdy Berlín začal zavádět tvrdá karanténní opatření kvůli pandemii nemoci covid-19.
img

Udrží si GBP růst i v příštím roce?

22.12.2021 Britská měna získala důvěru a nyní se obchoduje stabilně výše. Vzestupný trend však nemusí trvat dlouho kvůli složité ekonomické situaci ve Spojeném království.
img

V jaké kondici je americký dolar?

22.12.2021 Americký dolar se v úterý stabilizoval a zotavil se z krátkého období vybírání zisků z předchozí seance. Jeho růst byl ale zdrženlivější, protože zlepšení rizikového sentimentu přispělo k růstu rizikovějších měn typu australský dolar a britská libra.
img

Asijské indexy klesají na pozadí omikronu

20.12.2021 Asijsko-pacifické akciové ukazatele v pondělí klesly. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 0,78 % a 1,21 %. Hongkongský index Hang Seng ztratil 1,78 %. Korejský KOSPI klesl o 1,73 % a japonský Nikkei 225 se propadl o 2,23 %. Index australské burzy poklesl o 0,2 %.
img

Americký dolar čeká na překvapení

14.12.2021 Americkou měnu podporuje převaha "jestřábích" nálad mezi představiteli Fedu. Podle odborníků je regulátor připraven zpřísňovat měnovou politiku rychlejším tempem, než se očekávalo. V případě posílení "jestřábích" nálad představitelů Fedu získá americký dolar další podporu růstu.
img

USD/CAD: Kanadský dolar se pohybuje na tenkém ledě

10.12.2021 Kanadský dolar se snaží najít rovnováhu poté, co před středečním zasedáním Bank of Canada mírně vzrostl. Na svém posledním zasedání 8. prosince ponechala kanadská centrální banka klíčovou úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,25 %. Bank of Canada rozhodla, že v současné době není čas na jestřábí změnu politiky a že současný ekonomický útlum bude zmírněn do poloviny roku 2022.
img

Rozbřesk: Na americkém trhu práce přituhuje a OPEC+ překvapivě kývl na více ropy

03.12.2021 Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění. Rychlost šíření v Jihoafrické republice ukazuje na výrazně vyšší reprodukční číslo a menší ochranu protilátek po prodělané nemoci. Na silnější závěry, zejména ohledně účinnosti vakcíny, je však stále brzy.
img

Ranní glosa: Americký trh práce se dále utahuje

03.12.2021 Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění. Rychlost šíření v Jihoafrické republice ukazuje na výrazně vyšší reprodukční číslo a menší ochranu protilátek po prodělané nemoci. Na silnější závěry, zejména ohledně účinnosti vakcíny, je však stále brzy. V mezičase další země i mimo jih Afriky zpřísňují karanténní opatření (Korea, USA).
C:\fakepath\Vietnam.jpg

Vietnamská ekonomika kvůli pandemii klesla o rekordních 6,17 procenta

29.09.2021 Vietnamská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla ve srovnání se stejným obdobím loni o rekordních 6,17 procenta. Příčinou jsou pandemická omezení, uvedl dnes vietnamský statistický úřad GSO. Ten data zveřejňuje vždy před koncem daného čtvrtletí a později vydá zpřesněnou zprávu. Ve druhém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil, růst činil 6,57 procenta.
img

Nejlépe placeným ředitelem v Británii byl loni šéf firmy AstraZeneca

19.08.2021 Generální ředitel farmaceutické firmy AstraZeneca, která vyvinula vakcínu proti covidu-19, Pascal Soriot byl loni nejlépe placeným šéfem společnosti, která je součástí britského indexu FTSE 100. Střední plat šéfa firmy z FTSE 100 se však loni snížil o téměř pětinu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná a analytická společnost High Pay Centre.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevňují. Kvůli delta mutaci covidu - v Číně je šíření koronaviru nejzávažnější od propuknutí pandemie ve Wu-chanu koncem roku 2019

05.08.2021 Zdražování pohonných hmot v Česku se zastavilo. Benzin Natural 95 od minulého týdne zlevnil o 15 haléřů na průměrných 33,78 koruny za litr. Nafta se prodává v průměru za 31,66 koruny za litr, což je o 17 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. V červenci benzin i nafta zdražily o více než korunu, Natural byl před týdnem nejdražší od prosince 2014.
img

Rozbřesk: Proč se (ne)bát Delta varianty?

04.08.2021 Zatímco výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrdily svižné tempo oživení v hlavních ekonomikách, vývoj ve zbytku tohoto roku zůstává zatížen nemalou mírou nejistoty. Ta souvisí především s rychlým šířením Delta varianty koronaviru, jež je výrazně nakažlivější než předchozí mutace alfa. Z globálního pohledu se již Delta stala dominantní variantou, přičemž právě její agresivní šíření v Asii, Americe i Evropě má za následek opětovný růst nových případů, který odstartovaly třetí globální vlnu pandemie.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje, ale pomaleji, než se čekalo

27.05.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje, ale méně, než se čekalo. Kupující zůstávají obezřetní, přestože počet nově nakažených nemocí covid-19 se snižuje a výhled ekonomického růstu země se zlepšuje. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
C:\fakepath\top-25052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2021 1) Podobně jako o den dříve v USA, také v Asii dnešní den přinesl zisky především technologickým titulům. Čínský výrobce smartphonů Xiaomi posílil na burze v hongkongu o 3,94 % poté, co byl Spojenými státy vyřazen z černé listiny a společností FTSE Russell opět zahrnut do jejích indexů.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika za první čtvrtletí klesla o 1,8 procenta, více než odhad

25.05.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa za první čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 1,8 procenta, což je o 0,1 procentního bodu více než rychlý odhad statistiků z dubna. Zpřesněné propočty o vývoji německé ekonomiky, od které analytici v letošním roce očekávají návrat k růstu, dnes zveřejnil německý statistický úřad. Důvodem propadu jsou karanténní opatření v boji s pandemií nemoci covid-19.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (25.5.2021)

25.05.2021 Vstup do posledního týdne v měsíci květnu se akciovým trhům vydařil a technologické tituly si vzaly své “inflační” ztráty zpět. Na devizových trzích tak oslaboval americký dolar a ropa WTI se vrátila nad 65 dolarů za barel. Pozitivní nálada byla také na kryptoměnách, kde BTC rostl k 39 000.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Cestovní ruch v Německu varuje kvůli uzávěrám před vlnou bankrotů

23.03.2021 Zástupci odvětví cestovního ruchu v Německu varují před ztrátou pracovních míst a vlnou bankrotů, pokud vláda zavede přísnější omezení s cílem zastavit šíření nového koronaviru. Upozorňují v této souvislosti hlavně na karanténu pro ty, kteří se vracejí z dovolené ze zahraničí. Informovala o tom včera agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu díky poptávce ze zahraničí vzrostly

05.03.2021 Zakázky německého průmyslu v lednu stouply o 1,4 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Tempo růstu bylo dvojnásobné ve srovnání s očekáváním analytiků, a to díky vysoké poptávce ze zahraničí, která vykompenzovala slabší poptávku doma. V prosinci naopak zakázky o 2,2 procenta klesly.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarský HDP může letos podle centrální banky vzrůst o 5 procent

03.03.2021 Maďarská ekonomika by letos mohla vzrůst o čtyři až pět procent, pokud se během několika týdnů do určité míry znormalizuje situace kolem šíření koronaviru. Uvedl to náměstek guvernéra maďarské centrální banky Mihály Patai. Loni se hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska kvůli pandemii covidu-19 propadl o pět procent.
C:\fakepath\euro zona.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně v únoru klesá

19.02.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně v únoru opět klesá. Hlavní příčinou jsou nová omezení související s bojem proti šíření nemoci covid-19, která zasáhla zejména dominantní sektor služeb. Aktivita v továrnách je naproti tomu nejvyšší za tři roky. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. V Německu ale celková aktivita pokračuje v růstu.
img

Rozbřesk: Pohled Fedu na ekonomiku se vinou pandemie opět zhoršil a vzpoura na Wall Street

28.01.2021 Fed vzkazuje: jakékoliv sundávání nohy z plynu monetární expanze považujte za předčasné. Dezinflační síly mají vinou pandemie podle vedení americké centrální banky stále navrch, a proto měnová politika zůstane velmi uvolněná ještě dlouho. Šéf Fedu Powell si přitom nemyslí, že expanzivní politika by aktuálně byla hlavním hnacím faktorem cen aktiv, a tudíž nevidí důvod proč by centrální banka měla přijít s nějakými novými makroprudenčními prvky, které by podpořily finanční stabilitu.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.01.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v prosinci prudce zrychlil a byl nejsilnější od dubna 2018. Průzkum hlásí zrychlení růstu výroby i nových zakázek, ve zpracovatelském sektoru se zvýšil optimismus ohledně výhledu na příštích dvanáct měsíců.
C:\fakepath\eurusd-08122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.12.2020

08.12.2020 Americké akcie včera skončily smíšeně. Index technologického trhu Nasdaq uzavřel na rekordu. Investoři se soustředili na největší firmy. Zatímco Apple a Facebook posílily, Alphabet a Microsoft klesly. Náladu na trhu určoval ekonomický dopad pandemie covidu-19.
img

Rozbřesk: Během přestávky mezi kovidovými vlnami si česká ekonomika výrazně polepšila

02.12.2020 Ještě než začnou přicházet nová data za poslední čtvrtletí ovlivněná dalším částečným lockdownem, budeme se moci těšit alespoň těmi starými. A tím hlavním je samozřejmě HDP za třetí kvartál, který nakonec dopadl o poznání lépe, než naznačoval bleskový odhad. Na místo o 6,2 % česká ekonomika podle zpřesněných dat rostla o 0,7procentního bodu rychleji a současně tak i její meziroční pokles byl výrazně pomalejší. Hlavní zásluhu na tomto výsledku měl tentokrát průmysl následovaný obchodem, dopravou, restauracemi a hotely. Zbylá odvětví rovněž přispěla k oživení ekonomiky, i když podstatně menší měrou. Výsledky HDP tak ukázaly, že se hospodářství dokázalo velmi rychle oklepat z propadu druhého čtvrtletí, i když zcela vykrýt jej podle očekávání nemohlo.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Aktivita v čínských továrnách rostla nejrychleji za tři roky

30.11.2020 Aktivita v čínských továrnách rostla v listopadu nejrychleji za tři roky a také růst v sektoru služeb se dostal na nejvyšší hodnotu za několik let. Pozitivní data, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad, naznačují, že druhá největší ekonomika světa je na cestě, aby se stala první zemí, které se podaří setřást negativní dopad koronavirové pandemie, když nedávné údaje o výrobě ukázaly, že zpracovatelský sektor je již na úrovni před pandemií.
C:\fakepath\eurusd-17112020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.11.2020

17.11.2020 Americké akcie včera posílily vlivem zprávy o vakcíně americké společnosti Moderna. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, zavřel poprvé od února na rekordu. Jako poslední ze tří hlavních indexů amerického akciového trhu tak smazal ztráty, které přivodila pandemie covidu-19.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Komoditní obchodování: Ceny ropy po zprávě o zásobách v USA klesají

21.10.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Způsobila to zpráva o vývoji zásob v USA v uplynulém týdnu, která posílila obavy z nadměrných dodávek ropy na trhy. Další celosvětový růst počtu případů nemoci covid-19 pak zvyšuje obavy z pomalejšího oživování poptávky po ropě.
img

Rozbřesk: Tento týden rozhodne o dalším osudu pandemie v Česku

19.10.2020 Druhá vlna pandemie zatím v Česku podle posledních čísel nepolevuje - máme za sebou rekordní sobotu i neděli. A o dalším osudu vládních karanténních opatření rozhodnou pandemická čísla z tohoto týdne. I když však přírůstky nově nakažených poleví a Česko se vyhne úplnému uzavření ekonomiky (lockdownu) sázky na uvolnění opatření již 2. listopadu jsou nerealistické.
img

Evropa hlásí další rekordy, USA mají už přes 8 milionů nakažených

16.10.2020  V Německu za poslední den přibylo 7334 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie. Přírůstek případů nákazy na Slovensku ve čtvrtek poprvé překonal hranici 2000. Rekordní denní nárůsty nakažených ohlásily také Rusko, Ukrajina či Polsko. Počet dosud zaznamenaných případů nákazy v USA překonal hranici osmi milionů, mrtvých je přes 217.000.
C:\fakepath\pb06102020-lv.gif

Španělská centrální banka: přísná karanténa zhorší čekanou krizi

06.10.2020 Guvernér španělské centrální banky dnes varoval, že přísnější karanténní opatření proti nynější vlně pandemie nemoci covid-19 by mohla způsobit horší krizi, než byl dosud nejpesimističtější odhad banky. Španělsko patří k zemím, které pandemie zasáhla nejvíce. Koronavirem se zde nakazilo přes 813.000 lidí, přes 32.200 jich zemřelo. Centrální banka očekává, že tamní hospodářství letos poklesne o 10,5 až 12,6 procenta.
img

Rozbřesk: Rozpočet 2021 - jak se poprat se strachem z pandemie a nebezpečnými daňovými změnami

01.10.2020 Ministerstvo financí plánuje pro příští rok rozpočet s dalším mamutím deficitem - 320 miliard korun. Optikou poslední představené prognózy vypadá rozpočet možná až příliš pesimisticky. Ministerstvo financí počítá příští rok s růstem ekonomiky o zhruba 4 % (více než 5 % nominálně), zatímco příjmy rozpočtu by podle plánu měly dále klesat. Částečně může být na vině nižší zaměstnanost, ale ta zdaleka nevysvětluje vše – ministerstvo počítá s nárůstem nezaměstnanosti jen o necelý procentní bod z 2,6 % na 3,4 %.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika je poprvé po 11 letech v recesi

30.09.2020 Britská ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 19,8 procenta, ukázala konečná zpráva, kterou dnes zveřejnil britský statistický úřad. Země je tak poprvé po 11 letech v recesi, která se charakterizuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu po sobě. Výsledek je přesto nepatrně lepší, než ukazovala předběžná zpráva, podle které propad ve druhém čtvrtletí dosáhl 20,4 procenta.
img

Rozbřesk: ČNB ponechává sazby beze změny, masivní ztráty koruny může tlumit

24.09.2020 V září se příkopy mezi jednotlivými zeměmi a odvětvími v Evropě ještě výrazně prohloubily. První podnikatelské nálady PMI ukazují, že na straně vítězů je průmysl navázaný na Německo a na straně poražených jih a odvětví služeb. Nehledě na výrazné rozdíly ovšem obrázek eurozóny jako celku nevypadá nijak povzbudivě - souhrnný index PMI klesl podruhé v řadě na 50,1 bodu. V první polovině září tak většina podniků v eurozóně očekávala stagnaci.
img

Rozbřesk: ČNB zatím není pod tlakem, druhá vlna pandemie to však může změnit

23.09.2020 Česká národní banka může být dnes možná na první pohled spokojená. Poslední čísla z ekonomiky ji na rozdíl od ECB rozhodně do ničeho netlačí. Oproti srpnové prognóze je jádrová inflace vyšší, koruna slabší a dosavadní čísla ukazují na rychlejší oživení ve třetím kvartále. Je tu jediná potíž. Při pohledu na rychle startující druhou vlnu pandemie jsou to všechno v zásadě staré zprávy.
C:\fakepath\eurusd-23092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.9.2020

23.09.2020 Americké akcie včera zpevnily. Táhl je růst amerického internetového prodejce Amazon, který zastínil průtahy schválení čtvrtého souboru opatření na pomoc americké ekonomice.
C:\fakepath\FX3.jpeg

Forex: Dolar posiluje, zájem o něj zvyšuje druhý den i zhoršení pandemie

22.09.2020 Americký dolar dnes na forexových trzích posiluje, zájem o něj se zvyšuje druhý den za sebou v reakci na zhoršení pandemie způsobené šířením nového koronaviru. Investoři se obávají, že země nejvíce zasažené pandemií nemoci covid-19 začnou znovu omezovat ekonomické aktivity. K nejistotě ale přispívá i napětí mezi Čínou a Spojenými státy a průtahy schválení čtvrtého souboru opatření na pomoc americké ekonomice.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ministr: Ruská ekonomika bude na úrovni před krizí do roka

16.09.2020 Ruská ekonomika, kterou v letošním roce ničí nízké ceny ropy a dopady šíření pandemie nemoci covid-19, se vrátí na úroveň před krizí do třetího čtvrtletí příštího roku. Řekl to dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Propad hrubého domácího produktu (HDP) pak letos odhaduje na 3,9 procenta. Ceny ropy, které na jaře prudce klesly, by se podle něj měly postupně zotavit.
C:\fakepath\R6.jpg

Mezinárodní agentura pro energii: Poptávka po ropě klesne více

15.09.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) opět zhoršila výhled poptávky po ropě na letošní rok, a to už druhý měsíc za sebou. Nově očekává, že poptávka se sníží o 200.000 barelů na 91,7 milionu barelů denně, uvedla dnes ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Zdůvodnila to opatrností ohledně tempa hospodářského zotavování z dopadů pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna se k euru propadla na nejslabší úroveň za dva měsíce

14.09.2020 Česká měna se dnes propadla vůči euru na nejslabší úroveň za dva měsíce. K 17:00 oslabila oproti předchozímu závěru k euru o deset haléřů na 26,67 Kč/EUR, což je nejhorší výsledek od poloviny července. K dolaru si dnes koruna také pohoršila, a to o dva haléře na 22,47 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Wall Street vystartovala vzhůru, zatímco Evropa zaostává

14.09.2020 Evropské akcie začaly dobře, načež své zisky postupně umazávaly. Nyní se hlavní indexy nacházejí už jen kolem nulové změny a třeba DAX je v červeném. Wall Street však vystartovala rychle vzhůru a Nasdaq navýšil své zisky na 2,3 procenta. V Praze se o mírné zisky indexu stará ČEZ s VIGem a Erste.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o osm procent

10.09.2020 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o osm procent. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Propad způsobila karanténní opatření proti šíření koronaviru a také pokles cen ropy, klíčové exportní komodity země.
C:\fakepath\Italie2.png

Itálie podobně jako Francie zvažuje zkrátit dobu karantény

09.09.2020 Itálie zvažuje zkrácení karantény pro lidi nakažené koronavirem. Premiér Giuseppe Conte řekl, že by to zmírnilo ekonomický dopad opatření souvisejících s epidemií. V pátek má francouzská vláda má o případném zkrácení karanténní doby, která je nyní ve Francii čtrnáctidenní.
C:\fakepath\br-01092020-lv.gif

Brazilská ekonomika za kvartál klesla o rekordních 9,7 procenta

01.09.2020 Brazilské hospodářství ve druhém čtvrtletí oslabilo v poměru s předchozími měsíci o rekordních 9,7 procenta. Karanténní opatření proti šíření koronaviru zabrzdila aktivitu v téměř všech odvětvích. Hrubý domácí produkt (HDP) největší jihoamerické ekonomiky je zpět na úrovni jako v roce 2009. Informoval o tom dnes brazilský statistický úřad (IBGE).
C:\fakepath\wall street.jpg

Airbnb podala u regulačního úřadu USA žádost o vstup na burzu

20.08.2020 Společnost Airbnb podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádost o vstup na burzu. Podle obeznámeného zdroje chce celý proces stihnout před koncem roku, závisí však podle něj na podmínkách na trhu. Společnost sama zatím časový harmonogram neposkytla. V prohlášení uvedla, že ještě nestanovila, kolik akcií investorů nabídne ani jaké ceny jedné akcie chce dosáhnout. O středečním oznámení internetového poskytovatele ubytovacích služeb dnes informovala agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Konec moratoria může české a německé ekonomice “zatopit”

18.08.2020 Od září zase do našich životů naplno vstoupí roušky a připomenou nám, že boj s virem ještě zdaleka není u konce. A i když akciové trhy zkouší zdolat nová maxima, ani v ekonomice není vyhráno. Největší zátěž pro podniky a domácnosti může přijít paradoxně až na podzim.
C:\fakepath\R1.jpg

OPEC zhoršil výhled poptávky po ropě na letošní rok

12.08.2020 Poptávka po ropě letos kvůli pandemii klesne více, než Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) čekala ve svém předchozím výhledu. Oživení poptávky je navíc nejisté, uvedl dnes OPEC ve své měsíční zprávě o situaci na trhu. Kartel odhaduje, že letos poptávka po surovině klesne o 9,06 milionu barelů denně, zatímco v červenci pokles odhadoval na 8,95 milionů barelů denně. Výhled na příští rok nicméně OPEC zachoval, ale i ten považuje za nejistý.
C:\fakepath\rus-11082020-lv.gif

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o 8,5 procenta

11.08.2020 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o 8,5 procenta. Vyplývá to z předběžné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Propad způsobila karanténní opatření učiněná proti šíření nového koronaviru a také pokles cen ropy, klíčové exportní komodity země.
img

Rozbřesk: Nový odhad HDP EU, data z amerického trhu práce pomohla dolaru

10.08.2020 ČR má už tu nejzajímavější várku dat za sebou, stejně jako srpnové zasedání bankovní rady ČNB i s novou prognózou. Na řadu tak nyní přijdou evropská data, z nichž nejzajímavější bude průmyslová výroba ve středu a další odhad HDP za druhý kvartál v pátek.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédská ekonomika ve druhém čtvrtletí rekordně klesla

05.08.2020 Švédská ekonomika ve druhém čtvrtletí kvůli dopadům nového koronaviru klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 8,6 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil švédský statistický úřad. Země si však vedla lépe než většina ostatních zemí v Evropě. Meziročně se hrubý domácí produkt (HDP) propadl o 8,2 procenta.
img

Ranní nadhoz - první odhady HDP za Q2 dominují datům tento týden

27.07.2020 ČSÚ zveřejnil výsledky konjunkturálního šetření za červenec. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu si oproti červnu polepšil o 9,5 bodu a dosáhl hodnoty 86,7. Na tomto zlepšení se výraznou měrou podílel posun v sentimentu u podnikatelů, když jejich ukazatel dosáhl 84,7, což je o 10,9 bodu více oproti červnu (historicky nejvyšší meziměsíční zlepšení). Podstatně méně se zvedla důvěra u spotřebitelů (jen o 2,7 bodu).
img

Rozbřesk: ECB posiluje svoji pozici největšího věřitele eurozóny

24.07.2020 Ještě týden si musíme počkat na první inventuru druhého kvartálu, který byl zřejmě nejhorším v novodobé historii. Předběžný odhad HDP zřejmě odhalí dvouciferný propad ekonomiky, a to nejenom té české. V mezičase však ještě budeme moci alespoň trochu nahlédnout na to, co se děje v průmyslu a ve službách v letních měsících. Dnes jsou třeba na pořadu dne předběžné výsledky indexů nákupních manažerů ve Francii, Německu a v eurozóně. Už ty minulé dopadly docela dobře (zejména pokud šlo o Francii), avšak pořád bylo těžké zbavit se pocitu, že za celkovým relativně příznivým číslem chybí i zmínka o rostoucích zakázkách.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC čeká příští rok rekordní růst poptávky po ropě

14.07.2020 Poptávka po ropě by se příští rok mohla v celém světě zvýšit o rekordních sedm milion barelů denně, přispěje k tomu hlavně oživení globální ekonomiky po koronavirové pandemii. Celková poptávka ale i přes tento růst zůstane pod úrovní roku 2019. Vyplývá to z pravidelného výhledu, který dnes zveřejnila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
img

Ranní nadhoz - tržby oživují rychle, průmysl podstatně pomaleji

13.07.2020 Tuzemské spotřebitelské ceny vyrostly v červnu o 3,3 % meziročně, což odpovídá zvýšení o 0,6 % oproti květnu. Výsledek tak předčil všechny odhady, když trh počítal s inflací na úrovni 2,9 %. Meziměsíčně se na tuzemské inflaci nejsilněji projevil růst cen tabákových výrobků a vína. Navzdory aktuálnímu zvýšení předpokládáme, že bude česká inflace ve zbytku letošního roku zpomalovat. Česká národní banka podle našeho názoru ponechá nastavení měnové politiky beze změny. K zásahu by jí mohla přimět až případná další vlna epidemie.
img

Okénko trhu - Lagardeová chce bojovat proti změnám klimatu

08.07.2020 České maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v květnu meziročně poklesly o 0,7 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 12,2 %. Meziroční srovnání však bylo ovlivněno i skutečností, že letošní květen měl oproti stejnému měsíci před rokem o dva pracovní dny méně. Po očištění o sezónní faktory byly tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně vyšší o 11,6 %. Spotřebitelé v květnu oproti loňskému roku méně utráceli zejména za oděvy a obuv (o 21 %), farmaceutické a kosmetické zboží (o 9 %) a výrobky určené pro kulturu, sport a rekreaci (o 1,9 %). Naopak dynamicky rostly prodeje výrobků určených pro domácnost (o 15,2 %). I v květnu pokračoval hluboký pokles tržeb za prodeje a opravy automobilů (o 36,8 %). Už před započetím nákazy Covid-19 se dařilo zásilkovým službám a internetovým prodejům a zavedená karanténní opatření dynamiku těchto prodejů ještě zvedla. V květnu si tak polepšily o 32,8 %. Útraty za potraviny byly meziročně nižší o 1,5 %, prodeje pohonných hmot poklesly o 11,8 %, naopak tržby z nepotravinářského zboží vykázaly růst o 2,6 %.
C:\fakepath\global economy.jpg

Atradius čeká nejhorší světovou hospodářskou recesi od r. 1980

08.07.2020 Úvěrová pojišťovna Atradius očekává nejhorší celosvětovou hospodářskou recesi od roku 1980. Její závažnost umocňuje její celosvětový rozsah, neboť téměř ve všech zemích světa je v roce 2020 předpovídán hospodářský pokles. Závažnost recese ovlivní rychlost přípravy vakcíny i tempo uvolňování restriktivních opatření, informovala dnes ČTK pojišťovna v tiskové zprávě. Atradius patří mezi světové lídry v pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 54 zemích po celém světě.
img

Maloobchod v květnu doháněl předchozí ztráty

08.07.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v květnu meziročně poklesly o 0,7 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 12,2 %. Meziroční srovnání však bylo ovlivněno i skutečností, že letošní květen měl oproti stejnému měsíci před rokem o dva pracovní dny méně. Po očištění o sezónní faktory byly tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně vyšší o 11,6 %. Současně se zveřejněním květnových dat provedl ČSÚ i drobnou revizi tržeb v předchozích měsících. Spotřebitelé v květnu méně utráceli zejména za oděvy a obuv (o 21 %), farmaceutické a kosmetické zboží (o 9 %) a výrobky určené pro kulturu, sport a rekreaci (o 1,9 %). Naopak dynamicky rostly prodeje výrobků určených pro domácnost (o 15,2 %).
C:\fakepath\eurusd-08072020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.7.2020

08.07.2020 Americké akcie včera oslabily, protože investoři vybírali své zisky z předchozího růstu. Náladu na akciovém trhu navíc podkopává pokračující rychlý růst počtu případů nákazy koronavirem ve Spojených státech.
C:\fakepath\Dolar.png

Forex: Dolar mírně posiluje, podporují ho obavy z koronaviru

07.07.2020 Americký dolar dnes na forexových trzích mírně posiluje. Podporují ho obavy z rostoucího počtu nových případů nákazy koronavirem ve světě, které podkopávají zájem investorů o rizikovější aktiva. Euro kolem 18:15 SELČ vykazovalo vůči dolaru pokles o 0,1 procenta a pohybovalo se těsně pod 1,1300 EUR/USD.
img

Míra zisku a investic nefinančních podniků klesá

30.06.2020 Třetí odhad statistického úřadu potvrdil předchozí údaj, podle kterého český hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. K mírné opravě došlo u mezičtvrtletní dynamiky, když byl předchozí pokles o desetinu procentního bodu zvýšen a dosáhl tedy -3,4 %. Nižší hospodářský výkon je dán především klesající investiční aktivitou a zahraniční poptávkou, naopak rostoucí výdaje vládních institucí přispívaly pozitivně a bránily ještě hlubšímu poklesu.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB nechala sazby beze změny, zřejmě na delší dobu

24.06.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny, rozhodla jednomyslně. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka se naplňuje základní scénář květnových odhadů vývoje ekonomiky, kterému odpovídá stabilita sazeb v následujících čtvrtletích.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Pro sazby beze změny hlasovala rada ČNB jednomyslně

24.06.2020 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny dnes hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář květnové prognózy centrální banky do značné míry naplňuje a odpovídá mu po květnovém poklesu domácích tržních sazeb jejich předpokládaná stabilita v následujících čtvrtletích.
img

MMF dále snížil odhad růstu světové ekonomiky

24.06.2020 Česká národní banka prostřednictvím bankovní rady po dnešním zasedání ponechala základní sazbu na 0,25 %. Na tuto úroveň se dvoutýdenní repo sazba dostala předchozím rychlým snížením o celkem dva procentní body v reakci na koronavirovou pandemii. ČNB tak momentálně evidentně považuje měnové podmínky za dostatečně uvolněné a rozhodla se vyčkávat dalšího vývoje situace. Ani v blízké době neočekáváme, že by ČNB sáhla ke změně sazeb. Jejich zvýšení v současné situaci prakticky nepřichází v úvahu a další snižování se nezdá být nutné. Nedávno hojně diskutované netradiční nástroje měnové politiky podle nás v tuto chvíli též nejsou zapotřebí.
C:\fakepath\top-23062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.06.2020 1) Známý tržní stratég a jeden z největších akciových medvědů John Hussman vypsal petici, která vyzývá americké zákonodárce k vystavení stopky odkupům firemních dluhopisů americkou centrální bankou (Fed). Mimo jiné upozorňuje, že Fed odkupuje již vydané dluhopisy podniků od soukromých investorů, a přenáší tak riziko na občany. Dnes kolem 10:30 SELČ bylo pod peticí na serveru change.org zhruba 750 podpisů.
img

Rozbřesk: Slabá koruna zahýbala i se zahraničním dluhem ČR

23.06.2020 Hlavní událostí dnešního dne budou nepochybně červnové indexy nákupních manažerů za Německo, Francii a rovněž i celou eurozónu, které ukážou, zda jsou tamní ekonomiky již z nejhoršího venku, respektive jak se daří tamnímu průmyslu a službám po uvolnění restrikcí návrat k normálu. Netřeba asi příliš rozvádět, jak moc je úspěch českého průmyslu závislý na vývoji v největší evropské ekonomice, takže dnešní čísla nám mohou dost napovědět i o aktuální situaci v domácí ekonomice. Nezbývá než dodat, že série PMI odstartuje už v 9:15 daty z Francie.
img

Rozbřesk: Proč je Česko ve střední Evropě nejzranitelnější?

16.06.2020 OECD nevěští Česku vůbec nic pěkného. Podle posledního červnového výhledu této organizace bude Česko patřit do pětice nejpostiženějších ekonomik na světě - dopad do HDP v roce 2020 bude podle OECD viditelně vyšší než u dalších zemí v regionu, zejména Polska a Maďarska. Proč by tomu tak mělo být?
C:\fakepath\it-15062020-lv.gif

Z 23 milionů pracovních míst v Itálii s krizí 3 miliony zanikly

15.06.2020 Z italské pracovní síly čítající před koronavirovou krizí zhruba 23 milionů lidí nebylo třem milionům obnoveno pracovní místo, uvedl dnes Andrea Malacrida, který vede italskou divizi personální agentury Adecco. Nejvíce bylo podle něj postiženo odvětví turistického ruchu, zábavní sektor a jim podobná odvětví. Pokud se chce Itálie vymanit z ničivého dopadu pandemie na pracovní trh, musí zaměstnance rekvalifikovat, a ne pouze chránit, myslí si.
img

Ceny ropy konsolidují kvůli novým obavám z koronaviru

15.06.2020 Během uplynulého týdne se na trzích objevil pocit déjà vu a někteří aktéři se začali chovat stejně jako v 1. čtvrtletí, kdy pandemie viru Covid-19 poslala výnosy z akcií i obligací rychle ke dnu. Od dubna už dokázalo masivní zotavení celosvětových akciových trhů zahladit ekonomické dopady měsíců v karanténě.
img

Dubnová stavební produkce vlivem koronaviru výrazně poklesla

08.06.2020 Na karanténní opatření, která dosáhla svého vrcholu právě v dubnu, doplatilo i stavebnictví. Jeho produkce totiž poklesla meziročně o 4,6 %. Meziměsíční pokles po sezónním očištění činil 1,9 %. Paralýza české ekonomiky se podepsala především na produkci pozemního stavitelství, které běžně zahrnuje vyšší míru kontaktu mezi lidmi, jež poklesla meziročně o 10,5 %. Naproti tomu inženýrské stavitelství vykázalo v dubnu výrazný růst o 13,5 %. Lze předpokládat, že produkce inženýrského stavitelství byla tažena především vládními investicemi do dopravní infrastruktury.
img

Karanténa téměř zastavila zahraniční obchod

08.06.2020 Podle předběžných údajů skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách schodkem 26,9mld.Kč. Ten byl oproti stejnému měsíci před rokem nižší o 42,9 mld. Kč. Výsledek výrazně zklamal tržní očekávání, která počítala zhruba s vyrovnanou bilancí zahraničního obchodu. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v dubnu výrazně prohloubil na 39,3 %, meziročně, zatímco dovozy klesly o 27,0 %.Celkový zahraniční obchod se zbožímovlivnily dopady opatření proti šíření koronaviru, tedy uzavření hranic, odstávky výrob a přerušení provozu firem. Projevilo se to zejména na snížení kladného salda obchodu s motorovými vozidly (o 35,7 mld.), nižší přebytky vykázal i obchod s elektrickými přístroji a strojním zařízením. Na druhé straně příznivě působil menší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích.
img

Ranní nadhoz - dubnové maloobchodní tržby výrazně propadnou

05.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. V dalších čtvrtletích však očekáváme na trhu práce podstatně horší situaci. O výdělky začnou přicházet nejprve pracovníci ve službách, následovat ovšem budou i další sektory postižené klesající poptávkou.
img

Ranní nadhoz - Evropa dnes bude sčítat nezaměstnané

03.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky.
img

Okénko trhu - Kurzarbeit v Německu využívá rekordní počet zaměstnanců

02.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. Výdaje domácností mezičtvrtletně klesly o 2 %, v meziročním srovnání pak stagnovaly. Na straně tvorby byl pokles přidané hodnoty nejvíce ovlivněn vývojem v odvětví obchodu, dopravy, ubytování a pohostinství (pokles o 4,9 %) a zpracovatelském průmyslu (-3,4 %). Mezi úspěšná odvětví české ekonomiky se v prvním čtvrtletí řadily informační a komunikační činnosti, kde přidaná hodnota meziročně přidala téměř 4 %. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Hospodářský pokles se tak bude táhnout ještě dlouhé měsíce a do kladných hodnot (v meziročním srovnání) se zřejmě letos již nepodíváme.
img

Zpřesněný odhad zmírnil propad HDP

02.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. Výdaje domácností mezičtvrtletně klesly o 2 %, v meziročním srovnání pak stagnovaly.
img

Forex: Pozitivní sentiment na trzích pomáhá koruně

02.06.2020 Pozitivní sentiment přetrval na finančních trzích i zkraje aktuálního týdne. Z toho těžila i koruna, když včera zpevnila o další 0,5 % a její kurz oproti euru se posunul až do blízkosti EUR/CZK 26,7. Posilovaly i ostatní měny regionu.
img

Forex: Domácí ekonomika v prvním čtvrtletí výrazně propadla

02.06.2020 Tuzemská ekonomika v prvním čtvrtletí prudce poklesla, hlavní efekt koronaviru se však ukáže až v druhém čtvrtletí. Nejvíce postižený byl sektor služeb, zatímco průmysl relativně odolával. Koruna se i nadále veze na pozitivní vlně globálních trhů, kterým pomáhají relativně pozitivní čísla z ekonomiky i příznivý geopolitický vývoj.
img

Forex: Koruna dále posiluje na vlně globálního optimismu

01.06.2020 Index nákupních manažerů českých výrobců vzrostl v květnu na 39,6 bodu z předchozího dna na 35,1 bodu. Index sice narostl, ale z extrémně nízkých hodnot, a zůstává stále hluboko pod hladinou padesáti bodů, která odděluje ekonomický pokles od růstu. Karanténní opatření výrazně omezila poptávku ze zahraničí. Nevyužité kapacity nutí firmy k propouštění pracovníků druhým nejrychlejším tempem od července 2009 a to i přesto, že některé firmy využily podpůrné programy státu.
img

Okénko trhu - oživování na starém kontinentě bude zřejmě pozvolnější

01.06.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v květnu polepšil o 4,5 bodu na hodnotu 39,6 a naznačil tak mírné zlepšení podmínek v průmyslu. Data nicméně ukázala na pokračující pokles objemů výroby i nových zakázek následkem propadu poptávky způsobeného pandemií koronaviru. Karanténní opatření na trzích našich hlavních obchodních partnerů výrazně omezovala příliv zakázek ze zahraničí. Nevyužité kapacity pak přiměly firmy k redukci pracovních sil, a to i přes vládní programy na podporu zaměstnanosti. Úbytek pracovních sil tak pokračoval druhým nejrychlejším tempem od července 2009. Pokles zaměstnanosti navíc svědčí o pesimistickém výhledu a pokračující nejistotě. V rámci udržení a získání klientů výrobci v květnu opět snížili ceny svých produktů. Předpokládáme, že i v následujících měsících bychom měli být svědky pozvolného zlepšování situace ve výrobní sféře a návratu indexu PMI na vyšší úrovně. Otázkou zůstává, jak rychle se bude obnovovat poptávka po průmyslovém zboží.
img

Útlum výrobního sektoru se snižuje

01.06.2020 Index nákupních manažerů českých výrobců vzrostl v květnu na 39,6 bodu z předchozího dna na 35,1 bodu. Trh včetně nás čekal v průměru zlepšení na 38,5 bodu. Rozdíly v očekávání byly s ohledem na existující nejistotu minimální. Úroveň indexu je tak tak nyní téměř shodná s průměrem zemí eurozóny.
img

Výroba se nesměle odráží ode dna

01.06.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v květnu polepšil o 4,5 bodu na hodnotu 39,6 a naznačil tak mírné zlepšení podmínek v průmyslu. Data nicméně ukázala na pokračující pokles objemů výroby i nových zakázek následkem propadu poptávky způsobeného pandemií koronaviru. Tržní očekávání byla mírně pesimističtější, když počítala s růstem indexu jen na 38,5 bodu. Karanténní opatření na trzích našich hlavních obchodních partnerů výrazně omezovala příliv zakázek ze zahraničí. Nevyužité kapacity pak přiměly firmy k redukci pracovních sil, a to i přes vládní programy na podporu zaměstnanosti. Úbytek pracovních sil tak pokračoval druhým nejrychlejším tempem od července 2009. Pokles zaměstnanosti navíc svědčí o pesimistickém výhledu a pokračující nejistotě. V rámci udržení a získání klientů výrobci v květnu opět snížili své ceny.
img

Ranní nadhoz - výrobní PMI naznačí pro květen mírné zlepšení

01.06.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v květnu meziměsíčně klesly o 0,1%, což znamenalo další zvolnění meziroční inflace o 0,2 p.b. na 0,1%. Zveřejněné údaje byly v souladu s očekáváním analytiků. Pokles inflace až téměř k nulové hladině znamenal další vzdálení se od cíle Evropské centrální banky, který je nastaven na úroveň těsně pod 2 %. Jádrová složka cen po vyloučení potravin a energií dosáhla 1,1%, tedy stejné hodnoty jako v dubnu.
img

Ranní nadhoz - ekonomický sentiment se zvedá, inflace zpomaluje

28.05.2020 Evropská komise představila svůj plán pro ekonomickou obnovu kontinentu zasaženého pandemií koronaviru, který je součástí rozpočtového výhledu pro období 2021-2027. Počítá v něm s nalitím dodatečných 750 mld. euro, z nichž dvě třetiny budou ve formě grantů, jedna třetina pak ve formě půjček. Prezentovaný návrh vychází vstříc tandemu Francie a Německa, které prosazovaly právě zvolený systém grantů, spíše než výpůjček. Celkový objem peněz, se kterými Unie počítá v rozpočtu pro roky 2021-27 se tak navýšil na 1,85 bilionu eur.
img

Rozbřesk: Vládní daňový balíček míří mimo cíl aneb proč se vyhnout “loss carryback”

27.05.2020 Vláda tento týden přijala daňový balíček, který má bohužel řadu mezer. Pomoc v první fázi krize by měla být dočasná a měla by současně řešit výpadky hotovosti ve firmách a stimulovat udržení zaměstnanosti. A to nejlépe skrze všeobecně dostupné nástroje - krize postihuje podniky napříč celou ekonomikou.
img

Ranní nadhoz - americký PMI by měl vykázat mírné zlepšení

21.05.2020 Ceny průmyslových výrobců se v dubnu znovu snížily o 0,5 %, m-o-m, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu. I v následujících měsících lze očekávat, že ceny ve výrobní sféře budou meziročně klesat.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonský export v dubnu klesl nejvíce od globální finanční krize

21.05.2020 Japonský export se v dubnu meziročně snížil o 21,9 procenta. Zaznamenal tak nejprudší pokles od globální finanční krize z roku 2009, neboť pandemie způsobená koronavirem vedla k útlumu světové poptávky po automobilech a dalším zboží. Vyplývá to z dnešních údajů ministerstva financí.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Cenový kanál | Knorr-Bremse | Maďarská inflace | Britské ropné společnosti | Růst v eurozóně | Zpravodajský server | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | HDP Ruska | Výnosy dluhopisů | Střední hodnota | Dlouhé pozice | Války | Opětovný pokles | Lithium | Nárůst počtu nově nakažených | Vývoj | Obchodní platformy | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Zveřejněné údaje | Allianz | Globální růst | Index podnikatelské nálady ISM | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Danske Bank | Outperform | Dolar a ropa | Kalifornie | Brokeři | Německé pojišťovny | Salesforce | Surová ropa | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | Cena severomořské ropy | Texas | Tencent Holdings | Očekávání | Korelace | Jüan | Volatilní | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | Maloobchodní tržby v eurozóně | Plat šéfa firmy | První odhady HDP | Levná ropa | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Souhrnný indikátor | Meituan | Oživení ekonomiky | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Investice | Divize Uber Eats | Potenciál | TPCA | Support | Diverzifikace | Nezaměstnanosti v Německu | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Posílení | Index aktivity | Škoda Auto | Zpravodajství | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Navrhovaný balíček | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Rosstat | Prodej aut v EU | Slabá koruna | Klesly akcie | Experti | Země Perského zálivu | Ukazatel zdraví ekonomiky | Futures kontrakt | Chování | Raiffeisenbank | Rozhovor | ČEZ | Brazilský statistický úřad (IBGE) | Měnový pár GBP/USD | IHS | Asijské trhy | Obchodní seance | Aktivita v čínských továrnách | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Šéf britské centrální banky | Pohonné hmoty v Česku | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Wopke Hoekstra | Von der Leyenová | Investing | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | IBGE | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Index spotřebitelské nálady | Australské burzy | Akcie Hyundai | Benchmark | Stimul | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Vývoj ceny ropy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Druhá největší ekonomika světa | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Finanční trh | Nákupy státních dluhopisů | Německý ukazatel | Brent | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | Výhled poptávky | BreakEven | Delta | Colorado | Dlužník | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Graf indexu | Dopravci | Růst poptávky po ropě | Index DOW | Styl obchodování | Výsledky obchodování | Brazilská ekonomika | Hluboké recese | Fungování finančních trhů | Kontrakty | Strach | Roberto Gualtieri | Pascal Soriot | Kancléřka Merkelová | Škoda | Zdravý rozum | Makroekonomické statistiky | JPY | RMC | Analytický tým FXstreet.cz | Investiční příležitost | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | SoftBank Group | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Akcie Alibaba Group | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Bydlení | Vít Hradil | Americká lehká ropa WTI | Prognóza | FTSE 100 | Bezpečné přístavy | Měny v regionu | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Německá zajišťovna | Přebytek ropy | Index CAC 40 | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Ropa WTI | Live Trading webináře | GBP/EUR | Brexit | ZEW index | Rating Itálie | Viceguvernér ČNB | Světová zdravotnická organizace (WHO) | ADR | Burzy | Největší světové ekonomiky | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Kapitál | Kč/USD | Cestování | České hospodářství | Společnost Siemens | Švédský statistický úřad | Akcionáři | Vývoj ceny palladia | USD | PMI z výroby | Export | Rekordní růst | Výdaje státního rozpočtu | Dnešní statistika | Kapitálové strategie | Prodej automobilů | Na burze | Šok | Akcie Saxo Bank | Síla amerického dolaru | ČSOB | Hongkong | Italský premiér | Průměrná volatilita | Investovat | Makro data | Total | Ekonomická aktivita | Maďarsko | Noviny | Garance | Úroková sazba | Cenné kovy | Kabinet | Index volatility CBOE | Xiaomi | Ekonomiky | Tovární objednávky | Prodej | Fitch Ratings | Sociální sítě | ING Jakub Seidler | P.A. | Giuseppe Conte | Širší index S&P 500 | Shenzhen Composite | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Rekordní nárůst | Dovednosti | Bezprecedentní propad | Nervozita | Patria Online | Maloobchodní tržby v ČR | Šíření nemoci | Výzkumy | Caterpillar | Aktuální kurzy | Velké firmy | Pozitivní zprávy | Akcie Mastercard | Hyundai | Nikkei | Komoditní | Úvěrová pojišťovna | Nejsilnější růst | PMI ze sektoru služeb | Maloobchodní prodejce | Bundesbanka | Progres | Největší ztráty | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nigérie | Elon Musk | Největší firmy | CTA | Euforie | Žádost o vstup na burzu | Steven Mnuchin | Makrodata | Akciové indexy | Objem vládních stimulů | Čeští centrální bankéři | Obrat trendu | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Data o HDP | Bloomberg | Globální ekonomiky | Nejistoty | Evropská měna | Moderna | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Obchodní napětí | Jaroslav Brychta | Mezinárodní agentura pro energii | Zisk | Fiskální rok | Zpřísňování měnové politiky | Globální akciové trhy | Commonwealth Bank | Ministr financí Steven Mnuchin | CFRA Research | Bank of England | Airbnb | CAC 40 | Makroekonomické ukazatele | Britský premiér | Nové vakcíny | Tiskové agentury | Prezident | Tým FXstreet.cz | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Experian | Mimořádná opatření | BP | Christian Lindner | Míra zisku | Skupina OPEC+ | Růst cen ropy | Sestupný trend | Ropné společnosti | Kč/EUR | Cestovní kanceláře | Nízké sazby ČNB | Analýzy | Nejvýkonnější akcie | Finanční pomoc | Vietnamská ekonomika | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Zasedání Evropské centrální banky | Berlín | IEA | Demokraté | Pandemie COVID | Německý DAX | Hlavní události | Brusel | Patria | Tržní podíl | Uber | Delta mutace | Ekonomický vývoj | Evropské trhy | Trading webináře | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Chřipka | TRY | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Insolvence | Agentura Reuters | Akcie Nike | Spotřebitelský sentiment | Cestovní ruch | Zpráva | Pokles vývozu | Technologické tituly | Loonie | EUR/PLN | Covid | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Tencent | Hlavní ekonom ING | Akcie společnosti Walt Disney | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | Komoditní fondy | S&P | Expanzivní politika | Česká měna | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářské dopady | Evropská data | Obchodování | Zasedání Fedu | Dopady koronavirové krize | Rostoucí životní náklady | Graf ropy WTI | Finanční nástroje | Libra k americkému dolaru | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Index technologického trhu Nasdaq | Management | ZEW | Budoucnost | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Armageddon | Eurostat | S&P/ASX 200 | Předpověď | Zprávy | Farmaceutický sektor | Ruský rubl | Deflace | Murray | Investiční aktivita | Pokles cen ropy | Akcie v Asii | Desetileté dluhopisy v USA | Růst inflace | Turecká lira | Sazby ČNB | Obchodování na Wall Street | Obchodování na pražské burze | CCI | Německé firmy | Přebytek obchodní bilance | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Dow Jones index | PwC | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Senát USA | Ceny ropy | Míra | Obchod Amazon | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | 3M | Vysoké contango | Silný růst | Rekordní růst poptávky | Airbus | Futures | xStation | Vakcína | Vyhlídky | Firmy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Payrolls | Americké ceny výrobců | Cena ropy brent | Vision Fund | Práce z domova | Bitcoin | CLK0 | Wolt | Německý výrobce | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Zájem o rizikovější aktiva | Výsledky | HUF | Depozitní sazby | Slabý dolar | Zdražování pohonných hmot | Sumitomo Mitsui | Hedgeové fondy | Květnový kontrakt | Sázka | Inflační tlaky | Siemens | Typ koronaviru | Bank of America | TIM | Opatření proti koronaviru | Pojišťovny | Fundamentální analýza | Výrobce letadel | Odhady trhu | Silný dolar | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Koruna | Rystad Energy | Pokles investic | Finanční služby | Prezident Trump | Ekonomický propad | Vyšší poptávka | Analytická společnost | American Airlines | Akciový index | Medián | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Ekonomická situace | Cena akcií společnosti | Onemocnění | Dopady koronaviru | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Asociace | Virus | Čínské trhy | TUI | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Německý PMI | Federální rezervní systém | Údaje | Vakcína proti covidu-19 | Výsledky společnosti | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Alibaba | Chuck Schumer | Farmaceutické firmy | Regulátor | DPA | Průzkumy | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | NAFTA | Hospodaření státního rozpočtu | Kanada | Videokonference | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Šéf centrální banky | Jihokorejský KOSPI | AMC | Pfizer | Ceny ve výrobní sféře | Toyota Motor | Obchody | Ropné velmoci | Celosvětová poptávka | Deficit | Graf | Polsko | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Mzdová dynamika | Masivní nákupy | Plyn | Patrick Harker | CFRA | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Ministryně práce a sociálních věcí | Přední světoví těžaři | Evropa | Obchodníci | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Ministr pro státní rozpočet | Ukrajina | Albert Manifold | Generali Investments | Brazilské hospodářství | Masivní výprodeje | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Omezení pohybu | Eurodolar | Francouzská vláda | Zpráva o inflaci | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Tvorba zisku | Kroger | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Trump | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Hospodářský propad | Index volatility | Vir | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Britský FTSE 100 | Italská vláda | Technické analýzy | Maďarský forint | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Vstupy | Akcie Hyundai Motor | Obchodní přístup | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Ukazatel zdraví | Pomoc velkým korporacím | Nejbližší support | Pozornost trhu | Opatření vlád | CHF | Česká koruna | Kakao | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Podpora | Bank of Japan | OECD | Předpokládaný růst | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Dnešní fundamenty | Šíření nemoci COVID-19 | Střední plat | Libra vůči dolaru | Nejistota | Odhad růstu světové ekonomiky | Dobrá data | Samsung Electronics | Rozhodnutí ČNB | Americké akcie | Stabilita sazeb | GfK Rolf Bürkl | Ekonomická důvěra | Czech Fund | Dubnová stavební produkce | Debata | Úrokové sazby Fedu | Britská měna | Futures na ropu WTI | Dopad pandemie | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Podnikatelská aktivita | Procter & Gamble Company | Hospodářská činnost | Hrozí krach | LafargeHolcim | Obchodní výsledky | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | PSA | Německá kancléřka | Čínský statistický úřad | Americká data | Japonský export | Naše ekonomika | Natland | Výsledky HDP | Nejprudší pokles | Vývoj cen ropy | Komise pro cenné papíry a burzy | Rozpočtový deficit | Euro-koruna | Trh | Snížení daní | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Kanadská měna | Vládní podpory | ISM | Inflace zpomaluje | Nejvýraznější pokles | Fed | Rolf Bürkl | Ceny v Japonsku | Zahraniční obchod | Futures kontrakty | JD.com | Korekce | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Vývoz ropy | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Trader | Finanční společnosti | United Airlines Holdings | Největší ekonomika světa | Heiken Ashi | National Australia Bank | Prezident Emmanuel Macron | S&P 500 | Uvolňování karanténních opatření | Automobilový průmysl | Akciové indexy v USA | CNOOC | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Latinská Amerika | Posílení dolaru | Situace | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Anthony Fauci | Trumpova administrativa | Rating | Dílčí index | Microsoft | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Credit Suisse Group AG | Vládní dluhopisy | Data z USA | Daňové úlevy | Index německých akcií | Mateusz Morawiecki | Růst tržeb | Volatility | Inflační vývoj | CME | Demokratické strany | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | Siemens Energy | Obchodování akcií | Bollinger Bands | Národní ekonomická rada vlády | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Jaguar | Rizikovější aktiva | Ministryně práce | Výprodej na Wall Street | Agentura AP | Výpadky | Velké zisky | FIAT | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Hladiny podpory | ForexFactory.com | Akcie v USA | Centrální banka | Apple | Index nákupních manažerů ve výrobě | Životní náklady | Andrew Bailey | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Analytici | Devizové intervence | Německá vláda | Grafy | QE | Polský zlotý | Surové ropy | Tržní sentiment | Akcie na evropských trzích | | Donald Trump | Akcie aerolinek | Německý Ifo index | Čistý zisk | Jádrová inflace | Šíření koronavirové nákazy | Krach | Norwegian Cruise Line | Snížení sazeb | Společnosti | DSTI | Výhled poptávky po ropě | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Počet registrací nových osobních aut | Rozpočet | Další růst | Zprávy o vakcíně | Americká průmyslová produkce | Generovat cash-flow | USD/CZK | Propad akcií | Silnější euro | Investiční záměry | Platební bilance | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Ekonomiky v eurozóně | Reuters | AMC Entertainment | Baidu | Situace na Ukrajině | Přímé platby většině Američanů | CZK | Chevron | Kompozitní index | Dobré zprávy | Maďarská ekonomika | Vlna pandemie | Souhrnný index | Rolování | Předseda | Dolar | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Doporučení | Deficit veřejných financí | Mzdový nárůst | Největší evropská ekonomika | Anglo American | Traders | Automobilový trh | Cestovní ruch v Německu | Makro | Boeing | Politická krize | Vstup na burzu | Daniel Beneš | Organizace ADP | Americký dolar dnes | Shanghai Composite | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | Nová data | Evropská unie | Financovat | Pomoc ekonomice | Oslabení kurzu | Maďarský HDP | Pozitivní komentáře | Cvičení | Jednání o brexitu | Angela Merkelová | Alibaba Group | FOREX | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Invaze | Úroky | Severomořská ropa | Nejlepší výsledky | Refinitiv | PEPSICO | Cílová cena | Český hrubý domácí produkt | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Evolv | Odpor | XTB Live Trading | Sumitomo | Air | Economic | Ztráta | Ceny akcií | Dluhy | BNP | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Index nákupních manažerů | Standard Chartered | ČNB | Šíření viru | Air France | VW | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Contango | Peter Altmaier | Vývoj akciového indexu | Next | Těžba v USA | Polská ekonomika | Americké společnosti | Komodita | Koruna dnes | Finanční systém | Luke Hildyard | Maloobchodní tržby | Americký dolar | Euro vůči dolaru | FTSE | Jared Polis | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Francouzský prezident | CME Group | Credit Suisse Group | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Webináře | Ekonomická aktivita v USA | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Negativní dopad | Bankrot | Regulátoři | Fundamentální ukazatele | Evropská centrální banka | Index cen | Německý ministr financí | Spekulativní kapitál | Luboš Růžička | Pablo Hernández de Cos | Čínská vláda | Daně | Růst americké ekonomiky | Mitsubishi | Lídři | Americká centrální banka (Fed) | Rizika | ECB | Hyundai Motor | BAT | Pracovní trh | České HDP | CRH | SaxoStrats | Česká ekonomika | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Pandemie nemoci | Německá centrální banka | Pozitivní sentiment | Ekonomický institut Ifo | Skupina OPEC | Kurzy | CBOE | Fond | Ceny dobytka | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Partners | Konsensus | FCA | Epidemiolog | Konsenzus | BNP Paribas | Ceny palladia | Vývoj inflace | ACEA | Allianz SE | Miliardy eur | Futures na zemní plyn | Restrikce | Přehled kurzů | NBP | Francouzský index CAC 40 | Toyota | KLM | Očekávání do budoucna | Dluhopisy | Množství peněz | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | HG měď | Hongkongský index Hang Seng | Hospodářská krize | Nižší kurz | Růst cen | Rating vyšší | Drahé kovy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Historické pohyby | Propad ropy | Indikátor | Měnová politika | Analytika | Moskva | Býčí trh | Saxo | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Guvernér Colorada | Americké akciové trhy | Statistici | Dnes na trzích | IFO index | Financování | Úroková sazba v USA | Letecká společnost | ČSÚ | Růst cen stříbra | Ursula von der Leyenová | Fitch | Historická minima | Nastavení měnové politiky | Nálada spotřebitelů | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Překoupení | Růst HDP | Finance | Republikáni | Euro dolar | Maloobchod v květnu | Globální poptávka | Restart ekonomiky | Poptávka | Guvernér | Nálada na globálních trzích | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Francouzský index | Jedno euro | Obchodování na akciových trzích | Christopher Waller | Obchodovat | Dnešní čísla | Microsoft Corp | Spotřebitel | Hospodářský růst | Cena severomořské ropy Brent | Odhodlání | Růst japonské ekonomiky | Bankovní rada České národní banky | Univerzita Johnse Hopkinse | Akcie Gamestop | Technologický Nasdaq | WTI | Bod | Počasí | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | NetEase | Dopad pandemie koronaviru na hospodářství | GfK | FRED | Úrokový diferenciál | Co bude | Americké maloobchodní prodeje | RBI | Fiskální balík | Philadelphia Fed index | Saúdská Arábie | Bankéři | Barclays | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Obavy z koronaviru | Měny regionu | Žádosti o podporu | Marže | ROCE | Německá ekonomika | Celkový výsledek | DAX | HDP | Předběžné výsledky | Oživení globální poptávky | Infineon Technologies | Creighton University | Důvěra v Německu | Alphabet | Bankovní vzdělání | Členské státy | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Vzrušení | Signály | Omikron | Dnešní videokomentář | Devizový trh | Lira | Boeing Co. | Vyšší inflace | Americký ISM | Futures na ropu | Erste | Situace kolem šíření koronaviru | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Byznys | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Úvěrové linky | Empire State Index | SAP | Dluhopisové trhy | Martin Sklenář | Oslabuje dolar | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | David Frost | Ekonom | Propad HDP | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | RUB | MPSV | Američané | Kurz | Americký PMI | Forexu | Demokratický guvernér | Raiffeisenbank a.s. | Benzín RBOB | Růst akcií | TASS | Lehman Brothers | Vývoj komodit | Zájem o riziková aktiva | Optimismus | Denní režim | Rozhodování | Facebook | Předkrizové úrovně | Premiér Boris Johnson | Francouzský CAC 40 | Costco | USA | Měď | Ekonomický institut | Inflace cen | ANZ | Premiér Giuseppe Conte | Euro | AUD | Rada ČNB | Evropské akciové burzy | Laxman Narasimhan | Index S&P/ASX 200 | Domácí data | Risk | Dodávky ropy | NEST | Íránská ropa | Battery Day | Úřad práce | ASX 200 | Citigroup | Softbank | UCO | Hospodářství | Banky | Japonský Nikkei | EBITDA | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Martin Gürtler | Uniper | Ranní komentář | Ranní glosa | Kommersant | Bollingerova pásma | EU | Ekonomická krize | Westpac Banking | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Komerční banka | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Světové finanční krize | Počty nových případů | Týdenní zpráva | Samsung | Recese | Celosvětový růst | Švýcarský frank | RBOB | Bank of Canada | Německý ZEW index | Erdogan | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | SEC | Společnost IHS Markit | Aktuální situace | Burzovní indexy | USD/CAD | Největší propad | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Renaissance Capital | Miliardy | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | František Táborský | Hodnota indexu | cTrader | Frank | Prudký propad | NOVACYT | Komentáře Fedu | Brian Cassin | Kurz eura | Zlepšení nálady | Helicopter money | Čínské indexy | Šíření nového typu koronaviru | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Lufthansa | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Desetileté dluhopisy | Břidlicové ropy | Úrokové sazby | Prezident Donald Trump | Euroskepticismus | Rostoucí inflace | OSN | Soud | Výkon amerického dolaru | Nákaza koronavirem | Agentura Fitch | Kanadský dolar | China Mobile | Předpovědi | Nejslabší růst | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Časový rámec | Peníze z programu | Míra inflace | Letecká doprava | Fundamentální data | Platforma | Intervence centrální banky | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | CNN | Oslabení | Vonovia a Deutsche Wohnen | Akciové futures | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | KOSPI | Gérald Darmanin | Rob Perrins | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | CLM0 | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Lehká ropa WTI | Úsilí | Tempo růstu | Odkup akcií | American Airlines Group | Úvěrový rating | Libye | Aerolinky | Pohonné hmoty | FTSE Russell | Francouzská ekonomika | BASF | Zpracovatelský průmysl | Biliony | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | Červnový kontrakt | Index australské burzy | Omezení těžby | Myšlenka | Moneta Money Bank | Zisk BP | Obavy z omikronu | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Pojišťovna | Macron | Klíčový support | Pandemie | Chris Williamson | Klid | Aktiva | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | Live trading | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Švýcarská banka UBS | Business | Evropští investoři | Indikátory | Arizona | Divize Uber | Reakce Švédska | Pokles cen | Čínská centrální banka | Americké státy | SP500 | Povídání o trzích | Technologická společnost | YouGov | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Přerušení výroby | ČNB Tomáš Nidetzký | Fiskální politiky | Western Union | Konsolidace | Podíl firem | Energetické krize | Počet akcií | Akcie Tesly | Ole Hansen | Spekulanti | Čínské akcie | Producenti ropy | Graf ropy | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Bonusy | Ratingová agentura Fitch | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Westpac | Členské země | Trinity | Stratég | Podnikatelská nálada v Německu | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Neomezené množství vládních dluhopisů | Sentiment | Zhoršení pandemie | JD | ECB Christine Lagardeová | Negativní hospodářské dopady | Politika | Nálada na trhu | Vývoj amerického dolarového indexu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | PLN | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Poptávka po surovině | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | Alternativní taxislužby | Předseda ČEZ | Strach z inflace | BHP | Indikátory důvěry | Nike | Forint | Negativní korelace | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Spotřebitelská důvěra v Německu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úřad pro energetické informace | Akcie | Zdraví ekonomiky | CAR | Optimismus investorů | Quant | Geopolitická rizika | Indie | ForexFactory | Měnové páry | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Index volatility VIX | Ekonomika | Dna | Oxford Economics | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Kurz euro-koruna | Specialista XTB | Situace v průmyslu | Karanténa | Jerome Powell | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Americký kongres | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | České akcie | Jednání ČNB | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americký trh práce | Analytik GfK | Deriváty | Přísná opatření | Akciový trh | Japonská ekonomika | Glapinski | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | FOMC | Propouštění | Index Hang Seng | Fondy ETF | Zaměstnanci | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | USB Group | Nízké ceny ropy | Těžaři ropy | Pandemická omezení | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | Růst cen energií | LVMH | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Situace v Číně | Austrálie | Oživení globální ekonomiky | Financial Times | Mzdové balíčky | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | BHP Group | Schodek rozpočtu | New York | Bernstein | Euro včera | Epidemie koronaviru | Zpětný odkup akcií | Kurz libry | Rally na ropě | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Astrazeneca | Pocity | Americké výnosy | Opatření americké centrální banky | Americká inflace | Capital Economics | Dlouhá pozice | Švýcarské banky | Transakce | Měny | Nálada německých spotřebitelů | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | MasterCard | Downing Street | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Glencore | Maloobchodní prodej | Analytici společnosti | Tomáš Nidetzký | USDX | Eric Ueland | Strategie ECB | Propad ceny ropy | Thomson Reuters | Pozitivní sentiment na trzích | Japonský export v dubnu | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Maďarská vláda | JPMorgan | Globální poptávka po ropě | Druhá vlna | Nová auta | Zasedání bankovní rady | Centrální bankéři | Sentiment na trzích | Světová zdravotnická organizace | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Obchodní den | Zkušenost | Signál | Írán | Zdražování | Afrika | Předstihové indikátory | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Úbytek | NERV | Ropy | Historie | Meziroční inflace | Šíření koronaviru | Americké akciové indexy | Devizové rezervy | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Hluboké ztráty | Záchranný balíček | Ekonomický dopad | Společnost | Likvidní | Firma McDonald's | Sázky | Libra k dolaru | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Počet nezaměstnaných | Thomas Barkin | Brazilský real | Generální ředitel | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | Česká inflace | Fundamenty | ASX | Předsedkyně Evropské komise | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | Panika | Ropný trh | Nálada | Burze | Tisková konference | Eura | Sam Stovall | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Ryanair | Obilí | VIX | Růst | Objem zakázek | Fed včera | TotalEnergies | Polská centrální banka | Příjmy | Graf dne | Odhady HDP | Světoví těžaři | Propad ceny | Volvo | WU | Zajištění | Propad poptávky | Domácí měny | CNY | Propad cen ropy | Fúze | Index | Wall Street Journal | Bilance zahraničního obchodu | Brazilský statistický úřad | Infineon | Lockdown | Akcie Alibaba | Statistika | BFMTV | Fundament | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Kurz euro | ISM index | Trading | Uber Eats | Axios | Zpracovatelský sektor | Dopad omikronu | City | Poptávka po ropě | GameStop | Nárůst případů koronaviru | SMBC | Pokles hospodářství | Lék na COVID-19 | Švédská ekonomika | Okénko trhu | Výhled tvorby zisku | SMMT | Růst mědi | Program nákupů dluhopisů | Americké univerzity | Cenové války | Petr Zýma | Stabilita | ANZ Bank | Prohlášení | Dáme Jídlo | Průlom | Očekávaný růst | CAD | Halliburton | British Petroleum | Obavy z varianty omikron | Deutsche Wohnen | Odvětví | Italská centrální banka | Extrémní růst | Vakcinace | Koronavir | Reálné ekonomiky | Vývoj dolarového indexu | Období vysoké volatility | Reckitt Benckiser | EURUSD | Ministr financí | Propad exportu | Ekonomický růst | Analytička | Nasdaq Composite | Kurzarbeit v Německu | Unie | Norsko | Automobilky | Španělsko | Munich Re | Ekonomický balíček | Index spotřebitelských cen | Počet zemřelých | Finanční armageddon | Balíček na záchranu ekonomiky | Euro vůči americkému dolaru | Akciový index S&P 500 | Podniky | Návrat do práce | Pesimismus | Jihokorejské akcie | Kontrakt na WTI | Maxim Rešetnikov | Americké centrální banky | Týden na finančních trzích | Výrobce letadel Boeing | Platební neschopnost | Britský statistický úřad | UBS | Nejobchodovanější akcie | Pokles HDP | Světové akciové trhy | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Finanční armagedon | Šéf firmy | Procter & Gamble | Nemovitosti | Hospodaření | Hospodářské oživení | Kanadská ekonomika | ETF USO | Hospodářské dopady koronaviru | Bezprecedentní volatilita | Míra nezaměstnanosti v Německu | Sazby Fedu | Přehled | Munich | Tržby v maloobchodě | Burza CME | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční ztráty | Boris Johnson | Těžba ropy | Zahraniční forex | Propad poptávky po ropě | Zlepšení | Levnější půjčky | ING | Prognóza ČNB | Česká vláda | Opatření proti šíření koronaviru | Vonovia | Sektor služeb | Komoditní obchodování | HDP v eurozóně | Německé dluhopisy | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Hlavní burzovní indexy | Hotovost | Aktivita v průmyslu | Německo | Aleš Michl | Rozložení kapitálu | MT4 | Úrokové sazby na nízké úrovni | Emise | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | Ekonom IHS Markit | Maturity | Důležité makroekonomické zprávy | Zadlužení | Visa | cTrader Purple Trading | Zahraniční spekulativní kapitál | Indikátory ekonomického sentimentu | Hlavní ekonom | Domácnosti | INSEE | Tesla | Amazon | Korporace | Objemy ropy | Dobrá nálada | Ocenění | Emerging markets | Provozní zisk | Denní režim analýz | Ruská centrální banka | France Info | Mzda | Vysoká inflace | Jair Bolsonaro | Ruská ekonomika | XTB | Nejnovější zprávy | Spotřebitelské ceny | Asijské akciové trhy | Odvětví české ekonomiky | Průmyslové podniky | Berkeley | Kontrakt | FAST | Zakázky německého průmyslu | Riziko | Dluhopisový trh | EUR/GBP | Nové peníze | Italský ministr hospodářství | Útlum ekonomické aktivity | Oslabování koruny | Sazby beze změny | USO | Činnost brokera | WHO | Neomezené množství | Ministerstvo hospodářství | Výnosy italských dluhopisů | Pozice | Ropa roste | Americký ministr financí | Výplaty dividend | Disney | Španělská centrální banka | Daňové změny | Guvernér španělské centrální banky | Květnový kontrakt na WTI | SMBC Nikko Securities | Základní úroková sazba | Chování spotřebitelů | Oslabení dolaru | Rezistence | Strategie řízení | HDP EU | Aktivita ve výrobním sektoru | Aktivum | Peking | Propad investic | Dividendy | Burza | Zvyšování úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Lockdowny | Partneři | České PMI | Británie | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Šíření nového koronaviru | Celková inflace | Opatření | Tomáš Vlk | Netflix | High Pay Centre | Scénáře vývoje české ekonomiky | Sazby | Člen bankovní rady | Mezinárodní obchod | Risk Management | Britský FTSE | Nadějné zprávy | Italové | Dow Jones | Měna | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Kanadská centrální banka | Nasdaq | Akciové burzy | Česká národní banka | MIC | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Ekonom IHS | Růst poptávky | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Brazilská vláda | Air France-KLM | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Hang Seng | USD/JPY | Destatis | Udržení likvidity | Joe Manchin | Fundamentální pohled | ADNOC | Čínské vlády | Krize | Americké vlády | Maďarská centrální banka | Cestovní omezení | PetroChina | Práce | Ropný kartel | Historický propad ceny ropy | Spojené státy | Dopad pandemie koronaviru | Zadluženost | Tvorby zisku | Zpracování kovů | Zpomalení hospodářského růstu | Tedros Adhanom | Vývoj na trhu | Kryptoměny | Masivní ekonomický balíček | Podnik | Crédit Agricole | MF | Evropské akciové trhy | Brazilský prezident | Export v dubnu | Rekordní pokles | Prodej aut | Úvěr | Investiční doporučení | Bolt Food | Úspěch | Lloyds Banking Group | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Příjmy domácností | Volby | Statistický úřad | Banka | Kia | Ropné cenové války | Záchranný balík | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Opatření proti šíření nemoci | Americká vláda | Nemoc COVID-19 | COVID-19 omikron | Graf indexu Nasdaq | Zrychlení růstu | Microsoft Corporation | Koronavirus | FXstreet | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Odhady analytiků | AUD/USD | Bilance | Politici | Analytický tým | Akciový optimismus | Očkování | Evropské země | Zlato | XTB.cz | Dopady pandemie | Mzdy | Světové trhy | Svaz výrobců a prodejců automobilů | Měnové podmínky | Mitch McConnell | Přeshraniční obchod | Šíření nákazy | NZD | Produkce ropy | Wall Street | Markit | ČR | Ukazatele | Nesoulad | CNBC | Silicon Valley | Baker Hughes | Americké obchodování | Objednávky | Vývoj ceny | Akumulace | Société Générale | Analytik | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Indikátor ekonomického sentimentu | Komodity | Němečtí zákonodárci | Analýza | Test na koronavirus | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Kapitulace kryptoměn
Kapitulace medvědů
Kapitulace technické analýzy
Kaprain
KAP.UK
Karaberd
Karaberd v Arménii
Karačaganak
Karanténa
Karanténa v čínském přístavu

Následující klíčová slova

KardiAI
Karel Beran
Karel Diviš
Karel Fillner
Karel Gott
Karel Havlíček
Karel III.
Karel Janeček
Karel Klečka
Karel Komárek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít