Pátek 21. června 2024 12:12
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei léto akce

Karanténní opatření

C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika loni i přes válku na Ukrajině vzrostla o 1,9 procenta

13.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce i přes dopady ruské invaze na Ukrajinu zvýšil o 1,9 procenta. Dnes to na základě předběžných výsledků oznámila na tiskové konferenci v Berlíně šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. V roce 2021 ekonomika vzrostla o 2,6 procenta, na letošní rok vláda i ekonomové počítají s hospodářským poklesem.
img

V důsledku zpráv z USA evropské akcie klesají

06.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy se ve čtvrtek obchodovaly převážně v červeném pásmu. Evropští investoři byli pod tlakem kvůli zveřejněnému zápisu z prosincového zasedání Federálního rezervního systému.
img

Evropské akcie stoupaly, převzaly štafetu od asijských burz

05.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy uzavřely ve středu v plusu. Sentiment podpořily výsledky obchodního dne v asijské seanci.
img

Zprávy z Číny vyvolaly prudký růst evropských akciových trhů

04.01.2023 V úterý se hlavní západoevropské akciové indexy obchodovaly stabilně v zeleném pásmu. Evropské trhy obchodovaly výš, protože investoři hodnotili znovuotevření Číny a uvolnění jejích covidových restrikcí. Růst hlavního indexu podpořily potravinářské a farmaceutické společnosti.
img

Asijské trhy zakončily úterý smíšeně

15.11.2022 Hlavní asijské indexy se v úterý pohybovaly různými směry, některé zaznamenaly zisk až 3,6 %. Patří k nim Shanghai Composite a Shenzhen Composite, které si připsaly 1,27 %, resp. 1,43 %, a dále index Hang Seng, který získal 3,58 %. Nikkei 225 vzrostl jen o 0,13 %, zatímco S&P/ASX 200 o stejnou hodnotu klesl. KOSPI ztratil 0,08 %.
img

Asijské trhy se v pondělí zhouply dolů

14.11.2022 Asijské trhy zakončily pondělí převážně v negativním teritoriu se ztrátami až 1,1 %, protože optimismus investorů se vytratil. Jediný index, který v pondělí uzavřel výš, byl Hang Seng, který si připsal 1,7 %. Shanghai Composite ztratil 0,13 % a Shenzhen Composite 0,26 %. KOSPI klesl o 0,34 %, S&P/ASX 200 o 0,16 % a Nikkei 225 ztratil 1,06 %.
img

EUR/USD. Přehled týdne. Americká inflace a komentáře Fedu

07.11.2022 Pár euro dolar pokračuje na začátku nového obchodního týdne v pohybu podle setrvačnosti pátečního obchodování. Kupující EUR/USD se snaží realizovat své ambice a přibližují se k hranicím úrovně parity. Prodejci jsou zase nuceni ustoupit – říjnové non-farm payrolls nepřispěly americkému dolaru.
img

Rozbřesk: Tuzemská ekonomika dále šlape na brzdu

07.10.2022 Zatímco v první polovině roku se mohla česká ekonomika pochlubit relativně solidní růstovou dynamikou, vstup do druhého pololetí se nese ve znamení viditelného útlumu. Na jedné straně mají rostoucí životní náklady v kombinaci s prudkým poklesem reálných příjmů za následek zhoršující se kondici spotřebitelské poptávky – v srpnu poklesly maloobchodní tržby již pátý měsíc v řadě a v meziročním srovnání se propad prohloubil na 8,8 %. Nálada spotřebitelů se přitom i v září udržela poblíž historických minim, což neslibuje obrat negativního trendu ani ve zbytku tohoto roku.
img

Tuzemská ekonomika dále šlape na brzdu

07.10.2022 Zatímco v první polovině roku se mohla česká ekonomika pochlubit relativně solidní růstovou dynamikou, vstup do druhého pololetí se nese ve znamení viditelného útlumu. Na jedné straně mají rostoucí životní náklady v kombinaci s prudkým poklesem reálných příjmů za následek zhoršující se kondici spotřebitelské poptávky – v srpnu poklesly maloobchodní tržby již pátý měsíc v řadě a v meziročním srovnání se propad prohloubil na 8,8 %.
img

Asijské trhy uzavřely v pondělí růstem

18.07.2022 Asijsko-pacifické trhy v pondělí výrazně vzrostly. Index S&P/ASX 200 vzrostl o 0,80 %, zatímco ostatní indexy si připsaly 1,50 % nebo více. Shanghai Composite a Shenzhen Composite vzrostly o 1,49 % a 1,48 %. KOSPI vzrostl o 1,65 %, zatímco index Hang Seng vzrostl o 2,64 %. Japonské burzy byly dnes zavřené, nicméně Nikkei 225 v pátek posílil o 0,54 %.
img

Americký akciový trh v úterý posiluje

16.03.2022 V závěru včerejšího obchodování se americké akciové indexy na pozadí poklesu cen ropy posunuly vpřed. Největší zisky zaznamenaly společnosti z technologického sektoru a také ze sektoru spotřebního zboží a služeb.
img

Přehled páru GBP/USD. 10. 2. 2022. Protokol o Severním Irsku: Johnson začal znovu mluvit o článku 16.

10.02.2022 Měnový pár GBP/USD se ve středu pokusil obnovit svůj vzestupný pohyb a obecně se pohyboval přibližně stejně jako pár EUR/USD – s minimálním vychýlením směrem nahoru. V tuto chvíli tedy platí rostoucí trend páru, protože cena se nadále nachází nad klouzavým průměrem. Více než jednou jsme řekli, že britská měna má mnohem více důvodů k růstu než euro. Když se podíváte na grafy pohybu obou párů za posledních 13-14 měsíců, je jasné, že právě euro vůči dolaru mnohem ochotněji zlevňovalo. Libra se po trendu z roku 2020 korigovala vůči dolaru pouze o 38,2 %. Euro korigovalo o 70 %. Preferujeme tedy britskou měnu, která by mohla v polovině prosince nastartovat nový dlouhodobý vzestupný trend. Navíc Bank of England se, na rozdíl od ECB, nechová vyhýbavě, chápe nebezpečí rostoucí inflace a pouští se do práce. Nyní je trh přesvědčen, že Bank of England letos zvýší sazbu ještě nejméně dvakrát. A to je vážná podpora pro britskou měnu, vzhledem k tomu, že Fed dosud neučinil jediný krok ke zpřísnění měnové politiky.
img

Asijské akciové trhy padají kvůli vysoké inflaci

21.01.2022 Asijské akciové indexy během dnešní seance klesly. Shanghai Composite ztratil 0,84 %, Shenzhen Composite klesl o 1,19 % a index Hang Seng klesl o 0,64 %. Jihokorejský KOSPI a japonský Nikkei 225 klesly o 1,38 %.
img

Ropa roste druhý den v řadě

19.01.2022 Ropa si ve středu brzy ráno připsala více než 1 %, poháněna stále vysokou poptávkou po této komoditě. Březnové futures na ropu Brent vzrostly o 1,14 % na 88,51 USD za barel, zatímco březnové futures na ropu WTI vzrostly o 1,24 % na 85,88 USD za barel. Cena ropy Brent se poprvé od poloviny podzimu 2014 dostala nad 89 USD a druhý den v řadě posunula nová maxima.
img

GBP/USD. "Partygate" a čekání na klíčové zprávy.

18.01.2022 Libra se v páru s dolarem neudržela v rámci 37. čísla. V návaznosti na celkové oslabení dolaru pár GBP/USD minulý týden aktualizoval 2,5měsíční cenové maximum (1,3748), ale pak o 100 bodů klesl. Sestupný trend byl zapříčiněn nejen revalvací amerického dolaru, ale i depreciací libry. Britská měna dlouho ignorovala politický skandál, který se ve Spojeném království rozvíjí. Takzvaná partygate poměrně silně otřásá pozicí Borise Johnsona ve funkci premiéra. Nakonec skandál dosáhl i na devizový trh. Odborníci vážně hovoří o konci Johnsonovy kariéry: mnozí pochybují, že si tentokrát premiérské křeslo udrží. Politická krize vyvíjí na britskou měnu tlak v pozadí. Ten může výrazně zesílit, pokud klíčové makroekonomické zprávy ve Velké Británii vyjdou tento týden v červených číslech.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nezaměstnanost v Německu v prosinci klesla na 5,2 procenta, nejníže od pandemie

04.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v prosinci podle sezonně očištěných údajů klesla na 5,2 procenta z listopadové hodnoty 5,3 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce. Nezaměstnanost je tak v Německu na nejnižší úrovni od března 2020, kdy Berlín začal zavádět tvrdá karanténní opatření kvůli pandemii nemoci covid-19.
img

Udrží si GBP růst i v příštím roce?

22.12.2021 Britská měna získala důvěru a nyní se obchoduje stabilně výše. Vzestupný trend však nemusí trvat dlouho kvůli složité ekonomické situaci ve Spojeném království.
img

V jaké kondici je americký dolar?

22.12.2021 Americký dolar se v úterý stabilizoval a zotavil se z krátkého období vybírání zisků z předchozí seance. Jeho růst byl ale zdrženlivější, protože zlepšení rizikového sentimentu přispělo k růstu rizikovějších měn typu australský dolar a britská libra.
img

Asijské indexy klesají na pozadí omikronu

20.12.2021 Asijsko-pacifické akciové ukazatele v pondělí klesly. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 0,78 % a 1,21 %. Hongkongský index Hang Seng ztratil 1,78 %. Korejský KOSPI klesl o 1,73 % a japonský Nikkei 225 se propadl o 2,23 %. Index australské burzy poklesl o 0,2 %.
img

Americký dolar čeká na překvapení

14.12.2021 Americkou měnu podporuje převaha "jestřábích" nálad mezi představiteli Fedu. Podle odborníků je regulátor připraven zpřísňovat měnovou politiku rychlejším tempem, než se očekávalo. V případě posílení "jestřábích" nálad představitelů Fedu získá americký dolar další podporu růstu.
img

USD/CAD: Kanadský dolar se pohybuje na tenkém ledě

10.12.2021 Kanadský dolar se snaží najít rovnováhu poté, co před středečním zasedáním Bank of Canada mírně vzrostl. Na svém posledním zasedání 8. prosince ponechala kanadská centrální banka klíčovou úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,25 %. Bank of Canada rozhodla, že v současné době není čas na jestřábí změnu politiky a že současný ekonomický útlum bude zmírněn do poloviny roku 2022.
img

Rozbřesk: Na americkém trhu práce přituhuje a OPEC+ překvapivě kývl na více ropy

03.12.2021 Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění. Rychlost šíření v Jihoafrické republice ukazuje na výrazně vyšší reprodukční číslo a menší ochranu protilátek po prodělané nemoci. Na silnější závěry, zejména ohledně účinnosti vakcíny, je však stále brzy.
img

Ranní glosa: Americký trh práce se dále utahuje

03.12.2021 Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění. Rychlost šíření v Jihoafrické republice ukazuje na výrazně vyšší reprodukční číslo a menší ochranu protilátek po prodělané nemoci. Na silnější závěry, zejména ohledně účinnosti vakcíny, je však stále brzy. V mezičase další země i mimo jih Afriky zpřísňují karanténní opatření (Korea, USA).
C:\fakepath\Vietnam.jpg

Vietnamská ekonomika kvůli pandemii klesla o rekordních 6,17 procenta

29.09.2021 Vietnamská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla ve srovnání se stejným obdobím loni o rekordních 6,17 procenta. Příčinou jsou pandemická omezení, uvedl dnes vietnamský statistický úřad GSO. Ten data zveřejňuje vždy před koncem daného čtvrtletí a později vydá zpřesněnou zprávu. Ve druhém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil, růst činil 6,57 procenta.
img

Nejlépe placeným ředitelem v Británii byl loni šéf firmy AstraZeneca

19.08.2021 Generální ředitel farmaceutické firmy AstraZeneca, která vyvinula vakcínu proti covidu-19, Pascal Soriot byl loni nejlépe placeným šéfem společnosti, která je součástí britského indexu FTSE 100. Střední plat šéfa firmy z FTSE 100 se však loni snížil o téměř pětinu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná a analytická společnost High Pay Centre.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevňují. Kvůli delta mutaci covidu - v Číně je šíření koronaviru nejzávažnější od propuknutí pandemie ve Wu-chanu koncem roku 2019

05.08.2021 Zdražování pohonných hmot v Česku se zastavilo. Benzin Natural 95 od minulého týdne zlevnil o 15 haléřů na průměrných 33,78 koruny za litr. Nafta se prodává v průměru za 31,66 koruny za litr, což je o 17 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. V červenci benzin i nafta zdražily o více než korunu, Natural byl před týdnem nejdražší od prosince 2014.
img

Rozbřesk: Proč se (ne)bát Delta varianty?

04.08.2021 Zatímco výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrdily svižné tempo oživení v hlavních ekonomikách, vývoj ve zbytku tohoto roku zůstává zatížen nemalou mírou nejistoty. Ta souvisí především s rychlým šířením Delta varianty koronaviru, jež je výrazně nakažlivější než předchozí mutace alfa. Z globálního pohledu se již Delta stala dominantní variantou, přičemž právě její agresivní šíření v Asii, Americe i Evropě má za následek opětovný růst nových případů, který odstartovaly třetí globální vlnu pandemie.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje, ale pomaleji, než se čekalo

27.05.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje, ale méně, než se čekalo. Kupující zůstávají obezřetní, přestože počet nově nakažených nemocí covid-19 se snižuje a výhled ekonomického růstu země se zlepšuje. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
C:\fakepath\top-25052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2021 1) Podobně jako o den dříve v USA, také v Asii dnešní den přinesl zisky především technologickým titulům. Čínský výrobce smartphonů Xiaomi posílil na burze v hongkongu o 3,94 % poté, co byl Spojenými státy vyřazen z černé listiny a společností FTSE Russell opět zahrnut do jejích indexů.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika za první čtvrtletí klesla o 1,8 procenta, více než odhad

25.05.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa za první čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 1,8 procenta, což je o 0,1 procentního bodu více než rychlý odhad statistiků z dubna. Zpřesněné propočty o vývoji německé ekonomiky, od které analytici v letošním roce očekávají návrat k růstu, dnes zveřejnil německý statistický úřad. Důvodem propadu jsou karanténní opatření v boji s pandemií nemoci covid-19.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (25.5.2021)

25.05.2021 Vstup do posledního týdne v měsíci květnu se akciovým trhům vydařil a technologické tituly si vzaly své “inflační” ztráty zpět. Na devizových trzích tak oslaboval americký dolar a ropa WTI se vrátila nad 65 dolarů za barel. Pozitivní nálada byla také na kryptoměnách, kde BTC rostl k 39 000.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Cestovní ruch v Německu varuje kvůli uzávěrám před vlnou bankrotů

23.03.2021 Zástupci odvětví cestovního ruchu v Německu varují před ztrátou pracovních míst a vlnou bankrotů, pokud vláda zavede přísnější omezení s cílem zastavit šíření nového koronaviru. Upozorňují v této souvislosti hlavně na karanténu pro ty, kteří se vracejí z dovolené ze zahraničí. Informovala o tom včera agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu díky poptávce ze zahraničí vzrostly

05.03.2021 Zakázky německého průmyslu v lednu stouply o 1,4 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Tempo růstu bylo dvojnásobné ve srovnání s očekáváním analytiků, a to díky vysoké poptávce ze zahraničí, která vykompenzovala slabší poptávku doma. V prosinci naopak zakázky o 2,2 procenta klesly.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarský HDP může letos podle centrální banky vzrůst o 5 procent

03.03.2021 Maďarská ekonomika by letos mohla vzrůst o čtyři až pět procent, pokud se během několika týdnů do určité míry znormalizuje situace kolem šíření koronaviru. Uvedl to náměstek guvernéra maďarské centrální banky Mihály Patai. Loni se hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska kvůli pandemii covidu-19 propadl o pět procent.
C:\fakepath\euro zona.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně v únoru klesá

19.02.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně v únoru opět klesá. Hlavní příčinou jsou nová omezení související s bojem proti šíření nemoci covid-19, která zasáhla zejména dominantní sektor služeb. Aktivita v továrnách je naproti tomu nejvyšší za tři roky. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. V Německu ale celková aktivita pokračuje v růstu.
img

Rozbřesk: Pohled Fedu na ekonomiku se vinou pandemie opět zhoršil a vzpoura na Wall Street

28.01.2021 Fed vzkazuje: jakékoliv sundávání nohy z plynu monetární expanze považujte za předčasné. Dezinflační síly mají vinou pandemie podle vedení americké centrální banky stále navrch, a proto měnová politika zůstane velmi uvolněná ještě dlouho. Šéf Fedu Powell si přitom nemyslí, že expanzivní politika by aktuálně byla hlavním hnacím faktorem cen aktiv, a tudíž nevidí důvod proč by centrální banka měla přijít s nějakými novými makroprudenčními prvky, které by podpořily finanční stabilitu.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.01.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v prosinci prudce zrychlil a byl nejsilnější od dubna 2018. Průzkum hlásí zrychlení růstu výroby i nových zakázek, ve zpracovatelském sektoru se zvýšil optimismus ohledně výhledu na příštích dvanáct měsíců.
C:\fakepath\eurusd-08122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.12.2020

08.12.2020 Americké akcie včera skončily smíšeně. Index technologického trhu Nasdaq uzavřel na rekordu. Investoři se soustředili na největší firmy. Zatímco Apple a Facebook posílily, Alphabet a Microsoft klesly. Náladu na trhu určoval ekonomický dopad pandemie covidu-19.
img

Rozbřesk: Během přestávky mezi kovidovými vlnami si česká ekonomika výrazně polepšila

02.12.2020 Ještě než začnou přicházet nová data za poslední čtvrtletí ovlivněná dalším částečným lockdownem, budeme se moci těšit alespoň těmi starými. A tím hlavním je samozřejmě HDP za třetí kvartál, který nakonec dopadl o poznání lépe, než naznačoval bleskový odhad. Na místo o 6,2 % česká ekonomika podle zpřesněných dat rostla o 0,7procentního bodu rychleji a současně tak i její meziroční pokles byl výrazně pomalejší. Hlavní zásluhu na tomto výsledku měl tentokrát průmysl následovaný obchodem, dopravou, restauracemi a hotely. Zbylá odvětví rovněž přispěla k oživení ekonomiky, i když podstatně menší měrou. Výsledky HDP tak ukázaly, že se hospodářství dokázalo velmi rychle oklepat z propadu druhého čtvrtletí, i když zcela vykrýt jej podle očekávání nemohlo.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Aktivita v čínských továrnách rostla nejrychleji za tři roky

30.11.2020 Aktivita v čínských továrnách rostla v listopadu nejrychleji za tři roky a také růst v sektoru služeb se dostal na nejvyšší hodnotu za několik let. Pozitivní data, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad, naznačují, že druhá největší ekonomika světa je na cestě, aby se stala první zemí, které se podaří setřást negativní dopad koronavirové pandemie, když nedávné údaje o výrobě ukázaly, že zpracovatelský sektor je již na úrovni před pandemií.
C:\fakepath\eurusd-17112020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.11.2020

17.11.2020 Americké akcie včera posílily vlivem zprávy o vakcíně americké společnosti Moderna. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, zavřel poprvé od února na rekordu. Jako poslední ze tří hlavních indexů amerického akciového trhu tak smazal ztráty, které přivodila pandemie covidu-19.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Komoditní obchodování: Ceny ropy po zprávě o zásobách v USA klesají

21.10.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Způsobila to zpráva o vývoji zásob v USA v uplynulém týdnu, která posílila obavy z nadměrných dodávek ropy na trhy. Další celosvětový růst počtu případů nemoci covid-19 pak zvyšuje obavy z pomalejšího oživování poptávky po ropě.
img

Rozbřesk: Tento týden rozhodne o dalším osudu pandemie v Česku

19.10.2020 Druhá vlna pandemie zatím v Česku podle posledních čísel nepolevuje - máme za sebou rekordní sobotu i neděli. A o dalším osudu vládních karanténních opatření rozhodnou pandemická čísla z tohoto týdne. I když však přírůstky nově nakažených poleví a Česko se vyhne úplnému uzavření ekonomiky (lockdownu) sázky na uvolnění opatření již 2. listopadu jsou nerealistické.
img

Evropa hlásí další rekordy, USA mají už přes 8 milionů nakažených

16.10.2020  V Německu za poslední den přibylo 7334 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie. Přírůstek případů nákazy na Slovensku ve čtvrtek poprvé překonal hranici 2000. Rekordní denní nárůsty nakažených ohlásily také Rusko, Ukrajina či Polsko. Počet dosud zaznamenaných případů nákazy v USA překonal hranici osmi milionů, mrtvých je přes 217.000.
C:\fakepath\pb06102020-lv.gif

Španělská centrální banka: přísná karanténa zhorší čekanou krizi

06.10.2020 Guvernér španělské centrální banky dnes varoval, že přísnější karanténní opatření proti nynější vlně pandemie nemoci covid-19 by mohla způsobit horší krizi, než byl dosud nejpesimističtější odhad banky. Španělsko patří k zemím, které pandemie zasáhla nejvíce. Koronavirem se zde nakazilo přes 813.000 lidí, přes 32.200 jich zemřelo. Centrální banka očekává, že tamní hospodářství letos poklesne o 10,5 až 12,6 procenta.
img

Rozbřesk: Rozpočet 2021 - jak se poprat se strachem z pandemie a nebezpečnými daňovými změnami

01.10.2020 Ministerstvo financí plánuje pro příští rok rozpočet s dalším mamutím deficitem - 320 miliard korun. Optikou poslední představené prognózy vypadá rozpočet možná až příliš pesimisticky. Ministerstvo financí počítá příští rok s růstem ekonomiky o zhruba 4 % (více než 5 % nominálně), zatímco příjmy rozpočtu by podle plánu měly dále klesat. Částečně může být na vině nižší zaměstnanost, ale ta zdaleka nevysvětluje vše – ministerstvo počítá s nárůstem nezaměstnanosti jen o necelý procentní bod z 2,6 % na 3,4 %.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika je poprvé po 11 letech v recesi

30.09.2020 Britská ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 19,8 procenta, ukázala konečná zpráva, kterou dnes zveřejnil britský statistický úřad. Země je tak poprvé po 11 letech v recesi, která se charakterizuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu po sobě. Výsledek je přesto nepatrně lepší, než ukazovala předběžná zpráva, podle které propad ve druhém čtvrtletí dosáhl 20,4 procenta.
img

Rozbřesk: ČNB ponechává sazby beze změny, masivní ztráty koruny může tlumit

24.09.2020 V září se příkopy mezi jednotlivými zeměmi a odvětvími v Evropě ještě výrazně prohloubily. První podnikatelské nálady PMI ukazují, že na straně vítězů je průmysl navázaný na Německo a na straně poražených jih a odvětví služeb. Nehledě na výrazné rozdíly ovšem obrázek eurozóny jako celku nevypadá nijak povzbudivě - souhrnný index PMI klesl podruhé v řadě na 50,1 bodu. V první polovině září tak většina podniků v eurozóně očekávala stagnaci.
img

Rozbřesk: ČNB zatím není pod tlakem, druhá vlna pandemie to však může změnit

23.09.2020 Česká národní banka může být dnes možná na první pohled spokojená. Poslední čísla z ekonomiky ji na rozdíl od ECB rozhodně do ničeho netlačí. Oproti srpnové prognóze je jádrová inflace vyšší, koruna slabší a dosavadní čísla ukazují na rychlejší oživení ve třetím kvartále. Je tu jediná potíž. Při pohledu na rychle startující druhou vlnu pandemie jsou to všechno v zásadě staré zprávy.
C:\fakepath\eurusd-23092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.9.2020

23.09.2020 Americké akcie včera zpevnily. Táhl je růst amerického internetového prodejce Amazon, který zastínil průtahy schválení čtvrtého souboru opatření na pomoc americké ekonomice.
C:\fakepath\FX3.jpeg

Forex: Dolar posiluje, zájem o něj zvyšuje druhý den i zhoršení pandemie

22.09.2020 Americký dolar dnes na forexových trzích posiluje, zájem o něj se zvyšuje druhý den za sebou v reakci na zhoršení pandemie způsobené šířením nového koronaviru. Investoři se obávají, že země nejvíce zasažené pandemií nemoci covid-19 začnou znovu omezovat ekonomické aktivity. K nejistotě ale přispívá i napětí mezi Čínou a Spojenými státy a průtahy schválení čtvrtého souboru opatření na pomoc americké ekonomice.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ministr: Ruská ekonomika bude na úrovni před krizí do roka

16.09.2020 Ruská ekonomika, kterou v letošním roce ničí nízké ceny ropy a dopady šíření pandemie nemoci covid-19, se vrátí na úroveň před krizí do třetího čtvrtletí příštího roku. Řekl to dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Propad hrubého domácího produktu (HDP) pak letos odhaduje na 3,9 procenta. Ceny ropy, které na jaře prudce klesly, by se podle něj měly postupně zotavit.
C:\fakepath\R6.jpg

Mezinárodní agentura pro energii: Poptávka po ropě klesne více

15.09.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) opět zhoršila výhled poptávky po ropě na letošní rok, a to už druhý měsíc za sebou. Nově očekává, že poptávka se sníží o 200.000 barelů na 91,7 milionu barelů denně, uvedla dnes ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Zdůvodnila to opatrností ohledně tempa hospodářského zotavování z dopadů pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna se k euru propadla na nejslabší úroveň za dva měsíce

14.09.2020 Česká měna se dnes propadla vůči euru na nejslabší úroveň za dva měsíce. K 17:00 oslabila oproti předchozímu závěru k euru o deset haléřů na 26,67 Kč/EUR, což je nejhorší výsledek od poloviny července. K dolaru si dnes koruna také pohoršila, a to o dva haléře na 22,47 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Wall Street vystartovala vzhůru, zatímco Evropa zaostává

14.09.2020 Evropské akcie začaly dobře, načež své zisky postupně umazávaly. Nyní se hlavní indexy nacházejí už jen kolem nulové změny a třeba DAX je v červeném. Wall Street však vystartovala rychle vzhůru a Nasdaq navýšil své zisky na 2,3 procenta. V Praze se o mírné zisky indexu stará ČEZ s VIGem a Erste.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o osm procent

10.09.2020 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o osm procent. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Propad způsobila karanténní opatření proti šíření koronaviru a také pokles cen ropy, klíčové exportní komodity země.
C:\fakepath\Italie2.png

Itálie podobně jako Francie zvažuje zkrátit dobu karantény

09.09.2020 Itálie zvažuje zkrácení karantény pro lidi nakažené koronavirem. Premiér Giuseppe Conte řekl, že by to zmírnilo ekonomický dopad opatření souvisejících s epidemií. V pátek má francouzská vláda má o případném zkrácení karanténní doby, která je nyní ve Francii čtrnáctidenní.
C:\fakepath\br-01092020-lv.gif

Brazilská ekonomika za kvartál klesla o rekordních 9,7 procenta

01.09.2020 Brazilské hospodářství ve druhém čtvrtletí oslabilo v poměru s předchozími měsíci o rekordních 9,7 procenta. Karanténní opatření proti šíření koronaviru zabrzdila aktivitu v téměř všech odvětvích. Hrubý domácí produkt (HDP) největší jihoamerické ekonomiky je zpět na úrovni jako v roce 2009. Informoval o tom dnes brazilský statistický úřad (IBGE).
C:\fakepath\wall street.jpg

Airbnb podala u regulačního úřadu USA žádost o vstup na burzu

20.08.2020 Společnost Airbnb podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádost o vstup na burzu. Podle obeznámeného zdroje chce celý proces stihnout před koncem roku, závisí však podle něj na podmínkách na trhu. Společnost sama zatím časový harmonogram neposkytla. V prohlášení uvedla, že ještě nestanovila, kolik akcií investorů nabídne ani jaké ceny jedné akcie chce dosáhnout. O středečním oznámení internetového poskytovatele ubytovacích služeb dnes informovala agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Konec moratoria může české a německé ekonomice “zatopit”

18.08.2020 Od září zase do našich životů naplno vstoupí roušky a připomenou nám, že boj s virem ještě zdaleka není u konce. A i když akciové trhy zkouší zdolat nová maxima, ani v ekonomice není vyhráno. Největší zátěž pro podniky a domácnosti může přijít paradoxně až na podzim.
C:\fakepath\R1.jpg

OPEC zhoršil výhled poptávky po ropě na letošní rok

12.08.2020 Poptávka po ropě letos kvůli pandemii klesne více, než Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) čekala ve svém předchozím výhledu. Oživení poptávky je navíc nejisté, uvedl dnes OPEC ve své měsíční zprávě o situaci na trhu. Kartel odhaduje, že letos poptávka po surovině klesne o 9,06 milionu barelů denně, zatímco v červenci pokles odhadoval na 8,95 milionů barelů denně. Výhled na příští rok nicméně OPEC zachoval, ale i ten považuje za nejistý.
C:\fakepath\rus-11082020-lv.gif

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o 8,5 procenta

11.08.2020 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o 8,5 procenta. Vyplývá to z předběžné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Propad způsobila karanténní opatření učiněná proti šíření nového koronaviru a také pokles cen ropy, klíčové exportní komodity země.
img

Rozbřesk: Nový odhad HDP EU, data z amerického trhu práce pomohla dolaru

10.08.2020 ČR má už tu nejzajímavější várku dat za sebou, stejně jako srpnové zasedání bankovní rady ČNB i s novou prognózou. Na řadu tak nyní přijdou evropská data, z nichž nejzajímavější bude průmyslová výroba ve středu a další odhad HDP za druhý kvartál v pátek.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédská ekonomika ve druhém čtvrtletí rekordně klesla

05.08.2020 Švédská ekonomika ve druhém čtvrtletí kvůli dopadům nového koronaviru klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 8,6 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil švédský statistický úřad. Země si však vedla lépe než většina ostatních zemí v Evropě. Meziročně se hrubý domácí produkt (HDP) propadl o 8,2 procenta.
img

Ranní nadhoz - první odhady HDP za Q2 dominují datům tento týden

27.07.2020 ČSÚ zveřejnil výsledky konjunkturálního šetření za červenec. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu si oproti červnu polepšil o 9,5 bodu a dosáhl hodnoty 86,7. Na tomto zlepšení se výraznou měrou podílel posun v sentimentu u podnikatelů, když jejich ukazatel dosáhl 84,7, což je o 10,9 bodu více oproti červnu (historicky nejvyšší meziměsíční zlepšení). Podstatně méně se zvedla důvěra u spotřebitelů (jen o 2,7 bodu).
img

Rozbřesk: ECB posiluje svoji pozici největšího věřitele eurozóny

24.07.2020 Ještě týden si musíme počkat na první inventuru druhého kvartálu, který byl zřejmě nejhorším v novodobé historii. Předběžný odhad HDP zřejmě odhalí dvouciferný propad ekonomiky, a to nejenom té české. V mezičase však ještě budeme moci alespoň trochu nahlédnout na to, co se děje v průmyslu a ve službách v letních měsících. Dnes jsou třeba na pořadu dne předběžné výsledky indexů nákupních manažerů ve Francii, Německu a v eurozóně. Už ty minulé dopadly docela dobře (zejména pokud šlo o Francii), avšak pořád bylo těžké zbavit se pocitu, že za celkovým relativně příznivým číslem chybí i zmínka o rostoucích zakázkách.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC čeká příští rok rekordní růst poptávky po ropě

14.07.2020 Poptávka po ropě by se příští rok mohla v celém světě zvýšit o rekordních sedm milion barelů denně, přispěje k tomu hlavně oživení globální ekonomiky po koronavirové pandemii. Celková poptávka ale i přes tento růst zůstane pod úrovní roku 2019. Vyplývá to z pravidelného výhledu, který dnes zveřejnila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
img

Ranní nadhoz - tržby oživují rychle, průmysl podstatně pomaleji

13.07.2020 Tuzemské spotřebitelské ceny vyrostly v červnu o 3,3 % meziročně, což odpovídá zvýšení o 0,6 % oproti květnu. Výsledek tak předčil všechny odhady, když trh počítal s inflací na úrovni 2,9 %. Meziměsíčně se na tuzemské inflaci nejsilněji projevil růst cen tabákových výrobků a vína. Navzdory aktuálnímu zvýšení předpokládáme, že bude česká inflace ve zbytku letošního roku zpomalovat. Česká národní banka podle našeho názoru ponechá nastavení měnové politiky beze změny. K zásahu by jí mohla přimět až případná další vlna epidemie.
img

Okénko trhu - Lagardeová chce bojovat proti změnám klimatu

08.07.2020 České maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v květnu meziročně poklesly o 0,7 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 12,2 %. Meziroční srovnání však bylo ovlivněno i skutečností, že letošní květen měl oproti stejnému měsíci před rokem o dva pracovní dny méně. Po očištění o sezónní faktory byly tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně vyšší o 11,6 %. Spotřebitelé v květnu oproti loňskému roku méně utráceli zejména za oděvy a obuv (o 21 %), farmaceutické a kosmetické zboží (o 9 %) a výrobky určené pro kulturu, sport a rekreaci (o 1,9 %). Naopak dynamicky rostly prodeje výrobků určených pro domácnost (o 15,2 %). I v květnu pokračoval hluboký pokles tržeb za prodeje a opravy automobilů (o 36,8 %). Už před započetím nákazy Covid-19 se dařilo zásilkovým službám a internetovým prodejům a zavedená karanténní opatření dynamiku těchto prodejů ještě zvedla. V květnu si tak polepšily o 32,8 %. Útraty za potraviny byly meziročně nižší o 1,5 %, prodeje pohonných hmot poklesly o 11,8 %, naopak tržby z nepotravinářského zboží vykázaly růst o 2,6 %.
C:\fakepath\global economy.jpg

Atradius čeká nejhorší světovou hospodářskou recesi od r. 1980

08.07.2020 Úvěrová pojišťovna Atradius očekává nejhorší celosvětovou hospodářskou recesi od roku 1980. Její závažnost umocňuje její celosvětový rozsah, neboť téměř ve všech zemích světa je v roce 2020 předpovídán hospodářský pokles. Závažnost recese ovlivní rychlost přípravy vakcíny i tempo uvolňování restriktivních opatření, informovala dnes ČTK pojišťovna v tiskové zprávě. Atradius patří mezi světové lídry v pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 54 zemích po celém světě.
img

Maloobchod v květnu doháněl předchozí ztráty

08.07.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v květnu meziročně poklesly o 0,7 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 12,2 %. Meziroční srovnání však bylo ovlivněno i skutečností, že letošní květen měl oproti stejnému měsíci před rokem o dva pracovní dny méně. Po očištění o sezónní faktory byly tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně vyšší o 11,6 %. Současně se zveřejněním květnových dat provedl ČSÚ i drobnou revizi tržeb v předchozích měsících. Spotřebitelé v květnu méně utráceli zejména za oděvy a obuv (o 21 %), farmaceutické a kosmetické zboží (o 9 %) a výrobky určené pro kulturu, sport a rekreaci (o 1,9 %). Naopak dynamicky rostly prodeje výrobků určených pro domácnost (o 15,2 %).
C:\fakepath\eurusd-08072020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.7.2020

08.07.2020 Americké akcie včera oslabily, protože investoři vybírali své zisky z předchozího růstu. Náladu na akciovém trhu navíc podkopává pokračující rychlý růst počtu případů nákazy koronavirem ve Spojených státech.
C:\fakepath\Dolar.png

Forex: Dolar mírně posiluje, podporují ho obavy z koronaviru

07.07.2020 Americký dolar dnes na forexových trzích mírně posiluje. Podporují ho obavy z rostoucího počtu nových případů nákazy koronavirem ve světě, které podkopávají zájem investorů o rizikovější aktiva. Euro kolem 18:15 SELČ vykazovalo vůči dolaru pokles o 0,1 procenta a pohybovalo se těsně pod 1,1300 EUR/USD.
img

Míra zisku a investic nefinančních podniků klesá

30.06.2020 Třetí odhad statistického úřadu potvrdil předchozí údaj, podle kterého český hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. K mírné opravě došlo u mezičtvrtletní dynamiky, když byl předchozí pokles o desetinu procentního bodu zvýšen a dosáhl tedy -3,4 %. Nižší hospodářský výkon je dán především klesající investiční aktivitou a zahraniční poptávkou, naopak rostoucí výdaje vládních institucí přispívaly pozitivně a bránily ještě hlubšímu poklesu.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB nechala sazby beze změny, zřejmě na delší dobu

24.06.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny, rozhodla jednomyslně. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka se naplňuje základní scénář květnových odhadů vývoje ekonomiky, kterému odpovídá stabilita sazeb v následujících čtvrtletích.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Pro sazby beze změny hlasovala rada ČNB jednomyslně

24.06.2020 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny dnes hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář květnové prognózy centrální banky do značné míry naplňuje a odpovídá mu po květnovém poklesu domácích tržních sazeb jejich předpokládaná stabilita v následujících čtvrtletích.
img

MMF dále snížil odhad růstu světové ekonomiky

24.06.2020 Česká národní banka prostřednictvím bankovní rady po dnešním zasedání ponechala základní sazbu na 0,25 %. Na tuto úroveň se dvoutýdenní repo sazba dostala předchozím rychlým snížením o celkem dva procentní body v reakci na koronavirovou pandemii. ČNB tak momentálně evidentně považuje měnové podmínky za dostatečně uvolněné a rozhodla se vyčkávat dalšího vývoje situace. Ani v blízké době neočekáváme, že by ČNB sáhla ke změně sazeb. Jejich zvýšení v současné situaci prakticky nepřichází v úvahu a další snižování se nezdá být nutné. Nedávno hojně diskutované netradiční nástroje měnové politiky podle nás v tuto chvíli též nejsou zapotřebí.
C:\fakepath\top-23062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.06.2020 1) Známý tržní stratég a jeden z největších akciových medvědů John Hussman vypsal petici, která vyzývá americké zákonodárce k vystavení stopky odkupům firemních dluhopisů americkou centrální bankou (Fed). Mimo jiné upozorňuje, že Fed odkupuje již vydané dluhopisy podniků od soukromých investorů, a přenáší tak riziko na občany. Dnes kolem 10:30 SELČ bylo pod peticí na serveru change.org zhruba 750 podpisů.
img

Rozbřesk: Slabá koruna zahýbala i se zahraničním dluhem ČR

23.06.2020 Hlavní událostí dnešního dne budou nepochybně červnové indexy nákupních manažerů za Německo, Francii a rovněž i celou eurozónu, které ukážou, zda jsou tamní ekonomiky již z nejhoršího venku, respektive jak se daří tamnímu průmyslu a službám po uvolnění restrikcí návrat k normálu. Netřeba asi příliš rozvádět, jak moc je úspěch českého průmyslu závislý na vývoji v největší evropské ekonomice, takže dnešní čísla nám mohou dost napovědět i o aktuální situaci v domácí ekonomice. Nezbývá než dodat, že série PMI odstartuje už v 9:15 daty z Francie.
img

Rozbřesk: Proč je Česko ve střední Evropě nejzranitelnější?

16.06.2020 OECD nevěští Česku vůbec nic pěkného. Podle posledního červnového výhledu této organizace bude Česko patřit do pětice nejpostiženějších ekonomik na světě - dopad do HDP v roce 2020 bude podle OECD viditelně vyšší než u dalších zemí v regionu, zejména Polska a Maďarska. Proč by tomu tak mělo být?
C:\fakepath\it-15062020-lv.gif

Z 23 milionů pracovních míst v Itálii s krizí 3 miliony zanikly

15.06.2020 Z italské pracovní síly čítající před koronavirovou krizí zhruba 23 milionů lidí nebylo třem milionům obnoveno pracovní místo, uvedl dnes Andrea Malacrida, který vede italskou divizi personální agentury Adecco. Nejvíce bylo podle něj postiženo odvětví turistického ruchu, zábavní sektor a jim podobná odvětví. Pokud se chce Itálie vymanit z ničivého dopadu pandemie na pracovní trh, musí zaměstnance rekvalifikovat, a ne pouze chránit, myslí si.
img

Ceny ropy konsolidují kvůli novým obavám z koronaviru

15.06.2020 Během uplynulého týdne se na trzích objevil pocit déjà vu a někteří aktéři se začali chovat stejně jako v 1. čtvrtletí, kdy pandemie viru Covid-19 poslala výnosy z akcií i obligací rychle ke dnu. Od dubna už dokázalo masivní zotavení celosvětových akciových trhů zahladit ekonomické dopady měsíců v karanténě.
img

Dubnová stavební produkce vlivem koronaviru výrazně poklesla

08.06.2020 Na karanténní opatření, která dosáhla svého vrcholu právě v dubnu, doplatilo i stavebnictví. Jeho produkce totiž poklesla meziročně o 4,6 %. Meziměsíční pokles po sezónním očištění činil 1,9 %. Paralýza české ekonomiky se podepsala především na produkci pozemního stavitelství, které běžně zahrnuje vyšší míru kontaktu mezi lidmi, jež poklesla meziročně o 10,5 %. Naproti tomu inženýrské stavitelství vykázalo v dubnu výrazný růst o 13,5 %. Lze předpokládat, že produkce inženýrského stavitelství byla tažena především vládními investicemi do dopravní infrastruktury.
img

Karanténa téměř zastavila zahraniční obchod

08.06.2020 Podle předběžných údajů skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách schodkem 26,9mld.Kč. Ten byl oproti stejnému měsíci před rokem nižší o 42,9 mld. Kč. Výsledek výrazně zklamal tržní očekávání, která počítala zhruba s vyrovnanou bilancí zahraničního obchodu. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v dubnu výrazně prohloubil na 39,3 %, meziročně, zatímco dovozy klesly o 27,0 %.Celkový zahraniční obchod se zbožímovlivnily dopady opatření proti šíření koronaviru, tedy uzavření hranic, odstávky výrob a přerušení provozu firem. Projevilo se to zejména na snížení kladného salda obchodu s motorovými vozidly (o 35,7 mld.), nižší přebytky vykázal i obchod s elektrickými přístroji a strojním zařízením. Na druhé straně příznivě působil menší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích.
img

Ranní nadhoz - dubnové maloobchodní tržby výrazně propadnou

05.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. V dalších čtvrtletích však očekáváme na trhu práce podstatně horší situaci. O výdělky začnou přicházet nejprve pracovníci ve službách, následovat ovšem budou i další sektory postižené klesající poptávkou.
img

Ranní nadhoz - Evropa dnes bude sčítat nezaměstnané

03.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky.
img

Okénko trhu - Kurzarbeit v Německu využívá rekordní počet zaměstnanců

02.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. Výdaje domácností mezičtvrtletně klesly o 2 %, v meziročním srovnání pak stagnovaly. Na straně tvorby byl pokles přidané hodnoty nejvíce ovlivněn vývojem v odvětví obchodu, dopravy, ubytování a pohostinství (pokles o 4,9 %) a zpracovatelském průmyslu (-3,4 %). Mezi úspěšná odvětví české ekonomiky se v prvním čtvrtletí řadily informační a komunikační činnosti, kde přidaná hodnota meziročně přidala téměř 4 %. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Hospodářský pokles se tak bude táhnout ještě dlouhé měsíce a do kladných hodnot (v meziročním srovnání) se zřejmě letos již nepodíváme.
img

Zpřesněný odhad zmírnil propad HDP

02.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. Výdaje domácností mezičtvrtletně klesly o 2 %, v meziročním srovnání pak stagnovaly.
img

Forex: Pozitivní sentiment na trzích pomáhá koruně

02.06.2020 Pozitivní sentiment přetrval na finančních trzích i zkraje aktuálního týdne. Z toho těžila i koruna, když včera zpevnila o další 0,5 % a její kurz oproti euru se posunul až do blízkosti EUR/CZK 26,7. Posilovaly i ostatní měny regionu.
img

Forex: Domácí ekonomika v prvním čtvrtletí výrazně propadla

02.06.2020 Tuzemská ekonomika v prvním čtvrtletí prudce poklesla, hlavní efekt koronaviru se však ukáže až v druhém čtvrtletí. Nejvíce postižený byl sektor služeb, zatímco průmysl relativně odolával. Koruna se i nadále veze na pozitivní vlně globálních trhů, kterým pomáhají relativně pozitivní čísla z ekonomiky i příznivý geopolitický vývoj.
img

Forex: Koruna dále posiluje na vlně globálního optimismu

01.06.2020 Index nákupních manažerů českých výrobců vzrostl v květnu na 39,6 bodu z předchozího dna na 35,1 bodu. Index sice narostl, ale z extrémně nízkých hodnot, a zůstává stále hluboko pod hladinou padesáti bodů, která odděluje ekonomický pokles od růstu. Karanténní opatření výrazně omezila poptávku ze zahraničí. Nevyužité kapacity nutí firmy k propouštění pracovníků druhým nejrychlejším tempem od července 2009 a to i přesto, že některé firmy využily podpůrné programy státu.
img

Okénko trhu - oživování na starém kontinentě bude zřejmě pozvolnější

01.06.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v květnu polepšil o 4,5 bodu na hodnotu 39,6 a naznačil tak mírné zlepšení podmínek v průmyslu. Data nicméně ukázala na pokračující pokles objemů výroby i nových zakázek následkem propadu poptávky způsobeného pandemií koronaviru. Karanténní opatření na trzích našich hlavních obchodních partnerů výrazně omezovala příliv zakázek ze zahraničí. Nevyužité kapacity pak přiměly firmy k redukci pracovních sil, a to i přes vládní programy na podporu zaměstnanosti. Úbytek pracovních sil tak pokračoval druhým nejrychlejším tempem od července 2009. Pokles zaměstnanosti navíc svědčí o pesimistickém výhledu a pokračující nejistotě. V rámci udržení a získání klientů výrobci v květnu opět snížili ceny svých produktů. Předpokládáme, že i v následujících měsících bychom měli být svědky pozvolného zlepšování situace ve výrobní sféře a návratu indexu PMI na vyšší úrovně. Otázkou zůstává, jak rychle se bude obnovovat poptávka po průmyslovém zboží.
img

Útlum výrobního sektoru se snižuje

01.06.2020 Index nákupních manažerů českých výrobců vzrostl v květnu na 39,6 bodu z předchozího dna na 35,1 bodu. Trh včetně nás čekal v průměru zlepšení na 38,5 bodu. Rozdíly v očekávání byly s ohledem na existující nejistotu minimální. Úroveň indexu je tak tak nyní téměř shodná s průměrem zemí eurozóny.
img

Výroba se nesměle odráží ode dna

01.06.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v květnu polepšil o 4,5 bodu na hodnotu 39,6 a naznačil tak mírné zlepšení podmínek v průmyslu. Data nicméně ukázala na pokračující pokles objemů výroby i nových zakázek následkem propadu poptávky způsobeného pandemií koronaviru. Tržní očekávání byla mírně pesimističtější, když počítala s růstem indexu jen na 38,5 bodu. Karanténní opatření na trzích našich hlavních obchodních partnerů výrazně omezovala příliv zakázek ze zahraničí. Nevyužité kapacity pak přiměly firmy k redukci pracovních sil, a to i přes vládní programy na podporu zaměstnanosti. Úbytek pracovních sil tak pokračoval druhým nejrychlejším tempem od července 2009. Pokles zaměstnanosti navíc svědčí o pesimistickém výhledu a pokračující nejistotě. V rámci udržení a získání klientů výrobci v květnu opět snížili své ceny.
img

Ranní nadhoz - výrobní PMI naznačí pro květen mírné zlepšení

01.06.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v květnu meziměsíčně klesly o 0,1%, což znamenalo další zvolnění meziroční inflace o 0,2 p.b. na 0,1%. Zveřejněné údaje byly v souladu s očekáváním analytiků. Pokles inflace až téměř k nulové hladině znamenal další vzdálení se od cíle Evropské centrální banky, který je nastaven na úroveň těsně pod 2 %. Jádrová složka cen po vyloučení potravin a energií dosáhla 1,1%, tedy stejné hodnoty jako v dubnu.
img

Ranní nadhoz - ekonomický sentiment se zvedá, inflace zpomaluje

28.05.2020 Evropská komise představila svůj plán pro ekonomickou obnovu kontinentu zasaženého pandemií koronaviru, který je součástí rozpočtového výhledu pro období 2021-2027. Počítá v něm s nalitím dodatečných 750 mld. euro, z nichž dvě třetiny budou ve formě grantů, jedna třetina pak ve formě půjček. Prezentovaný návrh vychází vstříc tandemu Francie a Německa, které prosazovaly právě zvolený systém grantů, spíše než výpůjček. Celkový objem peněz, se kterými Unie počítá v rozpočtu pro roky 2021-27 se tak navýšil na 1,85 bilionu eur.
img

Rozbřesk: Vládní daňový balíček míří mimo cíl aneb proč se vyhnout “loss carryback”

27.05.2020 Vláda tento týden přijala daňový balíček, který má bohužel řadu mezer. Pomoc v první fázi krize by měla být dočasná a měla by současně řešit výpadky hotovosti ve firmách a stimulovat udržení zaměstnanosti. A to nejlépe skrze všeobecně dostupné nástroje - krize postihuje podniky napříč celou ekonomikou.
img

Ranní nadhoz - americký PMI by měl vykázat mírné zlepšení

21.05.2020 Ceny průmyslových výrobců se v dubnu znovu snížily o 0,5 %, m-o-m, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu. I v následujících měsících lze očekávat, že ceny ve výrobní sféře budou meziročně klesat.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonský export v dubnu klesl nejvíce od globální finanční krize

21.05.2020 Japonský export se v dubnu meziročně snížil o 21,9 procenta. Zaznamenal tak nejprudší pokles od globální finanční krize z roku 2009, neboť pandemie způsobená koronavirem vedla k útlumu světové poptávky po automobilech a dalším zboží. Vyplývá to z dnešních údajů ministerstva financí.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Střední hodnota | Nejobchodovanější akcie | Maďarská inflace | Cenový kanál | Česká vláda | Růst v eurozóně | Zpravodajský server | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Války | Opětovný pokles | Lithium | Vývoj | Obchodní platformy | Jakub Seidler | AUD/USD | Data z trhu práce | Allianz | Globální růst | Zveřejněné údaje | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Outperform | Kalifornie | Brokeři | Salesforce | Surová ropa | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | Texas | Tencent Holdings | Očekávání | Korelace | Jüan | Oživení ekonomiky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | Cena severomořské ropy | Volatilní | SMBC | Plat šéfa firmy | Pokles hospodářství | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Souhrnný indikátor | Investice | Potenciál | TPCA | Support | Diverzifikace | Fundamenty | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Německé pojišťovny | Škoda Auto | Ifo | Japonské akcie | Guvernér španělské centrální banky | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Navrhovaný balíček | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Slabá koruna | Klesly akcie | Experti | Futures kontrakt | Chování | Raiffeisenbank | Brazilský statistický úřad (IBGE) | Měnový pár GBP/USD | ANZ Bank | IHS | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Divize Uber Eats | Fungování finančních trhů | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Ukazatel zdraví ekonomiky | Wopke Hoekstra | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Styl obchodování | IBGE | Konkurenti | Propad ceny ropy | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Index spotřebitelské nálady | Reálné ekonomiky | Příjmy domácností | Benchmark | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Ekonomiky v eurozóně | Nákupy státních dluhopisů | Brent | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | Španělsko | BreakEven | Delta | Colorado | Dlužník | Meituan | Australské burzy | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Dopravci | Index DOW | Vlna pandemie | Munich Re | Výsledky obchodování | Hluboké recese | Akcie Hyundai | Kontrakty | Dáme Jídlo | Strach | Pascal Soriot | Kancléřka Merkelová | Úroková sazba | Zdravý rozum | Makroekonomické statistiky | JPY | Analytický tým FXstreet.cz | Joe Manchin | Investiční příležitost | Brazilská ekonomika | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | SoftBank Group | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Akcie Alibaba Group | Globální ekonomiky | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Kabinet | Americká lehká ropa WTI | Prognóza | FTSE 100 | Bezpečné přístavy | Prezidentka ECB | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Německá zajišťovna | Přebytek ropy | Index CAC 40 | Finanční armageddon | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Ropa WTI | Růst cen ropy | Brexit | ZEW index | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výhled poptávky | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Kapitál | Cestování | Covid | Společnost Siemens | Vývoj ceny palladia | Kč/USD | USD | Export | Pandemie koronaviru | Nabídka | Kapitálové strategie | Prodej automobilů | Finanční nástroje | Na burze | Šok | Síla amerického dolaru | Hongkong | Italský premiér | Průměrná volatilita | Total | Výnosové křivky | Ekonomická aktivita | Dnešní statistika | Maďarsko | Noviny | Garance | Bitcoin | Květnový kontrakt | Cenné kovy | Období vysoké volatility | Index volatility CBOE | Xiaomi | Tovární objednávky | Asociace | Fitch Ratings | Sociální sítě | ING Jakub Seidler | P.A. | Giuseppe Conte | Širší index S&P 500 | Shenzhen Composite | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Rekordní nárůst | Zpomalování ekonomiky | Dovednosti | Nervozita | Patria Online | Mzdový nárůst | Šíření nemoci | Výzkumy | Caterpillar | Aktuální kurzy | Hyundai | Nikkei | Ekonomický propad | České hospodářství | Dopady koronaviru | Akcie Mastercard | Nejsilnější růst | PMI ze sektoru služeb | Maloobchodní prodejce | Pozitivní zprávy | Bundesbanka | Maturity | Progres | EUR/CZK | Vybírání zisků | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Elon Musk | Vakcína proti covidu-19 | Největší firmy | Euforie | Steven Mnuchin | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Data o HDP | Objem vládních stimulů | Nejistoty | Nigérie | Evropská měna | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Jaroslav Brychta | Mezinárodní agentura pro energii | Zisk | Volatility | Zpřísňování měnové politiky | Globální akciové trhy | Commonwealth Bank | Ministr financí Steven Mnuchin | CFRA Research | Bank of England | Airbnb | CAC 40 | Britský premiér | Institut Ifo | Nové vakcíny | Tiskové agentury | Prezident | Míra zisku | Zápis z posledního zasedání | Rostoucí ceny ropy | Experian | Mimořádná opatření | BP | Christian Lindner | Ekonom IHS | ADNOC | Futures na ropu WTI | Sestupný trend | Ropné společnosti | Kč/EUR | Cestovní kanceláře | Pesimismus | Nízké sazby ČNB | Analýzy | Nejvýkonnější akcie | Finanční pomoc | Vietnamská ekonomika | Šíření nemoci COVID-19 | Makro data | Investiční | Ekonom ING | Vývoj měnového páru | Moderna | Zasedání Evropské centrální banky | Průzkum | Berlín | IEA | Demokraté | Německý DAX | Brusel | Hlavní události | Patria | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Aktivita ve výrobním sektoru | Uber | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | Trading webináře | Chřipka | TRY | Evropské ekonomiky | Obchodní přístup | Jednotná evropská měna | Insolvence | Agentura Reuters | Akcie Nike | Fiskální rok | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Cestovní ruch | Zpráva | Pokles vývozu | Technologické tituly | Loonie | PMI z výroby | EUR/PLN | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Tencent | Hlavní ekonom ING | Akcie společnosti Walt Disney | Akcionáři | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | S&P | Expanzivní politika | Česká měna | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pomoc ekonomice | Hospodářské dopady | Evropská data | České PMI | Obchodování | Zasedání Fedu | Skupina OPEC+ | Rostoucí životní náklady | Graf ropy WTI | Libra k americkému dolaru | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Management | GBP | ZEW | Propad poptávky po ropě | S&P 500 | Zahraniční investoři | Zemní plyn | Centrální banky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Armageddon | Eurostat | Evropské trhy | Zprávy | Farmaceutický sektor | Ruský rubl | Deflace | Murray | Investiční aktivita | Komoditní fondy | Akcie v Asii | Růst inflace | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | Obchodování na pražské burze | Averze k riziku | CCI | Německé firmy | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Dow Jones index | Britský statistický úřad | PwC | Index Stoxx 600 | Životní náklady | Ceny ropy | Obchod Amazon | Evropské akcie | 3M | Vysoké contango | Silný růst | Airbus | Bydlení | NATO | Shell | Cena ropy brent | Vyhlídky | Firmy | Práce z domova | Snižování cen | CLK0 | Angela Merkelová | Wolt | Tomáš Vlk | Program nákupu aktiv | Výsledky | Míra | HUF | Depozitní sazby | Rekordní růst poptávky | Slabý dolar | Zdražování pohonných hmot | Sumitomo Mitsui | Hedgeové fondy | JD.com | Inflační tlaky | Siemens | Maďarský forint | Typ koronaviru | Bank of America | Rozložení kapitálu | TIM | Opatření proti koronaviru | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Výrobce letadel | Silný dolar | Ekonomický růst | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Retracement | American Airlines | Koruna | Rystad Energy | Pokles investic | Analytická společnost | Finanční služby | Vyšší poptávka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Francie | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Pokles HDP | Cena akcií společnosti | Onemocnění | Finanční domy | Sazby ČNB | CME Group | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Index podnikatelské nálady ISM | Čínské trhy | Federální rezervní systém | Údaje | HDP eurozóny | Týden na finančních trzích | Barclays | Exxon Mobil | Podnikatelská nálada | xStation | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Chuck Schumer | Alibaba | Regulátor | Průzkumy | BAT | Nomura | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Hospodaření státního rozpočtu | Videokonference | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | AMC | Guvernér | Pfizer | Index S&P/ASX 200 | Sázka | Toyota Motor | Pojišťovny | Deficit | Graf | Polsko | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Masivní nákupy | CFRA | Patrick Harker | Vir | Pozornost | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Hypotéky | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Ministryně práce a sociálních věcí | Přední světoví těžaři | Evropa | Ekonomové | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Albert Manifold | Brazilské hospodářství | Masivní výprodeje | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Trump | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Hospodářský propad | Index volatility | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Britský FTSE 100 | ETF USO | Technické analýzy | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Futures na ropu | Vstupy | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Euro vůči americkému dolaru | Ekonomická situace | Pomoc velkým korporacím | Česká koruna | Nejbližší support | Opatření vlád | Jihokorejský KOSPI | Kakao | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Infineon Technologies | OECD | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Německý PMI | Dnešní fundamenty | Libra vůči dolaru | Dobrá data | Samsung Electronics | Americké akcie | Ekonomická důvěra | GfK Rolf Bürkl | Dubnová stavební produkce | Czech Fund | Britská měna | SMBC Nikko Securities | Dopad pandemie | Běžný účet | Nový výhled | Kongres | Procter & Gamble Company | Hrozí krach | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Obchodní výsledky | Akcie Amazonu | Battery Day | Čínský statistický úřad | Evropská ekonomika | PSA | Rozpočtový deficit | Japonský export | Naše ekonomika | Natland | Zvýšení úrokových sazeb | Výsledky HDP | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Snížení daní | Trh | Snížení těžby | Komise | Situace kolem šíření koronaviru | Války na Ukrajině | Francouzská vláda | Komoditní obchodování | Vládní podpory | Kanadská měna | Těžba ropy | Žádost o vstup na burzu | Fed | Rolf Bürkl | Zahraniční obchod | Korekce | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Vývoz ropy | United Airlines Holdings | Celosvětová poptávka | Největší ekonomika světa | Finanční společnosti | Heiken Ashi | Vonovia | National Australia Bank | Prezident Emmanuel Macron | Kanada | Uvolňování karanténních opatření | Automobilový průmysl | Ekonomický a strategický výzkum | CNOOC | Posílení dolaru | Martin Sklenář | Generali Investments | Kroger | Růst spotřebitelských cen | Anthony Fauci | Trumpova administrativa | Rating | Dílčí index | Budoucí vývoj | Microsoft | Wells Fargo | Opatření proti šíření koronaviru | Vládní dluhopisy | Nejistota | Data z USA | Laxman Narasimhan | Daňové úlevy | Akciové indexy v USA | Mateusz Morawiecki | Růst tržeb | Inflační vývoj | CME | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Demokratické strany | Makroekonomické údaje | Standard Chartered | Siemens Energy | Obchodování akcií | Univerzita Johnse Hopkinse | Národní ekonomická rada vlády | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Jaguar | Rizikovější aktiva | Ministryně práce | Agentura AP | Výpadky | FIAT | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | ForexFactory.com | Americké ceny výrobců | Akcie v USA | Centrální banka | Andrew Bailey | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Zájem o rizikovější aktiva | Devizové intervence | Polský zlotý | Německá vláda | Tržní sentiment | QE | Měny&Sazby | Akcie na evropských trzích | Německý Ifo index | Donald Trump | Čistý zisk | Velké zisky | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Výhled poptávky po ropě | Společnosti | Počet registrací nových osobních aut | Fundamentální faktory | Nejvýraznější pokles | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Aktivita v průmyslu | Americká průmyslová produkce | Zprávy o vakcíně | Rozhodnutí ČNB | Šíření viru | Visa | Bollinger Bands | Index německých akcií | Air France | Grafy | Nízká volatilita | Komodita | Země Perského zálivu | Ceny v Japonsku | CZK | Indikátory ekonomického sentimentu | Reuters | AMC Entertainment | Obchodníci | Baidu | Situace na Ukrajině | Přímé platby většině Američanů | Chevron | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Škoda | Domácnosti | Letecká společnost | Norwegian Cruise Line | Souhrnný index | Rolování | Předseda | Analytici | Český hrubý domácí produkt | BNP | Kurz koruny | Deficit veřejných financí | Credit Suisse Group AG | Maloobchodní tržby v ČR | Anglo American | Situace | Traders | Automobilový trh | Kurzarbeit v Německu | DPA | Evropská unie | Provozní zisk | Boeing | Politická krize | Daniel Beneš | Cvičení | Ekonomiky | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Organizace ADP | Ropné velmoci | Peter Altmaier | Stagnace | Akciový optimismus | Rozpočet | Fiskální stimul | Negativní dopad | Apple | Libra | Koronavirová krize | GameStop | Cestovní ruch v Německu | Nová data | Výrobce letadel Boeing | Financovat | Dobrá nálada | Ztráta | Zakázky německého průmyslu | NAFTA | Platební bilance | Jednání o brexitu | Německá centrální banka | Alibaba Group | Nový rekord | Evolv | Bankéři z Fedu | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | LafargeHolcim | Jair Bolsonaro | ING | Air | XTB.cz | Aktivum | Ceny akcií | FTSE | Fond | Americký dolar | Dobré zprávy | Euro vůči dolaru | Ceny | Prudký pokles | Futures kontrakty | Koruna dnes | Koronakrize | Vysoká inflace | ČNB | Rizika | Wall Street | VW | Agentura Bloomberg | Jiří Rusnok | USD/CZK | Pokles | Contango | Francouzský index CAC 40 | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Počet žádostí o podporu | Vývoj akciového indexu | Delta mutace | Polská ekonomika | Těžba v USA | Střední plat | Zasedání bankovní rady | Americké společnosti | Konsensus | Německá kancléřka | Fundamentální ukazatele | Americký trh | Luke Hildyard | ECB | Vývoj cen ropy | Makro | Jared Polis | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Největší evropská ekonomika | Credit Suisse Group | Odpor | KLM | Spekulativní kapitál | Oslabení kurzu | Silnější euro | Ekonomická aktivita v USA | Euro-koruna | Alibaba Group Holding | Tržby | COVID-19 | Luboš Růžička | Regulátoři | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Evropská centrální banka | Indikátor | Index cen | Tým FXstreet.cz | Německý ministr financí | Přehled kurzů | Pablo Hernández de Cos | Čínská vláda | Daně | Mitsubishi | Lídři | Skupina OPEC | Americká centrální banka (Fed) | Dluhy | České HDP | CRH | Česká ekonomika | SaxoStrats | Pandemie nemoci | Ekonomický institut Ifo | Pozitivní sentiment | Dluhopisy | CBOE | Ceny dobytka | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Druhá vlna | Zisky | Stabilita sazeb | Maloobchodní tržby | Partners | Množství peněz | FCA | Epidemiolog | Konsenzus | BNP Paribas | COVID-19 omikron | Ceny palladia | ACEA | Vývoj inflace | Allianz SE | ISM | Miliardy eur | NBP | Toyota | Očekávání do budoucna | Shanghai Composite | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | HG měď | Hongkongský index Hang Seng | Hospodářská krize | Moskva | Růst cen | Rating vyšší | Saxo | Drahé kovy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Historické pohyby | cTrader Purple Trading | Analytika | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Býčí trh | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Dolar a ropa | Poptávka | Statistici | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Úroková sazba v USA | Růst cen stříbra | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Fitch | Historická minima | Finance | Čína | Nálada spotřebitelů | Americká lehká ropa | Christopher Waller | Překoupení | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Úrokový diferenciál | XTB Live Trading | Republikáni | Globální poptávka | Výsledek zahraničního obchodu | Downing Street | GfK | Globální trhy | Propad ropy | DSTI | Rozpočtové politiky | Invaze | Euro dolar | Činnost brokera | ECB Christine Lagardeová | Jedno euro | Obchodování na akciových trzích | Americké akciové trhy | Obchodovat | Dnešní čísla | Spotřebitel | Opatření americké centrální banky | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Technologický Nasdaq | Cena severomořské ropy Brent | Odhodlání | Akcie Gamestop | WTI | Bod | RBI | Hrubý domácí produkt Německa | Philadelphia Fed index | Medvědi | NetEase | Dopad pandemie koronaviru na hospodářství | FRED | Americké maloobchodní prodeje | Trading | Saúdská Arábie | Payrolls | Bankéři | Sázet | Měny regionu | Cena ropy | Japonský export v dubnu | Inflace | Problémy | Obavy z koronaviru | Marže | ROCE | Německá ekonomika | DAX | HDP | Předběžné výsledky | Oživení globální poptávky | Meziroční inflace | Důvěra v Německu | Alphabet | Zkušenosti | Index PMI | Emmanuel Macron | Firma | Vzrušení | Signály | Omikron | Lira | Devizový trh | Boeing Co. | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Erste | Bilance zahraničního obchodu | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | SAP | Dluhopisové trhy | Oslabuje dolar | Spolkový statistický úřad | FX | Propad HDP | Pracovní trh | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | RUB | MPSV | Američané | Kurz | Forexu | Americký PMI | Demokratický guvernér | Raiffeisenbank a.s. | Benzín RBOB | TASS | Vývoj komodit | Restrikce | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Creighton University | Francouzský CAC 40 | Dolar | Costco | Debata | Zájem o riziková aktiva | Strategie řízení | Měď | Ekonomický institut | Euro | Inflace cen | ANZ | AUD | Evropské akciové burzy | Byznys | Nálada na globálních trzích | Domácí data | Odhady HDP | Risk | Dodávky ropy | Íránská ropa | Úřad práce | Citigroup | Softbank | UCO | Neomezené množství | Hospodářství | Japonský Nikkei | Zpomalení růstu | EBITDA | Obchod | Obchodní aktivita | Uniper | Ranní komentář | Ranní glosa | Přeshraniční obchod | Bollingerova pásma | Kommersant | Rada ČNB | Bankrot | EU | Ekonomická krize | Dna | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Tesla | Převis | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Počty nových případů | Úřad pro energetické informace | Samsung | Recese | Celosvětový růst | Ropa roste | Hodnota indexu | Švýcarský frank | RBOB | Růst akcií | Německý ZEW index | Bank of Canada | Erdogan | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Společnost IHS Markit | Burzovní indexy | Největší propad | Silný americký dolar | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Miliardy | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | František Táborský | Komerční banka | Růst mědi | Frank | Prudký propad | NOVACYT | Brian Cassin | Kurz eura | Desetileté dluhopisy | Členské státy | FTSE Russell | Helicopter money | Čínské indexy | Šíření nového typu koronaviru | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Lufthansa | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Obrat trendu | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Břidlicové ropy | NEST | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Euroskepticismus | Rostoucí inflace | OSN | Soud | Panika | Peníze z programu | Výkon amerického dolaru | Nákaza koronavirem | Kanadský dolar | Agentura Fitch | China Mobile | Předpovědi | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Benzín | Silicon Valley | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Western Union | Shrnutí obchodování | Adidas | Pokles sazeb | Odvětví | Dow Jones Industrial | Komentáře Fedu | Oslabení | Časový rámec | Míra inflace | Letecká doprava | Fundamentální data | Platforma | Spotřebitelská důvěra | Dnešní videokomentář | MMF | United Airlines | CNN | Gérald Darmanin | Vonovia a Deutsche Wohnen | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | KOSPI | Rob Perrins | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | CLM0 | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Centrální bankéři | Lehká ropa WTI | Akciové futures | Tempo růstu | Odkup akcií | American Airlines Group | Úvěrový rating | Libye | Mitch McConnell | Aerolinky | Pohonné hmoty | Francouzská ekonomika | BASF | Empire State Index | Zpracovatelský průmysl | Statistika | Biliony | ETF | Stabilita | BHP Group | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Červnový kontrakt | Omezení těžby | Index australské burzy | Nižší kurz | Myšlenka | Moneta Money Bank | Obchodní bilance | Kurz euro-koruna | Úsilí | Zisk BP | Obavy z omikronu | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Akcie aerolinek | Rally | Bankovní rada | Banka | Western Union Business Solutions | Pojišťovna | Macron | Klíčový support | Pandemie | Finanční armagedon | Bonusy | Chris Williamson | Klid | Aktiva | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | Live trading | Zasedání centrální banky | Výprodej | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Švýcarská banka UBS | Business | Evropští investoři | Indikátory | Arizona | Divize Uber | Reakce Švédska | Pokles cen | Čínská centrální banka | SP500 | Povídání o trzích | Technologická společnost | YouGov | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nejslabší růst | ČNB Tomáš Nidetzký | Fiskální politiky | Nejlepší výsledky | Energetické krize | Počet akcií | Akcie Tesly | Ole Hansen | Čínské akcie | Producenti ropy | Economic | Graf ropy | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Ratingová agentura Fitch | Cílová cena | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Danske Bank | Westpac | Členské země | Trinity | Americké státy | Stratég | Podnikatelská nálada v Německu | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Šíření koronaviru | Neomezené množství vládních dluhopisů | Sentiment | Zhoršení pandemie | Negativní hospodářské dopady | Politika | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | LVMH | PLN | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | Alternativní taxislužby | Předseda ČEZ | Strach z inflace | BHP | Martin Gürtler | Indikátory důvěry | Nike | Forint | Negativní korelace | Velká Británie | Svaz výrobců a prodejců automobilů | PLN/EUR | Další vývoj | Vývoj trhu | Spotřebitelská důvěra v Německu | Zdraví ekonomiky | CAR | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Quant | Indie | ForexFactory | Měnové páry | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Šéf firmy | Index volatility VIX | Ekonomika | Oxford Economics | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Specialista XTB | Situace v průmyslu | Karanténa | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Americký kongres | Ceny zlata | Výplaty dividend | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výhled | České akcie | Prodej aut v EU | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americký trh práce | Analytik GfK | Deriváty | Přísná opatření | Japonská ekonomika | Glapinski | Očekávaný růst | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Propouštění | Index Hang Seng | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Fondy ETF | Česká inflace | Zaměstnanci | Evropský trh | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Těžaři ropy | Pandemická omezení | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | Růst cen energií | Fondy | Konsolidace | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | RMC | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | CAD | Spread | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Krize | Bernstein | Euro včera | Epidemie koronaviru | cTrader | Zpětný odkup akcií | Objednávky | Oslabení dolaru | Kurz libry | Test na koronavirus | Rally na ropě | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Komodity | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Vývoj ceny ropy | Sazby | Americké výnosy | Graf indexu | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Devizové rezervy | Burza | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Žádosti o podporu | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Rozhovor | Dlouhá pozice | Transakce | Švýcarské banky | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | MasterCard | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Glencore | Korporace | Analytici společnosti | Zpravodajství | Pocity | Světové trhy | Pohonné hmoty v Česku | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Úrokové sazby | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Eric Ueland | Dividendy | Měna | Thomson Reuters | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Jednání ČNB | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | Maďarská vláda | JPMorgan | Pracovní síly | Globální poptávka po ropě | Futures na zemní plyn | Tvorba zisku | Sentiment na trzích | Světová zdravotnická organizace | EIA | Americké akciové indexy | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | Rusko | Brazilský statistický úřad | Ceny výrobců | Miliardy USD | Brazilský real | FAST | Obchodní den | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | Afrika | Předstihové indikátory | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Úbytek | Ropy | Historie | CNY | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Maďarský HDP | Záchranný balíček | Výdaje | Ekonomický dopad | Společnost | Likvidní | Firma McDonald's | Sázky | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Mezinárodní obchod | Thomas Barkin | Francouzský index | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Burze | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Sam Stovall | Ztráty | Lehman Brothers | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Britský FTSE | Obilí | Ryanair | VIX | Live Trading webináře | Premiér Boris Johnson | Růst | Česká národní banka | Objem zakázek | Fed včera | TotalEnergies | Polská centrální banka | Microsoft Corporation | Příjmy | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Propad ceny | Volvo | Zajištění | WU | Propad poptávky | Domácí měny | Propad cen ropy | Bezprecedentní volatilita | Fúze | Index | Akciový trh | Wall Street Journal | Lockdown | Infineon | Akcie Alibaba | BFMTV | Fundament | Kanadská centrální banka | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | ČTK | Kurz euro | ISM index | Úvěrové linky | Uber Eats | Brazilský prezident | Axios | Knorr-Bremse | Šíření nákazy | Dopad omikronu | Mzda | Investiční doporučení | HDP Ruska | Koronavirus | Objemy ropy | Analýza | Pozitivní sentiment na trzích | Nárůst případů koronaviru | Air France-KLM | Předsedkyně Evropské komise | Hluboké ztráty | První odhady HDP | Okénko trhu | Renaissance Capital | SMMT | Société Générale | Světové akciové trhy | Program nákupů dluhopisů | Americké vlády | Nemoc COVID-19 | Baker Hughes | Přerušení výroby | Produkce ropy | Graf indexu Nasdaq | Petr Zýma | Rosstat | Základní úroková sazba | Stimul | Levná ropa | Rezistence | Rekordní růst | Netflix | Poptávka po ropě | British Petroleum | Roberto Gualtieri | Výhled letošního vývoje ekonomiky | City | Posílení | Deutsche Wohnen | CNBC | Italská centrální banka | Extrémní růst | Šéf britské centrální banky | Měny v regionu | Květnový kontrakt na WTI | Markit | Vakcinace | Reckitt Benckiser | Vývoj dolarového indexu | Vstup na burzu | Viceguvernér ČNB | EURUSD | Halliburton | ČSOB | Americký dolar dnes | Vít Hradil | Rating Itálie | Unie | Nasdaq Composite | Analytička | Akcie Saxo Bank | Propad investic | Investovat | Obchodní napětí | Komoditní | Počet zemřelých | Norsko | Koronavir | Cenové války | Švédský statistický úřad | Sazby Fedu | Procter & Gamble | Balíček na záchranu ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Ekonomický balíček | Čeští centrální bankéři | Úvěrová pojišťovna | Bezprecedentní propad | Americké centrální banky | Velké firmy | Kontrakt na WTI | Výdaje státního rozpočtu | Platební neschopnost | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | ADR | Pandemie COVID | Akciové burzy | UBS | Senát USA | Banka UBS | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Levnější půjčky | Vakcína | Předpověď | Úrokové sazby Fedu | S&P/ASX 200 | Automobilky | Propad exportu | Výsledky společnosti | CTA | Německý výrobce | Udržení likvidity | Přehled | Plyn | Export v dubnu | Ministr pro státní rozpočet | Mzdová dynamika | Hospodaření | Propad akcií | TUI | Futures | FXstreet.cz | Kanadská ekonomika | Finanční ztráty | Dopady koronavirové krize | Italská vláda | Nemovitosti | CHF | Farmaceutické firmy | Předpokládaný růst | Ceny ve výrobní sféře | Obchody | Němečtí zákonodárci | Míra nezaměstnanosti v Německu | Hospodářské dopady koronaviru | Prezident Trump | Americká data | Odhad růstu světové ekonomiky | Jihokorejské akcie | Podpora | Boris Johnson | Akciový index | Výhled tvorby zisku | Zlepšení | Medián | Aleš Michl | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | JDE | Destatis | Očekávání trhu | Zahraniční forex | Prognóza ČNB | Zrychlení růstu | Surové ropy | Spotřebitelské ceny | Akumulace | Německý ukazatel | Hlavní burzovní indexy | Index nákupních manažerů ve výrobě | Hladiny podpory | Munich | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Zadlužení | Latinská Amerika | Hotovost | Německo | Hlavní ekonom | MT4 | Úrokové sazby na nízké úrovni | Emerging markets | Desetileté dluhopisy v USA | Lloyds Banking Group | Maxim Rešetnikov | Zahraniční spekulativní kapitál | Švédská ekonomika | Lék na COVID-19 | Scénáře vývoje české ekonomiky | PEPSICO | Pozice | Ekonom IHS Markit | Španělská centrální banka | Index technologického trhu Nasdaq | XTB | INSEE | Tržby v maloobchodě | France Info | Sektor služeb | Výprodej na Wall Street | FXstreet | Denní režim analýz | Ruská centrální banka | Next | Podnikatelská aktivita | Nejnovější zprávy | Riziko | Vývoj ceny | Vision Fund | Guvernér Colorada | Důležité makroekonomické zprávy | Opatření proti šíření nemoci | Hang Seng | Dluhopisový trh | Sazby beze změny | Evropské země | Francouzský prezident | Počasí | Americké univerzity | Dopad pandemie koronaviru | Co bude | EUR/GBP | Opatření | Akcie Hyundai Motor | Celkový výsledek | Webináře | Italský ministr hospodářství | Oslabování koruny | Maďarská centrální banka | WHO | Šíření nového koronaviru | Amazon | Britské ropné společnosti | Maďarská ekonomika | Analytik | Ministerstvo hospodářství | Finanční systém | Investing | Obavy z varianty omikron | SEC | Německé dluhopisy | Průmyslové podniky | Americký ministr financí | Risk Management | Předkrizové úrovně | Spojené státy | Virus | Aktivita v čínských továrnách | Daňové změny | Ukazatel zdraví | Eurozóna | CZK/USD | Odvětví české ekonomiky | Berkeley | Emise | XTB Research | MF | Intervence centrální banky | Ruská ekonomika | Výnosy italských dluhopisů | Dow Jones | Ministerstvo financí | Nadějné zprávy | Americký ISM | HDP EU | Růst poptávky po ropě | Budoucnost | Banky | High Pay Centre | Bilance | Peking | Podnik | Microsoft Corp | Sumitomo | Fiskální balík | Čínské vlády | Nálada německých spotřebitelů | Pozornost trhu | Doporučení | Rozhodnutí bankovní rady | Ocenění | Lockdowny | Nesoulad | Prohlášení | Politici | Hyundai Motor | Nárůst počtu nově nakažených | Tvorby zisku | Trader | Nové peníze | Tedros Adhanom | Bolt Food | Výrobce elektromobilů | Chování spotřebitelů | Maloobchod v květnu | Měnový pár | USD/CAD | Celková inflace | Statistický úřad | Guvernér ČNB | Masivní ekonomický balíček | Podnikání | Návrat do práce | Burza CME | Kontrakt | Kia | Ekonom | USA | Aktuální situace | Zlato | Asijské akciové trhy | Italové | Denní režim | Nasdaq | Zpracování kovů | Šíření koronavirové nákazy | Generovat cash-flow | Odhady analytiků | MIC | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Spekulanti | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Prodej aut | Výprodeje akcií | Vyšší inflace | Hospodářská činnost | Rekordní pokles | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | JD | Útlum ekonomické aktivity | Zpomalení hospodářského růstu | USO | Fundamentální pohled | Průlom | Westpac Banking | Restart ekonomiky | Cestovní omezení | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | PetroChina | Ropný kartel | Historický propad ceny ropy | Obchodní dohody | Investiční záměry | Zadluženost | Pozitivní komentáře | Astrazeneca | Počet nezaměstnaných | Evropské akciové trhy | Vývoj na trhu | Kryptoměny | Premiér Giuseppe Conte | Crédit Agricole | Ekonomické aktivity | Záchranný balík | Mzdové balíčky | Napětí mezi USA a Čínou | Úvěr | Mzdy | Akcie | Úspěch | Růst japonské ekonomiky | Stimuly | Jerome Powell | Volby | Ukazatele | Oživení globální ekonomiky | Disney | Británie | Nová auta | Podíl firem | Strategie ECB | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Brazilská vláda | Indikátor ekonomického sentimentu | USD/JPY | Graf dne | Ropné cenové války | Zlepšení nálady | Měnové podmínky | Maloobchodní tržby v eurozóně | USB Group | ČR | Podniky | Americké obchodování | Vyšetřování | Bankovní vzdělání | David Frost | Analytický tým | Inflace v USA | NERV | Tomáš Nidetzký | Očkování | Vývoj amerického dolarového indexu | Poptávka po surovině
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Kapitulace kryptoměn
Kapitulace medvědů
Kapitulace technické analýzy
Kaprain
KAP.UK
Karaberd
Karaberd v Arménii
Karačaganak
Karanténa
Karanténa v čínském přístavu

Následující klíčová slova

KardiAI
Karel Beran
Karel Diviš
Karel Fillner
Karel Gott
Karel Havlíček
Karel III.
Karel Janeček
Karel Klečka
Karel Komárek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít