Pátek 24. května 2024 00:54
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
FTMO sleva

Výroční zprávy

img

Síť lékáren Dr. Max loni navýšila čistý zisk o 40 % na 1,29 miliardy Kč

23.05.2024 Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni vydělala 1,29 miliardy korun, její čistý zisk tak meziročně stoupl o 40 procent. O více než desetinu vzrostly také tržby řetězce, které loni činily téměř 27,4 miliardy korun. Počet lékáren společnosti v ČR pak stoupl o téměř dvě desítky, přičemž na začátku letošního roku firma otevřela svou 500. pobočku. Vyplývá to z výroční zprávy provozující společnosti Česká Lékárna Holding, kterou ovládá investiční skupina Penta. Dr. Max je největší tuzemskou lékárenskou sítí v tuzemsku. Celkově je v Česku přes 2800 lékáren.
img

NET4GAS, který loni koupil stát, se loni propadl do ztráty 1,7 miliardy Kč

30.04.2024 Společnost NET4GAS, kterou v závěru loňského roku koupil státní podnik ČEPS, loni prodělal 1,7 miliardy Kč. Předloni přitom společnost zaznamenala zisk přes 6,2 miliardy Kč. Výrazně v loňském roce klesly i tržby podniku, meziročně o více než 76 procent na tři miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy NET4GAS. Hlavní příčinou propadu je podle Ekonomického deníku výpadek dodávek ruského plynu do střední Evropy cestou přes Německo.
img

Autodesk se po odložení výroční zprávy propadá o 5 %

17.04.2024 Společnost Autodesk (ADSK.US) se dnes obchoduje přibližně o 5 % níže. Společnost uvedla, že nebude schopna předložit výroční zprávu v rámci 15denních prodloužených lhůt. Autodesk uvedl, že pokračuje ve zkoumání svých postupů v oblasti volných peněžních toků a provozní marže mimo GAAP. Společnost však ujistila, že předmět a rozsah šetření zůstává nezměněn a že jednoduše potřebuje více času na prošetření této záležitosti.
img

Kofola: Výroční zpráva může napovědět detaily o akvizicích

09.04.2024 Kofola zveřejnila své vybrané provozní ukazatele již 15. února. Od výroční zprávy a kompletní sady výsledků očekáváme jejich potvrzení. Předpokládáme, že by mohlo dojít ke zveřejnění zejména informací týkající se nedávných akvizic. A tradičně také vývoj tržeb a prodaných objemů, a to za celé první čtvrtletí.
img

EPIF z holdingu EPH loni klesl provozní zisk o 15 % na 30,8 miliard Kč

26.03.2024 Společnosti EP Infrastructure (EPIF) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského loni klesl provozní zisk EBITDA meziročně o zhruba 15 procent na 1,22 miliardy eur (zhruba 30,8 miliardy korun). Ke snížení zisku přispěla některá jednorázová opatření firmy nebo omezení dovozu ruského plynu. Vyplývá to z výroční zprávy EPIF.
img

Škoda Auto loni zvýšila zisk po zdanění na 2,5 násobek na 1,32 miliardy eur

20.03.2024 Automobilka Škoda Auto loni zvýšila zisk po zdanění z 520 milionů eur na 2,5násobek 1,32 miliardy eur, což je v přepočtu zhruba 33,3 miliardy korun. Na hospodaření mělo vliv zvyšování nákladů kvůli růstu cen surovin a dílů, složitá geopolitická situace i obecné zpomalení zájmu o elektromobily. Pozitivní vliv naopak mělo zvýšení dostupnosti vozů pro zákazníky i vhodná skladba nabízených modelů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za loňský rok.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB zahájila řízení s Podnikatelskou družstevní záložnou

17.03.2024 Česká národní banka (ČNB) v pátek zahájila správní řízení s Podnikatelskou družstevní záložnou (PDZ) směřující k odnětí povolení působit jako družstevní záložna. Důvodem jsou přetrvávající závažné nedostatky v její činnosti. Záložně bylo předběžným opatřením zakázáno přijímat vklady a poskytovat úvěry. Vyplácení vkladů omezeno není. Centrální banka v pátek o rozhodnutí informovala na webu. V záložně měl v minulosti peníze uložené i současný premiér Petr Fiala (ODS).
img

Novým majitelem likérky Fruko-Schulz se stal Český hospodářský holding

08.03.2024 Novým majitelem jindřichohradecké likérky Fruko-Schulz se stal Český hospodářský holding. Nahradil skupinu ruských akcionářů. Nový majitel vlastní 100 procent akcií. Ředitelem společnosti zůstává bývalý jednatel Josef Nejedlý. Fruko-Schulz chce pokračovat především ve výrobě alkoholických nápojů, ale chystá i nové produkty, řekl dnes ČTK Nejedlý.
img

US Open: Wall Street otevírá výše po údajích o PCE 📌

29.02.2024 Čtvrtý obchodní den tohoto týdne Wall Street rozšiřuje své zisky po zveřejnění zprávy o inflaci PCE. Index US500 vzrostl o více než 0,64 % a přiblížil se svému historickému maximu nad 5 100 bodů. Podobný vývoj vykazuje i technologický index Nasdaq100, který posiluje o více než 1,05 % a překonává tak hranici 18 000 bodů. Za těmito růsty stojí oslabující dolar a klesající výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů, které nyní dosahují 4,23 %.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 26. února 2024

26.02.2024 Očekává se, že stagnace, která se projevila v pátek, bude pokračovat. Nejde jen o to, že je prázdný makroekonomický kalendář, jako tomu bylo na konci minulého týdne, ale také o to, že prakticky nezazní žádná vystoupení představitelů Evropské centrální banky nebo Federálního rezervního systému. I když klíčové slovo je zde "prakticky", protože dnes má vystoupit prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagarde.
img

Petrof kvůli nákladům přesune výrobu levnějších nástrojů do Indonésie

12.02.2024 Královéhradecký výrobce klavírů a pianin Petrof přesune část výroby do zahraničí. Levnější typy nástrojů pro něj bude produkovat indonéská společnost. Prezidentka a majitelka Petrofu Zuzana Ceralová Petrofová to řekla deníku e15. Výroba v Indonésii začne ve druhé polovině letošního roku. Důvodem přesunu jsou vysoké náklady na pracovní sílu v Česku, drahá energie či rostoucí cena materiálu.
img

Alza měla v roce 2022 zisk 654 milionů Kč, o rok dřív to bylo 2,5 miliardy korun

15.01.2024 Největší český internetový obchod Alza v roce 2022 vykázal čistý zisk 654 milionů korun. Byl to výrazný pokles proti roku 2021, kdy zisk společnosti činil rekordních 2,5 miliardy korun. Čistý obrat se meziročně snížil ze 45,9 miliardy na 42,3 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin, na kterou dnes upozornil server Seznam Zprávy. Výsledek Alzy předloni ovlivnila hlavně vysoká inflace, ale také válka na Ukrajině.
img

Budvar loni uvařil rekordních 1,86 milionu hl piva, čeká tržby přes 3 miliardy Kč

11.01.2024 Pivovar Budějovický Budvar uvařil loni rekordních 1,865 milionu hektolitrů piva, meziročně o 4,3 procenta víc. Za loňský rok čeká rekordní tržby přes tři miliardy korun. Letos za 60 milionů Kč rozšíří kapacitu varny, aby mohl výstav postupně zvýšit na 2,1 milionu hektolitrů. V roce 2026 chce začít modernizovat návštěvnické centrum i areál za stovky milionů. ČTK to řekl ředitel Budvaru Petr Dvořák. Pivovar koncem loňského roku zdražil od pěti do osmi procent, letos ceny zvyšovat nechce.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Aircraft Industries loni skončil ve ztrátě, projevily se protiruské sankce

01.11.2023 Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries loni skončil ve ztrátě 213,2 milionu korun, o rok dříve vykázal zisk přes 54 milionů korun. Hospodaření podniku v roce 2022 zásadně ovlivnily protiruské sankce, před válkou na Ukrajině byl pro něj ruský trh stěžejní. Společnosti meziročně výrazně klesly také tržby. Zatímco předloni utržila z prodeje vlastních výrobků, služeb a zboží téměř 1,782 miliardy korun, loni to bylo zhruba 527,9 milionu korun, vyplývá z výroční zprávy firmy založené ve Sbírce listin.
img

Novela zákona o dluhopisech přispěje k větší transparentnosti trhu

25.10.2023 Novela zákona č. 190/2004 o dluhopisech, kterou projednala ve druhém čtení Poslanecká sněmovna, přispěje podle Vladimíra Pikory, hlavního ekonoma a analytika skupiny Comfort Finance Group (CFG) k větší transparentnosti a pročištění trhu s korporátními dluhopisy, větší informovanosti a kvalifikovanému rozhodnutí investorů. Jedním z významných kroků, které k tomu směřují, je zpřísnění pravidel pro podlimitní emise s objemem do jednoho miliónu EUR a rozšíření okruhu informací, které musí emitenti v podmínkách emise zveřejnit.
img

Zbrojařská STV Group loni znásobila zisk i obrat, pomohly dodávky na Ukrajinu

20.10.2023 Zbrojařská společnost STV Group loni meziročně zvýšila zisk na téměř osminásobných 1,76 miliardy korun. O rok dřív po zdanění vydělala necelých 229 milionů Kč. Čistý obrat v loňském roce téměř zpětinásobila na 6,66 miliardy korun. Hospodaření firmy podpořila válka na Ukrajině, zemi bránící se ruskému útoku dodávala vojenskou munici a tankovou a dělostřeleckou techniku. negativní dopady měl nárůst cen energií a vstupních komodit. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné ve Sbírce listin.
img

Budvar čeká rekordní tržby, chce výrazně zvětšit návštěvnické centrum

17.10.2023 Pivovar Budějovický Budvar očekává za letošní rok rekordní tržby. Přesáhnou tři miliardy Kč. Příští rok chce Budvar nainstalovat solární elektrárnu s výkonem dvou megawatt - peak (MWp). Budvar chce také zmodernizovat a zvětšit návštěvnické centrum, koncem roku vypíše architektonickou soutěž. S několika zahraničními pivovary včetně dánského Mikkelleru vaří český ležák, chce tak propagovat české pivo. ČTK to řekl ředitel Budvaru Petr Dvořák. Loni měl Budvar tržby 3,03 miliardy Kč.
img

Vodafonu klesl v minulém fiskálním roce v ČR zisk o čtvrtinu na 933 milionů Kč

13.09.2023 Operátorovi Vodafone klesl ve fiskálním roce končícím letos na konci března v ČR zisk o 27 procent na 933 milionů korun. Tržby vzrostly o 3,7 procenta na 20,55 miliardy korun. Ziskovost ovlivnila energetická krize i vysoká inflace spolu s nutností investovat do splnění licenčních požadavků. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

Kopřivnický výrobce obrněnců Tatra Defence Vehicle zvýšil násobně tržby i zisk

22.08.2023 Společnost Tatra Defence Vehicle (TDV), která se v Kopřivnici na Novojičínsku specializuje na výrobu, opravy a modernizaci vojenských vozidel, zečtyřnásobila své tržby z předloňských 234,6 milionu na 950,1 milionu korun v roce 2022. Čistý zisk jí stoupl téměř třicetinásobně: zatímco v roce 2021 činil 3,7 milionu, loni to bylo 109,4 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin. Firma, která patří do holdingu Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada, vyrábí mimo jiné vozidla Pandur II a Titus, která využívá i česká armáda. Podílí se i na zakázce pro belgickou armádu.
img

Mlékárna Olma ze skupiny Agrofert loni vykázala rekordní zisk 215,8 mil. Kč

07.08.2023 Mlékárně Olma loni vzrostl zisk meziročně o 4,4 procenta na rekordních 215,8 milionu korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy skupiny Agrofert, do které Olma patří. Tržby mlékárny zatím zveřejněny nebyly. V roce 2021 mlékárna Olma zvýšila tržby zhruba o 1,5 procenta na 3,668 miliardy korun z 3,626 miliardy korun v roce 2020 a vykázala čistý zisk 206,6 milionu korun, který byl zhruba stejný jako o rok dříve.
img

T-Mobile loni v Česku zvýšil čistý zisk o 13 procent na 7,04 miliardy Kč

02.08.2023 Operátor T-Mobile loni v Česku zvýšil čistý zisk o 13 procent na 7,04 miliardy korun. Výnosy vzrostly meziročně téměř o pět procent na 31,2 miliardy korun. Výsledky ovlivnil vojenský konflikt na Ukrajině i zdražování vstupů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

Skupina Sokolovská uhelná loni vytvořila rekordní zisk 2,3 miliardy Kč

20.07.2023 Skupina firem Sokolovské uhelné vykázala v loňském roce zisk téměř 2,3 miliardy korun. V roce 2021 byla v mírné ztrátě 96 milionů korun. Na rekordním zisku z posledních let se podílel nárůst tržeb za vlastní výrobky a služby, rostla také těžba i prodej uhlí. Samotná společnost Sokolovská uhelná a. s. měla loni zisk 2,28 miliardy korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky zveřejněné na serveru justice.cz.
img

Firmě Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert stoupl zisk o 165 %

14.07.2023 Firmě Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert vzrostl loni meziročně zisk po zdanění o 165 procent na 240,8 milionu Kč. Zisk před zdaněním stoupl podobně na téměř 300 milionů. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží vzrostly o pětinu na 6,94 miliardy Kč, z toho 6,1 miliardy byly tržby v ČR. Společnost loni prodala 96.890 tun výrobků. V Modřicích na jižní Moravě rozšiřuje porcovnu, na střeše nově postavené haly ve Vodňanech vybudovala fotovoltaickou elektrárnu. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné dnes ve Sbírce listin.
img

Maďarská skupina Oriens může koupit řetězec potravin Pramen CZ, povolil ÚOHS

12.07.2023 Maďarská investiční skupina Oriens, která loni koupila firmu Flosman provozující řetězec obchodů s potravinami Flop, může koupit v Česku další potravinářský řetězec Pramen CZ. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) transakci povolil, protože nebude znamenat podstatné narušení hospodářské soutěže, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Maďarská skupina kupuje Pramen prostřednictvím firmy Flosman.
img

Předloni ztrátová Tesařova DK Holding Investments měla loni zisk 5,5 miliardy Kč

12.07.2023 Energetická skupina DK Holding Investments podnikatele Jaromíra Tesaře v loňském roce zaznamenala rekordní čistý zisk ve výši 231,8 milionu eur (5,5 miliardy Kč). Předloni přitom skupina skončila ve ztrátě 35,3 milionu eur (asi 840 milionů Kč). Skoro o 60 procent stouply také tržby na 1,86 miliardy eur (44,3 miliardy korun). Vyplývá to z výroční zprávy DK Holding Investments, na kterou dnes upozornil Ekonomický deník.
img

Prodejce letenek Kiwi.com měl loni téměř půlmiliardovou ztrátu

07.07.2023 Česká společnost Kiwi.com, která se zabývá prodejem letenek, loni zvýšila ztrátu o polovinu na 19,6 milionu eur (468 milionů Kč). Ve ztrátě se pohybuje poslední čtyři roky, tedy včetně předcovidového roku 2019, a dohromady činí ztráta za ty roky téměř dvě miliardy korun. Vyplývá to z výročních zpráv ve Sbírce listin. Ve ztrátě firma loni skončila i přes to, že trh zaznamenal v prvním čtvrtletí výrazné oživení po pandemii covidu a loňské tržby za prodané letenky byly za deset let existence v rekordní výši 2,1 miliardy eur (50 miliard Kč).
img

Vodafone potvrzuje zvěsti o plánech Cardano NFT

30.06.2023 Vodafone Germany, významná telekomunikační společnost, oznámila, že plánuje spustit sérii nefungujících tokenů založených na Cardanu.
img

Budvaru loni klesl zisk před zdaněním o 39,5 pct na 255,8 milionu Kč

29.06.2023 Pivovaru Budějovický Budvar loni klesl zisk před zdaněním o 39,5 procenta na 255,8 milionu Kč. Tržby z prodeje výrobků a služeb klesly o necelá tři procenta na 3,03 miliardy. Vyplývá to z informací na webu firmy a srovnání s předloňskými výsledky. Zisk po zdanění klesl o 40 procent na 200,8 milionu, vyplývá z výroční zprávy pivovaru. Národní podnik se musel loni vyrovnat se zastavením dodávek do Ruska i dopady inflace.
img

Livesportu loni klesl zisk i tržby, přesto vydělal přes miliardu korun

28.06.2023 Česká technologická společnost Livesport, která vyvíjí weby a aplikace se sportovním obsahem, měla v loňském roce čistý zisk 1,04 miliardy korun. V meziročním srovnání byl přibližně o pětinu nižší. Na hospodářských výsledcích firmy se negativně projevilo opuštění ruského trhu. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

Skanska loni v ČR a SR zvýšila čistý zisk o 21 procent, tržby stouply o pětinu

27.06.2023 Švédská stavební společnost Skanska v roce 2022 vykázala v České republice a na Slovensku čistý zisk 487,4 milionu korun, tedy meziročně o 21 procent více. Provozní výnosy společnosti se meziročně zvedly o 20,6 procenta na 9,1 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.
img

Skupině innogy loni v Česku výrazně klesl zisk

27.06.2023 Energetické skupině innogy loni v Česku klesl čistý zisk téměř o 70 procent na 551 milionů korun. Tržby naopak meziročně dvojnásobně stouply na 67,68 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin, na kterou dnes upozornil server Ekonomický deník. Loňský hospodářský výsledek skupiny byl ovlivněn zejména výrazně horším výsledkem hospodaření společnosti innogy Energie, která je dodavatelem zemního plynu a elektřiny.
img

Skupině E.ON ČR stoupl loni zisk po zdanění o procento na 6,26 miliardy Kč

27.06.2023 Skupině E.ON v České republice loni stoupl zisk po zdanění meziročně zhruba o jedno procento na 6,26 miliardy Kč. Firma to dnes sdělila ČTK, tržby skupiny neuvedla. Firma E.ON Energie měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 56,9 miliardy Kč. Meziročně vzrostly téměř o devět procent. Zisk po zdanění měla firma 2,72 miliardy, meziročně o 19 procent vyšší. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné dnes ve Sbírce listin. Firma z koncernu E.ON prodává elektřinu a zemní plyn. Druhá hlavní firma ze skupiny, EG.D, zatím výsledky nezveřejnila. Mluvčí E.ON ČR Roman Šperňák uvedl, že tržby EG.D klesly loni meziročně o devět procent, předloni byly 21,3 miliardy korun. Kolik zaplatí firma na dani z neočekávaných zisků, neuvedl.
img

RegioJet loni dosáhl rekordních tržeb 2,8 mld. Kč, převezl deset mil. Cestujících

06.06.2023 Dopravní společnost RegioJet loni dosáhla rekordních tržeb 2,8 miliardy korun, uvedla v tiskové zprávě mluvčí společnosti Alexandra Janoušek Kostřicová. Podle výroční zprávy to bylo o rok dříve 1,1 miliardy. Ve druhém covidovém roce, tedy předloni, byla firma ještě v mírné ztrátě, ale loni už se dostala do ziskového hospodaření a zisk před zdaněním činil 126 milionů korun. Vlaky a autobusy společnosti převezly loni přes deset milionů cestujících, čímž se poptávka vrátila na dosud rekordní úroveň z roku 2019.
img

Firmě Wienerberger stoupl zisk po zdanění o 68,9 pct na 1,32 miliardy Kč

01.06.2023 Firma Wienerberger, největší výrobce pálených cihel a střešních tašek v ČR, měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 4,87 miliardy Kč. Meziročně stouply o 20,5 procenta. Zisk po zdanění stoupl o 68,9 procenta na 1,32 miliardy Kč. Výsledkově to byl pro firmu jeden z nejlepších roků. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné ve Sbírce listin. Firma má kolem 900 zaměstnanců.
img

Čepro zvýšilo zisk po zdanění na 1,99 miliardy, stoupl prodej paliv

31.05.2023 Státní distributor paliv Čepro loni zaznamenal zisk před zdanění 1,99 miliardy korun, informovalo dnes Čepro v tiskové zprávě. Meziročně jde o lehký pokles, předloni měla firma podle výroční zprávy zisk přes 2,06 miliardy Kč. V loňském hospodaření se projevil například zvýšený prodej paliv, který stoupl o deset procent. Údaje o tržbách společnost nesdělila.
img

O2 loni zvýšila zisk před zdaněním o pětinu na 7,6 miliardy Kč

12.05.2023 Telekomunikační firma O2 loni zvýšila konsolidovaný zisk před zdaněním o 19,6 procenta na 7,6 miliardy Kč. Výnosy operátora vzrostly o tři procenta na 34,22 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

Energetická skupina PRE loni zvýšila čistý zisk o čtvrtinu na 3,33 miliardy Kč

05.05.2023 Energetická skupina Pražská energetika (PRE) loni zvýšila svůj čistý zisk na 3,33 miliardy korun, což je meziročně téměř o čtvrtinu více. Výnosy skupiny pak vzrostly o skoro 39 procent na více než 38 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy Pražské energetiky (PRE), na kterou dnes upozornil Ekonomický deník. V hospodaření skupiny se během loňské energetické krize spojené s vysokým zdražením energií projevil také nárůst počtu odběratelů a dodávek.
img

CETIN loni zvýšil zisk o 12 procent na 2,88 miliardy Kč

24.03.2023 Největší tuzemský provozovatel telekomunikační infrastruktury CETIN loni zvýšil čistý zisk o téměř 12 procent na 2,88 miliardy korun. Konsolidované výnosy vzrostly o 2,5 procenta na 18,9 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, jejímž majoritním vlastníkem je investiční skupina PPF.
img

Graf dne - BITCOIN (03.03.2023)

03.03.2023 Kryptoměnový trh je ve střehu, protože se schyluje k dalšímu kolapsu. Rostou obavy ohledně finanční situace Silvergate Bank, banky, která se specializuje na transakce s kryptoměnami. Silvergate ve středu varovala, že nedávné ztráty, které banka zažila, jí mohou výrazně snížit kapitál. Společnost také uvedla, že nedodržela lhůtu pro předložení výroční zprávy americké komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).
img

Silvergate Capital se kvůli obavám o platební schopnost propadá o více než 50 %

02.03.2023 Akcie Silvergate Capital (SI.US) ve čtvrtek klesly o 53 % poté, co banky JPMorgan a Canaccord Genuity snížily rating této kryptobanky den poté, co společnost odložila podání výroční zprávy a varovala, že "v současné době analyzuje některá regulatorní a jiná šetření a další vyšetřování" a svou schopnost pokračovat v činnosti v příštích 12 měsících.
img

Hartenberg z Babišových svěřenských fondů znásobil čistý zisk na 130 milionů Kč

16.01.2023 Investiční skupina Hartenberg Holding ze svěřenských fondů bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) v roce 2021 vykázala konsolidovaný čistý zisk 130 milionů korun, což byl téměř šestinásobek zisku z roku 2020. Konsolidované tržby z prodeje zboží, výrobků a služeb se meziročně zvýšily o víc než 21 procent na 8,28 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Pro loňský rok očekávali jednatelé firmy další nárůst tržeb, čistého i provozního zisku.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 5. ledna 2023

05.01.2023 Uplynulý rok lze rozhodně označit jako pro bitcoin neúspěšný. Negativní vliv nástupu kryptoměnové zimy silně pocítili i těžaři, kteří těží první kryptoměnu. Analytici tohoto sektoru předpovídají, že mnoho těžařů bitcoinu bude spojovat své síly s cílem snížit individuální náklady na své aktivity.
img

Vydavatele Práva a provozovatele Novinek.cz kupuje Seznam.cz média

27.12.2022 Společnost Seznam.cz média kupuje firmu Silky Zdeňka Porybného a jejím prostřednictvím firmu Borgis, která je vydavatelem deníku Právo a provozovatelem zpravodajského webu Novinky.cz. Seznam od roku 2013 vlastní 33,6 procenta akcií Borgisu. Spojení od 23. prosince posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve zjednodušeném řízení, informoval dnes média v tiskové zprávě antimonopolní úřad. Případné námitky lze podat do pěti dnů.
img

O2 loni zvýšila zisk o desetinu na 6,5 miliardy korun

25.11.2022 Největší tuzemský telekomunikační operátor O2 loni zvýšil konsolidovaný čistý zisk o desetinu na 6,5 miliardy korun. Celkové konsolidované výnosy skupiny, která působí v ČR a na Slovensku, vzrostly o 2,4 procenta na 40,7 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

Firma Koh-i-noor Hardtmuth zdvojnásobila zisk, udržela pozici na trhu

05.10.2022 Firma Koh-i-noor Hardtmuth, která vyrábí školní a kancelářské potřeby, měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 712,1 milionu korun. Meziročně stouply o čtyři procenta. Provozní zisk téměř zdvojnásobila na 88,7 milionu. Zisk po zdanění vzrostl o 118 procent na 64,5 milionu. Čistý zisk byl o 3,5 milionu vyšší než v posledním předcovidovém roce 2019. Vyplývá to z výroční zprávy.
img

Pokud bude trh s byty rok dva stagnovat, Central Group asi některé stavby odloží

30.09.2022 Pokud bude trh s byty stagnovat delší dobu, tak by i největší český rezidenční stavitel zvažoval odkládání nových projektů. Šéf developerské společnosti Central Group Dušan Kunovský ale doufá v to, že by se do dvou let mohly hypoteční sazby vrátit pod tři procenta, což by trh znovu nastartovalo. Zlevňování nových bytů kvůli rostoucím nákladům na stavbu neočekává. Kunovský to řekl na setkání Fórum Hospodářských novin a ČTK.
img

Agrofert posílil na chmelařském trhu, koupil skupinu Top Hop

07.09.2022 Koncern Agrofert koupil předního pěstitele chmele skupinu Top Hop. Rozloha chmelnic Agrofetu stoupne o 550 hektarů, když dosud obhospodařoval 160 hektarů chmelnic. Hodnotu transakce nebudou smluvní strany zveřejňovat. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský. Celkově je v Česku podle Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského zhruba 4940 hektarů osázených chmelem. Pěstitelů je kolem 120, přičemž přes tři čtvrtiny chmele se pěstují v Žatecké chmelařské oblasti. Podle odhadu dvou zdrojů serveru Hospodářských novin (HN) se hodnota transakce může pohybovat okolo jedné miliardy korun.
img

Čistý zisk Sazky loni stoupl o 30,5 procenta na 1,62 miliardy korun

03.08.2022 Čistý zisk loterijní společnosti Sazka loni meziročně stoupl o 30,5 procenta na 1,62 miliardy korun. Výnosy společnosti pod novým vedením Aleše Veselého, který před rokem v lednu nahradil ve funkci generálního ředitele Roberta Chvátala, vzrostly o 24,4 procenta na 10,9 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza posílila, na ostatních parketech tak veselo zdaleka nebylo

22.04.2022 I tento týden byl v Evropě kratší, tentokráte o Pondělí velikonoční. To ale neplatilo pro burzy v USA. Za mořem měly plnohodnotný pětidenní pracovní týden.
img

Skupině Air Bank loni stoupl čistý zisk o 50 procent na 2,252 miliardy Kč

01.04.2022 Skupina Air Bank, kterou tvoří společnosti Air Bank, Benxy a český a slovenský Home Credit, loni vytvořila čistý zisk 2,252 miliardy Kč, což je meziroční nárůst o 50 procent. Skupina o tom dnes informovala ČTK. Bankám a spořitelnám v Česku tak v roce 2021 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 23,1 miliardy Kč na 70,58 miliardy korun.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý ministr hospodářství změnil formát výroční zprávy, nepíše jen o HDP

09.01.2022 První německý ministr hospodářství za stranu Zelených Robert Habeck mění formát výroční zprávy o hospodářství země. Nově se text bude zaměřovat nejen na samotný hospodářský růst, ale i na udržitelnost a na ochranu klimatu. Napsal to týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

PPF v pololetí vydělala 5,32 miliardy, před rokem měla ztrátu 9,83 mld. Kč

03.11.2021 Skupina PPF zesnulého Petra Kellnera vytvořila v prvním pololetí 2021 konsolidovaný a auditovaný čistý zisk 208 milionů eur (5,32 miliardy Kč), zatímco o rok dříve vykázala ztrátu 384 eur milionů eur (9,83 miliardy Kč). PPF o tom dnes informovala ČTK.
img

PPF údajně hledá kupce pro aktivity své úvěrové společnosti Home Credit v Rusku

12.10.2021  Česká investiční skupina PPF hledá kupce pro aktivity své úvěrové společnosti Home Credit v Rusku, zájem již projevila maďarská bankovní skupina OTP. Informoval o tom dnes server Lidovky.cz s odvoláním na web ruské poradenské firmy Frank Media. PPF však podle serveru tyto informace označila za spekulace.
C:\fakepath\koruna-27092021.jpg

ČNB, koruna a akcie

27.09.2021 Dle všech předpokladů by měla Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání zvýšit úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 1,25 %. Takto razantní utažení měnové politiky již naznačovala prognóza ČNB i trh jej měl částečně ve svých očekáváních započítané, proto nevidíme na kurzu koruny žádné prudké pohyby.
C:\fakepath\energy-trading-17092021.jpg

Kdo vydělává na drahé elektřině?

17.09.2021 Médii začaly rezonovat rekordní ceny elektřiny i plynu, které v Evropě nemají obdoby. Dopad na peněženky domácností a podniků sice bude cítit až v následujících měsících, finanční trhy ale kolísají již teď.
img

Madeta loni téměř zdvojnásobila zisk po zdanění na 311 milionů Kč

23.08.2021 Největší česká mlékárna Madeta loni téměř zdvojnásobila zisk po zdanění na 311,4 milionu korun. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží stouply o 1,2 procenta na 5,61 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy. Firma považuje výsledky vzhledem ke koronavirové pandemii za úspěch. Letos chce mít tržby kolem šesti miliard korun, řekl dnes ČTK generální ředitel Madety Milan Teplý.
img

PPF bude naplňovat Kellnerovy plány, píše ve výroční zprávě Bartoníček

23.08.2021 Skupina PPF bude naplňovat odkaz a realizovat plány zesnulého většinového majitele skupiny Petra Kellnera. V úvodním slově výroční zprávy PPF za rok 2020 to napsal její výkonný ředitel Ladislav Bartoníček. Při boji s pandemií koronaviru podle něj dál ubývá svobody a zvyšuje se napětí mezi lidmi i státy, krize ale přinesla i schopnost semknout se. Bartoníček úvodní slovo napsal poprvé, předtím jej vždy psal Kellner, který zemřel koncem března při pádu vrtulníku na Aljašce.
img

Dvě hlavní firmy skupiny E.ON zvedly čistý zisk na pět miliard Kč

29.07.2021 Dvě klíčové společnosti skupiny E.ON ČR, firmy EG.D a E.ON Energie, měly loni v součtu zisk po zdanění 5,03 miliardy korun. Zisk obou společností meziročně stoupl zhruba o 500 milionů. Firma EG.D, dříve E.ON Distribuce, má za sebou loni rekordní investice. Vyplývá to z výroční zprávy. O výsledcích dnes informoval Ekonomický deník.
img

Budvaru stoupl zisk po zdanění o desetinu na 305 milionů Kč

12.07.2021 Budějovický Budvar zvýšil loni zisk po zdanění o necelých deset procent na 305 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply o 0,4 procenta na 2,81 miliardy Kč, byly rekordní. Čistý obrat překročil druhým rokem po sobě tři miliardy korun. Ztráty v desítkách milionů Kč zaznamenal podnik kvůli gastro provozům, zavřeným při koronakrizi. Vyplývá to z výroční zprávy.
img

Pošta na pokraji krachu

25.02.2019 Česká pošta se dostala do potíží. V současné době hrozí, že nebude mít během pár měsíců na běžný provoz. Řešením má být získaný kontokorent od státu. Ministerstvo financí v současné době jedná s Českou poštou o pomoci.
Související klíčová slova: Stavební společnosti | Společnost Synot Invest | Bilanční suma | Akcie společnosti Best Buy | Silvergate Capital | Odhad vývoje ekonomiky | ČSA | Návštěvnické centrum | Automotodrom | Průmyslově-technologický holding | Dlouhé pozice | Radek Bukovský | Analytický tým FXstreet.cz | Zonky | Války | Lithium | Vývoj | Češi | Pokračování klesajícího trendu | Allianz | Skupina Colt | Volatilní | Hospodaření firmy | DPH | EUR | Skupina firem Sokolovské uhelné | Úvěrový trh | Nedostatek čipů | Společnost GasNet | ADSK | Garanční systém | OTP | Nejprodávanější | Žebříček nejbohatších | Itálie | Stoxx | Riziko | Očekávání | Společnost Tatra Defence Vehicle (TDV) | Vyhlášení nouzového stavu | Evropské centrální banky | T-Mobile | Ministr vnitra | Den zveřejnění | Swiss Life | E.ON ČR | Výše odpisů | Loterijní společnosti | Pozitivní signál | Více peněz | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Potenciál | TPCA | Support | Akvizice | Společnost Seznam.cz | Macquarie Asset Management (MAM) | Škoda Auto | Zisk před zdaněním | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Program Antivirus | E.ON | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Baterie do elektromobilů | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Návrh zákona | Evropský index | Čistý zisk Sazky | Býčí výhled | Creditas | ČD-Telematika | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Skupina Oriens | Pokles zisku | Rozpočtová politika | C3.ai (AI.US) | Společnost STV Group | Český statistický úřad | EUR/USD | Management | Spotřebitelé | Krypto burzy | Von der Leyenová | Předseda představenstva | PKN Orlen | Mediální společnost | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Penzijní fondy | Dopravní společnost | Řetězec Makro | Akcie společnosti | Distributor paliv | Softwarová společnost | Automotodrom Brno | Aktuální vývoj | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Citroën | Cenné papíry | Hashrate | Výnos | FTX | Soudní dvůr EU | Aplikace se sportovním obsahem | Hospodaření | Vzdělávání | Dušan Kunovský | Výrobce letecké techniky | Dopravci | Cena emisních povolenek | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Akcie Erste | Nemovitosti | Akcie společnosti Best Buy (BBY.US) | Vklady | O2 Czech Republic | Hartenberg Holding | Skupina Sokolovská uhelná | Klimatické změny | Státní dluh | Kapacita elektráren | Avast | Pardubický pivovar | Obchodování na finančních trzích | Best Buy (BBY.US) | Hedgeové fondy | Plány | Nasdaq100 | Platební neschopnosti | Cestování | Kč/USD | GP Alliance | SOTIO | Skupina EPH | S&P Global | Casino | Pandemie COVID | Jestřábí komentáře | ÚOHS | Vývoj základní úrokové sazby | Projekce | Nexen | Eurohold | Globtrex.com | Peníze | Pandemie COVID-19 | NET4GAS | Robert Habeck | Ukazatel | Zvyšování nákladů | SOLEK | Společnost Kofola | Wienerberger | Kabinet | Nestlé | Český miliardář | Prognóza | České předsednictví | Společnost Czech Media Invest | Česká zbrojovka | Nejbohatší | Rohlik Group | Dlouhodobá investice | Investiční strategie | Discord | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Bloomberg News | Výsledek hospodaření | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Základní úrokové sazby ČNB | Kolibřík Energie | Dell Technologies | Czechoslovak Group (CSG) | Společnost NJJ | Zadržování vody | Klíčové společnosti | Valná hromada | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Dopady epidemie | Kellnerovy plány | Hello Bank | Myšlení | Portfolio | Česká společnost | Statistiky v reálném čase | Nabídka | Posílení koruny | Eustream | Metalurgie | Česká pošta | Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Macquarie | Anglie | Výstavba gigafactory | Komárek | AI | Společnost innogy | Energetická společnost | InterGen | Zpřísňování měnové politiky | Rockaway Capital | MPO | ProSiebenSat.1 | Žebříček nejbohatších Čechů | Zavedení eura | Společnost Emirates | Unie | Prudké pohyby | Regulace | Kofola | Noviny | Měnový fond | Zpráva | Události roku | Emirates | Investiční skupina KKCG | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | PPF Telecom Group | Plynovody | Kapitál | Ministr dopravy Kupka | Synot Invest | Tencent | Majitel | Telekom | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Válka | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | RWE | Šíření nemoci | Petrof | Aircraft Industries | GAAP | Index STOXX Europe | Účetní závěrky | Der Spiegel | 1 milion | Tokeny | Fincentrum | Těžaři bitcoinu | Ministr životního prostředí | Maloobchodní prodejce | Náhrady mezd | Bydlení | Sportovní výsledky | Výrobce letadel | EUR/CZK | Vysoké inflace | STV | SynBiol | E.ON Distribuce | Výnosy O2 | Rekordní zisk | Euforie | Finančník | Nedostatek polovodičů | Investoři | Technologický holding | Sója | České aerolinie (ČSA) | Toyota Motor | Petr Pavel | Koruna | Očkování proti covidu | Sázka | Investiční | Výsledky společnosti | Média | E15 | Tranše | Jádrový index | Zisk | Společnost Eurohold | Tržní ceny | SZIF | ČSSD | Ruské ropy | Automobilka Toyota | Finanční výkazy | Společnost Smartwings | Zveřejnění zprávy | Hospodaření státu | Asociace | Daniel Křetínský | VIG | Obnovitelné zdroje energie | Česká měna | Evidence skutečných majitelů | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Kč/EUR | xStation | Analýzy | Macquarie Asset Management | CVC | Doporučení | Baterie do elektroaut | PXE | Propad | Bitcoin | Demokraté | Úpis nových akcií | Patria | EP | Letiště Václava Havla | Plyn | Společný podnik | Chřipka | Úrok | Alena Schillerová | Investiční společnost | Vedení firmy | Agentura Reuters | Agrofert | Emma Capital | Americká společnost | Bohatý | Úvěrové portfolio | Jan Kubíček | Akcionáři | Výhled ratingu | Podílník záložny | Účetní zisk | Letiště Praha | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | Křetínský | S&P | Ziskovosti společnosti | Zbrojařská společnost | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Rozhodnutí soudu | Den daňové svobody | Obchodování | Zvýšení daní | Tržby z prodeje | Financial Times (FT) | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Akcie společnosti C3.ai (AI.US) | Dokončení transakce | Ceny akcií EDF | Andrej Babiš | Vodňanská drůbež | Rostoucí úroky | Zahraniční investoři | České firmy | Covid | Prezident | Rostoucí trend | Společnost Tameh Czech | Výroční zpráva | Petr Fiala | Energetická skupina | Flashscore | Společnost Verizon | Praha | Piráti | Petr Novotný | 4iG | Firmy | RWE Gas | Zadlužování | Zakladatel | Růst výnosů | Ministerstvo životního prostředí | FXstreet.cz | Penta Real Estate | Nástroj | Výsledky | MWh | Mluvčí společnosti | Klesající trend | Siemens | Minulá výkonnost | Borgis | Bohemia Energy | TIM | Země EU | Nejistota | JDE | České dráhy | Společnost Net4Gas | Silky | Celková investice | Objem | Zemědělská prvovýroba | Pojišťovna EGAP | Energetický trh | Zpravodajský obsah | Patrik Tkáč | Škoda Transportation | Podnikatelé | Cenné papíry a burzy | Postavení na trhu | Livesport | Plzeňský Prazdroj | Zásobníky plynu | Regulátor | Státní rozpočet | Dnes ČTK | Výnosnost | Tameh Czech | Důchod | ZS | Velmi bohatý | Škoda Group | Průraz | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Polsko | Autodesk (ADSK.US) | Ratingová agentura | Zbrojovka | Státní podnik ČEPS | Vodafone Group | EG.D | Hypotéky | Přijetí | Úspory | Česká spořitelna | Změny na trhu | Burze | Zadlužení | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Egypt | Národní rozpočtová rada | Maspex | Hospodářství země | ING | Železničná spoločnosť Slovensko | Růst tržeb | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Mero | Borealis | Inflace ve Spojených státech | Společnost Autodesk | Konsolidovaný čistý zisk | Groupe Beneteau | ProCent | Provozní výnosy | Česká republika | EP Infrastructure | Instituce | Dopady inflace | Kukuřice | LNG | Národní podnik | BBY.US | Moneta | Telekomunikační společnosti | Moody's | Divize | Pozitivní vliv | Negativní dopad | Menšinový podíl | Trh | Komise | NJJ Presse | List Financial Times | CL | Války na Ukrajině | Srovnávače dluhopisů | Výrazný růst | Flop | Ptačí chřipka | Ekonomické škody | Ovečkárna.cz | Hnutí ANO | Index pražské burzy PX | Equa Bank | Výplaty dividendy | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Sázení | Vietnam | Ladoga | e& | Investiční skupina Penta | ANO | Stock | Kupní cena | VZ | Rating | Společnost XTB | Chemická společnost | Koronavirová pandemie | Telenor | Příležitosti | Jedna miliarda | Sellier & Bellot | Obavy z růstu inflace | Alza.cz | Bitstamp | Akcenta | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Americký trh | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Peugeot | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Spolková vláda | Představenstvo | Coinbase | Evropská banka | Výpadky | Těžební společnost | Tomáš Pfeiler | Internetové televize | Invest | Gazprom | Centrální banka | Cena benzínu | | Životní prostředí | Benxy | Statistický úřad | Klouzavý průměr | Antivirus | Čistý zisk | Centrum | Rizika | Společnosti | Obchodovat | Společnost Automotodrom | Spoluzakladatel | Společnost Tatra | Nárůst objemů | Maďarská skupina | TDV | Guvernér | ČNB Aleš Michl | Meziroční růst spotřebitelských cen | Lagardere | Škoda | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | PPF Petra Kellnera | Změny klimatu | Primark | Index US500 | Předseda | Analytik skupiny | Uzavření trhů | Výkonný ředitel | EBITDA | J&T | Rok 2024 | Státní podnik | Evropská unie | Boeing | SAZKAmobil | Investiční projekt | Provozní zisk EBITDA | Ekonomiky | Hydroelektrárny | Empresa Media | Energetický a průmyslový holding | Zvýšení základní úrokové sazby | TOP 09 | Centrální banky | Řetězec Casino | Poskytování hypoték | Open | Hospodářský holding | Financovat | Ztráta | Kurz EUR/CZK | Madeta | Flosman | Úřad pro regulaci finančního trhu | Dividenda | Energetická skupina ČEZ | Podnikatelská družstevní záložna | Úroky | Fnac Darty | Plodiny | PPF Telecom | Cena | Výplaty dividend | Boeing 737 Max | Ministerstvo financí | ERÚ | Zbrojařská společnost STV Group | Bearish Engulfing | Air | Hedging | Ceny akcií | Skupiny PPF | Zájem o hypotéky | E-shopy | S&P500 | Telekomunikační společnost | Ruský trh | Vyšší úroky | Ceny | Technologie | Energetická krize | Hypoteční sazby | ČNB | VW | Zdeněk Kovář | Investujeme | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Czech Media Invest (CMI) | Dluhy českých domácností | Počet uživatelů | Finance Group | Energetický regulátor | Americké společnosti | Poplatek | Jaderné elektrárny | Zemědělci | Podnikání | Carlyle | Situace na trhu | Invaze | HDP | Guvernér ČNB | Čepro | COVID-19 | Problémy | HashRate | Index cen | Index PX | Daně | Pivot | Malina | Sport | Bankovní sektor | Lesnické společnosti | Momentum | Daně z příjmů | AlzaBoxy | Konsorcium | Zisky | BNP Paribas | Předseda správní rady | Skanska | Miliardy eur | Renfe | Automaty | Toyota | Euro | L.S. Investments Limited | F-35 | Růst cen | RSI | Asset management | Úkoly a cíle | Výrobce pálených cihel | Financování | Gigafactory | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Firma Koh-i-noor Hardtmuth | Aktuální předpověď | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Emisní povolenky | Valné hromady | Czechoslovak Group | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Erste | ROCE | Skupina firem | Line | Česká technologická společnost | EGAP | Strojírenské firmy | Premiér Babiš | FT | Rada ČNB | Nouzový stav | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Finanční výkonnost | Pavel Heřmanský | Americké státní dluhopisy | Internetová firma | BBY | Bod | Miliardy korun | Redukce | Zisk společnosti | Raiffeisen Bank International | EP Infrastructure (EPIF) | Pandemická situace | Pivovary CZ | Raiffeisen Bank International (RBI) | Zásilkovna | Vývoj ceny elektřiny | Pivovar Budějovický Budvar | J&T Capital Partners | Ziskovost | EdF | Zadlužení firem | Porušení zákona | Plán firmy | Výstav | Marže | Planeo Elektro | Inflace v listopadu | Předběžné výsledky | Pojišťovna VIG | Ustanovení zákona | CETIN | Vedení společnosti | Sportobchod.cz | Rafinérie | Statistiky | Podílník | Pivovary | xStation 5 | SAP | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Kurz | Market | Home Credit | 256/2004 | Rudolf Špoták | Pozitivní výsledky | Měsíční mzda | Thomas Schäfer | Jan Procházka | Tenza | Ceny pšenice | Akvizice Air Bank | Finanční situace | Pohledávky | Lukrativní business | Greensill | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | J&T Patrik Tkáč | Stock Spirits | Platforma | Holding Czechoslovak Group | Těžba lithia | Huť Liberty Ostrava | Renáta Kellnerová s rodinou | Česká investiční skupina | DIESEL | Plán obnovy | Blockchain Cardano | Tomáš Raputa | Prima | Hospodářství | 0x | Canaccord Genuity | Odhad letošního růstu | Koh-i-noor Hardtmuth | Kiwi.com | Trh Prime | Chmelařské oblasti | Uhlí | Hodnota indexu | Investiční fond | Hypomonitor | Portfolia | Koronavirové krize | Vývoz | Teplé počasí | Týden na akciových trzích | Recese | Rafinérie v Litvínově | Operátor T-Mobile | Capital Partners | Zuzana Ceralová Petrofová | Digitalizace | Baterie | Hospodářské noviny | Největší propad | Stavební povolení | Tencent Holding | Zbohatnutí | Petr Kellner | Fosilní paliva | Sazka Group | Firma O2 | Frank | Skupina CZG | Oriens | Dana Drábová | Automobilka Volkswagen | Pivovary CZ Group | Dieselgate | Ceny energií | United Energy | Ceny potravin | Podnikatel Hájek | Výrobci potravin | Obrat trendu | Finanční skupina | Základní sazby | NEST | Kiwi | Politická rozhodnutí | Rostoucí inflace | Akcie společnosti Silvergate Capital | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Cena elektřiny | Blockchain | Comfort Finance Group (CFG) | Předpovědi | EPIF | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Skupina Smartwings | Ceny plynu | Státní distributor paliv | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Finanční společnost | Sankce | Beneteau | Pandemie covidu-19 | Míra inflace | Windfall tax | Energetika | Manufacturing | MMF | Soukromý sektor | Nařízení | Sazba hypoték | Maloobchodní prodej | Komerční banka | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Miliarda | Mezinárodní měnový fond | Akciová společnost | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Očekávané výsledky | Firma Avast | Tempo růstu | Podnikatel | Prazdroj | Výrobní závody | Bankovnictví | Aplikace TikTok | STV Invest | Ministerstvo dopravy | Pohonné hmoty | Biliony | Weby a aplikace | Letecká společnost | Úrokové sazby | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Loterie | Kolínská automobilka | Silvergate | Moneta Money Bank | Varování | Stabilní zisky | Hospodářské soutěže | Vývoj ceny akcií EDF | Přístup na trhy | Obchodní aktivity | Spojení | Ministr zdravotnictví | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Výrazný propad | ČT Jan Souček | Internetový obchod | Fischer | Pražský městský soud | Aktiva | Časopis Forbes | GEVORKYAN | Indexy na Wall Street | České měny | Věřitelé Arca Investments | Výsledky hospodaření | Nárůst cen energií | Business | Americké firmy | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Hlavní trh | Sev.en Global | TikTok | Technologická společnost | Nový stavební zákon | ČBA | Mediální část | Peníze z EU | Likérka | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | Flamengo | Ministryně financí | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Ministr zemědělství | Smartwings | Indexy PMI | Pochybnosti | Omnipol | Investiční skupina PPF | Tatra Defence Vehicle | Majetek | Ztráty | Řetězce | Zbrojařská STV Group | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Buy | Akcionáři Avastu | Politika | Konkurence | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie ČEZu | Společnost STV | Rentabilita | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | MAM | Novinky.cz | Rozloha chmelnic | Plány společnosti | Per rollam | Deutsche Telekom | Poplatky | Kompenzace | Koronavirus | Karel Komárek | Zprávy z krypto | Další vývoj | Citibank | České aerolinie | WeDo | Real Estate | Úrokový výnos | Garanční systém finančního trhu | Podíl Daniela Křetínského | Energetický a průmyslový holding (EPH) | FAO | Indie | Zátěžové testy | Petr Dvořák | Měnové politiky | Účetní období | Národní pivovar | Huť Liberty | Obchodní řetězce | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Autodesk | Koncern Volkswagen | Český statistický úřad (ČSÚ) | Investor | Ekonomika | Vasky | Česká národní banka | Miliardář Křetínský | Proticyklické kapitálové rezervy | Zhodnocení | Evropské akciové trhy | Výhled | Operátor O2 | PPF Renáta Kellnerová | Auta | Komerční banky | Colt CZ Group SE | Cardano (ADA) | GIC | Zaměstnanci | Meopta | Čerpací stanice | Finanční trhy | Tatra Defence Vehicle (TDV) | eBook | Konsolidovaný provozní zisk | Jiří Šmejc | Fondy | Dlouhodobý trend | Společnost Autodesk (ADSK.US) | Comfort Finance | Týdenní výkon | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | OSVČ | Firma Koh-i-noor | ČEZ | Společnost PPF Telecom | Financial Times | Jaran Mellerud | Český státní rozpočet | Místní rozvoj | ProSieben | Dřevo | Krize | Optimistický výhled | Průměrná úroková sazba | Burzy v USA | Synot | CMI | Společnost S&P Global | Uvalení sankcí | ADA | Společnost GEVORKYAN | Zkrachovalé společnosti | CEO | Těžby bitcoinů | Napadení Ukrajiny | NFT | Majoritní akcionář | Základní úrokové sazby | Trhy | Comfort Finance Group | Seznam.cz | Výplata | Segment stavebnictví | Stock Spirits Group | ODS | Sekyra Group | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Firma Wienerberger | HN | Společnost CVC | Toyota Peugeot Citroën Automobile | České vlády | Mluvčí Agrofertu | Burza | Provozní náklady | Investiční doporučení | MarketWatch | Poradenství | Investiční skupiny | Rozvoj | Klouzavé průměry | Spotřeba domácností | Transakce | FAST | Turów | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | Innogy | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | L.S. Investments | Zaměstnanost | Profitovat | Regulační úřady | Energie | Zpravodajství | Justice | Šance | E.ON Energie | Zscaler | Dividendy | Měna | Skupina investorů | Dodávky plynu | Finanční sektor | Rada ČTK | Sazby | Historie | Renáta Kellnerová | Česká zbrojovka Group SE | Josef Nejedlý | GE Renewable Energy | CV90 | Konsolidace | USD | Miliardy dolarů | Akcionáři Monety | Snížení zisku | Zisky z těžby Bitcoinu | Nabídková cena | Snižování nákladů | Pavel Wurst | Optimismus na trhu | Central Group | Patria.cz | Sberbank | Sberbank CZ | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | Rusko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Signál | Zdražování | Ekologové | Afrika | Většinový podíl | Pozemky | Development | Ministryně financí Alena Schillerová | Americký investiční fond | Ropy | Liberty Ostrava (LO) | Soudní dvůr Evropské unie | Singapur | Polská společnost | Výdaje | Evropská komise (EK) | Důchodový systém | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | CBC | Důchody | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Akcez | Zboží z Číny | Colt | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | General Atlantic | Utažení měnové politiky | Tkáč | BMW | Cena akcií | BNP Paribas Personal Finance | Rozšíření | D1 | Investiční poradce | Umělé inteligence | Eura | Fruko-Schulz | EBRD | Organizace | Banky | Obilí | Vrcholoví manažeři | Our Media | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Růst | Michelin | RegioJet | Pojišťovací společnosti | Allegro | Příjmy | Top Hop | Kryptoměnový trh | Hospodářské výsledky | ČTK | Zajištění | Automobilka Škoda Auto | Potravinářská společnost | Zprávy z krypto průmyslu | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Frank Media | Index | Holdingové společnosti | Celoroční projekce | Obchodování páru EUR/USD | MiFID II | Prodeje | Bohatství | Průmyslová produkce | Úročení | Meziroční růst | Vista Outdoor | Výsledková sezóna | Konsolidační balíček | Engulfing | Arca | Nová sazba | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Vyšetřování | Dovoz | Telenor Montenegro | Jan Souček | Bankovní asociace | Aleš Zavoral | Koncern Agrofert | Wall Street | Technická analýza | Petr Fiala (ODS) | Na burze | Způsob myšlení | Bulharská finanční společnost | Online sázení | Rizikovost | Jaroslav Haščák | General Plastic | KKCG | Propad zisku | Hnutí Hamás | Bohumil Trampota | Posílení | Konopí | Zemědělský svaz | Sociální demokraté | Nejbohatší Čech | Pivovar | Německá spolková vláda | ČSOB | O2 | Vývoj ceny akcií | Obrovský potenciál | Uhelné elektrárny | Doji | Nakládání s aktivy | NKÚ | Skupina KKCG | Finanční výsledky společnosti | Válka na Ukrajině | Valná hromada ČEZ | Akciové indexy | Týdenní pivot | Zadluženost | Kapitálové rezervy | Ekologické organizace | Znárodnění | Evernym | Budějovický Budvar | Slavomír Pavlíček | Inflace | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Týdenní pivotní body | MALL.cz | Arca Investments | METROSTAV | Skupina Home Credit | Tržní podíl | US500 | Insolvence | Fiskální rok | EPH | ZSSK | Technický výhled trhu | Colt CZ | Nová prognóza | Prodej | Zprávy | Automobilka | Akcie společnosti C3.ai | Vyšší mzdy | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Člen představenstva | Evropské trhy | Prognózy ČNB | Vyhlídky | CZ | Byty | Hospodářský výsledek | Investor Jan Čermák | Míra | Kodiaq | Regulační úřad | Marka | Vojenský konflikt | Tlak medvědů | Uplynulý rok | Společnost Tatra Defence Vehicle | Pokles HDP | Výrazný pokles | Zdroje energie | Míra zadlužení | Předpověď | Finanční výsledky | Onemocnění | Sazby ČNB | Výkonnost | Údaje | Chov skotu | Spotřební daně | Asie | Sokolovská uhelná | CVC Capital | Automobilky | Pojišťovny | Bilion | Energetická skupina PRE | Graf | VHM | Společnost Automotodrom Brno | Protiruské sankce | Hrubý domácí produkt | Přehled | Distribuce | Česká bankovní asociace (ČBA) | Společnost RegioJet | Stavebnictví | Jiří Mareš | Hello bank | Zdeněk Nekula | Vývoj tržeb | Novela zákona | OECD | Renfe Operadora | ČR | Obchody | CEPS | Obnovitelné zdroje | PLUG | Běžný účet | AI.US | Těžby Bitcoinu | Seznam Zprávy | Výrobce munice | Ondřej Vlček | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Telekomunikační firma | Mall.cz | Arbitráže | Pozornost | Skupina Colt CZ Group SE | Finanční sektor v ČR | Zprávy z pražské burzy | Akumulace | Premiér Petr Fiala | Krajský soud v Ostravě | Česká firma | Zvýšení mezd | Index nákupních manažerů (PMI) | Aleš Michl | xStation5 | Pramen CZ | Prognóza ČNB | Podpora | Strategický partner | Růst spotřebitelských cen | Milan Teplý | Šíření nemoci COVID-19 | OKD | Skupina ČEZ | Tendr | MT4 | Manažeři | Marek Španěl | Jan Čermák | Finance | E-commerce | Zemní plyn | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Ministr průmyslu a obchodu | Německo | Portfólia | Francouzská společnost | Společnost PPF Telecom Group | Dopady pandemie na ekonomiku | Kellnerová | Opatření | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Vyšší ceny | Podíl českých potravin | Lex Babiš | C3.ai | ČEPRO, a.s. | Packeta | MJ | Tržby Livesportu | Podstatné kurzotvorné zprávy | Editis | Jozef Síkela | Zbrojařská společnost STV | Makroekonomický kalendář | Generativní umělé inteligence | Směřování | Mattoni | Tržní situace | Finanční ředitelka | Arbitráž | Vodafone | Podnik ČEPS | Obchodní výhled | Viceprezident | Hamás | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Marek Dospiva | Energetická společnost ČEZ | Sdružení automobilového průmyslu | Počet zákazníků | Nvidia | NÚKIB | Rozpočet | Ruský plyn | Erste Group | Daně z neočekávaných zisků | Vice | Indonésie | NAFTA | CARA | Základní úroková sazba | Insolvenční návrh | BNP | Aktivum | ProSiebenSat.1 Media SE | Státní dluhopisy | XTB | Akcenta CZ | Elektromobily | Majitel firmy | Web Lupa.cz | Prezident Pavel | Nexen Tire u Žatce | Kryptoměnové společnosti | Zajištění bezpečnosti | Analytici | Index nákupních manažerů | Právo | Dobré zprávy | Růst české ekonomiky | Český hospodářský holding | Domácnosti | Provozní zisk | Ceny zemního plynu | Vivendi | Americký dolar | Wedbush Securities | Google | Ekonomické výsledky | Situace | Vysoká inflace | Makro | Prime | Telecom | HPQ | Aligator | US100 | Médea | Výhled české ekonomiky | Nové zakázky | Inflace zpomaluje | Tržby | Vládní koalice | Největší kontrakt | 737 MAX | Opatření proti šíření nemoci | Fond | Závislost | Instinkt | Automobilka Toyota Motor | Společnost Livesport | Stagnace | Marketingová komunikace | Řetězec | Zisk Sazky | Kofola ČeskoSlovensko | ECB | Šmejc | Penta Investments Group | Letadlo | Aircraft | Zlínská obuvnická firma Vasky | Chmelnice | PX Pražské burzy | Hlavní ekonom | Antimonopolní úřad | Česká ekonomika | FXstreet | Epidemie nemoci covid-19 | Partners | Spiegel | Best Buy | Indikátor | Vysoká poptávka | Inflační očekávání | PPF Group | Budvar | Odpor | Těžaři | Dluhy | Temelín | Analytik | DSTI | Dluhopisy | Odvody | Toyota Motor Manufacturing | Restrukturalizace | Stavební zákon | Air Bank | Analytika | Pšenice | Bohemia Interactive | Astratex | Poptávka | GasNet | Vydavatele Práva | Krypto | Čína | Očekávání trhu | Pivotní body | Růst HDP | Cizí měny | Zvýšení inflace | Hospodaření bank | Firma | Výroba elektřiny | Podíl obnovitelných zdrojů | Formace Bearish Engulfing | Politici | Stavební výroba | Počasí | Jihokorejská společnost | Banka Moneta | Skupina Colt CZ Group | Jan Hamáček | RBI | Antigenní testování | Liberty Ostrava | Poslanecká sněmovna | Globtrex | USA | Čínská internetová firma | Alza | MALL | Cardano | Podnik | Dan Ives | Pěstování chmele | Kupón | MIFID | Výroční zprávy společnosti | Turistické sezóny | Peníze uložené | Skupina Colt CZ | NJJ | Spekulace | SEC | Česká mlékárna | Důvěra v českou ekonomiku | Společnost Allegro | Penta Investments Group Limited | Dodávky zemního plynu | Andrej Babiš (ANO) | ZS.US | Agentura Bloomberg News | Závěrečný kurz | Dolar | Inskol | Akcie ČEZ | Verizon | Forexu | Objem vkladů | Pandemie | Vládní konsolidační balíček | JPMorgan | Napadení Ukrajiny Ruskem | Výprodej | Byznys | Novela zákona o dluhopisech | Síť lékáren | Konfederace | Průměrná cena | Reorganizační plán | PPF | Pozice | BTC/USD | Zemní plyn (LNG) | Souhrnný čistý zisk | Poradci | Nejvyšší kontrolní úřad | Zdanění | Růst ekonomiky | Televizní studio | Makro Cash & Carry | Správa železnic | EU | Technologický index | Skupina PRE | Větrná energetika | Index pražské burzy | Novinky | Odvětví | Soudní dvůr | Společnost Seznam.cz média | Schodek | Leo Express | Výrobní náklady | DK Holding Investments | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Poradenské firmy | Úsilí | Panasonic | Ekonom | Transakce s kryptoměnami | CSG | Zrušení superhrubé mzdy | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Odhad růstu ekonomiky | FutureLife | ASEAN | ADSK.US | Zemědělské půdy | Ukazatele | Správa | Úspěch | SYNTHESIA | Zisky z těžby | Slovensko | Holding | Ladislav Bartoníček | Schodek rozpočtu | Dopady pandemie | Obchod | Zkapalněný zemní plyn | Věřitelé Arca | Mzda | Christine Lagarde | Nižší úrokové sazby | Banka | Volkswagen | Miliardy | Sev.en | Holding Agrofert | Plynárenské společnosti | Cíle | Zásobníky | Ředitel skupiny PPF | Jaderná elektrárna | Bezpečnost | Lupa.cz | Výnosy | Rostlinná výroba | Vydavatelství Borgis | Dodávky energií | | Seat | Práce | Obchodování na forexu | Zemědělský svaz ČR | Síkela | Penta | Antivirové firmy | Analýza | Svíčková formace | TradingEconomics | Odpovědnost | CFG | Sporting Products | Invaze Ruska | Očkování | Přizpůsobivost | Vlastnictví | Energetické krize | Šíření nákazy | Celkový počet zákazníků | Státní veterinární správa | EC Investments | Zbyněk Stanjura | Hry | Úrokové sazby ČNB | Kurz EUR | PDZ | BlackRock | Express | Investiční skupina | Konkurent | Ekonomický růst | Zotavení ekonomik | Parlamentní listy | Automobilka BMW | Technický výhled | Komise v přenesené pravomoci | Emise | Nexen Tire | Čistý dluh | Seznam.cz média | Emitenti | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Tatra Trucks | Bloky | Podnikání na kapitálovém trhu | Zlepšení výkonnosti | Zlepšení | Protiepidemická opatření | Největší česká mlékárna | Akcie | PPF Jiří Šmejc | CVC Capital Partners | Server HN.cz | Meziroční inflace | Agentura Moody's | Žatecké chmelařské oblasti | MF | Kontrakt | Wedbush | Skupina Air Bank | Podniky | Ministr financí | Platba | Jednatel | Analytický tým | 5G | Hartenberg | Starší byty | Oliver Dlouhý | Pražská burza | Daň z příjmu | Graf dne | Philip Morris | České Radiokomunikace | Nasdaq | Jan Frait | Návratnost | Geopolitická situace | Odhady analytiků | Ericsson | Tržby skupiny | Amazon | CETIN Group | Nové byty | STV Group | EK | Výroba aut | Zemědělství | Koncern | Mediální společnosti | Rozdělení zisku | Belgie | CZG | Silky Zdeňka Porybného | Vývoj ceny | Silvergate Bank | Kryptoměny | Záložna | Tým FXstreet.cz | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Netflix | Británie | Miliardář | Prohlášení | ProSiebenSat.1 Media | Akcie antivirové společnosti | Velkoobchodní ceny elektřiny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Výrobní závody
Výrobní závody v České republice
Výroby baterií
Výroby elektromobilů
Výroby osobních automobilů
Výroby v továrnách
Výročí války na Ukrajině
Výroční a čtvrtletní zprávy
Výroční konference
Výroční zpráva

Následující klíčová slova

Výroční zprávy společnosti
Výrok Lagardeové
Výroky Christine Lagardeové
Výroky o dogecoinu
Výroky prezidenta
Výroky prezidenta Zemana
Výroky z ECB
Vyrovnaný kurz
Vyrovnaný kurz vlastní měny
Vyrovnaný rozpočet
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít