Makroekonomické strategie
Nový svět přináší vyšší úrokové sazby
20.04.2023 Po téměř patnácti letech, kdy úrokové sazby ignoroval, si teď svět začíná pomalu uvědomovat jejich citelné dopady na makroekonomickou situaci. To může přinést celou řadu problémů.
ECB: Jasná strategie na letní prázdniny, zářím počínaje více nejistoty
23.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) potvrdila, že na červencové schůzi zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů. To už je jisté. Nejistota však přetrvává ohledně rozsahu dalšího zvyšování, až léto skončí. Bude záležet hlavně na vývoji indexu HICP a inflačních očekávání. Eurozóna patrně do konce 3. čtvrtletí opustí éru záporných sazeb (což byl stejně ekonomický nesmysl). My máme za to, že cyklus zvyšování sazeb bude možná rychlejší a s menšími nárůsty, než trh s penězi očekává, zejména pokud bude ekonomický růst ve druhé polovině roku dál zpomalovat. Riziko recese je v letošním roce nízké. Ale eurozóna teď nepochybně čelí ekonomické stagnaci.
Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak
11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
Francouzská vakcinační strategie: Kde udělali Francouzi chybu?
07.01.2021 Francie zvládla od 27. prosince 2020, kdy byla zahájena vakcinace a s ní spojená kampaň, naočkovat pouze 516 osob. Na celosvětovém žebříčku agentury Bloomberg, který sleduje vakcinaci proti COVIDu, je tak na posledním místě.
Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021
08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
Bidenova obchodní politika: Částečný reset
12.11.2020 Bidenova administrativa bude při řešení zahraničních záležitostí umírněnější a vyzrálejší a nepochybně zaujme k problematice mezinárodního obchodu spíše multilaterální postoj. Obrat o 180° ale ve vztahu k Číně není moc pravděpodobný. Rétorika se změní, ale nová vláda bude mít nejspíš proti Pekingu úplně stejné námitky jako její předchůdci.
Strašák jménem nezaměstnanost
09.09.2020 Ve světle srpnových údajů o počtu pracovních míst mimo zemědělství je počet analýz, které tvrdí, že se americký trh práce dále zotavuje, zarážející. My tento optimistický pohled na americkou ekonomiku nesdílíme. Sami jsme si zanalyzovali nějaká data a dospěli ke zcela odlišným závěrům. Mnohé statistické údaje z trhu práce jasně ukazují, že strukturální trendy v různých sektorech ekonomiky dále upadají. Zotavení tedy bude pravděpodobně mnohem pomalejší, než se předpokládá, a nejhorší nejspíš ještě nemáme za sebou, alespoň co se nezaměstnanosti týká.
Cesta k inflaci v době poCOVIDové
21.08.2020 V makroekonomické sféře je dnes nejdůležitějším tématem inflace. Investoři se jí tedy logicky obávají a hledají investiční strategie, které jim pomohou se proti inflaci zajistit. V posledních týdnech jsme byli svědky několika případů překvapivého růstu inflace, které z velké části odrážejí značnou asymetrii ekonomiky po recesi způsobené virem COVID. Nelze však zcela vyloučit, že během zotavení skutečně přijde delší období vysoké inflace způsobené náhlou změnou vývoje, rostoucím protekcionismem a stále rozmáchlejší přerozdělovací politikou. Kdybych směl dát investorům jen jedinou radu, zněla by takto: Prostudujte si všechno, co najdete, o inflaci a hlavně o stagflaci.
Červencový index spotřebitelské důvěry v Británii: Tohle bude bolet
27.07.2020 Index spotřebitelské důvěry GfK ve Velké Británii přináší pochybnosti ohledně rychlého zotavení ekonomiky. Ještě v červnu se nacházel na minus 30 a v červenci zůstává na minus 27, i když se očekávalo minus 26. Jediným světlým bodem je zlepšení osobní finanční situace v následujících dvanácti měsících, způsobené zejména hlavně vyšší mírou úspor.
Bláhový evropský sen o stěhování výroby
03.07.2020 Koronavirová pandemie jasně ukázala, jak moc je Evropa závislá na Asii, zejména na Číně a Indii, pokud jde o výrobu zdravotnických přístrojů a vybavení, ale i účinných složek běžně užívaných léčiv. Zatímco v 80. a 90. letech minulého století pocházelo kolem 60 % všech účinných složek z Evropy, po roce 2010 se situace zcela obrátila ve prospěch Číny a Indie, které jsou teď společně odpovědné až za 60 % celkové produkce.
Rozdělená Evropa: Bitva mezi úvěry a dotacemi
29.05.2020 Včerejším předložením návrhu rozpočtu EU na období 2021-27 zahájila Evropská komise období náročného vyjednávání. Očekává se, že ke konečné dohodě nedojde dřív než na červnové schůzce Evropské rady.
Evropská komise: Nadešel čas lámání chleba
22.04.2020 Na čtvrteční večer je naplánováno setkání leaderů EU, kteří mají prodiskutovat balíček návrhů na podporu krátkodobé likvidity odsouhlasený před dvěma týdny Euroskupinou. Mezitím se objevily nedořešené názorové neshody ohledně úvěrového limitu ESM a fondu na podporu zotavení, které znovu oživují spory sahající až ke krizi kolem státního dluhu členských zemí z roku 2012. Je patrné, že se blíží politická dohoda, která v této chvíli nebude zahrnovat žádný fond zotavení. Evropská rada by měla dát Euroskupině široký a nepříliš jasný mandát zkoumat možnosti podpory ekonomických aktivit ve světě po odeznění pandemie, aniž by při tom jasně zmínila mutualizaci dluhů.
Demografické nedostatky ovlivní ekonomiku
06.04.2020 Mnozí investoři jsou toho názoru, že nejnovější vývoj na trzích v souvislosti s pandemií viru COVID-19 představuje jen dočasný propad 10letého dlouhodobě býčího trhu, podobný těm, k nimž došlo v letech 2011 a 2016. Jejich hlavním argumentem je, že uvolněná monetární politika, tedy nízké úrokové sazby a přizpůsobivá monetární politika, jako je QE, zafunguje jako hlavní hnací síla trhu.
Riziko inflace na vzestupu
31.03.2020 Očekávaná inflace je stále mírná, ale rychle stoupá riziko, že narušení dodavatelských řetězců potravin kvůli protekcionismu a logistickým překážkám povede v nacházejících týdnech i měsících k jejímu zvýšení.
Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy
24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
Lék na krizi: Hotovost
23.03.2020 Přímé rozdávání hotových peněz představuje zásadní politický nástroj pro zotavení z koronavirové pandemie. Následující analýza vysvětluje, jaký má význam a také proč bychom se na to měli v Evropě připravit.
Francouzská ekonomika si může oddychnout. Dopady koronaviru se zatím neprojevily
27.02.2020 Na obchodním klimatu ve Francii se zatím koronavirus neprojevil, ale očekáváme, že snížená poptávka po cestování a turistice se v následujících měsících promítne do služeb.
Makroekonomický výhled: Evropa se připravuje na zelené kvantitativní uvolňování
24.01.2020 Jsou australské požáry budíčkem pro celý svět? To je vzhledem k ničivým dopadům přírodní katastrofy, která v Austrálii dosud zuří, zcela legitimní otázka. Na prahu nové dekády není pochyb, že svět zažívá stále víc přírodních katastrof. Podle statistických údajů zveřejněných webem „Our World in Data“ (Náš svět v datech) dochází v posledních 20 letech v průměru k 335 přírodním katastrofám ročně, zatímco v letech 1985 až 1995 byla jejich frekvence poloviční. Zároveň rychle rostou ekonomické náklady s nimi spojené. V posledních 10 letech dosáhly v průměru 200 miliard dolarů ročně, což je oproti 80. letům čtyřnásobek.
Růst irácké produkce ropy zneklidňuje investory
07.01.2020 Počátkem roku 2020 se geopolitická rizika znovu projevila v plné síle. Obchodní válku mezi Čínou a USA vystřídala jako hlavní zdroj obav investorů studená válka Írán – USA. Nemyslíme si však, že situace na Středním východě způsobí růst inflace, jak se obávají medvědi na akciových trzích.
S čím Čína a Spojené státy vstoupí do nového roku
20.12.2019 Trhy jsou i nadále nakloněné riziku. A to přesto, že většina jich již byla zažehnána a na některých klíčových trzích už se objevují nové příležitosti. Poslední analýzu letošního roku věnuji proto tomu, s čím Čína a USA vstoupí do nového roku 2020.
Schůzka FOMC: Powell si strategicky nechal pootevřená dvířka
13.12.2019 Prosincová schůzka nepřinesla žádné velké změny. Úrokové sazby zůstaly stejné a Fed jen zopakoval svůj názor, že ekonomika šlape podle plánu. Během následné diskuse byl velkým tématem nedávný vývoj na repo trhu.
Macronova penzijní reforma bude spravedlivější
10.12.2019 Co se děje ve Francii kolem velkých stávek proti důchodové reformě? Francii zachvátila vlna masivních stávek proti Macronovým penzijním reformám.
Německou ekonomiku čekají těžké chvíle
27.11.2019 Německo se sice ve třetím čtvrtletí těsně vyhnulo recesi, jeho hospodářství je však odsouzeno k dalšímu zpomalování. Problémem je zejména nedostatek investic do informačních a komunikačních technologií.
Investování v příštích 10 letech
25.11.2019 Pro investory, kteří hledají výnosy, neexistuje ve světě nekonečného kvantitativního uvolňování a dezinflace jiná alternativa než akcie.
Brexit: dohoda nebo další odklad?
16.10.2019 Borisi Johnsonovi ubíhá čas. Zbývají už jen tři dny na dosažení fungující smlouvy o brexitu, než 19. října vstoupí v platnost ustanovení zákona o odchodu z EU, tzv. „zákona Benn“. To by automaticky vedlo ke třetímu prodloužení lhůty, a to do konce ledna 2020.
Silná libra budí falešné naděje
14.10.2019 Indikátory britské ekonomiky jsou na podobné úrovni jako před krizí v 90. letech. Investoři se sice aktuálně těší z dalšího možného odkladu brexitu a posilující libry, ale momentální stav je pouze dočasný.
Likvidita dolaru hlásí mračna na obzoru
07.10.2019 V tuto chvíli je důležitá pouze jedna jediná věc: globální likvidita USD. Fungujeme ve světě, kde je dolar zásadní. A proto jeho likvidita slouží jako hlavní motor globální ekonomiky a finančních trhů. Od roku 2014 se svět potýká se strukturálním problémem nedostatku dolaru. Ten je vyvolaný kvantitativním zpřísňováním politiky Fedu a nižšími cenami ropy, což vede k menšímu objemu petrodolarů v oběhu.
Další várka nepříznivých údajů
02.10.2019 Velký propad amerických výrobních údajů představuje nepříznivý signál pro ekonomiku. Ovšem údaje, na kterých skutečně závisí výše HDP ve třetím čtvrtletí, jsou nadcházející nevýrobní ISM. Ty budou k dispozici ve čtvrtek.
Fed v zajetí Donalda Trumpa
17.09.2019 Ve středu se uskuteční očekávané zasedání amerického Fedu. Co můžeme očekávat? Sníží Fed sazby na přání Donalda Trumpa? Finanční trhy již zahrnuli očekávané snížení sazeb Fedu do cen aktiv. Pravděpodobnost poklesu sazeb o 25 bazických bodů je až 82 %. Naopak zachování současného stavu je pravděpodobné jen na 18 %. Z minulosti víme, že Fed vždy rozhodoval tak, jak očekávalo minimálně 61 % trhu.
Čekání na fiskální impuls jako čekání na Godota?
27.08.2019 Spojené státy označily Čínu za měnového manipulátora a otevřely další roční kolo jednání před uplatněním nových amerických sankcí. Centrální banky opět zachránily finanční trhy, když potvrdily, že zahajují nový cyklus uvolňování. Volatilita prudce vzrostla a dosáhla téměř svého maxima od začátku roku. Není tedy překvapením, že investoři hledají bezpečný přístav, zejména u zlata. Pokud jde o makroekonomiku, růst ani obchod se ve druhém pololetí pravděpodobně nezotaví a riziko recese evidentně vzrůstá.
FED v područí obchodní války
26.08.2019 Páteční projev Jerome Powella v Jackson Hole s názvem „Výzvy monetární politiky“ byl dychtivě očekáván zejména kvůli novému nárůstu napětí v obchodní válce i smíšenému poselství z posledního jednání FOMC. Fed však zůstal bez jasného postoje k současnému obchodnímu cyklu a Powell zaujal holubičí postoj.
Co přinese páteční setkání v Jackson Hole?
20.08.2019 Centrální banky v posledních týdnech stále více snižují sazby. Potvrdí se po pátečním projevu guvernéra Fedu Powella, že dochází k obratu globální monetární politiky? Seznam mluvčích ještě není znám, ale hlavním tématem by měly být výzvy monetární politiky. Diskutovat se bude také o dopadech rozdílných úrokových sazeb, důsledcích kvantitativního uvolňování na kapitálové trhy, o novém mandátu centrálních bank a cestě k normalizaci.
Velká Británie na pokraji recese, Johnson se chystá na volby
14.08.2019 Negativní růst ve druhém čtvrtletí je skvělým příkladem síly úvěrového impulsu. Avšak i přes rostoucí počet účastníků trhu, kteří již vidí britskou ekonomiku po kotníky v recesi, si stále myslíme, že ve třetím čtvrtletí dojde k oživení růstu HDP.
Americké firmy propouští kvůli zavedení cel
12.08.2019 V průzkumu společnost Challenger uvedlo v prvním pololetí až 1 430 amerických firem, že budou propouštět zaměstnance z důvodu zavedení cel. Je to dvojnásobek počtu z minulého roku. Číslo prudce vzrostlo zejména v červenci, a to až o 1053 propuštěných.
Francouzská ekonomika motorem eurozóny
17.07.2019 Francouzská ekonomika bude letos díky silnému toku úvěrů a fiskálním stimulům daleko odolnější než zbytek eurozóny. Země však nedokázala plně využít prostředí s nízkými úrokovými sazbami, aby se dostala do oblasti luxusnějších trhů a služeb. Zároveň přetrvávají obavy, že v odvětvích, která jsou v mezinárodním kontextu nejzranitelnější, se připravují plány na propouštění.
Letní hrozby pro finanční trhy
15.07.2019 Okurková sezona finančním trhům nevládne, spíše naopak. Investoři musí být obzvlášť v současné době neustále na pozoru. Aktuálně existují dvě hlavní rizika, která by mohla mít na trhy v následujících dvou měsících zásadních vliv: měnová válka a zhoršené vztahy mezi Íránem a USA.
Panika centrálních bank tlačí úrokové sazby dolu
11.07.2019 Stojíme na prahu nového monetárního cyklu. Všichni s napětím očekávají výsledky zasedání ECB a Fedu koncem července, které by mohly potvrdit nové kolo snižování sazeb. Vše naznačuje, že globální růst se bude i nadále zpomalovat. Globální ekonomika se již od začátku minulého roku neustále zhoršuje a v současnosti jsou některé ukazatele na úrovni rizika recese.
Nedostatek zkušeností Lagardové s měnovou politikou budí obavy
03.07.2019 Christine Lagardová je sice skvělá politička, ale bohužel bez zkušeností z monetární politiky nebo centrální banky. Svědčí o tom také fakt, že za uplynulých deset let, kdy působila jako francouzská ministryně financí a šéfka Mezinárodního měnového fondu, se k tématu monetární politiky téměř nevyjadřovala.
Oživení světové ekonomiky v nedohlednu
06.06.2019 Finanční trhy čelí v posledních týdnech sérii negativních překvapení. Ať už jde o nárůst politických rizik v Evropě, napětí mezi USA a Čínou nebo spor mezi USA a Íránem. Vše nasvědčuje tomu, že v dohledné době nebudeme svědky oživení světové ekonomiky.
Investoři zbystřete! Situace na Středním východě se může brzy vyostřit
31.05.2019 Hrozba americko-íránského napětí se trochu vytratila z pozornosti finančních trhů. Investoři by ji však neměli podceňovat. Pokud by se vztahy mezi zeměmi vyhrotily, dopad na trhy by byl tvrdý. Americká média, včetně těch nejvýznamnějších, otevřeně hovoří o riziku válečného konfliktu.
Otěže světové ekonomiky v rukou Číny
21.05.2019 Nejnovější čísla OECD naznačují, že Čína bude jako jediný region v nejbližších měsících růst. Naopak USA hrozí recese. Významný růst neočekáváme ani v Evropě. Klíče od globálního ekonomického růstu jsou tak v rukou Číny.
Dohoda mezi USA a Čínou podpoří snížení geopolitických rizik
07.05.2019 Snížení Indexu geopolitických rizik odráží víru, že brzy dojde k uzavření obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Tento index představuje ukazatel aktuálního globálního napětí. Přestože nyní došlo k poklesu, stále zůstává na vysoké úrovni.
Zbourají blížící se volby Evropu?
06.05.2019 I přes velké obavy mnoha lidí představují volby do Evropského parlamentu, které proběhnou za pár týdnů, jen nízké politické riziko. Objevuje se sice řada opozičních stran, avšak ty jen těžko získají parlamentní většinu. Evropské volby povedou podle nás k daleko rozdělenější Evropě a potvrdí, že spojenectví Francie a Německa je mrtvé.
Den D pro Theresu Mayovou
14.03.2019 Stejně jako v uplynulých dvou dnech se budeme zabývat brexitem. Britská vláda bude nyní hlasovat o legislativě, která by umožnila odložení termínu vystoupení z Evropské unie.
OECD k centrálním bankám: Uklidněte situaci v ekonomice
14.03.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) minulý týden výrazně snížila svoji ekonomickou prognózu. V té souvislosti vyzvala centrální banky, aby naznačily trhem, že nízké sazby zůstanou v platnosti déle, než se doposud očekávalo. Nejdůležitější však je, že kromě monetárních stimulů se vyslovila i za strukturální reformy, ale také za koordinovanou fiskální podporu.
Trnitá cesta Velké Británie: Zamítnuto, zamítnuto… a prodlouženo?
13.03.2019 Debakl s brexitem se blíží k papírovému rozuzlení, ale kolem celého tématu je jen málo jistot. Britský parlament je stále rozdělen a britské politické elity zřejmě nevědí, co vlastně chtějí.
Dvourychlostní Evropa se stává realitou
05.03.2019 Rozšiřující se ekonomická propast mezi jádrem a periferií eurozóny znamená, že politická intervence je nevyhnutelná. Můžeme předpokládat, že se ke slovu opět dostane náš starý známý – cílené dlouhodobější refinanční operace (TLTRO), možná doplněné o pár inovativních opatření.
Něco se začíná dít
26.02.2019 Globální úvěrový impuls opět klesá, zejména v rozvinutých tržních ekonomikách. Důvodem je hlavně normalizace monetární politiky. Pomalejší úvěrový impuls nám sděluje, že pokud největší světové ekonomiky nepřikročí v roce 2019 k masivní koordinované intervenci, čeká růst a domácí poptávku zpomalení.
Výhled Saxo Bank: Čína otevírá úvěrové kohoutky
24.10.2018 Koncem roku 2017 se trhy shodly na tom, že dochází k „synchronizovanému globálnímu růstu“. O devět měsíců později analytici mluví o riziku recese ve Spojených státech, revidují předpovědi růstu směrem dolů a globální monetární obraz se prudce zhoršil.
Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?
14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
Co přinesla Německu Angela Merkelová v oblasti ekonomické reformy?
12.09.2017 Je neoddiskutovatelné, že Německo má obrovsky silné stránky zahrnující nízkou míru nezaměstnanosti (5,6 % na celostátní úrovni a v Bavorsku dokonce jen 3 %), úvěrové hodnocení AAA, a řadu nadnárodních firem, které fungují po celém světě. Na druhé straně však stojí fakt, že německá ekonomika je v podstatě „nefunkční“.
Úspěch iniciativy „Merkcron“ může znovu nastartovat projekt Evropy
20.06.2017 Poprvé za více než tři roky jsem optimistou, jde-li o vyhlídky globální ekonomiky a zejména o osud eurozóny. V roce 2016 byla hlavním hybatelem vývoje trhu politická rizika, hlavně brexit a překvapivé volební vítězství Donalda Trumpa.
Amerika na prvním místě, protekcionismus na prvním místě
31.01.2017 Do teď byl nejviditelnějším výsledkem Trumpova vítězství nárůst úrokových sazeb (od 8. listopadu je to o 50 bazických bodů na amerických desetiletých dluhopisech). Investoři už předpokládají, že Trumpova ekonomická politika bude inflační. Klid na trhu je ale neopodstatněný vzhledem k protekcionistické politice, kterou prezidentův nástupní projev jen potvrdil („Musíme ochránit naše hranice před nebezpečím ostatních zemí, které přebírají naši výrobu, kradou naše firmy a ničí naše pracovní místa. Nakupujte americké výrobky a najímejte Američany.“)
Související klíčová slova:
Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/GBP | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Dezinflace | Distribuce | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropský systém centrálních bank | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedge | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MMF | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | P/E | Platební bilance | Politické riziko | Poplatek | Pozice | Riziko | Ropa | Sentiment | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Pokladniční poukázky | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | WTO | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Německá ekonomika | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | John Hardy | Finanční instrumenty | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Hospodářský cyklus | Obchodovat | Stoxx 600 | Financování | Investovat | Index cen | Facebook | Donald Trump | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Delta | EuroCOIN | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Evropská měna | Evropská rada | Fondy | Forexové obchody | Frank | GfK | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Index PMI | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční nemovitosti | ISM | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz libry | Libra | Makléři | Management | Markets | Meziroční inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Online obchodování | Portfolia | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Saxo Trader | Státní dluh | Stoxx | Tapering | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Vývoj inflace | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Sekundární trh | Itálie | Spojené státy | M2 | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Vzdělání | Currency | Aramco | Markit | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | TLTRO | Ole Hansen | BBC | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Brazílie | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Prezident Fedu | Malý prostor | Příprava | Klid | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Bezpečné přístavy | Sázet | Bankovnictví | Swapy | Referendum | City | Rozdávání peněz | Program OMT | Americké firmy | Firmy | Den D | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Na volné noze | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Akce centrálních bank | Algoritmus | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | AAA | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | Guvernér | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Historická minima | Nejistota | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Libra k dolaru | Zajištění | Zpomalení v Číně | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Historické rekordy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Americká vláda | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Měnové stimuly | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | Monopoly | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Silicon Valley Bank | Bloomberg Commodity Index | Jerome Powell | NEST | Tržní očekávání | Geopolitická rizika | Ekonomické výsledky | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Trumpova cla | Obchodní válka | Podniky | Čínské měny | Globální růst | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Ekonomické krize | HKD | USMCA | Trh s ropou | Mileniálové | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Zvýšení mezd | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Růst cen komodit | Výhodně investovat | Dopad brexitu | PDVSA | Zvýšení sazeb | Obchodníci s kryptoměnami | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Euroskepticismus | Podíl nezaměstnaných | CNY | Sázky na pokles | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Silnější euro | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Americké společnosti | Snížení sazeb | Reinvestování | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Hrozby pro finanční trhy | Napětí na trzích | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Situace na trzích | Recese v USA | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | AMZN | Pravděpodobnost recese | Nárůst cen ropy | Výpadek ropy | Strategický pohled | Finanční situace | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | Makroekonomický výhled | Likvidita dolaru | Silná libra | Státní ropná společnost | Měnový pár EUR/GBP | Provedení Brexitu | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Uvalení cel | Alipay | Střadatelé | Peter Garnry | Politická situace | Zombifikace | Hongkong | LNG | Obchodní příměří | Objem | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Inflace v USA | ČSÚ | Vyšší riziko | Firma | Reálné ekonomiky | Švédská centrální banka | Švédská centrální banka Riksbank | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Údaje o obchodu | Důchodový systém | Co bude | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | GAFA | Celostátní aerolinky | Vysoké ceny ropy | Nekryté bankovky | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Politická krize | Legislativa | Federální rezervní banky | Tempo růstu vývozu z Německa do Číny | Finanční rezervy | Poptávka po úvěrech | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Čínské zboží | Čína a USA | Rozvoj | Stavebnictví | Penzijní reforma | Macronova penzijní reforma | Klíčové problémy | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Prognózy | Nejistoty | Protekcionismus | Soukromý sektor | Obchodní smlouvy | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Kontrakty | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Nižší ceny ropy | Hypotéky | Předseda | Kupní síla | Automobil | Globální likvidita | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | Bydlení | Ipsos | Stratég | Roční růst | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Singapur | Vyšší ceny ropy | Commodity index | Inovace | Růst irácké produkce ropy | Washington | Ministr zahraničí | Budoucnost | Dramatické dopady | Zemědělství | Předběžné výsledky | Inflační překvapení | Iniciativa | Podnik | Veřejné finance | Australské požáry | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | První část obchodní dohody | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Hotovostní prostředky | Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Obchodní vztahy | Trhy | Role ECB | Důležitost role ECB | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Dopady koronaviru | Rozhodování | Recese ve Spojených státech | Americké banky | COVID-19 | Prudký propad | Krize v eurozóně | Střední podniky | Ekonomické recese | Stabilita | Shortovat | Longovat | Vývoj | Šok | Výkyvy | Obrovské ztráty | Videokonference | Premiér Conte | Restrikce | Nouzový stav | Profitovat | Stimuly | Evropské země | Fiskální politiky | Šíření viru | Stimul | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Pandemie COVID-19 | Historie | Algoritmy | Kongres | Republikáni | Domácnosti | Lék na krizi | Hotovost | Helikoptérové peníze | Evropská opatření | Uttarpradéš | Indický stát | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Ceny elektřiny | Izrael | Riziko inflace | Ekonomiky | FAZ | Organizace | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | FAO | Údaje | Společnost Saxo Bank | Rakouský ministr | Oživení ekonomik | Znárodnění | Španělská vláda | Nejvyšší soud | Hackerský útok | Postoj investorů | Finanční pomoc | MFF | Vytvoření MFF | Uvolňování karanténních opatření | Evropská strategie | Sazba Fedu | Pracovní síly | Náklady na financování | Zaměstnanci | Soud | Obchodní přebytek | Hugo | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Manažeři | Koronavirová pandemie | Podnikatelské aktivity | Budoucnost EU | Umělé inteligence | JDE | Unie | Soběstačnost | Nové hypotéky | Rozdělená Evropa | PEPP | Sanofi | Propad cen | Úvěrové podmínky | HDP EU | Covid | Technologické firmy | Práce z domova | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | ONS | Ziskové marže | Reshoring | Horizon Europe | Generace Z | Zdroj příjmů | Úspěchy | Silicon Valley | Ceny | Index spotřebitelské důvěry v Británii | Index spotřebitelské důvěry GfK | DeFi | Důvěra | Obnovení růstu | Indonésie | WeCHat | Politické události | Venezuela | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Politici | Biden | Akademie věd | Defi | Solární energie | Vítězství Donalda Trumpa | Vakcína proti covidu-19 | Obchodní politika | Bidenova obchodní politika | Blockchainové technologie | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Vakcinace | Očkování | Vakcinační strategie | Evropské centrální banky | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Růst produktivity | Makroekonomický vývoj | Výhled Saxo Bank | Prudký růst cen | ERA | Rostoucí ceny | Oslabení | Politická rizika | Přístup k riziku | Příležitosti | Dekarbonizace | Prodej | Schůzce FOMC | Cyklus zvyšování sazeb | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Odvětví | Varianta delta | HICP | První odhad | Společnosti | Opatření | Uhlí | Althea Spinozzi | TF1 | Smart kontrakty | Anders Nysteen | Pozornost | TIM | 3М | Instituce | Newsweek | Makroekonomické prostředí | Plaza Accord | First Republic | First Republic Bank | Velký problém
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot