Úterý 08. července 2025 03:30
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
RebelsFunding NEW

Obchodní dohoda

img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 7. července. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu

07.07.2025 Test úrovně 144,52 proběhl ve chvíli, když se indikátor MACD už nacházel hluboko nad linií nula, což omezovalo růstový potenciál dolaru. Z toho důvodu jsem dolar nekupoval.
img

Smíšené zprávy z průmyslu

07.07.2025 Průmyslová výroba bez očištění o kalendářní vlivy sice v květnu poklesla o 0,9 %, ale loňský květen měl o jeden pracovní den více než ten letošní, díky čemuž produkce reálně vzrostla v meziročním srovnání o 2,2 %. Meziměsíčně však byla nižší o výrazných 1,6 %, což znamená úplné vymazání únorového a březnového nárůstu. Pozitivní zprávou však je, že hodnota nových zakázek stoupla třetí měsíc v řadě, tentokrát o 5 %.
img

(Ne)dohoda na spadnutí aneb co EU zvládne dojednat s Trumpem do 9. července?

07.07.2025 Hlavní událostí tohoto týdne bude bezesporu obchod. 9. července vyprší lhůta, kterou si stanovil Donald Trump pro uzavření nových obchodních dohod s většinou hlavních obchodních partnerů. Kromě Británie a Vietnamu však zatím dohody trochu váznou (pokud nepočítáme dohodu s Čínou na omezení “nejvyšších” cel). A především klíčoví strategičtí partneři USA v čele s Evropskou unií, Japonskem a Jižní Koreou mají zdá se k dohodě stále daleko.
C:\fakepath\trader-03072025-69-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli nejistotě stran amerických cel a v očekávání vyšší těžby

03.07.2025 Ceny ropy dnes na světových trzích klesají. Možnost obnovení vysokých cel na dovoz do USA, jež vláda prezidenta Donalda Trumpa označuje za reciproční, podle agentury Reuters vyvolala otázky ohledně poptávky před očekávaným zvýšením těžby ze strany skupiny OPEC+.
img

Přehled zpráv z amerického trhu – 3. července

03.07.2025 Index S&P 500 opět dosáhl historického maxima díky trvalé poptávce po technologických akciích a pozitivní reakci na obchodní dohodu mezi USA a Vietnamem týkající se cel.
img

EUR/JPY. Analýza a prognóza

03.07.2025 Pár EUR/JPY roste už několikátý den v řadě a opět se přibližuje k ročnímu maximu dosaženému začátkem tohoto týdne. Obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Vietnamem zmírnila obavy z vleklého obchodního konfliktu, což zvýšilo zájem investorů o rizikovější aktiva. Kromě toho opatrný postoj Bank of Japan vůči ukončení její dlouhodobé velmi uvolněné měnové politiky snižuje atraktivitu jenu jako bezpečného přístavu. Tyto faktory vytvářejí příznivé prostředí pro růst tohoto měnového páru.
img

ČSOB Data Watch: Tuzemský průmysl poprvé po třech letech (zlehka) expanduje

01.07.2025 Český průmysl na konci prvního pololetí viditelně ožil. Index nákupních manažerů PMI se v červnu zvýšil ze 48 bodů na 50,2 bodů a poprvé po třech letech se tak dostal lehce nad hranici oddělující expanzi od recese. To je dobrá zpráva, která ukazuje na tolik očekávanou stabilizaci průmyslu, a to i navzdory turbulencím spojeným s obchodní politikou Donalda Trumpa nebo rozkolísanou geopolitikou.
img

Tuzemský průmysl poprvé po třech letech (zlehka) expanduje

01.07.2025 Český průmysl na konci prvního pololetí viditelně ožil. Index nákupních manažerů PMI se v červnu zvýšil ze 48 bodů na 50,2 bodů a poprvé po třech letech se tak dostal lehce nad hranici oddělující expanzi od recese. To je dobrá zpráva, která ukazuje na tolik očekávanou stabilizaci průmyslu, a to i navzdory turbulencím spojeným s obchodní politikou Donalda Trumpa nebo rozkolísanou geopolitikou.
img

Čemu věnovat pozornost dne 1. července? Přehled základního dění pro začátečníky

01.07.2025 Dnes bude zveřejněno několik makroekonomických zpráv. Pozornost by měla být věnována především indexu spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně a indexu ISM ve zpracovatelském sektoru USA. Inflace v Německu včera zpomalila na 2 %, a je tedy nepravděpodobné, že by inflace v eurozóně dnes zrychlila. Evropská centrální banka (ECB) tak může v roce 2025 nadále uvolňovat měnovou politiku. Tento faktor ale – jak jsme již mnohokrát uvedli – nemá na kurz eura žádný vliv. Index ISM ve zpracovatelském sektoru USA je důležitý sám o sobě, ale jakou podporu může poskytnout americkému dolaru? Posun o 50 pipsů? A co by takový pohyb vůbec znamenal?
img

Euro má nůž v zádech

24.06.2025 Problémy nikdy nechodí samy. Evropský průmysl začíná ztrácet dech po prudkém růstu, který byl tažen předčasným nárůstem dovozu z USA. Eurozóna je čistým dovozcem ropy, takže rally Brentu vyvolaná konfliktem na Blízkém východě vrhá stín na výhled eurozóny. Německé dluhopisy mezitím v roli bezpečného přístavu selhaly a jejich výprodej vedl k poklesu páru EUR/USD.
img

Denní shrnutí: Fed drží sazby, ropa klesá po Trumpových komentářích 📣📃

18.06.2025 Americké indexy zakončily den v záporném teritoriu po tiskové konferenci předsedy Fedu Jeroma Powella, který zvolil mírně jestřábí tón.
img

Podle guvernéra BoC Macklema by obchodní dohoda s USA mohla vést ke zrušení cel 📌

18.06.2025 Guvernér Bank of Canada Tiff Macklem pronesl opatrný, ale mírně optimistický projev, ve kterém zdůraznil, že pokrok směrem k nové obchodní dohodě mezi Kanadou a USA by mohl pomoci zmírnit inflační tlaky prostřednictvím možného odstranění vzájemných cel.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 18. června: Bílý dům slaví! První obchodní dohoda je podepsána

18.06.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval lehce zdrženlivě a zůstával poblíž tříletých maxim. Libra si tuto pozici drží už pátý měsíc v řadě. Korekce byly vzácné a relativně mělké, což naznačuje, že trh jen příležitostně vybírá zisky z long pozic a pak obnoví nákupy.
img

Spojené království a USA uzavřely dohodu, cla však zůstávají

18.06.2025 Trumpova první dohoda je podepsána. Jak se očekávalo, tím šťastným je Spojené království. Premiér Keir Starmer může být právem považován za výjimečného lídra – podařilo se mu dosáhnout dohody s Trumpem, což dokázalo jen velmi málo lidí. O dohodě a jejích skutečných výhodách pro Spojené království se však dost pochybuje. Starmer se nicméně řídil heslem "špatný mír je lepší než dobrý konflikt" a v mnohém svému americkému protějšku ustoupil. Trump na oplátku vyjádřil náklonnost k britskému národu.Cla na dovoz britských automobilů budou podle nové dohody snížena z 27,5 na 10 % při roční kvótě 100 000 vozů. Obchodní dohoda dále poskytuje zjednodušený režim pro zemědělské a letecké výrobky. Zároveň však zůstávají v platnosti cla na ocel, která Trump uvalil na všechny země. Bílý dům neoficiálně souhlasil se zrušením dovozních kvót na britskou ocel, která však bude nadále zatížena 25% clem (je třeba poznamenat, že Trump tato cla na ocel a hliník před několika týdny zdvojnásobil; mají vstoupit v platnost 9. července). Žádná ze stran se však k záležitosti zatím oficiálně nevyjádřila.
img

Trh na frontové linii: inflace, rakety a výsledková sezóna – co položí akciový trh jako první?

17.06.2025 Americký akciový trh stojí na rozcestí. Když se zotavil z panického výprodeje, ukázal sílu, ale zatím neposkytl jasný signál o udržitelném trendu. Nadcházející dny nebudou jen o číslech a zprávách – půjde o test odolnosti.
img

Index Down Jones se pohybuje níže kvůli nejistotě

16.06.2025 Index DJ30 ustupuje, protože rostoucí geopolitické napětí na Blízkém východě – zejména v Íránu – snížilo rizikový sentiment a zvrátilo malou podporu z údajů o inflaci, které byly mírnější, než se očekávalo. Americký prezident Trump potvrdil, že USA evakuují personál z Blízkého východu, protože jaderná jednání s Íránem probíhají neadekvátně, přičemž dvouměsíční lhůta pro uzavření dohody vyprší tento týden.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 16. června: Jak Trump oslabuje dolar

16.06.2025 Měnový pár GBP/USD zůstane i v novém týdnu pod vlivem geopolitiky a domácí politiky USA. V podstatě už čtyři měsíce opakujeme totéž: veškeré pohyby na devizovém trhu přímo souvisejí s kroky, rozhodnutími a plány Donalda Trumpa. Od doby, kdy se stal prezidentem, uplynuly teprve čtyři měsíce – a ke kolika globálním událostem už došlo!
img

EUR/USD: Týdenní výhled. Pozornost se soustředí na Blízký východ a Federální rezervní systém

16.06.2025 Poslední obchodní den minulého týdne skončil nejistotou. Pár EUR/USD v reakci na vývoj na Blízkém východě v pátek prudce oslabil a klesl z několikaletého cenového maxima 1,1632. Medvědí impuls se však na konci americké seance vyčerpal: kupci zvolna, ale vytrvale začali znovu získávat pozice. Dá se říct, že trh se zastavil "uprostřed věty" – obchodníci neměli čas plně vstřebat důsledky vypuknutí války mezi Izraelem a Íránem. Americký dolar zaznamenal nejprve nárůst poptávky, ale tento zájem rychle opadl. Index USD zakončil páteční seanci poblíž úrovně 98,00, ačkoli během dne dosáhl lokálního maxima 98,58. Pár EUR/USD kopíroval tento pohyb a uzavřel týden na úrovni 1,1551.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 13. června 2025

13.06.2025 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu a konsolidoval se nad úrovní Fibonacciho retracementu 100,0 % (1,1574). Během noci se však prudce obrátil ve prospěch amerického dolaru, prorazil pod tuto úroveň a v současnosti pokračuje v poklesu k úrovni Fibonacciho retracementu 76,4 % (1,1574). Zpravodajské pozadí v posledních dvou dnech silně ovlivňovalo náladu na trhu a vysoká volatilita pravděpodobně přetrvá i dnes.
img

Index Down Jones se pohybuje níže kvůli nejistotě

13.06.2025 Index DJ30 ustupuje, protože rostoucí geopolitické napětí na Blízkém východě - zejména v Íránu - snížilo rizikový sentiment a zvrátilo malou podporu z údajů o inflaci, které byly mírnější, než se očekávalo. Americký prezident Trump potvrdil, že USA evakuují personál z Blízkého východu, protože jaderná jednání s Íránem probíhají neadekvátně, přičemž dvouměsíční lhůta pro uzavření dohody vyprší tento týden.
img

Trump rozesílá "dopisy štěstí"

13.06.2025 Od chvíle, kdy Donald Trump zvýšil cla na dovoz oceli a hliníku pro všechny země kromě Spojeného království, uplynulo méně než dva týdny. Ačkoli byla jednání s Británií označena za úspěšná, formální dohoda zatím podepsána nebyla kvůli nevyřešeným otázkám. V tuto chvíli nebyla finalizována ani jedna obchodní dohoda – přestože je Trump tak vehementně propagoval. Je rovněž třeba připomenout, že přibližně před dvěma měsíci poskytl Trump všem obchodním partnerům 90denní přechodné období s minimálními cly, aby získal čas na vyjednávání. Jak jsem opakovaně upozorňoval, toto přechodné období se chýlí ke konci, ale žádná dohoda se nerýsuje. Navíc nejsou dostupné žádné informace o probíhajících jednáních s jednotlivými zeměmi. Nabízí se tedy otázka: opravdu někdy nějaká jednání probíhala?
img

Přehled pro pár EUR/USD na 13. června: Americká ekonomika má štěstí

13.06.2025 Měnový pár EUR/USD během celého čtvrtka pokračoval v silném růstu. Udivuje ještě někoho fakt, že americký dolar stále klesá? Důvody jsou podle nás jasné a nevyžadují ani hlubší analýzu. V podstatě je důvod jen jeden – Donald Trump. Než se stal podruhé prezidentem USA, dolar se chystal na paritu s eurem. A tento cíl byl reálný, když uvážíme tempo růstu americké a evropské ekonomiky. Staronový lídr USA ale okamžitě začal jednat. A trhy prudce klesly.
img

Graf dne - GBPUSD (12.06.2025)

12.06.2025 Směnný kurz GBP/USD klesl přibližně o 0,25 % na 1,3550 a výnosy dvouletých zlaťáků se po zveřejnění slabších makroekonomických údajů za duben snížily na 4,32 %.
img

Ranní okénko - Americká inflace zatím clům odolává

12.06.2025 Dnešní ekonomický kalendář je spíše prázdnější, když jedním z mála zajímavějších údajů bude výrobní inflace ve Spojených státech amerických. Trh predikuje, že po meziměsíčním poklesu o 0,5 % v dubnu tentokrát cenová hladina vzroste o 0,2 %. Podobný vývoj je očekáván i u její jádrové složky (bez potravin a energií), kdy dubnový pokles o 0,4 % by měl být v květnu takřka úplně smazán (+0,3 %). Pokud se zaměříme na meziroční čísla, inflace by dle mediánového odhadu trhu měla vzrůst z 2,4 % na 2,6 % a jádrová inflace pak stagnovat na 3,1 %. I v těchto číslech budeme zejména sledovat potenciální dopady amerických cel, které se mohou a nejspíše se odrazí na konečných cenách pro spotřebitele.
img

BREAKING: Trump uvedl, že dohoda mezi USA a Čínou je již uzavřená 📌

11.06.2025 Akciové indexy se před otevřením amerického trhu snaží o mírné oživení – US100 CFD roste o 0,05 % na 21 900 bodů, poté co Donald Trump na síti Truth Social uvedl, že obchodní dohoda mezi USA a Čínou je „hotová“, čeká už jen na konečné schválení z jeho strany a ze strany prezidenta Si.
img

Kontrasty dne: Nikkei nahoru, euro dolů, svět před jednáním mezi USA a Čínou tají dech

11.06.2025 Index S&P 500 zakončil úterní obchodní seanci v kladném teritoriu, podpořen silným růstem akcií Tesla. Nálada investorů je optimistická díky novým nadějím na konstruktivní pokrok v obchodních jednáních mezi USA a Čínou, která mají vyřešit dlouhodobý celní konflikt, jenž celý rok otřásá globálními trhy.
img

Jak 11. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

11.06.2025 Pár EUR/USD neprojevil ani v úterý úmysl aktivně obchodovat. Za poslední tři dny se v hodinovém časovém rámci vytvořil boční kanál a volatilita páru zůstává velmi nízká. Na jednu stranu je to pochopitelné – v těchto dnech chybí makroekonomické pozadí a trh nereaguje na zprávy o občanských nepokojích v USA a jejich potlačování, ani na obchodní jednání mezi USA a Čínou.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. června: Další den, další dávka negativity

10.06.2025 Měnový pár EUR/USD se po celé pondělí obchodoval smíšeně. Navzdory průrazu trendové linie nedošlo k poklesu (tedy k růstu amerického dolaru). Technické signály tak pro obchodníky stále nemají význam, stejně jako všechny ostatní faktory, které nesouvisí s Donaldem Trumpem. Rádi bychom řekli, že trh se stále soustředí na obchodní válku a na tomto základě stále ignoruje americkou měnu. Jenže to už tak úplně není pravda. Bílý dům dál chrlí zprávy, z nichž každá na obchodníky doslova křičí "Prodávejte dolar". Až nejnovější vývoj v USA dokázal zastavit nastupující klesající trend.
img

Přehled pro pár EUR/USD na 10. Června: Výtržnosti, protesty, nepokoje

10.06.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval velmi neochotně. Škoda, protože zpravodajské pozadí je den ode dne zajímavější. Tentokrát ale nešlo o cla, nové výhrůžky od Trumpa ani Powellovo odvolání. V pondělí nebyly zveřejněny ani žádné makroekonomické údaje. Vyšla ale zpráva, že ve Spojených státech začaly masové protesty, nepokoje a výtržnosti – souvisí pochopitelně s postavou Donalda Trumpa.
img

Ranní shrnutí (09.06.2025)

09.06.2025 Futures na americké indexy se v pondělí ráno mírně snížily, a to o 0,1-0,2 %, poté, co minulý pátek index S&P 500 překonal hranici 6 000 bodů, což je nejvyšší hodnota od února.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 9. června: NFP nezklamaly

09.06.2025 Také měnový pár GBP/USD v pátek oslabil a dokonce se usadil mírně pod linií klouzavého průměru. Ačkoli neustále opakujeme, že kromě Donalda Trumpa neexistují žádné důvody pro pokles libry, zůstáváme velmi skeptičtí ohledně potenciálu růstu dolaru. Téměř každý den přicházejí z USA zprávy, které potvrzují jedno – Trump fakticky není schopen se s nikým dohodnout. Může vyhrožovat a vydávat ultimáta, a slabší protivníci budou nuceni ustoupit. Ale když se mu do cesty postaví silný hráč, republikán není schopen ničeho dosáhnout.
img

🪙 EURUSD se drží na úrovni 1,1400

05.06.2025 Evropská centrální banka dnes podle očekávání sníží sazby o dalších 25 bazických bodů, čímž by depozitní sazba klesla na 2,00 %. To by znamenalo polovinu vrcholu ve výši 4 %, který byl držen v závěru roku 2023 a na začátku roku 2024.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 5. června: Británie je nejlepší přítel Ameriky, ale přesto musí platit

05.06.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně, protože během dne dostal jen málo důležitých událostí a zpráv. Jak jsme očekávali, indexy podnikatelské aktivity (mimo ISM) a zpráva ADP neměly téměř žádný vliv na obchody. Většina informací získaných během dne se týkala spíše obecného fundamentálního pozadí, na kterém trh staví své dlouhodobé strategie.
img

Analýza BTC/USD k 4. červnu 2025

04.06.2025 Vlnová struktura v grafu 4H pro BTC/USD se zkomplikovala. Pozorovali jsme korekční klesající strukturu, která skončila kolem úrovně 75 000 USD. Pak začal poměrně silný růst, který může představovat impulsní uptrend. Druhá vlna tohoto segmentu byla velmi malá a poměrně nepřesvědčivá, ale poptávka po bitcoinu nadále roste a signalizuje tzv. pumpu. Stojí za zmínku, že korekční třívlnové struktury mohou mít naprosto jakoukoli podobu. Nevylučuji tedy, že podobná struktura už byla dokončena a bitcoinu může hrozit nový pokles.
img

Přehled EUR/USD – 3. června: Nové kolo eskalace globální obchodní války

03.06.2025 Na páru EUR/USD v pondělí podle očekávání došlo k propadu – nepropadl se však měnový pár, ale spíše americký dolar. Připomeňme, že během víkendu bylo oznámeno, že Donald Trump hodlá zvýšit cla na dovoz oceli a hliníku, "aby ještě více ochránil americké výrobce kovů". Jak jinak mohli obchodníci v pondělí reagovat než další vlnou výprodejů americké měny?
img

Jak 26. května obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

26.05.2025 Pár GBP/USD se v pátek také pohyboval směrem nahoru, a to díky celkovému uptrendu pozorovanému v posledních dvou týdnech, který vyvolalo rozhodnutí Donalda Trumpa zvýšit cla na dovoz z Evropské unie na 50 %. Osud dolaru byl tak v pátek zpečetěn. Americká měna by mohla ještě dlouho a bolestně klesat, protože minulý týden ukázal, že deeskalace obchodní války není v dohledu. Trump poskytl sankcionovaným zemím pouze tříměsíční "odklad", během kterého mu mohou předložit nabídku výhodnou pro USA. Sám v podstatě žádné ústupky dělat nehodlá. Stále chce uvalovat cla na polovinu světa výměnou za přístup na americký trh. Ani snížení cel pro Čínu nebylo součástí žádného procesu deeskalace – jednalo se o krok k záchraně bilaterálního obchodu. Cla byla upravena na úroveň, která alespoň okrajově umožňuje obchodovat.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 23. května: Žádné rozhovory, ale vydržte

23.05.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval relativně klidně, ale stejně jako EUR/USD už dva týdny roste. Na první pohled by někoho mohlo napadnout, jaké důvody mohou obchodníci mít pro takové chování. Zdánlivě žádné. V článku o páru EUR/USD jsme uvedli několik důvodů, které stojí za posledním poklesem dolaru, ale může jich být mnohem víc. Vezměme si například klíčovou záležitostí na trhu – obchodní cla Donalda Trumpa. Zpočátku jsme byli svědky zavedení všech možných cel, po kterém následovalo drobné snížení celních sazeb. Trump v podstatě nejprve způsobil škody a pak nabídl malou slevu. Čím dál víc odborníků říká, že jednat se Spojenými státy je jako jednat se zbraní v ruce –
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 23. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

23.05.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek ani nepokusil o korekci. Zatímco euro ve čtvrtek čelilo prodejnímu tlaku v důsledku slabých indexů podnikatelské aktivity v eurozóně a Německu, britská libra takový tlak nezažila. Ano, i britský index PMI ve výrobě dopadl slabě – podobně jako v Evropě – ale sektor služeb libru podržel. Libra ale ve skutečnosti ani nepotřebuje zachraňovat.
img

Skupiny MOL a MVM podepsaly dohodu o obchodování s ropou

22.05.2025 Skupiny MOL a MVM uzavřely dohodu o obchodování s ropou, která má za cíl dále diverzifikovat energetické zásobování regionu, s důrazem na vnitrozemské státy jako Maďarsko a Slovensko. Díky této spolupráci může MOL navýšit objem zpracované alternativní ropy ve svých rafineriích až o 160 000 tun ročně. Obě společnosti budou přepravovat ropu z Kaspického regionu do terminálu Ceyhan v Turecku prostřednictvím ropovodu Baku–Tbilisi–Ceyhan (BTC), odkud bude distribuována na trhy skupiny MOL.
img

Akciový index DAX40 dosáhnul nového maxima

15.05.2025 Index DAX 40 klesá již třetí seanci v řadě a po pondělním dosažení nového rekordu na úrovni 23 925 bodů prochází malou korekcí. Podle čerstvých údajů o CPI se míra inflace v Německu v dubnu dále snížila, což rozšiřuje prostor pro další snížení sazeb ze strany ECB v létě.
img

EUR/USD – A pak přišlo probuzení: euforie trhu z obchodního příměří mezi USA a Čínou je pryč

14.05.2025 Zpráva o vývoji indexu spotřebitelských cen v USA za duben, která byla zveřejněna v úterý, naznačila zpomalení celkové inflace a stagnaci jádrového indexu. Mnohé její složky byly slabší, než se očekávalo, ale dolar tyto údaje do značné míry ignoroval. Pár EUR/USD vzrostl o několik desítek pipů a držel se v pásmu 1,11, zatímco dolarový index postupně klesal k úrovni 101,00.
img

Asijko-pacifický region mírně posiluje podpořen obchodním příměřím mezi USA a Čínou

13.05.2025 Asijsko-pacifický region, měřeno indexem MSCI AC Asia Pacific (+0,34 %), mírně posiluje. Náladu na trzích podpořilo obchodní příměří, na kterém se dohodly dvě největší světové ekonomiky. Index MSCI AC Asia Pacific posiloval až o 1 %, čímž dosáhl sedmiměsíčního maxima. Mezi hlavními tahouny růstu jsou akcie TSMC, Mitsubishi UFJ a Toyota. Japonské akcie zaznamenávají jedny z největších zisků v regionu. Naopak klesají akcie v Hongkongu, protože obchodní dohoda podle Bloombergu zmírňuje potřebu Pekingu oznámit velké stimuly na podporu ekonomického růstu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD rovněž prudce propadl – ačkoliv přesněji řečeno, šlo o silný růst amerického dolaru. V posledních měsících jsou prakticky veškeré pohyby na trhu spojeny s dolarem. Dolar buď roste, nebo klesá, zatímco ostatní měny jen přihlížejí dramatu zvanému "Trumpova nová obchodní politika".
img

Obchodní dohody s Anglií a Čínou stanovují precedent pro EU. Co z toho plyne pro Česko?

12.05.2025 Po nedávném oznámení obchodní dohody mezi USA a Velkou Británií přichází další zásadní deeskalace obchodní války. Spojené státy a Čína se dohodly na výrazném snížení cel. Na 90 dní, během kterých budou probíhat jednání o nové obchodní dohodě, sníží USA svá cla z 145 % na 30 %, zatímco Čína omezí své cla ze 125 % na pouhých 10 %. Co to může znamenat pro EU a Česko?
img

Současné dění na trzích a vliv politiky na trhy

12.05.2025  Jak situace na Ukrajině, tak evropská energetická bezpečnost i slabší pozice německého kancléře ukazují na to, že Evropa není zdaleka tak silná, jak to aktuálně z některých mediálních výstupů vypadá. A že rizik spojených s investováním v Evropě je i nadále dost. To je evidentní i z vyjádření majitele společnosti Koh-i-noor Vlastislava Břízy staršího, který vážně uvažuje o přesunu firmy do Ameriky, zatímco závod v Rusku rovnou odepsal (E15).
img

Jak 12. května obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

12.05.2025 Pár GBP/USD v pátek vykazoval tendenci růst. Jak vidíme, za prvé opět nedokázal opustit boční kanál. Za druhé, po dolaru stále stále není poptávka na měnovém trhu. Připomeňme si, že minulý týden měl americký dolar skvělou příležitost zlepšit svou katastrofální pozici: Federální rezervní systém zaujal "jestřábí" postoj, Bank of England snížila klíčovou úrokovou sazbu a Donald Trump podepsal obchodní dohodu s Velkou Británií. Vysvětlení potřebuje pouze poslední zpráva. Podle našeho názoru, pokud dolar prudce klesl v reakci na Trumpova obchodní cla (včetně těch vůči Velké Británii), pak by měl růst ve chvíli, kdy Trump cla zruší nebo podepíše obchodní dohodu. V současnosti se celý trh pohybuje podle vývoje dolaru. Takže tři důležité faktory podpořily americkou měnu, a přesto to nebylo dost na prolomení bočního pásma.
img

Čemu věnovat pozornost dne 12. května? Přehled základních událostí pro začátečníky

12.05.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Také fundamentální vývoj bude omezený, ale v tuto chvíli zůstává zcela nejasné, které faktory ovlivňují tvorbu cen. Libra i euro měly ve středu a ve čtvrtek důvody k poklesu. Pokles eura však byl jen krátkodobý a britská libra – přestože je pod tlakem Bank of England a Federálního rezervního systému – stále nedokázala opustit svůj boční kanál. V důsledku toho má v současnosti přednost technická analýza.
img

Obchodní dohoda mezi Velkou Británií a USA: Úleva, ale ne revoluce

09.05.2025 Lale Akoner, Globální analytička společnosti eToro: Včerejší obchodní dohoda mezi Velkou Británií a Spojenými státy sice neruší 10% základní clo zavedené Trumpem, ale přináší strategická vítězství pro klíčové britské exportéry, zejména v sektorech automobilového průmyslu, letectví a ocelářství. Jaguar Land Rover, Bentley a McLaren si mohou oddechnout – britský export aut do USA bude nyní čelit pouze 10% clu (oproti možným 27,5 %) na prvních 100 000 vozidel, což efektivně pokrývá 99 % současného objemu obchodu.
img

Trhy otevřou oči a zacpou si uši

09.05.2025 "Raději jděte a nakupte akcie hned! Díky obchodní politice Bílého domu přilákají Spojené státy investice ve výši 10 bilionů dolarů. Tato země bude jako raketa letící přímo nahoru." To je názor Donalda Trumpa. Investoři motivovaní prezidentovými výzvami vyhnali index S&P 500 na nejvyšší hodnoty od konce března. Široký akciový index stoupal v 11 z posledních 13 obchodních seancí. Jenže trh začíná být rétorikou americké administrativy pomalu unaven.
img

DXY. Dolar má naději na oživení

09.05.2025 Index amerického dolaru (DXY), který sleduje výkonnost dolaru vůči koši hlavních měn, se dnes nachází ve fázi býčí konsolidace poté, co během asijské seance dosáhl téměř měsíčního maxima poblíž 100,75 USD. Nahoru směřuje už třetí týden v kuse a podle všeho je po dubnovém dosažení několikaletého minima připraven pokračovat v růstu.
img

OIL.WTI prodlužuje odraz, roste o 1,5 % díky nadějím na produktivní jednání mezi USA a Čínou 📈

09.05.2025 Futures na ropu WTI (OIL.WTI) dnes rostou o 1,5 %, což zvyšuje šanci na pozitivní týdenní výsledek, protože investoři doufají ve výhodný výstup z jednání mezi USA a Čínou. Nová obchodní dohoda s Velkou Británií zároveň přinesla trhům novou dávku optimismu, že obchodní politika USA nemusí vést k výraznému zpomalení ekonomiky.
img

Čemu věnovat pozornost 9. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

09.05.2025 Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Fundamentální vývoj bude také omezený, ale je naprosto nejasné, které faktory ovlivňují tvorbu cen. Libra a euro měly ve středu a ve čtvrtek důvody k poklesu. Tyto důvody měly ale už dříve, kdy obě měny aktivně rostly, a to i bez korekcí. Pravděpodobnost dalšího dne s plochám pohybem je proto v pátek vysoká a obchodní rozhodnutí je třeba činit výhradně na základě technických signálů. A Trump by samozřejmě mohl opět přiživit volatilitu na trhu.
img

Denní shrnutí: Obchodní dohoda spustila rally, zlato oslabuje a Bitcoin překonal 100 000 USD

08.05.2025 Akcie prudce rostou díky obchodní dohodě mezi USA a UK. S&P 500 posílil o 1,4 % na 5 686 bodů, Dow Jones vzrostl o 1,4 % (přes 500 bodů) na 41 523 a Nasdaq vedl trh s nárůstem o 1,8 % po oznámení „průlomového“ rámce dohody prezidentem Trumpem.
img

GBPUSD klesá o 0,25 %📌

08.05.2025 Po včerejší tiskové konferenci předsedy Fedu se pozornost investorů přesouvá k Bank of England, která oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách ve 14:00. Obavy o hospodářský růst zvýšily očekávání, že centrální banka obnoví snižování sazeb (poslední proběhlo v únoru), aby čelila riziku další stagnace a poskytla větší jistotu spotřebitelům a podnikům.
img

Ekonomický kalendář: Další kroky centrálních bank (08.05.2025)

08.05.2025 Zasedání Fedu je za námi, ale týden centrálních bank ještě nekončí. Dnes oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách Bank of England a trhy očekávají snížení o 25 bazických bodů. Toto první snížení sazeb od února by mělo reagovat na riziko zpomalení ekonomiky vyplývající z obchodní politiky USA. Navzdory konsensu se ozývají hlasy, že někteří členové měnového výboru Bank of England mohou upřednostňovat agresivnější snížení o 50 bazických bodů, aby zmírnili tlak na domácnosti a podniky. Velká pozornost se dnes bude věnovat také Velké Británii, a to i kvůli spekulacím ohledně dnešní schůzky v Oválné pracovně. Včera večer Trump oznámil, že bude odhalena „významná obchodní dohoda s představiteli velké a respektované země“. Ranní posílení britské libry odráží očekávání trhu před konferencí, zatímco oznámený pokrok v obchodních jednáních podněcuje optimismus na akciových trzích. Kromě Bank of England zveřejní své měnové rozhodnutí také švédská Riksbank a norská Norges Bank, což znamená, že brzy můžeme očekávat zvýšenou volatilitu na devizovém trhu. Jak je ve čtvrtek obvyklé, budou také zveřejněny údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Minulý týden údaje výrazně překonaly očekávání, ale dnešní prognóza naznačuje návrat ke stabilnímu čtyřtýdennímu průměru pro tento rok.
img

Ranní souhrn (08.05.2025)

08.05.2025 Wall Street uzavřela včerejší seanci v zelených číslech navzdory nevýraznému tónu Jeromeho Powella na tiskové konferenci po zasedání FOMC (DJIA: +0,7 %, S&P500: +0,4 %, Nasdaq: +0,3 %, Russell2000: +0,3 %).
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 29. dubna: Slabí ustoupí, silní odolají

29.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nepohnul z místa. Během víkendu nebyly ze strany Donalda Trumpa zveřejněny žádné aktuální informace týkající se vývoje obchodu a na pondělí nebyly naplánovány žádné důležité údaje ani události. Trh tedy neměl během dne na co reagovat. Měnový pár EUR/USD se však již tři týdny obchoduje v bočním kanálu. V posledních dnech se také výrazně snížila volatilita. Přesto by se nemělo usuzovat, že se trh uklidnil – naopak, trh vyčkává. Málokdo věří, že se Trump zdrží zvyšování nebo zavádění nových cel. Již se objevily zprávy naznačující možné zvýšení cel pro EU až o 20 %. Čína se mezitím neúčastní jednání se Spojenými státy, což by mohlo Trumpa, který počítal s dosažením dohody během 3–4 týdnů, těžce frustrovat. Proto je zatím předčasné hovořit o konci či deeskalaci globální obchodní války.
img

Jak 28. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

28.04.2025 Ani pár GBP/USD nevykazoval v pátek žádné zajímavé pohyby. Podobně jako euro, i britská libra se držela velmi blízko plochého pásma. Britská měna si však stále udržuje mírný růstový sklon, vůči dolaru projevuje skvělou odolnost a vůči americké měně prakticky neklesá. Většinu minulého týdne jsme pozorovali také zcela ploché obchodování s nízkou volatilitou. Trump si dal na týden pauzu od zavádění nových cel a sankcí a důležité zprávy, jako jsou údaje o obchodní aktivitě a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, trh nezaujaly. Další pohyb lze tedy očekávat, až dá Trump trhu novou informační bombu. V poslední době začal mírnit svou rétoriku vůči Číně a ujišťoval, že budoucí vztahy mezi oběma zeměmi budou vynikající a obchodní dohoda nepochybně uzavřena. Čína přitom uvedla, že s ním nejedná.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 24.4.2025

24.04.2025 Akcie ve Spojených státech včera posílily. Pomohlo jim ujištění amerického prezidenta Donalda Trumpa, že se nechystá odvolat šéfa americké centrální banky (Fed). Rostou také očekávání, že by mohla být uzavřena obchodní dohoda s Čínou. Na forexovém trhu zpevňoval dolar.
img

BREAKING: US100 klesá poté, co Bessent zpochybnil Trumpovu ochotu snížit cla na Čínu

23.04.2025 Bessent odmítl komentovat zprávu WSJ o snižování cel, ale dodal, že Trump v tuto chvíli nepředložil jednostrannou nabídku na jejich snížení. Trhy na tuto informaci reagují korekcí dřívějších zisků.
C:\fakepath\akcie-23042025.jpg

Akcie v USA prudce posilují poté, co Trump řekl, že se nechystá odvolat Powella

23.04.2025 Akcie ve Spojených státech zahájily dnešní obchodování výrazným růstem. Prudce posilují poté, co americký prezident Donald Trump řekl, že se nechystá odvolat šéfa americké centrální banky (Fed). Pomáhá jim i rostoucí očekávání, že by mohla být uzavřena obchodní dohoda s Čínou.
img

Úterní otočka na Wall Street

23.04.2025 Druhá seance v tomto týdnu na trzích v USA dala investorům opět naději, že špatné časy jsou střídány těmi lepšími a v úterý to bylo hlavně k nadějím, že obchodní dohoda mezi USA a Čínou bude brzy podepsána. Včera reportovala telekomunikační společnost Verizon. Čistý zisk na akcii v prvním kvartále překonal odhady analytiků o 3,66 %, a to vše při tržbách 33,48 mld. USD.
img

Jak 23. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

23.04.2025 Pár GBP/USD v úterý poměrně výrazně klesal. Ačkoli pokles libry začal trochu váhavě, Donald Trump se večer konečně rozhodl pomoci americkému dolaru. Americký prezident prohlásil, že už nemá v úmyslu odvolat Jeroma Powella a neplánuje ponechat clo ve výši 145 % na Čínu po delší dobu. Trump pravděpodobně myslel, že clo ve výši 145 % nebude platit trvale, pokud bude podepsána obchodní dohoda s Čínou. A jak víme, jednání buď vůbec nezačala, nebo probíhají v naprostém utajení. Vývoj jednání se všemi zeměmi tak můžeme odhadovat jen na základě vyjádření Bílého domu. A tato vyjádření často neodrážejí realitu. Výsledkem je, že dolar v úterý posílil, ale pokud dnes opět oslabí, nepřekvapí nás to.
img

Futures na Wall Street zahajují týden poklesem; US500 klesá o 1,3 % 📉

21.04.2025 Sentiment na Wall Street je během pondělního rána slabý, futures na US500 klesají o téměř 1,3 %. Hlavním důvodem je, že investoři stále nevidí žádné známky deeskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou. Peking opakovaně prohlásil, že nehodlá akceptovat to, co označuje za „imperiální“ postoj Spojených států, a znovu zahájil vojenská cvičení v Tchajwanském průlivu.
img

Graf dne – NZDUSD (18. 04. 2025)

18.04.2025 Novozélandský dolar v pátek oslabil vůči americkému dolaru a uzavřel na úrovni 0,591 USD, přestože vyšší než očekávaná inflace nezměnila očekávání dalšího snižování sazeb ze strany RBNZ.
img

Přehled páru GBP/USD na 14. dubna: britská libra zůstává rukojmím dolaru

14.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek také obchodoval směrem nahoru. Stojí ale za zmínku, že britská měna – kdysi oceňovaná za pozoruhodnou odolnost vůči dolaru z posledních let – teď stoupá pomaleji než euro. I její volatilita je nižší než volatilita eura, což je vcelku nezvyklé.
img

Nový den – nová cla

12.03.2025 Zatímco se americký dolar potýká s růstem, vstoupila dnes v platnost 25% cla na dovoz oceli a hliníku, která zavedl prezident Donald Trump, což vyvolalo odvetná opatření ze strany Evropské unie. Je zřejmé, že globální obchodní řád vstupuje do nové a rizikové fáze. Nejnovější americká cla, která byla uvalena bez výjimek na všechny země, začala platit po bouřlivém dni v Bílém domě, během něhož Trump pohrozil zdvojnásobením cel na kanadské kovy na 50 %, ale nakonec ustoupil poté, co Ontario souhlasilo se zrušením plánu na zavedení příplatku na elektřinu dodávanou do USA.
img

Na co se zaměřit 12. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

12.03.2025 Na středu je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jediným významným údajem je zpráva o inflaci v USA, která má v současnosti malý vliv, podobně jako další ekonomické zprávy. Trh dál obchoduje hlavně podle rozhodnutí Donalda Trumpa a většinu ostatních faktorů ignoruje. I kdyby inflace v USA výrazně vzrostla, což by mohlo naznačovat jestřábí postoj Federálního rezervního systému v roce 2025, dolar to pravděpodobně neposílí. Americká měna by mohla získat 50 až 60 pipů, ale mohla by o ně během několika hodin přijít kvůli dalším výprodejům.
img

Čemu věnovat pozornost dne 11. března? Rozbor nejdůležitějších událostí pro začátečníky

11.03.2025 Na úterý je naplánováno několik významných makroekonomických událostí. Nejvýznamnější zprávou jsou údaje o volných pracovních místech v USA JOLTs, které jsou však zveřejňovány se značným zpožděním a nemají na trh zvláštní vliv. Naopak zprávy o vývoji nezaměstnanosti a počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor, které byly zveřejněny minulý týden, mají mnohem větší váhu. V tento den se neočekávají žádné významné zprávy ze Spojeného království, Německa, EU ani USA.
img

Čemu věnovat pozornost dne 10. března? Rozbor nejdůležitějších událostí pro začátečníky

10.03.2025 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Jedinou zprávou dne, která stojí za pozornost, jsou údaje o průmyslové výrobě v Německu, které však pravděpodobně nepřilákají velkou pozornost. Trh se plně soustředí na prohlášení a rozhodnutí Donalda Trumpa, takže ostatní události jsou méně důležité. Nebýt amerického prezidenta, americký dolar by tento týden vůči euru neklesl o 460 pipsů.
img

Jak 10. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

10.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek pokusil pokračovat v růstu. Nutno ale dodat, že v první polovině dne nedošlo k žádným významným zpravodajským událostem, které by britskou libru ovlivnily. Euro jakýsi důvod k růstu mělo, protože zpráva o HDP eurozóny za 4. čtvrtletí byla nad očekávání silná. Začalo ale stoupat spíš před zveřejněním zprávy než v reakci na ni. Naopak libra takovou podporu postrádala. Proč tedy zase stoupala? Odpověď je prostá: Donald Trump.
img

Ropa mírně roste, ale zůstává na cestě k největšímu týdennímu poklesu roku 2025

07.03.2025 Cena ropy dnes zaznamenala mírný růst, přesto zůstává na cestě k největšímu týdennímu poklesu od konce minulého roku. Důvodem jsou nejistoty spojené s obchodní politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zavádí a následně omezuje cla na klíčové obchodní partnery.
img

Trh zaznamenává jeden rekord za druhým

20.02.2025 Index S&P 500 dosáhl nového historického maxima a ignoroval při tom závazek Federálního rezervního systému držet sazbu federálních fondů delší dobu na úrovni 4,5 %. Zápis z posledního zasedání FOMC výrazněji neovlivnil investory, kteří se místo toho soustředili na komentáře Donalda Trumpa o možném uzavření obchodní dohody s Čínou a na jeho podporu pro návrh Sněmovny reprezentantů na snížení daní o 4,5 bilionů dolarů. Možnost fiskálních stimulů spolu s absencí obchodní války silně podporuje probíhající rally širšího akciového indexu.
C:\fakepath\Lithium2.jpg

Za obchodní dohodou mezi EU a Jižní Amerikou je zřejmě lithium

10.12.2024 Strategický význam lithia pravděpodobně sehrál klíčovou roli v uzavření smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a jihoamerickým společenstvím Mercosur. Myslí si to analytici nizozemské banky ING. Lithium se využívá například při výrobě baterií pro elektromobily. Za EU smlouvu dojednala předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, proti uzavření smlouvy byli například Francouzi. Německo má rozvinutý automobilový průmysl, zatímco Francie se obává dopadů na zemědělský sektor.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
C:\fakepath\trader-11032024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.03.2024 1) Bitcoin dnes pokračuje v růstu na nová maxima, nejznámější kryptoměna brzy ráno překonala hranici 71.000 dolarů (1,64 milionu Kč). K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF). Svou roli ale hrají i vyhlídky, že centrální banky velkých zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby. Nad 70.000 USD se bitcoin poprvé dostal minulý týden v pátek.
C:\fakepath\Indie.jpg

Země EFTA investují v Indii 100 miliard dolarů

11.03.2024 Země Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) v příštích 15 letech investují v Indii až 100 miliard dolarů (2,3 bilionu Kč). Dillí na oplátku zruší většinu dovozních cel na průmyslové zboží ze skupiny těchto zemí, do které patří Norsko, Island, Lichtenštejnsko a Švýcarsko. Obchodní dohoda se vyjednávala 16 let, uvedla dnes BBC. Indie o volném obchodu už dva roky jedná také s Británií.
C:\fakepath\trader-07022024-52-zm.jpg

Indie chystá investiční dohodu se Švýcarskem a Norskem v hodnotě 100 miliard USD

07.02.2024 Indie se blíží k uzavření obchodní dohody, v jejímž rámci by malá skupina evropských zemí mohla během 15 let investovat až 100 miliard dolarů (2,3 bilionu Kč) výměnou za snazší přístup k obchodu s nejlidnatější zemí světa. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Zmíněný investiční závazek učinilo jako součást obchodní dohody Evropské sdružení volného obchodu (EFTA), do kterého spadá Norsko, Island, Lichtenštejnsko a Švýcarsko.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Saúdskoarabský miliardář Valíd prodá podíl ve své firmě státnímu fondu PIF

23.05.2022 Miliardář princ Valíd bin Talál podepsal dohodu se saúdskoarabským státním investičním fondem PIF o prodeji podílu 16,87 procenta ve své investiční firmě Kingdom Holding Co. PIF za podíl zaplatí 5,68 miliardy rijálů (35,3 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení firmy Kingdom Holding pro akciovou burzu.
C:\fakepath\eu.jpg

EU zvažuje snížení cel a kvót na ukrajinské zboží jako pomoc ekonomice

27.04.2022 Evropská unie zvažuje zrušení všech zbývajících cel a kvót na ukrajinské zboží. Cílem tohoto kroku má být podpora ekonomiky, na kterou nepříznivě doléhají důsledky války s Ruskem. Uvedla to dnes agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Podle nich by mohlo oznámení přijít už tento týden.
C:\fakepath\libra-06042021-1.png

Předpověď kurzu libry k dolaru pro rok 2021: Zvládne se libra dostat na úroveň před brexitem?

06.04.2021 Britská libra (GBP) zatím v roce 2021 dosáhla mezi hlavními měnami vůči americkému dolaru (USD) nejvyšších zisků. V únoru dosáhla skoro tříletého maxima, když svou pozici upevnila o 3,1 procenta.
C:\fakepath\b-06042021-lv.gif

Firmy narážejí na první potíže při obchodování mezi EU a Británií

06.01.2021 Společnosti přepravující zboží mezi zeměmi Evropské unie a Británií narážejí necelý týden po dokončení brexitu na první výrazné komplikace. Unijní dodavatelé potravin si stěžují na to, že jim nová pravidla ztěžují překládání zboží v britských přístavech. Některé firmy zase kvůli složitější administrativě či opožděným dodávkám podle médií omezily produkci nebo jsou v jejich obchodech poloprázdné regály.
img

Investiční manažer zkrátil GBP na dohodu po Brexitu! Co bude dál?

06.01.2021 Allianz Global Investors zaujal krátké pozice na britské libře vůči euru stejně jako další velcí hráči, kteří jsou pesimističtí ohledně perspektiv britské ekonomiky. Měna byla v letošním roce zatím nejhorším hráčem mezi G10. Ekonomické indikátory jsou nadále hrozbu pro oživení spolu s mutací koronaviru. Poté, co byla oznámena dohoda o Brexitu, mnoho investičních manažerů věří, že je příliš brzy na to, aby bylo možné dosáhnout optimismu.
img

Novoroční optimismus nejen na akciích

04.01.2021 Vstup do nového roku je pro hlavní trhy velmi pozitivní. Nadšení pramení z toho, že v podstatě začínáme s čistým stolem. Brexitová obchodní dohoda je uzavřená, americký fiskální stimul schválený, proti Covidu se úspěšně očkuje.
img

Ohlédnutí za rušným rokem a dále do roku 2021

31.12.2020 V únoru byl obžalovací proces s Donaldem Trumpem, jen třetím americkým prezidentem v historii, který utrpěl tento osud. Prezident byl shledán vinným ve Sněmovně reprezentantů kontrolovaných demokraty a osvobozen Senátem ovládaným republikánem.
C:\fakepath\london7.jpg

Reuters: Evropu čeká největší přesun akciových obchodů za 20 let

29.12.2020 Evropu čeká po zahájení obchodování na burzách v příštím roce největší přesun obchodů s akciemi za více než 20 let. Odchod Británie z Evropské unie totiž přesunul těžiště obchodů z Londýna. Zatímco hráči na trhu doufají, že díky rokům příprav od doby, kdy si Británie odhlasovala odchod z EU, bude přechod většiny obchodů s aktivy v eurech, jako jsou akcie a deriváty, relativně hladký, dlouhodobý dopad je nejistý. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\top-23122020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.12.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v zelených číslech. Náladu na burzách nezkazilo ani vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, že balík na podporu ekonomiky v objemu téměř 900 miliard dolarů je nevyhovující, a pohrůžka, že příslušné zákony nepodepíše.
img

Rozbřesk: Libra - jak hluboko by mohla klesnout, aby se srovnala s tvrdým brexitem?

23.12.2020 Kauza brexitu jde do finále, což je velmi dobře vidět na výrazně vyšší volatilitě britské libry. O tom, zda mezi Británií a EU bude 1. ledna nějaká obchodní dohoda či nikoli, by se mělo rozhodnout v následujících několika dnech. Pro libru, která je navíc zkoušená velmi zhoršenou pandemickou situací na britských ostrovech, představuje hrozba nedohody mezi Londýnem a Bruselem velké riziko. Logicky tak vyvstává otázka, kam až může libra oslabit v situaci, kdy vyjednávání před Silvestrem opravdu selžou a na Nový rok začne na obou stranách kanálu La Manche chaos?
img

Americké akcie klesají, i když jednání o stimulu propad trochu brzdí

02.12.2020 Akciovým trhům se odpoledne nedaří, což platí o druhé straně Atlantiku i o většině hlavních evropských burz. Nepomohla očekávaná zpráva institutu ADP, podle kterého soukromí zaměstnavatelé v USA vytvořili minulý měsíc 307.000 pracovních míst, nejméně od července, zatímco trh čekal víc. Wall Street ale ztráty pozvolna zmírňuje, jak pozornost otáčí k nejnovějším kolům jednání o možném dalším stimulačním balíku pro americkou ekonomiku.
img

Obnoví se jednání o brexitu. Co bude dál s GBP?

27.11.2020 Vyjednavači Spojeného království a EU mají po období nucené karantény pro některé klíčové úředníky obnovit osobní rozhovory. Hlavní vyjednavač EU, Michel Barnier, má rovněž informovat 27 vlád bloku o stavu jednání.
img

Brexit: nekončící jednání

24.11.2020 Obchodní dohoda mezi Británií a Evropskou unií je na dosah. Podle zástupců je dohoda na 90 % hotová a představení finální verze můžeme očekávat již do dvou týdnů.
img

Rychlé shrnutí

19.11.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na nižších úrovních. S&P500 a Dow Jones klesly o 1.16 %, Nasdaq odepsal 0.82 % a Russell 2000 klesl o 0.72 %.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 6.11.2020

09.11.2020 Dále pokračuje pokles celkových čistých pozic na euru, kde spekulanti snížili svoje pozice již 6. týden v řadě. Pokles celkových čistých pozic také nastal na britské libře. Tento vývoj je zřejmě způsoben obavami ohledně definitivní podoby brexitu, protože obchodní dohoda nebyla stále sjednána. Překvapivě došlo k prudkému poklesu celkových čistých pozic na australském dolaru. Spekulanti naopak navýšili celkové čisté pozice na japonském jenu a nadále pokračuje nárůst býčích pozic na novozélandském dolaru.
C:\fakepath\fuze.jpg

Británie podepsala obchodní dohodu s Japonskem

23.10.2020 Británie a Japonsko formálně podepsaly dohodu o volném obchodu. Pro Británii je to první velká obchodní dohoda, kterou se jí podařilo uzavřít po jejím lednovém odchodu z Evropské unie. S tou naopak jednání o budoucím obchodování váznou, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\top-20102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.10.2020 1) Vyjednavači EU a Velké Británie se po pondělním nezdaru opět vrací k jednacímu stolu. Hlavní vyjednavač EU Michel Barnier prohlásil, že i po víkendové ostré rétorice ze strany Británie je nadále připraven k intenzivnímu dialogu o všech potřebných tématech, jehož výsledkem by byla nová obchodní dohoda mezi oběma partnery.
C:\fakepath\br-23072020-lv.gif

Jednání mezi EU a Británii prý v řadě bodů stále váznou

23.07.2020 Mezi návrhy Evropské unie a Británie ohledně nastavení budoucích vztahů jsou u více klíčových bodů stále značné rozdíly. Obě strany se tak musejí připravit na to, že se do konce přechodného období brexitu nepodaří uzavřít dohodu. Takto se dnes po dalším kole jednání vyjadřovali hlavní vyjednavači Michel Barnier a David Frost. Oba zmínili určitý pokrok, průlom u ožehavých otázek, jakými jsou rybolov a pravidla hospodářské soutěže, ale neohlásili.
img

USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo

26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou díky Trumpově ujištění o obchodní dohodě s Čínou

23.06.2020 Ceny ropy dnes odpoledne obnovily růst. Nervozitu na trhu uklidnil americký prezident Donald Trump prohlášením, že americko-čínská obchodní dohoda zůstává "zcela neporušená".
img

Akciový optimismus se přenáší do zámoří, výš pokračuje i eurodolar

23.06.2020 Dnešní obchodování se na hlavních trzích dál nese v optimistickém duchu. Jeho zdroj hledejme v ujištění Donalda Trumpa, že obchodní dohoda s Čínou stále platí, a v dobrých makrodatech z eurozóny. To jsou informace, které jsme dostali už dopoledne, ale od té doby trhům nic nedokázalo náladu pokazit.
C:\fakepath\mmf-18052020-lv.jpg

Šéfka MMF: Plné ekonomické oživení ve 2021 není pravděpodobné

18.05.2020 Globální ekonomice bude trvat mnohem déle, než plně oživí ze šoku způsobeného novým koronavirem. Uvedla to dnes v rozhovoru s agenturou Reuters výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. MMF tak zřejmě reviduje směrem dolů své prognózy na letošní a příští rok.
Související klíčová slova: Setkání G20 | ABN AMRO Bank | Český průmysl | Mezinárodní měnový fond | Organizace Severoatlantické smlouvy | Le Figaro | Obchodování zlata | Jaguar Land Rover | Finanční tituly | Měny zemí | Energetické firmy | LYNX | Dění na světových burzách | Forexový broker | Scott Bessent | Long pozice | Situace na Ukrajině | Fiskální stimul | Cap | EUR | Investování do měn | Komodity obchodované | Zkušenosti | Cenová hladina | Refinitiv | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Vstupy | Koronavirové krize | Exporty | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Mezinárodní pracovní síla | Obchodování CFD | Sekce měnové | ChainLink | Akciové trhy | Fio | Cenový pohyb | Republikánský prezident | Javier Milei | Nová data | Snap Inc | Wealth Managers | BTC | Take Profit | Geopolitické konflikty | Pfizer | Dohoda RCEP | Fondy obchodované na burze | Delegace | Ochranné příkazy | Intesa Sanpaolo | Boční kanál | Čínský obchod | Vývoj eurodolaru | Úvod do mezinárodních vztahů | Bank of Japan | Pokles sazeb | Howard Lutnick | Dow Jones Industrial | Pád dolaru | Eurostoxx 50 | Bezpečné útočiště | Line | Aktiva | Vliv technologií a digitální éry | USD/PLN | Citigroup | Stochastický | Očekávané výsledky | Vývoj cel | Statistiky | Příležitost k prodeji | Index PX | Britský finanční sektor | Klesá dolar | Střední Evropa | Profesionální obchodníci | Výše dividendy | Libra vůči dolaru | Stimulační balíček | SP500 | Trend | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Kolaps | Zasedání ECB | Širší index | Investiční firma | Philadelphia Semiconductor | Akcie COIN | Američtí voliči | Zvýšení cel | Citibank | Nákupní pozice | Trumpova celní politika | Šéf Fedu Powell | Investiční manažer | Index HSCEI | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dění na trzích | Obchodní platformy Metatrader | Hlavní ekonom | Pařížská dohoda | Snižování cel | Britská libra | Ministr obchodu Wilbur Ross | Americký prezident Donald Trump | Globální dění | Výkyvy | Lagardeová | Kroky Fedu | Budoucnost mezinárodních vztahů | Banka SEB | Obchodní dohoda USA-Čína | Akcie vzrostly | Tuzemský průmysl | Depozitní sazba | Indické akcie | Přesnost | Nejlepší podmínky | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Predikce vývoje | Stíhačky | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Americké dluhopisy | Asijské trhy | Berkshire Hathaway | Guvernér Bank of Canada | Americké podniky | Trhy s futures | Jak obchodovat měnový pár | Snížení emisí | Výkonný viceprezident | Čínské elektromobily | Valíd | Adria | Růst akcií | Zahraniční politika | Lockheed Martin | Český statistický úřad | Saúdská Arábie | Druhé funkční období | Home Credit | KOH-I-NOOR | ČSOB Data | Technické signály | Holubičí tón | Roadshow Bernstein Bank | Cenové výkyvy | Výhled dolaru | SAB Finance | Pohyby cen | Dolarový index | Geopolitické napětí | Unilever | Prosperity | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Náklady spojené s bydlením | Clo na dovoz | GDP | Diverzifikace | Expanze | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Údaje o inflaci | Čínský prezident | PLN | Jednoduché tipy | Důležité faktory | Státy a jejich zájmy | Pokles dolaru | Kurz BTC | Mark Mobius | Madeleine Albright | Směrnice | Exchange | Výhled | Gold | Naréndra Módí | WTO | Nařízení Evropského parlamentu | Výsledek britských voleb | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Vliv politiky | Kurz BTC/USD | Rostoucí inflace | Akcie automobilky Tesla | TNOTE | Eurokomisař pro hospodářství | Šéf Fedu Jerome Powell | Rostoucí ceny | Burza | NIM | UAW | Hrubý domácí produkt (HDP) | Digitální éry | NZD/USD | Akcie roku 2019 | Německý DAX | Dolar (USDIDX) | Přijetí | Standard & Poor's 500 | BCPP | Nizozemsko | New York | Odchod Británie z Evropské unie | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | Strach | Brexit | Globální výzvy | Výkon amerického dolaru | Jaderný program | Letadla | Obavy investorů | Makroekonomické nejistoty | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Obchodní příměří | Fox News | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Vlajka OSN | Vysoká inflace | Skotsko | Jitan Solanki | Silný hráč | Pozitivní sentiment | Dnešní makroekonomické ukazatele | Tiff Macklem | Směřování měnové politiky | Švýcarská banka UBS | Margin | Investing | Investiční roadshow | Dominance dolaru | Dnešní ekonomický kalendář | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Capital Markets | SAB Finance a.s. | Důležité zprávy | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Dividendy | Zavřít obchod | CME Fed Watch | Rafinerie | Dohoda o klimatu (COP21) | Obchodní seance | Robert Gilpin | Wealth | Cboe Europe | Možnost obchodovat | Financial Times | Zpráva NFP | Podnikatelská důvěra | Očekávaný výnos | Uvolnění měnové politiky | Risk-off | Dohoda USMCA | Válka na Blízkém východě | Výdaje | ISM v průmyslu | Dopady obchodní války | Analýzy | Konflikt na Blízkém východě | ČSOB | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Rekordní zisk | Vysoké riziko | Mocenské struktury | Parlamentní volby | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Saxo | Obchodní signály | Širší index S&P 500 | Proražení | Bollingerovo pásmo | Konflikty | Oživení britské ekonomiky | Skupina MOL | Ranní zpráva pro tradery | Vanda Insights | Hlavní události | OX Capital Markets Ltd | Zvyšování sazeb | Jak investovat do komodit | Americký prezident | Zrušení cel | Zajišťování | Americká inflace | Vývoj v USA | WSJ | Více obchodů | Silný býčí trend | Biotechnologická firma | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Vývoj měnového páru | Nejznámější kryptoměna | Trumpová | Lukáš Baloga | UnitedHealth Group | Globální výhled | Implikace | Vývoj ceny ropy WTI | Ursula von der Leyen | Zaměstnanost | PIF | Aquis Exchange | Washington | Výrazný růst | Aktuální hodnoty měny | Breaking | Akcie ve Spojených státech | Big data | Šéfka MMF | CZK | Dnešní zprávy | Wilbur Ross | Evropská měna | WRB | Výprodeje | Rabobank | Dow Jonesův index | Týden na trhu | VIG | Přesun akciových obchodů | Japonský parlament | Index Philadelphia | Byznys | Zahraniční dluh | Reuters Trump | Flat | Vliv technologií | Letecká společnost | Výnosy z amerických dluhopisů | Pohyb ceny | Stablecoins | Náklady | Trans-Pacifik | Nálada v Evropě | Ekonomiky | Akcie Salesforce.com | Směnné kurzy | Výkon | Společnost Reddit | Data z trhu | Dovoz z Číny | Výkonnost indexu | Inflace v Japonsku | Čínský jüan | Česká měna | PLN/EUR | Philip Morris | Volatilita | Maďarsko | Covid | Lichtenštejnsko | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Možné scénáře | Klesající trend | Průmyslová produkce | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Data Watch | Optimismus investorů | Předseda Fedu | Japonská vláda | Donald Trump | CISCO | Inflace | Peníze | IMF a OSN | Odhodlání | Brent | Akcie a dluhopisy | Credit Agricole SA | Moderna | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Burze | Indikátor | Obchodní dohoda s Evropskou unií | CHN.cash | Očekávání | Odvetná cla | Dopady Trumpových slov | NN Group | Obchodní pásmo | Suroviny | Odchod z EU | Amartya Sen | Jak obchodovat | Shanghai Composite | Úrokové sazby | Euro dolů | Dohoda EU | Index cen domů | IOT | Mezinárodní dohody | Fondy obchodované na burze (ETF) | Cisco Systems | Americký dolar (USDIDX) | BCM Begin Capital Markets CY | Vztahy velmocí | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Co Trump řekl | Obchodní spolupráce | Reakce trhu | Průmysl | Ekonomická dynamika | Britská letecká společnost | Majetek | Akcie a deriváty | Allianz | Měnový fond | Viktor Valent | Chamtivost | Standard & Poor's | Býčí signál | RWE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Trh s úrokovými sazbami | InstaForex | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Globální ekonomiky | Vlajka NATO | Nárůst poptávky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Dovoz ropy | Vanad | CZK/EUR | Nákupy | Klíčové úrovně | Růst | Kristalina Georgievová | Koruna | Realitní firmy | Obchodní poradce | Pojišťovací společnost | Příležitosti | Itálie | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zasedání FOMC | MiFID II | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Nedostatek informací | Jak začít cestu na měnových trzích | Německý export | BreakEven | Coinbase | Sentiment na trhu | Prognóza | Výnosová křivka | Realizace zisku | ProfitLevel | Energetické suroviny | LULU | Nálada investorů | Použití finanční páky | Americký zpracovatelský průmysl | Co je to obchodování CFD? | Trh práce | Potenciál pro růst | US Bancorp | Britská centrální banka | Globální ceny ropy | Ekonomické vztahy | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Volby v Británii | Vítězství Donalda Trumpa | CBOE | Logo WTO | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | ACG | CL | Švédská Riksbank | Streamovací společnost | Akvizice | Růst amerického dolaru | Válka | Zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Wolters Kluwer | Pomoc ekonomice | Býčí výhled | Republikán | Ratingová agentura | Investiční analytik | Globální obchod | Objem obchodů | Internet of Things (IoT) | Amazon | Vedoucí představitelé | Velká Británie | Pohyb kurzu | Spolupráce | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Obrat trendu | Kongres | JPMorgan Chase | Negativní dopad | Klíčové události | Ropný trh | Sodexo | Deník The Wall Street Journal (WSJ) | Nike | Ceny výrobců | Long | Chování | CySEC | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Lawrence Summers | Americký index | Lira | Akcie Boeingu | E15 | Graf | Geopolitická rizika | Dolary | Kauza brexitu | Cla na americké zboží | Vývoj na Blízkém východě | Hodnota britské libry | Rovnovážný kurz | Thyssenkrupp | AUD | Pozice velkých spekulantů | United Technologies | JOLTS | Geopolitická situace | Bernstein Bank | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Exxon Mobil | S&P500 | Nový zákon | Meziroční růst | Cvičení | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Sektor služeb | OIL.WTI | Baidu | Růst světového obchodu | Vybrané měny | Trh | Deník The Wall Street Journal | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Makroekonomické události | Intuitive Machines | Trans-Pacifik (TPP) | MSCI | Kontraindikátor SSI | Brexit bez dohody | Falešné signály | Ranní zpráva z akciového trhu | McLaren | Očekávání trhu | Chewy | Celní politika | Nálada na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Prezident USA | Index | Futures | HUF | Směnný kurz | Futures na ropu WTI | Zveřejněná data | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Obchodní poradce Bílého domu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční firmy | MMF | Kulturní výměna | Nabídka | USA | Akcie Apple | Peter Navarro | Eura | Dobré výsledky | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Petr Král | NZDUSD | Bílý dům | Kapitál | Fungování | CME FedWatch | Bank of Canada Tiff Macklem | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Index KOSPI | TSMC | Fichtner Wealth Managers | Cla na Mexiko | Slušný zisk | Agentura Reuters | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Platební neschopnost | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Podmínky na trhu | Včerejší obchodování | Trading | Makroekonomická data | TRUTH | Allianz Global Investors | Špatná zpráva | EBay | Blue chip | Obchodní a mezinárodní dohody | S&P | Regulátoři | Obchodní účet | xStation | Platina | Obchodní signál | Futures na Wall Street | Unie | Dillí | Airbus | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | E-commerce | Inflace ve Spojených státech | Ministerstvo obchodu | OX Capital Markets | Valíd bin Talál | Mluvčí MMF | Lukáš Kovanda | Regional Comprehensive Economic Partnership | Sentiment na Wall Street | Americké investice | Trumpovo rozhodnutí | DJIA | Akcie ve Spojených státech včera | Narušení dodávek | Akciové indexy | Vice | První obchodní den | Měkká síla a kulturní výměna | Christine Lagardeová | Šéfové států | Starmer | Zasedání Světového ekonomického fóra | Bitcoinové fondy obchodované na burze | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Vyjednavači EU | Britský premiér | Ministr zahraničí | Logo IMF | Pozornost | Obchodní napětí | Dohoda o klimatu | Obchodní partnerství | Vlnové analýzy | Wall Street Journal | Ocel | Devizové trhy | Vítězové a poražení | Akcie Snap Inc | IEA | Ekonomický vývoj | Centene | Novozélandská ekonomika | Raiffeisenbank a.s. | Valné shromáždění | Reakce trhů | Novozélandský dolar | Trumpovy vlády | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Ropa | Opatření | Migrace | Deficit | Inflace v eurozóně | Volatility | BREAKING | Pařížská dohoda o klimatu | Index Stoxx 600 | Shell | Zařízení | Technické analýzy | Americká měna | Další růst | Dopad brexitu | Budoucnost | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Obchodní dohoda s Čínou | Podnikání na kapitálovém trhu | Férové hodnoty | Zavádění cel | Počet pracovních míst | Společnost Verizon | Obchody s deriváty | Mírný růst | Zvýšit zisky | Derivátové trhy | Japonský index | Americká centrální banka | Cena ropy dnes | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Czech Fund | Současné globální výzvy | Společnosti | OpenAI | Ekologie | Americké měny | Předpověď kurzu | BNP Paribas | Česká koruna | Vlna koronaviru | Wedge | EFTA | Izrael | Patterny | Wall Street Journal (WSJ) | DAX 40 | David Howson | Oblečení | Co je to akciový index? | Kingdom Holding | Německý index | Ropa Brent | Začít obchodovat | G10 | Obchodní války | Trump v Davosu | Vysoká cla | Meziroční míra inflace | Finanční společnosti | Bohatství | Americké úrokové sazby | Ifo | Akciový index | Řízení rizika | Offshore | Přehled o dění na světových burzách | Švýcarská ekonomika | Momentum | Asijské indexy | Ekonom Dan Hanson | Hormuzský průliv | Trendová linie | Index nákupních manažerů | Dovoz z Evropské unie | Pozornost obchodníků | Přeprodanost | Týdenní výhled | Rada guvernérů | Domácnosti | Dovoz z Mexika | Jednání mezi USA a Čínou | Latinská Amerika | Bitcoin | Polský zlotý | Viceprezident | Cla na Čínu | Globální finanční krize | Obchodování na zámořských trzích | Výkonná ředitelka | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Vysoká volatilita | Zájem kupců | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Eskalace | Íránský ministr zahraničí | FTSE 250 | Research | Elektromobily | NAFTA | Royal Dutch Shell | Ontario | Energetický sektor | Vliv mezinárodních vztahů | Evropská unie (EU) | Ranní okénko | Technologický index Nasdaq | Velký třesk | Zpomalení globální ekonomiky | Eskalace obchodních válek | Tovární objednávky | Americké indexy | Abbott Laboratories | Dow Jones Industrial Average | Počet žádostí o podporu | Velcí obchodníci | Organizace spojených národů (OSN) | Norsko | Regrese | Index amerického dolaru (DXY) | Závislost | Rušení cel | Dolar vůči japonskému jenu | Platformy | Paolo Gentiloni | Equity | Prezident Donald Trump | Mitsubishi | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | Analytici | APEC | Čistý zisk | Aukce | Monetární politika | Marketingová komunikace | Klíčové problémy | Proinflační rizika | Fundamentální události | Stříbro | ČSOB Data Watch | Micron Technology | Zájem o dolar | Williams %R | Obchodovat | Dezinflační trend | Cla na dovoz | Kapitálové trhy | Směr trhu | Internet of Things | Prostor pro další růst | JCPOA | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | G7 | Organizace spojených národů | Pokles cen | Země EFTA | Premiér Naréndra Módí | Přesun obchodů | Capital Com | Finance | Bývalý prezident | Indikátor CCI | Michigan | Přijetí eura | Dividendový výnos | ETF | UTC | RBI | Novozélandské měny | Lineární regrese | Dluhopisy | Firma | OSN a WTO | Obchodníci | Poptávka | Hang Seng | Zboží dlouhodobé spotřeby | Odpor | Fundamentální analýzy | EURGBP | Zájem o akcie | Prezident Javier Milei | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení měnové politiky | PT. PROFITFXLEVEL | Evropský parlament | SMA 200 | Oddělení forexu | Pokračování trendu | eToro pro Českou republiku | Klouzavý průměr | Rok 2025 | UBS | Podnikání | Úsilí | MIFID | Bankéři | Členské státy EU | AXA | Obchodní aktivita | Depozitní sazby | Problémy | Hranice kanálu | MetLife | | Ztráty dolaru | USA a Čína | Akcioví býci | Statistický úřad | Měny považované za bezpečné | TRUTH social | Růst HDP | Odvetná opatření | Index PMI | Komerční banka | Ocelářství | Euro vůči dolaru | Bank of Canada | Situace v Hongkongu | Rolls-Royce | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | ANZ | Investiční banka Goldman Sachs | Bank of New York Mellon | Změna klimatu | Fáze obchodní dohody | Axe Capital | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Ekonomové | Průzkum společnosti | Obchodovat na forexu | Konec trendu | Volatilita eura | Oslabení trhu | Zpomalení hospodářského růstu | Klesly akcie | Pravidla obchodního systému | Úrovně supportu a rezistence | Christine Lagarde | Boeing | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Index Philadelphia Semiconductor | Index S&P/ASX 200 | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Měkká síla | Trumpovy požadavky | ASML Holding NV | Vývoj | Vyhlídky americké ekonomiky | Sanofi | Úroková sazba | Úroveň rezistence | GBP k USD | Výkon dolaru | Futures na Nasdaq | Blue chip akcie | Podnikatelská nálada | Ceny benzínu | Investiční poradenství | Ekonomický poradce | Agentura Fitch | Volby | Americké akcie | Facebook | Sdružení EFTA | Zasedání České národní banky | Pracovní síla | Akcie třiceti předních amerických podniků | Plánování | Rostoucí ceny ropy | Pohonné hmoty | Průmysl a stavebnictví | Short pozice | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Rekordní pokles | Posílení ekonomiky | Růst firemních zisků | Obchodování S&P 500 | Dnes na forexovém trhu | Volatilní | Sankce | Sněmovny | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Riziko ztráty | Cla na Mexiko a Kanadu | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Kurz libry | Nejlepší způsob | OSN | Varování | Akcie TSMC | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Výprodej dolaru | Analýza makroekonomických zpráv | Člen bankovní rady ČNB | Konsolidace | Klesající struktura | Akcie mediální skupiny CME | Měnové politiky | Výrobní inflace | G20 | Finanční služby | Guvernér rakouské centrální banky | Summit EU | Bitcoinové fondy | S&P/ASX 200 | Uptrend | Abbás Arakčí | Objem obchodování | Ústup rizik | FXTM | Člen bankovní rady | Evropská rada | Dan Hanson | Obchodní dohody | Fiskální politika | Akciový optimismus | Výnosy | Měnový výbor | Spojené státy a Čína | Bernstein | Uvědomění | Italský premiér | Británie a G7 | Ekonomická situace | Poradce Bílého domu | Rozvaha | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Nové peníze | Denní volatilita | Fio banka, a.s. | KOSPI | Index FTSE 100 | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Americká administrativa | Obchodní jednání | Milei | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | WTI (OIL.WTI) | EU a OSN | Hypoteční sazby | Výrobce elektromobilů Tesla | Centrální bankéři | CNY | Ekonomické indikátory | FOMO | Indický premiér | Obchody s akciemi | Nobelovy ceny | Analýza BTC | Miliardy dolarů | ADP | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Joe Biden | Daimler | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cena indexu DAX | Cenové pohyby | Hlavní měnové páry | Světový obchod | LVMH | Tisková konference | Vítězství | Forexoví obchodníci | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Platební bilance | Růst mezd | Lululemon Athletica | Ministr financí Steven Mnuchin | Fibonacci | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Odvětví | Belgie | Vlnový pattern v grafu | Sazby | GBP/EUR | Lufthansa | PMI ve výrobě | Trend GBP | Pozorování | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Americký index S&P 500 | Švýcarská banka | Americký ministr obchodu | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Vzdělávací materiály | IMF | Dohoda mezi EU a Británií | David Frost | Dovoz do USA | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Prodejní příkazy | Steven Mnuchin | Index cen nemovitostí | Prohlášení | Expanzivní fiskální politika | Atlanta Fed | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Hlavní pravidla | Michal Šnobl | Průmyslové objednávky | Pacifik | RDSA | Action Economics | Dluhopis | Renault | Průzkum | Firmy | Fichtner Wealth | Mezinárodní vztahy | Aktéři mezinárodních vztahů | Jednání mezi EU a Británií | Geopolitické události | Tvrdý brexit | Futures na americké indexy | Firemní výsledky | Graf EUR/USD | Růst cen ropy | Murray | Provedení pokynu | Zajištění | Zemědělství | Muhammad bin Salmán | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Překážky | EU a NATO | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | COP21 | Zájem investorů | Britské aerolinky | Cena ropy brent | Supporty | Partnerství | Dovoz oceli | Money management | LIFFE | Kroky centrálních bank | WKL | TPP | GATT | Nová cla | Globální ceny | CFTA | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Obchodní dohoda mezi EU a Británií | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Nejbližší support | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Boris Johnson | Účastníci trhu | Euro k dolaru | Federální odvolací soud | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Česká vláda | Korekce trhu | COIN | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Akcie v USA | Bezpečná platidla | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Hongkongský Hang Seng | Walmart | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Unijní instituce | FTSE | Růst české ekonomiky | Cena indexu | Měnové trhy | Australský S&P/ASX | Přehled o dění | Oscilátor | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Vánoce | Varování před riziky | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Plánovaná cla | Měnověpolitické zasedání | Fitch | Japonský index Nikkei 225 | Energetická zařízení | Dluhopisový trh | Zakladatel a CEO | Analytik ProfitLevel | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | RCEP | Poptávka po bitcoinu | Futures na ropu | Velcí hráči | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Kyjev | Alasdair Haynes | Ministr obchodu | Hodnota akcií | xStation 5 | Komentář odborníka | Nová makrodata | Riziková aktiva | Evropské sdružení volného obchodu (EFTA) | Stagflace | Ředitelka | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | Cenový vývoj | Britská ministryně | NKE | STMicroelectronics | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Rizika globální | Bilance | Americké akciové indexy | Čínský Shanghai Composite | Banky v EU | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | Low | Růst Bitcoinů | Miliardář | Španělsko | Burza dnes | XTB Research | Balík na podporu ekonomiky | Zhoršování pandemické situace | Obchodování s úrokovými swapy | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Index spekulativního sentimentu | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Evropský průmysl | CAD | Odhady analytiků | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vlnový pattern | Rozjednané prodeje domů | Deeskalace | Peněžní trh | Banka Goldman Sachs | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Dopad na hospodářství | Společnost | The New York Times | Velké firmy | Sdružení volného obchodu | Evropské trhy | Sázet | 1MDB | Příměří na Ukrajině | Seniorní analytik | Jihoamerická země | Květnová inflace | Tým RoboMarkets | Hospodaření | Zahraniční obchod | Dlouhodobé strategie | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Wells Fargo | Riksbank | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Ekonomické výsledky | Předpověď kurzu libry | Optimismus na akciových trzích | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Fundamentální pozadí | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Řízení společnosti | Prodeje existujících domů | Akcie automobilky | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | Volkswagen | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Chudoba | Hospodářský pokles | Astrazeneca | Obchodování s německými dluhopisy | EK | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Německé dluhopisy | Pražský PX | MAM | Benchmarky | JPY | Zasedání ČNB | Adidas | Prohlášení Fedu | Pivot | RSI | Bank of America | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Buffett | Index DAX 40 | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Karty | Čína | Capital | Know-how | Risk | Inovace | Úrovně supportu | SPX 500 | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | FTSE 100 | Obranný průmysl | COT report | Války | Land Rover | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Rada guvernérů ECB | TV Nova | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | ASML | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Berkshire | Prosus | Zápis z posledního zasedání | Salesforce | Státy EU | SMA | Yahoo | Polygon | Blízký východ | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Truth Social | Klíčová úroveň | Trump dnes | Odborníci | PMČR | Cena severomořské ropy | Norges Bank | USD/EUR | Průmyslové zboží | Prodeje automobilů | Současná cena | Kurzové riziko | Stablecoiny | USDCAD | Biotechnologické společnosti | Forint | Accor | Americký ministr financí | Morgan Stanley | RTX | Commerzbank | Worldometers | Výnos | Donald Trump dnes | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | Technické rezistence | Index DOW | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Index USD | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | CEO | 256/2004 | Dobrá zpráva | Rozhovor | Nové sankce | Růst podnikatelské aktivity | Růstové momentum | Austrálie | Minulá výkonnost | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Miliardy USD | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Obchodní den | Singapur | Vietnam | Ceny akcií | Ceny energií | Ahold Delhaize | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Obchodní analýza | Výběr zisků | Jiří Šmejc | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Očekávané Earnings | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Ukrajinská ekonomika | Akciové trhy v USA | Akcie společnosti Tesla | Aktuální informace | Funkční období | Zisk | Total | ČNB | Bank of England | EURUSD | FedEx | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Huawei | Překoupené oblasti | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Prezidentské kampaně | Obchodování | Jan Vejmělek | Mitsubishi UFJ | Dnešní data | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | Monitorování | Prezident | Kyle Rodda | Ropovod | Varovné signály | Jakub Rochlitz | Raytheon | Obavy trhu | Bentley | Finanční pomoc | Prémie | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Kupující | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Maso | Automobilky | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Biden | Růst zlata | ADBE | Finanční krize | Teherán | Obchody | Akcie big data | Britská měna | Obraty trendu | ex | Snížení daní | Velcí spekulanti | WebTrader | Jakub Matis | Medián | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Čínská společnost | Změny sazeb | Svíčkový graf | Deutsche Telekom | Zvýšení těžby | Zpráva pro tradery | Roční maximum | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Růst měny | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Visa | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Dohoda o brexitu | Ursula von der Leyenová | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Impeachment | Konsensus | Pozitivní výsledek | Verbální intervence | Euro STOXX | NATGAS | FOREX | Signály | Dovoz čínského zboží | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | GfK | New York Times | Aliance | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Spready | HDP | Analytik trhů | Načasování | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | NEST | Index euro | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | Etoro | USD/CAD | Rizikové prémie | DJ30 | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Obchodníci s cennými papíry | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Přírodní katastrofy | Zemědělské produkty | Slovensko | JPMorgan | 100 SMA | Salmán | AMZN | Obchodní systémy | Přijetí kryptoměn | Premiér Boris Johnson | ČTK | Pozitivní výhled | Katastrofy | Infineon | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Česká národní banka | Regulační rámec | 1D | Nákupní doporučení | Crédit Agricole | Americké firmy | Životní styl | Technický výhled | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Kupci | Největší ekonomiky | Nový Zéland | Société Générale | Rates | John Hardy | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Black Friday | Asijské seance | Louis Vuitton | Farmaceutické akcie | AAA | Energetická bezpečnost | Vývoj ceny | Býčí trend | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Důležitý signál | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Technické faktory | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | SSI | CATL | Kurz | Daně | SOK | DXY | Commonwealth Bank | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Intermediate | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Japonské akcie | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | BHS | Aerolinky | Obchodní rozhovory | Měnový výbor Fedu | Ekonomické fórum | Chile | Bankovní rada | Investice | Keir Starmer | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Uranové akcie | Traders | Akcie Salesforce | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Investujte | Londýn | Ranní nadhoz | Nezávislost | Obchodování akcií | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Zpráva z akciového trhu | Americké futures | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Bod | Výkonnost indexu S&P 500 | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Makrodata | Obchodování měn | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | USMCA | Fondy | DAX40 | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Měny G10 | Michel Barnier | Nevládní organizace | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Prodej EUR | Akcie Boeing | Index MSCI | Obchodní politika | Lululemon | Měny | Profitovat | Dollar | Downside | DE30 | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Oslabující americký dolar | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Investování do zlata | Export | Milník | UNA | Rusko | Iracionální | Poradce | Rafinérie | Většinový podíl | Vývoj ceny ropy | Signál | Vanadiové akcie | Nové žádosti o podporu | Vývoj akciového indexu Dow Jones | GBPUSD | Firma McDonald's | Ukončení války | Letectví | Zmírnění rizik | BHS Štěpán Křeček | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | HSCEI | Graf indexu | Upozornění na rizika | Neúspěch | Britská vláda | Negativní sentiment | Technologičtí giganti | Výsledková sezóna | DAX30 | FedWatch | Zastavení ztrát | Technická analýza | Nejlepší blue chip akcie | Shrnutí obchodování | Index DJ30 | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Čekání na dohodu | Administrativa | Trendový indikátor | COVID-19 | Ranní zpráva | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Brusel | NFP | Nejlepší vanadiové akcie | Vývoz do USA | Nikkei | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Elon Musk | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Prodej | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | KB | XM | Inflace v květnu | Admiral Markets | Akcie v Asii | Evropská unie | Halifax | Tokeny | Britský ministr financí | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Míra | Divize | University of Michigan | Obchodní nápady | Korekce | Odhady trhu | LNG | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | DMA | Riziko recese | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Televize CNBC | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | GDPNow | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | ČNB Tomáš Holub | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Rostoucí trend | Sójové boby | Rozbor | CHF | Měnový trh | Index Nikkei | Analýza BTC/USD | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Zakladatel | Instant Trading EU | Index nákupních manažerů (PMI) | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Přístup na finanční trhy | Globální problémy | QE | MT4 | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Jaguar | Cena | Tim Cook | Vystoupení z EU | EU a USA | Obchodování jedním kliknutím | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Psychologie trhu | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Upozornění | Apple | Rozpočet | Americký trh | Snížení sazeb | DOT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Obchodování indexů | Evropské akciové indexy | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Inflace CPI | Bloomberg Economics | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Hliník | Merck | Kurzy měn | Downstream | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Inflace v Německu | Geopolitika | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Odvolací soud | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | BTC/USD | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Maloobchodní prodej | Britské firmy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | FDX | I-Trader | Vlády | Americká vláda | INTC | Australský index | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Netflix | Zisk na akcii | GM | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | Vivendi | XTB | Uzavření dohody | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Ropovody | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Jádrový CPI | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Francouzi | OCI | Aktivity v eurozóně | Negativní úrokové sazby | Začínající tradeři | Pullback | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Market | Čistý zisk na akcii | Cenné papíry | ČNB Petr Král | Eurokomisař | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Ozbrojený konflikt | LSEG | Global Times | Indická ekonomika | Americká lehká ropa WTI | Obchodní rozpětí | Support | General Electric | Valná hromada | Oživení globální poptávky | Americký Senát | Kurz forintu | FX | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Investiční banka | Londýnské burzy | Služby | Americký průmysl | Stochastický oscilátor | Rizikovější aktiva | OPEC | Broker | Úroková sazba Fedu | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Guvernér Michl | Stop-Loss | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Von der Leyenová | Program nákupů dluhopisů | Fiskální impuls | Vývoj akciového indexu NASDAQ 100 | Akcie v Hongkongu | CPTPP | Vzdělávání | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Ekonomické trendy | Reddit | Začít investovat | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | SEB | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | ZEW index | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Saxo Bank | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Nepředvídané události | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Salesforce.com | Budoucí pohyby | Ropy | RBA | Korelační koeficient | Struktura | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Únorová inflace | Obchodní vztahy | USD | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | AMS | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | O2 | Emoce | Legislativa | Technologické tituly | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Libra k dolaru | D1 | Investing.com | Obchodování s komoditami | Market Watch | Aerospace | Trendové pohyby | Globální vývoj | Konflikt mezi Izraelem | BMW | 3M | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | US500 | Posilování amerického dolaru | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Analytička společnosti | Prezidentka ECB | Obavy z recese | BCM | Federální rezervní systém | Události ve světě | Island | Čínská centrální banka | Earnings | Průraz | Tlak medvědů | IAG | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Likérka Stock | Pokles eura | Významné zprávy | Vlajka | Bitcoin dnes | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Markets | USD/CHF | Mezinárodní spolupráce | Dividendové akcie | Akcie Pfizeru | Kanada | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | CMA | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Výhled pro EUR/USD | Take-Profit | ING | Zahraniční investice | Technické patterny | Indexy | Takata | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Blue chips | US100 | Lockheed | Evropská centrální banka | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | TTIP | Stoxx 600 | Velikost pozice | CFD na indexy | MAAE | Forward | Měnová politika | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Technologické inovace | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Body | Čínský export | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Akcie Snap | HDP v ČR | Navýšení | Line Bin | Americká cla | Hodnoty měny | GOOGL | Konzervativci | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | ASX 200 | KBC | Americké dividendové akcie | Úroveň supportu | Sterling | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | REIT | Materiály | PMI ve službách | Roadshow | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Nadnárodní korporace | Poptávky po ropě | Cloudové služby | Bezpečné měny | Applied Materials | Jak investovat | Silný růstový potenciál | Nákupní signál | MOL | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Evropské dluhopisy | Ekonomické prostředí | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Merck KGaA | Kryptoměnový trh | Banka | Produkce ropy | Vlastnictví | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Banka UBS | Graf dne | Enel | CNBC | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Capital.com | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Hospodářský výhled | Disney | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Obchodní deník
Obchodní deníky
Obchodní den tradera
Obchodní desk
Obchodní desky
Obchodní disciplína
Obchodní divize
Obchodní dny
Obchodní dny a hodiny
Obchodní dny a hodiny dané burzy

Následující klíčová slova

Obchodní dohoda mezi EU a Británií
Obchodní dohoda s Čínou
Obchodní dohoda s Evropskou unií
Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU)
Obchodní dohoda USA-Čína
Obchodní dohody
Obchodní domy
Obchodní dovednosti
Obchodní fáze
Obchodní fáze u MiFunder
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Sunbird FX
FXCM
Deltastock
reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít