Úterý 19. březen 2024 09:56
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Purple pivot points
reklama
Instaforex krypto ebook

Hospodářský propad

C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Český HDP loni klesl o 0,4 procenta, podle analytiků je to důsledek inflace

30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla o 0,4 procenta po růstu o 2,4 procenta v roce 2022. V posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Předběžný odhad vývoje ekonomiky dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků je loňský hospodářský pokles důsledkem vysoké inflace, údaje za čtvrté čtvrtletí ale dávají naději na obrat k lepšímu. V evropském srovnání česká ekonomika loni zaostávala, Evropská unie jako celek loni podle Eurostatu hospodářsky rostla o 0,5 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: HDP loni klesl kvůli inflaci, nová data naznačují změnu k lepšímu

30.01.2024 Loňský pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta je důsledek vysoké inflace, kvůli které se snížila spotřeba domácností. Údaje za poslední čtvrtletí roku, kdy se HDP mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, naznačují obrat hospodářské situace k lepšímu, letošní rok už by měl přinést ekonomický růst. V hodnocení dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) se na tom shodují analytici oslovení ČTK.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se loni pod tlakem globálních krizí propadla o 0,3 procenta

15.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce následkem dopadů globálních krizí propadl o 0,3 procenta. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně na základě prvního odhadu oznámila šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. Na loňský rok vláda počítala s hospodářským poklesem o 0,4 procenta, na letošek už ale počítá s růstem. Ten zatím odhaduje na 1,3 procenta. Hospodářský propad za loňský rok je v souladu s očekáváním analytiků.
img

Ruská ekonomika svým růstem překonává všechna expertní očekávání. Od roku 2019 do současnosti – tedy v období covidu a války na Ukrajině – stoupla o 5,5 %, zatímco česká klesla o 2,5 %

16.11.2023 Růst ruské ekonomiky překonává všechna expertní očekávání, ukazuje dosavadní slabost sankcí, shrnuje agentura Bloomberg. Dle MMF (a jeho ukazatele HDP na osobu v mezinárodních dolarech roku 2017) letos ruská ekonomika bude o 5,5 % silnější než v předcovidovém roce 2019, česká ale o 2,5 % slabší.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Rzeczpospolita: Německá ekonomika slábne, je Německo nemocným mužem Evropy?

03.08.2023 Německá ekonomika se nemůže postavit na nohy. Už dvě čtvrtletí po sobě se hrubý domácí produkt (HDP) země snížil a Německo se tak podle ekonomů dostalo do technické recese. V uplynulém čtvrtletí se HDP udržel na úrovni předchozích tří měsíců, což byl ale pravděpodobně jen slabý záblesk naděje. Hospodářský propad signalizují všechny důležité ukazatele. Znovu se začíná mluvit o "nemocném muži Evropy", jak zemi označil už na přelomu tisíciletí britský ekonomický časopis The Economist, píše polský deník Rzeczpospolita.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ifo: Sasko v příštím roce unikne recesi, hospodářský růst se ale zastaví

21.12.2022 Hospodářský propad na východě Německa bude v nadcházejícím roce ve srovnání s celoněmeckým průměrem výraznější, ale Sasku se recesi podaří uniknout. Ve své prognóze to dnes uvedl ekonomický institut Ifo. Ten pro rok 2023 předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se sníží o 0,1 procenta, zatímco na východě Německa to bude o 0,2 procenta. V Sasku, které je pro Českou republiku jedním z hlavních obchodních partnerů z německých spolkových zemí, očekává Ifo stagnaci.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ekonomové v Německu očekávají výraznější zpomalení inflace

15.12.2022 Inflace v Německu by mohla v prosinci výrazně zpomalit, a dostat se tak na jednociferné číslo. Očekávají to ekonomové, kteří za příznivé opatření označují rozhodnutí vlády převzít za domácnosti a menší podniky platbu prosincových záloh na zemní plyn a dálkové teplo. O opatrném optimismu dnes hovořil také spolkový ministr financí Christian Lindner.
C:\fakepath\trader-12122022-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.12.2022 1) Neúspěšný kryptoměnový boss z Jižní Koreje Ton Kwan, který je obviněn z podvodu a porušení zákona o kapitálových trzích, se podle jihokorejských úřadů skrývá v Srbsku. Informoval o tom dnes web stanice BBC. Obě země spolu nemají uzavřenou smlouvu o vydávání.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Bloomberg: Pokles cen nemovitostí ve Švédsku může prohloubit ekonomickou krizi

12.12.2022 Ceny nemovitostí ve Švédsku z dosavadního vrcholu, na kterém byly začátkem roku, klesly o 15 procent. Pokles realitního trhu v největší severské ekonomice tak ještě může prohloubit začínající hospodářský propad, uvedla dnes agentura Bloomberg. Největší riziko představují komerční nemovitosti.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika překvapivě zmírnila tempo propadu, zvolnila také inflace

09.12.2022 Ukrajinská ekonomika ve třetím čtvrtletí překvapivě vzrostla o devět procent, zatímco ve druhém čtvrtletí o 19,2 procenta klesla. Meziroční tempo jejího propadu se tak zmírnilo na 30,8 procenta ze 37,2 procenta v předchozím tříměsíčním období. Oznámili to dnes ukrajinští statistici. Příznivěji se vyvíjí také míra inflace, která se za listopad snížila o desetinu procentního bodu na 26,5 procenta.
C:\fakepath\london6.jpg

Britský ministr financí slibuje, že se mu podaří obnovit důvěru finančních trhů

17.10.2022 Nový britský ministr financí Jeremy Hunt slibuje, že získá zpět důvěru finančních trhů a že plně zodpovídá za vládní plány ohledně daní a výdajů. Hunt se vedení ministerstva ujal v pátek poté, co premiérka Liz Trussová odvolala jeho předchůdce Kwasiho Kwartenga. Zmatky v ekonomických plánech současné britské vlády podryly důvěru ve schopnosti Trussové vést zemi jak na mezinárodních finančních trzích, tak v řadách její Konzervativní strany i u britské veřejnosti.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu je podle Ifo nejhorší od května 2020

26.09.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v září opět výrazně zhoršila a je teď na nejnižší úrovni od května 2020. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten uvedl, že výhled na nadcházející měsíce zůstává pesimistický, neboť podniky hodnotí svou současnou situaci jako špatnou. Kvůli energetické krizi navíc v Německu podle centrální banky sílí známky recese. Hospodářský propad očekává Ifo v nadcházejícím roce.
C:\fakepath\USA.jpg

NBER: Recese ekonomiky USA vyvolaná koronavirem byla rekordně krátká

20.07.2021 Recese americké ekonomiky vyvolaná šířením koronaviru byla rekordně krátká. Trvala pouze dva měsíce, a to od loňského března do loňského dubna. Uvedl to včera Národní úřad pro ekonomický výzkum (NBER), jehož výbor v USA určuje začátky a konce recesí.
img

Česko je bohatší než Itálie nebo Španělsko, Češi jsou spokojenější než Francouzi či Britové. Na uplynulých více než třicet let budování tržní ekonomiky si lze připít podobně jako na jubileum jeho klíčového hybatele

18.06.2021 Už od konce 50. let bylo mnoha tuzemským ekonomům zřejmé, že centrální plánování je citelně méně efektivní než tržní ekonomika. Existovaly proto pokusy, jak prvky tržní ekonomiky alespoň zčásti začlenit do socialistického hospodářství. Zprvu však snahy narazily na ideologický odpor, jehož vyvrcholením byl vstup vojsk Varšavské smlouvy roku 1968. Opětovně tyto pokusy začaly ožívat v 70., ale zejména 80. letech. V druhé polovině 80. let už bylo naprosto zřetelné ohromné ekonomické a celospolečenské zaostávání socialistického tábora, takže v rámci přestavby se režim sám snažil začleňovat tržní prvky do neefektivní, nedostatkové socialistické ekonomiky. Svědčí o tom i proslulý projev předsedy KSČ Milouše Jakeše z července 1989, který pronesl v Červeném Hrádku. Jakeš lidovou mluvou poměrně dobře vystihl klíčový problém tehdejší ekonomiky a nutnost její zásadní reformy ve směru uvedení některých tržních principů.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejský hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí stoupl o 1,7 procenta

09.06.2021 Jihokorejský hrubý domácí produkt (HDP) se podle sezonně upravených údajů zvýšil v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 1,7 procenta. Informovala o tom dnes ve své konečné zprávě tamní centrální banka, která původní odhad z konce dubna zvýšila o desetinu procentního bodu. Růst táhla zejména soukromá spotřeba a kapitálové výdaje.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká ekonomika loni navzdory pandemii vzrostla o 1,8 procenta

01.03.2021 Turecká ekonomika loni vzrostla o 1,8 procenta, a stala se tak jednou z mála zemí světa, které se navzdory koronavirové krizi dokázaly vyhnout hospodářskému propadu. Informoval o tom dnes turecký statistický úřad. Turecko tak loni předstihlo všechny mladé tržní ekonomiky a hospodářsky nejdůležitější země G20, lépe si vedla pouze Čína. Analytici přesto čekali výraznější růst. O rok dříve ekonomika vzrostla o 0,9 procenta.
C:\fakepath\top-26012021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.01.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v červených číslech. Na burzách v Austrálii a Indii se kvůli svátkům neobchodovalo. Japonská centrální banka (Bank of Japan) zveřejnila zápis ze svého prosincového měnověpolitického zasedání. Na něm se představitelé Bank of Japan shodli, že nebudou váhat s přijetím dalších podpůrných opatření, pokud si to situace vyžádá.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika loni klesla o procento

26.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Jižní Koreje se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 snížil o jedno procento. Zaznamenal tak první pokles za 22 let. Loňský hospodářský propad v Jižní Koreji však pravděpodobně bude nejmírnější v rámci členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to podle agentur Kjódó a Reuters z dnešních údajů jihokorejské centrální banky.
C:\fakepath\graf global.jpg

S&P: Globální dluh do konce roku vystoupí na 200 bilionů USD

04.12.2020 Globální dluh do konce letošního roku vystoupí kvůli dopadům nového koronaviru a opatřením na potlačení pandemie na 200 bilionů USD (4,36 biliardy Kč). To bude představovat asi 265 procent hrubého domácího produktu (HDP) celého světa. Předpověděla to dnes mezinárodní ratingová agentura S&P Global. Žádnou krizi v souvislosti s nárůstem dluhu ale v dohledné době neočekává.
C:\fakepath\usa3.jpg

Propad americké ekonomiky byl ve čtvrtletí proti odhadům mírnější

30.09.2020 Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí klesala v přepočtu na celý rok tempem 31,4 procenta. Uvádí to konečná zpráva o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. Za největším propadem ekonomiky minimálně za 73 let je hlavně koronavirus a opatření proti jeho šíření. Podle předběžné zprávy zveřejněné před měsícem největší ekonomika světa klesala ročním tempem 31,7 procenta.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Ekonomická nálada v eurozóně je lepší, než se čekalo

29.09.2020 Ekonomická nálada v eurozóně v září po poklesu vinou koronaviru znovu vzrostla. Zlepšila se více, než se čekalo, i když stoupla méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z dnešních údajů Evropské komise (EK). Optimisticky vidí situaci především sektor služeb. Index na září vystoupil na 91,1 bodu ze srpnových 87,5 bodu.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédsko napřesrok plánuje rozsáhlé výdaje na podporu ekonomiky

21.09.2020 Švédská vláda hodlá příští rok vynaložit 105 miliard švédských korun (přes 270 miliard Kč) na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19. Rozpočtový plán, který dnes vláda představila, předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Švédska letos klesne o zhruba 4,6 procenta. Hospodářský propad by tak měl být mírnější než v řadě jiných evropských zemí, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Maloobchodní tržby v Německu v červenci nečekaně klesly

02.09.2020 Maloobchodní tržby v Německu v červenci v reálném vyjádření klesly o 0,9 procenta, a pokračovaly tak v poklesu z předchozího měsíce, kdy se po zpřesnění údajů snížily o 1,9 procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Je to překvapivý výsledek, ekonomové totiž počítali s růstem tržeb. Vývoj naznačuje, že výdaje domácností k zotavení největší ekonomiky v Evropě patrně nepřispívají tak, aby se po koronaviru ve třetím čtvrtletí dostavil předpokládaný silný růst.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Kvůli koronaviru zažívá české hospodářství rekordní pokles HDP

31.08.2020 Výběr informací o dopadech nového typu koronaviru na českou ekonomiku (před půl rokem, 1. března, se v ČR vyskytly první tři případy nákazy):
C:\fakepath\Kanada.jpg

Kanadská ekonomika kvůli viru klesla o rekordní 38,7 procenta

28.08.2020 Kanadská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v celoročním přepočtu o rekordních 38,7 procenta. Podniky totiž byly nuceny přerušit činnost, aby se snížilo riziko šíření nemoci covid-19. Za červen už ale reálný hrubý domácí produkt (HDP) díky obnovování ekonomické aktivity vzrostl o 6,5 procenta, což je také rekord. Další růst se čeká i v červenci, uvedl dnes kanadský statistický úřad.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Americká ekonomika klesla o rekordních 31,7 procenta

27.08.2020 Ekonomika Spojených států ve druhém čtvrtletí klesla podle zpřesněných údajů v přepočtu na celý rok o rekordních 31,7 procenta. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Rychlý odhad zveřejněný zhruba před měsícem uváděl propad hrubého domácího produktu (HDP) o 32,9 procenta.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Ekonomika členských zemí ve 2. čtvrtletí rekordně klesla

26.08.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) v členských zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se v letošním druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize propadl oproti předchozím třem měsícům o rekordních 9,8 procenta. Uvedla to dnes OECD na základě předběžných odhadů.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Ifo: Německé firmy čekají, že se k normálu vrátí až za 11 měsíců

13.08.2020 Německé firmy v průměru očekávají, že se jejich podnikání nevrátí k normálu dříve než za 11 měsíců. Ve svém červencovém průzkumu to zjistil německý hospodářský institut Ifo. Obzvlášť nepříznivě dopadla koronavirová krize na podniky ve službách, které doufají v návrat normálních časů až za 11,7 měsíce, uvedl dnes institut.
C:\fakepath\Německo.jpg

Der Spiegel: Institut Ifo zlepšil výhled německé ekonomiky

31.07.2020 Německá ekonomika si letos povede lépe, než předpokládaly prognózy z poslední doby. Institut Ifo zlepšil výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) a předpokládá, že hospodářský propad v Německu dosáhne 5,1 procenta. Dosud kvůli dopadům šíření nového koronaviru institut počítal s propadem o 6,7 procenta. Napsal to dnes německý magazín Der Spiegel.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Koronavirus ve druhém čtvrtletí dusil ekonomiku v USA i v Německu

30.07.2020 Nový koronavirus, který se od začátku roku z Číny rozšířil postupně do celého světa, ekonomiku nejvíce dusil až ve druhém čtvrtletí. Zatímco ve Spojených státech, které mají zdaleka největší hospodářství na světě, hrubý domácí produkt (HDP) klesl v přepočtu na celý rok o rekordních 32,9 procenta, německá ekonomika, která je největší v Evropě, zaznamenala proti předchozímu čtvrtletí propad o 10,1 procenta. I to je rekord - respektive nejhlubší propad od roku 1970, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
C:\fakepath\USA.jpg

Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o 32,9 procenta

30.07.2020 Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům šíření nového koronaviru nejhlubší propad v zaznamenané historii. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok snížil o 32,9 procenta.
img

Ozvěny trhu: Zítra se dozvíme, jak hluboko jsme spadli

30.07.2020 Ani nová makroekonomická prognóza, kterou jsme tento týden publikovali, nic nezmění na tom, že hospodářský pokles, který bude letos vykázán, bude nejhlubší v naší novodobé historii. Za celý letošní rok předpokládáme snížení reálného hrubého domácího produktu o pět procent. Nicméně oproti předchozí prognóze jsme předpokládaný hospodářský propad o necelé dva procentní body vylepšili.
img

Ranní nadhoz - první odhady HDP za Q2 dominují datům tento týden

27.07.2020 ČSÚ zveřejnil výsledky konjunkturálního šetření za červenec. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu si oproti červnu polepšil o 9,5 bodu a dosáhl hodnoty 86,7. Na tomto zlepšení se výraznou měrou podílel posun v sentimentu u podnikatelů, když jejich ukazatel dosáhl 84,7, což je o 10,9 bodu více oproti červnu (historicky nejvyšší meziměsíční zlepšení). Podstatně méně se zvedla důvěra u spotřebitelů (jen o 2,7 bodu).
C:\fakepath\summit eu.jpg

Summit EU pokračuje čtvrtý den do noci

21.07.2020 Po více než třech dnech vyjednávání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie předložil dnes večer předseda Evropské rady Charles Michel nový kompromisní návrh fondu pokrizové obnovy ekonomik a příštího sedmiletého rozpočtu bloku. Omezením podílu grantů v balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), což požadovaly takzvané šetrné státy, se údajně přiblížila možnost konečné dohody. Michel před večerním jednáním prohlásil, že dosažení dohody na protahujícím se summitu je možné. Krátce před 24:00 ale stále není jasný výsledek ani to, kdy plenární rokování končí.
C:\fakepath\eu-20072020-lv.gif

Michel předloží návrh s menším podílem grantů, věří v dohodu

20.07.2020 Po více než třech dnech vyjednávání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie předloží dnes večer předseda Evropské rady Charles Michel nový kompromisní návrh parametrů fondu pokrizové obnovy ekonomik a příštího sedmiletého rozpočtu bloku. Omezením podílu grantů v balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), které požadovaly takzvané šetrné státy, se podle politických vůdců přiblížila možnost konečné dohody. Michel před večerním jednáním prohlásil, že dosažení dohody na protahujícím se summitu je možné.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Lídři EU začnou čtvrtý den summitu, Michel chystá nový kompromis

20.07.2020 Krátce před začátkem čtvrtého jednacího dne summitu Evropské unie připravuje předseda Evropské rady Charles Michel kompromisní návrh, který má dosud rozdělené lídry přivést ke shodě na fondu obnovy ekonomik a budoucím sedmiletém rozpočtu. Část politiků dává po desítkách hodin tvrdých vyjednávání najevo, že se přiblížila shoda v klíčových otázkách celkového objemu fondu a poměru grantů a úvěrů.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF dál zhoršil výhled ekonomiky, čeká propad o 4,9 procenta

24.06.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli dopadům pandemie způsobné koronavirem dál zhoršil výhled vývoje globální ekonomiky. Na letošní rok počítá s propadem hrubého domácího produktu (HDP) o 4,9 procenta, uvedl dnes fond ve svém aktualizovaném výhledu. V dubnu čekal pokles o tři procenta a už tento propad by znamenal nejhlubší recesi globální ekonomiky za 90 let.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Vláda: Švýcarská ekonomika zažije nejhorší propad za desítky let

16.06.2020 Švýcarská ekonomika zažije kvůli pandemii nejhorší propad za desítky let, oslabí ale méně, než se dosud čekalo. Hrubý domácí produkt (HDP) by se letos vinou poklesu výroby a ztráty pracovních míst mohl snížit o 6,2 procenta, uvedl dnes švýcarský Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO).
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ropa Brent | Česká koruna | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Akvizice | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | IFO index | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Komodity | Kurz | MMF | Měna | Měny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Trading | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | WTO | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Zisk | Těžba ropy | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | Bohatství | IEA | Ozvěny trhu | Partners | Deloitte | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banky | Investovat | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Bankrot | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Měna Bitcoin | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Prognóza | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Volkswagen | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ING | Andrej Babiš | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Miliardář | Bohatý | Komise | Know-how | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Dow Jonesův index | Unicredit | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | Scotiabank | RBS | Microsoft | Oxford Economics | UniCredit Bank | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Agentura AP | BBC | The Guardian | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Nákupy dluhopisů | Trading Economics | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | DZ Bank | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Firemní investice | Agentura Reuters | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Economist | Akcie v USA | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Britské státní dluhopisy | Britský ministr financí | Summit EU | Propad | Kryptoměny | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Mzdy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | General Electric | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Příjmy | Čistý příjem | Alphabet | ČTK | Země G20 | Německý Ifo index | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Mercedes | Audi | Ranní nadhoz | LBBW | Technologie blockchain | Obchodní války | Německá centrální banka | Spartan Capital Securities | Obchodní válka | Přijetí eura | Podniky | Akcie Facebooku | Turecké liry | USMCA | Finanční skupina | IfW | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Společnost Apple | WEF | Globální dluh | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Německé firmy | Americké společnosti | Společnost Gazprom | Gazprom | Nordea Bank | Pokles cen | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Kjódó | Agentura Kjódó | Snížení daní | Český HDP | Formule 1 | Hospodářské dopady | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Objem | Obchod | Landesbank Baden-Württemberg | Trh práce | Růst ruské ekonomiky | ČSÚ | Německé hospodářství | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Výrobce léků | USA a Čína | Obchodní záměr | Růst cen | Studie | Server CNBC | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Statistici | Kybernetická měna Bitcoin | Ukrajina | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Ekonomická důvěra | Naše ekonomika | České hospodářství | Automobilový sektor | Statistika | Předpovědi | Petr Dufek | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | PLN | Propouštění | Formule | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Moskva | PSA Group | HDP Německa | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Airbus | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Hypotéky | Geely | Předseda | Americké centrální banky | Kupní síla | AXA | Biotechnologické společnosti | AT&T | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Bydlení | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | NERV | SPD | Důležité ekonomické události | Peking | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Američané | Netflix | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Budování tržní ekonomiky | Von der Leyenová | Švýcarská vláda | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Šéf Ifo | Mercedes-Benz | Ministerstvo práce | Luboš Růžička | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Peter Cardillo | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | General Electric (GE) | Trump | Davos | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Jihokorejská ekonomika | Jihokorejská vláda | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Starbucks | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Výdaje | Prodeje aut | Americká společnost | SEC | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Cestovní kanceláře | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Ekonomika Evropské unie | Lídři EU | Povzbuzení ekonomiky | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Olaf Scholz | Opatření vlády | Karanténní opatření | Mimořádné kroky | Pokles HDP | Míra nejistoty | New York Times | NBER | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Pandemie COVID-19 | Pomoc od vlády | Historie | Spiegel | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Koronavirová krize | Katar | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Světové hospodářské krize | Úřad práce | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | The Economist | Allianz | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | VW | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Organizace | Švédská vláda | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | DPH | Mexiko | Pojišťovna | Patenty | Hluboké recese | Propad cen nemovitostí | Jihoevropské země | Ministři | Carsten Brzeski | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Statistiky | Americké univerzity | Nejvyšší deficit | Finanční pomoc | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | Větší pokles | Superpočítač | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Maloobchodní tržby v Německu | Ministerstvo hospodářství | Energetická společnost | Dopravci | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Dovoz | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Alexander Krüger | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Členské státy | RBI | Rekordní propad | T-Mobile | Xiaomi | Vláda v Berlíně | Sektor služeb | Martin Winterkorn | Magazín Der Spiegel | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Kia | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Propad investic | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Nissan | Francouzská automobilka | Zadlužení firem | Řecký parlament | Václav Klaus | Antivirus | Předkrizové úrovně | Banka Creditas | Rekordní pokles | Zpomalení inflace | Pokles německé ekonomiky | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Bern | Nestlé | Sanofi | Propad cen | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Sony | Reputace | Opel | Chrysler | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Merkelová | Softwarový gigant | Životní úroveň | Německý ukazatel | Nálada v eurozóně | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Spotřebitelské ceny v Česku | Odhad vývoje ekonomiky | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Rekordní pokles HDP | Americký soud | Odborníci | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Výdaje na podporu ekonomiky | Propad americké ekonomiky | ACS | Česká republika | Šéf centrální banky | Ceny v Česku | iPhone | Walgreens | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | T-Mobile US | Tempo inflace | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Letecká doprava | Snižování daní | Tesco | Bayer | Lego | Očkování | PX Pražské burzy | Britská média | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | Streamovací služby | Výhled britské ekonomiky | Spotify | Růst produktivity | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Britská firma | Pandemie covidu-19 | Výhled růstu ekonomiky | Emise skleníkových plynů | Indická firma | Objednávky | Spotřeba domácností | Jihokorejský hrubý domácí produkt | Plány | Příležitosti | Světové kryptoměny | Konkurence | Prodej | Index podnikatelské nálady | DPH u elektřiny | CO2 | Pozitivní vliv | Technologie | Hliník | Pivovar | Čínský výrobce | Walgreens Boots Alliance | Recese ekonomiky USA | Recese ekonomiky | Recese americké ekonomiky | Návrat ekonomiky k růstu | Konec recese | Národní úřad pro ekonomický výzkum | Národní úřad pro ekonomický výzkum (NBER) | Odvětví | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Dovoz oceli | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | Dna | Uhlí | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Los Angeles | Macao | Americká firma | Společnost AT&T | Sociální demokraté | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Automotive | Vysoké ceny | Bank of Scotland | Pozornost | Ruská společnost | Christian Lindner | Robert Habeck | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | TIM | Broadcom | | Cykly | Rostoucí inflace | Liz Trussová | PGNiG | Banka HSBC | Miliardy USD | Apple Music | Ocel | Japonská automobilka Toyota | Válka na Ukrajině | ABP | Výrobce hraček | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Banka Sberbank | Erste Group Bank | Ruská vojska | Carlsberg | Naftogaz | Invaze | Britská banka | Britská banka HSBC | Řetězec | Řetězce | Ruská společnost Gazprom | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Vysoké ceny energií | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Atlantia | Boj s inflací | Italský módní dům | Cena digitální měny | Převzetí firmy | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Cenový strop | Sloučení | Řetězec lékáren | Analytik finančního ústavu | Těžařská skupina | Objem nákupů | Německé ekonomiky | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Hospodářské problémy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Telekomunikační společnost | Pokles cen nemovitostí | Jackpot | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Výrobci čipů | CZ | Levné energie | Národní bezpečnost | Hospodářský pokles | Kryptoměnový boss | Ton Kwan | Pokles cen nemovitostí ve Švédsku | Ceny nemovitostí ve Švédsku | Pokles realitního trhu | Komerční nemovitosti. | Zvyšující se náklady na půjčky | Nordea Bank Abp | Annika Winsthová | Začínající hospodářský propad | Zeekr | Shrnutí roku | Mega Millions | Válka | Snížení poptávky | Pozitivní signál | Sjednocení Německa | Vice | Superstar | Finanční podmínky | Rzeczpospolita | Pandemie covidu | Rok 2024 | Ruth Brandová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Hospodářský holding
Hospodářský institut
Hospodářský institut Ifo
Hospodářský institut IW
Hospodářský kurz
Hospodářský kurz Číny
Hospodářský kvartál
Hospodářský model
Hospodářský model České republiky
Hospodářský pokles

Následující klíčová slova

Hospodářský růst
Hospodářský růst EU
Hospodářský růst eurozóny
Hospodářský růst Evropské unie
Hospodářský růst Evropy
Hospodářský růst Německa
Hospodářský růst pomocí levných peněz
Hospodářský růst Saúdské Arábie
Hospodářský růst USA
Hospodářský růst v Číně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít