Čtvrtek 27. leden 2022 07:18
reklama
Purple Trading Hartman
reklama
Purple Trading Smolen
reklama
XTB Investicni ebook 2022
reklama
BidAskBit

Klíčová slova - Nárůst výnosů

img

Dynamika výnosů amerických státních dluhopisů ovlivňuje trhy

19.01.2022 Téma možného dřívějšího zvýšení sazeb Fedu překvapilo finanční trhy a způsobilo prudký pokles světových akciových indexů, což podpořilo růst amerického dolaru na pozadí rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů.
img

Úvod týdne bez Ameriky. Evropa pozitivní při smíšených zprávách

17.01.2022 Pro evropské akcie začíná týden většinou pozitivně ve světle smíšených zpráv z Číny i Ameriky. Index DAX se nachází o 0,3 pct výš, FTSE 100 přidává 0,7 procenta, CAC 40 je nahoře o 0,6 pct. Nizozemský AEX však o 0,6 procenta klesá.
img

Zlato klesá v důsledku zveřejnění údajů z USA

13.01.2022 Během čtvrteční obchodní seance zlato neustále klesá. Experti na obchodování s komoditami označili za hlavní důvod poklesu žlutého kovu nárůst výnosu amerických státních dluhopisů na 1,754 % z předchozího uzavření na 1,725 %.
img

Zpomalení inflace v USA přimělo trhy k optimismu

13.01.2022 Včerejší zveřejnění údajů o spotřebitelské inflaci v USA nebylo zcela jasné, ale trhy je vnímaly jako mírně pozitivní s možná dalekosáhlými důsledky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.1.2022

10.01.2022 Dceřiná společnost developera Shimao nesplatila jistinu na svém úvěru. Tento případ se od předchozích čínských developerů, kteří zápasí s nedostatkem likvidity, poněkud liší. Shimao totiž patří mezi stabilnější developery. Jeho rating dosahuje BB a před pár lety se nacházel i v investičním stupni (BBB a lepší). Pokud se v potížích nachází i firmy s ratiingem poblíž IG stupně, signalizuje to, že se stres začíná šířit napříč developerským sektorem. Situace v developmentu tak zůstává signifikantním zdrojem nejistoty.
img

Dobrá nálada se drží, data ji nezkazí. OPEC+ dnes rozhoduje o těžbě

04.01.2022 Z hlavních ekonomik po přelomu roku začínají chodit první zajímavá makrodata a zatím vypadají slušně. Prosincový čínský index PMI z průmyslu stoupl na 50,9 bodu a překonal očekávání. Německé maloobchodní tržby za listopad výrazně zmenšily meziroční pokles na -0,2 pct. Odpoledne bychom se měli dočkat slušného výsledku ze zámoří, kde se průmyslový index ISM sice podle odhadů má snížit na 60 bodů, to by ale stále znamenalo pěkný odstup od neutrální 50bodové hranice.
img

EUR/USD: Vítězství amerického dolaru neznamená pokles eura

04.01.2022 Americký dolar zahájil letošní rok pozitivně a táhl s sebou nahoru evropskou měnu, která je opět na pokraji poklesu. Zároveň se zdá, že nekončící nerovnováha na páru EUR/USD není nepříjemným nedorozuměním, ale důležitým krokem k jeho dalšímu vývoji.
img

Je Omicron z pohledu zbídačených amerických očí produktem zájmu?

30.11.2021 Téma nového jihoafrického kmene covid-19 "Omicron" zůstává na vrcholu finančních zpráv a je stále v zorném poli účastníků trhu. Zatím se zdá, že se investoři mírně uklidnili, protože zprávy od lékařů z Jihoafrické republiky naznačují mírný průběh koronavirové infekce tohoto kmene, ale budou okamžitě reagovat, pokud se vše ukáže být mnohem horší.
img

Česká zbrojovka: Podstatný růst hospodaření, zvýšení celoroční projekce

25.11.2021 Výsledky hospodaření: Výsledky České zbrojovky (CZG) za devět měsíců tohoto roku zaznamenaly v meziročním srovnání podstatné zlepšení ve všech sledovaných položkách. Růst je dán silnou poptávkou prakticky ve všech regionech a zejména konsolidací akvírovaného Coltu. Motorem hospodaření je bez překvapení trh Spojených států. Kromě čistého zisku, kdy došlo k pozitivnímu přecenění finančních derivátů, jsou však reportovaná čísla mírně pod konsensem.
img

Výnosy a drahé kovy poskočily vzhůru spolu s inflačními očekáváními

10.11.2021 V rámci akciových trhů se dnes v Evropě slušně daří Londýnu (+0,7 pct), případně Madridu a Milánu. Drobné zisky si drží Frankfurt a Paříž, mírně pak ztrácí Amsterdam. Amerika se obchoduje lehce v červeném, ale stihla už vymazat většinu ztrát z úvodu obchodování.
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021

09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
img

Komerční bance za tři čtvrtletí stoupl zisk o 40,7 pct na 8,6 mld Kč

04.11.2021 Komerční bance stoupl za letošní tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40,7 procenta na 8,6 miliardy korun. Bance vzrostly úvěry i vklady klientů. Čisté provozní výnosy za prvních devět měsíců vzrostly meziročně o 1,3 procenta na 22,6 miliardy korun. Provozní náklady klesly o 0,7 procenta na 11,4 miliardy korun. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, dnes konsolidované hospodářské výsledky oznámila v tiskové zprávě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.10.2021

25.10.2021 Čínský developer překvapivě splatil úroky na dolarových dluhopisech. Stalo se tak v pátek, tedy den před koncem třicetidenní lhůty. Tato zpráva však není v kontextu celkového hospodaření firmy až tak zásadní. Evergrande si pouze koupila čas. Již tento pátek skončí lhůta pro možnost splacení další dlužné úrokové platby ($47 m). Určitá forma restrukturalizace je takřka nevyhnutelná. Pravděpodobný scénář je převzetí operací firmy lokálními vládami. Vyplacení kupónu znamená, že firma prozatím nebude čelit žalobám a vyhne se jednání s věřiteli. K mírně pozitivnímu sentimentu přispěly i informace o obnově některých pozastavených rezidenčních projektů v jižní Číně.
img

Amerika stoupá, komodity klesají a koruna odevzdala zisky z ČNB

19.10.2021 Zatímco evropské akciové trhy stále nemají jasno o směru, americké ano. Hlavní zámořské indexy rostou o 0,4 pct, v Evropě takový výkon předvádí nizozemský AEX, mírně v plusu je DAX . Naproti tomu CAC 40 nebo FTSE 100 jsou o 0,2 pct dole.
img

Optimismus nahlodala slabá čínská data, výnosy dál stoupají

18.10.2021 Úvod týdne je pro akcie negativní, což můžeme chápat jako lehkou korekci optimismu z posledních dní. Jedním z impulsů se stala ranní data z Číny. Statistiky dopadly smíšeně, ale negativní dojem přece jen převládá. HDP ve třetím čtvrtletí, poznamenaném koronavirem v regionu, zavřenými přístavy i rostoucími problémy na realitním trhu, skoro stagnoval. Meziroční růst těsně nedosáhl 5 procent a zaostal za očekáváními. Průmysl v září zpomalil na meziročních 3,1 procenta, naopak maloobchod dokázal zrychlit na 4,4 procenta. Vzhledem k tomu, že útlum realitního trhu pokračuje a přidávají se drahé energie, mohou růst obavy z vývoje ve 4Q.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní českou ekonomiku

27.09.2021 Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní vývoj české ekonomiky. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Úspěch Zelených může sice podle nich znamenat rozpory ohledně využití jaderných elektráren a může také zvýšit tlak na automobilky ohledně opuštění spalovacích motorů. Německo však zůstane stabilním a spolehlivým partnerem, což je zásadní pro český zahraniční obchod, dodali.
img

Akcie po korekci míří nahoru, dluhopisy se ale vyprodávají

23.09.2021 Ceny akcií na hlavních západních trzích míří dál nahoru. Evropa nabrala zisky hned zrána, načež je spíše jen drží. Indexy DAX, AEX i CAC 40 jsou stále kolem procenta v plusu. Naproti tomu libra posilující po BoE doléhá na londýnské akcie, které jsou podle FTSE 100 jen kolem včerejších hodnot. V USA je S&P 500 nahoře o 1,2 pct, zatímco Nasdaq přidává 0,8 procenta.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: V srpnu nejvíce ztratily komoditní fondy, naproti tomu akciové fondy si připsaly téměř 2 %

08.09.2021 V posledním letním měsíci se nadmíru dobře dařilo akciovým fondům, které si připsaly 1,93 %. Mírně posílily také nemovitostní fondy, tedy o 0,11 %. Naopak pokles o 0,39 % vykázaly fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy, které ztratily -0,48 procentních bodů. Nejvyšší ztrátu ze všech fondů sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů však zaznamenaly fondy komoditní, a to o 0,92 %.
img

Výnosy stoupají a akcie korigují předchozí úspěchy

07.09.2021 Dobrá data z dnešního rána nedokázal doplnit německý index ZEW, který naopak naznačil značné ochlazení očekávání o ekonomice. Je možné, že výhled pro ekonomiku do dnešního vývoje na finančních trzích promluvil, ale nikoli v souvislosti s tímto indexem. Spíše by šlo o pohled na příští měsíce, kdy hlavní ekonomiky budou dál zpomalovat, zatímco centrální banky se chystají dříve či později ubrat na měnové podpoře. Čtvrteční zasedání ECB by takový sentiment navozovat mohlo, přestože se domníváme, že se banka bude chtít tvářit maximálně podpůrně a drobnou úpravu pandemického programu na nákup dluhopisů neoznačí za systematické omezení (tapering).
img

Eurodolar nad 1,1850, akciím data příliš nepomohla

01.09.2021 Evropské akcie dnes vystartovaly velmi optimisticky, aniž podle nás měly silný důvod v podobě nových zpráv. Když důvod dodala americká data, trhy své zisky naopak korigovaly. FTSE 100 je +0,4 pct, CAC 40 zůstává silnější o více než procento, ale DAX klesá o 0,2 procenta. V Americe se dnes daří hlavně Nasdaqu, zatímco S&P 500 se drží jen lehce nad nulou.
img

Výnosy rostou, zlato padá, akcie dnes vyčkávají

25.08.2021 Za pozornost dnes určitě stojí značný nárůst výnosů v eurozóně, kde se například německý 10Y výnos zvedl o více než 5 bazických bodů. K tomuto pohybu nedaly důvod nové zprávy a index Ifo naopak v souladu s dřívějším PMI doložil problémy s výrobou, které čelí průmysl.
img

Evropský růst vyprchal, americké akcie však znovu ukazují směr vzhůru

24.08.2021 Evropské akciové trhy si během dopoledne držely mnohdy jen mírný růst, který dál v průběhu dne vyprchal úplně a většina hlavních indexů sklouzla do červeného. Následně se situace trochu zlepšuje, ale stále to nestačí na víc než jen smíšený vývoj. DAX nebo AEX si připisují 0,4 pct, zatímco FTSE 100 klesá o 0,1 a CAC 40 o 0,3 procenta.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021

09.08.2021 Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Česká měna dnes k euru znovu stagnovala, vůči dolaru oslabila

06.08.2021 Česká měna po ranním posílení k euru nakonec zakončila opět téměř beze změny. Oslabila o haléř na 25,42 Kč/EUR. Vůči dolaru ztratila 16 haléřů na 21,62 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Výnosy rostou po datech, americké akcie jsou na tom odpoledne smíšeně

06.08.2021 Odpolední obchodování ovlivnila data z amerického trhu práce. Byla na první pohled o poznání lepší, než se čekalo. Když vezmeme v potaz detaily reportu, tak podle nás jde o dobrá, ale nikoli tak skvělá čísla. To je ale vlastně pro akcie příznivé, neboť obavy z dřívější akce Fedu nebudou tolik stoupat.
img

Čína brzdí trhy v rozletu, čeká se na americká data

06.08.2021 Závěr týdne se zatím pro evropské akcie odvíjí smíšeně. Včerejší vývoj na Wall Street byl sice pozitivní inspirací, ale Asie to trochu pokazila. Během dne se čekají další výsledky a důležitá americká data.
img

Maraton inflačních čísel

15.06.2021 Pokračující růst spotřebitelských cen u nás i ve světě vyvolává dohady, zda je současný stav jen přechodnou záležitostí, nebo naopak začátkem dlouhodobého trendu. Americká inflace vystoupala v meziročním srovnání na 5 %, což představuje třináctileté maximum. Míra inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 % z dubnové hodnoty 2 %. Inflace v Česku se vrátila pod horní hranici tolerančního pásma, tedy pod 3 % na 2,9 %. Ještě před měsícem však dosahovala 3,1 %. „Ať už bude inflace krátkodobá či dlouhodobá, každý investor a střadatel by se měl zamyslet nad podobou svých finančních rezerv. Jedinou efektivní obranou, jak své finance vhodným způsobem ochránit před inflací, je odvážně se rozhlédnout po vhodných finančních nástrojích,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Evropské akcie s mírnou ztrátou, dluhopisy zpět na svém. Odpoledne tentokrát bez Ameriky

31.05.2021 Hlavní finanční trhy si pro nás při pondělku nepřipravily žádné velké příběhy. Odpolední aktivita je negativně ovlivněna absencí amerických hráčů a svátek omezil i přísun nových zpráv. Ranní statistiky PMI z Číny vyšly v souladu s odhady a příliš se neodchýlila ani předběžná německá inflace. Z USA začnou chodit zajímavé statistiky až od zítřka.
img

Akcie i výnosy v Evropě začaly růstem. Data naznačí sílu průmyslu

03.05.2021 Týden začíná bez účasti Japonska, Číny a nyní Londýna, kde se nahrazuje svátek 1. Máje připadající na víkend. Akcie v Evropě začaly dobře, ale jejich růst už během dopoledne vadne. DAX je v plusu o 0,3 pct, CAC 40 přidává jen 0,1 procenta. Spolu s tím sledujeme nárůst výnosů na evropských trzích. Postupné posouvání nahoru trvalo v podstatě celý duben a třeba německý 10Y výnos se celkem nenápadně dostal nejvýš od brutálních výkyvů loni v březnu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.5.2021

03.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů se vyšplhaly nad úroveň 1,6 %. Mírně se zvedly i reálné výnosy. Desetileté break-eveny (inflace implikovaná z protiinflačních bondů) se poprvé za 8 let vyšplhaly nad úroveň 2,4 %. Mírný nárůst výnosů z minulého týdne souvisí s taktickými prodeji investorů, kteří se připravují na robustní makrodata za duben. Pokud dochází k významně pozitivním ekonomickým překvapením, mají dluhopisové výnosy tendenci zvyšovat se a jejich nárůst je tažen reálnými výnosy. Některé investiční banky předpovídají, že efekt ultra-pozitivních makrodat bude částečně kompenzovat nižší než očekávaná emisní aktivita amerického ministerstva financí. Nicméně snížení objemů v rámci pravidelných aukcí by reálně nastalo nejdříve ve 3Q. Proto očekáváme růst výnosů delších UST během května.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.4.2021)

14.04.2021 Nevoznější vývoj během včerejší seance odstartovala zpráva od americké FDA, která doporučila pozastavit očkování vakcínou J&J a následně byla zveřejněna inflace v USA. Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq se posunuly na nová historická maxima a dolar prohloubil své ztráty.
img

Po varování z Číny vyjde americké PPI. Akcie lehce v záporu

09.04.2021 Páteční obchodování znovu potvrzuje, jak důležitá jsou pro globální trhy očekávání o budoucí měnové politice a inflaci. Americký Fed jak v zápisu z jednání, tak v komentářích svých představitelů včetně předsedy Powella, nadále prosazuje vyhlídky dobrého růstu a trvající podpory, kterou umožní absence problémů s inflací. To je také důležitý pozitivní prvek pro současný tržní sentiment.
C:\fakepath\eurusd-25032021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.3.2021

25.03.2021 Americké akcie včera oslabily, nejvýrazněji akcie technologických společností. Poklesu akciového trhu nezabránil ani optimismus ohledně hospodářského oživení, který projevil šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell a ministryně financí Janet Yellenová.
C:\fakepath\Dolar-2.jpg

Forex: Dolar posiluje, těží ze své pozice bezpečného útočiště

24.03.2021 Americký dolar dnes posiluje. Investoři ho preferují kvůli obavám z ekonomických dopadů pandemie covidu-19 v Evropě a ze zvýšení daní ve Spojených státech. Dolaru též pomáhá mírný nárůst výnosů dluhopisů americké vlády.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.3.2021

22.03.2021 Fed současný nárůst dluhopisových výnosů toleruje. Výnos desetileté splatnosti tak vystřelil nad úroveň 1,7 %. Výrazný nárůst byl tažen nahoru i zvýšením reálných výnosů. Ty se aktuálně dostaly na hladinu -0,6 %. Rostoucí reálné výnosy odráží jednak akceleraci ekonomického růstu. Vysílají však také signál, že trhy věří dřívějšímu utahování měnové politiky, než aktuálně připouští Fed. Tento týden se značnou pravděpodobností staneme svědky dalšího nárůstu dluhopisových výnosů, ke kterému přispěje i zamítavý postoj Fedu k prodloužení výjimky pro výpočet kapitálové přiměřenosti amerických bank. V případě výrazného růstu dluhopisových výnosů mají tendenci ztrácet zejména technologické tituly.
img

Dluhopisy pod tlakem a další kolo rotace do cyklických akcií

18.03.2021 Výnosy amerických dluhopisů se po dopoledním nárůstu drží výš a na 10Y splatnosti svítí 1,73 procenta. O poznání mírnější nárůst pak sledujeme v Evropě. Spolu s tím si polepšil dolar, jenž na páru s eurem redukoval včerejší ztráty až na současných 1,1935.
img

Přechodná výhra Fedu? Včera výnosy udržel na uzdě, dnes rychle rostou

18.03.2021 Poselství včerejšího zasedání americké centrální banky je jednoznačné: Ekonomika na tom bude daleko lépe, než to dříve vypadalo, trh práce se bude lepšit rychleji, ale inflace se podstatně nad cíl nevydá a sazby nahoru nepůjdou. V podstatě se nám potvrzuje, že Fed je za současné situace tak trochu zamčen z obou stran ve vyčkávacím postoji a tržní očekávání se snaží řídit šikovnou rétorikou.
img

Forex: ECB zasáhla, Fed nezasáhne

15.03.2021 Koruna opět získala pevnější půdu pod nohama a za uplynulý týden se posunula z okolí EUR/CZK 26,35 až k dnešním cca EUR/CZK 26,17. Lví podíl na tomto vývoji přitom měl nárůst globálního optimismu, který se do našeho regionu propsal během úterý, a vzal s sebou v balíku rizikovějších aktiv i korunu. Prakticky bez překvapení se obešla únorová česká inflace a jen mírně za odhady zaostal lednový průmysl, ovšem nikoliv do té míry, aby otřásl důvěrou v celou ekonomiku. S přepokládaným (či spíše toužebně vyhlíženým) postupným zlepšováním tuzemské epidemické situace očekáváme od koruny další mírné posilování směrem k EUR/CZK 26,00.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.3.2021

15.03.2021 Ve středu zasedá americká centrální banka. Dluhopisové programy ani nastavení sazeb s nejvyšší pravděpodobností neupraví. Nicméně investoři budou detailně zkoumat komentáře Jeroma Powella ohledně tolerance vyšších výnosů ze strany Fed. Očekáváme, že nárůst výnosů prozatím nezpůsobil citelné utažení měnových podmínek, takže na něj představitelé Fedu nebudou příliš reagovat. Powell zřejmě upozorní, že měnová politika zůstane ještě dlouhou dobu uvolněná. Na druhou stranu americká centrální banka na březnovém zasedání tradičně updatuje své ekonomické prognózy, včetně predikce vývoje sazeb. Vzhledem ke schválení robustních fiskálních stimulů a výrazného progresu ve vakcinaci, očekáváme prudkou revizi očekávaného růstu směrem nahoru. Řada institucí nyní předpokládá, že Fed upraví svou oficiální prognózu sazeb (tzv. dot plot). Nová mediánová prognóza by měla signalizovat jedno zvýšení sazeb v roce 2023 (aktuální prognóza nenaznačuje žádné zvýšení). To by mohlo vyvolat další tlak na růst dluhopisových výnosů. V minulosti platilo, že jestřábí aktualizace dot plotu vedla ke zvýšení dluhopisových výnosů (takový růst táhly nahoru reálné výnosy).
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2021

09.03.2021 Hlavním faktorem, který o směřování rozhodl byly opět dluhopisové výnosy, ty se včera držely na úrovni 1,6 %.
C:\fakepath\eurusd-05032021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 5.3.2021

05.03.2021 Akcie ve Spojených státech včera výrazně oslabily. Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell svými včerejšími výroky zklamal investory, které znepokojuje nárůst výnosů u dluhopisů vlády Spojených států s delší splatností.
img

Strmý nárůst výnosů už akcie neunesly, ropa stoupá

03.03.2021 Dnešní ráno bylo pro akcie v Evropě velmi dobré, a to i poté, co se vydaly výnosy na hlavních dluhopisových trzích citelně nahoru. Jejich růst se však během dne ještě zvýraznil - americký 10Y výnos je nahoře o 9 a německý o 6 bazických bodů. To už bylo na akciové trhy moc.
img

Zhodnocení akcií, navýšení kapitálu Tesly a výnosy amerických technologických firem

04.09.2020 Další posílení akcií způsobilo, že se jejich zhodnocení dostalo, na zatím nejvyšší úroveň od října 2000. Akciový trh tak čeká v říjnu a listopadu rizikové období. Tesla tento týden oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů, aby posílila svou rozvahu a podpořila další růst, což rozhodně dává smysl i vzhledem k tomu, že těchto 5 miliard dolarů sníží hodnotu pro stávající akcionáře jen nepatrně. Pozornost směřujeme také na výnosy pěti amerických technologických firem, které byly uveřejněny po středečním ukončení amerického obchodování – i zde je spousta očekávání a spekulací, zejména v případě akcií MongoDB.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Pullback | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | OPEC | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Swiss Life | Měnový trh | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Bazický bod | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dolarový index | ECB | ECN | Ekonomika | Emise | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Market Maker | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Pozice | Provize | Rating | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Long Term | Směnný kurz | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | EMU | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Break-Even | Ceny komodit | Kurz eura | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodovat | CAC 40 | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Ceny akcií | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Volatilní | Akcie dnes | Akcie KB | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Broker Consulting | Cena | Cyrrus | CZK | DJIA | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Expirace | Finanční služby | Fondy | Forex obchodování | Forexu | Graf | Graf EURUSD | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | InstaForex | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Kurz EUR | Kurz eura a dolaru | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Management | Market | Měna euro | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Oslabení měny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové události | Tapering | Trh | Twitter | Volatility | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Webináře | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Buy | Čistý dluh | EBITDA | Elon Musk | Měď | Redukce | ROCE | Úvěry klientům | Crédit Agricole | Itálie | Primární emise | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Mezibankovní sazby | Volby | Rozhovor | Burze | Raymond James | Dow Jonesův index | Unicredit | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | Action Economics | TLTRO | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Euro vůči dolaru | Pohyby eura | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Prezident Fedu | Tržní nálada | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | Prezident ECB | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Americké akciové indexy | Vládní dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | S&P | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nálada na trhu | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Akcionáři | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Poplatky | Payrolls | Konsensus | Dobré výsledky | Nonfarm Payrolls | Hlavní evropské indexy | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Institucionální investoři | Příjmy | Orderflow | Kapitálové strategie | Finanční domy | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Internetové firmy | Konsenzus | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Inflační čísla | Očekávání | HDP v eurozóně | Venture Capital | Purple Trading | Swiss Life Select | Coinbase | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Americký akciový trh | Jerome Powell | ETH | Nemovitostní fondy | Fincentrum | NEST | Robinhood | MSCI World Index | Tržní očekávání | Hospodářské výsledky firem | Výnosy u dluhopisů | Cena bitcoinu | Globální akcie | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Zavedení dovozních cel | Krypto | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Forint | Domácí měna | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Ether | Poptávka po dolaru | Obchodní rozhovory | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Výsledky firem | Reakce trhu | Růst amerického dolaru | Největší kryptoměna | IG | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Daňové úlevy | Růst zisků | Německé akcie | Pojištění vkladů | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Slabší euro | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Zájem investorů | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Čínské fondy | Zahraniční investoři | CNY | Nejznámější kryptoměny | Akcie čínských firem | Pohyb kurzu | Akcie Netflixu | Úspěch na akciovém trhu | Americké futures | Štěpán Křeček | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Nové akcie | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Shrnutí obchodování | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | KB | Denní graf | Dot plot | Zprávy z Fedu | Měnověpolitické zasedání | Český index nákupních manažerů | Obchodujte | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Peter Garnry | Výkon amerického dolaru | Objem | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Americký dolar dnes | Firma | Zasedání ČNB | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Technické analýzy | Americký průmysl | Parlamentní volby | Aktuální obchodní příležitosti | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Maďarská centrální banka | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Česká měna dnes | Největší pokles | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | Inflační cíle | Nezaměstnanost v eurozóně | Vládní bondy | SMA | Statistika | Predikce vývoje | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Dnešní data | 2222 | Tvorba pracovních míst | Problémy | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Evropský průmysl | Konzervativci | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Zahájení obchodování | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Americké vlády | Bydlení | Česká zbrojovka | EY | SPD | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Americký index | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Netflix | Dobrá data | Miliardy eur | Hodnota investic | Ifo | Experti | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Poradenství | Německá společnost | Inflace a dluhopisy | Česká inflace | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Cenové tlaky | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Trhy | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zisk EBITDA | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Americké banky | Medvědi | Americká inflace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Index aktivity | Čínské banky | Americký Fed | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Nová data | Výkyvy | Únorová inflace | Americké výnosy | Prudký pokles | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Mince | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Fiskální politiky | Krátkodobé dluhopisy | Fiskální balíček | Stimul | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Hlavní americké indexy | Index ISM | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Průmyslové komodity | Posílení amerického dolaru | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Extrémní volatilita | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Prodej státních dluhopisů | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Práce | Zelené energie | Autoprůmysl | Změny sazeb | Údaje | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Lukáš Vokel | Výpadky | Vývoj HDP | Inflace v březnu | Maloobchodní tržby v USA | Majitel | Úspory | Statistiky | Indikace | Evropské indexy | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Data z trhu práce | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Maloobchod | FDA | Vývoj komodit | Růst výnosů | Čtvrtletní zisk | MSCI World | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Politika centrální banky | Auta | Velké ekonomiky | Fiskální stimul | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Inflace v Německu v květnu | Bohumil Trampota | CZG | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | MongoDB | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Zpomalení inflace | Největší světová ekonomika | Rostoucí trend | Bezpečná měna | Bezpečný dolar | Covid | Technologické firmy | Restrukturalizace | Odkup vlastních akcií | Stimulační program | Ziskové marže | Šéf banky | Úspěchy | Ocenění | Šance | Hospodaření firmy | Ceny | Kolaps | Květnový růst | Americké vládní dluhopisy | Pár EUR/USD | Zastavení růstu | Důvěra | Významné události | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Vládní koalice | Symposium v Jackson Hole | Zvýšení daní | Růst eura | Zhodnocení akcií | Prognóza Fedu | Čínské technologické firmy | Zasedání FED | Rezidenční nemovitosti | Společnost ByteDance | Ropa dnes | Šéf Tesly | Pandemie v Evropě | Biden | Data z pracovního trhu | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Změna politiky | Negativní účinky | AEX | Americké prezidentské volby | Americké měny | Bezpečného útočiště | Oživení německé ekonomiky | Epidemické situace | Technologické tituly | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Nové zprávy | Hospodářský vývoj | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Očkování | Emise akcií | Kryptoburzy | Stimulační balíček | Zlepšení ekonomického výhledu | PMI ve výrobě | Německá inflace | DOT | Dopad na akcie | Evropské centrální banky | Tržní reakce | J&J | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Hlavní finanční trhy | Kov | Nastavení sazeb | Výprodeje dluhopisů | Míra inflace v Německu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Zámořské indexy | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | Výprodej dluhopisů | Zastavení vakcíny | SLR | Ronald Simpson | Zablokování Suezského průplavu | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Ark | Cigarety | Cenový pohyb | Objednávky | Situace v eurozóně | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Akvizice Coltu | Oslabení | Návrat poptávky | První zvýšení sazeb | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Prodej | Navýšení kapitálu | Didi | Technologie | Obchodování v Evropě | UST | Videohry | Výše odpisů | Odvětví | Načasování | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Zisk Monety | Zisk Monety Money Bank | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Provozní náklady | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Interpretace | Celoroční projekce | Projekce | Uvedení na burzu | SXXP | Společnosti | Opatření | Signály z Fedu | Evergrande | ANO | Uhlí | Čínský index | Amsterdam | BNP | Poplatky a provize | Výsledky německých voleb | ProShares | Nová historická maxima | Pozornost | Meta | Indexy pohyb | Společnost | Stratégové | Tým InstaForex | TIM | Reportované výsledky | Omikron | Omicron | | Developeři | Jestřábí Fed | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Situace v Kazachstánu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Nárůst objemu obchodů
Nárůst peněžní nabídky
Nárůst počtu nakažených
Nárůst počtu nově nakažených
Nárůst případů koronaviru
Nárůst rizikové averze
Nárůst sazeb
Nárůst sazeb ČNB
Nárůst úroků
Nárůst volatility

Následující klíčová slova

Nárůsty nakažených koronavirem
Nárůst zákazníků
Narušené dodavatelské řetězce
Narušování hospodářské soutěže
Nařízení
Nařízení o crowdfundingu
NASA
Nasdaq
NASDAQ: AAPL
NASDAQ: ACT
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit
Potvrďte prosím... Zavřít