Úterý 09. srpen 2022 15:45
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Instaforex webinar riskmanagement
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Zahraniční měny

img

Zimbabwský zlatý standard...

06.07.2022 Koncem měsíce začne zimbabwská centrální banka ve snaze zkrotit inflaci prodávat zlaté mince, čímž veřejnosti nabídne uchovatele hodnoty klesající měny země a alternativu k americkému dolaru.
C:\fakepath\eurczk-17062022.jpg

Nové intervence ČNB?

17.06.2022 Měnové páry v Evropě se obchodují s vysokou volatilitou pokaždé, když dojde ke zvýšení úrokových sazeb hlavních centrálních bank nebo když se zhorší nálada propadem akciových trhů. Maďarský forint nebo polský zlotý ztrácejí nebo i získávají proti euru často více než procento denně. Jen česká koruna se stabilně drží v blízkosti kurzu 24,75 koruny za euro. Žádné oslabování, žádná volatilita.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky - Souvislost mezi inflací a měnami

02.06.2022 Vrtá vám hlavou souvislost mezi inflací a měnami? Nejste jediní. Dokonce i zkušení obchodníci by si přáli, aby o těchto makroekonomických informacích věděli dříve, než uskutečnili některé obchody, které nedopadly podle očekávání, takže je rozumné se o nich dozvědět co nejdříve.
C:\fakepath\trader-26042022-33-zm.png

Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá

26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
C:\fakepath\rusko-12042022.jpg

Co znamená ruský bankrot pro trhy?

12.04.2022 Ratingová agentura Standard & Poor’s snížila rating ruského vládního dluhu do pásma Selective Default (SD), což znamená částečnou platební neschopnost. Ruské ministerstvo financí totiž splatilo část úroků a jistiny z dluhopisu splatného 4. dubna v rublech, i když podle smlouvy měly být splatné pouze v amerických dolarech.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruské banky budou moci znovu prodávat lidem zahraniční měny v hotovosti

10.04.2022 Ruské banky budou moci od 18. dubna znovu prodávat fyzickým osobám zahraniční měny v hotovosti. Oznámila to v pátek ruská centrální banka, která tak zmírňuje svá regulační opatření, jejichž cílem je podpořit kurz domácí měny.
img

ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 5 %. V USA rostou obavy z recese

01.04.2022 Výnosy 5letých a 30letých amerických státních dluhopisů se v pátek ráno opět překlopily do inverze. To vyvolalo obavy, že by mohla nastat recese. Inverzní výnosová křivka totiž bývá označována za jeden z nejspolehlivějších předstihových indikátorů blížící se recese. Výnos 5letého státního dluhopisu vzrostl o 11 bazických bodů na 2,5318 %. Výnos 30letého státního dluhopisu zpevnil o 6 bazických bodů na 2,5144 %.
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německý kancléř Scholz odmítá platby za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Německý kancléř Olaf Scholz s rakouským kolegou Karlem Nehammerem odmítají platby za dodávky ruského plynu v rublech. Prohlásili to na dnešní tiskové konferenci v Berlíně. Scholz dodal, že to již v telefonickém rozhovoru ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi řekl a že nyní je na šéfovi Kremlu, jak se zachová. Oba kancléři shodně uvedli, že stávající smlouvy počítají s evropskou měnou euro.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Zahraniční kupci musejí od pátku platit za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. "K nákupu ruského zemního plynu si musejí otevřít rublové účty v ruských bankách. Z těchto účtů se budou uskutečňovat platby za dodaný plyn," citovala Putina agentura Reuters.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. března 2022

24.03.2022 Ruská centrální banka (CBR) doporučila domácím komerčním bankám zintenzivnit sledování uživatelských transakcí, jejichž cílem může být obcházení "zvláštních ekonomických opatření CBR proti odlivu zahraniční měny", informovala místní média. Doporučení zahrnuje přísnější dohled nad obchodováním s kryptoměnami, které je uvedeno mezi nástroji pro vyvádění kapitálu z Ruska.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Inflace v Rusku podle analytiků letos bude až 20 pct., HDP klesne o osm pct.

11.03.2022 Inflace v Rusku v letošním roce zrychlí na 20 procent a ekonomika by mohla klesnout až o osm procent. Ukázal to nezávislý průzkum mezi 18 ekonomy uskutečněný ruskou centrální bankou.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka zavádí strop pro výběry z devizových účtů

09.03.2022 Ruská centrální banka včera oznámila, že od středy budou občané smět ze svých devizových účtů vybrat nanejvýš 10.000 dolarů (asi 233.600 korun). Opatření potrvá do 9. září. Pokud budou chtít majitelé kont vybrat přes stanovený limit, budou tak moci učinit v domácí měně. Informovaly o tom agentury Reuters a Ria Novosti.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko omezilo objem peněz, které mohou Rusové posílat příbuzným do zahraničí

06.03.2022 Ruská centrální banka omezila objem peněz, které mohou Rusové prostřednictvím bankovních převodů posílat svým příbuzným do zahraničí, a to na maximálně 5000 dolarů (zhruba 118.000 Kč) měsíčně. Informoval o tom dnes ruský list Kommersant s odvoláním na dopis centrální banky. Podle dopisu je opatření součástí kroků k zajištění finanční stability.
img

Úroková sazba se zvýší o 0,25 %, potvrdil Powell. Rusko zakázalo vyplácet dividendy zahraničním investorům

04.03.2022 Šéf Fedu Jerome Powell před americkým sněmovním výborem pro finanční služby uvedl, že již v březnu by mělo dojít ke zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů. Podle Powella by se mělo jedna o adekvátní odpověď na vysokou inflaci a utažený trh práce. Také nevyloučil razantnější zvýšení úrokové sazby na některém z dalších měnověpolitických zasedáních.
C:\fakepath\trader-02032022-21-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.03.2022 1) Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\putin.png

Putin zakázal vývoz zahraničních měn v hotovosti v hodnotě přes 10.000 dolarů

02.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin vydal dekret, kterým zakázal vyvážet z Ruska zahraniční měny v hotovosti v hodnotě přes 10.000 dolarů (zhruba 230.000 Kč). Oznámil to včera Kreml, podle kterého nařízení začne platit ve středu, napsala agentura Reuters.
img

Rusové se po propadu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary

28.02.2022 Lidé v Rusku se po propadu kurzu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary, před bankami se už od neděle tvoří dlouhé fronty. Západní sankce mezitím poslaly rubl k dolaru na rekordní minimum, upozornil ve své zprávě server Business Insider. Kurz rublu dnes ráno oslabil téměř o 30 procent a dolar se prodával až za 119 rublů.
img

Libra plánuje dosáhnout nových maxim

04.02.2022 Libra nabrala sílu k dalšímu průlomu, ke kterému došlo po oznámení výsledků zasedání Bank of England o sazbě. Jejími nejbližšími cíli je konsolidovat se na dosažených pozicích a pokořit další maxima.
img

ČNB opět zvyšuje sazby. Porostou i úroky na spořících účtech, s inflací si ale neporadí

22.12.2021 Česká národní banka znovu navýšila základní sazbu a i na potřetí rychlejším než obvyklým tempem. Tentokrát centrální banka rozhodla o růstu o 100 bazických bodů na úroveň 3,75 %. Na poslední sérii utahování měnové politiky již některé banky zareagovaly zlepšováním podmínek u spořících účtů, přesto vzhledem k vysoké inflaci v reálném vyjádření drobní střadatelé stále ztrácejí.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Banky zvedly úročení vkladů, střadatelé kvůli inflaci prodělávají

22.12.2021 Některé banky na poslední sérii utahování měnové politiky zareagovaly zvyšováním úročení vkladů, přesto vzhledem k vysoké inflaci v reálném vyjádření drobní střadatelé stále prodělávají. Řada velkých bank přistupuje ke zvyšování úroků velmi opatrně a podmínky u spořicích účtů takřka nemění. Bez většího zdržování naopak propisují zvyšování sazeb do svého ceníku hypotečních úvěrů. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude dnes rozhodovat o dalším zvýšení úrokových sazeb.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Růst sazeb ČNB výrazněji zvyšuje jen úročení termínovaných vkladů

04.11.2021 Banky reagují na zvyšování úrokových sazeb České národní banky vyšším úročením vkladových produktů, výrazněji si ovšem polepší jen ti střadatelé, kteří jsou ochotni se zavázat k časové fixaci, a využít tak termínovaných produktů. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. V nejbližší době podle ní bez investování i nadále nepůjde dosáhnout reálného zhodnocení vkladů. Bankovní rada ČNB dnes rozhodla o zvýšení základní repo sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta, nejvíce od roku 1997. Důvodem růstu sazeb je především rostoucí inflace, která se v září přiblížila pětiprocentní hranici.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Portu: Vyšší sazby zdraží hypotéky, poroste i úročení termínovaných vkladů

30.09.2021 Vyšší úrokové sazby zdraží hypotéky, poroste i úročení vkladů. Lepší úroky budou ovšem mít jen střadatelé, kteří budou ochotni se zavázat k časové fixaci. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti Portu. Česká národní banka dnes zvýšila základní sazbu o 75 bodů a poprvé od roku 1997 se odhodlala k více než jednonásobnému skoku.
img

V Salvadoru budou používat Bitcoin výhradně k nákupu zboží a služeb.

13.09.2021 Bitcoin je nyní pro Salvador měnou a země, pokud si to bude přát, by mohla Bitcoin používat výhradně k nákupu zboží a služeb. Spoléhat se na Bitcoin při obchodování však znamená, že ekonomika by podléhala likviditě a volatilitě Bitcoinu, které nelze kontrolovat domácí měnovou politikou.
C:\fakepath\forex-currencies.jpg

Další intervence na forexu

31.12.2020 Rok na finančních trzích končí s malým nešvarem v našem středoevropském regionu. Polská národní banka (NBP) se rozhodla intervenovat proti polskému zlotému a ve větších objemech tak nakupovat měnový pár EUR/PLN. Centrální bankéři z Varšavy už delší dobu avizovali potřebu více uvolněné měnové politiky, ale nečekalo se, že tak bude dělat na úkor ostatních zemí, kterým teď relativně ke zlotému měny posilují a že si Polsko tak bude zlepšovat svou konkurenční pozici.
img

Turecká lira padá do propasti

06.11.2020 „Společnost Goldman Sachs odhadla, že Turecko v letošním roce utratilo 101 miliard dolarů na podporu své měny. Ani to však turecké měně nepomohlo. Turci přestávají své domácí měně věřit a raději nakupují zahraniční měny a zlato. V těchto aktivech již nashromáždili rekordních 221 miliard dolarů,“ říká hlavní ekonom Štěpán Křeček.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Koruna podle ekonomů za 25 let obstála, čekají její posilování

01.10.2020 Česká koruna jako volně směnitelná měna za posledních 25 let podle odborníků oslovených ČTK obstála a byla považována za jednu z nejstabilnějších měn v regionu. Zároveň fungovala jako nárazník proti nepříznivému ekonomickému vývoji. To ale částečně změnila finanční krize v roce 2008 a následně devizové intervence České národní banky od listopadu 2013 do dubna 2017 s cílem držet korunu nad 27 korun za euro. Z dlouhodobějšího pohledu by měla koruna ale opět začít posilovat, odhadují ekonomové. Před 25 lety vstoupil v platnost devizový zákon, kterým se stala koruna volně směnitelnou.
img

Zajistěte si investici proti měnovému riziku

10.12.2019 Běžný investor hodnotí výkonnost svých investic primárně v domácí měně. Pokud se rozhodneme pro nákup cizoměnových aktiv, je nezbytné zajímat se rovněž o vývoj měnových kurzů, nikoli pouze o cenu samotného instrumentu. Kromě tržního rizika (spojeného s nejistotou budoucí tržní ceny aktiva) a jiných se totiž vystavujeme také riziku kurzovému (představující nejistotou ohledně vývoje budoucího tržního kurzu).
C:\fakepath\TOP5-02092019-LV-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2019 1) Čínský jüan v srpnu oslabil vůči americkému dolaru o 3,8 %, což je nejvýraznější měsíční pokles od měnové reformy v roce 1994. Důvodem je obchodní válka se Spojenými státy a rovněž zpomalení čínské ekonomiky, uvedl britský list Financial Times. Analytici přitom ještě počítají s dalším oslabením jüanu.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina kvůli finančním problémům zavádí měnové kontroly

02.09.2019 Argentinská vláda zavedla měnovou kontrolu ve snaze stabilizovat trhy v době, kdy čelí prohlubující se finanční krizi a domácí měna peso prudce klesá. Firmy nyní musí požádat centrální banku o povolení, pokud chtějí koupit zahraniční měny či převádět peníze do zahraničí. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na vládní vyhlášku zveřejněnou v úředním věstníku.
img

Spread pro začátečníky - pochopte ASK a BID ceny

01.10.2018 Lámete si hlavu s tím, co je to spread nebo ask a bid cena? Za jakou cenu na Forexu kupujete a za kterou prodáváte? Přečtěte si tento článek a budete chytřejší.
C:\fakepath\chart-bitcoin.png

Bitcoin je v Zimbabwe dvakrát dražší než jinde na světě

15.11.2017 V Zimbabwe se dnes hodnota kybernetické měny bitcoin na místní obchodní platformě Golix zvýšila o deset procent. Poptávka po bitcoinu v zemi, která nemá vlastní měnu a bojuje s nedostatkem hotovosti, roste a počet bitcoinových transakcí v uplynulém měsíci přesáhl jeden milion. Za celý loňský rok jich přitom podle webu Golixu ještě bylo pouze 100.000. Bitcoin se na zdejším trhu obchoduje dvakrát dráže než jinde na světě, dnes okolo 17:00 SEČ stál 13.010 amerického dolaru (zhruba 282.000 Kč), uvedla agentura Bloomberg.
euro 08012013-2.png

Průzkum: Češi důvěřují euru více než koruně

13.03.2017 Češi, kteří pravidelně jezdí do zahraničí, důvěřují euru více než české koruně. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury Ipsos realizovaného pro společnost Topforex, která se zabývá obchodováním na finančních trzích. Euro je pro Čechy nejdůvěryhodnější měnou. Koruna skončila až třetí, předběhl ji ještě švýcarský frank.
img

Reputace měn

13.03.2017 TopForex sleduje důvěru české veřejnosti v měny, související spotřebitelské a investiční chování a kurzové pohyby
img

Plánuje Trump oslabení dolaru?

02.02.2017 Riziko toho, že americký prezident Trump bude usilovat o politiku slabého dolaru, neustále roste. Tento krok by, koneckonců, dával smysl pro jeho „program“, protože export je nezbytný nejen pro růst, ale pojí se také s potřebami vysoce zadlužených rozvíjejících se trhů. Oslabení dolaru by pro ně znamenalo ulehčení břemena od rostoucích (zejména v dolarech vyjádřených) kapitálových nákladů na úrocích.
img

Korelace USDJPY a S&P 500 v srpnu vystoupala až na 80 %

14.09.2015 Srpnový výprodej na trzích nám znovu připomněl, jak hodně je občas sentiment na akciovém trhu provázaný s děním na forexu. Měny dění na akciovém trhu většinou více méně ignorují a žijí si vlastním životem, který je ovlivněn především nově příchozím makrem. Občasný růst averze k riziku však všechno mění a korelace mezi akciemi a některými měnami výrazně narůstá.
img

JPY je silnější, ale jeho fundament se paradoxně pouze zhoršuje

03.09.2015 Současné napětí na trzích není něčím, co se týká pouze akcií. Růst averze k riziku prosakuje i do ostatních trhů a sam...
img

Která měna spadne až na dno?

26.08.2015 Ve světle aktuální nejistoty na trzích můžeme uvažovat o tom, jestli propad některých měn má fundamentální základ. Nebo jestli přece jen u vybraných měn nejde o stádové chování spekulantů, kteří mají v podobných situacích tendenci házet všechny zajíce do jednoho pytle. V prvním případě by totiž kontrariánský nákup nedával příliš velkého smyslu, naopak v druhém případě je s velkou pravděpodobností otevření long pozice dlouhodobě ziskové s tím, jak se bude časem měna vracet ke své fundamentální hodnotě.
104241376.jpg

Trhy se připravují na novou řeckou měnu

08.07.2015 Grexit, tedy odchod Řecka z eurozóny, je již několik měsíců pravidelným tématem pro spekulace mezi...
eurchf-15012015-5.png

Švýcaři znovu kalibrují forexový svět

15.01.2015 Něco takového se téměř nestává. Švýcarský frank během pouhých dvaceti minut vystřelil raketově vzhůru a euro vůči němu spadlo z 1,2000 na zhruba 0,8600 CHF. Vzápětí se kurz stabilizoval kolem 1,0300 CHF, což pro švýcarskou měnu znamenalo nárůst o 16,5 procenta za jediné dopoledne. Takhle nějak to vypadá, když kapituluje centrální banka. Ta švýcarská (SNB) totiž až doteď vytrvale bránila strop 1,2000 CHF, který zavedla v září 2011.
img

RANNÍ ZPRÁVY: DOLAR UDEŘIL NĚKOLIKANÁSOBNÁ MAXIMA

22.12.2014 Americký dollar dosáhl nejvyšší hladiny za 8 a půl let vůči ostatním hlavním měnám díky lišící se měnové politice FEDu a ostatních centrálních bank. Euro bylo o 0,5...
img

Které měny získávají na poklesu cen komodit?

03.12.2014 Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme na měny rozvíjejících se trhů (emerging markets) a spojíme si jejich vývoj a vyhlídky s aktuálně žhavým tématem - poklesem cen komodit.
eurusd 06062014-5.png

EUR/USD po NFP reportu mírně oslabuje

06.06.2014 Euro dnes oslabovalo vůči americkému dolaru. Investoři reagovali na solidní zprávu z amerického trhu práce...
img

Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby překvapily, bulletin SNB a analýza USD/CHF

26.03.2014  Italské maloobchodní tržby v lednu stagnovaly, ve srovnání s prosincem zůstaly nezměněny. V prosinci přitom do&sc...
menove riziko 03032014.png

Měnové riziko při investování v zahraničí

03.03.2014 Dnes zabrousíme tak trochu mimo forex, když si ukážeme, jaké nástrahy v souvislosti s měnovými kurzy mohou potkat českého investora, pokud se rozhodne zhodnotit svůj majetek za hranicemi.
usdjpy 18112013-5.png

Forex: Dolar a jen dnes klesaly

18.11.2013 Americký dolar a japonský jen dnes na forexových trzích klesaly proti jiným hlavním měnám poté, co Čína...
img

Čínský jüan prorazil do TOP 10 obchodovaných měn. Vzestup bude pokračovat

06.09.2013 Čínský jüan se vůbec poprvé dostal do žebříčku deseti nejobchodovanějších měn. Podle statistik Banky pro mezi...
eurusd 15032013-3.gif

Dolar sestoupil ze sedmiměsíčního maxima

15.03.2013 Americký dolar dnes sestoupil ze sedmiměsíčního maxima vůči koši měn. Z USA přišly zprávy...
img

Faber: Zlato nad 1900 USD bublina? Jen pojistka při poklesu akcií a chrlení peněz. Po USA Švýcary či Brity

06.09.2011 Žádná bublina, ale racionální obrana investorů proti turbulencím finančního trhu a selhání systému, uvádí na adresu zlata hledajícího nové rekordy nad úrovní 1900 dolarů USD za trojskou unci investor Marc Faber s tím, že on sám komoditu pravidelně přikupuje.
img

Před 40 lety skončil Bretton Woods. Přinesly plovoucí kurzy více stability?

18.08.2011 Richard Nixon má své místo v hospodářských dějinách jisté. Když 15. srpna roku 1971 zkoprnělým Američanům oznámil, že dolar, hlavní světová rezervní měna, přestává být vázán na zlato, skončila éra brettonwoodského měnového systému.
img

Daily: Růst, růst a zase růst

14.10.2010 Akcie, komodity, dluhopisy, zahraniční měny na páru s dolarem, to vše pokračuje v růstu. N...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Korelace měn | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Nová drachma | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Austrálie | Německo | Polsko | Turecko | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/INR | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnové trhy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | DAX | Devalvace | Diverzifikace | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | Hodnota Pipu | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzové riziko | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | MMF | MT4 | Margin | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pevný kurz | Pip | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezervní měna | Reálný účet | Riziko | S&P 500 | SNB | STP | Sentiment | Short | Směnný kurz | Split | Spot | Spread | Statut | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Zlato | Základní měna | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Jihokorejský won | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Úroková sazba | Spekulanti | Jihoafrický rand | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Top Forex | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Britská měna | Dluhopisové trhy | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Vývoj dolaru | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | Gold | Obchodovat | Analytický tým | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeový fond | USDX | Eurostat | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | Vietnamský dong | LYNX | Akcenta | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Obchodní účet | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | EURCZK | USDCZK | Aktivum | Index | Likvidní | Volatilní | Akcie RWE | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Směnárna | Běžný účet | Brent | Brokerská společnost | Brokeři | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devalvace měny | Dolar | Dolary | Drachma | Eura | Euro dnes | Finanční služby | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Jádrová inflace | Jedno euro | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurzovní lístek | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz měny | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzovní lístek směnárny | Kurzovní lístky | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Management | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Patria Finance | Pivot | Portfolia | Prodej dolaru | Prodej EUR | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Směnárny | Société Générale | Státní dluhopisy | Strategie řízení | Světové měny | SWIFT | Švýcarské banky | Termínované vklady | TopForex | Trh | Tržní podíl | US dolar | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Webináře | Zavedení eura | Země EU | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | Marc Faber | EIA | ING | Put | Buy | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Sell | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Western Union | ASK cena | BID cena | Komise | Volby | Know-how | Vzdělání | Burze | Currency | Investment | Zlatý standard | Unicredit | Rabobank | DPA | CNN | Wells Fargo | MSCI | UniCredit Bank | SaxoTrader | Nordea | Investing.com | Zlaté mince | BBC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Měnové riziko | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Bloomberg TV | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Posilování koruny | Investiční firma | Nejistoty na trzích | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Britské akcie | Náklady na zajištění | Economist | Inflační tlaky | Akcie bank | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Obchodování měn | Obchodování měnových párů | Americké státní dluhopisy | Velké banky | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Rizikovější aktiva | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Propad | Kurz domácí měny | Bělorusko | Kryptoměny | S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Zasedání Bank of England | Stagnace | CySEC | Zajištění | Digitální měny | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Zahraniční firmy | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Nakupovat akcie | Historická data | Exxon | Konsensus | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnové krize | TRY | Příjmy | xStation | ČTK | Konsenzus | Zasedání americké centrální banky | Investování v zahraničí | Změna kurzu měny | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Očekávání | Business Insider | Devizy | Oslabování měny | Forwardový kurz | Spotový kurz | Kurzové zisky | Funding currency | Investopedia | Goldenburg Group | Objem zlata | Protiruské sankce | ETH/USD | Měnové zajištění | Jerome Powell | Analýza Bitcoin | Analýza Bitcoinu | CryptoTips | ETH | Bolívar | Conseq Investment Management | Inverzní výnosová křivka | Krypto | Obchodní válka | Přijetí eura | Podniky | Long signál | Kurz EUR/CZK | Prognóza ČNB | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Forint | Domácí měna | Šéf Fedu | I-Trader | Americké volby | Ruská centrální banka | Cena plynu | Signál na akcie | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Sazby ČNB | Silný frank | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Pokles kurzu | Boris Johnson | Prodej ropy | Ceny niklu | Býčí výhled | Gazprom | Štěpán Křeček | Obavy z recese | Měnové kontroly | Pohonné hmoty | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Tuzemské banky | Zerohedge | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Střadatelé | Investment Management | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Průměrná hodnota | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Statistický úřad Eurostat | Firma | TradingEconomics | Růst cen | Bilance | Úrok | Vyhlídky | Domácí měny | PLN | Impuls | Ceny potravin | Zdražování | Běžný investor | Dopad kurzového pohybu | Ceteris paribus | Úrokový diferenciál měn | Nákup cizoměnového aktiva | Problémy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Posílení domácí měny | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Nord Stream | Míra | RWE | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Americké dolary | Ceny ropy dnes | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Zemědělství | Poradenství | Nový rekord | Iniciativa | Ukazatele | Inflace v Rusku | Vývoj meziroční inflace | Spotřebitel | Ceny energií | Vyplácení dividend | Prezident | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | Silné měny | Pokles | Situace | Pandemie | Natland | Obchody | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Americká společnost | Růst sazeb | Stabilita | Vývoj | Propad rublu | WP | Restrikce | Olaf Scholz | Mince | Energetické společnosti | Hlavní ekonom ING | Inflace v EU | Viceprezident | Spotřebitelé | Zásobníky | Vyplácet dividendy | Domácnosti | Hotovost | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Signál | Repo sazby | Biliony | Platební neschopnost | Sberbank | Ekonomiky | Války | Poradce | Poskytování hypoték | Závislost | Práce | Úročení vkladů | Prezident Vladimir Putin | Cena benzínu | Úrokové zhodnocení | Více peněz | Long signál na akcie | Posílení | Joe Biden | Cestování | Zaměstnanci | Dovoz | Vývoz | Státní banka | Podezřelé transakce | Ruské ministerstvo financí | Kupci | Argentina | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Kommersant | Ruský list | Ruské úřady | Francouzský ministr | Roční míra inflace | Objem aktiv | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ceny | Životní úroveň | Erdogan | Turecký prezident | Odborníci | Banky v ČR | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Berat Albayrak | Biden | Devizový zákon | Průměrný kurz koruny | Nejvýraznější růst | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Embargo | Nařízení | Intel | Moneta | Recep Erdogan | Vývoj bilance běžného účtu | NBP | Venezuelský bolívar | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení forintu | Intervenovat proti vlastní měně | Pokles polského HDP | Vývoj meziroční jádrové inflace v Polsku | Inflace v Polsku | Oslabování měn | Intervence na forexu | Situace na trhu | VTB | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Admirals | Fidelity | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Xilinx | ERA | Růst úroků | Hypoteční sazby | Salvador | Plány | Dodávky plynu | Platidlo | Prodej | Éra levných peněz | Programátor | Trh dnes | Vývoj měnového páru USD/RUB | Zkušení obchodníci | Short EUR/CZK | Pohyb kapitálu | Rekord | Štěstí | Chování | Dodávky ruského plynu | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Inflace ve Švýcarsku | Rekordní minimum | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Objem peněz | Vyšší úroky | Společnosti | Opatření | Uhlí | Zvyšování sazeb ČNB | Salvador a Bitcoin | Růst sazeb ČNB | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení termínovaných vkladů | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Zákonné platidlo | Vysoké ceny | Schlumberger | Pozornost | Robert Habeck | Ruský prezident | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | RIA Novosti | TIM | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Zlotý | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | Jamal | Ruský plyn | Napadení Ukrajiny | Instituce | Základní úrok | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruské banky | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Green Deal | Lídři zemí EU | Švýcarská národní banka | Sankce na ruskou centrální banku | VEB.RF | MWh | Krize na Ukrajině | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Ruská burza | Platby za plyn | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruský bankrot | Rating ruského vládního dluhu | Závazky z dluhopisů Ruska | Vyhlášení bankrotu | Rusko zbankrotovalo | Kdy Rusko zbankrotovalo | Omezení kapitálových kontrol | Zahraniční tradeři | Vlastnictví | Dovoz ruské ropy | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Onet.pl | Onet | Vývoj bilance ČNB | Bilance ČNB | Vývoj meziroční inflace ve Švýcarsku | Meziroční inflace ve Švýcarsku | Úrokový spread
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska
Zahraniční firmy
Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investoři
Zahraniční kapitál

Následující klíčová slova

Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Zahraniční obchod ČR
Zahraniční obchod za březen
Zahraniční politika
Zahraniční spekulativní kapitál
Zahraniční společnosti
Zahraniční subvence
Zahraniční tradeři
Zahrnutí inflace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FP Markets
FXCM
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít