Světová poptávka

Investice do uranu: Je jaderná energie řešením energetické budoucnosti?
08.05.2025 Budou za nás v budoucnu řídit roboti? Budou schopni provádět chirurgické zákroky s vysokou přesností? Budou mobilní telefony, automobily či domácí spotřebiče stále pokročilejší? Může nám umělá inteligence pomáhat v každodenním životě?

Cena mědi zbořila strop
02.04.2025 V posledních dnech zažívá měď investiční horečku, která nemá obdoby. Cenný kov nedávno překonal významnou úroveň hranici 5 USD za libru, a to na pozadí pokračující hrozby vysokých dovozních cel do USA. Kov tak potvrzuje svou důležitou roli v mezinárodním obchodě a dodavatelských řetězcích, které se právem obávají negativních dopadů této obchodní politiky. Může hodnota mědi na trzích dále růst? Jaké klíčové faktory ovlivňují krátkodobě i dlouhodobě vývoj ceny u tohoto kovu?

Co očekávat od ropy v následujících týdnech?
24.09.2024 Jaká je aktuální situace na trhu s ropou, které indikátory si nenechat uniknout a pomocí které strategie je zobchodovat? To si povíme v dnešním článku.

Třetina centrálních bank hodlá zvýšit zlaté rezervy
26.06.2024 Třetina světových centrálních bank hodlá v příštích 12 měsících zvýšit své zlaté rezervy, je to nejvíce od roku 2018. Vyplývá to z průzkumu Světové rady pro zlato (WGC) pro rok 2024. WGC průzkum prováděla od února do konce dubna letošního roku mez 70 centrálními bankami.

Komodity: Ceny ropy klesají po řadě slabých ekonomických statistik z Evropy
24.10.2023 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Dolů je tlačí slabé ekonomické statistiky z Německa, eurozóny a z Británie, které by mohly snížit poptávku. Severomořská ropa Brent krátce před 17:30 SELČ vykazovala pokles zhruba o 1,8 procenta a nacházela se na 88,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) odepisovala 1,9 procenta na 83,84 dolaru USD za barel.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (9.10.2023)
09.10.2023 Minulý týden nedošlo k žádnému obchodu podle mého týdenního komentáře. Nedočkali jsme se totiž žádného průrazu ani jedné vstupní S/R zóny, další týdne tak byl bez obchodu na měnovém páru EUR/USD.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.10.2023 1) Akcie společnosti Alstom klesají o 33 procent poté, co firma snížila výhled pro volný cashflow pro letošní rok na 500 až 750 mililonů EUR.

Německý export v srpnu pokračoval v poklesu
05.10.2023 Německý export v srpnu klesl výrazněji, než se očekávalo, dolů ho tlačí slabá světová poptávka. Spolkový statistický úřad dnes oznámil, že vývoz se meziměsíčně snížil o 1,2 procenta na 127,9 miliardy eur (zhruba 3,1 bilionu Kč). Analytici očekávali pokles 0,4 procenta, napsala agentura Reuters. Analytik Carsten Brzeski ze společnosti ING uvedl, že dnešní údaje zvyšují pravděpodobnost, že německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí dostala do recese. Německý export se v srpnu snížil podruhé za sebou.

Komodity: Ropa je poblíž desetiměsíčního maxima, OPEC předpovídá napjatou nabídku
12.09.2023 Ceny ropy dnes přidávají asi dvě procenta a pohybují se poblíž desetiměsíčního maxima. Pomáhá jim výhled Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), který předpovídá silný růst celosvětové poptávky po ropě letos a v roce 2024 a uvádí, že hlavní ekonomiky vykazují větší sílu, než se očekávalo.

FAO: Světové ceny potravin v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021
07.07.2023 Světové ceny potravin klesly v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021. Způsobil to hlavně poklesu cen cukru, rostlinných olejů, obilovin a mléčných výrobků. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

IEA: Výhled ekonomiky omezí od příštího roku další růst poptávky po ropě
14.06.2023 Růst poptávky po ropě, který se dostavil díky oživení po pandemii covidu-19, v letošním roce skončí. Výhled světové ekonomiky a přechod na čistší paliva totiž poptávku od roku 2024 omezí. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Agentura také poprvé předpovídá vrchol světové poptávky "před koncem desetiletí".

Ceny ropy se rychle vrací níž, Saúdům navzdory
08.06.2023 Navzdory nedělní schůzce zemí OPEC+, kde Saúdská Arábie oznámila, že v červenci jednostranně omezí produkci o milion barelů denně, se ropa obchoduje níž. Toto rozhodnutí mělo teoreticky podpořit růst cen, ale jejich následný pohyb ukazuje, že se v současnosti panují obavy z poklesu poptávky. iImezení produkce sice může zvýšit spodní hranici, kam až se mohou ceny propadnout, růstový potenciál ale zůstává i nadále omezený. Až se výhled znovu změní, měl by si OPEC „dát pozor“ na podporu ze strany investorů, kteří v současnosti drží nejslabší energetické dlouhé pozice za víc než deset let.

Globální poptávka po stříbře loni vzrostla o 18 procent na nový rekord
19.04.2023 Světová poptávka po stříbře v loňském roce vzrostla o 18 procent na rekordních 1,24 miliardy uncí. To vytvořilo obrovský deficit nabídky, který by měl pokračovat i v nadcházejících letech. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila odvětvová organizace Silver Institute.

IEA: Vývoz ruské ropy byl v březnu navzdory sankcím nejvyšší za tři roky
14.04.2023 Vývoz ruské ropy navzdory západním sankcím dosáhl v březnu maxima za poslední tři roky, respektive od dubna 2020. Tržby, které Moskva z prodeje suroviny získává, ale zůstávají mnohem nižší než loni. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu o tom dnes informovala Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Cena ropy klesá. Důvodem je očekávaný propad poptávky v zemích OECD
16.03.2023 Ropa se v posledních dnech obchoduje za nižší ceny a obchodníci omezují své expozice. Obávají se, že se náhlá bankovní krize, kterou minulý týden odstartoval krach Silicon Valley Bank, rozšíří do zbytku ekonomiky a rozpoutá recesi spojenou s nižší poptávkou po ropě a palivových produktech. Za dosavadní výprodej ovšem může hlavně likvidace spekulativních dlouhých pozic a nikoli výraznější změna jinak příznivých poptávkových očekávání, za nimiž stojí země mimo OECD jako Čína a Indie.

USDA upozorňuje na rekordní produkci kukuřice v Číně
19.01.2023 Zatímco produkce v Jižní Americe bude teprve upřesněna, USDA uzavírá v tomto měsíci některé klíčové odhady produkce. Mezi nejdůležitější patří absence změn v nízkých číslech v Evropě, zvýšení ukrajinského vývozu, rekordní produkce Číny a silné snížení úrody v USA.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 22.12.2022
22.12.2022 Americké akcie včera výrazně posílily, k růstu přispěly příznivé čtvrtletní výsledky výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 1,60 procenta a uzavřel na 33.376,48 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 1,49 procenta na 3878,44 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 1,54 procenta na 10.709,37 bodu.

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu oznámení skupiny OPEC+ o snížení produkce
13.10.2022 Ceny ropy dnes rostou. Přispívá k tomu oznámení Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců z minulého týdne, že sníží produkci ropy. Cenu suroviny podpořil i pokles zásob nafty ve Spojených státech. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) varovala, že škrty skupiny OPEC+ mohou vést k recesi světové ekonomiky.

Zpráva IEA o trhu s ropou
12.08.2022 Mezinárodní energetická agentura (IEA) ve své měsíční zprávě o trhu s ropou uvedla, že v letošním roce celosvětová poptávka po surové ropě pravděpodobně poroste o 2,1 milionu barelů denně v důsledku přechodu z plynu na ropu.

Export z Číny se v červenci zvýšil o 18 procent, překonal tak očekávání
07.08.2022 Export z Číny se v červenci meziročně zvýšil o 18 procent bezmála na 333 miliard dolarů (zhruba osm bilionů Kč) po červnovém nárůstu o 17,9 procenta. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Je to výraznější nárůst, než se očekávalo. Vývoj překonal obavy, že obchod nepříznivě ovlivní slábnoucí světová poptávka. Znamená to i vzpruhu pro čínskou ekonomiku, kterou oslabují přísná protipandemická opatření a pokles trhu s nemovitostmi.

IEA: Trh s ropu je kvůli nedostatečné nabídce a možné recesi vratký
13.07.2022 Světový trh s ropu je kvůli nedostatečné nabídce a možné recesi vratký. Poptávku už nyní ohrožují vyšší ceny a zhoršující se ekonomické podmínky. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Komodity: Ropa kvůli silnému dolaru a obav ze zpomalení světové ekonomiky zlevňuje
12.07.2022 Ropa dnes na světových trzích výrazně zlevňuje. K poklesu její ceny přispívá silný dolar, obavy ze zpomalení růstu světové ekonomiky a také protipandemická opatření v Číně, která je největším světovým dovozcem ropy. Severomořský Brent se tak znovu propadl pod 100 dolarů za barel.

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu mimo jiné omezená globální nabídka
14.06.2022 Ropa dnes zdražuje. Omezená globální nabídka v náladě trhu převládla nad obavami, že poptávku po ropě negativně ovlivní případná recese a nová protipandemická opatření v Číně.

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím
28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Komodity: Ceny ropy stoupají vlivem zprávy IEA, za celý týden ale směřují k poklesu
11.02.2022 Ceny ropy dnes stoupají. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) uvedla, že situace na trzích s ropou je napjatá. Za celý týden však ceny suroviny směřují ke ztrátě, k níž přispěly obavy z inflace a americko-íránské dohody, která by mohla zvýšit globální dodávky ropy.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.02.2022 1) Ruská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 9,5 %. Ve svém oznámení také uvedla, že další zvýšení úroků může následovat. Náklady na úvěry se v Rusku zvyšují od loňského jara a jsou teď nejvyšší od března 2017.

Růst vývozu Číny v říjnu zpomalil, přebytek zahraničního obchodu je rekordní
08.11.2021 Růst čínského vývozu v říjnu zpomalil, ale překonal prognózy. Přispěla k tomu rostoucí světová poptávka před vánočními svátky, zmírnění energetické krize a zlepšení situace v dodavatelských řetězcích, které jsou vážně narušené vlivem pandemie covidu-19. Dovoz za očekáváním analytiků zaostal, což patrně poukazuje slabou domácí poptávku. Odhady výrazně převýšil i přebytek zahraničního obchodu, který říjnu stoupl na rekordních 84,54 miliardy USD (1,8 bilionu Kč) ze zářijových 66,76 miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil čínský celní úřad.

Pohonné hmoty nadále zdražují, benzín ke 37 korunám za litr. Washington se pouští do „ropné války“ s Moskvou či Rijádem
04.11.2021 Benzín i nafta v Česku dále citelně zdražují. Benzín stojí bez osmi haléřů 37 korun za litr. Přitom 37 a více korun stále naposledy v létě roku 2013. Nafta vyjde na 35,89 koruny za litr, takže je nejdražší od října 2014. Pohonné hmoty zdraží i v příštím týdnu, a to o zhruba 20 haléřů na litr. Benzín tak překročí úroveň 37 a nafta 36 korun za litr.

Cena ropy Brent poprvé za tři roky překonala 85 dolarů za barel
15.10.2021 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, severomořská ropa Brent tak poprvé za tři roky překonala 85 dolarů za barel. Na vině jsou obavy, že dodávky suroviny budou v příštích měsících nedostatečné, protože poptávku po ropných produktech bude podporovat prudký nárůst cen zemního plynu a uhlí.

Komodity: Ceny ropy se zvyšují kvůli vyhlídkám na růst poptávky
14.10.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávě Mezinárodní agentury pro energii (IEA), která předpovídá, že prudké zdražení zemního plynu a uhlí podpoří poptávku po ropě. Výraznějšímu růstu cen ropy nicméně brání zpráva o stoupajících zásobách suroviny ve Spojených státech.

Mezinárodní agentura pro energii díky očkování zlepšila výhled poptávky po ropě
14.04.2021 Postup očkování proti covidu-19 zlepšuje výhled světové poptávky po ropě, uvedla dnes ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Letošní výhled poptávky po této surovině se podle ní zvýší o 5,7 na 96,7 milionu barelů denně. Nárůst počtu nakažených novým koronavirem v některých zemích, které se řadí k velkým spotřebitelům ropy, ale podle agentury ukazují, že oživení může být jen křehké.

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU
01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak
25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.

Světová poptávka po zlatě loni klesla o 14 procent na 3760 tun
24.02.2021 Celosvětová poptávka po zlatě loni klesla o 14 procent na 3759,6 tuny. Bylo to poprvé od roku 2009, kdy klesla pod 4000 tun. Důvodem byla omezení v souvislosti s epidemií covid-19. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato. Ve čtvrtém čtvrtletí zájem o zlato meziročně klesl o 28 procent na 783,4 tuny, což z něj činí nejslabší čtvrtletí od doby světové finanční krize ve druhém čtvrtletí 2008.
Související klíčová slova:
Zpráva IEA | Organizace Conference Board | Akcie včera | Tempo růstu | Gate | Investment Management | Největší energetické společnosti | Účet u XTB | EUR | Zkušenosti | Cenová hladina | Zpřísnění sankcí | Silicon Valley Bank | Spolkový statistický úřad | Rolování | Obchodník | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Oživení poptávky | Poptávka po stříbře | Trend | Tropická bouře | Statistiky | Další růst | Smart money concept | Širší index | Ranní zpráva pro tradery | Organizace zemí vyvážejících ropu | Korelace | Akcie vzrostly | Investing | Ztráty peněz | Hodnota mědi | Investování do akcií | Rekordní ceny uhlí | Obchodní systém | Philip Newman | Ruské invaze na Ukrajinu | Pravděpodobnost | Šéf Fedu Jerome Powell | Byznys | Poptávka po uhlí | Carsten Brzeski | Eskalace války | FAO | Argos Capital | Sankce EU proti Rusku | Dodávky elektřiny | Ekonomické aktivity | Saúdská Arábie | Oznámení | Burze | Propad cen | Snížení produkce | Situace na Ukrajině | Cena zlata | Dovoz do Číny | Ropa WTI a Brent | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Exchange | Kybernetický útok | Glencore | Metal Focus | Rostoucí inflace | Přebytek zahraničního obchodu | Směrnice | Silicon Valley | Vývoj ceny na ropě | Analýzy | Nordson | Pokles ceny ropy | Xilinx | Výhled ekonomiky | Jak to vidí OPEC | Americký prezident | Růst cen | Dovozní cla | Situace na trhu s ropou | Dolar index | Ekonomické zotavení | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Vysoké riziko | Proražení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Ekonomika Spojených států | Spojené arabské emiráty (SAE) | EIA | Inflace | Evropská měna | Růst čínského vývozu | Polský podnik | Breakout | Gap | Hlavní ekonom | Dolarový index | Výrazný růst | Propad cen ropy | Podnikatelská důvěra | Inflace v Maďarsku | Ruská invaze na Ukrajinu | Širší index S&P 500 | Vývoz ruské ropy | Pohonné hmoty v Česku | Dow Jonesův index | Výhled | Oživování ekonomiky | Vakcinace | Korelační strategie obchodování | Investice peněz | Spotřební daně | Růst německé ekonomiky | Ztrátové obchody | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Podnikání | Výpadky proudu | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Ceny cukru | Sankce | Dolary | Prodej elektromobilů | Ceny stříbra SILVER | Nabídka | Washington | Oanda | Výzkumy | Fiskální politiky | Breakout strategie | Kurz tradingu | Silver Institute | CL | Spotřeba ropy | CFD na ETF | Ceny pohonných hmot | CAGR | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Suroviny | Maďarsko | PKN Orlen | HDP v Číně | Nejnižší cena | Průmyslová produkce | Centrální banky | Peníze | Zpráva | Vývoz ropy | Foreign Exchange | CySEC | Brent | Politika | Americké prezidentské volby | Jaderné energie | Očekávání | RWE | Situace ve stavebnictví | Ratingová agentura | Fosilní paliva | XAG/USD | Boom | Průmysl | Války na Ukrajině | Cena Brentu | ETF fondy | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Býčí signál | Zásoby ropy | DeepSeek | Situace na trzích | Saxo | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Investment management | Nákupy | Růst | Příležitosti | Výpadky | Americká lehká ropa | MiFID II | Akcie firmy | Britské podniky | Německý export | Světové finanční krize | Libye | Nižší úroky | Nový rekord | Dnešní zprávy | Prognóza | L.F. Investment | Ruský vývoz ropy | Souhrnný index | Rozvoj umělé inteligence | Použití finanční páky | Asset management | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Čínský drak | Růst cen akcií | Očkování proti covidu-19 | Graf | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny ropy WTI | Pochybnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Izrael | Ekonomické zpomalení | Míra inflace v Maďarsku | Evropské ekonomiky | Růst vývozu z Číny | Substituce od ropy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Volatility | Nike | Chování | Snižování sazeb | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Termínové kontrakty | Daniel Častvaj | Společnost Glencore | Národní ekonomická rada vlády | Oslabování koruny | Opatření | Investujte zodpovědně | Covid | Trh | Barel ropy | Deficit zahraničního obchodu | Alternativní zdroje | SAE | Lukáš Kovanda | Plyn pro evropský trh | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Uniper | Korelační strategie | Aktuální vývoj ceny na ropě | Rostoucí prodej elektromobilů | Fair Value | Světová poptávka po zlatě | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Futures | Měď | Recyklace | Export v červenci | Zpomalení v Číně | Ceny uhlí i plynu | Elektřina | MMF | Vývoj ceny stříbra | Zlaté rezervy | Komise | Rovnováhy | Bílý dům | Posílení | Agentura Reuters | Skupina OPEC+ | Alstom | Nejdůležitější události | Golden Gate Pavel Ryba | Týdenní shrnutí | Rekordní ceny | S&P | Společnosti | Rok 2025 | Unie | Vice | Medvědí svíčka | Důvěra investorů | Omezení dodávek | Miners | Momentum | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Obchodní napětí | Úroda | Dodávky ropy | Problémy | Swing | Globální poptávka | IEA | Vzdělávací materiály | Francine | Očekávání analytiků | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Poměr rizika a zisku | Zařízení | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Budoucnost | Pokles ceny | Kartel OPEC | Ruský plyn | Intraday | Christine Lagarde | Hamás | Fair Value Gapy | CAMECO | Vývoj ceny stříbra SILVER | Úřad pro energetické informace (EIA) | Benzín | Phil Flynn | Americké produkce | Elektromobilita | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Elektromobily | Eskalace | OANDA Edward Moya | Solární energie | Markus Krebber | Energetický sektor | Conference Board | Domácnosti | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | ETF fond | Růst vývozu | Cetera Investment Management | Poptávka | Kov | Řetězec | Ekonomické vyhlídky | Cena ropy dnes | Akcie společnosti Nordson | Invaze | Výrobce sportovního oblečení | Medvědí FVG | Odpor | NAFTA | Ceny obilovin | Pavel Ryba | Vývoj HDP v Číně | Guvernér ČNB Aleš Michl | Marketingová komunikace | Obchodovat | Golden Gate CZ | Rekordní ceny uhlí i plynu | Nákupy centrálních bank | MIFID | Dluhopisy | Skupina OPEC | Riziko korekce | Moskva | Analytici | Čistý zisk | Aukce | IEA Fatih Birol | Stříbro | Ole Hansen | Statistický úřad | Pokles cen | Počasí | ETF | Substituce | Pohonné hmoty v ČR | Ropa | Firma | Obchodníci s ropou | West Texas Intermediate (WTI) | Ředitel IEA | UBS | Podnikání na kapitálovém trhu | Investiční cíle | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Poptávka po zlatě | Sledování vývoje | Korelační strategie obchodování s ropou | USA | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomové | Spojené státy | Celosvětová poptávka po ropě | Pandemie | 3М | Zpráva IEA o trhu s ropou | Česká národní banka (ČNB) | Volby | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Národní bezpečnost | Vývoj úrokových sazeb v USA | Růst vývozu Číny | Vývoj | Dnešní údaje | Zmírnění sankcí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Investiční poradenství | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Americké akcie | Ruská centrální banka | Pandemie covidu-19 | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | OSN | Světové produkce | Spotřebitelská důvěra | West Texas Intermediate | Joe Biden | Aktuální situace | Odvětví | Investiční doporučení | Měnový výbor | Celosvětová poptávka po zlatě | Růstový potenciál | Jaderná energie | Trading | Strategie Ondřeje Hartmana | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Christopher Waller | Miliardy dolarů | AI | Británie | Umělá inteligence | Objem dodávek ruské ropy | Růst poptávky po ropě | Prezidentské volby | Miliardy korun | Světový obchod | Sazby | Zemědělství | Roboti | Silnější americký dolar | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Brian Klimke | Úrok | Amazon | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Výhled poptávky po ropě | Cena uranu | Průzkum | Edward Moya | Firmy | Strategie obchodování s ropou | Stratég Saxo Bank | Růst cen ropy | Hospodářské zpomalení | Zajištění | Zájem investorů | Cena ropy brent | Podíl obnovitelných zdrojů | Dlouhodobé investice | Státní svátek | Argentina | Investování | Fed | Americká ministryně financí | Celosvětová poptávka | Ratingová agentura Fitch | Trhy | Potenciál zisků | Deficit zahraničního obchodu USA | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Pinpoint Asset Management | Cena benzínu | Restrukturalizace | Fitch | Pšenice | WirtschaftsWoche | Futures na ropu | Energetické společnosti | Vysoké ceny | Úřad pro energetické informace | Klíčové faktory | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Ondřej Hartman | Low | Španělsko | Konzultant | Globální poptávka po stříbře | Komodity | Poradenství | Vývoj ceny stříbra XAG/USD | Aktuální Price Action | Na burze | Společnost | Zahraniční obchod | Ztráta | Severomořská ropa | FXstreet | EBITDA | Reporty | Světová poptávka po ropě | Nabídka ropy | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Ceny ropy Brent | Pracovní trh | Riziko | Analytik | Poptávka po plynu | Trinity | JPY | Casino | Transakce | CashFlow | Nástroj | Plyn | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Capital | Naučte se obchodovat | Západní ekonomiky | Ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Produkce zemního plynu | Války | Změna politiky | Ukrajina | Centrální banka | Prodeje ropy | WTI | Instituty | Evropské centrální banky | Odborníci | Cena severomořské ropy | Vyplnění GAPU | Sentix | Klima | Stratég | Současná cena | CFD na akcie | Opatření v Číně | Ceny zlata | Velké společnosti | Výnos | Bankovní krize | eBook | IHNED | Producenti ropy | Německé ekonomiky | Index Nasdaq | CFD | Sankce EU | 256/2004 | Trinity Bank | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Eni | Miliardy USD | Forex trader | Ceny energií | S/R zóny | Propad poptávky | Zasedání MMF | Největší světové ekonomiky | Očkování proti covidu | Makroekonomický výhled | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Nejprudší jednodenní pokles | WTI a Brent | Dovoz | Nasdaq Composite | Cena ropy na světových trzích | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Obchodování ropy | Investice do uranu | Úroky | Prezident | Cena mědi | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Evropa | WGC | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Obchodování s ropou | Úspěch v obchodování | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Údaje | Vstup short | Inflační vývoj | Biden | Finanční krize | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Obchody | Cena ropy klesá | Index CPI | ProCent | Zpráva pro tradery | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Vstupní S/R zóny | RBOB | Price Futures Group | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Google | Miliardy eur | Tržby | Snižování produkce | Celní úřad | Obchod s ropou | Vládní politika | Golden Gate | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Guvernér | Trader | Peking | Pokles zásob | Spready | HDP | Technology | Analytik trhů | Ekonom | Dolar | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Pandemická situace | Průměrná cena | Obchodní bilance | Brazílie | Výprodej | Energiewende | Členové OPEC | Falešný break | ČTK | Pozitivní výhled | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní nastavení | Spojené arabské emiráty | Japonský jen | Nakupovat | Akcie | Investice firem | NERV | Očkování | Podniky | Napětí na trzích | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Index cen | Světová ekonomika | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Price Action | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Kryštof Míšek | Pokles vývozu | Prognózy | Kurz | Daně | Index důvěry | Americká ekonomika | AMD | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Saúdové | Investice | Microsoft | Pro investory | Potenciál | Světové ceny potravin | Investujte | Komoditní stratég | Komunikace | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Value Gap | Aktuální vývoj | Zisky | Šéf Fedu | Fondy | USD za barel | Důvěra | Protipandemická opatření | Oslabení dolaru | Výrazný růst cen ropy | Suezský průplav | Ukazatel | Čínský celní úřad | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Zahájení ruské invaze | Řízení rizik | Čtvrtletní výsledky | Organizace | 1 milion | Pro tradery | Praha | Média | Medvědí scénář | Technická analýza | Ropa dnes | COVID-19 | Ranní zpráva | NFP | Rekordní růst | Cameco | Americké společnosti | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Americké centrální banky | Příjmy | FVG | Očekávaný růst poptávky | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Ceny stříbra | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Míra | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Výkonnost | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | CTA | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | High | OECD | Íránská ropa | Obnovitelné zdroje | Centrum | Fatih Birol | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | JDE | Podpora | Oživení poptávky po ropě | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | MT4 | Focus | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Komodita | Americký trh | Snížení sazeb | BAT | Kurzy | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Situace na trhu | Cenové formace | Jefferies | Výhledy | Medvědi | Strategie obchodování | Rezervy | Podnik | Akcie společnosti | Kypr | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Plánované obchody | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Úspěch | Cíle | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Potenciál zisku | Banky | Situace ve světě | CBOT | Investiční společnosti | Šance | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Správa | Instrumenty | Datová centra | Analýza | Zlepšení | L.F. Investment Limited | ČR | XTB | Ministerstvo financí dnes | Americký Fed | Pozice | Čínská ekonomika | Dodávky suroviny | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Vývoj měnového páru USD/JPY | ČNB Aleš Michl | Cenné papíry | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Deficit nabídky | Zdražování ropy | Support | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Texas | Kurz amerického dolaru | OPEC | Ministryně financí | Investoři | Nižší sazby | Ceny ropy dnes | Výkonný ředitel | Vstupovat do obchodu | Čerpací stanice | Polsko | Ceny potravin | Omezení produkce | Rezistence | Dnes na světových trzích | Saxo Bank | Výhled poptávky | Nařízení | Zdražování | Ropy | Výrobní sektor | Tržby z prodeje | Dnešní obchodování | Pokles poptávky | USD | Růst v Číně | Uran | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Investing.com | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | Co se děje na finančních trzích | USDA | Řetězec Casino | Cena ropy | Obavy z recese | Přebytek obchodní bilance | CZ | Vysoké ceny ropy | Propad | Vývoz do Číny | Finanční ztráty | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Eskalace války na Ukrajině | Time-Frame | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Smart money | Investment | ING | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Klíčový faktor | Obchodovat ropu | ECB | Prodej ropy | Doporučení | Inflační očekávání | Ceny suroviny | Body | Světové poptávky | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Omikron | Analytické společnosti | Lockdowny | EU | Miliardy | Materiály | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Poptávky po ropě | Jak investovat | Uhlí | Investovat peníze | USD/JPY | Jerome Powell | Ukazatele | Banka | Produkce ropy | Vybrání likvidity | Brent a WTI | Banka UBS | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot